"Шетел азаматтарына және азаматтығы жоқ адамдарға шекаралық аймаққа келуге рұқсаттаманы беру" және "Қазақстан Республикасына уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 500 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 2 шілдеде № 11537 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 25 тамыздағы № 597 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 25.08.2020 № 597 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Шетел азаматтарына және азаматтығы жоқ адамдарға шекаралық аймаққа келуге рұқсаттаманы беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) Алып тасталды – ҚР Ішкі істер министрінің 31.03.2020 № 275 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ішкі істер министрінің 31.03.2020 № 275 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрі бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен ресми жариялауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары Е.З. Тургумбаевқа және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы департаментіне (С.С. Сайынов) жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
полиция генерал-полковнигі
Қ.Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 30 мамырдағы
№ 500 бұйрығына
1-қосымша
"Шетел азаматтарына және азаматтығы жоқ адамдарға шекаралық аймаққа келуге рұқсаттаманы беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың шекаралық аймаққа кіруіне рұқсаттама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың шекаралық аймаққа кіруіне рұқсаттар беру рәсімін айқындайды.

Об утверждении регламентов государственных услуг "Выдача пропуска на въезд в пограничную зону иностранцам и лицам без гражданства" и "Регистрация иностранцев и лиц без гражданства, временно пребывающих в Республике Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 500. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 июля 2015 года № 11537. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 25 августа 2020 года № 597.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 25.08.2020 № 597 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Выдача пропуска на въезд в пограничную зону иностранцам и лицам без гражданства" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) исключен приказом Министра внутренних дел РК от 31.03.2020 № 275 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу Приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему приказу.
3. Департаменту миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в установленном порядке официальное опубликование настоящего приказа;
3) размещение настоящего приказа на Интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан Тургумбаева Е.З. и Департамент миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Саинов С.С.).
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-полковник полиции
К. Касымов
Приложение 1
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 30 мая 2015 года № 500
Регламент государственной услуги
"Выдача пропуска на въезд в пограничную зону
иностранцам и лицам без гражданства"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Выдача пропуска на въезд в пограничную зону иностранцам и лицам без гражданства" (далее - регламент) определяет процедуру выдачи разрешений на въезд в пограничную зону иностранцев и лиц без гражданства.

2. Мемлекеттік қызметті Министрліктің www.mvd.kz интернет-ресурсында "Iшкi iстер органдарының қызметi туралы" бөлiмінде көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының аумақтық көші-қон полициясы бөлімшелері (бұдан әрі – көші-қон полициясы бөлімшелері) көрсетеді.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекттік қызметті көрсету нәтижесі Ішкі істер департаменті көші-қон полициясы бөлінісі бастығының мөрімен және қолымен бекітілетін, "Шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың шекаралық аймаққа кіруіне рұқсаттама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 302 бұйрығымен бекітілген "Шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың шекаралық аймаққа кіруіне рұқсаттама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша шекаралық аймаққа кіруге рұқсаттама не Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-әрекет тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне аудандық, қалалық, облыстық ішкі істер органдары көші-қон полициясы бөлімінің (бөлімшесінің, тобының) қызметкері қатысады.
6. Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті алушының тұрақты немесе уақытша тұрғылықты жері бойынша көші-қон полициясы бөліністері көрсетеді.
7. Көші-қон полициясы бөліністерінде құжаттарды қабылдау көші-қон полициясы инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы (оның бар болған жағдайда) көрсетілетін "терезелер" арқылы жүзеге асырылады.
8. Жинақталған құжаттарды қабылдау, олардың толықтығын тексеру, құжаттарды алуға арналған талонды беру 1 (бір) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
9. Сұрау салуды қалыптастыру, басшыға қол қоюға ұсыну, материалдарды тексеріске Ішкі істер департаментке (бұдан әрі - ІІД) жеткізу 1 (бір) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
10. Материалдарды ІІД-де тексеру, сұрау салуды қалыптастыру, басшыға қол қоюға ұсыну, сұрау салуды Ұлттық қәуіпсіздік комитет департаментке (бұдан әрі - ҰҚКД) жеткізу 2 (екі) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
11. Материалдарды ҰҚКД-де қарау және ІІД-ге жауапты ұсыну 2 (екі) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
12. Рұқсаттаманы беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден негізді бас тарту 1 (бір) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.

2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан по адресам, указанным на Интернет-ресурсе Министерства: www.mvd.gov.kz в разделе "О деятельности органов внутренних дел" (далее - подразделения миграционной полиции).
3. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
4. Результатом оказания государственной услуги является пропуск на въезд в пограничную зону по форме согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги "Выдача пропуска на въезд в пограничную зону иностранцам и лицам без гражданства", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 302 "Об утверждении стандартов государственных услуг "Выдача пропуска на въезд в пограничную зону иностранцам и лицам без гражданства", (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11103) (далее – Стандарт), который скрепляется печатью и подписью начальника подразделения миграционной полиции Департамента внутренних дел, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 10 Стандарта государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
5. В процессе оказания государственной услуги участвуют сотрудник отдела (отделения, группы) миграционной полиции районного, городского, областного органов внутренних дел.
6. Государственная услуга оказывается по месту постоянного или временного жительства услугополучателя подразделениями миграционной полиции.
7. Прием документов в подразделениях миграционной полиции
осуществляется посредством "окон", на которых указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность инспектора миграционной полиции.
8. Прием, проверка полноты собранных документов, выдача талона на получение документов производится в течение 1 (одного) рабочего дня.
9. Формирование запроса, представление на подпись руководителю, направление материалов на проверку в Департамент внутренних дел (далее - ДВД) осуществляется в течение 1 (одного) рабочего дня.
10. Проверка материалов в ДВД, формирование запроса, представление на подпись руководителю, направление запроса в Департамент Комитета национальной безопасности (далее - ДКНБ) осуществляется в течение 2 (двух) рабочих дней.
11. Рассмотрение материалов в ДКНБ и предоставление ответа в ДВД осуществляется в течение 2 (двух) рабочих дней.
12. Выдача пропуска либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги осуществляется в течение 1 (одного) рабочего дня.

13. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - ІІМ) mvd.gov.kz интернет-ресурсында облыстардың, Алматы, Астана қалаларының ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі - ІІД) "Iшкi iстер органдарының қызметi туралы" бөлiмінде, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және көші-қон полициясы бөлімшелерінде орналасқан стенділерде орналастырылады.
14. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 4-тармағында көрсетілген мерзімдерде көрсетіледі.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы
15. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) қалалық, аудандық, қаладағы аудандық, кенттік ішкі істер органдары бөлімінің, бөлімшесінің, тобының көші-қон полициясы бөлінісінің қызметкері;
2) облыстың, Алматы және Астана қалаларының ІІД Көші-қон полициясы басқармасының қызметкері.
16. Әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеті (рәсімі) реттілігінің және өзара іс-қимыл жасасуының кесте түріндегі мәтіндік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде әкімшілік іс-әрекет пен ҚФБ арасындағы логикалық реттілігінің өзара байланыс жасасу сызбасы осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимыл жасасуы дәйектілігінің нақты сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзге де көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында және ІІМ-нің mvd.gov.kz, облыстардың, Алматы, Астана қалаларының ішкі істер департаменттерінің интернет-ресурсында, сондай-ақ ресми ақпарат көздері мен көші-қон полициясы бөліністерінің ғимараттарында орналасқан стенділерде орналастырылады.
"Шетелдіктердің және азаматтығы
жоқ адамдардың шекаралық аймаққа
кіруіне рұқсаттама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік іс-әрекет (рәсімдер) реттілігінің және
өзара іс-қимыл жасасудың сипаттамасы
"Шетелдіктердің және азаматтығы
жоқ адамдардың шекаралық аймаққа
кіруіне рұқсаттама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігінің
арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбалар
"Шетелдіктердің және азаматтығы
жоқ адамдардың шекаралық аймаққа
кіруіне рұқсаттама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызметті
көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 30 мамырдағы
№ 500 бұйрығына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасына уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

13. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД): mvd.gov.kz в разделе "О деятельности органов внутренних дел", департаментов внутренних дел областей, городов Алматы, Астана (далее - ДВД)", а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.
14. Государственная услуга оказывается в сроки указанные в пункте 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник подразделения миграционной полиции городского, районного, районного в городе, поселкового отдела, отделения, группы органов внутренних дел;
2) сотрудник управления миграционной полиции ДВД области, городов Алматы и Астаны.
16. Текстовое описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
18. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги, согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале "электронного правительства" и интернет-ресурсе МВД mvd.gov.kz, департаментов внутренних дел областей, городов Алматы, Астана, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача пропуска на въезд в пограничную
зону иностранцам и лицам без гражданства"
Описание последовательности
и взаимодействие административных действий (процедур)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача пропуска на въезд в пограничную
зону иностранцам и лицам без гражданства"
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической
последовательность административных действий
Услугополучатель
ГОРОВД, ДМП
Подача услугополучателем заявления или ходатайства по форме согласно приложению 1 и 3 к Стандарту
Проверка полноты собранных документов и выдача пропуска на въезд в пограничную зону согласно приложению 1 к Стандарту
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача пропуска на въезд в пограничную
зону иностранцам и лицам без гражданства"
Справочник бизнес-процесса оказания государственной услуги
Приложение 2
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 30 мая 2015 года № 500
Регламент государственной услуги
"Регистрация иностранцев и лиц без гражданства,
временно пребывающих в Республике Казахстан"

Ескерту. Регламент алып тасталды – ҚР Ішкі істер министрінің 31.03.2020 № 275 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 30 мамырдағы
№ 500 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің күші жойылған бұйрықтарының тізімі:
1. "Шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың шекаралық аймаққа кіруіне рұқсаттама беру", "Қазақстан Республикасына жеке істері бойынша және отбасын біріктіру мақсатында келуге шақыруларды ресімдеу" және "Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 21 ақпандағы № 103 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9275 болып тіркелген, 2014 жылғы 18 маусымда № 118 (27739) "Казахстанская правда" газетінде жарияланған).
2. "Шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың шекаралық аймаққа кіруіне рұқсаттама беру", "Қазақстан Республикасына жеке істері бойынша және отбасын біріктіру мақсатында келуге шақыруларды ресімдеу" және "Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 21 ақпандағы № 103 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 19 маусымдағы № 359 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9617 болып тіркелген).

Сноска. Регламент исключен приказом Министра внутренних дел РК от 31.03.2020 № 275 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 30 мая 2015 года № 500
Перечень
утративших силу приказов Министра внутренних дел
Республики Казахстан:
1. Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 21 февраля 2014 года № 103 "Об утверждении регламентов государственных услуг "Выдача пропуска на въезд в пограничную зону иностранцам и лицам без гражданства", "Оформление приглашений на въезд в Республику Казахстан по частным делам и с целью воссоединения семьи" и "Регистрация иностранцев и лиц без гражданства, временно пребывающих в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9275, опубликован "Казахстанская правда" от 18.06.2014 г. № 118 (27739));
2. Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 июня 2014 года № 359 "О внесении дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 21 февраля 2014 года № 103 "Об утверждении регламентов государственных услуг "Выдача пропуска на въезд в пограничную зону иностранцам и лицам без гражданства", "Оформление приглашений на въезд в Республику Казахстан по частным делам и с целью воссоединения семьи" и "Регистрация иностранцев и лиц без гражданства, временно пребывающих в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9617).