Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 28 мамырдағы № 638 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 9 шілдеде № 11601 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 8 қыркүйектегі № 457 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 08.09.2020 № 457 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарлары мен олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда, бағалы металдармен операцияларды жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлерді арнайы есепке қою туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың экономикалық орындылығы (орынсыздығы) және мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын қайта өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдары қоспағанда), бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Кеден одағына кірмейтін елдерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде мемлекеттік бақылау және құнын бағалау актісін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда) бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде мемлекеттік бақылау актісін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі өңдеу өнеркәсібі саласында көрсететін мемлекеттік қызметтер регламенттерiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2014 жылғы 18 маусымдағы № 229 бұйрығының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9627 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 24 қыркүйекте жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (А.Қ. Ержанов) заңнамада белгіленген тәртіпте:

Об утверждении регламентов государственных услуг в области горно-металлургической промышленности
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 638. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июля 2015 года № 11601. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 сентября 2020 года № 457.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 08.09.2020 № 457 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Выдача справки о постановке на специальный учет юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, осуществляющих операции с драгоценными металлами, за исключением изделий из них, и сырьевыми товарами, содержащими драгоценные металлы" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Выдача заключения о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги "Выдача заключения об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги "Выдача акта государственного контроля и оценки стоимости при вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие в Таможенный союз, драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии)" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги "Выдача акта государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии)" согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 18 июня 2014 года № 229 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан в области обрабатывающей промышленности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 9627, опубликованный 24 сентября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Ержанов А.К.) в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн күнтiзбелiк он күн iшiнде Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың осы тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шараларының орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
Рау А.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушы 2015 жылғы
28 мамырдағы № 638
бұйрығына 1-қосымша
"Құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарлары мен олардан
жасалған бұйымдарды қоспағанда, бағалы металдармен
операцияларды жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен дара
кәсіпкерлерді арнайы есепке қою туралы анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарлары мен олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда, бағалы металдармен операцияларды жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлерді арнайы есепке қою туралы анықтама беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нысаны: электронды (жекелеген автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – олардан жасалған өнімдерді қоспағанда, бағалы металдармен және құрамында бағалы металдары бар шикізат тауарларымен операцияларды жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлерді арнайы есепке қою туралы анықтама (бұдан әрі – анықтама).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимылдары тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (қимылдың) бастамасына негіз болып Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11431 тіркелген, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 564 бұйрығымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандартының "Құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарлары мен олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда, бағалы металдармен операцияларды жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлерді арнайы есепке қою туралы анықтама беру" 9-тармағында қарастырылған құжаттардың болуы табылады.

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление копии приказа на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 3 настоящего приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан А. Рау
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года
№ 638
Регламент государственной услуги
"Выдача справки о постановке на специальный учет юридических
лиц и индивидуальных предпринимателей, осуществляющих операции
с драгоценными металлами, за исключением изделий из них, и
сырьевыми товарами, содержащими драгоценные металлы"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справки о постановке на специальный учет юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, осуществляющих операции с драгоценными металлами, за исключением изделий из них, и сырьевыми товарами, содержащими драгоценные металлы" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка о постановке на специальный учет юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, осуществляющих операции с драгоценными металлами, за исключением изделий из них, и сырьевыми товарами, содержащими драгоценные металлы (далее – справка).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Выдача справки о постановке на специальный учет юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, осуществляющих операции с драгоценными металлами, за исключением изделий из них, и сырьевыми товарами, содержащими драгоценные металлы", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 564 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11431).

5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің құрамына кіретін әрбір рәсімнің мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) қызмет берушінің кеңсесінің қызметкерімен өтінімді қабылдау және он бес минут ішінде тіркелу нөмері мен күнін бере отырып тіркеу (өтінімді қағаз түрінде беру кезінде);
2) кеңсе қызметкерімен бір сағат ішінде өтінімді өңдеу және порталға жіберу (өтінімді қағаз түрінде беру кезінде);
3) қызмет көрсетушінің басшылығымен екі сағат ішінде порталдағы өтінімді қарауға жауапты бөлімшені және орындаушыны анықтау;
4) қызмет көрсетушінің жауапты орындаушысымен төрт күнтізбелік мерзімде өтінімді қарастыру;
5) жауапты орындаушымен бір сағаттың ішінде көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін дайындау және құрылымдық бөлімшенің басшылығына келісуге енгізу;
6) құрылымдық бөлімшенің басшылығымен бір сағаттың ішінде көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесіне қол қою;
7) бір сағаттың ішінде қызмет көрсетушінің кеңсесінде мемлекеттік қызмет көрсетудің қол қойылған нәтижесін тіркеу;
8) бір сағаттың ішінде қызметалушыға Анықтама ұсыну.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (қимылдың) нәтижесі, ол мынадай рәсімдерді (қимылды) орындаудың бастамасы үшін негіз болып табылады:
1) Мемлекеттік қызметті алуды қажет ететін қызметалушының өтінімін қызмет берушінің кеңсесінде қабылдау және тіркеу (өтінімді қағаз түрінде беру кезінде);
2) порталға өңделген өтінімді орналастыру;
3) өтінімді қарастыру;
4) жауапты орындаушымен көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін рәсімдеу;
5) порталда қызмет беруші басшысының резолюциясы;
6) қызмет беруші басшысының қолы;
7) мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін тіркеу;
8) қызметалушыға Анықтама беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмысшыларының) тізімі:
1) қызмет берушінің басшысы;
2) құрылымдық бөлімшенің жетекшісі;
3) жаупты орындаушы;
4) қызмет берушіні кеңсесінің жұмысшысы.
8. Қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелері (жұмысшылары) арасында рәсімнің (қимылдың) бірізділігінің сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінде ақпараттық жүйені қолдану тәртібі осы тәртіптің 1-қосымшасына сәйкес, мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-рәсімінің анықтамасына сай келеді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) прием и регистрация заявления работником канцелярии услугодателя с присвоением регистрационного номера и даты в течение пятнадцати минут (в случае подачи заявления на бумажном носителе);
2) обработка и отправление заявления на портал работником канцелярии в течение одного часа (в случае подачи заявления на бумажном носителе);
3) определение руководством услугодателя структурного подразделения и исполнителя, ответственного за рассмотрение заявки на портале в течение двух часов;
4) рассмотрение заявления ответственным исполнителем услугодателя в течение четырех календарных дней;
5) подготовка и внесение ответственным исполнителем результата оказания государственной услуги на согласование руководителю структурного подразделения в течение одного часа;
6) подписание результата оказания государственной услуги руководителем структурного подразделения в течение одного часа;
7) регистрация подписанного результата оказания государственной услуги в канцелярии услугодателя в течение одного часа;
8) выдача Справки услугополучателю в течение одного часа.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация заявления услугополучателя, необходимого для оказания государственной услуги, в канцелярии услугодателя (в случае подачи заявления на бумажном носителе);
2) размещение обработанного заявления на портале;
3) рассмотрение заявления;
4) оформление результата оказания государственной услуги ответственным исполнителем;
5) резолюция руководства услугодателя на портале;
6) подпись руководителя я услугодателя;
7) регистрация результата оказания государственной услуги;
8) выдача Справки услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель услугодателя;
2) руководитель структурного подразделения;
3) ответственный исполнитель;
4) работник канцелярии услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя и порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги соответствует справочнику бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с иными услугодателями, а
также порядка использования информационных систем в процессе
оказания государственной услуги

9. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібінің және рәсімдері (іс-қимылдары) бірізділігінің сипаттамасы.
1) көрсетілетін қызметті беруші рәсімдері (іс-қимылдары) бірізділігінің сипаттамасы:
1-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – МД АЖ) логин және құпия сөз енгізуі (авторизациялау рәсімі);
1-шарт – "Е-лицензиялау" МД АЖ-да құпия сөз және логин арқылы көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
2-рәсім – "Е-лицензиялау" МД АЖ-да көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде көрсетілген қызметті таңдауы, экранға қызметті көрсетуге арналған сұрау нысанының шығуы және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы деректерін енгізу;
4-рәсім – жеке тұлғалардың мемлекеттік дерекқорында (бұдан әрі – ЖТ МД)/заңды тұлғалардың мемлекеттік дерекқорында (бұдан әрі – ЗТ МД) электрондық үкіметтің шлюзі арқылы көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрауды жіберу;
2-шарт – ЖТ МД-да/ЗТ МД-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің бар-жоғы тексеру;
5-рәсім – ЖТ МД-да/ЗТ МД-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің жоқ болуына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаның қалыптасуы;
6-рәсім – қағаз нысанындағы құжаттардың бар-жоғы туралы белгілер бөлігінде сұрау нысанының толтырылуы және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің сканерлеу және сұрау нысанына оларды тіркеу;
7-рәсім – сұраудың "Е-лицензиялау" МД АЖ-да тіркеу және көрсетілетін қызметтің "Е-лицензиялау" МД АЖ-да өңдеу;
3-шарт – көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған негіздемелерге сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
8-рәсім – "Е-лицензиялау" МД АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты сұралған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптасуы;
9-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ қалыптастырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін (электрондық құжат) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасын (бұдан әрі – ЭЦҚ) пайдалана отырып қалыптастырылады.

9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал.
1) описание последовательности процедур (действий) услугодателя:
процедура 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процедура авторизации) в информационной системе государственной базы данных (далее – ИС ГБД) "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
процедура 2 – формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
процедура 3 - выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
процедура 4 – направление запроса через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в государственной базе данных физических лиц (далее – ГБД ФЛ)/государственной базе данных юридических лиц (далее – ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
процедура 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
процедура 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;
процедура 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
условие 3 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для оказания государственной услуги;
процедура 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
процедура 9 – получение услугополучателем результата государственной услуги (электронный документ), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

2) көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібінің және рәсімдерің (іс-қимылдарың) бірізділігінің сипаттамасы:
көрсетілетін қызметті алушы порталда көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
1-рәсім – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ тіркеу куәлігінің орнатылуы көрсетілетін қызметті алушының порталда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуы үшін құпия сөзді енгізуі рәсімі (авторизациялау рәсімі);
1-шарт – порталда логині (жеке сәйкестендіру нөмірі және бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН/БСН) және құпия сөзі арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректер дұрыстығының тексерілуі;
2-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты порталдың авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыруы;
3-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде көрсетілетін қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін экранға сұрау нысанының шығуы және көрсетілетін қызметті алушының нысанды, оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, қажетті құжаттарды электронды түрде сұрау нысанына қоса бере отырып, толтыруы (деректерді енгізуі);
4-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының сұрауды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және оның қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын, сондай-ақ сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректері сәйкестігінің тексерілуі;
5-рәсім – көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-сының түпнұсқасының расталмауына байланысты сұратылған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаның қалыптасуы;
6-рәсім – қызмет көрсетуге арналған сұраудың толтырылған нысанының (енгiзiлген деректердің) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы арқылы куәландырылуы (қол қою);
7-рәсім – электрондық құжаттың (көрсетілетін қызметті алушы сұрауының) "Е-лицензиялау" МД АЖ-да тіркелуі және "Е-лицензиялау" МД АЖ-да сұраудың өңделуі;
3-шарт – көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және құжатты беруге арналған негіздемелерге сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
8-рәсім – "Е-лицензиялау" МД АЖ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты сұратылатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаның жасалуы;
9-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының портал қалыптастырған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін (электрондық құжат) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сы пайдаланыла отырып қалыптастырылады.

2) описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процедура 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процедура ввода услугополучателем пароля (процедура авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/бизнес-идентификационный номер (далее – БИН)) и пароль;
процедура 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процедура 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
процедура 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
процедура 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процедура 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
процедура 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
условие 3 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи документа;
процедура 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
процедура 9 – получение услугополучателем результата государственной услуги (электронный документ), сформированного порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

10. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде порталдың функционалдық өзара әсері осы тәртіптің 2-қосымшасына сәйкес диаграммаға сай келеді.
"Құрамында бағалы металдар бар шикізат
тауарлары мен олардан жасалған
бұйымдарды қоспағанда, бағалы металдармен
операцияларды жүзеге асыратын заңды
тұлғалар мен дара кәсіпкерлерді арнайы
есепке қою туралы анықтама беру"
мемлекеттік қызметінің тәртібіне 1-қосымша
"Құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарлары мен олардан
жасалған бұйымдарды қоспағанда, бағалы металдармен
операцияларды жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен дара
кәсіпкерлерді арнайы есепке қою туралы анықтама беру"
мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-үдерісінің
анықтамасы (мемлекеттік қызметтің атауы)
"Құрамында бағалы металдар бар шикізат
тауарлары мен олардан жасалған
бұйымдарды қоспағанда, бағалы металдармен
операцияларды жүзеге асыратын заңды
тұлғалар мен дара кәсіпкерлерді арнайы
есепке қою туралы анықтама беру"
мемлекеттік қызметінің тәртібіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде порталдың функционалдық
өзара әсерінің диаграммасы
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушы 2015 жылғы
28 мамырдағы № 638
бұйрығына 2-қосымша
"Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы
металдарды өнеркәсіптік алудың экономикалық орындылығы
(орынсыздығы) және мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы
қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың экономикалық орындылығы (орынсыздығы) және мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нысаны: электронды (жекелеген автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың мүмкіндігі (мүмкін еместігі) және экономикалық орындылығы (орынсыздығы) туралы қорытынды (бұдан әрі – қорытынды).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (қимылдың) бастамасына негіз болып Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11431 тіркелген, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 564 бұйрығымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандартының "Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың экономикалық орындылығы (орынсыздығы) және мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы қорытынды беру" 9-тармағында қарастырылған құжаттардың болуы табылады.

10. Функциональное взаимодействие портала в процессе оказания государственной услуги соответствует диаграмме согласно приложению 2
к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача справки о постановке на
специальный учет юридических лиц и
индивидуальных предпринимателей,
осуществляющих операции с драгоценными
металлами, за исключением изделий из них,
и сырьевыми товарами, содержащими
драгоценные металлы"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача
справки о постановке на специальный учет юридических лиц и
индивидуальных предпринимателей, осуществляющих операции с
драгоценными металлами, за исключением изделий из них, и
сырьевыми товарами, содержащими драгоценные металлы"
(наименование государственной услуги)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача справки о постановке на
специальный учет юридических лиц и
индивидуальных предпринимателей,
осуществляющих операции с драгоценными
металлами, за исключением изделий из них,
и сырьевыми товарами, содержащими
драгоценные металлы"
Диаграмма функционального взаимодействия портала в
процессе оказания государственной услуги
через веб-портал "электронного правительства"
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 638
Регламент государственной услуги "Выдача заключения о
возможности (невозможности) и экономической целесообразности
(нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных
металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключения о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – заключение о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан (далее – заключение).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Выдача заключения о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 564 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11431).

10. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде порталдың функционалдық өзара әсері осы тәртіптің 2-қосымшасына сәйкес диаграммаға сай келеді.
"Қазақстан Республикасында шикізат
тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік
алудың экономикалық орындылығы (орынсыздығы)
және мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы
қорытынды беру" мемлекеттік қызметінің
тәртібіне 1-қосымша
"Қазақстан Республикасында шикізат
тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың экономикалық
орындылығы (орынсыздығы) және мүмкіндігі (мүмкін еместігі)
туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсету
бизнес-үдерісінің анықтамасы (мемлекеттік қызметтің атауы)
"Қазақстан Республикасында шикізат
тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік
алудың экономикалық орындылығы (орынсыздығы)
және мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы
қорытынды беру" мемлекеттік қызметінің
тәртібіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде порталдың функционалдық
өзара әсерінің диаграммасы "электрондық үкімет" веб-порталы
арқылы
"электрондық үкімет" веб-порталы арқылы
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушы 2015 жылғы
28 мамырдағы № 638
бұйрығына 3-қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар
бар шикізат тауарларын қайта өңдеудің экономикалық орынсыздығы
немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын қайта өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нысаны: электронды (жекелеген автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды (бұдан әрі – қорытынды).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (қимылдың) бастамасына негіз болып Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11431 тіркелген, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 564 бұйрығымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандартының "Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын қайта өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды беру" 9-тармағында қарастырылған құжаттардың болуы табылады.

10. Функциональное взаимодействие портала в процессе оказания государственной услуги соответствует диаграмме согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача заключения о возможности
(невозможности) и экономической
целесообразности (нецелесообразности)
промышленного извлечения
драгоценных металлов из сырьевых
товаров в Республике Казахстан"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной
услуги "Выдача заключения о возможности (невозможности) и
экономической целесообразности (нецелесообразности)
промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых
товаров в Республике Казахстан" (наименование государственной
услуги)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача заключения о возможности
(невозможности) и экономической
целесообразности (нецелесообразности)
промышленного извлечения
драгоценных металлов из сырьевых товаров
в Республике Казахстан"
Диаграмма функционального взаимодействия портала в
процессе оказания государственной услуги
через веб-портал "электронного правительства"
Приложение 3
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 638
Регламент государственной услуги "Выдача заключения об
экономической нецелесообразности или невозможности
переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные
металлы, на территории Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключения об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – заключение об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан (далее – заключение).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Выдача заключения об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 564 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11431).

10. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде порталдың функционалдық өзара әсері осы тәртіптің 2-қосымшасына сәйкес диаграммаға сай келеді.
"Қазақстан Республикасының аумағында
құрамында бағалы металдар бар шикізат
тауарларын қайта өңдеудің экономикалық
орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы
қорытынды беру" мемлекеттік қызметінің
тәртібіне 1-қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар
бар шикізат тауарларын қайта өңдеудің экономикалық орынсыздығы
немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік
қызметін көрсету бизнес-үдерісінің анықтамасы (мемлекеттік
қызметтің атауы)
"Қазақстан Республикасының аумағында
құрамында бағалы металдар бар шикізат
тауарларын қайта өңдеудің экономикалық
орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы
қорытынды беру" мемлекеттік қызметінің
тәртібіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде порталдың функционалдық
өзара әсерінің диаграммасы
"электрондық үкімет" веб-порталы арқылы
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушы 2015 жылғы
28 мамырдағы № 638
бұйрығына 4-қосымша
"Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын
бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдары қоспағанда),
бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Кеден одағына
кірмейтін елдерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкету
кезінде мемлекеттік бақылау және құнын бағалау актісін беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдары қоспағанда), бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Кеден одағына кірмейтін елдерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде мемлекеттік бақылау және құнын бағалау актісін беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нысаны: электронды (жекелеген автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – Қазақстан Республикасының аумағынан Кеден одағына кірмейтін елдерге экспорты лицензия негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), бағалы металдардың сынықтарымен қалдықтарын шығару кезіндегі мемлекеттік бақылау және құнын бағалау актісі (бұдан әрі – акті).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (қимылдың) бастамасына негіз болып Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11431 тіркелген, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 564 бұйрығымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандартының "Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдары қоспағанда), бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Кеден одағына кірмейтін елдерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде мемлекеттік бақылау және құнын бағалау актісін беру" 9-тармағында қарастырылған құжаттардың болуы табылады.

10. Функциональное взаимодействие портала в процессе оказания государственной услуги соответствует диаграмме согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача заключения об экономической
нецелесообразности или невозможности переработки
сырьевых товаров, содержащих драгоценные
металлы, на территории Республики Казахстан"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача заключения об экономической нецелесообразности или
невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих
драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан"
(наименование государственной услуги)
Приложение 2
к регламенту государственной "Выдача
заключения об экономической нецелесообразности
или невозможности переработки сырьевых
товаров, содержащих драгоценные металлы,
на территории Республики Казахстан"
Диаграмма функционального взаимодействия портала в процессе
оказания государственной услуги
через веб-портал "электронного правительства"
Приложение 4
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 638
Регламент государственной услуги "Выдача акта государственного
контроля и оценки стоимости при вывозе с территории Республики
Казахстан в страны, не входящие в Таможенный союз драгоценных
металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов
драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на
основании лицензий (без лицензии)"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача акта государственного контроля и оценки стоимости при вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие в Таможенный союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии)" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – акт государственного контроля и оценки стоимости при вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие в Таможенный союз, драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии) (далее – акт).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Выдача акта государственного контроля и оценки стоимости при вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие в Таможенный союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензий (без лицензии)", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 564 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11431).

10. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде порталдың функционалдық өзара әсері осы тәртіптің 2-қосымшасына сәйкес диаграммаға сай келеді.
"Экспорты лицензияның негізінде
(лицензиясыз) жүзеге асырылатын
бағалы металдарды (олардан
жасалған бұйымдары қоспағанда),
бағалы металдардың сынықтарын
және қалдықтарын Кеден одағына
кірмейтін елдерге
Қазақстан Республикасының
аумағынан әкету кезінде мемлекеттік
бақылау және құнын бағалау актісін
беру" мемлекеттік қызметінің
тәртібіне 1-қосымша
"Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын
бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдары қоспағанда),
бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Кеден одағына
кірмейтін елдерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкету
кезінде мемлекеттік бақылау және құнын бағалау актісін беру"
мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-үдерісінің анықтамасы
(мемлекеттік қызметтің атауы)
"Экспорты лицензияның негізінде
(лицензиясыз) жүзеге асырылатын
бағалы металдарды (олардан
жасалған бұйымдары қоспағанда),
бағалы металдардың сынықтарын
және қалдықтарын Кеден одағына
кірмейтін елдерге
Қазақстан Республикасының
аумағынан әкету кезінде мемлекеттік
бақылау және құнын бағалау актісін
беру" мемлекеттік қызметінің
тәртібіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде порталдың функционалдық
өзара әсерінің диаграммасы
"электрондық үкімет" веб-порталы арқылы
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушы 2015 жылғы
28 мамырдағы № 638
бұйрығына 5-қосымша
"Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын
бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда)
бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Кеден одағына
кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу
кезінде мемлекеттік бақылау актісін беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда) бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде мемлекеттік бақылау актісін беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нысаны: электронды (жекелеген автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – Қазақстан Республикасының аумағына Кеден одағына кiрмейтiн елдерден экспорты лицензия негiзiнде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), бағалы металдар сынықтары мен қалдықтарын әкелу кезiнде мемлекеттiк бақылау актiсi (бұдан әрі – акті).

10. Функциональное взаимодействие портала в процессе оказания государственной услуги соответствует диаграмме согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача акта государственного контроля и
оценки стоимости при вывозе с территории
Республики Казахстан в страны, не входящие
в Таможенный союз драгоценных металлов (за исключением
изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов,
экспорт которых осуществляется на основании
лицензии (без лицензии)"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача акта государственного контроля и оценки стоимости при
вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие
в Таможенный союз драгоценных металлов (за исключением изделий
из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых
осуществляется на основании лицензии (без лицензии)"
(наименование государственной услуги)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача акта государственног
яо контроля и оценки стоимости при
вывозе с территории Республики
Казахстан в страны, не входящие в
Таможенный союз драгоценных металлов (за исключением
изделий из них), лома и отходов драгоценных
металлов, экспорт которых осуществляется
на основании лицензии (без лицензии)"
Диаграмма функционального взаимодействия портала в процессе
оказания государственной услуги
через веб-портал "электронного правительства"
Приложение 5
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 638
Регламент государственной услуги "Выдача акта государственного
контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран,
не входящих в Таможенный союз драгоценных металлов (за
исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных
металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии
(без лицензии)"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача акта государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии)" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – акт государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на оснований лицензии (без лицензии) (далее – акт).

10. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде порталдың функционалдық өзара әсері осы тәртіптің 2-қосымшасына сәйкес диаграммаға сай келеді.
"Экспорты лицензияның негізінде
(лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы
металдарды (олардан жасалған бұйымдарды
қоспағанда) бағалы металдардың сынықтарын
және қалдықтарын Кеден одағына кірмейтін
елдерден Қазақстан Республикасының аумағына
әкелу кезінде мемлекеттік бақылау актісін беру"
мемлекеттік қызметінің тәртібіне 1-қосымша
"Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын
бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда)
бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Кеден одағына
кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу
кезінде мемлекеттік бақылау актісін беру" мемлекеттік қызметін
көрсету бизнес-үдерісінің анықтамасы (мемлекеттік қызметтің атауы)
"Экспорты лицензияның негізінде
(лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы
металдарды (олардан жасалған бұйымдарды
қоспағанда) бағалы металдардың сынықтарын
және қалдықтарын Кеден одағына кірмейтін
елдерден Қазақстан Республикасының аумағына
әкелу кезінде мемлекеттік бақылау актісін беру"
мемлекеттік қызметінің тәртібіне 2-қосымша
"электрондық үкімет" веб-порталы арқылы

10. Функциональное взаимодействие портала в процессе оказания государственной услуги соответствует диаграмме согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача акта государственного контроля при ввозе на
территорию Республики Казахстан из стран,
не входящих в Таможенный союз драгоценных
металлов (за исключением изделий из них),
лома и отходов драгоценных металлов,
экспорт которых осуществляется на основании
лицензии (без лицензии)"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги дача справки о
постановке на специальный учет юридических лиц и индивидуальных
предпринимателей, осуществляющих операции с драгоценными
металлами, за исключением изделий из них, и сырьевыми товарами,
содержащими драгоценные металлы"
(наименование государственной услуги)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача акта государственного контроля при ввозе на
территорию Республики Казахстан из стран,
не входящих в Таможенный союз драгоценных металлов
(за исключением изделий из них), лома и отходов
драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на
основании лицензии (без лицензии)"
Диаграмма функционального взаимодействия портала в процессе оказания государственной услуги
через веб-портал "электронного правительства"