"Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету туралы есептердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 21 тамыздағы № 279 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2015 жылғы 30 шілдедегі № 426 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 17 қарашада № 12293 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 1457 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 27.09.2018 № 1457 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекет кепілдік берген заң көмегі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 4) тармақшасына, 13-бабының 5 және 6-тармақтарына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету туралы есептердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушы 2013 жылғы 21 тамыздағы № 279 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 8635 тіркелінген, 2013 жылғы 26 желтоқсанда № 344 (27618) "Казахстанская правда" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-қосымша "Нысан адвокаттың мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсеткені туралы есебіне арналған" осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2-қосымша "Мемлекет кепілдік берген заң көмегі көрсетілгені туралы адвокаттар алқасының жиынтық есебі арналған нысан" осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң көмегін ұйымдастыру департаменті:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың, оны мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
3) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
міндетін атқарушы
Б. Әбдірайым
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің
_____________ Ә.Смайылов
"___"________ 2015 ж.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің міндетін атқарушы
2015 жылғы 30 шілдедегі
№ 426 бұйрығына
1–қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің міндетін атқарушының
2013 жылғы 21 тамыздағы
№ 279 бұйрығына
1–қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға
арналған нысан
Адвокаттың бюджеттік қаражаттар есебінен қорғау және өкілдік
етуге байланысты шығындардың орнын толтыру және заң көмегін
көрсету туралы есебі
Есепті кезең 20___ жылғы ________
Индекс: 1-(Заң көмегі)
Мерзімділігі: ай сайын
Ұсынатын адамдар тобы: адвокаттар
Қайда ұсынылады: адвокаттар алқасының төралқасына
Тапсыру мерзімі: есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей
1 тарау. Заң көмегі көрсетілген азаматтардың саны туралы мәліметтер
Жол №
мазмұны
барлығы
олардың ішінде ауылдық өңірлердегі азаматтар
1
2
3
4
1
Құқықтық консультация көрсетілген азаматтардың саны, барлығы
2
Оның ішінде түрлеріне орай
ауызша және жазбаша консультациялар
3
нақты істі жүргізуге байланысты емес құқықтық сипаттағы құжаттарды жасау
4
Қылмыстық процессте, сотқа дейінгі іс жүргізуді қоса алғанда, құқықтары қорғалған азаматтардың саны, барлығы
5
Оның ішінде кәмелетке толмағандар
6
Сотқа дейінгі іс жүргізуді қоса адғанда, құқықтары қылмыстық сот ісін жүргізуде білдірілген жәбірленушілердің саны
7
Құқықтары әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуде қорғалған азаматтардың саны, барлығы
8
Оның ішінде кәмелетке толмағандар
9
Мүддесі азаматтық сот ісін жүргізуде білдірілген азаматтардың саны, барлығы
10
Оның ішінде
асыраушысының қайтыс болуына, мертігу немесе денсаулықтың жұмысқа байланысты өзге де зақымдануынан келтірілген зиянның орнын толтыру туралы істер бойынша талапкерлер
11
егер сот қарайтын дау кәсіпкерлік қызметке қатысты емес болса, ҰОС қатысушылары және оларға теңестірілген адамдар, мерзімді қызметтегі әскери қызметшілер, I және II топтағы мүгедектер, жасы бойынша зейнеткерлер болып табылатын талапкерлер мен жауапкерлер
12
Азаматтық іс жүргізу заңында көзделген тәртіппен құқықтары ресми өкіл-адвокат ретінде білдірілген азаматтар
13

О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 21 августа 2013 года № 279 "Об утверждении форм отчетов об оказании гарантированной государством юридической помощи"
Приказ и. о. Министра юстиции Республики Казахстан от 30 июля 2015 года № 426. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 ноября 2015 года № 12293. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 27 сентября 2018 года № 1457 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 27.09.2018 № 1457 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4 статьи 11, пунктами 5 и 6 статьи 13 Закона Республики Казахстан "О гарантированной государством юридической помощи", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 21 августа 2013 года № 279 "Об утверждении форм отчетов об оказании гарантированной государством юридической помощи" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8635, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 26 декабря 2013 года, № 344 (27618)) внести следующие изменения:
приложение 1 "Отчет адвоката об оказанной им гарантированной государством юридической помощи" изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 "Сводный отчет коллегии адвокатов об оказанной гарантированной государством юридической помощи" изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) официальное опубликование настоящего приказа в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации;
3) размещение на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра юстиции
Республики Казахстан
Б. Әбдірайым
СОГЛАСОВАН
Председатель Комитета
государственной статистики
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_____________________ А.Смаилов
"__" ________________ 2015 г.
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанности
Министра юстиции Республики Казахстан
30 июля 2015 года № 426
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанности
Министра юстиции Республики Казахстан
от 21 августа 2013 года № 279
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Отчет адвоката об оказанной юридической помощи и возмещении
расходов, связанных с защитой и представительством, за
счет бюджетных средств
Отчетный период ________ 20___ года
Индекс: 1-(Юр. помощь)
Периодичность: ежемесячно
Круг лиц представляющих: адвокат
Куда представляется: в президиум коллегии адвокатов
Срок представления: не позднее 5 числа месяца, следующего за
отчетным месяцем
Раздел 1. Сведения о количестве граждан, которым оказана юридическая помощь
№ строки
Содержание
всего
из них граждан сельских районов
1
2
3
4
1
Количество граждан, которым оказано правовое консультирование, всего
2
в том числе в видах
устных и письменных консультаций
3
составления документов правового характера, не связанных с ведением конкретного дела
4
Количество граждан, права которых защищались в уголовном процессе, включая досудебное производство, всего
5
в том числе несовершеннолетних
6
Количество потерпевших, права которых представлялись в уголовном судопроизводстве, включая досудебное производство
7
Количество граждан, права которых защищались в производстве по делам об административных правонарушениях, всего
8
в том числе несовершеннолетних
9
Количество граждан, интересы которых представлялись в гражданском судопроизводстве, всего
10
в том числе
истцов по делам о возмещении вреда, причиненного смертью кормильца, увечьем или иным повреждением здоровья, связанным с работой
11
истцов и ответчиков, являющихся участниками Великой Отечественной войны и лицами, приравненными к ним, военнослужащими срочной службы, инвалидами I и II групп, пенсионерами по возрасту, если рассматриваемый судом спор не связан с предпринимательской деятельностью
12
граждан, права которых представлялись в качестве официального представителя-адвоката в порядке, предусмотренном гражданским процессуальным законом
13

Заң көмегі көрсетілген азаматтардың жалпы саны (1,4,6,7,9 жолдардың сомасы)
14
Оның ішінде
әйелдердің жалпы саны
15
шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың жалпы саны
2 тарау. Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету барысында орындалған жұмыстың жалпы сипаттамасы
Жол №
Заң көмегін алу үшін жүгінген тұлғалардың құқықтарын және заңды мүдделерін қорғауда адвокаттың колданған құралдары мен тәсілдері және адвокаттың тиісті органдардың немесе соттардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) ықпал ету нысандары
Мәлімделген өтініш хаттар немесе берілген шағымдар
Қанағаттандырылған өтінішхаттар немесе шағымдар
барлығы
Оның ішінде адвокаттардың
барлығы
Оның ішінде ауылдық өңірдегі адвокаттардың арызданулары немесе шағымданулары
1
2
3
4
5
6
16
Білікті заң көмегін көрсету үшін қажетті мәліметтерді ұсыну туралы сұрау салулар
17
Процессуалдық іс әрекеттердің өндірісі немесе сотқа дейінгі процессуалдық шешім қабылдау туралы өтінішхат
18
Қылмыстық қудалауды жүзеге асыратын органның әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) және шешімдеріне шағымдар
19
Тергеу сотының қаулыларына шағымдар
20
Бірінші сатыдағы соттағы өтінішхаттар
21
Қылмыстық істер бойынша апелляциялық шағымдар, барлығы
22
Оның ішінде кәмелетке толмағандардың мүддесіне
23
Қылмыстық істер бойынша кассациялық шағымдар
24
Заңды күшіне енген сот үкімдерін, қаулыларын қайта қарау туралы өтінішхаттар
25
Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша қаулыларға шағымдар
26
Азаматтық істер бойынша апелляциялық шағымдар
3 тарау. Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсетуде адвокаттардың қатысуын ұйымдастыру жағдайы
Жол №
Мазмұны
барлығы
Олардың ішінде ауылдық өңірлердегі
1
2
3
4
27
Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету жүйесіне қатысатын адвокаттардың тізіміне кіргізілген алқа мүшелерінің жалпы саны
28
Мемлекет кепілдік берген заң көмегін есептік кезеңде нақты көрсеткен адвокаттардың саны, барлығы
29
Оның ішінде түрлеріне орай
Құқықтық консультация беру
30
Қылмыстық сот ісін жүргізуге қатысу
31
Әкімшілік құқық бұзушылық істері бойынша іс жүргізуге қатысу
32
Азаматтық іс жүргізуге қатысу
33
Төлемдердің сомасы
34
Есептік кезеңнің соңындағы берешек сомасы
Адвокат ___________________________________ _________________
(тегі, аты-жөні, қолы) (қолы)
_____________________ _________________ (толтыру күні) телефон
М.П.
"Адвокаттың бюджеттік қаражаттар есебінен қорғау және өкілдік
етуге байланысты шығындардың орнын толтыру және заң көмегін
көрсету туралы есебінің" әкімшілік деректерін жинауға арналған
нысанды толтыру бойынша түсіндірме

Общее количество граждан, которым оказана юридическая помощь (сумма строк 1, 4, 6, 7, 9)
14
в том числе
общее количество женщин
15
общее количество иностранцев и лиц без гражданства
Раздел 2. Общая характеристика выполненной работы в ходе оказания гарантированной государством юридической помощи
№ строки
Использованные адвокатом средства и способы защиты прав и законных интересов лиц, обратившихся за юридической помощью, и формы реагирования адвоката на действия (бездействие) и решения соответствующих органов или судов
Заявлено ходатайств или подано жалоб
Удовлетворено ходатайств или жалоб
всего
в том числе адвокатами сельских районов
всего
в том числе из заявленных или обжалованных адвокатами сельских районов
1
2
3
4
5
6
16
Запросы о предоставлении сведений, необходимых для оказания квалифицированной юридической помощи
17
Ходатайства о производстве процессуальных действий или принятии процессуальных решений в досудебном производстве
18
Жалобы на действия (бездействие) и решения органа, осуществляющего уголовное преследование
19
Жалобы на постановления следственного судьи
20
Ходатайства в суде первой инстанции
21
Апелляционные жалобы по уголовным делам, всего
22
в том числе в интересах несовершеннолетних
23
Кассационные жалобы по уголовным делам
24
Ходатайства о пересмотре приговоров, постановлений судов, вступивших в законную силу
25
Жалобы на постановления по делам об административных правонарушениях
26
Апелляционные жалобы по гражданским делам
Раздел 3. Состояние организации участия адвокатов в оказании гарантированной государством юридической помощи
№ строки
Содержание
всего
из них в сельских районах
1
2
3
4
27
Общее число членов коллегии, включенных в список адвокатов, участвующих в системе оказания гарантированной государством юридической помощи
28
Число адвокатов, фактически оказывавших в отчетном периоде гарантированную государством юридическую помощь, всего
29
в том числе в виде
правового консультирования
30
участия в уголовном судопроизводстве
31
участия в производстве по делам об административных правонарушениях
32
участия в гражданском судопроизводстве
33
Сумма выплат
34
Сумма задолженности на конец отчетного периода
Адвокат ____________________________________________ ________________
(фамилия, имя, отчество) (подпись)
____________________________________________ ________________
(дата составления) телефон
М.П.
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
"Отчет адвоката об оказанной адвокатами
юридической помощи и о возмещении расходов, связанных с защитой
и представительством, за счет бюджетных средств"

1. Жалпы ережелер
1. Осы "Адвокаттың бюджеттік қаражаттар есебінен қорғау және өкілдік етуге байланысты шығындардың орнын толтыру және заң көмегін көрсету туралы есебінің" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме индекс (1-заң көмегі), мерзімділігі – ай сайын (бұдан әрі – Нысан) Қазақстан Республикасының "Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету" туралы Заңының 11-бабының 4-тармақшасына және 13-бабының 5 және 6-тармақтарына сәйкес әзірленді және "Адвокаттың бюджеттік қаражаттар есебінен қорғау және өкілдік етуге байланысты шығындардың орнын толтыру және заң көмегін көрсету туралы есебінің" индекс 1-(заң көмегі) әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Аталған нысанды жүргізудің негізгі міндеті Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының сақталуына мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Есептің толтырылған нысанын мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсететін адвокат ай сайын жасайды.
4. Нысанға адвокат қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның 1-жолында құқықтық консультация берілген азаматтардың саны көрсетіледі, барлығы;
6. Нысанның 2-жолында берілген құқықтық консультациялардың жалпы саны, онын ішінде ауызша және жазбаша консультациялар саны көрсетіледі;
7. Нысанның 3-жолында нақты істі жүргізуге байланысты емес құқықтық сипаттағы құжаттарды жасау саны көрсетіледі;
8. Нысанның 4-жолында азаматтардың жалпы саны көрсетіледі, барлығы;
9. Нысанның 5-жолында қылмыстық процессте, сотқа дейінгі іс жүргізуді қоса алғанда, құқықтары қорғалған кәмелетке толмағандар саны көрсетіледі;
10. Нысанның 6-жолында қылмыстық іс жүргізуде, сотқа дейінгі іс жүргізуді қоса алғанда, құқықтары білдірілген жәбірленушілердің саны көрсетіледі;
11. Нысанның 7-жолында азаматтардың саны көрсетіледі, барлығы;
12. Нысанның 8-жолында құқықтары әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді жүргізуде қорғалған кәмелетке толмағандар саны көрсетіледі;
13. Нысанның 9-жолында азаматтық сот ісін жүргізуде мүддесі білдірілген азаматтардың саны көрсетіледі, барлығы;
14. Нысанның 10-жолында асыраушысының қайтыс болуына, мертігу немесе денсаулықтың жұмысқа байланысты өзге де зақымдануынан келтірілген зиянның орнын толтыру туралы істер бойынша талапкерлер саны көрсетіледі;
15. Нысанның 11-жолында егер сот қарайтын дау кәсіпкерлік қызметке қатысты емес болса, талапкерлер, ҰОС қатысушылары және оларға теңестірілген адамдар, мерзімді қызметтегі әскери қызметшілер, I және II топтағы мүгедектер, жасы бойынша зейнеткерлер мен жауапкерлер болып табылатын азаматтардың жалпы саны көрсетіледі;

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет адвоката об оказанной адвокатами юридической помощи и о возмещении расходов, связанных с защитой и представительством, за счет бюджетных средств" индекс (1-Юр. помощь), периодичность ежемесячная (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 4 статьи 11, пунктами 5 и 6 статьи 13 Закона Республики Казахстан "О гарантированной государством юридической помощи" и детализирует порядок заполнения формы, предназначенной для сбора, административных данных "Отчет адвоката об оказанной адвокатами юридической помощи и о возмещении расходов, связанных с защитой и представительством, за счет бюджетных средств" индекс 1- (Юр. помощь).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга за соблюдением действующего законодательства Республики Казахстан.
3. Заполненная Форма отчета составляется ежемесячно адвокатом, оказывающего гарантированную государством юридическую помощь.
4. Форму подписывает адвокат.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В строке 1 Формы указывается количество граждан, которым оказано правовое консультирование, всего.
6. В строке 2 Формы указывается от общего количество оказанных правовых консультаций, в том числе в видах устных и письменных консультаций.
7. В строке 3 Формы указывается число составления документов правового характера, не связанных с ведением конкретного дела.
8. В строке 4 Формы указывается общее количество граждан, права которых защищались в уголовном процессе, включая досудебное производство, всего.
9. В строке 5 Формы указываются количество несовершеннолетних права которых защищались в уголовном процессе, включая досудебное производство, всего.
10. В строке 6 Формы указываются количество потерпевших, права которых представлялись в уголовном судопроизводстве, включая досудебное производство.
11. В строке 7 Формы указывается количество граждан, права которых защищались в производстве по делам об административных правонарушениях, всего.
12. В строке 8 Формы указывается количество несовершеннолетних, права которых защищались в производстве по делам об административных правонарушениях.
13. В строке 9 Формы указывается количество граждан, интересы которых представлялись в гражданском судопроизводстве, всего.
14. В строке 10 Формы указывается количество истцов по делам о возмещении вреда, причиненного смертью кормильца, увечьем или иным повреждением здоровья, связанным с работой.
15. В строке 11 Формы указывается общее количество истцов и ответчиков, являющихся участниками Великой Отечественной войны и лицами, приравненными к ним, военнослужащими срочной службы, инвалидами I и II групп, пенсионерами по возрасту, если рассматриваемый судом спор не связан с предпринимательской деятельностью.

16. Нысанның 12-жолында азаматтық іс-жүргізу заңында көзделген тәртіппен құқықтары ресми өкіл-адвокат ретінде білдірілген азаматтардың жалпы саны көрсетіледі;
17. Нысанның 13-жолында заң көмегі көрсетілген азаматтардың жалпы саны (1, 4, 6, 7, 9-жолдардың сомасы нысанның 13-бағанының мәніне тең) көрсетіледі;
18. Нысанның 14-жолында заң көмегі көрсетілген әйелдердің жалпы саны көрсетіледі;
19. Нысанның 15-жолында заң көмегі көрсетілген шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың жалпы саны көрсетіледі;
20. Нысанның 16-жолында білікті заң көмегін көрсету үшін қажетті мәліметтерді ұсыну туралы сұрау салулар көрсетіледі;
21. Нысанның 17-жолында процессуалдық іс-әрекеттердің өндірісі немесе сотқа дейінгі процессуалдық шешімдерді қабылдау туралы өтінішхаттар көрсетіледі;
22. Нысанның 18-жолында қылмыстық қудалауды жүзеге асыратын органның әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) және шешімдеріне шағымдар саны көрсетіледі;
23. Нысанның 19-жолында тергеу сотының қаулыларына шағымдар саны көрсетіледі;
24. Нысанның 20-жолында бірінші сатыдағы соттағы өтінішхаттар саны көрсетіледі;
25. Нысанның 21-жолында қылмыстық істер бойынша апелляциялық шағымдар саны көрсетіледі, барлығы;
26. Нысанның 22-жолында кәмелетке толмағандар мүддесінде қылмыстық істер бойынша апеляциялық шағымдар саны көрсетіледі;
27. Нысанның 23-жолында қылмыстық істер бойынша кассациялық шағымдар саны көрсетіледі;
28. Нысанның 24-жолында заңды күшіне енген сот үкімдерін, қаулыларын қайта қарау туралы өтінішхаттар саны көрсетіледі;
29. Нысанның 25-жолында әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша қаулыларға шағымдар саны көрсетіледі;
30. Нысанның 26-жолында азаматтық істер бойынша апелляциялық шағымдар саны көрсетіледі;
31. Нысанның 27-жолында мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету жүйесіне қатысатын адвокаттардың тізіміне кіргізілген алқа мүшелерінің жалпы саны көрсетіледі;
32. Нысанның 28-жолында мемлекет кепілдік берген заң көмегін есептік кезеңде нақты көрсеткен адвокаттардың саны көрсетіледі, барлығы;
33. Нысанның 29-жолында құқықтық консультациялар (28-бағанның сомасына тең) көрсетіледі;
34. Нысанның 30-жолында қылмыстық сот ісін жүргізуге (28-бағанның сомасына тең) қатысу көрсетіледі.
35. Нысанның 31-жолында әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша іс жүргізуге қатысу көрсетіледі;
36. Нысанның 32-жолында азаматтық іс жүргізуге қатысу (28-бағанның сомасына тең) көрсетіледі.
37. Нысанның 33-жолында төлем сомасы көрсетіледі.

16. В строке 12 Формы указывается общее количество граждан, прав которых представлялись в качестве официального представителя-адвоката в порядке, предусмотренном гражданским процессуальным законом.
17. В строке 13 Формы указывается общее количество граждан, которым оказано юридическая помощь (сумма строк 1,4, 6,7,9 равно сумме значений графы 13 Формы).
18. В строке 14 Формы указывается общее количество женщин, которым оказано юридическая помощь.
19. В строке 15 Формы указывается общее количество иностранцев и лиц без гражданства, которым оказано юридическая помощь.
20. В строке 16 Формы указывается запросы о предоставлении сведений, необходимых для оказания квалифицированной юридической помощи.
21. В строке 17 Формы указывается ходатайства о производстве процессуальных действий или принятии процессуальных решений в досудебном производстве.
22. В строке 18 Формы указывается количество жалоб на действия (бездействие) и решения органа, осуществляющего уголовное представление.
23. В строке 19 Формы указывается количество жалоб на постановления следственного судьи.
24. В строке 20 Формы указывается количество ходатайства в суде первой инстанции.
25. В строке 21 Формы указывается количество апелляционные жалобы по уголовным делам, всего.
26. В строке 22 Формы указывается количество апелляционных жалоб по уголовным делам в интересах несовершеннолетних.
27. В строке 23 Формы указывается количество кассационных жалоб по уголовным делам.
28. В строке 24 Формы указывается количество ходатайств о пересмотре приговоров, постановлений судов, вступивших в законную силу.
29. В строке 25 Формы указывается количество жалоб на постановления по делам об административных правонарушениях.
30. В строке 26 Формы указывается количество апелляционных жалоб по гражданским делам.
31. В строке 27 Формы указывается общее число членов коллегии, включенных в список адвокатов, участвующих в системе оказания гарантированной государством юридической помощи.
32. В строке 28 Формы указывается число адвокатов, фактически оказывавших в отчетном периоде гарантированную государством юридическую помощь, всего.
33. В строке 29 Формы указывается (равно сумме графе 28) правового консультирования.
34. В строке 30 Формы указывается (равно сумме графе 28) участия в уголовном судопроизводстве.
35. В строке 31 Формы указывается участия в производстве по делам об административных правонарушениях.
36. В строке 32 Формы указывается (равно сумме графе 28) участия в гражданском судопроизводстве.
37. В строке 33 Формы указывается сумма выплат.

38. Нысанның 34-жолында есептік кезең соңындағы берешек сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің міндетін атқарушы
2015 жылғы 30 шілдедегі
№ 426 бұйрығына
2–қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің міндетін атқарушының
2013 жылғы 21 тамыздағы
№ 279 бұйрығына
2–қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға
арналған нысан
Адвокаттың мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету туралы
есебі
Есептік кезең 20____жылдың______
Индекс: 2-(заң көмегі)
Мерзімділігі: жартыжылдық
Ұсынатын адамдар тобы: адвокаттар алқасының төралқасы______________
Қайда ұсынылады: облыстардың, Астана және Алматы қалаларының аймақтық әділет органдарына

38. В строке 34 Формы указывается Сумма задолженности на конец отчетного периода.
Приложение 2
к приказу исполняющего обязанности
Министра юстиции Республики Казахстан
30 июля 2015 года № 426
Приложение 2
к приказу исполняющего обязанности
Министра юстиции Республики Казахстан
от 21 августа 2013 года № 279
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Сводный отчет об оказанной адвокатами гарантированной
государством юридической помощи
Отчетный период ________ 20___ года
Индекс: 2-(Юр. помощь)
Периодичность: полугодовая
Круг лиц представляющих: президиум коллегии адвокатов _____________
Куда представляется: в территориальный орган юстиции области,
города Астаны и Алматы

Ұсыну мерзімі: 20 шілде мен 20 қаңтардан кешіктірмей.
1 тарау. Заң көмегі көрсетілген азаматтардың саны туралы мәліметтер
Жол №
мазмұны
барлығы
олардың ішінде ауылдық өңірлердегі азаматтар
1
2
3
4
1
Құқықтық консультация берілген, азаматтардың саны, барлығы
2
Оның ішінде түрлеріне орай
ауызша және жазбаша консультациялар
3
нақты істі жүргізуге байланысты емес құқықтық сипаттағы құжаттарды жасау
4
Қылмыстық процессте, құқықтары сотқа дейінгі іс жүргізуді қоса алғанда, қорғалған азаматтардың саны, барлығы
5
Оның ішінде кәмелетке толмағандар
6
Құқықтары қылмыстық іс жүргізуде, сотқа дейінгі іс жүргізуді қоса алғанда, білдірілген жәбірленушілердің саны
7
Құқықтары әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша қорғалған азаматтардың саны, барлығы
8
Оның ішінде кәмелетке толмағандар
9
Мүддесі азаматтық сот ісін жүргізуде білдірілген азаматтардың саны, барлығы
10
Оның ішінде
асыраушысының қайтыс болуына, мертігу немесе денсаулықтың жұмысқа байланысты өзге де зақымдануынан келтірілген зиянның орнын толтыру туралы істер бойынша талапкерлер
11
егер, сот қарайтын дау кәсіпкерлік қызметке қатысты емес болса, ҰОС қатысушылары және оларға теңестірілген адамдар, мерзімді қызметтегі әскери қызметшілер, I және II топтағы мүгедектер, жасы бойынша зейнеткерлер болып табылатын талапкерлер мен жауапкерлер
12
Азаматтық іс-жүргізу заңында көзделген тәртіппен құқықтары ресми өкіл-адвокат ретінде білдірілген азаматтар
13
Заң көмегі көрсетілген азаматтардың жалпы саны (1,4,6,7,9 жолдардың сомасы)
14
Оның ішінде
әйелдердің жалпы саны
15
шет елдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың жалпы саны
2 тарау. Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету барысында орындалған жұмыстың жалпы сипаттамасы
Жол №
Заң көмегін алу үшін жүгінген тұлғалардың құқықтарын және заңды мүдделерін қорғауда адвокаттың колданған құралдары мен тәсілдері және тиісті органдардың немесе соттардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) ықпал ету нысандары
Мәлімделген өтініштер немесе берілген шағымдар
Қанағаттандырылған өтінішхаттар немесе шағымдар
барлығы
Оның ішінде ауылдық өңірдегі адвокаттардың
барлығы
Оның ішінде ішінде ауылдық өңірдегі адвокаттардың арызданулары немесе шағымдануларыны
1
2
3
4
5
6
16
Білікті заң көмегін көрсету үшін қажетті мәліметтерді ұсыну туралы сұрау салулар
17
Процессуалдық іс-әрекеттердің өндірісі немесе сотқа дейінгі процессуалдық шешімдерді қабылдау туралы өтінішхаттар
18
Қылмыстық қудалау органының әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) және шешімдеріне шағымдар
19
Тергеу сотының қаулыларына шағымдар
20
Бірінші сатыдағы соттағы өтінішхаттар
21
Қылмыстық істер бойынша апелляциялық шағымдар, барлығы
22
Оның ішінде кәмелетке толмағандардың мүддесіне
23
Қылмыстық істер бойынша кассациялық шағымдар
24
Заңды күшіне енген сот үкімдерін, қаулыларын қайта қарау туралы өтінішхаттар
25
Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша қаулыларға шағымдар
26
Азаматтық істер бойынша апелляциялық шағымдар
Адвокаттар алқасының төралқа төрағасы _________(тегі, аты-жөні, қолы)
__________________________
(жасалған мерзімі)
"Адвокаттардың мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету
туралы жиынтық есебі" әкімшілік деректерді жинауға арналған
нысанды толтыру бойынша түсіндірме

Срок представления: не позднее 20 июля и 20 января.
Раздел 1. Сведения о количестве граждан, которым оказана юридическая помощь
№ строки
Содержание
всего
из них граждан сельских районов
1
2
3
4
1
Количество граждан, которым оказано правовое консультирование, всего
2
в том числе в видах
устных и письменных консультаций
3
составления документов правового характера, не связанных с ведением конкретного дела
4
Количество граждан, права которых защищались в уголовном процессе, включая досудебное производство, всего
5
в том числе несовершеннолетних
6
Количество потерпевших, права которых представлялись в уголовном судопроизводстве, включая досудебное производство
7
Количество граждан, права которых защищались в производстве по делам об административных правонарушениях, всего
8
в том числе несовершеннолетних
9
Количество граждан, интересы которых представлялись в гражданском судопроизводстве, всего
10
в том числе
истцов по делам о возмещении вреда, причиненного смертью кормильца, увечьем или иным повреждением здоровья, связанным с работой
11
истцов и ответчиков, являющихся участниками Великой Отечественной войны и лицами, приравненными к ним, военнослужащими срочной службы, инвалидами I и II групп, пенсионерами по возрасту, если рассматриваемый судом спор не связан с предпринимательской деятельностью
12
граждан, права которых представлялись в качестве официального представителя-адвоката в порядке, предусмотренном гражданским процессуальным законом
13
Общее количество граждан, которым оказана юридическая помощь (сумма строк 1, 4, 6, 7, 9)
14
в том числе
общее количество женщин
15
общее количество иностранцев и лиц без гражданства
Раздел 2. Общая характеристика выполненной работы в ходе оказания гарантированной государством юридической помощи
№ строки
Примененные адвокатом средства и способы защиты прав и законных интересов лиц, обратившихся за юридической помощью, и формы реагирования на действия (бездействие) и решения соответствующих органов или судов
Заявлено ходатайств или подано жалоб
Удовлетворено ходатайств или жалоб
всего
в том числе адвокатами сельских районов
всего
в том числе из заявленных или обжалованных адвокатами сельских районов
1
2
3
4
5
6
16
Запросы о предоставлении сведений, необходимых для оказания квалифицированной юридической помощи
17
Ходатайства о производстве процессуальных действий или принятии процессуальных решений в досудебном производстве
18
Жалобы на действия (бездействие) и решения органа, осуществляющего уголовное преследование
19
Жалобы на постановления следственного судьи
20
Ходатайства в суде первой инстанции
21
Апелляционные жалобы по уголовным делам, всего
22
в том числе в интересах несовершеннолетних
23
Кассационные жалобы по уголовным делам
24
Ходатайства о пересмотре приговоров, постановлений судов, вступивших в законную силу
25
Жалобы на постановления по делам об административных правонарушениях
26
Апелляционные жалобы по гражданским делам
Председатель президиума коллегии адвокатов _________________(фамилия,
инициалы, подпись)__________________________
(дата составления)
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
"Сводный отчет об оказанной адвокатами гарантированной
государством юридической помощи"

1. Жалпы ережелер
1. Осы "Адвокаттардың мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету туралы жиынтық есебі" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме индекс (2-заң көмегі), мерзімділігі – ай сайын (бұдан әрі – Нысан) Қазақстан Республикасының "Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету" туралы Заңының 11-бабының 4-тармақшасына және 13-бабының 5 және 6-тармақтарына сәйкес әзірленді және "Адвокаттардың мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету туралы жиынтық есебі" индекс 2-(Заң көмегі), мерзімділігі – жартыжылдық әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Аталған нысанды жүргізудің негізгі міндеті Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының сақталуына мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Есептік деректер мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету туралы адвокаттар есебінің негізінде толтырылады.
4. Нысанға адвокатар алқасының төралқа төрағасы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның 1-жолында құқықтық консультация берілген азаматтардың саны көрсетіледі, барлығы;
6. Нысанның 2-жолында ауызша және жазбаша консультациялар саны көрсетіледі;
7. Нысанның 3-жолында нақты істі жүргізуге байланысты емес құқықтық сипаттағы құжаттарды жасау саны көрсетіледі;
8. Нысанның 4-жолында азаматтардың жалпы саны көрсетіледі, барлығы;
9. Нысанның 5-жолында құқықтары қылмыстық процессте, сотқа дейінгі іс жүргізуді қоса алғанда, қорғалған кәмелетке толмағандар саны көрсетіледі;
10. Нысанның 6-жолында құқықтары қылмыстық іс жүргізуде, сотқа дейінгі іс жүргізуде қоса алғанда, білдірілген жәбірленушілердің саны көрсетіледі;
11. Нысанның 7-жолында азаматтардың саны көрсетіледі, барлығы;
12. Нысанның 8-жолында құқықтары әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша іс жүргізуде қорғалған кәмелетке толмағандар саны көрсетіледі;
13. Нысанның 9-жолында мүддесі азаматтық сот ісін жүргізуде білдірілген азаматтардың саны көрсетіледі, барлығы;
14. Нысанның 10-жолында асыраушысының қайтыс болуына, мертігу немесе денсаулықтың жұмысқа байланысты өзге де зақымдануынан келтірілген зиянның орнын толтыру туралы істер бойынша талапкерлер саны көрсетіледі;
15. Нысанның 11-жолында, егер сот қарайтын дау кәсіпкерлік қызметке қатысты емес талапкерлер, ҰОС қатысушылары және оларға теңестірілген адамдар, мерзімді қызметтегі әскери қызметшілер, I және II топтағы мүгедектер, жасы бойынша зейнеткерлер мен жауапкерлер болып табылатын талапкерлер мен жауапкерлердің жалпы саны көрсетіледі;

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сводный отчет об оказанной адвокатами гарантированной государством юридической помощи" индекс 2-(Юр. помощь), периодичность полугодовая, (далее – Форма), разработано в соответствии с подпунктом 4 статьи 11, пунктами 5 и 6 статьи 13 Закона Республики Казахстан "О гарантированной государством юридической помощи", и детализирует порядок заполнения формы, предназначенной для сбора административных данных "Сводный отчет об оказанной адвокатами гарантированной государством юридической помощи" индекс 2-(Юр. помощь), периодичность полугодовая.
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга за соблюдением действующего законодательства Республики Казахстан.
3. Отчетные данные должны заполняются на основании отчетов адвокатов об оказанной ими гарантированной государством юридической помощи.
4. Форму подписывает председатель президиума коллегии адвокатов.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. В строке 1 Формы указывается количество граждан, которым оказано правовое консультирование, всего.
6. В строке 2 Формы указывается в видах устных и письменных консультаций.
7. В строке 3 Формы указывается число составления документов правового характера, не связанных с ведением конкретного дела.
8. В строке 4 Формы указывается общее количество граждан, права которых защищались в уголовном процессе, включая досудебное производство, всего.
9. В строке 5 Формы указываются количество несовершеннолетних права которых защищались в уголовном процессе, включая досудебное производство, всего.
10. В строке 6 Формы указываются количество потерпевших, права которых представлялись в уголовном судопроизводстве, включая досудебное производство.
11. В строке 7 Формы указывается количество граждан, права которых защищались в производстве по делам об административных правонарушениях, всего.
12. В строке 8 Формы указывается количество несовершеннолетних, права которых защищались в производстве по делам об административных правонарушениях.
13. В строке 9 Формы указывается количество граждан, интересы которых представлялись в гражданском судопроизводстве, всего.
14. В строке 10 Формы указывается количество истцов по делам о возмещении вреда, причиненного смертью кормильца, увечьем или иным повреждением здоровья, связанным с работой.
15. В строке 11 Формы указывается общее количество истцов и ответчиков, являющихся участниками Великой Отечественной войны и лицами, приравненными к ним, военнослужащими срочной службы, инвалидами I и II групп, пенсионерами по возрасту, если рассматриваемый судом спор не связан с предпринимательской деятельностью.