Сақтау мерзімдерін көрсете отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдар қызметінде жасалатын үлгілік құжаттар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 22 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 27 ақпанда № 10345 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің м.а. 2017 жылғы 29 қыркүйектегі № 263 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 29.09.2017 № 263 бұйрығымен (01.12.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
"Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы" 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабының 2-тармағының 2-3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес Сақтау мерзімдерін көрсете отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдар қызметінде жасалатын үлгілік құжаттар тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мұрағаттық іс және құжаттама департаменті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) ресми жарияланғаннан кейін осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы тармақпен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді іс-шараларды орындағаннан кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрі
А. Мұхамедиұлы
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрінің
2015 жылғы 26 қаңтардағы
№ 22 бұйрығына қосымша
Сақтау мерзімдерін көрсете отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдар қызметінде жасалатын үлгілік құжаттар тізбесі
Тармақ нөмірі
Құжат түрі
(оның ішінде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжаттар)
Құжаттың сақталу мерзімі
Ескерту
1
2
3
4
1. Басқару жүйесін ұйымдастыру
1.1. Норма шығармашылық және басқару қызметі
1.
Заңнамалық актілер:
1) әзірленген, қол қойылған (бекітілген), мемлекеттік тіркеу орны бойынша;
Тұрақты

Об утверждении Перечня типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием сроков хранения
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 22. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 февраля 2015 года № 10345. Утратил силу приказом и.о. Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 сентября 2017 года № 263 (вводится в действие с 01.12.2017)
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра культуры и спорта РК от 29.09.2017 № 263 (вводится в действие с 01.12.2017).
В соответствии с подпунктом 2-3) пункта 2 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года "О Национальном архивном фонде и архивах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Перечень типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием сроков хранения согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту архивного дела и документации Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно- правовой системе "Әділет";
3) после официального опубликования размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
4) представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, в течение десяти рабочих дней со дня исполнения мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Мухамедиулы
Приложение к приказу
Министра культуры и спорта
Республиики Казахстан
от 26 января 2015 года № 22
Перечень типовых документов,
образующихся в деятельности государственных и негосударственных
организаций, с указанием сроков хранения
Номер пункта
Вид документа подписью )
Срок хранения документа
Примечание
1
2
3
4
1. Организация системы управления
1.1. Нормотворческая и распорядительная деятельность
1
Законодательные акты:
1) по месту разработки, принятия, подписания;
Постоянно

2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
Ұйым қызметіне қатысты – тұрақты
2.
Заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілер:
1) әзірленген, қабылданған, қол қойылған орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
Ұйым қызметіне қатысты – тұрақты
3.
Заңнамалық актілердің және заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің жобалары, сондай-ақ оларға қатысты құжаттар (түсіндірме жазбалар, анықтама-негіздемелер, келісу парақтары, сараптама қорытындылар, салыстырмалы кестелер, хат алмасу, анықтамалар, баяндамалар және басқалары):
1) әзірленген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
4.
Заңнамалық актілерді және заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді дайындау жоспары:
1) әзірленген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
5.
Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімдері:
1) әзірленген, бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
Ұйым қызметіне қатысты – тұрақты
6.
Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, орталық мемлекеттік органдардың, жергілікті мемлекеттік басқару органдары басшыларының тапсырмалары, олардың орындалуы жөніндегі құжаттар (шолулар, баяндамалар, есеп айырысулар, қорытындылар, анықтамалар және басқа құжаттар)
Тұрақты
7.
Жоғарғы тұрған ұйым басшылығының тапсырмалары, олардың орындалуы жөніндегі құжаттар (шолулар, баяндамалар, есеп айырысулар, қорытындылар, анықтамалар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қызметтің жедел мәселелері бойынша – 5 жыл СТК
8.
Ұйым басшысының құрылымдық бөлімшелерге тапсырмалары, олардың орындалуы жөніндегі құжаттар (анықтамалар, баяндаулар, қызмет бабындағы хаттар, қорытындылар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Құжатта бұрыштамамен ресімделген тапсырмалардың сақталу мерзімі құжаттың сақталу мерзіміне сәйкес келеді
9.
Заңнамалық актілер және заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін орындау жөнінде құжаттар (баяндамалар, шолулар, ақпараттар, жиынтық мәліметтер, анықтамалар)
Тұрақты
10.
Мемлекеттік органдарға енгізілген бастама ұсыныстар, оларға қатысты құжаттар (баяндамалық жазбалар, қорытындылар, анықтамалар және басқа құжаттар)
Тұрақты
11.
Арнайы экономикалық аймақтар құруға арналған құжаттар (конкурстық өтінімдер, сенімхаттар, келісімдер және басқа құжаттар)
Тұрақты
12.
Ұйым басшысының бұйрықтары, өкімдері, оларға құжаттар (анықтамалар, жиынтық мәліметтер, ақпараттар, баяндамалық жазбалар және басқа құжаттар):
1) негізгі қызмет бойынша (нормативтік құқықтық бұйрықтардан басқа);
Тұрақты
Мәлімет үшін жіберілгендері – қажеттілігі өткенге дейін

2) в других организациях
До минования надобности
Относящиеся к деятельности организации – постоянно
2
Подзаконные нормативные правовые акты и документы к ним:
1) по месту разработки, подписания (утверждения), государственной регистрации;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
Относящиеся к деятельности организации – постоянно
3
Проекты законодательных актов и подзаконных нормативных правовых актов, а также документы к ним (пояснительные записки, справки-обоснования, листы согласования, экспертные заключения, сравнительные таблицы, переписка, справки и другие документы):
1) по месту разработки;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
4
Планы подготовки законодательных актов и подзаконных нормативных правовых актов:
1) по месту разработки, утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
5
Распоряжения Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан:
1) по месту разработки, утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
Относящиеся к деятельности организации – постоянно
6
Поручения Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, руководителей центральных государственных органов, органов местного государственного управления, а также документы (обзоры, доклады, расчеты, заключения, справки и другие документы) по их выполнению
Постоянно
7
Поручения руководства вышестоящей организации, документы (обзоры, доклады, расчеты, заключения, справки и другие документы) по их выполнению
Постоянно
По оперативным вопросам деятельности – 5 лет ЭПК
8
Поручения руководства организации структурным подразделениям, документы (справки, докладные и служебные записки, заключения и другие документы) по их выполнению
5 лет ЭПК
Срок хранения поручений, оформленных визой на документе, соответствует сроку хранения документа
9
Документы (доклады, обзоры, информации, сводки, справки) по исполнению законодательных актов и подзаконных нормативных правовых актов
Постоянно
10
Инициативные предложения, внесенные в государственные органы, документы (докладные записки, заключения, справки и другие документы) по их разработке
Постоянно
11
Документы (конкурсные заявки, доверенности, соглашения и другие документы) на создание специальных экономических зон
Постоянно
12
Приказы, распоряжения руководителя организации и документы к ним (справки, сводки, информации, докладные записки и другие документы):
1) по основной деятельности (за исключением нормативных правовых приказов);
Постоянно
Направленные для сведения – до минования надобности

2) жеке құрам бойынша (қызметкерлердің еңбек қызметін растайтын), аттестаттау, біліктілігін арттыру, атақ (шен) беру, тегін өзгерту, көтермелеу, марапаттау, еңбекақы төлеу, сыйлықақы беру, әртүрлі төлемдер, жәрдемақы, еңбек жағдайлары ауыр, зиянды (аса зиянды) және қауіпті (аса қауіпті) қызметкерлер демалыстарының барлық түрі, жыл сайынғы еңбек демалыстары, әлеуметтік демалыстар, шетелдік ұзақ іссапарлар, еңбек жағдайлары ауыр, зиянды (аса зиянды) және қауіпті (аса қауіпті) қызметкерлер үшін іссапарлар бойынша;
75 жыл СТК
3) ұйымдастырушылық-өкiмдiк және әкiмшілiк-шаруашылық мәселелері бойынша
5 жыл
13.
Ұйым басшысы бұйрықтарының, өкімдерінің жобалары, ұйым басшысының бұйрықтарына негіздемелер
1 жыл
14.
Ұйым басшысының бұйрықтары мен өкімдерінің орындалуы туралы құжаттар (анықтамалар, баяндамалар, есептер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
15.
Отырыстардың хаттамалары, қаулылары, шешімдері, ұсынымдары, стенограммалары (дыбыстық бейнежазбалары) және оларға қатысты құжаттар (отырыстар күн тәртібі, анықтамалар, қорытындылар, баяндамалар, ақпараттар, баяндамалық жазбалар, жиынтық мәліметтер, үзінді көшірмелер, дауыс беру бюллетеньдері және басқа құжаттар):
1) ұйымның алқалы, консультативтік-кеңесші органдары;
Тұрақты
Мәлімет үшін жіберілгендері – қажеттілігі өткенге дейін
2) жоғарғы алқалы органның, алқалы және шаруашылық серіктестіктің атқарушы органдары;
Тұрақты
3) бюджеттен тыс қорды басқарудың алқалы органы;
Тұрақты
Мәлімет үшін жіберілгендері – қажеттілігі өткенге дейін Дауыс беру бюллетеньдері акционерлік қоғамның, шаруашылық серіктестігінің қызметін тоқтатқанға дейін, тоқтатқаннан кейін – СТК
4) ұйымның тұрақты комиссиялары, кеңестері, консультативтік-кеңесші (сараптау, ғылыми, әдістемелік және басқалары) органдары;
Тұрақты
Мәлімет үшін жіберілгендері – қажеттілігі өткенге дейін
5) жұмыс топтарының, уақытша комиссиялар;
5 жыл
Жедел кеңестер – 5 жыл СТК
6) ұйым қызметкерлерінің жалпы жиналысы;
Тұрақты
Мәлімет үшін жіберілгендері – қажеттілігі өткенге дейін. Жедел кеңестер – 5 жыл СТК
7) акционерлердің, шаруашылық серіктестігі қатысушыларының жалпы жиналысы;
Тұрақты
Дауыс беру бюллетеньдері акционерлік қоғамның, шаруашылық серіктестігінің қызметін тоқтатқанға дейін, тоқтатқаннан кейін – СТК
8) ұйымның құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің жиналысы;
5 жыл
9) жария тыңдаулар;
Тұрақты
Мәлімет үшін жіберілгендері – қажеттілігі өткенге дейін.
10) азаматтардың жиналыстары (жиындары);
Тұрақты
11) ұйым басшысының аппараттық (жедел) кеңесі
5 жыл
Жедел кеңестер – 5 жыл СТК
16.
Халықаралық, республикалық, салалық съездер, симпозиумдар, конгресстер, конференциялар, кеңестер, семинарлар, мерейтойлық, салтанатты іс-шаралар және басқа да іс-шаралардың (кездесулер, қабылдаулар, байқаулар және басқа да құжаттар) құжаттары:

2) по личному составу (подтверждающие трудовую деятельность работников), по аттестации, повышению квалификации, присвоению званий (чинов), изменению фамилий, поощрению, награждению, оплате труда, премированию, выплатам, пособиям, отпускам работников с тяжелыми, вредными (особо вредными) и опасными (особо опасными) условиями труда, ежегодным трудовым отпускам, социальным отпускам, длительным зарубежным командировкам, командировкам работников с тяжелыми, вредными (особо вредными) и опасными (особо опасными) условиями труда;
75 лет ЭПК
3) по организационно-распорядительным и административно-хозяйственным вопросам
5 лет
13
Проекты приказов, распоряжений руководителя организации, основания к приказам руководителя организации
1 год
14
Документы (справки, доклады, отчеты, переписка и другие документы) о выполнении приказов, распоряжений руководителя организации
5 лет ЭПК
15
Протоколы, постановления, решения, рекомендации, стенограммы (аудиовизуальные записи) заседаний и документы к ним (справки, заключения, доклады, информации, докладные записки, сводки, выписки, бюллетени голосования и другие документы):
1) коллегиальных, консультативно-совещательных органов организации;
Постоянно
Направленные для сведения – до минования надобности.
2) высшего коллегиального органа, коллегиальных и исполнительного органов хозяйственного товарищества;
Постоянно
3) коллегиального органа управления внебюджетным фондом;
Постоянно
Направленные для сведения – до минования надобности.
Бюллетени голосования – до прекращения деятельности акционерного общества, хозяйственного товарищества, после прекращения – ЭПК
4) постоянных комиссий, советов, консультативно-совещательных (экспертных, научных, методических и иных) органов организации;
Постоянно
Направленные для сведения – до минования надобности
5) рабочих групп, временных комиссий;
5 лет
Оперативных совещаний – 5 лет ЭПК
6) общих собраний работников организации;
Постоянно
Оперативных совещаний – 5 лет ЭПК
7) общих собраний акционеров, учредителей (участников);
Постоянно
Оперативных совещаний – 5 лет ЭПК.
Бюллетени голосования – до прекращения деятельности акционерного общества, хозяйственного товарищества, после прекращения – ЭПК
8) собраний работников структурных подразделений организации;
5 лет
9) публичных слушаний;
Постоянно
Направленные для сведения – до минования надобности
10) собраний (сходов) граждан;
Постоянно
11) аппаратных (оперативных) совещаний у руководителя организации
5 лет
Оперативных совещаний – 5 лет ЭПК
16
Документы (постановления, решения, рекомендации, протоколы, стенограммы, доклады, отчеты, обзоры, прайс-листы, извещения, приглашения, тематические фотоальбомы, видеозаписи, переписка и другие документы) по проведению международных, республиканских, отраслевых съездов, симпозиумов, конгрессов, конференций, совещаний, семинаров, конкурсов, юбилейных, торжественных мероприятий и других мероприятий (встреч, приемов, смотров и другие):

1) өткізілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
Ұйым қызметіне қатысты – тұрақты
17.
Стандарттау бойынша нормативтік құжаттар:
1) әзірленген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
18.
Ұсынымдар (соның ішінде әдістемелік), нұсқаулықтар, нұсқаулар, жаднамалар:
1) әзірленген және/немесе бекітілген (келісілген) орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
19.
Ұсынымдардың (соның ішінде әдістемелік), нұсқаулықтардың, нұсқаулардың, жаднамалардың жобалары және оларды әзірлеу жөніндегі құжаттар (қорытындылар, ұсыныстар, анықтамалар, баяндамалық жазбалар, хат алмасу)
5 жыл
20.
Заңнамалық, заңға тәуелді заңнамалық, құқықтық актілерді, нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, ұсынымдарды (соның ішінде әдістемелік), нұсқаулықтарды, нұсқауларды, жаднамаларды, қолдану туралы хат алмасу
5 жыл
21.
Жоғары тұрған мемлекеттік органдармен, жергілікті мемлекеттік басқару органдарымен қызметтің негізгі (салалық, бейінді) бағыттары бойынша хат алмасу
Тұрақты
22.
Жоғары тұрған ұйыммен қызметтің негізгі (салалық, бейінді) бағыттары бойынша хат алмасу
5 жыл СТК
23.
Ведомствоға бағынысты ұйымдармен, аймақтық органдармен қызметтің негізгі (салалық, бейінді) бағыттары бойынша хат алмасу
5 жыл СТК
24.
Басқа да ұйымдармен қызметтің негізгі (салалық, бейінді) бағыттары бойынша хат алмасу
5 жыл СТК
25.
Ұйымның негізгі (салалық, бейінді) қызметі бойынша құжаттар (ақпараттар, анықтамалар, жиынтық мәліметтер, мәліметтер, баяндамалық жазбалар)
Тұрақты
26.
Ұйым қызметінің ұйымдастырушылық мәселелері жөніндегі құжаттар (ақпараттар, анықтамалар, жиынтық мәліметтер, мәліметтер және басқа құжаттар)
5 жыл
1.2. Бақылау
27.
Ұйымның қызметін тексеру бойынша құжаттар (баяндамалар, анықтамалар, есептер, актілер, баяндамалық жазбалар, ұйғарымдар,қорытындылар және басқа құжаттар):
1) тексеру орны және тексерілуші орган бойынша;
Тұрақты
Ұйымның ішкі тексерісі үшін – СТК 5 жыл
2) басшылыққа және мәлімет үшін жолданғандар
Қажеттілігі өткенге дейін
28.
Ұйымды ревизиялау, тексеру өткізу және нәтижелері туралы құжаттар (бағдарламалар, актілер, баяндамалық жазбалар, анықтамалар және басқа құжаттар), осы Тізбенің 363-тармағында көзделген кезеңдік аудиторлық тексеру, бухгалтерлік тексеру құжаттарын қоспағанда:
1) жүргізілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
29.
Қаржылық бақылау органдарының, тексеру комиссияларының,аудиторлардың қорытындылары
Тұрақты
30.
Тексеру, ревизия және зерттеу жүргізу туралы, тексеру нәтижесі бойынша құжаттарды орындау туралы хат алмасу
5 жыл
31.
Тексерістерді, ревизияларды, зерттеулерді есепке алу (тіркеу) және қабылданған шешімдердің, айқындамалардың, ұйғарымдардың, актілердің, қортындылардың орындалуын бақылау журналдары, кітаптары
5 жыл
32.
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының және Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің, жергілікті өкілді органдардың хаттамалық тапсырмалары, оларды орындау жөніндегі құжаттар (баяндамалық жазбалар, анықтамалар, ақпараттар, хат алмасу)
Тұрақты
33.
Қазақстан Республикасы Парламент Сенатының, Қазақстан Республикасы Парламент Мәжілісінің, жергілікті өкілді органдар депутаттарының сауалдары және оларды қарау жөніндегі құжаттар (анықтамалар, қорытындылар, шолулар, есептер, хат алмасу)
Тұрақты
34.
Қазақстан Республикасы заңнамасының нормаларын, құқықтық сипаттағы өзге мәселелерді сақтау туралы құжаттар (қаулылар, айқындамалар, прокурорлық ден қою актілері, шешімдер, қорытындылар, ұйғарымдар, сұрау салулар, хат алмасу)
5 жыл СТК
35.
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштері, оларды орындау жөніндегі құжаттар (анықтамалар, жиынтық мәліметтер, хат алмасу және басқа құжаттар):

1) по месту проведения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
Относящиеся к деятельности организации – постоянно
17
Нормативные документы по стандартизации:
1) по месту разработки;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
18
Рекомендации (в том числе методические), инструктаж, указания, памятки:
1) по месту разработки и/или утверждения (согласования);
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
19
Проекты рекомендаций (в том числе методических), инструктажей, указаний, памяток и документы по их разработке (заключения, предложения, справки, докладные записки, переписка)
5 лет
20
Переписка по применению законодательных и подзаконных, нормативных правовых актов правовых актов, рекомендаций (в том числе методических), инструктажей, указаний, памяток
5 лет
21
Переписка с вышестоящими государственными органами, органами местного государственного управления по основным (отраслевым, профильным) направлениям деятельности
Постоянно
22
Переписка с вышестоящей организацией по основным (отраслевым, профильным) направлениям деятельности
5 лет ЭПК
23
Переписка с подведомственными (подчиненными) организациями, территориальными органами по основным (отраслевым, профильным) направлениям деятельности
5 лет ЭПК
24
Переписка с другими организациями по основным (отраслевым, профильным) направлениям деятельности
5 лет ЭПК
25
Документы (информации, справки, сводки, сведения, докладные записки) по основной (отраслевой, профильной) деятельности организации
Постоянно
26
Документы (информации, справки, сводки, сведения, докладные записки и другие документы) по организационным вопросам деятельности организации
5 лет
1.2. Контроль
27
Документы о проведении и результатах проверок деятельности организации (справки, отчеты, акты, докладные записки, предписания, заключения и другие документы):
1) по месту проверки и проверяющем органе;
Постоянно
Для внутренних проверок организации – 5 лет ЭПК
2) направленные для руководства и сведения
До минования надобности
28
Документы о проведении и результатах ревизий, обследований организации (программы, акты, справки, докладные записки и другие документы), за исключением документов периодических аудиторских проверок, бухгалтерских ревизий, предусмотренных пунктом 363 настоящего Перечня:
1) по месту проведения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
29
Заключения органов финансового контроля, ревизионных комиссий, аудиторов
Постоянно
30
Переписка о проведении и результатах проверок, ревизий и обследований выполнении документов, по результатам проверок, ревизий и обследований
5 лет ЭПК
31
Журналы, книги учета проверок, (регистрации) проверок, ревизий, обследований и контроля за выполнением принятых решений, определений, предписаний, актов, заключений
5 лет
32
Протокольные поручения Сената Парламента Республики Казахстан и Мажилиса Парламента Республики Казахстан, местных представительных органов, документы по их выполнению (докладные записки, справки, информации, переписка)
Постоянно
33
Запросы депутатов Сената Парламента Республики Казахстан, Мажилиса Парламента Республики Казахстан, местных представительных органов и документы по их рассмотрению (справки, заключения, обзоры, отчеты, переписка)
Постоянно
34
Документы (постановления, определения, акты прокурорского реагирования, решения, заключения, предписания, запросы, переписка) о соблюдении норм законодательства Республики Казахстан, иных вопросах правового характера
5 лет ЭПК
35
Обращения физических и юридических лиц, документы по их исполнению (справки, сведения, переписка и другие документы):

1) шығармашылық сипаттағы ұсыныстары, елеулі кемшіліктер, сыбайлас жемқорлық және қызмет бабын теріс пайдаланушы туралы мәліметтері бар;
Тұрақты
2) жеке сипаттағы;
5 жыл СТК
Бірнеше мәрте жүгінген жағдайда – соңғы рет қаралғаннан кейін – 5 жыл
3) жедел сипаттағы
5 жыл
36.
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау жөніндегі жұмыстың жай-күйі туралы құжаттар (баяндамалық жазбалар, анықтамалар, жиынтық мәліметтер, шолулар, талдамалық анықтамалар, хат алмасу):
1) жасалған орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
37.
Жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдауды есепке алу, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін тіркеу және орындалуын бақылау кітаптары, журналдары, карточкалары (деректер қоры)
5 жыл
38.
Ұйым басшылығының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау кестесі
3 жыл
Жаңамен ауыстырғаннан кейін
39.
Мемлекеттік қызметшілердің этикасын бақылау кітаптары
5 жыл СТК
1.3. Басқарудың ұйымдастырушылық негіздері
40.
Ұйым қызметінің негізгі бағыттары бойынша мемлекеттік тізбе (деректер қоры)
Тұрақты
Құжаттардың құрамы және тізбелердің мәліметтері Қазақстан Республикасының заңнамасымен анықталады. Тізбелерді жүргі-зу функцияларын орындайтын ұйымда сақтала-ды, оларды жүр-гізуі аяқталғаннан кейін мемлекетік тұрақты сақтауға беріледі
41.
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), заңды тұлғалардың қызметін тоқтату туралы құжаттар (өтініштер, құрылтай және құқық белгілеу құжаттары, салық төлегені туралы мәліметтер, тізімдерден үзінді көшірмелер, анықтамалар, шешімдер, хабарламалар және басқа құжаттар)
15 жыл СТК
Қызметін тоқтатқаннан кейін.
Шешімдер – тұрақты
42.
Жеке тұлғаны дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу, жеке тұлғаның дара кәсіпкер ретінде қызметін тоқтату туралы құжаттар (арыздар, шешімдер, дара кәсіпкер туралы мәліметтер және басқа құжаттар)
15 жыл СТК
Қызметін тоқтатқаннан кейін.
Шешімдер – тұрақты
43.
Заңды тұлғаларды, дара кәсіпкерлерді тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктер немесе анықтамалар, статистикалық карталар, оларға салық төлеушінің тіркеу нөмірін, куәліктер, филиалдар, өкілдіктер ашуға рұқсаттар беру туралы
Тұрақты
44.
Мүліктің меншік, иелену, пайдалану құқығына, фирмалық атауларды, сауда белгілерін (қызмет көрсету белгілерін) тіркеу және қайта тіркеу құқығына куәліктер, сертификаттар
Тұрақты
45.
Заңды және жеке тұлғалардың меншік құқығын белгілеу мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл СТК
Меншік туралы куәлік берілгеннен кейін
46.
Куәліктер мен сертификаттарға қатысты құжаттар (қаулылар, сенімхаттар, өтініштер, қорытындылар, шешімдер)
Тұрақты
47.
Тиісті тіркеу органдарында есепке қою туралы ақпараттық хаттар, хабарламалар, хабарлар
5 жыл
48.
Республикалық және коммуналдық меншіктердің арасында аражігі ажыратылуға тиіс мемлекеттік меншік объектілерінің жиынтық тізбесі
Тұрақты
49.
Әкімшілік-аумақтық бірліктердің шекараларын бекіту жөніндегі құжаттар (шекараның сипатталуы, схемалар, анықтамалар, хат алмасу)
Тұрақты
50.
Елді мекендердің тізімдері:

1) содержащие предложения творческого характера, сведения о серьезных недостатках, фактах коррупции и злоупотреблениях;
Постоянно
2) личного характера;
5 лет ЭПК
В случае неоднократного обращения – 5 лет после последнего рассмотрения
3) оперативного характера
5 лет
36
Документы (докладные записки, справки, сводки, сведения, обзоры, аналитические справки, переписка) о состоянии работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц:
1) по месту составления;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
37
Книги, журналы, карточки (базы данных) учета приема физических лиц, представителей юридических лиц, регистрации и контроля исполнения обращений физических и юридических лиц
5 лет
38
Графики приема физических лиц и представителей юридических лиц руководством организации
3 года
После замены новыми
39
Книги контроля этики государственных служащих
5 лет ЭПК
1.3. Организационные основы управления
40
Государственные перечни (базы данных) по основным направлениям деятельности организации
Постоянно
Состав документов и сведений перечней опредеяется законодательством Республики Казахстан.
Хранятся в организации, исполняющей функцию ведения перечня, передаются на постоянное государственное хранения после завершения их ведения
41
Документы (заявления, учредительные и правоустанавливающие документы, сведения об уплате налогов, выписки из перечня, справки, решения, уведомления и другие документы) о государственной регистрации (перерегистрации) юридических лиц, о прекращении деятельности юридического лица
15 лет ЭПК
После прекращения деятельности. Решения – постоянно
42
Документы (заявления, решения, справки, сведения, уведомления и другие документы) о государственной регистрации и прекращении деятельности физического лица в качестве индивидуального предпринимателя
15 лет ЭПК
После прекращения деятельности. Решения – постоянно
43
Свидетельства или справка о регистрации (перерегистрации), статистические карты, свидетельства о присвоении регистрационного номера налогоплательщика юридическим лицам, индивидуальным предпринимателям, разрешения на открытие филиалов, представительств
Постоянно
44
Свидетельства, сертификаты на право собственности, владения, пользования имуществом, регистрации и перерегистрации фирменных наименований, товарных знаков (знаков обслуживания)
Постоянно
45
Переписка по вопросам установления прав собственности юридических и физических лиц
5 лет ЭПК
После выдачи свидетельства о собственности
46
Документы (постановления, доверенности, заявки, заключения, решения) к свидетельствам, сертификатам
Постоянно
47
Информационные письма, извещения, уведомления о постановке на учет в соответствующих регистрирующих органах
5 лет
48
Сводный перечень объектов государственной собственности, подлежащих разграничению между республиканской и коммунальной собственностью
Постоянно
49
Документы по закреплению границ административно-территориальных единиц (описания границ, схемы, справки, переписка)
Постоянно
50
Списки населенных пунктов:

1) жасалған орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
51.
Жаңа салынатын объектілерге берілетін мекенжайлар туралы құжаттар (шешімдер, қаулылар, анықтамалар, мәліметтер, хат алмасу)
Тұрақты
52.
Ұйымдардың қайта ұйымдастырылуы, қайта аталуы, көшірілуі, бір жүйеден басқасына берілуі туралы құжаттар (қаулылар, шешімдер, есептер, анықтамалар, баяндамалық жазбалар, актілер, қорытындылар, есептеулер, хат алмасу және басқа құжаттар)
Тұрақты
53.
Ұйымдарды тарату туралы құжаттар (хаттамалар, актілер, баланстар, қорытындылар, хабарламалар, сот шешімдері, хат алмасу және басқа құжаттар)
Тұрақты
Құжаттардың толық құрамы Қазақстан Республикасы-ның заңнамасы-мен анықталады
54.
Ұйымдар туралы жарғылар, құрылтай шарттар, ережелер, соның ішінде оларға өзгертулер мен толықтырулар:
1) әзірленген және/немесе бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымарда
Қажеттілігі өткенге дейін
55.
Ұйымның филиалдары мен өкілдіктері туралы ережелер
Тұрақты
56.
Мемлекеттік емес ұйымдардың құрылтай жиналысының хаттамалары, оларға қатысты құжаттар (анықтамалар, актілер және басқа құжаттар)
Тұрақты
57.
Ұйымдардың құрылымдық бөлімшелері туралы ережелер:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
58.
Ұйымдардың алқа, консультативтік-кеңесші (сараптау, ғылыми, әдістемелік және басқа да) органдары туралы ережелер:
1) әзірленген және/немесе бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
59.
Жарғылардың, құрылтай шарттардың, ережелердің жобалары, оларды әзірлеу жөніндегі құжаттар (қорытындылар, ұсыныстар, анықтамалар, баяндамалық жазбалар, хат алмасу)
5 жыл СТК
60.
Филиалдарға, өкілдіктерге қызметтің жекелеген түрлерін жүзеге асыруға берілген сенімхаттар
Тұрақты
61.
Ұйымның мүддесін білдіру үшін ұйым басшысының берген сенімхаттары
3 жыл
Қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
62.
Коммерциялық, қызметтік құпиялар, таратылуы шектелген қызметтік ақпарат режімін белгілеу жөніндегі құжаттар (мәліметтер тізбесі, ережелер және басқа құжаттар)
Тұрақты
63.
Ұйымның рәміздерін (эмблемаларын, логотиптерін, тауар белгілерін, қызмет көрсету белгілерін) әзірлеу және тіркеу туралы құжаттар (хаттамалар, эскиздер, сипаттаулар, өтінімдер, хабарламалар, шешімдер, хат алмасу)
Тұрақты
64.
Орталық және жергілікті мемлекеттік басқару органдарының үлгілік құрылымдары:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
65.
Мемлекеттік органның аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелерінің және ведомстволық бағынысты ұйымдарының тізбелері:

1) по месту составления;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
51
Документы об адресах, присваиваемых вновь построенным объектам (решения, постановления, справки, сведения, переписка)
Постоянно
52
Документы о реорганизации, переименовании, передислокации организации, передаче из одной системы в другую (постановления, решения, отчеты, справки, докладные записки, акты, заключения, расчеты, переписка и другие документы)
Постоянно
53
Документы (протоколы, акты, балансы, заключения, уведомления, решения судов, переписка и другие документы) о ликвидации организации
Постоянно
Полный состав документов определяется законодательством Республики Казахстан
54
Уставы, учредительные договоры, положения об организациях, в том числе изменения и дополнения к ним:
1) по месту разработки и/или утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
55
Положения о филиалах и представительствах организации
Постоянно
56
Протоколы учредительных собраний негосударственных организаций, документы к ним (справки, акты и другие документы)
Постоянно
57
Положения о структурных подразделениях организации:
1) по месту утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
58
Положения о коллегиальных, консультативно-совещательных (экспертных, научных, методических и иных) органах организации:
1) по месту разработки и/или утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
59
Проекты уставов, учредительных договоров положений, документы по их разработке (заключения, предложения, справки, докладные записки, переписка)
5 лет ЭПК
60
Доверенности, выданные на осуществление отдельных видов деятельности филиалам, представительствам
Постоянно
61
Доверенности, выданные руководителем организации, на представление интересов организации
3 года
После истечения срока действия
62
Документы (перечень сведений, положения и другие документы) по установлению режима коммерческой, служебной тайны, ограниченного распространения служебной информации
Постоянно
63
Документы (протоколы, эскизы, описания, заявки, уведомления, решения, переписка) о разработке и регистрации символики организации (эмблемы, логотипа, товарного знака, знака обслуживания)
Постоянно
64
Типовые структуры центральных и местных органов государственного управления:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
65
Перечни государственных учреждений - территориальных органов и подведомственных организаций государственного органа:

1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
3 жыл
Жаңамен ауыстырғаннан кейін
66.
Басқару аппаратын жетілдіру туралы құжаттар (жоспарлар, негіздемелер, есептеулер)
5 жыл СТК
67.
Ведомстволық бағынысты ұйымдардың тізімдері, тізбелері:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
3 жыл
Жаңамен ауыстырғаннан кейін
68.
Ұйымның штат кестесі, штат кестесіне өзгерістер:
1) әзірленген және/немесе бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
3 жыл
Жаңамен ауыстырғаннан кейін
69.
Штат кестелерінің жобалары, оларды әзірлеу және ондағы өзгертулер жөніндегі құжаттар (анықтамалар, ұсыныстар, қорытындылар, есептеулер, хат алмасу)
5 жыл СТК
70.
Штаттық орналастыру (қызметкерлердің штаттық-тізімдік құрамы)
75 жыл
71.
Ұйым қызметкерлерінің іссапарлары туралы құжаттар (бағдарламалар, техникалық тапсырмалар, тапсырма-жоспарлар, баяндамалар, анықтамалар, есептер, хат алмасу)
5 жыл СТК
72.
Лауазымдар номенклатурасы:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
73.
Лауазымдар лимитін есептеу
5 жыл СТК
74.
Лауазымды тұлғалардың құқығы және міндеттері туралы ережелер, нұсқаулықтар:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
Жеке қызметкерлер – 75 жыл
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
75.
Ұйымның алқалық, атқарушы және басқа органдарының мүшелерімен құқықтар және міндеттер туралы шарттар
5 жыл СТК
Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
76.
Ауысу кезінде жасалған қабылдау-тапсыру актілері, оған қосымшалар:
1) ұйымның басшысында;
Тұрақты
2) лауазымдық, жауапты және материалдық жауапты тұлғалар
5 жыл
Лауазымдық, материалдық жауапты тұлға ауысқаннан кейін
77.
Авторлық құқық беруге сенімхаттар
Тұрақты
78.
Жоғарғы мемлекеттік билік органдарына, жергілікті мемлекеттік басқару органдарына жоғарғы тұрған ұйымдарға берілетін негізгі (салалық, бейінді) қызмет туралы құжаттар (талдамалық шолулар, баяндамалар)
Тұрақты
Жедел-шаруашылық мәселелері бойынша – 5 жыл
79.
Құрылымдық бөлімшелердің ұйымның басшылығына ұсынатын құжаттары (баяндамалар, шолулар, жиынтық мәліметтер, қызметтік жазбалар, анықтамалар, мәліметтер)
5 жыл СТК
80.
Әкімшілік-ұйымдастырушылық қызмет туралы құжаттар (анықтамалар, баяндамалық және қызметтік жазбалар, алқалы және атқарушы органдар қараған мәселелердің тізбелері, жоспарлар, проспектілер, отырыстардың күн тәртіптері, акционерлер жиналыстарының күн тәртібіне ұсыныстар, жедел мәліметтер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
81.
Wеb-site (Веб-парақшаларды) әзірлеу және қолдау бойынша құжаттар (ұйымның міндеттері, функциялары, құрылымы туралы мәліметтер, хат алмасу)
5 жыл СТК
82.
Ұйымның және оның бөлімшелерінің тарихы жөніндегі құжаттар (тарихи және тақырыптық анықтамалар, шолулар, бұқаралық ақпарат құралдарындағы жарияланымдардың топтамасы, фотофоноқұжаттар, бейнеқұжаттар)
Тұрақты
83.
Лицензиялау жөніндегі құжаттар (өтініш, құрылтай құжаттарының көшірмелері, куәліктер, белгілі бір қызметтің түрлерін жүзеге асыра алатын мүмкіндікті растайтын құжаттардың көшірмелері, төлем құжаттарының көшірмелері, берілетін құжаттардың тізімдемесі, хаттамалар, шешімдер, хабарламалар, лицензиясының бар екенін растайтын құжат, тексеру актілерінің көшірмелері)
жыл СТК
Жекелеген қызмет салалары бойынша құжаттардың түрлері Қазақстан Республикасының заңнамасы-мен анықталады.
Лицензияның қолданысы тоқтатылғаннан кейін. Лицензияның бар екенін растайтын хаттамалар, шешімдер, құжаттар – тұрақты
84.
Лицензиялар және олардың телнұсқалары
Тұрақты
85.
Лицензиялардың деректер қоры, тізбесі, тізілімі, журналдары
Тұрақты
86.
Лицензиялау мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл СТК
87.
Аттестаттау, аккредиттеу жөніндегі құжаттар (өтініш, анықтамалар, тізбеден үзінді көшірмелер, құрылтай құжаттарының көшірмелері, белгілі бір қызметтің түріне сәйкестігін тексеру туралы құжаттар, лицензияның көшірмесі, ұсыныстар, хаттамалар, шешімдер, сараптамалық қорытындылар, есептер, актілер)
5 жыл СТК
Аккредиттеу аяқталғаннан кейін.
Хаттамалар, шешімдер – тұрақты
88.
Аккредиттеуден, аттестаттаудан өту туралы құжаттар, соның ішінде тізбелер
Тұрақты
89.
Ұйымдарға аттестаттауды жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу туралы ережелер:

1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
3 года
После замены новыми
66
Документы (планы, обоснования, расчеты) о совершенствовании аппарата управления
5 лет ЭПК
67
Списки, перечни подведомственных организаций:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
3 года
После замены новыми
68
Штатные расписания организации, изменения к штатным расписаниям:
1) по месту разработки и/или утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
3 года
После замены новыми
69
Проекты штатных расписаний, документы (справки, предложения, заключения, расчеты, переписка) по их разработке и изменениям в них
5 лет ЭПК
70
Штатная расстановка (штатно-списочный состав работников)
75 лет
71
Документы (программы, технические задания, планы-задания, доклады, справки, отчеты, переписка) о командировках работников организации
5 лет ЭПК
72
Номенклатура должностей:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
73
Расчеты лимита должностей
5 лет ЭПК
74
Положения, инструкции о правах и обязанностях должностных лиц (типовые):
1) по месту разработки и/или утверждения;
Постоянно
Индивидуальных работников – 75 лет
2) в других организациях
До минования надобности
75
Договоры о правах и обязанностях с членами коллегиальных, исполнительных и других органов организации
5 лет ЭПК
После истечения срока действия договора
76
Акты приема-передачи, приложения к ним, составленные при смене:
1) руководителя организации;
Постоянно
2) должностных, ответственных и материально ответственных лиц
5 лет
После смены должностного, ответственного материально ответственного лица
77
Доверенности на передачу авторских прав
Постоянно
78
Документы (аналитические обзоры, доклады) об основной (отраслевой, профильной) деятельности, представляемые в высшие органы государственной власти, органы местного государственного управления, вышестоящие организации
Постоянно
По оперативно-хозяйственным вопросам – 5 лет
79
Документы (доклады, обзоры, сводки, докладные и служебные записки, справки, сведения), представляемые структурными подразделениями руководству организации
5 лет ЭПК
80
Документы (справки, докладные и служебные записки, перечни вопросов, рассмотренных коллегиальными и исполнительными органами, планы, проспекты, повестки заседаний, предложения к повестке дня собрания акционеров, оперативные сводки, переписка и другие документы) об административно-организационной деятельности
5 лет ЭПК
81
Документы (сведения о задачах, функциях, структуре организации, переписка) по разработке и поддержке Web-site (Веб-страниц)
5 лет ЭПК
82
Документы (исторические и тематические справки, обзоры, подборки публикаций в средствах массовой информации, фотофонодокументы, видеодокументы) по истории организации и ее подразделений
Постоянно
83
Документы (заявления, копии учредительных документов, свидетельств, копии документов, подтверждающих возможность осуществления определенного вида деятельности, копии платежных документов, опись представленных документов, протоколы, решения, уведомления, документ, подтверждающий наличие лицензии, копии актов проверок) по лицензированию
5 лет ЭПК
Виды документов по отдельным сферам деятельности определяются законодательством Республики Казахстан.
После прекращения действия лицензии. Протоколы, решения, документы, подтверждающие наличие лицензии – постоянно
84
Лицензии и их дубликаты
Постоянно
85
Базы данных, перечни, реестры, журналы лицензий
Постоянно
86
Переписка по вопросам лицензирования
5 лет ЭПК
87
Документы (заявления, справки, выписки из перечня, копии учредительных документов, документы о проверке соответствия определенному виду деятельности, копии лицензий, представления, протоколы, решения, экспертные заключения, отчеты, акты) по аттестации, аккредитации
5 лет ЭПК
После прекращения аккредитации. Протоколы, решения – постоянно
88
Документы о прохождении аккредитации, аттестации, в том числе перечни
Постоянно
89
Положения об аккредитации организаций, осуществляющих аттестацию организаций:

1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
90.
Аккредиттеуден, аттестаттарды аттестаттаудан өту туралы құжаттарды беруді тіркеу кітаптары, журналдары
5 жыл
91.
Аттестаттау, аккредиттеу мәселелері жөнінде хат алмасу
5 жыл СТК
92.
Сертификаттау жөніндегі құжаттар (сәйкестік туралы декларация, сәйкестілік белгісінің кескіндемесі, хабарламалар, дәлелдеу материалдары, зерттеулердің хаттамалары, сынаулар, сараптама қорытындылары, шешімдер)
10 жыл СТК
Өтініш берушіде – сертификаттың қолдану мерзімі өткеннен кейін 3 жыл СТК.
Хаттамалар, шешімдер – тұрақты
93.
Сәйкестік сертификаттары
Тұрақты
Өтініш берушіде – сертификаттың қолдану мерзімі өткеннен кейін 3 жыл СТК.
Хаттамалар, шешімдер – тұрақты
94.
Сәйкестікті ерікті растау шарттары
10 жыл СТК
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
95.
Сертификаттауға жататын объектілердің тізбесі:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты

1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
90
Журналы, книги регистрации выдачи документов о прохождении аккредитации, аттестации аттестатов
5 лет
91
Переписка по вопросам аттестации, аккредитации
5 лет ЭПК
92
Документы (декларации о соответствии, изображение знака соответствия, уведомления, доказательные материалы, протоколы исследований, испытаний, экспертные заключения, решения) по сертификации
10 лет ЭПК
У заявителя – 3 года ЭПК после истечения срока действия сертификата.
Протоколы, решения – постоянно
93
Сертификаты соответствия
Постоянно
У заявителя – 3 года ЭПК после истечения срока действия сертификата
94
Договоры добровольного подтверждения соответствия
10 лет ЭПК
После истечения срока действия договора
95
Перечень объектов, подлежащих сертификации:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно

2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
96.
Берілген сәйкестік сертификаттарының тізбесі
Тұрақты
Тізбедегі құжаттар және мәліметтер құрамы Қазақстан Республикасының заңнамасымен айқындалады.
Тізбелерді жүргізу функцияларын орындайтын ұйымда сақталады, оларды жүргізу аяқталғаннан кейін тұрақты сақтауға беріледі
97.
Сертификаттау мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл СТК
98.
Акционерлердің тізбесі, акционерлер тізбесінен үзінді көшірмелер
Тұрақты
99.
Бағалы қағаздар иелерінің тізбесі
Тұрақты

2) в других организациях
До замены новым
96
Перечень выданных сертификатов соответствия
Постоянно
Состав документов и сведений, содержащихся в перечне, определяется законодательством Республики Казахстан.
Хранятся в организации, исполняющей функцию ведения перечня, передаются на постоянное хранение после завершения ведения
97
Переписка по вопросам сертификации
5 лет ЭПК
98
Перечни акционеров, выписки из перечня акционеров
Постоянно
99
Перечни владельцев ценных бумаг
Постоянно

100.
Аффилирленген тұлғалардың тізімдері
Тұрақты
101.
Дивидент алуға құқығы бар тұлғалардың тізімдері, акционерлердің жалпы жиналысына қатысуға құқығы бар тұлғалардың тізімдері
Тұрақты
102.
Акционерлердің жалпы жиналысына қатысуға сенімхаттар (сенімхаттардың көшірмелері)
Тұрақты
Түпнұсқасы бол-маған жағдайда
103.
Акцияларды (акциялардың пакеттерін) қабылдау-өткізу туралы құжаттар (сертификаттар, акцияларды, актілерді тіркеу туралы куәліктер)
Тұрақты
104.
Ашық қоғамның акцияларын сатып алу туралы міндетті ұсыныстар және ашық қоғамның қоса берілген құжаттарымен акцияға айырбасталған эмиссиялық бағалы қағаздары
5 жыл
Мемлекет меншігіндегі акциялар және басқа бағалы қағаздармен операциялар бойынша – мемлекеттік мүлікті сату жөніндегі кешенді істердің құрамында тұрақты
105.
Қоса берілетін құжаттарымен бағалы қағаздарға қатысты бәсекелес ұсыныстар
5 жыл СТК
Мемлекет меншігіндегі акциялар және басқа бағалы қағаздармен операциялар бойынша – мемлекеттік мүлікті сату жөніндегі кешенді істердің құрамында тұрақты
106.
Бағалы қағаздарды сатып алуды талап ету құқығы туралы құжаттар
5 жыл
Мемлекет меншігіндегі акциялар және басқа бағалы қағаздармен операциялар бойынша – мемлекеттік мүлікті сату жөніндегі кешенді істердің құрамында тұрақты

100
Списки аффилированных лиц
Постоянно
101
Списки лиц, имеющих право на дивиденды, списки лиц, имеющих право на участие в общем собрании акционеров
Постоянно
102
Доверенности (копии доверенностей) на участие в общем собрании акционеров
Постоянно
При отсутствии подлинника
103
Документы (сертификаты, свидетельства о регистрации акций, акты) о приеме-передаче акций (пакетов акций)
Постоянно
104
Обязательное предложение о приобретении акций открытого общества, а также иных эмиссионных ценных бумаг, конвертируемых в акции открытого общества с прилагаемыми документами
5 лет ЭПК
По операциям с акциями и другими ценными бумагами, находящимися в государственной собственности – постоянно в составе комплексных дел по реализации государственного имущества
105
Конкурирующее предложение в отношении соответствующих ценных бумаг с прилагаемыми документами
5 лет ЭПК
По операциям с акциями и другими ценными бумагами, находящимися в государственной собственности – постоянно в составе комплексных дел по реализации государственного имущества
106
Документы о праве требования выкупа ценных бумаг
5 лет
По операциям с акциями и другими ценными бумагами, находящимися в государственной собственности – постоянно в составе комплексных дел по реализации государственного имущества

107.
Бағалы қағаздар туралы құжаттар
5 жыл
Мемлекет меншігіндегі акциялар және басқа бағалы қағаздармен операциялар бойынша – мемлекеттік мүлікті сату жөніндегі кешенді істердің құрамында тұрақты
108.
Акцияларды сату-сатып алу шарттары
Тұрақты
109.
Акциялардың пакеттерін табыстауды растайтын табыс ету өкімдері
Тұрақты
110.
Акциялармен жұмыс істеуді есепке алу және акционерлердің тізімдемесінен көшірме беру кітаптары, журналдар
Тұрақты

107
Документы о ценных бумагах
5 лет
По операциям с акциями и другими ценными бумагами, находящимися в государственной собственности – постоянно в составе комплексных дел по реализации государственного имущества
108
Договоры о продаже-покупке акций
Постоянно
109
Передаточные распоряжения, подтверждающие передачу пакета акций
Постоянно
110
Журналы, книги учета работы с акциями и выдачи выписок из перечня акционеров
Постоянно

111.
Үлестік меншіктер туралы ережелер
Тұрақты
112.
Эмитенттердің есептері:
1) қаржы (есептік) жылының 1-тоқсаны үшін;
Тұрақты
2) қаржы (есептік) жылының 2-4-тоқсандар үшін
5 жыл
1-тоқсанның есебі болмаған жағдайда – тұрақты
113.
Акционерлендіру туралы құжаттар (қол қоятын қағаздар, акция алуға өтініштер, растайтын парақтар, акционерлердің кірістерін есепке алатын карточкалар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
114.
Бағалы қағаздарды шығару (қосымша шығару) туралы шешімдер, бағалы қағаздардың проспектісі (эмиссияның проспектісі), бағалы қағаздарды шығару (қосымша шығару) туралы шешімдерге өзгерістер және/немесе қосымшалар, бағалы қағаздарды шығарудың (қосымша шығарудың) қорытындысы туралы есептер
Тұрақты
115.
Бағалы қағаздар нарығында ашылуға тиіс ақпараттары бар хабарлар
3 жыл
Дау, келіспеушілік, қылмыстық және сот істерін қарау туындаған жағдайда соңғы түпкілікті шешім шығарылғанға дейін сақталады
116.
Бағалы қағаз нарығына кәсіпқой қатысушылардың ұйым туралы мәліметтерге өзгертулерді енгізу туралы және ұйым жауапкер болған сот отырыстарына қатысу туралы есептер:
1) жасалған орны бойынша;
Тұрақты
2) ұсынылған орны бойынша
3 жыл
117.
Банкроттық туралы істердің құжаттары
Тұрақты
Құжаттар түрлерінің толық құ-рамы Қазақстан Республикасының заңнамасында анықталады.
Жұмыс аяқталған соң құжаттар тиісті мемлекеттік мұрағатқа – таратылған ұйымның мұрағат қорына беріледі
118.
Қайта қалпына келу туралы істердің құжаттары
Тұрақты
Құжаттар түрлерінің толық құрамы Қазақстан Республикасының заңнамасында анықталады

111
Положения о долевой собственности
Постоянно
112
Отчеты эмитента:
1) за 1 квартал финансового (отчетного) года;
Постоянно
2) за 2-4 кварталы финансового (отчетного) года
5 лет
При отсутствии отчета за 1 квартал – постоянно
113
Документы (подписные листы, заявки на приобретение акций, листы подтверждения, карточки учета доходов акционеров и другие документы) по акционированию
5 лет ЭПК
114
Решения о выпуске (дополнительном выпуске) ценных бумаг, проспекты (проспекты эмиссии) ценных бумаг, изменения и/или дополнения в решения о выпуске (дополнительном выпуске) ценных бумаг, отчеты об итогах выпуска (дополнительного выпуска) ценных бумаг
Постоянно
115
Сообщения, содержащие информацию, подлежащую раскрытию на рынке ценных бумаг
3 года
В случае возникновения споров, разногласий, уголовных и судебных разбирательств – сохраняются до вынесения окончательного решения
116
Отчеты профессиональных участников рынка ценных бумаг о внесении изменений в сведения об организации и об участии в судебных процессах, ответчиком в которых выступила организация:
1) по месту составления;
Постоянно
2) по месту представления
3 года
117
Документы по делам о банкротстве
Постоянно
Полный состав видов документов определяется законодательством Республики Казахстан. По завершении работы документы передаются в архивный фонд ликвидированной организации в соответствующий государственный архив
118
Документы по делам реабилитации
Постоянно
Полный состав видов документов определяется законодательством Республики Казахстан.

119.
Борышкердің мүліктерін(активтерін) сату туралы құжаттар (өкімдер, өтініштер, сату жоспарлары, тізімдер, сату-сатып алу шарттары, тәуелсіз бағалаушылардың есеп берулері, борышкер ұйымның мүліктерін сату туралы хат алмасу және басқа құжаттар)
Тұрақты
Жылжымалы мүліктер (жиһаз, автокөлік, ұйымдық техника және басқа мүліктер) – 5 жыл СТК
1.4. Ұйымның қызметін құқықтық қамтамасыз ету және әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер жөніндегі өндіріс
120.
Заңнамалық ережелердің сақталуы, дау, талас, басқа құқықтық сипаттағы мәселелер туралы құжаттар (қаулылар, ұйғарулар, актілер, шешімдер, хаттамалар, қорытындылар, сұрау салулар, өтініштер, хат алмасу)
5 жыл СТК
Қылмыстық іс қозғауға және сотта қаралуға себеп болған бұзушылықтар туралы – тұрақты

119
Документы (распоряжения, заявки, планы продаж, списки, договоры купли-продажи, отчеты независимых оценщиков, переписка) о продаже имущества активов должника и другие документы
Постоянно
Движимого имущества (мебель, авто-транспорт, оргтехника и другое имущество) – 5 лет ЭПК
1.4. Правовое обеспечение деятельности организации и производство по делам
об административных правонарушениях
120
Документы (постановления, определения, акты, решения, протоколы, заключения, запросы, заявления, переписка) о соблюдении норм законодательства, конфликтах, спорах, иных вопросах правового характера
5 лет ЭПК
О нарушениях, повлекших возбуждение уголовных дел и судебных разбирательств – постоянно

121.
Құқық қорғау органдарына, соттарға берілетін құжаттар (талап арыздар, сенімхаттар, актілер, қолдау хаттар, хаттамалар, және басқа құжаттар)
5 жыл
Түпкілікті шешім шыққаннан кейін
122.
Заңгерлік қызмет көрсету туралы шарттар, келісімдер
5 жыл СТК
Шарттың, келісімдердің қолданылу мерзімі өткеннен кейін
123.
Құжаттарға құқықтық сараптама жүргізу туралы құжаттар (қорытындылар, анықтамалар, хат алмасу)
5 жыл СТК
124.
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы құжаттар (хаттамалар, актілер, ұйғарымдар, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл
125.
Ұйым қызметкерлерінің құқықтық жалпыға міндетті оқуы туралы құжаттар (жоспарлар, сабақ кестелері, тестілер, хаттамалар)
5 жыл
126.
Құқықтық жұмыстарды ұйымдастыру және жай-күйі туралы құжаттар (шолулар, анықтамалар, баяндамалық жазбалар, мәліметтер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК

121
Документы (исковые заявления, доверенности, акты, ходатайства, протоколы и другие документы) представляемые в правоохранительные органы, суды
5 лет
После вынесения окончательного решения
122
Договоры, соглашения об оказании юридических услуг
5 лет ЭПК
После истечения срока действия договора, соглашения
123
Документы (заключения, справки, переписка) по проведению правовой экспертизы документов
5 лет ЭПК
124
Документы (протоколы, акты, предписания, переписка и другие документы) по административным правонарушениям
5 лет
125
Документы (программы, расписания занятий, тесты, протоколы) по правовому всеобучу работников организации
5 лет
126
Документы (обзоры, справки, докладные записки, сведения, переписка и другие документы) об организации и состоянии правовой работы
5 лет ЭПК

127.
Құқықтық мәселелер туралы, соның ішінде заңнама нормаларын түсіндіру жөнінде хат алмасу
3 жыл
128.
Шағымдық және талаптық жұмыстар жөніндегі құжаттар (картотекалар, кітаптар, журналдар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Соңғы шешім шығарылғаннан кейін
129.
Деректер қоры (анықтамалық, толық мәтінді):
1) заңнамалық актілер және заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілер бойынша;
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
Заңнамалық актілердің және заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің әзірленген орны бойынша – тұрақты
2) ұйымның нормативті құжаттары (нұсқаулықтар, қағидалар) бойынша
Тұрақты
130.
Заңдық консультация беру жазбаларының кітаптары
3 жыл
1.5. Құжаттамалық қамтамасыз ету және құжаттарды сақтауды ұйымдастыру
131.
Сақтау мерзімдері көрсетілген құжаттар тізбесі:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
132.
Тұрпатты және үлгілік істер номенклатурасы:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
133.
Ұйымның (жиынтық) істер номенклатурасы, құжаттар мен істердің жіктегіші:
1) әзірленген және/немесе бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
Құрылымдық бөлімшелердің істер номенклатурасы – жаңамен ауыстырғанға дейін, бірақ істерді ұйымның ведомстволық (жеке) мұрағатына өткізгеннен кейін немесе істер номенклатурасы бойынша тіркелгендерді жойғаннан кейін кем дегенде 3 жыл
2) құрылымдық бөлімшелерде
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
134.
Ұйымда қолданылатын құжаттар нысанының табелі:
1) жасалған орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
135.
Ұйымның іс жүргізуінде құжаттарды ұйымдастыру туралы және құрамы мен оларды сақтау мерзімі туралы құжаттардың жобалары (номенклатуралар, тізбелер, істердің жіктегіші және басқа құжаттар)
3 жыл
Бекіткеннен кейін
136.
Құжаттарды бақылаудан алу және олардың орындалу мерзімін ұзарту туралы құжаттар (баяндамалық, қызметтік жазбалар, мәліметтер, анықтамалар, есептер және басқа құжаттар)
1 жыл
Бақылаудан алынғаннан кейін
137.
Құжаттарды міндетті түрде жіберетін мекенжайлардың тізімдері
3 жыл
Жаңамен ауыстырғаннан кейін
138.
Құжаттарды жіберу ережесінің бұзылғаны туралы хат алмасу
1 жыл
139.
Жоюға бөлу туралы актілер:
1) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген баспа-бланкі өнімдерінің бүлінген, пайдаланылмаған даналарын;
3 жыл
2) Қазақстан Республикасынң Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлерді және мөртабандарды;
3 жыл
3) құжаттарды қорғау құралдарын
3 жыл
140.
Ұйымда коммерциялық және басқа да заңмен қорғалатын құпияны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары
5 жыл
Жаңамен ауыстырғаннан кейін

127
Переписка по правовым вопросам, в том числе о разъяснении норм законодательства
3 года
128
Документы по протекционно-исковой работе (картотеки, книги, журналы, и другие документы)
5 лет ЭПК
После вынесения последнего решения
129
Базы данных (справочные, полнотекстовые):
1) по законодательным актам и подзаконным нормативным правовым актам;
До замены новыми
По месту разработки законодательных актов и подзаконных нормативных правовых актов – постоянно
2) по нормативным документам (инструкциям, правилам) организации
Постоянно
130
Книги записей юридических консультаций
3 года
1.5. Документационное обеспечение и организация хранения документов
131
Перечни документов с указанием сроков хранения:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
132
Типовые и примерные номенклатуры дел:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
133
Номенклатуры дел организации (сводные), классификаторы дел и документов:
1) по месту разработки и/или утверждения;
Постоянно
Номенклатуры дел структурных подразделений – до замены новыми, но не ранее 3 лет после передачи дел в ведомственный (частный) архив организации или уничтожения учтенных по номенклатуре дел
2) в других организациях
До замены новыми
134
Табель форм документов, применяемых в организации:
1) по месту составления;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
135
Проекты документов (номенклатур, перечней, классификаторов дел и других документов) об организации документов в делопроизводстве организации, о составе и сроках их хранения
3 года
После утверждения
136
Документы (докладные и служебные записки, сведения, справки, сводки, отчеты и другие документы) о снятии документов с контроля и о продлении сроков их исполнения
1 год
После снятия с контроля
137
Списки адресов обязательной рассылки документов
3 года
После замены новыми
138
Переписка о нарушении правил пересылки документов
1 год
139
Акты о выделении к уничтожению:
1) испорченных, неиспользованных экземпляров печатно-бланочной продукции с изображением Государственного герба Республики Казахстан;
3 года
2) печатей, штампов с изображением Государственного герба Республики Казахстан;
3 года
3) средств защиты документов
3 года
140
Планы мероприятий по охране коммерческой и иной охраняемой законом тайны в организации
5 лет
После замены новыми

141.
Құпия ақпарат иеленушілерді есепке алу және қызмет көрсетуге қабылдау туралы құжаттар (тізімдер, өтінімдер, қорытындылар)
5 жыл
Есептен шығарылғаннан кейін
142.
Қол жеткізудің шектеуі бар мәліметтерді (құпия сипаттағы, қызметтік және коммерциялық және басқа да заңмен қорғалатын құпиялар) жарияламау туралы міндеттеме қабылдаған тұлғалардың құжаттары (тізімдер, міндеттемелер, қолхаттар)
5 жыл
Шектеу грифі (белгілер) алынғаннан кейін
143.
Ұйымның құжат айналымы туралы анықтамалар, жиынтық мәліметтер, мәліметтер
1 жыл
144.
Құжаттама, құжаттаманы басқару және құжаттарды мұрағаттық сақтау мәселесі бойынша хат алмасу
5 жыл
145.
Жіберілген құжаттарға тізілімдер, тізімдер
1 жыл
146.
Тіркеу және бақылау (автоматтандырылған ақпарат жүйесіндегі электрондық деректер) кітаптары, карточкалары, журналдары:

141
Документы (списки, заявки, заключения) по учету и принятию на обслуживание обладателей конфиденциальной информации
5 лет
После снятия с учета
142
Документы (списки, обязательства, расписки) лиц, принявших обязательства о неразглашении сведений ограниченного доступа (конфиденциального характера, коммерческой и иной охраняемой законом тайны)
5 лет
После снятия грифа (пометы) ограничения
143
Справки, сводки, сведения о документообороте в организации
1 год
144
Переписка по вопросам документирования, управления документацией и архивного хранения документов
5 лет
145
Реестры, списки на отправленные документы
1 год
146
Книги, карточки, журналы регистрации и контроля (электронные данные в автоматизированной информационной системе):

1) заңнамалық актілер және заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді;
Тұрақты
Ұйымда сақталады.
Егер ғылыми анықтамалық аппарат ретінде пайдалану мүмкін болса, тұрақты мемлекеттік сақтауға қабылдауға жатады
2) ұйым басшысының негізгі (бейінді) қызмет бойынша бұйрықтарын, өкімдерін;
Тұрақты
3) ұйым басшысының жеке құрам бойынша бұйрықтарын, өкімдерін;
75 жыл
Ұйымда сақталады.
Егер ғылыми анықтамалық аппарат ретінде пайдалану мүмкін болса, тұрақты мемлекеттік сақтауға қабылдауға жатады Тәртіптік жаза, жыл сайынғы төленетін демалыс, оқуға байланысты демалыс, кезекшілік, республика ішіндегі және шет елге іссапарлар туралы – 5 жыл
4) ұйым басшысының ұйымдастырушылық-өкімдік және әкімшілік-шаруашылық мәселелері бойынша бұйрықтарын, өкімдерін;
5 жыл
5) кіріс, шығыс және ішкі құжаттар, соның ішінде электрондық пошта бойынша, фельдьегерлік байланыспен пошта жіберуді;
5 жыл
6) құжаттардың орындалуын;
3 жыл
7) келіссөздерге өтінімдер, жеделхаттар, телефонограммалар, факстарды;
3 жыл
8) дыбыстық бейнелік құжаттарды;
3 жыл
Ұйымда сақталады.
Егер ғылыми анықтамалық аппарат ретінде пайдалану мүмкін болса, тұрақты мемлекеттік сақтауға қабылдауға жатады
9) құжаттарды ксерокөшірмелеуге өтінімдерді, тапсырыстарды, нарядтарды
1 жыл
147.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлерді және мөртабандарды, баспа-бланк өнімдерін бекіту, дайындау туралы хат алмасу
3 жыл
148.
Есепке алу және беру журналдары, кітаптары:
1) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген баспа-бланк өнімдерін;
5 жыл
2) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлер, мөртабандар және арнайы мөрқалып бояуларын;
5 жыл

1) законодательных актов и подзаконных нормативных правовых актов;
Постоянно
Хранятся в организации. Подлежат приему на постоянное государственное хранение, если могут быть использованы в качестве научно-справочного аппарата
2) приказов, распоряжений руководителя организации по основной (профильной) деятельности;
Постоянно
3) приказов, распоряжений руководителя организации по личному составу;
75 лет
Хранятся в организации. Подлежат приему на постоянное государственное хранение, если могут быть использованы в качестве научно-справочного аппарата.
О дисциплинарных взысканий, ежегодных оплачиваемых отпусках, отпусках в связи с обучением, дежурствах, краткосрочных внутри республиканских и зарубежных командировках – 5 лет
4) приказов, распоряжений руководителя организации по организационно-распорядительным и административно-хозяйственным вопросам;
5 лет
5) входящих, исходящих и внутренних документов, в том числе по электронной почте, отправлений почты фельдъегерской связью;
5 лет
6) исполнения документов;
3 года
7) телеграмм, телефонограмм, факсов, заявок на переговоры;
3 года
8) аудиовизуальных документов;
3 года
Хранятся в организации. Подлежат приему на постоянное государственное хранение, если могут быть использованы в качестве научно-справочного аппарата
9) заявок, заказов, нарядов на ксерокопирование документов
1 год
147
Переписка об утверждении, изготовлении печатно-бланочной продукции, печатей и штампов с изображением Государственного герба Республики Казахстан
3 года
148
Журналы, книги учета и выдачи:
1) печатно-бланочной продукции с изображением Государственного герба Республики Казахстан;
5 лет
2) печатей, штампов с изображением Государственного герба Республики Казахстан и специальной штемпельной краски;
5 лет

3) арнайы сиямен толтырылған ұшты автоқаламдарды және басқа да тауарларды;
5 жыл
4) жекелеген парақтарды, сызбаларды, арнайы блокноттарды, фотонегативтерді, фототаңбаларды, магнитті таспаларды, кино және бейне үлдірлерді, дыбыстық кассеталарды
Қажеттілігі өткенге дейін
149.
Мақсатты жоспарлар, ақпараттандыру тұжырымдамалары, оларға қатысты құжаттар (техникалық тапсырма, қабылдау актілері, енгізулер, хаттамалар және басқа құжаттар)
Тұрақты
150.
Ұйымның ақпараттандыру паспорты
Тұрақты

3) перьевых авторучек, заправленных специальными чернилами и других товаров;
5 лет
4) отдельных листов, чертежей, специальных блокнотов, фотонегативов, фотоотпечатков, магнитных лент, кино и видеопленок, аудиокассет
До минования надобности
149
Целевые программы, концепции информатизации, документы (техническое задание, акты приемки, внедрения, протоколы и другие документы) к ним
Постоянно
150
Паспорта информатизации организации
Постоянно

151.
Басқаруды құжаттамалық қамтамасыз етуді жетілдіру, осы заманғы ақпараттық технологияларды енгізу туралы құжаттар (актілер, қорытындылар, анықтамалар, есептеулер, негіздемелер, жоспарлар, тапсырыстар, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
152.
Жұмыс орындарын ұйымдастырушылық техникамен жабдықтау туралы құжаттар (тапсырыстар, нарядтар, мәліметтер, хат алмасу)
5 жыл
153.
Электрондық құжат айналымы жүйесін ақпараттық техникалық қамтамасыз ету мәселелері жөнінде хат алмасу
5 жыл

151
Документы (акты, заключения, справки, расчеты, обоснования, планы, заказы, переписка и другие документы) о совершенствовании документационного обеспечения управления, внедрения современных информационных технологий
5 лет ЭПК
152
Документы (заявки, наряды, сведения, переписка) об оснащении рабочих мест оргтехникой
5 лет
153
Переписка по вопросам информационно-технического обеспечения системы электронного документооборота
5 лет

154.
Автоматтандырылған жүйелерді және бағдарламалық өнімдерді жобалау, әзірлеу, енгізу, пайдалану, сүйемелдеу, жетілдіру туралы шарттар
5 жыл СТК
Шарттың қолданылу мерзімі өткен соң
155.
Техникалық құралдардың жай-күйі, техникалық құралдарды орнату, техникалық құралдарды жөндеу жұмыстарын жүргізу туралы құжаттар (актілер, анықтамалар, өтінімдер, есептеулер, ведомостар, жөндеуден кейін тапсыруды және қабылдауды есепке алу журналдары, хат алмасу)
5 жыл

154
Договоры о проектировании, разработке, внедрении, эксплуатации, сопровождении, совершенствованию автоматизированных систем и программных продуктов
5 лет ЭПК
После истечения срока действия договора
155
Документы (акты, справки, заявки, расчеты, ведомости, журналы учета сдачи и приемки оборудования после ремонта, переписка) о состоянии технических средств, по установке технических средств и программ, о проведении ремонтных работ технических средств
5 лет

156.
Бағдарламалық өнімдер (кешендер)
Тұрақты
157.
Қызмет көрсету персоналы мен пайдаланушыларға ақпаратты қорғау жөнінде өкімдік және пайдалану техникалық құжаттама (нұсқаулықтар, нұсқаулар және басқа құжаттар):
1) әзірленген және/немесе бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
3 жыл
Жаңамен ауыстырылғаннан кейін
158.
Ақпараттар жүйесінің деректер қоры
Қорға орналастырылған құжаттарды сақтау мерзіміне сәйкес

156
Программные продукты (комплексы)
Постоянно
157
Распорядительная и эксплуатационно-техническая документация (инструкции, руководства и другая документация) обслуживающему персоналу и пользователям информации по защите информации:
1) по месту разработки и/или утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
3 года
После замены новыми
158
Базы данных информационных систем
В соответствии со сроком хранения документов, помещенных в базу

159.
Ақпарат алмасу туралы шарттар, келісімдер
5 лет
Шарттардың, келісімдердің қолданылу мерзімі өткен соң
160.
Ұйымдағы ақпаратты қорғаудың жай-күйі туралы құжаттар (актілер, қорытындылар, анықтамалар, хат алмасу)
10 жыл СТК
161.
Құпия ақпараттарды криптографиялық қорғаумен ұйымдастырудың схемалары
Қажеттілігі өткенге дейін
162.
Құпия ақпаратты қамтитын жеке компьютерлердің паролдерінің тізбесі
Жаңамен ауыстырылғанға дейін

159
Договоры, соглашения об информационном обмене
5 лет
После истечение срока действия договора, соглашения
160
Документы (акты, заключения, справки, переписка) о состоянии защиты информации в организации
10 лет ЭПК
161
Схемы организации криптографической защиты конфиденциальной информации
До минования надобности
162
Перечни паролей персональных компьютеров, содержащих конфиденциальную информацию
До замены новыми

163.
Ақпараттарды криптографиялық қорғаудың құралдарын және негізгі ақпараты бар машиналы тасығыштарды жою туралы актілер
5 жыл
164.
Ақпараттарды резервтік көшіру жұмысының тізбелері
10 жыл СТК
165.
Ақпараттарды электрондық тасымалдағыштарды, ақпараттарды рұқсат етілмеген әрекеттерден сақтайтын бағдарламалық-техникалық құралдарын, қатты дискіге жинақтаушылардың, құпия ақпараттармен жұмыс істеу үшін арналғандарды, есепке алу журналдары
5 жыл

163
Акты об уничтожении средств криптографической защиты информации и машинных носителей с ключевой информацией
5 лет
164
Перечни работ по резервному копированию информации
10 лет ЭПК
165
Журналы учета электронных носителей информации, программно-технических средств защиты информации от несанкционированных действий, накопителей на жестких дисках, предназначенных для работы с конфиденциальной информацией
5 лет

166.
Ақпараттарды криптографиялық қорғау құралдарын, пайдалану және техникалық құжаттарын және негізгі құжаттарды даналап есепке алу журналдары
5 жыл
167.
Қойылған қолтаңба кілтінің сертификаттары
Тұрақты
Қойылған қолдар кілтінің сертификаттары тізілімнен шығарылғаннан кейін электрондық құжат нысанында кемінде 5 жыл сақталады
168.
Электрондық цифрлық қолтаңбаларды құру және жою туралы құжаттар (электрондық цифрлы қолтаңба кілттерін дайындау туралы өтініш, қойылған қолтаңбалардың кілттерінің сертификаттарының күшін тоқтату және жою туралы ескерту және өтініш, электрондық цифрлы қолтаңбаның құпия кілтінің жою актілері және басқа құжаттар)
15 жыл СТК

166
Журналы поэкземплярного учета средств криптографической защиты информации, эксплуатационной и технической документации и ключевых документов
5 лет
167
Сертификаты ключа подписи
Постоянно
В форме электронного документа хранятся не менее 5 лет после исключения из реестра сертификатов ключей подписей
168
Документы (заявления об изготовлении ключа электронной цифровой подписи и сертификата ключа подписи, заявления и уведомления о приостановлении и аннулировании действия сертификата ключа подписи, акты уничтожения закрытого ключа электронной цифровой подписи и другие документы) о создании и аннулировании электронной цифровой подписи
15 лет ЭПК

169.
Электрондық цифрлық қолтаңбаның сәйкестігін растайтын тіркеу куәліктерін есепке алу журналы (тізбелер, тізілім):
1) берілген орнында;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
5 жыл
170.
Куәландыру орталықтары жұмысының (өзара әрекетінің) регламенті:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
5 жыл
Жаңамен ауыстырғаннан кейін
171.
Куәландыру орталығы мен электрондық цифрлық қолтаңбаның сәйкестігін растайтын тіркеу куәліктерінің иесі арасындағы шарттар, келісімдер
15 жыл СТК
Шарт қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
172.
Электрондық цифрлық қолтаңбаның сәйкестігін растайтын тіркеу куәліктері туралы хат алмасу
5 жыл
173.
Электрондық цифрлық қолтаңбаның сәйкестігін растайтын тіркеу куәліктері туралы құжаттар (өтінімдер, өтініштер, хабарламалар, табелдер және басқа құжаттар)
15 жыл
174.
Электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жұмыс орындарын пайдалануға беру актілері
Тұрақты
175.
Электрондық цифрлық қолтаңба құралдары кешенін орнату және бағыттау бойынша жұмыстың орындалуы туралы акт
15 жыл СТК
176.
Ұлттық мұрағаттық қоры құжаттары мен оны толықтыру көздерінің құрамы мен мазмұны туралы деректер жиынтығы (Каталогі)
Тұрақты
Жиынтықтағы (Каталогтегі) құжаттар мен мәліметтердің құрамы Қазақстан Республикасының заңнамасымен анықталады. Жиынтық (Каталог) жүргізу функцияларын орындайтын ұйымда сақталады оларды жүргізу аяқталғаннан кейін мемлекеттік тұрақты сақтауға беріледі
177.
Ұйымның ведомстволық (жеке) мұрағатының мұрағаттық қор істері (тарихи анықтамалар, іс жүргізуі аяқталған мұрағаттық қор парақтары, мемлекеттік мұрағатқа істерді тұрақты сақтауға қабылдау-тапсыру актілері, сақтауға жатпайтын құжаттарды жоюға бөлу туралы актілер, істердің түзелместей болып бүлінуі туралы актілер, істердің толықтығы мен жай-күйін тексеру актілері мен мұрағаттық қормен жұмысты айқындайтын басқа құжаттар)
Тұрақты
Құқығын иеленушілер болмағанда ұйым жойылғанда тұрақты мемлекеттік сақталуға беріледі
178.
Мұрағаттық есеп құжаттары (құжаттардың келіп түсуін және шығарылуын есепке алу кітабы, мұрағаттық қор тізімдері, мұрағаттық қор парақтары, мұрағаттық қор карточкалары, ұйымның ведомстволық (жеке) мұрағатының мемлекеттік, арнайы мемлекеттік мұрағаттардың паспорттары, істер тізімдемесінің тізілімі)
Тұрақты
Құқығын иеленушілер болмағанда ұйым жойылғанда тұрақты мемлекеттік сақталуға беріледі
179.
Істер тізімдемесі:
1) тұрақты сақталатын (бекітілген);
Тұрақты
Құрылымдық бөлімшелер – істердің жиынтық тізімдерінің жылдық бөлімінде Қазақстан Республикасының республикалық мемлекеттік мұрағатының, жергілікті атқарушы органның сараптамалық – тексеру комиссиясы бекіткеннен кейін 3 жыл.
Бекітілмегендері – қажеттілігі өткенге дейін

169
Журнал (перечни, реестр) учета выданных регистрационных свидетельств, подтверждающих соответствие электронной цифровой подписи:
1) по месту выдачи;
Постоянно
2) в других организациях
5 лет
170
Регламенты работы (взаимодействия) удостоверяющих центров:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
5 лет
После замены новыми
171
Договоры, соглашения между удостоверяющим центром и владельцем регистрационных свидетельств, подтверждающих соответствие электронной цифровой подписи
15 лет ЭПК
После истечения срока действия договора
172
Переписка о регистрационных свидетельствах, подтверждающих соответствие электронной цифровой подписи
5 лет
173
Документы (заявки, заявления, уведомления, табели и другие документы) о регистрационных свидетельствах, подтверждающих соответствие электронной цифровой подписи
15 лет
174
Акты сдачи в эксплуатацию рабочих мест со средствами электронной цифровой подписи
Постоянно
175
Акты о выполнении работы по установке и настройке комплектов средств электронной цифровой подписи
15 лет ЭПК
176
Свод (Каталог) данных о составе и содержании документов Национального архивного фонда и источниках его пополнения
Постоянно
Состав документов и сведений, содержащихся в Своде (Каталоге), определяется законнодательством Республики Казахстан.
Хранятся в организации, исполняющей функцию ведения Свода (Каталога), передаются на постоянное государственное хранения после завершения их ведения
177
Дела архивных фондов ведомственного (частного) архива организации (исторические справки, листы архивных фондов, завершенных в делопроизводстве, акты приема-передачи дел на постоянное хранение в государственный архив, акты о выделении к уничтожению документов, не подлежащих хранению, акты о неисправимых повреждениях дел, акты проверок наличия и состояния дел и другие документы, отражающие работу с архивным фондом)
Постоянно
На постоянное государственное хранение передаются при ликвидации организации без правопреемников
178
Документы (книги учета поступления и выбытия документов, списки архивных фондов, листы архивных фондов, карточки архивных фондов, паспорта ведомственных (частных) архивов организаций, государственных, специальных государственных архивов, реестры описей дел) архивного учета
Постоянно
На постоянное государственное хранение передаются при ликвидации организации без правопреемников
179
Описи дел:
1) постоянного хранения (утвержденные);
Постоянно
Структурных подразделений – 3 года после утверждения экспертно-проверочной комиссией местного исполнительного органа, республиканского государственного архива Республики Казахстан годового раздела сводной описи дел.
Неутвержденные – до минования надобности

2) жеке құрам бойынша;
Тұрақты
3) уақытша сақталатын
3 жыл
Істерді жойғаннан кейін
180.
Топографиялық көрсеткіштер
1 жыл
Жаңамен ауыстырылғаннан кейін
181.
Құжаттармен танысуға рұқсат беру туралы құжаттар (өтініштер, рұқсаттар, хат алмасу)
5 жыл
182.
Құжаттар мен істерді, тізімдемелерді уақытша пайдалануға беруді (құжаттар мен істерді алуды) есепке алу құжаттары (қаулылар, актілер, талаптар, өтініштер, тапсырыстар)
3 жыл
Құжаттарды қайтарғаннан кейін.
Істерді өзге ұйымдарға уақытша пайдалануға беру актілері үшін – 5 жыл СТК
183.
Мұрағаттық анықтамаларды, құжат көшірмелерін, үзінділерін беруді тіркеудің кітаптары, журналдары, карточкалары, деректер қоры
5 жыл
184.
Жеке және заңды тұлғалардың сұранысы бойынша берілген мұрағаттық анықтамалар, мұрағаттың құжат көшірмелері, мұрағаттық құжаттардан үзінділер, оларға құжаттар (өтініштер, сұраныстар, анықтамалар, хат алмасу)
5 жыл
185.
Жергілікті атқарушы органдармен, республикалық мемлекеттік мұрағаттармен құжаттау, құжаттаманы басқару және құжаттарды мұрағаттық сақтау саласындағы ынтымақтастық туралы шарттары
5 жыл СТК
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
186.
Жекешелендіруші, таратылушы ұйым құжаттарының құндылығын сараптау туралы құжаттар
Тұрақты
187.
Есепке алу құжаттары (журналдар, кітаптар, парақтар, мәліметтер, актілер):
1) пошта жөнелтілімдерін;
3 жыл
2) пошта жөнелтілімдеріндегі құжаттардың (қосымшалардың) болмауын (бүлінуін);
3 жыл
3) қатаң есептілік бланкілерді;
3 жыл
4) машинажазба, компьютерлік, көшіргі жұмыстарды;
1 жыл
5) істерді уақытша пайдалануға беруді;
3 жыл
Барлық істер қайтарылғаннан кейін
6) температура мен ылғалдылықты өлшеу құралдары көрсеткіштерін тіркеуді
1 жыл
188.
Есепке алу кітаптары, журналдары:
1) электрондық тасығыштарды;
5 жыл
Есептен шығарылғаннан кейін. Тексеріс, ревизия өткізу жағдайында
2) электрондық дискілерді беруді;
5 жыл
3) парольдерді;
5 жыл
Парольді ауыстырғаннан кейін
4) кілттік тасығыштарды;
5 жыл
Кілтті ауыстырғаннан кейін
5) ақпаратты қорғаудың криптографиялық құралдарына кілттік тасығыштарды беруді;
5 жыл
6) деректер қорын көшіруді;
Қажеттілігі өткенге дейін
7) қорғаудың техникалық құралдарын
5 жыл
Есептен шығарылғаннан кейін. Тексеріс, ревизия өткізу жағдайында
189.
Есепке алу кітаптары, журналдары:
1) құпия мәндегі мәліметтері бар құжат даналарын (көшірмелерін);
3 жылға
Қол жеткізуіне шектеу грифі (белгісі) алынған-нан кейін
2) құпия мәндегі мәліметтері бар электрондық тасығыштарды
Қажеттілігі өтегенге дейін
2. Болжау және жоспарлау
2.1. Болжау мен жоспарлауды ұйымдастыру және оның әдістемесі
190.
Жоспар жобаларын әзірлеуге көрсеткіштер мен нысандардың тізбесі:

2) по личному составу;
Постоянно
3) временного хранения
3 года
После уничтожения дел
180
Топографические указатели
1 год
После замены новыми
181
Документы (заявления, разрешения, переписка) о допуске к ознакомлению с документами
5 лет
182
Документы (постановления, акты, требования, заявки, заказы) учета выдачи документов и дел (изъятия документов и дел), описей во временное пользование
3 года
После возвращения документов.
Для актов выдачи дел во временное пользование другим организациям – 5 лет ЭПК
183
Книги, журналы, карточки, базы данных регистрации выдачи архивных справок, копий, выписок из документов
5 лет
184
Архивные справки, копии архивных документов, выписки из архивных документов, выданные по запросам физических и юридических лиц, документы (заявления, запросы, справки, переписка) к ним
5 лет
185
Договоры с местными исполнительными органами, республиканскими государственными архивами о сотрудничестве в области документирования, управления документацией и архивного хранения документов
5 лет ЭПК
После истечения срока действия договора
186
Документы об экспертизе ценности документов приватизируемой организации, ликвидируемой организации
Постоянно
187
Документы (журналы, книги, листы, сводки, акты) учета:
1) почтовых отправлений;
3 года
2) отсутствия (повреждения) документов (приложений) в почтовых отправлениях;
3 года
3) бланков строгой отчетности;
3 года
4) машинописных, компьютерных, копировальных работ;
1 год
5) выдачи дел во временное пользование;
3 года
После возвращения всех дел
6) регистрации показаний приборов измерения температуры и влажности
1 год
188
Книги, журналы учета:
1) электронных носителей;
5 лет
После списания. При условии проведения проверки, ревизии
2) выдачи электронных дисков;
5 лет
3) паролей;
5 лет
После замены пароля
4) ключевых носителей;
5 лет
После замены ключа
5) выдачи ключевых носителей к криптографическим средствам защиты информации;
5 лет
6) копирования баз данных;
До минования надобности
7) технических средств защиты
5 лет
После списания. При условии проведения проверки, ревизии
189
Книги, журналы учета:
1) экземпляров (копий) документов, содержащих сведения конфиденциального характера;
3 года
После снятия грифа (пометки) ограничения доступа
2) электронных носителей, содержащих сведения конфиденциального характера
До минования надобности
2. Прогнозирование и планирование
2.1. Организация и методика прогнозирования и планирования
190
Перечни показателей и форм к разработке проектов планов:

1) әзірлеу мен бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
191.
Болжау мен жобаларды ұйымдастыру мен оның әдістемесі туралы хат алмасу
5 жыл
2.2. Болжау
192.
Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі:
1) әзірлеу мен бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
193.
Қазақстан Республикасының Президентінің жолдауы, әлеуметтік-экономикалық және ғылыми-техникалық дамудың мемлекеттік, салалық (секторлық), өңірлік бағдарламалары, стратегиялары,тұжырымдамалары:
1) әзірлеу мен бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
194.
Қазақстан Республикасы Президентінің жолдауының, әлеуметтік-экономикалық және ғылыми-техникалық дамудың мемлекеттік, салалық (секторлық), өңірлік бағдарламаларының, стратегияларының, тұжырымдамаларының жобалары:
1) әзірлеу мен бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
195.
Қазақстан Республикасы Президентінің жолдауын, әлеуметтік-экономикалық және ғылыми-техникалық дамудың мемлекеттік, салалық (секторлық), өңірлік бағдарламаларын, стратегияларын, тұжырымдамаларын әзірлеу туралы хат алмасу
5 жыл СТК
196.
Қазақстан Республикасы Президентінің жолдауын, әлеуметтік-экономикалық және ғылыми-техникалық дамудың мемлекеттік, салалық (секторалдық), өңірлік бағдарламаларын, стратегияларын, тұжырымдамасын жүзеге асыру бойынша іс-шаралар жоспары:
1) әзірлеу мен бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
197.
Қазақстан Республикасы Президентінің жолдауын, әлеуметтік-экономикалық және ғылыми-техникалық дамудың мемлекеттік, салалық (секторалдық), өңірлік бағдарламаларын, стратегияларын, тұжырымдамаларын жүзеге асыру бойынша іс-шаралар жоспарларының жобалары:
1) әзірлеу мен бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
198.
Мемлекеттік, салалық (секторалдық), өңірлік бағдарламалардың әлеуметтік-экономикалық және ғылыми-техникалық даму стратегияларының, тұжырымдамаларының жасалуы, түзетілуі мен орындалуы бойынша құжаттар (баяндамалар, есептер, ақпараттар, анықтамалар, жазбалар, кестелер, өзге де құжаттар)
Тұрақты
199.
Қазақстан Республикасының, облыстардың, республикалық мәндегі қалалардың, астананың әлеуметтік-экономикалық дамуының индикативтік жоспарлары, ұлттық компаниялар мен ірі мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарлары:
1) әзірлеу мен бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
200.
Қазақстан Республикасының, облыстардың, республикалық мәні бар қалалардың, астананың әлеуметтік-экономикалық дамуының индикативтік жобалары, ұлттық компаниялар мен ірі мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларының жобалары:

1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
191
Переписка об организации и методике прогнозирования и планирования
5 лет
2.2. Прогнозирование
192
Система государственного планирования в Республике Казахстан:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
193
Послания Президента Республики Казахстан, государственные, отраслевые (секторальные), региональные программы, стратегии, концепции социально-экономического и научно-технического развития:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
194
Проекты посланий Президента Республики Казахстан, государственных, отраслевых (секторальных), региональных программ, стратегий, концепций социально-экономического и научно-технического развития:
1) по месту разработки;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
195
Переписка о разработке посланий Президента Республики Казахстан, государственных, отраслевых (секторальных), региональных программ, стратегий, концепций социально-экономического и научно-технического развития
5 лет ЭПК
196
Планы мероприятий по реализации посланий Президента Республики Казахстан, государственных, отраслевых (секторальных), региональных программ, стратегий, концепций социально-экономического и научно-технического развития:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
197
Проекты планов мероприятий по реализации посланий Президента Республики Казахстан, государственных, отраслевых (секторальных), региональных программ социально-экономического и научно-технического развития:
1) по месту разработки;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
198
Документы (доклады, отчеты, информации, справки, расчеты, переписка, таблицы и другие документы) по разработке, корректировке и выполнению государственных, отраслевых (секторальных), региональных программ, стратегий, концепций социально-экономического и научно-технического развития
Постоянно
199
Индикативные планы социально-экономического развития Республики Казахстан, областей, города республиканского значения, столицы, планы развития национальных компаний и крупных государственных предприятий:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
200
Проекты индикативных планов социально-экономического развития Республики Казахстан, областей, города республиканского значения, столицы, проекты планов развития национальных компаний и крупных государственных предприятий:

1) әзірлеу мен бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
201.
Қазақстан Республикасының, облыстардың, республикалық мәндегі қалалардың, астананың әлеуметтік-экономикалық дамуының индикативтік жоспарларын, Ұлттық компаниялар мен ірі мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын жасау, түзету мен орындау бойынша құжаттар (баяндамалар, есептер, ақпараттар, анықтамалар, есептеулер, кестелер, жазбалар мен басқа құжаттар)
Тұрақты
202.
Ұйым қызметі мен дамуының болжаулары (болашақ жоспарлар, бағдарламалар)
Тұрақты
203.
Саланың, ұйымның даму тұжырымдамасы, доктринасы:
1) әзірлеу мен бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
204.
Ұйым дамуының перспективалық жоспарлары-ның, тұжырымдамаларының жобалары, олардың құжаттары (баяндамалар, анықтамалар, мәліметтер, есеп айырысулар, кестелер мен басқа құжаттар)
10 жыл СТК
205.
Орталық мемлекеттік органның келесі қаржы жылына меморандумы
Тұрақты
Басқа мекемелерде – қажеттілігі өткенге дейін
206.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің шектеулері, жаңа бастамаларға шектеулер
Тұрақты
2.3. Ағымдағы жоспарлау
207.
Ұйымның экономикалық және әлеуметтік даму жоспарлары:
1) әзірлеу мен бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
208.
Бизнес-жоспарлар, оларға қатысты құжаттар (техника-экономикалық негіздеулер, қорытындылар, анықтамалар, есеп айырысулар мен басқа құжаттар)
Тұрақты
209.
Ұйымның жылдық жоспарлары, оларға қатысты құжаттар (түсініктеме жазбалар, негіздеулер, техникалық-экономикалық көрсеткіштер, кестелер, анықтамалар, есеп айырысулар, кестелер, хат алмасу:
1) осы ұйымның негізгі (бейінді) қызмет бағыттары бойынша;
Тұрақты
Өзге ұйымдарда қажеттілігі өткенге дейін
2) осы ұйымның қосымша қызмет бағыттары бойынша
5 жыл
210.
Жылдық жоспарлардың, бизнес-жоспарлардың жобалары
5 жыл
211.
Мемлекеттік тапсырыстар
Тұрақты
212.
Ұйым басшысы бекіткен жеке қызмет бағыттары бойынша іс-шаралар жоспарлары, бағдарламалары (төтенше жағдайлардың зардаптарын жою, жедел жұмыс түрлерін өткізу және өзге де бағыттар бойынша)
Тұрақты
213.
Ұйымның барлық қызмет бағыттары бойынша жедел жоспарлар
Қажеттілігі өткенге дейін
214.
Салықтық жоспарлау бойынша құжаттар (есептер, кестелер, анықтамалар, есеп айырысулар)
5 жыл
215.
Ұйымның құрылымдық бөлімшелерінің жоспарлары:
1) жылдық;
5 жыл
Ұйымның жиынтық жылдық жоспары болмаған жағдайда – тұрақты
2) жарты жылдық;
5 жыл
3) тоқсандық;
3 жыл
4) айлық
1 жыл
216.
Қызметкерлердің жеке жоспарлары
1 жыл
217.
Жоспарларды, бизнес-жоспарларды дайындау туралы құжаттар (кестелер, анықтамалар, мәліметтер, талдаулар, жұмыс дәптерлері)
5 жыл

1) по месту разработки;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
201
Документы (доклады, отчеты, информации, справки, расчеты, таблицы, переписка и другие документы) по разработке, корректировке и выполнению индикативных планов социально-экономического развития Республики Казахстан, областей, города республиканского значения, столицы, планов развития национальных компаний и крупных государственных предприятий
Постоянно
202
Прогнозы (перспективные планы, программы) деятельности и развития организаций
Постоянно
203
Концепции, доктрины развития отрасли, организаций:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
204
Проекты перспективных планов, программ, концепций развития организации, документы (доклады, справки, сведения, расчеты, таблицы и другие документы) к ним
10 лет ЭПК
205
Меморандум центрального государственного органа на очередной финансовый год
Постоянно
В других организациях – до минования надобности
206
Лимиты расходов администраторов бюджетных программ, лимиты на новые инициативы
Постоянно
2.3. Текущее планирование
207
Планы экономического и социального развития организации:
1) по месту разработки и/или утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
208
Бизнес-планы, документы (технико-экономические обоснования, заключения, справки, расчеты и другие документы) к ним
Постоянно
209
Годовые планы организаций, документы к ним (пояснительные записки, обоснования, технико-экономические показатели, таблицы, справки, расчеты, графики, переписка):
1) по основным (профильным) для данной организации направлениям деятельности;
Постоянно
В других организациях – до минования надобности
2) по вспомогательным для данной организации направлениям деятельности
5 лет
210
Проекты годовых планов, бизнес-планов
5 лет
211
Государственные заказы
Постоянно
212
Планы, программы мероприятий по отдельным направлениям деятельности (ликвидация последствий чрезвычайных ситуаций, стихийных бедствий, проведение срочных видов работ и другим направлениям), утвержденные руководством организации
Постоянно
213
Оперативные планы по всем направлениям деятельности организации
До минования надобности
214
Документы (отчеты, таблицы, справки, расчеты) по налоговому планированию
5 лет
215
Планы структурных подразделений организации:
1) годовые;
5 лет
При отсутствии сводного годового плана организации – постоянно
2) полугодовые;
5 лет
3) квартальные;
3 года
4) месячные
1 год
216
Индивидуальные планы работников
1 год
217
Документы (графики, справки, сведения, анализы, таблицы, рабочие тетради) о разработке планов, бизнес-планов
5 лет

218.
Ұйымның жылдық жоспарларының өзгерістері туралы құжаттар (баяндамалық жазбалар, анықтамалар, мәліметтер, есеп айырысулар, хат алмасу)
Тұрақты
219.
Ұйым жоспарларын орындау туралы талдамалық жазбалар (талдаулар):
1) перспективалық, жылдық;
Тұрақты
2) жартыжылдық, тоқсандық
5 жыл
Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
220.
Ұйымның әлеуметтік-экономикалық даму қорытындылары туралы құжаттар (талдамалы жазбалар, анықтамалар, мәліметтер және басқа құжаттар)
Тұрақты
221.
Жоспарлау мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
2.4. Баға белгілеу
222.
Тауарларға, жұмыстар мен қызмет түрлеріне баға тізбегі, баға көрсеткіші, тарифтер:
1) әзірлеу мен бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
3 жыл
Жаңамен ауыстырылғаннан кейін
223.
Мемлекеттік монополия субъектілерінің және осы субъектілер монополиялық жағдайға ие салалардың тізбесі
Тұрақты
Тізбедегі құжаттардың құрамы және мәліметтері Қазақстан Республикасының заңнамасымен анықталады. Тізбелерді жүргізу функцияларын орындайтын ұйымда сақталады, оларды жүргізу аяқталғаннан кейін тұрақты мемлекеттік сақтауға беріледі
224.
Тауарларға, жұмыстар мен қызмет түрлері бойынша бағалар мен тарифтерді жоспарлау бойынша талдаулар, анықтамалар, есеп айырысулар
Тұрақты
225.
Тауарларға, жұмыстар мен қызмет түрлеріне бағалар, тарифтер дайындау, түзету мен қолдану бойынша құжаттар (анықтамалар, негіздеулер, қорытындылар, нормативтік индикаторлар, калькуляциялар):
1) әзірлеу мен бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
3 жыл
Жаңамен ауыстырылғаннан кейін

218
Документы (докладные записки, справки, сведения, расчеты, переписка) об изменении годовых планов организации
Постоянно
219
Аналитические записки (анализы) о выполнении планов организации:
1) перспективных, годовых;
Постоянно
2) полугодовых, квартальных
5 лет
При отсутствии годовых – постоянно
220
Документы (аналитические записки, справки, сведения и другие документы) об итогах социально-экономического развития организации
Постоянно
221
Переписка по вопросам планирования
5 лет
2.4. Ценообразование
222
Прейскуранты, ценники, тарифы на товары, работы и услуги:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
3 года
После замены новыми
223
Перечень субъектов государственной монополии и сфер, в которых данные субъекты занимают монопольное положение
Постоянно
Состав документов и сведений, содержащихся в перечне, определяется законодательством Республики Казахстан.
Хранятся в организации, исполняющей функции хранения перечня, передается на постоянное государственное хранение после завершения его ведения
224
Анализы, справки, расчеты по прогнозированию цен и тарифов на товары, работы и услуги
Постоянно
225
Документы (справки, обоснования, заключения, нормативные индикаторы, калькуляции) о разработке, корректировке и применении цен, тарифов на товары, работы и услуги:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
3 года
После замены новыми

226.
Мемлекет реттейтін бағалар мен тарифтер қолданылатын тауарларға, жұмыстары мен қызметі түрлеріне баға, тарифтердің негізділігін тексеру нәтижелері туралы жиынтық есептік деректер:
1) тексеріс орны мен тексеруші ұйым бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
227.
Мүлікке, тауарларға, жұмыс пен қызмет түрлеріне бағаларды, тарифтерді келісу бойынша құжаттар (сараптамалық қорытындылар, есеп айырысулар, анықтамалар, негіздеулер, шешімдер)
5 жыл

226
Сводные расчетные данные о результатах проверок обоснованности цен, тарифов на товары, работы и услуги, на которые применяются регулируемые государством цены и тарифы:
1) по месту проверки и в проверяющей организации;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
227
Документы (экспертные заключения, расчеты, справки, обоснования, решения) по согласованию цен, тарифов на имущество, товары, работы и услуги
5 лет ЭПК

234.
Табиғи монополия субъектілерінің тарифтерін бекітуге өтінімдер
3 жыл
235.
Өткізілген тендерлер мен сатып алулар бойынша табиғи монополия субъектілерінің хабарландыру қағаздары
1 жыл
236.
Табиғи монополия субъектілерінің инвестициялық бағдарламалары
3 жыл СТК
3. Қаржыландыру, кредит беру
237.
Қазақстан Республикасының бірыңғай бюджеттік сыныптамасы:
1) әзірлеу мен бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
238.
Ағымдағы қаржылық жыл мен жоспарлы кезеңге жиынтық жазба (бюджеттік жазбаша тізім):
1) әзірлеу мен бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
239.
Бюджеттік мекеменің бюджеттік сметасы:
1) әзірлеу мен бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
240.
Бюджеттік бағдарламалардың паспорттары
Тұрақты
241.
Бюджеттік міндеттемелер лимиттері:
1) әзірлеу мен бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
242.
Міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Тұрақты
Өзге ұйымдарда – қажеттілігі өткенге дейін
243.
Төлемдер бойынша түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспары
Тұрақты
Өзге ұйымдарда – қажеттілігі өткенге дейін
244.
Міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Тұрақты
245.
Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақшаның кірістері мен шығындарының жоспарлары
Тұрақты
Өзге ұйымдарда – қажеттілігі өткенге дейін
246.
Бюджеттік бағдарламаларды жүзеге асыру мониторингінің нәтижелері туралы есептер
Тұрақты
Өзге ұйымдарда – қажеттілігі өткенге дейін
247.
Бюджеттік жиынтық жазбалар мен бюджеттік міндеттемелер лимиттерінің өзгерістері туралы анықтамалар:
1) әзірлеу мен бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
248.
Бюджеттік ақша қаржы, бюджеттік міндеттеме-лердің лимиттері, бюджет қаражатын алушыға, ұйымды ведомствоішілік қайта ұйымдастыруға қатысатын, бюджет тапшылығын қаржыландыру көзінің әкімшісіне жеткізілген қаржыландырудың шекті көлемі туралы анықтамалар:
1) әзірлеу мен бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
249.
Перспективалық қаржылық жоспарлар:
1) әзірлеу және/немесе бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
250.
Ұйым жоспарлары (бюджеттері):
қаржылық (кіріс және шығыс баланстары), қаржыландыру мен кредит беру, валюталық, материалдық баланстар: күрделі салымдар, еңбек пен жалақы бойынша, ұйымның қорларын қолдану, пайда, ұйым қорын құру, бөлу мен қолдану, айналым қаражатын жинақтау мен жұмсау және басқалар:
1) жиынтық жылдық;
Тұрақты
Өзге ұйымдарда қажеттілігі өткенге дейін

234
Заявки на утверждение тарифов субъектов естественных монополий
3 года
235
Уведомления субъектов естественных монополий по проведенным тендерам и закупу стратегических товаров
1 год
236
Инвестиционные программы субъектов естественных монополий
3 года ЭПК
3. Финансирование, кредитование
237
Единая бюджетная классификация Республики Казахстан:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новой
238
Сводная бюджетная роспись (бюджетная роспись) на текущий финансовый год и плановый период:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новой
239
Бюджетная смета бюджетного учреждения:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новой
240
Паспорта бюджетных программ
Постоянно
241
Лимиты бюджетных обязательств:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
242
Сводный план финансирования по обязательствам
Постоянно
В других организациях – до минования надобности
243
Сводный план поступлений и финансирования по платежам
Постоянно
В других организациях – до минования надобности
244
Индивидуальные планы финансирования по обязательствам и платежам
Постоянно
245
Планы поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг)
Постоянно
В других организациях – до минования надобности
246
Отчеты о результатах мониторинга реализации бюджетных программ
Постоянно
В других организациях – до минования надобности
247
Справки об изменении сводной бюджетной росписи и лимитов бюджетных обязательств:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
248
Справки о бюджетных ассигнованиях, лимитах бюджетных обязательств, предельных объемах финансирования, доведенных получателю бюджетных средств, администратору источников финансирования дефицита бюджета, участвующему во внутриведомственной реорганизации:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
249
Финансовые планы перспективные:
1) по месту разработки и/или утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
250
Планы (бюджеты) организации:
финансовый (баланс доходов и расходов), финансирования и кредитования, валютный, материальных балансов, капитальных вложений, по труду и заработной плате, использования фондов организации, прибыли, образования, распределении и использования фондов организации, накопления и расходования оборотных средств и другие:
1) сводные годовые;
Постоянно
В других организациях – до минования надобности

2) жылдық;
Тұрақты
3) тоқсандық;
5 жыл
Жылдық болмағанда – тұрақты
4) айлық
1 жыл
Жылдық және тоқсандық болмағанда – тұрақты
251.
Ұйымның жоспарлары (бюджеттері)
5 жыл
252.
Тиісті дербес шоттардан үзінділер, дербес шоттар үзінділеріне қосымшалар, төлем құжаттары қосымша берілген дербес шоттардың жай-күйі туралы есептер
5 жыл
253.
Республикалық немесе жергілікті бюджеттерге түсімдер бойынша құжаттар (ескертулер, анықтамалар, тізімдер, тапсырыстар, хабарламалар және басқа құжаттар)
5 жыл
Тексерудің (реви-зияның) аяқталу шартымен
254.
Қаржылық менеджмент сапасы мониторингінің бойынша құжаттар (мәліметтер, есептер):
1) жылдық;
Тұрақты
2) тоқсандық
5 жыл
Жылдық болмағанда – тұрақты
255.
Қаржылық жоспарларды (бюджеттерді) әзірлеу мен өзгерту туралы құжаттар (ескертулер, есеп айырысулар, кестелер, анықтамалар, мәліметтер, ведомстар, тапсырмалар, қорытындылар, негіздеулер, хат алмасу)
5 жыл СТК
256.
Ұзақ мерзімді кредит беру мен инвестициялық қызмет туралы құжаттар (өтініштер, экономикалық есептеулер, инвестициялық жобалар, гранттар, кестелер, қорытындылар)
Тұрақты
257.
Ұйымның күрделі салымдарының жоспарлары (сметалары):
1) жылдық;
Тұрақты
2) тоқсандық;
5 жыл
Жылдық болмағанда – тұрақты
3) айлық
3 жыл
Жылдық және тоқсандық болмағанда – тұрақты
258.
Ұйымдық күрделі салымдары жоспарларының орындалуы туралы есептер:
1) жылдық;
Тұрақты
2) тоқсандық;
5 жыл
Жылдық болмағанда – тұрақты
3) айлық
3 жыл
Жылдық және тоқсандық болмағанда – тұрақты

2) годовые;
Постоянно
3) квартальные;
5 лет
При отсутствии годовых – постоянно
4) месячные
1 год
При отсутствии годовых и квартальных – постоянно
251
Проекты планов (бюджетов) организации
5 лет
252
Выписки из соответствующих лицевых счетов, приложения к выпискам из лицевых счетов, отчеты о состоянии лицевых счетов с приложением платежных документов
5 лет
253
Документы (уведомления, справки, реестры, заявки, извещения и другие документы) по поступлениям в республиканский или местные бюджеты
5 лет
При условии завершении проверки (ревизии)
254
Документы (данные, сведения, отчеты) мониторинга качества финансового менеджмента:
1) годовые;
Постоянно
2) квартальные
5 лет
При отсутствии годовых – постоянно
255
Документы (уведомления, расчеты, таблицы, справки, сведения, ведомости, поручения, заключения, обоснования, переписка) о разработке и изменении финансовых планов (бюджетов)
5 лет ЭПК
256
Документы (ходатайства, экономические расчеты, инвестиционные проекты, гранты, таблицы, заключения) о долгосрочном кредитовании и инвестиционной деятельности
Постоянно
257
Планы (сметы) капитальных вложений организации:
1) годовые;
Постоянно
2) квартальные;
5 лет
При отсутствии годовых – постоянно
3) месячные
3 года
При отсутствии годовых и квартальных – постоянно
258
Отчеты о выполнении планов капитальных вложений организации:
1) годовые;
Постоянно
2) квартальные;
5 лет
При отсутствии годовых – постоянно
3) месячные
3 года
При отсутствии годовых и квартальных – постоянно

259.
Күрделі салымдарды бөлу мен олардың қайта бөлінуі туралы құжаттар (қорытындылар, анықтамалар, есептер)
Тұрақты
260.
Күрделі салымдар туралы хат алмасу
5 жыл СТК
261.
Күрделі құрылыстарды қаржыландыру туралы есептер мен есептердің талдаулары:
1) жылдық;
Тұрақты
2) тоқсандық
5 жыл
262.
Ғимараттарды қайта жаңарту мен жөндеу сметалары
10 жыл
Мемлекет қорғауындағы ғимараттар мен имараттардың, сәулет ескерткіштерін қайта жаңарту және жөндеу жұмыстарына сметалар – тұрақты

259
Документы (заключения, справки, отчеты) о выделении дополнительных капиталовложений и их перераспределении
Постоянно
260
Переписка о капитальных вложениях
5 лет ЭПК
261
Отчеты и анализы отчетов о финансировании капитального строительства
1) годовые;
Постоянно
2) квартальные
5 лет
262
Сметы на реконструкцию и ремонт зданий и сооружений
10 лет
Сметы на реконструкцию и ремонт зданий и сооружений-памятников архитектуры, находящихся под охраной государства – постоянно

263.
Қазынашылық хабарламалар, шығыс кестелері, шығыс кестелерінің тізілімі
5 жыл
264.
Қазынашылық рұқсаттар, Қазақстан Республикасы министрліктерінің, агенттіктерінің, бюджеттік бағдарламаларға төмен тұрған билік етушілердің, министрлікаралық (ведомство-аралық) рұқсаттар
5 жыл
265.
Қаржылық қамтамасыз етудің экономикалық нормативтері мен оларды бөлу, оларға қатысты есеп айырысулар
5 жыл
266.
Экономикалық нормативтер туралы хат алмасу
5 жыл
267.
Қаржы экономикалық және конъюнктуралық шолулар:

263
Казначейские уведомления, расходные расписания, реестры расходных расписаний
5 лет
264
Казначейские разрешения, разрешения министерств, агентств Республики Казахстан, нижестоящего распорядителя бюджетных программ, межминистерские (межведомственные)
5 лет
265
Экономические нормативы финансового обеспечения и их распределения, расчеты к ним
5 лет
266
Переписка об экономических нормативах
5 лет
267
Финансово-экономические и конъюнктурные обзоры:

1) әзірлеу мен бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
268.
Ұйымның, бюджеттік мекеменің табыс әкелетін қызметі бойынша жылдық сметалары (табыстар мен шығындар), сметалық тағайындалымдар туралы мәліметтер
Тұрақты
Әкімшілік-шаруашылық шығыстар – 5 жыл
269.
Ақылы қызмет түрлерін жүзеге асырудан түсетін табыстар мен шығындарды қаржыландыру жоспарлары
Тұрақты
270.
Қызметтің барлық бағыттарын қаржылық қамтамасыз ету туралы құжаттар (анықтамалар, мәліметтер, есеп айырысулар, шығыс кестелері, бюджеттік тапсырмалар, тапсырыстар, хат алмасу)
5 жыл СТК
271.
Ұйым жоспарларының орындалуы (бюджеттік іске асырылуы) туралы есептер (талдамалық кестелер): қаржылық, қаржыландыру мен несиелендіру, валюталық, материалдық баланстар, күрделі қаржы салымдары, еңбек пен жалақы бойынша, пайда, ұйым қорларын құру, бөлу және қолдану, айналым құралдарын жинау мен бөлу және басқалары:
1) жиынтық жылдық;
Тұрақты
Өзге ұйымдарда – қажеттілігі өткенге дейін
2) жылдық;
Тұрақты
3) тоқсандық;
5 жыл
Жылдық болмағанда – тұрақты
4) айлық
1 жыл
Жылдық және тоқсандық болмағанда – тұрақты

1) по месту разработки и/или утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
268
Годовые сметы (доходов и расходов) организации, бюджетного учреждения по приносящей доход деятельности, сведения о сметных назначениях
Постоянно
Административно-хозяйственных расходов – 5 лет
269
Планы доходов и финансирования расходов по получаемым от реализации платных услуг
Постоянно
270
Документы (справки, сведения, расчеты, расходные расписания, бюджетные поручения, заявки, переписка) о финансовом обеспечении всех направлений деятельности
5 лет ЭПК
271
Отчеты (аналитические таблицы) о выполнении планов (исполнения бюджетов) организации: финансового, финансирования и кредитования, валютного, материальных балансов, капитальных вложений, по труду и заработной плате, прибыли, образования, распределения и использования фондов организации, накопления и расходования оборотных средств и другие:
1) сводные годовые;
Постоянно
В других организациях – до минования надобности
2) годовые;
Постоянно
3) квартальные;
5 лет
При отсутствии годовых – постоянно
4) месячные
1 год
При отсутствии годовых и квартальных – постоянно

272
Республикалық (жергілікті) бюджет қаражатын игеру бойынша жедел есептер
5 жыл
273
Ұлттық компаниялармен, ірі республикалық мемлекеттік кәсіпорындармен ірі келісімдер жасауды келісу бойынша құжаттар (шарттар жобалары, анықтамалар, хат алмасу)
5 жыл СТК
274
Мемлекеттік тапсырыстарды (келісімшарттар) бөлу бойынша есептер:
1) аукцион немесе байқау өткізу орны бойынша;
Тұрақты
2) мүддесін білдіретін ұйымда
5 жыл

272
Оперативные отчеты по освоению средств республиканского (местного) бюджета
5 лет
273
Документы (проекты договоров, справки, переписка) по согласованию совершения крупных сделок национальными компаниями, крупными республиканскими государственными предприятиями
5 лет ЭПК
274
Отчеты по распределению государственных заказов (контрактов):
1) по месту проведения аукциона или конкурса;
Постоянно
2) в представляющей организации
5 лет

275
Жасалған мемлекеттік келісімшарттар (олардың өзгерістері) туралы, мемлекеттік келісімшарттардың орындалуы (қызметінің тоқтатылуы)
Тұрақты
276
Қаржылық тәртіптің сақталуы туралы құжаттар (актілер, баяндамалық жазбалар, хат алмасу)
5 жыл СТК
277
Ұйымның басқару аппаратын қаржыландыру туралы құжаттар (есептер, анықтамалар, баяндамалық жазбалар, ақпараттар)
Тұрақты
278
Ұйымның басқару аппаратын қаржыландыруды жетілдіру туралы құжаттар (жоспарлар, негіздеулер, есептеулер, хат алмасу)
5 жыл СТК
279
Ұйымның басқару аппаратын ұстауға және әкімшілік-шаруашылық қажеттіліктерге шығындардың өзгеруі туралы хат алмасу
5 жыл СТК
280
Шағын және орта кәсіпкерлік салаларын, ұйымдарын, субъектілерін қаржыландыру туралы құжаттар (жоспарлар, анықтамалар, баяндамалық жазбалар, ақпараттар, есептер)
Тұрақты
281
Ұйым қорларын құру мен оларды жұмсау туралы құжаттар (ережелер, анықтамалар, есеп айырысулар, баяндамалық жазбалар, қорытындылар)
5 жыл СТК

275
Сведения о заключенных государственных контрактах (их изменении), об исполнении (прекращении действия) государственных, контрактов
Постоянно
276
Документы (акты, докладные записки, переписка) о соблюдении финансовой дисциплины
5 лет ЭПК
277
Документы (отчеты, справки, докладные записки, информации) о финансировании аппарата управления организации
Постоянно
278
Документы (планы, обоснования, расчеты, переписка) о совершенствовании финансирования аппарата управления организации
5 лет ЭПК
279
Переписка об изменении расходов на содержание аппарата управления и административно-хозяйственные нужды
5 лет ЭПК
280
Документы (планы, справки, докладные записки, информации, отчеты) о финансировании отраслей, организаций, субъектов малого и среднего предпринимательства
Постоянно
281
Документы (положения, справки, расчеты, докладные записки, заключения) о формировании фондов организации и их расходовании
5 лет ЭПК

282
Ағымдағы, есептік, бюджеттік есепшоттарды ашу, жабу, жай-күйі, төлемі туралы, ақша-есептік операциялар өткізу туралы хат алмасу
5 жыл
283
Есептік, ағымдағы, корреспонденттік, тиісті дербес шоттарды ашу, жабу, қайта ресімдеу туралы құжаттар (ережелер, карточкалар)
5 жыл
284
Төленбеген есепшоттар бойынша банктермен және банктердің есепшоттарды төлеуден бас тарту туралы хат алмасу
3 жыл
285
Банк шоттарының шарттары
5 жыл
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін

282
Переписка об открытии, закрытии, состоянии, оплате текущих, расчетных, бюджетных счетов, о проведении денежно-расчетных операций
5 лет
283
Документы (положения, карточки) об открытии, закрытии, переоформлении расчетных, текущих, корреспондентских, соответствующих лицевых счетов
5 лет
284
Переписка с банками по неоплаченным счетам и по отказам банков в оплате счетов
3 года
285
Договоры банковского счета
5 лет
После истечения срока действия договора

286
Шұғыл қаржылық хабарламалар, жедел есептер мен мәліметтер
1 жыл
287
Кредит беру мәселелері бойынша құжаттар (баяндамалық жазбалар, ақпараттар, хабарландырулар, анықтамалар, есептер, хат алмасу)
5 жыл СТК
288
Кредит шарттары, қарыз шарттары және өзге де борыштық міндеттемелер, кредиттің берілгеннен және борышкердің өз міндеттемелерін орындағанын растайтын құжаттар
5 жыл СТК
Міндеттемелерді толық орындағаннан, берешектерді міндеттемелер не өзге негіздер бойынша берешекті есептен шығару

286
Срочные финансовые донесения, оперативные отчеты и сведения
1 год
287
Документы (докладные записки, сообщения, информации, извещения, справки, отчеты, переписка) по вопросам кредитования
5 лет ЭПК
288
Кредитные договоры, договоры займа и иные долговые обязательства, документы, подтверждающие предоставление кредита (займа) и исполнение должником своих обязательств
5 лет ЭПК
После полного исполнения обязательств, списания задолженностей по обязательству или иным основаниям

289
Кредиттік жоспарлар, оларға есептеулер:
1) жылдық;
Тұрақты
2) тоқсандық;
5 жыл
3) айлық
3 жыл
290
Инвестициялық ұсыныстар:
1) қабылданғандар;
Тұрақты
2) қабылданбағандар
Қажеттілігі өткенге дейін
291
Бюджеттік инвестициялық жобаларды жасау бойынша құжаттар (инвестициялық ұсыныстар, сараптамалық қорытындылар, техникалық-экономикалық негіздемелер және басқалары)
Тұрақты
292
Бюджеттік инвестициялық жобаларды жүзеге асыруды мониторингілеу бойынша құжаттар (актілер, қорытындылар, анықтамалар, есептер және басқалары)
Тұрақты

289
Кредитные планы, расчеты к ним:
1) годовые;
Постоянно
2) квартальные;
5 лет
3) месячные
3 года
290
Инвестиционные предложения:
1) принятые;
Постоянно
2) не принятые
До минования надобности
291
Документы по разработке бюджетных инвестиционных проектов (инвестиционные предложения, экспертные заключения, технико-экономические обоснования и другие)
Постоянно
292
Документы по мониторингу реализации бюджетных инвестиционных проектов (акты, заключения, справки, отчеты и другие)
Постоянно

304
Ашық кредитті игеру бойынша хат алмасу
5 жыл СТК
305
Кредиттерді жұмсау туралы мәліметтер:
1) жылдық;
Тұрақты
2) тоқсандық;
3 жыл
3) айлық
1 жыл
306
Кредит туралы шығыс кассалық кестелер мен ескертпелер
5 жыл
307
Кассалық жоспарлар:
1) жылдық;
5 жыл
2) тоқсандық;
3 жыл
3) айлық
1 жыл
308
Кассалық жоспарлар бойынша есептер
5 жыл
4. Есеп пен есептілік
4.1. Бухгалтерлік есеп пен есептілік
309
Біріздендірілген алғашқы құжаттар мен бухгалтерлік есеп тіркелімдерінің нысандары (нысандар альбомдары):
1) әзірлеу мен бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
310
Бухгалтерлік (қаржылық) есептілік (бухгалтерлік баланстар, пайда мен залалдар туралы есептемелер құралдарды мақсатты қолдану туралы есептемелер, оларға қосымшалар және өзге де құжаттар):
1) жиынтық жылдық (ұластырылған);
Тұрақты
2) жылдық;
Тұрақты
3) тоқсандық;
5 жыл
Жылдық болмағанда – тұрақты
4) айлық
1 жыл
Жылдық және тоқсандық болмағанда – тұрақты
311
Бюджеттік есептілік (баланстар, есептер, анықтамалар, түсіндірме жазбалар):
1) жылдық;
Тұрақты
2) тоқсандық;
5 жыл
Жылдық болмағанда – тұрақты
3) айлық
1 жыл
Жылдық және тоқсандық болмағанда – тұрақты
312
Бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік есептілігі (бюджеттік мониторинг нәтижелері туралы, тауарларды (жұмыстар мен қызметтерді) жүзеге асырудан түскен ақшаның кірісі мен шығысы туралы жоспарлардың орындалуы туралы, демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен ақшаның түсуі және шығындалуы туралы, дебиторлық қарыз туралы, кредиторлық қарыз туралы, стратегиялық жоспарды жүзеге асыру туралы, бюджеттік бағдарламаларды жүзеге асыру туралы):
1) жылдық;
Тұрақты
2) тоқсандық, жартыжылдық
5 жыл
313
Ұйымдардың бюджеттік есептілігі (тауарларды (жұмыстар мен қызметтерді) жүзеге асырудан түскен ақшаның кірісі мен шығысы туралы жоспарлардың орындалуы туралы демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен ақшаның түсуі және шығындалуы туралы, дебиторлық қарыз туралы, кредиторлық қарыз туралы):
1) жылдық;
Тұрақты
2) тоқсандық, жартыжылдық
5 жыл
314
Мемлекеттiк қаржылық бақылау объектілерінде айқындалатын бұзушылықтардың сыныптауышы
Қажеттілігі өткенге дейін
315
Сыртқы мемлекеттiк қаржылық бақылау нәтижелері туралы құжаттар (актілер, қорытындылар, ұсынымдар, есептер және басқалары)
Тұрақты
316
Ішкі мемлекеттiк қаржылық бақылау нәтижелері туралы құжаттар (актілер, қорытындылар, ұсынымдар, есептер және басқалары)
5 жыл СТК
Кешенді бақылау нәтижесі бойынша – тұрақты
317
Табыстау актілері, табыстау, бөлу, тарату теңгерімдері, оларға қатысты түсініктеме жазбалар
Тұрақты
318
Бухгалтерлік (қаржылық) жылдық есептерге талдамалық құжаттар (кестелер, баяндамалар)
5 жыл СТК

304
Переписка по освоению открытых кредитов
5 лет ЭПК
305
Сведения о расходовании кредитов:
1) годовые;
Постоянно
2) квартальные;
3 года
3) месячные
1 год
306
Расходные кассовые расписания и уведомления о кредитах
5 лет
307
Кассовые планы:
1) годовые;
5 лет
2) квартальные;
3 года
3) месячные
1 год
308
Отчеты по кассовым планам
5 лет
4. Учет и отчетность
4.1. Бухгалтерский учет и отчетность
309
Формы (альбомы форм) унифицированных первичных документов и регистров бухгалтерского учета:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
310
Бухгалтерская (финансовая) отчетность (бухгалтерские балансы, отчеты о прибылях и убытках, отчеты о целевом использовании средств, приложения к ним и другие документы):
1) сводная годовая (консолидированная);
Постоянно
2) годовая;
Постоянно
3) квартальная;
5 лет
При отсутствии годовых – постоянно
4) месячная
1 год
При отсутствии годовых, квартальных – постоянно
311
Бюджетная отчетность (балансы, отчеты, справки, пояснительные записки):
1) годовая;
Постоянно
2) квартальная;
5 лет
При отсутствии годовых – постоянно
3) месячная
1 год
При отсутствии годовых, квартальных – постоянно
312
Бюджетная отчетность администраторов бюджетных программ (о результатах бюджетного мониторинга, об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ и услуг), о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи, о дебиторской задолженности, о кредиторской задолженности, о реализации стратегического плана, о реализации бюджетных программ):
1) годовая;
Постоянно
2) квартальная, полугодовая
5 лет
313
Бюджетная отчетность организаций (об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи, о дебиторской задолженности, о кредиторской задолженности):
1) годовая;
Постоянно
2) квартальная, полугодовая
5 лет
314
Классификатор нарушений, выявляемых на объектах государственного финансового контроля
До минования надобности
315
Документы о результатах внешнего государственного финансового контроля (акты, заключения, представления, отчеты и другие)
Постоянно
316
Документы о результатах внутреннего государственного финансового контроля (акты, заключения, представления, отчеты и другие)
5 лет ЭПК
По итогам комплексного контроля – постоянно
317
Передаточные акты, разделительные, ликвидационные балансы, пояснительные записки, приложения к ним
Постоянно
318
Аналитические документы (таблицы, записки, доклады) к годовой бухгалтерской (бюджетной) отчетности
5 лет ЭПК

319
Бухгалтерлік (қаржылық) есептерді қарау мен бекіту туралы құжаттар (хаттамалар, актілер, қорытындылар)
Тұрақты
320
Сметаның атқарылуы туралы есептер:
1) жиынтық жылдық;
Тұрақты
2) жылдық;
Тұрақты
3) тоқсандық
5 жыл
Жылдық болмағанда – тұрақты
321
Бюджеттен алынған субсидиялар, субвенциялар бойынша есептер:
1) жылдық;
Тұрақты
2) жарты жылдық, тоқсандық
5 жыл
322
Халықаралық қаржылық есептердің стандарттары немесе өзге стандарттар бойынша бухгалтерлік (қаржылық) есептер
Тұрақты
323
Бухгалтерлік есеп, бюджеттік есеп, бухгалтерлік (қаржылық) есептілікті, бюджеттік есептерді құрау мен ұсыну мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
324
Есептік саясат құжаттары (шоттардың жұмыс жоспары, алғашқы есептік құжаттар нысандары және басқа құжаттар)
5 жыл
325
Бухгалтерлік (бюджеттік) есеп тізілімдері ("Бас журнал" кітабы, ордер журналы, мемориалды ордерлер, есепшоттар бойынша операциялар журналдары, айналым ведомостары, жинақтаушы ведомостар, жасалым кестелері, тізілімдер, кітаптар (карточкалар), және басқа да тізілімдер)
5 жыл
Тексеруді (ревизияны) жүргізу шартымен

319
Документы (протоколы, акты, заключения) о рассмотрении и утверждении бухгалтерской (бюджетной) отчетности
Постоянно
320
Отчеты об исполнении смет:
1) сводные годовые;
Постоянно
2) годовые;
Постоянно
3) квартальные
5 лет
При отсутствии годовых – постоянно
321
Отчеты по субсидиям, субвенциям, полученным из бюджетов:
1) годовые;
Постоянно
2) полугодовые, квартальные
5 лет
322
Бухгалтерская (финансовая) отчетность по международным стандартам финансовой отчетности или другим стандартам
Постоянно
323
Переписка по вопросам бухгалтерского учета, бюджетного учета, составления и представления бухгалтерской (финансовой) отчетности, бюджетной отчетности
5 лет
324
Документы учетной политики (рабочий план счетов, формы первичных учетных документов и другие документы)
5 лет
325
Регистры бухгалтерского (бюджетного) учета (книга "Журнал-главная", журналы-ордера, мемориальные ордера, журналы операций по счетам, оборотные ведомости, накопительные ведомости, разработочные таблицы, реестры, книги (карточки) и другие регистры)
5 лет
При условии проведения проверки (ревизии)

326
Бухгалтерлік есепке алудың синтетикалық, талдау, материалдық шоттары
5 жыл
327
Шаруашылық операцияларды жүзеге асыру фактілерін белгілейтін және бухгалтерлік жазбаларға негіз болатын алғашқы құжаттар мен оларға қосымшалар (кассалық құжаттар мен кітаптар, банк құжаттары, сатып алу-сату есебі кітаптары, банк чек кітапшаларының түбір-тектері, банк ордерлері, табельдері банк хабарламалары мен аударым талаптар, мүлік пен материалдарды қабылдау, тапсыру, есептен шығару актілері, квитанциялар, шот-фактуралар, жөнелтпе құжат және аванстық есептер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл
Тексерудің (ревизияның) аяқталу шартымен
328
Бекітілген лимиттер, жалақы қорлары:

326
Синтетические, аналитические, материальные счета бухгалтерского учета
5 лет
327
Первичные документы и приложения к ним, зафиксировавшие факт совершения хозяйственной операции и явившиеся основанием для бухгалтерских записей (кассовые документы и книги, банковские документы, книги учета покупок-продаж, корешки банковских чековых книжек, ордера, табели, извещения банков и переводные требования, акты о приеме, сдаче, списании имущества и материалов, квитанции, счета-фактуры, накладные и авансовые отчеты, переписка и другие документы)
5 лет
При условии проведения проверки (ревизии)
328
Утвержденные лимиты, фонды заработной платы:

1) әзірлеу және бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
329
Жалақы қорлары, лимиттері есептері мен олардың жұмсалуын қадағалау туралы, жалақы бойынша артық жұмсалым мен қарыз туралы, жалақыдан, әлеуметтік сақтандыру құралдарынан ұсталымдар туралы, демалыс және жұмыстан босау жәрдемақыларын төлеу туралы мәліметтер
5 жыл
330
Ұйымдар арасындағы өзара есеп айырысу мен қайта есептесу туралы құжаттар (актілер, мәліметтер, анықтамалар, хат алмасу)
5 жыл
Өзара есептесу жүргізілгеннен кейін
331
Шаруашылық мүлік, кеңсе керек-жарақтарын, теміржол және авиабилеттерді алу, байланыс құралдарын төлеу және өзге де әкімшілік-шаруашылық шығындар туралы хат алмасу
1 жыл
332
Қайырымдылық қызмет мәселелері бойынша құжаттар (есепшоттар, анықтамалар, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
333
Валюталық операциялар (сатып алу, сату) туралы құжаттар (өтініштер, тапсырмалар, хат алмасу)
5 жыл СТК
334
Валюталық және конверсиялық операциялар, кепілдемелермен операциялар жүргізу туралы құжаттар (есептер, мәліметтер)
Тұрақты
335
Валюталық төлемдер мен түсімдер туралы есептер:
1) жылдық, жиынтық;
Тұрақты
2) жылдық;
Тұрақты
3) тоқсандық;
3 жыл
Жылдық болмағанда – тұрақты
4) айлық
1 жыл
Жылдық, тоқсандық болмағанда – тұрақты

1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
329
Сведения об учете фондов, лимитов заработной платы и контроле за их распределением, о расчетах по перерасходу и задолженности по заработной плате, об удержании из заработной платы, из средств социального страхования, о выплате отпускных и выходных пособий
5 лет
330
Документы (акты, сведения, справки, переписка) о взаимных расчетах и перерасчетах между организациями
5 лет
После проведения взаиморасчетов
331
Переписка о приобретении хозяйственного имущества, канцелярских принадлежностей, железнодорожных и авиабилетов, оплате услуг средств связи и других административно-хозяйственных расходах
1 год
332
Документы (счета, справки, переписка и другие документы) по финансовым вопросам благотворительной деятельности
5 лет ЭПК
333
Документы (заявления, поручения, переписка) о валютных операциях (покупка, продажа)
5 лет ЭПК
334
Документы (отчеты, сводки) о ведении валютных и конверсионных операций, операций с грантами
Постоянно
335
Отчеты о платежах и поступлениях валюты:
1) сводные годовые;
Постоянно
2) годовые;
Постоянно
3) квартальные;
3 года
При отсутствии годовых – постоянно
4) месячные
1 год
При отсутствии годовых, квартальных – постоянно

336
Шетелдегі шетелдік валютадағы есепшоттар бойынша жедел есептер
10 жыл
Есепшотты жапқаннан кейін
337
Шетелдік іссапарларға шетелдік валюталарды шығындау туралы жедел есептер
5 жыл
338
Асыл металдар бойынша есептер
5 жыл
Тексерудің (ревизияның) аяқталу шартымен
339
Кепілдік хаттар
5 жыл
Кепілдік мерзімі аяқталғаннан кейін
340
Несие беру мен қайтару туралы хат алмасу
5 жыл
Несиені өтегеннен кейін
341
Дебиторлық және кредиторлық берешектер туралы құжаттар (анықтамалар, актілер, міндеттемелер, хат алмасу)
5 жыл СТК
342
Алғашқы есептілік құжаттарға қол қою құқығына ие тұлғалардың тізбесі
5 жыл
Жаңамен ауыстырылғаннан кейін
343
Салық органдарында есепке қою туралы куәліктер
Тұрақты
344
Республикалық (жергілікті) бюджеттке, бюджеттен тыс қорларға есептелген және аударылған салықтар, оларға қарыздар туралы құжаттар (есеп айырысулар, мәліметтер, анықтамалар, хат алмасу, кестелер)
5 жыл СТК
345
Мемлекеттік әлеуметтік қорларға сақтандыру жарналары есептелмейтін төлемдер тізбесі:
1) әзірлеу және бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
346
Салық төлеуден босату, жеңілдік беру, акциздік және өзге де жиналымдар бойынша төлемдерді шегіндіру немесе олардан бас тарту туралы құжаттар (есепа айырысулар, өтініштер, шешімдер, тізімдер, ведомостар, хат алмасу)
5 жыл СТК
347
Салық органдарына тапсырылатын есептер:
1) жылдық;
Тұрақты
2) тоқсандық
5 жыл
Жылдық болмаған жағдайда тоқсандық – тұрақты
348
Бюджетке салықтарды есептеулермен, бағалы қағаздармен төлеу туралы құжаттар (салыстыру актілері, анықтамалар)
5 жыл
349
Салықтарды (берешектерді) вексельдермен өтеу туралы акті-анықтамалықтар
5 жыл
Салықтарды өтегеннен кейін

336
Оперативные отчеты по счетам в иностранной валюте за границей
10 лет
После закрытия счета
337
Оперативные отчеты о расходовании иностранной валюты на загранкомандировки
5 лет
338
Отчеты по драгоценным металлам
5 лет
При условии проведения проверки (ревизии)
339
Гарантийные письма
5 лет
После окончании срока гарантии
340
Переписка о выдаче и возврате ссуд
5 лет
После погашения ссуды
341
Документы (справки, акты, обязательства, переписка) о дебиторской и кредиторской задолженности
5 лет ЭПК
342
Перечень лиц, имеющих право подписи первичных учетных документов
5 лет
После замены новым
343
Свидетельства о постановке на учет в налоговых органах
Постоянно
344
Документы (расчеты, сводки, справки, таблицы, сведения, переписка) о начисленных и перечисленных суммах налогов в республиканский (местный) бюджет, внебюджетные фонды, задолженности по ним
5 лет ЭПК
345
Перечень выплат, на которые не начисляются страховые взносы в государственные социальные фонды:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новым
346
Документы (расчеты, сведения, заявления, решения, списки, ведомости, переписка) об освобождении от уплаты налогов, предоставлении льгот, отсрочек уплаты или отказе в ней по налогам, акцизным и другим сборам
5 лет ЭПК
347
Отчеты в налоговые органы:
1) годовые;
Постоянно
2) квартальные
5 лет
В случае отсутствия годового четвертый квартал – постоянно
348
Документы (акты сверок, справки) об уплате налогов в бюджет зачетами, ценными бумагами
5 лет
349
Акты-справки о погашении налогов (задолженности) векселями
5 лет
После погашения налогов

350
Вексельдерді төлеу, айырбастау, қабылдау, беру туралы құжаттар (өтініштер, өкімдер, анықтама-кестелер, актілер)
5 жыл
351
Салық заңнамасын қайта қарауға байланысты белгілі уақыт мерзіміндегі қосымша салық салу құжаттары (кестелер, актілер, есеп айырысулар)
5 жыл
352
Жер салығын есеп айырысуды тізілімі
5 жыл
353
Әлеуметтік сақтандыру қорына сақтандыру жарналарын есептеу бойынша есеп айырысу ведомостары:
1) жылдық;
Тұрақты
2) тоқсандық
5 жыл
Жылдық болмағанда – тұрақты.
4-тоқсанға өспелі нәтижемен – тұрақты

350
Документы (заявления, распоряжения, справки-графики, акты) об оплате, размене, приеме-передаче векселей
5 лет
351
Документы (таблицы, акты, расчеты) по дополнительному налогообложению за определенный период времени из-за пересмотра налогового законодательства
5 лет
352
Реестры расчета земельного налога
5 лет
353
Расчетные ведомости по отчислению страховых взносов в фонд социального страхования:
1) годовые;
Постоянно
2) квартальные
5 лет
При отсутствии годовых – постоянно. С нарастающим итогом за 4 квартал – постоянно

354
Мемлекеттік және мемлекеттік емес сақтандыру бойынша ақша сомалары аударымының есептері
Тұрақты
355
Заңды тұлғалардың салықтың барлық түрлері бойынша салық декларациялары (есептері)
5 жыл СТК
356
Мемлекеттік қызметкерлердің жылдық жиынтық табыс, активтер мен мүліктер туралы декларациялары
5 жыл
357
Мемлекеттік қызметкерлердің жылдық жиынтық табыс, активтер мен мүліктер туралы декларацияны тапсыру туралы анықтама
5 жыл
358
Салық салу, акциздер өндіріп алу мен өзге де алымдар мәселелері бойынша келіспеушіліктер туралы хат алмасу
5 жыл СТК

354
Отчеты по перечислению денежных сумм по государственному и негосударственному страхованию
Постоянно
355
Налоговые декларации (расчеты) юридических лиц по всем видам налогов
5 лет ЭПК
356
Декларации государственных служащих о годовом совокупном доходе, активах и имуществе
5 лет
357
Справки о сдаче государственными служащими деклараций о годовом совокупном доходе, активах и имуществе
5 лет
358
Переписка о разногласиях по вопросам налогообложения, взимания акцизных и других сборов
5 лет ЭПК

359
Сақтандыру жарналары бойынша берешектерді реструктуризациялау туралы құжаттар (шешімдер, анықтамалар, есептер, өтініштер, хат алмасу)
5 жыл СТК
360
Салық мерзіміне заңды тұлғалармен салық қорына есеп айырысу бойынша құжаттар (салық салу объектілерінің тізімдері, жеңілдіктер тізбесі, түсініктемелер, мәліметтер, есеп айырысулар)
5 жыл
361
Салық салудың қарапайымдандырған жүйесін қолданатын ұйымдар мен жеке кәсіпкерлердің табыстары мен шығыстарының есептілік кітабы
Тұрақты

359
Документы (решения, справки, отчеты, заявления, переписка) о реструктуризации задолженности по страховым взносам
5 лет ЭПК
360
Документы (списки объектов налогообложения, перечни льгот, объяснения, сведения, расчеты) по расчету налоговой базы юридическими лицами за налоговый период
5 лет
361
Книги учета доходов и расходов организаций и индивидуальных предпринимателей, применяющих упрощенную систему налогообложения
Постоянно

362
Қаржылық-шаруашылық қызметтің құжаттық ревизиясын, бақылау-ревизиялық жұмыстарды, аудиториялық тексерістерді, соның ішінде касса тексерісін, салық өндіру дұрыстығын және өзге де тексерістерді жүргізу туралы құжаттар (жоспарлар, есептер, хаттамалар, баяндамалық жазбалар, хат алмасу)
5 жыл
Тексерудің (ревизияның) аяқталу шартымен
363
Қаржылық, бухгалтерлік есептілігі міндетті есептілікке жататын ұйым қызметінің критерийлері (көрсеткіштер жүйесі):

362
Документы (планы, отчеты, протоколы, акты, справки, докладные записки, переписка) о проведении документальных ревизий финансово-хозяйственной деятельности, контрольно-ревизионной работы, аудиторских проверок в том числе, проверке кассы, правильности взимания налогов и других проверок
5 лет
При условии проведения проверки (ревизии)
363
Критерии (система показателей) деятельности организаций, по которым их финансовая, бухгалтерская отчетность подлежит обязательному аудиту:

1) әзірлеу мен бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
364
Аудит өткізу стандарттары, әдістері:
1) әзірлеу орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырыланға дейін
365
Аудит жоспарлары (жалпы):
1) әзірлеу немесе бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
366
Аудит (жалпы) бағдарламалары:
1) әзірлеу мен бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
367
Аудиторлық қызмет көрсету келісімшарттары
5 жыл
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
368
Бухгалтерлік (қаржылық) есептілік бойынша аудиторлық қорытындылар
5 жыл СТК
Тексерудің (ревизияның) аяқталу шартымен. Жылдық бухгалтерлік (қаржылық) есептілік үшін – тұрақты
369
Ұйымға салынған өндіріп алулар, айыппұлдар туралы хат алмасу
5 жыл
370
Жетіспеушілік, ысырап қылушылық, ұрлықтар туралы құжаттар (анықтамалар, актілер, міндеттемелер, хат алмасу)
5 жыл СТК
371
Еңбек ақы төлеу мен жұмысшыларға сыйақы беру туралы ережелер:
1) әзірлеу мен бекіту орны бойынша;
Тұрақты
2) өзге ұйымдарда
5 жыл
Жаңамен ауыстырылғаннан кейін

1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
364
Стандарты, методики проведения аудита:
1) по месту разработки;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
365
Планы аудита (общие):
1) по месту разработки и/или утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
366
Программы аудита (общие):
1) по месту разработки и/или утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
367
Договоры оказания аудиторских услуг
5 лет
После истечения срока действия договора
368
Аудиторские заключения по бухгалтерской (финансовой) отчетности
5 лет ЭПК
При условии проведения проверки (ревизии). Для годовой бухгалтерской (финансовой) отчетности – постоянно
369
Переписка о наложенных на организацию взысканиях, штрафах
5 лет
370
Документы (справки, акты, обязательства, переписка) о недостачах, растратах, хищениях
5 лет ЭПК
371
Положения об оплате труда и премировании работников:
1) по месту разработки и/или утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
5 лет
После замены новыми

372
Жалақы алу мен өзге де төлемдер туралы құжаттар (жиынтық есептік (есептік-төлемдік) тізімдер (табулеграммалар) мен оларға құжаттар, арнайы мемлекеттік жалақыларды және өзге де жәрдемақыларды, қаламақылар, материалдық көмек пен өзге де төлемдерді беруге есеп айырысу парақтары, ақша сомалары мен тауарлық-материалдық құндылықтарды алуға сенімхаттар, соның ішінде жойылған сенімхаттар)
5 жыл
Дербес шоттар болмаған жағдайда – 75 жыл.
Тексерудің (ревизияның) аяқталу шартымен

372
Документы (сводные расчетные (расчетно-платежные) ведомости (табуляграммы) и документы к ним, расчетные листы на выдачу заработной платы, специальных государственных и иных пособий, гонораров, материальной помощи и других выплат, доверенности на получение денежных сумм и товарно-материальных ценностей, в том числе, аннулированные доверенности) о получении заработной платы и других выплат
5 лет
При отсутствии лицевых счетов – 75 лет.
При условии проведения проверки (ревизии)

373
Дербес карточкалар, жұмысшылардың есепшоттары
75 жыл СТК
374
Жалақы беру туралы хат алмасу
5 жыл
375
Арнайы мемлекеттік және өзге де жәрдем-ақылардың еңбекке жарамсыздық парақтарын, материалдық көмекті беру туралы құжаттар (есеп көшірмелері, өтініштер, жұмысшылар тізімі, хаттамалардан үзінді, қорытындылар, хат алмасу)
5 жыл
376
Жұмысшылардың атқару парақтары (атқару құжаттары)
Қажеттілігі өткенге дейін
5 жылдан кем емес
377
Оқу демалыстарын төлеу жөніндегі құжаттар (өтініштер, шешімдер, анықтамалар, хат алмасу)
Қажеттілігі өткенге дейін
5 жылдан кем емес

373
Лицевые карточки, счета работников
75 лет ЭПК
374
Переписка о выплате заработной платы
5 лет
375
Документы (копии отчетов, заявления, списки работников, справки, выписки из протоколов, заключения, переписка) о выплате специальных государственных и иных пособий, оплате листков нетрудоспособности, материальной помощи
5 лет
376
Исполнительные листы работников (исполнительные документы)
До минования надобности
Не менее 5 лет
377
Документы (заявления, решения, справки, переписка) об оплате учебных отпусков
До минования надобности
Не менее 5 лет

378
Акционерлердің дербес шоттары
5 жыл
Акцияларға меншік құқығы өткеннен кейін. Тексерудің (ревизияның) аяқталу шартымен
379
Дивиденд берудің ведомосты
75 жыл
380
Қаржы және қор парақтарында келтірілген азаматтарға өтемақыларын беру тізімдер
25 жыл
Өтемақыны төлегеннен кейін
381
Мемлекеттік мүлік тізбесін жүргізу бойынша құжаттар (есеп карталары, құқық тандырушы құжаттар, шешімдер, актілер)
Тұрақты
382
Мүлікті республикалық меншіктен коммуналдық меншікке, коммуналдық меншіктен республи-калық меншікке беру бойынша құжаттар (өкімдер, тізбелер, актілер)
Тұрақты

378
Лицевые счета акционеров
5 лет
После перехода права собственности на акции. При условии проведения проверки (ревизии)
379
Ведомости на выдачу дивидендов
75 лет
380
Ведомости на выдачу компенсаций гражданам за причинение ущерба на финансовом и фондовом рынках
5 лет
После выплаты компенсации
381
Документы (карты учета, правоустанавливающие документы, решения, акты) по ведению перечня государственного имущества
Постоянно
382
Документы (распоряжения, перечни, акты) по передаче имущества из республиканской собственности в коммунальную собственность, из коммунальной собственности в республиканскую собственность
Постоянно

383
Меншік иелері арасында үлестік меншікті орнату тәртібі мен оны бөлу туралы құжаттар (мүліктер тізімі, актілер, келісімдер)
Тұрақты
384
Мүлікті заңсыз иелік етуден қайтару тәртібі туралы құжаттар (ұйғарымдар, актілер, талап істер, хат алмасу)
15 жыл СТК
Сот шешімі аяқталғаннан кейін
385
Активтерді, міндеттерді түгендеу туралы құжаттар (түгендеу комиссиялары отырыста-рының хаттамалары, түгендеу тізімдемесі, тізімі, актілері, тізімдері)
5 жыл
Тексерудің (ревизияның) аяқталу шартымен

383
Документы (списки имущества, акты, соглашения) о порядке установления долевой собственности между собственниками имущества и его разделе
Постоянно
384
Документы (предписания, акты, судебные иски, переписка) о порядке востребования имущества из чужого незаконного владения
15 лет ЭПК
После окончательного судебного решения
385
Документы (протоколы заседаний инвентаризационных комиссий, инвентаризационные описи, списки, акты, ведомости) об инвентаризации активов, обязательств
5 лет.
При условии проведения проверки (ревизии)

386
Тарату комиссияларының түгендеу тізімдемелері
Тұрақты
387
Негізгі қорларды қайта бағалау, негізгі құралдардың амортизациясын анықтау, ұйым мүлкі құнын анықтау туралы құжаттар (хаттамалар, актілер, есеп айырысулар, тізімдер, қорытындылар)
Тұрақты
388
Жылжымалы мүлікті сату бойынша құжаттар (анықтамалар, өтініштер, бағалау актілері, хат алмасу және басқа құжаттар)
10 жыл СТК
Сатудан кейін
389
Ақталған азаматтарға тәркіленген мүлікті қайтару туралы құжаттар (анықтамалар, актілер, мәліметтер, шешімдер және басқа құжаттар)
Тұрақты

386
Инвентаризационные описи ликвидационных комиссий
Постоянно
387
Документы (протоколы, акты, расчеты, ведомости, заключения) о переоценке основных фондов, определении амортизации основных средств, оценке стоимости имущества организации
5 лет
388
Документы (заявки, акты оценки, переписка и другие документы) по продаже движимого имущества
10 лет ЭПК
После продажи
389
Документы (справки, акты, сведения, решения и другие документы) о возврате конфискованного имущества реабилитированных граждан
Постоянно

390
Ескіден жаңа құқық иесіне жылжымайтын мүлікке құқығын беру актілері (баланстан балансқа)
Тұрақты
391
Заңды тұлғалардың бірлескен меншігін бөлу туралы хат алмасу
Тұрақы
392
Жылжымалы және жылжымайтын мүлік құқығын бері туралы және бұрынғы иесі мен жаңа құқық иеленушінің келісімдері (баланстан балансқа), тапсыру, материалдық құндылықтарды есептен шығару (актілер, есептер, хат алмасу)
5 жыл
393
Қондырғыларды, өндірістік және тұрғын жай қорларын сатып алуға шығындар туралы құжаттар (анықтамалар, тапсырыстар, лимиттер, есеп айырысулар)
5 жыл
Тексерудің (ревизияның) аяқталу шартымен

390
Акты о передаче прав на недвижимое имущество и сделок с ним от прежнего к новому правообладателю (с баланса на баланс)
Постоянно
391
Переписка о разделе совместной собственности юридических лиц
Постоянно
392
Документы о передаче прав на движимое и недвижимое имущество и сделок с ним от прежнего к новому правообладателю (с баланса на баланс), сдаче, списании материальных ценностей (акты, расчеты, переписка)
5 лет
393
Документы (заявки, справки, лимиты, расчеты) о расходах на приобретение оборудования, производственного и жилого фонда
5 лет
При условии проведения проверки (ревизии)

394
Шарттар, келісімдер
5 жыл
Осы Тізбе тармақтарында көрсетілмегендер.
Шарттың, келісімнің қолданылу мерзімі өткеннен кейін
395
Келісімшарттар, шарттар, келісімдер бойынша келіспеушіліктер хаттамалары
5 жыл СТК
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
396
Мердігерлердің заңды тұлғалармен келісімшарттары
5 жыл СТК
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
397
Жалдау шарттары
5 жыл
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін

394
Договоры, соглашения
5 лет
Не указанные в пунктах настоящего Перечня.
После истечения срока действия договора, соглашения
395
Протоколы разногласий по контрактам, договорам, соглашениям, договорам-намерениям
5 лет ЭПК
После истечения срока действия договора
396
Договоры подряда с юридическими лицами
5 лет
После истечения срока действия договора
397
Договоры проката
5 лет
После истечения срока действия договора

398
Рента шарттары
Тұрақты
399
Жұмысшыларға тиісті қызмет түрлерін көрсету (консультациялық, ақпараттық, оқыту қызметтері) шарттары
5 жыл
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
400
Тапсырма шарттары
5 жыл
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
401
Жалға алу шарттары
5 жыл
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
402
Мүліктік және азаматтық жауапкершілікті сақтандыру шарттары
5 жыл
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
403
Сақтандыру қызметі бойынша құжаттар (өтініштер, сақтандыру қорытындылары, жазбалар)
5 жыл
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
404
Ұйым мүлкі лизингі бойынша шарттары
Тұрақты
405
Ұйым лизингі бойынша құжаттар (мүлік нысандар тізімдері, актілер, табыстан есептесулер, есептеулер, хат алмасу)
Тұрақты
406
Ұйым мүлкін кепілге қою бойынша шарттары
10 жыл СТК
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін.
Жылжымайтын мүлікті кепілге қою бойынша құжаттар – тұрақты
407
Ұйым мүлкін кепілге қою бойынша құжаттар (ұйым құнының есебі, актілер, хат алмасу)
10 жыл СТК
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін.
Жылжымайтын мүлікті кепілге қою бойынша құжаттар – тұрақты
408
Мәмілелер паспорты
Тұрақты
409
Ақылы қызмет көрсету мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
410
Шарттарға, келісімдерге құжаттар (есеп айырысулар, қорытындылар, анықтамалар, хат алмасу)
5 жыл
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
411
Орындалған жұмысты қабылдау туралы құжаттар (актілер, анықтамалар, есептер):
1) ұйымның негізгі (бейінді) қызметіне жататын жұмыстарға шарттар, келісім-шарттар, келісімдер бойынша;
5 жыл СТК
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
2) еңбек шарттары, мердігерлік шарттары бойынша
5 жыл
Дербес есеп шоттар болмаған жағдайда – 75 жыл
3) шаруашылық, операциялық шарттар, келісімдер бойынша
5 жыл
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
412
Материалдық жауапты тұлғаның толық материалдық жауапкершілігі туралы шарттар
5 жыл
Материалдық жауапты тұлға жұмыстан босатыл ғаннан кейін
413
Материалдық жауапты тұлғалардың қолының үлгілері
Қажеттілігі өткенге дейін
5 жылдан кем емес
414
Есепке алу кітаптары, журналдары, карточкалары:
1) бағалы қағаздарға;
Тұрақты
2) валюта түсімдеріне;
5 жыл СТК
Тексерудің (ревизияның) аяқталу шартымен
3) жылжымалы және жылжымайтын мүліктің, соның ішінде акциялардың сатып алу-сату келісімшарттарын тіркеуге;
Тұрақты
4) заңды тұлғалармен келісімшарттар, келісімдерге;
5 жыл СТК
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
5) негізгі құралдарға (ғимараттар), өзге де мүліктерге, міндеттемелерге;
5 жыл СТК
Негізгі құралдар-ды жойғаннан кейін
6) мүлікті қабылдау-беру актілеріне, келісімшарттарына;
Тұрақты
7) ұйымдармен есеп айырысуға;
5 жыл
Тексерудің (ревизияның) аяқталу шартымен

398
Договоры ренты
Постоянно
399
Договоры возмездного оказания услуг (консультационных, информационных, услуг по обучению) работникам
5 лет
После истечения срока действия договора
400
Договоры-поручения
5 лет
После истечения срока действия договора
401
Договоры найма
5 лет
После истечения срока действия договора
402
Договоры страхования имущественной и гражданской ответственности
5 лет
После истечения срока действия договора
403
Документы (заявления, заключения страховщика, переписка) по страховой деятельности
5 лет
После истечения срока действия договора
404
Договоры по лизингу имущества организации
Постоянно
405
Документы (списки объектов имущества, акты, расчеты отчислений от прибыли, переписка) по лизингу имущества организации
Постоянно
406
Договоры по залогу имущества организации
10 лет
После истечения срока действия договора. Документы по залогу недвижимого имущества – постоянно
407
Документы (расчеты стоимости имущества, акты, переписка) по залогу имущества организации
10 лет
После истечения срока действия договора. Документы по залогу недвижимого имущества – постоянно
408
Паспорта сделок
Постоянно
409
Переписка по вопросам оказания платных услуг
5 лет
410
Документы (расчеты, заключения, справки, переписка) к договорам, соглашениям
5 лет ЭПК
После истечения срока действия договора, соглашения
411
Документы (акты, справки, счета) о приеме выполненных работ:
1) по договорам, контрактам, соглашениям на работы, относящиеся к основной (профильной) деятельности организации;
5 лет ЭПК
После истечения срока действия договора, контракта, соглашения
2) по трудовым договорам, договорам подряда;
5 лет
При отсутствии лицевых счетов – 75 лет
3) по хозяйственным, операционным
договорам, соглашениям
5 лет
После истечения срока действия договора, контракта, соглашения
412
Договоры о полной материальной ответственности материально ответственного лица
5 лет
После увольнения материально-ответственного лица
413
Образцы подписей материально ответственных лиц
До минования надобности
Не менее 5 лет
414
Книги, журналы, карточки учета:
1) ценных бумаг;
Постоянно
2) поступления валюты;
5 лет ЭПК
При условии проведения проверки (ревизии)
3) регистрации договоров купли-продажи движимого и недвижимого имущества, в том числе акций;
Постоянно
4) договоров, контрактов, соглашений с юридическими лицами;
5 лет ЭПК
После истечения срока действия договора, контракта, соглашения
5) основных средств (зданий, сооружений), иного имущества, обязательств;
5 лет ЭПК
После ликвидации основных средств
6) договоров, актов о приеме-передаче имущества;
Постоянно
7) расчетов с организациями;
5 лет
При условии проведения проверки (ревизии)

8) кіріс-шығыс кассалық құжаттарға (есепшоттар, төлемдік тапсырмалар);
5 жыл
9) салық төлеуге өтелген вексельдерге;
5 жыл
Салықты өтегеннен кейін. Тексерудің (ревизияның) аяқталу шартымен
10) қосымша құн салығы салынатын және салынбайтын тауар, жұмыс, қызмет түрлерін іске асыруға;
5 жыл
Соңғы жазба күнінен. Тексерудің (ревизияның) аяқталу шартымен
11) шаруашылық мүлкіне;
5 жыл
Тексерудің (реви-зияның) аяқталу шартымен
12) қосымша, бақылау (көліктік, жүктік, таразылық және өзгелер);
5 жыл
13) есеп беретін тұлғаларға;
5 жыл
14) атқару парақтарына;
5 жыл
15) жұмысшылардың табыс және қосымша құн сомасына;
5 жыл
Тексерудің (ревизияның) аяқталу шартымен
16) депоненттік жалақыларға;
5 жыл
17) депозиттік сома бойынша депоненттеріне;
5 жыл
18) сенімхаттарға
5 жыл
415
Бухгалтерлік есеп пен есептіліктің автоматтандырылған жүйесін енгізу мен ұйымдастыру бойынша бағдарламалар, нұсқаулар:
1) әзірленген және/немесе бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
3 жыл
Жаңамен ауыстырылғаннан кейін
416
Бухгалтерлік есепке алу мен есептіліктің автоматтандырылған жүйесін ұйымдастыру және енгізу туралы хат алмасу
5 жыл
417
Есеп және есептілік құжаттарының бланкісіне тапсырыс беру
1 жыл
4.2. Есептілік, статистикалық есеп және статистикалық есептілік
418
Перспективалық (ұзақ мерзімді) және ағымдағы бағдарламалардың, жоспарлардың, жылдық жоспарлардың орындалуы туралы ұйымның есептері, есептерді талдау:
1) жылдық жинақтық және ұзақ мерзімділігімен;
Тұрақты
2) жылдық және ұзақ мерзімділігімен;
Тұрақты
3) жарты жылдық;
5 жыл
Жылдық жоспар болмаған жағдайда - тұрақты
4) тоқсандық;
3 жыл
5) айлық
1 жыл
Жылдық, жарты жылдық, тоқсандық жоспарлар болмаған жағдайда – тұрақты
419
Мемлекеттік, салалық және саланы дамытудың стратегиялық жоспарларын жүзеге асыруды бағалау бойынша есептер:
1) жылдық;
Тұрақты
2) жарты жылдық;
5 жыл
Жылдық болмаған жағдайда - тұрақты
3) тоқсандық;
3 жыл
4) айлық
1 жыл
Жылдық, жарты жылдық, болмаған жағдайда – тұрақты
420
Кәсіпорынның дербес бөлімдерінің, өкілдіктерінің, еншілес кәсіпорындардың есептері:
1) жылдық жинақтық;
Тұрақты
2) жылдық
Тұрақты
3) тоқсандық;
3 жыл
4) айлық
1 жыл
421
Статистикалық есептері, қызметтің барлық негізгі (бейінді) бағыттары мен түрлері бойынша статистикалық мәліметтер мен кестелер, оларға қатысты құжаттар (ақпараттар, баяндамалық жазбалар және басқа құжаттар):
1) жылдық жинақтық және ұзақ мерзімді;
Тұрақты
2) жылдық және ұзақ мерзімді;
Тұрақты
3) жарты жылдық;
5 жыл
Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты

8) приходно-расходных кассовых документов (счетов, платежных поручений);
5 лет
При условии проведения проверки (ревизии)
9) погашенных векселей на уплату налогов;
5 лет
После погашения налога. При условии проведения проверки (ревизии)
10) реализации товаров, работ, услуг, облагаемых и не облагаемых налогом на добавленную стоимость;
5 лет
С даты последней записи. При условии проведения проверки (ревизии)
11) хозяйственного имущества (материальных ценностей);
5 лет
При условии проведения проверки (ревизии)
12) вспомогательные, контрольные (транспортные, грузовые, весовые и другие);
5 лет
При условии проведения проверки (ревизии)
13) подотчетных лиц;
5 лет
14) исполнительных листов;
5 лет
15) сумм доходов и подоходного налога работников;
5 лет
16) депонированной заработной платы;
5 лет
При условии проведения проверки (ревизии)
17) депонентов по депозитным суммам;
5 лет
18) доверенностей
5 лет
При условии проведения проверки (ревизии)
415
Программы, руководства по организации и внедрению автоматизированных систем бухгалтерского учета и отчетности:
1) по месту разработки и/или утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
3 года
После замены новыми
416
Переписка об организации и внедрении автоматизированных систем бухгалтерского учета и отчетности
5 лет
417
Заказы на бланки документов учета и отчетности
1 год
4.2. Отчетность, статистический учет и статистическая отчетность
418
Отчеты организации о выполнении перспективных (долговременных) и текущих программ, планов, годовых планов, анализы отчетов:
1) сводные годовые и с большей периодичностью;
Постоянно
2) годовые и с большей периодичностью;
Постоянно
3) полугодовые;
5 лет
При отсутствии годовых – постоянно
4) квартальные;
3 года
5) месячные
1 год
При отсутствии годовых, полугодовых – постоянно
419
Отчеты по оценке реализации государственных, отраслевых программ и стратегических планов развития отрасли:
1) годовые;
Постоянно
2) полугодовые;
5 лет
При отсутствии годовых – постоянно
3) квартальные;
3 года
4) месячные
1 год
При отсутствии годовых, полугодовых – постоянно
420
Отчеты филиалов, представительств, дочерних предприятий:
1) сводные годовые;
Постоянно
2) годовые;
Постоянно
3) квартальные;
3 года
4) месячные
1 год
421
Отчеты статистические, статистические сведения и таблицы по всем основным (профильным) направлениям и видам деятельности (для данной организации), документы (информации, докладные записки и другие документы) к ним:
1) сводные годовые и с большей периодичностью;
Постоянно
2) годовые и с большей периодичностью;
Постоянно
3) полугодовые;
5 лет
При отсутствии годовых – постоянно

4) тоқсандық;
5 жыл
Жылдық, жарты жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
5) айлық
1 жыл
422
Ұйым қызметінің қорытындылары туралы құжаттар (баяндамалар, талдау кестелері және анықтамалар, статистикалық бюллетендер)
Тұрақты
423
Қызмет құжаттарының барлық қосалқы бағыттары мен түрлері (осы ұйым үшін) бойынша статистикалық есептер, оларға қатысты құжаттар (ақпараттар, баяндау хаттар және басқа құжаттар), құрылымдық бөлімшелердің есептері:
1) жылдық жинақ және ұзақ мерзімді;
5 жыл
2) жылдық және ұзақ мерзімді;
5 жыл
3) жартыжылдық;
5 жыл
4) тоқсандық;
3 жыл
5) айлық
1 жыл
424
Статистикалық жинақ есептерінің, мәліметтерінің құрастырылуы жөніндегі құжаттар (кестелер, есептеулер, анықтамалар)
5 жыл
425
Ұйымның, құрылымдық бөлімшелердің жоспарларды орындауы туралы жедел статистикалық есептер, мәліметтер
Қажеттілігі өткенге дейін
426
Ұйымның құрылымды бөлімшелерінің жұмысы жөніндегі есептер:
1) жылдық;
5 жыл
2) тоқсандық;
3 жыл
Ұйым жұмысы туралы жылдық, тоқсандық есептер болмаған жағдайда – тұрақты
3) айлық
1 жыл
427
Қызметкерлердің жеке есебі
1 жыл
428
Берілген статистикалық деректерді есепке алу журналдары
5 жыл
429
Іске асырылуы бойынша қосалқы кітаптар және статистикалық есеп жүргізу және есептері
1 жыл
430
Статистикалық есептерді құрастыру, ұсыну, тексеру жөніндегі хат алмасу
5 жыл
431
Статистикалық есеп (жүйелендірілген жинақ) бланкілерінің нысаны:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін

4) квартальные;
5 лет
5) месячные
1 год
При отсутствии годовых, полугодовых, квартальных – постоянно
422
Документы (доклады, аналитические таблицы и справки, статистические бюллетени) об итогах деятельности организации
Постоянно
423
Статистические отчеты и таблицы по всем вспомогательным направлениям и видам деятельности (для данной организации), документы (информации, докладные записки и другие документы) к ним, отчеты структурных подразделений:
1) сводные годовые и с большей периодичностью;
5 лет
2) годовые и с большей периодичностью;
5 лет
3) полугодовые;
5 лет
4) квартальные;
3 года
5) месячные
1 год
424
Документы (таблицы, расчеты, справки) о составлении сводных статистических отчетов, сведений
5 лет
425
Оперативные статистические отчеты, сведения, сводки о выполнении планов организации, ее структурных подразделений
До минования надобности
426
Отчеты о работе структурных подразделений организации:
1) годовые;
5 лет
2) квартальные
3 года
При отсутствии годовых, квартальных отчетов о работе организации – постоянно
3) месячные
1 год
427
Индивидуальные отчеты работников
1 год
428
Журналы учета передаваемых статистических данных
5 лет
429
Вспомогательные книги по оперативному и статистическому учету и отчетности
1 год
430
Переписка о составлении, представлении и проверке статистической отчетности
5 лет
431
Бланки форм статистической отчетности (систематизированный комплект):
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности

5. Мүліктік қатынастар
432
Жылжымайтын мүліктің табиғи ресурстардың кадастры, топырақтың балдық картасы және жылжымайтын мүліктің құндылық деңгейін растайтын басқа құжаттар басқа құжаттар (кестелер, тізбелер):
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
433
Ұйым мүлкін тіркеу туралы куәліктер
Тұрақты
434
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және оларға мәмілелерді мемлекеттік тіркеу туралы хат алмасу
Тұрақты

5. Имущественные отношения
432
Кадастры недвижимого имущества, природных ресурсов, карты балльности почвы и другие документы (таблицы, перечни), свидетельствующие о степени ценности недвижимого имущества:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
433
Свидетельства о регистрации имущества организации
Постоянно
434
Переписка о государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним
Постоянно

435
Мүлікті басқару құқығына бас сенімхаттар
Тұрақты
436
Заңды тұлғалардың мүліктік құқықтық мұрагерлігін растау жөніндегі құжаттар (актілер, хаттамалар, анықтамалар, қорытындылар)
Тұрақты
437
Заңды тұлғалардың мүліктік құқықтық мұрагерлігін растау туралы хат алмасу
Тұрақты
438
Мүлікті сенімгерлік басқарушыға сенімгерлік басқаруға беру туралы құжаттар (актілер, шешімдер, шарттар)
Тұрақты
439
Меншік иесінің мүлікті жедел басқаруға, ұйымның шаруашылық жүргізуіне беруі туралы құжаттар (актілер, шешімдер, шарттар, келісімшарттар және басқа құжаттар)
Тұрақты
440
Заңды тұлғаларға мүліктік кешендерді (кәсіпорындар, ғимараттар, құрылыстар) сату туралы құжаттар (мүлікті түгендеу актілері, бухгалтерлік баланстар, ұйым борышының тізбесі және басқалары)
Тұрақты
441
Мүлікті сенімгерлік басқарушыға сенімгерлік басқаруға беру туралы хат алмасу
10 жыл СТК
442
Меншік иесінің мүлікті жедел басқаруға, ұйымның шаруашылық жүргізуіне беруі туралы хат алмасу
10 жыл СТК
443
Заңды тұлғаларға мүліктік кешендерді сату туралы хат алмасу
Тұрақты
444
Жерге мемлекеттік мониторинг бойынша құжаттар (бағдарламалар, хат алмасу, анықтамалар)
5 жыл СТК
445
Жер учаскелерін бір санаттан басқасына ауыстыру туралы құжаттар (қолдаухат, жер кадастрынан көшірме, әкім шешімінің көшірмесі және басқа құжаттар)
Тұрақты
446
Жер учаскелерін сатып алудың мүмкіндіктері туралы қорытындылар
Тұрақты
447
Жер учаскелерін меншікке және жер пайдалануға ресімдеу туралы құжаттар (қаулылар, өкімдер, схемалар, жоспарлар және басқа құжаттар)
Тұрақты
448
Жер мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл СТК
449
Жер учаскелерін жерді пайдалануға ресімдеу бойынша құжаттар (шарттар, актілер, жоспарлар және басқа да құжаттар)
Тұрақты
450
Шаруашылықтар бойынша кітаптар және шаруашылықтардың әліпбилік кітаптары
Тұрақты
451
Мүлікті мемлекет мұқтажы үшін мүліктен күштеп айыру туралы құжаттар (қаулылар, мүліктің тізбесі, актілер, есептеулер, тізбеден үзінді көшірмелер және басқа құжаттар)
Тұрақты
452
Меншік иесінің мүлкінен айыру туралы шешімге наразылық білдіруі туралы құжаттар (өтініш, сот талаптары және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Нақты шешім шығарылғаннан кейін
453
Жекешелендіру туралы құжаттар (қаулылар, шешімдер, хаттамалар, жарғылар, жоспарлар, баланстар, актілер, шарттар, келісімшарттар, куәліктер және басқа құжаттар)
Тұрақты
Құжаттардың толық жиынтығы Қазақстан Республикасының заңнамасымен анықталады
454
Республикалық және коммуналдық мүліктерді жекешелендірудің бағдарламалары, жоспарлары
Тұрақты
Мәлімет үшін жіберілгендер – қажеттілігі өткенге дейін
455
Жекешелендіруге жататын республикалық немесе коммуналдық кәсіпорындардың мүліктік кешендерінің тізбесі, түгендеу актілері
Тұрақты

435
Генеральные доверенности на право управления имуществом
Постоянно
436
Документы (акты, протоколы, справки, заключения) по подтверждению имущественного правопреемства юридических лиц
Постоянно
437
Переписка о подтверждении имущественного правопреемства юридических лиц
Постоянно
438
Документы (акты, решения, договоры) о передаче имущества в доверительное управление доверительному управляющему
Постоянно
439
Документы (акты, решения, договоры, контракты и другие документы) о передаче собственником имущества в оперативное управление, хозяйственное ведение организации
Постоянно
440
Документы (акты инвентаризации имущества, бухгалтерские балансы, перечни долгов организации и другие) о продаже имущественных комплексов (предприятий, зданий, сооружений) юридическим лицам
Постоянно
441
Переписка о передаче имущества в доверительное управление доверительному управляющему
10 лет ЭПК
442
Переписка о передаче собственником имущества в оперативное управление, хозяйственное ведение организации
10 лет ЭПК
443
Переписка о продаже юридическим лицам имущественных комплексов
Постоянно
444
Документы (программы, переписка, справки) по государственному мониторингу земель
5 лет ЭПК
445
Документы (ходатайства, выписки из земельного кадастра, копии решений акимов и другие документы) о переводе земельных участков из одной категории в другую
Постоянно
446
Заключения о возможности выкупа земельных участков
Постоянно
447
Документы (постановления, распоряжения, схемы, планы и другие документы) по оформлению земельных участков в собственность и в землепользование
Постоянно
448
Переписка по земельным вопросам
5 лет ЭПК
449
Документы (договора, акты, планы и другие документы) по оформлению земельных участков в землепользование
Постоянно
450
Похозяйственные книги и алфавитные книги хозяйств
Постоянно
451
Документы (постановления, перечни имущества, акты, расчеты, выписки из перечня и другие документы) о принудительном отчуждении имущества для государственных нужд
Постоянно
452
Документы (обращения, судебные иски и другие документы) по опротестованию собственником решений по отчуждению его имущества
5 лет ЭПК
После вынесения окончательного решения
453
Документы (постановления, решения, протоколы, уставы, планы, балансы, акты, договоры, контракты, свидетельства и другие документы) о приватизации
Постоянно
Полный комплект документов определяется законодательством Республики Казахстан
454
Программы, планы приватизации республиканского и коммунального имущества
Постоянно
Направленные для сведения – до минования надобности
455
Перечни, акты инвентаризации подлежащего приватизации имущественного комплекса республиканского или коммунального предприятия
Постоянно

456
Республикалық немесе коммуналдық кәсіпорындардың мүлік кешенінің жекешелендіруге жатпайтын объектілерінің тізбесі
Тұрақты
457
Республикалық және коммуналдық ұйымдардың (кәсіпорындардың) ағымдағы жылы өздерінің мүліктерін негіздемемен және есептерімен жекешелендіру туралы ұсыныстары
Тұрақты
458
Мүлікті жекешелендіру жөніндегі журналдар
Тұрақты
459
Жекешелендіру мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл СТК
460
Мүлік иелігін растайтын актілер (куәліктер)
Тұрақты
461
Өсиетнамалар
Тұрақты
462
Сыйға тарту шарттары
Тұрақты
463
Ауыстыру шарттары
5 жыл
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
464
Ұйым мүлкін бағалау туралы есептер
Тұрақты
465
Ұйым қызметінің мониторингі туралы есептер
Тұрақты
466
Ұйымды мемлекет иелігінен алу туралы құжаттар (қаулылар, хаттамалар, жарғылар, жоспарлар, баланстар, актілер, шарттар, келісім-шарттар, куәліктер)
Тұрақты
467
Акциялау жөніндегі құжаттар (қол қою парағы, акцияларды сатып алуға өтінімдер, растау парақтары, акционерлер кірісін есепке алу карточкалары және басқалар)
Тұрақты
468
Ғимараттардың, құрылыстардың және жабдықтардың паспорттары
5 жыл СТК
Архитектура ескерткіштері – ғимараттардың, құрылыстардың паспорттары – тұрақты.
Ғимараттар, құрылыстар жойылып, жабдықтар есептен шығарылғаннан кейін
469
Ғимараттарды, үйлерді республикалық, коммуналдық меншікке беру туралы құжаттар (анықтамалар, ақпараттар, тізбелер, шарттар, хат алмасу)
Тұрақты
470
Ғимараттарды, бөлмелерді мемлекеттік меншікке тапсыру жөніндегі хат алмасу
5 жыл СТК
471
Ұйым меншігіне бөлмелерді, ғимараттарды иелікке тапсыру, алу жөніндегі құжаттар (анықтамалар, ақпараттар, тізімдер және басқа құжаттар)
Тұрақты

456
Перечень объектов, не подлежащих приватизации в составе имущественного комплекса республиканского или коммунального предприятия
Постоянно
457
Предложения республиканских и коммунальных организаций (предприятий) о приватизации своего имущества в текущем году с обоснованием и расчетами
Постоянно
458
Журнал по приватизации имущества
Постоянно
459
Переписка по вопросам приватизации
5 лет ЭПК
460
Акты (свидетельства) на владение имуществом
Постоянно
461
Завещания
Постоянно
462
Договоры дарения
Постоянно
463
Договоры мены
5 лет
После истечения срока действия договора
464
Отчеты об оценке имущества организации
Постоянно
465
Отчеты о мониторинге деятельности организации
Постоянно
466
Документы (постановления, протоколы, уставы, планы, балансы, акты, договоры, контракты, свидетельства) о разгосударствлении организации
Постоянно
467
Документы (подписные листы, заявки на приобретение акций, листы подтверждения, карточки учета доходов акционеров и другие документы) по акционированию
Постоянно
468
Паспорта зданий, сооружений и оборудования
5 лет ЭПК
Паспорта зданий и сооружений – памятников архитектуры – постоянно.
После ликвидации здания, сооружения, списания оборудования
469
Документы (справки, информации, перечни, договоры и другие документы) о передаче зданий, помещений в республиканскую, коммунальную собственность
Постоянно
470
Переписка о передаче зданий, помещений в государственную собственность
5 лет ЭПК
471
Документы (справки, информации, перечни и другие документы) о передаче, приобретении зданий, помещений в собственность организации
Постоянно

472
Тұрғын үй, тұрғын емес үйлерге ауыстыруы жөніндегі құжаттар (актілер, анықтамалар, техникалық паспорттар, кадастрлы тұрғын үйлердің жоспарлары)
Тұрақты
473
Құқықтың тұрақты мерзімсіз қолдануының аяқталуы, өмірлік, жер учаскелеріне иелік ету мұрасы жөніндегі құжаттар (жоспарлар, өтініш иесінің құрылтай құжаттарының көшірмелері және басқа құжаттар)
Тұрақты
474
Келісімшарттар, ғимараттарды өткізу және қабылдау жөнінде келісім, жер учаскелерін жалға беру (қосалқы жалгерлікті) құжаттары (актілер, техникалық паспорттар, жоспарлар, тұрғын үйлердің кадастрлы жоспарлары, сұлбалар, есептеулер)
Тұрақты

472
Документы (акты, справки, технические паспорта, кадастровые планы жилья) о переводе помещений в жилые и нежилые
Постоянно
473
Документы (планы, копии учредительных документов заявителя и другие документы) о прекращении права постоянного бессрочного пользования, пожизненного, наследуемого владения земельными участками
Постоянно
474
Договоры, соглашения о приеме и сдаче зданий, помещений, земельных участков в аренду (субаренду), документы (акты, технические паспорта, планы, кадастровые планы жилья, схемы, расчеты) к ним
Постоянно

475
Ғимараттарды, жер учаскелерін жалға беру келісімшарттарын тіркеу кітаптары, журналдары, карточкалары мәліметтер қоры
Тұрақты
476
Сауда-саттыққа ұсынылған (аукциондар, конкурстар) жер учаскелерін, ғимараттарды және басқа да мүліктерді сатып алу-сату бойынша құжаттар (өтініштер, анкеталар, ұсыныстар, құрылтай құжаттарының көшірмелері, төлем құжаттары)
Тұрақты
477
Сауда-саттыққа (аукциондарға, конкурстарға) ұсынылған республикалық және коммуналдық меншіктегі жер учаскелерін, ғимараттарды, өзге де нысаналарды сату-сатып алу туралы құжаттар тізімдемесі:

475
Книги, журналы, карточки, базы данных регистрации договоров об аренде зданий, помещений, земельных участков
Постоянно
476
Документы (заявки, анкеты, предложения, копии учредительных документов, платежные документы), представляемые на торги (аукционы, конкурсы) по купле-продаже земельных участков, зданий и другого имущества
Постоянно
477
Опись документов, представляемых на торги (аукционы, конкурсы) по купле-продаже земельных участков, зданий, иных объектов республиканской и коммунальной собственности:

1) өткізілген орны бойынша
5 жыл
Сауда (аукцион, конкурс) жүргізілгеннен кейін
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
478
Республикалық немесе коммуналдық мүліктерді сату бойынша ұйымның саудаластығы (аукциондар, конкурстар) туралы құжаттары (өтініштер, ұсыныстар, ниеті жөнінде хабардар етуі, төлем құжаттары)
Тұрақты
479
Республикалық және коммуналдық меншіктегі жер телімдерін, ғимараттарды, өзге де нысаналарды сату-сатып алу туралы жүргізілген сауда-саттықтың (аукциондар, конкурстар) барысы жазылған хаттамалар:
1) өткізілген орны бойынша;
Тұрақты

1) по месту проведения;
5 лет
После проведения торгов (аукциона, конкурса)
2) в других организациях
До минования надобности
478
Документы (заявки, предложения, уведомления о намерениях, платежные документы) об организации торгов (аукционов, конкурсов) по продаже республиканского или коммунального имущества
Постоянно
479
Протоколы торгов (аукционов, конкурсов) по купле-продаже земельных участков, зданий, иных объектов республиканской и коммунальной собственности:
1) по месту проведения;
Постоянно

2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
Сауда-саттық жүргізілгеннен кейін.
Сауда-саттық жеңімпазында – ұйым таратылғанға дейін
480
Республикалық және коммуналдық меншіктегі жер учаскелерін, ғимараттарды, өзге де нысаналарды сату-сатып алу туралы шарттар, оларға құжаттар (жобалау-зерттеудің қорытындылары, құрылыс салуға берілген рұқсат қағаздар және басқа құжаттар)
Тұрақты
481
Мүлікті иеленуді, пайдалануды, басқаруды есепке алу туралы құжаттар (тізілімге, есепке алу карталары, деректер базасына ендіру және тағы басқа құжаттар)
Тұрақты

2) в других организациях
До минования надобности
После проведения торгов. У победителя торгов – до ликвидации организации
480
Договоры о купле-продаже земельных участков, зданий, иных объектов республиканской и коммунальной собственности, документы (проектно-изыскательское заключение, разрешение на строительство и другие документы) к ним
Постоянно
481
Документы (свидетельства о включении в перечень, карты учета, базы данных и другие документы) об учете владения, пользования, распоряжения имуществом
Постоянно

482
Карталар, иелік ететін нысандарды есепке алу, қолдану, жер учаскелерін, ғимараттарды, басқа мүліктерді басқару туралы мәліметтер
Тұрақты
483
Ғимараттарды қабылдау және тапсыру, жалға беру жөнінде хат алмасу
5 жыл СТК
484
Ғимараттарды, үйлерді, жер учаскелерін пайдалану, қарамағына, жалға алу, меншік иелігіне қабылдау және тапсыру актілері
Тұрақты
485
Республикалық және коммуналдық меншікті пайдаланғаны туралы құжаттар (есептер, ақпараттар, мағлұматтар)
Тұрақты
486
Жекешелендіруден бюджетке келіп түскен қаржылар туралы анықтамалар және актілер
Тұрақты
487
Республикалық және коммуналдық меншіктегі есепке алу және басқару туралы хат алмасу
5 жыл СТК
488
Мемлекеттік мүлікті бағалау туралы хат алмасу
5 жыл СТК
Мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органда – тұрақты
489
Мемлекеттік мүлікті түгендеу туралы хат алмасу
5 жыл
Мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органда – тұрақты
490
Мүліктерді республикалық, коммуналдық және жеке меншікке тапсыру туралы хат алмасу
5 жыл СТК
491
Мемлекеттік меншік нысаналарын мемлекет иелігінен алу және қайта құрылымдау (меншік нысаны мен құрылымының толығымен өзгертілуі) туралы хат алмасу
Тұрақты
492
Тұрғын үйлерді жекешелендіру туралы құжаттар (өтініштер, анықтамалар, есеп айырысулар және құнды бағалау актілері, шешімдер және басқа құжаттар)
Тұрақты
493
Жабдықтар паспорттары
5 жыл СТК
Жабдықтар есептен шығарылғаннан кейін
6. Еңбек қатынастары
6.1. Жұмысқа орналастыру

482
Карты, сведения об объекте учета владения, пользования, распоряжения земельными участками, зданиями, помещениями и другим имуществом
Постоянно
483
Переписка о сдаче и приеме зданий, помещений в аренду
5 лет ЭПК
484
Акты приема и передачи зданий, помещений, земельных участков в пользование, распоряжение, аренду, собственность
Постоянно
485
Документы (отчеты, информации, сведения) об использовании республиканской и коммунальной собственности
Постоянно
486
Справки и акты проверок о поступлении в бюджет средств от приватизации
Постоянно
487
Переписка об учете и управлении республиканской и коммунальной собственностью
5 лет ЭПК
488
Переписка об оценке государственного имущества
5 лет ЭПК
В уполномоченном государственном органе по управлению государственным имуществом – постоянно
489
Переписка об инвентаризации государственного имущества
5 лет
В уполномоченном государственном органе по управлению государственным имуществом – постоянно
490
Переписка о передаче имущества в республиканскую, коммунальную собственность
5 лет ЭПК
491
Переписка о разгосударствлении и реструктуризации объектов государственной собственности
Постоянно
492
Документы (заявления, справки, расчеты и акты оценки стоимости, решения и другие документы) о приватизации жилья
Постоянно
493
Паспорта оборудования
5 лет ЭПК
После списания оборудования
6. Трудовые отношения
6.1. Трудоустройство

494
Қызметкерлердің болуы, қозғалысы, қамтамасыз етілуі, пайдаланылуы туралы құжаттар (ақпараттар, анықтамалар, мағлұматтар, ведомостар, есептер)
5 жыл СТК
495
Қызметкерлерді жұмыстан босату және оларға деген мұқтаждық, жұмыс орындарын құру, жұмыстан босатылған және жұмысқа қажетті қызметкерлердің жынысы, жасы және кәсіби-біліктілігі туралы құжаттар (анықтамалар, мағлұматтар, тізімдер)
5 жыл СТК
496
Тиесілі үлесті жұмыс орны үшін әлсіз түрде қорғалған азамат санаты туралы құжаттар (анықтамалар, ақпараттар)
5 жыл СТК

494
Документы (информации, справки, сведения, ведомости, отчеты) о наличии, движении, комплектовании, использовании работников
5 лет ЭПК
495
Документы (справки, сведения, списки) о высвобождении и потребности в работниках, создании рабочих мест, половозрастной структуре и профессионально-квалификационном составе высвобожденных и необходимых работников
5 лет ЭПК
496
Документы (справки, информации) о квотировании рабочих мест для слабозащищенных категорий граждан
5 лет ЭПК

497
Жұмысқа орналасу жөніндегі бағыттар, хабардар етулер
4 жыл
498
Қазақстан Республикасында шетелдік азаматтың еңбек қызметінің көлемді үлесте жүзеге асырылуы және шетелдік қызметкерлердің назарын аудару қажеттілігі жөнінде жергілікті мемлекеттік басқару органдарының ұсыныстары
Тұрақты
499
Қазақстан Республикасында шетелдік азаматтардың еңбек қызметінің көлемді үлесте жүзеге асырылуы және шетелдік қызметкерлердің назарын аудару қажеттілігі жөнінде хат алмасу
5 жыл СТК

497
Направления, уведомления на (о) трудоустройство (е)
4 года
498
Предложения органов местного государственного управления о потребности в привлечении иностранных работников и объемах квот на осуществление иностранными гражданами трудовой деятельности в Республике Казахстан
Постоянно
499
Переписка о потребности в привлечении иностранных работников и объемах квот на осуществление иностранными гражданами трудовой деятельности в Республике Казахстан
5 лет ЭПК

500
Жұмысқа орналастыру мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
6.2. Еңбекті және қызметтік іс-әрекетті ұйымдастыру
501
Еңбек процестерін жетілдіру туралы құжаттар (анықтамалар, жоспарлар, есептесулер, сұлбалар, карталар)
5 жыл СТК
502
Басқару аппараты құрылымдарының жетілгені жөніндегі құжаттар (сандық мөлшер, баяндамалар, анықтамалар, есептер, ақпараттар)
Тұрақты
503
Мамандықтар тізімі:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша
Тұрақты
2)өзге де ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін

500
Переписка по вопросам трудоустройства
5 лет
6.2. Организация труда и служебной деятельности
501
Документы (справки, планы, расчеты, схемы, карты) о совершенствовании процессов труда
5 лет ЭПК
502
Документы (нормативы численности, доклады, справки, расчеты, информации) о совершенствовании структуры аппарата управления
Постоянно
503
Перечни профессий:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности

504
Қызметкерлердің кәсіби жарамдылығын анықтау туралы құжаттар (ұсыныс, психофизиологиялық қалып, анықтамалар)
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша
Тұрақты
2)өзге де ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
505
Бірнеше лауазымды қатар атқарған кездегі еңбекті ұйымдастыру туралы құжаттар (актілер, хаттамалар, анықтамалар, баяндамалық жазбалар және басқа құжаттар)
Тұрақты
506
Бірнеше лауазымды қатар атқаратын қызметкерлерді есепке алу журналдары
Қажеттілігі өткенге дейін
Еңбек жағдайлары ауыр, зиянды, қауіпті қызметкерлер үшін – 75 жыл

504
Документы (рекомендации, психофизиологические нормы, справки) о диагностике профессиональной пригодности работников:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
505
Документы (акты, протоколы, справки, докладные записки и другие документы) об организации труда при совмещении профессий
Постоянно
506
Журналы учета работников, совмещающих должности
До минования надобности
Для работников с тяжелыми, вредными, опасными условиями труда – 75 лет

507
Еңбек өнімділігін арттыруды болжау туралы құжаттар (есептесулер, ұсынымдар, негіздемелер, қорытындылар)
5 жыл СТК
508
Ұжымдық шарттар, әлеуметтік серіктестік тараптары арасында жасалатын келісімдер
Тұрақты
509
Ұжымдық шарттарды жасаудың бағыты жөнінде хат алмасу
3 жыл
510
Ұжымдық шарттардың, әлеуметтік серіктестік тараптары арасында жасалатын келісімдердің орындалуын тексеру туралы құжаттар (хаттамалар, қорытындылар, анықтамалар, актілер, алдын-ала жазып алу)
Тұрақты
511
Келісілген комиссиялардың еңбек дауларын шешу туралы құжаттары (өтініштер, жиналыс хаттамалары, шешімдері, хат алмасуы)
5 жыл СТК

507
Документы (расчеты, рекомендации, обоснования, заключения) о прогнозировании повышения производительности труда
5 лет ЭПК
508
Коллективные договоры, соглашения, заключаемые между сторонами социального партнерства
Постоянно
509
Переписка о ходе заключения коллективных договоров
3 года
510
Документы (протоколы, анализы, справки, акты, предписания) о проверке выполнении условий коллективных договоров, соглашений, заключаемые между сторонами социального партнерства
Постоянно
511
Документы (заявления, протоколы заседаний, решения, переписка) о разрешении трудовых споров согласительными комиссиями
5 лет ЭПК

512
Ереуілдік қозғалыстар бойынша құжаттар (шешімдер, алауыздық тізімдер, ұсыныстар, ақпараттар)
Тұрақты
513
Қызметкерлердің қысқартылған жұмыс апталығы немесе жұмыс күніне ауысуы туралы құжаттар (есептер, анықтамалар, ақпараттар, қызметтік жазбалар)
5 жыл СТК
Еңбек жағдайлары ауыр, зиянды, қауіпті қызметкерлер үшін – 75 жыл
514
Еңбек дауларын шешу туралы құжаттар (өтініштер, баяндамалық жазбалар, анықтамалар, есептесулер, хаттамалар)
5 жыл СТК

512
Документы (решения, перечень разногласий, предложения, информации) по забастовочному движению
Постоянно
513
Документы (отчеты, справки, служебные записки, информации) о переводе работников на сокращенный рабочий день или рабочую неделю
5 лет ЭПК
Для работников с тяжелыми, вредными, опасными условиями труда – 75 лет
514
Документы (заявления, докладные записки, справки, расчеты, протоколы) о разрешении трудовых споров
5 лет ЭПК

515
Еңбек тәртібін бұзу туралы құжаттар (актілер, хабарламалар, ақпараттар, мінездемелер, баяндамалық жазбалар, анықтамалар, хат алмасу)
3 жыл
516
Жұмыс уақытының ұзақтығын есепке алу туралы құжаттар (мәліметтер, мағлұматтар, баяндау хаттар, жұмыс уақытының баланстары)
3 жыл
517
Жұмыс уақытын есепке алу журналдары, табелдері (кестелері)
5 жыл
Еңбек жағдайлары ауыр, зиянды, қауіпті қызметкерлер үшін – 75 жыл
518
Қызметкерлер мен құрылымдық бөлімшелер еңбек тиімділігінің талдаулары:

515
Документы (акты, сообщения, информации, характеристики, докладные записки, справки, переписка) о нарушениях трудовой дисциплины
3 года
516
Документы (сводки, сведения, докладные записки, балансы рабочего времени) об учете продолжительности рабочего времени
3 года
517
Табели (графики), журналы учета рабочего времени
5 лет
Для работников с тяжелыми, вредными, опасными условиями труда – 75 лет
518
Анализ эффективности труда сотрудников и структурных подразделений:

1) жиынтық жылдық;
Тұрақты
2) тоқсандық
3 жыл
519
Жұмыс сапасы мен еңбек тиімділігі бойынша қызметкерлерді бағалау парақтары
1 жыл
6.3. Еңбекті нормалау, тарифтеу, еңбекақы төлеу
520
Еңбек нормалары (уақыт, өнімділік, қызмет көрсету, сандық нормалары, нормаланған тапсырмалар, бірыңғай және үлгілік нормалар):
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
521
Өнімділік және бағалау нормалары:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
3 жылдың өнімділік және бағалау нормалары – жаңамен ауыстырылғаннан кейін
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
522
Өнімділік және бағалау нормаларының әзірлемесі туралы құжаттар (анықтамалар, есептер, баяндау хаттар, ұсыныстар)
5 жыл СТК
523
Жұмыс және жұмысшы мамандықтардың бірыңғай тарифтік-біліктілік анықтамалығы, қызметші лауазымдардың Біліктілік анықтамалығы:
1) әзiрленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
524
Саяси мемлекеттік қызметші лауазымдарының тізімдері, әкімшілік мемлекеттік қызметші лауазымдарының санаттары мен тізімдері, мемлекеттік қызметші емес тұлғалардың тізбелері, басшылар, мамандар және басқа да қызметші лауазымдарының біліктілік анықтамалықтары:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
525
Тарифтік-біліктілік сеткасы (торы), ставкасы:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты

1) сводные годовые;
Постоянно
2) квартальные
3 года
519
Оценочные листы сотрудников по эффективности труда и качества работы
1 год
6.3. Нормирование труда, тарификация, оплата труда
520
Нормы труда (нормы времени, выработки, обслуживания, численности, нормированные задания, единые и типовые нормы):
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
521
Нормы выработки и расценок:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
Временные нормы выработки и расценок 3 года – после замены новыми
2) в других организациях
До замены новыми
522
Документы (справки, расчеты, докладные записки, предложения) о разработке норм выработки и расценок
5 лет ЭПК
523
Единый тарифно-квалификационный справочник работ и профессий рабочих, Квалификационный справочник должностей служащих:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
524
Перечни должностей политических государственных служащих, категории и перечни должностей административных государственных служащих, перечни должностей гражданских служащих, квалификационные справочники должностей руководителей, специалистов и других работников:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
525
Тарифно-квалификационные справочники, сетки, ставки:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно

2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
526
Тарифтік-біліктілік кестелерін, анықтамаларын, мөлшерлерін (торларын) қайта қарау және толықтырулар енгізу туралы құжаттар
5 жыл
527
Тарифтік ведомостар (тізімдер)
75 жыл
528
Өнімділік, бағалау, тарифтік кестелер және мөлшерлер, еңбек төлемінің түрлі формаларының жетілген нормаларын қабылдау және қайта қарау туралы құжаттар (есептер, қорытындылар, анықтамалар)
5 жыл СТК
529
Еңбекті нормалау және төлемақы ережелерін сақтауды бақылау туралы құжаттар (анықтамалар, баяндау хаттар, актілер, есептер, хаттамалар)
5 жыл СТК

2) в других организациях
До замены новыми
526
Переписка о внесении дополнений и изменений в тарифно-квалификационные справочники, сетки, ставки
5 лет
527
Тарификационные ведомости (списки)
75 лет
528
Документы (расчеты, анализы, справки) о пересмотре и применении норм выработки, расценок, тарифных сеток и ставок, совершенствовании различных форм оплаты труда, форм денежного содержания
5 лет ЭПК
529
Документы (справки, докладные записки, акты, отчеты, протоколы) о контроле за соблюдением правил нормирования труда, расходовании фонда заработной платы
5 лет ЭПК

530
Қызметкерлер еңбегінің еңбекақы дәрежелерін белгілеу және құжаттарды тәртіпке келтіру туралы хат алмасу
5 жыл СТК
531
Қызметкерлердің мереке күндері, демалыс күндері және мерзімнен тыс жұмыстары бойынша еңбекақы мәселелері туралы хат алмасу
5 жыл
532
Қызметкерлердің лауазымы, бекітілген дәреже бойынша еңбекақы төлемі:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
533
Мемлекеттік лауазымның орнын басқан тұлғаларға ақшалай төлем және есептелген еңбек өтілі, еңбек төлемдері туралы құжаттар (хаттамалар, актілер, анықтамалар, мәліметтер)
75 жыл

530
Переписка об упорядочении и установлении размеров заработной платы, денежного содержания, начислении премий
5 лет ЭПК
531
Переписка об оплате работы в праздничные дни, дни отдыха и за сверхурочные работы
5 лет
532
Утвержденные разряды (уровни) оплаты труда, выплаты денежного содержания по должностям работников:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
533
Документы (протоколы, акты, справки, сведения) об оплате труда, выплате денежного содержания и начислении стажа работы лицам, замещающим государственные должности
75 лет

534
Қызметкерлерге сый ақы беру туралы құжаттар (есептесулер, анықтамалар, тізімдер)
5 жыл
535
Білім және материалдық мадақтау қорының қолдануы туралы хат алмасу
5 жыл
6.4. Еңбекті қорғау
536
Еңбек жағдайлары бойынша жұмыс орнындағы аттестациялары туралы құжаттар (ережелер, хаттамалар, шешімдер, ұсыныстар, қорытындылар, стандарттар және нормалар тізімдері, жұмыс орындарының тізімдері, негіздеме, деректер, ақпараттар, жұмыс орнындағы тізімдер, жұмыс орнындағы аттестация карталары, жоспарлар және басқа құжаттар)
45 жыл СТК
Еңбек жағдайлары ауыр, зиянды, қауіпті қызметкерлер үшін – 75 жыл

534
Документы (расчеты, справки, списки) о премировании работников
5 лет
535
Переписка об образовании и использовании фондов материального поощрения
5 лет
6.4. Охрана труда
536
Документы (положения, протоколы, решения, предложения, заключения, перечни стандартов и норм, перечни рабочих мест, обоснования, данные, информации, ведомости рабочих мест, карты аттестации рабочих мест, планы и другие документы) об аттестации рабочих мест по условиям труда
45 лет ЭПК
При тяжелых, вредных и опасных условий труда – 75 лет

537
Техникалық қауіпсіздік туралы актілер, жазбаша өкімдер, оларды орындау жөніндегі құжаттар (анықтамалар, баяндау хаттар, есептер)
5 жыл СТК
538
Еңбек жағдайларын жақсарту, қорғау, техникалық қауіпсіздік пен санитарлық-сауықтыру іс-шараларының кешенді жоспарлары
Тұрақты
539
Еңбек жағдайларын жақсарту, қорғау, техникалық қауіпсіздік пен санитарлық-сауықтыру іс-шараларының кешенді жоспарларын әзірлеу және орындау барысы туралы хат алмасу
5 жыл СТК

537
Акты, предписания по технике безопасности, документы (справки, докладные записки, отчеты) об их выполнении
5 лет ЭПК
538
Комплексные планы улучшения условий, охраны труда, техники безопасности и санитарно-оздоровительных мероприятий
Постоянно
539
Переписка о разработке и ходе выполнения комплексных планов улучшения условий, охраны труда, техники безопасности и санитарно-оздоровительных мероприятий
5 лет ЭПК

540
Еңбек жағдайларын жақсартудың, қорғаудың, техникалық қауіпсіздіктің жай-күйі және шаралары туралы құжаттар (анықтамалар, ұсыныстар, негіздемелер, ұсынымдар)
Тұрақты
541
Қауіпсіздік техникасының, еңбекті қорғау мен жағдайының жақсартудың жай-күйі туралы хат алмасу
5 жыл СТК
542
Қызметкерлердің еңбек жағдайының жақсаруы бойынша іс-шара жоспарлары
5 жыл
543
Еңбекті қорғаудың келісімшарттарының орындалуын тексерудің қорытындылары туралы құжаттар (актілер, анықтамалар, ақпараттар)
5 жыл СТК

540
Документы (справки, предложения, обоснования, рекомендации) о состоянии и мерах по улучшению условий и охраны труда, техники безопасности
Постоянно
541
Переписка о состоянии и мерах по улучшению условий и охраны труда, техники безопасности
5 лет ЭПК
542
Планы мероприятий по улучшению
условий труда работников
5 лет
543
Документы (акты, справки, информации) о результатах проверок выполнения соглашений по вопросам охраны труда
5 лет ЭПК

544
Әйелдердің және жас өспірімдердің еңбек жағдайының жай-күйі және оны пайдалану туралы құжаттар (баяндамалық жазбалар, анықтамалар, баяндамалар, есептер, актілер, хат алмасу)
5 жыл СТК
545
Әйелдердің және 18-ге толмаған тұлғалардың еңбегін қолдануға рұқсат етілмейтін, еңбек жағдайлары ауыр, зиянды және қауіпті жұмысттардың тізімі:
1) әзiрленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
546
Еңбек жағдайы қауіпті, зиянды, ауыр мамандықтар тізімі:
1) әзiрленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты

544
Документы (докладные записки, справки, доклады, отчеты, акты, переписка) о состоянии условий и применении труда женщин и подростков
5 лет ЭПК
545
Перечень работ с тяжелыми, вредными, опасными условиями труда, при выполнении которых не допускается применение труда женщин и лиц, не достигших 18-летнего возраста:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
546
Перечень профессий с тяжелыми, вредными, опасными условиями труда:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно

2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
547
Еңбек жағдайлары ауыр, зиянды, қауіпті өндірістік орындарда жұмыс жасайтын жұмыскерлердің тізімдері
75 жыл
548
Қауіпті өндіріс нысандарындағы азаматтық жауапкершілікті сақтандыру полистері
Тұрақты
549
Ауыр, зиянды, қауіпті кәсіптік мамандықтардың жасақтары және табелдері
75 жыл
550
Ауыр, қауіпті, зиянды еңбек жағдайларын растайтын құжаттар (актілер, қорытындылар, анықтамалар және басқа құжаттар)
75 жыл СТК

2) в других организациях
До замены новыми
547
Списки работников, работающих на производстве с тяжелыми, вредными, опасными условиями труда
75 лет
548
Полисы страхования гражданской ответственности опасных производственных объектов
Постоянно
549
Табели и наряды работников тяжелых, вредных, опасных профессий
75 лет
550
Документы (акты, заключения, справки и другие документы), подтверждающие тяжелые, вредные, опасные условия груда
75 лет ЭПК

551
Апатты, төтенше жағдайлар болған жағдайда ескерту іс-шаралар жоспары туралы хат алмасу
5 жыл СТК
552
Төтенше жағдайы кезінде адамдардың және материалдық құндылықтардың қоныс аударуының жоспарлары-сұлбалары
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
553
Апат болған жағдайдағы жабдықтар қорының нормалары және материалдары:
1) әзiрленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
554
Ұйым қызметкерлерінің ауру-сырқау себептері туралы құжаттар (есептер, анықтамалар, мәліметтер)
5 жыл СТК
555
Кәсіби улану және ауруларды зерттеу актілері
75 жыл СТК
556
Қызметкерлердің оқыс оқиғадан сақтандыру шарттары
5 жыл
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін.
Оқыс оқиға басталған кезінде – 75 жыл
557
Қызметкерлерді техникалық қауіпсіздікке оқыту туралы құжаттар (бағдарламалар, тізімдер, хат алмасу)
5 жыл
558
Техникалық қауіпсіздік туралы өткізілген аттестациялардың хаттамалары
5 жыл
559
Есепке алу журналдары, кітаптары:
1) техникалық қауіпсіздік бойынша алдын-ала (профилактикалық) жұмыстар жүргізудің
10 жыл
2) техникалық қауіпсіздік бойынша нұсқаулық
10 жыл
3) техникалық қауіпсіздік бойынша аттестация өткізу
5 жыл

551
Переписка о предупредительных мероприятиях на случай стихийных бедствий, чрезвычайных ситуаций
5 лет ЭПК
552
Планы-схемы эвакуации людей и материальных ценностей в случае чрезвычайных ситуаций
До замены новыми
553
Нормы запасов оборудования и материалов на случай аварий:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
554
Документы (отчеты, справки, сведения) о причинах заболеваемости работников организаций
5 лет ЭПК
555
Акты расследования профессиональных отравлений и заболеваний
75 лет ЭПК
556
Договоры страхования работников от несчастных случаев
5 лет
После истечения срока действия договора. При наступлении несчастного случая – 75 лет
557
Документы (программы, списки, переписка) об обучении работников технике безопасности
5 лет
558
Протоколы аттестации по технике безопасности
5 лет
559
Журналы, книги учета:
1) профилактических работ по технике безопасности;
10 лет
2) инструктажа по технике безопасности;
10 лет
3) проведения аттестации по технике безопасности
5 лет

560
Еңбекті қорғауы және техникалық қауіпсіздік бойынша байқаулардың құжаттары (жағдай, бағдарламалар, хаттамалар, ұсынымдар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
561
Оқыс оқиғалардың нәтижесінде зардап шеккендер туралы дәрігерлік пункт хабарламалары
5 жыл
562
Авариялар және оқыс оқиғалар туралы мәліметтер
5 жыл СТК
Адамның құрбан болуымен байланысты оқыс оқиғалар туралы мәліметтер – тұрақты
563
Оқыс оқиғалар тіркеу кітаптары, журналдары, аварияларды есепке алу
Тұрақты

560
Документы (условия, программы, протоколы, рекомендации и другие документы) смотров-конкурсов по охране труда и технике безопасности
5 лет ЭПК
561
Извещения медпункта о пострадавших в результате несчастных случаев
5 лет
562
Сведения об авариях и несчастных случаях
5 лет ЭПК
Сведения о несчастных случаях, связанных с человеческими жертвами – постоянно
563
Книги, журналы регистрации несчастных случаев, учета аварий
Постоянно

564
Авариялар мен оқыс оқиғалар туралы хат алмасу
5 жыл СТК
565
Өндірістік авариялар және оқыс оқиғалар туралы құжаттар (актілер, қорытындылар, есептер, хаттамалар, анықтамалар):
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
75 жыл СТК
Ірі материалдық залалдарға және адамның құрбан болуына байланысты – тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
5 жыл
566
Өндірістің ауыр, зиянды, қауіпті жағдайлары туралы құжаттар (хаттамалар, анықтамалар, қорытындылар)
75 жыл СТК

564
Переписка об авариях и несчастных случаях
5 лет ЭПК
565
Документы (акты, заключения, отчеты, протоколы, справки) о производственных авариях и несчастных случаях:
1) по месту происшествия;
75 лет ЭПК
Связанных с крупным материальным ущербом и человеческими жертвами – постоянно
2) в других организациях
5 лет
566
Документы (протоколы, справки, заключения) о тяжелых, вредных, опасных условиях производства
75 лет ЭПК

567
Жарақаттылық және кәсіби аурулар туралы құжаттар (баяндау хаттар, қорытындылар және басқа құжаттар)
10 жыл СТК
568
Өндірістік жарақаттылық, кәсіби ауру және оларды жою іс-шаралары туралы хат алмасу
5 жыл СТК
569
Ауыр, қауіпті, зиянды еңбек жағдайларына байланысты жұмыс күнінің қысқартылуы туралы құжаттар (актілер, баяндамалық жазбалар, қорытындылар)
75 жыл СТК
570
Жұмысшылар мен қызметкерлерді арнайы киімдермен, аяқ киімдермен және арнайы тамақпен қамтамасыз ету туралы құжаттар (баяндамалық жазбалар, актілер, қорытындылар, хат алмасу)
3 жыл
Ауыр, қауіпті, зиянды еңбек жағдайлары туралы актілердің, қорытындылардың басқа да құжаттардың болмауы кезінде – 75 жыл

567
Документы (доклады, анализы и другие документы) о травматизме и профессиональных заболеваниях
10 лет ЭПК
568
Переписка о профессиональных заболеваниях, производственном травматизме и мерах по их устранению
5 лет ЭПК
569
Документы (акты, докладные записки, заключения) о сокращении рабочего дня в связи с тяжелыми, вредными, опасными условиями труда
75 лет ЭПК
570
Документы (докладные записки, акты, заключения, переписка) об обеспечении рабочих и служащих специальной одеждой, обувью, специальным питанием
3 года
При отсутствии других документов о тяжелых, вредных и опасных условий труда акты, заключения – 75 лет

571
Арнайы киімдермен және аяқ киімдермен, сақтандыру бейімділігімен, арнайы тамақпен қамтамасыз ету нормалары:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
3 жыл
Жаңамен ауыстырылғаннан кейін
572
Арнайы киімдерді және аяқ киімдерді, арнайы тамақтарды берудің тізімдері (ведомостары)
1 жыл
573
Ауыр, қауіпті, зиянды еңбек жағдайларына байланысты жұмыс күнінің қысқартылуы туралы хат алмасу
5 жыл СТК
574
Ұйымның санитарлық жай-күйі туралы құжаттар (қаулылар, актілер, баяндамалар, анықтамалар)
5 жыл СТК
575
Айыппұл туралы қаулыларды орындауды есепке алу журналдары
3 жыл
Журналда жазылған соңғы айыппұл төленгеннен кейін

571
Нормы обеспечения специальной одеждой и обувью, предохранительными приспособлениями, специальным питанием:
1) по месту составления и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
3 года
После замены новыми
572
Списки (ведомости) на выдачу специальной одежды и обуви, специального питания
1 год
573
Переписка о сокращении рабочего дня в связи с тяжелыми, вредными, опасными условиями труда
5 лет ЭПК
574
Документы (постановления, акты, доклады, справки) о санитарном состоянии организации
5 лет ЭПК
575
Журналы учета исполнения постановлений о штрафах
3 года
После оплаты последнего штрафа, записанного в журнале

576
Санитарлық нормаларды және ережелерді бұзғаны үшін әкімшілік жазалауларды тіркеу журналдары
3 жыл
577
Профилактикалық және профгигиеналық іс-шараларды өткізу туралы хат алмасу
3 жыл
578
Міндетті медициналық тексеруден өтуге жататын қызметкерлердің мамандықтар тізбелері:
1) әзiрленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
579
Қызметкерлердің медициналық тексеруден өтуі туралы хат алмасу
5 жыл

576
Журналы регистрации административных взысканий за нарушение санитарных норм и правил
3 года
577
Переписка о проведении профилактических и профгигиенических мероприятий
3 года
578
Перечни профессий, работники которых подлежат проведению обязательных медицинских осмотров:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
579
Переписка о проведении медицинских осмотров работников
5 лет

580
Қызметкерлердің еңбек жағдайын зерттеу анкеталары
5 жыл СТК
7. Кадрмен қамтамасыз ету
7.1. Қызметкерлерді жұмысқа қабылдау, ауыстыру және оларды жұмыстан босату
581
Кадрлармен жұмыстың жай-күйі және оны тексеру туралы құжаттар (баяндамалар, мәліметтер, анықтамалар, мағлұматтар)
Тұрақты
582
Қабылдау, тексеру, тарату, кадрларда есеп жүргізу туралы хат алмасу
5 жыл СТК
583
Ұйымның қызметкерлерге деген мұқтаждығы, қызметкерлерді жұмыстан қысқарту (босату) туралы құжаттар (өтінімдер, мағлұматтар, хат алмасу)
5 жыл СТК
584
Қызметкердің басқа ұйымдарға ауысуы туралы хат алмасу
3 жыл
585
Қызметкерлердің қорын қалыптастыру бойынша құжаттар (тізімдер, өтініш беру, ұсыныс беру, мінездеме, анкеталар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК

580
Анкеты обследования условий труда работников
5 лет ЭПК
7. Кадровое обеспечение
7.1. Прием, перемещение и увольнение работников
581
Документы (доклады, сводки, справки, сведения) о состоянии и проверке работы с кадрами
Постоянно
582
Переписка о приеме, проверке, распределении, перемещении, учете кадров
5 лет ЭПК
583
Документы (заявки, сведения, переписка) о потребности в работниках, сокращении (высвобождении) работников организации
5 лет ЭПК
584
Переписка о переводе работников в другие организации
3 года
585
Документы (списки, ходатайства, представления, характеристики, анкеты и другие документы) по формированию резерва работников
5 лет ЭПК

586
Қызметкерлер құрамы, мемлекеттік қызметте орын ауысулар бойынша, жас мөлшері, білімі, жыл бойғы еңбек өтілі туралы мәліметтер
Тұрақты
587
Жеке іс құрамына кірмегені қызметкерлердің жұмыстан босатылуының себептері көрсетілген жұмыс берушінің жазбаша хабардар етуі
75 жыл
588
Қызметкерлердің дербес деректері туралы жергілікті нормативтік актілері:
1) әзiрленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
3 жыл
Жаңамен ауыстырғаннан кейін
589
Еңбек шарттары, келісім-шарттар
75 жылдан қызметкердің жасын шегеру
Жеке істер құрамында сақталады
590
Жеке істері (өтініштер, өмірбаяндар, жарлықтардан, қаулылардан, бұйрықтардан, өкімдерден көшірмелер және үзінділер, жеке құжаттар көшірмелері, зейнеткерлік қамтамасыз ету туралы келісімшарттар, мінездемелер, түйіндемелер, кадрларды есепке алу жөніндегі қағаздар, сауалнамалар, қызмет тізімдері, аттестациялық парақтар және басқа құжаттар):
1) саяси мемлекеттік қызметшілердің;
Тұрақты
2) республикалық, облыстық деңгейдегі, республикалық мәні бар қалалар және астана деңгейіндегі ұйым басшыларының;
Тұрақты
3) озат белгісі, мемлекеттік және өзге де құрметті шені, марапаттаулары, ғылыми дәрежелері бар қызметкерлердің;
Тұрақты
4) қызметкерлердің, оның ішінде әкімшілік мемлекеттік және азаматтық қызметкерлердің
75 жылдан қызметкердің жасын шегеру СТК

586
Сведения о составе работников, замещающих государственные должности по полу, возрасту, образованию, стажу работы за год
Постоянно
587
Письменные уведомления работодателя об увольнении работников с указанием причин, не вошедшие в состав личных дел
75 лет
588
Локальные нормативные акты (положения, инструкции) о персональных данных работников:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
3 года
После замены новыми
589
Трудовые договоры, контракты
75 лет минус возраст работника
Хранятся в составе личных дел
590
Личные дела (заявления, автобиографии, копии и выписки из указов, постановлений, приказов, распоряжений, копии личных документов, копии договоров о пенсионном обеспечении, характеристики, резюме, листки по учету кадров, анкеты, послужные списки, аттестационные листы и другие документы):
1) политических государственных служащих;
Постоянно
2) руководителей организаций республиканского, областного уровней, уровней города республиканского значения и столицы;
Постоянно
3) работников, имеющих высшие знаки отличия, почетные государственные и иные звания, награды, ученые степени;
Постоянно
4) работников, в том числе административных государственных и гражданских служащих
75 лет минус возраст работника ЭПК

591
Қызметкерлердің жеке карточкалары
75 жылдан қызметкердің жасын шегеру СТК
592
Қызметке қабылданбаған тұлғалар құжаттары (сауалнамалар, өмірбаяндар, кадрларды есепке алу жөніндегі парақтар, өтініштер, түйіндеме және басқа құжаттар)
3 жыл
Жеке құжаттарды алғаннан кейін
593
Жеке құжаттардың түпнұсқалары (еңбек кітапшалар, дипломдар, аттестаттар, жеке куәліктер, куәліктер, жеке еңбек шарттары)
Талап етілгенге дейін
Талап етілмегендері – кем дегенде 50 жыл (талап етілмеген еңбек кітапшалары – қызметкер жалпы белгіленген зейнеткер жасына жеткеннен кейін 10 жыл)

591
Личные карточки работников, в том числе временных работников
75 лет минус возраст работника
ЭПК
592
Документы (анкеты, автобиографии, листки по учету кадров, заявления, резюме и другие документы) лиц, не принятых на работу
3 года
После изъятия личных документов
593
Подлинные личные документы (трудовые книжки, аттестаты, удостоверения, свидетельства, трудовые договоры)
До востребования
Невостребованные – не менее 50 лет (невостребованные трудовые книжки – 10 лет после достижения работником общеустановленного пенсионного возраста)

594
Жеке іс құрамында қарастырылмаған құжаттар (анықтамалар, баяндамалық жазбалар, хаттар, қызметтік хаттар, бұйрықтан үзінді, өтініш және басқа құжаттар)
5 жыл
595
Дербес деректерінің субъектісі туралы құжаттар (персоналдық деректерін өңдеу келісімі туралы қызметкер өтініші, мәлімет, хабарлама)
75 жыл СТК
596
Мемлекеттік және азаматтық қызметкерлердің басқа жұмысқа орнын ауыстыруына байланысты жеке істерінің қабылдау-тапсыру актілері
75 жыл
597
Іссапарлық куәліктер
5 жыл
Іссапардан қайта оралғаннан кейін
598
Қызметкерлердің іссапарға жіберу туралы құжаттар (бағдарламалар, ғимараттар, есептер, баяндамалар, хат алмасу)
5 жыл СТК
Ұзақ мерзімді шетелдік іссапарлар үшін – 10 жыл СТК

594
Документы (справки, докладные записки, служебные записки, выписки из приказов, заявления и другие документы), не вошедшие в состав личных дел
5 лет
595
Документы (заявление работника о согласии на обработку персональных данных, сведения, уведомления) о субъекте персональных данных
75 лет ЭПК
596
Акты приема-передачи личных дел государственных и гражданских служащих при переходе на другую работу
75 лет
597
Командировочные удостоверения
5 лет
После возвращения из командировки
598
Документы (программы, задания, отчеты, доклады, переписка) о командировании работников
5 лет ЭПК
Для долгосрочных зарубежных командировок – 10 лет ЭПК

599
Бос лауазымдық орындарға уақытша орналастыру, қызметке таңдау жөніндегі конкурстық комиссия отырысының (мәжілісінің) хаттамалары
Тұрақты
600
Бос лауазымдық орындарға уақытша орналастыру, қызметке таңдау бойынша конкурстық комиссияның құжаттары (хаттамалардан үзінділер, еңбек тізімдері, есептер, пікірлер)
75 жылдан қызметкердің жасын шегеру
Жеке істер құрамында сақталады
601
Бос лауазымдық орындарға орналастыру, қызметке таңдау туралы хат алмасу
3 жыл
602
Мемлекеттік және азаматтық қызметке өту туралы хат алмасу
5 жыл
603
Қызметкерлердің еңбек өтілін растау мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл

599
Протоколы заседаний конкурсных комиссий по замещению вакантных должностей, избранию на должность
Постоянно
600
Документы (выписки из протоколов, списки трудов, отчеты, отзывы) конкурсных комиссий по замещению вакантных должностей, избранию на должность
75 лет минус возраст работника
Хранятся в составе личных дел
601
Переписка о замещении вакантных должностей, избрании на должности
3 года
602
Переписка о прохождении государственной и гражданской службы
5 лет
603
Переписка по вопросам подтверждения трудового стажа работников
5 лет

604
Еңбек кітапшалардың бланкілерін және оларға қосымша беттерді есепке алу кіріс-шығыс кітаптары
50 жыл
605
Қызметкерлердің еңбек өтілдерін белгілеу бойынша комиссия отырысының хаттамалар
15 жыл
606
Тәртіп комиссиялар (кеңестер) отырыстарының (мәжілістерінің) хаттамалары, оларға қатысты құжаттар (шешімдер, ұсыныстар, сұраныстар, түсініктемелер, орындауға тапсырмалар, ұсыныстар, хат алмасу және басқа құжаттар)
Тұрақты
607
Қызметкерлердің қызметтік тәртібіне және мүдделер жанжалын реттеуге қойылатын талаптарды сақтау мәселелері жөніндегі құжаттар (өтініштер, хаттамалар, шешімдер, баяндамалар, қызметтік хаттар және басқа да құжаттар)
5 жыл СТК
Жанжал реттелгеннен кейін

604
Приходно-расходные книги учета бланков трудовых книжек и вкладышей к ним
50 лет
605
Протоколы заседаний комиссий по установлению трудового стажа работников
15 лет
606
Протоколы заседаний дисциплинарных комиссий (советов), документы к ним (решения, предложения, запросы, объяснения, поручения, рекомендации, переписка и другие документы)
Постоянно
607
Документы (заявления, протоколы, решения, докладные и служебные записки и другие документы) по вопросам соблюдения требований к служебному поведению работников и урегулированию конфликта интересов
5 лет ЭПК
После урегулирования конфликта

608
Мемлекеттік және азаматтық қызметкерлерді сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылыққа итермелеу мақсатындағы фактілер туралы өтініш құжаттар (қызметтік, түсіндірме хаттар, қорытындылар, хаттамалар, өтініштер және тағы басқа құжаттар)
Тұрақты
609
Мемлекеттік және азаматтық қызметкерлерді сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылыққа итермелеу мақсатындағы фактілілер туралы хабарламалар, мемлекеттік және азаматтық қызметкерлердің ақы төленетін өзге де қызметті жүзеге асыру туралы
5 жыл СТК

608
Документы (служебные, объяснительные записки, заключения, протоколы, заявления и другие документы) о фактах обращения в целях склонения государственных и гражданских служащих к совершению коррупционных правонарушений
Постоянно
609
Уведомления о фактах обращения в целях склонения государственных и гражданских служащих к совершению коррупционных правонарушений, об осуществлении иной оплачиваемой деятельности государственными и гражданскими служащими
5 лет ЭПК

610
Мемлекеттік және азаматтық қызметкерлердің қызметтік тексеру туралы құжаттар (өтініштер, қызметтік хаттар, қорытындылар және тағы басқа құжаттар)
Тұрақты
611
Тізімдер:
1) жоғарғы және орта арнаулы білімі бар инженерлік-техникалық қызметкерлердің;
75 жыл
2) жоғарғы және орта арнаулы білімі бар жас мамандардың;
10 жыл
3) диссертация қорғаған және ғылыми дәреже алған тұлғалардың;
Қажеттілігі өткенге дейін
4) лауазымы бойынша жоғарылауға үміткерлердің;
5 жыл
5) аттестациядан өткен тұлғалардың;
5 жыл
6) Ұлы Отан соғысына қатысушылардың, мүгедектердің және солармен теңелетін тұлғалардың;
Тұрақты
7) әскери міндеттілердің;
3 жыл
8) мемлекеттік және басқа да марапаттаулармен марапатталған, мемлекеттік және басқа да атақпен, сыймен ілтипат көрсету;
Тұрақты
9) қызметкерлердің;
75 жыл
10) өндірістен үздіксіз білім алу;
5 жыл
11) қызметкерлердің, зейнетке шыққандардың
5 жыл
12) шетелге шыққан тұлғалардың
5 жыл
612
Іссапарларды ресімдеу туралы хат алмасу
5 жыл
613
Шет ел визаларын ресімдеу және алу бойынша хат алмасу (тапсырыстар)
5 жыл
614
Әскери міндеттілерді әскерге шақыруды және кейінге шегеруді есепке алу туралы хат алмасу
3 жыл
615
Қорда мекендеуі, азаматтың тағайындалғаны бойынша құжаттар (жоспарлар, есептер)
5 жыл
616
Қорда мекендеуін, азаматтың тағайындалғанын және әскери есептің жай-күйін тексеру журналы
5 жыл
617
Демалыс беру кестелері
1 жыл
618
Еңбек тәртібін бұзған тұлғаларды жауапкершілігінің назарын аудару туралы құжаттар (мінездеме, баяндама хаттар, анықтамалар, хат алмасу)
3 жыл
619
Есепке алу кітаптары, журналдары, карточкалары:
1) жеке істерді, жеке карточкаларды, жеке еңбек шарттарын, (келісім-шарттар) еңбек келісімдері;
75 жыл
2) еңбек кітапшалары және олардың жапсырмаларын шығаруды (есеп қозғалысы);
75 жыл
3) жұмыс орны, еңбек өтілі, жалақысы туралы анықтамалар тапсыру;
5 жыл
4) әскери есепке жататын тұлғалар;
3 жыл
5) еңбек демалыстары;
5 жыл
6) іссапарға кеткен қызметкерлерді;
75 жыл
7) Халықаралық ұйымдарды, Қазақстан Республикасының мекемелерін және шетелге бағытталған шетелдік өкілдерді, қызметкерлердің келуінің тіркелуі және шығуы және олардың отбасы мүшелерін;
5 жыл
8) іссапар куәліктерін беруді
5 жыл
7.2. Қызметкерлердің біліктілігін белгілеу
620
Аттестаттау, біліктілік, тарифтеу комиссиялары отырыстарының хаттамалары, қаулылары (шешімдері), оларға құжаттар (есептік комиссияның хаттамалары, жасырын дауыс беру бюллетендері)
15 жыл СТК
Еңбек жағдайлары ауыр, зиянды, қауіпті қызметкерлер үшін – 75 жыл
621
Аттестаттық қорытындылар, жеке істер құрамына енгізілмеген құжаттар (ұсыныстар, ұсынымдар, құжаттар көшірмелері, аттестация барысында берілген ұсынымдарды орындау бағдарламалары)
75 жыл

610
Документы (заявления, служебные записки, заключения и другие документы) о служебных проверках государственных и гражданских служащих
Постоянно
611
Списки:
1) инженерно-технических работников с высшим и средним специальным образованием;
75 лет
2) молодых специалистов с высшим и средним специальным образованием;
10 лет
3) лиц, защитивших диссертации и получивших ученые степени;
До минования надобности
4) кандидатов на выдвижение по должности;
5 лет
5) лиц, прошедших аттестацию;
5 лет
6) участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним;
Постоянно
7) военнообязанных;
3 года
8) награжденных государственными и иными наградами, удостоенных государственных и иных званий, премий;
Постоянно
9) работников;
75 лет
10) обучающихся без отрыва от производства;
5 лет
11) работников, ушедших на пенсию;
5 лет
12) лиц, выезжающих за границу
5 лет
612
Переписка об оформлении командировок
5 лет
613
Переписка (заявки) по оформлению и получению иностранных виз
5 лет
614
Переписка об учете призыва и отсрочек от призыва военнообязанных
3 года
615
Документы (планы, отчеты) по бронированию граждан, пребывающих в запасе
5 лет
616
Журналы проверок состояния воинского учета и бронирования граждан, пребывающих в запасе
5 лет
617
Графики предоставления отпусков
1 год
618
Документы (характеристики, докладные записки, справки, переписка) о привлечении к ответственности лиц, нарушивших трудовую дисциплину
3 года
619
Книги, журналы, карточки учета:
1) личных дел, личных карточек, трудовых договоров (контрактов) трудовых соглашений;
75 лет
2) выдачи (учета движения) трудовых книжек и вкладышей к ним;
75 лет
3) выдачи справок о заработной плате, стаже, месте работы;
5 лет
4) лиц, подлежащих воинскому учету;
3 года
5) отпусков;
5 лет
6) работников, направленных в командировки;
75 лет
7) регистрации прибытия и выезда работников и членов их семей, направленных в загранпредставительства и учреждения Республики Казахстан, международные организации;
5 лет
8) выдачи командировочных удостоверений
5 лет
7.2. Установление квалификации работников
620
Протоколы заседаний, постановления (решения) аттестационных, квалификационных, тарификационных комиссий, документы (протоколы счетных комиссий, бюллетени тайного голосования) к ним
15 лет ЭПК
На предприятиях с тяжелыми, вредными и опасными условиями труда – 75 лет ЭПК
621
Аттестационные заключения, документы к ним (предложения, рекомендации, копии документов, программы выполнения рекомендаций, выданных в ходе аттестации), не вошедшие в состав личных дел
75 лет

622
Аттестаттау, біліктілік комиссиялары қабылдаған шешімдермен келіспейтіндігі туралы өтініштер, оларды қарау туралы құжаттар (анықтамалар, қорытындылар)
5 жыл СТК
623
Біліктілік талаптары:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
624
Қызметкерлердің кәсіби шеберлігін, мүмкіндігін айқындау (бағалау) бойынша құжаттар (тесттер, анкеталар, сұраунамалар):
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты

622
Заявления о несогласии с решениями аттестационных, квалификационных комиссий, документы (справки, заключения) об их рассмотрении
5 лет ЭПК
623
Квалификационные требования:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
624
Документы (тесты, анкеты, вопросники) по определению (оценке) профессиональных качеств, возможностей работников:
1) по месту разработки;
Постоянно

7.3. Қызметкерлерді кәсіби шеберлікке даярлау және біліктілікті арттыру
631
Қызметкерлер даярлау, қайта даярлау, екінші мамандыққа оқыту, біліктілікті арттыру туралы құжаттар (баяндамалар, анықтамалар, есеп айырысулар, баяндамалық жазбалар, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
632
Ұйым қызметкерлерінің біліктілігін арттыру, қайта даярлау туралы хат алмасу
5 жыл
633
Болжамды білім беруге арналған бағдарламалар (ұзақ мерзімді және мақсатты):

7.3. Профессиональная подготовка и повышение квалификации работников
631
Документы (доклады, справки, расчеты, докладные записки, переписка и другие документы) о подготовке, переподготовке работников, обучении вторым профессиям, повышении квалификации
5 лет ЭПК
632
Переписка о переподготовке, повышении квалификации работников организации
5 лет
633
Примерные образовательные программы (долгосрочные и целевые):

1) әзірленген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
634
Оқу жоспарлары, бағдарламалары, тапсырмалары:
1) әзірленген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
635
Оқу-әдістемелік құралдар:
1) әзірленген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
636
Ұсынылған кітаптардың, әдістемелік және оқу жәрдем ақыларының, оқу фильмдерінің тізімдері
1 жыл
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
637
Оқытушының дәрістері, төл жазбалары
10 жыл СТК

1) по месту разработки;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
634
Учебные планы, программы, задания:
1) по месту разработки;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
635
Учебно-методические пособия:
1) по месту разработки;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
363
Списки рекомендованных учебников, методических и учебных пособий, учебных фильмов
1 год
После замены новыми
637
Стенограммы лекций преподавателей
10 лет ЭПК

638
Қызметкерлердің біліктілігін арттыру, курстық және оқу орындары тыңдармандарының бақылау жұмыстары (ұйымның)
1 жыл
639
Ұйым қызметкерлерінің оқу орындары (ұйымның), қызметкерлердің біліктілігін арттыру туралы хат алмасу
3 жыл
640
Оқу зертханасының, сыныптардың, шеберханасының жабдықтары, оқу бағдарламаларымен қамтамасыз ету, оқу және әдістемелік әдебиеттері, оқу фильмдері туралы құжаттар (актілер, баяндамалық жазбалар, тізбелер, хат алмасу)
3 жыл
641
Қызметкерлердің біліктілігін арттыру жоспарлары:

638
Курсовые и контрольные работы слушателей учебных заведений (организаций), осуществляющих повышение квалификации работников
1 год
639
Переписка об организации работы учебных заведений (организаций), осуществляющих повышение квалификации работников
3 года
640
Документы (акты, докладные записки, ведомости, переписка) об оборудовании учебных лабораторий, кабинетов, мастерских, обеспечении учебными программами, учебной и методической литературы, учебными фильмами
3 года
641
Планы повышения квалификации работников:

1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
5 жыл
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
642
Қызметкерлердің біліктілігін арттыру жоспарла-рын орындау туралы есептер
5 жыл
643
Қызметкерлердің біліктілігін арттыру туралы келісімшарттар
5 жыл
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
644
Қызметкерлердің біліктілікті арттыру курстарының жұмыс кестелері
3 жыл
645
Қызметкерлердің біліктілігін арттыру курстарында жүргізетін оқу орындарының (ұйымдарының) сабақтарын тіркеу журналдары
1 жыл

1) по месту составления и утверждения;
5 лет
2) в других организациях
До минования надобности
642
Отчеты о выполнении планов повышении квалификации работников
5 лет
643
Договоры о повышении квалификации работников
5 лет
После истечения срока действия договора
644
Графики работы учебных заведений (организаций), осуществляющих повышение квалификации работников
3 года
645
Журналы учета занятий учебных заведений (организаций), осуществляющих повышение квалификации работников
1 год

646
Бақылау жұмыстарының есепке алу кітаптары
3 жыл
647
Қызметкерлердің біліктілігін арттыруын жүзеге асыратын оқу орындарындағы (ұйымның) қатысатын тыңдармандарды есепке алу журналдары, кітаптары
1 жыл
648
Оқытушылардың жұмыс сағаттарын есепке алу ведомостары
5 жыл
Дербес есепшоттар болмаған жағдайда – 75 жыл
649
Оқытушылар мен кеңесшілердің сағат бойынша еңбек жалақысының мөлшері
3 жыл
Жаңамен ауыстырылғаннан кейін
650
Сынақтар, кеңестер, сабақтарды өткізу туралы құжаттар (сабақ кестелері, жоспарлар, кестелер)
1 жыл

646
Книги учета контрольных работ
3 года
647
Книги, журналы учета посещения занятий слушателями учебных заведений (организаций), осуществляющих повышение квалификации работников
1 год
648
Ведомости учета часов работы преподавателей
5 лет
При отсутствии лицевых счетов – 75 лет
649
Ставки почасовой оплаты труда преподавателей и консультантов
3 года
После замены новыми
650
Документы (расписания, планы, графики) о проведении занятий, консультаций, зачетов
1 год

651
Оқып жүрген қызметкерлерге шәкіртақы есептеп шығару туралы құжаттар (ұсынулар, тізімдер, мінездемелер, хат алмасу)
5 жыл
652
Тыңдармандардың еңбек өтілі және тәжірибесін тексеру және ұйым туралы құжаттар (өтініштер, бағдарламалар, кестелер, есептер, пікірлер, тізімдер, мінездемелер, хат алмасу)
5 жыл СТК
653
Оқу-өндірістік экскурсияларды ұйымдастыру және өткізу туралы құжаттар (жоспарлар, сабақтар, мәліметтер, хат алмасу)
1 жыл
654
Қызметкерлердің біліктіліктерін арттыруды жүзеге асыратын оқу орындарының (ұйымдардың) тыңдармандарын бөлу жөніндегі ведомосттары, тізімдері
5 жыл
Оқу аяқталғаннан кейін

651
Документы (представления, списки характеристики, переписка) о начислении стипендий обучающимся работникам
5 лет
652
Документы (заявки, программы, графики, планы, отчеты, отзывы, списки, характеристики, переписка) об организации и проведении практики и стажировки слушателей
5 лет ЭПК
653
Документы (планы, сведения, переписка) об организации и проведении учебно-производственных экскурсий
1 год
654
Списки, ведомости распределения по профилю обучения слушателей учебных заведений (организаций), осуществляющих повышение квалификации работников
5 лет
После окончания обучения

655
Біліктілікті арттыру, кәсіби шеберлік курстарын оқытуды жүзеге асыратын оқу орындарын (ұйымдарын) бітірген тұлғалардың тізімдері
5 жыл
656
Қызметкерлердің біліктіліктерін арттыруды жүзеге асыратын оқу орындарын (ұйымдардың) бітіргендігі туралы куәліктерді беруді тіркеу журналдары
5 жыл
7.4. Марапаттау
657
Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен, ведомстволық наградалармен марапаттауға, құрметті атақтар беруге, сыйлықтар тағайындауға ұсыну туралы құжаттар (ұсыныстар, қолдау хаттар, марапаттау қағаздары, жарлықтардан, қаулылардан үзінділер және басқа құжаттар):

655
Списки лиц, окончивших учебные заведения (организации), осуществляющих повышение квалификации работников
5 лет
656
Журналы регистрации выдачи удостоверений об окончании учебных заведений (организаций), осуществляющих повышение квалификации работников
5 лет
7.4. Награждение
657
Документы (представления, ходатайства, наградные листы, выписки из указов, постановлений и другие документы) о представлении к награждению государственными наградами Республики Казахстан, ведомственными наградами, присвоению званий, присуждению премий:

1) ұйым арасындағы марапаттауларда;
Тұрақты
2) ұсынылған ұйымдарда
75 жыл СТК
658
Мемлекеттік және ведомстволық наградаларды тапсыруды есепке алу журналдары
Тұрақты
659
Шет елдік медальдерімен және ордендерімен марапатталғаны туралы құжаттар (шешімнен, бұйрықтардан үзінді)
Тұрақты
660
Өзге де төтенше жағдайлар және апаттың жойылуы, қарулы жанжалға қатысушылардың жеке куәліктерін беруді растау құқығы, құжаттар (хаттамалар, үзінді, шешім, анықтамалар, бұйрықтар, тіркеу кітабы)
75 жыл СТК
661
Жоғалған мемлекеттік наградалар құжаттарының телқұжатын беру туралы қолдау хаттар, оған қатысты құжаттар (өтініштер, анықтамалар, шешімдер):
1) марапатталған ұйымдарда;
Тұрақты
2) өзге де ұйымдарда
75 жыл СТК

1) в награждающих организациях;
Постоянно
2) в представляющих организациях
75 лет ЭПК
658
Журналы учета выдачи государственных и ведомственных наград
Постоянно
659
Документы (выписки из решений, постановлений) о награждении иностранными орденами и медалями
Постоянно
660
Документы (протоколы, выписки, решения, справки, постановления, книги регистрации), подтверждающие право на выдачу удостоверений участников вооруженных конфликтов, ликвидации аварий и других чрезвычайных ситуаций
75 лет ЭПК
661
Ходатайства о выдаче дубликатов документов к государственным наградам взамен утраченных, документы (заявления, справки, решения) к ним:
1) в награждающих организациях;
Постоянно
2) в других организациях
75 лет ЭПК

662
Жоғалған мемлекеттік және ведомстволық наградалардың орнына құжаттарының көшірмелерін беруді есепке алу журналдары
Тұрақты
663
Қызметкерлерді марапаттау, оларға құрметті атақтар беру, сыйлықтар тағайындау туралы хат алмасу
5 жыл СТК
664
Мемлекеттік және ведомстволық наградаларды тапсыру хаттамалары
Тұрақты
665
Қызметкерлерді марапаттауға ұсынуды ресімдеу туралы құжаттар (ұсынымдар, марапаттаулар тізімі):
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін

662
Журналы учета выдачи дубликатов документов к государственным и ведомственным наградам утраченных
Постоянно
663
Переписка о награждении работников, присвоении почетных званий, присуждении премий
5 лет ЭПК
664
Протоколы вручения государственных и ведомственных наград
Постоянно
665
Документы (рекомендации, перечни наград) об оформлении представления работников к награждению:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми

666
Мемлекеттік наградаларынан айыру туралы құжаттар (ұсыныстар, ізденулер, хат алмасу)
75 жыл
8. Экономикалық, ғылыми, мәдени байланыстар
8.1. Экономикалық, ғылыми және мәдени байланыстарды ұйымдастыру
667
Ұйым мүшесі болып табылады халықаралық ұйымдардың (бірлестіктер) жарғылары, ережелері
Тұрақты
668
Ұйым мүшесі болып табылады халықаралық ұйымдардың басқарушылық құжаттары (өкім, кепілдеме және басқа құжаттар)
Тұрақты

666
Документы (представления, ходатайства, переписка) о лишении государственных наград
75 лет
8. Экономические, научные, культурные связи
8.1. Организация экономических, научных и культурных связей
667
Уставы, положения о международных организаций (объединений), членом которых является организация
Постоянно
668
Распорядительные документы (циркуляры, рекомендации и другие документы) международных организаций, членом которых является организация
Постоянно

669
Халықаралық ұйымдардың қызметтеріне қатысуы туралы хат алмасу
5 жыл СТК
670
Халықаралық ұйымдардың (бірлестік) жұмысына қатысатын мамандарға нұсқама (тапсырма) беру
Тұрақты
671
Халықаралық ұйымдардың (бірлестік) құрамына ену туралы құжаттар (анықтамалар, өтініштер, баяндау хаттар, хат алмасу)
Тұрақты
672
Басқа да ұйымдармен экономикалық, ғылыми, мәдени және өзге де байланыстар туралы құжаттар (хаттамалар, шешімдер, ұсыныстар, баяндамалар, анықтамалар)
Тұрақты
673
Халықаралық және қазақстандық ұйымдарың өкілдерін қабылдауды және олардың келуін ұйымдастыру туралы құжаттар (кездесулер өткізудің бағдарламалары, жоспарлары, кестелері, өтінімдер, хат алмасу)
5 жыл СТК
674
Кездесулер (келіссөздер) өткізу жөніндегі ұйым өкілдеріне берілген нұсқаулықтар (нұсқаулар, тапсырмалар, ұсыныстар)
5 жыл СТК
675
Халықаралық және қазақстандық ұйымдарының өкілдерін қабылдау жөніндегі құжаттар (кездесулер, келіссөздер хаттамалары, сөйлеген сөздердің мәтіндері, әңгімелердің жазбалары)
Тұрақты
676
Халықаралық және қазақстандық ұйымдардың өкілдерімен кездесулер (келіссөздер) өткізу туралы құжаттар (баяндамалар, анықтамалар, ақпараттар, мағлұматтар)
5 жыл СТК
677
Халықаралық ұйым өкілдерінің ұйымдарда болғанын есепке алу журналдары, карточкалары
5 жыл СТК
8.2. Экономикалық, ғылыми және мәдени байланыстарды жүзеге асыру
678
Экономикалық, ғылыми, мәдени байланыстар туралы келісімшарттар, шарттар, келісімдер, меморандумдар, ниет хаттамалары, оларға қатысты құжаттар (ерекше жағдайлар, пікір өзгешеліктерінің хаттамалары, негіздемелер, құқықтық қорытындылар және басқа құжаттар)
Тұрақты
679
Ғылыми және мәдени конференцияларды, семинарлар мен кездесулерді өткізу туралы құжаттар (шақырылғандар тізімдері, хаттамалар, баяндамалар) о проведении научных и культурных конференций, семинаров и встреч
Тұрақты
680
Келісімшарттарды, шарттарды, келісімдерді дайындау туралы құжаттар (жобалар, ұсыныстар, қорытындылар, анықтамалар, мәліметтер, ақпараттар, есептеулер, хат алмасу)
10 жыл СТК
681
Ынтымақтастықтың мақсатқа сәйкестілігі туралы құжаттар (актілер, техникалық-экономикалық негіздемелер, қорытындылар, анықтамалар, мағлұматтар)
Тұрақты
682
Ұйымның экономикалық, ғылыми, мәдени және өзге де байланыстары туралы келісімшарттарын, келісімдерді тіркеу кітаптары
Тұрақты
683
Экономикалық, ғылыми, мәдени және өзге де байланыстардың бағдарламалары (болжаулар, жоспарлар):
1) әзірленген орны бойынша
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
684
Ғылыми-техникалық, экономикалық, мәдени және ынтымақтастықтың өзге де түрлерінің жоспарларын әзірлеу туралы құжаттар (ұсыныстар, хат алмасу, ұсынымдар, есептесулер)
10 жыл СТК

669
Переписка об участии в деятельности международных организаций
5 лет ЭПК
670
Указания (задания) специалистам, принимающим участие в работе международных организаций (объединений)
Постоянно
671
Документы (справки, заявления, докладные записки, переписка) о вступлении в международные организации (объединения)
Постоянно
672
Документы (протоколы, решения, доклады, справки) об экономических, научных, культурных и иных связях с другими организациями
Постоянно
673
Документы (программы, планы проведения встреч, графики, заявки, приглашения, переписка) об организации приема и пребывания представителей международных и казахстанских организаций
5 лет ЭПК
674
Инструкции (указания, задания, рекомендации) представителям организации по ведению встреч (переговоров)
5 лет ЭПК
675
Документы (протоколы встреч (переговоров), тексты выступлений, записи бесед) о приеме представителей международных и казахстанских организаций
Постоянно
676
Документы (доклады, справки, информации, сведения, отчеты) о проведении встреч (переговоров) с представителями международных и казахстанских организаций
5 лет ЭПК
677
Журналы, карточки учета посещений организации представителями международных организаций
5 лет ЭПК
8.2. Осуществление экономических, научных и культурных связей
678
Контракты, договоры, соглашения, договоры-намерения об экономических, научных, культурных и иных связях, документы (особые условия, протоколы разногласий, обоснования, правовые заключения и другие документы) к ним
Постоянно
679
Документы (списки приглашенных, протоколы, доклады) о проведении научных и культурных конференций, семинаров и встреч
Постоянно
680
Документы (проекты, предложения, заключения, справки, сведения, информации, расчеты, переписка) о подготовке контрактов, договоров, соглашений
10 лет ЭПК
681
Документы (акты, технико-экономические обоснования, заключения, справки, сведения) о целесообразности сотрудничества
Постоянно
682
Книги регистрации соглашений, договоров, контрактов об экономических, научных, культурных и иных связях организации
Постоянно
683
Программы (прогнозы, планы) экономических, научных, культурных и иных связей:
1) по месту разработки;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
684
Документы (предложения, переписка, рекомендации, расчеты) о разработке планов научно-технического, экономического, культурного и иных видов сотрудничества
10 лет ЭПК

685
Ғылыми-техникалық, экономикалық, мәдени ын-тымақтастықтың өзге де түрлерінің жоспарларын орындау туралы құжаттар (баяндамалық жазбалар, анықтамалар, мағлұматтар, ақпараттық хаттар, хабарлар, баспасөз хабарламасы)
Тұрақты
686
Ұйымның инновациялық қызметі туралы құжаттар (баяндамалық жазбалар, анықтамалар, мәліметтер)
Тұрақты
687
Мамандардың халықаралық ұйымның жұмысына қатысуы туралы есептері (конгрестер, сессиялар, пленумдар, форумдар)
Тұрақты
688
Шет ел ұйымдарымен сыртқы экономикалық қызметтің мәселелері бойынша хат алмасу
15 жыл СТК

685
Документы (докладные записки, справки, сведения) о выполнении планов научно-технического, экономического, культурного и иных видов сотрудничества
Постоянно
686
Документы (программы, планы, отчеты) об инновационной деятельности организации
Постоянно
687
Отчеты специалистов об участии в работе международных организаций (конгрессов, сессий, пленумов, форумов)
Постоянно
688
Переписка с зарубежными организациями по вопросам внешнеэкономической деятельности
15 лет ЭПК

689
Қазақстандық ұйымдармен сыртқы экономикалық қызметтің мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл СТК
690
Экономикалық, ғылыми-техникалық, мәдени және ынтымақтастықтың өзге де түрлері туралы құжаттар (ақпараттық хаттар, хабарламалар, газеттерден және басқа құжаттардан қиындылар)
5 жыл СТК
691
Экспорттық-импорттық жеткізілімдер туралы конъюктуралық шолулар
Тұрақты
692
Импорттық өнімдерді және материалдарды сатып алудың мақсаттылығы туралы құжаттар (қорытындылар, актілер, анықтамалар, техника-экономикалық негіздемелер, рұқсаттар, хат алмасу)
10 жыл СТК

689
Переписка с казахстанскими организациями по вопросам внешнеэкономической деятельности
5 лет ЭПК
690
Документы (информационные письма, сообщения, вырезки из газет и другие документы) об экономическом, научно-техническом, культурном и иных видах сотрудничества
5 лет ЭПК
691
Конъюнктурные обзоры по экспортно-импортным поставкам
Постоянно
692
Документы (заключения, акты, справки, технико-экономические обоснования, разрешения, переписка) о целесообразности закупок импортной продукции и материалов
10 лет ЭПК

693
Экспорттық және импорттық жеткізілімдер туралы хат алмасу:
1)шет елдік ұйымдармен;
15 жыл СТК
2)жоғары тұрған ұйымдармен;
10 жыл СТК
3)басқа да ұйымдармен
5 жыл СТК
694
Шет елдерге іссапарларға шығатын делегацияға қызмет көрсету туралы ұйыммен келісімшарттар
5 жыл СТК
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
695
Қазақстан Республикасында шет елдік мамандардың және қазақстандық мамандардың шет елдерде оқуы, тәжірибеден өтуі туралы құжаттар (бағдарламалар, жоспарлар, келісімшарттар, актілер, хаттамалар, хат алмасу)
5 жыл СТК

693
Переписка об экспортных и импортных поставках:
1) с зарубежными организациями;
15 лет ЭПК
2) с вышестоящими организациями;
10 лет ЭПК
3) с другими организациями
5 лет ЭПК
694
Договоры с организациями об обслуживании делегаций, выезжающих в зарубежные командировки
5 лет ЭПК
После истечения срока действия договора
695
Документы (программы, планы, акты, протоколы, переписка) об обучении, стажировке иностранных специалистов в Республике Казахстан и казахстанских специалистов за рубежом
5 лет ЭПК

696
Қазақстан Республикасында шет елдік мамандардың және қазақстандық мамандардың шет елдерде оқуы, тәжірибеден өтуі туралы келісім-шарттар
5 жыл СТК
9. Ақпараттық қызмет көрсету
9.1. Ақпарат жинау (алу), маркетинг
697
Ақпараттық қызмет, маркетинг туралы құжаттар (анықтамалар, баяндамалық жазбалар, мәліметтер, есептер, хат алмасу)
5 жыл СТК
698
Ақпараттық қызмет, маркетингті ұйымдастыру, жоспарлау және жүзеге асыру туралы хат алмасу
5 жыл

696
Контракты на обучение, стажировку иностранных специалистов в Республике Казахстан и казахстанских специалистов за рубежом
5 лет ЭПК
После истечения срока действия контракта
9. Информационное обслуживание
9.1. Сбор (получение) информации, маркетинг
697
Документы (справки, докладные записки, сводки, отчеты) об информационной деятельности, маркетинге
5 лет ЭПК
698
Переписка об организации, планировании и осуществлении информационной деятельности, маркетинге
5 лет

699
Ұйым қызметінің негізгі бағыты бойынша сараптамалық шолу:
1) әзірленген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
700
Ақпараттық шолулар (баяндамалар)
Қажеттілігі өткенге дейін
701
Ұйым қызметінің негізгі бағыттары бойынша бұқаралық ақпарат құралдарымен хат алмасу
5 жыл
702
Ұйым қызметі туралы сыни пікірлер, жалған мәліметтерді теріс шығару
5 жыл СТК
703
Ұйымның маркетингтік зерттеулерінің бағдарламалары
Тұрақты

699
Аналитические обзоры по основным (профильным) направлениям деятельности организации:
1) по месту разработки;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
700
Информационные обзоры (доклады)
До минования надобности
701
Переписка со средствами массовой информации по освещению основных (профильных) направлений деятельности организации
5 лет
702
Критические отзывы, опровержения недостоверных сведений о деятельности организации
5 лет ЭПК
703
Программы маркетинговых исследований организации
Постоянно

704
Маркетингтік зерттеулер туралы құжаттар (нарықтағы бағалардың өзгеріп тұруы (мониторингісінің) жиынтық кестелері (таблицалары) және кестелер (графиктері), анықтамалар, баяндамалар, мағлұматтар, есептер және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
705
Тауарларға, қызметтерге және қызмет көрсетуге жедел сұранысты талдау жөніндегі құжаттар (сауалнамалар, тесттілер, сұхбат және басқалар)
Қажеттілігі өткенге дейін
706
Бұқаралық ақпарат құралдарымен өкілдерін аккредитациялау туралы хат алмасу
3 жыл
707
Ғылыми-ақпараттық материалдарға қажеттілік туралы құжаттар (сұраныстар, өтінімдер, мағлұматтар, хат алмасу):

704
Документы (сводные таблицы и графики (мониторинги) движения цен на рынке, справки, доклады, сведения и другие документы) о маркетинговых исследованиях
5 лет ЭПК
705
Документы (анкеты, тесты, интервью и другие документы) об оперативном анализе потребности в товарах, работах, услугах
До минования надобности
706
Переписка об аккредитации представителей средств массовой информации
3 года
707
Документы (запросы, заявки, сведения, переписка) о потребности в научно-информационных материалах:

1) шет елден басылып шығарылған материалдарға;
3 жыл
2) Қазақстан Республикасынан басылып шығарылған материалдарға
1 жыл
708
Шет ел баспаларындағы ақпараттық мақалалар аудармалары
Қажеттілігі өткенге дейін
709
Шет ел әдебиетінің аудармалары туралы хат алмасу
1 жыл
710
Шет елдік кітаптардан, журналдардан мақалаларды аударуға тапсырыстар
Қажеттілігі өткенге дейін
711
Ғылыми-техникалық ақпараттарды тіркеу кітаптары, журналдары
5 жыл
712
Ұйымның анықтамалық-ақпараттық қызметін жасақтау және оның жұмысы туралы құжаттар (жоспарлар, актілер, анықтамалар, хат алмасу)
3 жыл
713
Ақпараттарды тиесілі ұйымдарға таратудың ақпараттық іріктеу жүйесі және басшылықты құжаттамамен қамтамасыз ету, рефераттық және библиографиялық іріктеулер, әдебиеттерге тақырыптық және библиографиялық көрсеткіштер, анықтамалық деректер базасы
Қажеттілігі өткенге дейін
714
Техникалық-экономикалық және әлеуметтік ақпараттардың топтастырғыштары:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
715
Әдебиетке жылдық жазылуды ресімдеу туралы құжаттар (тізімдер, каталогтар, өтінімдер, хат алмасу)
1 жыл
Жазылған әдебиеттерді алғаннан кейін
716
Ұйымның анықтамалық-ақпараттық қызметтерін тексеру актілері
1 жыл
Келесі тексеруден кейін
717
Кітаптарды және мерзімді басылымдарды есептен шығару актілері
10 жыл
Ұйымның анықтамалық-ақпараттық қызметтерін тексеруден кейін
718
Ұйымның анықтамалық-ақпараттық қызмет құжаттарын есепке алу құжаттары (анықтамалық-ақпараттық басылымдарды есепке алу кітаптары, мерзімді басылымдардың картотекалары, формулярлары, карточкалары, журналдары, тізімдері, каталогтары, деректер базасы)
Ұйымның анықтамалық-ақпараттық қызметі таратылғанға дейін
719
Ақпараттық қызмет көрсету туралы шарттар
5 жыл
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін

1) на материалы, изданные за рубежом;
3 года
2) на материалы, изданные в Республике Казахстан
1 год
708
Переводы информационных статей из иностранных изданий
До минования надобности
709
Переписка о переводе иностранной литературы
1 год
710
Заявки на переводы статей из иностранных книг, журналов
1 год
711
Книги, журналы регистрации научно-технической информации
5 лет
712
Документы (заявки, планы, акты, справки, перечни, переписка) о комплектовании и работе справочно-информационных служб организации
3 года
713
Информационные подборки систем избирательного распространения информации и документационного обеспечения руководства, реферативные и библиографические подборки, тематические и библиографические указатели литературы, справочные базы данных
До минования надобности
714
Классификаторы технико-экономической и социальной информации:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
715
Документы (списки, каталоги, заявки, отчеты, переписка) об оформлении годовой подписки на литературу
1 год
После получения подписной литературы
716
Акты проверки справочно-информационных служб организации
1 год
После следующей проверки
717
Акты списания книг и периодических изданий
10 лет
После проверки справочно-информационных служб организации
718
Документы (книги учета справочно-информационных изданий, картотека периодических изданий, формуляры, карточки, журналы, списки, каталоги, базы данных) учета материалов справочно-информационных служб организации
До ликвидации справочно-информационных служб организации
719
Договоры об информационном обслуживании
5 лет
После истечения срока действия договора

720
Ғылыми-техникалық ақпаратты қолдануды есепке алу құжаттары (анықтамалар, мәліметтер, ақпарлар, есептер)
3 жыл
9.2. Ақпараттарды тарату, жарнама
721
Ақпараттық басылымдар (бюллетендер, ақпараттық парақтар және хаттар, баспасөз хабарламасы, каталогтар, тізімдер, анықтамалықтар, жинақтар және басқа құжаттар)
1) әзірленген орны бойынша
Ұйымның таратылуына дейін
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
722
Ғылыми-техникалық ақпараттар жөніндегі мақалалар, мәтіндері, телерадио хабарлардың, кітапшалар, диаграммалар, фотофоноқұжаттар, бейнеқұжаттар
Қажеттілігі өткенге дейін
Фотоқұжаттар, бейнеқұжаттар – 5 жыл СТК

720
Документы (справки, сводки, сведения, отчеты) об учете использования научно-технической информации
3 года
9.2. Распространение информации, реклама
721
Информационные издания (бюллетени, информационные листки, сообщения и письма, каталоги, списки, справочники, сборники и другие издания):
1) по месту разработки;
До ликвидации организации
2) в других организациях
До минования надобности
722
Статьи, тексты телерадиопередач, брошюры, диаграммы, фотофонодокументы, видеодокументы по научно-технической информации
До минования надобности
Фотофонодокументы, видеодокументы – 5 лет ЭПК

723
Көрмелер, жәрмеңкелер, тұсаукесерлер ұйымдастыру, өткізу және оларға қатысу жөніндегі құжаттар (тақырыптық-экспозициялық жоспарлар, экспонаттарды орналастыру жоспарлары, сұлбалар, жазбалар, экспонаттардың сипаттамалары, каталогтар, жөнсілтерлер, бағыттамалар, альбомдар, буклеттер, қатысушылардың тізімдері, баяндамалар, анықтамалар, пікірлер, есептер, ақпараттар, хат алмасу және басқалар)
Тұрақты
724
Ұйым қызметтерін таныстыру мақсатымен қоғамдық өкілдерімен ұйымдардың кездесулері туралы құжаттар (жоспарлар-жарнамалықтар, макеттер, сценарийлер)
5 жыл СТК
725
Көрмелерге қатысқаны үшін ұйымды марапаттау туралы құжаттар (дипломдар, куәліктер, аттестаттар, грамоталар)
Тұрақты
726
Шетелдік көрмелерді, жәрмеңкелерді, тұсаукесерлерді өткізу және ұйымдастыру туралы хат алмасу
5 жыл СТК
727
Көрмелерде, жәрмеңкелерде, тұсаукесерлерде лекциялар, әңгімелер және басқа да іс-шаралар өткізу туралы құжаттар (бағдарламалар, жоспарлар, лекциялар мәтіндері, анықтамалар, мағлұматтар)
5 жыл СТК
728
Көрмелердегі экскурсияларды жүргізді есепке алу журналдары
3 жыл
729
Көрмелердегі, жәрмеңкелердегі, тұсау-кесерлердегі лекцияларды, әңгімелерді және басқа да іс-шараларды өткізу туралы хат алмасу
3 жыл
730
Жарнамалар орналастыру және шығару туралы шарттар (келісім-шарттар)
5 жыл
Шарттың (келісім-шарттың) қолданылу мерзімі өткеннен кейін
731
Жарнамалар орналастыру және шығару туралы құжаттар (тапсырыстар, хат алмасу)
3 жыл
732
Ұйым қызметінің жарнамалары бойынша құжаттар (буклеттер, плакаттар, фотофоно-құжаттар, бейне құжаттар, ақпараттар)
Қажеттілігі өткенге дейін
733
Ұйымның қызметінің мәселелері бойынша хабарламалар, мақалалар, түсініктемелер (көзқарасын ресми түрде баяндау)
5 жыл СТК
734
Жедел жарнама қызметі туралы құжаттар (коммерциялық ұсыныстар, прайс-парақтар, сауалнамалар, жарнама мәтіндерінің үлгілері (модулдері), "www" интернеттегі парақтар)
Қажеттілігі өткенге дейін
735
Ғылыми-ақпараттық басылымдарды, радио және телехабарларға дайындықтарды, киноақпараттарды тарату туралы хат алмасу
3 жыл
Шетел ұйымдарымен – 5 жыл СТК
736
Басылымдардың таралымы туралы хат алмасу
1 жыл
737
Авторлық құқықты қорғау туралы хат алмасу
5 жыл СТК
738
Әдеби басылымдарды басып шығару туралы ұйымдастырудың тапсырыстары
3 жыл
739
Интернет-сайтқа орналастыру үшін дайындалған ұйымның негізгі (бейінді) қызметі туралы құжаттар (ақпараттар, мәліметтер, ақпарлар, есептер, анықтамалар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК

723
Документы (тематико-экспозиционные планы, планы размещения экспонатов, схемы, описания, характеристики экспонатов, каталоги, путеводители, проспекты, альбомы, буклеты, списки участников, доклады, справки, отзывы, отчеты, информации и другие документы) об участии организации в выставках, ярмарках, презентациях
Постоянно
724
Документы (планы-проспекты, макеты, сценарии) об организации встреч с представителями общественности с целью их ознакомления с деятельностью организации
5 лет ЭПК
725
Документы (дипломы, свидетельства, аттестаты, грамоты) о награждении организации за участие в выставках
Постоянно
726
Переписка об организации и проведении выставок, ярмарок, презентаций
5 лет ЭПК
727
Документы (программы, планы, тексты лекций, справки, сведения) о проведении на выставке, ярмарке, презентации лекций, бесед и других мероприятий
5 лет ЭПК
728
Журналы учета проведения экскурсий по выставкам
3 года
729
Переписка о проведении на выставке, ярмарке, презентации лекций, бесед и других мероприятий
3 года
730
Договоры (контракты) о размещении и выпуске рекламы
5 лет
После истечения срока действия договора (контракта)
731
Документы (заявки, переписка) о размещении и выпуске рекламы
3 года
732
Документы (буклеты, плакаты, фотофонодокументы, видеодокументы, информации) по рекламной деятельности организации
До минования надобности
733
Сообщения, статьи, разъяснения (изложение официальной позиции) организации по вопросам ее деятельности
5 лет ЭПК
734
Документы (коммерческие предложения, прайс-листы, анкеты, образцы (модули) текста рекламы, "www" страницы в интернете) об оперативной рекламной деятельности
До минования надобности
735
Переписка о научно-информационных изданий, подготовке радио и телепередач, выпуске киноинформации
3 года
С зарубежными организациями – 5 лет ЭПК
736
Переписка о тираже издания
1 год
737
Переписка об охране авторских прав
5 лет ЭПК
738
Заявки организации на издание литературы
3 года
739
Документы (информации, сведения, сводки, отчеты, справки и другие документы) об основной (профильной) деятельности организации, подготовленные для размещения на интернет-сайте
5 лет ЭПК

740
Ресми түрде сайтта ақпараттарды тарату және ұсыныс ету үлгісіне қойылған міндеттер туралы ақпараттар
3 жыл
Жаңамен ауыстырғаннан кейін
741
Баспасөз қызметімен дайындалған ұйым қызметі туралы құжаттар (ақпараттар, есептер, пресс-релиздер, баяндама жоспарлары, сөз сөйлеу, фотофоноқұжаттар, бейне құжаттар)
5 жыл СТК
742
Ұйымның интернет – сайтындағы ақпараттарды тарату туралы құжаттар (баяндамалар, тезистер, есептер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК

740
Информации о требованиях к формам представления и размещения информации на официальном сайте
3 года
После замены новыми
741
Документы (информации, отчеты, пресс-релизы, проекты докладов, выступлений, фотофонодокументы, видеодокументы) о деятельности организации, подготовленные пресс-службой
5 лет ЭПК
742
Документы (доклады, тезисы, отчеты, переписка и другие документы) о размещении информации на интернет-сайте организации
5 лет ЭПК

743
Ақпараттарды есепке алу, қолдану және қозғалысы туралы хат алмасу
5 жыл
744
Жедел жарнамалық қызмет туралы хат алмасу
3 жыл
745
Баспа өнімін өндіру туралы типографиялармен және баспа ханалармен хат алмасу
5 жыл
10. Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу, қызметті материалдық-техникалық қамтамасыз ету
10.1. Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу
746
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жоспарлары, жоспарға өзгертулер мен толықтырулар
Тұрақты
747
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу жөніндегі ашық және жабық конкурстарға (тендерлерге, аукциондарға) конкурстық өтінімдер дайындау және қатысу үшін үлгілік конкурстық (тендерлік, аукциондық) құжаттама (техникалық сипаттама, біліктілік туралы мағлұматтар, өтінімдер, үлгілік шарттар және басқалар):

743
Переписка об учете, движении и использовании информации
5 лет
744
Переписка об оперативной рекламной деятельности
3 года
745
Переписка с издательствами и типографиями о производстве печатной продукции
5 лет
10. Закупка товаров, работ и услуг,
материально-техническое обеспечение деятельности
10.1. Закупка товаров, работ и услуг
746
Планы закупок товаров, работ и услуг, изменения и дополнения к плану
Постоянно
747
Типовая конкурсная (тендерная аукционная) документация (технические спецификации, сведения о квалификации, заявки, типовые договоры и другие) для подготовки заявок и участия в открытом и закрытом конкурсах (тендерах, аукционах) по закупкам товаров, работ и услуг:

1) әзірленген орны бойынша
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
748
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу жөніндегі конкурсқа қатысу үшін әлеуетті өнім берушілерге конкурс ұйымдастырушылар ұсынатын конкурстық (тендерлік, аукциондық) құжаттама:
1) конкурсты (тендерді, аукционды) ұйымдастырушы ұйымда;
10 жыл СТК
2) конкурстың (тендердің, аукционның) жеңімпазы болған ұйымда
10 жыл СТК
3) конкурсқа (тендерге, аукционға) қатысушы өзге ұйымдарда
5 жыл
749
Қазақстан Республикасының тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы заңнаманың анықталған бұзуышылықтарды жою және бұзушылықты жіберген лауазымды тұлғаларға жауапкершілік шараларын қабылдау туралы ұйғарымдар, қаулылар
5 жыл
750
Әлеуетті жеткізушәнәі біліктілік талаптары бойынша жалған ақпарат беру фактілері туралы хабарламалар
3 жыл
751
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыратын әлеуетті өнім берушілерді біліктілігіне қарай іріктеу жөніндегі құжаттар (хабарландыру, шақыру, хабарлау, хабарлама және басқа құжаттар)
5 жыл
752
Конкурстық (тендерлік, аукциондық) құжаттама ережесін түсіндіру жөніндегі құжаттар (сұраныстар, түсіндірмелер, келмегендігі туралы хабарлау, тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтердің әлеуетті өнім берушілердің кездесулерінің хаттамалары)
5 жыл
753
Тіркеу журналдары:
1) конкурстық құжаттарды алған тұлғаларды;
5 жыл
2) конкурсқа қатысу туралы өтінімдер;
5 жыл
3) конкурстық баға ұсыныстары;
5 жыл
4) баға ұсыныстарының келіп түсуі;
5 жыл
5) тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерге әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін конкурстық комиссияға, сараптау комиссиясына (сарапшыға) уақытша беру
5 жыл
754
Конкурстық (тендерлік, аукциондық) комиссия отырысының хаттамасы және оларға қатысты құжаттар (әлеуетті жеткізуші ұсынған тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің конкурстық (тендерлік, аукциондық) құжаттама талаптарына сәйкес келуі туралы сараптамалық қорытындылар, қаржыландыруға ұсынылған ғылыми жобалардың тізбелері, конкурстық комиссия мүшелерінің, сарапшылардың ерекше пікірлері және басқа құжаттар)
Тұрақты
755
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді әлеуетті өнім берушілердің біліктіліктеріне қарай іріктеу бойынша конкурстық комиссия отырыстарының хаттамалары
5 жыл
756
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу конкурсына (тендерінде) қатысушы әлеуетті өнім берушілердің тапсырыстары, өтініштері:
1) конкурстың жеңімпазы болған ұйымда;
10 жыл СТК
2) конкурсқа қатысқан өзге ұйымдар;
5 жыл

1) по месту разработки;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
748
Конкурсная (тендерная, аукционная) документация, предоставляемая организатором конкурса (тендера, аукциона) потенциальным поставщикам для участия в конкурсе (тендере, аукционе) по закупкам товаров, работ и услуг:
1) в организации – организаторе конкурса конкурса (тендера, аукциона);
10 лет ЭПК
2) в организации – победителе конкурса конкурса (тендера, аукциона);
10 лет ЭПК
3) в других организациях – участниках конкурса конкурса (тендера, аукциона)
5 лет
749
Предписания, постановления об устранении выявленных нарушений законодательства Республики Казахстан о закупках товаров, работ и услуг и принятии мер ответственности к должностным лицам, допустившим нарушения
5 лет
750
Уведомления о фактах предоставления потенциальным поставщиком недостоверной информации по квалификационным требованиям
3 года
751
Документы (объявления, приглашения, заявки, извещения, уведомления и другие документы) по осуществлению закупок, проведению квалификационного отбора потенциальных поставщиков товаров, работ и услуг
5 лет
752
Документы (запросы, разъяснения, уведомления о неявке потенциальных поставщиков, протоколы встреч с потенциальными поставщиками товаров, работ и услуг) по разъяснению положений конкурсной (тендерной) документации
5 лет
753
Журналы регистрации:
1) лиц, получивших конкурсную документацию;
5 лет
2) заявок на участие в конкурсе;
5 лет
3) конкурсных ценовых предложений;
5 лет
4) поступления ценовых предложений;
5 лет
5) временной передачи заявок потенциальных поставщиков товаров, работ и услуг конкурсной комиссии, экспертной комиссии (эксперту)
5 лет
754
Протоколы заседаний конкурсной (тендерной, аукционной) комиссии и документы к ним (экспертные заключения на предмет соответствия предлагаемых потенциальным поставщиком товаров, работ и услуг требованиям конкурсной (тендерной, аукционной) документации, перечни научных проектов, рекомендованных к финансированию, особые мнения членов конкурсной комиссии, экспертов и другие документы)
Постоянно
755
Протоколы заседаний конкурсной комиссии по проведению квалификационного отбора потенциальных поставщиков товаров, работ и услуг
5 лет
756
Заявки, заявления о внесении изменений и дополнений потенциальных поставщиков на участие в конкурсе (тендере) закупок товаров, работ и услуг:
1) организации-победителя конкурса;
10 лет ЭПК
2) организаций, принявших участие в конкурсе;
5 лет

3) конкурстық комиссиядан (тендер) өткізілмегендер
5 жыл
757
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу конкурсына (тендеріне) өтінімдеріне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы әлеуетті өнім берушілердің өтініштері:
1) конкурстың жеңімпазы болған ұйымда;
10 жыл СТК
2) конкурсқа қатысқан өзге ұйымдар;
5 жыл
3) конкурстық комиссиядан өткізілмегендер
5 жыл
758
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстары:
1) жеңімпаз ұйымда;
10 жыл
2) конкурсқа немесе баға ұсыныстарын салыстыруға қатысқан ұйым;
5 жыл

3) отклоненные конкурсной (тендерной) комиссией
5 лет
757
Заявления потенциальных поставщиков о внесении изменений и дополнений в заявку на участие в конкурсе (тендере) закупок товаров, работ и услуг:
1) организации-победителя конкурса;
10 лет ЭПК
2) организаций, принявших участие в конкурсе;
5 лет
3) отклоненные конкурсной (тендерной) комиссией
5 лет
758
Ценовые предложения потенциальных поставщиков закупок товаров, работ и услуг:
1) организации-победителя;
10 лет
2) организаций, принявших участие в конкурсе или сопоставлении ценовых предложений;
5 лет

3) конкурстық (тендерлік) комиссиямен, тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушылармен өткізілмегендер;
5 жыл
4) конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы хаттамада белгіленген уақыт өтіп кеткеннен кейін ұсынғандар
3 жыл
759
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу конкурсына (тендеріне) қатысатын әлеуетті өнім берушілердің тапсырыстарын кері қайтарып алу туралы хабарлаулар, өтініштер
3 жыл
760
Конкурстық (тендерлік) комиссия мүшелерінің, комиссия хатшысының жоқ болуына байланысты және конкурстық (тендерлік) комиссия құрамына өзгертулер енгізу мен комиссия хатшысының орнын ауыстыру шешімі жөніндегі хабарлау
3 жыл
761
Сатып алулар туралы келісімшарттың орындалуына беретін банктің кепілі
5 жыл
Келісім-шарт мерзімі аяқталғаннан кейін
762
Конкурстың жеңімпазы туралы хабарлама хабарландыру
3 жыл
763
Бір көзден сатып алу тәсілімен тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың (тікелей сатып алудың) нәтижесі туралы ақпарат
3 жыл
764
Әлеуетті жеткізушіні тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың сенімсіз қатысушысы деп тану туралы арыздар
3 жыл
765
Бір көзден сатып алу тәсілімен тауарларды, орындалған жұмысты және көрсетілген қызметтерді жеткізуге әлеуетті өнім берушілердің тапсырыстары
3 жыл
766
Бір көзден сатып алу тәсілімен тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың (тікелей сатып алудың) нәтижесі туралы хаттама
5 жыл
767
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы келісімшарттар:
1) конкурс тәсілімен;
10 жыл СТК
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
2) баға ұсыныстарына сұрау-салу тәсілімен;
5 жыл
3) бір көзден сатып алу (тікелей сатып алу) тәсілімен
5 жыл
768
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметке білікті әлеуетті өнім берушілердің тізбесі
Қажеттілігі өткенге дейін
769
Электрондық сатып алуды ұйымдасты-рушылардың, өтінім берушілердің өтініштерін электрондық сатып алу жүйесінде тіркеу
3 жыл
770
Электрондық сатып алу жүйесінде әлеуетті өнім берушілердің өтініш-карточкасын тіркеу
3 жыл
771
Ақпараттық электрондық сатып алу жүйесінде әлеуетті өнім берушілерді тіркеу туралы келісім
5 жыл
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
772
Тауарларды, жұмыстарды орындаушылардың және көрсетілетін қызметтерді жауапкершіліксіз өнім берушілердің тізбесі
5 жыл
Тізбедегі құжаттар және мәліметтердің құрамы Қазақстан Республикасының заңнамасымен анықталады.
Тізбелерді жүргізу функцияларын орындайтын ұйымда сақталады, оларды жүргізу аяқталғаннан кейін тұрақты мемлекеттік сақтауға беріледі

3) отклоненные конкурсной (тендерной) комиссией, организатором закупок товаров, работ и услуг;
5 лет
4) предоставленные по истечении времени, установленного в протоколе о допуске к участию в конкурсе
3 года
759
Заявления, уведомления потенциальных поставщиков об отзыве заявки на участие в конкурсе (тендере) закупок товаров, работ и услуг
3 года
760
Уведомления об отсутствии членов конкурсной (тендерной) комиссии, секретаря комиссии и решения о внесении изменений в состав конкурсной (тендерной) комиссии, смене секретаря комиссии
3 года
761
Банковская гарантия обеспечения исполнения договора о закупках
5 лет
После истечения срока договора
762
Уведомления (объявления) об организации-победителе конкурса
3 года
763
Информации об итогах закупок товаров, работ и услуг способом из одного источника (прямых закупок)
3 года
764
Исковые заявления о признании потенциального поставщика недобросовестным участником закупок товаров, работ и услуг
3 года
765
Заявки потенциальных поставщиков на поставку товаров, выполнение работ и оказание услуг способом из одного источника
3 года
766
Протоколы об итогах закупок товаров, работ и услуг способом из одного источника (прямых закупок)
5 лет
767
Договоры о закупках товаров, работ и услуг:
1) способом конкурса;
10 лет ЭПК
После истечения срока действия договора
2) способом запроса ценовых предложений;
5 лет
3) из одного источника (прямых закупок)
5 лет
768
Перечни квалифицированных потенциальных поставщиков товаров, работ и услуг, реестр отечественных товаропроизводителей
До минования надобности
769
Заявления заказчиков, организаторов электронных закупок на регистрацию в системе электронных закупок
3 года
770
Регистрационные карточки-заявления потенциальных поставщиков на регистрацию в системе электронных закупок
3 года
771
Договоры о регистрации потенциальных поставщиков в информационной системе электронных закупок
5 лет
После истечения срока действия договора
772
Перечень недобросовестных поставщиков товаров, исполнителей работ, услуг
Постоянно
Состав документов и сведений, содержащихся в перечне, определяется законодательством Республики Казахстан.
Хранятся в организации, исполняющей функцию ведения перечня, передаются на постоянное государственное хранения после завершения их ведения

773
Тауарларды, жұмыстар және қызметтер сатып алу бойынша хат алмасу
5 жыл
10.2. Қызметті жабдықтау
774
Өнімдер мен материалдарды жеткізудің ерекше жағдайлары:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
775
Қызметті материалдық-техникалық қамтамасыз ету мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
776
Контрактация шарттары
5 жыл
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
777
Өнімдердің, жабдықтардың материалдардың қажеттілігі туралы құжаттар (ақпарлар, ведомостар, кестелер, есептесулер)
5 жыл

773
Переписка по закупкам товаров, работ и услуг
5 лет
10.2. Снабжение деятельности
774
Особые условия поставки продукции и материалов:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
775
Переписка по вопросам материально-технического обеспечения деятельности
5 лет
776
Договоры контрактации
5 лет
После истечения срока действия договора
777
Документы (сводные ведомости, таблицы, расчеты) о потребности в материалах (сырье), оборудовании, продукции
5 лет

778
Материалдарға (шикізаттарға) жабдықтарға және басқа да өнімдерге деген қажеттілік туралы құжаттар (өтініштер, тапсырыстар, жасақтар, тиеу кестелері, диспетчерлік журналдар, бұйрықтар жазбалары, ақпарлар, мәліметтер және басқа құжаттар)
5 жыл
779
Жинақталған ведомостар
1 жыл
780
Жабдықтар, материалдар (шикізаттар), жөнелтілген және тиелген өнімдер спецификациялары
5 жыл
Импорттық жабдықтар – пайдалану аяқталғанға дейін
781
Кедендік декларациялар (ішкі экономикалық қызметке қатысушылардың данасы)
5 жыл
Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен
782
Тұтынушылар тарапынан жөнелтілген, өнімдер және жабдықтар, материалдардың (шикізаттардың) есепке алу журналдары
5 жыл
783
Келіп түскен (жөнелтілген) материалдардың (шикізаттардың), өнімдердің, жабдықтардың сапасы туралы құжаттар (актілер, жарнамалар, қорытындылар, анықтамалар)
5 жыл СТК

778
Документы (заявки, заказы, наряды, графики отгрузки, диспетчерские журналы, записи поручений, сводки, сведения и другие документы) о поставке материалов (сырья), оборудования и другой продукции
5 лет
779
Комплектовочные ведомости
1 год
780
Спецификации на отгрузку и отправку продукции, материалов (сырья), оборудования
5 лет
Импортного оборудования – до окончания эксплуатации
781
Таможенные декларации (экземпляр участника внешнеэкономической деятельности)
5 лет
При условии проведения проверки (ревизии)
782
Журналы учета материалов (сырья), продукции и оборудования, отправляемых потребителям
5 лет
783
Документы (акты, рекламации, заключения, справки) о качестве поступающих (отправляемых) материалов (сырья), продукции, оборудования
5 лет ЭПК

784
Өнімдерге, техникаларға, жабдықтарға кепілдік талондары
1 жыл
Кепілдік мерзімі аяқталғаннан кейін
785
Жабдықтар, өнімдер, материалдардың (шикізаттар) шығыны және өнімі, қалдықтары туралы есептер
5 жыл
786
Тиелген өнімдер және қоймадағы тауарларды сату туралы құжаттар (өкімдер, жасақтары, міндеттемелер, тауар құжаттамасы)
5 жыл
Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен
10.3. Материалдық-мүліктік құндылықтарды сақтауды ұйымдастыру
787
Қоймалық қордың мөлшері
3 жыл
Жаңамен ауыстырғаннан кейін
788
Сақтау (қоймада сақтау) шарттары
5 жыл
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
789
Қоймалардағы, базалардағы қалған материалдардың (шикізаттың), өнімдердің, жабдықтардың кірісін, шығысын, толықтығын есепке алу туралы құжаттар (хабарламалар, материалдық-мүліктік құндылықтарды (жылжымалы мүлікті) есепке алу карточкалары, қойма және амбар кітаптары, қойма куәлігі, талаптар, нарядтар, тиеу ордеру, лимит-жинау карталары)
5 жыл
Материалдық-мүліктік құндылықтарды (жылжымалы мүлікті) есептен шығарғаннан кейін.
Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен
790
Қоймадағы, базадағы материалдардың (шикізат-тардың) қалдықтары, жабдықтар, өнімдердің барысының кіріс, шығыс есеп айырысулары туралы хат алмасу
5 жыл
791
Мүліктерді, тауарлық-материалдық құнды-лықтарды (жылжымалы мүлікті) қоймада сақтау туралы құжаттар (анықтамалар, есептер, мағлұматтар)
5 жыл
Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен
792
Қоймадағы өнімдер және тауарларды сатуға жіберу туралы өкімдерінің есепке алу кітаптары
5 жыл
793
Ыдысты есепке алу және есептен шығару кітаптары
1 жыл
794
Өнім қалдықтары, табиғи кему қалыптары:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
5 жыл
Жаңамен ауыстырғаннан кейін

784
Гарантийные талоны на продукцию, технику, оборудование
1 год
После истечения срока гарантии
785
Отчеты об остатках, поступлении и расходовании материалов (сырья), продукции, оборудования
5 лет
786
Документы (распоряжения, наряды, требования, накладные) об отпуске товаров со складов и отгрузке продукции
5 лет
При условии проведения проверки (ревизии)
10.3. Организация хранения материально-имущественных ценностей
787
Нормативы складских запасов
3 года
После замены новыми
788
Договоры хранения (складского хранения)
5 лет
После истечения срока действия договора
789
Документы (уведомления, карточки учета материально-имущественных ценностей (движимого имущества), кладовые и амбарные книги, складские свидетельства, требования, наряды, погрузочные ордера, лимитно-заборные карты) об учете прихода, расхода, наличия остатков материалов (сырья), продукции, оборудования на складах, базах
5 лет
После списания материально-имущественных ценностей (движимого имущества). При условии проведения проверки (ревизии)
790
Переписка об учете прихода, расхода, наличия остатков материалов (сырья), продукции, оборудования на складах, базах
5 лет
791
Документы (справки, отчеты, сведения) о складском хранении материально-имущественных ценностей (движимого имущества)
5 лет
При условии проведения проверки (ревизии)
792
Книги учета распоряжений на отпуск товаров и продукции со складов
5 лет
793
Книги учета и списания тары
1 год
794
Нормы естественной убыли, отходов продуктов:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
5 лет
После замены новыми

795
Материалдық-мүліктік құндылықтар сақтауды ұйымдастыру туралы хат алмасу (жылжымалы мүліктер)
3 жыл
796
Қоймалардан тауарларды және материалдарды шығаруға рұқсаттамалар
3 жыл
11. Әкімшілік-шаруашылық мәселелер
11.1. Ішкі тәртіп ережелерін сақтау
797
Ұйымның ішкі тәртібінің ережелері (қызметтік тәртіп)
1 жыл
Жаңамен ауыстырғаннан кейін
798
Ішкі тәртіп ережелерінің бұзылғаны туралы құжаттар (актілер, баяндамалық жазбалар және қызметтік хаттар, хат алмасу)
1 жыл

795
Переписка об организации хранения материально-имущественных ценностей (движимого имущества)
3 года
796
Пропуска на вывоз товаров и материалов со складов
3 года
11. Административно-хозяйственные вопросы
11.1. Соблюдение правил внутреннего распорядка
797
Правила внутреннего распорядка (служебного распорядка) организации
1 год
После замены новыми
798
Документы (акты, докладные и служебные записки, переписка) о нарушении правил внутреннего распорядка
1 год

799
Ұйымға кіру куәліктерін және рұқсаттамаларын, теңестіру карталарын бергені, жоғалтқаны туралы құжаттар (актілер, баяндамалық жазбалар және түсіндірме хаттар, өтінімдер, тізімдер, хат алмасу)
1 жыл
800
Куәліктерді және рұқсаттамаларды, теңестіру карталарын тіркеу кітаптары (шығару, есеп айырысулары)
3 жыл
801
Куәліктер, рұқсаттамалар және теңестіру карталарының бланкілерін қабылдау-тапсыру актілері, куәліктерді, рұқсаттамаларды, олардың түбіртектерін жоюдың актілері
1 жыл
802
Қызмет ғимаратына кіруге және материалдық құндылықтарды шығаруға (әкетуге) біржолғы рұқсаттамалар, олардың түбіртектер
1 жыл
803
Жұмыстан тыс уақытта және демалыс күндері қызмет үйіне кіру рұқсаты туралы құжаттар (өтінімдер, хат алмасу)
1 жыл
804
Қызметкерлердің келген және кеткен (жергілікті іс сапарлар) уақыттарын тіркеу кітаптары, журналдары, тізімдері (табелдері)
1 жыл
805
Мекенжайлар және телефондар тізімдері, кітаптары
1 жыл
Жаңамен ауыстырғаннан кейін
806
Қонақ үйден орындар беру туралы хат алмасу
1 жыл
807
Жалға алу ақысының мерзімі мен көлемі туралы хат алмасу
5 жыл
11.2. Ғимараттарды, үй-жайларды пайдалану
808
Мәдени мұра қорғау объектілерінің мәселелері бойынша құжаттар (ақпараттар, актілер, қорытындылар, баяндамалық жазбалар, қызметтік хаттар, анықтамалар, хат алмасу)
Тұрақты
809
Ғимараттар мен үй-жайларды түгендеу туралы құжаттар (хаттамалар, тізімдемелер, актілер)
5 жыл
810
Ғимараттарды және құрылыстарды паспорттандыру туралы сәулет тексерістерімен хат алмасу
Тұрақты
811
Ғимараттарды, құрылыстарды сақтандыру туралы шарттар
5 жыл
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
812
Ғимараттарды, құрылыстарды сақтандыру туралы құжаттар (полистер, келісімдер, хат алмасу)
5 жыл
Сақтандыру мерзімі аяқталғаннан кейін
813
Ұйымды орналастырудың жоспарлары
3 жыл
Жаңамен ауыстырғаннан кейін
814
Ұйым нысаналарын беру туралы хат алмасу
5 жыл СТК
815
Ұйым алып отырған үй-жайларға кіргізу, шығару, оларды пайдалану мерзімін ұзарту туралы хат алмасу
5 жыл
816
Ұйым алып отырған ғимараттардың жай-күйі, ағымдағы және капиталдық жөндеу жүргізу қажеттілігі туралы құжаттар (баяндамалар, үлгілер, актілер, анықтамалар, өтініштер, баяндамалық жазбалар, жұмыс жоспарлары - кестелері, хат алмасу)
5 жыл СТК
817
Басқарушы компанияларды таңдау бойынша құжаттар (өтініштер, жиналыс хаттамалары, анықтамалар, өтініш тіркеу журналдары және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Басқарушы компаниялар қайта таңдалғаннан кейін
818
Ғимараттар, аулаларды тиісті техникалық және санитарлық жай-күйінде ұстау туралы хат алмасу
3 жыл
819
Үй-жайларға санитарлық-гигиеналық өңдеулер жүргізу туралы құжаттар (өтініштер, актілер, хат алмасу)
3 жыл

799
Документы (акты, докладные и служебные записки, заявки, списки, переписка) о выдаче, утрате удостоверений, пропусков, идентификационных карт
1 год
800
Книги регистрации (учета выдачи) удостоверений, пропусков, идентификационных карт
3 года
801
Приемные акты на бланки удостоверений, пропусков, идентификационных карт, расходные акты уничтожения удостоверений, пропусков, корешков к ним
1 год
802
Разовые пропуска, корешки пропусков в служебные здания и на вынос материальных ценностей
1 гол
803
Документы (заявки, переписка) о допуске в служебные помещения в нерабочее время и выходные дни
1 год
804
Книги, журналы, табели регистрации прихода и ухода (местных командировок) работников
1 год
805
Списки, книги адресов и телефонов
1 год
После замены новыми
806
Переписка о предоставлении мест в гостиницах
1 год
807
Переписка о сроках и размере арендной платы
5 лет
11.2. Эксплуатация зданий, помещений
808
Документы (информации, акты, заключения, докладные и служебные записки, справки, переписка) по вопросам охраны объектов культурного наследия
Постоянно
809
Документы (протоколы, описи, акты) об инвентаризации зданий и строений
Постоянно
810
Переписка с архитектурными инспекциями о паспортизации зданий и сооружений
5 лет ЭПК
811
Договоры о страховании зданий, сооружений
5 лет
После истечения срока действия договора
812
Документы (полисы, соглашения, переписка) о страховании зданий, сооружений
5 лет
После истечения срока страхования
813
Планы размещения организации
3 года
После замены новыми
814
Переписка о предоставлении помещений организации
5 лет ЭПК
815
Переписка о вселении, выселении, продлении сроков пользования помещениями, занимаемыми организацией
5 лет ЭПК
816
Документы (доклады, обзоры, акты, справки, заявки, докладные записки, планы-графики работ, переписка) о состоянии зданий и помещений, занимаемых организацией, необходимости проведения капитального и текущего ремонта
5 лет ЭПК
817
Документы (заявления, протоколы собраний, справки, журналы регистрации заявлений и другие документы) по выбору управляющих компаний
5 лет ЭПК
После перевыборов управляющей компании
818
Переписка о содержании зданий, прилегающих территорий в надлежащем техническом и санитарном состоянии
3 года
819
Документы (заявки, акты, переписка) о проведении санитарно-гигиенической обработки помещений
3 года

820
Ұйымдардың, мекемелердің қоршаған ортаны ластауы жөніндегі құжаттар (актілер, хабарламалар, анықтамалар, ауаны сынау өлшемдері және басқалар)
5 жыл
821
Энергиямен жабдықтау шарттары
5 жыл
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
822
Су жабдықтары және жылу энергетикалық қорлары туралы құжаттар (өтініштер, есептер, хат алмасу)
3 жыл
823
Ұйымға коммуналдық қызмет көрсету шарттары
5 жыл
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
824
Ұйымға коммуналдық қызмет көрсету туралы хат алмасу
1 жыл

820
Документы (акты, объявления, справки, измерение испытаний воздуха) о загрязнении окружающей среды организациями и учреждениями
5 лет
821
Договоры энергоснабжения
5 лет
После истечения срока действия договора
822
Документы (заявки, отчеты, переписка) о топливно-энергетических ресурсах и водоснабжении
3 года
823
Договоры коммунального обслуживания организации
5 лет
После истечения срока действия договора
824
Переписка о коммунальном обслуживании организации
1 год

825
Ғимараттардың, құрылысттардың, қысқы мерзімге дайындығы және дүлей апаттардан сақтану шаралары туралы құжаттар (анықтамалар, ақпарлар, хат алмасу)
3 жыл
826
Үй-жайлардың, ғимараттардың, құрылыстардың, техникалық жабдықтарын пайдалану кезіндегі ақауларын есепке алу журналдары
3 жыл
11.3. Көлік қызметін көрсету, ішкі байланыс
827
Көлік құралдары иесінің азаматтық жауапкершілігімен міндетті сақтандыру келісімшарттары
5 жыл
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін

825
Документы (справки, сводки, переписка) о подготовке зданий, сооружений к зиме и предупредительных мерах от стихийных бедствий
3 года
826
Журналы учета неполадок при эксплуатации технического оборудования помещений, зданий, сооружений
3 года
11.3. Транспортное обслуживание, внутренняя связь
827
Договоры обязательного страхования гражданской ответственности владельцев транспортных средств
5 лет
После истечения срока действия договора

828
Көліктің әртүрлі түрлерін пайдалану және жай-күйі, дамуы, ұйымдастыруы туралы құжаттар (анықтамалар, баяндамалық жазбалар, мәліметтер, хат алмасу)
5 жыл СТК
829
Автосақтандыру бойынша шарттар
5 жыл
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
830
Лауазымды тұлғалар мен ұйымдарға автокөлікті беру және бекіту туралы хат алмасу
3 жыл
831
Материалдық жауапты тұлға мен ұйымға автокөлікті беру жөніндегі келісімшарттар
3 жыл

828
Документы (справки, докладные записки, сведения, переписка) об организации, развитии, состоянии и эксплуатации различных видов транспорта
5 лет ЭПК
829
Договоры по автострахованию
5 лет
После истечения срока действия договора
830
Переписка о выделении и закреплении автотранспорта за организациями и должностными лицами
3 года
831
Договоры о передаче автотранспорта материально ответственному лицу и организации
3 года

832
Ұйымның көлік құралдарына деген мұқтаждығын анықтау туралы құжаттар (өтінімдер, есеп айырысулар, хат алмасу)
3 жыл
833
Жүк тасымалдау және көлік құралдарын жалға алу туралы шарттар
5 жыл
Келісім-шарттар күшінің мерзімі өткеннен кейін
834
Жүк тасымалдау туралы хат алмасу
3 жыл
835
Жүктерді тасымалдауға тапсырыстар
1 жыл
836
Көлік құралдарына жүк тиеудің нормативтері
1 жыл
Жаңамен ауыстырғаннан кейін
837
Жүк тасымалдау бойынша жағдайлар:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты

832
Документы (заявки, расчеты, переписка) об определении потребности организации в транспортных средствах
3 года
833
Договоры о перевозке грузов и аренде транспортных средств
5 лет
После истечения срока действия договора
834
Переписка о перевозке грузов
3 года
835
Заявки на перевозку грузов
1 год
836
Нормативы загрузки транспортных средств
1 год
После замены новыми
837
Условия по перевозке грузов:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно

2) басқа да ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
838
Авариялық комиссиялардың құжаттары (актілер, қорытындылар, жеткізу, хаттамалар)
10 жыл СТК
Ірі материалдық залалдарға және адамның құрбан болуына байланысты – тұрақты
839
Көліктің әртүрлі түрлерінің қозғалысының қауіпсіздігі туралы хат алмасу
3 жыл
840
Авариялар және жол-көлік оқиғалары туралы хат алмасу
5 жыл
841
Жол-көліктері оқиғаларының есеп жүргізу журналдары
10 жыл СТК
842
Көлік қаражаттарының техникалық мінездемелері
1 жыл
Көлік құралдарын есептен шығарғаннан кейін

2) в других организациях
До замены новыми
838
Документы (акты, заключения, донесения, протоколы) аварийных комиссий
10 лет ЭПК
Связанные с крупным материальным ущербом и человеческими жертвами – постоянно
839
Переписка о безопасности движения различных видов транспорта
3 года
840
Переписка об авариях и дорожно-транспортных происшествиях
5 лет
841
Журналы учета дорожно-транспортных происшествий
10 лет ЭПК
842
Технические характеристики транспортных средств
1 год
После списания транспортных средств

843
Көлік құралдарының паспорттары
Көлік құралдарын есептен шығарғанға дейін
844
Көлік құралдарының техникалық жай-күйі және оларды есептен шығару туралы құжаттар (мағлұматтар, ведомостар, актілер, хат алмасу)
3 жыл
Көлік құралдарын есептен шығарғаннан кейін
845
Көлік құралдарын жөндеуі туралы құжаттар (өтініштер, актілер, мәліметтер, кестелер, қызмет ету, хат алмасу)
3 жыл
846
Көлік құралдарын профилактикалық түрде қарау және жөндеу жүргізудің тапсырыстарын есеп алу журналдары
1 жыл
847
Бензиннің, жанар-жағармай материалдардың және қордағы бөлшектердің шығыны туралы құжаттар (жанармай құйып алуға рұқсат беретін лимиттер мен парақтар, күнделікті есептер және мағлұматтар, хат алмасу)
1 жыл
Тексеріс (ревизия) жүргізілгеннен кейін

843
Паспорта транспортных средств
До списания транспортных средств
844
Документы (сведения, ведомости, акты, переписка) о техническом состоянии и списании транспортных средств
3 года
После списания транспортных средств
845
Документы (заявки, акты, сведения, графики обслуживания, переписка) о ремонте транспортных средств
3 года
846
Журналы учета заявок на проведение ремонта и профилактического осмотра транспортных средств
1 года
847
Документы (заправочные лимиты и листы, оперативные отчеты и сведения, переписка) о расходе бензина, горюче-смазочных материалов и запчастей
1 год
После проведения проверки (ревизии)

848
Желіге автомобилдердің шығуы туралы құжаттар (кестелер, ақпарлар, мәліметтер)
1 жыл
Тексеріс (ревизия) жүргізілгеннен кейін
849
Жол парақтары
5 жыл
Тексеріс (ревизия) жүргізілгеннен кейін
850
Диспетчерлік журналдар
3 жыл
851
Жол парақтарын есепке алу журналдары, кітаптары
5 жыл
852
Съездерді, конференцияларды, жиналыстарды және басқа да іс-шараларды байланыс құралдарымен қамтамасыз ету туралы хат алмасу
5 жыл
853
Байланыс құралдарының дамуы және оның пайдалануы туралы құжаттар (анықтамалар, баяндама хаттар, мәліметтер, хат алмасу)
5 жыл СТК
854
Ұйымның байланыс желісі және телекоммуникациялық арналарын қорғау бойынша құжаттары (баяндама, анықтама, мәлімет)
5 жыл СТК
855
Ішкі байланыстардың жай-күйі туралы хат алмасу
5 жыл
856
Байланыс құралдарын орнатуға және пайдалануға берілген рұқсат қағаздар
1 жыл
Байланыс құралдарын пайдалану аяқталғаннан кейін
857
Ұялы телефондар операторларымен байланыс ұйымдастыру туралы хат алмасуы
5 жыл
858
Ішкі байланыстарды ұйымдастыру, пайдалану, жалға беру және жөндеу туралы шарттар
5 жыл
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін

848
Документы (графики, сводки, сведения) о выходе автомобилей на линию
1 год
После проведения проверки (ревизии)
849
Путевые листы
5 лет
При условии проведения проверки (ревизии)
850
Журналы диспетчерские
3 года
851
Книги, журналы учета путевых листов
5 лет
852
Переписка об обеспечении средствами связи съездов, конференций, совещаний и других мероприятий
5 лет
853
Документы (справки, докладные записки, сведения, переписка) о развитии средств связи и их эксплуатации
5 лет ЭПК
854
Документы (доклады, справки, сведения) по организации защиты телекоммуникационных каналов и сетей связи
5 лет ЭПК
855
Переписка о состоянии внутренней связи
5 лет
856
Разрешения на установку и использование средств связи
1 год
После окончания эксплуатации средств связи
857
Переписка с операторами сотовой связи об организации связи
5 лет
858
Договоры об организации, эксплуатации, аренде и ремонте внутренней связи
5 лет ЭПК
После истечения срока действия договора

859
Ұйымның ішкі байланысын телефонмен жабдықтау, оған радио қою, белгі жабдығын құру және пайдалану жөніндегі жұмыстарды жүргізу туралы хат алмасу
3 жыл
860
Ұйымның ішкі байланыс желісінің сұлбалары
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
861
Байланыс желілерін пайдалануға беру актілері
1 жыл
Байланыс желілері алынғаннан кейін
862
Байланыс құралдарын жөндеу және техникалық қарау, есеп жүргізуінің бүлінуі туралы құжаттар (тізімдер (ведомость), актілер, бақылау парақтары, ақпарлар, мәлімдеме)
1 жыл
Ақаулық жойылғаннан кейін

859
Переписка о проведении работ по телефонизации, радиофикации, сигнализации и эксплуатации внутренней связи организации
3 года
860
Схемы линий внутренней связи организации
До замены новыми
861
Акты ввода в эксплуатацию линий связи
1 год
После снятия линий связи
862
Документы (ведомости, акты, контрольные листы, сводки, рапорты) об учете повреждений, технического осмотра и ремонта средств связи
1 год
После устранения неполадок

863
Ағымдағы және күрделі жөндеуден өткеннен кейін байланыс және белгі беру құралдарын қабылдау актілері
3 жыл
Жөндеу жүргізгеннен кейін
864
Байланыс құралдарының бұзылуы туралы өтініштердің есепке алу журналдары
3 жыл
865
Байланыс құралдарының есепке алу кітаптары, картотекалары
5 жыл
866
Телефон станцияларындағы кезекшілердің жазбаларын есепке алу кітаптары
1 жыл
867
Халықаралық телефон арқылы сөйлесулерді тіркеу кітаптары
1 жыл
11.4. Ұйымның қауіпсіздігін қамтамасыз ету
868
Өртке қарсы қорған ұйымдастыру және жалпы ұйымдастыру туралы құжаттар (жоспарлар, есептер, баяндамалық жазбалар, қызметтік хаттар, актілер, анықтамалар, хат алмасу)
5 жыл СТК
869
Төтенше жағдайлар мен азаматтық қорғаныс жұмысын ұйымдастыру туралы құжаттар (жоспарлар, есептер, актілер, анықтамалар, тізімдер, хат алмасу)
5 жыл СТК
870
Азаматтық қорғаныс объектісі бастығының бұйрығы
5 жыл СТК

863
Акты приемки средств связи и сигнализации после текущего и капитального ремонта
3 года
После проведения ремонта
864
Журналы учета заявлений о повреждении средств связи
3 года
865
Картотеки, книги учета средств связи
5 лет
866
Книги учета записи дежурных на телефонных стациях
1 год
867
Книги регистрации междугородных телефонных разговоров
1 год
11.4. Обеспечение безопасности организации
868
Документы (планы, отчеты, докладные и служебные записки, акты, справки, переписка) об организации общей и противопожарной охраны организации
5 лет ЭПК
869
Документы (планы, отчеты, акты, справки, списки и другие документы) об организации работы по гражданской обороне и чрезвычайным ситуациям
5 лет ЭПК
870
Приказы начальника гражданской обороны объекта
5 лет ЭПК

871
Жұмылдыруды хабарлау кезінде қордағы азаматтарды хабардар ету жоспарлары
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
872
Төтенше жағдайлар барысында ғимараттардан тез арада көшіру мүмкін болмаса, жеке құрамның іс-әрекетінің жоспар-сұлбалары
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
873
Ұйымның күзетін және өртке қарсы жай-күйінің тексеру туралы құжаттары (актілер, анықтамалар, жоспарлар, есептер, ақпарлар, мәліметтер)
3 жыл
874
Ғимараттарды (нысандарды), осы ғимараттарда қолданылатын электрондық - есептеу құралдарын аттестациялаудың актілері
3 жыл
Қайта аттестаттау немесе пайдалану аяқталғаннан кейін
875
Өнімнің жеке түрін, тұтынуын және өндіріс қалдығының, қауіпті заттардың тізімі
Тұрақты
876
Өрт қауіпсіздігі бойынша нұсқаманың тіркеу журналдары
3 жыл
877
Өрт туралы есептер:

871
Планы оповещения граждан, пребывающих в запасе, при объявлении мобилизации
До замены новыми
872
Планы-схемы действий личного состава при чрезвычайных ситуациях в случае, если немедленная эвакуация из здания невозможна
До замены новыми
873
Документы (акты, справки, планы, отчеты, сводки, сведения) об обследовании охраны и противопожарного состояния организации
3 года
874
Акты аттестации режимных помещений, средств электронно-вычислительной техники, используемой в этих помещениях
3 года
После переаттестации или окончания эксплуатации
875
Перечень опасных веществ, отходов производства и потребления, отдельных видов продукции
Постоянно
876
Журналы регистрации инструктажа по пожарной безопасности
3 года
877
Отчеты о пожарах:

894
Арнайы құралдар және оқ-дәрілер, қозғалыс және қарудың сапалы күй-жайы, есеп барысындағы актілер, карточкалар, кітаптар
Тұрақты
895
Қаруды сақтау және алып жүру құқығына рұқсаттын ресімдеу туралы хат алмасу
5 жыл
896
Ұйымға кіру-шығу режимдері туралы құжаттар (актілер, анықтамалар, баяндау хаттар және қызметтік хаттар, қорытындылар, хат алмасу)
5 жыл
897
Қызметтік куәліктерінде қойылған қолдың үлгілері
Қажеттілігі өткенге шейін
5 жылдан кем емес

894
Книги, карточки, акты учета наличия, движения и качественного состояния оружия, боеприпасов и спецсредств
Постоянно
895
Переписка об оформлении разрешений на право хранения и ношения оружия
5 лет
896
Документы (акты, справки, докладные и служебные записки, заключения, переписка) по вопросам пропускного режима организации
5 лет
897
Образцы подписей служебных удостоверений
До минования надобности
Не менее 5 лет

898
Кезекшіліктер мен кілттерді қабылдау-тапсыруды есепке алу кітаптары, журналдары
1 жыл
899
Ұйым күзетінің жедел мәселелері бойынша құжаттар (актілер, анықтамалар, баяндамалық жазбалар, тізімдер, кестелер)
1 жыл
12. Әлеуметтік-тұрғын-үй мәселелері
12.1. Әлеуметтік мәселелер
900
Халықты әлеуметтік қорғаудың кешенді бағдарламалары:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) өзге де ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге шейін
901
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл

898
Книги, журналы учета опечатывания помещений, приема-сдачи дежурств и ключей
1 год
899
Документы (акты, справки, докладные записки, списки, графики) по оперативным вопросам охраны организации
1 год
12. Социально-жилищные вопросы
12.1. Социальные вопросы
900
Комплексные программы социальной защиты населения:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
901
Переписка по вопросам государственного социального страхования
5 лет

902
Сәтсіз оқиғалардан қызметкерлерді сақтандыру шарттары
5 жыл
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
903
Міндетті зейнетақы жарналарын, әлеуметтік төлемдерді аудару бойынша жеке тұлғалардың (қызметкерлердің) тізімдері мен төлем тапсырмалары
75 жыл
Банктерде – 5 жыл
904
Жинақтау зейнетақы қорына міндетті зейнетақы жарналарын аударуды есепке алу жөніндегі есеп карточкалары, ведомостары (деректер базасы)
75 жыл
905
Міндетті әлеуметтік аудару, әлеуметтік төлемдерді аудару бойынша жеке тұлғалардың (қызметкерлердің) тізімдері мен төлем тапсырмалары
75 жыл
Банктерде – 5 жыл

902
Договоры страхования работников от несчастных случаев
5 лет
После истечения срока действия договора
903
Списки физических лиц (работников) и платежные поручения по перечислению обязательных пенсионных взносов
75 лет
В банках – 5 лет
904
Карточки учета, ведомости (базы данных) по учету обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды
75 лет
905
Списки физических лиц (работников) и платежные поручения по перечислению обязательных социальных отчислений
75 лет
В банках – 5 лет

906
Жинақтау міндетті әлеуметтік аударуды есепке алу жөніндегі есеп карточкалары, ведомостары (деректер базасы)
75 жыл
Банктерде – 5 жыл
907
Қызметкерлерді әлеуметтік жағынан қорғау мәселелері бойынша құжаттар (анықтамалар, өтініштер, шешімдер, хат алмасу және басқалар)
5 жыл СТК
908
Қызметкерлерге міндетті дәрігерлік қызмет көрсету бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары және осы шарттардың өзгеруіне әсер ететін құжаттар
5 жыл
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
909
Еңбекке жарамсыздық парақтары
5 жыл
910
Еңбекке жарамсыздық парақтарын тіркеу кітаптары, журналдары
5 жыл
911
Уақытша еңбек қабілеттілігі бойынша әлеуметтік жағдайдың бағыты туралы жиналыс отырысы комиссияларының хаттамалары
5 жыл

906
Карточки учета, ведомости (базы данных) по учету обязательных социальных отчислений
75 лет
В банках – 5 лет
907
Документы (справки, заявления, решения, переписка и другие документы) по вопросам социальной защиты работников
5 лет ЭПК
908
Договоры страхования (перестрахования) по обязательному медицинскому обслуживанию работников и документы, влияющие на изменения данных договоров
5 лет
После истечения срока действия договора
909
Листки нетрудоспособности
5 лет
910
Книги, журналы регистрации листков нетрудоспособности
5 лет
911
Протоколы заседаний комиссии о назначении социальных пособий по временной нетрудоспособности
5 лет

912
Қызметкерлердің зейнетақыларының бағыты және құжаттарының дайындығы бойынша ережелері:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) өзге де ұйымдарда
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
913
Жеңілдікпен зейнеткерлікке шыққан қызметкерлердің тізімі
75 жыл
914
Қосымша жалақыға құқығы бар тұлғалардың тізімі (мекенжайлық әлеуметтік көмек)
Жаңамен ауыстырылғанға дейін
915
Жұмыс орындарына және ақшалай қаражаттарға (жұмыс орындарының үлес жағдайларын орындамаған кезде) белгіленген үлестің орындалғаны туралы мағлұматтар
5 жыл
916
Есепке алу журналдары, кітаптары:
1) медициналық сақтау полистерінің берілгендері;
3 жыл
Соңғы жазбадан кейін

912
Правила по подготовке документов и назначению пенсий работникам:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До замены новыми
913
Списки работников, уходящих на льготную пенсию
75 лет
914
Списки лиц, имеющих право на дополнительные выплаты (адресную социальную помощь)
До замены новыми
915
Сведения о выполнении установленных квот на рабочие места и движении денежных средств (при невыполнении условий квотирования рабочих мест)
5 лет
916
Журналы, книги учета:
1) выданных полисов медицинского страхования;
3 года
После последней записи

12.2. Баспана-тұрмыстық мәселелер
932
Тұрмыс қорын тіркеу журналдары
Тұрақты
933
Әкімдер аппаратының барысындағы тұрмыстық комиссиялары отырысының хаттамалары, құжаттар (өтініштер, тізімдер, анықтамалар және басқа құжаттар)
Тұрақты
934
Қызметкерлерге тұрғын үй алаңын беруі, үлесті-руі туралы құжаттар (баяндамалық жазбалар, анықтамалар, хат алмасу)
5 жыл
Тұрғын үй алаңы берілгеннен кейін
935
Бюджет ұйымдарының тұрғын үй алаңын қажет ететін қызметкерлерін есепке алу кітаптары
10 жыл1
Тұрғын үй алаңы берілгеннен кейін
936
Бюджет ұйымының қызметкерлеріне берілген, лауазымы және жалақысының мөлшері туралы жұмыс орнынан анықтамалар
5 жыл
937
Қызметтік тұрғын үйді қажет ететін қызметкерлерді есепке алу кітаптары
5 жыл
Тұрғын үй алаңы берілгеннен кейін
938
Қызметкерлердің тұрмыстық жағдайын тексеру туралы құжаттар (актілер, мәліметтер, қорытындылар)
5 жыл
Тұрғын үй алаңы берілгеннен кейін
939
Тұрғын үй алаңын пайдалану (жалдау), тұрғын үй-жайларды жалдау және ауыстыру туралы шарттар
5 жыл СТК
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
940
Тұрғын үй алаңдарын жеке меншікке беруді және тұрғын үй алаңдарын тапсыру бойынша құжаттардың тіркеу кітаптары
Тұрақты
941
Тіркеу журналдары, кітаптары (деректер базасы):
1) тұрғын үйді жекешелендіру өтініші;
Тұрақты
2) тұрғын үйді жекешелендіру шарттары;
Тұрақты
3) тұрғын үйді жекешелендіру шарттарын беру
Тұрақты

12.2. Жилищно-бытовые вопросы
932
Журналы регистрации жилого фонда
Постоянно
933
Протоколы заседаний жилищных комиссий при аппаратах акимов, документы (заявления, списки, справки и другие документы) к ним
Постоянно
934
Документы (докладные записки, справки, переписка) о предоставлении, распределении жилой площади работникам
5 лет
После предоставления жилой площади
935
Книги учета работников бюджетных организаций, нуждающихся в жилой площади
10 лет
После предоставления жилой площади
936
Справки с места работы, о занимаемой должности и размере заработной платы, выданные работникам организаций
5 лет
937
Книги учета работников, нуждающихся в служебной жилой площади
5 лет
После предоставления жилой площади
938
Документы (акты, сведения, заключения) об обследовании жилищно-бытовых условий работников
5 лет
После предоставления жилой площади
939
Договоры о праве пользования (найма) жилой площадью, аренде и обмене жилых помещений
5 лет ЭПК
После истечения срока действия договора
940
Книги регистрации документов по передаче жилых помещений в собственность граждан и учета приватизированной жилой площади
Постоянно
941
Книги, журналы (базы данных) регистрации:
1) заявлений на приватизацию жилья;
Постоянно
2) договоров на приватизацию жилья;
Постоянно
3) выдачи договоров на приватизацию жилья
Постоянно

942
Тұрғын үйлерге кіргізу, шығару және қолдану мерзімін ұзарту туралы хат алмасу
5 жыл СТК
943
Тұрғын үй алаңын броньдау туралы құжаттар (қорғау куәлігі, өтініш, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл
Броньдау аяқталғаннан кейін
944
Тұрғын үйлерді жекешелендіру құжаттары (өтініштер, анықтамалар, келісімшарттар, актілер және басқа құжаттар)
Тұрақты
945
Кәмелетке толмағандардың (тұрғын үй алаңын сату, ауыстыру) тұрғын үй алаңын иеліктен шығару жөніндегі құжаттар (өтініш, туу туралы куәлік, қаулылар)
Тұрақты
946
Кәмелетке толмаған балаларға тұрғын үй алаңдарын бекітуді есепке алу карточкалары
3 жыл
Кәмелетке толғаннан кейін

942
Переписка о вселении, выселении и продлении сроков пользования жилой площадью
5 лет ЭПК
943
Документы (охранные свидетельства, заявления, переписка и другие документы) о бронировании жилой площади
5 лет
После окончания бронирования
944
Документы (заявления, справки, договоры, акты и другие документы) на приватизацию жилья
Постоянно
945
Документы (заявления, копии свидетельств о рождении, постановления) по отчуждению жилой площади несовершеннолетних (продажа, обмен жилой площади)
Постоянно
946
Карточки учета закрепления жилой площади за несовершеннолетними детьми
3 года
После достижения совершеннолетия

947
Ұйым қызметкерлеріне тарту етілген тұрғын үйлерін, сатып алу-сату, сыйға тарту келісімшарттары
Тұрақты
948
Тұрғын үйлердің уақытша жалдаушысы болмауына байланысты пайдалану құқығын сақтау туралы келісімшарттар
5 жыл
Бронь алынғаннан кейін
949
Тұрғын үйлердің уақытша жалдаушысы болмауына байланысты пайдалану құқығын сақтауы бойынша құжаттар (өтініштер, тұрғын үйлер мінездемелері, анықтамалар және басқа құжаттар)
5 жыл
Жалдаушы қайтарғаннан кейін
950
Өмірлік ұстанымның қарауымен келісімшарттары
Тұрақты

947
Договоры купли-продажи, дарения жилых помещений работникам организации
Постоянно
948
Договоры о сохранении права пользования за временно отсутствующим нанимателем жилой площади
5 лет
После снятия брони
949
Документы (заявления, характеристики жилой площади, справки и другие документы) по сохранению права пользования за временно отсутствующим нанимателем жилой площади
5 лет
После возвращения нанимателя
950
Договоры пожизненного содержания с иждивением
Постоянно

951
Ұйым қызметкерлеріне тұрғын үйлерді сатып алу, мұра ету, тарту ету, жалға алу туралы құжаттары (мәліметтер, анықтамалар, хат алмасу)
5 жыл СТК
952
Пәтер жоспарлары, түбіршек ордерлері, тұрғын үйлерді пайдалану құқығының ордерлері
Тұрақты
953
Тұрғын үйлерге шығарылған ордерлердің есепке алу кітаптары
Тұрақты
954
Азаматтарды өз еріктерімен иемденген қызметтік үйлерден шығару туралы хат алмасу
5 жыл
Тұрғын алаңы босатылғаннан кейін
955
Авариялық деп танылға, қызметтік үй-жайлардан азаматтарды шығару туралы хат алмасу
5 жыл
Тұрғын алаңы берілгеннен кейін

951
Документы (сведения, справки, переписка) об аренде, дарении, завещании, купле-продаже жилых помещений работникам организации
5 лет ЭПК
952
Ордера на право пользования жилой площадью, корешки ордеров, планы квартир
Постоянно
953
Книги учета выдачи ордеров на жилую площадь
Постоянно
954
Переписка о выселении граждан из служебных, самовольно занятых помещений
5 лет
После освобождения жилой площади
955
Переписка о выселении граждан из служебных помещений, признанных аварийными
5 лет
После предоставления жилой площади

956
Үйде тұрушыларды тіркеу кітаптары (үйлер,пәтер бойынша кітаптар)
Тұрақты
Үй бұзылғаннан кейін мемлекет-тік мұрағатқа сақтауға беріледі
957
Пәтерлер иелерінің басқару кооперативтерінің хаттамалары
Тұрақты
958
Пәтерді жалға алушылардың есеп шоттары
5 жыл
Жаңамен ауыстырғаннан кейін
959
Ұйымның меншігіндегі тұрғын үйлерге қызмет көрсету шарттары
5 жыл
Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
960
Санитарлық жай-күйдің және территориялық алаңдарды абаттандыру мәселелері бойынша құжаттар (нұсқама, актілер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК

956
Книги регистрации жильцов (домовые, поквартирные книги)
Постоянно
Передаются на хранение в государственные архивы после сноса дома
957
Протоколы правлений кооперативов собственников квартир
Постоянно
958
Лицевые счета квартиросъемщиков
5 лет
После замены новыми
959
Договоры на обслуживание жилых помещений, находящихся в собственности организации
5 лет
После истечения срока действия договора
960
Документы (предписания, акты, переписка и другие документы) по вопросам санитарного состояния и благоустройства территорий дворов
5 лет

961
Ұйымның меншігіндегі тұрғын үйлерге коммуналдық қызмет көрсету туралы хат алмасу
1 жыл
962
Пәтер ақысы туралы құжаттар (хабарлама көшірмелері, мәліметтер, есептер, ведомостар, анықтамалар)
5 жыл
Жүргізу шартымен
963
Қызметкерлерді тамақтандыруды ұйымдастыру туралы құжаттар (актілер, анықтамалар, баяндау хаттар, мәліметтер, ұсыныстар, хат алмасу және басқа құжаттар)
3 жыл
964
Ұжымдық бау шаруашылығы мен бақша шаруашылығы туралы құжаттар (баяндау хаттар, анықтамалар, ақпараттар, хат алмасу)
5 жыл СТК
965
Бақша серіктестіктері басқармалары отырыс-тарының хаттамалары (өтініштер, шешім, ұсыныс)
5 жыл СТК
12.3. Жұмыстан бос уақытты ұйымдастыру

961
Переписка о коммунальном обслуживании жилой площади, находящейся в собственности организации
1 год
962
Документы (копии извещений, сведения, расчеты, ведомости, справки) о квартирной плате
5 лет
При условии проведения
963
Документы (акты, справки, докладные записки, сведения, предложения, переписка и другие документы) об организации питания работников
3 года
964
Документы (докладные записки, справки, информации, переписка) о коллективном садоводстве и огородничестве
5 лет
965
Протоколы заседаний правлений садоводческих товариществ, документы (заявления, решения, представления) к ним
5 лет ЭПК
12.3. Организация досуга

966
Қызметкерлердің бос уақытын ұйымдастыру туралы құжаттар (анықтамалар, мәліметтер, есептер, хат алмасу, фотофоноқұжаттар, бейнеқұжаттар)
5 жыл СТК
967
Қалалардың, аудандардың туристік инфра-құрылымы бойынша құжаттар (баяндамалар, жоспарлар, сұлбалар, карталар, буклеттер және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
968
Мәдени-бұқаралық, сондай-ақ, қайырымдылық іс-шараларды тексеру туралы құжаттар (қаулылар, шешімдер, хаттамалар, ұсыныстар, бағдарла-малар, сценарийлер)
Тұрақты
969
Мәдени-бұқаралық, сондай-ақ, қайырымдылық іс-шараларды тексеру туралы құжаттар (сметалар, тізімдер, есептер, ақпараттар, анықтамалар, хат алмасу)
5 жыл СТК
970
Қызметкерлер үшін саяхат жүргізу, әңгіме, баяндама, лекция оқуды ұйымдастыру туралы хат алмасу
1 жыл
971
Байқауларға қатысу және өткізу, конкурстардағы өзіндік шығармашылықтары туралы құжаттар (тізімдер, хат алмасу)
5 жыл СТК
972
Кештерді, концерттерді, шығармашылық кештерді өткізуінің тематикалық жоспарлары, сценарийлері
5 жыл СТК
973
Спорттық және шипалы іс-шараларға қатысу және өткізу туралы құжаттар (анықтамалар, ақпарлар, тізімдер, бағдарламалар, кестелер, хаттамалар, хат алмасу)
5 жыл СТК
974
Спорттық керек-жарақты және спорттық киімдердіберу ведомостары
5 жыл
975
Спорт және денешынықтыру сабақтары үшін алаңдар мен ғимараттарды жабдықтау және даярлау туралы құжаттар (өтініштер, түрлі жасақ, хат алмасу)
3 жыл
976
Үйірме, топтар, бөлімше жұмыстарының кестелерін есепке алу журналдары
1 жыл
977
Шет елдеріне шығушы туристердің құжаттары (анкеталар, анықтамалар, тізімдер)
3 жыл
978
Шет елдік саяхаттарды, турларды ұйымдастыру туралы хат алмасу
3 жыл
13. Бастауыш кәсіподақ және өзге қоғамдық бірлестіктер қызметі
13.1. Қызметті ұйымдастыру
979
Жалпы, есептік-сайлау конференцияларын, жиналыстарды өткізу туралы құжаттар (хаттамалар, баяндамалар, қаулылар, шешімдер, бұрыштама, қатысушылардың тізбесі және басқа құжаттар)
Тұрақты
980
Есептік-сайлау компанияларын, қоғамдық іс-шараларды ұйымдастыру, және өткізу туралы құжаттар (баяндамалық жазбалар, анықтамалар, күнтізбелік жоспарлар, есептер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
981
Бастауыш кәсіподақ ұйымдарының (қоғамдық бірлестіктердің) жетекші органдарын сайлау туралы құжаттар (дауыс беру бюллетені, басшылықтың жаңа құрамына ұсынылған кандидаттар тізімі және басқа құжаттар)
Өкілеттік мерзімі ішінде
982
Бастауыш кәсіподақ ұйымы (қоғамдық бірлестік) атына жасалған сын ескертулер мен ұсыныстарды іске асырудың жоспарлары
Тұрақты
983
Бастауыш кәсіподақ ұйымына (қоғамдық бірлестікке) мүшелікке қабылдау, қызмет-керлердің еңбек ақысынан мүшелік жарналарды аудару, материалдық көмек көрсету, алу, мүшелік билеттердің күшін жою туралы құжаттар (өтініштер, өтінімдер, тізімдер, актілер, анықтамалар, хат алмасу)
3 жыл

966
Документы (справки, сведения, отчеты, переписка, фотофонодокументы, видеодокументы) об организации досуга работников
5 лет ЭПК
967
Документы (доклады, планы, схемы, карты, и другие документы) по туристической инфраструктуре города, района
5 лет ЭПК
968
Документы (постановления, решения, протоколы, положения, программы, сценарии) о проведении культурно-массовых, в том числе, благотворительных мероприятий
Постоянно
969
Документы (сметы, списки, отчеты, информации, справки, отчеты, переписка) о проведении культурно-массовых, в том числе, благотворительных мероприятий
5 лет ЭПК
970
Переписка об организации чтения лекций, докладов, бесед, проведения экскурсий для работников
1 год
971
Документы (списки, переписка) о проведении и участии в смотрах, конкурсах самодеятельного творчества
5 лет ЭПК
972
Сценарии, тематические планы проведения вечеров, концертов, творческих встреч
5 лет ЭПК
973
Документы (справки, сводки, списки, программы, таблицы, протоколы, переписка) о проведении и участии в спортивных и оздоровительных мероприятиях
5 лет
974
Ведомости на выдачу спортивного инвентаря и спортивной формы
5 лет
975
Документы (заявки, разнарядки, переписка) о подготовке и оборудовании площадок и помещений для занятия физкультурой и спортом
3 года
976
Журналы учета, расписания работы секций, групп, кружков
1 год
977
Документы (анкеты, справки, списки) туристов, выезжающих в зарубежные страны
3 года
978
Переписка об организации зарубежных путешествий, туров
3 года
13. Деятельность первичных профсоюзных и иных общественных объединений
13.1. Организация деятельности
979
Документы (протоколы, доклады, постановления, решения, резолюции, перечни участников и другие документы) о проведении общих, отчетно-выборных конференций, собраний
Постоянно
980
Документы (докладные записки, справки, календарные планы, отчеты, переписка и другие документы) об организации и проведении отчетно-выборных кампаний, общественных мероприятий
5 лет ЭПК
981
Документы (бюллетени голосования, списки кандидатов, выдвинутых в новый состав руководства и другие документы) о выборах руководящих органов первичной профсоюзной организации (общественного объединения)
В течение срока полномочия
982
Планы реализации критических замечаний и предложений, высказанных в адрес первичной профсоюзной организации (общественного объединения)
Постоянно
983
Документы (заявления, заявки, списки, акты, справки, переписка) о приеме в члены первичной профсоюзной организации (общественного объединения), перечисления членских взносов, оказании материальной помощи, получении, аннулировании членских билетов
3 года

984
Мүшелік жарнаны және қайыр-садақаны есепке алу ведомостары
5 жыл
985
Мемлекеттік жәрдемақы алу және жұмсау туралы құжаттар (актілер, анықтамалар, есептер, хат алмасу)
Тұрақты
986
Бастауыш кәсіподақ ұйымы қызметін өзге ұйымдар мен жеке тұлғалардың қаржыландыруы туралы құжаттар (шарттар, келісімдер, хат алмасу)
Тұрақты
987
Берешек, мүшелік жарна төлеудің тәртібі және бастауыш кәсіподақ ұйымы (қоғамдық бірлестік) қаражатын жұмсау туралы хат алмасу
3 жыл
988
Бастауыш кәсіподақ ұйымы (қоғамдық бірлестіктер) мүшелерін есепке алу карточкалары
Есептен шығаруға дейін
989
Бастауыш кәсіподақ ұйымы (қоғамдық бірлестіктер) бойынша босатылған лауазымдар тізбесі
Тұрақты
990
Бастауыш кәсіподақ ұйымының (қоғамдық бірлестіктер) босатылған қызметкерлерінің тізімдері және есептік карточкалары
75 жыл
991
Мүшелік билеттер мен есептік карточкаларды беруді тіркеудің кітаптары, журналдары
3 жыл
992
Мүшелік билеттердің үлгілері
Тұрақты
993
Нышандар және белгілердің эскиздері
Тұрақты
994
Алынған және жұмсалған билеттердің, бланктердің саны туралы есептер
3 жыл
13.2. Бастауыш кәсіподақтар мен өзге де қоғамдық бірлестіктердің қызметін жүзеге асыру
995
Бастауыш кәсіподақ ұйымы қызметінің негізгі бағыттарын жүзеге асыру туралы құжаттар (актілер, баяндамалық жазбалар, бағдарламалар, регламенттер, хаттамалар, сөйлеген сөздердің мәтіндері, анықтамалар, хат алмасу және басқа құжаттар.)
5 жыл СТК
996
Қоғамдық бастауларды іске асыру бойынша бастауыш кәсіподақ ұйымдарының (қоғамдық бірлестіктердің) бірлескен іс-қимыл жоспарлары
Тұрақты
997
Ұйым қызметкерлерінің жалпыреспубликалық және жергілікті деңгейдегі ерікті құрылымдарға (экологиялық бақылау бекеттеріне, ерікті құтқару қызметі, мәдениет және тағы басқада ескерткіштерді қалпына келтіру бойынша топтарда) қатысуы жөніндегі құжаттар (іс-шаралар жоспарлары, есептері, хат алмасу)
5 жыл СТК
998
Митингтер, шерулер, ереуілдер және өзге де қоғамдық іс-шараларды өткізу туралы құжаттар (өтініштер, хаттамалар, бағдарламалар, тізімдер, үндеу және басқа құжаттар)
Тұрақты
999
Ұйымдағы әлеуметтік-еңбек қатынастарын реттеу туралы жұмыс беруші мен бастауыш кәсіподақ ұйымының бірлескен шешімі
Тұрақты
1000
Республикалық және жергілікті сайлау, сұрақ-жауап, референдум өткізуге бастауыш кәсіподақ ұйымының (қоғамдық бірлестіктің) қатысуы туралы құжаттар (тізімдер, хат алмасу)
Тұрақты

984
Ведомости учета членских взносов и пожертвований
5 лет
985
Документы (акты, справки, отчеты
переписка) о получении и расходовании государственных субсидий
Постоянно
986
Документы (договоры, соглашения, переписка) о финансировании деятельности первичной профсоюзной организации (общественного объединения) сторонними организациями и частными лицами
Постоянно
987
Переписка о задолженности, порядке уплаты членских взносов и расходовании средств первичной профсоюзной организации (общественного объединения)
3 года
988
Учетные карточки членов первичной профсоюзной организации (общественного объединения)
До снятия с учета
989
Перечень освобожденных должностей по первичной профсоюзной организации (общественному объединению)
Постоянно
990
Списки и карточки учета освобожденных работников первичной профсоюзной организации (общественного объединения)
75 лет
991
Книги, журналы учета выдачи членских билетов и учетных карточек
3 года
992
Образцы членских билетов
Постоянно
993
Эскизы символики и атрибутики
Постоянно
994
Отчеты о количестве полученных и израсходованных билетов, бланков
3 года
13.2.Осуществление деятельности первичных профсоюзных
и иных общественных объединений
995
Документы (акты, докладные записки, программы, регламенты, протоколы, тексты выступлений, справки, переписка и другие документы) об осуществлении основных направлений деятельности первичной профсоюзной организации (общественного объединения)
5 лет ЭПК
996
Планы совместных действий первичных профсоюзных организаций (общественных объединений) по реализации общественных начинаний
Постоянно
997
Документы (планы мероприятий, отчеты, переписка) по участию работников организации в добровольных формированиях (постах экологического контроля, добровольной службы спасения, группах по реставрации памятников культуры и тому подобное) общереспубликанского и местного уровня
5 лет ЭПК
998
Документы (заявки, протоколы, программы, списки, обращения и другие документы) о проведении митингов, демонстраций, забастовок и других общественных мероприятий
Постоянно
999
Совместные решения первичной профсоюзной организации и работодателя о регулировании социально-трудовых отношений в организации
Постоянно
1000
Документы (списки, переписка) об участии первичной профсоюзной организации (общественного объединения) в проведении республиканских и местных выборов, референдумов, опросов
Постоянно

1001
Тұрғындармен жүргізген әлеуметтік сұрақ-жауап бойынша құжаттар (анкеталар, нұсқаулықтар, есептер, аналитикалық анықтамалар, хат алмасу)
Тұрақты
1002
Жасалған келісімдер, ұжымдық шарттар шарттарының орындалуына, жұмыс берушілер-дің, лауазымды тұлғалардың еңбек туралы заңнаманы сақтауына, сақтандыру жарнасы есебінен қалыптасатын қор қаражатын пайдалануына бақылауды жүзеге асыру жөніндегі құжаттар (актілер, баяндамалық жазбалар, анықтамалар)
5 жыл СТК

1001
Документы (анкеты, инструкции, отчеты, аналитические справки, переписка) по социологическим опросам населения
Постоянно
1002
Документы (акты, докладные записки, справки) об осуществлении контроля за исполнением условий заключенных соглашений, коллективных договоров, соблюдением работодателями, должностными лицами законодательства о труде, использованием средств фондов, формируемых за счет страховых взносов
5 лет ЭПК

1003
Бастауыш кәсіподақ ұйымдары (қоғамдық бірлестіктер) жетекші органдары - комитеттерінің, кеңестерінің, бюроларының, басқармаларының, секцияларының, топтарының құжаттары (хаттамалар, стенограммалар, қаулы, бұрыштамалар)
Тұрақты
1004
Республикалық, халықаралық форумға бастауыш кәсіподақ ұйымдары (қоғамдық бірлестіктер) мүшелеріне өкілеттік беру туралы құжаттар (мандаттар, қол қою, сауалдама парақтары, ақпараттар, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл

1003
Документы (протоколы, стенограммы, резолюции, постановления) руководящих органов первичной профсоюзной организации (общественного объединения) – комитетов, советов, бюро, правлений, секций, групп
Постоянно
1004
Документы (мандаты, подписные, опросные листы, информации, переписка и другие документы) о делегировании членов первичной профсоюзной организации (общественного объединения) на республиканские, международные форумы
5 лет

1005
Бастауыш кәсіподақ ұйымының (қоғамдық бірлестіктің) қаржылық-шаруашылық қызметі туралы хат алмасу
5 жыл
1006
Бастауыш кәсіподақ ұйымы (қоғамдық бірлестік) секцияларының, топтарының қызметтері туралы құжаттар (жұмыс күнделіктері, қабырға газеттері, бюллетендер, жарнамалар, плакаттар, парақшалар)
5 жыл СТК
1007
Ерікті қоғам мүшелерінің ішіндегі кезекшілер кестесі
1 жыл
1008
Бастауыш кәсіподақ ұйымының (қоғамдық бірлестіктің) қызметі туралы ақпараттық құжаттар (парақшалар, кітапшалар, қағаздар, фотофоноқұжаттар және бейнеқұжаттар)
5 жыл СТК
Ескертулер:
"Қажеттілігі өткенге дейін" белгісі құжаттаманың практикалық мәні ғана бар екендігін білдіреді. Олардың сақтау мерзімін ұйымның өзі анықтайды, бірақ бір жылдан кем болмауы қажет.
"СТК" – сараптау-тексеру комиссиясы белгісі, мұндай құжаттардың бір бөлігінің ғылыми-тарихи мәні бар екендігін және мемлекеттік мұрағатқа берілуі немесе жиынтықтау көзі болып табылмайтын ұйымдарда сақталуы мүмкін екендігін білдіреді. Соңғы жағдайда істер номенклатурасында "СТК" белгісінің орнына "СК" – сараптау комиссиясы, "ОСК" – орталық сараптау комиссиясы белгілері қолданылады.

1005
Переписка о финансово-хозяйственной деятельности первичной профсоюзной организации (общественного объединения)
5 лет
1006
Документы (дневники работы, стенгазеты, бюллетени, молнии, плакаты, листки) о деятельности групп, секций первичной профсоюзной организации (общественного объединения)
5 лет ЭПК
1007
Графики дежурств членов добровольных обществ
1 год
1008
Информационные документы (листовки, брошюры, листы, фотофонодокументы и видеодокументы) о деятельности первичной профсоюзной организации (общественного объединения)
5 лет ЭПК
Примечания:
Отметка "До минования надобности" означает, что документация имеет только практическое значение. Срок их хранения определяется самой организацией, но не может быть менее одного года.
Отметка "ЭПК" – экспертно-проверочная комиссия означает, что часть таких документов может иметь научно-историческое значение и может передаваться в государственные архивы или храниться в организациях, не являющихся источниками комплектования. В последнем случае в номенклатурах дел вместо отметки "ЭПК" применяется отметка "ЭК" – экспертная комиссия, "ЦЭК" – центральная экспертная комиссия.