"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдерді тағайындау, мөлшерін есептеу (айқындау), қайта есептеу, сондай-ақ олардың жүзеге асырылу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму Министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 236 бұйрығына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 8 маусымдағы № 461 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 4 тамызда № 11841 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 217 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 08.06.2020 № 217 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" 2003 жылғы 25 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 11) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдерді тағайындау, мөлшерін есептеу (айқындау), қайта есептеу, сондай-ақ олардың жүзеге асырылу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму Министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 236 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11224 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 27 қаңтардан жарияланған) мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдерді тағайындау, мөлшерін есептеу (айқындау), қайта есептеу, сондай-ақ олардың жүзеге асырылу қағидаларында:
15-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Орталық бөлімшесі екі жұмыс күні ішінде келіп түскен құжаттар топтамасының толықтығын тексереді, ІЭМ-ді, осы Қағидаларға 9 немесе 10-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысу өтілі және міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушының орташа айлық табысы туралы анықтаманы, осы Қағидаларға 11, 12, 13, 14, 15-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша әлеуметтік төлемді тағайындау (қайта есептеу) немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімнің жобасын, осы Қағидаларға 16 және (немесе) 16-1-қосымшаларға сәйкес жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемнің мөлшері туралы және (немесе) еңбекке қабiлеттiлiгінен айырылу жағдайына тағайындалған әлеуметтік төлем сомасы туралы не оны тағайындаудан бас тарту туралы анықтаманың жобасын (анықтамалардың жобаларын) қалыптастырады. Қалыптастырылған ІЭМ Орталық филиалына жіберіледі. ІЭМ әлеуметтік төлем алушы ісінің осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз нұсқасын қалыптастыру үшін басып шығарылады.";

О внесении изменения и дополнения в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 236 "Об утверждении Правил назначения, исчисления (определения), перерасчета размеров социальных выплат из Государственного фонда социального страхования, а также их осуществления"
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 8 июня 2015 года № 461. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 августа 2015 года № 11841. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 217.
Сноска. Утратил силу приказом Приказ Министра труда и социальной защиты населения РК от 08.06.2020 № 217 (вводится в действие с 1 января 2020 года и подлежит опубликованию).
В соответствии с подпунктом 11) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 236 "Об утверждении Правил назначения, исчисления (определения), перерасчета размеров социальных выплат из Государственного фонда социального страхования, а также их осуществления" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11224, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 27 января 2015 года) следующие изменение и дополнение:
в Правилах назначения, исчисления (определения), перерасчета размеров социальных выплат из Государственного фонда социального страхования, а также их осуществления, утвержденных указанным приказом:
абзац первый пункта 15 изложить в следующей редакции:
"15. Отделение Центра в течение двух рабочих дней проверяет полноту поступившего пакета документов, формирует ЭМД, справку о стаже участия в системе обязательного социального страхования и среднемесячном доходе участника системы обязательного социального страхования по формам согласно приложениям 9 или 10 к настоящим Правилам, проект решения о назначении (перерасчете) или отказе в назначении социальной выплаты по формам, согласно приложениям 11, 12, 13, 14, 15 к настоящим Правилам, проект справки (проекты справок) о размере социальной выплаты на случаи потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей) и (или) о сумме назначенной социальной выплаты на случай утраты трудоспособности либо об отказе в ее назначении по формам согласно приложению 16 и (или) 16-1 к настоящим Правилам. Сформированный ЭМД направляется в филиал Центра. ЭМД распечатывается для формирования бумажного варианта дела получателя социальной выплаты по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам.";

осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 16-1-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Әлеуметтік қамсыздандыру және әлеуметтік сақтандыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарда және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі С.Қ. Жақыповаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
Т. Дүйсенова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
_____________ Ә. Исекешев
2015 жылғы 30 маусым
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
_____________А. Сәрінжіпов
2015 жылғы 2 шілде
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 8 маусымдағы
№ 461 бұйрығына қосымша
Мемлекеттік әлеуметтік
сақтандыру қорынан төленетін
әлеуметтік төлемдердің мөлшерін
тағайындау, есептеу (айқындау),
қайта есептеу, және оларды
жүзеге асыру қағидаларына
16-1-қосымша
Нысан
Берілген күні, шығ. №
АНЫҚТАМА
_____________________________________________________________ берілді
(Т.А.Ә.)
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) _____________________________________
Жеке куәлігі № __________________ 20___ ж. "___" ____________________
Кім берген __________________________________________________________
Туған күні "___" __________ _____ ж.
Тұрғылықты мекенжайы ________________________________________________
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму
министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көш-қон комитеті
_______________ облысы (қаласы) бойынша департаментінің 20__ жылғы
"__" _____ № ________ шешімі негізінде оған еңбек ету қабілетінен
айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлем тағайындалды.
Еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі ____________________________%.
(30%-дан 100%-ға дейін)
Ай сайынғы әлеуметтік төлемнің мөлшері
______________________________________________________ теңгені құрады
(сомасы сандармен және жазбаша)
________________ бойынша әлеуметтік төлем тағайындаудан бас тартылсын
(себебі көрсетілсін)
Сұратқан жері бойынша ұсыну үшін.
Жауапты адамның ЭЦҚ-сымен куәландырылды.
_____________________________________________________________________
(жауапты адамның лауазымы және Т.А.Ә.)

дополнить приложением 16-1 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту социального обеспечения и социального страхования Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение на официальном интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Жакупову С.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
СОГЛАСОВАНО
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
________ А. Исекешев
30 июня 2015 года
СОГЛАСОВАНО
Министр образования и науки
Республики Казахстан
________ А. Саринжипов
2 июля 2015 года
Приложение
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития Республики Казахстан
от 8 июня 2015 года № 461
Приложение 16-1
к Правилам назначения,
исчисления (определения),
перерасчета размеров
социальных выплат из
Государственного фонда
социального страхования
и их осуществления
Форма
Дата выдачи, исх. №
Справка
Дана ____________________________________________________________
(Ф.И.О.)
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ______________________
Удостоверение личности № _____________________ от "___" _____ 20__ г.
Кем выдан __________________________________________________________
Дата рождения "__" ______ ___ г., проживающего по адресу:____________
_____________________________________________________________________
о том, что ей (ему) на основании решения Департамента Комитета труда,
социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан по ___________ области
(городу) за № ________ от "__" ________ 20 __ г. назначена социальная
выплата на случай утраты трудоспособности.
Степень утраты трудоспособности ____________________________ %.
(от 30 % до 100 %)
Размер ежемесячной социальной выплаты составляет:
__________________________________________________ тенге.
(сумма цифрами и прописью)
Отказано в назначении социальной выплаты_________________________
(указать причину)
Для предъявления по месту требования.
Удостоверено ЭЦП ответственного лица.
____________________________________________________________________
(должность и Ф.И.О. ответственного лица)