Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерін нысанды киіммен (погонсыз) қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 19 мамырдағы № 307 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 5 маусымда № 11275 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 4 сәуірдегі № 297 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 04.04.2019 № 297 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексі 69-бабы 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерін нысанды киіммен (погонсыз) қамтамасыз етудің заттай нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялауға мерзімдік баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесіне жолдауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет–ресурстарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министірінің
2015 жылғы 19 мамырдағы
№ 307 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының
экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерін нысанды киіммен
(погонсыз) қамтамасыз етудің заттай нормалары
р/с
Заттардың атауы
Өлшем бірлігі
Бір қызметкерге заттардың саны
Киу мерзімі
(айларда)
Ескертпе

Об утверждении натуральных норм обеспечения форменной одежды (без погон) сотрудников службы экономических расследований органов государственных доходов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 мая 2015 года № 307. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 июня 2015 года № 11275. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2019 года № 297 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 04.04.2019 № 297 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы обеспечения форменной одеждой (без погон) сотрудников службы экономических расследований органов государственных доходов Республики Казахстан.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 мая 2015 года № 307
Натуральные нормы обеспечения форменной одеждой (без погон)
сотрудников службы экономических расследований органов
государственных доходов Республики Казахстан
п/п
Наименование предметов
Единица измерения
Количество
предметов
на одного
сотрудника
Сроки
ношения
(в месяцах)
Примечание

1. Қызметтік міндеттерін орындау кезінде нысанды киім кию міндетті.
2. Нысанды киімді және оның заттарын киіп жүру мерзімдері оның берілген күнінен бастап саналады.
3. Нысанды киіммен қамтамасыз ету экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарды алдын алу, анықтау, жолын кесу, ашу және тергеу бойынша функцияларын жүзеге асыратын уәкілетті органы ведомствосының есебінен жүргізіледі.
4. Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлері мемлекеттік кірістер органдарының үй-жайынан тыс жерлерде жедел-тергеу іс-шараларын орындаған кезде кеудешені нысанды киімнің үстінен киеді.
5. Далалы нысанды киімді өз қызметтік міндеттерін кезекші бөлімшелерде және қызметтік иттермен орындайтын Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлері киеді.
Қазақстан Республикасы
мемлекеттік кірістер органдарының
экономикалық тергеу қызметі
қызметкерлерінің нысанды киімімен
(погонсыз) қамтамасыз етудің заттай
Нормаларына қосымша
Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының
экономикалық тергеу қызметі қызметкерлері нысанды киімінің
(погонсыз) үлгілері (бұдан әрі - нысанды киім):
1. Ерлерге арналған нысанды киім жиынтығына (1-сурет):
1) сұр түсті қалпақ;
2) қою-көк түсті фуражка;
3) қою-көк түсті пиджак;
4) сұр түсті шалбар;
5) ұзын жеңді ақ түсті жиде;
6) қысқа жеңді ақ түсті жиде;
7) сұр-көгілдір жолақты көк түсті галстук;
8) қою-көк түсті мех күрте;
9) қою-көк түсті теріден тігілген құлақшын;
10) сұр түсті кашне;
11) қара түсті жылы қысқа етік;
12) қара түсті туфли;
13) қара түсті белдік.
Ескертпе: 1 – салтанатты киім, 2 – күнделікті киім; 3 – жазғы киім (ұзын жеңді жиде), 4 – жазғы киім (қысқа жеңді жиде), 5 – қысқы киім.
2. Әйелдерге арналған нысанды киім жиынтығына (2-сурет):
1) сұр түсті берет;
2) қою-көк түсті пиджак;
3) сұр түсті белдемше;
4) жеңі ұзын ақ түсті жиде;
5) жеңі қысқа ақ түсті көйлек;
6) сұр-көгілдір жолақты көк түсті галстук;
7) қою-көк түсті мех күрте;
8) қою-көк түсті теріден жасалған құлақшын;
9) сұр түсті кашне;
10) қара түсті жылы етік;
11) қара түсті туфли.
2-сурет
Ескертпе: 1 – салтанатты, күнделікті киім; 2 – жазғы киім (ұзын жеңді жиде), 3 – жазғы киім (қысқа жеңді жиде), 4 – қысқы киім.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдары
экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлері
кеудешесінің үлгісі

1. Ношение форменной одежды обязательно при исполнении служебных обязанностей.
2. Сроки ношения форменной одежды и ее элементов исчисляются со дня ее выдачи.
3. Обеспечение форменной одеждой производится за счет средств ведомства уполномоченного органов, осуществляющего функции по предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию экономических и финансовых преступлений и правонарушений.
4. Ношение жилета осуществляется поверх форменной одежды, при выполнении сотрудниками службы экономических расследований органов государственных доходов Республики Казахстан оперативно-следственных мероприятии вне помещения органов государственных доходов.
5. Ношение полевой форменной одежды осуществляется сотрудниками службы экономических расследований органов государственных доходов Республики Казахстан, выполняющими свои служебные обязанности в дежурных частях и работающими со служебными собаками.
Приложение
к Натуральным нормам обеспечения
форменной одеждой (без погон)
сотрудников службы экономических
расследований органов
государственных доходов
Республики Казахстан
Образцы форменной одежды (без погон) сотрудников службы
экономических расследований органов государственных доходов
Республики Казахстан (далее – форменная одежда):
1. В комплект мужской форменной одежды входит (рисунок 1):
1) шляпа серого цвета;
2) фуражка темно-синего цвета;
3) пиджак темно – синего цвета;
4) брюки серого цвета;
5) рубашка белого цвета с длинным рукавом;
6) рубашка белого цвета с коротким рукавом;
7) галстук синего цвета в серо-голубую полоску;
8) куртка утепленная темно-синего цвета;
9) шапка-ушанка меховая темно синего цвета;
10) кашне серого цвета;
11) полусапоги утепленные черного цвета;
12) туфли черного цвета;
13) ремень черного цвета.
Рисунок 1
Примечание: 1 – торжественная форма, 2 – повседневная форма; 3 – летняя форма (рубашка с длинным рукавом), 4 – летняя форма (рубашка с коротким рукавом), 5 – зимняя форма.
2. В комплект женской форменной одежды входит (рисунок 2):
1) берет серого или синего цвета;
2) пиджак темно-синего цвета;
3) юбка серого цвета;
4) рубашка белого цвета с длинным рукавом;
5) рубашка белого цвета с коротким рукавом;
6) галстук синего цвета в серо-голубую полоску;
7) куртка утепленная темно-синего цвета;
8) шапка-ушанка меховая темно синего цвета;
9) кашне серого цвета;
10) сапоги утепленные, черного цвета;
11) туфли черного цвета.
Рисунок 2
Примечание: 1 – торжественная, повседневная форма; 2 – летняя форма (рубашка с длинным рукавом), 3 – летняя форма (рубашка с коротким рукавом), 4 – зимняя форма.

3. Ерлерге және әйелдерге арналған қою-көк түсті кеудеше (3-сурет):
3-сурет
Ескертпе: 1 - алдыңғы бөлігі; 2 – арқасы.
Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының
экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің далалық нысанды
киімінің үлгісі
4. Ерлерге және әйелдерге арналған далалық нысанды киімнің құрамына (4-сурет):
1) камуфляжды сұр түсті күрте;
2) камуфляжды сұр түсті шалбар;
3) камуфляжды сұр түсті кепеш;
4) камуфляжды сұр түсті футболка;
5) қара түсті биік қонышты бөтеңке.
4-сурет
Айырым белгілері
5. Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің нысанды киім (погонсыз) кию айырым белгілерінің үлгісі (5-сурет):
Ескертпе: 1, 2, 3 – аға басшы құрамы;
4, 5, 6 – орта басшы құрамы.
6. Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерінің арнаулы атақтары бойынша айырым белгілері шеврон болып табылады.
Аға басшы құрамы шевронында диаметрі 20 мм болатын жұлдыздар былай орналасады:
1) 3-санатты біліктілік сынып – 1 жұлдыз;
2) 2-санатты біліктілік сынып – 2 жұлдыз;
3) 1-санатты біліктілік сынып – 3 жұлдыз.
Орта басшы құрамы шевронында диаметрі 13 мм болатын жұлдыздар былай орналасады:
1) 6-санатты біліктілік сынып – 2 жұлдыз;
2) 5-санатты біліктілік сынып – 3 жұлдыз;
3) 4-санатты біліктілік сынып – 4 жұлдыз.

3. Жилет темно – синего цвета для мужчин и женщин (рисунок 3):
Рисунок 3
Примечание: 1 – передняя часть; 2 – спинка.
Образец полевой форменной одежды сотрудников
службы экономических расследований
органов государственных доходов Республики Казахстан
4. В комплект полевой форменной одежды для мужчин и женщин входит (рисунок 4):
1) куртка камуфлированной серой расцветки;
2) брюки камуфлированной серой расцветки;
3) кепи камуфлированной серой расцветки;
4) футболка камуфлированной серой расцветки;
5) ботинки с высокими берцами черного цвета;
Рисунок 4
Знаки различия
5. Образец знака различия форменной одежды (без погон) сотрудников службы экономических расследований органов государственных доходов Республики Казахстан (рисунок 5):
Рисунок 5
Примечание: 1, 2, 3 – старший начальствующий состав;
4, 5, 6 – средний начальствующий состав.
6. Знаками различия по специальным званиям сотрудников службы экономических расследований органов государственных доходов Республики Казахстан является шеврон.
На шевроне старшего начальствующего состава звезды размером 20 мм располагаются:
1) квалификационный класс 3 категории - 1 звезда;
2) квалификационный класс 2 категории - 2 звезды;
3) квалификационный класс 1 категории - 3 звезды.
На шевроне среднего начальствующего состава звезды размером 13 мм располагаются:
1) квалификационный класс 6 категории - 2 звезды;
2) квалификационный класс 5 категории - 3 звезды;
3) квалификационный класс 4 категории - 4 звезды.