Міндетті техникалық қарап-тексеруді жүргізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 26 наурыздағы № 330 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 17 маусымда № 11373 тіркелді.
"Жол жүрісі туралы" 2014 жылғы 17 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 5-1)тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Міндетті техникалық қарап тексеруден өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау әдістемесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті (Ә.А. Асавбаев):
1) осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралар туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушы
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
________________ Е. Досаев
2015 жылғы 15 мамыр
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
2015 жылғы 26 наурыздағы
№ 330 бұйрығымен
бекітілді
Міндетті техникалық қарап тексеруден өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау әдістемесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Міндетті техникалық қарап тексеруден өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) техникалық қарап тексеру операторлары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) механикалық көлік құралдары мен олардың тіркемелерін міндетті техникалық қарап тексеруден өткізу қызметі құнын есептеу үшін қолданады және міндетті техникалық қарап тексеруді (бұдан әрі – ТҚТ) өткізу бойынша қызмет құнын есептеудің біркелкі әдістемелік негізін қамтамасыз етуге арналған.

Об утверждении Методики определения стоимости услуг по проведению обязательного технического осмотра
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 330. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2015 года № 11373.
В соответствии с подпунктом 5-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 2014 года "О дорожном движении" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Методику определения стоимости услуг по проведению обязательного технического осмотра.
2. Комитету транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Асавбаев А.А.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Касымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________ Е. Досаев
15 мая 2015 года
Утверждена
приказом исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 26 марта 2015 года
№ 330
Методика определения стоимости услуг по проведению обязательного технического осмотра
1. Общие положения
1. Настоящая Методика определения стоимости услуг по проведению обязательного технического осмотра (далее – Методика) используется операторами технического осмотра (далее – услугодатель) для расчета стоимости услуг за проведение обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним и предназначена для обеспечения единообразной методической основы расчета стоимости услуг по проведению обязательного технического осмотра (далее – ТО).

2. Көрсетілетін қызметті беруші ТҚТ өткізу бойынша ақылы қызмет көрсеткені үшін төлемақысының көлемі ақылы қызмет көрсету бойынша экономикалық негізделген шығын есебі негізінде айқындалады және осындай шығындарды толық көлемде өтейді.
3. Көрсетілетін қызметті беруші жеке және заңды тұлғаларды ТҚТ өткізу құны туралы ақпаратпен толық қамтамасыз етеді және оны өзекті жағдайда ұстайды. ТҚТ өткізу құны туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті беруші жеке және заңды тұлғаларға осы Әдістемеге 1-қосымшаға сәйкес нысанда ұсынады.
2. ТҚТ өткізу құнын есептеу
4. ТҚТ өткізу қызметінің құны көрсетілетін қызметті беруші шығынының анықталуын ескере отырып көрсетілетін қызметті берушімен қызмет көрсетудің өзіндік құнынан қалыптасады.
5. Көрсетілетін қызметті берушінің ТҚТ өткізу шығыны қызмет көрсету процесінде жүзеге асырылатын ақылы қызмет көрсетуге қатысты шығынға және қызмет көрсетушінің жалпы қызметін жүзеге асыруға қажетті, бірақ ақылы қызмет көрсету процесінде қолданылмайтын шығындарға бөлінеді.
6. ТҚТ өткізуде ақылы қызмет көрсетуге қатысты шығындарға:
1) ақылы қызмет көрсету процесіне тікелей қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің персоналына (бұдан әрі – негізгі персонал) жұмсалатын шығындар;
2) ақылы қызмет көрсету процесінде толық қолданылатын материалдық қор шығындары;
3) ақылы қызмет көрсету процесінде қолданылатын жабдықтардың амортизациясы;
4) ақылы қызмет көрсетудің ерекшеліктерін сипаттайтын басқа да шығындар жатады.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің жалпы қызметін қамтамасыз етуге қажет, бірақ ТҚТ өткізуде ақылы қызмет көрсету процесінде тікелей қолданылмайтын шығындарға (бұдан әрі – үстеме шығындар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің ақылы қызмет көрсету процесіне тікелей қатыспайтын персоналына (бұдан әрі – әкімшілік-басқарушы персонал) кететін шығындары;
2) шаруашылық шығындар - материалдық қорларды алу, байланыс, көлік қызметтерін, коммуналдық қызметтерді төлеу, қызмет көрсету, объектілерді жөндеу (бұдан әрі – жалпы шаруашылық мақсаттағы шығындар);
3) салықтарды, бажды және басқа да міндетті төлемдерді төлеу шығындары;
4) ақылы қызмет көрсетуге байланысты емес ғимараттардың, құрылыстардың және басқа да негізгі құралдардың амортизациясы жатады.
8. ТҚТ өткізгені үшін ақылы қызмет көрсету шығындарын есептеуге есепті-талдау әдісі немесе тікелей есептеу әдісі қолданылады.
9. Есепті-талдау әдісі ТҚТ өткізу үшін ақылы қызмет көрсетуге көрсетілетін қызметті берушінің барлық негізгі персоналы және барлық материалдық ресурстары бірдей дәрежеде қатысқан жағдайда қолданылады. Аталған әдіс көрсетілетін қызметті берушінің алдыңғы кезеңдегі нақты шығындарын талдау негізінде ақылы қызмет көрсету шығындарын есептеуге мүмкіндік береді. Ақылы қызмет көрсету шығындарын есептеу негізіне ақылы қызмет көрсетуге қажетті уақыт бірлігінің (адам-күн, адам-сағат) орташа құнының есебі және уақыт бірлігінің санын (адам-күндер, адам-сағаттар) бағалау жатады.
Зақ.қызм ақылы қызмет бірлігін көрсету шығындары;
Зқызм.шығын көрсетілетін қызметті берушінің уақыт кезеңіндегі барлық шығындарының сомасы;
Жуақ.қор – сол уақыт кезеңіндегі негізгі персоналдың жұмыс уақытының қоры;
Нжұм.уақ – негізгі персоналдың ақылы қызметті көрсетуге жұмсайтын жұмыс уақытының нормасы.

2. Величина оплаты за оказание услугодателем платных услуг за проведение ТО определяется на основе расчета экономически обоснованных затрат на оказание платных услуг и в полном объеме покрывать такие затраты.
3. Услугодатель обеспечивает физических и юридических лиц свободным доступом к информации о стоимости за проведение ТО и поддерживать ее в актуальном состоянии. Информация о стоимости за проведение ТО услугодателем представляется физическим и юридическим лицам по форме согласно приложению 1 к настоящей Методике.
2. Расчет стоимости за проведение ТО
4. Стоимость услуги за проведение ТО формируется услугодателем исходя из себестоимости ее оказания, с учетом определения затрат услугодателя.
5. Затраты услугодателя за проведение ТО делятся на затраты, непосредственно связанные с оказанием платной услуги, осуществляемые в процессе ее предоставления, и затраты, необходимые для обеспечения деятельности услугодателя в целом, но не потребляемые непосредственно в процессе оказания платной услуги.
6. К затратам, непосредственно связанным с оказанием платной услуги за проведение ТО, относятся:
1) затраты на персонал услугодателя, непосредственно участвующий в процессе оказания платной услуги (далее – основной персонал);
2) затраты на материальные запасы, полностью потребляемые в процессе оказания платной услуги;
3) амортизация оборудования, используемого в процессе оказания платной услуги;
4) прочие расходы, отражающие специфику оказания платной услуги.
7. К затратам, необходимым для обеспечения деятельности услугодателя в целом, но не потребляемым непосредственно в процессе оказания платной услуги за проведение ТО (далее – накладные затраты), относятся:
1) затраты на персонал услугодателя, непосредственно не участвующего в процессе оказания платной услуги (далее – административно-управленческий персонал);
2) хозяйственные расходы – приобретение материальных запасов, оплата услуг связи, транспортных услуг, коммунальных услуг, обслуживание, ремонт объектов (далее – затраты общехозяйственного назначения);
3) затраты на оплату налогов, пошлины и иные обязательные платежи;
4) амортизация зданий, сооружений и других основных средств, непосредственно не связанных с оказанием платной услуги.
8. Для расчета затрат на оказание платной услуги за проведение ТО используется расчетно-аналитический метод или метод прямого счета.
9. Расчетно-аналитический метод применяется в случаях, когда в оказании платной услуги за проведение ТО задействован в равной степени весь основной персонал услугодателя и все материальные ресурсы. Данный метод позволяет рассчитать затраты на оказание платной услуги на основе анализа фактических затрат услугодателя в предшествующие периоды. В основе расчета затрат на оказание платной услуги лежит расчет средней стоимости единицы времени (человеко-дня, человеко-часа) и оценка количества единиц времени (человеко-дней, человеко-часов), необходимых для оказания платной услуги.
, где
Зпл.усл – затраты на оказание единицы платной услуги;
Зучр – сумма всех затрат услугодателя за период времени;
Фр.вр – фонд рабочего времени основного персонала за тот же период времени;
Нраб.вр. – норма рабочего времени, затрачиваемого основным персоналом на оказание платной услуги.

10. Тікелей есептеу әдісі ТҚТ өткізу үшін ақылы қызмет көрсетуде көрсетілетін қызметті берушінің жекелеген мамандарын, материалдық қорлары мен жабдықтарын қоса алғанда ерекше материалдық ресурстарды қолдануды қажет еткен жағдайда қолданылады. Ақылы қызмет көрсету шығындарын есептеу негізіне шығындардың барлық элементтерін тікелей есепке алу жатады.
З ақ.қызм = Знп+Змш+Ам.қызм+Зү, мұндағы
З ақ.қызм ақылы қызмет көрсету шығындары;
Знп – негізгі персоналға жұмсалатын шығындар;
Змш – ақылы қызмет көрсету процесінде қолданылатын материалдық қорларды алу шығындары;
Ам.қызм – ақылы қызмет көрсету процесінде қолданылатын жабдықтардың есептелген амортизация сомасы;
Зү ақылы қызмет құнына жататын үстеме шығындар.
11. Негізгі персоналға жұмсалатын шығындарға:
1) негізгі персоналдардың еңбекақы төлеу шығындары;
2) ақылы қызмет көрсетуге байланысты негізгі персоналдардың іссапарлар шығындары;
3) азаматтық-құқықтық шарттар бойынша тартылатын қызметкерлердің сыйақы сомасы жатады.
12. Еңбекақы төлеу шығындары жұмыс уақыты бірлігінің (мысалы, адам-күн, адам-сағат) құны ақылы қызмет көрсетуге қажетті уақыт бірлігінің санына көбейтіндісі ретінде есептеледі. Аталған есеп тиісті ақылы қызмет көрсетуге қатысқан әрбір қызметкерге жүргізіледі және мынадай формула бойынша анықталады:
Зпт =
ОТсхНжұм.уақ, мұндағы
Зпт – негізгі персоналдың еңбекақысын төлеу шығындары;
Нжұм.уақ – негізгі персонал жұмсаған жұмыс уақытының мөлшері;
ОТс – штаттық кесте және негізгі персоналдың ішіндегі азаматтық-құқықтық шарттар (еңбекақы төлемдерін есептеуді қоса алғанда) бойынша қызметкерлердің уақыт бойынша (сағаттық, күндік, айлық) ставкасы.
13. Негізгі персоналдың еңбекақы төлемдеріне шығындарды есептеу осы Әдістемеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша беріледі.
14. ТҚТ өткізу үшін ақылы қызмет көрсету процесінде толықтай қолданылатын материалдық қорларды және қызметтерді алу (салалық ерекшелігіне байланысты) шығындарына:
1) мүкәммалға жұмсалатын шығындар;
2) шығыс материалдарын алу шығындары;
3) басқа да материалдық қорларға жұмсалатын шығындар жатады.
15. Материалдық қорлар алуға жұмсалатын шығындар материалдық қорлардың орташа бағалары және ақылы қызмет көрсету процесінде олардың қолдану көлеміне көбейтіндісі ретінде есептеледі. Материалдық қорлар алуға жұмсалатын шығындар мынадай формула бойынша анықталады:
, мұндағы
Змқ – ақылы қызмет көрсету процесінде қолданылатын материалдық қорларға жұмсалатын шығындар;
– жекелеген түрдегі материалдық қорлар;
Бj – алынатын материалдық қорлардың бағасы.

10. Метод прямого счета применяется в случаях, когда оказание платной услуги за проведение ТО требует использования отдельных специалистов услугодателя и специфических материальных ресурсов, включая материальные запасы и оборудование. В основе расчета затрат на оказание платной услуги лежит прямой учет всех элементов затрат.
Зпл.усл = Зоп + Змз + Ам.усл + Зн, где
Зпл.усл – затраты на оказание платной услуги;
Зоп – затраты на основной персонал;
Змз – затраты на приобретение материальных запасов, потребляемых в процессе оказания платной услуги;
Ам.усл – сумма начисленной амортизации оборудования, используемого в процессе оказания платной услуги;
Зн – накладные затраты, относимые на стоимость услуги.
11. Затраты на основной персонал включают в себя:
1) затраты на оплату труда основного персонала;
2) затраты на командировки основного персонала, связанные с предоставлением платной услуги;
3) суммы вознаграждения сотрудников, привлекаемых по гражданско-правовым договорам;
4) затраты на повышение квалификации основного персонала.
12. Затраты на оплату труда рассчитываются как произведение стоимости единицы рабочего времени (например, человеко-дня, человеко-часа) на количество единиц времени, необходимое для оказания платной услуги. Данный расчет проводится по каждому сотруднику, участвующему в оказании соответствующей платной услуги, и определяются по формуле:
Зоп =
ОТч х Нраб.вр., где
Зоп – затраты на оплату труда основного персонала;
Нраб.вр. – норма рабочего времени, затрачиваемого основным персоналом;
ОТч – повременная (часовая, дневная, месячная) ставка по штатному расписанию и по гражданско-правовым договорам сотрудников из числа основного персонала (включая начисления на выплаты по оплате труда).
13. Расчет затрат на оплату труда основного персонала приводится по форме согласно приложению 2 к настоящей Методике.
14. Затраты на приобретение материальных запасов и услуг, полностью потребляемых в процессе оказания платной услуги за проведение ТО включают в себя (в зависимости от отраслевой специфики):
1) затраты на инвентарь;
2) затраты на приобретение расходных материалов;
3) затраты на другие материальные запасы.
15. Затраты на приобретение материальных запасов рассчитываются как произведение средних цен на материальные запасы на их объем потребления в процессе оказания платной услуги. Затраты на приобретение материальных запасов определяется по формуле:
, где
Змз – затраты на материальные запасы, потребляемые в процессе оказания платной услуги;
– материальные запасы определенного вида;
Цj – цена приобретаемых материальных запасов.

16. Ақылы қызмет көрсету процесінде тікелей қолданылатын материалдық қорларға жұмсалатын шығындарды есептеу осы Әдістемеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізіледі.
17. Ақылы қызмет көрсету процесінде қолданылатын жабдықтың есептелген амортизациясының сомасы жабдықтың баланстық құны, оның тозуының жылдық нормасы және ақылы қызмет көрсету процесінде жабдықтың жұмыс уақытына байланысты анықталады.
18. Ақылы қызмет көрсету процесінде қолданылатын жабдықтың есептелген амортизациясының сомасын есептеу осы Әдістемеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізіледі.
19. Үстеме шығындар көлемі ТҚТ өткізу үшін ақылы қызмет құны ақылы қызмет көрсету процесіне тікелей қатысушы негізгі персоналдың еңбекақысын төлеуге жұмсалатын шығындарға барабар:
Зү = kүхЗпт, мұндағы
kүнегізгі персоналдың еңбекақысын төлеу бірлігінің жүктемесін көрсететін үстеме шығындар коэффициенті. Бұл коэффициент алдыңғы кезеңдегі есептік деректер және жоспарлы кезеңдегі болжамды өзгертулер негізінде есептеледі:
, мұндағы
Зәбп – алдыңғы кезеңдегі әкімшілік-басқарушы персонал санын болжамды өзгертуге және еңбекақысын болжамды өсіруге қатысты түзетілген әкімшілік-басқарушы персоналға нақты жұмсалған шығындар;
Зжшшбағалардың болжамды инфляциялық өсуіне байланысты түзетілген алдыңғы кезеңдегі жалпы шаруашылық мақсаттарға нақты жұмсалған шығындар және салықтық заңнамалардағы өзгерістерді ескере отырып, салықтарды (еңбекақы төлеу қорына салықтан басқа), баж бен басқа да міндетті төлемдер жасауға жұмсалатын болжамдық шығындар;
Ам.мбс – ақылы қызмет көрсетуге тікелей байланысты емес мүліктің есептелген амортизациясының болжамды сомасы;
Зпт – өткен мерзімдегі әкімшілік-басқару құрамы санын болжамды өзгертуге және еңбекақысын болжамды өсіруге қатысты түзетілген әкімшілік-басқару құрамына іс жүзінде жұмсалған шығындар.
20. Әкімшілік-басқарушы персоналға жұмсалатын шығындарға:
1) әкімшілік-басқарушы персоналдың еңбекақы төлемдеріне жұмсалатын шығындары;
2) әкімшілік-басқарушы персоналдың іссапарларының шығындары;
3) әкімшілік-басқарушы персоналдың біліктілігін көтеруге жұмсалатын шығындар жатады.
21. Жалпы шаруашылық мақсаттарға жұмсалатын шығындарға:
1) коммуналдық қызметтерді, байланыс, көлік, банк қызметтерін төлеуге жұмсалатын шығындар, көрсетілетін қызметті беруші ақылы қызмет көрсетуде пайдаланатын басқа да қызметтерге жұмсалатын шығындар;
2) жылжымайтын және ерекше бағалы жылжымалы мүлікті ұстауға, соның ішінде күзетке (бейнебақылау жүйесі, дабыл тетіктері, ғимаратқа кіруді бақылау қызметі) жұмсалатын шығындар, өртке қарсы қауіпсіздікке (жабдықтарға, өртке қарсы күзет дабыл беру) жұмсалатын шығындар, негізгі құрал түрлеріне жүргізілетін ағымдағы жөндеу жұмыстарына жұмсалатын шығындар, іргелес аумақты ұстауға жұмсалатын шығындар, мүлікті пайдалану үшін жалға алу төлемінің шығындары (егер жалға алу ақылы қызмет көрсетуге қажет болған жағдайда), үй-жайларды тазалауға, көлік ұстауға, қазандыққа жанармай алуға, үй-жайларды санитарлық өңдеуге жұмсалатын шығындар жатады.

16. Расчет затрат на материальные запасы, непосредственно потребляемые в процессе оказания платной услуги, проводится по форме согласно приложению 3 к настоящей Методике.
17. Сумма начисленной амортизации оборудования, используемого при оказании платной услуги, определяется исходя из балансовой стоимости оборудования, годовой нормы его износа и времени работы оборудования в процессе оказания платной услуги.
18. Расчет суммы начисленной амортизации оборудования, используемого в процессе оказания платной услуги, производится по форме согласно приложению 4 к настоящей Методике.
19. Объем накладных затрат относится на стоимость услуги за проведение ТО пропорционально затратам на оплату труда основного персонала непосредственно участвующего в процессе оказания платной услуги:
Зн = kн х Зоп, где
kн – коэффициент накладных затрат, отражающий нагрузку на единицу оплаты труда основного персонала. Данный коэффициент рассчитывается на основании отчетных данных за предшествующий период и прогнозируемых изменений в плановом периоде:
, где
Зауп – фактические затраты на административно-управленческий персонал за предшествующий период, скорректированные на прогнозируемое изменение численности административно-управленческого персонала и прогнозируемый рост заработной платы;
Зохн – фактические затраты общехозяйственного назначения за предшествующий период, скорректированные с учетом инфляции и затраты на уплату налогов (кроме налогов на фонд оплаты труда), пошлины и иные обязательные платежи;
Ам.охн – прогноз суммы начисленной амортизации имущества непосредственно не связанного с оказанием платной услуги;
Зоп – фактические затраты на весь основной персонал за предшествующий период, скорректированные на изменение численности основного персонала и рост заработной платы с учетом инфляции.
20. Затраты на административно-управленческий персонал включают в себя:
1) затраты на оплату труда административно-управленческого персонала;
2) затраты на командировки административно-управленческого персонала;
3) затраты по повышению квалификации и административно-управленческого персонала.
21. Затраты общехозяйственного назначения включают в себя:
1) затраты на коммунальные услуги, услуги связи, транспорта, затраты на услуги банков, затраты на прочие услуги, потребляемые услугодателем при оказании платной услуги;
2) затраты на содержание недвижимого и особо ценного движимого имущества, в том числе затраты на охрану (обслуживание систем видеонаблюдения, тревожных кнопок, контроля доступа в здание), затраты на противопожарную безопасность (обслуживание оборудования, систем охранно-пожарной сигнализации), затраты на текущий ремонт по видам основных средств, затраты на содержание прилегающей территории, затраты на арендную плату за пользование имуществом (в случае, если аренда необходима для оказания платной услуги), затраты на уборку помещений, на содержание транспорта, приобретение топлива для котельных, санитарную обработку помещений.

22. Жалпы шаруашылық мақсаттағы мүліктің есептелген амортизациясының сомасы жабдықтың баланстық құны мен оның тозуының жылдық нормасына қарай анықталады. Үстеме шығындарды есептеу осы Әдістемеге 5-қосымшаға сәйкес нысанда жүргізіледі.
23. ТҚТ өткізудің ақылы қызмет бағасын есептеу осы Әдістемеге 6-қосымшаға сәйкес нысанда жүргізіледі.
Міндетті техникалық қарап
тексеруден өткізу жөніндегі
көрсетілетін қызметтердің
құнын айқындау әдістемеге
1-қосымша
ТҚТ өткізу құны туралы ақпарат _____________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің атауы)
2015 ж. "____" ______________
Р/с№
Көрсетілетін қызмет (жұмыс) атауы
Бағасы, теңге
Міндетті техникалық қарап
тексеруден өткізу жөніндегі
көрсетілетін қызметтердің
құнын айқындау әдістемеге
2-қосымша
ТҚТ өткізуге тікелей қатысушы персоналдың еңбекақысын төлеуге жұмсалатын шығындардың есебі __________________________________________________
(көрсетілетін қызмет (жұмыс) атауы)
Лауазымы
Орташа лауазымдық айлықақысы (теңге)
Жұмыс уақытының айлық қоры(минут)
Қызмет көрсету уақытының нормасы (атқарылған жұмыс) (минут)
Персоналдың еңбегін төлеуге жұмсалатын шығындар (теңге)

22. Сумма начисленной амортизации имущества общехозяйственного назначения определяется исходя из балансовой стоимости оборудования и годовой нормы его износа. Расчет накладных затрат приводится по форме согласно приложению 5 к настоящей Методике.
23. Расчет цены на услуги за проведение ТО приводится по форме согласно приложению 6 к настоящей Методике.
Приложение 1
к Методике определения стоимости
услуг по проведению обязательного
технического осмотра
Форма
Информация о стоимости за проведение ТО
_____________________________________________________________
(наименование услугодателя)
"____" ______________ 2015 г.
№ п/п
Наименование услуги (работы)
Цена, тенге
Приложение 2
к Методике определения стоимости
услуг по проведению обязательного
технического осмотра
форма
Расчет затрат на оплату труда персонала, непосредственно
участвующего в процессе за проведение ТО
__________________________________________________
(наименование услуги (работы))
Должность
Средний должностной оклад в месяц, (тенге)
Месячный фонд рабочего времени (минут)
Норма времени на оказание услуги (выполнение работы) (минут)
Затраты на оплату труда персонала (тенге)

(5)=(2)/(3)х(4)
1
2
3
4
5
Барлығы
Х
Х
Х
Міндетті техникалық қарап
тексеруден өткізу жөніндегі
көрсетілетін қызметтердің
құнын айқындау әдістемеге
3-қосымша
Нысан
ТҚТ өткізу кезінде тікелей пайдаланылатын
материалдық қорларға жұмсалатын шығындар есебі _________________________________________________
(көрсетілетін қызмет (жұмыс) атауы)
Материалдық қорлар атауы
Өлшем бірлігі
Шығыс (өлшем бірлігінде)
Бірлік бағасы
Материалдық қорларға жұмсалатын барлық шығындар

(5)=(2)/(3)х(4)
1
2
3
4
5
Итого
Х
Х
Х
Приложение 3
к Методике определения стоимости
услуг по проведению обязательного
технического осмотра
форма
Расчет затрат на материальные запасы, непосредственно
потребляемые в процессе за проведение ТО
_________________________________________________
(наименование услуги (работы))
Наименование материальных запасов
Единица измерения
Расход
(в ед. измерения)
Цена за единицу
Всего затрат материальных запасов