"Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттiк бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкiлеттi органның және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ жануарлар дүниесiн қорғауды тiкелей жүзеге асыратын мемлекеттiк мекемелер мен ұйымдар жұмыскерлерiнiң айырым белгілері бар нысанды киiм (погонсыз) үлгiлерiн, оны киіп жүру тәртiбiн және онымен қамтамасыз ету нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің 2012 жылғы 25 сәуірдегі № 25-03/206 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 18-03/395 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 12 маусымда № 11343 тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттiк бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкiлеттi органның және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ жануарлар дүниесiн қорғауды тiкелей жүзеге асыратын мемлекеттiк мекемелер мен ұйымдар жұмыскерлерiнiң айырым белгілері бар нысанды киiм (погонсыз) үлгiлерiн, оны киіп жүру тәртiбiн және онымен қамтамасыз ету нормаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің 2012 жылғы 25 сәуірдегі № 25-03/206 бұйрығына (бұдан әрі – Бұйрық) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7685 болып тіркелген, 2012 жылғы 23 тамыздағы № 540-545 (27618) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар қызметкерлерінің айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) үлгілерінде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Осы бұйрықта жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган және аумақтық бөлімшелер деп Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетін және олардың аумақтық бөлімшелерін түсінеді.»;
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті мен оның аумақтық органдарының лауазымды адамдарының ерлерге арналған салтанатты нысанды киімі»;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Пиджак – екі қаусырма өңiрлi, жартылай қыналған пiшiнде жібек астары бар, көк-жасыл түсті жүн немесе жартылай жүн матадан тігіледі, жағасы мен жеңдері қайырмалы. Екі қатарда орналасқан алтын түсті алты нысандық түймесі бар. Жеңдердің ені 8 сантиметр қаусырмасы, оның жоғарғы жағында жасыл түсті кант бар. Сол жеңде – Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне тиесіліктің жең белгісі. Пиджакқа трапеция пiшiндi, өлшемi 110х30х92х32 миллиметр ашық-қоңыр (салтанатты) және қою-көк (күнделікті) барқыттан тiгiлген, жиегi алтын түстес етiп кестеленген петлицалар тігіледі (бұдан әрі – Петлица). Петлицаның жоғарғы бөлігінде Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі Комитетінің эмблемасы (бұдан әрі – Комитеттің эмблемасы) орналасқан. Пиджактың қалталары: сыртқы – бір төс (сол жағында) және қақпақшалары бар екі бүйір тік, ішкі – екі тік төс қалтасы бар.»;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 апреля 2012 года № 25-03/206 "Об утверждении образцов форменной одежды со знаками различия (без погон), правил ношения и нормы обеспечения ею должностных лиц уполномоченного органа и территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 18-03/395. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июня 2015 года № 11343
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 апреля 2012 года № 25-03/206 «Об утверждении образцов форменной одежды со знаками различия (без погон), правил ношения и нормы обеспечения ею должностных лиц уполномоченного органа и территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира» (далее – Приказ) (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7685, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 23 августа 2012 года № 282-283 (27101-27102)) следующие изменения и дополнения:
в образцах форменной одежды со знаками различия (без погон), должностных лиц уполномоченного органа и территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
«3. Под уполномоченным органом и территориальными подразделениями, осуществляющими государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, понимается Комитет лесного хозяйства и животного мира и их территориальные подразделения.»;
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
«1. Парадная мужская форма должностных лиц Комитета лесного хозяйства и животного мира и его территориальных органов»;
пункт 6 изложить в следующей редакции:
«6. Пиджак – мужской полуприлегающей формы изготавливается из шерстяной или полушерстяной ткани изумрудно-зеленого цвета, на шелковой подкладке, двубортный, воротник и лацканы отложные. Имеет шесть форменных пуговиц золотистого цвета, расположенных в два ряда. Рукава с обшлагом шириной 8 сантиметров, по верху обшлага-кант зеленного цвета. На левом рукаве – нарукавный знак принадлежности к Комитету лесного хозяйства и животного мира. На пиджак нашиваются петлицы, трапециевидной формы размером 110х30х92х32 миллиметров из светло-коричневого (парадная) и темно-зеленого (повседневная) бархата с кантом из шитья золотистого цвета (далее – Петлица). В верхней части Петлицы расположена эмблема Комитета лесного хозяйства и животного мира (далее – эмблема Комитета). Пиджак имеет карманы: внешние - один нагрудный (с левой стороны) и два боковых прямых с клапанами, внутренние – два нагрудных прямых.»;

12 және 13-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«12. Пальто екі қаусырма өңірлі, көк-жасыл түсті драптан тігіледі, қайырмалы қаракөл жағасы мен қаусырма жеңі, әрбір қатарда үштен нысанды түймелері бар. Бүйірінде көлденең қалталары бар. Тігісі бар арқасының орта тұсы қаусырмалы болып келеді, беліне үш бөліктен тұратын белдікше тігіледі, белдікшенің орта бөлігі бүйір жаққа төрт кішкентай нысанды түймемен (әр шетіне екіден) бекітіледі. Жеңдері екі тігісті қайырмалы. Сол жеңде – Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне тиесіліктің жең белгісі.
13. Ерлердің маусымаралық тік пішінде плащы, көк-жасыл түсті түстi плащтық матадан тiгiледi, жылы астары бар. Жеңі тігіспен сырылған. Сол жеңде – Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне тиесіліктің жең белгісі. Жағасы қайырмалы. Қалталары қисық, жапырақша қақпақшалы қиылмалы, тігіспен сырылған. Белінде пластмасса белдігі бар. Бүйірлерінде, жапырақшаларда, жағасында, жеңінде, плащтың төменгі жағында, белінде – шетінен 01-0,5 сантиметр қашықтықта әрлеу тігісі.»;
келесі мазмұндағы 17-1 тармақпен толықтырылсын:
«17-1. Етік, қара түсті, табиғи мехы бар былғары. Маусымдық аяқкиімнің модельдері классикалық стильдің талаптарына сәйкес келеді.»;
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті мен оның аумақтық органдарының лауазымды адамдарының ерлерге арналған күнделікті нысанды киімі»;
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«22. Пиджак – екі қаусырма өңiрлi, жартылай қыналған пiшiнде жібек астары бар, көк-жасыл түсті жүн немесе жартылай жүн матадан тігіледі, жағасы мен жеңдері қайырмалы. Екі қатарда орналасқан алтын түсті төрт нысандық түймесі бар. Жеңдердің ені 8 сантиметр қаусырмасы, оның жоғарғы жағында жасыл түсті кант бар. Сол жеңде – Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне тиесіліктің жең белгісі. Пиджакқа петлицалар тігіледі. Пиджактың қалталары: сыртқы – бір төс (сол жағында) және қақпақшалары бар екі бүйір тік, ішкі – екі тік төс қалтасы бар.»;
28 және 29-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«28. Күрте қысқы, көк-жасыл түсті плащтық матадан тігіледі, жылы, қаракөл жағасы бар (жағаның мехы бас киімнің мехына сәйкес келуге тиіс). Екі төс және екі тік бүйір сырт қалтасы бар. Бес нысандық түймемен жасырын түймеленеді. Сол жеңнің сыртқы жағында «иықтан төмен 100 миллиметр» - Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне тиесіліктің жең белгісі.

пункты 12 и 13 изложить в следующей редакции:
«12. Пальто мужское, двубортное полуприлегающее с втачными рукавами изумрудно-зеленого цвета изготовляется из драпа. Пальто с пристегивающейся полушерстяной ватиновой подкладкой и пристегивающимся воротником из каракуля черного цвета, с тремя форменными пуговицами на каждой полочке. Полочки с боковыми поперечными прорезными карманами. Спинка со швом посередине, заканчивающимся шлицей, по талии пришивается хлястик, состоящий из трех частей, средняя часть хлястика прикрепляется к боковым частям четырьмя малыми форменными пуговицами (по две с каждого конца). Рукава стачные с обшлагами. На левом рукаве – нарукавный знак принадлежности к Комитету лесного хозяйства и животного мира.
13. Плащ мужской демисезонный, прямого силуэта изготавливается из плащевой ткани изумрудно-зеленого цвета, на утепленной подкладке. Рукав втачной. На левом рукаве – нарукавный знак принадлежности к Комитету лесного хозяйства и животного мира. Воротник отложной. Карманы косые, прорезные с листочкой, расстрочкой. Пояс с пластмассовой пряжкой. По бортам, листочкам, воротнику, рукаву, низу изделия, поясу – отделочная строчка на расстоянии 0,1-0,5 сантиметров от края.»;
дополнить пунктом 17-1 следующего содержания:
«17-1. Сапоги черного цвета, кожаные на натуральном меху. Модели сезонной обуви отвечают требованиям классического стиля.»;
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
«2. Повседневная мужская форма должностных лиц Комитета лесного хозяйства и животного мира и его территориальных органов»;
пункт 22 изложить в следующей редакции:
«22. Пиджак – мужской полуприлегающей формы изготавливается из шерстяной или полушерстяной ткани, на шелковой подкладке, однобортный, воротник и лацканы отложные. Имеет четыре форменных пуговиц золотистого цвета, расположенных один ряд. Рукава с обшлагом шириной 8 сантиметров, по верху обшлага-кант зеленого цвета. На левом рукаве – нарукавный знак принадлежности к Комитету лесного хозяйства и животного мира. На пиджак нашиваются петлицы. Пиджак имеет карманы: внешние - один нагрудный (с левой стороны) и два боковых прямых с клапанами, внутренние – два нагрудных прямых.»;
пункты 28, и 29 изложить в следующей редакции:
«28. Куртка зимняя из плащевой ткани изумрудно-зеленого цвета, утепленная, с воротником из каракуля (мех воротника должен соответствовать меху головного убора). Имеет два нагрудных и 2 боковых прямых внешних кармана. Застежка потайная с пятью форменными пуговицами. На наружной стороне левого рукава «100 миллиметров ниже предплечья» нарукавный шеврон принадлежности к Комитету лесного хозяйства и животного мира.

29. Ерлердің маусымаралық тік пішінде плащы, көк-жасыл түсті түстi плащтық матадан тiгiледi, жылы астары бар. Жеңі тігіспен сырылған. Сол жеңде – Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне тиесіліктің жең белгісі. Жағасы қайырмалы. Қалталары қисық, жапырақша қақпақшалы қиылмалы, тігіспен сырылған. Белінде пластмасса белдігі бар. Бүйірлерінде, жапырақшаларда, жағасында, жеңінде, плащтың төменгі жағында, белінде – шетінен 01-0,5 сантиметр қашықтықта әрлеу тігісі.»;
келесі мазмұндағы 29-1 тармақпен толықтырылсын:
«29-1. Пальто қою көк түсті жүн матадан тігіледі, екі қаусырма өңірлі, тік пішінді, үш нысанды түйме қадалған, жағасы мен жеңі қайырмалы, жеңдері қайып тігілген, екі тігісті. Орта тігіс оймакілтекпен аяқталады, өрешелерде жапырақшалы жарма бүйір қалталары бар. Астары синтепон, ішкі жағынан астарлық матамен, ал сырт жағынан саржамен көмкерілген. Пальтоның жағасында, жең ұштарында, өңірлерінде, жапырақшаларда, белде, төменгі жағында жиегінен 1 сантиметр қашықтықта әрлеу жолы сырылған, жеңдерде айырым белгілері қондырылған.»;
келесі мазмұндағы 32-1 тармақпен толықтырылсын:
«32-1. Бәтеңке (жартылай), қара түсті, табиғи мехы бар былғары. Маусымдық аяқкиімнің модельдері классикалық стильдің талаптарына сәйкес келеді.»;
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті мен оның аумақтық органдарының лауазымды адамдарының әйелдерге арналған салтанатты нысанды киімі»;
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«37. Көк-жасыл түсті жүн немесе жартылай жүн матадан тігілген жакет, екі өңірлі, жартылай қыналған пiшiнді, астары бар, аздап ұзартылған, иығы төмен түсірілген және қайырма бүгілгенге дейін екі нысанды түймеге бекітілетін кең ойықты. Жағасы мен жеңдері қайырмалы, жағаның жиегінде нысанды петлицалар тiгiлген жасыл түсті оқа. Жеңнің ені 8 сантиметр қайырмасы бар, қайырманың жоғарғы жағында – жасыл түсті оқа. Сол жеңнің сырт жағында «иықтан 100 миллиметр төмен» Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне тиесіліктің жең қондырмасы болады. Манжеттер нысандық түймелерге бекітіледі.»;
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті мен оның аумақтық органдарының лауазымды адамдарының әйелдерге арналған күнделікті нысанды киімі»;
54-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«54. Көк-жасыл түсті жүн немесе жартылай жүн матадан тігілген жакет, екі өңірлі, жартылай қыналған пiшiнді, астары бар, аздап ұзартылған, иығы төмен түсірілген және қайырма бүгілгенге дейін екі нысанды түймеге бекітілетін кең ойықты. Жағасы мен жеңдері қайырмалы, жағаның жиегінде нысанды петлицалар тiгiлген жасыл түсті оқа. Жеңнің ені 8 см қайырмасы бар, қайырманың жоғарғы жағында – жасыл түсті оқа. Сол жеңнің сырт жағында «иықтан 100 миллиметр төмен» Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне тиесіліктің жең қондырмасы болады. Манжеттер нысандық түймелерге бекітіледі.»;
5-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:

29. Плащ демисезонный мужской, прямого силуэта изготавливается из плащевой ткани изумрудно-зеленого цвета, на утепленной подкладке. Рукав втачной. На левом рукаве – нарукавный знак принадлежности к Комитету лесного хозяйства и животного мира. Воротник отложной. Карманы косые, прорезные с листочкой, расстрочкой. Пояс с пластмассовой пряжкой. По бортам, листочкам, воротнику, рукаву, низу изделия, поясу – отделочная строчка на расстоянии 0,1-0,5 сантиметра от края.»;
дополнить пунктом 29-1 следующего содержания:
«29-1. Пальто из шерстяной ткани, темно-синего цвета, прямой формы с поясом, двубортное с застежкой на три форменных пуговицы, воротник и лацканы отложные, рукава втачные двушовные. Средний шов заканчивается шницей, на полочках боковые прорезные карманы с листочкой. Подкладки из синтепона, обработано с внутренней стороны подкладочной тканью, а с лицевой стороны саржей. По воротнику, лацканам, бортам, листочкам, поясу, низу пальто приложена отделочная строчка на расстоянии 1 сантиметра от края, на рукавах установлены знаки различия.»;
дополнить пунктом 32-1 следующего содержания:
«32-1. Полуботинки черного цвета, с мехом из натуральной кожи. Модели сезонной обуви отвечают требованиям классического стиля.»;
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
«3. Парадная женская форма должностных лиц Комитета лесного хозяйства и животного мира и его территориальных органов»;
пункт 37 изложить в следующей редакции:
«37. Жакет из шерстяной или полушерстяной ткани, полуприлегающей формы, двубортный, на подкладке, слегка удлиненный, с приспущенными плечами и широкой проймой, застегивающийся до перегиба лацкана на две форменные пуговицы. Воротник и лацканы отложные по краю воротника кант зеленого цвета с нашитыми форменными петлицами. Рукава с обшлагом шириной 8 сантиметров, по верху обшлага – кант зеленого цвета. На наружной стороне левого рукава «100 миллиметров ниже предплечья» нарукавный шеврон принадлежности к Комитету лесного хозяйства и животного мира. Манжеты застегиваются на форменные пуговицы.»;
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
«4. Повседневная женская форма должностных лиц Комитета лесного хозяйства и животного мира и его территориальных органов»;
пункт 54 изложить в следующей редакции:
«54. Жакет из шерстяной или полушерстяной ткани, полуприлегающей формы, однобортный, на подкладке, слегка удлиненный, с приспущенными плечами и широкой проймой, застегивающийся до перегиба лацкана на две форменные пуговицы. Воротник и лацканы отложные по краю воротника кант зеленого цвета с нашитыми форменными петлицами. Рукава с обшлагом шириной 8 сантиметров, по верху обшлага – кант зеленого цвета. На наружной стороне левого рукава «100 миллиметров ниже предплечья» нарукавный Шеврон принадлежности к Комитету лесного хозяйства и животного мира. Манжеты застегиваются на форменные пуговицы.»;
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:

«5. Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті мен оның аумақтық органдарының лауазымды адамдарының далалық нысанды киімі»;
70-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«70. Күрте тік пішінді, кең иықты, өңірінің алты жасырын түймеге арналған орталық ілгегі бар, сырып тігілген сөрелі, қайып тігілген жеңдері, жағасы болады, төрт ілмекті және белінің сол жақ сөресінде тұзақ түрінде бір ілмегі бар. Сөрелері қақпақшалы екі жапсырма қалтасы екі темір түймемен жабылады. Жапсырма қалталар бүйірінен көлемді мөлшерде тігілген және ортасында ішінара қайып тігілген қарсы бүкпесі бар. Арқасы тұтас, ортасында ішінара қайып тігілген қарсы бүкпесі бар. Жеңдері екі тігісті, жейде сияқты пішілген, түймеге қадалатын жоғарғы үшкір ұшы бар сырып тігілген қабаттамамен аяқталады. Сол жеңнің сырт жағында «иықтан 100 миллиметр төмен» Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне тиесіліктің жең қондырмасы болады.»;
76-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«76. Күртенің сырылмалы астары мен алып-салмалы мех (цигейка) жағасы бар жылы мехтан (цигейка) тігіледі, тік пішінді, аралас ілгекті – жасырын қос сырғытпа түймелі (молния) және сырып тігілген екі қатар алты түймеге арналған ілмекті, арқадан сөреге өтетін. Иінішті, бүйір тігістерінде ұшы үшкір патамен бекітілген бүйір тігістерінің тіліктері бар, ол лентаға бекітіледі, белдің тұсында бес жуан ілмек бар. Сөре тұтас, сол жақ сөренің сырып тігілген қатары, бүйір жағының екі және екі жапсырма төс қалтасы, олардың қарсы бүкпесі және бір бүйір жағының қақпақшалы көлемді қалтасы, оның паттағы түймеге бекітілетін ұшы үшкір паты болады. Жеңі – көйлектікі сияқты, үш тігісті, сырып тігілген дөңгелек манжеті бар, «лентаға» ілінеді.
Сол жеңнің сырт жағында «иықтан 100 миллиметр төмен» Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне тиесіліктің жең қондырмасы болады.»;
келесі мазмұндағы 77-1 тармақпен толықтырылсын:
«77-1. Жилет су жұқпайтын қасиеті бар теңбіл түсті қою көк матадан тігілген. Жеңсіз, синтепон астары, молния ілмегі бар. Екі жапсырма төс қалтасы және екі жапсырма жұп қалтасы, төс қалталардың астында молния және жабысқақ ілмек болады.»;
келесі мазмұндағы 79-1 тармақпен толықтырылсын:
«79-1. Қысқы бет-перде қара немесе қою көк түсті жартылай жүн жіптен тоқылады.»;
келесі мазмұндағы 81-1 тармақпен толықтырылсын:
«81-1. Резина, су кешетін (балықшының) етік.»;
6788 және 9 тараулар алынып тасталсын;
6789101518 және 21-қосымшалар алынып тасталсын;
1011 және 12-тараулар атаулары келесі редакцияда жазылсын:
«11. Жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар қызметкерлерінің ерлерге арналған күнделікті киім нысаны;
12. Жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар қызметкерлерінің әйелдерге арналған күнделікті киім нысаны;
13. Жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар қызметкерлерінің далалық киім нысаны»;
13-тараудағы ескертпеде:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті мен оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдары үшін осы үлгілерге 14-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша;»;
үшінші абзац алынып тасталсын;
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті мен оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдары үшін осы үлгілерге 17-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша;»;
жетінші абзац алынып тасталсын;
оныншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті мен оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдары үшін осы үлгілерге 20-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша;»;
он бірінші абзац алынып тасталсын;

«5. Полевая форма должностных лиц Комитета лесного хозяйства и животного мира и его территориальных органов»;
пункт 70 изложить в следующей редакции:
«70. Куртка прямого силуэта с расширенной линией плеч, с центральной застежкой борта на шесть скрытых пуговиц, на притачной кокетке, с втачными рукавами, с воротником, с четырьмя шлевками и одной шлевкой в виде петли на левой полочке по линии талии. Полочки с двумя накладными карманами с клапанами, застегивающимися на две кнопки. Накладные карманы выполнены с объемностью по боковым сторонам и частично стачанной встречной складкой посередине. Спинка - целая, с частично стачанной встречной складкой посередине. Рукава двушовные, рубашечного покроя, заканчивающиеся притачными манжетами с верхним острым концом, застегивающиеся на кнопку. На наружной стороне левого рукава «100 миллиметров ниже предплечья» нарукавный шеврон принадлежности к Комитету лесного хозяйства и животного мира.»;
пункт 76 изложить в следующей редакции:
«76. Куртка на меховом (цигейка) утеплителе с пристегивающейся подкладкой и съемным меховым (цигейка) воротником, прямого силуэта, с комбинированной застежкой - потайной на двойную «молнию» и на шесть кнопок в два ряда на притачной планке, с кокетками, переходящими со спинки на полочку, с разрезами в боковых швах, скрепленными патой с острым концом, застегивающейся на ленту, с пятью широкими шлевками на линии талии. Полочка - целая, с притачной планкой на левой полочке, с двумя боковыми и двумя нагрудными накладными карманами со встречной складкой и объемностью одной боковой стороны, с клапаном и патой с острым концом, застегивающимися на кнопку на пате. Рукав - рубашечный, трехшовный, на притачной круговой манжете, с застежкой на «ленту». На наружной стороне левого рукава «100 миллиметров ниже предплечья» нарукавный шеврон принадлежности к Комитету лесного хозяйства и животного мира.»;
дополнить пунктом 77-1 следующего содержания:
«77-1. Жилет из ткани темно-синего, камуфлированный, с водоотталкивающим свойством. Без рукавов, на синтепоновой подкладке, с застежкой - на «молнию». С двумя нагрудными накладными карманами, и двумя накладными парными карманами, с застежкой на молнию и липучку, находящуюся под нагрудными карманами.»;
дополнить пунктом 79-1 следующего содержания:
«79-1. Маска зимняя изготавливается из полушерстяной пряжи черного или темно-синего цветов.»;
дополнить пунктом 81-1 следующего содержания:
«81-1. Сапоги резиновые, бродовые (рыбацкие).»;
главы 67, 8, 9 и 10 исключить;
приложения 6, 7, 8, 9101518 и 21 исключить;
в заголовках глав 111213 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
в примечании главы 13:
абзац второй изложить в следующей редакции:
«для должностных лиц Комитета лесного хозяйства и животного мира и его территориальных подразделений по образцу согласно приложению 14 к настоящим образцам;»;
абзац третий исключить;
абзац шестой изложить в следующей редакции:
«для должностных лиц Комитета лесного хозяйства и животного мира и его территориальных подразделений по образцу согласно приложению 17 к настоящим образцам;»;
абзац седьмой исключить;
абзац десятый изложить в следующей редакции:
«для должностных лиц Комитета лесного хозяйства и животного мира и его территориальных подразделений по образцу согласно приложению 20 к настоящим образцам;»;
абзац одиннадцатый исключить;

Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар қызметкерлерінің айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) үлгілеріне 14172022-қосымшалар осы бұйрықтың 1234-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы көрсетілген бұйрыққа 3-қосымша осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті мыналарды:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрі                                     А.Мамытбеков
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_____________Б. Сұлтанов
2015 жылғы « »
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 18-03/395 бұйрығына
1-қосымша
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту
және пайдалану саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды жүзеге
асыратын уәкілетті органның және оның
аумақтық бөлімшелерінің лауазымды
адамдарының, сондай-ақ жануарлар
дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын
мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар
қызметкерлерінің айырым белгілері бар
нысанды киім (погонсыз) үлгілеріне
14-қосымша
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті мен оның
аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының жең қондырмасы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 18-03/395 бұйрығына
2-қосымша
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту
және пайдалану саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды жүзеге
асыратын уәкілетті органның және оның
аумақтық бөлімшелерінің лауазымды
адамдарының, сондай-ақ жануарлар
дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын
мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар
қызметкерлерінің айырым белгілері бар
нысанды киім (погонсыз) үлгілеріне
17-қосымша
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті мен оның
аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының омырау белгісі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 18-03/395 бұйрығына
3-қосымша
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту
және пайдалану саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды жүзеге
асыратын уәкілетті органның және оның
аумақтық бөлімшелерінің лауазымды
адамдарының, сондай-ақ жануарлар
дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын
мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар
қызметкерлерінің айырым белгілері бар
нысанды киім (погонсыз) үлгілеріне
20-қосымша
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге
асыратын уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің
лауазымды адамдарының айырым белгілері

приложения 14172022 к Образцам форменной одежды со знаками различия (без погон), должностных лиц уполномоченного органа и территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира изложить в новой редакции согласно приложениям 1234 к настоящему приказу;
приложение 3 к указанному приказу изложить в новой редакции, согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан                       А. Мамытбеков
«СОГЛАСОВАН»
Министр финансов
Республики Казахстан
__________ Б. Султанов
«__» ________ 2015 года
Приложение 1
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 18-03/395
Приложение 14
к Образцам форменной одежды со знаками
различия (без погон), должностных лиц
уполномоченного органа и территориальных
подразделений, осуществляющих
государственный контроль и надзор в области
охраны, воспроизводства и использования
животного мира, а также работников
государственных учреждений и организаций,
осуществляющих непосредственную охрану
животного мира
Нарукавный шеврон должностных лиц Комитета лесного хозяйства и
животного мира и его территориальных подразделений
Приложение 2
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 18-03/395
Приложение 17
к Образцам форменной одежды со знаками
различия (без погон), должностных лиц
уполномоченного органа и территориальных
подразделений, осуществляющих
государственный контроль и надзор в области
охраны, воспроизводства и использования
животного мира, а также работников
государственных учреждений и организаций,
осуществляющих непосредственную охрану
животного мира
Нагрудной знак должностных лиц Комитета лесного хозяйства и
животного мира и его территориальных подразделений
Приложение 3
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 18-03/395
Приложение 20
к Образцам форменной одежды со знаками
различия (без погон), должностных лиц
уполномоченного органа и территориальных
подразделений, осуществляющих
государственный контроль и надзор в области
охраны, воспроизводства и использования
животного мира, а также работников
государственных учреждений и организаций,
осуществляющих непосредственную охрану
животного мира
Знаки различия должностных лиц уполномоченного органа и
территориальных подразделений, осуществляющих государственный
контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования
животного мира

1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің төрағасы – Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі бас мемлекеттік инспекторы.
Салтанантты
Күнделікті
Петлицада:
- жоғарғы бөлігінде Комитеттің эмблемасы;
- ортасымен ұзына бойына ою тәріздес сутаж жібімен екі жолақ тартылған;
- ортасында алтын түстес етіп кестеленген өлшемі 18 миллиметр төрт жұлдыз орналасқан.
Жеңге тағылатын белгі, өлшемі 140х70 миллиметр, алтын түстес төрт жолақты, тігілген.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті төрағасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы реттеу, бақылау және қадағалау мәселелерімен айналысатын орынбасары – Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі бас мемлекеттік инспекторының орынбасары.
Салтанатты
Күнделікті
Петлицада:
- жоғарғы бөлігінде Комитеттің эмблемасы;
- ортасымен ұзына бойына ою тәріздес сутаж жібімен екі жолақ тартылған;
- ортасында алтын түстес анодталған алюминийден өлшемі 15 миллиметр үш жұлдызша орналасқан.
Жеңге тағылатын белгі, өлшемі 140х70 миллиметр, алтын түстес үш жолақты, тігілген.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы реттеу, бақылау және қадағалау мәселелерімен айналысатын басқармасының басшысы, бас сарапшылары – Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі аға мемлекеттік инспекторы.
Салтанатты
Күнделікті
Петлицада:
- жоғарғы бөлігінде Комитеттің эмблемасы;
- ортасымен ұзына бойына ою тәріздес сутаж жібімен екі жолақ тартылған;
- ортасында алтын түстес анодталған алюминийден өлшемі 15 миллиметр екі жұлдызша орналасқан.
Жеңге тағылатын белгі, өлшемі 140х60 миллиметр, алтын түстес екі жолақты, тігілген.
4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы реттеу, бақылау және қадағалау мәселелерімен айналысатын сарапшылары – Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлары.
Салтанатты
Күнделікті
Петлицада:
- жоғарғы бөлігінде Комитеттің эмблемасы;
- ортасымен ұзына бойына ою тәріздес сутаж жібімен екі жолақ тартылған;
- ортасында алтын түстес анодталған алюминийден өлшемі 15 миллиметр бір жұлдызша орналасқан.
Жеңге тағылатын белгі, өлшемі 140х50 миллиметр, алтын түстес бір жолақты, тігілген.

1. Председатель Комитета лесного хозяйства и животного мира – Главный государственный инспектор по охране животного мира Республики Казахстан.
Парадная
Повседневная
На Петлицах расположены:
- в верхней части эмблема Комитета;
- посередине два продольных просвета в виде орнамента из сутажа;
- посередине четыре звезды размером 18 миллиметров шитые золотистого цвета.
Нарукавный знак, размером 140х70 миллиметров, с четырьмя просветами золотистого цвета, шитый.
2. Заместитель Председателя Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ведающий вопросами регулирования, контроля и надзора в области охраны, воспроизводства и использования животного мира – заместитель Главного государственного инспектора по охране животного мира Республики Казахстан.
Парадная
Повседневная
На Петлицах расположены:
- в верхней части эмблема Комитета;
- посередине два продольных просвета в виде орнамента из сутажа;
- посередине три звездочки из анодированного алюминия золотистого цвета размером 15 миллиметров.
Нарукавный знак, размером 140х70 миллиметров, с тремя просветами, золотистого цвета.
3. Руководитель управления, главные эксперты Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ведающий вопросами регулирования, контроля и надзора в области охраны, воспроизводства и использования животного мира – старший государственный по охране животного мира инспектор Республики Казахстан.
Парадная
Повседневная
На Петлицах расположены:
- в верхней части эмблема Комитета;
- посередине два продольных просвета в виде орнамента из сутажа;
- посередине две звездочки из анодированного алюминия золотистого цвета размером 15 миллиметров.
Нарукавный знак, размером 140х60 миллиметров, с двумя просветами, золотистого цвета.
4. Эксперты Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ведающие вопросами регулирования, контроля и надзора в области охраны, воспроизводства и использования животного мира – государственые инспектора по охране животного мира Республики Казахстан.
Парадная
Повседневная
На Петлицах расположены:
- в верхней части эмблема Комитета;
- посередине два продольных просвета в виде орнамента из сутажа;
- посередине одна звездочка из анодированного алюминия золотистого цвета размером 15 миллиметров.
Нарукавный знак, размером 140х50 миллиметров, с одним просветом, золотистого цвета.

5. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы реттеу, бақылау және қадағалау мәселелерімен айналысатын облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекцияларының басшылары – тиісті облыстардың жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі бас мемлекеттік инспекторлары.
Салтанатты
Күнделікті
Петлицада:
- жоғарғы бөлігінде Комитеттің эмблемасы;
- ортасымен ұзына бойына ою тәріздес сутаж жібімен екі жолақ тартылған;
- ортасында алтын түстес анодталған алюминийден өлшемі 15 миллиметр екі жұлдызша орналасқан.
Жеңге тағылатын белгі, өлшемі 140х60 миллиметр, алтын түстес екі жолақты, тігілген.
6. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы реттеу, бақылау және қадағалау мәселелерімен айналысатын облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциялары басшыларының орынбасарлары – тиісті облыстардың жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі бас мемлекеттік инспекторларының орынбасарлары.
Салтанатты
Күнделікті
Петлицада:
- жоғарғы бөлігінде Комитеттің эмблемасы;
- ортасымен ұзына бойына ою тәріздес сутаж жібімен екі жолақ тартылған;
- ортасында алтын түстес анодталған алюминийден өлшемі 15 миллиметр бір жұлдызша орналасқан.
Жеңге тағылатын белгі, өлшемі 140х60 миллиметр, алтын түстес бір жолақты, тігілген.
7. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекцияларының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы реттеу, бақылау және қадағалау мәселелерімен айналысатын бөлімдерінің басшылары – тиісті облыстардың жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі аға мемлекеттік инспекторлары.
Салтанатты
Күнделікті
Петлицада:
- жоғарғы бөлігінде Комитеттің эмблемасы;
- ортасымен ұзына бойына ою сутаж жібімен екі жолақ тартылған;
- ортасында алтын түстес анодталған алюминийден өлшемі 12 миллиметр үш жұлдызша орналасқан.
Жеңге тағылатын белгі, өлшемі 140х50 миллиметр, алтын түстес үш жолақты, тігілген.
8. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекцияларының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы реттеу, бақылау және қадағалау мәселелерімен айналысатын мамандары – тиісті облыстардың жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлары.
Салтанатты
Күнделікті
Петлицада:
- жоғарғы бөлігінде Комитеттің эмблемасы;
- ортасымен ұзына бойына ою сутаж жібімен екі жолақ тартылған;
- ортасында алтын түстес анодталған алюминийден өлшемі 12 миллиметр екі жұлдызша орналасқан.

5. Руководители областных территориальных инспекций лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ведающие вопросами регулирования, контроля и надзора в области охраны, воспроизводства и использования животного мира – главные государственные инспектора по охране животного мира соответствующих областей.
Парадная
Повседневная
На Петлицах расположены:
- в верхней части эмблема Комитета;
- посередине два продольных просвета в виде орнамента из сутажа;
- посередине две звездочки из анодированного алюминия золотистого цвета размером 15 миллиметров.
Нарукавный знак, размером 140х60 миллиметров, с двумя просветами, золотистого цвета.
6. Заместители руководителей областных территориальных инспекций лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ведающие вопросами регулирования, контроля и надзора в области охраны, воспроизводства и использования животного мира – заместители главных государственных инспекторов по охране животного мира соответствующих областей.
Парадная
Повседневная
На Петлицах расположены:
- в верхней части эмблема Комитета;
- посередине два продольных просвета в виде орнамента из сутажа;
- посередине одна звездочка из анодированного алюминия золотистого цвета размером 15 миллиметров.
Нарукавный знак, размером 140х60 миллиметров, с одним просветом, золотистого цвета.
7. Руководители отделов областных территориальных инспекций лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ведающие вопросами регулирования, контроля и надзора в области охраны, воспроизводства и использования животного мира – старшие государственные инспектора по охране животного мира соответствующих областей.
Парадная
Повседневная
На Петлицах расположены:
- в верхней части эмблема Комитета;
- посередине два продольных просвета с орнаментом из сутажа;
- посередине три звездочки из анодированного алюминия золотистого цвета размером 12 миллиметров.
Нарукавный знак, размером 140х50 миллиметров, с тремя просветами, золотистого цвета.
8. Специалисты областных территориальных инспекций лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, ведающие вопросами регулирования, контроля и надзора в области охраны, воспроизводства и использования животного мира – государственные инспектора по охране животного мира соответствующих областей.
Парадная
Повседневная
На Петлицах расположены:
- в верхней части эмблема Комитета;
- посередине два продольных просвета с орнаментом из сутажа;
- посередине две звездочки из анодированного алюминия золотистого цвета размером 12 миллиметров.

Жеңге тағылатын белгі, өлшемі 140х40 миллиметр, алтын түстес екі жолақты, тігілген.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 18-03/395 бұйрығына
4-қосымша
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту
және пайдалану саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды жүзеге
асыратын уәкілетті органның және оның
аумақтық бөлімшелерінің лауазымды
адамдарының, сондай-ақ жануарлар
дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын
мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар
қызметкерлерінің айырым белгілері бар
нысанды киім (погонсыз) үлгілеріне
22-қосымша
Жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік
мекемелер мен ұйымдар қызметкерлерінің айырым белгілері
1. Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекеменің директоры.
Салтанатты
Күнделікті
Петлицалар ашық-қоңыр (салтанатты) және қою-көк (күнделікті) барқыттан тiгiлген, жиегi алтын түстес етiп кестеленген. Петлицаның ортасында алтын түстес етiп кестеленген өлшемi 15 миллиметр екі жұлдызша болады.
Жеңге тағылатын белгі, өлшемі 140х60 миллиметр, алтын түстес, тігілген.
2. Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекеме директорының орынбасары.
Салтанатты
Күнделікті
Петлицалар ашық-қоңыр (салтанатты) және қою-көк (күнделікті) барқыттан тiгiлген, жиегi алтын түстес етiп кестеленген. Петлицаның ортасында алтын түстес етiп кестеленген өлшемi 15 миллиметр бір жұлдызша болады.
Жеңге тағылатын белгі, өлшемі 140х60 миллиметр, алтын түстес, тігілген.
3. Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекеменің бас қорықшысы.
Салтанатты
Күнделікті
Петлицалар ашық-қоңыр (салтанатты) және қою-көк (күнделікті) барқыттан тiгiлген, жиегi алтын түстес етiп кестеленген. Петлицаның ортасында алтын түстес етiп кестеленген өлшемi 12 миллиметр төрт жұлдызша болады.
Жеңге тағылатын белгі, өлшемі 140х50 миллиметр, алтын түстес, тігілген.
4. Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекеменің қорықшысы.
Салтанатты
Күнделікті
Петлицалар ашық-қоңыр (салтанатты) және қою-көк (күнделікті) барқыттан тiгiлген, жиегi алтын түстес етiп кестеленген. Петлицаның ортасында алтын түстес етiп кестеленген өлшемi 12 миллиметр үш жұлдызша болады.
Жеңге тағылатын белгі, өлшемі 140х40 миллиметр, алтын түстес, тігілген.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 18-03/395 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2012 жылғы 25 сәуірдегі
№ 25-03/206 бұйрығына
3-қосымша
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге
асыратын уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің
лауазымды адамдарын, сондай-ақ жануарлар дүниесін қорғауды
тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар
қызметкерлерін айырым белгілері бар нысанды киіммен (погонсыз)
қамтамасыз ету нормалары

Нарукавный знак, размером 140х40 миллиметров, с двумя просветами, золотистого цвета.
Приложение 4
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 18-03/395
Приложение 22
к Образцам форменной одежды со знаками
различия (без погон), должностных лиц
уполномоченного органа и территориальных
подразделений, осуществляющих
государственный контроль и надзор в области
охраны, воспроизводства и использования
животного мира, а также работников
государственных учреждений и организаций,
осуществляющих непосредственную охрану
животного мира
Знаки различия работников государственных учреждений и организаций,
осуществляющих непосредственную охрану животного мира
1. Директор государственного учреждения по охране животного мира.
Парадная
Повседневная
Петлицы из светло-коричневого (парадная) и темно-зеленого (повседневная) бархата, посередине петлицы два продольных просвета из сутажа на петлице две звездочки размером 15 миллиметров из анодированного алюминия золотистого цвета.
Нарукавный знак, размером 140х60 миллиметров, золотистого цвета, шитый.
2. Заместитель директора государственного учреждения по охране животного мира.
Парадная
Повседневная
Петлицы из светло-коричневого (парадная) и темно-зеленого (повседневная) бархата, посередине петлицы два продольных просвета из сутажа на петлице одна звездочка размером 15 миллиметров из анодированного алюминия золотистого цвета.
Нарукавный знак, размером 140х60 миллиметров, золотистого цвета, шитый.
3. Старший егерь государственного учреждения по охране животного мира.
Парадная
Повседневная
Петлицы из светло-коричневого (парадная) и темно-зеленого (повседневная) бархата, посередине петлицы два продольных просвета из сутажа на петлице четыре звездочки размером 12 миллиметров из анодированного алюминия золотистого цвета.
Нарукавный знак, размером 140х50 миллиметров, золотистого цвета, шитый.
4. Егерь государственного учреждения по охране животного мира.
Парадная
Повседневная
Петлицы из темно-коричневого бархата, посередине петлицы два продольных просвета из сутажа на петлице три звездочки размером 12 миллиметров из анодированного алюминия золотистого цвета.
Нарукавный знак, размером 140х40 миллиметров, золотистого цвета, шитый.
Приложение 5
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 18-03/395
Приложение 3
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 25 апреля 2012 года № 25-03/206
1. Нормы обеспечения форменной одежды со знаками различия
(без погон), должностных лиц уполномоченного органа и
территориальных подразделений, осуществляющих
государственный контроль и надзор в области охраны,
воспроизводства и использования животного мира, а также
работников государственных учреждений и организаций,
осуществляющих непосредственную охрану животного мира