Өнiмді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде өңдеуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 419 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 13 тамызда № 11870 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 12 сәуірдегі № 242 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 12.04.2023 № 242 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 6-бабының 17) тармақшасына және "мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 12.05.2020 № 281 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Өнiмді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде өңдеуге рұқсат беру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (А.Қ. Ержанов):
1) осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_________Е. Досаев

Об утверждении Правил выдачи разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 419. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 августа 2015 года № 11870. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 12 апреля 2023 года № 242.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 12.04.2023 № 242 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 17) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "Об экспортном контроле" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 12.05.2020 № 281 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Ержанов А.К.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной
экономики Республики Казахстан
_______________ Е. Досаев

2015 жылғы 3 шілде
Қазақстан Республикасының
инвестициялар дамыту
Министрінің
2015 жылғы 31 наурыздағы
№ 419 бұйрығы бойынша
Бекітілген
Өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат беру ережесі
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 12.05.2020 № 281 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат беру қағидалары (бұдан әрі - қағидалар) "экспорттық бақылау туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 6 - бабының 17) тармақшасына және "мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі - заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат беру тәртібін және "өнімді Қазақстан Республикасының
2. Егер межелі елге Қазақстан Республикасы осы салада оларды сақтау жөнінде міндеттемелер қабылдаған Қазақстан Республикасының, халықаралық ұйымдардың және жекелеген мемлекеттердің санкциялары салынса, осы Ереженің күші қолданылмайды және өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат (бұдан әрі - рұқсат) берілмейді.
3. "Өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады және оны Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 23.06.2021 № 321 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Рұқсат жеке және заңды тұлғаларға екі жыл мерзімге беріледі.
5. Рұқсаттың қолданылу мерзімі сыртқы сауда шартының (келісімшарттың) қолданылу мерзімінен аспауға тиіс.
6. Рұқсат келісім-шартқа (шартқа) енгізілген өнім атауларының санына қарамастан, он таңбалы кодын көрсете отырып, Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасына сәйкес өнімнің бір атауына ресімделеді.
7. Берілген рұқсаттарға өзгерістер мен толықтырулар енгізуге жол берілмейді.
8. Рұқсаттың қолданысын тоқтата тұру, қайта бастау, одан айыру (қайтарып алу) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы"2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тәртіппен және негіздер бойынша жүзеге асырылады.

3 июля 2015 год
Утверждены
приказом Министра по
и инвестициям развитию
Республики Казахстан
от 31 марта 2015 года № 419
Правила выдачи разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 12.05.2020 № 281 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 17) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "Об экспортном контроле" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее - Закон) и определяют порядок выдачи разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан и порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан".
2. Если на страну назначения наложены санкции Республики Казахстан, международных организаций и отдельных государств, в отношении которых Республика Казахстан приняла обязательства по их соблюдению в данной сфере, действие настоящих Правил не распространяется и разрешение на переработку продукции вне территории Республики Казахстан (далее - разрешение) не выдается.
3. Выдача разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан" является государственной услугой (далее - государственная услуга) и оказывается Комитетом индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 23.06.2021 № 321 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Разрешение выдается физическим и юридическим лицам сроком на два года.
5. Срок действия разрешения не должен превышать срока действия внешнеторгового договора (контракта).
6. Разрешение оформляется на одно наименование продукции в соответствии с Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза с указанием десятизначного кода, независимо от количества наименований продукции, включенной в контракт (договор).
7. Внесение изменений и дополнений в выданные разрешения не допускается.
8. Приостановление, возобновление действия, лишение (отзыв) разрешения осуществляется в порядке и по основаниям, предусмотренным Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях".

2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
9. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жолдайды www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі - портал):
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;;
2) өнімді қайта өңдеуге арналған сыртқы сауда шарты (келісімшарт);
3) "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс тауарларды қайта өңдеу және тауарларды ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу шарттары туралы құжатты толтыру және беру, оған өзгерістер (толықтырулар) енгізу, оны кері қайтарып алу (жою) және (немесе) оның қолданылуын қайта бастау нысанын және қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 28 маусымдағы № 392 қаулысына сәйкес тиісті құзыретті уәкілетті мемлекеттік органның аумағынан тыс және ішкі тұтыну үшін, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында қайта өңдеу және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу бойынша операциялар нәтижесінде пайда болған, одан әрі коммерциялық пайдалану үшін жарамсыз қалдықтарды тану " (егер қайта өңдеудің мақсаты жөндеу болып табылған жағдайда, көрсетілген құжатты ұсыну талап етілмейді).
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай - ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында (бұдан әрі-стандарт) баяндалған. Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
11. Құжаттарды қараудың жалпы мерзімі және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру - өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат немесе Мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту 10 (он) жұмыс күні ішінде құрайды.
12. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар мен мәліметтерді олар түскен күні тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
9. Для получения государственной услуги физические и юридические лица (далее - услугополучатель) направляют услугодателю посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал):
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) внешнеторговый договор (контракт) на переработку продукции;
3) документ об условиях переработки товаров вне территории и для внутреннего потребления соответствующего компетентного уполномоченного государственного органа в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2018 года № 392 "Об утверждении формы и Правил заполнения и выдачи документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления, внесения в него изменений (дополнений), отзыва (аннулирования) и (или) возобновления его действия, а также продления срока переработки товаров и признания отходов, образовавшихся в результате операций по переработке на таможенной территории Евразийского экономического союза и переработке для внутреннего потребления, непригодными для дальнейшего коммерческого использования" (в случае если целью переработки является ремонт, представление указанного документа не требуется).
10. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги (далее - Стандарт) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством портала в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
11. Общий срок рассмотрения документов и выдача результата оказания государственной услуги - разрешение на переработку продукции вне территории Республики Казахстан, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги составляет 10 (десять) рабочих дней.
12. Услугодатель осуществляет регистрацию документов и сведений в день их поступления.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством портала в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

13. Жауапты орындаушы 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және оны көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне басшының немесе оны алмастыратын адамның ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында портал арқылы жібереді.
14. Жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет"шлюзі арқылы алады.
15. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың дұрыстығын және көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған құжаттардың осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін - осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес Өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде өңдеуге рұқсатты ресімдейді.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген және Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында жазылған мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша позициясын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын қызмет алушының өтініште көрсетілген электрондык поштасына жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат береді немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартады.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 13.05.2022 № 268 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер Мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде түседі.

13. Ответственный исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней проверяет полноту представленных документов и, в случае установления факта неполноты представленных документов, готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам и направляет его услугополучателю через портал в форме электронного документа, подписанный ЭЦП руководителя, либо лица его замещающего, в личный кабинет услугополучателя.
14. Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
15. В случае представления услугополучателем полного пакета документов, работник услугодателя в течение 8 (восьми) рабочих дней проверяет достоверность представленных документов и соответствие услугополучателя и (или) представленных документов требованиям, установленным настоящими Правилами, и оформляет результат оказания государственной услуги - разрешение на переработку продукции вне территории Республики Казахстан согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги установленные законодательством Республики Казахстан, и изложенные в Стандарте государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется на электронный адрес услугополучателя, указанный в заявлении, не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель выдает разрешение на переработку продукции вне территории Республики Казахстан, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Сноска. Пункт 15 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 13.05.2022 № 268 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.

3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
17. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам егер 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім қабылдаса не әрекет жасаса, ол шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 13.05.2022 № 268 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа жүгінуге жол беріледі.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 13.05.2022 № 268 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 13.05.2022 № 268 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Өнімді Қазақстан
Республикасының аумағынан
тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат
беру" мемлекеттік қызметі
Ережесіне
1-қосымша нысаны
Өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат алу үшін өтініш
1.Кімге______________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
17. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (три) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Сноска. Пункт 17 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 13.05.2022 № 268 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 18 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 13.05.2022 № 268 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Исключен приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 13.05.2022 № 268 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешения
на переработку продукции вне
территории Республики
форма
Заявление для получения разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан
1. В______________________________________________________ (полное наименование уполномоченного органа)

2. __Кімнен____________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауы; заңды тұлғаның БСН/жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ЖСН; мекенжайы, телефоны
3. Қайта өңдеуші, оның мекенжайы, телефоны
4. Межелі ел
5. Қайта өңдеу сипаты
6. Мемлекеттік кірістер органы
7. Өнімнің атауы
8. Еуразиялықэкономикалықодақтыңсыртқыэкономикалыққызметініңтауарноменклатурасыбойыншаөнім коды
9.Бақылау тізім бойынша өнім коды
10. Өлшем бірлігі
11. Саны
12.Қайта өңдеу өнімдерінің атауы
13. Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы бойынша өнім коды
14. Бақылау тізім бойынша өнім коды
15. Өлшем бірлігі
16. Саны
17. Рұқсатты сұрату үшін негіздеме (қайта өңдеуге арналған шарттың (келісімшарттың) күні мен нөмірі)):
18. Көрсетілетін қызметті алушы рұқсат беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісетінін растайды.
19. Өтініш беруші _______________________________________ (Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Толтыру күні: "__" __________ 20__ жыл
20. Рұқсаттың ерекше шарттары
Өнімді
Қазақстан Республикасының
аумағынан тыс жерде қайта
өңдеуге рұқсат беру
қағидаларына 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 23.06.2021 № 321 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
3
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
www. egov. kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
10 (он) жұмыс күні ішінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
6
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын адамның электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі және сақталады
7
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде өтініш берушіден алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
8
Жұмыс кестесі

2. от______________________________________________________
(полное наименование заявителя; бизнес‒идентификационный номер юридического лица/фамилия имя отчество (в случае наличия) физического лица, индивидуальный идентификационный номер; юридический (фактический) адрес, телефон
3. Переработчик, его юридический (фактический) адрес, телефон:
4. Страна назначения:
5. Характер переработки:
6. Орган государственных доходов:
7. Наименование продукции:
8. Код продукции по Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности ЕАЭС:
9. Код продукции по контрольным спискам:
10. Единица измерения:
11. Количество:
12. Наименование продуктов переработки:
13. Код продукции по Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности ЕАЭС:
14. Код продукции по контрольным спискам:
15. Единица измерения:
16. Количество:
17. Основание для запроса разрешения (дата и номер договора (контракта) на переработку):
18. Настоящим подтверждается, что: все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными; услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче разрешения.
19. Услугополучатель _______________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
20. Особые условия разрешения:
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешения
на переработку продукции вне
территории Республики Казахстан
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 23.06.2021 № 321 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан"
1
Наименование услугодателя
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель)
3
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz
4
Срок оказания государственной услуги
В течение 10 (десяти) рабочих дней
5
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
6
Результат оказания государственной услуги
Разрешение на переработку продукции вне территории Республики Казахстан, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителя услугодателя либо лица его замещающего.
7
Размер оплаты, взимаемой с заявителя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
8
График работы

1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліс пен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) портал-жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2)өнімді қайта өңдеуге арналған сыртқы сауда шарты (келісім-шарт);
3) "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс тауарларды қайта өңдеу және тауарларды ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу шарттары туралы құжатты толтыру және беру, оған өзгерістер (толықтырулар) енгізу, оны кері қайтарып алу (жою) және (немесе) оның қолданылуын қайта бастау нысанын және қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 28 маусымдағы № 392 қаулысына сәйкес тиісті құзыретті уәкілетті мемлекеттік органның аумағынан тыс және ішкі тұтыну үшін, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында қайта өңдеу және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу бойынша операциялар нәтижесінде пайда болған, одан әрі коммерциялық пайдалану үшін жарамсыз қалдықтарды тану (егер қайта өңдеудің мақсаты жөндеу болып табылған жағдайда, көрсетілген құжатты ұсыну талап етілмейді).
10
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталған;;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған жағдайда;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған.
11
Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекен жайлары мынадай интернет-ресурстарда орналастырылған:

1) услугодатель – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее - Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портал - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) внешнеторговый договор (контракт) на переработку продукции;
3) документ об условиях переработки товаров вне территории и для внутреннего потребления соответствующего компетентного уполномоченного государственного органа в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2018 года № 392 "Об утверждении формы и Правил заполнения и выдачи документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления, внесения в него изменений (дополнений), отзыва (аннулирования) и (или) возобновления его действия, а также продления срока переработки товаров и признания отходов, образовавшихся в результате операций по переработке на таможенной территории Евразийского экономического союза и переработке для внутреннего потребления, непригодными для дальнейшего коммерческого использования" (в случае если целью переработки является ремонт, представление указанного документа не требуется).
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленных настоящими Правилами.
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:

1) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі - www.gov.kz/memleket/entities/miid. kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі";
2) көрсетілетін қызметті беруші - www.gov.kz/memleket/entities/comprom "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі.
3) www.egov.kz порталдары мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414, 8-800-080-7777
Өнімді
Қазақстан Республикасының
аумағынан тыс жерде қайта
өңдеуге рұқсат беру
қағидаларына 3-қосымша
нысаны
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 23.06.2021 № 321 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Нұр-Сұлтан қ.
Нұр-Сұлтан қ.
Нөмір:[Құжаттың нөмірі]
Берілген күні:
[Берілген күні] жылы
[Ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, БСН/ЖСН]
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті, Сіздің [күні] жылғы № [кіріс құжатының нөмірі] өтінішіңізді қарап, мынаны хабарлайды.
[Бас тарту негіздемесі]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының аты-жөні (болған жағдайда)]
"Өнімді Қазақстан
Республикасының аумағынан
тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат
беру" мемлекеттік қызметі
Ережесі
4-қосымша нысаны
Өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат
1. Рұқсат №
2. Өтініш беруші, оның мекенжайы, телефоны, БСН (ЖСН))
3. Қайта өңдеуші, оның мекенжайы, телефоны
4. Межелі ел
5. Қайта өңдеу сипаты
6. Мемлекеттік кірістер органы
7. Өнімнің атауы
8. Тауар бойынша өнім коды Номенклатурамен Сыртқы экономикалық қызмет:
9. Бақылау тізім бойынша өнім коды
10. Өлшем бірлігі
11. Саны
12. Қайта өңдеу өнімдерінің атауы
13. Өнім коды Тауар номенклатурамен сыртқы экономикалық қызмет:
9. Бақылау тізім бойынша өнім коды
15. Өлшем бірлігі
16. Саны
17.Рұқсатты сұрау үшін негіздеме (өнімді қайта өңдеуге арналған шарттың (келісімшарттың) күні мен нөмірі)):
18. Өтініш берушіден_______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Лауазымы
19. Уәкілетті орган____________________________________________(уәкілеттіорганныңтолықатауы)
Басшы (уәкілетті тұлға)) ____________________________________ ( Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Берілген күні"___" _________ ________ жауап:

1) интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан – www.gov.kz/memleket/entities/miid, раздел "Государственные услуги";
2) интернет-ресурсе услугодателя – www.gov.kz/memleket/entities/comprom, раздел "Государственные услуги";
3) портале www.egov.kz.
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешения
на переработку продукции вне
территории Республики Казахстан
Форма
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 23.06.2021 № 321 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Нұр-Сұлтан қ.
г. Нур-Султан
Номер: [Номер документа]
Дата выдачи:
[Дата выдачи] год
[Наименование организации, юридический адрес, БИН/ИИН]
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, рассмотрев Ваше заявление от [Дата] года № [Номер входящего документа], сообщает следующее.
[Обоснование отказа]
[Должность подписывающего]
[Фамиля имя отчество (при его наличии) подписывающего]
Приложение 4
к Правилам выдачи разрешения
на переработку продукции вне
территории Республики Казахстан
форма
Разрешение на переработку продукции вне территории Республики Казахстан
1. РАЗРЕШЕНИЕ №
2. Заявитель, юридический (фактический) адрес, телефон, БИН (ИИН):
3. Переработчик, юридический (фактический) адрес, телефон:
4. Страна назначения:
5. Характер переработки:
6. Орган государственных доходов:
7. Наименование продукции:
8. Код продукции по Товарной Номенклатурой Внешнеэкономической деятельности ЕАЭС:
9. Код продукции по контрольным спискам:
10. Единица измерения:
11.Количество :
12. Наименование продуктов переработки:
13. Код продукции
по Товарной
номенклатурой
внешнеэкономической
деятельности ЕАЭС:
14. Код продукции по контрольным спискам:
15. Единица измерения:
16.Количество:
17. Основание для запроса разрешения (дата и номер договора (контракта) на переработку продукции):
18. От заявителя_______________ (фамилия, имя, отчество (в случае наличия) Должность
19. Уполномоченный орган____________________________________________ (полное наименование уполномоченного органа)
Руководитель (уполномоченное лицо) ____________________________________ (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Дата выдачи: "___" _________ ________ года.

20. Қолданылу мерзімі: "____" __________ ______ жауап:
21. Рұқсаттың ерекше шарттары

20. Срок действия: "____" __________ ______ года.
21. Особые условия разрешения: