Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінің азаматтық қызметшілері лауазымдарының тізілімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігі Кеңсесі бастығының 2015 жылғы 2 желтоқсандағы № 42-3.3.8 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 14 желтоқсанда № 12403 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесі Бастығының 2016 жылғы 7 желтоқсандағы № 42-3.3.12 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президенті Кеңсесі Бастығының 07.12.2016 № 42-3.3.12 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.01.2016 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 139-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінің азаматтық қызметшілері лауазымдарының тізілімі осы бұйрыққа 1-6 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің қаржы және бухгалтерлік есеп секторы заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін және ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Кеңсесі бастығының орынбасары – бас бухгалтер Е.К.Арпабаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Президенті Кеңсесінің бастығы              М.Қасымбеков
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
_____________ Т.Дүйсенова
2015 жылғы
Қазақстан Республикасы
Президенті Кеңсесі бастығының
2015 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 42-3.3.8 бұйрығына
1-ҚОСЫМША
«Қазақстан Республикасы Президентінің Мұрағаты» мемлекеттік
мекемесінің азаматтық қызметшілері лауазымдарының
ТІЗІЛІМІ
Буын Саты Лауазымдар атауы
А блогы (басқарушы персонал)
А2
1
Шаруашылық қызметінің басшысы
1-1
Шаруашылық қызметі басшысының орынбасары
АЗ
1
Топ жетекшісі
3
Желілік басқару бойынша бас әкімгер
В блогы (негізгі персонал)
В2
1
Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты негізгі персонал мамандары: мұрағатшы
С блогы (әкімшілік персонал)
С2
Әкімшілік функцияларды орындайтын біліктілігі жоғары деңгейдегі мамандар: инженер-электрик, жылу энергетика инженері, мұздатқыш машиналардың және салқындатқыш құрылғылардың қызметі жөніндегі механик, мемлекеттік сатып алу жөніндегі консультант, заң кеңесшісі
СЗ
Әкімшілік функцияларды орындайтын біліктілігі орташа деңгейдегі мамандар: техник
D блогы (қосалқы персонал)
D1
Техникалық орындаушылар: рұқсаттама бюросының кезекшісі
Қазақстан Республикасы
Президенті Кеңсесі бастығының
2015 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 42-3.3.8 бұйрығына
2-ҚОСЫМША
«Қазақстан Республикасы Президентінің Музейі» мемлекеттік
мекемесінің азаматтық қызметшілері лауазымдарының
ТІЗІЛІМІ
Буын Саты Лауазымдар атауы
А блогы (басқарушы персонал)
А2
1
Бас ғалым хатшы.
Орталық басшысы: музей құндылықтарын есепке алу және сақтау, экспозицияларды және көрмелерді ұйымдастыру, экскурсиялық қызмет көрсетуді ұйымдастыру.
Бас бухгалтер
1-1
Орталық басшысы: ақпараттық, ғылыми-зерттеу, музей педагогикасы.
Орталық басшысының орынбасары: музей құндылықтарын есепке алу және сақтау, экспозицияларды және көрмелерді ұйымдастыру, экскурсиялық қызмет көрсетуді ұйымдастыру.
Бас бухгалтердің орынбасары.
Бас экономист
2
Құжаттамалық және кадрлық - әкімшілік қамтамасыз ету бөлімінің басшысы
2-1
Ақпараттық орталық басшысының орынбасары
АЗ
1-1
Бас суретші
В блогы (негізгі персонал)
В1
1
Бас ғылыми қызметкер
2
Бас сарапшы, жетекші ғылыми қызметкер
3
Жетекші сарапшы, аға ғылыми қызметкер
4
Аға сарапшы, ғылыми қызметкер
5
Сарапшы, кіші ғылыми қызметкер
В2
1
Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты негізгі персонал мамандары: қорларды сақтаушы, экскурсия жүргізуші, экспозицияларды және көрмелерді ұйымдастыру жөніндегі маман, негізгі қызметтердің инженері, лаборант - фотосуретші, мұрағатшы
2
Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты негізгі персонал мамандары: қорларды сақтаушы, экскурсия жүргізуші, экспозицияларды және көрмелерді ұйымдастыру жөніндегі маман, негізгі қызметтердің инженері, лаборант - фотосуретші, мұрағатшы
3
Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты негізгі персонал мамандары: қорларды сақтаушы, экскурсия жүргізуші, экспозицияларды және көрмелерді ұйымдастыру жөніндегі маман, негізгі қызметтердің инженері, лаборант - фотосуретші, мұрағатшы
4
Біліктілігі жоғары деңгейдегі санаты жоқ негізгі персонал мамандары: қорларды сақтаушы, экскурсия жүргізуші, экспозицияларды және көрмелерді ұйымдастыру жөніндегі маман, негізгі қызметтердің инженері, лаборант фотосуретші, мұрағатшы
С блогы (әкімшілік персонал)
С2
Әкімшілік функцияларды орындайтын біліктілігі жоғары деңгейдегі мамандар: бухгалтер, экономист, заң кеңесшісі, мемлекеттік сатып алу жөніндегі маман
СЗ
Әкімшілік функцияларды орындайтын біліктілігі орташа деңгейдегі мамандар: бухгалтер, экономист, заң кеңесшісі, мемлекеттік сатып алу жөніндегі маман
D блогы (қосалқы персонал)
D1
Техникалық орындаушылар: Музей қараушысы, механик
Қазақстан Республикасы
Президенті Кеңсесі бастығының
2015 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 42-3.3.8 бұйрығына
3-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы
«Орталық коммуникациялар қызметі» республикалық мемлекеттік
мекемесінің азаматтық қызметшілері лауазымдарының
ТІЗІЛІМІ
Буын Саты Лауазымдар атауы
А блогы (басқарушы персонал)
А2
1
Бас бухгалтер
1-1
Бас бухгалтердің орынбасары
2
Басқармалардың, филиалдардың басшысы
В блогы (негізгі персонал)
В1
2
Бас сарапшы
3
Жетекші сарапшы
4
Кеңесші
С блогы (әкімшілік персонал)
С2
Әкімшілік функцияларды орындайтын біліктілігі жоғары деңгейдегі мамандар: бухгалтер, экономист, кадрлар жөніндегі инспектор, құжаттама жөніндегі инспектор, мемлекеттік сатып алу жөніндегі менеджер, аудармашы, дизайнер, редактор
Қазақстан Республикасы
Президенті Кеңсесі бастығының
2015 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 42-3.3.8 бұйрығына
4-ҚОСЫМША
«Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасының
кітапханасы» мемлекеттік мекемесінің азаматтық
қызметшілері лауазымдарының
ТІЗІЛІМІ
Буын Саты Лауазымдар атауы
А блогы (басқарушы персонал)
А2
1
Бас бухгалтер
1-1
Бас бухгалтердің орынбасары
2
Қызмет басшысы
АЗ
2
Бөлім басшысы
2-1
Сектор басшысы
В блогы (негізгі персонал)
В1
2
Жетекші ғылыми қызметкер
3
Аға ғылыми қызметкер, жетекші сарапшы
4
Ғылыми қызметкер, аға сарапшы
5
Сарапшы
ВЗ
1
Біліктілігі орташа деңгейдегі жоғары санатты негізгі персонал мамандары: экскурсия жүргізуші
2
Біліктілігі орташа деңгейдегі бірінші санатты негізгі персонал мамандары: экскурсия жүргізуші
3
Біліктілігі орташа деңгейдегі екінші санатты негізгі персонал мамандары: экскурсия жүргізуші
4
Біліктілігі орташа деңгейдегі санаты жоқ негізгі персонал мамандары: экскурсия жүргізуші
С блогы (әкімшілік персонал)
С2
Әкімшілік функцияларды орындайтын біліктілігі жоғары деңгейдегі мамандар: экономист, бухгалтер, мемлекеттік сатып алу жөніндегі маман, кадрлар жөніндегі инспектор, құжаттама жөніндегі инспектор
D блогы (қосалқы персонал)
D
Техникалық орындаушылар: механик, техник
Қазақстан Республикасы
Президенті Кеңсесі бастығының
2015 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 42-3.3.8 бұйрығына
5-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы
«Қоғамдық келісім» республикалық мемлекеттік мекемесінің
азаматтық қызметшілері лауазымдарының
ТІЗІЛІМІ
Буын Саты Лауазымдар атауы
А блогы (басқарушы персонал)
А1
1-1
Басшының орынбасары
А2
1
Әкімшілік-шаруашылық қызметінің басшысы, бас бухгалтер
1-1
Әкімшілік-шаруашылық қызметі басшысының орынбасары, бас бухгалтердің орынбасары
2
Қызмет басшысы: баспасөз қызметі, этносаралық қатынастар саласын талдау және мониторингтеу, ғылыми-сараптамалық сүйемелдеу және әдістемелік қамтамасыз ету, қоғамдық-бұқаралық іс-шараларды ұйымдастыру және Қазақстан халқы Ассамблеясының құрылымдарымен жұмыс, Алматы қаласындағы республикалық Достық үйі қызметін қамтамасыз ету
АЗ
1
Бөлім басшысы: жоспарлау және кадрлық қамтамасыз ету, мемлекеттік сатып алу
В блогы (негізгі персонал)
В1
2
Бас сарапшы
3
Жетекші сарапшы
4
Аға сарапшы, кеңесші
5
Сарапшы
С блогы (әкімшілік персонал)
С1
Басшысының көмекші, бас инспектор, бас әкімгер, бас инженер, бас энергетик, бас экономист
С2
Әкімшілік функцияларды орындайтын біліктілігі жоғары деңгейдегі мамандар: бухгалтер, экономист, мемлекеттік сатып алу жөніндегі маман, желілік әкімгер, ғимараттың әкімгері, инспектор, инженер, заң кеңесшісі, кадрлар және құжаттама жөніндегі инспектор
Қазақстан Республикасы
Президенті Кеңсесі бастығының
2015 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 42-3.3.8 бұйрығына
6-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы
«Қазақстанның стратегиялық зерттеулер институты»
мемлекеттік мекемесінің азаматтық
қызметшілері лауазымдарының
ТІЗІЛІМІ
Буын Саты Лауазымдар атауы
А блогы (басқарушы персонал)
А1
1
Басшы
1-1
Басшының орынбасары
А2
1
Бас бухгалтер
1-1
Бас бухгалтердің орынбасары
2
Бөлім басшысы: сыртқы саясат және халықаралық қауіпсіздік, экономикалық зерттеулер, әлеуметтік-саяси зерттеулер, өкілдік.
Ғалым хатшы
АЗ
1
Бөлім басшысы: жұртшылықпен байланыс жөніндегі, ақпараттандыру, кадр жұмысы және құжаттама, ұйымдастыру жұмысы
1-1
Бөлім басшысының орынбасары: жұртшылықпен байланыс жөніндегі, ақпараттандыру, кадрлар жұмысы және құжаттама, ұйымдастыру жұмысы
В блогы (негізгі персонал)
В1
1
Бас ғылыми қызметкер
2
Бас сарапшы, жетекші ғылыми қызметкер
3
Жетекші сарапшы, аға ғылыми қызметкер
4
Аға сарапшы, ғылыми қызметкер, кеңесші
5
Сарапшы, кіші ғылыми қызметкер
С блогы (әкімшілік персонал)
С1
Кітапхана меңгерушісі, шаруашылық бөлімшенің меңгерушісі
С2
Әкімшілік функцияларды орындайтын біліктілігі жоғары деңгейдегі мамандар: бухгалтер, экономист, инженер, заң кеңесшісі, мемлекеттік сатып алу жөніндегі маман, техникалық қамтамасыз ету жөніндегі маман, кадрлар және құжаттама жөніндегі инспектор, аудармашы, мұрағатшы, кітапханашы, редактор, дизайнер

Об утверждении Реестра должностей гражданских служащих подведомственных государственных учреждений Администрации Президента Республики Казахстан
Приказ Начальника Канцелярии Президента Республики Казахстан от 2 декабря 2015 года № 42-3.3.8. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 декабря 2015 года № 12403. Утратил силу приказом Начальника Канцелярии Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2016 года № 42-3.3.12
Сноска. Утратил силу приказом Начальника Канцелярии Президента РК от 07.12.2016 № 42-3.3.12 (вводится в действие с 01.01.2017).
В соответствии со статьей 139 Трудового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Реестр должностей гражданских служащих подведомственных государственных учреждений Администрации Президента Республики Казахстан, согласно приложениям 1-6 к настоящему приказу.
2. Сектору финансов и бухгалтерского учета Канцелярии Президента Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя начальника Канцелярии Президента Республики Казахстан - главного бухгалтера Арпабаева Е.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Начальник
Канцелярии Президента
Республики Казахстан                       М.Касымбеков
СОГЛАСОВАНО:
Министр здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
________________Т.Дуйсенова
_______________ 2015 года
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к приказу начальника Канцелярии
Президента Республики Казахстан
от 2 декабря 2015 года № 42-3.3.8
РЕЕСТР
должностей гражданских служащих государственного учреждения
«Архив Президента Республики Казахстан»
Звено
Ступень
Наименование должностей
Блок А (управленческий персонал)
А2
1
Руководитель хозяйственной службы
1-1
Заместитель руководителя хозяйственной службы
A3
1
Руководитель группы
3
Главный администратор по сетевому администрированию
Блок В (основной персонал)
В2
1
Специалисты основного персонала высшего уровня квалификации высшей категории: архивист
Блок С (административный персонал)
С2
Специалисты высшего уровня квалификации, выполняющие административные функции: инженер-электрик, инженер-теплоэнергетик, механик по обслуживанию холодильных машин и кондиционерных установок, консультант по государственным закупкам, юрисконсульт
СЗ
Специалисты среднего уровня квалификации, выполняющие административные функции: техник
Блок D (вспомогательный персонал)
D1
Технические исполнители: дежурный бюро пропусков
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к приказу начальника Канцелярии
Президента Республики Казахстан
от 2 декабря 2015 года № 42-3.3.8
РЕЕСТР
должностей гражданских служащих государственного учреждения
«Музей Первого Президента Республики Казахстан»
Звено
Ступень
Наименования должностей
Блок А (управленческий персонал)
А2
1
Главный ученый секретарь.
Руководитель центра: учета и хранения музейных ценностей, организации экспозиций и выставок, организации экскурсионного обслуживания.
Главный бухгалтер
1-1
Руководитель центра: информационного, научно-исследовательского, музейной педагогики.
Заместитель руководителя центра: учета и хранения музейных ценностей, организации экспозиций и выставок, организации экскурсионного обслуживания.
Заместитель главного бухгалтера.
Главный экономист
2
Руководитель отдела административно-кадрового и документационного обеспечения
2-1
Заместитель руководителя информационного центра
A3
1-1
Главный художник
Блок В (основной персонал)
В1
1
Главный научный сотрудник
2
Главный эксперт, ведущий научный сотрудник
3
Ведущий эксперт, старший научный сотрудник
4
Старший эксперт, научный сотрудник
5
Эксперт, младший научный сотрудник
В2
1
Специалисты основного персонала высшего уровня квалификации высшей категории: хранитель фондов, экскурсовод, специалист по организации экспозиций и выставок, инженер основных служб, лаборант-фотограф, архивист
2
Специалисты основного персонала высшего уровня квалификации первой категории: хранитель фондов, экскурсовод, специалист по организации экспозиций и выставок, инженер основных служб, лаборант-фотограф, архивист
3
Специалисты основного персонала высшего уровня квалификации второй категории: хранитель фондов, экскурсовод, специалист по организации экспозиций и выставок, инженер основных служб, лаборант-фотограф, архивист
4
Специалисты основного персонала высшего уровня квалификации без категории: хранитель фондов, экскурсовод, специалист по организации экспозиций и выставок, инженер основных служб, лаборант-фотограф, архивист
Блок С (административный персонал)
С2
Специалисты высшего уровня квалификации, выполняющие административные функции: бухгалтер, экономист, юрисконсульт, специалист по государственным закупкам
СЗ
Специалисты среднего уровня квалификации, выполняющие административные функции: бухгалтер, экономист, юрисконсульт, специалист по государственным закупкам
Блок D (вспомогательный персонал)
D1
Технические исполнители: музейный смотритель, механик
ПРИЛОЖЕНИЕ 3
к приказу начальника Канцелярии
Президента Республики Казахстан
от 2 декабря 2015 года № 42-3.3.8
РЕЕСТР
гражданских служащих республиканского государственного
учреждения «Служба центральных коммуникаций»
при Президенте Республики Казахстан
Звено
Ступень
Наименования должностей
Блок А (управленческий персонал)
А2
1
Главный бухгалтер
1-1
Заместитель главного бухгалтера
2
Руководитель управления, филиала
Блок В (основной персонал)
В1
2
Главный эксперт
3
Ведущий эксперт
4
Советник
Блок С (административный персонал)
С2
Специалисты высшего уровня квалификации, выполняющие административные функции: бухгалтер, экономист, инспектор по кадрам, инспектор по документации, менеджер по государственным закупкам, переводчик, дизайнер, редактор
ПРИЛОЖЕНИЕ 4
к приказу начальника Канцелярии
Президента Республики Казахстан
от 2 декабря 2015 года № 42-3.3.8
РЕЕСТР
должностей гражданских служащих государственного учреждения
«Библиотека Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации»
Звено
Ступень
Наименование должностей
Блок А (управленческий персонал)
А2
1
Главный бухгалтер
1-1
Заместитель главного бухгалтера
2
Руководитель службы
A3
2
Руководитель отдела
2-1
Руководитель сектора
Блок В (основной персонал)
В1
2
Ведущий научный сотрудник
3
Старший научный сотрудник, ведущий эксперт
4
Научный сотрудник, старший эксперт
5
Эксперт
ВЗ
1
Специалист основного персонала среднего уровня квалификации высшей категории: экскурсовод
2
Специалист основного персонала среднего уровня квалификации первой категории: экскурсовод
3
Специалист основного персонала среднего уровня квалификации второй категории: экскурсовод
4
Специалист основного персонала среднего уровня квалификации без категории: экскурсовод
Блок С (административный персонал)
С2
Специалисты высшего уровня квалификации, выполняющие административные функции: экономист, бухгалтер, специалист по государственным закупкам, инспектор по кадрам, инспектор по документации
Блок D (вспомогательный персонал)
D
Технические исполнители: механик, техник
ПРИЛОЖЕНИЕ 5
к приказу начальника Канцелярии
Президента Республики Казахстан
от 2 декабря 2015 года № 42-3.3.8
РЕЕСТР
должностей гражданских служащих республиканского
государственного учреждения «Қоғамдық келісім»
при Президенте Республики Казахстан
Звено
Ступень
Наименования должностей
Блок А (управленческий персонал)
А1
1-1
Заместитель руководителя
А2
1
Руководитель административно-хозяйственной службы, главный бухгалтер
1-1
Заместитель руководителя административно-хозяйственной службы, заместитель главного бухгалтера
2
Руководитель службы: пресс-службы, анализа и мониторинга сферы межэтнических отношений, научно-экспертного сопровождения и методического обеспечения, организации общественно-массовых мероприятий и работы со структурами Ассамблеи народа Казахстана, обеспечения деятельности республиканского Дома дружбы в г.Алматы
A3
1
Руководитель отдела: планирования и кадрового обеспечения, по государственным закупкам
Блок В (основной персонал)
В1
2
Главный эксперт
3
Ведущий эксперт
4
Старший эксперт, советник
5
Эксперт
Блок С (административный персонал)
С1
Помощник руководителя, главный инспектор, главный администратор, главный инженер, главный энергетик, главный экономист
С2
Специалисты высшего уровня квалификации, выполняющие административные функции: бухгалтер, экономист, специалист по государственным закупкам, системный администратор, администратор здания, инспектор, инженер, юрисконсульт, инспектор по кадрам и документации
ПРИЛОЖЕНИЕ 6
к приказу начальника Канцелярии
Президента Республики Казахстан
от 2 декабря 2015 года № 42-3.3.8
РЕЕСТР
должностей гражданских служащих государственного учреждения
«Казахстанский институт стратегических исследований»
при Президенте Республики Казахстан
Звено
Ступень
Наименования должностей
Блок А (управленческий персонал)
А1
1
Руководитель
1-1
Заместитель руководителя
А2
1
Главный бухгалтер
1-1
Заместитель главного бухгалтера
2
Руководитель отдела: внешней политики и международной безопасности, экономических исследований, социально-политических исследований, представительства.
Ученый секретарь
A3
1
Руководитель отдела: по связям с общественностью, информатизации, кадровой работы и документации, организационной работы
1-1
Заместитель руководителя отдела: по связям с общественностью, информатизации, кадровой работы и документации, организационной работы
Блок В (основной персонал)
В1
1
Главный научный сотрудник
2
Главный эксперт, ведущий научный сотрудник
3
Ведущий эксперт, старший научный сотрудник
4
Старший эксперт, научный сотрудник, советник
5
Эксперт, младший научный сотрудник
Блок С (административный персонал)
С1
Заведующий библиотекой, заведующий хозяйственным подразделением
С2
Специалисты высшего уровня квалификации, выполняющие административные функции: бухгалтер, экономист, инженер, юрисконсульт, специалист по государственным закупкам, специалист по техническому обеспечению, инспектор по кадрам и документации, переводчик, архивист, библиотекарь, редактор, дизайнер