"Тағылымдамадан өткен және жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" және "Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2015 жылғы 29 мамырдағы № 311 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 11 маусымда № 11318 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 20 наурыздағы № 446 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 446 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 22.07.2016 № 595 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) "Тағылымдамадан өткен және жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) "Жеке сот орындаушысының қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Әділет министрінің м.а. 22.07.2016 № 595 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мыналардың:
1) "Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына біліктілік емтиханын өткізу және лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 28 қаңтардағы № 26 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9109 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 5 ақпанда жарияланған);
2) "Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына біліктілік емтиханын өткізу және лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 28 қаңтардағы № 26 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 19 маусымдағы № 216 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9547 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 11 шілдеде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении регламентов государственных услуг "Проведение аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя" и "Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя"
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 311. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июня 2015 года № 11318. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 20 марта 2018 года № 446 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 446 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок приказа в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 22.07.2016 № 595 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Проведение аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя", согласно приложения 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя", согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказа и.о. Министра юстиции РК от 22.07.2016 № 595 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 января 2014 года № 26 "Об утверждении регламента государственной услуги "Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9109, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 05 февраля 2014 года);
2) приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 июня 2014 года № 216 "О внесении дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 января 2014 года № 26 "Об утверждении регламента государственной услуги "Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9547, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 11 июля 2014 года).

3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау департаменті:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін және оның мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жариялануын;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Жауапты хатшысы М.Б. Бекетаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
міндетін атқарушы
З. Баймолдина
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 311 бұйрығына
1-қосымша
"Тағылымдамадан өткен және жеке сот орындаушысы қызметімен
айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 22.07.2016 № 595 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 249 бұйрығымен бекітілген "Тағылымдамадан өткен және жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі облыстардың, Астана және Алматы қалаларының Әділет департаменттері жанындағы жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттау жөніндегі комиссия отырысының хаттамасы нысанында ресімделген жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттау жөніндегі комиссияның (бұдан әрі - Комиссия) аттестаттаудан өткендігі не өтпегендігі туралы шешімі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу үшін қағаз жеткізгішінде немесе портал арқылы жүгінген жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында ресімделеді.
Порталда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.

3. Департаменту по исполнению судебных актов Министерства
юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства юстиции Республики Казахстан Бекетаева М.Б.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра юстиции
Республики Казахстан 3. Баймолдина
Приложение 1
к приказу И.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 311
Регламент государственной услуги
"Проведение аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих
на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя"
Сноска. Регламент в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 22.07.2016 № 595 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается территориальными органами юстиции областей, города республиканского значения и столицы (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя или веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – решение комиссии по аттестации лиц, претендующих на занятие деятельностью частного судебного исполнителя (далее – Комиссия) о прохождении либо не прохождении аттестации, оформленное в форме протокола заседания комиссии по аттестации лиц, претендующих на занятие деятельностью частного судебного исполнителя при Департаменте юстиции областей, городов Астана и Алматы Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Проведение аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 249 (далее – Стандарт).
В случае обращения услугополучателя за получением результата оказания государственной услуги на бумажном носителе или на портал, результат оказания государственной услуги оформляется в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

4. Осы регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ҚР БП ҚСжАЕК - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті;
2) мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі (бұдан әрі - ЭҚАБЖ) - Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен тиісті мемлекеттік органның лауазымды адамдары арасындағы электрондық құжаттар алмасуға арналған электрондық құжат айналымы жүйесі;
3) сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімі (бұдан әрі - СДТБТ) – Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 180-бабының бірінші бөлігінде аталған сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастау себептері, олар бойынша қабылданған процестік шешімдер, жүргізілген әрекеттер, қылмыстық іс жүргізудің жылжуы, арыз иелері мен қылмыстық процеске қатысушылар туралы мәліметтер енетін автоматтандырылған деректер базасы.
4) "электрондық үкіметтің" веб–порталы (бұдан әрі – ЭҮП) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
5) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
әрекеттер тәртібінің сипаты
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (әрекетті) бастау үшін негіздеме Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың болуы болып табылады.
6. Аттестаттауды өткізу бойынша (қолма-қол) мемлекеттік қызмет көрсету процесі осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес рәсімдерден (әрекеттерден) тұрады:
1) 1-процесс – өтінішті ЭҚАБЖ-де және кіріс хат-хабарларын тіркеу журналында тіркеу;
2) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексеру;
3) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерін тексеру үшін ҚР БП ҚСжАЕК және СДТБТ-ға сұрау салу жіберу;
4) 4-процесс – жіберілген үміткерлерді көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында жариялау;
5) 5-процесс – компьютерлік тест тапсыру;
6) 6-процесс – әңгімелесу түрінде үміткердің білімін тексеру;
7) 7-процесс – комиссияның аттестаттаудан өткендігі және өтпегендігі туралы хаттамасы;
8) 8-процесс – комиссияның аттестаттаудан өткендігі және өтпегендігі туралы хаттамасын көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында жариялау.
Аттестаттауды өткізу бойынша (электрондық түрде) мемлекеттік қызмет көрсету процесі осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес рәсімдерден (әрекеттерден) тұрады:

4. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) КПС и СУ ГП РК – Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
2) единая система электронного документооборота государственных органов (далее - ЕСЭДО) - система электронного документооборота, предназначенная для обмена электронными документами между государственными органами Республики Казахстан и должностными лицами соответствующего государственного органа;
3) единый реестр досудебных расследований (далее - ЕРДР) - автоматизированная база данных, в которую вносятся сведения о поводах к началу досудебного расследования, перечисленных в части первой статьи 180 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан, принятых по ним процессуальных решениях, произведенных действиях, движении уголовного производства, заявителях и участниках уголовного процесса.
4) веб-портал "электронного правительства (далее – ПЭП) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
5) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Описание порядка действий
структурных подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
6. Процесс оказания государственной услуги по проведению аттестации (нарочно) состоит из процедур (действий) согласно приложению 1 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – регистрация заявления в ЕСЭДО и журнале регистрации входящей корреспонденции;
2) процесс 2 – проверка наличия полноты представленных документов услугополучателя;
3) процесс 3 – направление запроса на проверку данных услугополучателя в КПС и СУ ГП РК и ЕРДР;
4) процесс 4 – опубликование допущенных претендентов на интернет-ресурсе услугодателя;
5) процесс 5 – сдача компьютерного теста;
6) процесс 6 – проверка знаний претендента в виде собеседования;
7) процесс 7 - протокол комиссии о прохождении и не прохождении аттестации;
8) процесс 8 – опубликование протокола комиссии о прохождении и не прохождении аттестации на интернет-ресурсе услугодателя;
Процесс оказания государственной услуги по проведению аттестации (в электронном виде) состоит из процедур (действий) согласно приложению 2 к настоящему регламенту:

1) 1-процесс – өтінішті ЭҚАБЖ-де және кіріс хат-хабарларын тіркеу журналында тіркеу;
2) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексеру;
3) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерін тексеру үшін ҚР БП ҚСжАЕК және СДТБТ-ға сұрау салу жіберу;
4) 4-процесс – жіберілген үміткерлерді көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында жариялау;
5) 5-процесс – компьютерлік тест тапсыру;
6) 6-процесс – әңгімелесу түрінде үміткердің білімін тексеру;
7) 7-процесс – комиссияның аттестаттаудан өткендігі және өтпегендігі туралы хаттамасы;
8) 8-процесс – комиссияның аттестаттаудан өткендігі және өтпегендігі туралы хаттамасын көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында жариялау.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіде - күні, уақыты, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон құжаттардың қабылданғанын растау болып табылады;
портал арқылы - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы белгі көрсетіледі.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаты
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттау жөніндегі комиссия.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтінішті қабылдауды және тіркеуді көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері жүзеге асырады.
Өтініш кіріс нөмірі беріле отырып тіркелгеннен соң, өтініш қоса берілетін құжаттармен бірге кіріс хат-хабарлары журналы бойынша жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттау жөніндегі комиссияның қарауына беріледі, электрондық өтініштің көшірмесі қоса берілетін құжаттармен бірге ЭҚАБЖ арқылы беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін бере отырып, өтінішті қарауды жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттау жөніндегі комиссия жүзеге асырады.
Құрылымдық бөлімшелердің арасындағы рәсімдер (әрекеттер) кезектілігінің сипаты осы регламентке 3-қосымшада көрсетілген.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаты
9. Көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну мен рәсімдер (әрекеттер) кезектілігінің тәртібі:

1) процесс 1 – регистрация заявления в ЕСЭДО и журнале регистрации входящей корреспонденции;
2) процесс 2 – проверка наличия полноты представленных документов услугополучателя;
3) процесс 3 – направление запроса на проверку данных услугополучателя в КПС и СУ ГП РК и ЕРДР;
4) процесс 4 – опубликование допущенных претендентов на интернет-ресурсе услугодателя;
5) процесс 5 – сдача компьютерного теста;
6) процесс 6 – проверка знаний претендента в виде собеседования;
7) процесс 7 - протокол комиссии о прохождении и не прохождении аттестации;
8) процесс 8 – опубликование протокола комиссии о прохождении и не прохождении аттестации на интернет-ресурсе услугодателя;
При сдаче всех необходимых документов услугополучателем:
у услугодателя - подтверждением принятия документов является талон с указанием даты, времени, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
через портал - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения услугодателя:
1) Канцелярия услугодателя;
2) комиссия по аттестации лиц, претендующих на занятие деятельностью частного судебного исполнителя.
8. Прием и регистрация заявления для оказания государственной услуги осуществляется сотрудником канцелярии услугодателя.
После регистрации заявления с присвоением входящего номера, заявление с прилагаемыми документами передаются на рассмотрение в комиссию по аттестации лиц, претендующих на занятие деятельностью частного судебного исполнителя по журналу входящей корреспонденции, копия электронного заявления с прилагаемыми документами передаются по средствам ЕСЭДО.
Рассмотрение заявления с выдачей результата оказания государственной услуги осуществляется комиссией по аттестации лиц, претендующих на занятие деятельностью частного судебного исполнителя.
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями отражено в приложении 3 к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
9. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через ПЭП:

1) 1-процесс - көрсетілетін қызметті алушы ЭҮП-ке тіркеуді жүзеге асырады;
2) 2-процесс – мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП-ке парольді енгізуі (авторландыру процесі);
3) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының қажетті құжаттарды электрондық түрде тіркей отырып, сұрау салу нысанын толтыруы (деректерді енгізуі);
4) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының аттестаттау талаптарына сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
5) 5-процесс – ҚР БП ҚСжАЕК және СДТБТ-да сұрау салуды өңдеу;
6) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуды дайындау;
7) 7-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып, электрондық құжат түрінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының алуы.
"Тағылымдамадан өткен және жеке сот
орындаушысы қызметімен айналысу
құқығына үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Аттестаттауды өткізу (қолма-қол) рәсімдерінің
(әрекеттерінің) сипаты
1
2
3
4
5
6
7
8
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Әрекеттің (рәсімнің, процестің, операцияның) атауы
және олардың сипаты
Өтініштің ЭҚАБЖ-да және кіріс
хат-хабарларын тіркеу журналында тіркелуін жүзеге асыру
Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру
Көрсетілетін қызметті алушының деректерін тексеру үшін ҚР БП ҚСжАЕК және СДТБТ-ға сұрау салуды жіберу
Жіберілген үміткерлерді көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында жариялау
Компьютерлік тест тапсыру
Әңгімелесу түрінде үміткердің білімін тексеру
Комиссияның аттестаттаудан өткендігі және өтпегендігі туралы хаттамасы
Комиссияның аттестаттаудан өткендігі және өтпегендігі туралы хаттамасын көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында жариялау
Ұсынылған құжаттардың толық еместігіне орай бас тартуды дайындау
2-кесте. Аттестаттауды өткізу рәсімдерінің (әрекеттерінің) сипаты
"Тағылымдамадан өткен және жеке сот
орындаушысы қызметімен айналысу
құқығына үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер регламентіне
2-қосымша
Кесте. Аттестаттауды өткізу (электрондық түрде) рәсімдерінің (әрекеттерінің) сипаты
1
2
3
4
5
6
7
8
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Әрекеттің (рәсімнің, процестің, операцияның) атауы
және олардың сипаты
Өтініштің ЭҚАБЖ-да және кіріс хат-хабарларын тіркеу журналында тіркелуін жүзеге асыру
Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру
Көрсетілетін қызметті алушының деректерін тексеру үшін ҚР БП ҚСжАЕК және СДТБТ-ға сұрау салуды жіберу
Жіберілген үміткерлерді көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында жариялау
Компьютерлік тест тапсыру
Әңгімелесу түрінде үміткердің білімін тексеру
Комиссияның аттестаттаудан өткендігі және өтпегендігі туралы хаттамасы
Комиссияның аттестаттаудан өткендігі және өтпегендігі туралы хаттамасын көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында жариялау
Ұсынылған құжаттардың толық еместігіне орай бас тартуды дайындау
"Тағылымдамадан өткен және жеке сот
орындаушысы қызметімен айналысу
құқығына үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер регламентіне
3-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы рәсімдер кезектілігінің сипаты
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
міндетін атқарушы
2015 жылғы 5 мамырдағы
№ 311 бұйрығына
2-қосымша
"Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1) процесс 1 – услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП;
2) процесс 2 - введение услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) процесс 3 – заполнение услугополучателем формы запроса (ввод данных) с прикреплением необходимых документов в электронном виде;
4) процесс 4 - проверка услугодателем соответствия услугополучателя требованиям аттестации;
5) процесс 5 – обработка запроса в КПС и СУ ГП РК и ЕРДР;
6) процесс 6 – формирование отказа в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
7) процесс 7 – получение услугополучателем результата государственной услуги в виде электронного документа с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Проведение аттестации лиц, прошедших стажировку
и претендующих на право занятия
деятельностью частного судебного
исполнителя"
Таблица 1. Описание процедур (действий) аттестации (нарочно)
1
2
3
4
5
6
7
8
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Наименование действия (процедуры, процессы, операции) и их описание
Осуществляет регистрацию заявления в ЕСЭДО и журнале регистрации входящей корреспонденции
Проверка наличия полноты представленных документов
Направление запроса на проверку данных услугополучателя в КПС и СУ ГП РК и ЕРДР
Опубликование допущенных претендентов на интернет-ресурсе услугодателя
Сдача компьютерного теста
Проверка знаний претендента в виде собеседования
Протокол комиссии о прохождении и не прохождении аттестации
Опубликование протокола комиссии о прохождении не прохождении аттестации на интернет-ресурсе услугодателя
Формирование отказа из-за не полноты представленных документов
Таблица 2. Описание процедур (действий) аттестации
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Проведение аттестации лиц, прошедших стажировку
и претендующих на право занятия
деятельностью частного судебного
исполнителя"
Таблица. Описание процедур (действий) аттестации
(в электронном виде)
1
2
3
4
5
6
7
8
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Наименование действия (процедуры, процессы, операции) и их описание
Осуществляет регистрацию заявления в ЕСЭДО и журнале регистрации входящей корреспонденции
Проверка наличия полноты представленных документов
Направление запроса на проверку данных услугополучателя в КПС и СУ ГП РК и ЕРДР
Опубликование допущенных претендентов на интернет-ресурсе услугодателя
Сдача компьютерного теста
Проверка знаний претендента в виде собеседования
Протокол комиссии о прохождении и не прохождении аттестации
Опубликование протокола комиссии о прохождении не прохождении аттестации на интернет-ресурсе услугодателя
Формирование отказа из-за не полноты представленных документов
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Проведение аттестации лиц, прошедших стажировку
и претендующих на право занятия
деятельностью частного судебного
исполнителя"
Описание
последовательности процедур между структурными
подразделениями услугодателя
Приложение 2
к приказу И.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 311
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие деятельностью частного
судебного исполнителя"

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), соның ішінде www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы немесе www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – жеке сот орындаушыcы қызметiмен айналысу құқығына лицензия беру немесе көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу үшін көрсетілетін қызметті алушы жүгінген жағдайда - мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық форматта рәсімделеді, басылып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының мөрімен және қолтаңбасымен куәландырылады.
Порталда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
4. Осы регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) "электрондық үкіметтің" веб–порталы (бұдан әрі – ЭҮП) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
2) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭҮШ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы;
3) мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі (бұдан әрі - ЭҚАБЖ) - Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен тиісті мемлекеттік органның лауазымды тұлғалары арасындағы электрондық құжат алмасуға арналған электрондық құжат айналымы жүйесі;
4) "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – "Е–лицензиялау" АЖ МДҚ) – берілген, қайта ресімделген, тоқтатылған, қайта басталған және әрекет етуін тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензиарлар беретін лицензиялардың сәйкестендіру нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйе;
5) ҚР БП ҚСАЕАК - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті;

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги – выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за получением результата оказания государственной услуги - результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
4. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) веб-портал "электронного правительства (далее – ПЭП) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
2) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
3) единая система электронного документооборота государственных органов (далее - ЕСЭДО) - система электронного документооборота, предназначенная для обмена электронными документами между государственными органами Республики Казахстан и должностными лицами соответствующего государственного органа;
4) веб-портал "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование") – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая центролизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами;
5) КПС и СУ ГП РК – Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;

6) сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімі (бұдан әрі - СДТБТ) –ҚР ҚПК 180-бабының бірінші бөлігінде аталған сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастау себептері, олар бойынша қабылданған процестік шешімдері, жүргізілген әрекеттер, қылмыстық іс жүргізудің жылжуы, қылмыстық процестің өтініш иелері мен қатысушылары туралы мәліметтер енетін автоматтандырылған деректер базасы.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібі сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимыл) бастауға негіздеме көрсетілетін қызмет алушының өтініші немесе электрондық сұрау салуы болып табылады.
6. Лицензия (қолма-қол) берудің мемлекеттік қызмет көрсету процесі осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес рәсімдерден (әрекеттен) тұрады:
1) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін табыс еткен қажетті құжаттарды қабылдау;
2) 2-процесс – өтінішті ЭҚАБЖ-де және кіріс хат-хабарларын тіркеу журналында тіркеу;
3) 3-процесс – "Е-лицензиялауды" МДБ АЖ логині мен паролін енгізу (авторландыру);
4) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушы табыс еткен құжаттарының толықтығын тексеру;
5) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерін тексеру үшін ҚР БП ҚСжАЕК және СДТБТ-ға сұрау салуды жіберу;
6) 6-процесс – лицензия беру туралы бұйрыққа қол қою;
7) 7-процесс – "Е-лицензиялауды" МДБ АЖ-ға қол қоюға жіберу;
8) 8-процесс – лицензия беру.
Лицензияны (электрондық түрде) берудің мемлекеттік қызмет көрсету процесі осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес рәсімдерден (әрекеттерден) тұрады:
1) 1-процесс – өтінішті ЭҚАБЖ-де және кіріс хат-хабарларын тіркеу журналында тіркеу;
2) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушы табыс еткен құжаттардың толықтығын тексеру;
3) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерін тексеру үшін ҚР БП ҚСжАЕК және СДТБТ-ға сұрау салуды жіберу;
4) 4-процесс – лицензия беру туралы бұйрыққа қол қою;
5) 5-процесс – "Е-лицензиялауды" қол қоюға жіберу;
6) 6-процесс – лицензия беру.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушідегі - күні, уақыты, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон құжаттардың қабылданғанын растау болып табылады;
портал арқылы - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы белгі көрсетіледі.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 22.07.2016 № 595 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

6) единый реестр досудебных расследований (далее - ЕРДР) - автоматизированная база данных, в которую вносятся сведения о поводах к началу досудебного расследования, перечисленных в части первой статьи 180 УПК РК, принятых по ним процессуальных решениях, произведенных действиях, движении уголовного производства, заявителях и участниках уголовного процесса.
2. Описание порядка действий
структурных подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления или электронного запроса услугополучателя.
6. Процесс оказания государственной услуги в выдаче лицензии (нарочно) состоит из процедур (действий) согласно приложению 1 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – прием документов для оказания государственной услуги, представленных услугополучателем (либо его представителем по доверенности);
2) процесс 2 – регистрация заявления в ЕСЭДО и журнале регистрации входящей корреспонденции;
3) процесс 3 – ввод логина и пароля (авторизация) в ИС ГБД "Е-лицензирование";
4) процесс 4 – проверка наличия полноты представленных документов услугополучателя;
5) процесс 5 – направление запроса на проверку данных услугополучателя в КПС и СУ ГП РК и ЕРДР;
6) процесс 6 – подписание приказа на выдачу лицензии;
7) процесс 7 – направление на подписание в ИС ГБД "Е-лицензирование";
8) процесс 8 – выдача лицензии.
Процесс оказания государственной услуги в выдаче лицензии (в электронном виде) состоит из процедур (действий) согласно приложению 2 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – регистрация заявления в ЕСЭДО и журнале регистрации входящей корреспонденции;
2) процесс 2 – проверка наличия полноты представленных документов услугополучателя;
3) процесс 3 – направление запроса на проверку данных услугополучателя в КПС и СУ ГП РК и ЕРДР;
4) процесс 4 – подписание приказа на выдачу лицензии;
5) процесс 5 – направление на подписание "Е-лицензирование";
6) процесс 6 – выдача лицензии.
При сдаче всех необходимых документов услугополучателем:
у услугодателя - подтверждением принятия документов является талон с указанием даты, времени, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
через портал - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 22.07.2016 № 595 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібі сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері қатысады:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ішкі әкімшілік департаменті;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау департаменті.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтінішті қабылдау және тіркеуді Ішкі әкімшілік департаментінің қызметкері жүзеге асырады.
Өтінішті тіркегеннен соң кіріс нөмірін бере отырып, өтініш қоса ұсынылған құжаттарымен кіріс хат-хабарлары журналы бойынша Сот актілерін орындау департаментіне қарауға беріледі, электрондық өтініштің көшірмесі қоса ұсынылған құжаттарымен ЕСЭДО арқылы беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін бере отырып өтінішті қарауды Сот актілерін орындау департаменті жүзеге асырады.
Құрылымдық бөлімшелердің арасында рәсімдердің (іс-әрекеттердің) дәйектілігінін сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығы және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілердің өз ара іс-қимылын пайдалану тәртібінің, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінін сипаттамасы
9. Көрсетілетін қызметті берушінің мен көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде жүгіну тәртібі мен рәсімдердің (әрекеттердің) рәсімдері дәйектілігі:
1) 1 үдеріс - көрсетілетін қызметті алушы ЭҮП-ке тіркеуді жүзеге асырады;
2) 2 үдеріс – мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП-ке парольді енгізуі (авторландыру үдерісі);
3) 3 үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының қажетті құжаттарды электрондық түрде бекіте отырып, сауал нысанын толтыруы (деректерді енгізуі);
4) 4 үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және лицензия беру негіздеріне сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
5) 5 үдеріс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ сұрау салуды өңдеу;
6) 6 үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жауап дайындау;
7) 7 үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен ЭҮП-те қалыптастырған мемлекеттік қызмет нәтижесін алуы.
"Жеке сот орындаушысы
қызметімен айналысу құқығына
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 22.07.2016 № 595 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-кесте. Лицензия беру барысындағы (қолма-қол)
рәсімдер (әрекеттер) сипаты
1
2
3
4
5
6
7
8
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Әрекеттің (рәсімнің, процестің, операцияның) атауы
және олардың сипаты
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды жүзеге асырады
Өтініштің ЭҚАБЖ-да және кіріс хабарын тіркеу журналында тіркелуін жүзеге асыру
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ны авторландырады
Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметті тексеру үшін ҚР БП ҚСжАЕК және СДТБТ-ға сұрау салу жіберу
Лицензия беру туралы бұйрыққа қол қою
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға қол қоюға жолдау
Лицензия беру
Орындау мерзімі
15 мин
5 мин

3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения услугодателя:
1) департамент внутренней администрации Министерства юстиции Республики Казахстан;
2) департамент по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан.
8. Прием и регистрация заявления для оказания государственной услуги осуществляется сотрудником департамента внутренней администрации Министерства юстиции Республики Казахстан.
После регистрации заявления с присвоением входящего номера, заявление с прилагаемыми документами передаются на рассмотрение в департамент по исполнению судебных актов по журналу входящей корреспонденции, копия электронного заявления с прилагаемыми документами передаются по средствам ЕСЭДО.
Рассмотрение заявления с выдачей результата оказания государственной услуги осуществляется департаментом по исполнению судебных актов.
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями отражено в приложении 3 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка использования взаимодействия с центром
обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также
порядка использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
9. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через ПЭП:
1) процесс 1 – услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП;
2) процесс 2 - введение услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) процесс 3 – заполнение услугополучателем формы запроса (ввод данных) с прикреплением необходимых документов в электронном виде;
4) процесс 4 - проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
5) процесс 5 – обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
6) процесс 6 – формирование отказа в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
7) процесс 7 – получение услугополучателем результата государственной услуги в виде электронного документа с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие деятельностью
частного судебного исполнителя"
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 22.07.2016 № 595 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Таблица 1. Описание процедур (действий)
в процессе выдачи лицензии (нарочно)
1
2
3
4
5
6
7
8
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Осуществляет прием документов для оказания государственной услуги
Осуществляет регистрацию заявления в ЕСЭДО и журнале регистрации входящей корреспонденции
Авторизуется на ИС ГБД "Е-лицензирование"
Проверка полноты представленных документов
Направление запроса на проверку данных услугополучателя в КПС и СУ ГП РК и ЕРДР
Подписание приказа на выдачу лицензии
Направление на подписание "Е-лицензирование"
Выдача лицензии
Сроки исполнения
15 мин
5 мин