Жануарлар дүниесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 шілдедегі № 18-03/680 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 21 тамызда № 11924 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 16 қарашадағы № 286 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 16.11.2020 № 286 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) "Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерде кеме жүргізу режиміне келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) "Бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квоталар бөлу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) "Қазақстан Республикасының сыртқы нарығында бекіре тұқымдас балықтар уылдырығының саудасы үшін таңбаны бекіту және Қазақстан Республикасының ішкі нарығында саудалауға арналған таңбаны беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) "Су тарту құрылыстарының балық қорғау құрылғыларын орнатуды келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес;
5) "Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына енгізілген жануарлар түрлерін қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес;
6) "Балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес;
7) "Әкімшілік органның Жабайы флора мен фаунаның құрып кету қаупi төнген түрлерiнің халықаралық саудасы туралы конвенция қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағында әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсат беруі" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес;
8) "Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес;

Об утверждении регламентов государственных услуг в области животного мира
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 июля 2015 года № 18-03/680. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 августа 2015 года № 11924. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 16 ноября 2020 года № 286.
Сноска. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 16.11.2020 № 286 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Согласование режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Распределение квот на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги "Утверждение марки для торговли икрой осетровых видов рыб на внешнем рынке Республики Казахстан и выдача марки для торговли ею на внутреннем рынке Республики Казахстан", согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги "Согласование установки рыбозащитных устройств водозаборных сооружений", согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги "Регистрация в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения", согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) регламент государственной услуги "Выдача справки о происхождении вылова", согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) регламент государственной услуги "Выдача административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения", согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных", согласно приложению 8 к настоящему приказу;

9) "Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес;
10) "Саны реттеуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Күші жойылды деп танылсын:
1) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 2014 жылғы 27 маусымдағы № 239-ө "Жануарлар дүниесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде № 9644 тіркелген, 2014 жылдың 8 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
2) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 2 қазандағы № 1-3/490 "Ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы" бұйрығының 1-тармағы 1), 2) және 4) тармақшалары (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде № 8065 тіркелген, 2013 жылғы 28 желтоқсандағы № 284 (28223) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 21 шілдедегі
№ 18-03/680 бұйрығына
1-қосымша
"Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерде кеме жүргізу режиміне келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;

9) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на пользование животным миром", согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию", согласно приложению 10 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 27 июня 2014 года № 239-Ө "Об утверждении регламентов государственных услуг в области животного мира" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9644, опубликованный 8 августа 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) подпункты 1), 2) и 4) пункта 1 приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 октября 2012 года № 1-3/490 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области сельского хозяйства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8065, опубликованный 28 декабря 2013 года в газете "Казахстанская правда" № 346 (27620)).
3. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
Приложение 1
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 21 июля 2015 года
№ 18-03/680
Регламент государственной
услуги "Согласование режима судоходства в запретный для
рыболовства нерестовый период, а также в запретных для
рыболовства водоемах и (или) участках"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;

2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерде кеме жүргізу режимін келісімдеу.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимылдары тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының "Жануарлар дүниесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 18-03/390 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11774 болып тіркелген) бекітілген "Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерде кеме жүргізу режиміне келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағына сәйкес өтінішінің болуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы не қағаз жеткізгіште мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішін келіп түскен күні көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе жұмыскерінің тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті беруші басшылығының қарауына беруі.
Өтініш қағаз жеткізгіште келіп түскен жағдайда, орындаушы ол портал арқылы келіп түскен күні барлық жолдарын толтыра және қағаз жеткізгіште ұсынылған қажетті құжаттардың сканерленген көшірмелерін қоса бере отырып, тіркеу жүргізеді;
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінде тіркеу және көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттың мазмұнымен танысып, қарар қойып, құжатты 1 (бір) жұмыс күні ішінде жауапты қызметкерге (орындаушы) беруі;
орындаушының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың шынайылығын, сондай-ақ стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін қарауы;
бас тарту үшін негіздеме болмаған жағдайда:
тиісті шешім әзірлеу;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы;
кеңсенің мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін тіркеуі;
1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру.

2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
3. Результат оказания государственной услуги – согласование режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Согласование режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках", утвержденному приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 18-03/390 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области животного мира" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11774) (далее – стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступивших через портал от услугополучателей либо на бумажном носителе и передача его на рассмотрение руководству услугодателя.
В случае поступления заявления на бумажном носителе, исполнителем производится регистрация в день поступления через портал с заполнением всех полей и приложением сканированных копий необходимых документов, предоставленных на бумажном носителе;
регистрация в канцелярии услугодателя и ознакомление руководством услугодателя с содержанием документа с наложением резолюции и передача документа ответственному работнику (исполнитель) в течение 1 (один) рабочего дня;
рассмотрение исполнителем представленных документов на достоверность, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 стандарта в течение 1 (один) рабочего дня с момента получения документов услугополучателя;
в случае отсутствия оснований для отказа:
подготовка соответствующего решения;
подписание руководством услугодателя результата оказания государственной услуги;
регистрация канцелярией результата оказания государственной услуги;
выдача результата оказания государственной услуги в течение 1 (один) рабочего дня.

6. Келесі рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) қарар және құжатты жауапты қызметкерге беру;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығы және шынайылығы;
4) көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе жұмыскері;
2) жауапты орындаушы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) бірізділігінің сипаттамасы:
көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы не қағаз жеткізгіште мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішін келіп түскен күні көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе жұмыскерінің тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті беруші басшылығының қарауына беруі.
Өтініш қағаз жеткізгіште келіп түскен жағдайда, орындаушы ол портал арқылы келіп түскен күні барлық жолдарын толтыра және қағаз жеткізгіште ұсынылған қажетті құжаттардың сканерленген көшірмелерін қоса бере отырып, тіркеу жүргізеді;
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінде тіркеу және көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттың мазмұнымен танысып, қарар қойып, құжатты 1 (бір) жұмыс күні ішінде жауапты қызметкерге (орындаушы) беруі;
орындаушының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың дұрыстығын, сондай-ақ стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін қарауы;
бас тартуға негіздер болмаған жағдайда:
тиісті шешім әзірлеу;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы;
кеңсенің мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркеуі;
1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру.
4. Порталмен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының халыққа қызмет көрсету орталығына және (немесе) басқа да көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну мүмкіндігі көзделмеген.
10. Көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушы өтінішін өңдеудің ұзақтығы.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы порталға не көрсетілетін қызметті берушіге өтініш береді.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі стандарттың 8-тармағында көрсетілген.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттың 4-тармағында көрсетілген мерзімдерде көрсетіледі.

6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур (действий):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) резолюция и передача документа ответственному работнику;
3) полнота и достоверность представленных документов;
4) электронный документ, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководства услугодателя.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя, в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии;
2) ответственный исполнитель;
3) руководство услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями услугодателя:
регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступивших через портал от услугополучателей либо на бумажном носителе и передача его на рассмотрение руководству услугодателя.
В случае поступления заявления на бумажном носителе, исполнителем производится регистрация в день поступления через портал с заполнением всех полей и приложением сканированных копий необходимых документов, предоставленных на бумажном носителе;
ознакомление руководством услугодателя с содержанием документа и наложением резолюции и передача документа ответственному работнику (исполнитель) в течение 1 (один) рабочего дня;
рассмотрение исполнителем представленных документов на достоверность, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 стандарта в течение 1 (один) рабочего дня с момента получения документов услугополучателя;
в случае отсутствия оснований для отказа:
подготовка соответствующего решения;
подписание руководством услугодателя результата оказания государственной услуги;
регистрация канцелярией результата оказания государственной услуги;
выдача результата оказания государственной услуги в течение 1 (один) рабочего дня.
4. Описание порядка взаимодействия с порталом и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
9. При оказании государственной услуги не предусмотрена возможность обращения услугополучателя в центр обслуживания населения и (или) к иным услугодателям.
10. Описание порядка обращения к услугодателю, длительность обработки заявления услугополучателя.
Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление на портал либо к услугодателю.
График работы услугодателя указан в пункте 8 стандарта.
Государственная услуга оказывается в сроки, указанные в пункте 4 стандарта.

11. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде өтініш жасау тәртібінің және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдері (іс-қимылдары) бірізділігінің сипаттамасы:
1) 1-процесс – көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін порталда логин мен парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
2) 1-шарт – логин мен пароль арқылы көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген жұмыскері туралы деректердің шынайылығын порталда тексеру;
3) 2-процесс – порталда көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
4) 3-процесс – көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін өтініштің нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
5) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің жеке тұлғаның мемлекеттік дерекқорында және заңды тұлғаның мемлекеттік дерекқорында (бұдан әрі – ЖТ МД/ЗТ МД) бар-жоғын тексеру;
6) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МД/ЗТ МД-да болмауына байланысты деректер алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
7) 5-процесс – қағаз нысанда құжаттардың бар-жоғы туралы белгі қою бөлігінде өтініш нысанын толтыру және көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің мәліметтер нысанын толтыруы;
8) 6-процесс – өтінішті порталда тіркеу және өңдеу;
9) 3-шарт – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру үшін көрсетілетін қызметті берушінің стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкестігін тексеруі;
10) 7-процесс – порталда көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұралып отырған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
11) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптасады.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің егжей-тегжейлі сипаттамасы осы регламентке қосымшаға сәйкес "Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерде кеме жүргізу режиміне келісім беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетілген.
"Балық аулауға тыйым салынған уылдырық
шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға
тыйым салынған су айдындарында және (немесе)
учаскелерде кеме жүргізу режиміне келісім
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерде кеме жүргізу режиміне келісім беру" мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процестері анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 21 шілдедегі
№ 18-03/680 бұйрығына
2-қосымша
"Бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квоталар бөлу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал:
1) процесс 1 – ввод работником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) на портале для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном работнике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование на портале сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных работника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор работником услугодателя услуги, вывод на экран формы заявления для оказания услуги и ввод работником услугодателя данных получателя;
5) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в государственной базе данных физического и в государственной базе данных юридического лица (далее – ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ);
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – заполнение формы заявления в части отметки о наличии документов в бумажной форме и заполнение работником услугодателя формы сведения;
8) процесс 6 – регистрация и обработка заявления на портале;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия требованиям пункта 9 стандарта для выдачи результата оказания государственной услуги;
10) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя на портале;
11) процесс 8 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги сформированной на портале. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведены в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту государственной услуги "Согласование режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках".
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Согласование режима судоходства
в запретный для рыболовства нерестовый
период, а также в запретных для
рыболовства водоемах и (или) участках"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Согласование
режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый
период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или)
участках"
Приложение 2
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 21 июля 2015 года
№ 18-03/680
Регламент государственной услуги
"Распределение квот на изъятие объектов животного мира
на основании утвержденных лимитов"

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті аңшылар және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің, сондай-ақ балық аулаушылар және балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
Өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квоталар бөлу жөніндегі комиссия отырысының хаттамасы.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің (жұмыскерлерінің) іс-қимылдары тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының "Жануарлар дүниесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 18-03/390 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11774 болып тіркелген) бекітілген "Бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квоталар бөлу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағына сәйкес өтінішінің болуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің құрамына енетін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті алушылардан қағаз жеткізгіште келіп түскен өтінімді көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе жұмыскерінің тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті беруші басшылығының қарауына беруі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттың мазмұнымен танысып, қарар қоюы. Көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжатты қарауға беруі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының жауапты жұмыскерді (орындаушы) таңдауы;
аңшылық объектілері болып табылатын жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға лимиттерді жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) бекіткеннен кейін күнтізбелік 10 (он) күн ішінде ұсынылған құжаттарды, стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес құжаттардың толықтығын қарау;
уәкілетті орган балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қоюға лимиттерді бекіткеннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды, стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес құжаттардың толықтығын қарау;
ұсынылған құжаттар толық және шынайы болған жағдайда:
тиісті шешім дайындау;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы.

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается республиканскими ассоциациями общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
3. Результат оказания государственной услуги – протокол заседания комиссии по распределению квот на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявки услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Распределение квот на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов", утвержденному приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 18-03/390 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области животного мира" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11774) (далее – стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
регистрация заявки на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступивших от услугополучателей на бумажном носителе и передача его на рассмотрение руководству услугодателя;
ознакомление руководством услугодателя с содержанием документа с наложением резолюции. Передача документа руководством на рассмотрение;
выбор руководством услугадателя ответственого работника (исполнитель);
рассмотрение представленных документов в течение 10 (десять) календарных дней после утверждения уполномоченным органом в области охраны, воспроизводства и использования животного мира (далее – уполномоченный орган) лимитов на изъятие объектов животного мира, являющихся объектами охоты, полноту документов в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 стандарта;
рассмотрение представленных документов в течение 10 (десять) рабочих дней после утверждения уполномоченным органом лимитов на изъятие рыбных ресурсов и других водных животных, полноту документов в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 стандарта;
в случае полноты и достоверности представленных документов:
подготовка соответствующего решения;
подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя.

6. Келесі рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтінім;
2) қарар және құжатты жауапты жұмыскерге беру;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығы және шынайылығы;
4) құжатқа көрсетілетін қызметті беруші басшылығының қол қоюы және мөрмен куәландыруы.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе жұмыскері;
2) жауапты орындаушы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы.
8. Көрсетілетін қызметті беруші рәсімдерінің (іс-қимылдарының) бірізділігінің сипаттамасы:
көрсетілетін қызметті алушылардан қағаз жеткізгіште келіп түскен өтінімді көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе жұмыскерінің тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті беруші басшылығының қарауына беруі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттың мазмұнымен танысып, қарар қоюы. Көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжатты қарауға беруі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының жауапты жұмыскерді (орындаушы) таңдауы;
аңшылық объектілері болып табылатын жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға лимиттерді жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) бекіткеннен кейін күнтізбелік 10 (он) күн ішінде ұсынылған құжаттарды, стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес құжаттардың толықтығын қарау;
уәкілетті орган балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қоюға лимиттерді бекіткеннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды, стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес құжаттардың толықтығын қарау;
ұсынылған құжаттар толық және шынайы болған жағдайда:
тиісті шешім дайындау;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібінің егжей-тегжейлі сипаттамасы осы регламентке қосымшаға сәйкес "Бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квоталар бөлу" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында келтірілген.
"Бекітілген лимиттер негізінде жануарлар
дүниесі объектілерін алып қоюға квоталар бөлу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
"Бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квоталар бөлу" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 21 шілдедегі
№ 18-03/680 бұйрығына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасының сыртқы нарығында бекіре тұқымдас балықтар уылдырығының саудасы үшін таңбаны бекіту және Қазақстан Республикасының ішкі нарығында саудалауға арналған таңбаны беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур (действий):
1) зарегистрированная заявка с входящим номером;
2) резолюция и передача документа ответственному работнику;
3) полнота и достоверность представленных документов;
4) подписание документа руководством услугодателя и заверение печатью.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя, в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии;
2) ответственный исполнитель;
3) руководство услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) услугодателя:
регистрация заявки на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступивших от услугополучателей на бумажном носителе и передача его на рассмотрение руководству услугодателя;
ознакомление руководством услугодателя с содержанием документа с наложением резолюции. Передача документа руководством на рассмотрение;
выбор руководством услугадателя ответственого работника (исполнитель);
рассмотрение представленных документов в течение 10 (десять) календарных дней после утверждения уполномоченным органом лимитов на изъятие объектов животного мира, являющихся объектами охоты, полноту документов в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 стандарта;
рассмотрение представленных документов в течение 10 (десять) рабочих дней после утверждения уполномоченным органом лимитов на изъятие рыбных ресурсов и других водных животных, полноту документов в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 стандарта;
в случае полноты и достоверности представленных документов:
подготовка соответствующего решения;
подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведены в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту государственной услуги "Распределение квот на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов".
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Распределение квот на изъятие объектов
животного мира на основании
утвержденных лимитов"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Распределение квот на изъятие объектов животного мира на
основании утвержденных лимитов"
Приложение 3
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 21 июля 2015 года
№ 18-03/680
Регламент государственной услуги
"Утверждение марки для торговли икрой осетровых видов рыб на
внешнем рынке Республики Казахстан и выдача марки для
торговли ею на внутреннем рынке Республики Казахстан"

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасының сыртқы нарығында бекіре тұқымдас балықтар уылдырығының саудасы үшін таңбалар, сондай-ақ Қазақстан Республикасының ішкі нарығында оның саудасына арналған таңбалар беру.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимылдары тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының "Жануарлар дүниесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 18-03/390 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11774 болып тіркелген) бекітілген "Қазақстан Республикасының сыртқы нарығында бекіре тұқымдас балықтар уылдырығының саудасы үшін таңбаны бекіту және Қазақстан Республикасының ішкі нарығында саудалауға арналған таңбаны беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағына сәйкес өтінішінің болуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы не қағаз жеткізгіште мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішін келіп түскен күні көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе жұмыскерінің тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті беруші басшылығының қарауына беруі.
Өтініш қағаз жеткізгіште келіп түскен жағдайда, орындаушы ол портал арқылы келіп түскен күні барлық жолдарын толтыра және қағаз жеткізгіште ұсынылған қажетті құжаттардың сканерленген көшірмелерін қоса бере отырып, тіркеу жүргізеді;
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінде тіркеу және көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттың мазмұнымен танысып, қарар қойып, құжатты 1 (бір) жұмыс күні ішінде жауапты қызметкерге (орындаушы) беруі;
орындаушының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың шынайылығын, сондай-ақ стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін қарауы;
берілген құжаттар толық және шынайы болған жағдайда:
тиісті шешім әзірлеу;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы;
кеңсенің мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін тіркеуі;
1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру.

1. Основные понятия
1. Государственная услуга оказывается Комитетом лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
3. Результат оказания государственной услуги – марки для торговли на внешнем рынке Республики Казахстан, а также выдача марки для торговли на внутреннем рынке Республики Казахстан.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Утверждение марки для торговли икрой осетровых видов рыб на внешнем рынке Республики Казахстан и выдача марки для торговли ею на внутреннем рынке Республики Казахстан", утвержденному приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 18-03/390 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области животного мира" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11774) (далее – стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступивших через портал от услугополучателей либо на бумажном носителе и передача его на рассмотрение руководству услугодателя.
В случае поступления заявления на бумажном носителе, исполнителем производится регистрация в день поступления через портал с заполнением всех полей и приложением сканированных копий необходимых документов, предоставленных на бумажном носителе;
регистрация в канцелярии услугодателя и ознакомление руководством услугодателя с содержанием документа с наложением резолюции и передача документа ответственному работнику (исполнитель) в течение 1 (один) рабочего дня;
рассмотрение исполнителем представленных документов на достоверность, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 стандарта в течение 3 (три) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя;
в случае полноты и достоверности представленных документов:
подготовка соответствующего решения;
подписание руководством услугодателя результата оказания государственной услуги;
регистрация канцелярией результата оказания государственной услуги;
выдача результата оказания государственной услуги в течение 1 (один) рабочего дня.

11. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде өтініш жасау тәртібінің және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдері (іс-қимылдары) бірізділігінің сипаттамасы:
1) 1-процесс – көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін порталда логин мен парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
2) 1-шарт – логин мен пароль арқылы көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген жұмыскері туралы деректердің шынайылығын порталда тексеру;
3) 2-процесс – порталда көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
4) 3-процесс – көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін өтініштің нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
5) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің жеке тұлғаның мемлекеттік дерекқорында және заңды тұлғаның мемлекеттік дерекқорында (бұдан әрі – ЖТ МД/ЗТ МД) бар-жоғын тексеру;
6) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МД/ЗТ МД-да болмауына байланысты деректер алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
7) 5-процесс – қағаз нысанда құжаттардың бар-жоғы туралы белгі қою бөлігінде өтініш нысанын толтыру және көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің мәліметтер нысанын толтыруы;
8) 6-процесс – өтінішті порталда тіркеу және өңдеу;
9) 3-шарт – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру үшін көрсетілетін қызметті берушінің стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкестігін тексеруі;
10) 7-процесс – порталда көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұралып отырған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
11) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуы. Хабарлама көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптасады.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің егжей-тегжейлі сипаттамасы осы регламентке қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының сыртқы нарығында бекіре тұқымдас балықтар уылдырығының саудасы үшін таңбаны бекіту және Қазақстан Республикасының ішкі нарығында саудалауға арналған таңбаны беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетілген.
"Қазақстан Республикасының сыртқы нарығында
бекіре тұқымдас балықтар уылдырығының саудасы
үшін таңбаны бекіту және Қазақстан Республикасының
ішкі нарығында саудалауға арналған таңбаны беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымша
"Қазақстан Республикасының сыртқы нарығында бекіре тұқымдас балықтар уылдырығының саудасы үшін таңбаны бекіту және Қазақстан Республикасының ішкі нарығында саудалауға арналған таңбаны беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 21 шілдедегі
№ 18-03/680 бұйрығына
4-қосымша
"Су тарту құрылыстарының балық қорғау құрылғыларын орнатуды келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал:
1) процесс 1 – ввод работником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) на портале для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном работнике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование на портале сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных работника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор работником услугодателя услуги, вывод на экран формы заявления для оказания услуги и ввод работником услугодателя данных получателя;
5) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в государственной базе данных физического и в государственной базе данных юридического лица (далее – ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ);
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – заполнение формы заявления в части отметки о наличии документов в бумажной форме и заполнение работником услугодателя формы сведения;
8) процесс 6 – регистрация и обработка заявления на портале;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия требованиям пункта 9 стандарта для выдачи результата оказания государственной услуги;
10) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя на портале;
11) процесс 8 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги сформированной на портале. Уведомление формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведены в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту государственной услуги "Утверждение марки для торговли икрой осетровых видов рыб на внешнем рынке Республики Казахстан и выдача марки для торговли ею на внутреннем рынке Республики Казахстан".
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Утверждение марки для торговли икрой осетровых
видов рыб на внешнем рынке Республики Казахстан
и выдача марки для торговли ею на внутреннем
рынке Республики Казахстан"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Утверждение марки для торговли икрой осетровых видов рыб
на внешнем рынке Республики Казахстан и выдача марки для
торговли ею на внутреннем рынке Республики Казахстан"
Приложение 4
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 21 июля 2015 года
№ 18-03/680
Регламент государственной услуги
"Согласование установки рыбозащитных устройств
водозаборных сооружений"

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – су тарту құрылыстарының балық қорғау құрылғыларын орнатуды келісу хаты.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимылдары тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының "Жануарлар дүниесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 18-03/390 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11774 болып тіркелген) бекітілген "Су тарту құрылыстарының балық қорғау құрылғыларын орнатуды келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағына сәйкес өтінішінің болуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы не қағаз жеткізгіште мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішін келіп түскен күні көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе жұмыскерінің тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті беруші басшылығының қарауына беруі.
Өтініш қағаз жеткізгіште келіп түскен жағдайда, орындаушы ол портал арқылы келіп түскен күні барлық жолдарын толтыра және қағаз жеткізгіште ұсынылған қажетті құжаттардың сканерленген көшірмелерін қоса бере отырып, тіркеу жүргізеді;
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінде тіркеу және көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттың мазмұнымен танысып, қарар қойып, құжатты 1 (бір) жұмыс күні ішінде жауапты қызметкерге (орындаушы) беруі;
орындаушының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың дұрыстығын, сондай-ақ стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін қарауы, су жинау құрылыстарын оларды тиісті балық қорғау құрылғыларымен жабдықталуы тұрғысынан қарап, тексеруі;
берілген құжаттар толық және шынайы болған жағдайда:
тиісті шешім әзірлеу;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы;
кеңсенің мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін тіркеуі;
1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру.

1. Основные положения
1. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3. Результат оказания государственной услуги – письмо согласование установки рыбозащитных устройств водозаборных сооружений.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Согласование установки рыбозащитных устройств водозаборных сооружений", утвержденному приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 18-03/390 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области животного мира" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11774) (далее – стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступивших через портал от услугополучателей либо на бумажном носителе и передача его на рассмотрение руководству услугодателя.
В случае поступления заявления на бумажном носителе, исполнителем производится регистрация в день поступления заявления через портал с заполнением всех полей и приложением сканированных копий необходимых документов, предоставленных на бумажном носителе;
регистрация в канцелярии услугодателя и ознакомление руководством услугодателя с содержанием документа с наложением резолюции и передача документа ответственному работнику (исполнитель) в течение 1 (один) рабочего дня;
рассмотрение исполнителем представленных документов на достоверность, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 стандарта, осмотр водозаборных сооружений на предмет оборудования их соответствующими рыбозащитными устройствами в течение 3 (три) рабочего дня с момента получения документов услугополучателя;
в случае полноты и достоверности представленных документов:
подготовка соответствующего решения;
подписание руководством услугодателя результата оказания государственной услуги;
регистрация канцелярией результата оказания государственной услуги;
выдача результата оказания государственной услуги в течение 1 (один) рабочего дня.

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
Өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына енгізілген жануарлар түрлерін қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды тіркеу туралы куәлік.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимылдары тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының "Жануарлар дүниесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 18-03/390 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11774 болып тіркелген) бекітілген "Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына енгізілген жануарлар түрлерін қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағына сәйкес өтінішінің болуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы не қағаз жеткізгіште мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішін келіп түскен күні көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе жұмыскерінің тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті беруші басшылығының қарауына беруі.
Өтініш қағаз жеткізгіште келіп түскен жағдайда, орындаушы ол портал арқылы келіп түскен күні барлық жолдарын толтыра және қағаз жеткізгіште ұсынылған қажетті құжаттардың сканерленген көшірмелерін қоса бере отырып, тіркеу жүргізеді;
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінде тіркеу және көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттың мазмұнымен танысып, қарар қойып, құжатты 1 (бір) жұмыс күні ішінде жауапты қызметкерге (орындаушы) беруі;
орындаушының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың шынайылығын, сондай-ақ стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін қарауы;
бас тарту үшін негіздеме болмаған жағдайда:
тиісті шешім әзірлеу;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы;
кеңсенің мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін тіркеуі;
1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру.

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
3. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о регистрации физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Регистрация в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения", утвержденному приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 18-03/390 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области животного мира" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11774) (далее – стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
регистрация в день поступления заявки на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступивших через портал от услугополучателей либо на бумажном носителе и передача его на рассмотрение руководству услугодателя.
В случае поступления заявления на бумажном носителе, исполнителем производится регистрация в день поступления заявки через портал с заполнением всех полей и приложением сканированных копий необходимых документов, предоставленных на бумажном носителе;
регистрация в канцелярии услугодателя и ознакомление руководством услугодателя с содержанием документа с наложением резолюции и передача документа ответственному работнику (исполнитель) в течение 1 (один) рабочего дня;
рассмотрение исполнителем представленных документов на достоверность, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 стандарта в течение 1 (один) рабочего дня с момента получения документов услугополучателя;
в случае отсутствия оснований для отказа:
подготовка соответствующего решения;
подписание руководством услугодателя результата оказания государственной услуги;
регистрация канцелярией результата оказания государственной услуги;
выдача результата оказания государственной услуги в течение 1 (один) рабочего дня.

11. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде өтініш жасау тәртібінің және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдері (іс-қимылдары) бірізділігінің сипаттамасы:
1) 1-процесс – көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін порталда логин мен парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
2) 1-шарт – логин мен пароль арқылы көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген жұмыскері туралы деректердің шынайылығын порталда тексеру;
3) 2-процесс – порталда көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
4) 3-процесс – көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін өтініштің нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
5) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің жеке тұлғаның мемлекеттік дерекқорында және заңды тұлғаның мемлекеттік дерекқорында (бұдан әрі – ЖТ МД/ЗТ МД) бар-жоғын тексеру;
6) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МД/ЗТ МД-да болмауына байланысты деректер алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
7) 5-процесс – қағаз нысанда құжаттардың бар-жоғы туралы белгі қою бөлігінде өтініш нысанын толтыру және көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің мәліметтер нысанын толтыруы;
8) 6-процесс – өтінішті порталда тіркеу және өңдеу;
9) 3-шарт – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру үшін көрсетілетін қызметті берушінің стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкестігін тексеруі;
10) 7-процесс – порталда көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұралып отырған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
11) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптасады.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің егжей-тегжейлі сипаттамасы осы регламентке қосымшаға сәйкес "Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына енгізілген жануарлар түрлерін қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетілген.
"Жабайы фауна мен флораның құрып кету
қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы
туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына
енгізілген жануарлар түрлерін қолдан өсіруді
жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды
әкімшілік органда тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
"Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына енгізілген жануарлар түрлерін қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 21 шілдедегі
№ 18-03/680 бұйрығына
6-қосымша
"Балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал:
1) процесс 1 – ввод работником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) на портале для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном работнике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование на портале сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных работника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор работником услугодателя услуги, вывод на экран формы заявления для оказания услуги и ввод работником услугодателя данных получателя;
5) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в государственной базе данных физического и в государственной базе данных юридического лица (далее – ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ);
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – заполнение формы заявления в части отметки о наличии документов в бумажной форме и заполнение работником услугодателя формы сведения;
8) процесс 6 – регистрация и обработка заявления на портале;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия требованиям пункта 9 стандарта для выдачи результата оказания государственной услуги;
10) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя на портале;
11) процесс 8 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги сформированной на портале. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведены в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту государственной услуги "Регистрация в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения".
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Регистрация в административном органе
физических и юридических лиц, осуществляющих
искусственное разведение животных, виды которых
включены в приложения I и II Конвенции о
международной торговле видами дикой фауны
и флоры, находящимися под угрозой исчезновения"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Регистрация в административном органе физических и юридических
лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды
которых включены в приложения I и II Конвенции о международной
торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой
исчезновения"
Приложение 6
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 21 июля 2015 года
№ 18-03/680
Регламент государственной услуги
"Выдача справки о происхождении вылова"

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимылдары тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының "Жануарлар дүниесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 18-03/390 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11774 болып тіркелген) бекітілген "Балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағына сәйкес өтінішінің болуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы не қағаз жеткізгіште мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішін келіп түскен күні көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе жұмыскерінің тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті беруші басшылығының қарауына беруі.
Өтініш қағаз жеткізгіште келіп түскен жағдайда, орындаушы ол портал арқылы келіп түскен күні барлық жолдарын толтыра және қағаз жеткізгіште ұсынылған қажетті құжаттардың сканерленген көшірмелерін қоса бере отырып, тіркеу жүргізеді;
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінде тіркеу және көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттың мазмұнымен танысып, қарар қойып, құжатты келіп түскен күні ішінде жауапты қызметкерге (орындаушы) беруі;
орындаушының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың шынайылығын, сондай-ақ стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін қарауы;
берілген құжаттар толық және шынайы болған жағдайда:
тиісті шешім әзірлеу;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы;
кеңсенің мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркеуі;
1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру.

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
3. Результат оказания государственной услуги – справка о происхождении вылова.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Выдача справки о происхождении вылова", утвержденному приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 18-03/390 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области животного мира" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11774) (далее – стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступивших через портал от услугополучателей либо на бумажном носителе и передача его на рассмотрение руководству услугодателя.
В случае поступления заявления на бумажном носителе, исполнителем производится регистрация в день поступления, через портал с заполнением всех полей и приложением сканированных копий необходимых документов, предоставленных на бумажном носителе;
регистрация в канцелярии услугодателя и ознакомление руководством услугодателя с содержанием документа с наложением резолюции и передача документа ответственному работнику (исполнитель) в день поступления;
рассмотрение исполнителем представленных документов на достоверность, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 стандарта и выдача результата оказания государственной услуги в течение 1 (один) рабочего дня с момента получения документов услугополучателя;
в случае полноты и достоверности представленных документов:
подготовка соответствующего решения;
подписание руководством услугодателя результата оказания государственной услуги;
регистрация канцелярией результата оказания государственной услуги;
выдача результата оказания государственной услуги в течение 1 (один) рабочего дня.

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жабайы флора мен фаунаның құрып кету қаупi төнген түрлерiнің халықаралық саудасы туралы конвенция қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсат.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимылдары тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының "Жануарлар дүниесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 18-03/390 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11774 болып тіркелген) бекітілген "Әкімшілік органның Жабайы флора мен фаунаның құрып кету қаупi төнген түрлерiнің халықаралық саудасы туралы конвенция қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағында әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсат беруі" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағына сәйкес өтінішінің болуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы не қағаз жеткізгіште мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішін келіп түскен күні көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе жұмыскерінің тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті беруші басшылығының қарауына беруі.
Өтініш қағаз жеткізгіште келіп түскен жағдайда, орындаушы ол портал арқылы келіп түскен күні барлық жолдарын толтыра және қағаз жеткізгіште ұсынылған қажетті құжаттардың сканерленген көшірмелерін қоса бере отырып, тіркеу жүргізеді;
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінде тіркеу және көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттың мазмұнымен танысып, қарар қойып, құжатты 1 (бір) жұмыс күні ішінде жауапты қызметкерге (орындаушы) беруі;
орындаушының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың шынайылығын, сондай-ақ стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін қарауы;
бас тарту үшін негіздеме болмаған жағдайда:
тиісті шешім әзірлеу;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы;
кеңсенің мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін тіркеуі;
1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру.

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Выдача административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения", утвержденному приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 18-03/390 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области животного мира" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11774) (далее – стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступивших через портал от услугополучателей либо на бумажном носителе и передача его на рассмотрение руководству услугодателя.
В случае поступления заявления на бумажном носителе, исполнителем производится регистрация в день поступления, через портал с заполнением всех полей и приложением сканированных копий необходимых документов, предоставленных на бумажном носителе;
регистрация в канцелярии услугодателя и ознакомление руководством услугодателя с содержанием документа с наложением резолюции и передача документа ответственному работнику (исполнитель) в течение 1 (один) рабочего дня;
рассмотрение исполнителем представленных документов на достоверность, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 стандарта в течение 3 (три) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя;
в случае отсутствия оснований для отказа:
подготовка соответствующего решения;
подписание руководством услугодателя результата оказания государственной услуги;
регистрация канцелярией результата оказания государственной услуги;
выдача результата оказания государственной услуги в течение 1 (один) рабочего дня.

11. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде өтініш жасау тәртібінің және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдері (іс-қимылдары) бірізділігінің сипаттамасы:
1) 1-процесс – көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін порталда логин мен парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
2) 1-шарт – логин мен пароль арқылы көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген жұмыскері туралы деректердің шынайылығын порталда тексеру;
3) 2-процесс – порталда көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
4) 3-процесс – көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін өтініштің нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
5) 4-процесс – өтінішті көрсетілетін қызметті алушы деректері туралы жеке тұлғаның мемлекеттік дерекқорына және заңды тұлғаның мемлекеттік дерекқорына (бұдан әрі – ЖТ МД/ЗТ МД) электрондық үкімет шлюзі арқылы жіберу;
6) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МД/ЗТ МД-да бар-жоғын тексеру;
7) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МД/ЗТ МД-да болмауына байланысты деректер алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыруы;
8) 6-процесс – қағаз нысанда құжаттардың бар-жоғы туралы белгі қою бөлігінде өтініш нысанын толтыру және көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің мәліметтер нысанын толтыруы;
9) 7-процесс – өтінішті порталда тіркеу және өңдеу;
10) 3-шарт – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру үшін көрсетілетін қызметті берушінің стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкестігін тексеруі;
11) 8-процесс – порталда көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұралып отырған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
12) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуы. Хабарлама көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптасады.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің егжей-тегжейлі сипаттамасы осы регламентке қосымшаға сәйкес "Әкімшілік органның Жабайы флора мен фаунаның құрып кету қаупi төнген түрлерiнің халықаралық саудасы туралы конвенция қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағында әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсат беруі" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетілген.
"Әкімшілік органның Жабайы флора мен
фаунаның құрып кету қаупi төнген түрлерiнің
халықаралық саудасы туралы конвенция қолданылатын
жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының
аумағында әкелуге және Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетуге рұқсат беруі" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне қосымша
"Әкімшілік органның Жабайы флора мен фаунаның құрып кету қаупi төнген түрлерiнің халықаралық саудасы туралы конвенция қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағында әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсат беруі" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің

11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал:
1) процесс 1 – ввод работником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) на портале для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном работнике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование на портале сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных работника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор работником услугодателя услуги, вывод на экран формы заявления для оказания услуги и ввод работником услугодателя данных получателя;
5) процесс 4 – направление заявления через шлюз электронного правительства в государственную базу данных физического и в государственную базу данных юридического лица (далее – ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы заявления в части отметки о наличии документов в бумажной форме и заполнение работником услугодателя формы сведения;
9) процесс 7 – регистрация и обработка заявления на портале;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия требованиям пункта 9 стандарта для выдачи результата оказания государственной услуги;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя на портале;
12) процесс 9 – получение услугополучателем уведомления сформированной на портале. Уведомление формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведены в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту государственной услуги "Выдача административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения".
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Выдача административным органом разрешений
на ввоз на территорию Республики Казахстан и
вывоз с территории Республики Казахстан видов
животных, подпадающих под действие Конвенции
о международной торговле видами дикой фауны
и флоры, находящимися под угрозой исчезновения"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача административным органом разрешений на ввоз на
территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики
Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о
международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися
под угрозой исчезновения"
Приложение 8
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан

2015 жылғы 21 шілдедегі
№ 18-03/680 бұйрығына
8-қосымша
"Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
Өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимылдары тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының "Жануарлар дүниесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 18-03/390 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11774 болып тіркелген) бекітілген "Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағына сәйкес өтінішінің болуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы не қағаз жеткізгіште мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішін келіп түскен күні көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе жұмыскерінің тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті беруші басшылығының қарауына беруі.
Өтініш қағаз жеткізгіште келіп түскен жағдайда, орындаушы ол портал арқылы келіп түскен күні барлық жолдарын толтыра және қағаз жеткізгіште ұсынылған қажетті құжаттардың сканерленген көшірмелерін қоса бере отырып, тіркеу жүргізеді;
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінде тіркеу және көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттың мазмұнымен танысып, қарар қойып, құжатты 1 (бір) жұмыс күні ішінде жауапты қызметкерге (орындаушы) беруі;
орындаушының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың дұрыстығын, сондай-ақ стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін қарауы;
бас тартуға негіздер болмаған жағдайда:
тиісті шешім әзірлеу;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы;
кеңсенің мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркеуі;
1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру.

от 21 июля 2015 года
№ 18-03/680
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на производство интродукции,
реинтродукции и гибридизации животных"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозйства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
Прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных", утвержденному приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 18-03/390 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области животного мира" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11774) (далее – стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
регистрация в день поступления заявки на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступивших через портал от услугополучателей либо на бумажном носителе и передача его на рассмотрение руководству услугодателя.
В случае поступления заявки на бумажном носителе, исполнителем производится регистрация в день поступления, через портал с заполнением всех полей и приложением сканированных копий необходимых документов, предоставленных на бумажном носителе;
регистрация в канцелярии услугодателя и ознакомление руководством услугодателя с содержанием документа с наложением резолюции и передача документа ответственному работнику (исполнитель) в течение 1 (один) рабочего дня;
рассмотрение исполнителем представленных документов на достоверность, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 стандарта в течение 3 (три) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя;
в случае отсутствия оснований для отказа:
подготовка соответствующего решения;
подписание руководством услугодателя результата оказания государственной услуги;
регистрация канцелярией результата оказания государственной услуги;
выдача результата оказания государственной услуги в течение 1 (один) рабочего дня.

2015 жылғы 21 шілдедегі
№ 18-03/680 бұйрығына
9-қосымша
"Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті екі және одан көп облыстың аумағында орналасқан балық шаруашылығы су айдындарында ғылыми-зерттемелік аулау мақсатында Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
Өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат не "Жануарлар дүниесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 18-03/390 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11774 болып тіркелген) бекітілген "Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимылдары тәртібінің сипаттамасы
4. Стандарттың 9-тармағына сәйкес өтінішінің болуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы не қағаз жеткізгіште мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішін келіп түскен күні көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе жұмыскерінің тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті беруші басшылығының қарауына беруі.
Өтініш қағаз жеткізгіште келіп түскен жағдайда, орындаушы ол портал арқылы келіп түскен күні барлық жолдарын толтыра және қағаз жеткізгіште ұсынылған қажетті құжаттардың сканерленген көшірмелерін қоса бере отырып, тіркеу жүргізеді;
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінде тіркеу және көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттың мазмұнымен танысып, қарар қойып, құжатты 1 (бір) жұмыс күні ішінде жауапты қызметкерге (орындаушы) беруі;

от 21 июля 2015 года
№ 18-03/680
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на пользование животным миром"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в целях научно-исследовательского лова на рыбохозяйственных водоемах, расположенных на двух и более областях (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателей;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на пользование животным миром либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на пользование животным миром", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 18-03/390 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области животного мира" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11774) (далее – стандарт).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя согласно пункту 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
регистрация в день поступления заявки на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступивших через портал от услугополучателей либо на бумажном носителе и передача его на рассмотрение руководству услугодателя.
В случае поступления заявки на бумажном носителе, исполнителем производится регистрация в день поступления, через портал с заполнением всех полей и приложением сканированных копий необходимых документов, предоставленных на бумажном носителе;
регистрация в канцелярии услугодателя и ознакомление руководством услугодателя с содержанием документа с наложением резолюции и передача документа ответственному работнику (исполнитель) в течение 1 (один) рабочего дня;

11) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптасады.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің егжей-тегжейлі сипаттамасы осы регламентке қосымшаға сәйкес "Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетілген.
"Жануарлар дүниесін пайдалануға
рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
"Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 21 шілдедегі
№ 18-03/680 бұйрығына
10-қосымша
"Саны реттеуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
Өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – саны реттелуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға рұқсат.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимылдары тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының "Жануарлар дүниесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 18-03/390 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11774 болып тіркелген) бекітілген "Саны реттеуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағына сәйкес өтінішінің болуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы не қағаз жеткізгіште мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішін келіп түскен күні көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе жұмыскерінің тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті беруші басшылығының қарауына беруі.
Өтініш қағаз жеткізгіште келіп түскен жағдайда, орындаушы ол портал арқылы келіп түскен күні барлық жолдарын толтыра және қағаз жеткізгіште ұсынылған қажетті құжаттардың сканерленген көшірмелерін қоса бере отырып, тіркеу жүргізеді;
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінде тіркеу және көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттың мазмұнымен танысып, қарар қойып, құжатты 1 (бір) жұмыс күні ішінде жауапты қызметкерге (орындаушы) беруі;

11) процесс 8 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги сформированной на портале. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведены в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту государственной услуги "Выдача разрешения на пользование животным миром".
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на
пользование животным миром"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на пользование животным миром"
Приложение 10
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 21 июля 2015 года
№ 18-03/680
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на изъятие видов животных,
численность которых подлежит регулированию"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
Прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию", утвержденному приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 18-03/390 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области животного мира" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11774) (далее – стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
регистрация в день поступления заявки на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступивших через портал от услугополучателей либо на бумажном носителе и передача его на рассмотрение руководству услугодателя.
В случае поступления заявки на бумажном носителе, исполнителем производится регистрация в день поступления, через портал с заполнением всех полей и приложением сканированных копий необходимых документов, предоставленных на бумажном носителе;
регистрация в канцелярии услугодателя и ознакомление руководством услугодателя с содержанием документа с наложением резолюции и передача документа ответственному работнику (исполнитель) в течение 1 (один) рабочего дня;

11) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптасады.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің егжей-тегжейлі сипаттамасы осы регламентке қосымшаға сәйкес "Саны реттеуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетілген.
"Саны реттеуге жататын жануарлар
түрлерін алып қоюға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
"Саны реттеуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

11) процесс 8 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги сформированной на портале. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведены в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту государственной услуги "Выдача разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию".
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на изъятие видов
животных, численность которых
подлежит регулированию"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на изъятие видов животных, численность
которых подлежит регулированию"