Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншiлес ұйымдарында, сондай-ақ "Назарбаев Университетінде" немесе оның медициналық ұйымдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған адамдарды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 733 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 19 қазанда № 12185 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-274/2020 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 15.12.2020 № ҚР ДСМ-274/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2009 жылғы 18 қыркүйектегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 114) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншiлес ұйымдарында, сондай-ақ "Назарбаев Университетінде" немесе оның медициналық ұйымдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған адамдарды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күннің ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күнінің ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметті ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі А.В. Цойға жүктелсін.

Об утверждении Правил допуска иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также в "Назарбаев Университет" или его медицинских организациях, в медицинских организациях Управления делами Президента Республики Казахстан
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 18 сентября 2015 года № 733. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 октября 2015 года № 12185. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-274/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 15.12.2020 № ҚР ДСМ-274/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 114) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила допуска иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также в "Назарбаев Университет" или его медицинских организациях, в медицинских организациях Управления делами Президента Республики Казахстан.
2. Комитету контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Цой А.В.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2015 жылғы 9 қазаннан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
Т. Дүйсенова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 18 қыркүйектегі
№ 733 бұйрығымен
бекітілген
Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншiлес ұйымдарында, сондай-ақ "Назарбаев Университетінде" немесе оның медициналық ұйымдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған адамдарды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 04.04.2020 № ҚР ДСМ-27/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншiлес ұйымдарында, сондай-ақ "Назарбаев Университетінде" немесе оның медициналық ұйымдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған адамдарды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 7-бабы 1-тармағының 114) тармақшасына, 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының (бұдан әрі – Заң) 14-бабына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау ұйымдарында клиникалық практиканы жүзеге асыруға шетелдік мамандарды жіберу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) клиникалық практика (пациенттермен жұмыс) - орта немесе жоғары медициналық білімі бар мамандар жүзеге асыратын кәсіптік медициналық қызмет;
2) мамандардың кәсіби дайындығын және біліктілігінің сәйкестігін бағалау (бұдан әрі – Бағалау) - маман біліктілігінің денсаулық сақтау саласындағы кәсіптік стандарт талаптарына сәйкестігін растау мақсатында жүргізілетін білім мен дағдыны бағалау рәсімі;
3) маман сертификаты (бұдан әрі – сертификат) - жеке тұлға біліктілігінің клиникалық мамандыққа және оны клиникалық практикаға (пациенттермен жұмыс істеуге) жіберуге арналған белгіленген үлгідегі құжат;

4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 9 октября 2015 года.
Министр здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
Утверждены
приказом Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 18 сентября 2015 года № 733
Правила допуска иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также в "Назарбаев Университет" или его медицинских организациях, в медицинских организациях Управления делами Президента Республики Казахстан
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 04.04.2020 № ҚР ДСМ-27/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила допуска иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также в "Назарбаев Университет" или его медицинских организациях, в медицинских организациях Управления делами Президента Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 114) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее - Кодекс), статьей 14 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок допуска иностранных специалистов к осуществлению клинической практики в организациях здравоохранения Республики Казахстан.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) клиническая практика (работа с пациентами) - профессиональная медицинская деятельность, осуществляемая специалистами со средним или высшим медицинским образованием;
2) оценка профессиональной подготовленности и подтверждения соответствия квалификации специалистов (далее - Оценка) - процедура оценки знаний и навыков, проводимая в целях подтверждения соответствия квалификации специалиста требованиям профессионального стандарта в области здравоохранения;
3) сертификат специалиста (далее - сертификат) - документ установленного образца, подтверждающий квалификацию физического лица на соответствие клинической специальности и для допуска его к клинической практике (работе с пациентами);

4) семинар, тренинг (мастер-класс) – кадрлардың біліктілігін теориялық немесе практикалық арттырудың формалары;
5) сертификаттау - медицина қызметкерлерінің клиникалық мамандыққа сәйкес келуін айқындауға және оларға тиісті маманның сертификатын бере отырып, оларды клиникалық практикаға (пациенттермен жұмыс істеуге) жіберуге арналған міндетті рәсім;
6) шетелдік маман - Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншiлес ұйымдарында, сондай-ақ "Назарбаев Университетінде" немесе оның медициналық ұйымдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған адамдарды қоспағанда, осы Қағидалардың талаптарына сәйкес маман сертификатын алуға үміткер медициналық білімі бар жеке тұлға.
3. Шетелдік мамандар Қазақстан Республикасының аумағында клиникалық практикаға Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрiнiң 2009 жылғы 24 қарашадағы № 774 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5885 болып тіркелген) Медицина және фармацевтика мамандықтарының номенклатурасына сәйкес медициналық мамандықтар бойынша жіберіледі.
2-тарау. Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншiлес ұйымдарында, сондай-ақ "Назарбаев Университетінде" немесе оның медициналықұйымдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған адамдарды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу тәртібі
4. Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншілес ұйымдарында, сондай-ақ "Назарбаев Университетінде" немесе оның медициналық ұйымдарында, Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған адамдарды қоспағанда, шетелдік мамандарды (бұдан әрі - қызмет алушы) клиникалық практикаға жіберуді (бұдан әрі-мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар және көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі- қызмет беруші) жүзеге асырады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процессінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1 - қосымшаға сәйкес "Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншілес ұйымдарында, сондай-ақ Назарбаев Университетінде немесе оның медициналық ұйымдарында, Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған тұлғаларды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу" мемлекеттік қызмет стандартында келтірілген.
Мемлекеттік қызмет электрондық түрде www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы және қағаз түрінде "Азаматтарға арналған үкімет "Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) арқылы көрсетіледі.

4) сертификация - обязательная процедура для определения соответствия медицинских работников клинической специальности и допуска их к клинической практике (работе с пациентами) с выдачей им соответствующего сертификата специалиста;
5) иностранный специалист - физическое лицо, имеющее медицинское образование, претендующее на получение сертификата специалиста в соответствии с требованиями настоящих Правил, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также в "Назарбаев Университет" или его медицинских организациях, в медицинских организациях Управления делами Президента Республики Казахстан;
6) семинар, тренинг (мастер-класс) - формы теоретического или практического повышения квалификации кадров.
3. Иностранные специалисты допускаются к клинической практике на территории Республики Казахстан по медицинским специальностям, в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 ноября 2009 года № 774 "Об утверждении номенклатуры медицинских и фармацевтических специальностей" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5885).
Глава 2. Порядок допуска иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также в "Назарбаев Университет" или его медицинских организациях, в медицинских организациях Управления делами Президента Республики Казахстан
4. Допуск иностранных специалистов (далее -услугополучатели) к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также в "Назарбаев Университет" или его медицинских организациях, в медицинских организациях Управления делами Президента Республики Казахстан (далее - государственная услуга) осуществляют территориальные департаменты Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - услугодатель).
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в стандарте государственной услуги "Допуск иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также Назарбаев Университете или его медицинских организациях, медицинских организациях Управления Делами Президента Республики Казахстан", согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Государственная услуга оказывается в электронном виде через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz и в бумажном виде через Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация).

6. Семинарлар, тренингтер (мастер-кластар) шеңберінде шақырылмаған клиникалық практиканы жүзеге асыру үшін шетелдік мамандарды жіберу үшін):
1) маман сертификатын беру туралы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін қажет);
3) Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 10 қаңтардағы № 8 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5135 болып тіркелген) бекітілген Білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау ережесіне сәйкес берілген басқа мемлекеттерде және халықаралық немесе шетелдік оқу орындарында (олардың филиалдарында) медициналық алған үміткердің білім туралы құжаттарын тану және (немесе) нострификациялау туралы құжат.
Қазақстан Республикасының аумағында білім беру ұйымдарын бітірген қызмет алушылар медициналық білімі туралы дипломын және өтініш берілген мамандық бойынша интернатураны, резидентураны, клиникалық ординатураны бітіргені туралы құжатты (болған кезде);
4) шетелдік маман тұрған елде берілген мәлімделген мамандық бойынша клиникалық практиканы жүзеге асыру құқығын растайтын құжат;
5) жалпы көлемі 108 сағаттан кем емес, соңғы бес жыл ішінде мәлімделген мамандық бойынша біліктілігін арттырудан өткенін растайтын құжаттар;
6) 2016 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес еңбек қызметін растайтын құжат;
7) жұмыс берушіге (денсаулық сақтау ұйымы) облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары берген, шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат;
8) атын, әкесінің атын (ол болған кезде), тегін ауыстыру туралы немесе неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы немесе некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы, атын, әкесінің атын (ол болған кезде), тегін өзгерткен шетелдік тұлғалар үшін білімі туралы құжаттарды алғаннан кейін атын, әкесінің атын (ол болған кезде), тегін ауыстыру туралы құжат.
Осы тармақтың 4) тармақшасында көзделген құжатты жұмысқа алғаш қабылданатын тұлғалар ұсынбайды.
Осы тармақтың 5) тармақшасында көзделген құжатты тұлғалар оқу орнын тәмамдаған күнінен бастап бес жыл өткенге дейін ұсынбайды.
Мәлімделген мамандық бойынша еңбек қызметінде бес жылдан астам үзілісі бар адамдар сертификат алу үшін мәлімделген мамандық бойынша жалпы көлемі кемінде 216 сағат біліктілігін арттырудан өтеді.
Осы тармақтың 5) тармақшасында көзделген құжатта сағаттар көрсетілмеген жағдайда есептеу Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 11 қарашадағы № 691 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5904 болып тіркелген) Медицина және фармацевтика кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау қағидаларын, сондай-ақ қосымша медициналық және фармацевтикалық білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымдарға қойылатын біліктілік талаптарының 15-тармағына сәйкес жүргізіледі.
Осы тармақтың 6) тармақшасында көзделген құжатты оқу орнын тәмамдаған жұмысқа алғаш қабылданатын тұлғалар ұсынбайды.

6. Для допуска иностранных специалистов для осуществления клинической практики, приглашенных не в рамках семинаров, тренингов (мастер-классов):
1) заявление о выдаче сертификата специалиста по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
3) документ о признании и (или) нострификации документов об образовании претендента, получившего медицинское образование в других государствах и в международных или иностранных учебных заведениях (их филиалах), выданный в соответствии с Правилами признания и нострификации документов об образовании, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 8 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5135).
Услугополучатели, окончившие организации образования на территории Республики Казахстан предоставляют диплом о медицинском образовании и документ об окончании интернатуры, резидентуры, клинической ординатуры по заявляемой специальности (при их наличии);
4) документ, подтверждающий осуществление клинической практики по заявляемой специальности, выданный в стране проживания услугополучателя;
5) документы, подтверждающие прохождение повышения квалификации по заявляемой специальности за последние пять лет, в общем объеме не менее 108 часов;
6) документ, подтверждающий трудовую деятельность, в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года;
7) разрешение на привлечение иностранной рабочей силы, выданное работодателю (организация здравоохранения), местным исполнительным органом областей, городов республиканского значения и столицы;
8) документ о перемене имени, отчества (при его наличии), фамилии или о заключении брака (супружества) или о расторжении брака (супружества), для иностранных лиц, изменивших имя, отчество (при его наличии), фамилию после получения документов об образовании.
Документ, предусмотренный в подпункте 4) настоящего пункта не предоставляется лицами, впервые приступающими на работу.
Документ, предусмотренный в подпункте 5) настоящего пункта не предоставляется лицами до истечения пяти лет со дня окончания учебного заведения.
Лица, имеющие перерыв трудовой деятельности по заявляемой специальности более пяти лет, для получения сертификата проходят повышение квалификации по заявляемой специальности в общем объеме не менее 216 часов.
В документе, предусмотренном в подпункте 5) настоящего пункта в случае отсутствия указания часов, расчет проводится в соответствии с пунктом 15 Правил повышения квалификации и переподготовки медицинских и фармацевтических кадров, а также квалификационных требований к организациям, реализующим программы дополнительного медицинского и фармацевтического образования, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 ноября 2009 года № 691 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5904).
Документ, предусмотренный в подпункте 6) настоящего пункта не предоставляется лицами, впервые приступающими на работу по окончанию учебного заведения.

Осы тармақтың 7) тармақшасында көзделген құжатты Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетел азаматтары, сондай-ақ 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа қатысушы мемлекеттердің азаматтары болып табылатын шетел жұмысшылары ұсынбайды.
Шет тілінде берілген құжатқа қосымша мемлекеттік және орыс тілдерінде нотариалдық куәландырылған аудармасы ұсынылады.
Қызмет алушы қолданыстағы сертификаттың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін күнтізбелік 30 күннен кешіктірмей Қағидалардың осы тармағына сәйкес тізбе бойынша сертификат алуға арналған құжаттарды береді.
7. Қызмет беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы мамандардың кәсіби даярлығын бағалау және біліктілігінің сәйкестігін растау нәтижелерін алады.
Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы елдерінен қызмет алушының медициналық қызметпен айналысқанын растайтын лицензиясы не өзге құжаты болған жағдайда бағалануға жатпайды.
8. Семинарлар, тренингтер (мастер-кластар) шеңберінде шақырылған клиникалық практиканы жүзеге асыру үшін шетелдік мамандарды жіберу үшін:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес өтініш;
2) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес толтырылған мәліметтер нысаны;
3) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
4) көрсетілетін қызметті алушы шетелде алған медициналық қызметпен айналысуға құқық беретін құжат.
5) көрсетілетін қызметті алушы мен соның негізінде іс-шара өткізілетін медициналық ұйым арасындағы семинар, тренинг (мастер-класс) өткізу туралы шарт және/немесе келісім.
Бұл ретте, келісім шарт Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес ресімделуге тиіс.
Осы тармақтың 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген құжаттарға мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі нотариалды куәландырылған аударма қосымша ұсынылады.
Қызмет алушы порталға жүгінген кезде осы Қағидалардың 6 және 8-тармақтарында көрсетілген құжаттар электрондық көшірмелер түрінде ұсынады.
Қызмет алушы барлық қажетті құжаттарды ұсынған жағдайда:
портал арқылы қызмет алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі;
Мемлекеттік корпорацияға - қызмет алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі осы Қағидаларға 5, 6-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша тиісті маман сертификаты немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру электрондық түрде портал арқылы не қағаз түрінде Мемлекеттік корпорация арқылы қолхат негізінде, жеке куәлігін көрсеткен кезде (не нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілі) жүзеге асырылады.
Шетелдік маман ұсынған құжаттарды оң қараған кезде маман сертификаты өтініш тіркелген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде бес жыл мерзімге беріледі.
Сертификат беру туралы шешім аумақтық департамент басшысының бұйрығымен ресімделеді.

Документ, предусмотренный в подпункте 7) настоящего пункта не предоставляется иностранными специалистами, постоянно проживающими в Республике Казахстан, а также иностранными работниками, являющимися гражданами государств-участников Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года.
К документу, выданному на иностранном языке, дополнительно предоставляется нотариально заверенный перевод на государственном и русском языках.
Услугополучатели подают документы на получение сертификата по перечню в соответствии с настоящим пунктом Правил не ранее 30 календарных дней до истечения срока действия имеющегося сертификата.
7. Услугодатель из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" получает сведения о:
результатах оценки профессиональной подготовленности и подтверждения соответствия квалификации специалистов.
Услугополучатели из стран организаций экономического сотрудничества и развития при условии наличия лицензии либо иного документа, подтверждающего занятие медицинской деятельностью, не подлежат оценке.
8. Для допуска иностранных специалистов для осуществления клинической практики, приглашенных в рамках семинаров, тренингов (мастер-классов):
1) заявление согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) заполненная форма сведений согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
3) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
4) документ, подтверждающий квалификацию услугополучателя заниматься медицинской деятельностью, полученный им за рубежом;
5) договор и/или соглашение о проведении семинара, тренинга (мастер-класса) между услугополучателем и медицинской организацией, на основании которого будет проводиться мероприятие.
При этом, договор должен быть оформлен в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
К документам, указанным в подпунктах 4) и 5) настоящего пункта, дополнительно предоставляется нотариально заверенный перевод на государственном или русском языках.
При обращении услугополучателя на портал документы, указанные в пунктах 6 и 8 настоящих Правил предоставляются в виде электронных копий.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
через портал в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги;
в Государственную корпорацию - услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
9. Результатом оказания государственной услуги является соответствующий сертификат специалиста по формам согласно приложениям 5, 6 к настоящим Правилам либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется в электронном виде через портал либо в бумажном виде через Государственную корпорацию на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
При положительном рассмотрении документов, представленных иностранным специалистом, сертификат специалиста выдается в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента регистрации заявления, сроком на пять лет.
Решение о выдаче сертификата оформляется приказом руководителя территориального департамента.

10. Қызмет беруші мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздер бойынша бас тартады:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін үміткердің ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) үміткердің және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) үміткерге қатысты мәлімделген мамандығы бойынша медициналық қызметке тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі (үкімі) болса;
4) үміткерге қатысты соттың заңды күшіне енген үкімі болса, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылса негіз болып табылады.
11. Қызмет беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақщшасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізеді.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша қызмет берушінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану қызмет берушінің, денсаулық сақтау саласындағы және мемлекеттік қызметтер көрсету жөніндегі уәкілетті органдары басшысының атына шағым беріледі.
Шағымдарды қарау мерзімдері тіркелген күннен бастап:
1) қызметті берушімен – 5 (бес) жұмыс күн;
2) денсаулық сақтау саласындағы және мемлекеттік қызметтер көрсету жөніндегі уәкілетті органдармен- 15 (он бес) жұмыс күн.
Денсаулық сақтау саласындағы
ұлттық холдингте және оның
еншiлес ұйымдарында, сондай-
ақ "Назарбаев Университетінде"
немесе оның медициналық
ұйымдарында,
Қазақстан Республикасы
Президентінің Іс
басқармасының медициналық
ұйымдарында кәсіптік
медициналық қызметті жүзеге
асыруға шақырылған адамдарды
қоспағанда, шетелдік
мамандарды клиникалық
практикаға жіберу
қағидаларына
1-қосымша
"Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншілес ұйымдарында, сондай-ақ Назарбаев Университетінде немесе оның медициналық ұйымдарында, Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған тұлғаларды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Қызмет берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар және көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің аумақтық департаменттері
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері

10. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении медицинской деятельности по заявляемой специальности;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
11. Услугодатель вносит данные о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
12. Обжалование решений, действий (бездействий) ведомства по вопросам оказания государственных услуг осуществляется путем подачи жалобы на имя руководителя ведомства, уполномоченных органов в области здравоохранения или по вопросам оказания государственных услуг.
Сроки рассмотрения жалоб со дня регистрации:
1) ведомством - в течение 5 (пяти) рабочих дней.
2) уполномоченными органами в области здравоохранения или по вопросам оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней.
Приложение 1
к Правилам допуска иностранных
специалистов к клинической практике,
за исключением лиц, приглашенных
к осуществлению профессиональной
медицинской деятельности в Национальном
холдинге в области здравоохранения и
его дочерних организациях, а также
в "Назарбаев Университет" или его
медицинских организациях, в медицинских
организациях Управления делами
Президента Республики Казахстан
Форма
Стандарт государственной услуги
"Допуск иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также в "Назарбаев Университет" или его медицинских организациях, в медицинских организациях Управления делами Президента Республики Казахстан"
1
Наименование услугодателя
Территориальные департаменты Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)

1)www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы
2)"Азаматтарға арналған үкімет "Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация)
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
5 (бес) жұмыс күн
4
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны
Электрондық/қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
маман сертификаты не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі
7
Жұмыс кестесі

1) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz;
2) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация).
3
Срок оказания государственной услуги
5 (пять) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Сертификат специалиста либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно.
7
График работы

1)қызмет беруші - демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі-жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
2)портал - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады)
3)Мемлекеттік корпорация - дүйсенбіден сенбіге дейін белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9-00-ден 20-00-ге дейін
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) өтініш;
2) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін қажет);
3) Қазақстан Республикасының аумағында мәлімделген мамандық бойынша білімі туралы, интернатураны немесе резидентураны не клиникалық ординатураны (олар бар болса) бітіргені туралы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 10 қаңтардағы № 8 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5135 болып тіркелген) Білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау ережелеріне сәйкес берілген құжаттарды тану және (немесе) нострификациялау туралы куәлік.
Қазақстан Республикасының аумағында білім беру ұйымдарын бітірген қызмет алушының медициналық білімі туралы дипломын және өтініш берілген мамандық бойынша интернатураны, резидентураны, клиникалық ординатураны бітіргені туралы құжатты (олар болған кезде);
4) шетелдік маман тұрған елде берілген мәлімделген мамандық бойынша клиникалық практиканы жүзеге асыру құқығын растайтын құжат;
5) жалпы көлемі 108 сағаттан кем емес, соңғы бес жыл ішінде мәлімделген мамандық бойынша біліктілігін арттырудан өткенін растайтын құжаттар;
6) 2016 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес еңбек қызметін растайтын құжат;
7) жұмыс берушіге (денсаулық сақтау ұйымы) облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары берген, шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат;
8) атын, әкесінің атын (ол болған кезде), тегін ауыстыру туралы немесе неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы немесе некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы, атын, әкесінің атын (ол болған кезде), тегін өзгерткен шетелдік тұлғалар үшін білімі туралы құжаттарды алғаннан кейін атын, әкесінің атын (ол болған кезде), тегін ауыстыру туралы құжат.
Осы тармақтың 4) тармақшасында көзделген құжатты жұмысқа алғаш қабылданатын тұлғалар ұсынбайды.
Осы тармақтың 5) тармақшасында көзделген құжатты тұлғалар оқу орнын тәмамдаған күнінен бастап бес жыл өткенге дейін ұсынбайды.
Мәлімделген мамандық бойынша еңбек қызметінде бес жылдан астам үзілісі бар адамдар сертификат алу үшін мәлімделген мамандық бойынша жалпы көлемі кемінде 216 сағат біліктілігін арттырудан өтеді.

1) услугодатель – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) Государственная корпорация – с понедельника по субботу, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 часов до 20-00 часов.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
3) документ о признании и (или) нострификации документов об образовании претендента, получившего медицинское образование в других государствах и в международных или иностранных учебных заведениях (их филиалах), выданный в соответствии с Правилами признания и нострификации документов об образовании, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 8 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5135).
Услугополучатели, окончившие организации образования на территории Республики Казахстан предоставляют диплом о медицинском образовании и документ об окончании интернатуры, резидентуры, клинической ординатуры по заявляемой специальности (при их наличии);
4) документ, подтверждающий осуществление клинической практики по заявляемой специальности, выданный в стране проживания услугополучателя;
5) документы, подтверждающие прохождение повышения квалификации по заявляемой специальности за последние пять лет, в общем объеме не менее 108 часов;
6) документ, подтверждающий трудовую деятельность, в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года;
7) разрешение на привлечение иностранной рабочей силы, выданное работодателю (организация здравоохранения), местным исполнительным органом областей, городов республиканского значения и столицы;
8) документ о перемене имени, отчества (при его наличии), фамилии или о заключении брака (супружества) или о расторжении брака (супружества), для иностранных лиц, изменивших имя, отчество (при его наличии), фамилию после получения документов об образовании.
Документ, предусмотренный в подпункте 4) настоящего пункта не предоставляется лицами, впервые приступающими на работу.
Документ, предусмотренный в подпункте 5) настоящего пункта не предоставляется лицами до истечения пяти лет со дня окончания учебного заведения.
Лица, имеющие перерыв трудовой деятельности по заявляемой специальности более пяти лет, для получения сертификата проходят повышение квалификации по заявляемой специальности в общем объеме не менее 216 часов.

2) нормативтік құқықтық актілерді қызмет алушы ұсынған құжаттар, мәліметтер мен ақпараттардың сәйкестігі болса;
3) қызмет алушыға қатысты мәлімделген мамандығы бойынша медициналық қызметке тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі (үкімі) болса;
4) қызмет алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімі болса, оның негізінде қызмет алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылса, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
1. Қызмет алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның www.gov.egov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефон нөмірлері-1414, 8- 800- 080-7777.
Денсаулық сақтау саласындағы
ұлттық холдингте және оның
еншiлес ұйымдарында, сондай-
ақ "Назарбаев Университетінде"
немесе оның медициналық
ұйымдарында,
Қазақстан Республикасы
Президентінің Іс
басқармасының медициналық
ұйымдарында кәсіптік
медициналық қызметті жүзеге
асыруға шақырылған адамдарды
қоспағанда, шетелдік
мамандарды клиникалық
практикаға жіберу
қағидаларына
2-қосымша
Нысаны
Кімге_____________________________________________________________
мемлекеттік органның толық атауы)
____________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Пошталық мекен-жайы __________________________________
Байланыс телефоны _____________________________________
Маман сертификатын беру туралы өтініш
Клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификатын беруіңізді сұраймын.
медициналық мамандық _____________________________________
Денсаулық сақтау ұйымында жұмыс істеу үшін Қазақстан Республикасының аумағында (медициналық мамандығын көрсету)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Денсаулық сақтау ұйымының атауын көрсету))
Денсаулық сақтау ұйымы туралы мәліметтер:
1. Меншік нысаны ________________________________________

2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении медицинской деятельности по заявляемой специальности;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
1. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра.
2. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе уполномоченного органа в области здравоохранения www.gov.egov.kz.
Номера телефонов единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг - 1414,
8- 800- 080 -7777.
Приложение 2
к Правилам допуска иностранных
специалистов к клинической практике, за
исключением лиц, приглашенных к
осуществлению профессиональной
медицинской деятельности в Национальном
холдинге в области здравоохранения и его
дочерних организациях,
а также в "Назарбаев Университет" или его
медицинских организациях, в медицинских
организациях Управления делами Президента
Республики Казахстан
Форма
В_____________________________________________________________
полное наименование государственного органа)
от____________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Почтовый адрес ____________________________________________
Контактный телефон ________________________________________
Заявление о выдаче сертификата специалиста
Прошу выдать сертификат специалиста для допуска к клинической практике по медицинской
специальности _______________________________________________________________________
(указать медицинскую специальность)
на территории Республики Казахстан для работы в организации здравоохранения
____________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________
(указать наименование организации здравоохранения)
Сведения об организации здравоохранения:
1. Форма собственности __________________________________________

2. Ұйымның мекен-жайы _______________________________________
(облыс, қала, аудан, көше, үйдің №, телефон)
___________________________________________________________________
3. Филиалдары, өкілдіктері ________________________________
(орналасқан жері)
Өтінішке қоса берілетін құжаттар (саны және атаулары)): _____________________
Шетел маманы __________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
"__" ______________ 20__ г.
Денсаулық сақтау саласындағы
ұлттық холдингте және оның
еншiлес ұйымдарында, сондай-
ақ "Назарбаев Университетінде"
немесе оның медициналық
ұйымдарында,
Қазақстан Республикасы
Президентінің Іс
басқармасының медициналық
ұйымдарында кәсіптік
медициналық қызметті жүзеге
асыруға шақырылған адамдарды
қоспағанда, шетелдік
мамандарды клиникалық
практикаға жіберу
қағидаларына
3-қосымша
Нысаны
Маман сертификатын алу туралы өтініш
Қазақстан Республикасының аумағында 20___ "___"____________ бастап
20___ "___"____________ дейін денсаулық сақтау ұйымдарында ____________
____________________________________________________________________
(денсаулық сақтау ұйымының атын көрсету)
медициналық мамандықбойынша_______________________________________
(медициналық мамандықты көрсету)
клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификатын мынадай жұмыс істеуүшін беруді сұраймын:
терапиялық бейіні бойынша семинар, тренингтерді (мастер-класстарды) жүргізу (қажетті бейінді қанатшамен ☑ белгілеңіз )
хирургиялық бейіні бойынша семинар, тренингтерді (мастер-класстарды) жүргізу (қажетті бейінді қанатшамен ☑ белгілеңіз)
Шақырушы тарап (медициналық ұйым) туралы мәлімет мәліметтер:
1. Меншік нысаны _______________________________________________
2. Ұйымның мекенжайы__________________________________________
3. Филиалдары, өкілеттіліктері ____________________________________
(орналасқан жері)
4. семинар, тренинг (мастер-класс) өтетін жердің мекенжайы___________
________________________________________________________________
5. Медициналық қызметке лицензиясы және оған мынадай кіші түрі бойынша қосымша
бар _____________________________________________________
____________________________________________________________________
(медициналық қызметтің кіші түрін көрсету)
Шақырылып отырған тарап семинар, тренингті (мастер-класстартарды) сапалы жүргізу
үшін барлық талаптарға сәйкес келеді.
Өтінішке қоса беріліп отырған құжаттар (саны және атауы):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Мен көрсетілген мәліметтердің растығы үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауаптымын.
Шетелдік маман _________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
________
(қолы)
20____жылғы "___"_______
Денсаулық сақтау саласындағы
ұлттық холдингте және оның
еншiлес ұйымдарында, сондай-
ақ "Назарбаев Университетінде"
немесе оның медициналық
ұйымдарында,
Қазақстан Республикасы
Президентінің Іс
басқармасының медициналық
ұйымдарында кәсіптік
медициналық қызметті жүзеге
асыруға шақырылған адамдарды
қоспағанда, шетелдік
мамандарды клиникалық
практикаға жіберу
қағидаларына
4-қосымша
Нысаны
Мәліметтер нысаны
1: Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) _______________________________
____________________________________________________________________

2. Адрес организации ____________________________________________
(область, город, район, улица, № дома, телефон)
____________________________________________________________________
3. Филиалы, представительства ____________________________________
(местонахождение)
Документы, прилагаемые к заявлению (количество и наименования):
_____________________________________________________________________
Иностранный специалист ____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"__" ______________ 20__ г.
Приложение 3
к Правилам допуска иностранных
специалистов к
клинической практике, за исключением лиц,
приглашенных
к осуществлению профессиональной
медицинской
деятельности в Национальном холдинге в
области
здравоохранения и его дочерних
организациях, а также
в "Назарбаев Университет" или его
медицинских организациях, в медицинских
организациях Управления делами Президента
Республики Казахстан
Форма
В__________________________________________________________________
(полное наименование государственного органа)
От ________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Гражданин _________________________________________________________
(страна)
Почтовый адрес __________________________________________________
Контактный телефон ______________________________________________
Заявление о выдаче сертификата специалиста
Прошу выдать сертификат специалиста для допуска к проведению семинара, т
ренинга (мастер-класса), связанного с клинической деятельностью (работа с пациентами)
по медицинской специальности
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(указать медицинскую специальность)
на территории Республики Казахстан с "__" ______ 20___ года по "__"______ 20___ года
для следующей работы:
☐ проведение семинара, тренинга (мастер-класса) терапевтического профиля (нужный
профиль отметьте галочкой☑ )
☐ проведение семинара, тренинга (мастер-класса) хирургического профиля (нужный
профиль отметьте галочкой ☑)
в организации здравоохранения _____________________________________________________
_________________________________________________________________________________
(указать наименование организации здравоохранения)
Сведения о приглашающей стороне (медицинской организации):
1. Форма собственности __________________________________________
2. Юридический адрес____________________________________________
3. Филиалы, представительства ____________________________________
(местонахождение)
4. Адрес, где будет проводиться семинар, тренинг (мастер-класс) _______
____________________________________________________________________
5. Имеет лицензию на медицинскую деятельность и приложение к ней по подвиду
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(указать подвид медицинской деятельности)
Приглашающая сторона соответствует всем требованиям для качественного
проведения семинара, тренинга (мастер-классов).
Документы, прилагаемые к заявлению (количество и наименования):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Я несу ответственность в соответствии с законодательством Республики
Казахстан за достоверность указанных сведений.
Иностранный специалист ______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________
(подпись)
"__" ______________ 20__ г.
Приложение 4
к Правилам допуска иностранных
специалистов к клинической практике,
за исключением лиц, приглашенных к
осуществлению профессиональной медицинской
деятельности в Национальном холдинге
в области здравоохранения и его
дочерних организациях, а также в
"Назарбаев Университет" или его
медицинских организациях, в медицинских
организациях Управления делами
Президента Республики Казахстан
Форма
Форма сведений
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии)__________________________
_____________________________________________________________________

2. Азаматтығы___________________________________________________
(ел)
3. Білімі________________________________________________________
3.1. Білімі туралы құжатты берген білім беру ұйымының толық атауы____
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
3.2. Оқытқан ел__________________________________________________
3.3. Оқуға түскен жыл____________________________________________
3.4. Оқуды бітірген жыл__________________________________________
3.5. Дипломы бойынша мамандығы_________________________________
3.6. Дипломы бойынша біліктілігі__________________________________
4. Шетелде шетел маманымен алған медициналық қызметпен айналысуға құқық
беретін құжат бойынша мамандығы, берілген күні және мерзімі_____________
____________________________________________________________________
5. Шетелде шетел маманымен алған медициналық қызметпен айналысуға құқық
беретін құжатты берген ұйымның атауы___________________________________
____________________________________________________________________
6. Мәлімделген мамандық бойынша жұмыс өтілі_____________________
7. Ғылыми дәрежесі (ол болған жағдайда)
Мен көрсетілген мәліметтердің растығы үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауаптымын.
Шетелдік маман _________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
_____________
(қолы)
20____жылғы "___"___________
Денсаулық сақтау саласындағы
ұлттық холдингте және оның
еншiлес ұйымдарында, сондай-
ақ "Назарбаев Университетінде"
немесе оның медициналық
ұйымдарында,
Қазақстан Республикасы
Президентінің Іс
басқармасының медициналық
ұйымдарында кәсіптік
медициналық қызметті жүзеге
асыруға шақырылған адамдарды
қоспағанда, шетелдік
мамандарды клиникалық
практикаға жіберу
қағидаларына
5-қосымша
Нысаны
Маман сертификаты
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
шын мәнінде осы маман сертификатын алды.
практика мамандығы бойынша
_________________________________________________________________________.
(номенклатура бойынша мамандық)
Оны беру туралы шешім шығарған мемлекеттік орган басшысының бұйрығы бастап "____" ___________ 20 ____ Қазақстан Республикасы ________
Сертификат дейін жарамды "____" ___________ 20____ жыл
Тіркеу № ____
Берілген күні "____" ___________ 20 ___ жыл
Басшының қолы_____________
Мөр орны
Денсаулық сақтау саласындағы
ұлттық холдингте және оның
еншiлес ұйымдарында, сондай-
ақ "Назарбаев Университетінде"
немесе оның медициналық
ұйымдарында,
Қазақстан Республикасы
Президентінің Іс
басқармасының медициналық
ұйымдарында кәсіптік
медициналық қызметті жүзеге
асыруға шақырылған адамдарды
қоспағанда, шетелдік
мамандарды клиникалық
практикаға жіберу
қағидаларына
6-қосымша
Нысаны
Маман сертификаты
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
шын мәнінде мамандық бойынша клиникалық қызметпен байланысты (пациенттермен жұмыс) семинар, тренинг (мастер-класс) өткізуге рұқсат беру үшін осы маман сертификатын
алды ________________________________________________________
(номенклатура бойынша мамандық)

2. Гражданство _________________________________________________
(страна)
3. Образование _________________________________________________
3.1. Полное наименование организации образования, выдавший документ об образовании
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3.2. Страна обучения _____________________________________________
3.3. Год поступления _____________________________________________
3.4. Год окончания ______________________________________________
3.5. Специальность по диплому___________________________________
3.6. Квалификация по диплому ___________________________________
4.Специальность по документу, подтверждающему квалификацию иностранного специалиста на
занятие медицинской деятельностью, полученного им за рубежом, дата выдачи и срок действия ____
_______________________________________________________________________________________
5. Наименование организации, выдавшей документ, подтверждающий квалификацию иностранного
специалиста на занятие медицинской деятельностью, полученный им за рубежом ________________
______________________________________________________________________________________
6. Стаж работы по заявляемой специальности __________________________________________
7. Ученая степень (при наличии) ______________________________________________________
Я несу ответственность в соответствии с законодательством РК за достоверность указанных сведений.
Иностранный специалист ______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________
(подпись)
"__" ______________ 20__ г.
Приложение 5
к Правилам допуска иностранных
специалистов к клинической практике, за
исключением лиц, приглашенных к
осуществлению профессиональной
медицинской деятельности в Национальном
холдинге в области здравоохранения и его
дочерних организациях, а также в "Назарбаев
Университет" или его медицинских
организациях, в медицинских организациях
Управления делами Президента
Республики Казахстан
Форма
Сертификат специалиста
_____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
действительно получил(-а) настоящий сертификат специалиста для допуска к клинической
практике по специальности
_______________________________________________________________________________.
(специальность по номенклатуре)
Приказ руководителя государственного органа, вынесшего решение о его выдаче
от "____" ___________ 20 ____ года № ________
Сертификат действителен до "____" ___________ 20____ года
Регистрационный № ____
Дата выдачи "____" ___________ 20 ___ года
Подпись руководителя_____________
Место печати
Приложение 6
к Правилам допуска иностранных
специалистов к клинической практике, за
исключением лиц, приглашенных к
осуществлению профессиональной
медицинской деятельности в Национальном
холдинге в области здравоохранения и его
дочерних организациях, а также в "Назарбаев
Университет" или его медицинских
организациях, в медицинских организациях
Управления делами Президента
Республики Казахстан
Форма
Сертификат специалиста
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
действительно получил(-а) настоящий сертификат специалиста для допуска к проведению
семинара, тренинга (мастер-класса), связанного с клинической деятельностью (работа
с пациентами) по специальности________________________________________________________
(специальность по номенклатуре)

мерзімге "___" _________ 20___ бойынша "___"__________ 20___ жұмыс үшін
жыл______________________________________________________________
____________________________________________________________________
(семинар, тренинг профилін көрсету (мастер-класс)))
Оны беру туралы шешім шығарған мемлекеттік орган басшысының бұйрығы
"____" ___________ 20 ____ Қазақстан Республикасы ________
Сертификат дейін жарамды "____" ___________ 20____ жыл
Тіркеу № ____
Берілген күні "____" ___________ 20 ___ жыл
Басшының қолы_____________
Мөр орны

на срок с "___" _________ 20___ года по "___"__________ 20___ года для работы______________
____________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________
(указать профиль семинара, тренинга (мастер-класса))
Приказ руководителя государственного органа, вынесшего решение о его выдаче от "__" _____ 20 ___ года № ___
Сертификат действителен до "____" ___________ 20____ года
Регистрационный № ____
Дата выдачи "____" ___________ 20 ___ года
Подпись руководителя_____________
Место печати