Халықтың паллиативтік көмек және мейірбике күтімі көрсетілуі тиіс санаттарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 96 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылғы 30 наурызда № 10576 тіркелді
«Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 34-бабының 2-тармағының 6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Халықтың паллиативтік көмек және мейірбике күтімі көрсетілуі тиіс санаттарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күннің ішінде мерзімдік баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі А.В. Цойға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Т. Дүйсенова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 25 ақпандағы
№ 96 бұйрығымен
бекітілген
Халықтың паллиативтік көмек және мейірбике күтімі көрсетілуі тиіс санаттарының тізбесі
1. Паллиативтік көмек:
1) мыналармен:
диспансерлік бақылаудағы қатерлі ісіктің ауруының IV клиникалық сатысынан;
жүргізілген мамандандырылған емнен кейін жағдайын дәрілік түзетуді қажет ететін, қатерлі ісік ауруынан;
соңғы сатыдағы күшейген созылмалы аурулардан (жүрек, өкпе, бауыр, бүйрек функцияларының жетіспеушілігінің декомпенсация сатысы);
диспансерлік есептың 1Г тобы бойынша диспансерлік бақылауда тұрған туберкулез ауруынан зардап шегетін адамдарға;
жұқтырылған иммун тапшылығы синдромының 3-4 сатысынан;
2) балаларға, жүргізілген айрықша терапия (химиотерапия, сәулелік терапия және хирургиялық ем) аясында, қатерлі ісіктердің күшеюі кезенде;
3) Лейкоздан зардап шегетін балаларға жүргізілген химиотерапияның (химиорезистенттік) аясында ауру күшейген кезде көрсетіледі.

Об утверждении перечня категорий населения, которым оказывается паллиативная помощь и сестринский уход
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 96. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2015 года № 10576
В соответствии с подпунктом 6) пункта 2 статьи 34 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень категорий населения, которым оказывается паллиативная помощь и сестринский уход.
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Цой А.В.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр                                          Т. Дуйсенова
Утвержден
приказом Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 25 февраля 2015 года № 96
Перечень категорий населения,
которым оказывается паллиативная помощь
и сестринский уход
1. Паллиативная помощь оказывается:
1) лицам, страдающим:
злокачественными новообразованиями IV клинической группы диспансерного наблюдения;
злокачественными новообразованиями, нуждающиеся в лекарственной коррекции состояния, после проведенного специализированного лечения;
хроническими прогрессирующими заболеваниями в терминальной стадии (стадия декомпенсации сердечной, легочной, печеночной, почечной недостаточности);
туберкулезом, состоящим на диспансерном учете по группе 1Г диспансерного учета;
синдромом приобретенного иммунодефицита 3-4 стадии;
2) детям, при прогрессировании злокачественных новообразований на фоне проведенной специфической терапии (химиотерапия, лучевая терапия и хирургическое лечение);
3) детям, страдающим лейкозом, при прогрессировании заболевания на фоне проводимой химиотерапии (химиорезистентность).

2. Мейірбике күтімі:
1) осы тізбенің 1-тармағында көрсетілген адамдарға;
2) бастап өткерген аурудың салдарынан өмірлік маңызды әлеуметтік-тұрмыстық функцияларды қамтамасыз етуде өзіне өзі толық немесе ішінара қызмет көрсетуге қабілетсіз, тұрақты басқа адамның күтімін, көмегін немесе қарауын қажет ететін, басқа адамға үнемі тәуелді адамдарға көрсетіледі.

2. Сестринской уход оказывается:
1) лицам, указанным в пункте 1 настоящего перечня;
2) лицам полностью или частично неспособным к самообслуживанию, нуждающимся в постоянном постороннем уходе, помощи или присмотре, абсолютно зависимым от других лиц в обеспечении жизненно важных социально-бытовых функций вследствие перенесенной болезни.