Кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін жарақтандыру және кинологиялық қызметтерді қамтамасыз ету нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 259 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 2 шілдеде № 11539 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 27 тамыздағы № 421 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 27.08.2021 № 421 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Азаматтық қорғау туралы" 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 1-тармағының 70-25) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін жарақтандыру және кинологиялық қызметтерді қамтамасыз ету нормалары бекітілсін.
2. Қоса беріліп отырған кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін жарақтандыру және кинологиялық қызметтерді қамтамасыз ету нормалары бойынша сатып алу кезең-кезеңімен, тиісті қаржы жылдарына бюджеттен бөлінетін қаражат шегінде, сондай-ақ кәсіби әскерилендірілген авариялық-құтқару бөлімшелері қызмет көрсететін қауіпті өндірістік объектілер қаражаты есебінен жүргізілетіні айқындалсын.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті (В.В. Петров) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары В.К. Божкоға жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
полиция генерал-майоры
Қ. Қасымов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
___________Б.Сұлтанов
2015 жылғы "___"_______
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 20 наурыздағы
№ 259 бұйрығымен бекітілген
Кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін жарақтандыру және кинологиялық қызметтерді қамтамасыз ету нормалары

Об утверждении норм оснащении профессиональных аварийно-спасательных служб и обеспечения кинологических служб
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 259. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 2 июля 2015 года № 11539. Утратил силу приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 27 августа 2021 года № 421.
Сноска. Утратил силу приказом Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 27.08.2021 № 421 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 70-25) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые нормы оснащения профессиональных аварийно-спасательных служб и обеспечения кинологических служб.
2. Определить, что приобретение нормируемого оснащения профессиональных аварийно-спасательных и кинологических служб необходимо осуществлять поэтапно, в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующие финансовые годы, а также за счет средств опасных производственных объектов, обслуживаемых профессиональными военизированными аварийно-спасательными службами.
3. Комитету по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Петров В.В.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа, его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан Божко В.К.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
К. Касымов
генерал-майор полиции
СОГЛАСОВАНО
Министр финансов
Республики Казахстан
__________ Б. Султанов
"___" ____________ 2015 г.
Утверждены приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 20 марта 2015 года № 259
Нормы оснащения профессиональных аварийно-спасательных служб и обеспечения кинологических служб

№ 1.1 нормасына "Арнайы техникамен қамтамасыз ету":
1. Өрт сөндіру автосатылары мен көтерілу биіктігі 35 және 40 метрге дейінгі автокөтергіштер өрт сөндіру бөлімшелерінде есепке енгізіледі, олар биіктігі 4 қабат және одан жоғары ғимараттар бар аумаққа қызмет көрсетеді, ал өрт сөндіру автосатылары мен көтерілу биіктігі 35 және 40 метрден асатын автокөтергіштер қызмет көрсететін аумағында биіктігі 10 қабат және одан жоғары ғимараттар бар өрт сөндіру бөлімшелерінде есепке енгізіледі.

К нормам № 1.1 "Обеспечение специальной техникой":
1. Пожарные автолестницы и автоподъемники высотой подъема до 35 и 40 метров соответственно, вводятся в расчет в пожарных подразделениях, которые обслуживают территорию с наличием зданий высотой 4 этажа и более, а пожарные автолестницы и автоподъемники высотой подъема более 35 и 40 метров соответственно, вводятся в расчет в пожарных подразделениях, на обслуживаемой территории которых имеются здания высотой 10 этажей и более.

Биік тау аймағындағы барлық иттер үшін (2500-3000 м астам биікте), іздестіру-құтқару жұмыстарын жүргізу кезінде
100 гр.
250 гр.
-
10 гр.
Ескертпе:
Мал дәрігерлік қызметі мамандар қорытындысы бойынша ауру иттерге 200 грамм сұлу немесе тары жармасы орнына сол мөлшеде күріш беруге рұқсат беріледі.
Төрт айлық жасқа дейнгі күшіктерге күнсайын біркелкі көбейтіп беру:
сұлу, тары жамасы - үш айлық жастан 40 граммнан бастап;

Для всех собак в зоне высокогорья (свыше 2500-3000 м), на поисково-спасательных работах
100 гр.
250 гр.
-
10 гр.
Примечание:
Для больных собак по заключению специалистов ветеринарной службы разрешается выдавать вместо 200 граммов крупы овсяной или пшена такое же количество риса.
Щенкам до четырехмесячного возраста с равномерным ежедневным увеличением выдавать:
крупу овсяную, пшено - с трехнедельного возраста, начиная с 40 граммов;

екінші санаттағы ет немесе жылқы еті - - бір айлық жастан 20 граммнан, ал екінші санаттағы етті қосымша өнімдері - 40 граммнан бастап;
сүт екі айлық жастан 150 граммнан бастап;
тасымалдау кезінде 12 сағаттан астам жолда болған жағдайында осы нормамен көзделген азық-түлік орнына тәулікке бір итке 700 грамм ұнтақталған қара бидай үны және 1 сорт бидай үны араласқан нан және 350 граммнан 2 банкі көкөніс араласқан ет консервілері рұқсат етіледі. Осы нормамен иттерге ыстық тамақ беруге мүмкіндік жоқ болған жағдайда, тәулікке бір итке 600 грамм ұнтақталған қара бидай үны және 1 сорт бидай үны араласқан нан және 340 граммнан 4 банкі көкөніс араласқан ет консервілері беріледі;

мясо второй категории или конина - с месячного возраста, начиная с 20 граммов, а мясные субпродукты второй категории, начиная с 40 граммов;
молоко с двухнедельного возраста, начиная с 150 граммов;
в условиях транспортировки при нахождении в пути более 12 часов разрешается вместо продуктов, предусмотренных данной нормой, выдавать 700 граммов хлеба из смеси ржаной обдирной и пшеничной муки 1 сорта и 2 банки мясорастительных консервов расфасовкой по 350 граммов на одну собаку в сутки. В случаях, когда представление собакам горячей пищи по данной норме невозможно, выдавать 600 граммов хлеба из смеси ржаной обдирной и пшеничной муки 1 сорта и 4 банки мясорастительных консервов расфасовкой по 340 граммов на одну собаку в сутки;

Тәулікке ересек итке 800 грамм және күшіктерге 400 грамм сабан төсемге беріледі;
Жылдың салқын мерзімінде (15 қазаннан бастап 15 сәуірге дейін) 1,6 жоғарлату коэффициенті.
Шұғыл медицина және психологиялық көмек қызметтерін жарақтандырудың № 3 нормасы Шұғыл медицина және психологиялық көмек қызметтерін арнайы техникамен қамтамасыз етудің № 3.1 нормасы
Р/с №
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Қызмет мерзімі
(жыл)
Шұғыл ден қою бригадасы
Апаттар медицинасы жасағы (50 төсекке дейін)

на подстилку выдавать для взрослой собаки 800 граммов и для щенков 400 граммов соломы в сутки;
в холодное время года (с 15 октября по 15 апреля) вводится увеличивающий коэффициент 1,6.
Норма № 3. Оснащение государственного учреждения "Центр медицины катастроф" Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его филиалов
Норма № 3.1 Оснащение специальной автомобильной техникой
№ п/п
Наименование
Ед. изм.
Количество
Срок службы
Бригада экстренного реагирования
Отряд медицины катастроф (до 50 коек)