Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 401 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 8 шілдеде № 11575 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 4 қарашадағы № ҚР ДСМ-180/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 04.11.2020 № ҚР ДСМ-180/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына, 16-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мынадай:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификатын беру";
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Медициналық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру туралы куәлік беру";
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Медициналық ұйымдар қызметінің аккредиттеу стандарттарына сәйкестігін тану мақсатында оларды аккредиттеу";
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн) және (немесе) адам тіндерін, қан мен оның компоненттерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия беру";
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаттарын) беру";
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтерді көрсетуге үміткер тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің және/немесе міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру қызметінің әлеуетті өнім берушісінің денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосу үшін қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес келмеуін) айқындау;

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере медицинской деятельности
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 401. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июля 2015 года № 11575. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-180/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 04.11.2020 № ҚР ДСМ-180/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10, пунктом 2 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить регламенты государственных услуг:
1) "Выдача сертификата специалиста для допуска к клинической практике" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) "Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории специалистам с медицинским образованием" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) "Аккредитация медицинских организаций в целях признания соответствия их деятельности стандартам аккредитации" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и/или обязательного социального медицинского страхования предъявляемым требованиям для включения в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" согласно приложению 6 к настоящему приказу;

7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Медициналық технологияларға клиникалық зерттеу жүргізуге рұқсат беру";
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншілес ұйымдарында, сондай-ақ Назарбаев Университетінде немесе оның медициналық ұйымдарында, Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған тұлғаларды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу";
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіптік даярлығын бағалауды және біліктілігінің сәйкестігін растауды жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектісін аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттері бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.05.2018 № 287 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – 12.03.2019 № ҚР ДСМ-7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімдік баспа басылымдарына және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметті ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Мыналардың:
1) "Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 19 наурыздағы № 144 бұйрығының (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде № 9357 тіркелді, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 2 маусымда жарияланды);

7) "Выдача разрешения на проведение клинических исследований медицинских технологий" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) "Допуск иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также Назарбаев Университете или его медицинских организациях, медицинских организациях Управления делами Президента Республики Казахстан" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) "Аккредитация субъекта здравоохранения, осуществляющего оценку профессиональной подготовленности и подтверждение соответствия квалификации специалистов в области здравоохранения" согласно приложению 9 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.05.2018 № 287 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения РК от 12.03.2019 № ҚР ДСМ-7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Признать утратившими силу:
1) приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 марта 2014 года № 144 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере медицинской деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9357, опубликован 2 июня 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет");

2) "Медициналық технологияларға клиникалық зерттеу жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 20 мамырдағы № 270 бұйрығының (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде № 9533 тіркелді, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 30 маусымда жарияланды) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі А.В. Цойға жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
Т. Дүйсенова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 401 бұйрығына
1-қосымша
"Клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификатын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 21.11.2017 № 856 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1 - тарау. Жалпы ережелер
1. "Клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 294 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11356 болып тіркелген) "Клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификаты (бұдан әрі – сертификат) не көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сертификатты беруден бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2 - тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекеттерінің тәртібін сипаттау

2) приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 мая 2014 года № 270 "Об утверждении регламентов государственной услуги "Выдача разрешения на проведение клинических исследований медицинских технологий"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9533, опубликован 30 июня 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет").
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Цой А.В.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
Приложение 1
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 401
Регламент государственной услуги
"Выдача сертификата специалиста для допуска к клинической практике"
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 21.11.2017 № 856 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача сертификата специалиста для допуска к клинической практике" (далее – государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель), в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача сертификата специалиста для допуска к клинической практике", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 294 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11356) (далее – Стандарт).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги – сертификат специалиста для допуска к клинической практике (далее – сертификат) либо мотивированный ответ об отказе в выдаче сертификата в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (әрекетті) бастау үшін Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің алуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеуді жүргізеді және басшыға қарауға береді. Басшылық бөлім басшысына қарар береді. Көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, орындалу уақыты – 1 (бір) жұмыс күні;
2) жауапты орындаушы құжаттар пакеті толық болмаған кезде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдейді және келісу үшін бөлім басшысына енгізеді, орындалу мерзімі – 2 (екі) жұмыс күні;
3) жауапты орындаушы құжаттар пакеті толық болған кезде Стандарттың 9-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігін қарайды. Сәйкессіздік анықталған кезде сертификатты беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдейді және келісу үшін бөлім басшысына енгізеді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
4) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттар сәйкес/сәйкес емес кезінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін порталға енгізеді және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына және бөлім басшысына қол қоюға жібереді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
6. Келесі рәсімді (әрекетті) орындауды бастау үшін негіз болып табылатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығының көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына қарары;
3) бөлім басшысының жауапты орындаушыға қарары;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығы мен сәйкестігін анықтау, сәйкес келмеген кезде өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауапты жіберу;
5) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеу;
6) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін басшыға енгізу;
7) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қою.
3-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң
құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің тізбесі:

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления услугополучателя, с приложением документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя проводит регистрацию документов услугополучателя и передает на рассмотрение руководству. Руководство налагает резолюцию руководителю отдела, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) ответственный исполнитель проверяет на полноту представленные документы. При неполном пакете документов, оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и вносит руководителю отдела для согласования, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
3) ответственный исполнитель при полном пакете документов рассматривает на соответствие требованиям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта. При выявлении несоответствия, оформляет мотивированный ответ об отказе в выдаче сертификата и вносит руководителю отдела для согласования, срок исполнения – 2 (два) рабочих дня;
4) ответственный исполнитель при соответствии/несоответствии представленных документов вносит результат оказания государственной услуги на портал и направляет на подписание руководителю отдела и руководству услугодателя. Руководство подписывает результат оказания государственной услуги, срок исполнения – 1 (один) рабочий день.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) резолюция руководства услугодателя руководителю отдела услугодателя;
3) резолюция руководителя отдела ответственному исполнителю;
4) определение полноты и соответствие представленных документов, при несоответствии направление мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления;
5) оформление результата оказания государственной услуги;
6) внесение результата оказания государственной услуги руководителю;
7) подписание результата оказания государственной услуги.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) бөлім басшысы;
4) жауапты орындаушы.
8. Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
1) мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған өтінішті тіркеу және орындаушыны анықтау, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығы мен сәйкестігін тексеру, сәйкес келмеген кезде өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауап жіберу, орындалу мерзімі – 2 (екі) жұмыс күні;
3) сертификатты, не бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдеу, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
4) сертификатқа не сертификатты беруден бас тарту туралы уәжді жауапқа қол қою, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының сұратуын өңдеу ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушы порталға жүгінеді.
2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
10. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде жүгіну тәртібін және рәсімдерінің (әрекеттерінің) реттілігін сипаттау:
көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН), сондай-ақ парольдің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
1-процесс – көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының порталда ЖСН және парольді енгізу процесі (авторизациялау процесі);
1-шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын порталда тексеру;
2-процесс –көрсетілетін қызметті алушының деректерді дұрыс ұсынбауына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны порталдың қалыптастыруы;
3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), Стандарттың 9-тармағында көрсетілген электронды түрдегі құжаттардың қажетті көшірмелерін сұрату нысанына бекіту, сондай-ақ сұратуды (қол қоюды) куәландыру үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
2-шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін порталда тексеру және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктер тізімінің болмауы, сондай-ақ сұратуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігі;
4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ расталмауына байланысты, сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5-процесс – көрсетілетін қызметті беруші сұратуды өңдеуі үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатын (көрсетілетін қызметті алушының сұратуын) "электрондық үкімет" шлюзі арқылы жіберу;
3-шарт – көрсетілетін қызметті алушының қоса берген Стандартта көрсетілген құжаттарының сәйкестігін және қызмет көрсету үшін негізділігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
6-процесс – көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаты түрінде "жеке кабинетке" беріледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдер (әрекеттер) реттілігін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін кеңінен сипаттау осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесстері анықтамалығында көрсетіледі.
"Клиникалық практикаға жіберу
үшін маман сертификатын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-рәсімдерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 401 бұйрығына
2-қосымша
"Медициналық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру туралы куәлік беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 21.11.2017 № 856 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель отдела;
4) ответственный исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация заявления на оказание государственной услуги и определение исполнителя, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) проверка полноты и соответствия представленных документов, при несоответствии направление мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления, срок исполнения – 2 (два) рабочих дня;
3) оформление сертификата либо мотивированного ответа, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
4) подписание сертификата либо мотивированного ответа об отказе в выдаче сертификата, срок исполнения – 1 (один) рабочий день.
Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения к услугодателю, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) для оказания государственной услуги услугополучатель обращается на портал;
2) перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги, услугополучатель предоставляет в соответствии с пунктом 9 Стандарта.
Сведения документа, удостоверяющего личность услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги через портал:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
процесс 2 – формирование на портале мотивированного ответа об отказе в авторизации в связи с неверно предоставленными данными услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги (далее – Регламент), вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанных в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
процесс 4 – формирование на портале мотивированного ответа об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз "электронного правительства" для обработки запроса услугодателем;
условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
процесс 6 – результат оказания государственной услуги услугополучателю передается в "личный кабинет" в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению, к настоящему Регламенту.
Приложение
к регламенту
государственной услуги
"Выдача сертификата специалиста
для допуска к клинической практике"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 401
Регламент государственной услуги
"Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории специалистам с медицинским образованием"
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 21.11.2017 № 856 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1 - тарау. Жалпы ережелер
1. "Медициналық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 294 бұйрығымен бекітілген Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11356 болып тіркелген "Медициналық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру
www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі – медициналық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) не көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы куәлікті беруден бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекеттерінің тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (әрекетті) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішті немесе электрондық сұратуды, сондай-ақ Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеуді жүргізеді және басшыға қарауға береді. Басшылық бөлім басшысына қарар береді. Көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, орындалу уақыты – 1 (бір) жұмыс күні;
2) жауапты орындаушы құжаттар пакеті толық болмаған кезде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдейді және келісу үшін бөлім басшысына енгізеді, орындалу мерзімі – 2 (екі) жұмыс күні;
3) жауапты орындаушы құжаттар пакеті толық болған кезде Стандарттың 9-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігін қарайды. Сәйкессіздік анықталған кезде сертификатты беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдейді және келісу үшін бөлім басшысына енгізеді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории специалистам с медицинским образованием" (далее – государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель) в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории специалистам с медицинским образованием", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 294 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11356) (далее – Cтандарт).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о присвоении квалификационной категории специалистам с медицинским образованием (далее – свидетельство) либо мотивированный ответ об отказе в выдаче свидетельства в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем заявления или электронного запроса, а также документов, указанных в пункте 9 в Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя проводит регистрацию документов услугополучателя и передает на рассмотрение руководству. Руководство налагает резолюцию руководителю отдела. Руководитель отдела услугодателя определяет ответственного исполнителя, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) ответственный исполнитель проверяет на полноту представленные документы. При неполном пакете документов, оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и вносит руководителю отдела для согласования, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
3) ответственный исполнитель при полном пакете документов рассматривает на соответствие требованиям, предусмотренных пунктом 9 Стандарта. При выявлении несоответствии оформляет мотивированный ответ об отказе в выдаче сертификата и вносит руководителю отдела для согласования, срок исполнения – 2 (два) рабочих дня;

1 - тарау. Жалпы ережелер
1. "Медициналық ұйымдар қызметінің аккредиттеу стандарттарына сәйкестігін тану мақсатында оларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті (бұдан әрі – Комитет) және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 294 бұйрығымен бекітілген Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11356 болып тіркелген "Медициналық ұйымдар қызметінің аккредиттеу стандарттарына сәйкестігін тану мақсатында оларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті қабылдау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі – Комитет, Комитеттің аумақтық бөлімшелері және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган аккредиттеген ұйым;
2) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру портал арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі – аккредиттеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) не көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы куәлікті беруден бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2 - тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекеттерінің тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (әрекетті) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішті немесе электрондық сұратуды, сондай-ақ Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) қағаз тасығышта өтініш келіп түскен жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері "Медициналық қызметтердің сапасын басқару жүйесі" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – МҚСБЖ АЖ) көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді. Басшылық бөлім басшысына қарар береді. Көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аккредитация медицинских организаций в целях признания соответствия их деятельности стандартам аккредитации" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), его территориальными подразделениями и организацией, аккредитованной уполномоченным органом в области здравоохранения (далее – услугодатель) в соответствии со Стандартом государственной услуги "Аккредитация медицинских организаций в целях признания соответствия их деятельности стандартам аккредитации", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 294 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11356) (далее – Стандарт).
Прием заявления на оказание государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя – Комитет, территориальные подразделения Комитета и организация, аккредитованная уполномоченным органом в области здравоохранения;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через портал.
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – свидетельство об аккредитации (далее – свидетельство) либо мотивированный ответ об отказе в выдаче свидетельства, в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем заявления или электронного запроса, а также документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) в случае поступления заявления на бумажном носителе, сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием, регистрацию заявления услугополучателя в информационной системе "Система управления качеством медицинских услуг" (далее – ИС СУКМУ) и направляет руководству услугодателя. Руководство налагает резолюцию руководителю отдела. Руководитель отдела услугодателя определяет ответственного исполнителя, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;

2) жауапты орындаушы өтініштің толықтығын және дұрыс толтырылуын анықтайды. Көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарау нәтижелері бойынша сыртқы кешенді бағалау жүргізу күні және тартылатын сарапшылар туралы көрсетілетін қызметті алушыға хабарлайды. Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер МҚСБЖ АЖ-не енгізіледі, ұсынылған өтініш сәйкес болмаған жағдайда Стандарттың 9-1-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ куәландырылған электронды құжат нысанында өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауапты жібереді, орындалу мерзімі – 2 (екі) жұмыс күні;
3) жауапты орындаушы медициналық ұйымдарға сыртқы кешенді бағалау жүргізу кестесі, сараптау топтарының құрамы бойынша бұйрық жобасын қалыптастырады және басшыға бекітуге енгізеді – орындалу мерзімі 10 (он) жұмыс күні;
4) жауапты орындаушы медициналық ұйымдарға сыртқы кешенді бағалау жүргізудің бекітілген кестесін МҚСБЖ АЖ-ға тіркейді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
5) жауапты орындаушы МҚСБЖ АЖ-да өзін өзі бағалау нәтижелерін енгізу үшін көрсетілетін қызметті алушыларға логиндер мен парольдер береді, орындалу мерзімі – 3 (үш) жұмыс күні;
6) жауапты орындаушы медициналық ұйымдарға сыртқы кешенді бағалау нәтижелерін МҚСБЖ АЖ-ға енгізу үшін сарапшыларға логиндер және парольдер береді, орындалу мерзімі – 3 (үш) жұмыс күні;
7) сараптау тобы МҚСБЖ АЖ-ға медициналық ұйымдарды сыртқы кешенді бағалау нәтижелерін енгізеді, орындалу мерзімі – 5 (бес) жұмыс күні;
8) жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушылардың материалдарын дайындайды және аккредиттеу жөніндегі комиссияға қарауға енгізеді. Хатшы ретінде қатысады, отырыс хаттамасын ресімдейді, орындалу мерзімі – 5 (бес) жұмыс күні;
9) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы аккредиттеу жөніндегі комиссия отырысы және медициналық ұйымдарды сыртқы кешенді бағалау қорытындылары бойынша куәлік беру не куәлік беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды, орындалу мерзімі – 7 (жеті) жұмыс күні;
10) жауапты орындаушы медициналық ұйымдарды сыртқы кешенді бағалау қорытындылары бойынша бұйрықтың жобасын ресімдейді және басшылыққа бекітуге енгізеді, орындалу мерзімі – 7 (жеті) жұмыс күні;
11) жауапты орындаушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін МҚСБЖ АЖ-ға енгізеді, басқарма басшысына және басшылыққа қол қоюға жібереді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Қайта ресімдеу кезінде:
Көрсетілетін қызметті алушы расталған құжаттармен қоса тіркелген өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне қағаз тасығышта береді немесе тиісті жолақтарды толтырып және көрсетілетін қызметті алушының атауының немесе ұйымдастыру-құқықтық нысанының өзгергенін растайтын құжатты қоса тіркеп, портал арқылы электрондық нысанда өтініш береді.

2) ответственный исполнитель определяет полноту и правильность заполнения заявления. По результатам рассмотрения заявления услугополучателя извещают о датах проведения и привлекаемых экспертов к внешней комплексной оценке. Сведения об услугополучателе вносятся в ИС СУКМУ. В случае несоответствия предоставленного заявления согласно пункту 9-1 Стандарта направляет мотивированный ответ об отказе рассмотрения заявления в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, срок исполнения – 2 (два) рабочих дня;
3) ответственный исполнитель формирует проект приказа графика проведения внешней комплексной оценки медицинских организаций, состав экспертных групп и вносит на утверждение руководству, срок исполнения – 10 (десять) рабочих дней;
4) ответственный исполнитель регистрирует утвержденный график проведения внешней комплексной оценки медицинских организаций в ИС СУКМУ, срок исполнения – 1 (один) рабочий дней;
5) ответственный исполнитель выдает логины и пароли услугополучателям для внесения результатов самооценки в ИС СУКМУ, срок исполнения – 3 (три) рабочих дня;
6) ответственный исполнитель выдает логины и пароли экспертной группе для внесения результатов внешней комплексной оценки медицинских организаций в ИС СУКМУ, срок исполнения – 3 (три) рабочих дня;
7) экспертная группа вносит в ИС СУКМУ результаты внешней комплексной оценки медицинской организаций, срок исполнения – 5 (пять) рабочих дней;
8) ответственный исполнитель готовит материалы услугополучателей на рассмотрение комиссии по аккредитации. Принимает участие в качестве секретаря, оформляет протокол заседания, срок исполнения – 5 (пять) рабочих дней;
9) руководство услугодателя по итогам внешней комплексной оценки медицинских организаций и заседания комиссии по аккредитации принимает решение о выдаче либо об отказе в выдаче свидетельства, срок исполнения – 7 (семь) рабочих дней;
10) ответственный исполнитель оформляет проект приказа по итогам внешней комплексной оценки медицинских организаций и вносит на утверждение руководству, срок исполнения – 7 (семь) рабочих дней;
11) ответственный исполнитель вносит результат оказания государственной услуги в ИС СУКМУ, направляет на подписание руководителю управления и руководству, срок исполнения – 1 (один) рабочий день.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
При переоформлении:
Услугополучатель подает заявление с прикреплением подтверждающих документов на бумажном носителе в канцелярию услугодателя или подает заявление в электронном формате через портал, с заполнением соответствующих полей и прикреплением документа, подтверждающего изменение наименования или организационно-правовой формы услугополучателя.

1) Комитет кеңсесінің қызметкері барлық қажетті ақпаратты МҚСБЖ АЖ-ға енгізе отырып, қағаз тасығышта алынған өтінішті тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына жіберед. Басшылық бөлім басшылығына қарар береді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын және өтініштің дұрыс толтырылуын айқындайды. Құжаттар пакеті толық емес кезінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдейді және келісу үшін басқарма басшысына енгізеді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
3) жауапты орындаушы құжаттар пакеті толық болған кезде куәлік беру туралы бұйрықтың жобасын қалыптастырады, басқарма басшысына келісуге және басшылыққа бекітуге енгізеді, орындалу мерзімі – 2 (екі) жұмыс күні;
4) жауапты орындаушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін МҚСБЖ АЖ-ға енгізеді, қол қоюға басқарма басшысына және басшылыққа жібереді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
6. Келесі рәсімді (әрекетті) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі:
1) ӘҚНЖК нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) жауапты орындаушыны белгілеу;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығын анықтау;
4) медициналық ұйымдарға сыртқы кешенді бағалау жүргізу кестесі және сараптау топтарының құрамы бойынша бұйрық жобасын қалыптастыру және басшыға бекітуге енгізу;
5) медициналық ұйымдарға сыртқы кешенді бағалау жүргізу және бағалау нәтижелерін МҚСБЖ АЖ-ға енгізу;
6) аккредиттеу жөніндегі комиссия қарауы үшін көрсетілетін қызметті алушылардың материалдарын дайындау;
7) басшылықтың куәлікті беру не беруден бас тарту туралы шешім қабылдап, осы шешімді МҚСБЖ АЖ-ға енгізуі. Шешімді бұйрық түрінде ресімдеу;
8) Комитет басшысының бұйрығы негізінде электронды форматта куәлікті не куәлікті беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдеу;
9) куәлікті немесе куәлікті беруден бас тарту туралы уәжді жауапты электронды форматта порталға көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберу не электронды форматта ресімделген куәлікті немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауапты басып шығару және қолма-қол беру.
3-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң
құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау

1) сотрудник канцелярии Комитета регистрирует заявление, полученное на бумажном носителе, с занесением всей необходимой информации в ИС СУКМУ и направляет руководству услугодателя. Руководство определяет ответственного исполнителя, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) ответственный исполнитель определяет полноту представленных документов и правильность заполнения заявления. При неполном пакете документов, оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и вносит руководителю управления для согласования, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
3) ответственный исполнитель при полном пакете документов формирует проект приказа о выдаче свидетельства, вносит на согласование руководителю управления и на утверждение руководству, срок исполнения – 2 (два) рабочих дня;
4) ответственный исполнитель вносит результат оказания государственной услуги в ИС СУКМУ, направляет на подписание руководителю управления и руководству, срок исполнения – 1 (один) рабочий день.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с номером НИКАД (нумерации и кодирования административных документов);
2) определение ответственного исполнителя;
3) определение полноты представленных документов;
4) формирование проекта приказа графика проведения внешней комплексной оценки медицинских организаций, состава экспертных групп и внесение на утверждение руководству;
5) проведение внешней комплексной оценки медицинских организаций и внесение результатов оценки в ИС СУКМУ;
6) подготовка материалов услугополучателей для рассмотрения комиссии по аккредитации;
7) принятие решения руководством о выдаче либо мотивированного ответа об отказе в выдаче свидетельства с внесением данного решения в ИС СУКМУ. Решения оформляются в виде приказа;
8) оформление свидетельства либо мотивированного ответа об отказе в выдаче свидетельства в электронном формате на основании приказа руководителя Комитета;
9) отправка свидетельства или мотивированного ответа об отказе в выдаче свидетельства на портал в "личный кабинет" услугополучателя в электронном формате либо печать оформленного свидетельства или мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в электронном формате и выдача нарочно.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) жауапты орындаушы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
4) басқарма басшысы;
5) сараптау тобы;
6) аккредиттеу жөніндегі комиссия.
8. Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
1) мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған өтінішті тіркеу және орындаушыны белгілеу, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) өтініштің толықтығын және дұрыс толтырылуын тексеру. Ұсынылған өтініш сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦП куәландырылған электронды құжат нысанындағы өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауапты жіберу, орындалу мерзімі – 2 (екі) жұмыс күні;
3) медициналық ұйымдарға сыртқы кешенді бағалау жүргізу кестесі, сараптау топтарының құрамы бойынша бұйрық жобасын қалыптастыру және басшыға бекітуге енгізу – орындалу мерзімі 10 (он) жұмыс күні;
4) медициналық ұйымдарға сыртқы кешенді бағалау жүргізудің бекітілген кестесін МҚСБЖ АЖ-ға тіркеу, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
5) көрсетілетін қызметті алушыларға логиндер мен парольдер беру, орындалу мерзімі – 3 (үш) жұмыс күні;
6) сарапшыларға логиндер мен парольдер береді, орындалу мерзімі – 3 (үш) жұмыс күні;
7) МҚСБЖ АЖ-ға медициналық ұйымдарды сыртқы кешенді бағалау нәтижелерін енгізу, орындалу мерзімі – 5 (бес) жұмыс күні;
8) көрсетілетін қызметті алушылардың материалдарын аккредиттеу жөніндегі комиссияға қарауға дайындау. Хатшы ретінде қатысу, отырыс хаттамасын ресімдеу, орындалу мерзімі – 5 (бес) жұмыс күні;
9) куәлік беру не куәлік беруден бас тарту туралы шешім қабылдау, орындалу мерзімі – 7 (жеті) жұмыс күні;
10) медициналық ұйымдарды сыртқы кешенді бағалау қорытындылары бойынша бұйрықтың жобасын ресімдеу және басшылыққа бекітуге енгізу, орындалу мерзімі – 7 (жеті) жұмыс күні;
11) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін МҚСБЖ АЖ-ға енгізу, басқарма басшысына және басшылыққа қол қоюға жіберу, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының сұратуын өңдеу ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушы порталға немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгінеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жылдамдатылған қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен медициналық ұйымдарға сыртқы кешенді бағалау жүргізу кестесіне сәйкес жүзеге асырылады.

7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) ответственный исполнитель;
3) руководство услугодателя;
4) руководитель управления;
5) экспертная группа;
6) комиссия по аккредитации.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация заявления на оказание государственной услуги и определение исполнителя, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) проверка полноты и правильность заполнения заявления. В случае несоответствия предоставленного заявления направление мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, срок исполнения – 2 (два) рабочих дня;
3) формирование проекта приказа графика, проведения внешней комплексной оценки медицинских организаций, состав экспертных групп и вносит на утверждение руководству, срок исполнения – 10 (десять) рабочих дней;
4) регистрация утвержденного графика проведения внешней комплексной оценки медицинских организаций в ИС СУКМУ, срок исполнения – 1 (один) рабочих дней;
5) выдача логинов и паролей услугополучателям, срок исполнения – 3 (три) рабочих дня;
6) выдача логинов и паролей экспертам, срок исполнения – 3 (три) рабочих дня;
7) внесение в ИС СУКМУ результатов внешней комплексной оценки медицинской организации, срок исполнения – 5 (пять) рабочих дней;
8) подготовка материалов услугополучателей на рассмотрение комиссии по аккредитации. Принятие участия в качестве секретаря, оформление протокола заседания, срок исполнения – 5 (пять) рабочих дней;
9) принятие решения о выдаче либо об отказе свидетельства, срок исполнения – 7 (семь) рабочих дней;
10) оформление проекта приказа по итогам внешней комплексной оценки медицинских организаций и внесение на утверждение руководству, срок исполнения – 7 (семь) рабочих дней;
11) внесение результатов оказания государственной услуги в ИС СУКМУ, направление на подписание руководителю управления и руководству, срок исполнения – 1 (один) рабочий день.
Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения к услугодателю, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) для оказания государственной услуги услугополучатель обращается на портал или к услугодателю.
Государственная услуга оказывается в соответствии с графиком проведения внешней комплексной оценки медицинских организаций, в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесін көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынады.
Мемлекеттік ақпараттық ресурстар болып табылатын, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, медициналық және (немесе) фармацевтикалық қызметті жүзеге асыру құқығына лицензия туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдерінің (әрекеттерінің) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) арқылы порталда тіркеуден өтуі тиіс (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының БСН және пароль енгізуі арқылы (авторизациялау процесі) көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің тұпнұсқалығын тексеру процесі, 1-ақпараттық жүйеден қажетті ақпаратты сұрату;
3) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты, сұратылған электронды мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
4) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып нысанды толтыруы (деректерді енгізуі);
5) 4-процесс – куәландыру орталығының (бұдан әрі – КО) ақпараттық жүйесінен сәйкестендіру деректерін және көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі туралы деректерді сұрату;
6) 1-шарт – көрсетілетін қызметті алушының криптографиялық қорғау құралдарын және КО ақпараттық жүйесін пайдалана отырып, көрсетілетін қызметті алушының тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және ЭЦҚ түпнұсқалының тексеру;
7) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты, сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 6-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы толтырылған нысандағы (деректері енгізілген) қызмет көрсетуге арналған сұратуға қол қою;
9) 7-процесс – Комитеттің аумақтық бөлімшесінің жауапты орындаушы МҚСБЖ АЖ-да электрондық құжатты (мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының сұратуын) өңдеуі;

2) перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги, услугополучатель (либо его представитель по доверенности) предоставляет в соответствии с пунктом 9 Стандарта.
Сведения документов о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве юридического лица, о лицензии на право осуществления медицинской и (или) фармацевтической деятельности, являющиеся государственными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель проходит регистрацию на портале с помощью бизнес идентификационного номера (далее – БИН) (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 - процесс проверки подлинности данных о услугополучателе на портале путем ввода услугополучателем БИН или пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги, запрос необходимой информации с информационной системы 1;
3) процесс 2 – формирование на портале мотивированного ответа об отказе в авторизации в связи с неверно предоставленными данными услугополучателя;
4) процесс 3 - выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 - запрос идентификационных данных и данных о сроке действия регистрационного свидетельства ЭЦП услугополучателя в информационной системе удостоверяющего центра (далее – УЦ);
6) условие 1 - проверка срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП услугополучателя с использованием средства криптографической защиты услугополучателя и информационной системы УЦ;
7) процесс 5 - формирование в портале мотивированного ответа об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 6 - подписание посредством ЭЦП услугополучателя государственной услуги заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
9) процесс 7 – обработка ответственным исполнителем территориального подразделения Комитета электронного документа (запроса услугополучателя государственной услуги) в ИС СУКМУ;

10) 8-процесс – Комитеттің аумақтық жауапты орындаушысының көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттардың сәйкестігін тексеруі;
11) 9-процесс – МҚСБЖ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты, өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауап қалыптастыру, бұзушылықтар болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне кейіннен "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібере отырып, сыртқы кешенді бағалау жүргізудің орны, күні, уақыты туралы хабарлама жіберіледі;
12) 10-процесс – жауапты орындаушының сыртқы кешенді бағалаудың оң нәтижесі кезінде куәлік беру не сыртқы кешенді бағалау жүргізудің теріс нәтижесі кезінде уәжді бас тарту туралы бұйрық жобасын жасауы, Комитет басшысына қол қоюға жіберуі;
13) 11-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұратуына сәйкес Комитеттің жауапты орындаушының қызмет көрсету нәтижесін (электронды құжат) қалыптастыруы. Электронды құжат жауапты орындаушы ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) 1-процесс – Комитеттің аумақтық бөлімшесі қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін МҚСБЖ АЖ-да логин мен парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
2) 1-шарт – МҚСБЖ АЖ-да логин мен пароль арқылы тіркелген маман туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
3) 2-процесс – маман деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты, МҚСБЖ АЖ авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
4) 3-процесс – Комитеттің аумақтық бөлімшесінің жауапты орындаушының көрсетілетін қызметті алушы типін таңдауы, көрсетілетін қызметті алушының тіркеу деректерін енгізу және өтініш түрін таңдау. Қызмет көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және Комитеттің жауапты орындаушының өтініш сұрату нысанын және мемлекеттік қызметті алушының қағаз тасығыштарда ұсынылған көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәліметтерінің нысанын толтыруы және оларды сұрату нысанына қоса тіркеуі;
5) 4-процесс – "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-ға өтінішке нөмір беру (ӘҚНЖК) туралы сұрату жіберу;
6) 5-процесс – МҚСБЖ АЖ-да тіркелген электронды сұратуды "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-ға жіберу;
7) 6-процесс – Комитеттің аумақтық бөлімшесінің жауапты орындаушының МҚСБЖ АЖ-да электрондық құжатты (мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының сұратуын) өңдеуі;
8) 7-процесс – Комитеттің аумақтық бөлімшесінің жауапты орындаушының көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттардың сәйкестігін тексеруі;

10) процесс 8 - проверка ответственным исполнителем территориального подразделения Комитета соответствия представления услугополучателем необходимых документов;
11) процесс 9 – формирование мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления, в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС СУКМУ, в случае отсутствия нарушений в личный кабинет услугополучателя направляется извещение о месте, дате, времени проведения внешней комплексной оценки с последующей отправкой в личный кабинет услугополучателя в информационной системе государственной базы данных "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование");
12) процесс 10 - создание ответственным исполнителем проекта приказа о выдаче свидетельства, при положительном результате внешней комплексной оценки либо мотивированного ответа об отказе при отрицательном результате проведения внешней комплексной оценки, направление на подпись руководителю Комитета;
13) процесс 11 - формирование ответственным исполнителем Комитета результата оказания услуги (электронный документ) в соответствии с запросом услугополучателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица.
Через услугодателя:
1) процесс 1 - ввод сотрудником территориального подразделения Комитета логина и пароля (процесс авторизации) в ИС СУКМУ для оказания государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС СУКМУ подлинности данных о зарегистрированном специалисте через логин и пароль;
3) процесс 2 - формирование в ИС СУКМУ мотивированного ответа об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных специалиста;
4) процесс 3 – выбор ответственным исполнителем территориального подразделения Комитета типа услугополучателя, ввод регистрационных данных услугополучателя и выбор типа заявления. Вывод на экран формы запроса для оказания услуги, и заполнение формы запроса ответственным исполнителем Комитета заявления и формы сведений услугополучателя государственной услуги, предоставленных получателем государственной услуги на бумажных носителях, и прикрепления их к форме запроса;
5) процесс 4 - направление запроса через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в ИС ГБД "Е-лицензирование" о присвоении номера заявления (НИКАД);
6) процесс 5 – направление электронного запроса, зарегистрированного в ИС СУКМУ, в ИС ГБД "Е-лицензирование";
7) процесс 6 – обработка ответственным исполнителем территориального подразделения Комитета электронного документа (запроса услугополучателя государственной услуги) в ИС СУКМУ;
8) процесс 7 - проверка ответственным исполнителем территориального подразделения Комитета соответствия представления услугополучателем необходимых документов;

9) 3-шарт – Комитеттің аумақтық бөлімшесінің жауапты орындаушының көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттардың сәйкестігін тексеруі;
10) 8-процесс – МҚСБЖ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты, өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауап қалыптастыру, бұзушылықтар болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне кейіннен "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібере отырып, сыртқы кешенді бағалау жүргізудің орны, күні, уақыты туралы хабарлама жіберіледі;
11) 9-процесс – жауапты орындаушының сыртқы кешенді бағалау жүргізудің оң нәтижесі кезінде куәлік беру не сыртқы кешенді бағалау жүргізудің теріс нәтижесі кезінде уәжді бас тарту туралы бұйрық жобасын жасауы;
12) 10-процесс – Комитеттің жауапты орындаушының электронды құжат нысанында куәлікті беру не куәлікті беруден уәжді бас тарту туралы бұйрық жобасын жасауы, Комитет басшысына қол қоюға жіберуі;
13) 11-процесс – Комитеттің жауапты орындаушының көрсетілетін қызметті алушының сұратуына сәйкес қызмет көрсету нәтижесін (электронды құжат) қалыптастыруы. Электронды құжат уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады;
14) 12-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға ЭҮШ арқылы "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ жеке кабинетіне көрсетілетін қызмет нәтижесін (электрондық куәлік немесе куәлікті беруден бас тарту туралы электрондық уәжді жауап) жіберу;
15) 13-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да қалыптастырылған көрсетілетін қызмет нәтижесін (куәлік немесе уәжді бас тарту беру) алуы. Электронды құжат маманның ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдер (әрекеттер) реттілігін, көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлердің өзара іс-қимылын толық сипаттау, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау осы Регламентке 1, 2-қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетіледі.
"Медициналық ұйымдар
қызметінің аккредиттеу
стандарттарына сәйкестігін
тану мақсатында оларды
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-рәсімдерінің анықтамалығы
МҚСБЖ АЖ - "Медициналық қызметтердің сапасын басқару жүйесі" ақпараттық жүйесінде
СКБ - сыртқы кешенді бағалау
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрiнiң
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 401 бұйрығына
4-қосымша
"Адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн) және (немесе) адам тiндерiн, қан мен оның
компоненттерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе)
Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 21.11.2017 № 856 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

9) условие 3 - проверка ответственным исполнителем территориального подразделения Комитета соответствия представления услугополучателем необходимых документов;
10) процесс 8 - формирование мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС СУКМУ, в случае отсутствия нарушений в личный кабинет услугополучателя направляется извещение о месте, дате, и времени проведения внешней комплексной оценки с последующей отправкой в личный кабинет услугополучателя ИС ГБД "Е-лицензирование";
11) процесс 9 – создание ответственным лицом проекта приказа о выдаче свидетельства, при положительном результате проведения внешней комплексной оценки либо мотивированного ответа об отказе при отрицательном результате проведения внешней комплексной оценки;
12) процесс 10 - создание ответственным исполнителем Комитета проекта приказа о выдаче свидетельства либо мотивированного ответа об отказе в форме электронного документа, направление на подпись руководителю Комитета;
13) процесс 11 - формирование ответственным исполнителем Комитета результата оказания услуги (электронный документ) в соответствии с запросом услугополучателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица;
14) процесс 12 – направление услугополучателю государственной услуги через шлюз электронного правительства в личный кабинет ИС ГБД "Е-лицензирование" результат услуги (электронное свидетельство или электронный мотивированный ответ об отказе в выдаче свидетельства), в личном кабинете ИС ГБД "Е-лицензирование";
15) процесс 13 - получение услугополучателем государственной услуги результата услуги (выдача свидетельства или мотивированного ответа об отказе) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалиста.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Аккредитация медицинских
организаций в целях признания
соответствия их деятельности
стандартам аккредитации"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
ИС СУКМУ – информационная система управления качеством медицинских услуг
ВКО - внешняя комплексная оценка
Приложение 4
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 401
Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов"
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 21.11.2017 № 856 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн) және (немесе) адам тiндерiн, қан мен оның компоненттерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 294 бұйрығымен бекітілген Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11356 болып тіркелген "Адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн) және (немесе) адам тiндерiн, қан мен оның компоненттерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – қағаз нысанында немесе көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн) және (немесе) адам тiндерiн, қан мен оның компоненттерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге арналған лицензия.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электронды.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекеттерінің тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (әрекетті) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішті немесе электрондық сұратуды, сондай-ақ Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
Адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн) әкелуге және (немесе) әкетуге лицензия беру кезінде:
1) кеңсе қызметкері портал арқылы келіп түскен мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған электрондық сұратуды тіркеуді жүзеге асырады. Өтініш қағаз тасығышта келіп түскен жағдайда кеңсе қызметкері қажетті ақпараттық жолдарды толтырып және қажетті құжаттарды қоса тіркеп, өтінішті порталда тіркеуді жүргізеді, орындалу мерзімі – 1 (бір) сағат ішінде;

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель) в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов", утвержденным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 294 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11356) (далее – Стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – лицензия на ввоз на территорию Республики и (или) вывоз с территории Республики Казахстан органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов (далее – лицензия) либо мотивированный ответ об отказе в выдаче лицензии в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем заявления или электронного запроса, а также документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
При выдаче лицензии на ввоз и (или) вывоз органов (части органов) человека:
1) сотрудник канцелярии осуществляет регистрацию электронного запроса на оказание государственной услуги поступившего через портал. В случае поступления заявления на бумажном носителе, сотрудник канцелярии производит регистрацию заявления на портале с заполнением необходимых информационных полей и прикреплением необходимых документов, время исполнения – в течение 1 (одного) часов;

2) басшы жауапты орындаушыны белгілейді, орындалу мерзімі – 1 (бір) сағат ішінде;
3) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға қағаз нысанында немесе көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауап жіберіледі, орындалу мерзімі – 1 (бір) сағат ішінде;
4) жауапты орындаушы лицензия беруден бас тарту үшін негіздердің болуына (болмауына) құжаттарды тексереді. Құжаттарды қарау нәтижелері бойынша жауапты орындаушы лицензия беру не лицензия беруден бас тарту туралы бұйрықтың жобасын дайындайды және басшылыққа қол қоюға ұсынады, орындалу мерзімі – 1 (бір) сағат ішінде;
5) басшы бұйрыққа қол қояды және оны жауапты орындаушыға орындау үшін жібереді, орындалу мерзімі – 2 (екі) сағат ішінде;
6) жауапты орындаушы электрондық құжат нысанында лицензияны немесе лицензия беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдейді және басшыға қол қоюға жібереді, орындалу мерзімі – 1 (бір) сағат ішінде;
7) басшы лицензияға немесе лицензия беруден бас тарту туралы уәжді жауапқа қол қояды, орындалу мерзімі – 1 (бір) сағат ішінде.
Адам тіндерін, қанды және оның компоненттерін әкелуге, әкетуге лицензия беру кезінде:
1) кеңсе қызметкері портал арқылы келіп түскен мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған электрондық сұратуды тіркеуді жүзеге асырады. Өтініш қағаз тасығышта келіп түскен жағдайда кеңсе қызметкері қажетті ақпараттық жолдарды толтырып және қажетті құжаттарды қоса тіркеп, өтінішті порталда тіркеуді жүргізеді. Басшы жауапты орындаушыны белгілейді. Жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға қағаз нысанында немесе көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауап жіберіледі, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) жауапты орындаушы лицензия беруден бас тарту үшін негіздердің болуына (болмауына) құжаттарды тексереді. Құжаттарды қарау нәтижелері бойынша жауапты орындаушы лицензия беру не лицензия беруден бас тарту туралы бұйрықтың жобасын дайындайды және басшылыққа қол қоюға ұсынады, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;

2) руководитель определяет ответственного исполнителя, время исполнения – в течение 1 (одного) часа;
3) ответственный исполнитель, проверяет полноту представленных документов. В случае предоставления неполного пакета документа, предусмотренных пункта 9 Стандарта, услугополучателю направляется мотивированный ответ об отказе рассмотрения заявления в бумажной формы или в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, время исполнения - в течение 1 (одного) часа;
4) ответственный исполнитель проверяет документы на наличие (отсутствие) оснований для отказа в выдаче лицензии. По результатам рассмотрения документов ответственный исполнитель готовит и предоставляет на подпись руководителю проект приказа о выдаче либо об отказе в выдаче лицензии, время исполнения – в течение 1 (одного) часа;
5) руководитель подписывает приказ и направляет его ответственному исполнителю для исполнения, время исполнения - в течение 2 (двух) часов;
6) ответственный исполнитель оформляет лицензию либо мотивированный ответ об отказе в выдаче лицензии в форме электронного документа и направляет на подпись руководителю, время исполнения – в течение 1 (одного) часа;
7) руководитель подписывает лицензию либо мотивированный ответ об отказе в выдаче лицензии, время исполнения – в течение 1 (одного) часа.
При выдаче лицензии на ввоз, вывоз тканей человека, крови и ее компонентов срок исполнения:
1) сотрудник канцелярии осуществляет регистрацию электронного запроса на оказание государственной услуги поступившего через портал. В случае поступления заявления на бумажном носителе, сотрудник канцелярии производит регистрацию заявления на портале с заполнением необходимых информационных полей и прикреплением необходимых документов. Руководитель определяет ответственного исполнителя. Ответственный исполнитель проверяет полноту представленных документов. В случае предоставления неполного пакетов документа, предусмотрено пунктом 9 Стандарта, услугополучателю направляется мотивированный ответ об отказе рассмотрения заявления в бумажной форме или в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) ответственный исполнитель проверяет документы на наличие (отсутствие) оснований для отказа в выдаче лицензии. По результатам рассмотрения документов ответственный исполнитель готовит и предоставляет на подпись руководителю проект приказа о выдачи либо об отказе в выдачи лицензии. Руководитель подписывает приказ и направляет его ответственному исполнителю для исполнения, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;

3) жауапты орындаушы электрондық құжат нысанында лицензияны немесе лицензия беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдейді және басшыға қол қоюға жібереді. Басшы лицензияға немесе лицензия беруден бас тарту туралы уәжге қол қояды, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қағаз тасығышта алу үшін жүгінген жағдайда лицензия электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен және мөрімен расталады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
6. Келесі рәсімді (әрекетті) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) жауапты орындаушыны белгілеу;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығын анықтау. Құжаттар пакеті толық ұсынылмаған жағдайда өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауап жіберу;
4) лицензия беруден бас тарту үшін негіздердің болуын (болмауын) тексеру. Бұйрықтың жобасын ресімдеу;
5) лицензия беру не лицензия беруден бас тарту туралы бұйрыққа қол қою;
6) электрондық құжат нысанында лицензияны не лицензия беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдеу;
7) уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ қойылған электрондық құжат (лицензия не лицензия беруден бас тарту туралы уәжді жауап).
3-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң
құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
Адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн) әкелуге және (немесе) әкетуге лицензия беру кезінде;
1) құжаттарды қабылдау және тіркеу, орындалу мерзімі – 1 (бір) сағат ішінде;
2) жауапты орындаушыны белгілеу, орындалу мерзімі – 1 (бір) сағат ішінде;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру. Құжаттар пакеті толық ұсынылмаған жағдайда өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауап жіберу, орындалу мерзімі – 1 (бір) сағат ішінде;

3) ответственный исполнитель оформляет лицензию либо мотивированный ответ об отказе в выдачи лицензии в форме электронного документа и направляет на подпись руководителю. Руководитель подписывает лицензию либо мотивированный ответ об отказе в выдачи лицензии, срок исполнения – 1 (один) рабочий день.
В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе, лицензия оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) определение ответственного исполнителя;
3) определение полноты представленных документов. В случае предоставления неполного пакета документов, направление мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления;
4) проверка на наличие (отсутствие) оснований для отказа в выдаче лицензии. Оформление проекта приказа;
5) подписание приказа о выдаче либо об отказе в выдаче лицензии;
6) оформление лицензии в форме электронного документа либо мотивированного ответа об отказе в выдаче лицензии;
7) электронный документ (лицензия либо мотивированный ответ об отказе в выдаче лицензии), подписанный ЭЦП уполномоченного лица.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
При выдаче лицензии на ввоз и (или) вывоз органов (части органов) человека:
1) прием и регистрация документов, время исполнения – в течение 1 (одного) часа;
2) определение ответственного исполнителя, время исполнения – в течение 1 (одного) часа;
3) проверка полноты представленных документов. В случае предоставления неполного пакета документа, направление мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления, время исполнения – в течение 1 (одного) часа;

4) лицензия беруден бас тарту үшін негіздердің болуын (болмауын) тексеру. Құжаттарды қарау нәтижелері бойынша лицензия беру немесе лицензия беруден бас тарту туралы бұйрықтың жобасын дайындау және басшылыққа қол қоюға беру, орындалу мерзімі – 1 (бір) сағат ішінде;
5) бұйрыққа қол қою және оны орындау үшін жіберу, орындалу мерзімі – 2 (екі) сағат ішінде;
6) электрондық құжат нысанында лицензияны немесе лицензия беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдеу және басшыға қол қоюға жіберу, орындалу мерзімі – 1 (бір) сағат ішінде;
7) лицензияға немесе лицензия беруден бас тарту туралы уәжді жауапқа қол қою, орындалу мерзімі – 1 (бір) сағат ішінде.
Адам тіндерін, қанды және оның компоненттерін әкелуге, әкетуге лицензия беру кезінде:
1) құжаттарды қабылдау және тіркеу. Жауапты орындаушыны белгілеу. Жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру. Құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауапты жіберу, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) лицензия беруден бас тарту үшін негіздердің болуына (болмауына) құжаттарды тексеру. Құжаттарды қарау нәтижелері бойынша жауапты орындаушы лицензия беру не лицензия беруден бас тарту туралы бұйрықтың жобасын дайындайды және басшылыққа қол қоюға ұсынады. Бұйрыққа қол қою және оны орындау үшін жіберу, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
3) электрондық құжат нысанында лицензияны немесе лицензия беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдейді және басшыға қол қоюға жібереді. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесіне қол қою, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
9. Көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының сұратуын өңдеу ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушы порталға немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгінеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жылдамдатылған қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады;
2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынады.
10. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдерінің (әрекеттерінің) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ) тіркеуді жүзеге асырады, бұл ретте жүйеде "Заңды тұлғалар" мемлекеттік дерекқорынан (бұдан әрі – ЗТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер автоматты түрде ұсынылады және сақталады ("Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);

4) проверка на наличие (отсутствие) оснований для отказа в выдаче лицензии. По результатам рассмотрения документов подготовка и предоставление на подпись руководству проект приказа о выдаче либо об отказе в выдаче лицензии, время исполнения – в течение 1 (одного) часа;
5) подписание приказа и направление его для исполнения, время исполнения – в течение 2 (двух) часов;
6) оформление лицензии в форме электронного документа либо мотивированного ответа об отказе в выдаче лицензии и направление на подпись руководителю, время исполнения – в течение 1 (одного) часа;
7) подписание лицензии либо мотивированного ответа об отказе в выдаче лицензии, время исполнения – в течение 1 (одного) часа.
При выдаче лицензии на ввоз, вывоз тканей человека, крови и ее компонентов срок исполнения:
1) прием и регистрация документов. Определение ответственного исполнителя. Ответственный исполнитель, проверяет полноту представленных документов. В случае предоставления неполного пакетов документа, направление мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) проверка на наличие (отсутствие) оснований для отказа в выдаче лицензии. По результатам рассмотрения документов подготовка и предоставление на подпись руководству проекта приказа о выдаче либо об отказе в выдаче лицензии. Подписание приказа и направление его для исполнения, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
3) оформление лицензии в форме электронного документа либо мотивированного ответа об отказе в выдаче лицензии и направление на подпись руководителю. Подписание результата оказания государственной услуги, срок исполнения – 1 (один) рабочий день.
Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения к услугодателю, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) для оказания государственной услуги услугополучатель обращается на портал или к услугодателю.
Государственная услуга осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги, услугополучатель предоставляет в соответствии с пунктом 9 Стандарта.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию в информационной системе государственной базы данных (далее – ИС ГБД) "Е-лицензирование" с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя, при этом системой автоматически предоставляются и сохраняются сведения об услугополучателе с государственной базы данных "Юридические лица" (далее – ГБД ЮЛ) (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ИС ГБД "Е-лицензирование");

2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін тіркеу, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да пароль енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің тұпнұсқалығын тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-ның авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыруы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сондай-ақ электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы ЗТ МДҚ көрсетілетін қызметті алушы деректері туралы сұрату;
6) 2-шарт – ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерін тексеру;
7) 4-процесс – ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің расталмауына байланысты, сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұратуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
9) 3-шарт – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тізімде кері шақырылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
10) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты, сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
11) 7-процесс – қызмет көрсетуге арналған сұратудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
12) 8-процесс – электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұратуын) "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да тіркеу және сұратуды "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да өңдеу;
13) 4-шарт – өтініш бойынша деректерді тексеру;
14) 9-процесс - "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ өтінішінде көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
15) 10-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да қалыптастырылған қызмет көрсету нәтижесін (лицензия немесе электрондық құжат нысанындағы уәжді бас тарту) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптастырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы:

2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ИС ГБД "Е-лицензирование" для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через бизнес идентификационный номер (далее – БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование в ИС ГБД "Е-лицензирование" мотивированного ответа об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги (далее - Регламент), вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также запрос через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) о данных услугополучателя ГБД ЮЛ;
6) условие 2 – проверка данных услугополучателя на ГБД ЮЛ;
7) процесс 4 – формирование мотивированного ответа об отказе запрашиваемой услуги в связи с неподтверждением данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;
8) процесс 5 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
9) условие 3 – проверка на ИС ГБД "Е-лицензирование" срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между БИН, указанным в запросе, и БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
10) процесс 6 – формирование мотивированного ответа об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
11) процесс 7 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
12) процесс 8 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
13) условие 4 – проверка данных по заявлению;
14) процесс 9 - формирование мотивированного ответа об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющими нарушениями в данных услугополучателя указанных в заявлении ИС ГБД "Е-лицензирование";
15) процесс 10 – получение услугополучателем результата услуги (лицензии либо мотивированного ответа об отказе в форме электронного документа), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Через услугодателя:

1) 1-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету үшін "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да логин мен парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
2) 1-шарт – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да логин мен пароль арқылы көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
3) 2-процесс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыруы;
4) 3-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметі көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметі алушының деректерін енгізуі;
5) 4-процесс – ЭҮШ арқылы ЗТ МДҚ-ға көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрату жіберу;
6) 2-шарт – ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің бар болуын тексеру;
7) 5-процесс – ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 6-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттар мен мәліметтер нысаны бөлігінде сұрату нысанын толтыруы;
9) 7-процесс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да сұратуды тіркеу және "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті өңдеу;
10) 3-шарт – өтініш бойынша деректерді тексеру;
11) 8-процесс - "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ құжаттарында бұзушылықтардың бар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
12) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да қалыптастырылған қызмет көрсету нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы рұқсат немесе уәжді бас тарту) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-ын пайдалана отырып қалыптастырылады;
13) 10-процесс – жоба маманының лицензия беру туралы бұйрық жобасын жасауы, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жіберуі;
14) 11-процесс – маманның көрсетілетін қызметті алушының сұратуына сәйкес қызмет көрсету нәтижесін (электрондық құжат) қалыптастыруы. Электрондық құжат уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-ын пайдалана отырып қалыптастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (әрекеттер) реттілігін, көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің өзара іс-қимылын кеңінен сипаттау, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетіледі.
"Адам ағзаларын (ағзаларының
бөліктерін) және (немесе) адам
тіндерін, қан мен оның
компоненттерін Қазақстан
Республикасының
аумағына әкелуге және (немесе)
Қазақстан
Республикасының аумағынан
әкетуге лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-рәсімдерінің анықтамалығы
Адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн) әкелуге және
(немесе) әкетуге лицензия беру кезінде:
Адам тіндерін, қанды және оның компоненттерін әкелуге,
әкетуге лицензия беру кезінде:
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрiнiң
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 401 бұйрығына
5-қосымша
"Туыстас емес транспаланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын,
сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық мақсаттарға
арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған
жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде
адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық
шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін
Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 21.11.2017 № 856 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" мотивированного ответа об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор ответственным исполнителем услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ЮЛ о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование мотивированного ответа об отказе о невозможности получения данных, в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение ответственным исполнителем услугодателя формы запроса в части формы сведений и необходимых документов, предоставленных услугополучателем;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
10) условие 3 – проверка данных по заявлению;
11) процесс 8 – формирование мотивированного ответа об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющими нарушениями в документах ИС ГБД "Е-лицензирование";
12) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги (лицензии либо мотивированного ответа об отказе в форме электронного документа), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя;
13) процесс 10 – создание ответственным исполнителем проекта приказа о выдаче лицензии, направление на подпись руководителю услугодателя;
14) процесс 11 - формирование ответственным исполнителем результата оказания услуги (электронный документ) в соответствии с запросом услугополучателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению, к настоящему Регламенту.
Приложение
к регламенту
государственной услуги
"Выдача лицензии на ввоз на территорию
Республики Казахстан и (или) вывоз
с территории Республики Казахстан
органов (части органов) и (или)
тканей человека, крови и ее
компонентов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
При выдаче лицензии на ввоз и (или) вывоз органов (части органов) человека:
При выдаче лицензии на ввоз, вывоз тканей человека, крови и ее компонентов срок исполнения:
Приложение 5
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 401
Регламент государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований"
Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 21.11.2017 № 856 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1 - тарау. Жалпы ережелер
1. "Туыстас емес транспаланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаттарын) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 294 бұйрығымен бекітілген Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11356 болып тіркелген "Туыстас емес транспаланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаттарын) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
1. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі:
туыстас емес транспаланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынын әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаты);
диагностикалық мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердін, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаты) (бұдан әрі – қорытынды);
көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель), в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 294 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11356) (далее – Стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
заключение (разрешительный документ) на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации;
заключение (разрешительный документ) на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований (далее – заключение);
мотивированный ответ об отказе в выдаче заключении в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.

2 - тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) әрекеттерінің тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (әрекетті) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішті немесе электрондық сұратуды, сондай-ақ Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
Қорытынды беру кезінде:
1) кеңсе қызметкері портал арқылы келіп түскен мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған электрондық сұратуды тіркеуді жүзеге асырады. Өтініш қағаз тасығышта келіп түскен жағдайда кеңсе қызметкері қажетті ақпараттық жолдарды толтыра отырып және қажетті құжаттарды қоса тіркей отырып, өтінішті порталда тіркеуді жүзеге асырады. Басшы жауапты орындаушыны белгілейді. Жауапты орындаушы қорытынды беруден уәжді бас тарту үшін негіздердің болуына (болмауына) құжаттарды тексереді. Жауапты орындаушы құжаттарды қарау нәтижелері бойынша қорытынды беру не беруден бас тарту туралы бұйрықтың жобасын дайындайды және басшылыққа қол қоюға ұсынады, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) жауапты орындаушы электрондық құжат нысанында қорытындыны не қорытынды беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдейді және басшыға қол қоюға жібереді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
3) басшы қорытындыға не қорытынды беруден бас тарту туралы уәжді жауапқа қол қояды, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.
Қорытынды қайта рәсімдеу кезінде:
1) кеңсе қызметкері портал арқылы келіп түскен мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған электрондық сұратуды тіркеуді жүзеге асырады. Өтініш қағаз тасығышта келіп түскен жағдайда кеңсе қызметкері қажетті ақпараттық жолдарды толтыра отырып және қажетті құжаттарды қоса тіркей отырып, өтінішті порталда тіркеуді жүзеге асырады. Басшы жауапты орындаушыны белгілейді. Жауапты орындаушы қорытынды беруден уәжді бас тарту үшін негіздердің болуына (болмауына) құжаттарды тексереді. Жауапты орындаушы құжаттарды қарау нәтижелері бойынша қорытынды беру не беруден бас тарту туралы бұйрықтың жобасын дайындайды және басшылыққа қол қоюға ұсынады, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) жауапты орындаушы электрондық құжат нысанында қорытындыны не қорытынды беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдейді және басшыға қол қоюға жібереді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;

Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем заявления или электронного запроса, а также документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
При выдаче заключении:
1) сотрудник канцелярии осуществляет регистрацию электронного запроса на оказание государственной услуги поступившего через портал. В случае поступления заявления на бумажном носителе, сотрудник канцелярии производит регистрацию заявления на портале с заполнением необходимых информационных полей и прикреплением необходимых документов. Руководитель определяет ответственного исполнителя. Ответственный исполнитель проверяет документы на наличие (отсутствие) оснований для мотивированного ответа об отказе в выдаче заключении. По результатам рассмотрения документов ответственный исполнитель готовит и предоставляет на подпись руководителю проект приказа о результатах оказания государственной услуги, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) ответственный исполнитель оформляет заключение либо мотивированный ответ об отказе в выдаче заключения в форме электронного документа и направляет на подпись руководителю, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
3) руководитель подписывает заключение либо мотивированный ответ об отказе в выдаче заключения, срок исполнения – 1 (один) рабочий день.
При переоформлении заключения:
1) сотрудник канцелярии осуществляет регистрацию электронного запроса на оказание государственной услуги поступившего через портал. В случае поступления заявления на бумажном носителе, сотрудник канцелярии производит регистрацию заявления на портале с заполнением необходимых информационных полей и прикреплением необходимых документов. Руководитель определяет ответственного исполнителя. Ответственный исполнитель проверяет документы на наличие (отсутствие) оснований для мотивированного ответа об отказе в выдаче заключении. По результатам рассмотрения документов ответственный исполнитель готовит и предоставляет на подпись руководителю проект приказа о результатах оказания государственной услуги, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) ответственный исполнитель оформляет заключение либо мотивированный ответ об отказе в выдаче заключения в форме электронного документа и направляет на подпись руководителю, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;

2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін тіркеу, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да пароль енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің тұпнұсқалығын тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-ның авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыруы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сондай-ақ электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы ЗТ МДҚ көрсетілетін қызметті алушы деректері туралы сұрату;
6) 2-шарт – ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерін тексеру;
7) 4-процесс – ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің расталмауына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұратуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
9) 3-шарт – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тізімде кері шақырылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
10) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
11) 7-процесс – қызмет көрсетуге арналған сұратудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
12) 8-процесс – электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұратуын) "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да тіркеу және сұратуды "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да өңдеу;
13) 4-шарт – өтініш бойынша деректерді тексеру;
14) 9-процесс - "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ өтінішінде көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
15) 10-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да қалыптастырылған қызмет көрсету нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-ын пайдалана отырып қалыптастырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы:

2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ИС ГБД "Е-лицензирование" для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через бизнес идентификационный номер (далее – БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование в ИС ГБД "Е-лицензирование" мотивированного ответа об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также запрос через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) о данных услугополучателя ГБД ЮЛ;
6) условие 2 – проверка данных услугополучателя на ГБД ЮЛ;
7) процесс 4 – формирование мотивированного ответа об отказе запрашиваемой услуги в связи с неподтверждением данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;
8) процесс 5 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
9) условие 3 – проверка на ИС ГБД "Е-лицензирование" срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между БИН, указанным в запросе, и БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
10) процесс 6 – формирование мотивированного ответа об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
11) процесс 7 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
12) процесс 8 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
13) условие 4 – проверка данных по заявлению;
14) процесс 9 - формирование мотивированного ответа об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющими нарушениями в данных услугополучателя указанных в заявлении ИС ГБД "Е-лицензирование";
15) процесс 10 – получение услугополучателем результата услуги, сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Через услугодателя:

1) 1-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету үшін "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да логин мен парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
2) 1-шарт – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да логин мен пароль арқылы көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
3) 2-процесс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыруы;
4) 3-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметі көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметі алушы деректерін енгізуі;
5) 4-процесс – ЭҮШ арқылы ЗТ МДҚ-ға көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрату жіберу;
6) 2-шарт – ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болуын тексеру;
7) 5-процесс – ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 6-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттар мен мәліметтер нысаны бөлігінде сұрату нысанын толтыруы;
9) 7-процесс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да сұратуды тіркеу және "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті өңдеу;
10) 2-шарт – өтініш бойынша деректерді тексеру;
11) 8-процесс - "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ құжаттарында бұзушылықтардың бар болуына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
12) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да қалыптастырылған қызмет көрсету нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы рұқсат немесе уәжді бас тарту) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-ын пайдалана отырып қалыптастырылады;
13) 10-процесс – жоба маманының рұқсат беру туралы бұйрықтың жобасын жасауы, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді;
14) 11-процесс – маманның көрсетілетін қызметті алушының сұратуына сәйкес қызмет көрсету нәтижесін (электрондық құжат) қалыптастыруы. Электрондық құжат уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-ын пайдалана отырып қалыптастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (әрекеттер) реттілігін, көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің өзара іс-қимылын кеңінен сипаттау, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетіледі.
"Туыстас емес
транспаланттауды жүргізу
мақсатында гемопоэздікдің
жасушаларын, сүйек кемігін
өткізген жағдайда, оларды,
сондай-ақ диагностикалық
мақсаттарға арналған немесе
биомедициналық зерттеулер
жүргізу процесінде алынған
жасушалардың, тіндердің,
биологиялық сұйықтықтар мен
сөлдердің, оның ішінде адамның
тіршілік әрекеті өнімдерінің,
физиологиялық және
патологиялық шығындылардың,
сүртінділердің,
қырындылардың,
шайындылардың үлгілерін
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетуге қорытынды
(рұқсат беру құжатын) беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрiнiң
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 401 бұйрығына
6-қосымша
"Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтерді көрсетуге үміткер тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің және/немесе міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру қызметінің әлеуетті өнім берушісінің денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосу үшін қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес келмеуін) айқындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1) процесс 1 – ввод сотрудником канцелярии услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике канцелярии услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование в ИС ГБД "Е-лицензирование" мотивированного ответа об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника канцелярии услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником канцелярии услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги (далее – Регламент), вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником канцелярии услугодателя данных услугополучателя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ЮЛ о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование мотивированного ответа о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение сотрудником канцелярии услугодателя формы запроса в части формы сведений и необходимых документов, предоставленных услугополучателем;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
10) условие 2 – проверка данных по заявлению;
11) процесс 8 – формирование мотивированного ответа об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющими нарушениями в документах ИС ГБД "Е-лицензирование";
12) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги (разрешение либо мотивированного ответа об отказе в форме электронного документа), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя;
13) процесс 10 – создание ответственным исполнителем проекта приказа о выдаче разрешения, направление на подпись руководителю услугодателя;
14) процесс 11 - формирование ответственным исполнителем результата оказания услуги (электронный документ) в соответствии с запросом услугополучателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению, к настоящему Регламенту.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача заключения (разрешительного
документа) на ввоз на территорию
Республики Казахстан и вывоз
с территории Республики Казахстан
гемопоэтических стволовых клеток,
костного мозга в случае их перемещения
с целью проведения неродственной
трансплантации, а также образцов клеток,
тканей, биологических жидкостей и секретов,
в том числе продуктов жизнедеятельности
человека, физиологических и патологических
выделений, мазков, соскобов, смывов,
предназначенных для диагностических
целей или полученных в процессе проведения
биомедицинских исследований"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 6
к приказу Министра
здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 401
Регламент государственной услуги "Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и/или обязательного социального медицинского страхования предъявляемым требованиям для включения в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования"

Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 12.03.2019 № ҚР ДСМ-7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтерді көрсетуге үміткер тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің және/немесе міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру қызметінің әлеуетті өнім берушісінің денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосу үшін қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес келмеуін) айқындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамының (бұдан әрі – "ӘлМСҚ" КеАҚ) облыстардағы Астана, Алматы және Шымкент қалаларындағы филиалдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 294 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11356 болып тіркелген) бекітілген "Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтерді көрсетуге үміткер тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің және/немесе міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру қызметінің әлеуетті өнім берушісінің денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосу үшін қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес келмеуін) айқындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде (бұдан әрі – МӘМС) медициналық қызметтерді көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосу немесе Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық қызметтерді көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосуға арналған өтінімнің қабылданбауы туралы хабарлама (бұдан әрі – қабылданбауы туралы хабарлама).
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекеттерінің тәртібін сипаттау

Сноска. Регламент в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 12.03.2019 № ҚР ДСМ-7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и/или обязательного социального медицинского страхования предъявляемым требованиям для включения в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (далее – государственная услуга) оказывается филиалами некоммерческого акционерного общества "Фонд социального медицинского страхования" (далее – НАО "ФСМС") в областях, городах Астана, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель), в соответствии со стандартом государственной услуги "Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и/или обязательного социального медицинского страхования предъявляемым требованиям для включения в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования", утвержденным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 294 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11356) (далее – Стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – включение в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС) либо уведомление об отклонении заявки для включения в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинских услуг в рамках ГОБМП и в системе ОСМС (далее – уведомление об отклонении) по форме согласно приложению 1 к Стандарту.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (әрекетті) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтерді көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосуға арналған өтінімді (бұдан әрі – өтінім) және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген сәттен бастап "ӘлМСҚ" КеАҚ филиалы кеңсесінің қызметкері өтінімді және оған қоса берілетін құжаттарды қабылдауды, бір мезгілде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады. Құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған жағдайда кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға өтінімді қабылдаудан бас тартады. Толық құжаттар пакеті ұсынылған жағдайда өтінімдерді тіркеу журналында өтінімді тіркеуді және "ӘлМСҚ" КеАҚ филиалы медициналық көмекті сатып алу бөлімінің жауапты қызметкеріне өтінімді және қоса берілетін құжаттарды беруді жүзеге асырады, орындау мерзімі – 15 минут;
2) "ӘлМСҚ" КеАҚ филиалы медициналық көмекті сатып алу бөлімінің жауапты қызметкері өтінімді және оған қоса берілген құжаттарды қойылатын талаптарға сәйкестігіне қарайды;
өтінім және оған қоса берілетін құжаттар қойылатын талаптарға сәйкес келген жағдайда "ӘлМСҚ" КеАҚ Басқарма Төрағасының немесе "ӘлМСҚ" КеАҚ Басқарма Төрағасы болмаған жағдайда оны алмастыратын адамның атына (бұдан әрі – "ӘлМСҚ" КеАҚ басшысы) көрсетілетін қызметті алушыны ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық қызметтерді көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосу үшін көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді қамтитын ілеспе хатты дайындайды;
көрсетілетін қызметті алушы белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда қабылданбауы туралы хабарламаны ресімдейді, орындау мерзімі – күнтізбелік 1 (бір) күн;
3) "ӘлМСҚ" КеАҚ филиалының басшысы көрсетілетін қызметті алушыны ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық қызметтерді көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосу туралы ілеспе хатқа/қабылданбауы туралы хабарламаға қол қояды;
"ӘлМСҚ" КеАҚ филиалы медициналық көмекті сатып алу бөлімінің жауапты қызметкері "ӘлМСҚ" КеАҚ-ға Электрондық құжат айналымы жүйесі арқылы ілеспе хатпен көрсетілетін қызметті алушы туралы мәлеметтерді жібереді не қабылданбауы туралы хабарламаны "ӘлМСҚ" КеАҚ филиалы кеңсесінің қызметкеріне береді, орындау мерзімі – күнтізбелік 1 (бір) күн;

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем заявки для включения в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – заявка) и документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) с момента обращения к услугодателю, сотрудник канцелярии филиала НАО "ФСМС" осуществляет прием заявки и прилагаемых к ней документов от услугополучателя, одновременно проверяет полноту представленных документов. В случае представления неполного пакета документов сотрудник канцелярии отказывает в приеме заявки услугополучателю. В случае представления полного пакета документов осуществляет регистрацию заявки в журнале регистрации заявок и передачу заявки и прилагаемых документов ответственному сотруднику отдела закупок медицинской помощи филиала НАО "ФСМС", срок исполнения – 15 минут;
2) ответственный сотрудник отдела закупок медицинской помощи филиала НАО "ФСМС" рассматривает заявку и прилагаемые к ней документы на соответствие предъявляемым требованиям;
в случае соответствия заявки и прилагаемых к ней документов предъявляемым требованиям, подготавливает сопроводительное письмо на имя Председателя Правления НАО "ФСМС" либо лица его замещающего, в случае отсутствия Председателя Правления НАО "ФСМС" (далее – руководитель НАО "ФСМС"), содержащее сведения об услугополучателе, для включения услугополучателя в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинских услуг в рамках ГОБМП и в системе ОСМС;
в случае несоответствия услугополучателя установленным требованиям, оформляет уведомление об отклонении, срок исполнения – 1 (один) календарный день;
3) руководитель филиала НАО "ФСМС" подписывает сопроводительное письмо о включении услугополучателя в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинских услуг в рамках ГОБМП и в системе ОСМС/уведомление об отклонении;
ответственный сотрудник отдела закупок медицинской помощи филиала НАО "ФСМС" направляет сведения об услугополучателе с сопроводительным письмом посредством Системы электронного документооборота в НАО "ФСМС" либо передает уведомление об отклонении сотруднику канцелярии филиала НАО "ФСМС", срок исполнения – 1 (один) календарный день;

4) "ӘлМСҚ" КеАҚ басшысы немесе оны алмастыратын адам ілеспе хатқа "ӘлМСҚ" КеАҚ Медициналық көмекті сатып алуды ұйымдастыру және мониторингтеу департаментіне жұмыс үшін деген қарар қояды;
"ӘлМСҚ" КеАҚ Медициналық көмекті сатып алуды ұйымдастыру және мониторингтеу департаменті медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру басқармасының жауапты қызметкері "ӘлМСҚ" КеАҚ ТМККК және/немесе МӘМС әлеуетті қызметті берушісінің мәліметтерін ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық қызметтерді көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосады;
"ӘлМСҚ" КеАҚ филиалы кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға өтінімнің қабылданбауы туралы хабарламаны қолма-қол береді немесе көрсетілетін қызметті алушыға почта байланысы арқылы өтінімнің қабылданбауы туралы хабарламаны жібереді, орындау мерзімі – күнтізбелік 1 (бір) күн.
6. Мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) тіркелген өтінім;
2) көрсетілетін қызметті алушының өтінімін қарау;
3) көрсетілетін қызметті алушы қойылатын талаптарға сәйкес келген жағдайда – "ӘлМСҚ" КеАҚ басшысына көрсетілетін қызметті алушыны ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық қызметтерді көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосу үшін ілеспе хатпен көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді дайындайды;
4) ТМККК және/немесе МӘМС әлеуетті қызметті берушісі қойылатын талаптарға сәйкес келмеген жағдайда – өтінімнің қабылданбауы туралы хабарламаны ресімдеу;
5) "ӘлМСҚ" КеАҚ филиалы басшысының ілеспе хатқа/өтінімнің қабылданбауы туралы хабарламаға қол қоюы;
6) "ӘлМСҚ" КеАҚ басшысының қарар қоюы;
7) көрсетілетін қызметті алушыны ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық қызметтерді көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосу;
8) көрсетілетін қызметті алушыға өтінімнің қабылданбауы туралы хабарламаны беру немесе почта байланысы арқылы жіберу.
3-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің, көрсетілетін қызметтерді берушілердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) "ӘлМСҚ" КеАҚ филиалы кеңсесінің қызметкері;
2) "ӘлМСҚ" КеАҚ филиалы медициналық көмекті сатып алуды ұйымдастыру бөлімінің жауапты қызметкері;
3) "ӘлМСҚ" КеАҚ филиалының басшысы;
4) "ӘлМСҚ" КеАҚ басшысы;
5) "ӘлМСҚ" КеАҚ Медициналық көмекті сатып алуды ұйымдастыру және мониторингтеу департаменті медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру басқармасының жауапты қызметкері.

4) руководитель НАО "ФСМС" либо лицо его замещающее накладывает резолюцию на сопроводительное письмо Департаменту организации и мониторинга закупа медицинской помощи НАО "ФСМС" для работы;
ответственный сотрудник управления по организации закупа медицинских услуг Департамента по организации и мониторингу закупа медицинской помощи НАО "ФСМС" включает сведения потенциального поставщика услуг ГОБМП и/или ОСМС в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинских услуг в рамках ГОБМП и в системе ОСМС;
сотрудник канцелярии филиала НАО "ФСМС" выдает нарочно услугополучателю уведомление об отклонении либо направляет уведомление об отклонении услугополучателю посредством почтовой связи, срок исполнения – 1 (один) календарный день.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированная заявка;
2) рассмотрение заявки услугополучателя;
3) при соответствии услугополучателя предъявляемым требованиям – подготовка сведений услугополучателя с сопроводительным письмом на руководителя НАО "ФСМС" для включения услугополучателя в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинских услуг в рамках ГОБМП и в системе ОСМС;
4) при несоответствии потенциального поставщика услуг ГОБМП и/или ОСМС предъявляемым требованиям - оформление уведомления об отклонении заявки;
5) подписание руководителем филиала НАО "ФСМС" сопроводительного письма /уведомления об отклонении заявки;
6) наложение резолюции руководителем НАО "ФСМС"
7) включение услугополучателя в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинских услуг в рамках ГОБМП и в ОСМС;
8) выдача или направление уведомления об отклонении заявки посредством почтовой связи услугополучателю.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателей, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии филиала НАО "ФСМС";
2) ответственный сотрудник отдела закупок медицинской помощи филиала НАО "ФСМС";
3) руководитель филиала НАО "ФСМС";
4) руководитель НАО "ФСМС"
5) ответственный сотрудник управления по организации закупа медицинских услуг Департамента по организации и мониторингу закупа медицинской помощи НАО "ФСМС".

8. Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
1) құжаттар пакетін қабылдау, толықтығын қарау, құжаттар пакеті толық болмаған жағдайда қабылдаудан бас тарту және ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтінімді және оған қоса берілген құжаттарды құжаттарды тіркеу, орындау мерзімі – 15 (он бес) минут;
2) өтінімнің және оған қоса берілген құжаттардың қойылатын талаптарға сәйкестігін қарау, ілеспе хатпен көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді дайындау/өтінімнің қабылданбауы туралы хабарламаны дайындау, орындау мерзімі – күнтізбелік 1 (бір) күн;
3) ілеспе хатқа/өтінімнің қабылданбауы туралы хабарламаға қол қою, "ӘлМСҚ" КеАҚ-ға Электрондық құжат айналымы жүйесі арқылы ілеспе хатпен көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді жіберу – күнтізбелік 1 (бір) күн;
4) "ӘлМСҚ" КеАҚ басшысының ілеспе хатқа Медициналық көмекті сатып алуды ұйымдастыру және мониторингтеу департаментіне жұмыс үшін қабылдау деген қарар қоюы;
көрсетілетін қызметті алушыны ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық қызметтерді көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына қосу немесе көрсетілетін қызметті алушыға өтінімнің қабылданбауы туралы хабарламаны беру немесе көрсетілетін қызметті алушыға почта байланысы арқылы хабарламаны жіберу, орындау мерзімі – күнтізбелік 1 (бір) күн.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (әрекеттер) реттілігін, көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің өзара іс-қимылын кеңінен сипаттау, осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетіледі.
"Тегін медициналық көмектің
кепілдендірілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
медициналық қызметтерді
көрсетуге үміткер тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемінің және/немесе
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
қызметінің әлеуетті өнім
берушісінің денсаулық сақтау
субъектілерінің дерекқорына
қосу үшін қойылатын талаптарға
сәйкестігін (сәйкес келмеуін)
айқындау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрiнiң
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 401 бұйрығына
7-қосымша
"Медициналық технологияларға клиникалық зерттеу жүргізуге рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 21.11.2017 № 856 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием, рассмотрение на полноту пакета документов, отказ в приеме документов в случае неполного пакета документов и в случае полноты представленных документов регистрация заявки и приложенных к ней документов для получения государственной услуги, срок исполнения – 15 (пятнадцать) минут;
2) рассмотрение заявки и прилагаемых документов на соответствие предъявляемым требованиям, подготовка сведений об услугополучателе с сопроводительным письмом/подготовка уведомления об отклонении заявки, срок исполнения – 1 (один) календарный день;
3) подписание сопроводительного письма/уведомления об отклонении заявки, направление сведений об услугополучателе с сопроводительным письмом посредством Системы электронного документооборота в НАО "ФСМС" – 1 (один) календарный день;
4) наложение резолюции на сопроводительное письмо руководителем НАО "ФСМС" для принятия к работе Департаменту организации и мониторинга закупа медицинской помощи НАО "ФСМС";
включение услугополучателя в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинских услуг в рамках ГОБМП и в ОСМС либо выдача услугополучателю уведомления об отклонении заявки или направление уведомления услугополучателю посредством почтовой связи, срок исполнения – 1 (один) календарный день.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение к регламенту
государственной услуги
"Определение соответствия
(несоответствия) потенциального
поставщика услуг
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и/или обязательного
социального медицинского
страхования предъявляемым
требованиям для включения в
базу данных субъектов
здравоохранения, претендующих
на оказание медицинских услуг
в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 7
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 401
Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на проведение клинических исследований медицинских технологий"
Сноска. Приложение 7 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 21.11.2017 № 856 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Медициналық технологияларға клиникалық зерттеу жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 294 бұйрығымен бекітілген Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11356 болып тіркелген "Медициналық технологияларға клиникалық зерттеу жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – клиникалық зерттеу жүргізуге рұқсат не рұқсатты беруден бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2 - тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекеттерінің тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (әрекетті) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішті немесе электрондық сұратуды, сондай-ақ Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Ғылым және адами ресурстар департаменті (бұдан әрі – Департамент) қеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы орындаушыны анықтайдығ орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) Департаменттің жауапты орындаушысы өтініштерді қарайды, Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттардың толықтығын, сәйкестігін (сәйкес еместігін) тексереді, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медицина ғалымдары кеңесінің (бұдан әрі – Ғалымдар кеңесі) мүшелеріне сараптамаға жіберу үшін құжаттарды дайындауды жүргізеді. Ұсынылған құжаттар толық болмаған және (немесе) белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауап дайындайды, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
3) Ғалымдар кеңесінің мүшелері ұсынылған құжаттарға сараптама жүргізеді, орындалу мерзімі – 16 (он алты) жұмыс күні;

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на проведение клинических исследований медицинских технологий" (далее - государственная услуга) оказывается Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее - услугодатель), в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача разрешения на проведение клинических исследований медицинских технологий", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 294, (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11356) (далее – Стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на проведение клинических исследований либо мотивированный ответ об отказе выдачи разрешения.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем заявления или электронного запроса, а также документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии Департамента науки и человеческих ресурсов Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Департамент) осуществляет прием и регистрацию документов для оказания государственной услуги. Руководитель услугополучателя определяет исполнителя, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) ответственный исполнитель Департамента рассматривает заявки, проверяет полноту соответствие (несоответствие) пакета документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта, проводит подготовку документов для отправки на экспертизу членам Ученого медицинского совета Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее - Ученый совет). В случае неполноты и (или) несоответствия представленных документов установленным требованиям, готовит мотивированный ответ об отказе рассмотрения заявления, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
3) члены Ученого совета проводят экспертизу представленных документов, срок исполнения – 16 (шестнадцать) рабочих дней;

4) Департаменттің жауапты орындаушысы Ғалымдар кеңесінің төрағасымен Ғалымдар кеңесі өтетін күнді келіседі, орындалу мерзімі - 1 (бір) жұмыс күні;
5) Ғалымдар кеңесінің мүшелері отырыста сараптаманың нәтижелерін қарайды және рұқсат беру не рұқсат беруден бас тарту туралы уәжді жауап туралы шешім қабылдайды, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
6) Департаменттің жауапты орындаушысы рұқсат беру не рұқсат беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдейді және Ғалымдар кеңесі төрағасы қол қояды, орындалу мерзімі - 2 (екі) жұмыс күні.
6. Келесі рәсімді (әрекетті) орындауды бастау үшін негіз болып табылатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) жауапты орындаушыны анықтау;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығын және сәйкестігін анықтау, деректерді Ғалымдар кеңесі мүшелеріне сараптамаға жіберуге дайындау не өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауапты жіберу;
4) ұсынылған құжаттарға сараптама жүргізу;
5) Ғалымдар кеңесі төрағасымен Ғалымдар кеңесі өтетін күнді келісу;
6) Ғалымдар кеңесі отырысын ұйымдастыру және өткізу және рұқсат беру не рұқсат беруден бас тарту туралы шешім қабылдау;
7) рұқсат беруді не рұқсат беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдеу және оған қол қою.
3-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң
құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері қатысады:
1) Ғылым және адами ресурстар департаменті;
2) Ғалымдар кеңесі.
8. Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
1) құжаттарды қабылдау және тіркеу. Жауапты орындаушыны анықтау, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығын және сәйкестігін анықтау, деректерді Ғалымдар кеңесі мүшелерінің сараптамасына жіберу үшін дайындау не өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауапты жіберу, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
3) ұсынылған құжаттарға сараптама жүргізу, орындалу мерзімі – 16 (он алты) жұмыс күні;
4) Ғалымдар кеңесінің төрағасымен Ғалымдар кеңесі өтетін күнді келісу, орындалу мерзімі - 1 (бір) жұмыс күні;
5) Ғалымдар кеңесі отырысын ұйымдастыру және өткізу және рұқсат беру не рұқсат беруден бас тарту туралы шешім қабылдау, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;

4) ответственный исполнитель Департамента согласует с председателем Ученого совета дату проведения Ученого совета, срок исполнения - 1 (один) рабочий день;
5) члены Ученого совета рассматривают на заседании результаты экспертизы и принимают решение о выдаче разрешения либо о мотивированном ответе об отказе выдачи разрешения, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
6) ответственный исполнитель Департамента оформляет и подписывает председателем Ученого совета разрешение либо мотивированный ответ об отказе выдачи разрешения, срок исполнения - 2 (два) рабочих дня.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) определение ответственного исполнителя;
3) определение полноты и соответствия представленных документов, подготовка данных для направления на экспертизу членам Ученого совета либо направление мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления;
4) проведение экспертизы представленных документов;
5) согласование с председателем Ученого совета даты проведения Ученого совета;
6) организация и проведение заседания Ученого совета и принятие решения о выдаче разрешения либо мотивированного ответа об отказе в выдаче разрешения;
7) оформление и подписание разрешения либо мотивированного ответа об отказе в выдаче разрешения.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения услугодателя:
1) ответственный исполнитель Департамента;
2) Ученый совет.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов. Определение ответственного исполнителя, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) определение полноты и соответствия представленных документов, подготовка данных для направления на экспертизу членам Ученого совета либо направление мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
3) проведение экспертизы представленных документов, срок исполнения – 16 (шестнадцать) рабочих дней;
4) согласование с председателем Ученого совета даты проведения Ученого совета, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
5) организация и проведение заседания Ученого совета и принятие решения о выдаче разрешения либо мотивированного ответа об отказе в выдаче разрешения, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;

6) рұқсат беру не рұқсат беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдеу және оған қол қою, орындалу мерзімі - 2 (екі) жұмыс күні.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (әрекеттер) реттілігін, көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің өзара іс-қимылын кеңінен сипаттау, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетіледі.
"Медициналық технологияларға
клиникалық зерттеу жүргізуге
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрiнiң
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 401 бұйрығына
8-қосымша
"Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншілес ұйымдарында,
сондай-ақ Назарбаев Университетінде немесе оның медициналық ұйымдарында,
Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының медициналық
ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған
тұлғаларды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 21.11.2017 № 856 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншілес ұйымдарында, сондай-ақ Назарбаев Университетінде немесе оның медициналық ұйымдарында, Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған тұлғаларды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті (бұдан әрі – Комитет) және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 294 бұйрығымен бекітілген Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11356 болып тіркелген "Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншілес ұйымдарында, сондай-ақ Назарбаев Университетінде немесе оның медициналық ұйымдарында, Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған тұлғаларды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.

6) оформление и подписание разрешения либо мотивированного ответа мотивированного ответа об отказе в выдаче разрешения, срок исполнения – 2 (два) рабочих дня.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению, к настоящему Регламенту.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на проведение
клинических исследований
медицинских технологий"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 8
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 401
Регламент государственной услуги "Допуск иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также Назарбаев Университете или его медицинских организациях, медицинских организациях Управления Делами Президента Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 8 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 21.11.2017 № 856 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Допуск иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также Назарбаев Университете или его медицинских организациях, медицинских организациях Управления Делами Президента Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель), в соответствии со Стандартом государственной услуги "Допуск иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также Назарбаев Университете или его медицинских организациях, медицинских организациях Управления Делами Президента Республики Казахстан", утверждено приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 294 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11356) (далее – Стандарт).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).

Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.05.2018 № 287 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының қолтаңбасымен қағаз түріндегі құжат нысанындағы маман сертификаты (бұдан әрі – сертификат) не сертификатты беруден бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2 - тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекеттерінің тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (әрекетті) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қосымшасымен бірге алуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркеуді жүргізеді және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға береді. Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қарар жазады және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына береді. Көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қарайды, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдейді, орындалу мерзімі – 7 (жеті) жұмыс күні;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына қол қоюға енгізеді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды және кеңсеге береді. Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға курьер арқылы береді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.05.2018 № 287 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Келесі рәсімді (әрекетті) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі:
1) тіркелген өтініш;
2) жауапты орындаушыны белгілеу;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығы мен сәйкестігін анықтау, сәйкес келмеген кезде өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауапты жіберу;

Сноска. Пункт 1 изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения РК от 29.05.2018 № 287 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – сертификат специалиста (далее – сертификат), либо мотивированный ответ об отказе в выдаче сертификата в форме бумажного документа, с подписью уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления услугополучателя, с приложением документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя проводит регистрацию документов и передает на рассмотрение руководству услугодателя. Руководство услугодателя налагает резолюцию и передает документы услугополучателя руководителю отдела услугодателя. Руководитель отдела услугодателя определяет ответственного исполнителя, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает документы, оформляет результат оказания государственной услуги, срок исполнения –7 (семь) рабочих дней;
3) ответственный исполнитель услугодателя вносит результат оказания государственной услуги руководителю отдела услугодателя на подписание, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги и передает в канцелярию. Сотрудник канцелярии услугодателя передает результат оказания государственной услуги в Государственную корпорацию через курьера, срок исполнения – 1 (один) рабочий день.
Сноска. Пункт 5 изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения РК от 29.05.2018 № 287 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление;
2) определение ответственного исполнителя;
3) определение полноты и соответствие представленных документов, при несоответствии направление мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления;

4) сертификатты не сертификатты беруден бас тарту туралы уәжді жауапты электрондық форматта ресімдеу;
5) бұйрыққа қол қою;
6) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға беру.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.05.2018 № 287 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң
құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
1) құжаттарды тіркеу және орындаушыны белгілеу, орындау мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығы мен сәйкестігін тексеру, сәйкес келмеген кезде өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауапты жіберу, орындалу мерзімі – 7 (жеті) жұмыс күні;
3) сертификатты не сертификатты беруден бас тарту туралы уәжді жауапты ресімдеу, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
4) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қою және Мемлекеттік корпорацияға курьер арқылы беру, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.05.2018 № 287 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.05.2018 № 287 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау:
Ескерту. Стандарт 4-тараумен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.05.2018 № 287 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібін сипаттау және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді;
2) Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы – 20 минуттан артық емес;
3) көрсетілетін қызметті алушы (не уәкілетті өкілі: өкілеттікті растайтын құжат бойынша заңды тұлға, нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша жеке тұлға) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес қажетті құжаттардың тізбесі.
Мемлекеттік корпорацияда қабылдау жеделдетілген қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібімен жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша электрондық кезекті портал арқылы "брондауға" болады.
Құжаттарды қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорация операторы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорынан деректерді көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының түпнұсқаларымен салыстырады және түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарып береді.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, Мемлекеттік корпорация операторы ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім алады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорация операторы көрсетілетін қызметті алушыға Стандарттың 8-қосымшасына сәйкес тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді.";

4) оформление сертификата, либо мотивированного ответа об отказе в выдаче сертификата в бумажной форме;
5) подписание приказа;
6) передача результата оказания государственной услуги в Государственную корпорацию.
Сноска. Пункт 6 изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения РК от 29.05.2018 № 287 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя:
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация документов и определение исполнителя, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) проверка полноты и соответствия представленных документов, при несоответствии направление мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления, срок исполнения – 7 (семь) рабочих дней;
3) оформление сертификата, либо мотивированного ответа, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
4) подписание результата оказания государственной услуги и его передача в Государственную корпорацию через курьера, срок исполнения – 1 (один) рабочий день.
Сноска. Пункт 8 изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения РК от 29.05.2018 № 287 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 29.05.2018 № 287 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Регламент дополнен главой 4 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 29.05.2018 № 287 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и длительность обработки запроса услугополучателя:
1) для оказания государственной услуги услугополучатель обращается в Государственную корпорацию;
2) длительность обработки запроса услугополучателя в Государственной корпорации – не более 20 минут;
3) перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающему полномочия, физического лица по нотариально засвидетельствованной доверенности) согласно пункту 9 стандарта государственной услуги.
Прием в Государственной корпорации осуществляется в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно "бронирование" электронной очереди посредством портала.
При приеме документов оператор Государственной корпорации сверяет данные из государственной базы данных физических лиц с оригиналами документов услугополучателя и возвращает оригиналы услугополучателю.
Оператор Государственной корпорации получает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме всех необходимых документов для получения государственной услуги, оператор Государственной корпорации выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов согласно пунктом 8 Стандарта;

4) Мемлекеттік корпорация операторы қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жібереді – 3 сағат.
10. Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік кызмет көрсету нәтижесін алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің іс-қимыл тәртіптері осы регламенттің 8-тармағына сәйкес жүзеге асырылады;
2) Мемлекеттік корпорация операторы көрсетілетін қызметті берушіден мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алады – 3 сағат;
3) Мемлекеттік корпорация операторы көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді – 20 минут.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің рәсімдерін (іс-қимылдарын) толық сипаттау, сондай-ақ Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Денсаулық сақтау саласындағы
ұлттық холдингте және оның
еншілес ұйымдарында,
сондай-ақ Назарбаев
Университетінде немесе оның
медициналық ұйымдарында,
Қазақстан Республикасының
Президенті іс басқармасының
медициналық ұйымдарында
кәсіптік медициналық қызметті
жүзеге асыруға шақырылған
тұлғаларды қоспағанда,
шетелдік мамандарды
клиникалық практикаға жіберу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.05.2018 № 287 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 401 бұйрығына
9-қосымша
"Денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіптік даярлығын бағалауды және біліктілігінің сәйкестігін растауды жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектісін аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Бұйрық регламентпен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.05.2018 № 287 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіптік даярлығын бағалауды және біліктілігінің сәйкестігін растауды жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектісін аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 294 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11356 болып тіркелген) "Денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіптік даярлығын бағалауды және біліктілігінің сәйкестігін растауды жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектісін аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

4) оператор Государственной корпорации направляет принятые документы услугодателю – 3 часа.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
1) порядок действий структурных подразделений услугодателя в процессе оказания государственной услуги осуществляется в соответствии с пунктом 8 настоящего регламента;
2) оператор Государственной корпорации получает результат оказания государственной услуги от услугодателя – 3 часа;
3) оператор Государственной корпорации выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги – 20 минут.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению, к настоящему регламенту государственной услуги."
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Допуск иностранных
специалистов к клинической
практике, за исключением
лиц, приглашенных к
осуществлению
профессиональной медицинской
деятельности в Национальном
холдинге в области
здравоохранения и его
дочерних организациях, а также
Назарбаев Университете или его
медицинских организациях,
медицинских организациях
Управления делами Президента
Республики Казахстан"
Сноска. Приложение в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.05.2018 № 287 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 9
к приказу Министра
здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 401
Сноска. Приказ дополнен приложением 9 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 29.05.2018 № 287 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Регламент государственной услуги "Аккредитация субъекта здравоохранения, осуществляющего оценку профессиональной подготовленности и подтверждение соответствия квалификации специалистов в области здравоохранения"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аккредитация субъекта здравоохранения, осуществляющего оценку профессиональной подготовленности и подтверждение соответствия квалификации специалистов в области здравоохранения" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель), в соответствии со Стандартом государственной услуги "Аккредитация субъекта здравоохранения, осуществляющего оценку профессиональной подготовленности и подтверждение соответствия квалификации специалистов в области здравоохранения", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 294 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11356) (далее – Стандарт).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіптік даярлығын бағалауды және біліктілігінің сәйкестігін растауды жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектісін аккредиттеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) не Стандарттың 10-тармағында көзделген куәлікті беруден бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) іс-қимылдарының тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды қоса бере отырып, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің алуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттардың тіркеуін жүргізеді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға береді. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қарар жазады және көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің басқарма басшысына береді. Көрсетілетін қызметті берушінің басқарма басшысы көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысын айқындайды, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) құжаттардың толық емес пакетін және (немесе) мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайларда көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап рәсімдейді. Құжаттар пакеті толық болған кезде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы жөніндегі біріккен комиссияның (бұдан әрі – СБК) хатшысына береді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
3) СБК хатшысы аккредиттеу стандарттарына сәйкестігін қарау үшін құжаттарды СБК отырысына енгізеді. СБК отырысын өткізу қорытындылары бойынша хаттама жасайды, орындалу мерзімі – 8 (сегіз) жұмыс күні;
4) СБК хатшысы хаттаманың көшірмесін көрсетілетін қызметті берушіге жібереді, орындалу мерзімі – 2 (екі) жұмыс күні;
5) СБК ұсыныстары негізінде көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы аккредиттеу туралы куәлікті беру не бермеу туралы бұйрықтың жобасын рәсімдейді және қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді, орындалу мерзімі – 2 (екі) жұмыс күні;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұйрыққа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына береді. Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы аккредиттеу туралы куәлікті не аккредиттеу туралы куәлікті беруден бас тарту туралы уәжді жауапты рәсімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне береді, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – свидетельство об аккредитации субъекта здравоохранения, осуществляющего оценку профессиональной подготовленности и подтверждению соответствия квалификации специалистов в области здравоохранения (далее – свидетельство) либо мотивированный ответ об отказе в выдаче свидетельства, предусмотренный пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания Государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления услугополучателя, с приложением документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя проводит регистрацию документов и передает на рассмотрение руководителю услугодателя. Руководитель услугодателя налагает резолюцию и передает документы услугополучателя руководителю управления услугодателя. Руководитель управления услугодателя определяет исполнителя услугодателя, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) исполнитель услугодателя в случаях предоставления неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги. При полном пакете документов передает секретарю Объединенной комиссии по качеству медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – ОКК), срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
3) секретарь ОКК выносит документы на заседание ОКК для рассмотрения на соответствие стандартам аккредитации. По результатам проведения заседания ОКК составляет протокол, срок исполнения – 8 (восемь) рабочих дней;
4) секретарь ОКК направляет копию протокола к услугодателю, срок исполнения – 2 (два) рабочих дня;
5) на основании рекомендации ОКК исполнитель услугодателя оформляет проект приказа о выдаче либо об отказе в выдаче свидетельства об аккредитации и передает руководителю услугодателя на подписание, срок исполнения – 2 (два) рабочих дня;
6) руководитель услугодателя подписывает и передает исполнителю услугодателя. Исполнитель услугодателя оформляет свидетельство об аккредитации либо мотивированный ответ об отказе в выдаче свидетельства об аккредитации и передает сотруднику канцелярии услугодателя, срок исполнения – 1 (один) рабочий день.

6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болып табылатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) тіркелген өтініш және жауапты орындаушыны айқындау;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығын айқындау: құжаттар пакеті толық болмағанда – өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауап жіберу, құжаттар пакеті толық болғанда – СБК хатшысына беру;
3) құжаттарды аккредиттеу стандарттарына сәйкестігін қарау және хаттама рәсімдеу;
4) көрсетілетін қызметті берушіге хаттаманы жіберу;
5) бұйрықтың жобасын рәсімдеу және қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру;
6) бұйрыққа қол қою және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін рәсімдеу.
3-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басқарма басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы;
5) СБК хатшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеу және орындаушыны айқындау, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығын айқындау, сәйкес келмеген кезде өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжді жауап жіберу немесе құжаттар пакеті толық болған кезде СБК хатшысына беру, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні;
3) СБК отырысында құжаттарды аккредиттеу стандарттарына сәйкестігін қарау және хаттама рәсімдеу, орындалу мерзімі – 8 (сегіз) жұмыс күні;
4) СБК хатшысының хаттаманың көшірмесін көрсетілетін қызметті берушіге жіберуі, орындалу мерзімі – 2 (екі) жұмыс күні;
5) көрсетілетін қызметті беруші орындаушысының бұйрық жобасын рәсімдеуі және қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беруі, орындалу мерзімі – 2 (екі) жұмыс күні;
6) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұйрыққа қол қоюы және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін рәсімдеу және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне беру, орындалу мерзімі – 1 (бір) жұмыс күні.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілік сипаттмасы осы регламенттің қосымшасы "Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы" келтірілген.
"Денсаулық сақтау саласындағы
мамандардың кәсіптік
даярлығын бағалауды және
біліктілігінің сәйкестігін
растауды жүзеге асыратын
денсаулық сақтау субъектісін
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление и определение ответственного исполнителя;
2) определение полноты представленных документов: при неполном пакете документов – направление мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления, при полном пакете документов – передача секретарю ОКК;
3) рассмотрение документов на соответствие стандартам аккредитации и составление протокола;
4) направление копии протокола к услугодателю;
5) оформление проекта приказа и передача руководителю услугодателя на подписание;
6) подписание приказа и оформление результата оказания государственной услуги.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель управления услугодателя;
4) исполнитель услугодателя;
5) секретарь ОКК.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация документов услугополучателя и определение исполнителя, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
2) определение полноты представленных документов, при несоответствии направление мотивированного ответа об отказе рассмотрения заявления либо при полном пакете передача документов секретарю ОКК, срок исполнения – 1 (один) рабочий день;
3) рассмотрение документов на заседании ОКК на соответствие стандартам аккредитации и составление протокола, срок исполнения – 8 (восемь) рабочих дней;
4) направление копии протокола секретарем ОКК к услугодателю, срок исполнения – 2 (два) рабочих дня;
5) исполнителем услугодателя оформление проекта приказа и передача руководителю услугодателя на подписание, срок исполнения – 2 (два) рабочих дня;
6) подписание приказа руководителем услугодателя, и оформление результата оказания государственной услуги и передача сотруднику канцелярии услугодателя, срок исполнения – 1 (один) рабочий день.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении настоящего регламента "Справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги".
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Аккредитация субъекта
здравоохранения,
осуществляющего
оценку профессиональной
подготовленности и
подтверждение соответствия
квалификации
специалистов в области
здравоохранения"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги