"Азаматтарды әскери-техникалық және басқа да әскери мамандықтар бойынша даярлау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 27 шілдедегі № 430 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 27 тамызда № 11953 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2016 жылғы 24 ақпандағы № 86 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қорғаныс министрінің 24.02.2016 № 86 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң күшіне енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Азаматтарды әскери-техникалық және басқа да әскери мамандықтар бойынша даярлау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабы Ұйымдастыру-жұмылдыру жұмыстары департаментінің бастығы:
1) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жолдасын;
2) мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде ресми жариялау үшін осы бұйрықтың көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне жолдасын;
3) ресми жарияланғаннан кейін бұйрықты Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің веб-сайтына орналастырсын.
3. Бұйрықтың орындалуын бақылау Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының бастығына жүктелсін.
4. Бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң күшіне енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі                          И. Тасмағамбетов
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2015 жылғы 27 шілдедегі
№ 430 бұйрығымен
бекітілген
«Азаматтарды әскери-техникалық және басқа да әскери мамандықтар
бойынша даярлау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Азаматтарды әскери-техникалық және басқа да әскери мамандықтар бойынша даярлау» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Азаматтарды әскери-техникалық және басқа да әскери мамандықтар бойынша даярлау туралы» Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы» (бұдан әрі – стандарт) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 3 сәуірдегі № 170 бұйрығымен бекітілген «Азаматтарды әскери-техникалық және басқа да әскери мамандықтар бойынша даярлау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының негізінде жергілікті әскери басқару органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11536 болып тіркелген).

Об утверждении регламента государственной услуги "Подготовка граждан по военно-техническим и другим военным специальностям"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 27 июля 2015 года № 430. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 августа 2015 года № 11953. Утратил силу приказом Министра обороны Республики Казахстан от 24 февраля 2016 года № 86
Сноска. Утратил силу приказом Министра обороны РК от 24.02.2016  № 86(вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Подготовка граждан по военно-техническим и другим военным специальностям».
2. Начальнику Департамента организационно-мобилизационной работы Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан:
1) в установленном законодательством порядке направить настоящий приказ в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации копию настоящего приказа направить в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему «Әділет» для официального опубликования;
3) после официального опубликования приказ разместить на веб-сайте Министерства обороны Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением приказа возложить на первого заместителя Министра обороны – начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
4. Приказ вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан                       И. Тасмагамбетов
Утвержден
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 27 июля 2015 года № 430
Регламент государственной услуги
«Подготовка граждан по военно-техническим и
другим военным специальностям»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Подготовка граждан по военно-техническим и другим военным специальностям» (далее – государственная услуга) оказывается местными органами военного управления (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги «Подготовка граждан по военно-техническим и другим военным специальностям», утвержденного приказом Министра обороны Республики Казахстан от 3 апреля 2015 года № 170 «Об утверждении стандарта государственной услуги Министерства обороны Республики Казахстан «Подготовка граждан по военно-техническим и другим военным специальностям» (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов
за № 11536) (далее – стандарт).

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі әскери оқытылған резервті даярлау бағдарламасы бойынша оқытудың аяқталуы туралы сертификатты көрсетілетін қызметті алушыға беру болып табылады.
Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз көрсетілетін қызметті алушының стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттар тізбесін (бұдан әрі – құжаттар) ұсынуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге өтініш жасаған кезде оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімшесі көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын өтініш жасаған күні 15 (он бес) минут ішінде қабылдайды және тіркейді және құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) (бұдан әрі – бөлім (басқарма) басшысына көрсетілетін қызметті алушының өтініш жасаған күні береді;
2) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) басшысы құжаттарды 6 (алты) сағат ішінде қарайды, көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (бөлімшесінің) орындаушысына орындауға нұсқау береді;
3) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) орындаушысы стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттардың толықтығын тексереді;
4) көрсетілетін қызметті алушы 15 (он бес) минут ішінде әскери оқытылған резервті даярлау бағдарламасы бойынша оқытуды аяқтау туралы сертификат алады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі Стандарттың 6-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету процесінде көрсетілетін
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімшесі;
2) бөлімнің (басқарманың) орындаушысы;
3) бөлімнің (басқарманың) басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, қызметкерлер арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімшесі құжаттарды 15 (он бес) минут ішінде қабылдайды және тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің бөлім (басқарма) басшысына береді;

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача услугополучателю сертификата о завершении обучения по программе подготовки военнообученного резерва.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем перечня документов (далее - документы) согласно пункту 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения при обращении услугополучателя к услугодателю:
1) отделение документационного обеспечения услугодателя принимает и регистрирует документы услугополучателя в течение 15 (пятнадцати) минут в день обращения и передает документы руководителю отдела (управления) по делам обороны (далее – отдел (управление) услугодателя в день обращения услугополучателя;
2) руководитель отдела (управления) услугодателя в течение 6 (шести) часов рассматривает документы, отписывает на исполнение исполнителю отдела (управления) услугодателя;
3) исполнитель отдела (управления) услугодателя проверяет полноту документов в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 стандарта в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) услугополучатель получает сертификат о завершении обучения по программе подготовки военнообученного резерва в течение 15 (пятнадцати) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, осуществляется в соответствии с пунктом 6 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) отделение документационного обеспечения;
2) исполнитель отдела (управления);
3) руководитель отдела (управления).
8. Описание последовательности процедур (действий) между работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) отделение документационного обеспечения услугодателя принимает и регистрирует документы услугополучателя в течение 15 (пятнадцати) минут и передает документы руководителю отдела (управления) услугодателя;

2) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім (басқарма) басшысы құжаттарды 6 (алты) сағат ішінде қарайды және көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) орындаушысына орындауға нұсқау береді;
3) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) орындаушысы стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттардың толықтығын тексереді;
4) көрсетілетін қызметті алушы 15 (он бес) минут ішінде әскери оқытылған резервті даярлау бағдарламасы бойынша оқытуды аяқтау туралы сертификат алады.
9. Әрбір (іс-қимылдың) рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып, әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өту рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттайтын блок-сұлба осы регламентке 1-қосымшада келтірілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) рәсімдері (іс-қимылдары) өзара іс-қимылдары реттілігінің толық сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшада келтірілген мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетілген.
«Азаматтарды әскери-техникалық
және басқа да әскери мамандықтар
бойынша даярлау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
«Азаматтарды әскери-техникалық және басқа да әскери мамандықтар
бойынша даярлау» мемлекеттік қызмет көрсету процесінде әрбір
(іс-қимылдың) рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып, әрбір
іс-қимылдың (рәсімнің) өту рәсімдерінің (іс-қимылдарының)
реттілігін сипаттайтын блок-сұлба
«Азаматтарды әскери-техникалық
және басқа да әскери мамандықтар
бойынша даярлау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
«Азаматтарды әскери-техникалық және басқа да әскери
мамандықтар бойынша даярлау» мемлекеттік қызмет көрсету
бизнес-үдерістерінің анықтамалығы

2) руководитель отдела (управления) услугодателя рассматривает документы в течение 6 (шести) часов и отписывает на исполнение исполнителю отдела (управления) услугодателя;
3) исполнитель отдела (управления) услугодателя проверяет полноту документов в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 стандарта в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) услугополучатель получает сертификат о завершении обучения по программе подготовки военнообученного резерва в течение 15 (пятнадцати) минут.
9. Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги приведенный в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Подготовка граждан по военно-
техническим и другим военным
специальностям»
Блок-схема описания последовательности процедуры
(действия) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием
длительности каждой процедуры (действия), в процессе оказания
государственной услуги «Подготовка граждан по
военно-техническим и другим военным специальностям»
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Подготовка граждан по военно-
техническим и другим военным
специальностям»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Подготовка граждан по военно-техническим и
другим военным специальностям»