Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша кредитордың банкроттық туралы іс қозғауға және банкроттық рәсімін жүргізуге байланысты әкімшілік шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 16 ақпандағы № 92 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 19 наурызда № 10509 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 23 сәуірдегі № 413 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 23.04.2020 № 413 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 61-бабы 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша кредитордың банкроттық туралы іс қозғауға және банкроттық рәсімін жүргізуге байланысты әкімшілік шығыстарды өтеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн ішінде қолданысқа енгізіледі.
Министр
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 16 ақпандағы
№ 92 бұйрығымен
бекітілген
Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
бойынша кредитордың банкроттық туралы іс қозғауға және
банкроттық рәсімін жүргізуге байланысты әкімшілік шығыстарды
өтеу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша кредитордың банкроттық туралы іс қозғауға және банкроттық рәсімін жүргізуге байланысты әкімшілік шығыстарды өтеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 61-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленген және салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша кредитордың банкроттық туралы іс қозғауға және банкроттық рәсімін жүргізуге байланысты әкімшілік шығыстарды сот шешімімен өтеу тәртібін айқындайды.
Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша кредитор – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – аумақтық органдар) болып табылады.

Об утверждении Правил возмещения кредитором по налогам и другим обязательным платежам в бюджет административных расходов, связанных с возбуждением дела о банкротстве и проведением процедуры банкротства
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2015 года № 92. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 марта 2015 года № 10509. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 23 апреля 2020 года № 413.
Сноска. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 23.04.2020 № 413 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 61 Закона Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила возмещения кредитором по налогам и другим обязательным платежам в бюджет административных расходов, связанных с возбуждением дела о банкротстве и проведением процедуры банкротства.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Б. Султанов
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 февраля 2015 года № 92
Правила
возмещения кредитором по налогам и другим
обязательным платежам в бюджет административных
расходов, связанных с возбуждением дела
о банкротстве и проведением процедуры банкротства
1. Общие положения
1. Настоящие Правила возмещения кредитором по налогам и другим обязательным платежам в бюджет административных расходов, связанных с возбуждением дела о банкротстве и проведением процедуры банкротства (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 61 Закона Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" (далее – Закон) и определяют порядок возмещения административных расходов, связанных с возбуждением дела о банкротстве и проведением процедуры банкротства, по решению суда кредитором по налогам и другим обязательным платежам в бюджет.
Кредитором по налогам и другим обязательным платежам в бюджет являются территориальные органы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – территориальные органы).

2. Банкроттық туралы іс қозғауға және банкроттық рәсімін жүргізуге байланысты әкімшілік шығыстарды сот шешімі бойынша аумақтық органдары, егер мынадай:
1) борышкерде активтердің болмауы;
2) борышкерде жарамсыз деп тануға жататын мәмілелердің болмауы;
3) міндетіне Заңның 11-бабы 2-тармағының 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген талаптарды орындау кіретін борышкердің лауазымды адамдарында активтердің болмауы мән-жайларының жиынтығы болған жағдайда өтейді.
2. Банкроттық туралы іс қозғауға және банкроттық рәсімді
жүргізуге байланысты әкімшілік шығыстарды өтеу тәртібі
3. Банкроттық туралы іс қозғауға және банкроттық рәсімін жүргізуге байланысты әкімшілік шығыстарды өтеу туралы сот шешімін орындау мақсатында аумақтық органдары банкроттықты басқарушы тағайындалған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде онымен банкроттық рәсімдерді жүргізу бойынша қызмет көрсету туралы шарт (бұдан әрі – Шарт) жасасады.
4. Банкроттық туралы іс қозғауға және банкроттық рәсімін жүргізуге байланысты әкімшілік шығыстарды өтеуді аумақтық органдары республикалық бюджеттен осы Қағидалардың қосымшасында белгіленген банкроттық туралы іс қозғауға және банкроттық рәсімін жүргізуге байланысты әкімшілік шығыстарды өтеу туралы өтінішхатты ұсыну негізінде сот шешімі бойынша жүргізеді.
5. Аумақтық органдарының әкімшілік шығыстарды өтеуі туралы көрсетілген, заңды күшіне енген борышкерді банкрот деп тану туралы сот шешімі әкімшілік шығыстарды өтеуге негіз болады.
6. Банкроттықты басқарушы аумақтық органдарына борышкерді банкрот деп тану туралы сот шешімін заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеудi жүзеге асыратын органдардың заңды тұлғаны тарату туралы мәліметтер Бизнес-сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмiне енгiзiлгеннен кейiн, ал банкрот дара кәсіпкер болып табылған жағдайда – банкроттық рәсімінің аяқталғаны туралы сот ұйғарымы заңды күшіне енгеннен кейін ұсынады.
7. Банкроттық туралы іс қозғауға және банкроттық рәсімін жүргізуге байланысты әкімшілік шығыстарды өтеу аумақтық органдармен банкроттықты басқарушының Шартта көрсетілген банк шотына ақшалай қаражатты аударуы арқылы жүргізіледі.
8. Банкроттықты басқарушы банкроттық туралы іс қозғауға байланысты әкімшілік шығыстарды уақытша басқарушының банк шотына аударады.
Салықтар және бюджетке төленетін
басқа да міндетті төлемдер бойынша
кредитордың банкроттық туралы іс
қозғауға және банкроттық рәсімін
жүргізуге байланысты әкімшілік
шығыстарды өтеу қағидаларына
Қосымша
________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар
қала атауы)
Мамандырылған ауданаралық
экономикалық сотына
________________________________
________________________________
(аумақтық органның атауы)
Банкроттық туралы іс қозғауға және банкроттық рәсімін жүргізуге байланысты әкімшілік шығыстарды өтеу туралы өтінішхат
_____________________________________________________________________
(аумақтық органның атауы)
_____________________________________________________________________
(борышкердің атауы)
банкроттық туралы іс қозғауға және банкроттық рәсімін жүргізуге байланысты әкімшілік шығыстарды өтеуді міндтіне алады.
Борышкер туралы қысқа мәлімет:
Бизнес-сәйкестендiру нөмiрлерi (БСН)/ Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
_____________________________________________________________________
Ұйымдық-құқықтық нысаны _____________________________________________
Заңды мекенжайы, телефоны____________________________________________
_____________________________________________________________________
Экономикалық қызмет түрі ____________________________________________
Салықтық берешекті өндіру бойынша қабылданған шаралар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

2. Административные расходы, связанные с возбуждением дела о банкротстве и проведением процедуры банкротства, возмещаются по решению суда территориальным органом, если имеются в совокупности следующие обстоятельства:
1) отсутствуют активы у должника;
2) отсутствуют сделки у должника, подлежащие признанию недействительными;
3) отсутствуют активы у должностных лиц должника, в обязанности которых входит выполнение требований, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) пункта 2 статьи 11 Закона.
2. Порядок возмещения расходов, связанных с возбуждением дела о банкротстве и проведением процедуры банкротства
3. В целях исполнения решения суда о возмещении административных расходов, связанных с возбуждением дела о банкротстве и проведением процедуры банкротства, территориальный орган в течение пяти рабочих дней со дня назначения банкротного управляющего заключает с ним договор об оказании услуг по проведению процедуры банкротства (далее – Договор).
4. Возмещение административных расходов, связанных с возбуждением дела о банкротстве и проведением процедуры банкротства, производится по решению суда территориальным органом на основании его ходатайства о возмещении расходов, связанных с возбуждением дела о банкротстве и проведением процедуры банкротства по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
5. Основанием для возмещения административных расходов служит вступившее в законную силу решение суда о признании должника банкротом с указанием о возмещении административных расходов территориальным органом.
6. Банкротный управляющий представляет в территориальный орган решение суда о признании должника банкротом, после внесения сведений о ликвидации юридического лица в Национальный реестр бизнес-идентификационных номеров органами, осуществляющими государственную регистрацию юридических лиц, а в случае, если банкротом является индивидуальный предприниматель – после вступления в законную силу определения суда о завершении процедуры банкротства.
7. Возмещение административных расходов, связанных с возбуждением дела о банкротстве и проведением процедуры банкротства, производится территориальным органом путем перечисления денежных средств на банковский счет банкротного управляющего, указанного в Договоре.
8. Административные расходы, связанные с возбуждением дела о банкротстве, перечисляются банкротным управляющим на банковский счет временного управляющего.
Приложение
к Правилам возмещения кредитором
по налогам и другим обязательным
платежам в бюджет административных
расходов, связанных с возбуждением
дела о банкротстве и проведением
процедуры банкротства
Специализированный межрайонный
экономический суд
_______________________________
(наименование области, города
республиканского значения)
от ______________________________
_________________________________
(наименование территориального
органа)
Форма
Ходатайство
о возмещении расходов, связанных с возбуждением дела о
банкротстве и проведением процедуры банкротства
________________________________________________________________
(наименование территориального органа)
обязуется выплатить расходы, связанные с возбуждением дела о
банкротстве и проведением процедуры банкротства
___________________________________________________________________
(наименование должника)
Краткая информация о должнике:
Бизнес-идентификационный номер (БИН)/Индивидуальный идентификационный
номер (ИИН) ________________________________________________________
Организационно-правовая форма_______________________________________
Юридический адрес, телефон _________________________________________
____________________________________________________________________
Вид экономической деятельности ____________________________________.
Меры, принятые по взысканию налоговой задолженности:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Перечень документов, подтверждающих соответствие должника

Борышкердің Заңның 45-бабы 2-тармағына сәйкес келуін дәлелдейтін құжаттар тізбесі:
1. Борышкерде активтердің болмауы туралы мәліметтер _________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Борышкерде жарамсыз деп танылуға жататын мәмілелердің болмауы
туралы мәліметтер ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Борышкердің Заңның 11-бабы 2-тармағының 1) – 4) тармақшаларында
көзделген талаптарды орындау міндетіне кіретін лауазымды адамдарында
активтердің болмауы туралы мәліметтер _______________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Борышкер туралы өзге де мәліметтер________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Ұсынылатын құжаттар нөмірленген және ______ бетте тігілген.
Ұсынылатын құжаттар мен мәліметтердің толықтығын және дұрыстығын растаймын.
______________________________________
(аумақтық орган басшысының Т.Ә.А.)
Күні
Мөр орны

требованиям пункта 2 статьи 45 Закона:
1. Сведения об отсутствии активов у должника __________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Сведения об отсутствии сделок у должника, подлежащих
признанию недействительными _________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Сведения об отсутствии активов у должностных лиц должника, в
обязанности которых входит выполнение требований, предусмотренных
подпунктами 1)-4) пункта 2 статьи 11 Закона _________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Иные сведения о должнике ___________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Предоставляемые документы пронумерованы и прошиты в количестве
______ листов.
Полноту и достоверность прилагаемых документов и сведений
подтверждаю.
_______________________________________________
(Ф.И.О. руководителя территориального органа)
Дата
Печать