Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму Министрінің міндетін атқарушының кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 30 қыркүйектегі № 959 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 9 қарашада № 12256 болып тіркелді
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 24 наурыздағы № 213 Қазақстан Республикасы Заңының 43-1-бабы 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Шығындары бюджет қаражаты есебінен субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша теміржол жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша ашық тендер негізінде конкурс өткізу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму Министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 30 қазандағы № 113 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9860 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне 2014 жылы 20 қарашада, «Егемен Қазақстан» газетінде 2015 жылы 01 тамызда № 145 (28623) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Шығындары бюджет қаражаты есебінен субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша теміржол жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша ашық тендер негізінде конкурс өткізу қағидаларында:
12-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«8) тасымалдаушыда (әлеуетті) соңғы 12 ай ішінде шарттық қатынастар жоқ ұйымдардан басқа, тендер өткізетін айдың алдындағы айдың бірінші күніне, бірінші басшылардың мөрлерімен бекітілген, қолдарымен куәландырылған, тасымалдаушы (әлеуетті) мен Ұлттық имфрақұрылым операторының, локомотивтік тарту операторының және жолаушылар вагондарын жалға алу, техникалық қызмет көрсету бойынша қызметтерді, жолаушылар вагондарын сумен және отынмен жабдықтау, жолаушыларға жалпы пайдаланудағы үй-жайға қол жеткізу және қызметтерін ұсыну вокзалдарда анықтамалық-ақпараттық қызметтерді көрсететін басқа да теміржол ұйымдарының арасындағы өзара есеп айырылысуларды салыстырып тексеру актісі.
Берешек болған жағдайда, басшылардың мөрлерімен, қолдарымен бекітілген, берешекті кепілді өтеу кестесін қамтитын, екі жақты келісім немесе төлем жасау туралы банктің белгісі бар берешектің өтелуін растайтын төлем тапсырмаларының түпнұсқалары;»;
Шығындары бюджет қаражаты есебінен субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша теміржол жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша ашық тендер негізінде конкурс өткізу қағидаларының 1-қосымшасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. «Рельстік көлік құралдарын техникалық пайдалану қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму Министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 35 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10329 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне 2015 жылы 01 сәуірде, «Егемен Қазақстан» газетінде 2015 жылы 13 тамызда № 153 (28631) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
2-тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Рельстік көлік құралдарын техникалық пайдалану қағидаларында:
2-тармақтың 1), 3) және 4) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые приказы исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 сентября 2015 года № 959. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 ноября 2015 года № 12256
В соответствии с пунктом 1) статьи 43-1 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года № 213 «О нормативных правовых актах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 октября 2014 года № 113 «Об утверждении Правил проведения конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым межобластным сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию за счет бюджетных средств» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9860, опубликованный 20 ноября 2014 года информационно-правовой системе «Әділет», 1 августа 2015 года в газете «Казахстанская правда» № 145 (28021)) внести следующие изменения:
в Правилах проведения конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым межобластным сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию за счет бюджетных средств, утвержденных указанным приказом:
в подпункте 8) пункта 12 на государственном языке вносятся изменения, текст на русском языке не меняется;
в приложении 1 к Правилам проведения конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым межобластным сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию за счет бюджетных средств на государственном языке вносятся изменения, текст на русском языке не меняется.
2. В приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 35 «Об утверждении Правил технической эксплуатации рельсовых транспортных средств» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10329, опубликованный 01 апреля 2015 года информационно-правовой системе «Әділет», 13 августа 2015 года в газете «Казахстанская правда» № 153 (28029)) внести следующие изменения:
подпункт 1) пункта 2 на государственном языке вносятся изменения, текст на русском языке не меняется;
в Правилах технической эксплуатации рельсовых транспортных средств, утвержденных указанным приказом:
в подпункте 1), 3) и 4) пункта 2 на государственном языке вносятся изменения, текст на русском языке не меняется;
в части третьей пункта 22 на государственном языке вносятся изменения, текст на русском языке не меняется;
в части первой пункта 31 на государственном языке вносятся изменения, текст на русском языке не меняется;
в части третьей пункта 43 на государственном языке вносятся изменения, текст на русском языке не меняется;
в части второй пункта 96 на государственном языке вносятся изменения, текст на русском языке не меняется;
пункт 197 на русском языке изложить в новой редакции:
«197. К специальным частям относятся контактные устройства для управления стрелочными приводами, пересечения контактной сети с троллейбусной, либо двух трамвайных, кривые держатели и секционные изоляторы, устройства автоматического регулирования напряжения проводов.»;
в части второй пункта 198 на государственном языке вносятся изменения, текст на русском языке не меняется;
в части первой пункта 199 на государственном языке вносятся изменения, текст на русском языке не меняется;
пункт 209 на русском языке изложить в новой редакции:
«209. В каждом районе контактной сети (энергохозяйстве) обеспечивается наличие: