Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі көрсететін мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 42 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 маусымда № 11504 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 26/қе бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 20.04.2020 № 26/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізу үшін қазақстандық кемелердің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі (бұдан әрі – ҚР ҰҚК Шекара қызметі) (Д.А. Ділманов) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспасөз басылымына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің және ҚР ҰҚК Шекара қызметінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының орынбасары – Шекара қызметі Директорының міндетін уақытша атқарушы Д.А. Ділмановқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
Төрағасы
Н. Әбіқаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 42 бұйрығымен
бекітілген
"Қазақстандық кемелердің аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 10.09.2019 № 72/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1 тарау. Жалпы ережелер

Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 42. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2015 года № 11504. Утратил силу приказом Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 26/қе.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета национальной безопасности РК от 20.04.2020 № 26/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Выдача пропуска на въезд и пребывание в пограничной полосе" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги "Выдача пропуска на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду" согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – Пограничная служба КНБ РК) (Дильманову Д.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан и Пограничной службы КНБ РК.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на временно исполняющего обязанности заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан – Директора Пограничной службы КНБ РК Дильманова Д.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета
Национальной безопасности
Республики Казахстан
Н. Абыкаев
Приложение 1
к приказу Председателя
Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 42
Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе"
Сноска. Регламент в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 10.09.2019 № 72/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения

1. "Қазақстандық кемелердің аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 22 сәуірдегі № 26 бұйрығымен бекітілген, "Қазақстандық кемелердің аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет стандарттарының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11146 тіркелген, 2015 жылғы 22 сәуірде "Әділет" ақпараттық – құқықтық жүйесінде жарияланған).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындыларын беру "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – веб портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электронды (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметттің нәтижесі: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру.
2 тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті Стандарттың 9-тармағында қарастырылған көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының ұсыныстары мен өзге де құжаттарын алу болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар), орындалуының ұзақтығы:
1) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне келіп түскен күні тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті берушісі бөлімшесінің қызметкерін келіп түскен күні (бұдан әрі – орындаушы) белгілейді;
3) орындаушы өтінішті мерзімінде - құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде қарайды, құжаттар толық болмаған жағдайда екі жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден жазбаша түрде дәлелді бас тартады;
4) көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету қорытындысының жобасын құруы және қалыптастыруы құжаттар топтамасын алған сәттен бастап екі жұмыс күн мерзімінде;

1. Государственная услуга "Выдача разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе" (далее – государственная услуга) оказывается Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – услугодатель) на основании Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе", утвержденного приказом Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 22 апреля 2015 года № 26 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11146, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 22 июня 2015 года) (далее – Стандарт).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" (далее – веб-портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги: выдача разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и иных документов услугополучателя, предусмотренных в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация заявления в канцелярии услугодателя осуществляется в день поступления;
2) руководитель услугодателя определяет сотрудника подразделения услугодателя (далее – исполнитель) в день поступления;
3) исполнитель рассматривает заявление в течение двух рабочих дней с момента получения документов, в случае неполноты документов в течение двух рабочих дней оформляет письменный мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги;
4) проект результата оказания государственной услуги услугодателем создается и формируется в течение двух рабочих дней с момента получения пакета документов;

5) басшының мемлекеттік қызмет көрсету қорытындысына қол қоюы орындаушының құжаттардың толықтығы қорытындысын қарау нәтижесі бойынша бір жұмыс күн мерзімінде;
6) көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету қорытындыларын жолдауы немесе беруі қол қойылған күні "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) қорытындысы келесі рәсімдердің (іс-қимылдың) орындалуының басталуына негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы нөмірі мен жіберілген күні көрсетілген өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша орындаушыны анықтау;
3) орындаушының өтініш бойынша материалдарды қарауы және мемлекеттік қызмет көрсету қотырындыларына қол қоюы.
Мемлекеттік қызмет көрсету қорытындысы көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электронды цифрлі қолы (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы расталған электронды құжат нысанында "жеке кабинетке" жолданады.
3 тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету барасында көрсетілетін қызметті берушінің келесі құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті беруші хатшылығының қызметкері;
2) бөлімшенің (бөлімше, топ) бөлім басшысы (бұдан әрі – бөлімше басшысы);
3) орындаушы.
8. көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) бірізділігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті беруші хатшылығының қызметкері құжат келіп түскен күні алған құжаттардың тіркелуін жүргізеді және бөлімше басшысына қарауға тапсырады, бұл ретте күні мен уақыты бар ұсыныс "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы қызмет берушіге жолданады;
2) бөлімше басшысы құжат келіп түскен күні көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша орындаушыны белгілейді.;
3) орындаушы құжаттардың топтамасын алған сәттен бастап көрсетілетін қызметі алушының өтінішін қарайды;
4) түскен құжаттарды қарау аяқталысымен көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету қорытындыларына қол қояды;
5) мемлекеттік қызмет көрсету қорытындылары қол қойылған күні көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электронды цифрлі қолы ЭЦҚ арқылы расталған электронды құжат нысанында "жеке кабинетке" жолданады.
9. Рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізділігінің егжей-тегжейлі сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы өзара іс-қимылы осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамасында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесінің анықтамасы "электрондық үкімет" веб-порталында және көрсетілетін қызметті берушінің www.shekaraknb.kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік қызмет" бөлімінде, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің бөлімшелерінде орналастырылған ресми ақпараттар көзінде және стендтерде орналастырылады.
"Қазақстандық кемелердің
аумақтық суларда (теңізде),
ішкі суларда және континенттік
қайраңда кәсіпшілік қызметті
жүргізу үшін
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік шекарасын
бірнеше рет кесіп өтуіне
рұқсаттар беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламенті
Нысан
"Қазақстандық кемелердің аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізу үшін қазақстандық кемелердің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамасы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 42 бұйрығымен
бекітілген
"Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 10.09.2019 № 72/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1 тарау. Жалпы ережелер

5) руководитель подписывает результат оказания государственной услуги по итогам рассмотрения полноты документов исполнителем в течение одного рабочего дня;
6) направление или выдача услугодателем результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется в день подписания через веб-портал "электронного правительства".
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) заявление содержащее дату и время направления через веб-портал "электронного правительства" услугодателю;
2) определение исполнителя по заявлению услугополучателя;
3) рассмотрение исполнителем материалов по заявлению и подписание результата оказания государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного посредством электронной цифровой подписи (далее-ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник секретариата услугодателя;
2) руководитель отдела (отделения, группы) подразделения (далее – руководитель подразделения);
3) исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник секретариата услугодателя в день поступления документов проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю подразделения, при этом заявление содержит дату и время направления через веб-портал "электронного правительства" услугодателю;
2) руководитель подразделения в день поступления документов определяет исполнителя по заявлению услугополучателя;
3) исполнитель с момента получения пакета документов рассматривает заявление услугополучателя;
4) по завершении рассмотрения полученных документов руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги;
5) результат оказания государственной услуги в день подписания направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного посредством ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале "электронного правительства" и интернет-ресурсе услугодателя: www.shekaraknb.kz в разделе "Государственные услуги", а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях услугодателя.
Приложение к регламенту
государственной услуги
"Выдача разрешения на
неоднократное пересечение
Государственной границы
Республики Казахстан
казахстанскими судами для
ведения промысловой деятельности
в территориальных водах (море),
внутренних водах и на
континентальном шельфе"
Форма
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе"
Приложение 2
к приказу Председателя
Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 42
Регламент государственной услуги "Выдача пропуска на въезд и пребывание в пограничной полосе"
Сноска. Регламент в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 10.09.2019 № 72/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения

1. "Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 22 сәуірдегі № 26 бұйрығымен бекітілген, "Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттамалар беру" мемлекеттік қызмет стандарттарының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11146 тіркелген, 2015 жылғы 22 сәуірде "Әділет" ақпараттық – құқықтық жүйесінде жарияланған).
Ұсынындарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындыларын беру "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – веб портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электронды (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметттің нәтижесі: Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттамалар беру.
2 тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті Стандарттың 9-тармағында қарастырылған көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының ұсыныстары мен өзге де құжаттарын алу болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар), орындалуының ұзақтығы:
1) ұсынымды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне келіп түскен күні тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті берушісі бөлімшесінің қызметкерін келіп түскен күні (бұдан әрі – орындаушы) белгілейді;
3) орындаушы өтінішті мерзімінде - құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде қарайды, құжаттар толық болмаған жағдайда екі жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден жазбаша түрде дәлелді бас тартады;
4) көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету қорытындысының жобасын құруы және қалыптастыруы құжаттар топтамасын алған сәттен бастап екі жұмыс күн мерзімінде;
5) басшының мемлекеттік қызмет көрсету қорытындысына қол қоюы орындаушының құжаттардың толықтығы қорытындысын қарау нәтижесі бойынша бір жұмыс күн мерзімінде;
6) көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету қорытындыларын жолдауы немесе беруі қол қойылған күні "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы.

1. Государственная услуга "Выдача пропуска на въезд и пребывание в пограничной полосе" (далее – государственная услуга) оказывается Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – услугодатель) на основании Стандарта государственной услуги "Выдача пропуска на въезд и пребывание в пограничной полосе", утвержденного приказом Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 22 апреля 2015 года № 26 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11146, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 22 июня 2015 года) (далее – Стандарт).
Прием представления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" (далее – веб-портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги: выдача пропуска на въезд и пребывание в пограничной полосе.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем представления и иных документов услугополучателя, предусмотренных в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация представления в канцелярии услугодателя осуществляется в день поступления;
2) руководитель услугодателя определяет сотрудника подразделения услугодателя (далее – исполнитель) в день поступления;
3) исполнитель рассматривает заявление в течение двух рабочих дней с момента получения документов, в случае неполноты документов в течение двух рабочих дней оформляет письменный мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги;
4) проект результата оказания государственной услуги услугодателем создается и формируется в течение двух рабочих дней с момента получения пакета документов;
5) руководитель подписывает результат оказания государственной услуги по итогам рассмотрения полноты документов исполнителем в течение одного рабочего дня;
6) направление или выдача услугодателем результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется в день подписания через веб-портал "электронного правительства".

6. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) қорытындысы келесі рәсімдердің (іс-қимылдың) орындалуының басталуына негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы нөмірі мен жіберілген күні көрсетілген өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының ұсынымы бойынша орындаушыны анықтау;
3) орындаушының ұсынымы бойынша материалдарды қарауы және мемлекеттік қызмет көрсету қотырындыларына қол қоюы.
Мемлекеттік қызмет көрсету қорытындысы көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электронды цифрлі қолы (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы расталған электронды құжат нысанында "жеке кабинетке" жолданады.
3 тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету барасында көрсетілетін қызметті берушінің келесі құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті беруші хатшылығының қызметкері;
2) бөлімшенің (бөлімше, топ) бөлім басшысы (бұдан әрі – бөлімше басшысы);
3) орындаушы.
8. көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) бірізділігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті беруші хатшылығының қызметкері құжат келіп түскен күні алған құжаттардың тіркелуін жүргізеді және бөлімше басшысына қарауға тапсырады, бұл ретте күні мен уақыты бар ұсыныс "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы қызмет берушіге жолданады;
2) бөлімше басшысы құжат келіп түскен күні көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша орындаушыны белгілейді.;
3) орындаушы құжаттардың топтамасын алған сәттен бастап көрсетілетін қызметі алушының ұсынымын қарайды;
4) түскен құжаттарды қарау аяқталысымен көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету қорытындыларына қол қояды;
5) мемлекеттік қызмет көрсету қорытындылары қол қойылған күні көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электронды цифрлі қолы ЭЦҚ арқылы расталған электронды құжат нысанында "жеке кабинетке" жолданады.
9. Рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізділігінің егжей-тегжейлі сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы өзара іс-қимылы осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамасында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесінің анықтамасы "электрондық үкімет" веб-порталында және көрсетілетін қызметті берушінің www.shekaraknb.kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік қызмет" бөлімінде, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің бөлімшелерінде орналастырылған ресми ақпараттар көзінде және стендтерде орналастырылады.
"Шекаралық белдеуге кіруге
және онда болуға рұқсаттамалар
беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
Нысан
"Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамасы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 42 бұйрығымен
бекітілген
"Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 10.09.2019 № 72/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1 тарау. Жалпы ережелер

6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) представление, содержащее дату и время направления через веб-портал "электронного правительства" услугодателю;
2) определение исполнителя по представлению услугополучателя;
3) рассмотрение исполнителем материалов по представлению и подписание результата оказания государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного посредством электронной цифровой подписи (далее-ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник секретариата услугодателя;
2) руководитель отдела (отделения, группы) подразделения (далее – руководитель подразделения);
3) исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник секретариата услугодателя в день поступления документов проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю подразделения, при этом представление содержит дату и время направления через веб-портал "электронного правительства" услугодателю;
2) руководитель подразделения в день поступления документов определяет исполнителя по представлению услугополучателя;
3) исполнитель с момента получения пакета документов рассматривает представление услугополучателя;
4) в день завершения рассмотрения полученных документов руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги;
5) результат оказания государственной услуги в день подписания направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного посредством ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале "электронного правительства" и интернет-ресурсе услугодателя: www.shekaraknb.kz в разделе "Государственные услуги", а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях услугодателя.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача пропуска на въезд и
пребывание в пограничной полосе"
Форма
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача пропуска на въезд и пребывание в пограничной полосе"
Приложение 3
к приказу Председателя
Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 42
Регламент государственной услуги "Выдача пропуска на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду"
Сноска. Регламент в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 10.09.2019 № 72/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения

1. "Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 22 сәуірдегі № 26 бұйрығымен бекітілген, "Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар беру" мемлекеттік қызмет стандарттарының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11146 тіркелген, 2015 жылғы 22 сәуірде "Әділет" ақпараттық – құқықтық жүйесінде жарияланған).
Ұсынымдарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындыларын беру "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – веб портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электронды (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметттің нәтижесі: Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар беру.
2 тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті Стандарттың 9-тармағында қарастырылған көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының ұсыныстары мен өзге де құжаттарын алу болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар), орындалуының ұзақтығы:
1) ұсынымды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне келіп түскен күні тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті берушісі бөлімшесінің қызметкерін келіп түскен күні (бұдан әрі – орындаушы) белгілейді;
3) орындаушы өтінішті мерзімінде - құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде қарайды, құжаттар толық болмаған жағдайда екі жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден жазбаша түрде дәлелді бас тартады;
4) көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету қорытындысының жобасын құруы және қалыптастыруы құжаттар топтамасын алған сәттен бастап екі жұмыс күн мерзімінде;

1. Государственная услуга "Выдача пропуска на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду" (далее – государственная услуга) оказывается Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – услугодатель) на основании Стандарта государственной услуги "Выдача пропуска на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду", утвержденного приказом Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 22 апреля 2015 года № 26 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11146, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 22 июня 2015 года) (далее – Стандарт).
Прием представления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" (далее – веб-портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги: выдача пропуска на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем представления и иных документов услугополучателя, предусмотренных в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация представления в канцелярии услугодателя осуществляется в день поступления;
2) руководитель услугодателя определяет сотрудника подразделения услугодателя (далее – исполнитель) в день поступления;
3) исполнитель рассматривает заявление в течение двух рабочих дней с момента получения документов, в случае неполноты документов в течение двух рабочих дней оформляет письменный мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги;
4) проект результата оказания государственной услуги услугодателем создается и формируется в течение двух рабочих дней с момента получения пакета документов;