Импортталатын тауарлар бойынша қосылған құн салығын және акциздерді төлеу мерзімін өзгерту мақсатында тәуекелдерді басқару жүйесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 123 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 16 наурызда № 10443 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 25 тамыздағы № 777 бұйрығымен
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 05.08.2018 № 777 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексі) 51-3-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Импортталатын тауарлар бойынша қосылған құн салығын және акциздерді төлеу мерзімін өзгерту мақсатында тәуекелдерді басқару жүйесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны ресми жариялауға мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 25 ақпандағы
№ 123 бұйрығымен бекітілген
Импортталатын тауарлар бойынша қосылған құн салығын және акциздерді төлеу мерзімін өзгерту мақсатында тәуекелдерді басқару жүйесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Импортталатын тауарлар бойынша қосылған құн салығын және акциздерді төлеу мерзімін өзгерту мақсатында тәуекелдерді басқару жүйесі (бұдан әрі - Жүйе) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексі) 51-3-бабына сәйкес әзірленді.
2. Жүйе ішкі тұтыну үшін кедендік шығару рәсімімен орналастырылған импортталатын тауарларды декларациялау кезінде ғана қолданылады.
2. Жүйені қолдану тәртібі
3. Импортталған тауарлар бойынша қосылған құн салығын және акциздерді төлеу мерзімінің өзгерістерін қолдануға құқықты анықтау кезінде декларант қызметінің көрсеткіштері бір мезгілде мынадай шарттарға сәйкес келуі тиіс:

Об утверждении системы управления рисками в целях изменения срока уплаты налога на добавленную стоимость и акцизов по импортируемым товарам
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 123. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 марта 2015 года № 10443. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 25 августа 2018 года № 777 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 25.08.2018 № 777 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 51-3 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить систему управления рисками в целях изменения срока уплаты налога на добавленную стоимость и акцизов по импортируемым товарам.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов
Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2015 года.
Министр Б. Султанов
Утверждена
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 25 февраля 2015 года № 123
Система управления рисками в целях изменения
срока уплаты налога на добавленную стоимость и акцизов
по импортируемым товарам
1. Общие положения
1. Настоящая система управления рисками в целях изменения срока уплаты налога на добавленную стоимость и акцизов по импортируемым товарам (далее - Система) разработана в соответствии со статьей 51-3 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
2. Система применяется исключительно при декларировании импортируемых товаров, помещенных под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления.
2. Порядок применения Системы
3. При определении права на применение изменения срока уплаты налога на добавленную стоимость и акцизов по импортируемым товарам, показатели деятельности декларанта должны одновременно соответствовать следующим условиям:

1) барлық активтердің теңгерімдік құндарының сомасы республикалық бюджет туралы заңда мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің тізбесі бекітілген тиісті қаржы жылына белгіленген кемінде 325000 еселенген айлық есептік көрсеткішті құрайды;
2) қызметкерлердің саны кемінде 250 адамды құрайды;
3) импорттаушы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексі (Салық кодексі) 623-бабының 3-тармағына сәйкес мониторингке жататын ірі салық төлеушілер тізбесіне енгізілген.
4. Көрсетілген шарттарға сәйкес келмейтін импорттаушы кедендік төлемдер төлеу үшін Қазақстан Республикасының кеден заңнамасында анықталатын күні импортталатын тауарлар бойынша қосылған құн салығын және акциздерді төлейді.

1) сумма балансовых стоимостей всех активов составляет не менее 325000-кратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете, на соответствующий финансовый год, в котором утвержден перечень крупных налогоплательщиков, подлежащих мониторингу;
2) численность работников составляет не менее 250 человек;
3) импортер включен в перечень крупных налогоплательщиков, подлежащих мониторингу в соответствии с пунктом 3 статьи 623 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других
обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
4. Импортер, не соответствующий указанным условиям, уплачивает налог на добавленную стоимость и акцизы по импортируемым товарам в день, определяемый таможенным законодательством Республики Казахстан для уплаты таможенных платежей.