"Денсаулық сақтау саласында аттестаттауды өткiзу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 6 қарашадағы № 660 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 258 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 26 мамырда № 11187 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2020 жылғы 14 қазандағы № ҚР ДСМ-130/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 14.10.2020 № ҚР ДСМ-130/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 25-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Денсаулық сақтау саласында аттестаттауды өткiзу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 6 қарашадағы № 660 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердiң мемлекеттiк тізілімінде № 5906 болып тіркелді, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының 2010 жылғы № 2 актілер жинағында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Денсаулық сақтау саласындағы мамандарды кәсіптік құзыреттілігіне аттестаттауды өткізу қағидаларын бекiту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Денсаулық сақтау саласындағы мамандарды кәсіптік құзыреттілігіне аттестаттауды өткізу қағидалары бекiтiлсiн.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Денсаулық сақтау саласында аттестаттауды өткізу қағидаларында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Денсаулық сақтау саласындағы мамандарды кәсіптік құзыреттілігіне аттестаттауды өткізу қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Денсаулық сақтау саласында аттестаттауды өткізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес әзірленді және оны өткізу тәртібі мен шарттарын айқындайды.";
2, 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Аттестаттауға:
1) облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының басшылары және олардың орынбасарлары;
2) ведомстволық бағынысты уәкілетті органның денсаулық сақтау ұйымдарының басшылары және олардың орынбасарлары, филиалдардың басшылары;

О внесении изменений в приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 ноября 2009 года № 660 "Об утверждении Правил проведения аттестации в области здравоохранения"
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 258. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 мая 2015 года № 11187. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 октября 2020 года № ҚР ДСМ-130/2020.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 14.10.2020 № ҚР ДСМ-130/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 25-1) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 ноября 2009 года № 660 "Об утверждении Правил проведения аттестации в области здравоохранения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 26 ноября 2009 года № 5906, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 2, 2010 года) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил проведения аттестации на профессиональную компетентность специалистов в области здравоохранения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Правила проведения аттестации на профессиональную компетентность специалистов в области здравоохранения согласно приложению 1 к настоящему приказу.";
в Правилах проведения аттестации в области здравоохранения, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила проведения аттестации на профессиональную компетентность специалистов в области здравоохранения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила проведения аттестации на профессиональную компетентность специалистов в области здравоохранения (далее – Правила) разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" и определяют порядок и условия ее проведения.";
пункты 2, 3 изложить в следующей редакции:
"2. Аттестации подлежат:
1) руководители местных органов государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы и их заместители;
2) руководители организаций здравоохранения, подведомственных уполномоченному органу и их заместители, руководители филиалов;

3) облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарына ведомстволық бағынысты мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының басшылары (бұдан әрі – аттестатталатын адамдар) жатады.
3. Аттестаттауды объективті және құзыретті түрде жүзеге асыру мақсатында денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) және облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органы (бұдан әрі - жергілікті мемлекеттік орган) аттестаттау комиссияларын құрады.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының басшылары мен орынбасарларына аттестаттау өткізу тәртібі";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Ведомстволық бағынысты уәкілетті органның денсаулық сақтау ұйымдарының басшыларына және олардың орынбасарларына, филиалдардың басшыларына, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының ведомстволық бағынысты мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының басшыларына аттестаттау өткізу тәртібі";
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Ведомстволық бағынысты уәкілетті органның денсаулық сақтау ұйымдарының басшылары және олардың орынбасарлары, филиалдардың басшылары, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының ведомстволық бағынысты мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының басшылары үшін тестілеу және әңгімелесу өткізудің тәртібі облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының басшыларына тестілеу және әңгімелесу өткізу тәртібіне ұқсас.";
осы бұйрықтың 1, 2, 3 және 4-қосымшаларына сәйкес 1, 2, 3 және 4-қосымшалар жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

3) руководители организаций здравоохранения, подведомственных местным органам государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы (далее – аттестуемые лица).
3. В целях объективного и компетентного осуществления аттестации уполномоченным органом в области здравоохранения (далее - уполномоченный орган) и местным органом государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы (далее – местный государственный орган) создаются аттестационные комиссии.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"3. Порядок проведения аттестации руководителей местных органов государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы и их заместителей";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"4. Порядок проведения аттестации руководителей организаций здравоохранения, подведомственных уполномоченному органу и их заместителей, руководителей филиалов, руководителей организаций здравоохранения, подведомственных местным органам государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. Порядок проведения тестирования и собеседования для руководителей организаций здравоохранения, подведомственных уполномоченному органу и их заместителей, руководителей филиалов, руководителей организаций здравоохранения, подведомственных местным органам государственного управления здравоохранения областей, городов республиканского значения и столицы аналогичен порядку проведения тестирования и собеседования руководителей и заместителей местных органов государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы и их заместителей.";
приложения 1, 2, 3 и 4 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Комитету контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі А.В. Цойға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрі
Т. Дүйсенова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 258 бұйрығына
1-қосымша
Денсаулық сақтау саласындағы
мамандарды кәсіптік құзыреттілігіне
аттестаттауды өткізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________________
(уәкілетті органның атауы)
_____________________________________________________________________
(мекенжайы: индекс, қала, көше, үй)
_____________________________________________________________________
(уәкілетті органның деректемелері)
________________________
(күні)
Қызметтік мінездеме
______________________________ _____________________________ ұйымында
Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) (ұйымның атауы)
___________________лауазымында _________________бастап жұмыс істейді.
(лауазымының атауы) (жұмысқа орналасқан күні)
Кәсіби және жеке тұлғалық құзыреттерін бағалау:
Құзыреттер

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Цой А.В.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
Приложение 1
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 258
Приложение 1
к Правилам проведения аттестации
на профессиональную компетентность
специалистов в области здравоохранения
Форма
_____________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
_____________________________________________________________________
(адрес: индекс, город, улица, дом)
_____________________________________________________________________
(реквизиты уполномоченного органа)
________________________
(дата)
Служебная характеристика
_________________________ работает в ________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) (наименование организации)
в должности ___________________________ с ___________________________
(наименование должности) (дата трудоустройства)
Оценка профессиональных и личных компетенций:
Компетенции

Бағалау (қол жеткізілмеген - 1, ішінара қол жеткізілген - 2, қол жеткізілген - 3)
1.
2.
3.
Басшы ______________________/________________________________________
(қолы) Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)
Мінездемемен таныстым: _____________/________________________________
(қолы) Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)
Мінездемемен келіспеген жағдайдағы негіздеме:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ескерту: Аттестатталатын адам бір жұмыс күні ішінде мінездемемен таныстырылады. Келіспеген жағдайда, Аттестатталатын адам осы мінездемемен келіспеу себептерінің жазбаша негіздемесін келтіруге құқылы.
Мыналардың іске асырылуын көрсететін 10-20 индикаторларды көрсету:
1) медициналық ұйымдардың басшылары үшін – ұйымның даму жоспарының, ұйымның бизнес-жоспарының және уәкілетті орган (Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі немесе жергілікті атқарушы орган) мен ұйым арасында жасалған меморандумдардың;
2) мемлекеттік басқару органдарының басшылары үшін – стратегиялық жоспарлардың, өңірлік және салалық бағдарламалар.
Аттестатталатын адамның кәсіби және жеке тұлғалық құзыреттерін бағалау жөніндегі кестеде оның қызметіне сипаттама беріледі. Қызметі 4 балдық шкала бойынша бағаланады: 5 – өте жақсы, 4 – жақсы, 3 – қанағаттанарлық, 2 – қанағаттанарлықсыз.
Қызмет этикасының сақталуы
5 – жауапкершілік, өзін-өзі ұйымдастыру мен өзінің тәртібін сақтау дәрежесі жоғары.
4 – еңбек және орындаушылық тәртіп талаптарын сақтайды, тапсырылған барлық жұмысты адал орындауға тырысады.
3 – еңбек және орындаушылық тәртіптің бұзылуына жол береді, тапсырылған жұмысты орындауға ерекше зейін салып қарамайды.
2 – еңбек және орындаушылық тәртібін жиі бұзады, жұмыста жауапсыздыққа және немқұрайлыққа жол береді.
Жауапкершілігі мен орындаушылығы
5 – жұмысты сапалы, негізінен қатесіз орындайды, орындаған жұмысының мазмұнына сай ақпаратты сауатты баяндай алады. Қарауындағы уақыт пен ресурстарды пайдалана отырып, басым мақсаттарды белгілей алады.
4 – жұмыс сапасы қойылатын талаптарға сай келеді, қателіктер сирек кездеседі. Өз жұмысын жоспарлай және жұмыс уақытын тиімді пайдалана алады.
3 – қателіктер жиі кездеседі, жұмысының нәтижелері тексеру мен түзетуді қажет етеді. Өз жұмысын жоспарлауда және жұмыс уақытын пайдалануда қиындықтар орын алады.
2 – жұмыс сапасы төмен, жұмыс нәтижелері үнемі елеулі түрде қайта қаралады. Жұмысын жоспарлай алмайды.
Бастамашылдығы
5 – өз жұмысында бастамашыл және қосымша жүктемелерді орындайды, мәселелерді шешудің жаңа тәжірибелерін, әдістерін зерделейді және қолданады. Қиын жағдайларда олардың шешімдерін таба алады.
4 – қосымша тапсырмалар мен міндеттемелерді орындауға дайын, өз жұмысын бағалайды және оны жақсартуға тырысады. Ағымдағы жұмыс мәселелерін өз бетінше шеше алады.
3 – бастамашылық көрсетпейді, қосымша тапсырмаларды орындауға тырыспайды, көп жағдайларда мәселелерді басқалардың шешуін күтеді. Қарапайым тапсырмаларды ғана өз бетінше орындай алады.
2 – жұмысқа мүдделілік танытпайды, енжар, басшының нұсқауынсыз әрекет ете алмайды.
Көшбасшылық қасиеттері және жұмысты ұйымдастыру қабілеті
5 – қойылған міндеттермен өз бетімен және тиімді жұмыс істей алады. Функционалдық қызмет саласын жетілдіру мен дамытуға қызметкерлерді үнемі бағыттап отырады. Балама әрекет нұсқалары белгісіз не күмәнді болған жағдайларда белгіленген қалыптан тыс басқарушы шешімдерді қабылдауға қабілетті.
4 – жүктелген міндеттерді сапалы орындайды, ағымдағы қызметтің тиімділігін арттыруға қызметкерлерді үнемі бағыттап отырады. Қиын жағдайларда уақтылы шешім қабылдауға, жауапкершілікті өзіне алуға қабілетті.
3 – жұмысты ұйымдастыруы жүктелген фунционалдық міндеттерді, тапсырмалар мен іс-шараларды толық және уақтылы орындауына барлық кезде мүмкіндік бермейді. Жұмыстағы кемшіліктерді баяу түзетеді. Мәселелерді шешу кезінде жиі уақыты жетпей қалады.
2 – жұмысында елеулі қателіктер орын алады, мәселелерді шешу бойынша дағдылары жеткіліксіз, қиын жағдайлар туындаған жағдайда дұрыс шешім қабылдауға және жауапкершілікті алуға қабілетсіз.
Мемлекеттік тілді білуі
5 – еркін жазады және оқиды. Сөздік қоры мол. Ауызша сөздерді түсінеді және ақпаратты дұрыс қабылдайды. Адамдармен еркін сөйлесе алады.
4 – сөйлем құрудың қарапайым құрылымдарын пайдалана отырып, адамдармен сөйлескенде жеңіл түсініседі. Адамдар оның айтқанын түсінеді. Сөздік қоры шектеулі, бірақ ол сөздік қорын тікелей қарым-қатынас процесінде толықтыра алады.
3 – кейбір сөздері ғана түсінеді, кез келген тақырып бойынша әңгімелесуге қиналады. Сөйлегенде көптеген қателіктерге жол береді.
2 – мемлекеттік тілді мүлдем білмейді.
Коммуникативтілігі мен командадағы жұмысы
5 – басқа қызметкерлермен ынтымақтаса отырып, тиімді жұмыс істейді, өз білімімен және тәжірибесімен бөліседі.
4 – өз қызметін басқалармен үйлестіре алады, іскери ынтымақтастыққа дайындығын көрсете біледі, қажет болған жағдайда әріптестеріне көмектеседі.
3 – тек өзінің функциялары мен міндеттеріне баса назар аударады, іскери ынтымақтастықтан жалтарады, команданы қолдауға ынта білдірмейді.
2 – басқа қызметкерлермен ынтымақтастыққа ұмтылмайды, командалық жұмысқа қатысудан бас тартады. Қажет болған жағдайларда мемлекеттік қызметшіні сипаттайтын қосымша мәліметтер көрсетіледі. Бұл деректер еркін нысанда көрсетіледі, бал қойылмайды.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 258 бұйрығына
2-қосымша
Денсаулық сақтау саласындағы
мамандарды кәсіптік құзыреттілігіне
аттестаттауды өткізу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Аттестаттау парағы
Аттестатталатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Туған күні __________________________________________________________
Білімі туралы мәліметтер ____________________________________________
_____________________________________________________________________
Біліктілігін арттыру туралы мәліметтер (соңғы 3 жылдағы) ____________
_____________________________________________________________________
Лауазымы және тағайындалған (осы лауазымға бекітілген) күні
_____________________________________________________________________
Жалпы еңбек өтілі ___________________________________________________
Осы лауазымдағы жұмыс өтілі _________________________________________
Біліктілік санатын беру туралы немесе онсыз маман сертификатының
болуы _______________________________________________________________
Тестілеу нәтижелері __________%
Отырысқа аттестаттау комиссиясының _________________ мүшелері қатысты
Дауыстар саны:
________ "атқаратын лауазымына сәйкес келеді/аттестатталды"
________ "қайта әңгімелесуге жатады"
________ "атқаратын лауазымына сәйкес келмейді/аттестатталмады"
Аттестаттау комиссиясының шешімі
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының төрағасы __________________________________
Аттестаттау комиссиясының хатшысы ___________________________________
Аттестаттау комиссиясының мүшелері: _________________________________
_________________________________
_________________________________
Аттестаттау өткізілген күні 20__ жылғы "__" _________________________
аттестаттау парағымен таныстым ______________________________________
(аттестатталатын адамның қолы және күні)
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 258 бұйрығына
3-қосымша
Денсаулық сақтау саласындағы
мамандарды кәсіптік құзыреттілігіне
аттестаттауды өткізу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Ұйымның ____________ жылдардағы (соңғы 3 жыл)
қызметі туралы есептің құрылымы

(недостигнут - 1, частично достигнут - 2, достигнут - 3)
1.
2.
3.
Руководитель ______________________/ __________________________
(подпись) Ф.И.О. (при его наличии)
С характеристикой ознакомлен (а): ____________/ _____________________
(подпись) Ф.И.О. (при его наличии)
Обоснование в случае несогласия с характеристикой: __________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Примечание: Аттестуемое лицо в течение одного рабочего дня
ознакамливается с характеристикой. В случае несогласия аттестуемое
лицо вправе привести письменные обоснования причин несогласия с
данной характеристикой.
Указать 10-20 индикаторов, отражающих реализацию:
1) для руководителей медицинских организаций – плана-развития
организации, бизнес-плана организации или меморандумов, заключенных
между уполномоченным органом (Министерство здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан или местный исполнительный
орган) и организацией здравоохранения;
2) для руководителей государственных органов управления –
стратегических планов, региональных и отраслевых программ.
В таблице по оценке профессиональных и личностных компетенций
аттестуемого лица отражается характеристика его деятельности.
Деятельность оценивается по 4-х балльной шкале: 5 – отлично, 4 –
хорошо, 3 – удовлетворительно, 2 – неудовлетворительно.
Соблюдение служебной этики
5 – высокая степень ответственности, самоорганизации и
самодисциплины.
4 – следует требованиям трудовой и исполнительской дисциплины,
старается все сделать добросовестно.
3 – допускает нарушение трудовой и исполнительской дисциплины,
к выполнению порученной работы относится без особого старания.
2 – часто нарушает трудовую и исполнительскую дисциплину,
проявляет безответственность и равнодушие к работе.
Ответственность и исполнительность
5 – выполняет работу качественно, практически без ошибок, умеет
грамотно излагать информацию по содержанию выполняемой работы. Умеет
ставить приоритетные цели, используя имеющиеся в распоряжении время и
ресурсы.
4 – качество работы соответствует предъявляемым требованиям,
ошибки встречаются редко. Умеет планировать свою работу и эффективно
использовать свое рабочее время.
3 – часто встречаются ошибки, результаты работы требуют
проверки и исправлений. Имеются затруднения в планировании своей
работы и использовании рабочего времени.
2 – низкое качество работы, результаты работы постоянно
существенно переделываются. Не умеет организовать свою работу.
Инициативность
5 – инициативен в своей работе и выполняет дополнительную
нагрузку, изучает и применяет новый опыт, методы решения вопросов.
Умеет находить решение в сложных ситуациях.
4 – готов к выполнению дополнительных поручений и обязанностей,
оценивает свою работу и пытается сделать ее лучше. Умеет
самостоятельно решать вопросы текущей работы.
3 – слабо выражена инициативность, не стремится выполнять
дополнительные поручения, в основном ожидает решения проблем другими.
Самостоятельно справляется только с простыми заданиями.
2 – не проявляет заинтересованности к работе, пассивен, не
может действовать без указаний руководителя.
Лидерские качества и способность организовать работу
5 – может самостоятельно и эффективно работать над
поставленными задачами. Постоянно нацеливает сотрудников на
совершенствование и развитие сферы функциональной деятельности.
Способен принимать нестандартные управленческие решения в условиях,
когда альтернативные варианты действий не ясны или сомнительны.
4 – выполняет возложенные задачи с хорошим качеством, постоянно
нацеливает работников на эффективность текущей деятельности. Способен
своевременно принимать решения в критической ситуации, брать
ответственность на себя.
3 – организация работы не всегда позволяет обеспечить полноту и
своевременность исполнения возложенных функциональных задач,
поручений и мероприятий. Недостатки в работе устраняются медленно.
При решении проблем часто испытывает дефицит времени.
2 – имеются существенные упущения в работе, недостаточные
навыки решения проблем, при возникновении сложных ситуаций не
способен принять правильное решение и ответственность.
Знание государственного языка
5 – легко пишет и читает. Имеет большой словарный запас.
Понимает устную речь и правильно воспринимает информацию. Может
эффективно общаться.
4 – сравнительно легко изъясняется, используя простые структуры
построения предложений. Его понимают. Словарный запас ограничен, но
уже может его пополнять непосредственно в процессе общения.
3 – понимает ограниченный набор фраз, очень сложно общаться по
любой тематике. Допускает множество ошибок в разговорной речи.
2 – совсем не знает языка.
Коммуникативность и работа в команде
5 – эффективно работает во взаимодействии с другими
сотрудниками, делится своими знаниями и опытом.
4 – умеет координировать свою деятельность с другими, проявляет
готовность к деловому сотрудничеству, при необходимости помогает
коллегам.
3 – сосредотачивается только на своих функциях и обязанностях,
уклоняется от необходимого делового сотрудничества, неохотно
оказывает поддержку команде.
2 – не стремится к сотрудничеству с другими сотрудниками,
отказывается от участия в командной работе. В случае необходимости
указываются дополнительные сведения, характеризующие государственного
служащего. Данные сведения даются в произвольной форме, без баллов.
Приложение 2
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 258
Приложение 2
к Правилам проведения аттестации
на профессиональную компетентность
специалистов в области здравоохранения
Форма
Аттестационный лист
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) аттестуемого лица __________
_____________________________________________________________________
Дата рождения _______________________________________________________
Сведения об образовании _____________________________________________
Сведения о повышении квалификации (за последние 3 года) _____________
_____________________________________________________________________
Должность и дата назначения (утвержденная на эту должность)__________
Общий трудовой стаж ____________
Стаж работы на данной должности _____________________________________
Наличие сертификата специалиста о присвоении квалификационной
категории
или без таковой ____________
Результаты тестирования _______ %
На заседании присутствовало ______ членов аттестационной комиссии
Количество голосов:
"соответствует занимаемой должности/аттестован" ________
"подлежит повторному собеседованию" _____
"не соответствует занимаемой должности/не аттестован" ______
Решение аттестационной комиссии _____________________________________
Председатель аттестационной комиссии ________________________________
Секретарь аттестационной комиссии ___________________________________
Члены аттестационной комиссии:
_____________________________________________________________________
Дата проведения аттестации "____" _______________ 20__ год
с аттестационным листом ознакомился _________________________________
(подпись аттестуемого лица и дата)
Место печати
Приложение 3
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 258
Приложение 3
к Правилам проведения аттестации
на профессиональную компетентность
специалистов в области здравоохранения
Форма
Структура
отчета о деятельности
организации за ____________ годы (последние 3 года)

1. Жалпы мәліметтер
Ұйымның толық атауы
Заңды мекенжайы және орналасқан жері
Ұйымдық құрылымы
Аккредиттеу (болған жағдайда)
Жергілікті атқарушы органдардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары
Басқа ақпарат
Штат саны және кадр құрамын талдау
2. Қаржылық-шаруашылық қызметті талдау
Қаржылық жай-күйі және қаржылық-шаруашылық қызметтің нәтижелері
Соңғы 3 жылға қаржылық көрсеткіштер
3. Стратегиялық даму бағыттары
Миссиясы, пайымы, міндеттері, дамудың стратегиялық бағыттары
4. Қызметтің негізгі бағыттары бойынша есеп
Бюджет қаражатын тиімді пайдалану туралы есеп
Стационарлар үшін төсек қорын пайдаланудың тиімділігі, стационарлық көмекті тұтыну деңгейі, шектелген төлемді, қаржы-шаруашылық қызмет туралы ақпаратты енгізу туралы есеп
Медициналық-санитарлық алғашқы көмек үшін – ақы төлеуге әсер ететін индикаторлар, жан басына шаққандағы нормативке ынталандырушы компонент
5. Жұмыс жоспары
Келесі есепті кезеңге жоспарлы іс-шаралар
Келесі есепті кезеңге қызметтің жоспарлы көрсеткіштері
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 258 бұйрығына
4-қосымша
Денсаулық сақтау саласындағы
мамандарды кәсіптік құзыреттілігіне
аттестаттауды өткізу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Аттестатталатын адамның жеке әңгімелесуін бағалау парағы
_____________________________________________________________________
(аттестатталатын адамның Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)
_____________________________________________________________________
(ұйымның атауы)
_________________________________________________________ лауазымында
(лауазымының атауы)
Критерийлер
Критерийге сәйкес келмейді (0 бал)
Ішінара сәйкес келеді (1 бал)
Сәйкес келеді (2 бал)

1. Общие сведения
Полное наименование организации
Юридический адрес и место нахождения
Организационная структура
Аккредитация (при его наличии)
Подведомственные организации местных исполнительных органов
Другая информация
Штатная численность и анализ кадрового состава
2. Анализ финансово-хозяйственной деятельности
Финансовое состояние и результаты финансово-хозяйственной
деятельности
Финансовые показатели за последние 3 года
3. Стратегические направления развития
Миссия, видение, задачи, стратегические направления развития
4. Отчет по основным направлениям деятельности
Отчет об эффективном использовании бюджетных средств
Для стационаров отчет об эффективности использования коечного
фонда, уровня потребления стационарной помощи, внедрения
дифференцированной оплаты, информацию о финансово-хозяйственной
деятельности
Для первичной медико-санитарной помощи – индикаторы, влияющие
на выплату стимулирующего компонента подушевого норматива
5. План работы
Плановые мероприятия на следующий отчетный период
Плановые показатели деятельности на следующий отчетный период
Приложение 4
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 258
Приложение 4
к Правилам проведения аттестации
на профессиональную компетентность
специалистов в области здравоохранения
Форма
Лист оценки
персонального собеседования аттестуемого лица
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. аттестуемого лица (при его наличии)
_____________________________________________________________________
(наименование организации)
в должности ___________________________________________________
(наименование должности)
Критерии
Не соответствует критерию (0 баллов)
Частично соответствует (1 балл)
Соответствует (2 балла)

1) Мазмұны
1
Презентация есепті кезең үшін ұйымның қызметі туралы есептің құрылымына сәйкес келеді
2
Индикаторлар міндетті түрде түсіндірілген салыстырмалы деректер динамикасы (өткен жылдың ұқсас кезеңімен) ұйымның қызметі туралы есебінде көрсетілген
3
Қызметтің ұсынылған стратегиялық бағыттары саланың мақсаттары мен міндеттеріне және халықтың қажеттіліктеріне сәйкес келеді
2) Регламент және материалды баяндау
4
Слайдтар саны сөз сөйлеу мазмұнына және ұзақтығына сәйкес келеді (10 минуттық сөз сөйлеу үшін 10 слайдтан артық қолданбау ұсынылды)
5
Аттестатталатын адам мазмұнды еркін игерген, сұрақтар мен ескертулерге еркін және құзыретті түрде жауап береді

1) Содержание
1
Презентация соответствует структуре отчета о деятельности организации за отчетный период
2
Сравнительные данные в динамике (с аналогичным периодом прошлого года) с обязательным освещением отражены в отчете о деятельности организации
3
Представленные стратегические направления деятельности соответствуют целям и задачам отрасли и потребности населения
2) Регламент и изложение материала
4
Количество слайдов соответствует содержанию и продолжительности выступления (для 10-минутного выступления рекомендуется использовать не более 10 слайдов)
5
Аттестуемое лицо свободно владеет содержанием, свободно и компетентно отвечает на вопросы и замечания

3) Материалдардың көрнекілігі
6
Иллюстрациялардың сапасы жақсы, тақырыпты мейлінше толық ашуға көмектеседі, мазмұннан көңілді аудартпайды, ақпараттың көрнекі құралдары қолданылған (кестелер, сызбанұсқалар, графика, т.б)
Жиынтық баға
Бағалау нысаны:
Бағасы
Балдар
Өте жақсы
8-12
Қанағаттанарлық
5-7
Қанағаттанарлықсыз
0-4
Конкурстық комиссия мүшесінің ұсынысы
1. атқаратын лауазымына сәйкес келеді/аттестатталды;
2. қайта әңгімелесуге жатады;
3. атқаратын лауазымына сәйкес келмейді/аттестатталмады.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қысқаша комментарий)
_________________________________________ _______________
Аттестаттау комиссия мүшесінің Т.А.Ә. қолы
(ол болған жағдайда)
20 жылғы "_____" ______________

3) Наглядность материалов
6
Иллюстрации хорошего качества, помогают наиболее полно раскрыть тему, не отвлекают от содержания, используются средства наглядности информации (таблицы, схемы, графики и другие)
Итоговая оценка
Форма оценки:
Оценка
Баллы
Отлично
8-12
Удовлетворительно
5-7
Не удовлетворительно
0-4
Рекомендации члена аттестационной комиссии
1) соответствует занимаемой должности/аттестован;
2) подлежит повторному собеседованию;
3) не соответствует занимаемой должности/не аттестован.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(краткий комментарий)
___________________________________ _____________________
Ф.И.О. (при его наличии) члена подпись
аттестационной комиссии
"_____" ______________ 20 год.