Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а 2015 жылғы 28 мамырдағы № 657 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 8 шілдеде № 11582 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 22 мамырдағы № 117 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 22.05.2020 № 117 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Бұрғылау және басқа тау жұмыстарын жүргізуге арналған жобалық құжаттаманы келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салу, реконструкциялау (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, қайта бейіндеу), пайдалану, консервациялау, жою (кейіннен кәдеге жарату) қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалануға келісімшарт жасасу бойынша тікелей келіссөздерге қатысу өтініміне қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға, сондай-ақ жинақталған жерлерде жерасты құрылыстарын орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Кеден одағы аумағының шегінде Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерлерге геологиялық ақпаратты шығаруға келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Жобалау ұйымы әзірлеген жер қойнауын пайдалану объектілерін жою немесе консервациялау жобаларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қымзмет регламенті;
8) алып тасталды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере геологии и пользовании водными ресурсами
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 657. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июля 2015 года № 11582. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 117 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 22.05.2020 № 117 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Согласование проектной документации на проведение буровых и других горных работ" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги "Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги "Выдача заключения к заявке на участие в прямых переговорах по заключению контракта на строительство (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых, а также размещение в местах их залегания подземных сооружений" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) регламент государственной услуги "Выдача согласия на вывоз геологической информации за пределы территории Республики Казахстан в пределах территории Таможенного союза" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) регламент государственной услуги "Согласование проектов ликвидации или консервации объектов недропользования, разработанных проектной организацией" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) исключен приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);

9) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатындарды қоспағанда, жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерделеуге келісімшарттар (шарттар) жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
10) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес "Құпиялылық туралы келісім жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті (Б. Қ. Нұрабаев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет Министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, оның көшірмесін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралар туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушы
А. Рау
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 657 бұйрығына
1-қосымша
"Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламенттің тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

9) регламент государственной услуги "Заключение контракта (договора) на государственное геологическое изучение недр, за исключением финансируемых из республиканского бюджета" согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) регламент государственной услуги "Заключение соглашения о конфиденциальности" согласно приложению 10 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Нурабаев Б.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа а Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течении десяти календарных днем после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интернет портале государственных oрганов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа и Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Рау
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 657
Регламент государственной услуги "Согласование
водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение
водных объектов от истощения"
Сноска. Заголовок в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги осуществляет канцелярия услугодателя.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу туралы хат беру (бұдан әрі – келісу-хат).
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімдей көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылы) бастауға негіз "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11452 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі бұйрығымен бекітілген "Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес құжаттар қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтініші (бұдан әрі – өтініш) болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері он бес минут ішінде тіркеп, нөмірі мен күнін қойып, өтінішті қабылдайды және тіркейді;
2) төрт сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы өтінішті қарауға жауапты құрылымдық бөлімшені белгілейді;
3) өтінішті тіркеген сәтінен бастап он екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімше өтініштіі қарайды.
4) екі жұмыс күні ішінде жауапты құрылымдық бөлімше келісу-хатты дайындайды;
5) бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін келіседі;
6) бір сағат ішінде тіркелген мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін береді;
6. Мына рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастауға негіз болып табылатын мемлекеттік қызметті көрсету рәсімдерінің (әрекеттерінің) нәтижелері:

2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача письма - согласования водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения (далее – письмо - согласование).
Форма представления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление заявления услугополучателя с приложением документов согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11452) "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами".
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием и регистрации заявлений специалистом канцелярии услугодателя с присвоением регистрационного номера и даты в течение пятнадцати минут;
2) определение руководством услугодателя ответственного структурного подразделения и исполнителя в течение четырех часов;
3) рассмотрение заявления ответственным структурным подразделением и исполнителем услугодателя в течение двенадцати рабочих дней с момента регистрации заявления;
4) подготовка письма - согласования ответственным структурным подразделением в течение двух рабочих дней;
5) согласование и подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя в течение одного часа;
6) выдача зарегистрированного результата государственной услуги в течение одного часа.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):

1) көрсетілетін қызметті алушының ұсынылған құжаттарын тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына оларды беру;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының бұрыштамасы;
3) жауапты құрылымдық бөлімше келісу-хатты дайындайды;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қою;
5) тіркелген мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет рәсіміне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары;
2) құрылымдық бөлімше басшысы;
3) жауапты орындаушы;
4) кеңсе маманы.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимыл) реттілігіне сипаттама:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері он бес минут ішінде құжаттарды қабылдайды және тіркейді;
2) екі сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және бұрыштама қояды, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің басшысының жетекшілік ететін орынбасарына құжаттар қарауға жіберіледі;
3) екі сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысының жетекшілік ететін орынбасары құжаттарды қарайды және жауапты құрылымдық бөлімшені белгілеу туралы бұрыштаманы қояды.
4) бір сағат ішінде құрылымдық бөлімшенің басшысы жауапты орындаушыны белгілейді және құжаттарды қарауға береді;
5) он екі жұмыс күні ішінде жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығы мен қойылатын талаптарға сәйкестігін тексереді.
6) екі жұмыс күні ішінде жауапты орындаушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысын ресімдейді;
7) он бес минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысымен келіседі;
8) он бес минут ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшысының жетекшілік ететін орынбасары мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысына қол қояды;
9) он бес минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысына қол қояды;
10) он бес минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысын көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманына оны тіркеу үшін береді;
11) бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы көрсетілетін қызметті алушыға (оның өкіліне сенімхат бойынша) мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысын береді.

1) регистрация представленных документов услугополучателя и передача их руководству услугодателя;
2) резолюция руководства услугодателя;
3) подготовка письма - согласования ответственным структурным подразделением;
4) подписание результата государственной услуги;
5) выдача зарегистрированного результата оказания государственной услуги услогополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель услугодателя или его заместитель;
2) руководитель структурного подразделения;
3) ответственный исполнитель;
4) специалист канцелярии.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями:
1) прием и регистрации документов специалистом канцелярии услугодателя и направление их руководителю услугодателя, в течение пятнадцати минут;
2) рассмотрение руководителем услугодателя документов и наложение резолюции, а также направление документов на рассмотрение курирующему заместителю руководителя услугодателя, в течение двух часов;
3) рассмотрение документов и наложение резолюции курирующим заместителем руководителя услугодателя об определении ответственного структурного подразделения, в течение одного часа;
4) определение руководителем структурного подразделения ответственного исполнителя и передача документов на рассмотрение, в течение одного часа;
5) проверка ответственным исполнителем на полноту и соответствия предъявляемым требованиям, представленного пакета документов услугополучателя, в течение двенадцати рабочих дней;
6) ответственный исполнитель подготавливает результат оказания государственной услуги, в течение двух рабочих дней;
7) ответственный исполнитель услугодателя согласовывает результат оказания государственной услуги с руководителем структурного подразделения услугодателя, в течение пятнадцати минут;
8) визирование курирующим заместителем руководителя услугодателя результата оказания государственной услуги, в течение пятнадцати минут;
9) подписание руководителем услугодателя результата оказания государственной услуги, в течение пятнадцати минут;
10) направление ответственным исполнителем услугодателя результата оказания государственной услуги специалисту канцелярии услугодателя для его регистрации, в течение пятнадцати минут;
11) регистрация и выдача специалистом канцелярии услугодателя услугополучателю (его представителю по доверенности) результата оказания государственной услуги в течение одного часа.

9. Әр рәсімнің (іс-қимылдың) реттітілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде өзара толық сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес "Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процессінің анықтамалығында көрсетілген.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Су объектілерінің сарқылуына
жол бермеуге бағытталған су қорғау
іс-шараларын келісу" Мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
"Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су
қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің
бизнес-процесінің анықтамалығы
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
СФЕ -құрылымдық-функционалдық-бірлік: қызметті көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара әркекті.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 657 бұйрығына
2-қосымша
"Бұрғылау және басқа тау жұмыстарын жүргізуге арналған жобалық құжаттаманы келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламенттің тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Бұрғылау және басқа тау жұмыстарын жүргізуге арналған жобалық құжаттаманы келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – бұрғылау және басқа тау жұмыстарын жүргізуге арналған жобалық құжаттаманы келісу туралы хат беру (бұдан әрі – келісу-хат).
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения" согласно приложению к настоящему Регламенту.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Согласование водоохранных
мероприятий, направленных на
предотвращение водных объектов
от истощения"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Согласование водоохранных мероприятий, направленных на
предотвращение водных объектов от истощения"
Сноска. Приложение в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных
подразделений (работников) услугодателя.
Приложение 2
к приказу исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 657
Регламент государственной услуги "Согласование проектной
документации на проведение буровых и других горных работ
Сноска. Заголовок в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Согласование проектной документации на проведение буровых и других горных работ" (далее – государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Комитета геологии и недропользования Министерства инвестиции и развития Республики Казахстан (далее-услугодатель).
Прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги осуществляет канцелярия услугодателя.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача письма - согласования проектной документации на проведение буровых и других горных работ (далее – письмо - согласование).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. Жалпы ережелер
1. "Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салу, реконструкциялау (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, қайта бейіндеу), пайдалану, консервациялау, жою (кейіннен кәдеге жарату) қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салу, реконструкциялау (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, қайта бейіндеу), пайдалану, консервациялау, жою (кейіннен кәдеге жарату) қорытынды беру туралы хат беру (бұдан әрі – қорытынды-хат).
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімдей көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылы) бастауға негіз "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11452 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі бұйрығымен бекітілген "Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салу, реконструкциялау (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, қайта бейіндеу), пайдалану, консервациялау, жою (кейіннен кәдеге жарату) қорытынды беру туралы хат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес құжаттар қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтініші (бұдан әрі – өтініш) болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов" (далее – государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Комитета геологии и недропользования Министерства инвестиции и развития Республики Казахстан (далее-услугодатель).
Прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги осуществляет канцелярия услугодателя.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача письма – заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов (далее – письмо - заключение).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с приложением документов согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11452) "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами".
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

6) екі жұмыс күні ішінде жауапты орындаушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысын ресімдейді;
7) он бес минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысымен келіседі;
8) он бес минут ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшысының жетекшілік ететін орынбасары мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысына қол қояды;
9) он бес минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысына қол қояды;
10) он бес минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысын көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманына оны тіркеу үшін береді;
11) бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы көрсетілетін қызметті алушыға (оның өкіліне сенімхат бойынша) мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысын береді.
9. Әр рәсімнің (іс-қимылдың) реттітілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде өзара толық сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес "Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салу, реконструкциялау (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, қайта бейіндеу), пайдалану, консервациялау, жою (кейіннен кәдеге жарату) қорытынды беру туралы хат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процесінің анықтамалығында көрсетілген.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін
объектілерді салу, реконструкциялау (кеңейту,
жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру,
қайта бейіндеу), пайдалану, консервациялау,
жою (кейіннен кәдеге жарату) қорытынды беру"
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салу,
реконструкциялау (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта
жарақтандыру, қайта бейіндеу), пайдалану, консервациялау,
жою (кейіннен кәдеге жарату) қорытынды беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметінің бизнес-процесінің анықтамалығы
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
СФЕ -құрылымдық-функционалдық-бірлік: қызметті көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара әркекті.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 657 бұйрығына
4-қосымша
"Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты
құрылыстарын салу және (немесе) пайдалануға келісімшарт жасасу
бойынша тікелей келіссөздерге қатысу өтініміне қорытынды беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

6) ответственный исполнитель подготавливает результат оказания государственной услуги, в течение двух рабочих дней;
7) ответственный исполнитель услугодателя согласовывает результат оказания государственной услуги с руководителем структурного подразделения услугодателя, в течение пятнадцати минут;
8) визирование курирующим заместителем руководителя услугодателя результата оказания государственной услуги, в течение пятнадцати минут;
9) подписание руководителем услугодателя результата оказания государственной услуги, в течение пятнадцати минут;
10) направление ответственным исполнителем услугодателя результата оказания государственной услуги специалисту канцелярии услугодателя для его регистрации, в течение пятнадцати минут;
11) регистрация и выдача специалистом канцелярии услугодателя услугополучателю (его представителю по доверенности) результата оказания государственной услуги в течение одного часа.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов" согласно приложению к настоящему Регламенту.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Выдача заключения на строительство,
реконструкцию (расширение,
модернизацию, техническое
перевооружение, перепрофилирование),
эксплуатацию, консервацию,
ликвидацию (постутилизацию)
объектов, влияющих на состояние
водных объектов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение,
модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование),
эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию)
объектов, влияющих на состояние водных объектов"
Сноска. Приложение в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных
подразделений (работников) услугодателя.
Приложение 4
к приказу исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 657
Регламент государственной услуги
"Выдача заключения к заявке на участие в прямых переговорах по
заключению контракта на строительство и (или) эксплуатацию
подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"

1. Жалпы ережелер
1. "Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалануға келісімшарт жасасу бойынша тікелей келіссөздерге қатысу өтініміне қорытынды беру" туралы мемлекеттік қызметін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану Комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалануға келісімшарт жасасу бойынша тікелей келіссөздерге қатысу өтініміне қорытынды беру (бұдан әрі – қорытынды-хат).
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімдей көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл
тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылы) бастауға негіз "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11452 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі бұйрығымен бекітілген "Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалануға келісімшарт жасасу бойынша тікелей келіссөздерге қатысу өтініміне қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес құжаттар қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтініші (бұдан әрі – өтініш) болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері он бес минут ішінде тіркеп, нөмірі мен күнін қойып, өтінішті қабылдайды және тіркейді;
2) төрт сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы өтінішті қарауға жауапты құрылымдық бөлімшені белгілейді;
3) өтінішті тіркеген сәтінен бастап он екі күнтізбелік күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімше өтінішті қарайды.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключения к заявке на участие в прямых переговорах по заключению контракта на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги осуществляет канцелярия услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги является выдача письма заключения к заявке на участие в прямых переговорах по заключению контракта на строительство (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей (далее – письмо - заключение).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с приложением документов согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Выдача заключения к заявке на участие в прямых переговорах по заключению контракта на строительство (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11452) "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами".
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием и регистрации заявлений специалистом канцелярии услугодателя с присвоением регистрационного номера и даты в течение пятнадцати минут;
2) определение руководством услугодателя ответственного структурного подразделения и исполнителя в течение четырех часов;
3) рассмотрение заявления ответственным структурным подразделением и исполнителем услугодателя в течение двенадцати календарных дней с момента регистрации заявления;

9) он бес минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысына қол қояды;
10) он бес минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысын көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманына оны тіркеу үшін береді;
11) бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы көрсетілетін қызметті алушыға (оның өкіліне сенімхат бойынша) мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысын береді.
9. Әр рәсімнің (іс-қимылдың) реттітілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде өзара толық сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес "Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалануға келісімшарт жасасу бойынша тікелей келіссөздерге қатысу өтініміне қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процессінің анықтамалығында көрсетілген.
"Барлаумен немесе өндірумен байланысты
емес жерасты құрылыстарын салу және
(немесе) пайдалануға келісімшарт жасасу
бойынша тікелей келіссөздерге қатысу
өтініміне қорытынды беру" Мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
"Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты
құрылыстарын салу және (немесе) пайдалануға келісімшарт
жасасу бойынша тікелей келіссөздерге қатысу өтініміне
қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің
бизнес-процесінің анықтамалығы
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
СФЕ -құрылымдық-функционалдық-бірлік: қызметті көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара әркекті.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 657 бұйрығына
5-қосымша
"Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға, сондай-ақ
жинақталған жерлерде жерасты құрылыстарын орналастыруға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға, сондай-ақ жинақталған жерлерде жерасты құрылыстарын орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:

9) подписание руководителем услугодателя результата оказания государственной услуги, в течение пятнадцати минут;
10) направление ответственным исполнителем услугодателя результата оказания государственной услуги специалисту канцелярии услугодателя для его регистрации, в течение пятнадцати минут;
11) регистрация и выдача специалистом канцелярии услугодателя услугополучателю (его представителю по доверенности) результата оказания государственной услуги в течение одного часа.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача заключения к заявке на участие в прямых переговорах по заключению контракта на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей" согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Выдача заключения к заявке на участие
в прямых переговорах по заключению
контракта на строительство (или)
эксплуатацию подземных сооружений,
не связанных с разведкой или добычей"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача заключения к заявке на участие в прямых переговорах
по заключению контракта на строительство (или) эксплуатацию
подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"
Сноска. Приложение в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных
подразделений (работников) услугодателя.
Приложение 5
к приказу исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 657
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на застройку площадей залегания
полезных ископаемых, а также размещение в местах их залегания
подземных сооружении"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых, а также размещение в местах их залегания подземных сооружений" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астана и Алматы по согласованию с Комитетом геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Прием заявлений выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – Кеден одағы аумағының шегінде Қазақстан Республикасының аумығынан арқылы геологиялық ақпаратты әкетуге рұқсат беру (бұдан әрі – рұқсат беру) болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімдей көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл
тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылы) бастауға негіз "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11452 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі бұйрығымен бекітілген "Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға, сондай-ақ жинақталған жерлерде жерасты құрылыстарын орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес құжаттар қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтініші (бұдан әрі – өтініш) болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері он бес минут ішінде тіркеп, нөмірі мен күнін қойып, өтінімді қабылдайды және тіркейді;
2) төрт сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы порталда өтінімді қарауға жауапты құрылымдық бөлімшені белгілейді;
3) өтінішті тіркеген сәтінен бастап жеті жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімше өтінімді қарайды.
4) бір жұмыс күні ішінде жауапты құрылымдық бөлімше мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін дайындайды;
5) бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін келіседі, қол қояды және оны порталға жібереді;
6) бір сағат ішінде тіркелген мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін береді;
6. Мына рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастауға негіз болып табылатын мемлекеттік қызметті көрсету рәсімдерінің (әрекеттерінің) нәтижелері:

1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
3. Результат оказываемой государственной услуги является выдача разрешение на застройку площадей залегания полезных ископаемых (далее – разрешение).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процедуре оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с приложением документов согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых, а также размещение в местах их залегания подземных сооружений", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11452) "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами".
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием и регистрации заявки специалистом канцелярии услугодателя с присвоением регистрационного номера и даты в течение пятнадцати минут;
2) определение руководством услугодателя ответственного структурного подразделения и ответственного исполнителя за рассмотрение заявки на портале в течение четырех часов;
3) рассмотрение заявления ответственным структурным подразделением услугодателя в течение семи рабочих дней с момента регистрации заявления;
4) подготовка результата оказания государственной услуги ответственным структурным подразделением в течение одного рабочего дня;
5) согласование и подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя и направление его на портал в течение одного часа;
6) выдача зарегистрированного результата государственной услуги в течение одного часа.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия).

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңесесінде өтінімді тіркеу (өтінім қағаз түрінде берілген жағдайда);
2) өңделген өтінімді порталға орналастыру (өтінім электрондық түрінде берілген жағдайда);
3) порталда қойылған көрсетілетін қызметті беруші басшылығының бұрыштамасы;
4) жауапты орындаушының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін порталда ресімдеуі;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне порталда қол қоюы;
6) тіркелген мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет рәсіміне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары;
2) құрылымдық бөлімше басшысы;
3) жауапты орындаушы;
4) кеңсе маманы.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимыл) реттілігіне сипаттама:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері он бес минут ішінде құжаттарды қабылдайды және тіркейді;
2) екі сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және бұрыштама қояды, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің басшысының жетекшілік ететін орынбасарына құжаттар қарауға жіберіледі;
3) екі сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысының жетекшілік ететін орынбасары құжаттарды қарайды және жауапты құрылымдық бөлімшені белгілеу туралы бұрыштаманы қояды;
4) бір сағат ішінде құрылымдық бөлімшенің басшысы жауапты орындаушыны белгілейді және құжаттарды қарауға береді;
5) жеті жұмыс күні ішінде жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығы мен қойылатын талаптарға сәйкестігін тексереді;
6) бір жұмыс күні ішінде жауапты орындаушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысын ресімдейді;
7) он бес минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысымен келіседі;
8) он бес минут ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшысының жетекшілік ететін орынбасары мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысына қол қояды;
9) он бес минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысына қол қояды;
10) он бес минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысын көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманына оны тіркеу үшін береді;

1) регистрация заявки в канцелярии услугодателя (в случае подачи заявки на бумажном носителе);
2) размещение обработанной заявки на портале (в случае подачи заявки на электронном носителе);
3) резолюция руководства услугодателя на портале;
4) оформление результата оказания государственной услуги на портале ответственным исполнителем;
5) подписание руководством услугодателя результата государственной услуги на портале;
6) выдача зарегистрированного результата оказания государственной услуги услогополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процедуре оказания государственной
услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процедуре оказания государственной услуги:
1) руководитель услугодателя или его заместитель;
2) руководитель структурного подразделения;
3) ответственный исполнитель;
4) специалист канцелярии.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями:
1) прием и регистрации документов специалистом канцелярии услугодателя и направление их руководителю услугодателя, в течение пятнадцати минут;
2 ) рассмотрение руководителем услугодателя документов и наложение резолюции, а также направление документов на рассмотрение курирующему заместителю руководителя услугодателя, в течение двух часов;
3) рассмотрение документов и наложение резолюции курирующим заместителем руководителя услугодателя об определении ответственного структурного подразделения, в течение одного часа;
4) определение руководителем структурного подразделения ответственного исполнителя и передача документов на рассмотрение, в течение одного часа;
5) проверка ответственным исполнителем на полноту и соответствия предъявляемым требованиям, представленного пакета документов услугополучателя, в течение семи рабочих дней;
6) ответственный исполнитель подготавливает результат оказания государственной услуги, в течение одного рабочего дня;
7) ответственный исполнитель услугодателя согласовывает результат оказания государственной услуги с руководителем структурного подразделения услугодателя, в течение пятнадцати минут;
8) визирование курирующим заместителем руководителя услугодателя результата оказания государственной услуги, в течение пятнадцати минут;
9) подписание руководителем услугодателя результата оказания государственной услуги, в течение пятнадцати минут;
10) направление ответственным исполнителем услугодателя результата оказания государственной услуги специалисту канцелярии услугодателя для его регистрации, в течение пятнадцати минут;

11) бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы көрсетілетін қызметті алушыға (оның өкіліне сенімхат бойынша) мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысын береді.
9. Әр рәсімнің (іс-қимылдың) реттітілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде өзара толық сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес "Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға, сондай-ақ жинақталған жерлерде жерасты құрылыстарын орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процессінің анықтамалығында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсіміндегі ақпаратты жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
10. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі және рәсімдер (әрекеттер) бірізділігінің сипаттамасы.
11. Көрсетілетін қызметті беруші рәсімдерінің (іс-қимылдары) сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету үшін "Е-лицензиялау" Мемлекеттік деректер қоры ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – МДҚ АЖ) логин мен парольді енгізеді (авторландыру рәсімі);
1-шарт – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-дағы логин және пароль арқылы көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы мәліметтердің дұрыстығын тексеру;
2) көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің мәліметтерінде бұзушылықтар болған жағдайда "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да авторландырудан бас тарту туралы хабарландыру әзірленеді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде берілген қызметті таңдап алады, қызметті көрсетуге сұратылым нұсқасын экранға шығарады және көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерін енгізеді;
4) көрсетілетін қызметті алушының мәліметтері туралы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорындағы/ заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорындағы (бұдан әрі – ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ) электрондық портал шлюзі (бұдан әрі – ЭПШ) арқылы сұратылым жіберу;
2-шарт – ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да мемлекеттік қызметті берушінің мәліметтерінің болуын тексеру;
5) ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да мемлекеттік қызметті алушының мәліметтерінің болмауына байланысты мәліметтерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) құжаттардың қағаз нұсқада болуы туралы белгіге қатысты сұрату нысанын толтыру және көрсетілетін қызмет беруші қызметкерінің мемлекеттік қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлейді және оларды сұрау салу нысанына қоса қыстырып қояды;

11) регистрация и выдача специалистом канцелярии услугодателя услугополучателю (его представителю по доверенности) результата оказания государственной услуги в течение одного часа.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых, а также размещение в местах их залегания подземных сооружений" согласно приложении 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка использования информационных систем в
процедуре оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал указаны в диаграмме приложению 2 к настоящему Регламенту.
11. описание последовательности процедур (действий) услугодателя:
1) ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процедура авторизации) в Информационной системе Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее - ИС ГБД) для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
2) формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в случае с имеющихся нарушении в данных сотрудника услугодателя;
3) выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
4) направление запроса через шлюз электронного портала (далее – ШЭП) в государственной базе данных физических лиц/государственной базе данных юридических лиц (далее – ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) формирование сообщения о невозможности получения данных в случае отсутствия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;

7) "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да сұратуды тіркеу және "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті өңдеу;
3-шарт – көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті алушының біліктілік талаптарына және рұқсатты беру үшін негіздерге сәйкестігін тексереді;
8) "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да мемлекеттік қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты сұратылып отырған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да қалыптастырылған мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасын (бұдан әрі – ЭЦҚ) пайдаланумен жасалады.
12. Көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі және рәсімдер (әрекеттер) бірізділігінің сипаттамасы:
мемлекеттік қызметті алушы порталда тіркеуді өзінің электрондық цифрлық қолтаңбасының тіркеу куәлігі арқылы жүзеге асырады, ол мемлекеттік қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталда тіркелмеген мемлекеттік қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
1) мемлекеттік қызметті алушы компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға парольді (авторландыру рәсімі) енгізу рәсімі;
1-шарт – порталдағы логин (жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі, бұдан әрі – ЖСН/БСН) және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
2) мемлекеттік қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы порталмен хабарламаны қалыптастыру;
3) көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде берілген қызметті таңдап алады, қызметті көрсетуге сұратылым нұсқасын экранға шығарады және көрсетілетін қызметті алушы оның құрылымы мен пішіндік талаптарын ескере отырып, нысанды толтырады, сұрату нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде қоса береді;
4) сұратуды куәландыру (қол қою) үшін мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің мерзімін және шақыртылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
5) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылатын көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

7) регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
условие 3 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя предъявляемым требованиям;
8) формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в случае имеющихся нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) получение услугополучателем результата государственной услуги (электронная лицензия), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
12. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
1) прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процедура ввода услугополучателем пароля (процедура авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер (далее – ИИН/БИН) и пароль;
2) формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в случае с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
3) выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
4) выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
5) формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;

6) қызмет көрсетуге сұратудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді) мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
7) "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да электрондық құжатты тіркеу (көрсетілетін қызметті алушының сұратуын) және "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да сұратуды өңдеу;
3-шарт – көрсетілетін қызметті беруші рұқсат беру үшін көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігін тексереді;
8) "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) порталмен қалыптастырылған көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін (электрондық рұқсатты) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен жасалады.
"Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда
құрылыс салуға, сондай-ақ жинақталған
жерлерде жерасты құрылыстарын
орналастыруға рұқсат беру"
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
"Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға, сондай-ақ
жинақталған жерлерде жерасты құрылыстарын орналастыруға
рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің
бизнес-процесінің анықтамалығы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
СФЕ -құрылымдық-функционалдық-бірлік: қызметті көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара әркекті.
"Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда
құрылыс салуға, сондай-ақ жинақталған
жерлерде жерасты құрылыстарын орналастыруға
рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2-қосымша
1 диаграмма
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті
көрсету кезенде ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара
іс-қимыл
2 диаграмма
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті
көрсету кезенде ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара
іс-қимыл
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 657 бұйрығына
6-қосымша
"Кеден одағы аумағының шегінде Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерлерге геологиялық ақпаратты шығаруға келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламенттің тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

6) удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
условие 3 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи разрешения;
8) формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) получение услугополучателем результата государственной услуги (электронные разрешение на застройку площадей залегания полезных ископаемых, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в выдаче разрешения), сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на застройку
площадей залегания полезных
ископаемых, а также размещение в
местах их залегания подземных
сооружений"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на застройку площадей залегания полезных
ископаемых, а также размещение в местах их залегания
подземных сооружений"
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных
подразделений (работников) услугодателя.
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на застройку
площадей залегания полезных ископаемых,
а также размещение в местах их залегания
подземных сооружений"
Диаграмма 1
Функциональное взаимодействие информационных систем при
оказании государственной услуги через услугодателя
Диаграмма 2
Функциональное взаимодействие информационных систем при
оказании государственной услуги через услугополучателя
Условные обозначения
Приложение 6
к приказу исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 657
Регламент государственной услуги "Выдача согласия на вывоз
геологической информации за пределы территории Республики
Казахстан в пределах территории Таможенного союза"
Сноска. Заголовок в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. Жалпы ережелер
1. "Кеден одағы аумағының шегінде Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерлерге геологиялық ақпаратты шығаруға келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі - Кеден одағы аумағының шегінде Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерлерге геологиялық ақпаратты шығаруға келісім беру (бұдан әрі – келісім-хат).
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімдей көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылы) бастауға негіз "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11452 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі бұйрығымен бекітілген "Кеден одағы аумағының шегінде Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерлерге геологиялық ақпаратты шығаруға келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес құжаттар қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтінімі (бұдан әрі – өтінім) немесе электрондық өтінімі болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача согласия на вывоз геологической информации за пределы территории Республики Казахстан в пределах территории Таможенного союза" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача согласия на вывоз геологической информации за пределы территории Республики Казахстан в пределах территории Таможенного союза (далее – разрешение).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процедуре оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления или электронного запроса услугополучателя, (далее – заявки) с приложением документов согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Выдача согласия на вывоз геологической информации за пределы территории Республики Казахстан в пределах территории Таможенного союза", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11452) "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами".
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:

6) бес жұмыс күні ішінде жауапты орындаушының келісім алу үшін тиісті аумақтық органдарға өтінімді жібереді;
7) төрт жұмыс күні ішінде жауапты орындаушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысын ресімдейді;
8) он бес минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысымен келіседі;
9) он бес минут ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшысының жетекшілік ететін орынбасары мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысына қол қояды;
10) он бес минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысына қол қояды;
11) он бес минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысын көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманына оны тіркеу үшін береді;
12) бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы көрсетілетін қызметті алушыға (оның өкіліне сенімхат бойынша) мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысын береді.
9. Әр рәсімнің (іс-қимылдың) реттітілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде өзара толық сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес "Кеден одағы аумағының шегінде Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерлерге геологиялық ақпаратты шығаруға келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процесінің анықтамалығында көрсетілген.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсіміндегі ақпаратты жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
10. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі және рәсімдер (әрекеттер) бірізділігінің сипаттамасы.
11. Көрсетілетін қызметті беруші рәсімдерінің (іс-қимылдары) сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету үшін "Е-лицензиялау" Мемлекеттік деректер қоры ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – МДҚ АЖ) логин мен парольді енгізеді (авторландыру рәсімі);
1-шарт – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-дағы логин және пароль арқылы көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы мәліметтердің дұрыстығын тексеру;
2) көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің мәліметтерінде бұзушылықтар болған жағдайда "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да авторландырудан бас тарту туралы хабарландыру әзірленеді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде берілген қызметті таңдап алады, қызметті көрсетуге сұратылым нұсқасын экранға шығарады және көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерін енгізеді;

6) направление ответственным исполнителем запроса в соответствующие территориальные органы для получения согласования подготавливает результат оказания государственной услуги, в течение пяти рабочих дней;
7) оформление ответственным исполнителем результата оказания государственной услуги, в течение четырех рабочих дней;
8) ответственный исполнитель услугодателя согласовывает результат оказания государственной услуги с руководителем структурного подразделения услугодателя, в течение пятнадцати минут;
9) визирование курирующим заместителем руководителя услугодателя результата оказания государственной услуги, в течение пятнадцати минут;
10) подписание руководителем услугодателя результата оказания государственной услуги, в течение пятнадцати минут;
11) направление ответственным исполнителем услугодателя результата оказания государственной услуги специалисту канцелярии услугодателя для его регистрации, в течение пятнадцати минут;
12) регистрация и выдача специалистом канцелярии услугодателя услугополучателю (его представителю по доверенности) результата оказания государственной услуги в течение одного часа.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражено справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача согласия на вывоз геологической информации за пределы территории Республики Казахстан в пределах территории Таможенного союза" согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Описание порядка использования информационных систем в
процедуре оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуг через портал указаны в диаграмме приложению 2 к настоящему регламенту.
11. Описание последовательности процедур (действий) услугодателя:
1) ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процедура авторизации) в Информационной системе Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее - ИС ГБД) для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
2) формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в случае имеющихся нарушении в данных сотрудника услугодателя;
3) выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;

1. Жалпы ережелер
1. "Жобалау ұйымы әзірлеген жер қойнауын пайдалану объектілерін жою немесе консервациялау жобаларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – бұрғылау және басқа да тау-кен жұмыстарын жүргізуге жобалық құжаттаманы, жерасты су объектілері арқылы коммуникация құрылысының жобаларын келісу (бұдан әрі – келісу-хат).
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімдей көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылы) бастауға негіз "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11452 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі бұйрығымен бекітілген "Жобалау ұйымы әзірлеген жер қойнауын пайдалану объектілерін жою немесе консервациялау жобаларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес құжаттар қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтінімі (бұдан әрі – өтінім) немесе электрондық өтінімі болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері он бес минут ішінде тіркеп, нөмірі мен күнін қойып, өтінішті қабылдайды және тіркейді;
2) төрт сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы өтінішті қарауға жауапты құрылымдық бөлімшені белгілейді;
3) өтінішті тіркеген сәтінен бастап он екі күнтізбелік күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімше өтініштіі қарайды.
4) екі күнтізбелік күні ішінде жауапты құрылымдық бөлімше келісу-хатты дайындайды;
5) бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін келіседі;

1. Общее положение
1. Государственная услуга "Согласование проектов ликвидации или консервации объектов недропользования, разработанных проектной организацией" (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом геологии и недропользования Министерства инвестиции и развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги осуществляет канцелярия услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является письмо согласование проекта ликвидации или консервации объекта недропользования, разработанного проектной организацией (далее – письмо - согласование).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с приложением документов согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Согласование проектов ликвидации или консервации объектов недропользования, разработанных проектной организацией", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11452) "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами".
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием и регистрации заявлений специалистом канцелярии услугодателя с присвоением регистрационного номера и даты в течение пятнадцати минут;
2) определение руководством услугодателя ответственного структурного подразделения и исполнителя в течение четырех часов;
3) рассмотрение заявления ответственным структурным подразделением и исполнителем услугодателя в течение двенадцати календарных дней с момента регистрации заявления;
4) подготовка письма - согласования ответственным структурным подразделением в течение двух календарных дней;
5) согласование и подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя в течение одного часа;

11) бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы көрсетілетін қызметті алушыға (оның өкіліне сенімхат бойынша) мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысын береді.
9. Әр рәсімнің (іс-қимылдың) реттітілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде өзара толық сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес "Жобалау ұйымы әзірлеген жер қойнауын пайдалану объектілерін жою немесе консервациялау жобаларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процессінің анықтамалығында көрсетілген.
"Жобалау ұйымы әзірлеген жер
қойнауын пайдалану объектілерін
жою немесе консервациялау жобаларын
келісу" Мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
"Жобалау ұйымы әзірлеген жер қойнауын пайдалану объектілерін
жою немесе консервациялау жобаларын келісу" мемлекеттік
көрсетілетін қызметінің бизнес-процесінің анықтамалығы
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
СФЕ -құрылымдық-функционалдық-бірлік: қызметті көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара әркекті.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 657 бұйрығына
8-қосымша
"Республикалық бюджеттен қаржыландырылатындарды қоспағанда, жер
қойнауын мемлекеттік геологиялық зерделеу және мониторингтеу
саласындағы жұмысты жүргізуге жобалау-сметалық құжаттаманың
экономикалық сараптамасы бойынша қорытынды беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. 8-қосымша алып тасталды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 657 бұйрығына
9-қосымша
"Республикалық бюджеттен қаржыландырылатындарды қоспағанда, жер
қойнауын мемлекеттік геологиялық зерделеуге келісімшарттар
(шарттар) жасасу" мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатындарды қоспағанда, жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерделеуге келісімшарттар (шарттар) жасасу" туралы мемлекеттік қызметін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану Комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

11) регистрация и выдача специалистом канцелярии услугодателя услугополучателю (его представителю по доверенности) результата оказания государственной услуги в течение одного часа.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражаются в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Согласование проектов ликвидации или консервации объектов недропользования, разработанных проектной организацией" согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Согласование проектов ликвидации
или консервации объектов
недропользования, разработанных
проектной организацией"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Согласование проектов ликвидации или консервации объектов
недропользования, разработанных проектной организацией"
Сноска. Приложение в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных
подразделений (работников) услугодателя.
Приложение 8
к приказу исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 657
Регламент государственной услуги
"Выдача заключения по экономической экспертизе проектно-сметной
документации на проведение работ в области государственного
геологического изучения и мониторинга недр, за исключением
финансируемых из республиканского бюджета"
Сноска. Регламент исключен приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 9
к приказу исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 657
Регламент государственной услуги
"Заключение контракта (договора) на государственное
геологическое изучение недр, за исключением финансируемых из
республиканского бюджета"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Заключение контракта (договора) на государственное геологическое изучение недр, за исключением финансируемых из республиканского бюджета" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги осуществляет канцелярия услугодателя.

2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалануға келісімшарт жасасу бойынша тікелей келіссөздерге қатысу өтініміне қорытынды беру (бұдан әрі – қорытынды-хат).
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімдей көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылы) бастауға негіз "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11452 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі бұйрығымен бекітілген "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатындарды қоспағанда, жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерделеуге келісімшарттар (шарттар) жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес құжаттар қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтінімі (бұдан әрі – өтінім) немесе электрондық өтінімі болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері он бес минут ішінде тіркеп, нөмірі мен күнін қойып, өтінішті қабылдайды және тіркейді;
2) төрт сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы өтінішті қарауға жауапты құрылымдық бөлімшені белгілейді;
3) өтінішті тіркеген сәтінен бастап сегіз жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімше өтініштіі қарайды.
4) бір жұмыс күні ішінде жауапты құрылымдық бөлімше қорытынды-хатты дайындайды;
5) бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін келіседі;
6) бір сағат ішінде тіркелген мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін береді;
6. Мына рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастауға негіз болып табылатын мемлекеттік қызметті көрсету рәсімдерінің (әрекеттерінің) нәтижелері:
1) көрсетілетін қызметті алушының ұсынылған құжаттарын тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына оларды беру;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының бұрыштамасы;
3) жауапты құрылымдық бөлімше келісу-хатты дайындайды;

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача письма заключение контракта (договора) на государственное геологическое изучение недр, за исключением финансируемых из республиканского бюджета (далее –письмо - заключение).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с приложением документов согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Заключение контракта (договора) на государственное геологическое изучение недр, за исключением финансируемых из республиканского бюджета", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11452) "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами".
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием и регистрации заявлений специалистом канцелярии услугодателя с присвоением регистрационного номера и даты в течение пятнадцати минут;
2) определение руководством услугодателя ответственного структурного подразделения и исполнителя четырех часов;
3) рассмотрение заявления ответственным структурным подразделением услугодателя в течение восьми рабочих дней с момента регистрации заявления;
4) подготовка письма – заключения ответственным структурным подразделением услугодателя в течение одного рабочего дня;
5) согласование и подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя в течение одного часа;
6) выдача зарегистрированного результата государственной услуги в течение одного часа.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация представленных документов услугополучателя и передача их руководству услугодателя;
2) резолюция руководства услугодателя для рассмотрения Управлению;
3) подготовка письма - заключения ответственным структурным подразделением;

4) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қою;
5) тіркелген мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет барысындағы көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлері) өзара әрекеттесу тәртібіне сипаттама беру
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет барысына қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі:
1) қызмет көрсетушінің жетекшісі немесе оның орынбасары;
2) қызмет көрсетушінің геология бойынша құрылымдық бөлімшесінің жетекшісі;
3) қызмет көрсетушінің геология бойынша жауапты атқарушысы;
4) қызмет көрсетушінің ведомстваға қарасты мекемесі;
5) қызмет көрсетушінің аймақтық бөлімшелері;
6) қызмет көрсетушінің канцелерия маманы.
8. Құрылымдық бөлімшелер арасындағы рәсімдер(іс-шара) ұзақтығының сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері он бес минут ішінде құжаттарды қабылдайды және тіркейді;
2) екі сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және бұрыштама қояды, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің басшысының жетекшілік ететін орынбасарына құжаттар қарауға жіберіледі;
3) екі сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысының жетекшілік ететін орынбасары құжаттарды қарайды және жауапты құрылымдық бөлімшені белгілеу туралы бұрыштаманы қояды.
4) бір сағат ішінде құрылымдық бөлімшенің басшысы жауапты орындаушыны белгілейді және құжаттарды қарауға береді;
5) бір жұмыс күні ішінде жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығы мен қойылатын талаптарға сәйкестігін тексереді;
6) екі жұмыс күні ішінде қызметті берушінің жауапты орындаушысы, жер қойнауын пайдалану объектілерінің бар жоқтығына және (немесе) ұсынылған алаңдар шегінде табиғатты қорғау аумақтары болуы туралы қызметті берушінің ведомствоға бағынысты мекемеге жазбаша сұраныс жолдайды;
7) бес жұмыс күн ішінде жауапты орындаушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысын ресімдейді;
8) бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысымен келіседі;
9) он бес минут ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшысының жетекшілік ететін орынбасары мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысына қол қояды;
10) он бес минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысына қол қояды;
11) он бес минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысын көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманына оны тіркеу үшін береді;

4) подписание результата государственной услуги; 5) выдача зарегистрированного результата оказания государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель услугодателя или его заместитель;
2) руководитель структурного подразделения услугодателя по геологии;
3) ответственный исполнитель услугодателя по геологии;
4) подведомственная организация услугодателя;
5) территориальное подразделение услугодателя;
6) специалист канцелярии услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями:
1) прием и регистрации документов специалистом канцелярии услугодателя и направление их руководителю услугодателя, в течение пятнадцати минут;
2) рассмотрение руководителем услугодателя документов и наложение резолюции, а также направление документов на рассмотрение курирующему заместителю руководителя услугодателя, в течение двух часов;
3) рассмотрение документов и наложение резолюции курирующим заместителем руководителя услугодателя и направление документов соответствующему руководителю управления, в течение одного часа;
4) определение руководителем управления ответственного исполнителя и передача документов на рассмотрение, в течение одного часа;
5) ответственный исполнитель услугодателя проверяет на полноту и соответствие установленным требованиям представленного пакета документов, в течение одного рабочего дня;
6) ответственный исполнитель услугодателя направляет письменный запрос в подведомственную организацию услугодателя на наличие объектов недропользования и (или) природоохранных зон в пределах заявленной площади, в течение двух рабочих дней;
7) ответственный исполнитель услугодателя подготавливает результат оказания государственной услуги пяти рабочих дней;
8) ответственный исполнитель услугодателя согласовывает результат оказания государственной услуги с руководителем структурного подразделения услугодателя, в течение одного рабочего дня;
9) визирование курирующим заместителем руководителя услугодателя результата оказания государственной услуги, в течение пятнадцати минут;
10) подписание руководителем услугодателя результата оказания государственной услуги, в течение пятнадцати минут;
11) направление ответственным исполнителем услугодателя результата оказания государственной услуги специалисту канцелярии услугодателя для его регистрации, в течение пятнадцати минут;

12) бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы көрсетілетін қызметті алушыға (оның өкіліне сенімхат бойынша) мемлекеттік көрсетілетін қызмет қорытындысын береді.
9. Әр рәсімнің (іс-қимылдың) реттітілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде өзара толық сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатындарды қоспағанда, жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерделеуге келісімшарттар (шарттар) жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процессінің анықтамалығында көрсетілген.
"Республикалық бюджеттен
қаржыландырылатындарды қоспағанда,
жер қойнауын мемлекеттік геологиялық
зерделеуге келісімшарттар (шарттар)
жасасу" Мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне Қосымша
"Республикалық бюджеттен қаржыландырылатындарды қоспағанда, жер
қойнауын мемлекеттік геологиялық зерделеуге келісімшарттар
(шарттар) жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің
бизнес-процесінің анықтамалығы
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
СФЕ -құрылымдық-функционалдық-бірлік: қызметті көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара әркекті.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 657 бұйрығына
10-қосымша
"Құпиялылық туралы келісімді жасасу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Құпиялылық туралы келісімді жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті және аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі өтінішті қабылдауды және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беруді жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі құпиялылық туралы келісім.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету барысындағы көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекеттері тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылы) бастауға негіз "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11452 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі бұйрығымен бекітілген "Құпиялылық туралы келісім жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес құжаттар қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтінімі (бұдан әрі – өтінім) немесе электрондық өтінімі болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

12) регистрация и выдача специалистом канцелярии услугодателя услугополучателю (его представителю по доверенности) результата оказания государственной услуги в течение одного часа.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражаются в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Заключение контракта (договора) на государственное геологическое изучение недр, за исключением финансируемых из республиканского бюджета" согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Заключение контракта (договора) на
государственное геологическое изучение
недр, за исключением финансируемых из
республиканского бюджета"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Заключение контракта (договора) на государственное
геологическое изучение недр, за исключением финансируемых из
республиканского бюджета"
Сноска. Приложение в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных
подразделений (работников) услугодателя.
Приложение 10
к приказу исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 657
Регламент государственной услуги
"Заключение соглашения о конфиденциальности"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Заключение соглашения о конфиденциальности" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и его территориальными подразделениями (далее - Услугодатель).
Прием заявления и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляет канцелярия услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказываемой государственной услуги является выдача письма заключения соглашения о конфиденциальности (далее – письмо - соглашение).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с приложением документов согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Заключение соглашения о конфиденциальности", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11452) "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами".
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

5. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері он бес минут ішінде тіркеп, нөмірі мен күнін қойып, өтінішті қабылдайды және тіркейді;
2) төрт сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы жауапты құрылымдық бөлімшені белгілейді;
3) жеті күнтізбелік күні ішінде жауапты орындаушы тиісті өңіраралық департаментке (бұдан әрі – ӨД) өтінімді жібереді;
4) ӨД жиырма екі күнтізбелік күні ішінде Көрсетілетін қызметті алушымен келісім, құпиялылық туралы келісімге толықтыру немесе үш жақты шарт жасасады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мына рәсімдерді (әрекеттерді) орындауды бастауға негіз болып табылатын мемлекеттік қызметті көрсету рәсімдерінің (әрекеттерінің) нәтижелері:
1) көрсетілетін қызметті алушының ұсынылған құжаттарын тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына оларды беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығының бұрыштамасы;
3) жауапты орындаушының өтінімді тиісті ӨД-ге жіберуі;
4) ӨД-нің Көрсетілетін қызметті алушымен келісім, құпиялылық туралы келісімге толықтыру немесе үшжақты шарт жасасуы.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет барысындағы көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекеттесу тәртібіне сипаттама
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет рәсіміне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары;
2) құрылымдық бөлімше басшысы;
3) жауапты орындаушы;
4) өңіраралық департамент (ӨД);
5) кеңсе маманы.
8. Әр рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігіне сипаттама:
геологиялық ақпаратты ақысыз негізде беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері он бес минут ішінде құжаттарды қабылдайды және тіркейді;
2) екі сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және бұрыштама қояды, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің басшысының жетекшілік ететін орынбасарына құжаттар қарауға жіберіледі;
3) екі сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысының жетекшілік ететін орынбасары құжаттарды қарайды және жауапты құрылымдық бөлімшені белгілеу туралы бұрыштаманы қояды.

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием и регистрация заявлений специалистом канцелярии услугодателя с присвоением регистрационного номера и даты в течение пятнадцати минут;
2) определение руководством услугодателя ответственного структурного подразделения и исполнителя в течение четырех часов;
3) направление заявки ответственным исполнителем в соответствующий межрегиональный департамент (далее – МД) в течение семи календарных дней;
4) МД в течение двадцати двух календарных дней заключает с Услугополучателем соглашение, дополнение к соглашению о конфиденциальности или трехсторонний договор.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Результаты процедур (действий) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур (действий):
1) регистрация представленных документов услугополучателя и передача их руководителю услугодателя;
2) резолюция руководства услугодателя;
3) направление заявки ответственным исполнителем в соответствующий МД.
4) заключение МД с Услугополучателем соглашения, дополнения к соглашению о конфиденциальности или трехстороннего договора.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процедуре оказания государственной
услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процедуре оказания государственной услуги:
1) руководитель услугодателя или его заместитель;
2) руководитель структурного подразделения;
3) ответственный исполнитель;
4) межрегиональный департамент (МД);
5) специлист канцелярия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
при предоставлении геологической информации на безвозмездной основе:
1) прием и регистрации документов специалистом канцелярии услугодателя и направление их руководителю услугодателя, в течение пятнадцати минут;
2) рассмотрение руководителем услугодателя документов и наложение резолюции, а также направление документов на рассмотрение курирующему заместителю руководителя услугодателя, в течение двух часов;
3) рассмотрение документов и наложение резолюции курирующим заместителем руководителя услугодателя об определении ответственного структурного подразделения, в течение двух часов;

4) бір сағат ішінде құрылымдық бөлімшенің басшысы жауапты орындаушыны белгілейді және құжаттарды қарауға береді;
5) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттар топтамасының жиынтығы мен толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда және/немесе жеті күнтізбелік күні ішінде өтінім Көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылып беріледі;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушысы жеті күнтізбелік күні ішінде ақысыз негізде құпиялылық туралы келісім жасасу үшін тиісті ӨД-ге өтінімді жібереді.
7) ӨД өтінімді алып, жиырма екі күнтізбелік күні ішінде Көрсетілетін қызметті алушымен ақысыз негізде құпиялылық туралы келісім жасасады;
жер қойнауын пайдаланудан бос объект бойынша геологиялық ақпаратты ақысыз негізде беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері он бес минут ішінде құжаттарды қабылдайды және тіркейді;
2) екі сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және бұрыштама қояды, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің басшысының жетекшілік ететін орынбасарына құжаттар қарауға жіберіледі;
3) екі сағат ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшысының жетекшілік ететін орынбасары құжаттарды қарайды және жауапты құрылымдық бөлімшені белгілеу туралы бұрыштаманы қояды.
4) бір сағат ішінде құрылымдық бөлімшенің басшысы жауапты орындаушыны белгілейді және құжаттарды қарауға береді;
5) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттар топтамасының жиынтығы мен толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда және/немесе жеті күнтізбелік күні ішінде өтінім Көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылып беріледі;
6) Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ақылы негізде құпиялылық туралы келісім жасасу үшін өтінімді жеті күнтізбелік күні ішінде тиісті ӨД-ге жібереді;
7) ӨД-нің жауапты орындаушысы Көрсетілетін қызметті алушының іріктеп алған геологиялық ақпараты бойынша түгендеу ведомосын жасайды, оны ӨД басшысы бекітеді және жиырма екі күнтізбелік күні ішінде Көрсетілетін қызметті алушымен ақылы негізде құпиялылық туралы келісім жасасады;
жер қойнауын пайдалану құқығын алғаннан кейін геологиялық ақпаратты ақылы негізде беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері он бес минут ішінде құжаттарды қабылдайды және тіркейді;
2) екі сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және бұрыштама қояды, сондай-ақ көрсетілетін қызметті беруші басшысының жетекшілік ететін орынбасарына құжаттар қарауға жіберіледі;

4) определение руководителем структурного подразделения ответственного исполнителя и передача документов на рассмотрение, в течение одного часа;
5) проверка ответственным исполнителем заявки на комплектность и полноту содержания представленного пакета документов. В случае некомплектности и/или неполноты представленных документов, заявка возвращается Услугополучателю в течение семи календарных дней;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа в течение семи календарных дней, направляет заявку в соответствующий МД для заключения соглашения о конфиденциальности на безвозмездной основе;
7) МД получив заявку, в течение двадцати двух календарных дней заключает с Услугополучателем соглашение о конфиденциальности на безвозмездной основе;
при предоставлении геологической информации на возмездной основе по свободному от недропользования объекту:
1) прием и регистрации документов специалистом канцелярии услугодателя и направление их руководителю услугодателя, в течение пятнадцати минут;
2) рассмотрение руководителем услугодателя документов и наложение резолюции, а также направление документов на рассмотрение курирующему заместителю руководителя услугодателя, в течение двух часов;
3) рассмотрение документов и наложение резолюции курирующим заместителем руководителя услугодателя об определении ответственного структурного подразделения, в течение двух часов;
4) определение руководителем структурного подразделения ответственного исполнителя и передача документов на рассмотрение, в течение одного часа;
5) проверка ответственным исполнителем заявки на комплектность и полноту содержания представленного пакета документов. В случае некомплектности и/или неполноты представленных документов, заявка возвращается Услугополучателя в течение семи календарных дней;
6) Ответственный исполнитель Услугодателя, в течение семи календарных дней, направляет заявку в соответствующий МД для заключения соглашения о конфиденциальности на возмездной основе;
7) ответственный исполнитель МД по отобранной Услугополучателем геологической информации составляет инвентарную ведомость, утверждает ее руководителем МД, и заключает с Услугополучателем соглашение о конфиденциальности на возмездной основе в течение двадцати двух календарных дней;
при предоставлении геологической информации на возмездной основе после получения права недропользования:
1) прием и регистрации документов специалистом канцелярии услугодателя и направление их руководителю услугодателя, в течение пятнадцати минут;
2) рассмотрение руководителем услугодателя документов и наложение резолюции, а также направление документов на рассмотрение курирующему заместителю руководителя услугодателя, в течение двух часов;

3) екі сағат ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшысының жетекшілік ететін орынбасары құжаттарды қарайды және жауапты құрылымдық бөлімшені белгілеу туралы бұрыштаманы қояды.
4) бір сағат ішінде құрылымдық бөлімшенің басшысы жауапты орындаушыны белгілейді және құжаттарды қарауға береді;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттар топтамасының жиынтығы мен толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда және/немесе жеті күнтізбелік күні ішінде өтінім Көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылып беріледі;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушысы жеті күнтізбелік күні ішінде түгендеу ведомосын жасау, ақылы негізде құпиялылық туралы келісім жасасу және геологиялық ақпаратты беру үшін тиісті ӨД-ге өтінімді жібереді.
7) ӨД келіп түскен өтінімнің негізінде жиырма екі күнтізбелік күні ішінде түгендеу ведомосын жасайды, оны ӨД басшысы бекітеді, геологиялық ақпараттың құнын есептейді/тарихи шығындардың есебін жүргізеді және Көрсетілетін қызметті алушымен ақылы негізде құпиялылық туралы келісім жасасады;
келісімге толықтыру жасасу кезінде геологиялық ақпаратты беру барысында:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері он бес минут ішінде құжаттарды қабылдайды және тіркейді;
2) екі сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және бұрыштама қояды, сондай-ақ көрсетілетін қызметті беруші басшысының жетекшілік ететін орынбасарына құжаттар қарауға жіберіледі;
3) екі сағат ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшысының жетекшілік ететін орынбасары құжаттарды қарайды және жауапты құрылымдық бөлімшені белгілеу туралы бұрыштаманы қояды.
4) бір сағат ішінде құрылымдық бөлімшенің басшысы жауапты орындаушыны белгілейді және құжаттарды қарауға береді;
5) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттар топтамасының жиынтығы мен толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда, және/немесе жеті күнтізбелік күні ішінде өтінім Көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылып беріледі;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушысы жеті күнтізбелік күні ішінде құпиялылық туралы келісімге толықтыру немесе үш жақты шарт жасасу үшін тиісті ӨД-ге өтінімді жібереді;
7) ӨД өтінімді алып, жиырма екі күнтізбелік күні ішінде Көрсетілетін қызметті алушымен құпиялылық туралы келісімге толықтыруды немесе үшжақты шартты жасасады.

3) рассмотрение документов и наложение резолюции курирующим заместителем руководителя услугодателя об определении ответственного структурного подразделения, в течение двух часов;
4) определение руководителем структурного подразделения ответственного исполнителя и передача документов на рассмотрение, в течение одного часа;
5) проверка ответственным исполнителем уполномоченного органа заявки на комплектность и полноту содержания представленного пакета документов. В случае некомплектности и/или неполноты представленных документов, заявка возвращается Услугополучателя в течение семи календарных дней;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа, в течение семи календарных дней, направляет заявку в соответствующий МД для составления инвентарной ведомости, заключения соглашения о конфиденциальности на возмездной основе и предоставления геологической информации;
7) МД, на основании поступившей заявки, в течение двадцати календарных дней составляет инвентарную ведомость, утверждает ее руководителем МД, рассчитывает стоимость геологической информации/расчет исторических затрат и заключает с Услугополучателем соглашение о конфиденциальности на возмездной основе;
при предоставления геологической информации при заключении дополнения к соглашению:
1) прием и регистрации документов специалистом канцелярии услугодателя и направление их руководителю услугодателя, в течение пятнадцати минут;
2) рассмотрение руководителем услугодателя документов и наложение резолюции, а также направление документов на рассмотрение курирующему заместителю руководителя услугодателя, в течение двух часов;
3) рассмотрение документов и наложение резолюции курирующим заместителем руководителя услугодателя об определении ответственного структурного подразделения, в течение двух часов;
4) определение руководителем структурного подразделения ответственного исполнителя и передача документов на рассмотрение, в течение одного часа;
5) проверка ответственным исполнителем заявки на комплектность и полноту содержания представленного пакета документов. В случае некомплектности и/или неполноты представленных документов, заявка возвращается Услугополучателю в течение семи календарных дней;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа в течение семи календарных дней, направляет заявку в соответствующий МД для заключения дополнения к соглашению о конфиденциальности или трехстороннего договора;
7) МД получив заявку, в течение двадцати двух календарных дней заключает с Услугополучателем дополнение к соглашению о конфиденциальности или трехсторонний договор.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Әр рәсімнің (әрекеттің) реттітілігінің, Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік көрсетілетін қызмет барысындағы өзара әрекеттерінің толық сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес "Құпиялылық туралы келісім жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің бизнес-процессінің анықтамалығында көрсетілген.
"Құпиялылық туралы келісімді жасасу"
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
"Құпиялылық туралы келісім жасасу" мемлекеттік көрсетілетін
қызметінің мемлекеттік көрсетілетін қызметінің
бизнес-процесінің анықтамалығы
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 22.08.2016 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
СФЕ -құрылымдық-функционалдық-бірлік: қызметті көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара әркекті.

Сноска. Пункт 8 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Заключение соглашения о конфиденциальности" согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Заключение соглашения
о конфиденциальности"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Заключение соглашения о конфиденциальности"
Сноска. Приложение в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 22.08.2016 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных
подразделений (работников) услугодателя.