Үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелері жиналысы хаттамасының және үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелеріне жазбаша сауалнама жүргізу кезінде дауыс беру парағының, кондоминиум объектісін басқару жөніндегі есептің үлгі нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 243 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 наурызда № 10573 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 30 наурыздағы № 163 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 30.03.2020 № 163 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының 10-2-бабының 9) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес үй-жайлардың (пәтерлердің) иелері жиналысы хаттамасының;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес үй-жайлардың (пәтерлердің) иелеріне жазбаша сауалнама жүргізу кезінде дауыс беру парағының;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес кондоминиум объектісін басқару жөніндегі есептің үлгі нысандары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. "Үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелері жиналыстары хаттамасының және үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелеріне жазбаша сауалнама жүргізу кезінде дауыс беру парағының, кондоминиум объектісін басқару жөніндегі есептің үлгі нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2009 жылғы 15 қазандағы № 124 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 27 қазанда № 5831 болып тіркелген, 2009 жылғы № 12 Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және басқа да мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер жинағында жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении Типовых форм протокола собрания собственников помещений (квартир) и листа голосования при проведении письменного опроса собственников помещений (квартир), отчета по управлению объектом кондоминиума
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 243. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2015 года № 10573. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 163.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.03.2020 № 163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации подпункта 9) статьи 10-2 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Типовые формы:
1) протокола собрания собственников помещений (квартир) согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) листа голосования при проведении письменного опроса собственников помещений (квартир) согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) отчета по управлению объектом кондоминиума согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Признать утратившим силу приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 15 октября 2009 года № 124 "Об утверждении Типовых форм протокола собрания собственников помещений (квартир) и листа голосования при проведении письменного опроса собственников помещений (квартир), отчета по управлению объектом кондоминиума" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 27 октября 2009 года за № 5831, опубликованный в собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 12 в 2009 году).

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 20 наурыздағы
№ 243 бұйрығына
1-қосымша
нысан
Үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелері жиналысының хаттамасы
№ ____хаттама
____________________________________________________бастамасы бойынша
20__ жылғы "___" ______________
уақыты ________
Кондоминиум объектісінің орналасқан жері ____________________________
Үй-жайлар (пәтерлер) меншік иелерінің жалпы саны ____________________
Қатысып отырғандар саны (хаттамаға қосымшаға сәйкес нысан бойынша):__*
1. Үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелері жиналысының
төрағасын сайлау туралы мәселе:______________________________________
Жақтағандар ____________, қарсылар ____________
2. Үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелері жиналысының
хатшысын сайлау туралы мәселе _______________________________________
Жиналыс хатшысының кандидатурасы бойынша:
Жақтағандар ____________, қарсылар ____________
3. Жиналыстың күн тәртібін бекіту _____________________________
Дауыс беру нәтижесі:
Жиналыстың күн тәртібі бойынша:
Жақтағандар ____________, қарсылар ____________
Жиналыстың күн тәртібі:
1._____________________________________________________________
2._____________________________________________________________
Сөз сөйлеген адамдар:
_____________________________________________________________________
Дауыс беру нысаны: __________________________________________________
(ашық дауыс беру немесе жабық дауыс беру)
Жиналыста дауыс беру қорытындылары (жазбаша сауалнама жүргізу кезінде
дауыс беру парақтары бойынша жиынтық деректер көрсетіледі): _______**
Дауыс берумен қабылданған шешім***:
1.___________________________________________________________________
2.___________________________________________________________________
Хатшы_______________ Жиналыс төрағасы_____________
(қолы) (қолы)
* Үй-жайлар (пәтерлер)меншік иелерінің жиналысы үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелері жалпы санының кемінде үштен екісі болған кезде заңды болып табылады. Үй-жайлар (пәтерлер) меншік иелерінің жалпы жиналысын өткізу кезінде кворумды қамтамасыз ету мүмкін болмаған жағдайда, жазбаша сауалнама жүргізіледі.
** Үй-жайдың (пәтердің) әрбір меншік иесі дауыс беру кезінде бір дауысқа ие болады. Егер үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иесіне бірнеше үй-жай (пәтер) тиесілі болса, ол тиісінше дауыс санына ие болады.
*** Қабылданған шешім барлық үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелері үшін міндетті болып табылады және үй-жайлар (пәтерлер) меншік иелерінің еркін білдіру ретінде соттарда және басқа да мемлекеттік мекемелерде дауларды және өзге де мәселелерді қарауға арналған құжат болып табылады, сондай-ақ тұрғын үй көмегін есептеу үшін негіз болады.
Үй-жайлардың (пәтерлердің)
меншік иелері жиналысының
хаттамасына қосымша
Үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелерінің
20___ жылғы "__" _______
жиналысына қатысушыларды тіркеу парағы
Кондоминиум объектісін басқару органының атауы:______________________
Кондоминиум объектісінің мекенжайы:__________________________________
Тегі, аты, әкесініңаты
Үй-жайдың (пәтердің) №
Қолы
Жиналыс төрағасы _____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, қолы)
Хатшы _______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, қолы)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 20 наурыздағы
№ 243 бұйрығына
2-қосымша
нысан
Жазбаша сауалнама жүргізу кезінде дауыс беру
парағы № ____*
20__ жылғы "___" ____________
уақыты _______
Кондоминиум объектісін басқару органының атауы:______________________
Жауапты адамдар:_____________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелерінің қатарынан тағайындалатындар)
Талқылауға енгізілген мәселелер
Дауыс беремін **
"жақтағандар"
"қарсылар"
"қалыс қалғандар"
Үй-жайлар (пәтерлер) меншік иесінің тегі, аты, әкесінің аты __________
_____________________________________________________________________
Үй-жайлар (пәтерлер) меншік иесінің мекенжайы _______________________
_____________________________________________________________________
Қолы ________________________________________________________________
(үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иесінің)
Қолы ________________________________________________________________
(жауапты адамдардың)
Қолы ________________________________________________________________
М.О. (кондоминиум объектісін басқару органының басшысы)
* Дауыс беру парақтары хаттамаға міндетті қосымша болып табылады және бірге сақталады.
** "Жақтағандар", "Қарсылар" немесе "Қалыс қалғандар" бағанында үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иесінің қолы қойылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 20 наурыздағы
№ 243 бұйрығына
3-қосымша
нысан

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Е. Досаев
Приложение 1
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 марта 2015 года № 243
форма
Протокол №
собрания собственников помещений (квартир)
по инициативе _____________________________________
"__"_____________ 20___ года
время _____
Местонахождение объекта кондоминиума: _______________________________
Общее количество собственников помещений (квартир):__________________
Количество присутствующих (по форме согласно приложению к протоколу): _________*
1. Вопрос об избрании председателя собрания собственников помещений (квартир):_________________________________________________
По кандидатуре председателя собрания:
За________Против ________
2. Вопрос об избрании секретаря собрания собственников
помещений (квартир): __________________________________________
По кандидатуре секретаря собрания:
За________Против________
3. Утверждение повестки дня собрания:__________________________
Результаты голосования:
По повестке дня собрания:
За________Против ________
Повестка дня собрания:
1._____________________________________________________________
2._____________________________________________________________
Лица, выступившие:
_______________________________________________________________
Форма голосования:
_______________________________________________________________
(открытое голосование или закрытое голосование)
Итоги голосования на собрании (при проведении письменного опроса, указать сводные данные по листам голосования):_____________**
Решение, принятое голосованием ***:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
Секретарь: ________________ Председатель собрания: __________________
(подпись) (подпись)
* Собрание собственников помещений (квартир) правомочно при
наличии не менее двух третей от общего числа собственников помещений
(квартир). При невозможности обеспечить кворум при проведении
собрания собственников помещений (квартир) проводится письменный
опрос.
** Каждый собственник помещения (квартиры) при голосовании
имеет один голос. Если собственнику принадлежит несколько помещений
(квартир), он имеет соответствующее количество голосов.
*** Принятое решение является обязательным для всех
собственников помещений (квартир) и является документом для
рассмотрения спорных и иных вопросов в судах и других государственных
учреждениях как волеизъявление собственников помещений (квартир), а
также служит основанием для расчета жилищной помощи.
Приложение
к протоколу собрания
собственников помещений
(квартир)
Лист
регистрации собственников помещений (квартир),
участвовавших на собрании "__"_________ 20___ года
Наименование органа управления объектом кондоминиума: _______________
Адрес объекта кондоминиума: _________________________________________
Ф.И.О.
№ помещения (квартиры)
Подпись
Председатель собрания: ______________________________________________
(Ф.И.О. подпись)
Секретарь: __________________________________________________________
(Ф.И.О. подпись)
Приложение 2
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 марта 2015 года № 243
форма
Лист № ___
голосования при проведении письменного опроса собственников помещений (квартир)*
"__"_________ 20___ года
время ________
Наименование органа управления объекта кондоминиума: ________________
Ответственные лица:__________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(назначаемые из числа собственников помещений (квартир)
Вопросы, внесенные для
обсуждения:
Голосую **
"За"
"Против"
"Воздержусь"
Ф.И.О. собственника помещения (квартиры) ____________________________
_____________________________________________________________________
Адрес собственника помещения (квартиры) _____________________________
_____________________________________________________________________
Подпись______________________________________________________________
(собственника помещения (квартиры)
Подпись______________________________________________________________
(ответственных лиц)
Подпись______________________________________________________________
М.П. (руководителя органа управления объектом кондоминиума)
* Листы голосования являются обязательным приложением к
протоколу и хранятся совместно.
** Ставится подпись собственника помещения (квартиры) в графе
"За", "Против" или "Воздержусь".
Приложение 3
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 марта 2015 года № 243
форма
Отчет по управлению
объектом кондоминиума

20__ жылғы "___" _________ дан 20__ жылғы "___" _________
дейінгі кезең ішінде кондоминиум объектісін басқару жөніндегі есеп
20__ жылғы "___" _____________
Кондоминиум объектісін басқару органы _______________________________
Үй-жайлар (пәтерлер) меншік иелерінің жарналары (төлемдері) аударылатын екінші деңгейдегі банктегі ағымдағы есеп шотындағы қалдық: _________________
Үй-жайлар (пәтерлер) меншік иелерінің жарналары (төлемдері) аударылатын екінші деңгейдегі банктегі жинақ шотындағы қалдық: ________________________
Кірістер: жиыны _____________________________________________________
оның ішінде:
1. Ортақ мүлікті пайдалануға және жөндеуге үй-жайлар (пәтерлер) меншік иелерінің ай сайынғы жарналары: ____________________________
2. Ортақ мүлікті күрделі жөндеуге сомалар жинақтау үшін үй-жайлар (пәтерлер) меншік иелерінің жарналары: _____________________________
3. Жалға (жалдауға) берілген ортақ мүлік үшін төлем: _________________
4. Өзге түсімдер (ерікті жеке инвестициялар және тағы басқа):__________
Әкімшілік шығыстар: жиыны _____________________________________
оның ішінде:
1. Штат персоналын ұстау шығындары: ___________________________
2. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы кодексіне (Салық кодексіне) және "Қазақстан Республикасында зейнетақы мен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бюджетке міндетті төлемде:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Банктік көрсетілетін қызметтер:_____________________________
4. Есеп айырысу-кассалық қызмет үшін төлем:____________________
5. Офисті күтіп ұстау шығыстары:_______________________________
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп ұстау және жөндеу бойынша шығыстар (жасалған шарттар бойынша орындалған жұмыстарды растайтын актілердің көшірмелерін қоса беру); жиыны:____________________
оның ішінде:
1. Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін пайдалану және жөндеу бойынша шығыстар (жертөле мен басқа ортақ пайдаланылатын орындарда дезинфекция, дератизация және дезинсекция жүргізу қызметтері; өртке қарсы жабдықтарды күтіп-ұстауды қоса алғанда, өртке қарсы іс-шараларға, өрт сөндіргіштерді сатып алуға және зарядтауға, арнайы жазбалар, көрсеткіштерді жазуға, эвакуациялау жоспарлары мен схемаларын және осыған ұқсастарды ресімдеуге қызмет көрсету; ортақ пайдаланылатын орындарда ортақ жылу, сумен жабдықтау, су бұру, электрмен жабдықтау, желдету жүйелеріне және жылыту маусымына дайындау бойынша қызмет көрсету; апаттық жағдайларды жою бойынша қызмет көрсету; шағын сәулеттік нысандарды және қоршауларды ағымдағы жөндеу және бояу);

за период с "__"______ 20__ года по "___"_______ 20__ года
"___"______ 20__ года
Орган управления объектом кондоминиума: _______________________
Остаток на текущем счете в банке второго уровня, на который
перечисляются взносы (платежи) собственников помещений (квартир):___________________________________________________________
Остаток на сберегательном счете в банке второго уровня, на
который перечисляются взносы (платежи) собственников помещений
(квартир):___________________________________________________________
Доходы: итого _________________________________________________
в том числе:
1. Ежемесячные взносы собственников помещений (квартир) на
содержание и ремонт общего имущества: _______________________________
2. Взносы собственников помещений (квартир) для накопления сумм на капитальный ремонт общего имущества (сберегательный счет):________
3. Плата за сданное в аренду (найм) общее имущество:___________
4. Иные поступления (добровольные частные инвестиции и
другие):_____________________________________________________________
Административные расходы: итого _______________________________
в том числе:
1. Затраты на содержание штатного персонала:___________________
2. Обязательные платежи в бюджет согласно Кодекса Республики
Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных
платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и Закону Республики Казахстан
от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике
Казахстан":__________________________________________________________
3. Банковские услуги: _________________________________________
4. Оплата за расчетно-кассовое обслуживание:___________________
5. Расходы на содержание офиса:________________________________
Расходы (с предоставлением подтверждающих копий актов
выполненных работ по заключенным договорам) по содержанию и ремонту
общего имущества объекта кондоминиума: итого ________________________
в том числе:
1. Расходы на эксплуатацию и ремонт общего имущества объекта
кондоминиума (услуги по дезинфекции, детаризации, дезинсекция
подвальных помещений и других мест общего пользования; услуги на
противопожарные мероприятия, включая содержание противопожарного
оборудования, приобретение и зарядку огнетушителей, осуществление
специальных надписей, указателей, оформление планов и схем эвакуации
и тому подобное; услуги по обслуживанию систем центрального
отопления, водоснабжения, водоотведения, электроснабжения в
местах общего пользования, вентиляции и подготовке к
отопительному сезону; услуги по устранению аварийных ситуаций;
текущий ремонт и покраска малых архитектурных форм и оград);

2. Жер учаскесін күтіп ұстау бойынша шығыстар (жасыл екпелерді және газондар төсеу, күту, кесу); қоқыс жинағыштарды, үй маңындағы аумақтарды санитариялық тазарту, қоқысты әкету (кәрізі жоқ үйлерде – ауладағы дәретхананың қазылған шұңқырларын тазарту, жинау және әктеу); қарды және жапырақтарды шығару; ортақ пайдаланылатын орындарды санитариялық тазарту қызметтері);
3. Коммуналдық қызметтерді тұтынудың үйге ортақ есептеу аспаптарын сатып алу, орнату, пайдалану және тексеру бойынша шығыстар;
4. Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп ұстауға тұтынылған коммуналдық қызметтерді төлеу бойынша шығыстар;
5. Адағы күрделі жөндеуге жинақтау шығыстары кондоминиум объектісінің ортақ мүлікінің алдағы күрделі жөндеуіне жинақтау бойынша шығыстарға үй жайдың тұратын (тұрмайтын) пайдалы алаңының бір шаршы метріне арналған есеппен республикалық бюджет туралы заңында тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 0,02-еселенген мөлшерінен кем болмайтын мөлшердегі сома қосылады;
6. Шаруашылық шығыстар (керек-жарақты, жабдықтарды сатып алу және тағы басқа): __________________________________________________
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін пайдалануға және күтіп ұстауға байланысты өзге шығыстар (шығыстардың түрлері мен құнын көрсете отырып) жиыны: ____________________________________________________
оның ішінде:
1.
ЖИЫНЫ (жалпы сомасы): _______________________________________________
Бухгалтер ___________________________________________________________
М.О. (тегі, аты, әкесінің аты, қолы)
Кондоминиум объектісін
басқару органының басшысы ___________________________________________
М.О. (тегі, аты, әкесінің аты, қолы)

2. Расходы на содержание земельного участка (услуги по
озеленению (посадка, уход, обрезка зеленых насаждений и газонов);
санитарная очистка мусоропровода, придомовых территорий, вывоз мусора
(в неканализированных домах – очистка выгребных ям, уборка и побелка
дворовых уборных), снега и листьев; услуги по санитарной уборке мест
общего пользования);
3. Расходы на приобретение, установку, эксплуатацию и поверку
общедомовых приборов учета потребления коммунальных услуг;
4. Расходы на оплату коммунальных услуг, потребленных на
содержание общего имущества объекта кондоминиума;
5. Расходы на накопление предстоящего капитального ремонта (в
расходы на накопление предстоящего капитального ремонта общего
имущества объекта кондоминиума включаются сумма в размере не менее
0,02-кратного месячного расчетного показателя, установленного на
соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, в
расчете на один квадратный метр полезной площади жилого (нежилого)
помещения):
6. Хозяйственные расходы (приобретение инвентаря, оборудования
и другие): __________________________________________________________
Иные расходы, не связанные с эксплуатацией и содержанием общего
имущества объекта кондоминиума (с указанием видов и стоимости
расходов): итого ____________________________________________________
в том числе:
1.
ИТОГО (общая сумма): ________________________________________________
Бухгалтер: __________________________________________________________
М.П. (подпись, Ф.И.О)
Руководитель органа управления
объектом кондоминиума: ______________________________________________
М.П. (подпись, Ф.И.О)