"Дене шынықтыру және спорт ұйымдарының басшылары, мамандары лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі Төрағасының 2013 жылғы 26 қарашадағы № 434 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 1 сәуірдегі № 124 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 6 мамырда № 10969 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 29 маусымдағы № 191 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 29.06.2016 № 191 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 125-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Дене шынықтыру және спорт ұйымдарының басшылары, мамандары лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларын бекіту туралы» 2013 жылғы 26 қарашадағы № 434 Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі Төрағасының бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізімінде № 9015 тіркелген, 2013 жылғы 31 желтоқсанда «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және 2014 жылғы 8 ақпандағы № 27 (28251) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген Дене шынықтыру және спорт ұйымдарының басшылары, мамандары лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларында:
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«15. Біліктілікке қойылатын талаптар. Жоғары (және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі), педагогикалық (дене шынықтыру және спорт), заң, экономика мамандықтары бойынша, басшылық лауазымдағы жұмыс өтілі кемінде 5 жыл немесе спорт және дене шынықтыру саласында кемінде 5 жыл жұмыс тәжірибесінің болуы.».
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Спорт және дене шынықтыру істері комитеті (Е.Б. Қанағатов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы тармақпен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді іс-шараларды орындағаннан кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 26 ноября 2013 года № 434 "Об утверждении Типовых квалификационных характеристик должностей руководителей, специалистов организаций физической культуры и спорта"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 1 апреля 2015 года № 124. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 мая 2015 года № 10969. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июня 2016 года № 191
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта РК от 29.06.2016 № 191 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 125 Трудового кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 26 ноября 2013 года № 434 «Об утверждении Типовых квалификационных характеристик должностей руководителей, специалистов организаций физической культуры и спорта» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9015, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 31 декабря 2013 года и газете «Казахстанская правда»  от 8 февраля 2014 года № 27 (27648) следующее изменение:
в Типовых квалификационных характеристиках должностей руководителей, специалистов организаций физической культуры и спорта, утвержденных указанным приказом:
пункт 15 изложить в следующей редакции:
«15. Требования к квалификации. Высшее (и/или послевузовское) по специальности педагогическое (физическая культура и спорт), юридическое, экономическое образование, стаж работы на руководящих должностях не менее 5 лет или наличие опыта работы в области физической культуры и спорта не менее 5 лет.».
2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан (Канагатов И.Б.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет–ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, в течение десяти рабочих дней со дня исполнения мероприятий.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт вице-министрі С.Ж. Мұсайбековке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрі               А. Мұхамедиұлы
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
____________ Т. Дүйсенова
2015 жылғы 3 сәуір

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан С.Ж. Мусайбекова.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
культуры и спорта
Республики Казахстан                       А. Мухамедиулы
«СОГЛАСОВАН»
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
____________ Т. Дуйсенова
от 3 апреля 2015 года