Жер қатынастары саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 355 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 3 маусымда № 11251 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 01.10.2020 № 301 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2)-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік жер кадастрынан мәліметтер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын айқындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Жер учаскесінің сапалық жағдайы туралы мәліметтер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 10.06.2019 № 230 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы № 138/НҚ және № 139/НҚ (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9526 және № 9523 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2014 жылғы 13 қарашадағы № 222 (27445) жарияланған) бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитетіне заңнамада белгіленген тәртіппен:

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 355. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июня 2015 года № 11251. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 01.10.2020 № 301 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Предоставление сведений из государственного земельного кадастра" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Изготовление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги "Изготовление и выдача актов на право постоянного землепользования" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги "Изготовление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги "Изготовление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) регламент государственной услуги "Определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) регламент государственной услуги "Предоставление сведений о качественном состоянии земельного участка" согласно приложению 7 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 10.06.2019 № 230 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу приказы Министра регионального развития Республики Казахстан от 16 мая 2014 года № 138/ОД и № 139/ОД "Об утверждении регламентов государственных услуг" (зарегистрированные в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 9526 и № 9523, опубликованные в газете "Казахстанская правда" от 30 октября 2014 года № 212 (27833) от 13 ноября 2014 года № 222 (27843).
3. Комитету по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управлению земельным ресурсами Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күнінен бастап он күнтізбелік күн ішінде оның мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің жетекшілік ететін вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 355 бұйрығына
1-қосымша
"Мемлекеттік жер кадастрынан мәліметтер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 10.06.2019 № 230 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік жер кадастрынан мәліметтер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11050 болып тіркелген) бекітілген "Мемлекеттік жер кадастрынан мәліметтер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – мемлекеттік жер кадастрынан мәліметтер.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. Стандартқа сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастауға:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде – Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
"электрондық үкімет" порталы арқылы жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанындағы сұраным негіз болып табылады.

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Е. Досаев
Приложение 1
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 355
Регламент государственной услуги
"Предоставление сведений из государственного земельного кадастра"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 10.06.2019 № 230 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление сведений из государственного земельного кадастра" (далее – государственная услуга) оказывается "Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Предоставление сведений из государственного земельного кадастра", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11050) (далее – Стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – сведения из государственного земельного кадастра.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги в соответствии со Стандартом является:
при обращении к услугодателю – заявление по форме согласно приложению 1 к Стандарту;
при обращении через портал "электронного правительства" – запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя.

5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) "электрондық үкімет" порталы арқылы электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының 3 минут ішінде автоматты түрде өтініш (сұраным) беруі;
2) көрсетілетін қызметті алушының сұранымы бойынша сұратылып отырған ақпараттың Мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – МЖК ААЖ) болуын 2 минут ішінде тексеру;
3) 3 минут ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-сын қою;
4) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін автоматтандырылған режимде 7 минут ішінде "электрондық үкімет" порталына көрсетілетін қызметті алушыға жіберу (беру).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі, ол мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болады:
1) "электрондық үкімет" порталынан МЖК ААЖ-ға автоматтандырылған режимде өтініш қабылдау;
2) автоматтандырылған режимде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындау;
3) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне автоматтандырылған режимде көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-сын қою;
4) көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін автоматтандырылған режимде МЖК ААЖ-дан "электрондық үкімет" порталына жіберу.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (ақпараттық жүйелерінің) тізбесі:
1) "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ);
2) "электрондық үкімет" порталы (бұдан әрі – ЭҮП);
3) МЖК ААЖ;
4) Мемлекеттік қызметтер көрсетуді мониторингтеудің ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – МҚК МАЖ);
5) "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры (бұдан әрі – ЖТ МД);
6) "Заңды тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры (бұдан әрі – ЗТ МД);
7) бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе (бұдан әрі – БНАЖ).
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген құрылымдық бөлімшелердің (ақпараттық жүйелердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізділігі сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада (әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген әрбір іс-қимылды (рәсімді) өткізу бірізділігі сипаттамасының блок-схемасы) көрсетілген.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) автоматизированная подача заявления (запроса) услугополучателя в форме электронного документа посредством портала "электронного правительства" в течение 3 минут;
2) проверка наличия запрашиваемой информации по запросу услугополучателя в "Автоматизированной информационной системе государственного земельного кадастра" (далее – АИС ГЗК) в течение 2 минут;
3) подписание результата оказания государственной услуги ЭЦП услугодателя в течение 3 минут;
4) направление (выдача) результата оказания государственной услуги в автоматизированном режиме на портал "электронного правительства" услугополучателю в течение 7 минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) принятие в АИС ГЗК от портала "электронного правительства" заявления в автоматизированном режиме;
2) подготовка результата государственной услуги в автоматизированном режиме;
3) подписание результата государственной услуги ЭЦП услугодателя в автоматизированном режиме;
4) направление из АИС ГЗК на портал "электронного правительства" результата государственной услуги услугополучателю в автоматизированном режиме.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (информационных систем) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП);
2) портал "электронного правительства" (далее – ПЭП);
3) АИС ГЗК;
4) Информационная система мониторинга оказания государственных услуг (далее – ИСМ ОГУ);
5) государственная база данных "Физических лиц" (далее – ГБД ФЛ);
6) государственная база данных "Юридических лиц" (далее – ГБД ЮЛ);
7) Единая нотариальная информационная система (далее – ЕНИС).
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (информационными системами) с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны по форме согласно приложению 1 (блог-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)) к настоящему регламенту государственной услуги.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги

9. Құжаттарды қабылдау "кедергісіз қызмет көрсету" арқылы операциялық залда жүзеге асырылады, онда көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және лауазымы көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттар тапсыруы үшін күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды береді.
Құжаттарды операциялық залда қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға Стандарттың 10-тармағына сәйкес тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
10. Мемлекеттік қызметті ЭҮП арқылы көрсеткен кезде жүгіну тәртібінің және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдері (іс-қимылдары) бірізділігінің сипаттамасы 2-қосымшаға сәйкес:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен ЭҮП-де тіркелуді жүзеге асырады (ЭҮП-де тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының компьютерінде ЭЦҚ-ны тіркеу куәлігін тіркеу, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ЭҮП-де паролін енгізу процесі (авторландыру процесі);
3) 1-шарт – ЭҮП-де тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің төлнұсқалылығын тексеру;
4) 2-процесс – ЭҮП-нің көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуға байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыруы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұраным нысанының экранға шығуы және көрсетілетін қызметті алушының оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, оны толтыруы (деректерді енгізу);
6) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұранымды куәландыру (оған қол қою) үшін ЭЦҚ-ны тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – ЭҮП-де ЭЦҚ-ны тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімде болмауын, сондай-ақ сұранымда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН) және ЭЦҚ-ны тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
8) 5-процесс – қызмет көрсетуге арналған сұранымның толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы арқылы куәландыру;
9) 6-процесс – МЖК ААЖ-да электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұранымын) тіркеу және МЖК ААЖ-да сұранымды өңдеу;

9. Прием документов осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного обслуживания", на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника услугодателя.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для сдачи документов – 15 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 минут.
Для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
При приеме документов в операционном зале услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов в соответствии с пунктом 10 Стандарта.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через ПЭП согласно приложению 2:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в компьютере услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между индивидуальным идентификационным номером (далее – ИИН), указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
8) процесс 5 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в АИС ГЗК и обработка запроса в АИС ГЗК;

10) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы (көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік жер кадастрынан мәліметтер беру).
11. Мемлекеттік қызметті көрсетуде функциялық өзара іс-қимыл кезінде көрсетілетін қызметті берушінің қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері 3-қосымшаға сәйкес:
1) 1-процесс – көрсетілетін қызметті беруші операторының мемлекеттік қызметті көрсету үшін МКҚ МАЖ-да логин мен парольді енгізуі (авторландыру процесі);
2) 2-процесс – көрсетілетін қызметті беруші операторының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұраным нысанының экранға шығуы және көрсетілетін қызметті беруші операторының көрсетілетін қызметті алушының деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхат бойынша деректерін (сенімхатты нотариалды түрде куәландырылған кезде, сенімхатты басқаша куәландырған кезде – сенімхат деректері толтырылмайды) енгізуі;
3) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұранымды ЭҮШ арқылы ЖТ МД-ға (ЗТ МД-ға) жіберу, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының өкілі сенімхатының деректері туралы сұранымды БНАЖ-ға жіберу;
4) 1-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің бар-жоғын ЖТ МД-да (ЗТ МД-да), сенімхат деректерінің бар-жоғын БНАЖ-да тексеру;
5) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МД-да (ЗТ МД-да), сенімхат деректерінің БНАЖ-да жоқ болуына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5-процесс – көрсетілетін қызметті беруші операторының сұраным нысанын толтыруы және қызмет көрсетуге арналған сұранымның толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру;
7) 6-процесс – ЭҮШ (ЭҮП) арқылы көрсетілетін қызметті беруші операторының ЭЦҚ-сымен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұранымын) МЖК ААЖ-ға жіберу;
8) 7-процесс – электрондық құжатты (сұранымды) тіркеу және МЖК ААЖ-да өңдеу;
9) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушінің операторы арқылы МЖК ААЖ-да қалыптастырылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы (мемлекеттік жер кадастрынан мәліметтер беру (электрондық тасығышта)).
12. Сұраным өңделгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыға сұранымды өңдеу нәтижелерін көру мүмкіндігі былайша беріледі:
"ашу" батырмасын басқаннан кейін – сұраным нәтижесі дисплей экранына шығарылады;
"сақтау" батырмасын басқаннан кейін – сұраным нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы берген Adobe Acrobat форматындағы магнитті тасығышта сақталады.

10) процесс 7 – получение услугополучателем результата услуги (выдача сведения из государственного земельного кадастра в форме электронного документа, подписанной ЭЦП услугодателя).
11. Пошаговые действия и решения услугодателя согласно приложению 3 к настоящему регламенту государственной услуги при функциональном взаимодействии при оказании государственной услуги:
1) процесс 1 – ввод оператора услугодателя в ИСМ ОГУ логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором услугодателя данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности – данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ (ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ (ГБД ЮЛ), данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ (ГБД ЮЛ), данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором услугодателя формы запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора услугодателя через ШЭП (ПЭП) в АИС ГЗК;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса) и обработка в АИС ГЗК;
9) процесс 8 – получение услугополучателем через оператора услугодателя результата оказания государственной услуги (выдача сведения из государственного земельного кадастра (на электронном носителе), сформированного АИС ГЗК.
12. После обработки запроса услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки "открыть" – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки "сохранить" – результат запроса сохраняется на заданном услугополучателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.

13. Қызмет көрсету жөніндегі қажетті ақпарат пен консультацияны call-орталықтың 1414, 8 800 080 7777 телефондары бойынша алуға болады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) бірізділігінің және ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің егжей-тегжейлі сипаттамасы осы регламентке 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Мемлекеттік жер кадастрынан мәліметтер беру" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетіледі.
"Мемлекеттік жер кадастрынан
мәліметтер беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Нысан
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір іс-қимылды (рәсімді) өткізу рәсімдерінің (іс-қимылдарының) бірізділігі сипаттамасының блок-схемасы
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсету уақыты – 15 минут
"Мемлекеттік жер кадастрынан
мәліметтер беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функциялық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
"Мемлекеттік жер кадастрынан
мәліметтер беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функциялық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
"Мемлекеттік жер кадастрынан
мәліметтер беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
4-қосымша
Нысан
"Мемлекеттік жер кадастрынан мәліметтер беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 355 бұйрығына 2-қосымша
"Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 10.06.2019 № 230 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 11050 болып тіркелді) бекітілген "Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

13. Необходимую информацию и консультацию по оказанию государственной услуги можно получить по телефонам саll-центра: 1414, 8 800 080 7777.
14. Подробное описание последовательности процедур (действий), и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Предоставление сведений из государственного земельного кадастра" по форме согласно приложению 4 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Предоставление
сведений из государственного
земельного кадастра"
Форма
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Время обслуживания услугополучателя – 15 минут
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Представление
сведений из государственного
земельного кадастра"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ПЭП
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Представление
сведений из государственного
земельного кадастра"
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через услугодателя
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Представление
сведений из
государственного земельного
кадастра"
Форма
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Представление сведений из государственного земельного кадастра"
Приложение 2
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 355
Регламент государственной услуги
"Изготовление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 10.06.2019 № 230 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Изготовление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок" (далее – государственная услуга) оказывается "Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Изготовление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11050) (далее – Стандарт).

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес жер учаскесіне жеке меншік құқығына акт не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тиісті құжаттармен (бұдан әрі – құжаттар) қоса Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдауы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Процесс құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (оператор) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды құжаттар түскен күні 15 минут ішінде қабылдауды және тексеруді, оларды тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері Стандартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тартылғаны туралы қолхат береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері көрсетілетін қызмет алушыдан қабылдаған құжаттарды түскен күні көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) тапсырады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы) оларды дайындап, 2 сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөліміне (техникалық мұрағатқа) тапсырады.
Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөлімінің (техникалық мұрағаттың) жұмыскері 1 жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттарды тіркейді, мұрағаттан мүкаммалдық жер-кадастрлық істерді көтереді, оларға материалдарды қоса тіркейді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік жер кадастры (бұдан әрі – МЖК) бөліміне тапсырады;
5) МЖК бөлімінің жұмыскері 1 жұмыс күні ішінде тапсырыс бланкілерін толтырады, жер-кадастрлық істерді қалыптастырып, тігеді, кадастрлық нөмірін береді және көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік жер кадастры автоматтандырылған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – МЖК ААЖ) бөліміне тапсырады.
Стандарттың 10-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер бар болған жағдайда, МЖК бөлімінің жұмыскері мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауапты әзірлейді және жібереді;

2. Форма оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – акт на право частной собственности на земельный участок, согласно приложению 1 к Стандарту либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие услугодателем заявления о выдаче акта на право частной собственности на земельный участок по форме согласно приложению 2 к Стандарту с приложением соответствующих документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – документы).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса, длительность выполнения:
1) работник (оператор) операционного зала услугодателя осуществляет прием и проверку документов, представленных услугополучателем, их регистрацию в день поступления документов в течение 15 минут.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работник услугодателя выдает расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 3 к Стандарту;
2) работник (оператор) операционного зала услугодателя принятые от услугополучателя документы передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя в день поступления документов;
3) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя подготавливает и передает их в течение 2 часов через курьера в отдел систематизации и хранения документов (технический архив) услугодателя.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;
4) работник отдела систематизации и хранения документов (технического архива) услугодателя, регистрирует принятые документы, поднимает из архива инвентарные земельно-кадастровые дела, приобщает к ним материалы и передает их в отдел государственного земельного кадастра (далее – ГЗК) услугодателя в течение 1 рабочего дня;
5) работник отдела ГЗК заполняет бланки заказов, формирует и подшивает земельно-кадастровые дела, присваивает кадастровый номер и передает материалы в отдел автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра (далее – АИС ГЗК) услугодателя в течение 1 рабочего дня.
В случае наличия оснований для отказа в оказании государственной услуги в соответствии с пунктом 10 Стандарта работник отдела ГЗК подготавливает и направляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;

6) МЖК ААЖ бөлімінің жұмыскері 2 жұмыс күні ішінде атрибутивті және графикалық деректерді МЖК ААЖ деректер базасына енгізеді, сәйкестендіру құжатын басып шығарады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға ұсынады;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 сағат ішінде сәйкестендіру құжатына қол қояды және оны құжаттарды қабылдау және беру бөліміне береді;
8) құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің жұмыскері 2 сағат ішінде сәйкестендіру құжатын елтаңбалық мөрмен куәландырады және тіркейді;
9) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің жұмыскері 2 сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) тапсырады;
10) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қабылдайды және 1 сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскеріне (маманына) жолдайды;
11) талон негізінде және жеке куәлігін және (немесе) сенімхат ұсынылған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскері 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді.
Егер көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген қызметтің нәтижесін алуға көрсетілген мерзімде жүгінбеген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші оның беру секторында бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оларды одан әрі сақтау үшін құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөліміне (техникалық мұрағатқа) тапсырады.
"Электрондық үкімет" порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті берушінің маманы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркейді және 1 жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды.
6. Келесі рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдарының) нәтижесі:
1) нәтижесі кіріс нөмірі бар тіркелген құжат болып табылатын құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің 15 минут ішінде құжаттарды қабылдауы және тексеруі;
2) қабылданған құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөліміне (техникалық мұрағат) курьер арқылы 30 минут ішінде тапсыру;
3) қабылданған құжаттарды 1 жұмыс күні ішінде жүйелендіру және сақтау бөлімінде (техникалық мұрағатта) тіркеу, мұрағаттан мүкаммалдық жер-кадастрлық істерді көтеру, оларға материалдарды қосып тіркеу және оны МЖК бөліміне тапсыру;

6) работник отдела АИС ГЗК заносит атрибутивные и графические данные в базу данных АИС ГЗК, распечатывает идентификационный документ и передает на подпись руководителю услугодателя в течение 2 рабочих дней;
7) руководитель услугодателя подписывает и передает идентификационный документ в отдел приема и выдачи документов в течение 2 часов;
8) работник отдела приема и выдачи документов заверяет идентификационный документ гербовой печатью и регистрирует его в течение 2 часов;
9) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя результат оказания государственной услуги передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя в течение 2 часов;
10) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя принимает результат оказания государственной услуги и направляет работнику сектора выдачи услугодателя в течение 1 часа;
11) на основании талона и при предъявлении удостоверения личности и (или) доверенности работник сектора выдачи услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги в течение 15 минут.
В случае если услугополучатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, услугодатель обеспечивает их хранение в течение одного месяца в секторе выдачи, после чего передает их для дальнейшего хранения в отдел систематизации и хранения документов (технический архив).
При обращении через портал "электронного правительства" (далее –ПЭП) специалист услугодателя регистрирует результат оказания государственной услуги и направляет в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя в течение 1 рабочего дня.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур (действий):
1) прием и проверка документов в течение 15 минут отделом приема и выдачи документов, результатом которой является зарегистрированный документ с входящим номером;
2) передача принятых документов в течение 30 минут через курьера в отдел систематизации и хранения документов (технический архив);
3) регистрация принятых документов в отделе систематизации и хранения документов (техническом архиве), поднятие с архива инвентарных земельно-кадастровых дел, приобщение к ним материалов и передача их в отдел ГЗК в течение 1 рабочего дня;

4) 1 жұмыс күні ішінде МЖК бөлімінде тапсырыс бланкілерін толтыру, жер-кадастрлық істерді қалыптастырып, тігу, кадастрлық нөмір беру және материалдарды көрсетілетін қызметті берушінің МЖК ААЖ бөліміне тапсыру.
Стандарттың 10-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап әзірленеді және жіберіледі;
5) 2 жұмыс күні ішінде МЖК ААЖ бөлімінде атрибутивті және графикалық деректерді МЖК ААЖ деректер базасына енгізу, сәйкестендіру құжатын басып шығару және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға беру;
6) көрсетілетін қызметті беруші басшысының 2 сағат ішінде сәйкестендіру құжатына қол қойып және құжаттарды қабылдау және беру бөліміне тапсыруы;
7) сәйкестендіру құжатын 2 сағат ішінде құжаттарды қабылдау және беру бөлімінде тіркеу;
8) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға беру.
Электрондық сұраным жасалған кезде көрсетілетін қызметті берушінің маманы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркейді және 1 жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (оператор);
2) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы);
3) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөлімінің (техникалық мұрағаттың) жұмыскері;
4) көрсетілетін қызметті берушінің МЖК бөлімінің жұмыскері;
5) көрсетілетін қызметті берушінің МЖК ААЖ бөлімінің жұмыскері;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
7) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің жұмыскері;
8) көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскері.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (жұмыскерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдарының) бірізділігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (оператор) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды құжаттар түскен күні 15 минут ішінде қабылдауды және тексеруді, оларды тіркеуді жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері көрсетілетін қызмет алушыдан қабылдаған құжаттарды құжаттар түскен күні көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) тапсырады (15 минут);

4) заполнение бланков заказов в отделе ГЗК, формирование и подшивка земельно-кадастровых дел, присвоение кадастрового номера и передача материалов в отдел АИС ГЗК услугодателя в течение 1 рабочего дня.
В случае наличия оснований для отказа в оказании государственной услуги в соответствии с пунктом 10 Стандарта подготавливается и направляется мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
5) в отделе АИС ГЗК – занесение атрибутивных и графических данных в базу данных АИС ГЗК, распечатка идентификационного документа и передача на подпись руководителю услугодателя в течение 2 рабочих дней;
6) подписание и передача руководителем услугодателя идентификационного документа в отдел приема и выдачи документов в течение 2 часов;
7) регистрация идентификационного документа в отделе приема и выдачи документов в течение 2 часов;
8) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю в течение 15 минут.
При электронном запросе специалист услугодателя регистрирует результат оказания государственной услуги и направляет в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, в течение 1 рабочего дня.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, участвующих в процессе оказания электронной услуги:
1) работник (оператор) операционного зала услугодателя;
2) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя;
3) работник отдела систематизации и хранения документов (технического архива) услугодателя;
4) работник отдела ГЗК услугодателя;
5) работник отдела АИС ГЗК услугодателя;
6) руководитель услугодателя;
7) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя;
8) работник сектора выдачи услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) работник (оператор) операционного зала услугодателя осуществляет прием и проверку документов, представленных услугополучателем, их регистрацию в день поступления документов в течение 15 минут;
2) работник (оператор) операционного зала услугодателя принятые от услугополучателя документы передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя в день поступления документов (15 минут);

3) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы) оларды дайындап, 2 сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөліміне (техникалық мұрағатқа) тапсырады;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөлімінің (техникалық мұрағаттың) жұмыскері 1 жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттарды тіркейді, мұрағаттан мүкаммалдық жер-кадастрлық істерді көтереді, оларға материалдарды қоса тіркейді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің МЖК бөліміне тапсырады;
5) МЖК бөлімінің жұмыскері 1 жұмыс күні ішінде тапсырыс бланкілерін толтырады, жер-кадастрлық істерді қалыптастырып, тігеді, кадастрлық нөмірін береді және көрсетілетін қызметті берушінің МЖК ААЖ бөліміне тапсырады.
Стандарттың 10-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер бар болған жағдайда, МЖК бөлімінің жұмыскері мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауапты әзірлейді және жібереді;
6) МЖК ААЖ бөлімінің жұмыскері 2 жұмыс күні ішінде атрибутивті және графикалық деректерді МЖК ААЖ деректер базасына енгізеді, сәйкестендіру құжатын басып шығарады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға ұсынады;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 сағат ішінде сәйкестендіру құжатына қол қояды және оны құжаттарды қабылдау және беру бөліміне береді;
8) құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің жұмыскері 2 сағат ішінде сәйкестендіру құжатын елтаңбалық мөрмен куәландырады және тіркейді;
9) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің жұмыскері 2 сағат ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) тапсырады;
10) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қабылдайды және 1 сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскеріне (маманына) жолдайды;
11) талон негізінде және жеке куәлігін және (немесе) сенімхат ұсынылған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскері 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді.
ЭҮП арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті берушінің маманы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркейді және 1 жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өту рәсімдерінің (іс-қимылдың) бірізділігі сипаттамасының блок-схемасы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша келтірілген.

3) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя подготавливает и передает их в течение 2 часов в отдел систематизации и хранения документов (технический архив) услугодателя;
4) работник отдела систематизации и хранения документов (технического архива) услугодателя, регистрирует принятые документы, поднимает из архива инвентарные земельно-кадастровые дела, приобщает к ним материалы и передает их в отдел ГЗК услугодателя, в течение 1 рабочего дня;
5) работник отдела ГЗК заполняет бланки заказов, формирует и подшивает земельно-кадастровые дела, присваивает кадастровый номер и передает материалы в отдел АИС ГЗК услугодателя в течение 1 рабочего дня.
В случае наличия оснований для отказа в оказании государственной услуги в соответствии с пунктом 10 Стандарта работник отдела ГЗК подготавливает и направляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
6) работник отдела АИС ГЗК заносит атрибутивные и графические данные в базу данных АИС ГЗК, распечатывает идентификационный документ и передает на подпись руководителю услугодателя в течение 2 рабочих дней;
7) руководитель услугодателя подписывает и передает идентификационный документ в отдел приема и выдачи документов в течение 2 часов;
8) работник отдела приема и выдачи документов заверяет идентификационный документ гербовой печатью и регистрирует его в течение 2 часов;
9) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя результат оказания государственной услуги передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя в течение 2 часов;
10) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя принимает результат оказания государственной услуги и направляет работнику сектора выдачи услугодателя в течение 1 часа;
11) на основании талона и при предъявлении удостоверения личности и (или) доверенности, работник сектора выдачи услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги в течение 15 минут.
При обращении через ПЭП специалист услугодателя, регистрирует результат оказания государственной услуги и направляет в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя в течение 1 рабочего дня.
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведена по форме согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги.

4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен" және (немесе) өзге көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасау тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП арқылы жүгіну тәртібінің сипаттамасы және мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі:
мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда көрсетіледі.
1) көрсетілдетін қызметті алушы ЭҮП-де өзін тіркеуді жеке сәйкестендіру немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН (БСН) арқылы жүзеге асырады (ЭҮП-де тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті алу үшін ЭҮП-ге ЖСН (БСН) және парольді енгізуі (авторландыру процесі);
3) 1-шарт – ЭҮП-де ЖСН (БСН) және пароль арқылы көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-процесс – ЭҮП-де көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды электрондық түрде қоса бере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы үшін өтініш нысанын экранға шығару, өтінішті куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ-ны тіркеу куәлігін таңдау;
6) 2-шарт – ЭҮП-де ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұранымда көрсетілген ЖСН (БСН) және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН (БСН) арасындағы) тексеру;
7) 4-процесс – ЭҮП электрондық құжатты (өтінішті) МЖК ААЖ-да тексеру үшін "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы жібереді;
8) 3-шарт – көрсетілетін қызметті беруші 2 жұмыс күні ішінде Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесінің толықтығын тексереді.
Стандарттың 10-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған жағдайда, МЖК бөлімінің жұмыскері мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап дайындайды және жібереді;
9) 5-процесс – көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қойылған мемлекеттік қызметті көрсетудің төлем шотын қалыптастырады;

Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования портала "электронного правительства" в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения услугополучателя через ПЭП и порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги:
государственная услуга оказывается при условии наличия у услугополучателя ЭЦП.
1) услугополучатель осуществляет свою регистрацию на ПЭП с помощью индивидуального идентификационного или бизнес-идентификационного номера (далее – ИИН (БИН) (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН (БИН) и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о услугополучателе через ИИН (БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы с учетом ее структуры и форматных требований с прикреплением необходимых документов в электронном виде, указанных в пункте 9 Стандарта, выбор регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) заявления;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН (БИН), указанным в запросе, и ИИН (БИН), указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – ПЭП направляет электронный документ (заявление) через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) для проверки в АИС ГЗК;
8) условие 3 – услугодатель проверяет полноту перечня документов, указанных в пункте 9 Стандарта в течение 2 рабочих дней.
В случае наличия оснований для отказа в оказании государственной услуги в соответствии с пунктом 10 Стандарта работник отдела ГЗК подготавливает и направляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
9) процесс 5 – услугодатель формирует счет на оплату оказания государственной услуги, подписанный ЭЦП уполномоченного лица услугодателя;

10) 4-шарт – көрсетілетін қызметті алушы 2 жұмыс күні өткеннен кейін өтінішті тексерудің нәтижесін алады;
11) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушы қызметті көрсетудің төлем шотын алғаннан кейін "электрондық үкімет" төлем шлюзі ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ЭҮТШ АЖ) арқылы төлем жүргізу нысанына өтеді, төлем картасының (есеп шотының) қажетті деректерін толтырады;
12) 7-процесс – көрсетілетін қызметті беруші ЭҮТШ АЖ-дан жүргізілген төлем туралы растауды алғаннан кейін 1 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін дайындайды;
13) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген қызметтің нәтижесін (сәйкестендіру құжатын) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функциялық өзара іс-қимылының диаграммасы графикалық нысанда осы регламентке 2-қосымшада келтірілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізділігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылдарының егжей-тегжейлі сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке нысан бойынша 3-қосымшаға сәйкес "Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
"Жер учаскесіне жеке меншік
құқығына актілерді ресімдеу
және беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Нысан
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өту рәсімдерінің (іс-қимылдың) бірізділігі сипаттамасының блок-схемасы
Құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің құжаттарды қабылдауы және тексеруі, оның нәтижесі кіріс нөмірі бар тіркелген құжат болып табылады (15 минут)
Қабылданған құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөліміне (техникалық мұрағатқа) құжаттарды қабылдау күні тапсыру
Қабылданған құжаттарды 1 жұмыс күні ішінде жүйелендіру және сақтау бөлімінде (техникалық мұрағатта) тіркеу, мұрағаттан мүкаммалдық жер-кадастрлық істерді көтеру, оларға материалдарды қосып тіркеу және оны МЖК бөліміне тапсыру
Қабылданған құжаттарды МЖК бөлімінде тексеру және материалдарды МЖК ААЖ бөліміне тапсыру (1 жұмыс күні). Стандарттың 10-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған жағдайда, 1 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжд жауап дайындалады және жіберіледі
2 жұмыс күні ішінде МЖК ААЖ бөлімінде тапсырыс бланкілерін толтыру және жер-кадастрлық істерді қалыптастырып, тігу, атрибутивтік және графикалық деректерді МЖК ААЖ деректер базасына енгізу, кадастрлық нөмір беру, сәйкестендіру құжатын басып шығару және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға беру
Көрсетілетін қызметті беруші басшысының 4 сағат ішінде сәйкестендіру құжатына қол қоюы және оны құжаттарды қабылдау және беру бөліміне тапсыруы
Сәйкестендіру құжатын 4 сағат ішінде құжаттарды қабылдау және беру бөлімінде тіркеу
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға 15 минут ішінде беру
Жер учаскесіне жеке меншік
құқығына актілерді ресімдеу
және беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функциялық өзара іс-қимылының графикалық нысандағы диаграммасы
"Жер учаскесіне жеке меншік
құқығына актілерді ресімдеу
және беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
Нысан
"Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 355 бұйрығына
3-қосымша
"Тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 10.06.2019 № 230 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

10) условие 4 – услугополучатель по истечении 2 рабочих дней получает результат проверки заявления;
11) процесс 6 – услугополучатель при получении счета на оплату оказания услуги переходит к форме проведения оплаты посредством информационной системы платежный ШЭП (далее – ИС ПШЭП), заполняет необходимые данные платежной карты (лицевого счета);
12) процесс 7 – услугодатель после получения из ИС ПШЭП подтверждения о проведенной оплате в течение 1 рабочего дня готовит результат оказания государственной услуги;
13) процесс 8 – услугополучатель получает результат услуги (идентификационный документ) в форме электронного документа, подписанный ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведена в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Изготовление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок" по форме согласно приложению 3 к регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги
"Изготовление и выдача актов
на право
частной собственности на
земельный
участок"
Форма
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Прием и проверка документов отделом приема и выдачи документов, результатом которойявляется зарегистрированный документ с входящим номером (15 минут)
Передача принятых документов в отдел систематизации и хранения документов (технический архив) в день приема документов
Регистрация принятых документов в отделе систематизации и хранения документов (техническом архиве), поднятие с архива инвентарных земельно-кадастровых дел, приобщение к ним материалов и передача их в отдел ГЗК в течение 1 рабочего дня
Проверка принятых документов в отделе ГЗК и передача материалов в отдел АИС ГЗК (1 рабочий день). В случае наличия оснований для отказа в оказании государственной услуги в соответствии с пунктом 10 Стандарта подготавливает и направляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в течение 1 рабочего дня
Заполнение бланков заказов в отделе АИС ГЗК, формирование и подшивка земельно-кадастровых дел, занесение атрибутивных и графических данных в базу данных АИС ГЗК, присвоение кадастрового номера, распечатка и передача идентификационного документа на подпись руководителю услугодателя в течение 2 рабочих дней
Подписание и передача руководителем услугодателя идентификационного документа в отдел приема и выдачи документов в течение 4 часов
Регистрация идентификационного документа в отделе приема и выдачи документов в течение 4 часов
Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю в течение 15 минут
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги Изготовление и выдача
актов на право частной
собственности на земельный
участок"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги
"Изготовление и выдача актов
на право
частной собственности на
земельный
участок"
Форма
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Изготовление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок"
Приложение 3
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 355
Регламент государственной услуги
"Изготовление и выдача актов на право постоянного землепользования"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 10.06.2019 № 230 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 11050 болып тіркелген) бекітілген "Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес тұрақты жер пайдалану құқығына акт не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тиісті құжаттармен (бұдан әрі – құжаттар) қоса Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдауы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Процесс құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (оператор) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды құжаттар түскен күні 15 минут ішінде қабылдауды және тексеруді, оларды тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері Стандартқа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тартылғаны туралы қолхат береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері көрсетілетін қызметті алушыдан қабылдаған құжаттарды құжаттар түскен күні көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) тапсырады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы) оларды дайындап, 2 сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөліміне (техникалық мұрағатқа) тапсырады.
Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Изготовление и выдача актов на право постоянного землепользования" (далее – государственная услуга) оказывается "Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – услугодатель) на основании cтандарта государственной услуги "Изготовление и выдача актов на право постоянного землепользования", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11050) (далее – Стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – акт на право постоянного землепользования согласно приложению 1 к Стандарту либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие услугодателем заявления о выдаче акта на право постоянного землепользования по форме согласно приложению 2 к Стандарту с приложением соответствующих документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – документы).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса, длительность выполнения:
1) работник (оператор) операционного зала услугодателя осуществляет прием и проверку документов, представленных услугополучателем, их регистрацию в день поступления документов в течение 15 минут.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работник услугодателя выдает расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 3 к Стандарту;
2) работник (оператор) операционного зала услугодателя принятые от услугополучателя документы передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя в день поступления документов;
3) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя подготавливает и передает их в течение 2 часов через курьера в отдел систематизации и хранения документов (технический архив) услугодателя.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 11050 болып тіркелген) бекітілген "Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына акт не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тиісті құжаттармен (бұдан әрі – құжаттар) қоса Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдауы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Процесс құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (оператор) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды құжаттар түскен күні 15 минут ішінде қабылдауды және тексеруді, оларды тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері Стандартқа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тартылғаны туралы қолхат береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері көрсетілетін қызметті алушыдан қабылдаған құжаттарды құжаттар түскен күні көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) тапсырады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы) оларды дайындап, 2 сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөліміне (техникалық мұрағатқа) тапсырады.
Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Изготовление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)" (далее – государственная услуга) оказывается "Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Изготовление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11050) (далее – Стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) согласно приложению 1 к Стандарту либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие услугодателем заявления о выдаче акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) по форме согласно приложению 2 к Стандарту с приложением соответствующих документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – документы).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса, длительность выполнения:
1) работник (оператор) операционного зала услугодателя осуществляет прием и проверку документов, представленных услугополучателем, их регистрацию в день поступления документов в течение 15 минут.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работник услугодателя выдает расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 3 к Стандарту;
2) работник (оператор) операционного зала услугодателя принятые от услугополучателя документы передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя в день поступления документов;
3) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя подготавливает и передает их в течение 2 часов через курьера в отдел систематизации и хранения документов (технический архив) услугодателя.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 11050 болып тіркелген) бекітілген "Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акт не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тиісті құжаттармен (бұдан әрі – құжаттар) қоса Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдауы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Процесс құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (оператор) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды құжаттар түскен күні 15 минут ішінде қабылдауды және тексеруді, оларды тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері Стандартқа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тартылғаны туралы қолхат береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері көрсетілетін қызметті алушыдан қабылдаған құжаттарды құжаттар түскен күні көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) тапсырады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы) оларды дайындап, 2 сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөліміне (техникалық мұрағатқа) тапсырады.
Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Изготовление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования" (далее – государственная услуга) оказывается "Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Изготовление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11050) (далее – Стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – акт на право временного безвозмездного землепользования согласно приложению 1 к Стандарту либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие услугодателем заявления о выдаче акта на право временного безвозмездного землепользования по форме согласно приложению 2 к Стандарту с приложением соответствующих документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – документы).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса, длительность выполнения:
1) работник (оператор) операционного зала услугодателя осуществляет прием и проверку документов, представленных услугополучателем, их регистрацию в день поступления документов в течение 15 минут.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работник услугодателя выдает расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 3 к Стандарту;
2) работник (оператор) операционного зала услугодателя принятые от услугополучателя документы передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя в день поступления документов;
3) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя подготавливает и передает их в течение 2 часов через курьера в отдел систематизации и хранения документов (технический архив) услугодателя.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын айқындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11050 болып тіркелген) бекітілген "Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын айқындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау туралы актіні (бұдан әрі – кадастрлық құн актісі) беру не Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап болып табылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тиісті құжаттармен (бұдан әрі – құжаттар) қоса Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш қабылдауы негіз болып табылады.
5. Процесс құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (операторы) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды келіп түскен күні 15 минут ішінде қабылдауды, тексеруді және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері Стандартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (операторы) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданған құжаттарды келіп түскен күні 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) тапсырады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы) 30 минут ішінде оларды дайындайды және жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын айқындау және кадастрлық құн актісін дайындау үшін көрсетілетін қызметті берушінің жерді бағалау бөліміне береді.
Құжаттар қабылданған күн мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка" (далее – государственная услуга) оказывается "Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11050) (далее – Стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача акта об определении кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка (далее – акт кадастровой стоимости) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие услугодателем заявления на определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка по форме согласно приложению 2 к Стандарту с приложением соответствующих документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – документы).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса, длительность выполнения:
1) работник (оператор) операционного зала услугодателя осуществляет прием и проверку документов, представленных услугополучателем, их регистрацию в день поступления документов в течение 15 минут.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работник услугодателя выдает расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 3 к Стандарту;
2) работник (оператор) операционного зала услугодателя принятые от услугополучателя документы передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя в день поступления документов в течение 15 минут;
3) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя подготавливает и передает в течение 30 минут их в отдел оценки земель услугодателя для определения кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и подготовки акта кадастровой стоимости.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;

4) көрсетілетін қызметті берушінің жерді бағалау бөлімінің жұмыскері қабылданған құжаттарды 8 жұмыс күні ішінде тіркейді, жер учаскесін Мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – МЖК ААЖ) дерекқоры бойынша сәйкестендіреді, қажет болған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөлімінен (техникалық мұрағаттан) мүкаммалдық жер-кадастрлық істерді сұратады, баға аймағын және аймақтылық коэффициентін анықтайды, кадастрлық құн актісін дайындайды.
Стандарттың 10-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған жағдайда, жерді бағалау бөлімінің жұмыскері мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауапты дайындайды және жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жерді бағалау бөлімінің жұмыскері дайындалған кадастрлық құн актісін 30 минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға береді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 жұмыс күні ішінде кадастрлық құн актісіне қол қояды және кеңсе (құжаттарды қабылдау және беру бөлімі) жұмыскеріне береді;
7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің (құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің) жұмыскері 2 сағат ішінде кадастрлық құн актісін елтаңбалық мөрмен куәландырады және тіркейді;
8) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің (құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің) жұмыскері 2 сағат ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) береді;
9) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы) 1 сағат ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қабылдайды және көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскеріне (маманына) жолдайды;
10) талон негізінде және жеке куәлік және (немесе) сенімхат ұсынылған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскері 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (операторы);
2) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы);
3) көрсетілетін қызметті берушінің жерді бағалау бөлімінің жұмыскері;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;

4) работник отдела оценки земель услугодателя в течение 8 рабочих дней регистрирует принятые документы, идентифицирует земельный участок по базе данных автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра (далее – АИС ГЗК), при необходимости запрашивает в отделе систематизации и хранения документов (техническом архиве) услугодателя инвентарные земельно-кадастровые дела, определяет ценовую зону и коэффициент зональности, изготавливает акт кадастровой стоимости.
В случае наличия оснований для отказа в оказании государственной услуги в соответствии с пунктом 10 Стандарта работник отдела оценки земель подготавливает и направляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
5) изготовленный акт кадастровой стоимости работник отдела оценки земель услугодателя в течение 30 минут передает на подпись руководителю услугодателя;
6) руководитель услугодателя в течение 1 рабочего дня подписывает и передает акт кадастровой стоимости работнику канцелярии (отдела приема и выдачи документов);
7) работник канцелярии (отдела приема и выдачи документов) услугодателя в течение 2 часов заверяет гербовой печатью и регистрирует акт кадастровой стоимости;
8) работник канцелярии (отдела приема и выдачи документов) услугодателя результат оказания государственной услуги передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя результат оказания государственной услуги в течение 2 часов;
9) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя принимает результат оказания государственной услуги и направляет работнику сектора выдачи услугодателя в течение 1 часа;
10) на основании талона и при предъявлении удостоверения личности и (или) доверенности, работник сектора выдачи услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги в течение 15 минут.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) работник (оператор) операционного зала услугодателя
2) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя
3) работник отдела оценки земель услугодателя;
4) руководитель услугодателя;

8) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің (құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің) жұмыскері 2 сағат ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) береді;
9) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы) 1 сағат ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қабылдайды және көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскеріне жолдайды;
10) талон негізінде және жеке куәлік және (немесе) сенімхат ұсынылған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскері 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, әрбір іс-қимылды (рәсімді) өткізу рәсімдерінің (іс-қимылдарының) бірізділігі сипаттамасының блок-схемасы "Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын айқындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша келтірілген.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) рәсімдері (іс-қимылдары), өзара іс-қимылдары бірізділігінің толық сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын айқындау" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетіледі.
"Жер учаскесінің кадастрлық
(бағалау) құнын айқындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Нысан
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, әрбір іс-қимылды (рәсімді) өткізу рәсімдерінің (іс-қимылдарының) бірізділігі сипаттамасының блок-схемасы
"Жер учаскесінің кадастрлық
(бағалау) құнын айқындау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Нысан
"Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын айқындау" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 355 бұйрығына
7-қосымша
"Жер учаскесінің сапалы жағдайы туралы мәліметтер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 10.06.2019 № 230 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскесінің сапалы жағдайы туралы мәліметтер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 271 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11052 болып тіркелген) бекітілген "Жер учаскесінің сапалы жағдайы туралы мәліметтер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

8) работник канцелярии (отдела приема и выдачи документов) услугодателя результат оказания государственной услуги передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя результат оказания государственной услуги в течение 2 часов;
9) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя принимает результат оказания государственной услуги и направляет работнику сектора выдачи услугодателя в течение 1 часа;
10) на основании талона и при предъявлении удостоверения личности и (или) доверенности, работник сектора выдачи услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги в течение 15 минут.
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведена по форме согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка" по форме согласно приложению 2 к регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги
"Определение кадастровой
(оценочной)
стоимости земельного участка"
Форма
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги
"Определение кадастровой
(оценочной)
стоимости земельного участка"
Форма
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка"
Приложение 7
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 355
Регламент государственной услуги
"Предоставление сведений о качественном состоянии земельного участка"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 10.06.2019 № 230 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление сведений о качественном состоянии земельного участка" (далее – государственная услуга) оказывается "Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Предоставление сведений о качественном состоянии земельного участка", утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 271 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11052) (далее – Cтандарт).

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ауыл шаруашылығы алқаптарының сапалық жай-күйі (топырақтың мелиорациялық жай-күйі, бонитет балы, азықтық алқаптардың дақылдық-техникалық жай-күйі) туралы және жер учаскесінің бағалау құны туралы мәліметтер не Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап болып табылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес құжаттарының болуы болып табылады.
5. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші негізінде мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі процесс құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны және олардың орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (операторы) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды келіп түскен күні 15 минут ішінде қабылдауды, тексеруді және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (операторы) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылдаған құжаттарды келіп түскен күні 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) тапсырады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы) қабылданған құжаттарды 30 минут ішінде дайындайды және жер учаскесінің сапалық жай-күйін анықтау үшін көрсетілетін қызметті берушінің жерді зерттеп-қараумен және бағалаумен айналысатын құрылымдық бөлімшесіне береді.
Құжаттар қабылданған күн мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жұмыскері қабылданған құжаттарды 8 жұмыс күні ішінде тіркейді, жер учаскесін мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – МЖК ААЖ) дерекқоры бойынша сәйкестендіреді, қажет болған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөлімінен (техникалық мұрағаттан) мүкаммалдық жер-кадастрлық істерді сұратады, қолда бар топырақтық, топырақтық-мелиорациялық, геоботаникалық зерттеп-қарау материалдарын, топырақты бонитирлеу материалдарын іріктеп алады, түзету коэффициенттерін, баға аймағын айқындайды, аймақтылық коэфициентін анықтайды, жер учаскесінің сапалық жай-күйі туралы ақпарат дайындайды.
Стандарттың 10-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған жағдайда, жерді бағалау бөлімінің жұмыскері мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауапты дайындайды және жібереді;

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги являются сведения о качественном состоянии сельскохозяйственных угодий (мелиоративное состояние почв, балл бонитета и культуртехническое состояние кормовых угодий) земельного участка либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям предусмотренным пунктом 9 Стандарта.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие документов у услугополучателя согласно перечню, указанному в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса и длительность их выполнения при оказании государственной услуги на основании заявления услугополучателя:
1) работник (оператор) операционного зала услугодателя осуществляет прием и проверку документов, представленных услугополучателем, их регистрацию в день поступления документов в течение 15 минут.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работник услугодателя выдает расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 2 к Стандарту;
2) работник (оператор) операционного зала услугодателя принятые от услугополучателя документы передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя в день поступления документов в течение 15 минут;
3) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя подготавливает и передает принятые документы в структурное подразделение услугодателя, занимающееся обследованием земель, для определения качественного состояния земельного участка в течение 30 минут.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;
4) работник структурного подразделения услугодателя в течение 8 рабочих дней регистрирует принятые документы, идентифицирует земельный участок по базе данных автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра (далее – АИС ГЗК), при необходимости запрашивает в отделе систематизации и хранения документов (технический архив) услугодателя инвентарные земельно-кадастровые дела, подбирает имеющиеся материалы почвенного, почвенно-мелиоративного, геоботанического обследования, материалы бонитировки почв, определяет поправочные коэффициенты, ценовую зону, определяет коэффициент зональности, готовит информацию о качественном состоянии земельного участка.
В случае наличия оснований для отказа в оказании государственной услуги в соответствии с пунктом 10 Стандарта работник отдела оценки земель подготавливает и направляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;

5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жұмыскері жер учаскесінің сапалық жай-күйі туралы мәліметтерді 1 жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға береді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жер учаскесінің сапалық жай-күйі туралы мәліметтерге 30 минут ішінде қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне (құжаттарды қабылдау және беру бөліміне) береді;
7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің (құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің) жұмыскері мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін 2 сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) береді;
8) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін 1 сағат ішінде қабылдайды және көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскеріне жолдайды;
9) талон негізінде және жеке куәлік және (немесе) сенімхат ұсынылған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскері 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижелері:
1) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (операторы) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданған құжаттарды келіп түскен күні 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы) қабылданған құжаттарды 30 минут ішінде дайындайды және жер учаскесінің сапалық жай-күйін анықтау үшін көрсетілетін қызметті берушінің жерді зерттеп-қараумен және бағалаумен айналысатын құрылымдық бөлімшесіне береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жұмыскері қабылданған құжаттарды 8 жұмыс күні ішінде тіркейді, жер учаскесін МЖК ААЖ дерекқоры бойынша сәйкестендіреді, қажет болған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөлімінен (техникалық мұрағаттан) мүкаммалдық жер-кадастрлық істерді сұратады, қолда бар топырақтық, топырақтық-мелиорациялық, геоботаникалық зерттеп-қарау материалдарын, топырақты бонитирлеу материалдарын іріктеп алады, түзету коэффициенттерін, баға аймағын айқындайды, аймақтылық коэфициентін анықтайды, жер учаскесінің сапалық жай-күйі туралы ақпарат дайындайды.
Стандарттың 10-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған жағдайда, жерді бағалау бөлімінің жұмыскері мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауапты дайындайды және жібереді;

5) сведения о качественном состоянии земельного участка работник структурного подразделения услугодателя в течение 1 рабочего дня передает на подпись руководителю услугодателя;
6) руководитель услугодателя подписывает и передает сведения о качественном состоянии земельного участка в канцелярию (отдел приема и выдачи документов) услугодателя в течение 30 минут;
7) работник канцелярии (отдела приема и выдачи документов) услугодателя результат оказания государственной услуги передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя в течение 2 часов;
8) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя принимает результат оказания государственной услуги и направляет работнику сектора выдачи услугодателя в течение 1 часа;
9) на основании талона и при предъявлении удостоверения личности и (или) доверенности, работник сектора выдачи услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги в течение 15 минут.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) работник (оператор) операционного зала услугодателя принятые от услугополучателя документы передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя в день поступления документов в течение 15 минут;
2) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя подготавливает и передает принятые документы в структурное подразделение услугодателя, занимающееся обследованием и оценкой земель, для определения качественного состояния земельного участка в течение 30 минут;
3) работник структурного подразделения услугодателя в течение 8 рабочих дней регистрирует принятые документы, идентифицирует земельный участок по базе данных АИС ГЗК, при необходимости запрашивает в отделе систематизации и хранения документов (технический архив) услугодателя инвентарные земельно-кадастровые дела, подбирает имеющиеся материалы почвенного, почвенно-мелиоративного, геоботанического обследования, материалы бонитировки почв, определяет поправочные коэффициенты, ценовую зону, определяет коэффициент зональности, готовит информацию о качественном состоянии земельного участка.
В случае наличия оснований для отказа в оказании государственной услуги в соответствии с пунктом 10 Стандарта работник отдела оценки земель подготавливает и направляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;

4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жұмыскері жер учаскесінің сапалық жай-күйі туралы мәліметтерді 1 жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жер учаскесінің сапалық жай-күйі туралы мәліметтерге 30 минут ішінде қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне (құжаттарды қабылдау және беру бөліміне) береді;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің (құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің немесе аудандық бөлімшенің) жұмыскері 2 сағат ішінде жер учаскесінің сапалық жай-күйі туралы мәліметтерді тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді;
7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің (құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің) жұмыскері 2 сағат ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) береді;
8) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы) 1 сағат ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қабылдайды және көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскеріне жолдайды;
9) талон негізінде және жеке куәлік және (немесе) сенімхат ұсынылған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскері 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді;
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (операторы);
2) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы);
3) көрсетілетін қызметті берушінің жерді зерттеп-қараумен және бағалаумен айналысатын құрылымдық бөлімшесі;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің (құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің) жұмыскері;
6) көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскері.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелер (жұмыскерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) бірізділігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (операторы) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды келіп түскен күні 15 минут ішінде қабылдауды, тексеруді және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері Стандарттың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;

4) сведения о качественном состоянии земельного участка работник структурного подразделения услугодателя передает в течение 1 рабочего дня на подпись руководителю услугодателя;
5) руководитель услугодателя подписывает и передает сведения о качественном состоянии земельного участка в канцелярию (отдел приема и выдачи документов) услугодателя в течение 30 минут;
6) работник канцелярии (отдела приема и выдачи документов или районного отделения) услугодателя регистрирует и выдает сведения о качественном состоянии земельного участка услугополучателю в течение 2 часов;
7) работник канцелярии (отдела приема и выдачи документов) услугодателя результат оказания государственной услуги передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя в течение 2 часов;
8) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя принимает результат оказания государственной услуги и направляет работнику сектора выдачи услугодателя в течение 1 часа;
9) на основании талона и при предъявлении удостоверения личности и (или) доверенности, работник сектора выдачи услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги в течение 15 минут.
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) работник (оператор) операционного зала услугодателя;
2) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя;
3) структурное подразделение услугодателя, занимающееся обследованием и оценкой земель;
4) руководитель услугодателя;
5) работник канцелярии (отдела приема и выдачи документов) услугодателя;
6) работник сектора выдачи услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) работник (оператор) операционного зала услугодателя осуществляет прием и проверку документов, представленных услугополучателем, их регистрацию в день поступления документов в течение 15 минут.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта работник услугодателя выдает расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 2 к Стандарту;

2) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (операторы) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылдаған құжаттарды келіп түскен күні 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) тапсырады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы) қабылданған құжаттарды 30 минут ішінде дайындайды және жер учаскесінің сапалық жай-күйін анықтау үшін көрсетілетін қызметті берушінің жерді зерттеп-қараумен және бағалаумен айналысатын құрылымдық бөлімшесіне береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жұмыскері қабылданған құжаттарды 8 жұмыс күні ішінде тіркейді, жер учаскесін МЖК ААЖ дерекқоры бойынша сәйкестендіреді, қажет болған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөлімінен (техникалық мұрағаттан) мүкаммалдық жер-кадастрлық істерді сұратады, қолда бар топырақтық, топырақтық-мелиорациялық, геоботаникалық зерттеп-қарау материалдарын, топырақты бонитирлеу материалдарын іріктеп алады, түзету коэффициенттерін, баға аймағын айқындайды, аймақтылық коэфициентін анықтайды, жер учаскесінің сапалық жай-күйі туралы ақпарат дайындайды.
Стандарттың 10-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған жағдайда, құрылымдық бөлімшенің жұмыскері мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауапты дайындайды және жібереді;
5) жер учаскесінің сапалық жай-күйі туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жұмыскері 1 жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға беред;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жер учаскесінің сапалық жай-күйі туралы мәліметтерге 30 минут ішінде қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне (құжаттарды қабылдау және беру бөліміне) береді;
7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің (құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің) жұмыскері 2 сағат ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) береді;
8) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы) 1 сағат ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қабылдайды және көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскеріне жолдайды;
9) талон негізінде және жеке куәлік және (немесе) сенімхат ұсынылған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскері 15 мину ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетуге кедергі болатын еңсерілмейтін күш мән-жайлары (төтенше жағдайлар, табиғи апаттар, электр энергиясының кезекпен өшірілуі, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің болжап білуі мүмкін емес және өз күшімен жоя алмайтын басқа да мән-жайлар) туындаған жағдайда, оны орындау аталған жағдайлар жойылғанға дейін тоқтатыла тұрады.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, әрбір іс-қимылды (рәсімді) өткізу рәсімдерінің (іс-қимылдарының) бірізділігі сипаттамасының блок-схемасы осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша келтірілген.

2) работник (оператор) операционного зала услугодателя принятые от услугополучателя документы передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя в день поступления заявления в течение 15 минут;
3) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя подготавливает и передает принятые документы в структурное подразделение услугодателя, занимающееся обследованием и оценкой земель, для определения качественного состояния земельного участка в течение 30 минут;
4) работник структурного подразделения услугодателя в течение 8 рабочих дней регистрирует принятые документы, идентифицирует земельный участок по базе данных АИС ГЗК, при необходимости запрашивает в отделе систематизации и хранения документов (технический архив) услугодателя инвентарные земельно-кадастровые дела, подбирает имеющиеся материалы почвенного, почвенно-мелиоративного, геоботанического обследования, материалы бонитировки почв, определяет поправочные коэффициенты, ценовую зону, определяет коэффициент зональности, готовит информацию о качественном состоянии земельного участка.
В случае наличия оснований для отказа в оказании государственной услуги в соответствии с пунктом 10 Стандарта работник отдела оценки земель подготавливает и направляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
5) сведения о качественном состоянии земельного участка работник структурного подразделения услугодателя передает в течение 1 рабочего дня на подпись руководителю услугодателя;
6) руководитель услугодателя подписывает и передает сведения о качественном состоянии земельного участка в канцелярию (отдел приема и выдачи документов) услугодателя в течение 30 минут;
7) работник канцелярии (отдела приема и выдачи документов или районного отделения) услугодателя регистрирует и передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя результат оказания государственной услуги в течение 2 часов;
8) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя принимает результат оказания государственной услуги и направляет работнику сектора выдачи услугодателя в течение 1 часа;
9) на основании талона и при предъявлении удостоверения личности и (или) доверенности, работник сектора выдачи услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги в течение 15 минут.
9. При наступлении обстоятельств непреодолимой силы (чрезвычайные ситуации, стихийные бедствия, веерное отключение электроэнергии, а также иные обстоятельства, которые услугодатель не в силах предвидеть и предотвратить собственными силами), препятствующих оказанию государственной услуги, ее исполнение приостанавливается до устранения указанных обстоятельств.
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведена по форме согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги.

10. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) рәсімдері (іс-қимылдары), өзара іс-қимылдары бірізділігінің толық сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Жер учаскесінің сапалық жағдайы туралы мәлімет беру" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетіледі.
"Жер учаскесінің сапалық
жағдайы туралы мәлімет
беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Нысан
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, әрбір іс-қимылды (рәсімді) өткізу рәсімдерінің (іс-қимылдарының) бірізділігі сипаттамасының блок-схемасы
"Жер учаскесінің сапалық
жағдайы туралы мәлімет беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Нысан
"Жер учаскесінің сапалық жағдайы туралы мәлімет беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығы

10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Предоставление сведений о качественном состоянии земельного участка" по форме согласно приложению 1 к регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Предоставление
сведений
о качественном состоянии
земельного участка"
Форма
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Предоставление
сведений о качественном
состоянии земельного участка"
Форма
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Предоставление сведений о качественном состоянии земельного участка"