"Қазақстан Республикасы табиғат қорғау ұйымдары қызметкерлері лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 5 тамыздағы № 25-02-01/451 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 4 наурыздағы № 18-06/193 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 10 сәуірде № 10697 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 14 наурыздағы № 120 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 14.03.2017 № 120 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы табиғат қорғау ұйымдары қызметкерлері лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 5 тамыздағы № 25-02-01/451 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық аткілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7196 болып тіркелген, 2012 жылғы 10 сәуірдегі № 138-142 (27215) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Табиғат қорғау ұйымдары қызметкерлері лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларында:
1-бөлімнің тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Біліктілік талаптары. Жоғары (немесе жоғары оқу орнынан кейінгі) білім ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (аңтану және аң өсіру, агрономия, орман ресурстары және орман өсіру, өнеркәсіптік балық аулау және балық шаруашылығы, аграрлық техника және технология), жаратылыстану ғылымдары саласында (биология, экология, география), құқық саласында (құқықтану, халықаралық құқық), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика, қаржы). Ұйымдағы басшы қызметтегі жұмыс өтілі бес жылдан кем емес және/немесе өсімдіктер мен жануарлар дүниесі, ерекше қорғалатын табиғи аумақ немесе қоршаған ортаны қорғау саласында кемінде үш жыл жұмыс тәжірибесі болғаны жөн.";
2-бөлімнің жетінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Біліктілік талаптары. Жоғары (немесе жоғары оқу орнынан кейінгі) білім ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (аңтану және аң өсіру, агрономия, орман ресурстары және орман өсіру, өнеркәсіптік балық аулау және балық шаруашылығы), жаратылыстану ғылымдары саласында (биология, экология, география), құқық саласында (құқықтану, халықаралық құқық), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (есеп және аудит, экономика, қаржы). Ұйымдағы басшы қызметтегі жұмыс өтілі бес жылдан кем емес және/немесе өсімдіктер мен жануарлар дүниесі, ерекше қорғалатын табиғи аумақ немесе қоршаған ортаны қорғау саласында кемінде үш жыл жұмыс тәжірибесі болғаны жөн.";
3-бөлімнің бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Біліктілік талаптары. Жоғары (немесе жоғары оқу орнынан кейінгі) білім ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (аңтану және аң өсіру, агрономия, орман ресурстары және орман өсіру, өнеркәсіптік балық аулау және балық шаруашылығы), жаратылыстану ғылымдары саласында (биология, экология, география), құқық саласында (құқықтану, халықаралық құқық), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика, қаржы). Ұйымдағы басшы қызметтегі жұмыс өтілі бес жылдан кем емес және/немесе өсімдіктер мен жануарлар дүниесі, ерекше қорғалатын табиғи аумақ немесе қоршаған ортаны қорғау саласында кемінде үш жыл жұмыс тәжірибесі болғаны жөн.";
4-бөлімнің бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Біліктілік талаптары. Жоғары (немесе жоғары оқу орнынан кейінгі) білім ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (аңтану және аң өсіру, агрономия, орман ресурстары және орман өсіру, өнеркәсіптік балық аулау және балық шаруашылығы), жаратылыстану ғылымдары саласында (биология, экология, география), құқық саласында (құқықтану, халықаралық құқық), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (есеп және аудит, экономика, қаржы). Ұйымдағы басшы қызметтегі жұмыс өтілі бес жылдан кем емес және/немесе өсімдіктер мен жануарлар дүниесі, ерекше қорғалатын табиғи аумақ немесе қоршаған ортаны қорғау саласында кемінде үш жыл жұмыс тәжірибесі болғаны жөн.".

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 августа 2011 года № 25-02-01/451 "Об утверждении Типовых квалификационных характеристик должностей работников природоохранных организаций Республики Казахстан"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 марта 2015 года № 18-06/193. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2015 года № 10697. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 марта 2017 года № 120 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 14.03.2017 № 120 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 августа 2011 года № 25-02-01/451 "Об утверждении Типовых квалификационных характеристик должностей работников природоохранных организаций Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7196, опубликованный от 10 апреля 2012 года № 95-96 (26914-26915) в газете "Казахстанская правда") следующие изменения:
в Типовых квалификационных характеристиках должностей работников природоохранных организаций Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
в главе 1 часть девятую изложить в следующей редакции:
"Требования к квалификации. Высшее (или послевузовское) образование в сфере сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство, агрономия, лесные ресурсы и лесоводство, рыбное хозяйство и промышленное рыболовство, аграрная техника и технология), в сфере естественных наук (биология, экология, география), в сфере права (юриспруденция, международное право), в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, финансы). Стаж работы на руководящих должностях в организации не менее пяти лет, и/или наличие опыта работы в области растительного и животного мира, особо охраняемой природной территории или охраны окружающей среды не менее трех лет.";
в главе 2 часть седьмую изложить в следующей редакции:
"Требования к квалификации. Высшее (или послевузовское) образование в сфере сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство, агрономия, лесные ресурсы и лесоводство, рыбное хозяйство и промышленное рыболовство), в сфере естественных наук (биология, экология, география), в сфере права (юриспруденция, международное право), в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (учет и аудит, экономика, финансы). Стаж работы на руководящих должностях в организации не менее пяти лет, и/или наличие опыта работы в области растительного и животного мира, особо охраняемой природной территории или охраны окружающей среды не менее трех лет.";
в главе 3 часть пятую изложить в следующей редакции:
"Требования к квалификации. Высшее (или послевузовское) образование в сфере сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство, агрономия, лесные ресурсы и лесоводство, рыбное хозяйство и промышленное рыболовство), в сфере естественных наук (биология, экология, география), в сфере права (юриспруденция, международное право), в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика, финансы). Стаж работы на руководящих должностях в соответствующей профилю организациях не менее пяти лет, и/или наличие опыта работы в области растительного и животного мира, особо охраняемой природной территории или охраны окружающей среды не менее трех лет.";
в главе 4 часть пятую изложить в следующей редакции:
"Требования к квалификации. Высшее (или послевузовское) образование в сфере сельскохозяйственных наук (охотоведение и звероводство, агрономия, лесные ресурсы и лесоводство, рыбное хозяйство и промышленное рыболовство), в сфере естественных наук (биология, экология, география), в сфере права (юриспруденция, международное право), в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (учет и аудит, экономика, финансы). Стаж работы на руководящих должностях в соответствующей профилю организациях не менее пяти лет, и/или наличие опыта работы в области растительного и животного мира, особо охраняемой природной территории или охраны окружающей среды не менее трех лет.".

2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
КЕЛІСІЛДІ
Қазақcтан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
_________ Т. Дүйсенова
2015 жылғы 18 наурыз

2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
СОГЛАСОВАН
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
_____________ Т. Дуйсенова
от 18 марта 2015 года