Тұрғын үй қорын басқару саласындағы тәуекелдер дәрежесін бағалау критерийлерін және тексеру парағының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 23 маусымдағы № 447 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 24 шілдеде № 11750 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 787 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 23.12.2015 № 787 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына, 13-бабының 3-тармағына, 15-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес тұрғын үй қорын басқару саласындағы тәуекелдер дәрежесін бағалау критерийлері;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес тұрғын үй қорын басқару саласындағы тексеру парағының нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімдік баспасөз басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес тұрғын үй қорын басқару саласындағы кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі                  Е. Досаев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика
және арнайы есепке алу
комитетінің төрағасы
С. Айтпаева____________
2015 жылғы 23 маусым
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 23 маусымдағы
№ 447 бұйрығына
1-қосымша
Тұрғын үй қорын басқару саласындағы тәуекелдер
дәрежесін бағалау критерийлері
1. Жалпы ережелер
1. Тұрғын үй қорын басқару саласындағы тәуекелдер дәрежесін бағалау критерийлері (бұдан әрі – Критерийлер) «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес тұрғын үй қорын басқару саласындағы тексерілетін субъектілерді (бұдан әрі – тексеру субъектілері) ішінара тексеру жүргізу мақсатында тәуекелдер дәрежелеріне жатқызу үшін әзірленді.

Об утверждении критериев оценки степени риска и формы проверочного листа в сфере управления жилищным фондом
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2015 года № 447. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июля 2015 года № 11750. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 787
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 23.12.2015 № 787 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 11, пунктом 3 статьи 13, пунктом 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) критерии оценки степени риска в сфере управления жилищным фондом согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму проверочного листа в сфере управления жилищным фондом согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Признать утратившими силу некоторые приказы в сфере управления жилищным фондом согласно приложению 3 к настоящему приказу.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан                       Е. Досаев
"СОГЛАСОВАН"
Председатель комитета по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
______________ С. Айтпаева
23 июня 2015 год
Приложение 1
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 23 июня 2015 года № 447
Критерии оценки степени риска в сфере
управления жилищным фондом
1. Общие положения
1. Настоящие Критерии оценки степени рисков в сфере управления жилищным фондом (далее – Критерии) разработаны в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан» для отнесения проверяемых субъектов в сфере управления жилищного фонда (далее – проверяемые субъекты) к степеням рисков для проведения выборочных проверок.

2. Осы Критерийлерде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тәуекелдер дәрежесін бағалау критерийлері – тексерілетін субъектінің тікелей қызметімен, салалық даму ерекшеліктерімен және осы дамуға әсер ететін факторлармен байланысты, тексерілетін субъектілерді әртүрлі тәуекел дәрежесіне жатқызуға мүмкіндік беретін сандық және сапалық көрсеткіштердің жиынтығы;
2) тексерілетін субъектілер – кызметіне бақылау жүргізіліп отырған кондоминиум объектісін басқару органдары;
3) тұрғын үй қорын басқару саласындағы тәуекел – кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінің техникалық жай-күйін төмендету, олардың элементтерінің мерзімінен бұрын тозу, тұрғын үй қорын пайдалану және күтіп-ұстау талаптары мен нормаларының бұзылуына алып келетін авариялардың пайда болу, кондоминиум объектісінің (тұрғын үйдің) конструкцияларының төзімділігі мен ондағы инженерлік жүйелер жұмысының қауіпсіздігін төмендету ықтималдығы.
3. Ішінара тексеру үшін тәуекелдер дәрежесін бағалау критерийлері объективті және субъективті критерийлер арқылы қалыптасады.
2. Тәуекелдер дәрежесін бағалаудың объективті критерийлері
4. Объективті критерийлер бойынша тексерілетін субъектілер жоғары және жоғары дәрежеге жатпайтын болып екі тәуекел дәрежесіне бөлінеді.
Жоғары тәуекел дәрежесіне:
1) екі немесе одан көп тұрғын үйлерді басқарып отырған тексерілетін субъектілер;
2) 20 жылдан астам пайдаланатын тұрғын үйлерді басқарып отырған тексерілетін субъектілер жатады.
Жоғары тәуекел дәрежесіне жатқызылған тексерілетін субъектілерге қатысты ішінара тексерулер жүргізіледі.
Жоғары тәуекел дәрежесіне жатпайтын тексерілетін субъектілерге қатысты жоспардан тыс тексерулер жүргізіледі.
3. Тәуекелдер дәрежесін бағалаудың субъективті критерийлері
5. Кейіннен тексерілетін субъектілерді тәуекелдер дәрежесі бойынша бөлу субъективті критерийлерді ескере отырып жүзеге асырылады. Субъективті критерийлерді қалыптастыру үшін мынадай ақпарат көздері пайдаланылады:
1) алдыңғы тексерулердің нәтижелері. Бұл ретте, бұзушылықтың ауырлық дәрежесі (өрескел, елеулі, елеусіз) тексеру парақтарында көрсетілген заңнамалық талаптар сақталмаған жағдайда белгіленеді;
2) азаматтардан және заңды тұлғалардан түскен расталған шағымдар мен өтініштердің болуы.
6. Қолда бар ақпарат көздері негізінде субъективті критерийлер бұзушылықтың үш дәрежесіне бөлінеді: өрескел, елеулі, елеусіз.
Субъективті критерийлер осы Критерийлерге қосымшада келтірілген.
7. Бір өрескел бұзушылық болған кезде субъект жоғары тәуекел дәрежесіне жатады.
8. Егер өрескел бұзушылық бойынша сәйкессіздік анықталмаса, онда тәуекел дәрежесін айқындау үшін елеулі және елеусіз бұзушылықтар бойынша жиынтық мәндер есептеледі.

2. В настоящих Критериях используются следующие понятия:
1) критерии оценки степени риска – совокупность количественных и качественных показателей, связанных с непосредственной деятельностью проверяемого субъекта, особенностями отраслевого развития и факторами, влияющими на это развитие, позволяющих отнести проверяемых субъектов к различным степеням риска;
2) проверяемые субъекты – органы управления объектами кондоминиума, за деятельностью которых осуществляется контроль;
3) риск в сфере управления жилищным фондом – вероятность ухудшения технического состояния общего имущества объектов кондоминиума, преждевременного износа их элементов, ведущих к снижению прочности конструкций и безопасности работы инженерных систем объектов кондоминиума (жилых домов), возникновению аварий, в результате нарушения требований и норм эксплуатации и содержания жилищного фонда.
3. Критерии оценки степени риска для выборочных проверок формируются посредством объективных и субъективных критериев.
2. Объективные критерии оценки степени риска
4. По объективным критериям проверяемые субъекты распределяются по двум степеням риска – высокая и не отнесенная к высокой.
К высокой степени риска относятся:
1) проверяемые субъекты управляющие двумя и более жилыми домами;
2) проверяемые субъекты управляющие жилыми домами эксплуатируемыми более 20 лет.
В отношении проверяемых субъектов, отнесенных к высокой степени риска, проводятся выборочные проверки.
В отношении проверяемых субъектов, не отнесенных к высокой степени риска, проводятся внеплановые проверки.
3. Субъективные критерии оценки степени риска
5. Последующее отнесение проверяемых субъектов по степеням рисков осуществляется с учетом субъективных критериев. Для формирования субъективных критериев используются следующие источники информации:
1) результаты предыдущих проверок. При этом степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства, отраженных в проверочных листах;
2) наличие подтвержденных жалоб и обращений от граждан и юридических лиц.
6. На основании имеющихся источников информации субъективные критерии подразделяются на три степени нарушения: грубые, значительные, незначительные.
Субъективные критерии приведены в Приложении к настоящим Критериям.
7. При наличии одного грубого нарушения, субъект относится к высокой степени риска.
8. Если по грубому нарушению несоответствие не выявлено, то для определения степени риска рассчитывается суммарное значение по значительным и незначительным нарушениям.

9. Елеулі бұзушылықтың жиынтық мәнін айқындаған кезде 0,7 коэффициент қолданылады және мынадай формула бойынша есептеледі:
з = (2 х 100/1) х 0,7
мұнда:
з – елеулі бұзушылықтардың жиынтық мәні;
1 – тексерілетін субъектіні (объектіні) тексеруге (талдауға) қойылатын елеулі бұзушылықтардың жалпы саны;
2 – бағалау кезінде анықталған елеулі бұзушылықтардың саны.
Елеусіз бұзушылықтардың жиынтық мәнін айқындаған кезде 0,3 коэффициент қолданылады және мынадай формула бойынша есептеледі:
н = (2 х 100/1) х 0,3
мұнда:
н – елеусіз бұзушылықтардың жиынтық мәні;
1 – тексерілетін субъектіні (объектіні) тексеруге (талдауға) қойылатын елеулі бұзушылықтардың жалпы саны;
2 – бағалау кезінде анықталған елеусіз бұзушылықтардың саны. Субъективті критерийлер бойынша тәуекелдер дәрежесінің жалпы көрсеткіші мынадай формулаға сәйкес көрсеткіштерді қосу жолымен айқындалады:
Субъективті критерийлер бойынша тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіштері мынадай формулаға сәйкес көрсеткіштерді жинақтау жолымен айқындалады:
= з + н
мұнда:
– субъективті критерийлер бойынша тәуекелдер дәрежесінің жалпы көрсеткіші;
з – елеулі бұзушылықтардың жиынтық мәні;
н – елеусіз бұзушылықтардың жиынтық мәні.
10. Тәуекелдер дәрежесінің көрсеткіштері бойынша тексерілетін субъект (объект) мыналарға жатқызылады:
1) жоғарғы тәуекел дәрежесіне – тәуекел дәрежесінің көрсеткіші 60-тан 100-ге дейін болған кезде және оған қатысты ішінара тексеру жүргізіледі;
2) жоғары тәуекел дәрежесіне жатпайтынға – тәуекел дәрежесінің көрсеткіші 0-ден 60-қа дейін болған кезде және оған қатысты ішінара тексеру жүргізілмейді.
11. Тәуекелдер дәрежесін талдаған және бағалаған кезде нақты тексерілетін субъектіге қатысты бұрын ескерілген және пайдаланылған субъективті критерийлердің деректері қолданылмайды.
12. Ішінара тексерулер жүргізудің кезеңділігі жылына бір реттен жиі болмауға тиіс.
13. Ішінара тексерулер жүргізілген талдау мен бағалаудың нәтижелері бойынша жарты жылға қалыптастырылған, тиісті есепті кезең басталғанға дейін күнтізбелік он бес күннен кешіктірмей құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі уәкілетті органға жіберілетін ішінара тексеру тізімдерінің негізінде жүргізіледі.
14. Ішінара тексеру тізімдері:
1) субъективті критерийлер бойынша тәуекел дәрежесінің ең көп көрсеткіштері бар тексерілетін субъектілердің басымдылығын;
2) тексеруді жүзеге асыратын мемлекеттік органның лауазымды тұлғасына жүктемені ескере отырып жасалады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 23 маусымдағы
№ 447 бұйрығымен бекітілген
Тұрғын үй қорын басқару
саласындағы тәуекелдер
дәрежесін бағалау
критерийлеріне қосымша
Субъективті
критерийлері
Бұзушылық дәрежесі
Алдыңғы тексерулердің нәтижелері (бұзушылықтың ауырлық дәрежесі тексеру парағында көрсетілген заңнамалық талаптар сақталмаған жағдайда белгіленеді)
1
Үй-жайлар (пәтерлер) меншік иелері жиналысының хаттамалық шешімімен мақұлданған сервистік қызмет субъектісімен шарттың болуы
Елеулі
2
Әділет органдарында кондоминиум объектілерін тіркеудің болуы
Елеулі
3
Екінші деңгейдегі банктерде әрбір кондоминиум объектісіне жинақ шотының болуы
Елеулі
4
Екінші деңгейдегі банктерде әрбір кондоминиум объектісіне ағымдағы шоттың болуы
Елеулі
5
Кондоминиум объектісін басқару бойынша тоқсан сайынғы есептің болуы
Елеулі
6
Үй-жайлар (пәтерлер) меншік иелері кооператив мүшелерінің жиналысы хаттамасымен бекітілген кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстар сметаларының болуы
Елеулі
7
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінің орталықтан жылыту, сумен жабдықтау, су бұру, электрмен жабдықтау жүйелерінде ақаулардың болмауы
Елеусіз
8
Кондоминиум объектісінің конструкциялары мен инженерлік жабдықтарының техникалық жай-күйіне жоспарлы тексеру жүргізу туралы растайтын құжаттардың болуы
Елеусіз
9
Жертөлелік үй-жайларда және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкі орналасқан жерде дезинфекция, дезинсекция, дератизация бойынша жұмыстарды орындау туралы растайтын құжаттардың болуы
Елеусіз
10
Тұрғын үй көмегінің қатысумен қаржыландырылатын кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеудің жекелеген түрлерін жүргізуге арналған шығыстар сметаларын тұрғын үй инспекцияларымен келісудің болуы*
Елеусіз
11
Үй-жайлар (пәтерлер) меншік иелерінің кооперативі басқармасы өкілеттігінің тексерілетін субъектінің жарғысында айқындалған мерзімдердін сақтауы **
Елеусіз
12
Үй-жайлар (пәтерлер) меншік иелері жиналысы хаттамаларының Үй-жайлардың (пәтерлердің) иелері жиналысының үлгілік хаттамасына сәйкестігі
Елеусіз

9. При определении суммарного значения значительных нарушений применяется коэффициент 0,7 и рассчитывается по формуле:
Рз = (Р2 х 100/Р1) х 0,7
где:
Рз – суммарное значение значительных нарушений;
Р1 – общее количество значительных нарушений, предъявленных к проверке (анализу) проверяемому субъекту (объекту);
Р2 – количество выявленных значительных нарушений при оценке.
При определении суммарного значения незначительных нарушений применяется коэффициент 0,3 и рассчитывается по формуле:
Рн = (Р2 х 100/Р1) х 0,3
где:
Рн – суммарное значение незначительных нарушений;
Р1 – общее количество незначительных нарушений, предъявленных к проверке (анализу) проверяемому субъекту (объекту);
Р2 – количество выявленных незначительных нарушений при оценке. Общий показатель степени риска по субъективным критериям определяется путем суммирования показателей согласно формуле:
Р = Рз + Рн
где:
Р – общий показатель степени риска по субъективным критериям;
Рз – суммарное значение значительных нарушений;
Рн – суммарное значение незначительных нарушений.
10. По показателям степени риска проверяемый субъект (объект) относится:
1) к высокой степени риска – при показателе степени риска от 60 до 100 и в отношении него проводится выборочная проверка;
2) не отнесенной к высокой степени риска – при показателе степени риска от 0 до 60 и в отношении него не проводится выборочная проверка.
11. При анализе и оценке степени рисков не применяются данные субъективных критериев, ранее учтенных и использованных в отношении конкретного проверяемого субъекта.
12. Кратность проведения выборочной проверки не может быть чаще одного раза в год.
13. Выборочные проверки проводятся на основании списков выборочных проверок, формируемых на полугодие по результатам проводимого анализа и оценки, которые направляются в уполномоченный орган по правовой статистике и специальным учетам в срок не позднее, чем за пятнадцать календарных дней до начала соответствующего отчетного периода.
14. Списки выборочных проверок составляются с учетом:
1) приоритетности проверяемых субъектов с наибольшим показателем степени риска по субъективным критериям;
2) нагрузки на должностных лиц, осуществляющих проверки, государственного органа.
Приложение
к критериям оценки степени
рисков в сфере управления
жилищным фондом утвержденных
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 23 июня 2015 года № 447
Субъективные критерии
Степень нарушения
1. Результаты предыдущих проверок (степень тяжести устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства, отраженных в проверочных листах)
1
Наличие договора с субъектом сервисной деятельности одобренного протокольным решением собрания собственников помещений (квартир)
Значительное
2
Наличие регистрации объектов кондоминиума в органах юстиции
Значительное
3
Наличие сберегательного счета на каждый объект кондоминиума в банке второго уровня
Значительное
4
Наличие текущего счета на каждый объект кондоминиума в банке второго уровня
Значительное
5
Наличие ежеквартального отчета по управлению объектом кондоминиума
Значительное
6
Наличие сметы расходов на содержание общего имущества объекта кондоминиума утвержденной протоколом собрания членов кооператива собственников помещений (квартир)
Значительное
7
Отсутствие неисправности в системах центрального отопления, водоснабжения, водоотведения, электроснабжения общего имущества кондоминиума
Не значительное
8
Наличие подтверждающих документов о проведении плановых осмотров технического состояния конструкций и инженерного оборудования объекта кондоминиума
Не значительное
9
Наличие подтверждающих документов о выполнении работ по дезинфекции, дезинсекции и дератизации подвальных помещений и других мест общего пользования объекта кондоминиума
Не значительное
10
Наличие согласованной с жилищной инспекцией сметы расходов на проведение отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума, финансируемых с участием жилищной помощи*
Не значительное
11
Соблюдение сроков полномочий правления кооператива собственников помещений (квартир), определенных уставом проверяемого субъекта**
Не значительное
12
Соответствие протоколов собрания собственников помещений (квартир) Типовому протоколу собрания собственников помещений (квартир)
Не значительное

2. Шағымдар мен өтініштердің болуы:
13
Жеке не заңды тұлғалардан екі және одан көп расталған шағымның болуы
Өрескел
14
Жеке не заңды тұлғадан расталған шағымның болуы
Елеулі
* осы талап үй-жайлар (пәтерлер) меншік иелері жиналысының тұрғын үй көмегінің қатысумен қаржыландырылатын күрделі жөндеу жүргізу туралы хаттамалық шешімі болған кезде қолданылады
** осы талап кәсіпкерлік қызмет субъектілеріне қолданылмайды
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 23 маусымдағы
№ 447 бұйрығына
2-қосымша
нысан
Тұрғын үй қорын басқару саласындағы
тексеру парағы
_____________________________________________________________ қатысты
Тексеру тағайындаған мемлекеттік орган ______________________________
Тексеру тағайындау туралы акт _______________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің атауы ______________________________________
Тексерілетін субъектінің (ЖСН), БСН _________________________________
Орналасқан орнының мекенжайы (заңды мекенжайы) ______________________
Талаптар тізбесі
Талап
етіледі
Талап
етілмейді
Талаптарға
сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1

2. Наличие жалоб и обращений:
13
Наличие двух и более подтвержденных жалоб от физических либо юридических лиц
Грубое
14
Наличие подтвержденной жалобы от физических либо юридических лиц
Значительное
* данное требование применяется при наличии протокольного решения собрания собственников помещений (квартир) о проведении капитального ремонта, финансируемого с участием жилищной помощи.
** данное требование не применимо к субъектам предпринимательской деятельности.
Приложение 2
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 23 июня 2015 года № 447
форма
Проверочный лист
в сфере управления жилищным фондом
в отношении _________________________________________________________
Государственный орган, назначивший проверку _________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта __________________________________
(ИИН), БИН проверяемого субъекта_____________________________________
Адрес места нахождения (юридический адрес)___________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1

Үй-жайлар (пәтерлер) меншік иелері жиналысының хаттамалық шешімімен мақұлданған сервистік қызмет субъектісімен шарттың болуы («Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi № 94 Заңы (бұдан әрі – Заң), Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 ақпандағы № 108 бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10528 болып тіркелген Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар)
2
Әділет органдарында кондоминиум объектілерін тіркеудің болуы («Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының Заңы)
3
Кооператив мүшелерінің жалпы жиналысының хаттамасымен бекітілген кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстар сметаларының болуы (Заң)
4
Екінші деңгейдегі банктерде әрбір кондоминиум объектісіне жинақ шотының болуы (Заң)
5
Екінші деңгейдегі банктерде әрбір кондоминиум объектісіне ағымдағы шоттың болуы (Заң)
6

Наличие договора с субъектом сервисной деятельности одобренного протокольным решением собрания собственников помещений (квартир) (Закон Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года № 94 «О жилищных отношениях» (далее - Закон), Правила содержания общего имущества объекта кондоминиума, утвержденные приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 февраля 2015 года №108, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10528 (далее – Правила)
2
Наличие регистрации объектов кондоминиума в органах юстиции (Закон)
3
Наличие сметы расходов на содержание общего имущества объекта кондоминиума утвержденной протоколом общего собрания членов кооператива (Закон)
4
Наличие сберегательного счета на каждый объект кондоминиума в банке второго уровня (Закон)
5
Наличие текущего счета на каждый объект кондоминиума в банке второго уровня (Закон)
6

Кондоминиум объектісін басқару бойынша ай сайынғы есептің болуы (Заң, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы» Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі № 235-V ҚРЗ Кодексі)
7
Шартқа сәйкес кондоминиум объектісінің конструкциялары мен инженерлік жабдықтарының техникалық жай-күйіне жоспарлы тексеру жүргізу туралы растайтын құжаттардың болуы (Заң, Қағидалар)
8
Шартқа сәйкес жертөлелік үй-жайларда және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкі орналасқан жерде дезинфекция, дезинсекция, дератизация бойынша жұмыстарды орындау туралы растайтын құжаттардың болуы (Заң, Қағидалар)
9
Тұрғын үй көмегінің қатысумен қаржыландырылатын кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеудің жекелеген түрлерін жүргізуге арналған шығыстар сметаларын тұрғын үй инспекцияларымен келісудің болуы (Қағидалар)*
10
Үй-жайлар (пәтерлер) меншік иелерінің кооперативі басқармасы өкілеттігінің тексерілетін субъектінің жарғысында айқындалған мерзімдерді сақтауы (Заң)**
11
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінің орталықтан жылыту, сумен жабдықтау, су бұру, электрмен жабдықтау жүйелерінде ақаулардың болуы (Заң, Қағидалар)
12

Наличие ежеквартального отчета по управлению объектом кондоминиума (Закон, Кодекс Республики Казахстан от 5 июля 2014 года № 235-V ЗРК «Об административных правонарушениях»)
7
Наличие подтверждающих документов о проведении плановых осмотров технического состояния конструкций и инженерного оборудования объекта кондоминиума в соответствии с договором (Закон, Правила)
8
Наличие подтверждающих документов о выполнении работ по дезинфекции, дезинсекции и дератизации подвальных помещений и других мест общего пользования в соответствии с договором (Закон, Правила)
9
Наличие согласованной с жилищной инспекцией сметы расходов на проведение отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума, финансируемых с участием жилищной помощи (Правила)*
10
Соблюдение сроков полномочий правления кооператива собственников помещений (квартир), определенных уставом проверяемого субъекта (Закон)**
11
Наличие неисправности в системах центрального отопления, водоснабжения, водоотведения, электроснабжения общего имущества кондоминиума (Закон, Правила)
12

Үй-жайлар (пәтерлер) меншік иелері жиналысы хаттамаларының Үй-жайлардың (пәтерлердің) иелері жиналысының үлгілік хаттамасына сәйкестігі (Заң, Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10573 болып тіркелген «Үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелері жиналысы хаттамасының және үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелеріне жазбаша сауалнама жүргізу кезінде дауыс беру парағының, кондоминиум объектісін басқару жөніндегі есептің үлгі нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 243 бұйрығы)
* осы талап үй-жайлар (пәтерлер) меншік иелері жиналысының тұрғын үй көмегінің қатысумен қаржыландырылатын күрделі жөндеу жүргізу туралы хаттамалық шешімі болған кезде қолданылады
** осы талап кәсіпкерлік қызмет субъектілеріне қолданылмайды
Лауазымдық тұлға (тұлғалар) ______________ _________ ____________
(лауазымы)    (қолы)     (Т.А.Ә.)
______________ _________ ____________
(лауазымы)    (қолы)     (Т.А.Ә.)
Тексерілетін субъектінің басшысы _________________________
(Т.А.Ә., лауазымы) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 23 маусымдағы
№ 447 бұйрығына
3-қосымша
Тұрғын үй қорын басқару саласындағы күшін жойған кейбір
бұйрықтардың тізбесі
1) «Тұрғын үй қатынастары бойынша жеке кәсіпкерлік саласындағы тексеру парағының нысанын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2012 жылғы 4 сәуірдегі № 124 және Экономикалық даму және сауда министрінің 2012 жылғы 4 сәуірдегі № 102 бірлескен бұйрығы (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде № 7638 болып тіркелді, 2012 жылғы 11 маусымда «Егемен Қазақстан» газетінде № 383-388 (27462) болып жарияланды);
2) «Тұрғын үй қатынастары бойынша жеке кәсіпкерлік саласындағы тәуекелдер дәрежелерін бағалау өлшемдерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2012 жылғы 4 сәуірдегі № 125 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2012 жылғы 4 сәуірдегі № 101 бірлескен бұйрығы «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде № 7639 болып тіркелді, 2012 жылғы 11 маусымда «Егемен Қазақстан» газетінде № 383-388 (27462) болып жарияланды);
3) «Тұрғын үй қатынастары бойынша тәуекелдер дәрежелерін бағалау өлшемдерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2012 жылғы 8 маусымдағы № 245 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7790 болып тіркелген, 2012 жылғы 23 тамыздағы № 540-545 (27618) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған);

Соответствие протоколов собрания собственников помещений (квартир) Типовому протоколу собрания собственников помещений (квартир) (Закон, приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 243 «Об утверждении Типовых форм протокола собрания собственников помещений (квартир) и листа голосования при проведении письменного опроса собственников помещений (квартир), отчета по управлению объектом кондоминиума» зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10573)
* данное требование применяется при наличии протокольного решения собрания собственников помещений (квартир) о проведении капитального ремонта, финансируемого с участием жилищной помощи.
** данное требование не применимо к субъектам предпринимательской деятельности.
Должностное (ые) лицо (а) ______________ _________ ____________
(должность)  (подпись)   (Ф.И.О.)
______________ _________ ____________
(должность)  (подпись)   (Ф.И.О.)
Руководитель
проверяемого субъекта _________________________ ____________
(Ф.И.О., должность)      (подпись)
Приложение 3
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 23 июня 2015 года № 447
Перечень утративших силу некоторых приказов в сфере
управления жилищным фондом
1) совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 4 апреля 2012 года № 124 и Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 4 апреля 2012 года № 102 «Об утверждении формы проверочного листа в сфере частного предпринимательства в области жилищных отношений» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7638, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 11 июня 2012 года № 220-221 (27039-27040);
2) совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 4 апреля 2012 года № 125 и Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 4 апреля 2012 года № 101 «Об утверждении критериев оценки степени риска в сфере частного предпринимательства в области жилищных отношений» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7639, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 11 июня 2012 года № 220-221 (27039-27040);
3) приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 8 июня 2012 года № 245 «Об утверждении критериев оценки степени риска в области жилищных отношений» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7790, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 23 августа 2012 года № 282-283 (27101-27102);

4) «Тұрғын үй қатынастары бойынша тексеру парағының нысанын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2012 жылғы 8 маусымдағы № 246 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7791 болып тіркелген, 2012 жылғы 23 тамыздағы № 540-545 (27618) «Егемен Қазақстан» газетінде, 2012 жылғы 27 қықүйекте № 15 Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында жарияланған).

4) приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 8 июня 2012 года № 246 «Об утверждении формы проверочного листа в области жилищных отношений» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7791, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 23 августа 2012 года № 282-283 (27101-27102), собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан от 27 сентября 2012 года № 15).