Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының әкімшілік-құқықтық статистика саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 21 қазандағы № 126 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 18 қарашада № 12299 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 27 қаңтардағы № 43 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 27.01.2023 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Есептілікті жетілдіру мақсатында, "Прокуратура туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 4-1) тармақшасын және "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Заңы 15-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының әкімшілік-құқықтық статистика саласындағы кейбір бұйрықтарына келесі өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Уәкілетті органдармен әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1-ӘІ нысанды есепті және оны құрастыру бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 7 қазандағы № 109 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9856 санымен тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 11 желтоқсанда жарияланған):
осы бұйрықпен бекітілген "Уәкілетті органдармен әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1-ӘІ нысанды есепте:
15-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"15-тарау. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі және оның аумақтық филиалдары бойынша";
"Әкімшілік істерді қарау бойынша бірінші саты соттарының жұмысы туралы" № 1-ӘҚБ (сот) тарауының А және Б кестелері, "Әкімшілік істерді қарау бойынша облыстық және оған теңестірілген соттардың жұмысы туралы есеп" № 2-ӘҚБ (сот) тарауы, "Әкімшілік істерді қарау бойынша облыстық және оған теңестірілген соттардың жұмысы туралы есеп" № 3-ӘҚБ (сот) тарауы, "Әкімшілік істерді қарау бойынша Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жұмысы туралы есеп" № 4-ӘҚБ (сот) тарауы осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
"Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі арыздарды қарау" Б кестесі осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
аталған бұйрықпен бекітілген "Уәкілетті органдармен әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1-ӘІ нысанды есепті құру жөніндегі Нұсқаулықта:
2-тармақтың бірінші бөлігі келесі редакцияда жазылсын:
"№ 1-ӘІ нысанды есеп "Жинақ есеп" А кестесінен, "Әйелдер жасаған әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" А кестесінің қосымшасынан, әкімшілік практиканың әрбір субъектісі бойынша бөлімдерден, "Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі арыздарды қарау туралы" Б кестесінен және жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі арыздарды қарау туралы қосымшалармен (1-ӘҚБ, 2-ӘҚБ, 3-ӘҚБ, 4-ӘҚБ) бірінші, аппеляциялық, кассациялық және қадағалау сатысындағы соттардың жұмысы туралы бөлімдерден тұрады.";

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере административно-правовой статистики
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 21 октября 2015 года № 126. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 ноября 2015 года № 12299. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 января 2023 года № 43.
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 27.01.2023 № 43 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования отчетности, руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "О Прокуратуре" и пунктом 2 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальным учетам", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере административно-правовой статистики следующие изменения и дополнения:
1) в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 7 октября 2014 года № 109 "Об утверждении отчета формы № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях" и Инструкции по его составлению" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых № 9856, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 11 декабря 2014 года):
в отчете формы № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях", утвержденного указанным приказом:
наименование раздела 15 изложить в следующей редакции:
"Раздел 15. По Национальному банку Республики Казахстан и его территориальным филиалам";
таблицы А и Б раздела № 1-АП (суд) "Отчет о работе судов первой инстанции по рассмотрению административных дел", раздел № 2-АП (суд) "Отчет о работе областных и приравненных к ним судов по рассмотрению административных дел", раздел № 3-АП (суд) "Отчет о работе областных и приравненных к ним судов по рассмотрению административных дел", раздел № 4-АП (суд) "Отчет о работе Верховного Суда Республики Казахстан по рассмотрению административных дел" изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
таблицу Б "Рассмотрение заявлений по пересмотру по вновь открывшимся обстоятельствам" изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
в Инструкции по составлению отчета формы № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях", утвержденной указанным приказом:
часть первую пункта 2 изложить в следующей редакции:
"Отчет формы № 1-АД состоит из таблиц А "Сводный отчет", приложения к таблице А "Об административных правонарушениях, совершенных женщинами", разделов по каждому субъекту административной практики, таблицы Б "Рассмотрение заявлений по пересмотру по вновь открывшимся обстоятельствам" и разделов о работе судов первой, апелляционной, кассационной и надзорной инстанций с приложениями к ним о рассмотренных заявлениях по пересмотру по вновь открывшимся обстоятельствам (1-АП, 2-АП, 3-АП, 4-АП).";

2) күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының 24.12.2020 № 159 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 24.12.2020 № 159 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" нормативтік-құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсына орналасуын;
4) осы бұйрықтың мүдделі құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, сонымен қатар Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми түрде жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
А.Дауылбаев
Қазақстан Республикасының
Бас Прокурорының
от 2015 жылғы 21 қазандағы
№ 126 бұйрығына
1-қосымша
№ 1-ӘҚБ тарауы(сот) "Бірінші сатылы соттардың әкімшілік істерді
қарау бойынша жұмысы туралы"
А кестесі "Әкімшілік істердің қозғалысы және оларды қараудың
нәтижелері"
Атауы
Есепті мерзімнің басындағы қалдықтар
Есепті мерзімде келіп түскен істер

2) утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 24.12.2020 № 159 (вводится в действие с 01.01.2021).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 24.12.2020 № 159 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе нормативных правовых актов "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
4) направление настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
А. Даулбаев
Приложение 1
к приказу Генерального Прокурора
от 21 октября 2015 года № 126
Раздел № 1-АП (суд) "Отчет о работе судов первой
инстанции по рассмотрению административных дел"
Таблица А "Движение и результаты рассмотрения административных дел"
Наименование
Остаток на начало отчетного периода
Поступило дел за отчетный период

Есепті мерзімде аяқталған істер саны (32, 33, 34 бағандардағы сомалар)
Олардың ішінде белгіленген мерзімнен астам
Есепті мерзімнің соңындағы аяқталмаған істердің қалдығы
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулыда баяндалған істің фактілі мән-жайлары туралы органның (лауазымды тұлғаның) қорытындысының шағымды, наразылықты қарау кезінде зерттелген дәлелдемелерге сәйкес келмеуі
Әкімшілік жауапкершілік туралы заңды дұрыс қолданбау
ҚР ӘҚБтК іс жүргізу нормаларын айтарлықтай бұзу
Қаулымен белгіленген әкімшілік жазаның жасалған құқық бұзушылық мәніне, кінәлінің тұлғасына немесе заңды тұлғаның мүліктік жағдайына сәйкес келмеуі
35
36
37
38
39
40
41
№1-ӘҚБ нысанды есеп (сот) "Бірінші сатылы соттардың әкімшілік
істерді қарау бойынша жұмысы туралы" қосымша "Жаңадан ашылған
мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі арыздарды қарау"
ҚР ӘҚБтК баптары
Есепті мерзімде жаңадан ашылған мән- жайлар бойынша келіп түскен арыздар
Жаңадан ашылған мән- жайлар бойынша өндіріске қабылданды
әкімшілік жауапкершілікке тартылған адамның, жәбірленушінің немесе олардың заңды өкілдерінің арыздары бойынша
прокурордың арызы бойынша
қайтарылды
нәтижелері бойынша шешім
қайтарылды
нәтижелері бойынша шешім
қанағаттандырылды және жойылды
істі қайта қараудан бас тарту туралы
қанағаттандырылды және жойылды
істі қайта қараудан бас тарту туралы
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
№ 2-ӘҚБ тарауы (сот) "әкімшілік істерді қарау бойынша
облыстық және оған теңестірілген соттардың жұмысы туралы есеп"
А кестесі "әкімшілік істер бойынша заңды күшіне енбеген
сот қаулыларын қайта қарау бойынша істердің қозғалысы"
Есепті мерзімнің басындағы аяқталмаған істердің
қалдықтары
Есепті мерзімде келіп түскен істердің барлығы
Соның ішінде
Қайтарылып алынған істер саны
Қараусыз қайтарылды
Наразылықтар бойынша
Шағымдар бойынша
Шағымдар мен наразылықтар бойынша
наразылықтар
шағымдар
Шағымдар мен наразылықтар

Количество оконченных дел за отчетный период (сумма гр. 32, 33, 34)
из них в срок свыше установленного
Остаток неоконченных дел на конец отчетного периода
несоответствие выводов органов (должностных лиц) о фактических обстоятельствах дела, изложенных в постановлении по делу об административном правонарушении, исследованным при рассмотрении жалобы, протеста доказательствам
неправильное применение закона об административной ответственности
существенное нарушение процессуальных норм КРКоАП
несоответствие наложенного постановлением административного взыскания характеру совершенного правонарушения, личности виновного или имущественному положению юридического лица
35
36
37
38
39
40
41
Отчет формы № 1-АП (суд) "Отчет о работе судов первой
инстанции по рассмотрению административных дел"
Приложение "Рассмотрение заявлений по пересмотру по вновь
открывшимся обстоятельствам"
Статьи КРКоАП
Поступило заявлений по вновь открывшимся обстоятельствам в отчетном периоде
Принято к производству по вновь открывшимся обстоятельствам
по заявлению лица, привлеченного к административной ответственности, потерпевшим или их законными представителями
по заявлению прокурора
Возвращено
Решение по результатам
Возвращено
Решение по результатам
удовлетворено и отменено
об отказе в пересмотре дела
удовлетворено и отменено
об отказе в пересмотре дела
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Раздел № 2-АП (суд) "Отчет о работе областных и приравненных
к ним судов по рассмотрению административных дел"
Таблица А "Движение дел по пересмотру не вступивших в законную
силу судебных постановлений по делам об административных
правонарушениях"
Остаток неоконченных дел на начало отчетного периода
Всего поступило за отчетный период дел
В том числе
Число дел по которым отозваны
Возвращено без рассмотрения
по протестам
по жалобам
по жалобам и протестам
протесты
жалобы
жалобы и протесты

Ескертпе: 9, 10, 11 бағандар 2016 жылы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді
Қазақстан Республикасының
Бас Прокурорының
2015 жылғы 21 қазандағы
№ 126 бұйрығына
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаның күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының 24.12.2020 № 159 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокурорының
2015 жылғы 21 қазандағы
№ 126 бұйрығына
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымшаның күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының 24.12.2020 № 159 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Примечание: графы 9, 10, 11 вводятся в действие с 1 января 2016 года.
Приложение 3 к приказу
Генерального Прокурора
от 21 октября 2015 года № 126
Форма 1-АВ Карточка учета административного правонарушения
Сноска. Приложение 3 утратило силу приказом Генерального Прокурора РК от 24.12.2020 № 159 (вводится в действие с 01.01.2021).
Приложение 4 к приказу
Генерального Прокурора
от 21 октября 2015 года № 126
Форма 1-АП Карточка о ходе и результатах
рассмотрения административных правонарушений
Сноска. Приложение 4 утратило силу приказом Генерального Прокурора РК от 24.12.2020 № 159 (вводится в действие с 01.01.2021).