Оңалту рәсімі мен банкроттық рәсімінде әкімшінің қызметіне камералдық бақылау жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 26 ақпандағы № 131 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 27 наурызда № 10560 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 8 сәуірдегі № 368 бұйрығымен ( алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 08.04.2020 № 368 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 18-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Оңалту рәсімі мен банкроттық рәсімінде әкімшінің қызметіне камералдық бақылау жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн ішінде қолданысқа енгізіледі.
Министр
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 ақпандағы
№ 131 бұйрығымен
бекітілген
Оңалту рәсімі мен банкроттық рәсімінде әкімшінің қызметіне камералдық бақылау жүргізу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Оңалту рәсімі мен банкроттық рәсімінде әкімшінің қызметіне камералдық бақылау жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленген және оңалту рәсімі мен банкроттық рәсімін жүргізу кезінде оңалту және банкроттық саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) әкімшінің қызметіне камералдық бақылау жүргізудің бірыңғай тәртібі мен мерзімін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) ағымдағы және сұрау салынатын ақпарат – әкімшінің уәкілетті органға беретін оңалту рәсімінің немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ақпараты;

Об утверждении Правил проведения камерального контроля за деятельностью администратора в реабилитационной процедуре и процедуре банкротства
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 февраля 2015 года № 131. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 марта 2015 года № 10560. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 8 апреля 2020 года № 368.
Сноска. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 08.04.2020 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения камерального контроля за деятельностью администратора в реабилитационной процедуре и процедуре банкротства.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Б. Султанов
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 февраля 2015 года № 131
Правила
проведения камерального контроля за деятельностью
администратора в реабилитационной процедуре
и процедуре банкротства
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения камерального контроля за деятельностью администратора в реабилитационной процедуре и процедуре банкротства (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" и устанавливают единый порядок и сроки проведения уполномоченным органом в области реабилитации и банкротства (далее - уполномоченный орган) камерального контроля за деятельностью администратора, при проведении реабилитационной процедуры и процедуры банкротства.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) текущая и запрашиваемая информация – информация о ходе осуществления реабилитационной процедуры или процедуры банкротства, представляемая администратором в уполномоченный орган;

2) әкімші – сотта істерді қарау және оңалту рәсімі мен банкроттық рәсімін жүргізу кезеңінде белгіленген тәртіппен тағайындалатын уақытша әкімші, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылар;
3) хабарлама – әкімшінің қызметіне камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарлама.
2. Оңалту рәсімі мен банкроттық рәсімінде әкімшілердің қызметіне камералдық бақылау жүргізу тәртібі мен оның мерзімі
3. Камералдық бақылау оңалту рәсімі мен банкроттық рәсімін жүргізу кезеңінде әкімшінің қызметіне мемлекеттік бақылаудың өзге де нысандарына жатады және әкімшіге камералдық бақылау нәтижелері бойынша уәкілетті орган анықтаған бұзушылықтарды өз бетінше жоюға мүмкіндік беру мақсатында жүргізіледі.
4. Камералдық бақылау уәкілетті органда бар мынадай деректерді:
1) ағымдағы және сұрау салынатын ақпаратты;
2) өзге де уәкілетті мемлекеттік органдардың мәліметтерін;
3) әкімшінің және борышкердің қызметі жөнінде түрлі ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді өзара салыстыру жолымен жүргізіледі.
5. Камералдық бақылауды уәкілетті орган ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 күнінен кешіктірмей жүзеге асырады.
6. Әкімшінің әрекетінде (әрекетсіздігінде) камералдық бақылау нәтижелері бойынша бұзушылықтар анықталған жағдайда хабарлама ресімделеді және анықталған бұзушылықтардың сипаттамасымен қоса жіберіледі.
7. Уәкілетті органмен әкімші ұсынған хабарламаның орындалуы туралы есепке талдау жүргізіледі және осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды растау туралы қорытынды және (немесе) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысанда камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтардың расталмағаны туралы қорытынды жасайды.
Осы тармақта көрсетілген қорытындылар әкімшінің хабарламаны орындағаны туралы есебін берген күнінен кейінгі күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жасалады.
Оңалту рәсімі мен банкроттық
рәсімінде әкімшінің қызметіне
камералдық бақылау жүргізу
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды растау туралы қорытынды
______________________________ ____________
(уәкілетті органның атауы) (күні)
Мен, ________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса уәкілетті орган
қызметкерінің лауазымы)
_____________________________________________________________________
осы қорытынды Оңалту рәсімі мен банкроттық рәсімінде әкімшінің қызметіне камералдық бақылау жүргізу қағидаларына сәйкес
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), борышкердің атауы: _____________
_____________________________________________________________________
Борышкердің ЖСН (БСН): ______________________________________________
Рәсімнің түрі:_______________________________________________________
Әкімшінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _______________________
_____________________________________________________________________
Әкімшінің ЖСН: _____________________________________________________,
20__ жылғы кезең үшін 20___жылғы "___" _________ № ___ әкімші қызметінің камералдық бақылау нәтижесі бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарлама бойынша жасалды.
Жоғарыда аталған хабарламада көрсетілген бұзушылықтар туралы камералдық бақылау нәтижелері бойынша,
шешім қабылданды:____________________________________________________
_____________________________________________________________________
Уәкілетті органның қызметкері: _____________________ ________
(Т.А.Ә.) (қолы)
Уәкілетті орган
басқармасының басшысы _____________________ ________
(Т.А.Ә.) (қолы)
Уәкілетті органның басшысы
(басшының орынбасары) _____________________ ________
(Т.А.Ә.) (қолы)
Оңалту рәсімі мен банкроттық
рәсімінде әкімшінің қызметіне
камералдық бақылау жүргізу
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтардың расталмағаны туралы қорытынды
______________________________ ____________
(уәкілетті органның атауы) (күні)
Мен, ________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), уәкілетті орган
қызметкерінің лауазымы)
_____________________________________________________________________
осы қорытынды Оңалту рәсімі мен банкроттық рәсімінде әкімшінің қызметіне камералдық бақылау жүргізу қағидаларына сәйкес
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), борышкердің атауы: _____________
_____________________________________________________________________
Борышкердің ЖСН (БСН): ______________________________________________
Рәсімнің түрі:_______________________________________________________
Әкімшінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _______________________
_____________________________________________________________________
Әкімшінің ЖСН: _____________________________________________________,
20__ жылғы кезең үшін 20___жылғы "___" ________ № ___ әкімші қызметінің, камералдық бақылау нәтижесі бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарлама бойынша жасалды.
Жоғарыда аталған хабарламада көрсетілген камералдық бақылау нәтижелері бойынша шешім қабылданды:
Бұзушылық атауы
Түсініктеме
Уәкілетті органның шешімі
Уәкілетті органның қызметкері: _____________________ ________
(Т.А.Ә.) (қолы)
Уәкілетті орган
басқармасының басшысы _____________________ ________
(Т.А.Ә.) (қолы)
Уәкілетті органның басшысы
(басшының орынбасары) _____________________ ________
(Т.А.Ә.) (қолы)

2) администратор – временный администратор, реабилитационный, временный и банкротный управляющие, назначаемые в установленном порядке в период рассмотрения дел в суде и проведения реабилитационной процедуры и процедуры банкротства;
3) уведомление – уведомление об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля деятельности администратора
2. Порядок и сроки проведения камерального контроля за
деятельностью администраторов в реабилитационной
процедуре и процедуре банкротства
3. Камеральный контроль относится к иным формам государственного контроля за деятельностью администратора при проведении реабилитационной процедуры и процедуры банкротства и проводится в целях представления администратору возможности самостоятельного устранения нарушений, выявленных уполномоченным органом по результатам камерального контроля.
4. Камеральный контроль проводится путем взаимного сопоставления данных, имеющихся в уполномоченном органе:
1) текущей и запрашиваемой информации;
2) сведений иных уполномоченных государственных органов;
3) сведений, полученных из различных источников информации, по деятельности администратора и должника.
5. Камеральный контроль осуществляется уполномоченным органом ежемесячно не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
6. В случае выявления нарушений по результатам камерального контроля в действиях (бездействиях) администратора оформляется и направляется уведомление с приложением описания выявленных нарушений.
7. Уполномоченным органом проводится анализ представленного администратором отчета об исполнении уведомления и составляется заключение о подтверждении выявленных нарушений по результатам камерального контроля по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и (или) заключение о не подтверждении выявленных нарушений по результатам камерального контроля по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Заключения, указанные в настоящем пункте, составляются в течение пяти рабочих дней со дня, следующего за днем представления администратором отчета об исполнении уведомления.
Приложение 1
к Правилам проведения
камерального контроля за
деятельностью администратора в
реабилитационной процедуре и
процедуре банкротства
Форма
Заключение
о подтверждении выявленных нарушений
по результатам камерального контроля
___________________________________ ______________
(наименование уполномоченного органа) (дата)
Мною,________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность работника уполномоченного органа)
_____________________________________________________________________
в соответствии с Правилами проведения камерального контроля за
деятельностью администратора в реабилитационной процедуре и процедуре
банкротства составлено настоящее заключение по:
Фамилия, имя, отчество (при наличии), наименование должника:_________
_____________________________________________________________________
ИИН(БИН)должника:____________________________________________________
Вид процедуры:_______________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии)администратора:__________________
_____________________________________________________________________
ИИН администратора:__________________________________________________
по уведомлению об устранении нарушений, выявленных по результатам
камерального контроля деятельности администратора от "____"
_________20___года № ______________ за период ________ 20__ года.
По результатам камерального контроля по нарушениям, указанным в
вышеназванном уведомлении,
принято решение:_____________________________________________________
_____________________________________________________________________
Работник уполномоченного органа _______________ _________
(Ф.И.О.) (подпись)
Руководитель управления
уполномоченного органа _______________ _________
(Ф.И.О.) (подпись)
Руководитель (заместитель
Руководителя) уполномоченного
органа _______________ _________
(Ф.И.О.) (подпись)
Приложение 2
к Правилам проведения
камерального контроля за
деятельностью администратора в
реабилитационной процедуре и
процедуре банкротства
Форма
Заключение
о не подтверждении выявленных нарушений
по результатам камерального контроля
____________________________________ ______________
(наименование уполномоченного органа) (дата)
Мною,________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность работника уполномоченного органа)
_____________________________________________________________________
в соответствии с Правилами проведения камерального контроля за
деятельностью администратора в реабилитационной процедуре и процедуре
банкротства составлено настоящее заключение по:
Фамилия, имя, отчество (при наличии), наименование должника:_________
_____________________________________________________________________
ИИН (БИН) должника:__________________________________________________
Вид процедуры:_______________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии)администратора:__________________
_____________________________________________________________________
ИИН администратора:__________________________________________________
по уведомлению об устранении нарушений, выявленных по результатам
камерального контроля, деятельности администратора от "____"
_________20___ года № ______________ за период ________ 20__ года.
По результатам камерального контроля по нарушениям, указанным в
вышеназванном уведомлении принято решение:
Наименование нарушения
Пояснение
Решение органа государственных доходов
Работник уполномоченного органа _______________ ___________
(Ф.И.О.) (подпись)
Руководитель управления
уполномоченного органа _______________ ___________
(Ф.И.О.) (подпись)
Руководитель (заместитель
Руководителя) уполномоченного
органа _______________ ___________
(Ф.И.О.) (подпись)