"Ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру жөнiндегi деректер базасын қалыптастыру және жүргізу және одан үзінді көшірмелер беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің 2010 жылғы 2 маусымдағы № 367 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 20 сәуірдегі № 7-1/350 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 20 мамырда № 11085 тіркелді
«Ветеринария туралы» 2002 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес келтіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. «Ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру жөнiндегi деректер базасын қалыптастыру және жүргізу және одан үзінді көшірмелер беру қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2010 жылғы 2 маусымдағы № 367 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6321 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінде 2010 жылғы 31 желтоқсанда № 556-559 (26402) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру жөнiндегi деректер базасын қалыптастыру және жүргізу және одан үзінді көшірмелер беру қағидасында:
23 және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдалыналады:
1) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқор (бұдан әрі – дерекқор) – диагностикалық зерттеулер нәтижелерін қоса алғанда, жануардың жеке нөмірі туралы, оны ветеринариялық дауалау туралы деректерді, сондай-ақ жануардың иесі туралы деректерді тіркеудің бірыңғай, көпдеңгейлі жүйесін көздейтін, жергілікті атқарушы органдар құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымдар жүзеге асыратын және уәкілетті орган пайдаланатын ветеринариялық есепке алудың бір бөлігі;
2) ветеринария саласындағы уәкiлеттi орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) - ветеринария саласындағы басшылықты, сондай-ақ өз өкілеттігі шегінде салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
3) ветеринария саласындағы уәкiлеттi органның ведомствосы (бұдан әрi - ведомство) – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті;
4) дерекқордан үзінді көшірме – жергілікті атқарушы органдар құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымдардың ветеринария саласындағы мамандары мал иелерінің талап етуі бойынша дерекқордан алатын диагностикалық зерттеулер нәтижелерін қоса алғанда, жүргізілген ветеринариялық іс-шаралардың мерзімдері мен сипаты туралы мәліметтер.

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 июня 2010 года № 367 "Об утверждении Правил формирования и ведения базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных и выдачи выписки из нее"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 апреля 2015 года № 7-1/350. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 мая 2015 года № 11085
В целях приведения в соответствие с Законом Республики Казахстан от 10 июля 2002 года «О ветеринарии», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 июня 2010 года № 367 «Об утверждении Правил формирования и ведения базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных и выдачи выписки из нее» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6321, опубликованный в газете «Казахстанская правда» 12 ноября 2010 года № 306-309 (26367-26370)) следующие изменения и дополнение:
в Правилах формирования и ведения базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных и выдачи выписки из нее, утвержденных указанным приказом:
пункты 23 и 8 изложить в следующей редакции:
«2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) база данных по идентификации сельскохозяйственных животных (далее – база данных) – часть ветеринарного учета, предусматривающая единую, многоуровневую систему регистрации данных об индивидуальном номере животного, о его ветеринарных обработках, включая результаты диагностических исследований, а также данных о владельце животного, осуществляемая государственными ветеринарными организациями, созданными местными исполнительными органами, и используемая уполномоченным органом;
2) уполномоченный орган в области ветеринарии (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в области ветеринарии, а также в пределах своих полномочий межотраслевую координацию;
3) ведомство уполномоченного органа в области ветеринарии (далее – ведомство) – Комитет ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
4) выписка из базы данных – сведения о сроках и характере проведенных ветеринарных мероприятий, включая результаты диагностических исследований, извлекаемые из базы данных специалистами в области ветеринарии государственных ветеринарных организаций, созданных местными исполнительными органами, по требованию владельцев животных.

3. Деректер базасынның жұмыс істеуі тиісті ақпараттық жүйе аясында жүзеге асырылады.
8. Ведомство деректер базасын жануарлардың орнын ауыстыру, жануарлар иелерінің бірдейлендіру нөмірлерін берілуін және қолданылуын, деректер базасының мағлұматының толықтығын және нақтылығын қадағалау мақсатында қолданады.»;
11 және 12-тармақтар алынып тасталсын;
1314 және 15-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«13. Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің жергілікті атқарушы органдары құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымдардың ветеринария саласындағы маманы (бұдан әрі – ветеринария саласындағы маман) «Ветеринария туралы» 2002 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 38) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган бекіткен Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларына сәйкес нысан бойынша жасалған ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу туаралы ведомостың негізінде, осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген мағлұматтарды дерекқорға енгізуді жүзеге асырады.
14. Ауыл шараушылығы жануарларын бірдейлендіру туралы деректерді жіберуге байланыс болмаған немесе кедергі болатын басқа жайлар болған жағдайда, ветеринария саласындағы маман енгізілген деректерді қолда бар алмалы-салмалы ақпарат тасымалдаушыға түсіреді, сонымен қатар деректерді мұрағаттау мақсатында және деректерді дерекқорға жүктеуді қамтамасыз етеді.
15. Мал иесінің талабы бойынша осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазбаша өтініші тіркелген күннен бастап бір жұмыс күні ішінде ветеринария саласындағы маман дерекқордан осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша үзінді көшірме шығарып береді, көшірме бір данада шығарылады, ветеринария саласындағы маманның лауазымын көрсете отырып, қолымен, ұйымның мөрімен расталады.»;
осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 1-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрыққа қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринария және тамақ қауіпсіздігі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

3. Функционирование базы данных осуществляется в рамках соответствующей информационной системы.
8. Ведомство использует базу данных в целях контроля за присвоением и использованием владельцами животных идентификационных номеров, перемещением животных, полнотой и достоверностью сведений базы данных.»;
пункты 11 и 12 исключить;
пункты 1314 и 15 изложить в следующей редакции:
«13. Специалисты в области ветеринарии государственных ветеринарных организаций, созданных местными исполнительными органами, соответствующей административно-территориальной единицы (далее – специалист в области ветеринарии) на основании ведомости о проведении идентификации сельскохозяйственных животных составленной по форме, согласно Правилам идентификации сельскохозяйственных животных, утверждаемыми уполномоченным органом в соответствии с подпунктом 38) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года «О ветеринарии» осуществляет внесение в базу данных сведений, указанных в пункте 10 настоящих Правил.
14. В случае отсутствия связи или наличия других обстоятельств, препятствующих передаче данных по идентификации сельскохозяйственных животных, специалист в области ветеринарии выгружает внесенные данные на имеющиеся съемные носители информации, в том числе в целях архивации данных и обеспечивает выгрузку данных в базу данных.
15. По требованию владельца животного в течение одного рабочего дня со дня регистрации письменного заявления по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, специалистом в области ветеринарии выдается выписка из базы данных по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, которая распечатывается в одном экземпляре, подписывается специалистом в области ветеринарии с указанием должности и заверяется печатью организации.»;
дополнить приложением 1, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение к указанному приказу изложить в новой редакции, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту ветеринарной и пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.