"Тұқым шаруашылығы туралы Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын бұзуды жою туралы нұсқаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндеттерін атқарушының 2011 жылғы 15 маусымдағы № 06-2/331 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 4-2/861 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылғы 29 қазанда № 12211 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 23 ақпандағы № 83 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 23.02.2017 № 83 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тұқым шаруашылығы туралы Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын бұзуды жою туралы нұсқаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндеттерін атқарушының 2011 жылғы 15 маусымдағы № 06-2/331 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7061 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2011 жылғы 3 қыркүйектегі № 409-413 (26807) санында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және
2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өндеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 4-2/861 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндеттерін атқарушының
2011 жылғы 15 маусымдағы
№ 06-2/331 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама _____________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың
_____________________________________________________________________
жергілікті атқарушы органының толық атауы)
№ _______ 20____ жылғы "___"___________________
_____________________________________________________________________
(объектінің орналасқан жері (ауыл, кент, қала)

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 июня 2011 года № 06-2/331 "Об утверждении форм предписания об устранении нарушения требований законодательства Республики Казахстан о семеноводстве, протокола об административном правонарушении, постановления по делу об административном правонарушении"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 сентября 2015 года № 4-2/861. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 октября 2015 года № 12211. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 февраля 2017 года № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 23.02.2017 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 июня 2011 года № 06-2/331 "Об утверждении форм предписания об устранении нарушения требований законодательства Республики Казахстан о семеноводстве, протокола об административном правонарушении, постановления по делу об административном правонарушении" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7061, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 3 сентября 2011 года № 281-282 (26672-26673) следующие изменения:
приложения 2 и 3 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
Приложение 1
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 сентября 2015 года № 4-2/861
Приложение 2
к приказу исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 июня 2011 года № 06-2/331
Форма
Протокол об административном правонарушении
_____________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области,
_____________________________________________________________________
города республиканского значения и столицы)
№ ____ "____" _________ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(местонахождение объекта (аул (село), поселок, город)

1. Хаттаманы жасаған лауазымды адамның тегi мен аты-жөні
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Өзiне қатысты ic қозғалған адам туралы мәлімет:
_____________________________________________________________________
(жеке тұлға үшін: тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда),
_____________________________________________________________________
туған күні, тұрғылықты жері, жеке басты куәландыратын құжаттың
_____________________________________________________________________
атауы мен деректемесі, жеке сәйкестендіру
_____________________________________________________________________
нөмірі, тұрғылықты жері бойынша тіркеу туралы мәлімет, жұмыс орны;
_____________________________________________________________________
заңды тұлғалар үшін: толық атауы, орналасқан жері,
_____________________________________________________________________
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеудің (қайта тіркеудің) нөмірі мен
күні,
_____________________________________________________________________
бизнес - сәйкестендіру нөмірі және банктік деректемелері)
3. Әкімшілік құқық бұзушылықтың жасалу орны, уақыты және мәні
_____________________________________________________________________
4. Қаралып жатқан іс бойынша іс жүргізу тілін анықтау
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік тіл, орыс тілі немесе басқа тілдер)
5. "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" 2014 жылғы 5 шілдедегі
Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) ____________
бабында (баптарында) көзделген әкімшілік құқық бұзушылық жасалды.
(бұдан әрі – Кодекс).
6. Куәлар______________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда),
_____________________________________________________________________
тұрғылықты жері, телефоны)
Куәларға Кодекстің 754-бабында көзделген олардың құқықтары менміндеттері түсіндірілді.
Жәбірленушілер, егер олар бар болса____________________________
7. Өзiне қатысты ic қозғалған жеке тұлғаның не заңды тұлға
өкiлiнiң түсiнiктемесi_______________________________________________
_____________________________________________________________________
Өзiне қатысты ic қозғалған адамға Кодекстің 744-бабында көзделген
оның құқықтары мен міндеттері түсіндірілді.
Хаттамамен таныстым__________________________________________________
(өзiне қатысты ic қозғалған жеке тұлғаның не заңды тұлға өкілінің
қолы)
Хаттаманың мазмұны бойынша түсініктемелер мен ескертулер ____________
_____________________________________________________________________
Хаттамамен келісемін, келіспеймін____________________________________
_____________________________________________________________________
(егер келіспесеңіз, қол қоюдан бас тарту себебін жазыңыз)

1. Фамилия и инициалы должностного лица, составившего протокол
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Сведения о лице, в отношении которого возбуждено дело:
_____________________________________________________________________
(для физических лиц: фамилия, имя, отчество (при его наличии),
_____________________________________________________________________
дата рождения, место жительства, наименование и реквизиты документа,
_____________________________________________________________________
удостоверяющего личность, индивидуальный идентификационный номер,
_____________________________________________________________________
сведения о регистрации по месту жительства, место работы;
_____________________________________________________________________
для юридических лиц: полное наименование, местонахождение,
_____________________________________________________________________
номер и дата государственной регистрации (перерегистрации)
_____________________________________________________________________
юридического лица, бизнес-идентификационный номер и банковские
реквизиты)
3. Место, время совершения и существо административного
правонарушения
_____________________________________________________________________
4. Определить язык производства по рассматриваемому делу
_____________________________________________________________________
(государственный, русский или другие языки)
5. Совершено административное правонарушение, предусмотренное
статьей (статьями) _________ Кодекса Республики Казахстан от 5 июля
2014 года "Об административных правонарушениях" (далее – Кодекс).
6. Свидетели
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
_____________________________________________________________________
место жительства, телефоны)
Свидетелям разъяснены их права и обязанности, предусмотренные
статьей 754 Кодекса.
Потерпевшие, если они имеются _________________________________
_____________________________________________________________________
7. Объяснение физического лица либо представителя юридического
лица, в отношении которого возбуждено дело __________________________
_____________________________________________________________________
Лицу, в отношении которого возбуждено дело разъяснены его права
и обязанности, предусмотренные статьей 744 Кодекса.
С протоколом ознакомлен(а) ____________________________________
(подпись физического лица либо представителя
_____________________________________________________________________
юридического лица, в отношении которого возбуждено дело)
Объяснения и замечания по содержанию протокола ________________
_____________________________________________________________________
С протоколом согласен, не согласен ____________________________
_____________________________________________________________________
(если не согласен, то изложите мотив отказа от подписания)

8. Өзге де мәліметтер__________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Осы іс бойынша шешімді мынадай мекенжайда орналасқан________
_____________________________________________________________________
(мерзімі, уақыты)
__________________________________ уәкілетті органның лауазымды адамы
_____________________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы, лауазымды адамның (тегi, аты,
әкесiнiң аты
_____________________________________________________________________
(бар болған жағдайда), лауазымы)
қабылдайтыны туралы хабардар етілдім.
Қолдары:
Хаттаманы жасаған адам_____________________________________________
Өзiне қатысты ic қозғалған адам____________________________________
Куәлар_____________________________________________________________
Жәбірленушілер, егер бар болса_____________________________________
Қолхат
Хаттаманың көшірмесін алдым
____________________________________________ 20__ жылғы "___"________
(өзiне қатысты ic қозғалған адамның қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 4-2/861 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндеттерін атқарушының
2011 жылғы 15 маусымдағы
№ 06-2/331 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулы
20____жылғы "___"________ ___________________________________________
(елді мекен)
Уәкілетті адам ______________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда),
_____________________________________________________________________
лауазымы, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және
_____________________________________________________________________
астананың жергілікті атқарушы органының толық атауы)
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан
Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 729, 821, 822-баптарына
сәйкес, жеке (заңды) тұлға
_____________________________________________________________________
(жеке тұлға үшін: тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда),
_____________________________________________________________________
туған күні, тұрғылықты жері, жеке басты куәландыратын құжаттың
_____________________________________________________________________
атауы мен деректемесі, жеке сәйкестендіру
_____________________________________________________________________
нөмірі, тұрғылықты жері бойынша тіркеу туралы мәлімет, жұмыс орны;
_____________________________________________________________________
заңды тұлғалар үшін: толық атауы, орналасқан жері,
_____________________________________________________________________
заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеудің нөмірі мен күні,
_____________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі және банктік деректемелері)
жасаған құқық бұзушылық туралы әкімшілік іс жүргізу материалын қарап,
Кодекстің _________ баптарын мынадай түрде бұзғаны үшін _____________
_____________________________________________________________________
әкімшілік құқық бұзушылықтың жасалу орны, уақыты және мәні)
ҚАУЛЫ ЕТЕДІ
Қаралып жатқан іс бойынша іс жүргізу тілі анықталсын:
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік тіл, орыс тілі немесе басқа тілдер)
Жеке (заңды) тұлғаға ________________________________________________
(жеке тұлғаның (тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда),
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
немесе заңды тұлғаның толық атауы)
мынадай сомада айыппұл салынсын (ескерту берілсін) __________________
_____________________________________________________________________
(айыппұл сомасы (жазбаша)
Кодекстің 893-бабына сәйкес жоғарыда көрсетілген айыппұлды банктің
№___________________ есеп-шотына қаулы заңды күшіне енген күннен
бастап отыз тәуліктен кешіктірмей енгізуді және жазбаша нысанда
хабарлау қажеттігін хабарлаймын.
Айыппұл белгіленген мерзімде төленбеген жағдайда Кодекстің 894,
895-баптарының ережелері қолданылады.

8. Иные сведения ______________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Извещен о том, что решение по делу будет принято должностным
лицом уполномоченного органа ________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа,
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица,
_____________________________________________________________________
должность)
_____________________________________________________________________
по адресу ___________________________________________________________
(дата, время)
Подписи:
Лицо, составившее протокол ____________________________________
Лицо, в отношении которого возбуждено дело ____________________
Свидетели _____________________________________________________
Потерпевшие, если они имеются _________________________________
Расписка
Копию протокола получил
____________________________________________ "__" _______ 20___ года
(подпись лица, в отношении которого возбуждено дело)
Приложение 2
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 сентября 2015 года № 4-2/861
Приложение 3
к приказу исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 июня 2011 года № 06-2/331
Форма
Постановление
по делу об административном правонарушении
"____" __________ 20 ___ года ______________________________
(населенный пункт)
Уполномоченное лицо ___________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
_____________________________________________________________________
должность, полное наименование местного исполнительного органа
_____________________________________________________________________
области, города республиканского значения и столицы)
В соответствии со статьями 729, 821, 822 Кодекса Республики
Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях"
(далее – Кодекс), рассмотрев материал административного производства
о правонарушении, совершенном физическим (юридическим) лицом
_____________________________________________________________________
(для физических лиц: фамилия, имя, отчество (при его наличии),
_____________________________________________________________________
дата рождения, место жительства, наименование и реквизиты документа,
_____________________________________________________________________
удостоверяющего личность, индивидуальный идентификационный номер,
_____________________________________________________________________
сведения о регистрации по месту жительства, место работы;
_____________________________________________________________________
для юридических лиц: полное наименование, местонахождение,
_____________________________________________________________________
номер и дата государственной регистрации в качестве юридического
_____________________________________________________________________
лица, бизнес-идентификационный номер и банковские реквизиты)
за нарушение статьи ______ Кодекса, выразившееся в том, что
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(место, время совершения и существо административного правонарушения)
ПОСТАНОВИЛ
Определить язык производства по рассматриваемому делу
_____________________________________________________________________
(государственный, русский или другие языки)
Физическое (юридическое) лицо _________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
_____________________________________________________________________
физического лица или полное наименование юридического лица)
подвергнуть (предупредить) штрафу в сумме ___________________________
_____________________________________________________________________
(сумма штрафа прописью)
В соответствии со статьей 893 Кодекса извещаю о необходимости
внести вышеуказанный штраф не позднее тридцати суток со дня
вступления постановления в законную силу на расчетный счет банка №
____________ и уведомить в письменной форме. В случае неуплаты штрафа
в установленный срок применяются положения статей 894, 895 Кодекса.
Настоящее постановление может быть обжаловано в вышестоящий
орган (должностному лицу), прокуратуру или суд в течение десяти суток

Осы қаулы бойынша Кодекстің 831, 832-баптарына сәйкес қаулының
көшiрмесi тапсырылған күннен бастап он тәулік iшiнде жоғары органға
(лауазымды адамға), прокуратураға немесе сотқа шағымдануға болады.
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың
жергілікті атқарушы органының басшысы немесе оның орынбасары
(керегінің астын сызу қажет)_________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда),
_____________________________________________________________________
қолы)
20____жылғы "___" __________
Қолхат
Әкімшілік жаза қолдану туралы қаулы маған жария етілді және
оның көшірмесін алдым._________________________________________
(құқық бұзушының қолы)
20____жылғы "___" _______________________

со дня вручения постановления, в соответствии со статьями 831, 832
Кодекса.
Руководитель или заместитель руководителя местного
исполнительного органа области, города республиканского значения и
столицы (нужное подчеркнуть) ________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
_____________________________________________________________________
"___" _________ 20___ года
Расписка
Постановление о наложении административного взыскания мне
объявлено и его копию получил.
____________________________
(подпись правонарушителя)
"___" ___________ 20 ___ года