Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 7 тамыздағы № 9-3/726 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 18 қарашада № 12305 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 1 ақпандағы № 48 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 01.02.2017 № 48 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 15) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Инвестициялық саясат және қаржы құралдары департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
__________ Б.Т. Сұлтанов
2015 жылғы "___" __________
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Е.А. Досаев
2015 жылғы 30 қазан
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 7 тамыздағы
№ 9-3/726 бұйрығымен
бекітілген
Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен (бұдан әрі – АӨК) субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 августа 2015 года № 9-3/726. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 ноября 2015 года № 12305. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 февраля 2017 года № 48 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 01.02.2017 № 48 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях.
2. Департаменту инвестиционной политики и финансовых инструментов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ Б. Султанов
"___" _____________ 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Е. Досаев
30 октября 2015 года
Утверждены
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 7 августа 2015 года
№ 9-3/726
Правила
субсидирования по возмещению части расходов, понесенных
субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и определяют порядок субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса (далее – АПК), при инвестиционных вложениях.

2. Инвестициялық салымдар кезінде АӨК субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялаудың негізгі мақсаты капиталды көп қажет етуді төмендету және салынған инвестициялардың өтемділігін арттыру жолымен АӨК-нің басым бағыттарында (секторларында) инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыру болып табылады.
3. Осы Қағидаларда мынадай терминдер мен анықтамалар пайдаланылады:
1) АӨК-нің басым бағыттары (секторлары) – осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес басымды бағыттар тізбесінде көрсетілген едәуір даму әлеуеті бар АӨК бағыттары (секторлары);
2) АӨК-дегі инвестициялық жоба (бұдан әрі – инвестициялық жоба) – жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге инвестициялар салуды көздейтін іс-шаралар кешені;
3) АӨК-дегі инвестициялық салымдар (бұдан әрі – инвестициялық салымдар) – жер учаскелерін сатып алуға арналған шығындарды қоспағанда, инвестициялық жоба шеңберінде жаңа өндірістік қуаттылық құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге, оның ішінде техника мен жабдықтар сатып алуға бағытталған шығындар;
4) АӨК-дегі инвестициялық субсидиялар (бұдан әрі – инвестициялық субсидиялар) – инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде АӨК субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу;
5) АӨК инвесторы (бұдан әрі – инвестор) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес АӨК-нің басым бағыттарына (секторларына) инвестициялық салымдарды жүзеге асыратын АӨК субъектісі;
6) бюджеттік бағдарламаның әкімшісі (бұдан әрі – әкімші) – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі;
7) жобаның паспорты – инвестициялық субсидиялауға жататын негізгі қаражаттар, тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер түріндегі инвестициялық салымдардың тізбесі және субсидияларды есептеу үшін барынша жол берілген құны;
8) жұмыс істеп тұрған өндірістік қуаттылықтарды кеңейту – жұмыс істеп тұрған өндірістік қуаттылықтарды жетіспеген немесе қажетті жабдықпен (техникамен) жарықтандыруды, өндірістік қуаттылықтарды ұлғайтуды және (немесе) өндіріс көлемін арттыруға, өндірілетін өнімнің өзіндік құнын азайтуға және (немесе) өндірілетін өнімнің сапасын жоғарылатуға, оның орамасын өзгертуге және (немесе) ассортиментті кеңейтуге бағытталған өзге де іс-қимылдарды көздейтін іс-шаралар сондай-ақ, мақсаты нарықта жаңа тауарлық тауашаға орнығу, өткізу нарықтарын кеңейту және басқалар болып табылатын іс-шаралар;
9) инвестициялық субсидиялау жөніндегі комиссия (бұдан әрі – комиссия) – инвесторлардың өтініштерін қарауға және инвестициялық
субсидиялар беру/беруден бас тарту туралы шешімдер қабылдауға арналған тұрақты жұмыс істейтін алқалы орган;

2. Основной целью субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом АПК, при инвестиционных вложениях, является повышение доступности товаров, работ и услуг в рамках реализации инвестиционных проектов в приоритетных направлениях (секторах) АПК путем снижения капиталоемкости и повышения окупаемости вложенных инвестиций.
3. В настоящих Правилах используются следующие термины и определения:
1) приоритетные направления (секторы) АПК – направления (секторы) АПК, которые имеют значительный потенциал развития, указанные в перечне приоритетных направлений (секторов) согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) инвестиционный проект в АПК (далее – инвестиционной проект) – комплекс мероприятий, предусматривающий инвестиции в создание новых или расширение действующих производственных мощностей;
3) инвестиционные вложения в АПК (далее – инвестиционные вложения) – затраты, направленные на создание новых или расширение действующих производственных мощностей, в том числе приобретение техники и оборудования в рамках инвестиционного проекта, за исключением затрат на приобретение земельных участков;
4) инвестиционные субсидии в АПК (далее – инвестиционные субсидии) - возмещение части расходов, понесенных субъектом АПК в рамках реализации инвестиционных проектов;
5) инвестор в АПК (далее – инвестор) – субъект АПК в соответствии с законодательством Республики Казахстан, осуществляющий инвестиционные вложения в приоритетных направлениях (секторах) АПК;
6) администратор бюджетной программы (далее – администратор) – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
7) паспорт проекта – перечень и максимально допустимая стоимость для расчета субсидий инвестиционных вложений в виде основных средств, работ и услуг, подлежащих инвестиционному субсидированию;
8) расширение действующих производственных мощностей – мероприятия, предусматривающие оснащение действующих производственных мощностей недостающим или необходимым оборудованием (техникой) или увеличение производственных мощностей и иные действия, направленные на увеличение объемов производства и (или) уменьшение себестоимости производимой продукции и (или) повышение качества производимой продукции, изменение ее упаковки и (или) расширение ассортимента, а также другие мероприятия, целью которых является занятие новой товарной ниши на рынке, расширение рынков сбыта и другое;
9) комиссия по вопросам инвестиционного субсидирования (далее – комиссия) – постоянно действующий коллегиальный орган для рассмотрения заявлений инвесторов и принятия решений о предоставлении/отказе в предоставлении инвестиционных субсидий;

10) инвестициялық субсидиялау мәселелері жөніндегі комиссияның жұмыс органы (бұдан әрі – жұмыс органы) – облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдіктерінің ауыл шаруашылығы басқармасы;
11) инвестициялық субсидиялау шарты – жұмыс органы, инвестор және оператор арасында жасалатын, инвестициялық субсидиялар қаражатын аударудың тәртібі мен шарттарын, мониторинг барысын, тараптардың жауапкершілігін және өзге де шарттарды көздейтін жазбаша келісім;
12) қаржы институттары – екінші деңгейдегі банктер, банктік операцияларды жүзеге асыру құқығына тиісті лицензиясы бар кредиттік ұйымдар, лизингтік компаниялар, кредиттік серіктестіктер;
13) оператор – инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау бойынша операторлық қызметтерді жүзеге асыратын ұйым;
Қызметтер көрсету жөніндегі шартты жасасқанға дейін, осы Қағидаларда көзделген оператордың функцияларын жұмыс органы жүзеге асырады.
14) өндірістік кешен – ауыл шаруашылығы өнімдерін өндіруге, өңдеуге, сақтауға, буып-түюге бағытталған өзара байланысты өндірістік қуаттылықтар (ғимараттар, құрылыстар, монтаждалатын жабдық, инженерлік желілер және басқалары) жиынтығы;
15) эскроу-шот – осы Қағидалардың 37, 38-тармақтарына сәйкес инвестициялық субсидиялау шартының талаптарын қамтамасыз ету үшін инвестициялық субсидиялардың сомалары аударылатын инвестордың қаржы институтындағы/екінші деңгейдегі банктегі шоты.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.06.2016 № 254 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау тәртібі
1 Параграф. Инвестициялық субсидиялаудың жалпы шарттары
4. Инвестициялық субсидиялар инвесторларға осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген, субсидиялауға жататын инвестициялық паспорттар тізбесінің 5-бөлімін қоспағанда, осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген басым бағыттар (секторлар) тізбесі бойынша инвестициялық жоба шеңберінде сатып алынған немесе пайдалануға берілген объектілер, жабдықтар мен техника бойынша төленеді.
Субсидиялауға 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап пайдалануға берілген, жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған (инвестициялық салымдар) инвестициялық жобалар жатады. Бұл ретте, инвестордың 2014 жылғы 1 қаңтарға дейін, бірақ инвестициялық жоба пайдалануға берілетін күнге дейін 24 айдан ерте емес мерзімде инвестициялық жоба шеңберінде техниканы немесе жабдықты сатып алуға кеткен шығындар инвестициялық жоба субсидиялауға жатады.

10) рабочий орган комиссии по вопросам инвестиционного субсидирования (далее – рабочий орган) – управление сельского хозяйства акиматов областей, городов республиканского значения и столицы;
11) договор инвестиционного субсидирования – письменное соглашение, заключаемое между рабочим органом, инвестором и оператором, предусматривающее порядок и условия перечисления средств инвестиционных субсидий, хода мониторинга, ответственность сторон и иные условия;
12) финансовые институты – банки второго уровня, кредитные организации, имеющие соответствующую лицензию на право осуществления банковских операций, лизинговые компании, кредитные товарищества;
13) оператор – организация, осуществляющая операторские услуги по субсидированию по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
До заключения договора по оказанию услуг, функции оператора, предусмотренные настоящими Правилами, осуществляются рабочим органом;
14) производственный комплекс – совокупность взаимосвязанных производственных мощностей (зданий, сооружений, монтируемого оборудования, инженерных сетей и другое), направленных на производство, переработку, хранение, упаковку сельскохозяйственной продукции;
15) эскроу-счет – счет инвестора в финансовом институте/банке второго уровня, на который зачисляются суммы инвестиционных субсидий для обеспечения условий договора инвестиционного субсидирования в соответствии с пунктами 37, 38 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 09.06.2016 № 254 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Порядок субсидирования по возмещению части расходов,
понесенных субъектом агропромышленного комплекса,
при инвестиционных вложениях
Параграф 1. Общие условия инвестиционного субсидирования
4. Инвестиционные субсидии выплачиваются инвесторам по перечню приоритетных направлений (секторов), согласно приложению 1 к настоящим Правилам, по объектам, оборудованию и технике, приобретенным или введенным в эксплуатацию в рамках инвестиционного проекта, за исключением раздела 5 перечня инвестиционных паспортов, подлежащих субсидированию, указанных в приложении 2 к настоящим Правилам.
Субсидированию подлежат инвестиционные проекты, введенные в эксплуатацию, начиная с 1 января 2014 года, направленные на создание новых или расширение действующих производственных мощностей (инвестиционные вложения). При этом субсидированию подлежат расходы на приобретение техники и оборудования в рамках инвестиционного проекта, понесенные инвестором до 1 января 2014 года, но не ранее 24 месяцев до даты ввода инвестиционного проекта в эксплуатацию.

Егер инвестициялық жоба тек жабдық және (немесе) техниканы сатып алуды болжайтын болса, субсидиялауға 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап сатып алынған жабдық және (немесе) техника жатады.
Бұл ретте, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес бірінші топтың бағыттары (секторлары) бойынша инвестициялық субсидиялар беруге арналған инвесторлардың өтініштері тиісті күнтізбелік жылдың 1 шілдесіне дейін қабылданады және қаралады. Бірінші топ ішінде бірінші кезекте басымдылық тәртібімен осы Қағидаларға 1-қосымшада көзделген кезектілік бойынша инвесторлардың өтініштері қаралады.
Тиісті күнтізбелік жылдың 1 шілдесінен кейін бірінші және екінші топтың бағыттары бойынша инвесторлардың өтініштері қабылданады және қаралады. Бұл ретте, бірінші топтағы инвесторларының өтініштері, өтініш беру күніне қарамастан, осы Қағидаларға 1-қосымшада көзделген кезектілік тәртібімен қаралады. Екінші топтың өтініштері олардың келіп түскен күніне сәйкес кезектілік бойынша қарастырылады.
Комиссия отырысында осы Қағидаларға 1-қосымшада көзделген кезектілік тәртібімен ауыл шаруашылығы кооперативтерінің өтініштері басым тәртіппен қарастырылады.
Инвесторлардың өткен қаржы жылында қабылданған, бірақ қанағаттандырылмаған өтініштерін комиссия ағымдағы қаржы жылында қабылданған инвесторлар өтініштерін қарастыру басталғанға дейін қарастыруы және/немесе қанағаттандыруы тиіс.
Комиссияның инвесторлардың өтініштерін қабылдауды тоқтату туралы шешiмдер қабылдауға құқығы жоқ.
Субсидиялау инвестициялық жобаны іске асыру орны бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.06.2016 № 254 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес, инвестициялық паспорттарда көрсетілген тізбесінде негізгі қаражатқа, жұмыстарға және көрсетілген қызметтерге инвестициялық салымдардың бір бөлігі өтеуге жатады.
6. Инвестициялық субсидияларды есептеу нақты салынған инвестициялар бойынша жүзеге асырылады. Шығындарды өтеу пайызы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес көзделген өтеу үлесіне сәйкес белгіленеді. Өтеу үлесі өзгертуге жатпайды.
Инвестициялық субсидия мөлшері мына әдістердің бірімен анықталады:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген, субсидиялауға жататын инвестициялық паспорттар тізбесіне сәйкес, әр инвестициялық жоба бойынша инвестициялық салымдарды өтеудің белгіленген, бірақ бір қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін бекітілген барынша рұқсат етілген құннан аспайтын үлесіне сәйкес;

Если инвестиционным проектом предполагается только приобретение оборудования и (или) техники, субсидированию подлежат оборудование и (или) техника, приобретенные с 1 января 2014 года.
При этом до 1 июля соответствующего календарного года принимаются и рассматриваются заявки инвесторов на предоставление инвестиционных субсидий по направлениям (секторам) первой группы в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам. Внутри первой группы в первую очередь рассматриваются заявки инвесторов в порядке приоритетности по очередности, предусмотренной в приложении 1 к настоящим Правилам.
После 1 июля соответствующего календарного года принимаются и рассматриваются заявки инвесторов по направлениям первой и второй групп. При этом заявки инвесторов первой группы рассматриваются в порядке очередности, предусмотренной в приложении 1 к настоящим Правилам, независимо от даты подачи заявки. Заявки второй группы рассматриваются по очередности согласно дате их поступления.
На заседании комиссии в приоритетном порядке рассматриваются заявки сельскохозяйственных кооперативов в порядке очередности, предусмотренной в приложении 1 к настоящим Правилам.
Заявки инвесторов, принятые, но не удовлетворенные в прошлом финансовом году, подлежат рассмотрению и/или удовлетворению комиссией до начала рассмотрения заявок инвесторов, принятых в текущем финансовом году.
Комиссия не правомочна принимать решение о приостановлении приема заявок инвесторов.
Субсидирование осуществляется по месту реализации инвестиционного проекта.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 09.06.2016 № 254 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
5. Возмещению подлежит часть инвестиционных вложений в основные средства, работы и услуги, перечень которых указан в инвестиционных паспортах, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
6. Расчет инвестиционных субсидий осуществляется по фактически вложенным инвестициям. Процент возмещения затрат устанавливается в соответствии с долей возмещения, предусмотренной согласно приложению 2 к настоящим Правилам. Доля возмещения изменению не подлежит.
Размер инвестиционной субсидии определяется по одному из следующих методов:
1) в соответствии с установленной долей возмещения инвестиционных вложений, но не более утвержденной максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности по каждому инвестиционному проекту, согласно перечню инвестиционных паспортов, подлежащих субсидированию, указанных в приложении 2 к настоящим Правилам;

2) осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген, субсидиялауға жататын инвестициялық паспорттар тізбесіне сәйкес, әр инвестициялық жоба бойынша инвестициялық салымдарды өтеудің белгіленген, бірақ жабдықтар мен техниканың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін бекітілген барынша рұқсат етілген құннан аспайтын үлесіне сәйкес;
3) жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес жоба құнынан инвестициялық салымдарды өтеудің белгіленген үлесіне сәйкес, немесе осы қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес субсидиялауға жататын инвестициялық паспорттардың тізбесінде көрсетілген басқа да құжаттар.
Өндірістік қуаттылықтарды кеңейтуге жобалау-сметалық құжаттаманы немесе осы қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес субсидиялауға жататын инвестициялық паспорттардың тізбесінде көрсетілген басқа да құжаттарды әзірлеместен, жабдықтардың жекелеген түрлерін алуды және монтаждауды көздеген жағдайда, сатып алынған жабдықты жабдықтың құнынан белгіленген өтеу пайызы шегінде сатып алу-сату (лизинг) шарттары, жабдықты жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (жүк-кедендік декларация, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша субсидиялауға жол беріледі. Жабдықты сатып алу-сату (лизинг) шарттарында көзделген жағдайда жабдықты монтаждау субсидиялауға жатады.
Жобалау-сметалық құжаттамада техниканы және жабдықты сатып алуға арналған шығыстар көрсетілмеген жағдайда, олар бойынша субсидиялау сатып алу-сату (лизинг) шарттары, ілеспе құжаттар (жүк-кедендік декларация, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша жүзеге асырылады. Бұл ретте субсидиялау мақсатында, техниканы алуға арналған шығындар жобалау-сметалық құжаттамада немесе осы қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес субсидиялауға жататын инвестициялық паспорттардың тізбесінде көрсетілген шығындармен қосылады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.06.2016 № 254 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. "Қуаты 50 сиырдан бастап етті бағыттағы ірі қара малды өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту", "50-ден 400 сиырға дейінгі сүтті-тауарлы фермаларды құру және кеңейту", "Қуаты 100 аналық мал басынан бастап жылқыларды/түйелерді өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту" және "Қуаты 300 аналық бастан бастап қой/ешкі өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту", "5 гектардан бастап қарқынды алма бағын отырғызу", "5 гектардан бастап жеміс-жидек дақылдары мен жүзімді отырғызу", "Ауыл шаруашылығы техникасын сатып алу" инвестициялық паспорттары бойынша инвестициялық жобаның паспортында көрсетілген бір түрдің техникасы мен жабдықтарының екінші және одан кейінгі бірлігін субсидиялауға жол беріледі.
Бір түрдің техникасы мен жабдықтарының екінші және одан кейінгі бірліктері техника мен жабдықтың бір бірлігіне арналған аналық мал басының ең төменгі нормативінен асқан жағдайда субсидияланады.
Бір түрдің техникасы мен жабдығының бір бірлігіне арналған аналық мал басының ең төменгі нормативі аналық мал басының 100 шартты басын құрайды.
Субсидиялауға жататын бір түрдің техникасы мен жабдықтарының екінші және одан кейінгі бірліктері мынадай формула бойынша анықталады:
Wк = Wж / Н, мұндағы:
Wк – субсидияланатын бір түрдің техникасы мен жабдықтарының саны;
Wж – шаруашылықта тіркелген ауыл шаруашылығы жануарларының осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген ауыл шаруашылығы жануарларының басын ірі қара малдың шартты басына ауыстыру коэффициенттеріне сәйкес, ірі қара малдың шартты басына қайтадан есептегендегі аналық басының саны;
Н – жол берілген норматив.
Бөлшек саны алынған жағдайда, нәтижесі математикалық жолмен бүтін мәнге дейін дөңгелектенеді.
Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының санын субсидиялауға өтінім берген сәттен бастап ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқор арқылы оператор анықтайды.
Оператор куәландырған ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқордан үзінді-көшірмені оператор инвестордың өтінішіне қоса береді.
Бір түр техникасының бір бірлігіне арналған қарқынды алма бағы, жеміс-жидек дақылдары және жүзім алаңдарының ең төменгі нормативі 20 гектарды құрайды. Белгіленген нормативке сәйкес келетін қарқынды алма баққа, жеміс-жидек дақылдарға және жүзімге арналған жерлер алаңдарының болуы жер учаскесіне меншік құқығына арналған актімен және (немесе) уақытша (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығына арналған актімен расталады.
"Ауыл шаруашылығы техникасын және жабдықты сатып алу" инвестициялық паспорты бойынша техника және жабдықтың бір бірлігіне арналған алаңдардың (егіндіктің) ең төменгі нормативіне сәйкес жүзеге асырылады.
Субсидиялауға жататын бір түрдің техникасы мен жабдықтарының екінші және одан кейінгі бірліктері мынадай формула бойынша анықталады:
Wк = Wг / Н, мұндағы:
Wк – субсидияланатын бір түрдің техникасы мен жабдықтарының саны;
Wг – жер алқаптарының (егістіктің) алаңы;
Н – жол берілетін норматив.
Бөлшек сан алынған жағдайда, нәтиже математикалық жолмен бүтін мәнге дейін дөңгелектенеді.
Белгіленген нормативке сай келетін егістікке арналған жер алқаптарының бар болуы бірлескен іс-қимыл туралы жасалған шарт болған жағдайда, инвестордың жер учаскесіне меншік құқығы немесе уақытша өтемді (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану құқығын куәландыратын құжатпен расталады.
Ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда, жер алқаптарының (егістіктің) жиынтық аумағы және ауыл шаруашылығы кооперативі мүшелерінде тіркелген ауыл шаруашылығы жануарларының аналық бас саны ескеріледі.

2) в соответствии с установленной долей возмещения инвестиционных вложений, но не более утвержденной максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на одну единицу техники и оборудования по каждому инвестиционному проекту, согласно перечню инвестиционных паспортов, подлежащих субсидированию, указанных в приложении 2 к настоящим Правилам;
3) в соответствии с установленной долей возмещения инвестиционных вложений от стоимости проекта согласно проектно-сметной документации.
В случае, если расширение производственных мощностей предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, допускается субсидирование приобретенного оборудования в пределах установленного процента возмещения от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату). Монтаж оборудования подлежит субсидированию, в случае, если он предусмотрен договором купли-продажи (лизинга) оборудования.
В случае, если в проектно-сметной документации не указаны расходы на приобретение техники и оборудования, субсидирование по ним осуществляется по договорам купли-продажи (лизинга), а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату). При этом в целях субсидирования, затраты на приобретение техники суммируются с затратами, указанными в проектно-сметной документации.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 09.06.2016 № 254 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
7. По инвестиционным паспортам "Создание и расширение объектов для выращивания крупного рогатого скота мясного направления мощностью от 50 коров", "Создание и расширение молочно-товарной фермы от 50 до 400 коров", "Создание и расширение объектов для выращивания лошадей/верблюдов мощностью от 100 голов маточного поголовья" и "Создание и расширение объектов для выращивания овец/коз мощностью от 300 голов маточного поголовья", "Закладка интенсивного яблоневого сада от 5 гектаров", "Закладка плодово-ягодных культур и винограда от 5 гектаров", "Приобретение сельскохозяйственной техники" допускается субсидирование второй и последующей единицы техники и оборудования одного вида, указанных в паспорте инвестиционного проекта.
Вторые и последующие единицы техники и оборудования одного вида субсидируются при превышении минимального норматива маточного поголовья на одну единицу техники и оборудования.
Минимальный норматив маточного поголовья на одну единицу техники и оборудования одного вида составляет 100 условных голов маточного поголовья.
Вторые и последующие единицы техники и оборудования одного вида, подлежащие субсидированию, определяются по следующей формуле:
Wк = Wж / Н, где:
Wк – количество субсидируемой техники и оборудования одного вида;
Wж – количество маточного поголовья сельскохозяйственных животных, зарегистрированных в хозяйстве, в пересчете в условную голову крупного рогатого скота в соответствии с коэффициентами перевода поголовья сельскохозяйственных животных в условную голову крупного рогатого скота, указанными в приложении 3 к настоящим Правилам;
Н – допустимый норматив.
В случае получения дробной цифры результат округляется математическим путем до целого значения.
Численность маточного поголовья сельскохозяйственных животных определяется оператором посредством базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки на субсидирование. Заверенная оператором выписка из базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных прикладывается оператором к заявке инвестора.
Минимальный норматив площадей интенсивного яблоневого сада, плодово-ягодных культур и винограда на одну единицу техники одного вида составляет 20 гектаров. Наличие соответствующих установленному нормативу площадей земель под интенсивный яблоневый сад, плодово-ягодные культуры и виноград подтверждается актом на право собственности на земельный участок и (или) актом на право временного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды).
По инвестиционному паспорту "Приобретение сельскохозяйственной техники и оборудования" осуществляется согласно минимальному нормативу площадей (пашни) на одну единицу техники и оборудования.
Вторые и последующие единицы техники и оборудования одного вида, подлежащие субсидированию, определяются по следующей формуле:
Wк = Wг / Н, где:
Wк – количество субсидируемой техники и оборудования одного вида;
Wг – площадь земельных угодий (пашни);
Н – допустимый норматив.
В случае получения дробной цифры результат округляется математическим путем до целого значения.
Наличие соответствующих установленному нормативу площадей земельных угодий под пашни подтверждается документом, удостоверяющим право собственности на земельный участок или право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) инвестора при наличии заключенного договора о совместной деятельности.
В случае подачи заявки от сельскохозяйственного кооператива учитывается совокупная площадь земельных угодий (пашни) и численность маточного поголовья сельскохозяйственных животных, зарегистрированных у членов сельскохозяйственного кооператива.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.06.2016 № 254 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Инвестициялық субсидиялар инвестордың жаңа, шығарылған жылы инвестор өтінім берген жылдан алдыңғы күнтізбелік үш жылдан ерте емес, бұрын пайдаланылмаған техника мен жабдықтарды сатып алуға арналған инвестициялық салымдары бойынша төленеді.
9. Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау тиісті қаржы жылына бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде жүзеге асырылады.
Ағымдағы қаржы жылында комиссия мақұлдаған инвестициялық жобалар бойынша субсидиялар төлеу үшін қаражат жетіспеген жағдайда, комиссия шешімі келесі қаржы жылында берілген инвесторлардың өтініштерін қарауға дейін өтініш келіп түскен күнге сәйкес кезектілік бойынша, келесі қаржы жылында субсидияларды басым тәртіппен төлеуге негіз болады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.06.2016 № 254 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Инвестициялық субсидиялар осы тармақта, сондай-ақ осы Қағидалардың 37-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, инвестициялық жобаның шеңберінде жаңа өндірістік қуаттылықтар пайдалануға берілгеннен немесе жұмыс істеп тұрғандары кеңейтілгеннен, техника мен жабдықтар сатып алынғаннан кейін толық көлемде төленеді.
Инвестициялық субсидияларды жаңа өндірістік қуаттылық құру кезіндегі жобалау-сметалық құжаттамаға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейту кезіндегі бизнес-жоспарға сәйкес инвестициялық жобаның кезегін (кезеңін) пайдалануға бергеннен кейін төлеуге жол беріледі.
Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес басым бағыттар (секторлар) тізбесінің 12-18-тармақтарында көзделген өңдеу өнеркәсібін дамыту бағыттары бойынша жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға арналған инвестициялық субсидиялар "Сүтті тасуға арналған көлік құралын сатып алу", "Ауыл шаруашылығы жануарларын тасуға арналған көлік құралдарын сатып алу", "Ауыл шаруашылығы өнімін тасуға арналған көлік құралдарын сатып алу" инвестициялық паспорттарын қоспағанда, екі траншпен төленеді:
1) бірінші транш объектіні пайдалануға бергеннен кейін инвестициялық субсидиялардың жалпы сомасының 50 %-ы мөлшерінде;
2) екінші транш бизнес-жоспарда көзделген мерзімдерде, өндірістік қуаттылықтар жүктемесі кемінде 30 %-ға жеткеннен кейін инвестициялық субсидиялардың жалпы сомасының 50 %-ы мөлшерінде төленеді.

Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 09.06.2016 № 254 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
8. Инвестиционные субсидии выплачиваются по инвестиционным вложениям инвестора на приобретение новых, ранее неиспользованных техники и оборудования, годом выпуска не ранее трех календарных лет, предшествующих году подачи заявки инвестором.
9. Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях, осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в бюджете на соответствующий финансовый год.
В случае нехватки средств для выплаты субсидий по одобренным комиссией инвестиционным проектам в текущем финансовом году, решение комиссии является основанием для выплаты субсидий в приоритетном порядке в следующем финансовом году, по очередности согласно дате поступления заявки до начала рассмотрения заявок инвесторов, поданных в следующем финансовом году.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 09.06.2016 № 254 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
10. Инвестиционные субсидии выплачиваются в полном объеме после ввода в эксплуатацию новых или расширения действующих производственных мощностей, приобретения техники и оборудования в рамках инвестиционного проекта, за исключением случаев, предусмотренных настоящим пунктом, а также пунктом 37 настоящих Правил.
Допускается выплата инвестиционных субсидий после введения очереди (этапа) инвестиционного проекта в эксплуатацию, согласно проектно-сметной документации, при создании новых производственных мощностей или бизнес-плану при расширении действующих.
Инвестиционные субсидии на создание новых производственных мощностей по направлениям развития перерабатывающей промышленности, предусмотренным в пунктах 12-18 Перечня приоритетных направлений (секторов), в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам, выплачиваются двумя траншами, за исключением инвестиционных паспортов "Приобретение транспортного средства для перевозки молока", "Приобретение транспортных средств для перевозки сельскохозяйственных животных", "Приобретение транспортных средств для перевозки сельскохозяйственной продукции":
1) первый транш в размере 50 % от общей суммы инвестиционных субсидий после ввода объекта в эксплуатацию;
2) второй транш в размере 50 % от общей суммы инвестиционных субсидий после достижения загруженности производственных мощностей не менее 30 % в сроки, предусмотренные бизнес-планом.

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.06.2016 № 254 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2 Параграф. Инвестициялық субсидиялау мәселелері жөніндегі комиссияны және сараптамалық комиссияны құру тәртібі
11. Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдері өз шешімімен облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімінің ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі орынбасарының төрағалығымен комиссия құрады және комиссия хатшысын айқындайды.
Комиссия хатшысы оның құрамына кірмейді.
Комиссия тұрақты негізде жұмыс істейді және төрағадан, оның орынбасарынан және жергілікті атқарушы органдардың, қоғамдық және үкіметтік емес ұйымдардың өкілдері болып табылатын басқа мүшелерден тұрады, бұл ретте олардың саны комиссияның жалпы құрамының кемінде жартысын құрауы тиіс және өңірлік кәсіпкерлер палатасымен келісілген болуы қажет. Комиссия құрамына қатысуға қоғамдық және үкіметтік емес ұйымдардың келісімі болмаған жағдайда, өңірлік кәсіпкерлер палатасымен келісе отырып, олардың өкілдерінің санын азайтуға жол беріледі.
Комиссияның мүшелерінің жалпы саны тақ болуы және 7 (жеті) адамнан кем болмауы тиіс.
Комиссияның шешімі ашық дауыс берумен қабылданады және ол комиссия мүшелердің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданған болып саналады.
Дауыстар тең болған жағдайда, комиссия төрағасының немесе ол жоқ болғанда, төраға орынбасарының дауыс берген шешімі қабылданған болып табылады.
Егер отырысқа комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысса, комиссия отырысы шешім қабылдауға құқылы.
12. Әр қаржы жылдың басында комиссия инвестордың объектісін қарап-тексеруге және өндірістік қуаттылықтардың жүктемелеріне жеткендігіне көз жеткізу үшін хаттамалық шешіммен жұмыс органынан және басқа да ұйымдардан мамандар тобын айқындайды. Қарап-тексеру нәтижесі, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестордың объектісін қарап тексеру актісімен (бұдан әрі - қарап тексеру актісі) ресімделеді.
13. Инвесторлардың өтінімдерін алдын ала қарау, субсидияларды есептеу және өтінімдердің осы Қағидалар талаптарына сәйкестігін тексеру мақсатында жұмыс органы саны жұмыс органы өкілдері ішінен кемінде 3 (үш) адамнан тұратын сараптамалық комиссия құрады. Бұл ретте, сараптамалық комиссия мүшелерінің саны тақ болуы қажет.
Сараптамалық комиссияның төрағасы жұмыс органының өкілі болып табылады, жұмыс органы басшысының орынбасарынан төмен емес лауазымды атқарады.
Сараптамалық комиссияның қорытындысы жалпы санның көпшілік дауысымен қабылданады және сараптамалық комиссияның отырысына қатысқан сараптамалық комиссияның барлық мүшелері оған қол қояды. Дауыстар тең болған жағдайда, сараптамалық комиссия төрағасы дауыс берген шешім қабылданады.
Сараптамалық комиссияның әр мүшесі өзінің айрықша пікірін білдіруге құқылы, ол сараптамалық комиссияның қорытындысына қоса тіркеледі және ажырамас бөлігі болып табылады. Айрықша пікірдің бар екендігі сараптамалық комиссияның қорытындыларында көрсетіледі.
Егер, отырысқа комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысса, сараптамалық комиссия отырысы шешім қабылдауға құқылы.
3 Параграф. Инвестициялық субсидиялауға қатысушылардың өзара іс-қимылы тәртібі

Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 09.06.2016 № 254 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Параграф 2. Создание комиссии по вопросам
инвестиционного субсидирования и экспертной комиссии
11. Акимы областей, городов республиканского значения и столицы создают своим решением комиссию под председательством заместителя акима области, городов республиканского значения и столицы по вопросам сельского хозяйства и определяют секретаря комиссии.
Секретарь комиссии не входит в ее состав.
Комиссия действует на постоянной основе и состоит из председателя, его заместителя и других членов, являющихся представителями местных исполнительных органов, общественных и неправительственных отраслевых организаций, при этом их количество должно составлять не менее половины от общего состава комиссии (не считая председателя) и должно быть согласовано с региональной палатой предпринимателей. В случае отсутствия согласия общественных и неправительственных отраслевых организаций в участии в составе комиссии, допускается уменьшение количества их представителей в составе комиссии при согласии региональной палаты предпринимателей.
Общее количество членов комиссии составляет нечетное число и не менее 7 (семь) человек.
Решение комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего числа членов комиссии.
В случае равенства голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал председатель комиссии или в случае его отсутствия – заместитель председателя.
Заседание комиссии правомочно принимать решения, если в заседании принимает участие не менее двух третей от общего числа членов комиссии.
12. В начале каждого финансового года комиссия протокольным решением определяет группу специалистов рабочего органа и других организаций для осмотра объекта инвестора и удостоверения в достижении загруженности производственных мощностей. Результат осмотра оформляется актом осмотра объекта инвестора по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – акт осмотра объекта).
13. В целях предварительного рассмотрения заявок инвесторов, расчета субсидий и проверки соответствия заявок требованиям настоящих Правил рабочим органом создается экспертная комиссия в количестве не менее 3 (три) человек, состоящая из представителей рабочего органа. При этом количество членов экспертной комиссии должно являться нечетным.
Председателем экспертной комиссии является представитель рабочего органа, занимающий должность не ниже заместителя руководителя рабочего органа.
Заключение экспертной комиссии принимается большинством голосов от общего числа и подписывается всеми членами экспертной комиссии, присутствующими на заседании экспертной комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель экспертной комиссии.
Каждый член экспертной комиссии имеет право выразить особое мнение, которое прикладывается к заключению экспертной комиссии и является ее неотъемлемой частью. Наличие особого мнения указывается в заключении экспертной комиссии.
Заседание экспертной комиссии правомочно принимать решение, если в заседании принимает участие не менее двух третей от общего числа членов комиссии.
Параграф 3. Взаимодействие участников инвестиционного субсидирования

14. Жұмыс органы мен оператор арасындағы өзара қатынастары реттеу үшін жыл сайын тиісті жылдың 25 қаңтарына дейін оператор көрсететін қызметтеріне төлемақы сомасын көрсете отырып, оператордың қызметтер көрсетуі тәртібін, шарттарын, сондай-ақ тараптардың жауапкершілігін және өзге де шарттарды көздейтін инвестициялық субсидиялау бойынша оператордың қызметтер көрсетуі жөніндегі шарт (бұдан әрі – қызметтер көрсету жөніндегі шарт) жасалады.
15. Оператордың көрсетілетін қызметтері қызметтер көрсету жөніндегі жасалған шартқа сәйкес тиісті қаржы жылына арналған инвестициялық салымдар кезінде АӨК субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялауға көзделген қаражат шеңберінде төленеді.
16. Оператор қызметтер көрсету жөніндегі шарт күшіне енгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде облыс/қала аумағында таралатын бұқаралық ақпарат құралдарында және облыстық/қалалық әкімдіктің интернет-ресурсында мемлекеттік және орыс тілдерінде инвестициялық субсидиялау үшін оператордың инвесторлардан өтінімдер қабылдауы басталғаны туралы хабарландыру орналастырады.
17. Пайдалануға берілмеген инвестициялық жобалар бойынша инвесторлардың өтінімін комиссия екі кезеңде қарайды.
Бірінші кезеңде комиссия инвестордың осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігі/сәйкес еместігі туралы шешім қабылдайды.
18. Инвесторлар мынадай құжаттарды қалыптастырады және операторға жібереді:
1) инвестордың уәкілетті адамы немесе қол қою құқығына сенімхаты бар адам қол қойған және мөрмен бекітілген, осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық субсидиялауға арналған өтінім (бұдан әрі - өтінім);
2) АӨК субъектісін мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәліктің көшірмесі немесе мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы анықтама;
Ескертпе: "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы күшіне енгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті), мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтағанға дейін жарамды болып табылады.
3) бизнес-жоспарды, шарттар немесе коммерциялық ұсыныстарды қоса бере отырып, жаңа өндірістік қуаттылық құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдар және оларды іске асыру мерзімдері туралы ақпарат;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сараптаманың оң қорытындысы бар жобалардың жобалау-сметалық құжаттамасы;

14. Для урегулирования взаимоотношений между рабочим органом и оператором ежегодно до 25 января соответствующего года заключается договор по оказанию услуг оператором по инвестиционному субсидированию (далее – договор по оказанию услуг), предусматривающий порядок, условия предоставления услуг оператором, с указанием суммы оплаты услуг оператора, а также ответственность сторон и иные условия.
15. Услуги оператора оплачиваются в рамках средств, предусмотренных на субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом АПК, при инвестиционных вложениях, на соответствующий финансовый год, согласно заключаемому договору по оказанию услуг.
16. Оператор в течение 3 (три) рабочих дней после вступления договора по оказанию услуг в силу, размещает объявления о начале приема оператором заявок от инвесторов для инвестиционного субсидирования на государственном и русском языках в средствах массовой информации, распространяемых на территории области/города и на интернет-ресурсе областного/городского акимата.
17. По инвестиционным проектам, которые не введены в эксплуатацию, заявка инвестора рассматривается комиссией в два этапа.
На первом этапе комиссия принимает решение о соответствии/несоответствии инвестора условиям настоящих Правил.
18. Инвесторы формируют и направляют оператору следующие документы:
1) заявку на инвестиционное субсидирование по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее - заявка), подписываемую уполномоченным лицом инвестора или лицом, имеющим доверенность с правом подписи, и скрепленную печатью;
2) копию свидетельства о государственной регистрации/перерегистрации субъекта АПК или справку о государственной регистрации/перерегистрации;
Примечание: свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
3) информацию об инвестиционных вложениях на создание новых или расширение действующих производственных мощностей и сроках их реализации, с приложением бизнес-плана, договоров или коммерческих предложений;
4) проектно-сметную документацию, имеющую положительное заключение экспертизы проектов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

5) тартылған қаржы (кредит/лизинг) есебінен жобаны іске асыру жағдайында, осы Қағидаларға сәйкес инвестор субсидия алу көздегені туралы қаржы институтына хабарлама көшірмесі.
Егер инвестициялық жоба пайдалануға берілген, сондай-ақ инвестициялық жоба шеңберінде техника мен жабдықтар сатып алу жүзеге асырылған болса, инвестор осы Қағидалардың 26-тармағында көзделген құжаттарды да ұсынады.
19. Оператор өтінімдерді қабылдайды және өтінімдерді тіркеу журналында инвестициялық бағыттар топтары бойынша тіркейді. Журнал нөмірленеді, тігіледі және жұмыс органының мөрімен бекітіледі.
20. Оператор инвесторлардан өтінімдер болған кезде, 7 (жеті) жұмыс күні ішінде инвесторлар ұсынған құжаттардың толықтығын тексереді және сараптамалық комиссия отырысын шақыру туралы жазбаша хабарламаны оның мүшелеріне жібереді. Сараптамалық комиссияның отырысын өткізу орнын, уақытын және күнін оператор сараптамалық комиссияның төрағасымен келісім бойынша айқындайды.
Құжаттар топтамасын толықтай ұсынбаған жағдайда, оператор инвесторды қажетті құжаттардың жоқ екендігі туралы жазбаша нысанда хабардар етеді.
Инвестор жетіспейтін құжаттарды бермеген жағдайда, өтінім белгіленген мерзімдерде қаралады және құжаттар топтамасы толық емес екендігі туралы ақпаратпен бірге сараптамалық комиссияның қарауына жолданады.
Осы Қағидалардың 6-тармағының үшінші бөлімінде көзделген жағдайларда, оператор комиссия отырысына ұқсас жабдықтардың құны туралы кемінде екі өндірушіден (ресми дилерлерден), не ашық көздерден алынған мәліметтерді ұсынады.
21. Сараптамалық комиссия 7 (жеті) жұмыс күні ішінде оператордан келіп түскен өтініштерді қарайды, инвестор ұсынған құжаттардың толықтығын тексереді, олардың осы Қағидаларға сәйкестігін қарайды, субсидиялар есептемелерін жасайды және осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сараптамалық комиссиясының қорытындысын (бұдан әрі - қорытындысы) дайындайды, ол комиссия отырысының материалдарына қоса беріледі.
Осы Қағидаларда көзделген құжаттардың болмауы сараптамалық комиссияның субсидиялаудан бас тарту туралы қорытындысын дайындау үшін негіз болып табылады.
22. Оператор сараптамалық комиссия өтінімдерді қарағаннан кейін комиссия отырысын шақыру туралы оның мүшелеріне жазбаша хабарлама жолдайды. Комиссия отырысын өткізу орнын, уақытын және күнін комиссия төрағасымен келісім бойынша оператор айқындайды.
23. Комиссия отырысын шақыру туралы хабарламаға электрондық жеткізгіште мынадай материалдар қоса беріледі:

5) в случае реализации проекта за счет привлеченных средств (кредита/лизинга), копию уведомления инвестором финансового института о намерении получения субсидий в соответствии с настоящими Правилами.
В случае, если инвестиционный проект уже введен в эксплуатацию, а также осуществлено приобретение техники и оборудования в рамках инвестиционного проекта, инвестор также представляет документы, предусмотренные пунктом 26 настоящих Правил.
19. Оператор принимает заявки и регистрирует в журнале регистрации заявок по группам инвестиционных направлений. Журнал пронумеровывается, прошнуровывается и скрепляется печатью рабочего органа.
20. Оператор при наличии заявок от инвесторов в течение 7 (семь) рабочих дней проверяет полноту представленных инвесторами документов и направляет письменное уведомление о созыве заседания экспертной комиссии ее членам. Место, время и дата проведения заседания экспертной комиссии определяется оператором по согласованию с председателем экспертной комиссии.
В случае представления неполного пакета документов, оператор уведомляет инвестора в письменной форме об отсутствии необходимых документов.
В случае непредставления недостающих документов инвестором, заявка рассматривается в течение 7 (семь) рабочих дней и направляется на рассмотрение экспертной комиссии с информацией о неполном пакете документов.
В случаях, предусмотренных частью третьей пункта 6 настоящих Правил, оператор предоставляет на заседание комиссии сведения о стоимости аналогичного оборудования, полученные от не менее чем двух производителей (официальных дилеров), либо из открытых источников.
21. Экспертная комиссия в течение 7 (семь) рабочих дней рассматривает заявки, поступившие от оператора, проверяет полноту представленных инвестором документов, рассматривает их на соответствие настоящим Правилам, производит расчет субсидий и готовит заключение экспертной комиссии о соответствии/несоответствии проекта инвестиционному субсидированию по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее - заключение), которое прикладывается к материалам на заседание комиссии.
Отсутствие документов, предусмотренных настоящими Правилами, является основанием для подготовки заключения об отказе в субсидировании.
22. Оператор после рассмотрения заявок экспертной комиссией направляет письменное уведомление о созыве заседания комиссии ее членам. Место, время и дата проведения заседания комиссии определяется оператором по согласованию с председателем комиссии.
23. К уведомлению о созыве заседания комиссии прилагаются следующие материалы на электронном носителе:

1) осы Қағидалардың 18-тармағында көзделген құжаттар;
2) қорытындысы;
3) қарап тексеру актісі.
24. Инвестордың өтінімін мақұлдау/қайтарып беру туралы шешімді комиссия оның мүшелерінің көпшілік дауысымен қабылдайды және ол хаттама түрінде ресімделеді.
Хаттаманы жұмыс органы тиісті хаттамаларды тіркеу журналында тіркейді. Журнал нөмірленеді, тігіледі және жұмыс органының мөрімен бекітіледі.
25. Пайдалануға берілген инвестициялық жоба бойынша, сондай-ақ сатып алынған техника мен жабдықтар бойынша инвесторлардың өтінімдерін комиссия екі кезеңді рәсімдер қолданбастан, бір отырыста қарайды.
26. Жаңа өндірістік қуаттылықтар құру немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейту және объектіні немесе инвестициялық жобаның кезегін (кезеңін) пайдалануға беру немесе техника мен жабдықтарды сатып алу бойынша барлық жұмыстар аяқталғаннан кейін инвестор операторға комиссия екінші кезеңде қарауы үшін мынадай растайтын және құқық белгілейтін құжаттарды ұсынады:
1) объектіні немесе инвестициялық жобаның кезегін (кезеңін) пайдалануға қабылдау туралы мемлекеттік қабылдау не қабылдау комиссиясы актісінің нотариалды куәландырылған көшірмесі;
2) сатып алушы мен жеткізуші арасындағы жабдықтарды пайдалануға беру актісінің көшірмесі;
3) жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдарды растайтын сатып алу-сату шарттарының, шот-фактуралардың, төлемді растайтын құжаттардың көшірмелері;
4) ауыл шаруашылығы, арнайы техника мен технологиялық жабдықтарды қабылдап алу-беру актілерінің көшірмелері;
5) ауыл шаруашылығы техникасын сатып алған кезде, құқық белгілейтін құжаттардың (көлік құралын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, техникалық паспорт) көшірмелері ұсынылады;
6) қаржы институттарында тартылған қаражат есебінен инвестициялық салымдар жүзеге асырылған жағдайда, қаржы институты куәландырған кредиттік/лизингтік шарттар көшірмелері;
7) бизнес-жоспарда көзделген мерзімдерде, өндірістік қуаттылықтардың жүктемесі кемінде 30 %-ға жеткеннен кейін осы Қағидалардың 10-тармағының 2) тармақшасына сәйкес инвестор растайтын құжаттарды (бизнес-жоспар, өндірілген өнім түрлері бойынша өткізуді заттай және құндық мәнде растайтын құжаттардың оператор куәландырған көшірмелері, осы тармақшада көрсетілген құжаттардың, сондай-ақ екінші кезеңде инвестордың өтінімді ұсынған сәтінің алдындағы 3 ай немесе тоқсан үшін инвестордың статистикалық есебі негізінде құрастырылған өндірістік қуаттылықтардың жүктемесіне қол жеткізу туралы жұмыс органы мониторингінің актісі) ұсынады.
Инвестор жоғарыда көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын ұсынылған көшірмелердің түпнұсқасымен сәйкестігін тексеру үшін операторға ұсынады.

1) документы, предусмотренные пунктом 18 настоящих Правил;
2) заключение;
3) акт осмотра объекта.
24. Решение об одобрении/отклонении заявки принимается комиссией большинством голосов ее членов и оформляется в виде протокола.
Протокол регистрируется рабочим органом в соответствующем журнале регистрации протоколов. Журнал пронумеровывается, прошнуровывается и скрепляется печатью рабочего органа.
25. Заявки по инвестиционным проектам, уже введенным в эксплуатацию, а также по приобретенной технике и оборудованию рассматриваются комиссией на одном заседании без применения двухэтапных процедур.
26. После завершения всех работ по созданию новых или расширению действующих производственных мощностей и ввода объекта или очереди (этапа) инвестиционного проекта в эксплуатацию, или приобретения техники и оборудования, инвестор представляет оператору для рассмотрения на втором этапе комиссией следующие подтверждающие и правоустанавливающие документы:
1) нотариально удостоверенную копию акта государственной приемочной либо приемочной комиссии о приемке объекта или очереди (этапа) инвестиционного проекта в эксплуатацию;
2) копию акта ввода оборудования в эксплуатацию между покупателем и поставщиком;
3) копии договоров купли продажи, счетов-фактур, подтверждающих инвестиционные вложения на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей, документов, подтверждающих оплату;
4) копии актов приема-передачи сельскохозяйственной, специальной техники и технологического оборудования;
5) при приобретении сельскохозяйственной техники предоставляются копии правоустанавливающих документов (свидетельство о государственной регистрации транспортного средства, технический паспорт);
6) заверенные финансовым институтом копии кредитных/лизинговых договоров в случае осуществления инвестиционных вложений за счет привлеченных средств в финансовых институтах;
7) после достижения загруженности производственных мощностей не менее 30 % в сроки, предусмотренные бизнес-планом, в соответствии с подпунктом 2) пункта 10 настоящих Правил инвестор представляет подтверждающие документы (бизнес-план, заверенные оператором копии документов, подтверждающих сбыт произведенной продукции по видам в натуральном и стоимостном выражении, акт мониторинга рабочего органа о достижении загруженности производственных мощностей, который составляется, на основании документов, указанных в настоящем подпункте, а также статистической отчетности инвестора за 3 месяца или квартал, предшествующих моменту подачи заявки инвестора на втором этапе).
Инвестор представляет оригиналы вышеуказанных документов для сверки оператором представленных копий с оригиналом.

Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.06.2016 № 254 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
27. Инвесторлардың өтінімдерін жан-жақты қарау үшін, сондай-ақ даулы мәселелер болған кезде, комиссия қосымша құжаттар сұратады және операторға ауыл шаруашылығы саласындағы тиісті мамандарды не тәуелсіз сарапшыларды тартуды тапсырады. Бұл талап оператордың қызметтер көрсетуі жөніндегі шартта көзделген қаражат шеңберінде орындалады.
Қажет болған жағдайда, инвестордың өтінімінде қамтылған мәліметтерді нақтылау мақсатында комиссия инвестордан қажетті ақпаратты жазбаша нысанда сұратады. Комиссия сұрататын ақпаратты инвестордың беру мерзімі комиссияның хаттамалық шешімінде көрсетіледі.
28. Комиссия екінші кезеңде инвесторға инвестициялық субсидиялар беру немесе беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
29. Комиссияның хаттамалық шешімі:
1) мақұлданған/бас тартылған инвесторлардың атаулы тізбесін, бас тарту себептерін (бас тартылған жағдайда);
2) әрбір инвестор үшін инвестициялық жоба бойынша инвестициялық субсидиялар сомаларын қамтуы тиіс.
Осы Қағидалардың шарттарына сәйкессіздігі инвесторға инвестициялық субсидияны беруіне бас тарту себебі болып табылады.
30. Комиссия хатшысы қол қойған және жұмыс органының мөрімен куәландырылған комиссия отырысы хаттамасынан үзінді-көшірме комиссия мүшелері хаттамаға қол қойғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде инвесторға жіберіледі.
4 Параграф. Инвесторға инвестициялық субсидиялар беру тәртібі
31. Инвестициялық субсидия беру жұмыс органы, оператор және инвестор арасындағы үш жақты инвестициялық субсидиялау шартына сәйкес жүзеге асырылады.
32. Инвестициялық субсидиялау шарты комиссияның шешімі негізінде жасалады және инвесторға қаражатты аударудың тәртібі мен талаптарын, жұмыс органының объектіге және инвестор қызметіне мониторинг жүргізуі талаптарын, тараптардың жауапкершілігі мен өзге де талаптарды көздейді.
33. Жұмыс органы, оператор және инвестор арасындағы инвестициялық субсидиялау шартынан басқа, сатып алынатын жабдықтарды, техниканы мақсатты пайдалану және субсидиялау сәтінен бастап 3 (үш) жыл ішінде иеліктен шығармау, соның ішінде сублизингке бермеу туралы келісім (бұдан әрі – мақсатты пайдалану туралы келісім) жасалады. Жабдықтар мен техниканы маусымдық тоқтау кезінде басқа да қызмет түрлеріне пайдалануда жол беріледі.
Ескерту. 33-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.06.2016 № 254 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 26 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 09.06.2016 № 254 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
27. Для всестороннего рассмотрения заявок инвесторов, а также при наличии спорных вопросов, комиссия запрашивает дополнительные документы и поручает оператору привлечь соответствующих специалистов в области сельского хозяйства либо независимых экспертов. Данное условие выполняется в рамках средств, предусмотренных договором на оказание услуг оператора.
В случае необходимости, с целью уточнения сведений, содержащихся в заявке, комиссия запрашивает в письменной форме необходимую информацию у инвестора. Срок предоставления инвестором информации, запрашиваемой комиссией, указывается в протокольном решении комиссии.
28. На втором этапе комиссия принимает решение о предоставлении либо отказе в предоставлении инвестору инвестиционной субсидии.
29. Протокольное решение комиссии должно включать:
1) поименный перечень одобренных/отклоненных инвесторов, причины отклонения (в случае отклонения);
2) суммы инвестиционных субсидий по инвестиционному проекту для каждого инвестора.
Причиной для отказа в предоставлении инвестору инвестиционной субсидии является несоответствие требованиям настоящих Правил.
30. Выписка из протокола заседания комиссии с подписью секретаря комиссии и заверенная печатью рабочего органа направляется инвесторам в течение 3 (три) рабочих дней после подписания протокола членами комиссии.
Параграф 4. Предоставление инвестору инвестиционных субсидий
31. Предоставление инвестиционной субсидии осуществляется в соответствии с трехсторонним договором инвестиционного субсидирования между рабочим органом, оператором и инвестором.
32. Договор инвестиционного субсидирования заключается на основании решения комиссии и предусматривает порядок и условия перечисления средств инвестору, условия мониторинга объекта и деятельности инвестора рабочим органом, ответственность сторон и иные условия.
33. Кроме договора инвестиционного субсидирования между рабочим органом, оператором и инвестором заключается при соглашении о целевом использовании и не отчуждении (в том числе сублизинг) приобретаемого оборудования, техники, (далее – соглашение о целевом использовании), в течение 3 (три) лет с момента субсидирования. Допускается использование оборудования и техники для других видов деятельности в случае сезонного простоя.
Сноска. Пункт 33 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 09.06.2016 № 254 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

34. Инвестициялық субсидиялау шартына және мақсатты пайдалану туралы келісімге мынадай тәртіппен қол қойылады:
1) оператор мен инвестор арасында – комиссия шешім қабылдаған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
2) жұмыс органы – оператордан инвестициялық субсидиялау шартын алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
35. Оператор инвестициялық субсидиялау шартына қол қойылғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде жұмыс органына әрбір инвестор бойынша ивестициялық субсидияларды аудару туралы ұсыныс енгізеді.
36. Инвестор өз қаражатын пайдаланған жағдайда, инвестициялық субсидиялар сомасы оның есептік шотына аударылады, ал жобаны тартылған қаражат есебінен іске асырған жағдайда, инвестициялық субсидиялар инвестормен келісім бойынша инвестордың негізгі борышын өтеу есебіне қаржы институтына аударылуы мүмкін.
Техниканы, жабдықтар мен басқа де объектілерді лизингке сатып алған жағдайда, егер лизинг беруші және лизинг алушы арасындағы келісімде өзгелей белгіленбесе, инвестициялық субсидиялар инвестордың негізгі борышын өтеу есебіне қаржы институтына аударылады.
37. Инвестор жабдықтарды/техниканы кредитке/лизингке алған жағдайда, инвестордың өтінімін (бірінші кезең) мақұлдау туралы комиссия шешімінің негізінде инвестициялық субсидияларды аванстық төлеммен қаржы институтының эскроу-шотына мынадай инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде аударуға жол беріледі:
1) қуаты 50 сиырдан бастап етті бағыттағы ірі қара малды өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту;
2) жайылымдарды суландыру инфрақұрылымдарын құру және мал өсіруші шаруашылықтарды сумен қамтамасыз ету (құдықтар, ұңғымалар);
3) 50-ден 400 сиырға дейінгі сүтті-тауарлы фермаларды құру және кеңейту;
4) сыйымдылығы тәулігіне 1 тонна сүттен бастап сүт қабылдау пункттерін құру;
5) сүтті тасуға арналған көлік құралын сатып алу;
6) ауыл шаруашылығы жануарларын тасуға арналған көлік құралдарын сатып алу;
7) ауыл шаруашылығы өнімдерін тасуға арналған көлік құралдарын сатып алу;
8) 5 гектардан бастап (бір инвесторға) қарқынды алма бағын, жеміс-жидек дақылдары мен жүзімді отырғызу;
9) 100 гектарға дейін (бір инвесторға) жаңбырлатып және тамшылатып суарудың суландыру жүйелерін құру және кеңейту;
10) ауыл шаруашылығы техникасын сатып алу;
11) қуаттылығы 300 аналық мал басынан басталатын қой/ешкі өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту;
12) қуаттылығы 100 аналық мал басынан басталатын жылқы/түйе өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту;
Осы қаражат қаржы институтының тиісті органының инвестициялық жобаны қаржыландыру/техниканы және (немесе) жабдықты лизигке ұсыну туралы шешімі болған жағдайда аударылады, оның расталған көшірмесі жұмыс органына ұсынылады.

34. Договор инвестиционного субсидирования и соглашение о целевом использовании подписываются в следующем порядке:
1) между оператором и инвестором в течение 5 (пять) рабочих дней со дня принятия решения комиссией;
2) рабочим органом – в течение 3 (три) рабочих дней с момента получения договора инвестиционного субсидирования от оператора.
35. Оператор в течение 3 (три) рабочих дней после подписания договора инвестиционного субсидирования вносит рабочему органу предложение о перечислении инвестиционных субсидий по каждому инвестору.
36. Сумма инвестиционных субсидий в случае использования инвестором собственных средств перечисляется на его расчетный счет, а в случае реализации проекта за счет привлеченных средств инвестиционные субсидии по согласованию с инвестором могут быть перечислены в финансовый институт в счет погашения основного долга инвестора.
При приобретении техники, оборудования и других объектов в лизинг инвестиционные субсидии перечисляются в финансовый институт в счет погашения основного долга инвестора, если иное не установлено соглашением между лизингодателем и лизингополучателем.
37. В случае приобретения инвестором в кредит/лизинг оборудования/техники допускается перечисление инвестиционных субсидий авансовым платежом финансовому институту на эскроу-счет на основании решения комиссии об одобрении заявки (первого этапа) в рамках реализации следующих инвестиционных проектов:
1) создание и расширение объектов для выращивания крупного рогатого скота мясного направления мощностью от 50 коров;
2) создание и расширение инфраструктуры обводнения пастбищ и обеспечение водой животноводческих хозяйств (колодцы, скважины);
3) создание и расширение молочно-товарной фермы от 50 до 400 коров;
4) создание молокоприемных пунктов емкостью от 1 тонны молока в сутки;
5) приобретение транспортного средства для перевозки молока;
6) приобретение транспортных средств для перевозки сельскохозяйственных животных;
7) приобретение транспортных средств для перевозки сельскохозяйственной продукции;
8) закладка интенсивного яблоневого сада, плодово-ягодных культур и винограда от 5 гектаров (на одного инвестора);
9) создание и расширение оросительных систем дождевания и капельного орошения до 100 гектаров (на одного инвестора);
10) приобретение сельскохозяйственной техники;
11) создание и расширение объектов для выращивания овец/коз мощностью от 300 голов маточного поголовья;
12) создание и расширение объектов для выращивания лошадей/верблюдов мощностью от 100 голов маточного поголовья.
Данные средства перечисляются при наличии решения соответствующего органа финансового института о финансировании инвестиционного проекта/предоставлении техники и (или) оборудования в лизинг, заверенная копия которого предоставляется рабочему органу.

Ескерту. 37-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.06.2016 № 254 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
38. Инвестициялық субсидияларды эскроу-шотына алу үшін инвестор осы Қағидалардың 18-тармағында көрсетілген құжаттармен бірге қосымша қаржы институтының кредиттік комитетінің оң шешімінің куәландырылған көшірмесін, қаржы институтымен жасалған кредит шартын/лизинг шартын, инвестициялық жоба аяқталғанға дейін және инвестициялық субсидияларды төлеу туралы комиссияның екінші кезеңдегі оң шешімін алғанға дейін қаржы институтының эскроу-шоттағы ақшаны пайдаланбауы туралы жұмыс органы, қаржы институты және инвестор арасындағы үш жақты шарт жобасын ұсынады. Аталған үш жақты шарт комиссияның бірінші кезеңдегі оң шешімі алынған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде жұмыс органы, қаржы институты және инвестор арасында жасалады.
Эскроу-шотты инвестор инвестициялық жобаны қаржыландыру және (немесе) техниканы және (немесе) жабдықтарды лизингке беру жүзеге асырылатын қаржы институтында ашады. Егер қаржы институтының банктік шоттарды ашуға және жүргізуге құқығы болмаса, инвестор эскроу-шотты екінші деңгейдегі банкте ашады.
Бұл ретте, қаржы институты инвестор инвестициялық жобаны іске асыруды аяқтағанға дейін эскроу-шоттағы ақшаны пайдалана алмайды.
39. Қаржы институты эскроу-шотқа қаражат алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде кредит шартында көзделген қаражатты инвестордың шотына аударады және жұмыс органына растайтын құжаттарды ұсынады. Техниканы және (немесе) жабдықтарды лизингке беру арқылы инвесторды қаржыландыру жағдайында, қаржы институты шарт талаптарына сәйкес лизинг нысаналарын сатушыға лизинг нысаналарына толық не ішінара ақы төлеуді растайтын құжаттарды ұсынады.
Қаржы институты осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген талаптарды орындамаған жағдайда, қаржы институты 3 (үш) жұмыс күні ішінде эскроу- шотқа жүзеге асырылған кассалық шығыстарды облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органы шотына қайтарады.
Эскроу-шотқа аударылған қаражатты қаржы институты инвесторға инвестициялық субсидия (екінші кезеңнің) беру туралы комиссияның оң хаттамалық шешімі негізінде инвестициялық жоба шеңберінде жабдықтар мен техниканы сатып алуға пайдаланылған кредит/лизинг бойынша инвестордың негізгі борышын өтеу есебіне есептейді.

Сноска. Пункт 37 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 09.06.2016 № 254 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
38. Для получения инвестиционных субсидий на эскроу-счет, инвестор вместе с документами, указанными в пункте 18 настоящих Правил, дополнительно предоставляет заверенную копию положительного решения кредитного комитета финансового института, кредитный договор/договор лизинга с финансовым институтом, проект трехстороннего договора между рабочим органом, финансовым институтом и инвестором о не использовании финансовым институтом денег на эскроу-счете, до завершения инвестиционного проекта и получения положительного решения второго этапа комиссии о выплате инвестиционных субсидий. Данный трехсторонний договор, заключается между рабочим органом, финансовым институтом и инвестором в течение 3 (три) рабочих дней с даты получения положительного решения комиссии по первому этапу.
Эскроу-счет открывается инвестором в том же финансовом институте, в котором осуществляется финансирование инвестиционного проекта и (или) представление техники и (или) оборудования в лизинг. В случае, если финансовый институт не имеет права открытия и ведения банковских счетов, эскроу-счет открывается инвестором в банке второго уровня.
При этом финансовый институт не может использовать деньги на эскроу-счете до завершения инвестором реализации инвестиционного проекта.
39. Финансовый институт в течение 10 (десять) рабочих дней с даты получения средств на эскроу-счет перечисляет предусмотренные кредитным договором средства на счет инвестора и предоставляет подтверждающие документы рабочему органу. В случае финансирования инвестора путем предоставления техники и (или) оборудования в лизинг, финансовый институт предоставляет документы, подтверждающие полную либо частичную оплату предметов лизинга продавцу предметов лизинга, в соответствии с условиями договора.
В случае, если финансовым институтом не выполняются условия, предусмотренные частью первой настоящего пункта, то финансовый институт в течение 3 (три) рабочих дней восстанавливает на счет местного исполнительного органа области, города республиканского значения или столицы кассовые расходы, осуществленные на эскроу-счет.
Средства, перечисленные на эскроу-счет, зачисляются финансовым институтом в счет погашения основного долга инвестора по кредиту/лизингу, использованного на приобретение оборудования и техники в рамках инвестиционного проекта на основании положительного протокольного решения комиссии о предоставлении инвестору инвестиционной субсидии (второго этапа).

40. Инвестициялық салымдар кезіндегі шығындарды өтеуді көздейтін шараларды қоспағанда, инвестициялық субсидиялау басқа мемлекеттік қолдау шараларымен қатар жүргізілуі мүмкін.
41. Инвестициялық субсидиялар оларға қатысты тарату, оңалту немесе банкроттық рәсімдері басталған, сондай-ақ жеделдетілген оңалту рәсімдерін қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметтері уақытша тоқтатылған инвесторларға берілмейді.
3. Қорытынды ереже
42. Жаңадан пайдалануға берілген өндірістік кешен лизингке алынған кезде (дайын объекті лизингі) осы Қағидаларға сәйкес лизинг алушы инвестор болып табылады. Жаңадан пайдалануға берілген өндірістік кешен инвестициялық субсидия алуға өтінім беру күніне дейін 6 (алты) айдан өтпей пайдалануға енгізілген кешен болып табылады.
43. Инвестор дайын объектілердің лизингі бойынша инвестициялық субсидиялар алу үшін:
1) өтінім;
2) АӨК субъектісін мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәлік* көшірмесі немесе мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы анықтаманы.
Ескертпе: *"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы күшіне енгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті), мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтағанға дейін жарамды болып табылады;
3) инвестор, лизинг беруші және объект сатушы арасындағы үшжақты келісімді;
4) сатушы мен лизинг беруші арасында жасалған объектіні сатып алу-сату шартын;
5) қаржы институты куәландырған объект лизингі шартын;
6) "5 гектардан бастап қарқынды алма бағын отырғызу", "5 гектардан бастап жеміс-жидек дақылдары мен жүзімді отырғызу" жобаларының паспорттарын қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жобалар сараптамасының оң қорытындысы бар жобалау-сметалық құжаттаманы;
7) "5 гектардан бастап қарқынды алма бағын отырғызу", "5 гектардан бастап жеміс-жидек дақылдары мен жүзімді отырғызу" жобаларының паспорттарын қоспағанда, инвестициялық объектіні пайдалануға қабылдау туралы мемлекеттік қабылдау не қабылдау комиссиясы актісінің нотариалды куәландырылған көшірмесін;
8) жабдықты және/немесе инвестициялық объектіні пайдалануға беру туралы актінің көшірмесін;
9) инвестициялық жобаны іске асыру кезіндегі сатушының инвестициялық салымдарын растайтын сатып алу-сату шарттарының, шот-фактуралардың көшірмелерін;

40. Инвестиционное субсидирование может быть совмещено с другими мерами государственной поддержки, за исключением мер, предусматривающих возмещение затрат при инвестиционных вложениях.
41. Инвестиционные субсидии не могут предоставляться инвесторам, в отношении которых начаты процедуры ликвидации, реабилитации или банкротства, а также деятельность которых приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан, за исключением случаев ускоренной реабилитационной процедуры.
3. Заключительное положение
42. При приобретении в лизинг вновь введенного в эксплуатацию производственного комплекса (лизинг готового объекта) инвестором в соответствии с настоящими Правилами может выступать лизингополучатель. Вновь введенным производственным комплексом является комплекс, который был введен в эксплуатацию не ранее 6 (шесть) месяцев до даты подачи заявки.
43. Инвестором для получения инвестиционных субсидий по лизингу готовых объектов предоставляются:
1) заявка;
2) копия свидетельства* о государственной регистрации/перерегистрации субъекта АПК или справка о государственной регистрации/перерегистрации.
Примечание: *свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
3) трехстороннее соглашение между инвестором, лизингодателем и продавцом объекта;
4) договор купли-продажи объекта, заключенный между продавцом и лизингодателем;
5) заверенный финансовым институтом договор лизинга объекта;
6) проектно-сметная документация, имеющая положительное заключение экспертизы проектов в соответствии с законодательством Республики Казахстан, за исключением паспортов проектов "Закладка интенсивного яблоневого сада от 5 гектаров", "Закладка плодово-ягодных культур и винограда от 5 гектаров";
7) нотариально заверенная копия акта государственной приемочной либо приемочной комиссии о приемке инвестиционного объекта в эксплуатацию, за исключением паспортов проектов "Закладка интенсивного яблоневого сада от 5 гектаров", "Закладка плодово-ягодных культур и винограда от 5 гектаров";
8) копия акта ввода оборудования и/или инвестиционного объекта в эксплуатацию;
9) копии договоров купли продажи, счетов-фактур, подтверждающих инвестиционные вложения продавца при реализации инвестиционного проекта;

10) жабдықты қабылдап алу-беру актілерінің көшірмелерін;
11) жобаға бизнес-жоспарды береді.
Осы тармаққа сәйкес техниканы сатып алу субсидиялауға жатпайды.
Ескерту. 43-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.06.2016 № 254 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
44. Инвестициялық субсидиялау мониторингін жұмыс органы мынадай өлшемшарттар бойынша және мынадай мерзімдерде жүзеге асырады:
1) субсидиялау сәтінен бастап 3 (үш) жыл ішінде инвестордың сатып алынған техникалар мен жабдықтарды иеліктен шығармауы және мақсатты пайдалануы;
2) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес басым бағыттар (секторлар) тізбесінің 12-18-тармақтарында көрсетілген басым бағыттар бойынша: "Сүтті тасуға арналған көлік құралын сатып алу", "Ауыл шаруашылығы жануарларын тасуға арналған көлік құралдарын сатып алу", "Ауыл шаруашылығы өнімдерін тасуға арналған көлік құралдарын сатып алу" инвестициялық паспорттарын қоспағанда, инвестициялық субсидиялау объектісінің пайдалануға берілген сәттен бастап күнтізбелік бір жыл ішінде әрекет етуі/әрекет етпеуі, инвестициялық субсидиялау объектісінің бизнес-жоспарда көзделген мерзімдерде, кемінде 30 % мөлшеріндегі жобалық қуатқа шығуға қол жеткізуі/қол жеткізбеуі тұрғысынан.
Жұмыс органы ай сайын келіп түскен ақпаратты талдайды және қажет болған жағдайда инвесторға қатысты инвестициялық субсидиялауды тоқтату жөніндегі мәселелерді комиссияның қарауына шығарады.
Жұмыс органы мониторинг және комиссияның тиісті шешімі негізінде өндіріс объектісі пайдалануға берілген сәттен бастап күнтізбелік бір жыл ішінде әрекет етпеген немесе объекті бизнес-жоспарда көзделген мерзімде кемінде 30 % мөлшеріндегі жобалық қуатқа шықпаған жағдайда, инвестициялық субсидиялауды тоқтатады.
Оператор инвестициялық субсидиялауды тоқтату туралы комиссияның шешімі қабылданған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қабылданған шешімнің себебін көрсете отырып, инвесторды хатпен хабардар етеді.
Ескерту. 44-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.06.2016 № 254 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
45. Мониторинг функцияларын жүзеге асыру үшін жұмыс органы инвестордан барлық қажетті құжаттар мен ақпаратты сұратады.
46. Жұмыс органы ай сайын, есепті айдан кейінгі, айдың 5-күнінен кешіктірмей, әкімшіге осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидияны игеру туралы есепті ұсынады.

10) копии актов приема-передачи оборудования;
11) бизнес-план к проекту.
В соответствии с настоящим пунктом субсидированию не подлежит приобретение техники.
Сноска. Пункт 43 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 09.06.2016 № 254 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
44. Мониторинг инвестиционного субсидирования осуществляется рабочим органом по следующим критериям и в следующие сроки:
1) не отчуждения и целевого использования инвестором приобретенной техники и оборудования в течение 3 (три) лет с момента субсидирования;
2) по приоритетным направлениям, указанным в пунктах 12-18 перечня приоритетных направлений (секторов), согласно приложению 1 к настоящим Правилам, на предмет: действия/бездействия объекта инвестиционного субсидирования в течение одного календарного года с момента ввода в эксплуатацию, достижения/недостижения выхода объекта инвестиционного субсидирования на проектную мощность в размере не менее 30 % в сроки, предусмотренные бизнес-планом, за исключением инвестиционных паспортов "Приобретение транспортного средства для перевозки молока", "Приобретение транспортных средств для перевозки сельскохозяйственных животных", "Приобретение транспортных средств для перевозки сельскохозяйственной продукции".
Рабочий орган ежемесячно анализирует поступающую информацию и в случае необходимости выносит на рассмотрение комиссии вопросы по прекращению инвестиционного субсидирования в отношении инвестора.
Рабочий орган на основании мониторинга и соответствующего решения комиссии прекращает инвестиционное субсидирование в случае бездействия объекта производства в течение одного календарного года с момента ввода в эксплуатацию или не выхода объекта на проектную мощность в размере, не менее 30 % в сроки, предусмотренные бизнес-планом.
Оператор в течение 5 (пять) рабочих дней с момента принятия комиссией решения о прекращении инвестиционного субсидирования уведомляет письмом инвестора с указанием причины принятого решения.
Сноска. Пункт 44 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 09.06.2016 № 254 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
45. Для осуществления функций мониторинга рабочий орган запрашивает у инвестора все необходимые документы и информацию.
46. Рабочий орган ежемесячно, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным, представляет администратору отчет об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных субъектом АПК, при инвестиционных вложениях по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.

47. Оператор ай сайын, есепті айдан кейінгі, айдың соңғы күнінен кешіктірмей, әкімшіге осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидияны төлеуге қабылданған өтінімдер, қарастырылған және сараптама комиссиясына берілген өтінімдер саны туралы есепті ұсынады.
48. Осы Қағидалар шеңберінде талап етілетін немесе жасалатын хабарламалар, хабарлар, хаттар немесе сұрау салулар жазбаша нысанда ұсынылады.

47. Оператор ежемесячно, не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным, представляет администратору отчет о рассмотрении оператором заявок на получение субсидий на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях, количестве рассмотренных и переданных экспертной комиссии заявок по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
48. Уведомления, сообщения, письма или запросы, требуемые или составленные в рамках настоящих правил представляются в письменной форме.

49. Инвестициялық субсидиялау мониторингі шеңберінде көзделген есептілік сондай-ақ инвестордың құжаттардың түпнұсқаларын операторға кейіннен беруімен, электрондық почтаның жіберудің табысты аяқталғаны туралы растауы болуы шартымен жіберілген күні - қол қойылған материалдарды электрондық почта арқылы жіберу арқылы ұсынылады.
Инвестициялық салымдар кезінде
агроөнеркәсіптік кешен субъектісі
шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
бойынша субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Басым бағыттар (секторлар) тізбесі

49. Предусмотренная отчетность в рамках мониторинга инвестиционного субсидирования также предоставляется путем отправки электронных копий подписанных материалов посредством электронной почты – в день отправки при условии наличия подтверждения электронной почты об успешном завершении отправки с последующей передачей инвестором оригиналов документов оператору.
Приложение 1
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов, понесенных
субъектом агропромышленного
комплекса при инвестиционных
вложениях
Перечень приоритетных направлений (секторов)

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.06.2016 № 254 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Басым бағыттар
Бірінші топ
1.
Етті бағыттағы ірі қара малды өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту
2.
Жайылымдарды суландыру инфрақұрылымдарын құру
3.
Қуатты 3000 малға арналған орнынан бастап ірі қара малды бордақылауға арналған объектілерді құру және кеңейту
4.
Сүтті бағыттағы ірі қара малды өсіруге арналған объектілерді (сүтті-тауарлы фермалар) құру және кеңейту
5.
Ауыл шаруашылығы дақылдарын өндіру жөніндегі объектілерді кеңейту
Екінші топ
6.
Қой шаруашылығы, етті мал шаруашылығы, жылқы шаруашылығы, түйе шаруашылығы және шошқа шаруашылығы жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
7.
Суару жүйелерін құру және кеңейту
8.
Жемшөп өндірісі жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
9.
Құс шаруашылығында объектілерді құру және кеңейту
10.
Астық және жеміс-көкөніс өнімдерін сақтау жөніндегі кәсіпорындарды құру және кеңейту
11.
Көкөністерді және жемістерді өсіру жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
12.
Сүт және сүт өнімдерін қайта өңдеу, дайындау, тасымалдау жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
13.
Ет және ет өнімдерін қайта өңдеу, дайындау, тасымалдау, тері және жүнді бастапқы өндеу өсіру жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
14.
Жемістерді, көкөністерді және картопты өңдеу және сақтау жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
15.
Қант өндіру жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
16.
Май-тоң май өнімдерін өндіретін объектілерді құру және кеңейту
17.
Дәнді дақылдарды терең өңдеу жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
18.
Кондитерлік өнімдерді өндіру жөніндегі объектілерді кеңейту
19.
Балық өсіру объектілерін құру (тауарлы балық шаруашылығы)
Инвестициялық салымдар кезінде
агроөнеркәсіптік кешен субъектісі
шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
бойынша субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
Субсидиялауға жататын инвестициялық паспорттардың тізбесі
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.06.2016 № 254 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Бірінші топ
1-бөлім. Етті бағыттағы ірі қара малды өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "Қуаты 50 сиырдан басталатын етті бағыттағы ірі қара малды өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту"
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Техника мен жабдықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілген құн, теңге
1.
Трактор (қуаты кемінде 80 ат күші)
50%

Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 09.06.2016 № 254 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Приоритетные направления
Первая группа
1.
Создание и расширение объектов для выращивания крупного рогатого скота мясного направления
2.
Создание инфраструктуры обводнения пастбищ
3.
Создание и расширение объектов для откорма крупного рогатого скота мощностью от 3000 мест для скота
4.
Создание и расширение объектов для выращивания крупного рогатого скота молочного направления (молочно-товарные фермы)
5.
Расширение объектов по производству сельскохозяйственных культур
Вторая группа
6.
Создание и расширение объектов по овцеводству, мясному скотоводству, коневодству, верблюдоводству и свиноводству
7.
Создание и расширение оросительных систем
8.
Создание и расширение объектов по кормопроизводству
9.
Создание и расширение объектов в птицеводстве
10.
Создание и расширение предприятий по хранению зерна и плодоовощной продукции
11.
Создание и расширение объектов по выращиванию овощей и фруктов
12.
Создание и расширение объектов по переработке, заготовке, транспортировке молока и молочных продуктов
13.
Создание и расширение объектов по переработке, заготовке, транспортировке мяса и мясных продуктов, первичной переработке шкур и шерсти
14.
Создание и расширение объектов по переработке и хранению плодов, овощей и картофеля
15.
Создание и расширение объектов по производству сахара
16.
Создание и расширение объектов по производству масложировой продукции
17.
Создание и расширение объектов по глубокой переработке зерновых культур
18.
Расширение объектов по производству кондитерских изделий
19
Создание рыбоводных объектов (товарное рыбоводство)
Приложение 2
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов, понесенных
субъектом агропромышленного
комплекса при инвестиционных
вложениях
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 09.06.2016 № 254 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Перечень инвестиционных паспортов, подлежащих субсидированию
Первая группа
Раздел 1. Создание и расширение объектов для
выращивания крупного рогатого скота мясного направления
Паспорт проекта: "Создание и расширение объектов для выращивания
крупного рогатого скота мясного направления мощностью от 50 коров"
Наименование и техническая
характеристика техники и оборудования
Доля возмещения
инвестиционных
вложений
Максимальная
допустимая
стоимость для
расчета субсидий
на одну единицу
техники и
оборудования,
тенге
1.
Трактор (мощностью не менее 80 лошадиных сил)
50 %

1 500 000
4.
су сақтауға арналған резервуар
(сыйымдылығы кемінде 10 текше метр)
бірлік
1 000 000
5.3
шопанға арналған жылжымалы вагон**
40%
бірлік
2 000 000
Ескертпе: * бір жиынтығы алынған жағдайда субсидияланады;
** бір өтінім берушіге тек ғана бір бірліктің құны
ғана субсидияланады.
Жобаның паспорты: "Малды суаруға арналған жасанды су айдындарын (тоғандарды) құру"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының және жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Малды суаруға арналаған жасанды су айдыны.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
50 %
3-бөлім. Қуаты 3000 орныннан бастап малға арналған ірі қара малды бордақылауға арналған объектілерді құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "Қуаты 3000 орныннан бастап малға арналған ірі қара малды бордақылауға арналған объектілерді құру және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған барынша рұқсат етілген құн, теңге

1 500 000
4
Резервуар для хранения воды (емкостью не менее 10 кубических метров)
единица
1 000 000
5
Передвижной вагончик для чабана**
40 %
единица
2 000 000
Примечание: * субсидируется в случае приобретения в комплекте;
** субсидируется стоимость только одной единицы для
одного заявителя.
Паспорт проекта: "Создание искусственных водоемов (прудов) для водопоя скота"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Искусственный водоем для водопоя скота.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
50 %
Раздел 3. Создание и расширение объектов для откорма крупного
рогатого скота мощностью от 3000 мест для скота
Паспорт проекта: "Создание и расширение объектов для откорма крупного рогатого скота мощностью от 3000 мест для скота"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на одну единицу техники и оборудования, тенге

Малды ұстауға арналған қашалары, ені кемінде 3 метр бетон алаңдары бар науалары, сумен жабдықтаудың автосуаттары бар автоматтандырылған жүйесі, ірі қара малмен жұмыс жасауға арналған жабдықталған ветеринариялық пункті (бекіткішпен), жемшөп цехы бар алаң, кем дегенде 5 мың тонна құнарлы жемшөп сақтауға арналған сыйымдылықтардың немесе үй-жайлардың болуы, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдықтардың болуы.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
- салу
- кеңейту
50 %
Малға арналған орны

Площадка с загонами для содержания скота, кормушками с бетонными площадками шириной не менее 3-х метров, автоматизированной системой водоснабжения с автопоилками, ветеринарным пунктом с оборудованием для работы с крупным рогатым скотом (с фиксатором), кормоцехом, наличие емкостей или помещений для хранения не менее 5 тысяч тонн концентрированных кормов, с необходимой техникой и оборудованием для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
- строительство
- расширение
50 %
место для скота

300 000
9.
Қой және (немесе) ешкіні бекітуге арналған станок
1 000 000
Жобаның паспорты: "Қуаты 500 аналық бастан бастап асыл тұқымды етті бағыттағы ірі қара мал өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған барынша рұқсат етілген құн, теңге
Аналық мал басын ұстауға және төлді жетілдіруге арналған қашалары, науалары, суаттары бар сумен жабдықтау жүйесі, малмен жұмыс жасауға арналған жабдықталған ветеринариялық пункті (бекіткішпен), сұрыптауға арналған аллеясы, ірі қара малды сұрыптау жүйесі және ірі қара малды тиеу/түсіруге арналған трап, жайылым қоршауларымен, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдығы бар шаруашылық-репродуктор.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
- салу
- кеңейту
30 %
Аналық мал басына арналған орын
350 000

300 000
9.
Станок для фиксации овец и (или) коз
1 000 000
Паспорт проекта: "Создание и расширение объектов для выращивания племенного крупного рогатого скота мясного направления мощностью от 500 голов маточного поголовья"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Хозяйство-репродуктор с загонами для содержания маточного поголовья и молодняка на доращивании, кормушками, системой водоснабжения с поилками, ветеринарным пунктом с оборудованием для работы со скотом (с фиксатором), аллеей для сортировки; системой для сортировки крупного рогатого скота и трапом для погрузки/разгрузки крупного рогатого скота, ограждением для пастбищ, с необходимой техникой и оборудованием для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
- строительство
- расширение
30 %
место для маточного поголовья
350 000

175 000
Жобаның паспорты: "Қуаты 1500 шартты ірі қара мал басынан бастап ауыл шаруашылығы жануарларын сатуға арналған объектілерді (мал базарларын) құру"*
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған барынша рұқсат етілген құн, теңге
Малды ұстауға арналған қашалары, ені кемінде 3 метр бетон алаңдары бар науалары, автосуаттары бар автоматтандырылған сумен жабдықтау жүйесі, малмен жұмыс жасауға арналған жабдықталған ветеринариялық пункті (бекіткішпен), сұрыптау және мал басын автоматты есептеу жүйесі, малды бағалау және қарап - тексеру инфрақұрылымы, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдығы бар алаң.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
20 %
Малға арналған орын
200 000
Ескертпе:* өтінімнің бірінші кезеңінде жобаларды Қазақстан
Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасы және Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігінің жұмыс тобы оны салудың орындылығы
тұрғысынан мақұлдауы қажет.
Жобаның паспорты: "Қуаты 2400 негізгі мегежін басынан бастап шошқаларды өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған барынша рұқсат етілген құн, теңге
Шошқа басын ұстауға арналған жабдықталған ғимараттары, ветеринариялық пункті, автоматты азықтандыру, сумен жабдықтау, көң шығару, вентиляция және жылыту жүйелері, сою цехі және қалдықтарды өңдеу жүйесі, таразы және тоңазытқыш жабдықтары және объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдығы бар шошқа өсіру кешені.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
- салу
- кеңейту
20 %
Мегежінге арналған орын

175 000
Паспорт проекта: "Создание объектов для реализации сельскохозяйственных животных (скотных рынков) мощностью от 1 500 голов условного крупного рогатого скота"*
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Площадка с загонами для содержания скота, кормушками с бетонными площадками шириной не менее 3-х метров, автоматизированной системой водоснабжения с автопоилками, ветеринарным пунктом с оборудованием для работы со скотом (с фиксатором), системой сортировки и автоматизированного учета поголовья, инфраструктурой для осмотра и оценки животного, с необходимой техникой и оборудованием для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
20 %
место для скота
200 000
Примечание: * проекты на первом этапе рассмотрения заявления должны
быть одобрены Национальной палатой предпринимателей Республики
Казахстан и рабочей группой Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан на предмет целесообразности его строительства.
Паспорт проекта: "Создание и расширение объектов для выращивания свиней мощностью от 2400 голов основных свиноматок"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Свиноводческий комплекс с оборудованными зданиями для содержания свинопоголовья, ветеринарным пунктом, системой автоматизированного кормления, водоснабжения, навозоудаления, вентиляции и отопления, убойным цехом и системой переработки отходов, весовая, холодильное оборудование, с необходимой техникой и оборудованием для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
- строительство
- расширение
20 %
место для свиноматки

900 000
450 000
Жобаның паспорты: "Қуаты 1200 негізгі мегежін басынан бастап селекциялық-гибридтік орталық құру"*
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған барынша рұқсат етілген құн, теңге
Шошқа басын ұстауға арналған жабдықталған ғимараттары бар, ветеринариялық-санитариялық блогы, сою цехы, таразы және тоңазытқыш, автоматты азықтандыру, сумен жабдықтау, көң шығару, вентиляция және жылыту жүйелерімен қамтылған, генетикалық зертханасы, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдығы бар селекциялық-гибридтік орталық.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
30 %
Мегежінге арналған орын

900 000
450 000
Паспорт проекта: "Создание селекционно-гибридного центра мощностью от 1200 голов основных свиноматок"*
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Селекционно-гибридный центр с оборудованными зданиями для содержания свинопоголовья, ветеринарно-санитарным блоком, убойным цехом, весовая, холодильное оборудование, автоматизированной системой кормления, водоснабжения, вентиляции, отопления и навозоудаления, генетической лабораторией, наличие необходимой техники и оборудования для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
30 %
место для свиноматки

7-бөлім. Суару жүйелерін құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "Суару және коллекторлы-дренаж жүйелерін салу және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Барынша рұқсат етілген құн, теңге/гектар
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады.
- салу
- кеңейту
30 %
500 000
300 000
Жобаның паспорты: "Жаңбырлатып және тамшылатып суарудың суландыру жүйелерін құру және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілген құн, теңге/гектар
Жаңбырлатып суарудың суландыру жүйелерін құру және кеңейту
30 %
1 080 000
Тамшылатып суарудың суландыру жүйелерін құру және кеңейту
30 %

Раздел 7. Создание и расширение оросительных систем
Паспорт проекта: "Строительство и расширение оросительной и коллекторно-дренажной сети"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий, тенге/гектар
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
- строительство
- расширение
30 %
500 000
300 000
Паспорт проекта: "Создание и расширение оросительных систем дождевания и капельного орошения"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий, тенге/гектар
Создание и расширение оросительных систем дождевания
30 %
1 800 000
Создание и расширение оросительных систем капельного орошения
3 0%

1 000 000
8-Бөлім. Жемшөп өндірісі жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "Қуаты сағатына 5 тонна құрама жемнен бастап құрама жем зауытын құру"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Технологиялық, транспорттық және электротехникалық жабдықталған, шикізатты қабылдау жүйесінен құрама жемдерді тиеуге дейінгі автоматты таразылары мен шикізатты қабылдауға және жемшөпті сақтауға арналған қоймалары бар құрама жем өндіретін зауыт.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
20 %
9-бөлім. Құс шаруашылығында объектілер құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "Қуаты жылына 20 мың тоннадан бастап* құс етін өндіретін объектілерді құру және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған барынша рұқсат етілген құн, теңге
Технологиялық жабдығы, құстарды ұстауға арналған еденді/торлы жабдықтары, автоматты азықтандыру жүйесі, ветеринариялық блогы, сою цехы, сумен жабдықтау, вентиляция және жылытумен қамтылған, инкубатор және жемшөп цехы, тоңазытқыш жабдығы, қалдықтарды өңдеу жүйесі, ғимараттар мен құрылыстары, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдықтары бар құс фабрикасы.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
- салу
- кеңейту
20 %
Жылына құс еті тоннасы
540 000
270 000
Ескертпе:* Субсидиялауға кезеңдік іске асыру кезінде бастапқы
кезеңіндегі қуаты жылына 5 мың тоннадан бастап құс етін өндіретін
объектілерді құруға және кеңейтуге арналған жобалар жіберіледі.
Жобаның паспорты: "Қуаты жылына 3 мың тоннадан бастап күрке тауық етін өндіруге арналған объектілерді құру және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған барынша рұқсат етілген құн, теңге
Технологиялық жабдығы, автоматты азықтандыру жүйесі, сумен жабдықтау, вентиляция, жылытумен қамтылған, сою цехы, ветеринариялық блогы, инкубатор, тоңазытқыш жабдығы, жемшөп цехы, терең өңдеу цехы, қалдықтарды өңдеу жүйесі, ғимараттар мен құрылыстары, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдықтары бар құс фабрикасы.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
- салу
- кеңейту
20 %
Жылына күрке тауық еті тоннасы

1 000 000
Раздел 8. Создание и расширение объектов по кормопроизводству
Паспорт проекта: "Создание комбикормового завода мощностью от 5 тонн комбикормов в час"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Комбикормовый завод с технологическим, транспортным и электротехническим оборудованием для выработки комбикормов от системы приема сырья до отгрузки комбикормов, автоматическими весами, складами для приемки сырья и хранения кормов.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
20 %
Раздел 9. Создание и расширение объектов в птицеводстве
Паспорт проекта: "Создание и расширение объектов для производства мяса птицы мощностью от 20 тысяч тонн в год"*
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Птицефабрика с технологическим оборудованием, напольным/клеточным оборудованием для содержания птиц, автоматизированной системой кормления, водоснабжения, вентиляции и отопления, убойным цехом, ветеринарным блоком, инкубатором, кормоцехом, холодильным оборудованием, системой переработки отходов, здания и сооружения, наличие необходимой техники и оборудования для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
- строительство
- расширение
20 %
тонна мяса птицы в год
540 000
270 000
Примечание: * допускается субсидирование проектов на создание и
расширение объектов для производства мяса птицы при поэтапной
реализации с первоначальным этапом мощности от 5 тысяч тонн в год.
Паспорт проекта: "Создание и расширение объектов для производства мяса индейки мощностью от 3 тысяч тонн в год"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Птицефабрика с технологическим оборудованием, автоматизированной системой кормления, водоснабжения, вентиляции и отопления, убойным цехом, ветеринарным блоком, инкубатором, холодильным оборудованием, кормоцехом, цехом глубокой переработки, системой переработки отходов, здания и сооружения, наличие необходимой техники и оборудования для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
- строительство
- расширение
20 %
тонна мяса индейки в год

1 114 000
557 000
Жобаның паспорты: "Өндірістік қуатын жылына 100 миллион жұмыртқадан бастап арттыра отырып, жұмыртқа бағытындағы құс фабрикаларын кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған барынша рұқсат етілген құн, теңге
Технологиялық жабдығы, құстарды ұстауға арналған торлы жабдығы, автоматты азықтандыру жүйесі, сумен жабдықтау, вентиляция, жылытумен қамтылған, жұмыртқа сорттау жүйесі, сою цехы, ветеринариялық блогы, инкубатор, тоңазытқыш жабдығы, жемшөп цехы, қалдықтарды өңдеу жүйесі, ғимараттар мен құрылыстары, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдықтары бар құс фабрикасы.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
20 %
Жылына млн. жұмыртқа
24 000 000
Жобаның паспорты: "Асыл тұқымдық репродукторды (бройлерлік, жұмыртқалық, суда жүзетін құстардың) құру және кеңейту"*
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдықтары бар, ветеринариялық блогы, сою цехы, автоматты азықтандыру жүйесі, сумен қамтамасыз ету мен вентиляция және жылытумен қамтылған, жұмыртқа сұрыптау жүйесімен, инкубатор және жемшөп цехы, қалдықтарды өңдеу жүйесі, ғимараттармен қамтылған құс басын ұстауға арналған еденді/торлы жабдықтары бар асыл тұқымды құс басын ұстауға арналған технологиялық жабдықталған асыл тұқымдық репродукторы.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
- салу
- кеңейту
20 %
Ескертпе:* өтінімнің бірінші кезеңінде жобаларды Қазақстан
Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасы және Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігінің жұмыс тобы оны салудың орындылығы
тұрғысынан мақұлдауы қажет.
Жобаның паспорты: "Асыл тұқымдық репродукторды (күркетауық шаруашылығы) құру"*
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдықтары бар, ветеринариялық блогы, сою цехы, автоматты азықтандыру жүйесі, сумен қамтамасыз ету мен вентиляция және жылытумен қамтылған, жұмыртқа сұрыптау жүйесімен, инкубатор және жемшөп цехы мен қалдықтарды қайта өндеу жүйесі, ғимараттармен қамтылған қолдан ұрықтандыру зонасы, жұмыртқалау және толықтырғыш жас төлі зонасымен асыл тұқымды құс басын ұстауға арналған технологиялық жабдықталған асыл тұқымдық репродукторы.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
20 %
Ескертпе:* өтінімнің бірінші кезеңінде жобаларды Қазақстан
Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасы және Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігінің жұмыс тобы оны салудың орындылығы
тұрғысынан мақұлдауы қажет.

1 114 000
557 000
Паспорт проекта: "Расширение яичных птицефабрик с увеличением производственной мощности от 100 миллионов яиц в год"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Птицефабрика с технологическим оборудованием, клеточным оборудованием для содержания птиц, автоматизированной системой кормления, водоснабжения, вентиляции и отопления, системой сортировки яиц, убойным цехом, ветеринарным блоком, инкубатором, холодильным оборудованием, кормоцехом, системой переработки отходов, здания и сооружения, наличие необходимой техники и оборудования для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
20 %
миллионов яиц в год
24 000 000
Паспорт проекта: "Создание и расширение племенного репродуктора (бройлерной, яичной, водоплавающей птицы)"*
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Племенной репродуктор с технологическим оборудованием, напольным/клеточным оборудованием для содержания птиц, автоматизированной системой кормления, водоснабжения, вентиляции и отопления, системой сортировки и хранения яиц, убойным цехом, ветеринарным блоком, инкубатором, кормоцехом, цехом по переработке отходов, здания и сооружения, наличие необходимой техники и оборудования для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
20 %
Примечание: * проекты на первом этапе рассмотрения заявления должны
быть одобрены Национальной палатой предпринимателей Республики
Казахстан и рабочей группой Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан на предмет целесообразности его строительства.
Паспорт проекта: "Создание племенного репродуктора (индейководство)"*
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Племенной репродуктор с технологическим оборудованием, с зоной ремонтного молодняка, яйцекладки, зоной искусственного осеменения, автоматизированной системой кормления, водоснабжения, вентиляции и отопления, системой сортировки и хранения яиц, убойным цехом, цехом переработки отходов, здания и сооружения, ветеринарным блоком, инкубатором, кормоцехом, наличие необходимой техники и оборудования для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
20 %
Примечание: * проекты на первом этапе рассмотрения заявления должны
быть одобрены Национальной палатой предпринимателей Республики
Казахстан и рабочей группой Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан на предмет целесообразности его строительства.

10-бөлім. Астық және жеміс-көкөніс өнімдерін сақтау жөніндегі кәсіпорындарды құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "5 000 тоннадан бастап астық сақтау қоймаларын салу және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне барынша рұқсат етілген құн, теңге
Астықпен келесі операцияларды қамтамасыз ететін жабдығы бар астық сақтау қоймасы: қабылдау, тазалау, кептіру, сақтау, ішкі орнын ауыстыру және тиеп-жөнелту. Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады:
- салу
- кеңейту
20 %
1 тонна
37 000
18 500
Жобаның паспорты: "1 000 тоннадан бастап картоп-көкөніс сақтау қоймаларын салу және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне барынша рұқсат етілген құн, теңге
Картоп-көкөніс сақтау қоймасында мыналар болуы тиіс: тоңазыту жабдығы (қажет болған жағдайда), желдету жабдығы, қойма техникасы.
Инвестициялық жобаның құны жобалық сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады:
- салу
- кеңейту
30 %
1 тонна
65 000
32 500
Жобаның паспорты: "1 000 тоннадан бастап жеміс сақтау қоймаларын салу және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне барынша рұқсат етілген құн, теңге
Реттелетін газды ортасы жоқ жеміс қоймасында мыналар болуы тиіс: желдету жабдығы, тоңазыту жабдығы, қойма техникасы, іріктеу-орау жабдығы.
- құрылыс
- кеңейту
Реттелетін газды ортасы бар жеміс қоймасында мыналар болуы тиіс: реттелетін газды орта, тоңазыту жабдығы, қойма техникасы, іріктеу-орау жабдығы.
- құрылыс
- кеңейту
Инвестициялық жобаның құны жобалық сметалық құжатқа сәйкес анықталады.
30 %
1 тонна
148 000
74 000
313 000
156 000
11-бөлім. Көкөністер және жемістер өсіру жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "Жылыжай кешенін салу және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне барынша рұқсат етілген құн, теңге
Жылыжай кешенінде мыналар болуы тиіс: жылу энергиясының автономды көздері (қажет болғанда), термоаккумулятор, жылыту және климаттық бақылау жүйесі, ауанын автоматты ылғалдандыру жүйесі, жарық беру, көмір қышқыл газының (СО2) өндірісі, перделеу, жасанды субстратта топырақсыз өсіру технологиясы, дақылдарды аз көлемде өсірудің автоматты жүйесі (тамшылатып суару, нәрлі ерітпені дайындау тараптары, су дайындау).
Инвестициялық жобаның құны жобалық сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады:
- қабыршақ немесе қабыршақ/шыны немесе қабыршақ/поликорбанатпен жабылған
- шыны және/немесе поликорбанатпен жабылған
30 %
1 гектар

Раздел 10. Создание и расширение предприятий по хранению зерна
и плодоовощной продукции
Паспорт проекта: "Строительство и расширение зернохранилищ от 5 000 тонн"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Зернохранилище с оборудованием, обеспечивающим следующие операции с зерном: приемка, подработка, сушка, хранение, внутреннее перемещение и отгрузка.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
- строительство
- расширение
20 %
1 тонна
37 000
18 500
Паспорт проекта: "Строительство и расширение картофелеовощехранилищ от 1 000 тонн"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Картофелеовощехранилище должно включать: холодильное оборудование (в случае необходимости), вентиляционное оборудование, складскую технику.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
- строительство
- расширение
30 %
1 тонна
65 000
32 500
Паспорт проекта: "Строительство и расширение фруктохранилищ от 1 000 тонн"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Фруктохранилище без регулируемой газовой среды должно включать: вентиляционное оборудование, холодильное оборудование, складскую технику, сортировочно-упаковочное оборудование.
- строительство
- расширение
Фруктохранилище с регулируемой газовой средой должно включать: регулируемую газовую среду, холодильное оборудование, складскую технику, сортировочно-упаковочное оборудование:б
- строительство
- расширение
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
30 %
1 тонна
148 000
74 000
313 000
156 000
Раздел 11. Создание и расширение объектов по выращиванию
овощей и фруктов
Паспорт проекта: "Строительство и расширение тепличного комплекса"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Тепличный комплекс должен включать: автономные источники тепловой энергии (при необходимости), термоаккумулятор, систему обогрева и климатического контроля, систему автоматического доувлажнения воздуха, досветки, производства углекислого газа (СО2), зашторивания, технологию беспочвенного выращивания на искусственном субстрате, автоматические системы малообъемного выращивания культур (капельное орошение, узлы подготовки питательных растворов, водоподготовка).
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
- покрытие из пленки или пленки/стекла или пленки/поликарбоната
- покрытие из стекла и/или поликарбоната
30 %
1 гектар

230 000 000
439 000 000
Жобаның паспорты: "5 гектардан бастап қарқынды алма бағын отырғызу"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың, биоактивтердің атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілген құн, теңге
Қарқынды алма бағын отырғызу мынадай технология бойынша жүргізіледі:
- аласа бойлы және жартылай аласа бойлы телітушілердің көшеттерін, оның ішінде книп-баум көшеттерін пайдалана отырып, отырғызатын материал аурулар мен зиянкестерден таза болуы керек;

230 000 000
439 000 000
Паспорт проекта: "Закладка интенсивного яблоневого сада
от 5 гектаров"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования, биоактивов
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Закладка интенсивного яблоневого сада осуществляется по следующей технологии:
- с использованием саженцев на карликовых и полукарликовых клоновых подвоях, в том числе саженцев книп-баум, посадочный материал должен свободным от болезней и вредителей;

- 1 гектарға көшеттер саны 2000 данадан 3571 данаға дейін;
- мырышпен қапталған тіреуіш сымды пайдалана отырып тартатын (негізгі) тіреуіштерден, аралық тіреуіштерден (биіктігі топырақтың бетінен кемінде 2,0 м) тұратын тіреуіш бағаналарды (тіреуіш), көшетті тіреуішке бекіту элементтерін, тарту құралдарын, зәкір немесе тіреуіш конструкцияларды қолдана отырып;
- құрамында уытты элементтері жоқ материалдан жасалған қорғаныштық торды (бұршаққа қарсы, күн сәулесінен қорғайтын) пайдалана отырып (қажет болғанда);
- тамшылатып суару жүйесін колдана отырып*;
- қорғаныштық торды (бұршаққа қарсы, күн сәулесінен қорғайтын) пайдалана отырып
- қорғаныштық торды (бұршаққа қарсы, күн сәулесінен қорғайтын) пайдаланбай
40 %
1 гектар

- с количеством саженцев от 2000 до 3571 штук на 1 гектар;
- с применением шпалер (опор), включающих натяжные (основные) столбы, промежуточные столбы (высотой не менее 2,0 м над уровнем почвы), с использованием шпалерной оцинкованной проволоки, элементов крепления саженца к шпалере, натяжных устройств, якорных или упорных конструкций;
- с использованием (при необходимости) защитной сетки (противоградовая, солнцезащитная) из материала, не содержащего токсичных элементов;
- с применением системы капельного орошения*;
- с использованием защитной сетки (противоградовая, солнцезащитная)
- без использования защитной сетки (противоградовая, солнцезащитная)
40 %
1 гектар

3 000 000
4.
Аспалы бақ қопсытқышы**
4 700 000
Ескерпе:
*тамшылатып суару жүйесін орнату міндетті. Тамшылатып суару жүйесін орнату "Жаңбырлатып және тамшылатып суарудың суландыру жүйелерін құру және кеңейту" паспорты аясында жүзеге асырылады.
** Ауыл шаруашылығы техникасын және жабдығын сатып алу (қажет болған жағдайда).
Жобаның паспорты "5 гектардан бастап жеміс-жидек дақылдарын және жүзімді отырғызу"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың, биоактивтердің атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілген құн, теңге
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімді отырғызу мынадай технология бойынша жүзеге асырылады:
- орта бойлы және биік бойлы телітушілердің көшеттері пайдаланылады, отырғызатын материалдың аурулар мен зиянкестерден таза болуы керек;

3 000 000
4.
Культиватор садовый навесной**
4 700 000
Примечание:
*установка системы капельного орошения обязательна.
Субсидирование установки системы капельного орошения осуществляется в
рамках паспорта "Создание и расширение оросительных систем дождевания
и капельного орошения".
** приобретение сельскохозяйственный техники и оборудования
(при необходимости).
Паспорт проекта: "Закладка плодово-ягодных культур и винограда от 5 гектаров"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования, биоактивов
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Закладка плодово-ягодных культур и винограда осуществляется:
- с использованием саженцев на средне- и высокорослых подвоях, посадочный материал должен быть свободным от болезней и вредителей;

- 1 гектарға арналған көшеттер саны 2667 данаға дейін;
- мырышпен қапталған тіреуіш сымды пайдаланумен тартатын (негізгі) тіреуіштерден, аралық тіреуіштерден (биіктігі топырақтың бетінен кемінде 2,0 м) тұратын тіреуіш бағаналарды (тіреуіш), көшетті тіреуішке бекіту элементтерін, тарту құралдарын, зәкір немесе тіреуіш құрылысын қолдана отырып;
- тамшылатып суару жүйесін колдана отырып (алманың Апорт сортын қоспағанда)*;
40%
1 гектар
- отандық көшеттерді пайдалана отырып

- с количеством саженцев до 2667 штук на 1 гектар;
- с применением шпалер (опор) (при необходимости), включающих натяжные (основные) столбы, промежуточные столбы (высотой не менее 2,0 м над уровнем почвы), с использованием шпалерной оцинкованной проволоки, элементов крепления саженца к шпалере, натяжных устройств, якорных или упорных конструкций;
- с применением системы капельного орошения (за исключением яблони сорта Апорт)*;
40 %
1 гектар
- с использованием отечественных саженцев

700 000
- импорттық көшеттерді пайдалана отырып
5 600 000
- бағаналарды (тіреуіштерді) пайдалана отырып
3 600 000
Техниканың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Өлшем бірлігі
Техника бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілген құн, теңге
1.
Трактор (қуаты кемінде 60 ат күші)**
40%
1 бірлік
3 400 000
2.
Баққа арналған бүріккіш (багінің сыйымдылығы кемінде 600 литр)**
4 350 000
3.
Трактор тіркемесі (жүк көтерімділігі кемінде 3 тонна)**
3 000 000
4.
Аспалы бақ қопсытқышы**
4 700 000
Ескерпе:
*тамшылатып суару жүйесін орнату міндетті. Тамшылатып суару жүйесін орнатуды субсидиялау "Жаңбырлатып және тамшылатып суарудың суландыру жүйелерін құру және кеңейту" паспорты аясында жүзеге асырылады.
** ауыл шаруашылығы техникасын және жабдығын сатып алу (қажет болған жағдайда).
12-бөлім. Сүт және сүт өнімдерін қайта өңдеу, дайындау, тасымалдау жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "Сыйымдылығы тәулігіне 1 тонна сүттен басталатын сүт қабылдау пункттерін құру"
Жабдықтың атауы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Бір пунктке арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілген құн, теңге
1.
Келесі жабдықтары бар сүт қабылдау пункттері:
30 %
1.1
Сорғы жабдығы
230 000
1.2
Сүтті сүзуге және есепке алуға арналған жабдықтар жиынтығы
1 300 000
1.3
Суытқыш ванна немесе сүт суытқыш танк (сыйымдылығы кемінде 1 тонна)
2 800 000
1.4
Сүт сапасын бақылауға арналған зертханалық ыдыстар мен аспаптар жиыны
800 000
1.5
Сүт талдаушы
125 000
2.
Контейнер блогы*, соның ішінде:
сорғы жабдығы, сүтті сүзуге және есепке алуға арналған жабдықтар жиынтығы, суытқыш ванна немесе сүт суытқыш танк (сыйымдылығы кемінде 1 тонна), сүт сапасын бақылауға арналған зертханалық ыдыстар мен аспаптар жиыны, сүт талдаушы

700 000
- с использованием импортных саженцев
5 600 000
- с использованием шпалер (опор)
3 600 000
Наименование и техническая характеристика техники
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на одну единицу техники, тенге
1.
Трактор (мощностью не менее 60 лошадиных сил)**
40 %
1 единица
3 400 000
2.
Опрыскиватель специализированный садовый (емкость бака не менее 600 литров)**
4 350 000
3.
Прицеп тракторный (грузоподъемностью не менее 3 тонн)**
3 000 000
4.
Культиватор садовый навесной**
4 700 000
Примечание:
*установка системы капельного орошения обязательна.
Субсидирование установки системы капельного орошения осуществляется в
рамках паспорта "Создание и расширение оросительных систем дождевания
и капельного орошения";
**приобретение сельскохозяйственный техники и оборудования (при
необходимости).
Раздел 12. Создание и расширение объектов по переработке,
заготовке, транспортировке молока и молочных продуктов
Паспорт проекта: "Создание молокоприемных пунктов емкостью от 1 тонны молока в сутки"
Наименование оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на один пункт, тенге
1.
Молокоприемный пункт со следующим оборудованием:
30 %
1.1
Насосное оборудование
230 000
1.2
Комплект оборудования для учета и фильтрации молока
1 300 000
1.3
Ванна охлаждения или танк-охладитель молока (емкостью не менее 1 тонн)
2 800 000
1.4
Набор лабораторной посуды и приборов для контроля качества молока
800 000
1.5
Анализатор молока
125 000
2.
Блок контейнер*, включающий: насосное оборудование, комплект оборудования для учета и фильтрации молока, ванна охлаждения или танк-охладитель молока (емкостью не менее 1 тонн), набор лабораторной посуды и приборов для контроля качества молока, анализатор молока

5 300 000
Ескерпе: *жиынтық сатып алынған жағдайда судсидияланады.
Жобаның паспорты: "Сүтті тасуға арналған көлік құралды сатып алу"
Техниканың атауы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Техниканың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілген құн, теңге
Сүт тасуға арналған көлік құралы (сұйықтықтың температурасының құбылуына жол бермеу үшін сүт тасуға арналған цистерналы автокөлік) және (немесе) сүт тасығыш-тіркеме және (немесе) жартылай тіркеме.
30 %
сүт тасығыш автокөлік:
сыйымдылығы 1,2 тоннадан бастап
4 800 000
сыйымдылығы 4 тоннадан бастап
6 500 000
сыйымдылығы 10 тоннадан бастап
15 000 000
сүт тасығыш тіркеме:
сыйымдылығы 1 тоннадан бастап
1 625 000
жартылай тіркемелі сүт тасығыш:
сыйымдылығы 10 тоннадан бастап

5 300 000
Примечание: * субсидируется в случае приобретения в комплекте.
Паспорт проекта: "Приобретение транспортного средства для перевозки молока"
Наименование техники
Доля возмещения инвестиционных вложений
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на одну единицу техники, тенге
Транспортное средство для перевозки молока (автомашина с цистерной, предназначенной для перевозки молока с теплоизоляцией для недопущения изменения температуры жидкости) и (или) прицеп и (или) полуприцеп молоковоз:
30 %
автомашина молоковоз:
емкость от 1,2 тонн
4 800 000
емкость от 4 тонн
6 500 000
емкость от 10 тонн
15 000 000
прицеп молоковоз:
емкость от 1 тонн
1 625 000
полуприцеп молоковоз:
емкость от 10 тонн

7 500 000
Жобаның паспорты: "Өндірістік қуаты тәулігіне 40 тоннадан басталатын сүт өндейтін объектілерді құру және кеңейту"
Техника мен жабдықтың атауы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Сүт және сүт өнімдерін сақтауға, өңдеуге және өлшеп орауға арналған технологиялық жабдығы бар сүт өңдейтін зауыт.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
30 %
Жобаның паспорты: "Өндірістік қуаттылығы жылына 100 тоннадан басталатын бие және (немесе) түйе және (немесе) ешкі сүтін өндіру және өңдеу жөніндегі объектіні құру"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Толық технологиялық циклімен бие және (немесе) түйе және (немесе) ешкі сүтін өңдеуге, терең өңдеуге арналған технологиялық жабдықтары бар сүт өңдейтін зауыт.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
30 %
13-бөлім. Ет және ет өнімдерін өңдеу, дайындау, тасымалдау, теріні және жүнді бастапқы өңдеу жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "Өнімділігі жылына 5 000 тоннадан бастап ет және ет өнімдері болатын ет өңдейтін кешен/ет комбинатын құру"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Малды союға, бұзуға, ет өнімдерін өндіруге, қалдықтарды өңдеуге арналған технологиялық желісі, тоңазытқыш жабдығы, ет пісіру камерасы бар ет өңдейтін кешен/комбинат.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
30 %
Жобаның паспорты: "Өндірістік қуатын сағатына 1 тонна ет және ет өнімдерін өңдеуден ұлғайта отырып, қолданыстағы ет өндеу объектілерін құру және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Ет өнімдерін өндіруге және (немесе) мал союға арналған технологиялық желісі бар ет өндейтін комбинат.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
30%
Жобаның паспорты: "Ауыл шаруашылығы жануарларын тасуға арналған көлік құралдарын сатып алу"
Техниканың атауы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Техниканың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілген құн, теңге
Малды тиеуге/түсіруге арналған басқышы бар малды тасуға арналған мал тасығыш (пайдалы тиеу жүктемесі кемінде 14 тонна):
30 %
автомашина шассиіндегі мал тасығыш

7 500 000
Паспорт проекта: "Создание и расширение молокоперерабатывающего объекта производственной мощностью от 40 тонн в сутки"
Наименование техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Молокоперерабатывающий завод с технологическим оборудованием для хранения, переработки и фасовки молока и молочных продуктов.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
30 %
Паспорт проекта: "Создание объекта по производству и переработке кобыльего и (или) верблюжьего и (или) козьего молока производственной мощностью от 100 тонн в год"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Молокоперерабатывающий завод с технологическим оборудованием для переработки и глубокой переработки переработке кобыльего и (или) верблюжьего и (или) козьего молока с полным технологическим циклом.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
30 %
Раздел 13. Создание и расширение объектов по переработке,
заготовке, транспортировке мяса и мясных продуктов, первичной
переработке шкур и шерсти
Паспорт проекта: "Создание мясоперерабатывающего комплекса/мясокомбината, производительностью от 5 000 тонн мяса и мясопродуктов в год"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Мясоперерабатывающий комплекс/комбинат с технологической линией для убоя скота, обвалки, производства мясопродуктов, переработки отходов, холодильным оборудованием, камерой созревания мяса.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
30 %
Паспорт проекта: "Создание и расширение мясоперерабатывающих объектов с увеличением мощности производства от 1 тонны переработки мяса и мясопродуктов в час"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Мясоперерабатывающий объект с технологической линией для убоя и (или) производства мясной продукции.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
30 %
Паспорт проекта: "Приобретение транспортных средств для перевозки сельскохозяйственных животных"
Наименование техники
Доля возмещения инвестиционных вложений
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на одну единицу техники, тенге
Скотовоз для перевозки скота с трапом для погрузки/разгрузки скота (полезная масса загрузки не менее 14 тонн):
30 %
скотовоз на шасси автомашины

17 800 000
жартылай тіркеме
14 500 000
Жобаның паспорты: "Ауыл шаруашылығы өнімдерін тасуға арналған көлік құралдарын сатып алу"
Техниканың атауы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Техниканың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілген құн, теңге
Рефрижератор (ауыл шаруашылығы өнімін тасуға арналған тоңазытқыш жабдығы бар автомашина):
30 %
жүккөтергіштігі 4 тоннадан бастап
5 000 000
жүккөтергіштігі 10 тоннадан бастап

17 800 000
полуприцеп
14 500 000
Паспорт проекта: "Приобретение транспортных средств для перевозки сельскохозяйственной продукции"
Наименование техники
Доля возмещения инвестиционных вложений
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на одну единицу техники, тенге
Рефрижератор (автомашина с холодильным оборудованием для перевозки сельскохозяйственной продукции):
30 %
грузоподъемность от 4 тонн
5 000 000
грузоподъемность от 10 тонн

16 000 000
жартылай тіркеме (жүккөтергіштігі 10 тоннадан бастап)
4 800 000
Ершікті тартқыш
11 200 000
Жобаның паспорты: "Тері мен жүнді бастапқы өндеу жөніндегі кәсіпорындарды құру және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Тері мен жүнді бастапқы өндеу бойынша инфрақұрылымы және жабдықтары бар кәсіпорын.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
20 %

16 000 000
полуприцеп
4 800 000
Седельный тягач
11 200 000
Паспорт проекта: "Создание и расширение предприятий по первичной переработке шкур и шерсти"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Предприятие с инфраструктурой и оборудованием по первичной переработке шкур и шерсти.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
20 %

14-бөлім. Жемістер мен көкөністерді өңдеу және сақтау жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
Жоба паспорты: "Қуаты сағатына 10 тоннадан бастап жемістерді/көкөністерді өңдеу жөніндегі кәсіпорынды салу"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады
30 %
Жобаның паспорты: "Қуаты сағатына 1 тоннадан бастап жемістер мен көкөністерді өңдеу жөніндегі кәсіпорынды кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады
30 %
Жобаның паспорты: "Қуаты сағатына 1 тоннадан басталатын картоп өңдеу жөніндегі кәсіпорынды құру және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады
30 %
15-бөлім. Қант өңдеу жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "Қуаты жылына 50 мың тонна шикізаттан басталатын жұмыс істеп тұрған қант өндіру жөніндегі кәсіпорынды салу және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады
30 %
16-бөлім. Май-тоң май өнімдерін өндіретін объектілерді құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "Қуаты жылына 300 мың тонна шикізаттан бастап майлы дақылдарды өңдеу жөніндегі кәсіпорынды салу"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады
30 %
Жобаның паспорты: "Қуаты жылына 70 мың тонна шикізаттан бастап май-тоң май өнімдерін өндіру жөніндегі жұмыс істеп тұрған кәсіпорынды кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады
30 %
17-бөлім. Дәнді дақылдарды терең өңдеу жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "Өңдеу қуаты жылына 50 мың тонна шикізаттан бастап крахмал өнімдерін өндіруге арналған дәнді дақылдарды терең өңдеу жөніндегі кәсіпорынды салу"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады
30 %
Жобаның паспорты: "Өңдеу қуаты тәулігіне 170 тонна шикізаттан бастап крахмал өнімдерін өндіруге арналған дәнді дақылдарды терең өңдеу жөніндегі кәсіпорынды кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады
30 %
Жобаның паспорты: "Қуаты сағатына 5 тоннадан бастап жарма өндіру жөніндегі кәсіпорынды салу"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады
30 %
Жобаның паспорты: "Қуаты сағатына 1 тоннадан бастап жарма өндіру жөніндегі жұмыс істеп тұрған кәсіпорынды кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады
30 %
Жобаның паспорты: "Қуаты сағатына 2 тоннадан бастап макарон өнімдерін өндіру жөніндегі жұмыс істеп тұрған кәсіпорынды кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады
30 %

Раздел 14. Создание и расширение объектов по переработке и
хранению плодов, овощей и картофеля
Паспорт проекта: "Строительство предприятия по переработке фруктов/овощей мощностью от 10 тонн сырья в час"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
30 %
Паспорт проекта: "Расширение предприятия по переработке фруктов/овощей мощностью от 1 тонны сырья в час"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
30 %
Паспорт проекта: "Создание и расширение предприятия по переработке картофеля мощностью от 1 тонны сырья в час"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
30 %
Раздел 15. Создание и расширение объектов по производству
сахара
Паспорт проекта: "Строительство и расширение действующего предприятия по производству сахара мощностью от 50 тысяч тонн сырья в год"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
30 %
Раздел 16. Создание и расширение объектов по производству
масложировой продукции
Паспорт проекта: "Строительство предприятия по переработке масличных культур мощностью от 300 тысяч тонн сырья в год"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
30 %
Паспорт проекта: "Расширение действующего предприятия по производству масложировой продукции мощностью от 70 тысяч тонн сырья в год"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
30 %
Раздел 17. Создание и расширение объектов по глубокой
переработке зерновых культур
Паспорт проекта: "Строительство предприятия по глубокой переработке зерновых культур для производства крахмалопродуктов мощностью переработки от 50 тысяч тонн сырья в год"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
30 %
Паспорт проекта: "Расширение предприятия по глубокой переработке зерновых культур для производства крахмалопродуктов мощностью переработки от 170 тонн сырья в сутки"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
30 %
Паспорт проекта: "Строительство предприятия по производству крупы мощностью от 5 тонн в час"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
30 %
Паспорт проекта: "Расширение действующего предприятия по производству крупы мощностью от 1 тонны в час"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
30 %
Паспорт проекта: "Расширение действующего предприятия по производству макаронных изделий мощностью от 2 тонн в час"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
30 %

18-бөлім. Кондитерлік өнімдерді өндіру жөніндегі объектілерді кеңейту
Жобаның паспорты: "Қуаты жылына 20 мың тонна өнімнен басталатын кондитерлік өнімдерді өндіру жөніндегі жұмыс істеп тұрған кәсіпорынды кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады
30 %
19-бөлім. Балық өсіру объектілерін құру (Тауарлы балық шаруашылығы)
Жобаның паспорты: "Жылына 40 тоннадан бастап балық өндіруге арналған шарбақтық желіні немесе тұйықталған сумен жабдықтау қондырғыларын пайдалана отырып балық өсіру объектісін құру"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Суды оттегімен байытуға арналған инженерлік типтегі аэраторлармен, автоматтандырылған азық таратқыштарымен жасақталған шарбақтық желі немесе тұйықталған сумен жабдықтау қондырғылары, ғимараттар және құрылыстары.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
20 %
Инвестициялық салымдар кезінде
агроөнеркәсіптік кешен субъектісі
шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
бойынша субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларының басын ірі қара малдың шартты
басына ауыстыру коэффициенті
Жануарлар түрі
Ауыстыру коэффициенттері
Ірі қара мал
1
Шошқалар
0,3
Қойлар және ешкілер
Жылқылар
Түйелер
0,1
1
1
Инвестициялық салымдар кезінде
агроөнеркәсіптік кешен субъектісі
шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
бойынша субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
20__ жылғы "___" __________ № ___
инвестордың объектісін байқап қарау және өндірістік қуаттардың
жүктемелеріне жеткендігіне көз жеткізу актісі
________________________________________________
Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атауы
Инвестордың атауы: __________________________________________________
Жоба паспортының атауы: _____________________________________________
Объектінің орналасқан жері: _________________________________________
Мынадай құрамдағы мамандар тобы:
1._________________________________
2._________________________________
инвестициялық субсидиялау мәселелері жөніндегі комиссияның 20__ жылғы _______№ ____ шешімі негізінде объектіні қарап тексеру барысында мыналар анықталады:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қарап тексерудің қорытындылары:_______________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қарап тексеруді жүзеге асырған адамдардың қолдары: __________________
Инвестициялық салымдар кезінде
агроөнеркәсіптік кешен субъектісі
шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
бойынша субсидиялау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Инвестициялық субсидиялауға арналған өтінім

Раздел 18. Расширение объектов по производству кондитерских
изделий
Паспорт проекта: "Расширение действующего предприятия по производству кондитерских изделий мощностью от 20 тысяч тонн продукции в год"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
30 %
Раздел 19. Создание рыбоводных объектов (товарное рыбоводство)
Паспорт проекта: "Создание рыбоводного объекта с применением садковой линии или установок замкнутого водоснабжения для производства от 40 тонн рыбы в год"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Садковая линия или установка замкнутого водоснабжения, укомплектованная с аэраторами инженерного типа для насыщения воды кислородом, автоматизированными кормораздачами, здания и сооружения.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
20 %
Приложение 3
к Правилам субсидирования
по возмещению части расходов,
понесенных субъектом агропромышленного
комплекса при инвестиционных вложениях
Коэффициенты перевода поголовья сельскохозяйственных
животных в условную голову крупного рогатого скота
Виды животных
Коэффициенты перевода
Крупный рогатый скот
1
Свиньи
0,3
Овцы и козы
0,1
Лошади
1
Верблюды
1
Приложение 4
к Правилам субсидирования
по возмещению части расходов,
понесенных субъектом агропромышленного
комплекса при инвестиционных вложениях
Форма
Акт
осмотра объекта инвестора и удостоверения
в достижении загруженности производственных мощностей
от __________ 20__ года №___
__________________________________________________________________
Наименование области (города республиканского значения, столицы)
Наименование инвестора: _____________________________________________
Наименование паспорта проекта: ______________________________________
Местоположение объекта: _____________________________________________
Группой специалистов в составе:
1. _________________________________
2. _________________________________
в ходе осмотра объекта на основании решения комиссии по вопросам
инвестиционного субсидирования от ___ 20__ года № ___________________
выявлено следующее: _________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Выводы осмотра: _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
Подписи лиц, осуществляющих осмотр: ____________________________
Подпись инвестора (представителя инвестора): ___________________
Приложение 5
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов, понесенных
субъектом агропромышленного
комплекса при инвестиционных
вложениях

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.06.2016 № 254 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кімге:______________________________________________________________
(оператордың атауы)
Кімнен: _____________________________________________________________
(инвестордың атауы)
Қатысушы туралы мәліметтер
1.
Инвестордың атауы
2.
Бірінші басшының Т.А.Ә. (болған жағдайда)
3.
Инвесторды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік/анықтама (нөмірі, берілген күні және орны, БСН/ЖСН)
4.
Заңды мекенжайы
5.
Нақты мекенжайы
6.
Банктік деректемелері
7.
Байланыс телефондары
Инвестициялық жобаның қысқаша сипаттамасы және ол іске
асырылатын/іске асырылған қаржы қаражатының көзі, инвестиция сомасы
және субсидия сомасы
___________________________________________________________________
Мен/біз ұсынған ақпараттың дұрыстығын растаймыз. Дұрыс емес
мәліметті ұсынғанымыз үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына
сәйкес жауапкершілік туралы хабардармыз.
Маған/бізге қатысты тарату, оңалту немесе банкроттық
рәсімдердің басталмағанын, сондай-ақ менің/біздің қызметіміз
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тоқтатылмағанын
растаймыз.
Тексеру кезінде ұсынылған мәліметтердің сәйкессіздігі
анықталған жағдайда, он жұмыс күні ішінде заңсыз алынған ақшалай
қаражатты қайтаруды жүргізуге міндеттенемін/ міндеттенеміз.
Т.А.Ә. (болған жағдайда) және инвестордың қолы
_______________________________________________
Мөр орны (бар болса)
Оператордың өтінімді қабылдаған күні 20__ жылғы "____"_____________
Өтінімді қабылдаған адамның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және телефон нөмірі
Инвестициялық салымдар кезінде
агроөнеркәсіптік кешен субъектісі
шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
бойынша субсидиялау қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Жобаның инвестициялық субсидиялауға сәйкестігі/сәйкессіздігі
туралы сараптамалық комиссия қорытындысы №___
_________________ 20__жылғы "___" __________
(жасалған орны)
Инвестициялық жоба туралы мәліметтер және оның инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларына ( бұдан әрі – Субсидиялау қағидалары) сәйкестігі:
Инвестордың атауы
Жоба паспортының атауы
Инвестордың өтінімінің тіркеу нөмірі және күні
Инвестордың деректері бойынша инвестиция сомасы
Болжамды субсидия сомасы
Қажетті құжаттардың бар болуы туралы белгі
Субсидиялау қағидаларына сәйкестігі туралы белгі
Комиссияның қорытындылары:
Инвестордың атауы
Жоба паспортының атауы
Расталған инвестиция сомасы
Ұсынылатын субсидия сомасы
Субсидиялау/субсидияламау туралы қорытынды
Ескертпе
Инвестордың атауы
Жоба паспортының атауы
Қарсы емес
Қарсы
Айрықша пікір
Ескертпе
Комиссия төрағасының және мүшесінің Т.А.Ә. (бар жағдайда) және қолдары:
_______________________________ ____________
(Т.А.Ә.(бар жағдайда)) (қолы)
_______________________________ ____________
(Т.А.Ә. (бар жағдайда)) (қолы)
_______________________________ ____________
(Т.А.Ә. (бар жағдайда)) (қолы)
_______________________________ ____________
(Т.А.Ә. (бар жағдайда)) (қолы)
_______________________________ ____________
(Т.А.Ә. (бар жағдайда)) (қолы)
Инвестициялық салымдар кезінде
агроөнеркәсіптік кешен субъектісі
шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
бойынша субсидиялау қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялардың игерілуі туралы
есеп
20__ жылғы "___"_______________________________________________
Мемлекеттік органның атауы ____________________________________
Субсидиялар атауы _____________________________________________
Есеп кезеңі ___________________________________________________
Жоғарыда тұрған бюджеттен алынған қаражат сомасы ______________
_______________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның атауы)
_______________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) коды)
Инвестициялық паспорттың атауы
Түскен өтінімдер
Мақұлданған өтінімдер
Жылға бөлінген бюджеттік қаражат сомасы
Жылдың басынан төленген субсидиялар сомасы
Мақұлданған жобалар бойынша игерілмей қалған бюджеттік қаражат қалдығы
Мақұлданған жобалар бойынша жетіспейтін бюджеттік қаражат сомасы
саны
инвестициялар сомасы (мың теңге)
саны
инвестициялар сомасы (мың теңге)
өтеу %
субсидия сомасы (мың. теңге)
Әкім ____________________________ ____________
(Т.А.Ә. (бар жағдайда)) (қолы)
Бірінші басшы – төмен тұрған
бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі _____________________ ___________
(Т.А.Ә. (бар жағдайда)) (қолы)
Мөр орны (болған жағдайда)
Инвестициялық салымдар кезінде
агроөнеркәсіптік кешен субъектісі
шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
бойынша субсидиялау қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидия
алуға арналған өтінімдерді оператордың қарауы туралы
есеп
Есепті кезең 20___ жылғы _________
Индексі: № 1-МС нысаны
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Қазагромаркетинг" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – оператор)
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – әкімші)
Тапсыру мерзімі: оператор ай сайын есепті айдан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей, әкімшіге инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидия алуға арналған өтінімдерді оператордың қарауы туралы есепті ұсынады.
Инвестициялық паспорттың атауы
Түскен өтінімдер
Комиссияның қарауына жіберілген өтінімдер
Оператор жұмысындағы өтінімдер саны
саны
инвестициялар сомасы (мың теңге)
саны
инвестициялар сомасы (мың теңге)
өтеу %
субсидиялар сомасы (мың теңге)
саны
инвестициялар сомасы (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Облыс бойынша жиыны
Республика бойынша жиыны
Басшы ___________________________________ __________________________
(Т.А.Ә. (бар жағдайда), қолы) Мөр орны (болған жағдайда)
20__ жылғы _________ үшін
инвестициялық салымдар кезінде
агроөнеркәсіптік кешен субъектісі
шеккен шығыстардың бір бөлігін
өтеу бойынша субсидия алуға
арналған өтінімдерді оператордың
қарауы туралы есеп нысанына
қосымша
"20__ жылғы _________ үшін инвестициялық салымдар кезінде
агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша субсидия алуға арналған
өтінімдерді оператордың қарауы туралы есеп" нысанын
толтыру жөніндегі түсіндірме

Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 09.06.2016 № 254 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявка
на инвестиционное субсидирование
Кому: _______________________________________________________________
(наименование оператора)
От кого: ____________________________________________________________
(наименование инвестора)
Сведения об участнике
1.
Наименование инвестора
2.
Ф.И.О. (при его наличии) первого руководителя
3.
Свидетельство/справка о государственной регистрации (перерегистрации) инвестора (номер, дата и место выдачи, БИН/ИИН)
4.
Юридический адрес
5.
Фактический адрес
6.
Банковские реквизиты
7.
Контактные телефоны
Краткое описание инвестиционного проекта и источник финансовых
средств, за счет которых он будет реализовываться/был реализован,
сумма инвестиций и сумма субсидий
_____________________________________________________________________
Настоящим подтверждаем достоверность представленной мною/нами
информации. Осведомлены об ответственности за представление
недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики
Казахстан.
Подтверждаем, что в отношении меня/нас не начаты процедуры
ликвидации, реабилитации или банкротства, а также то, что моя/наша
деятельность не приостановлена в соответствии с законодательством
Республики Казахстан.
В случае выявления при проверке несоответствия представленных
сведений, обязуюсь/обязуемся в течение десяти рабочих дней произвести
возврат незаконно полученных денежных средств.
Ф.И.О. (при его наличии) и подпись инвестора
____________________________________________________
Место для печати (при наличии)
Дата принятия заявки Оператором "____" _____________ 20__ года
Ф.И.О. (при его наличии) и номер телефона лица, принявшего заявку
Приложение 6
к Правилам субсидирования
по возмещению части расходов,
понесенных субъектом агропромышленного
комплекса при инвестиционных вложениях
Форма
Заключение экспертной комиссии
о соответствии/несоответствии проекта инвестиционному
субсидированию № ___
____________________ "___" __________ 20__ года
(место составления)
Данные об инвестиционном проекте и его соответствии Правилам
субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом
агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях (далее –
Правила субсидирования):
Наименование инвестора
Наименование паспорта проекта
Номер и дата регистрации заявки инвестора
Сумма инвестиций по данным инвестора
Предполагаемая сумма субсидий
Отметка о наличии необходимых документов
Отметка о соответствии Правилам субсидирования
Выводы комиссии:
Наименование инвестора
Наименование паспорта проекта
Подтвержденная сумма инвестиций
Рекомендуемая сумма субсидий
Заключение о субсидировании/несубсидировании
Примечание
Наименование инвестора
Наименование паспорта проекта
За
Против
Особое мнение
Примечание
Ф.И.О. (при его наличии) и подписи председателя и члена комиссии:
_______________________________ ____________
(Ф.И.О. (при его наличии) (подпись)
_______________________________ ____________
(Ф.И.О. (при его наличии) (подпись)
_______________________________ ____________
(Ф.И.О. (при его наличии) (подпись)
_______________________________ ____________
(Ф.И.О. (при его наличии) (подпись)
_______________________________ ____________
(Ф.И.О. (при его наличии) (подпись)
Приложение 7
к Правилам субсидирования
по возмещению части расходов,
понесенных субъектом агропромышленного
комплекса при инвестиционных вложениях
Форма
Отчет
об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных
субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях
"____" ___________ 20__ года
Наименование государственного органа ________________________________
Наименование субсидий _______________________________________________
Период отчета _______________________________________________________
Полученная сумма средств из вышестоящего бюджета ____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование бюджетной программы)
_____________________________________________________________________
(код бюджетной программы (подпрограммы)
Наименование инвестиционного паспорта
Подано заявок
Одобрено заявок
Сумма выделенных бюджетных средств на год
Сумма выплаченных субсидий с начала года
Остаток неосвоенных бюджетных средств по одобренным проектам
Сумма недостающих бюджетных средств по одобренным проектам
количество
сумма инвестиций (тысяч тенге)
количество
сумма инвестиций (тысяч тенге)
% возмещения
сумма субсидий (тысяч тенге)
Аким ____________________________ ____________
(Ф.И.О. (при его наличии)) (подпись)
Первый руководитель -
администратора бюджетных
программ нижестоящего бюджета _________________________ ____________
(Ф.И.О. (при его наличии)) (подпись)
Место для печати (при наличии)
Приложение 8
к Правилам субсидирования
по возмещению части расходов,
понесенных субъектом агропромышленного
комплекса при инвестиционных вложениях
Форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет
о рассмотрении оператором заявок на получение субсидий
на возмещение части расходов, понесенных субъектом
агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях
Отчетный период ________20___ года
Индекс: форма № 1-ГС
Периодичность: ежемесячная
Круг лиц представляющих: акционерное общество "Казагромаркетинг"
(далее – оператор)
Куда представляется: Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан (далее – администратор)
Срок представления: оператор ежемесячно, не позднее последнего
числа месяца, следующего за отчетным, представляет администратору
отчет о рассмотрении оператором заявок на получение субсидий на
возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного
комплекса при инвестиционных вложениях.
Наименование инвестиционного паспорта
Поступило заявок
Отправлено заявок на рассмотрение комиссией
Количество заявок в работе у оператора
количество
сумма инвестиций (тысяч тенге)
количество
сумма инвестиций (тысяч тенге)
%
возмещения
сумма субсидий (тысяч тенге)
количество
сумма инвестиций (тысяч тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого по области
Итого по республике
Руководитель _______________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись) ________________________
Место печати (при наличии)
Приложение
к форме отчета о рассмотрении
оператором заявок на получение субсидий
на возмещение части расходов,
понесенных субъектом агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
за _______ 20 __ года
Пояснение по заполнению формы
"Отчет о рассмотрении оператором заявок на получение субсидий
на возмещение части расходов, понесенных субъектом
агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях
за _______ 20 __ года"

1. "20__ жылғы _________ үшін инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидия алуға арналған өтінімдерді оператордың қарауы туралы есеп" нысаны Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларының (бұдан әрі - Қағидалар) 47-тармағына сәйкес әзірленді.
2. "20__ жылғы _________ үшін инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидия алуға арналған өтінімдерді оператордың қарауы туралы есеп" нысанын оператор әкімшіге есепті айдан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей, ай сайын оператормен ұсынады.
3. Нысан былайша толтырылады:
"№" деген 1-бағанда реттік саны көрсетіледі;
"Инвестициялық паспорттың атауы" деген 2-бағанда Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес инвестициялық паспорттың атауы көрсетіледі;
"Түскен өтінімдер" деген 3, 4-бағандарда операторға келіп түскен өтінімдердің саны мен мың теңгемен есептелетін жалпы инвестициялар сомасы көрсетіледі;
"Комиссияның қарауына жіберілген өтінімдер" деген 5, 6, 7 және 8-бағандарда комиссияның қарауына жіберілген өтінімдер саны, оның ішінде мен инвестициялар сомасы мың теңгеде, өтеу үлесі пайызбен және субсидия сомасы мың теңгемен көрсетіледі;
"Оператор жұмысындағы өтінімдер саны" деген 9, 10-бағандарда оператор жұмысындағы өтінімдер саны, атап айтқанда инвестициялар сомасы мың теңгемен көрсетіледі.

1. Форма "Отчет о рассмотрении оператором заявок на получение субсидий на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях за _______ 20 __ года" разработана в соответствии с пунктом 47 Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях (далее - Правила).
2. Форма "Отчет о рассмотрении оператором заявок на получение субсидий на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях за _______ 20 __ года" представляется оператором администратору ежемесячно, не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным.
3. Форма заполняется следующим образом:
в столбце 1 "№" указывается порядковый номер;
в столбце 2 "Наименование инвестиционного паспорта" в соответствии с Приложением 2 Правил указывается наименование инвестиционного паспорта;
в столбце 3, 4 "Поступило заявок" указывается количество поступивших оператору заявок с общей суммой инвестиций в тысячах тенге;
в столбце 5, 6, 7, и 8 "Отправлено заявок на рассмотрение комиссией" указывается количество заявок, отправленных на рассмотрение комиссией, в том числе сумма инвестиций в тысячах тенге, доля возмещения в процентах, а также сумма субсидий в тысячах тенге;
в столбце 9, 10 "Количество заявок в работе у оператора" указывается количество заявок, находящихся в работе у оператора, в том числе сумма инвестиций в тысячах тенге.