"Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыруды және өткізуді бірыңғай ұйымдастырушы жүзеге асыратын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 548 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 15 қыркүйектегі № 482 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 14 қазанда № 12168 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 669 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 21.12.2015 № 669 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік сатып алу туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 20) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыруды және өткізуді бірыңғай ұйымдастырушы жүзеге асыратын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 548 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10046 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 23 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыруды және өткізуді бірыңғай ұйымдастырушы жүзеге асыратын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік сатып алу комитеті (Қ.Н. Абдуллаев) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны мерзімдік баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі                                Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2015 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 482 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 548 бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыруды және өткізуді бірыңғай
ұйымдастырушы жүзеге асыратын тауарлардың, жұмыстардың,
көрсетілетін қызметтердің тізбесі*
р/с №
Атауы
1.
Тауарлар:
1.1.
автокөлік құралдары
1.2.
тікұшақтар
1.3.
серверлік, телекоммуникациялық жабдықтар (тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің он мың еселенген мөлшерінен оларды алу үшін бөлінген сомадан асқан жағдайда)
1.4.
жұмыс станциялары, моноблоктар (тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің он мың еселенген мөлшерінен оларды алу үшін бөлінген сомадан асқан жағдайда)
1.5.
лицензияланған бағдарламалық қамтамасыз ету (бағдарламалық өнімдер) (тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің он мың еселенген мөлшерінен оларды алу үшін бөлінген сомадан асқан жағдайда)
1.6.
жиһаз (тиісті қаржы жылына республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің он мың еселенген мөлшерінен оларды алу үшін бөлінген сомадан асқан жағдайда)
2.
Жұмыстар:
2.1.
орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдар бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ретінде шығатын, белгілі бір уақыт кезеңі ішінде бюджет қаражаты есебінен бюджеттік бағдарлама әкімшісі тікелей іске асыратын және аяқталған сипаттағы жаңа объектілерді құруға (салуға) не қолда барларын реконструкциялау
2.2.
бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ретінде орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдар шығатын, заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын қалыптастыруға және (немесе) ұлғайтуға бағытталған республикалық бюджеттен қаржыландырылатын бюджеттік инвестициялар есебінен іске асырылатын жаңа объектілерді құру (салу) не қолда барларын реконструкциялау
3.
Көрсетілетін кызметтер:
3.1.
орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдар бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ретінде шығатын, белгілі бір уақыт кезеңі ішінде бюджет қаражаты есебінен бюджеттік бағдарлама әкімшісі тікелей іске асыратын және аяқталған сипаттағы ақпараттық жүйелерді құру, енгізу, дамыту және жаңғырту
3.2.
бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ретінде орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдар шығатын, заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын қалыптастыруға және (немесе) ұлғайтуға бағытталған республикалық бюджеттен қаржыландырылатын бюджеттік инвестициялар есебінен іске асырылатын ақпараттық жүйелерді құру, енгізу, дамыту және жаңғырту
3.3.
орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдар бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ретінде шығатын, ақпараттық жүйелерді сүйемелдеу, әкімшілендіру (тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің жиырма мың еселенген мөлшерінен оларды алу үшін бөлінген сомадан асқан жағдайда)
3.4.
орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдар бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ретінде шығатын, техникалық қызмет көрсету және аппараттық-бағдарламалық кешендерді жөндеу (тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің жиырма мың еселенген мөлшерінен оларды алу үшін бөлінген сомадан асқан жағдайда)
3.5.
орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдар бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ретінде шығатын, полиграфиялық кызметтер және баспа өнiмдерін өндіру (тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің жиырма мың еселенген мөлшерінен оларды алу үшін бөлінген сомадан асқан жағдайда)
3.6.
лицензияланған бағдарламалық өнімді техникалық қолдау (тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің жиырма мың еселенген мөлшерінен оларды алу үшін бөлінген сомадан асқан жағдайда)
Ескертпе:
*мемлекеттік сатып алуды бірыңғай ұйымдастырушы жүзеге асыратын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі бойынша мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу «Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы» мемлекеттік мекемесі мен оның ведомстволары жүзеге асыратын мемлекеттік сатып алуларды қоспағанда, электрондық сатып алу арқылы конкурс немесе аукцион тәсілімен өткізілетін тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға қолданылады.

О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 548 "Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, по которым организация и проведение государственных закупок осуществляется единым организатором"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 сентября 2015 года № 482. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 октября 2015 года № 12168. Уиратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 декабря 2015 года № 669
Сноска. Уиратил силу приказом Министра финансов РК от 21.12.2015 № 669 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 20) статьи 14 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 548 «Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, по которым организация и проведение государственных закупок осуществляется единым организатором» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах за № 10046, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» от 23 января 2015 года) следующее изменение:
перечень товаров, работ, услуг, по которым организация и проведение государственных закупок осуществляется единым организатором, утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по государственным закупкам Министерства финансов Республики Казахстан (Абдуллаев К.Н.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан                       Б. Султанов
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 сентября 2015 года № 482
Утвержден
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 9 декабря 2014 года № 548
Перечень товаров, работ, услуг, по которым организация и
проведение государственных закупок осуществляется единым
организатором*
№ п/п
Наименование
1.
Товары:
1.1.
автомобильные транспортные средства
1.2.
вертолеты
1.3.
серверное, телекоммуникационное оборудование (при превышении суммы, выделенной для их приобретения десятитысячекратного месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете)
1.4.
рабочие станции, моноблоки (при превышении суммы, выделенной для их приобретения десятитысячекратного месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете)
1.5.
лицензионное програмное обеспечение (программные продукты) (при превышении суммы, выделенной для их приобретения десятитысячекратного месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете)
1.6.
мебель (при превышении суммы, выделенной для их приобретения десятитысячекратного месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете)
2.
Работы:
2.1.
создание (строительство) новых либо реконструкция имеющихся объектов, реализуемых за счет бюджетных средств, непосредственно администратором бюджетной программы в течение определенного периода времени и имеющих завершенный характер, где администраторами бюджетных программ выступают центральные исполнительные и иные центральные государственные органы
2.2.
создание (строительство) новых либо реконструкция имеющихся объектов, реализуемых за счет бюджетных инвестиций, финансируемых из республиканского бюджета, направленных на формирование и (или) увеличение уставных капиталов юридических лиц, где администраторами бюджетных программ выступают центральные исполнительные и иные центральные государственные органы
3.
Услуги:
3.1.
создание, внедрение, развитие и модернизация информационных систем, реализуемых за счет бюджетных средств, непосредственно администратором бюджетной программы в течение определенного периода времени и имеющих завершенный характер, где администраторами бюджетных программ выступают центральные исполнительные и иные центральные государственные органы
3.2.
создание, внедрение, развитие и модернизация информационных систем, реализуемых за счет бюджетных инвестиций, финансируемых из республиканского бюджета, направленных на формирование и (или) увеличение уставных капиталов юридических лиц, где администраторами бюджетных программ выступают центральные исполнительные и иные центральные государственные органы
3.3.
сопровождение, администрирование информационных систем, где администраторами бюджетных программ выступают центральные исполнительные и иные центральные государственные органы (при превышении суммы, выделенной для их приобретения двадцатитысячекратного месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете)
3.4.
техническое обслуживание и ремонт аппаратно-программных комплексов, где администраторами бюджетных программ выступают центральные исполнительные и иные центральные государственные органы (при превышении суммы, выделенной для их приобретения двадцатитысячекратного месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете)
3.5.
полиграфические услуги и производство печатной продукции, где администраторами бюджетных программ выступают центральные исполнительные и иные центральные государственные органы (при превышении суммы, выделенной для их приобретения двадцатитысячекратного месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете)
3.6.
техническая поддержка лицензионного программного продукта (при превышении суммы, выделенной для их приобретения двадцатитысячекратного месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете)
Примечание:
* организация и проведение государственных закупок по перечню
товаров, работ, услуг, осуществляемые единым организатором
государственных закупок, распространяется на государственные закупки
товаров, работ и услуг проводимые способом конкурса или аукциона
посредством электронных государственных закупок, за исключением
государственных закупок, осуществляемых Государственным учреждением
«Управление делами Президента Республики Казахстан» и его ведомствами.
** организация и проведение государственных закупок
осуществляется единым организатором по работам и услугам, указанным в

** жоғарғы бюджеттермен төменгі құрылым бюджеттеріне берілетін, дамытуға арналған мақсатты трансфертді қоспағанда тапсырыс берушілермен белгіленген тұлғалардан (мекемелер және олардың аумақтық бөлімшелері, мемлекеттік ведомстволық бағынысты ұйымдар) тәуелсіз, орталық және басқа да орталық мемлекеттік атқарушы органдары әкімші болып табылатын мемлекеттік сатып алуды өткізу және ұйымдастыру 2.1 және 3.1 тармақтарында көрсетілген, жұмыстар және қызмет көрсетулер бойынша біріңғай ұйымдастырушымен жүзеге асырылады.

пунктах 2.1 и 3.1, где администраторами выступают центральные
исполнительные и иные центральные государственные органы, вне
зависимости от лиц, определенных заказчиками (ведомства и их
территориальные подразделения, подведомственные государственные
учреждения), за исключением целевых трансфертов на развитие,
передаваемых вышестоящими бюджетами в нижестоящие.