"Нұсқамалардың нысандары мен оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар Министрінің 2012 жылғы 28 қыркүйектегі № 351 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 205 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 14 мамырда № 11042 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің м.а. 2022 жылғы 10 қаңтардағы № 4-НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 10.01.2022 № 4-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Нормативтiк құқықтық актiлер туралы" 1998 жылғы 24 наурыздағы № 213 Қазақстан Республикасы Заңының 43-1-бабы 1-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Нұсқамалардың нысандары мен оларды беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 28 қыркүйектегі № 351 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізбесінде № 8052 болып тіркелген, "Казахстанская правда" газетінің 2012 жылғы 8 желтоқсандағы № 427-428 (27246-27247) нөмірінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес техникалық регламенттермен белгіленген талаптардың бұзылуын жою туралы нұсқама нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес өнімді өткізуге тыйым салу туралы нұсқама нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес метрологиялық нормалар мен қағидалардың бұзылуын жою туралы нұсқама нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес қолдануға жарамсыз өлшем құралдарын және заттар мен материалдардың құрамы мен қасиетінің стандартты үлгілерін пайдаланудан алып тастау туралы нұсқама нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес тауар туралы деректері анық емес, тауардың шығарылған елін, Кеден одағы тауарының және шетелдік тауардың мәртебесін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификатты, ішкі айналыс үшін тауардың шығарылуы туралы сертификатты, Кеден одағы тауарының және шетелдік тауардың нысандарының қорытындысын беру тәртібін бұзушылықтарды жою туралы нұсқама нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес Нұсқамаларды беру қағидасы бекітілсін".
көрсетілген бұйрықпен бекітілген нұсқамаларды беру қағидаларында:
үстінгі оң жақ бұрышы мынадай:
"Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2012 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 351 бұйрығына 6-қосымша"
редакциясында жазылсын;
2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 28 сентября 2012 года № 351 "Об утверждении форм предписаний и Правил их выдачи"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 205. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 мая 2015 года № 11042. Утратил силу приказом и.о. Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 10 января 2022 года № 4-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 10.01.2022 № 4-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 43-1 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 28 сентября 2012 года № 351 "Об утверждении форм предписаний и Правил их выдачи" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8052, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 8 декабря 2012 года № 427-428 (27246-27247) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые:
1) форму предписания об устранении нарушений требований, установленных техническими регламентами, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму предписания о запрете реализации продукции, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму предписания об устранении нарушений метрологических норм и правил, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму предписания об изъятии из эксплуатации непригодных к применению средств измерений и стандартных образцов состава и свойств веществ и материалов, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму предписания об устранении нарушений порядка определения страны происхождения товара, статуса товара Таможенного союза и (или) иностранного товара, выдачи сертификата о происхождении товара, сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения, заключения форм товара Таможенного союза и (или) иностранного товара, в которых данные о товаре недостоверны, согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Правила выдачи предписаний, согласно приложению 6 к настоящему приказу.";
в Правилах выдачи предписаний, утвержденных указанным приказом:
правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 6 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министра индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 28 сентября 2012 года № 351";
пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. Тексерістердің нәтижелері бойынша техникалық реттеу және өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасы талаптарының бұзылуы анықталған жағдайда:
1) техникалық регламенттерде белгіленген талаптардың бұзылуын жою туралы нұсқама;
2) өнімді өткізуге тыйым салу туралы нұсқама;
3) метрологиялық нормалар мен қағидалардың бұзылуын жою туралы нұсқама;
4) қолдануға жарамсыз өлшем құралдарын және заттар мен материалдардың құрамы мен қасиетінің стандартты үлгілерін пайдаланудан алып тастау туралы нұсқама;
5) тауар туралы деректері анық емес, тауардың шығарылған елін, Кеден одағы тауарының және шетелдік тауардың мәртебесін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификатты, ішкі айналыс үшін тауардың шығарылуы туралы сертификатты, Кеден одағы тауарының және шетелдік тауардың нысандарының қорытындысын беру тәртібін бұзушылықтарды жою туралы нұсқама нысаны беріледі.
6-1 тармағымен мынадай:
"6-1. Осы Қағиданың 2-тармағы 5) тармақшасында көзделген нұсқама Кеден одағы тауарының және шетелдік тауардың нысандарының шығу елін анықтау тәртібін бұзушылықтарды жоюға мына:
тауардың шығу елін анықтау тәртібі, Кеден одағы тауарының және (немесе) шетелдік тауардың мәртебесі;
тауардың шығу тегі туралы сертификатты, тауар туралы деректер анық емес, кеден одағы тауарының және шетелдік тауар нысанының қорытындысы ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сертификат беру бұзылған жағдайда беріледі." редакциясында толықтырылсын.
көрсетілген бұйрыққа 1, 2, 3, 4-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес 5-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті (Б.Б. Қанешев):
1) осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімдік баспа басылымдарға және "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;

"2. В случае установления по результатам проверки нарушений требований законодательства Республики Казахстан в области технического регулирования и обеспечения единства измерений выдаются:
1) предписание об устранении нарушений требований, установленных техническими регламентами;
2) предписание о запрете реализации продукции;
3) предписание об устранении нарушений метрологических правил и норм;
4) предписание об изъятии из эксплуатации непригодных к применению средств измерений, стандартных образцов состава и свойств веществ и материалов;
5) предписание об устранении нарушений порядка определения страны происхождения товара, статуса товара Таможенного союза и (или) иностранного товара, выдачи сертификата о происхождении товара, сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения, заключения форм товара Таможенного союза и (или) иностранного товара, в которых данные о товаре недостоверны.";
дополнить пунктом 6-1 в следующей редакции:
"6-1. Предписание, предусмотренное подпунктом 5) пункта 2 настоящих Правил, выдается на устранение нарушений порядка определения страны происхождения товара, статуса товара Таможенного союза и (или) иностранного товара в случаях:
нарушений порядка определения страны происхождения товара, статуса товара Таможенного союза и (или) иностранного товара;
выдачи сертификата о происхождении товара, сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения, заключения форм товара Таможенного союза и (или) иностранного товара, в которых данные о товаре недостоверны.";
приложения 1, 2, 3, 4 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему приказу;
дополнить приложением 5 согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Комитету технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Канешев Б.Б.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;

4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшалырымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министрі А.П. Рауға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_____________________ Е. Досаев
2015 жыл 2 сәуір
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 205 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2012 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 351 бұйрығына 1-қосымша
Нысан
___________________________________
(тексерілетін субъектінің атауы)
Техникалық регламенттерде белгіленген талаптардың
бұзылуын жою туралы нұсқама
__________________қаласы 20___жылғы "___"_______№___
20___ жылғы "___" ______№_____ тексеріс нәтижелері туралы актімен____
_____________________________________________________________________
(тексерілетін субъектінің атауы)
_____________________________________________________________________
_______________________________талаптардың бұзылушылықтары анықталды.
_______________________________________________________________сәйкес
НҰСҚАМА БЕРЕМІН:
1. Келесі іс-шаралар орындалсын:
1) _________________________________________________________________;
2) _________________________________________________________________;
3) _________________________________________________________________;
4) _________________________________________________________________.
Іс-шараларды орындау мерзімі:_______________________________________.
2. __________________________________________________________________
(тексерісті жүзеге асыратын органның атауы)
расталған құжаттармен қосымша ңұсқаманы орындау туралы ақпарат ұсынылсын.
Мемлекеттік бақылау жөніндегі
бас мемлекеттік инспектор
(бас мемлекеттік инспектордың
орынбасары)
_____________________________ _________ ____________
қолы Т.А.Ә.А.
Осы нұсқамамен таныстым және
нұсқаманың бір данасын алдым
20 ___ жылғы "___" _________
_____________________________ _________ ____________
Тексерілетін субъектінің қолы Т.А.Ә.А.
уәкілетті өкілінің лауазымы
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 205 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2012 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 351 бұйрығына 2-қосымша
Нысан
___________________________________
(тексерілетін субъектінің атауы)
Өнімді өткізуге тыйым салу туралы нұсқама
__________________қаласы 20__жылғы "___"_______№__
20__ жылғы "___" ______№_____ тексеріс нәтижелері туралы актімен_____
_____________________________________________________________________
(тексерілетін субъектінің атауы)
_____________________________________________________________________
_______________________________талаптардың бұзылушылықтары анықталды.
_______________________________________________________________сәйкес
НҰСҚАМА БЕРЕМІН:

4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 3 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан Рау А.П.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
____________ Е. Досаев
2 апреля 2015 года
Приложение 1 к приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 205
Приложение 1 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министра индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 28 сентября 2012 года № 351
Форма
_______________________________________________
(наименование проверяемого субъекта)
Предписание
об устранении нарушений требований,
установленных техническими регламентами
город_________ от "___" _______20___ года №____
Актом о результатах проверки ________________________________________
(наименование проверяемого субъекта)
от "___"_________20___года установлены нарушения требований _________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
В соответствии ______________________________________________________
ПРЕДПИСЫВАЮ:
1. Выполнить следующие мероприятия:
1) _________________________________________________________________;
2) _________________________________________________________________;
3) _________________________________________________________________;
4) _________________________________________________________________.
Срок исполнения мероприятий: _______________________________________.
2. Представить информацию об исполнении предписания с приложением
подтверждающих документов в ________________________________________.
(наименование органа, осуществляющего проверку)
Главный государственный инспектор
(заместитель главного
государственного инспектора)
по государственному контролю
________________________________________ ___________ ______________
подпись Ф.И.О.
С настоящим предписанием ознакомлен
и один экземпляр предписания получил
"____" _______________ 20____ года
________________________________________ ___________ ______________
должность уполномоченного представителя подпись Ф.И.О.
проверяемого субъекта
Приложение 2 к приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 205
Приложение 2 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министра индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 28 сентября 2012 года № 351
Форма
_______________________________________________
(наименование проверяемого субъекта)
Предписание
о запрете реализации продукции
город_________ от "___" _______20___ года №____
Актом о результатах проверки ________________________________________
(наименование проверяемого субъекта)
от "___"_________20___года установлены нарушения требований _________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
В соответствии ______________________________________________________
ПРЕДПИСЫВАЮ: