Селекциялық карточканың нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 8 шілдедегі № 3-3/617 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 12 тамызда № 11867 болып тіркелді. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 14 қаңтардағы № 8 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 14.01.2016 № 8 (02.06.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы» 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-3-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес селекциялық карточканың нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 8 шілдедегі
№ 3-3/617 бұйрығына қосымша
Нысан
_____________________________________________________________________
(Ірі қара мал тұқымы бойынша Республикалық палатаның атауы)
Селекциялық карточканың № _______
1. Лақап аты_______________________
2. Жеке нөмірі ____________________   Тіркеу нөмірі__________________
3. Туған күні: ______ Жынысы:______   Түсі:__________________________
4. Тұқымы _________________________   Тұқымдылығы ___________________
5. Туған жері _____________________   Меншік иесі: __________________
Ата-енесінің шығу тегі туралы мәлімет
Енесі:
6. Лақап аты ______________________
7. Жеке нөмірі ____________________   Тіркеу нөмірі _________________
8. Тұқымы _________________________   Тұқымдылығы ___________________
Ықтимал әкелер:
1-әкесі:
9. Лақап аты ______________________
10. Жеке нөмірі ___________________   Тіркеу нөмірі _________________
11. Тұқымы ________________________   Тұқымдылығы ___________________
2-әкесі:
12. Лақап аты _____________________

Об утверждении формы селекционной карточки
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 июля 2015 года № 3-3/617. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 августа 2015 года № 11867
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 14.01.2016 № 8 (вводится в действие со 02.06.2016).
В соответствии со статьей 16-3 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года «О племенном животноводстве», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить форму селекционной карточки, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту производства и переработки животноводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                          А. Мамытбеков
Приложение
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 8 июля 2015 года № 3-3/617
Форма
____________________________________________________________________
(наименование республиканской палаты по породе крупного рогатого скота)
Селекционная карточка № _______
1. Кличка___________________________________
2. Индивидуальный номер______________Регистрационный номер____
3. Дата рождения: __________________ Пол:_____________________
Масть:______________________________
4. Порода ________________________Породность _________________
5. Место рождения ___________________Собственник: ____________
Сведения о происхождении родителей
Мать:
6. Кличка __________________________
7. Индивидуальный номер___________Регистрационный номер______
8. Порода _______________________Породность__________________
Возможные отцы:
Отец 1:
9. Кличка _________________________
10. Индивидуальный номер ________Регистрационный номер_______
11. Порода ___________________Породность ____________________
Отец 2:
12. Кличка __________________________

13. Жеке нөмірі ___________________   Тіркеу нөмірі _________________
14. Тұқымы ________________________   Тұқымдылығы ___________________
3-әкесі:
15. Лақап аты _____________________
16. Жеке нөмірі ___________________   Тіркеу нөмірі _________________
17. Тұқымы ________________________   Тұқымдылығы ___________________
18.
Жануардың өнімділік көрсеткіштері
Жеңіл тууы (ЖТ)
Туғандағы тірі салмағы
Енесінен айырғанда тірі салмағы
12 айда тірі салмағы
15 айда тірі салмағы
19. Кім берді: ______________________________________________________
(Лауазымы, тегі, аты және әкесінің аты (жеке басын
куәландыратын құжатта бар болса)
20. Қолы: _____________________________         22. Мөр орны
21. Берілген күні: ____________________        (заңды тұлға үшін)
Селекциялық карточканы толтыруға нұсқаулық
Селекциялық карточка келесі тәртіппен толтырылады:
1-жолда селекциялық жануардың лақап аты көрсетіледі;
2-жолда селекциялық жануардың процессингтік орталық берген жеке нөмірі (жапсырмаға, чипқа, болюсқа немесе таңбаға түсірілетін әріптік немесе цифрлық белгіні қамтитын, жануарға берілетін жеке код) және селекциялық жануардың ірi қара мал тұқымдары жөніндегі республикалық палатасы берген тіркеу нөмірі көрсетіледі;
3-жолда селекциялық жануардың туған күні, жынысы, түсі көрсетіледі;
4-жолда селекциялық жануардың тұқымы мен тұқымдылығы көрсетіледі;
5-жолда селекциялық жануардың туған жері мен селекциялық жануардың меншік иесі көрсетіледі;
6-жолда селекциялық жануардың енесінің лақап аты көрсетіледі;
7-жолда селекциялық жануардың енесінің процессингтік орталық берген жеке нөмірі (жапсырмаға, чипқа, болюсқа немесе таңбаға түсірілетін әріптік немесе цифрлық белгіні қамтитын, жануарға берілетін жеке код) және селекциялық жануардың енесінің ірi қара мал тұқымдары жөніндегі республикалық палатасы берген тіркеу нөмірі көрсетіледі;
8-жолда селекциялық жануардың енесінің тұқымы мен тұқымдылығы көрсетіледі;
9, 12, 15-жолдарда селекциялық жануардың ықтимал әкелерінің лақап аттары көрсетіледі;
10, 13, 16-жолдарда селекциялық жануардың ықтимал әкелерінің процессингтік орталық берген жеке нөмірі (жапсырмаға, чипқа, болюсқа немесе таңбаға түсірілетін әріптік немесе цифрлық белгіні қамтитын, жануарға берілетін жеке код) және селекциялық жануардың ықтимал әкелерінің ірi қара мал тұқымдары жөніндегі республикалық палатасы берген тіркеу нөмірі көрсетіледі;
11, 14, 17-жолдарда селекциялық жануардың ықтимал әкелерінің тұқымы мен тұқымдылығы көрсетіледі;
18-жолда жануардың өнімділік көрсеткіштері көрсетіледі;
кестенің 1-бағанада туылуының жеңілдігі көрсетіледі;
кестенің 2-бағанада селекциялық жануардың туғандағы тірі салмағы көрсетіледі;
кестенің 3-бағанада селекциялық жануардың енесінен айырғанда тірі салмағы көрсетіледі;

13. Индивидуальный номер ___________ Регистрационный номер___
14. Порода _________________________Породность_______________
Отец 3:
15. Кличка _________________________
16. Индивидуальный номер _________Регистрационный номер______
17. Порода _________________ Породность _____________________
18.
Показатели продуктивности животного
1
2
3
4
5
Легкость отела (ЛО)
Живая масса при рождении
Живая масса при отъеме
Живая масса в 12 месяцев
Живая масса в 15 месяцев
19. Кем выдано:______________________________________________
(Должность, фамилия, имя, отчество (при наличии в
документе, удостоверяющем личность)
20. Подпись:___________________
21. Дата выдачи:________________  22. Место печати (для
юридических лиц).
Указания к заполнению селекционной карточки
Селекционная карточка заполняется следующим образом:
в строке 1 указывается кличка селекционного животного;
в строке 2 указывается индивидуальный номер (индивидуальный код, присваиваемый животному, включающий в себя буквенное и цифровое обозначение, наносимое на бирку, чип, болюс или тавро) селекционного животного, выданный процессинговым центром и регистрационный номер селекционного животного, выданный республиканской палатой по породам крупного рогатого скота;
в строке 3 указывается дата рождения, пол и масть селекционного животного;
в строке 4 указывается порода и породность селекционного животного;
в строке 5 указывается место рождения селекционного животного и собственник селекционного животного;
в строке 6 указывается кличка матери селекционного животного;
в строке 7 указывается индивидуальный номер (индивидуальный код, присваиваемый животному, включающий в себя буквенное и цифровое обозначение, наносимое на бирку, чип, болюс или тавро) матери селекционного животного выданный процессинговым центром и регистрационный номер матери селекционного животного, выданный республиканской палатой по породам крупного рогатого скота;
в строке 8 указывается порода и породность матери селекционного животного;
в строке 9, 12, 15 указывается кличка возможных отцов селекционного животного;
в строке 10, 13, 16 указывается индивидуальный номер (индивидуальный код, присваиваемый животному, включающий в себя буквенное и цифровое обозначение, наносимое на бирку, чип, болюс или тавро) возможных отцов селекционного животного, выданный процессинговым центром и регистрационный номер возможных отцов селекционного животного, выданный республиканской палатой по породам крупного рогатого скота;
в строке 11, 14, 17 указывается порода и породность возможных отцов селекционного животного;
в строке 18 указываются показатели продуктивности животного;
в графе 1 таблицы указывается легкость отела;
в графе 2 таблицы указывается живая масса при рождении селекционного животного;
в графе 3 таблицы указывается живая масса при отъеме от матери селекционного животного;

кестенің 4-бағанада селекциялық жануардың 12 айда тірі салмағы көрсетіледі;
кестенің 5-бағанада селекциялық жануардың 15 айда тірі салмағы көрсетіледі;
19-жолда селекциялық карточка берген тұлғаның лауазымы, тегі, аты және әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса) көрсетіледі;
20-жолда селекциялық карточка берген тұлғаның қолы көрсетіледі;
21-жолда селекциялық карточка берген күн көрсетіледі;
22-жолда мөр қою (заңды тұлға үшін) көрсетіледі.

в графе 4 таблицы указывается живая масса в 12 месяцев селекционного животного;
в графе 5 таблицы указывается живая масса в 15 месяцев селекционного животного;
в строке 19 указывается должность, фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность) лица, выдавшего селекционную карточку;
в строке 20 указывается подпись лица, выдавшего селекционную карточку;
в строке 21 указывается дата выдачи селекционной карточки;
в строке 22 указывается место печати (для юридических лиц).