2015 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алуға жататын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 13 тамыздағы № 664 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 24 тамызда № 11933 болып тіркелді
«Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 7-бабының 1-тармағының 68) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 2015 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алуға жататын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізімі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күннің ішінде мерзімдік баспасөз басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік 10 күннің ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметті ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі А.В. Цойға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі                   Т. Дүйсенова
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
бұйрығына қосымша
2015 жылғы 13 тамыздағы № 664
2015 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде
дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың
тізімі
р/р
Дәрілік заттың атауы (халықаралық патенттелмеген атауы немесе құрамы)
сипаттамасы
Өлшем бірлігі - 1 дана (банка, доза, таблетка, капсула, дан)
шекті баға (теңге)
Дәрілік заттардың тізімі
1
Құрамында жасушасыз көкжөтел компоненті бар адсорбирленген көкжөтелді-дифтериялық-сіреспелік вакцина (АбКДС)
жасушасыз көкжөтелдік компоненті бар дифтериялық-сіреспелі вакцина, 1 дозалық.
доза

Об утверждении списка лекарственных средств, изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, подлежащих закупу у Единого дистрибьютора на 2015 год
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 13 августа 2015 года № 664. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 августа 2015 года № 11933
В соответствии с подпунктом 68) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить список лекарственных средств и изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, подлежащих закупу у Единого дистрибьютора на 2015 год, согласно приложению, к настоящему приказу.
2. Комитету контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление на официальное опубликование настоящего приказа в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
4) в течение 10 рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений   об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на  вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Цой А.В.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан                       Т. Дуйсенова
Приложение к приказу
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 13 августа 2015 года № 664
Список лекарственных средств, изделий медицинского назначения в
рамках гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи,        подлежащих закупу у Единого дистрибьютора
на 2015 год
№ п/п
Наименование лекарственного средства (международное непатентованное название или состав)
Характеристика
Ед. изм. - 1 шт. (банка, доза, таблетка, капсула, штука)*
Предельная цена, тенге
Список лекарственных средств
1
Адсорбированная коклюшно-дифтерийно-столбнячная вакцина, содержащая бесклеточный коклюшный компонент (АбКДС)
вакцина адсорбированная бесклеточная коклюшно-дифтерийно-столбнячная жидкая, 1 дозная
доза

1 975,53
2
Ауыз арқылы, полиомиелитқа қарсы вакцина (АПВ)
тірі ішуге арналған, құрамында полиомиелит вирусының иммунологиялық 1,2,3 түрлерінің аттенуирленген штаммдары бар.Шығарылу түрі - 10; 20 дозалық құты,
доза
55,64
жиынтығында тамызғышы бар немесе пластмассалы құты - пипеткада.
3
Лопинавир + Ритонавир
таблетка, 200 мг/50 мг
таб
163,90
4
Натрий аминосалицилаты
түйіршіктер 600 мг
банка
8 239,00
5
Нилотиниб
капсула, 200 мг
капс
11 881,08
6
Протионамид
таблетка, 250 мг
таб
10,66
7
Эрлотиниб
таблетка, 150 мг
таб
16 124,96
Медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізімі
1
Шығыс материалдары бар инсулинді помпа
1,8 мл көлемінің сұйыққоймасы үшін, қан глюкозасының үздіксіз жұмыс жасау мониторингі, есептелген мөлшерлерді автоматты түрде енгізу, орыс тіліндегі деректері бейнеленген мәтінді экран, болюсті автоматты түрде есептеу функциясы, шығыс материалдарының болуы (жылдық тұтынуы), емделушілерді техникалық қолдау (жедел ақпарат желісі, бұзылған помпаларды кепіл бойынша аустыру), дәрігерлерді оқыту.
дана
1 033 772,45
2
Шығыс материалдары бар инсулинді помпа
3 мл көлемінің сұйыққоймасы үшін, қан глюкозасының үздіксіз жұмыс жасау мониторингі, есептелген мөлшерлерді автоматты түрде енгізу, орсы тіліндегі деректері бейнеленген мәтінді экран, болюсті автоматты түрде есептеу функциясы, шығыс материалдарының болуы (жылдық тұтынуы), емделушілерді техникалық қолдау (жедел ақпарат желісі, бұзылған помпаларды кепіл бойынша аустыру), дәрігерлерді оқыту.
дана
1 033 772,45
3
Инсулинді помпаларға арналған сұйыққойма
Көлемі 3,0 мл
дана
1 020,27
*Таблеткаға таблетка; қабықпен қапталған таблетка; үлдір қабықпен қапталған таблетка, ішекте еритін қабықпен қапталған таблетка, дисперсияланатын таблетка, соруға арналған таблетка, кепіршитін таблетка жатады
Капсулаға капсула, катты капсула жатады

1 975,53
2
Вакцина против полиомиелита, оральная (ОПВ)
живая оральная, содержит аттенуированные штаммы вирусов полиомиелита иммунологических типов - 1, 2, 3. Форма выпуска - флакон по 10; 20 доз, в комплекте с капельницей или в пластмассовом флаконе-пипетке.
доза
55,64
3
Лопинавир + Ритонавир
таблетка, 200 мг/50 мг
таб
163,90
4
Натрия аминосалицилат
гранулы 600 мг
банка
8 239,00
5
Нилотиниб
капсула, 200 мг
капс
11 881,08
6
Протионамид
таблетка, 250 мг
таб
10,66
7
Эрлотиниб
таблетка, 150 мг
таб
16 124,96
Список изделий медицинского назначения
1
Помпа инсулиновая в комплекте с расходными материалами
для резервуара объема 1,8 мл., функция непрерывного мониторинга глюкозы крови, автоматический ввод расчетных доз, экран с текстовым отображением данных на русском языке, функция автоматического подсчета болюса, наличие расходных материалов (годовая потребность), техническая поддержка пациентов (горячая информационная линия, замена сломанных помп по гарантии), обучение врачей.
шт
1 033 772,45
2
Помпа инсулиновая в комплекте с расходными материалами
для резервуара объема 3,0 мл., функция непрерывного мониторинга глюкозы крови, автоматический ввод расчетных доз, экран с текстовым отображением данных на русском языке, функция автоматического подсчета болюса, наличие расходных материалов (годовая потребность), техническая поддержка пациентов (горячая информационная линия, замена сломанных помп по гарантии), обучение врачей.
шт
1 033 772,45
3
Резервуар к помпам инсулиновым
объемом 3,0 мл
шт
1 019,27
*К таблетке относятся таблетка, таблетка покрытая оболочкой, таблетка покрытая пленочной оболочкой, таблетка покрытая кишечнорастворимой оболочкой, таблетка диспергируемая, таблетка для рассасывания, таблетка шипучая, таблетка жевательная.
К капсуле относятся капсула, капсула твердая.