Алуан түрлі экономикалық қызмет ұйымдарының жұмыскерлеріне арнайы киім және басқа да жеке қорғаныш құралдарын беру нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 943 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 желтоқсанда № 12627 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.01.2016 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 16-бабының 35) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған Алуан түрлі экономикалық қызмет ұйымдарының жұмыскерлеріне арнайы киім және басқа да жеке қорғаныш құралдарын беру нормалары бекiтiлсiн.
2. "Жұмыс берушінің қаражаты есебінен қызметкерлерге арнайы киім, арнайы аяқ киім және басқа да жеке қорғану құралдары, жуу және дезинфекциялау материалдарын, сүт, емдеу-профилактикалық тағамын беру нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 қыркүйектегі № 762 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12218 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 қарашада "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Еңбек және әлеуметтік әріптестік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі Б.Б. Нұрымбетовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
Т. Дүйсенова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
________________ Б. Сұлтанов
20__ жылғы 11 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтiк
даму министрiнiң
2015 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 943 бұйрығына
қосымша
Алуан түрлі экономикалық қызмет ұйымдарының жұмыскерлеріне арнайы киім және басқа да жеке қорғаныш құралдарын беру нормалары

Об утверждении норм выдачи специальной одежды и других средств индивидуальной защиты работникам организаций различных видов экономической деятельности
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 8 декабря 2015 года № 943. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2015 года № 12627.
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 01.01.2016 г.
В соответствии с подпунктом 35) статьи 16 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые нормы выдачи специальной одежды и других средств индивидуальной защиты работникам организаций различных видов экономической деятельности согласно приложению к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 сентября 2015 года № 762 "Об утверждении норм выдачи работникам специальной одежды, специальной обуви и других средств индивидуальной защиты, моющих и дезинфицирующих материалов, молока, лечебно-профилактического питания за счет средств работодателя" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12218, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" от 10 ноября 2015 года).
3. Департаменту труда и социального партнерства Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Нурымбетова Б.Б.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
СОГЛАСОВАН
Министр финансов
Республики Казахстан
____________ Б. Султанов
11 декабря 2015 года
Приложение
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 8 декабря 2015 года № 943
Нормы выдачи специальной одежды
и других средств индивидуальной защиты работникам
организаций различных видов экономической деятельности

100
Құрыш және темір-бетон конструкцияларын монтаждау жөніндегі монтажшы
Желқозғалтқышы бар қондырғыларды монтаждау жөніндегі жұмыстарды орындағанда:
Жалпы өндірістік ластанулар мен механикалық әсерлерден қорғайтын май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Поливинилхлорид (немесе брезент алақандығы бар) қалыңдатылған мақта мата қолғап (немесе поливинилхлорид (немесе полимер) қаптамасы бар тұтас тоқылған тоқыма қолғап)
1 жылға 12 жұп
Табаны сырғанамайтын тұмсығы қатты металдан жасалған табиғи былғарыдан тігілген қысқа қонышты етік (немесе бәтеңке).
1 жылға 1 жұп
Резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Қорғаныш каска
2 жылға1 бұйым
Касканың астына киетін жазғы шлем
1 жылға 1 бұйым
Сақтандыру белдігі
1 жылға 1 бұйым
Қыс мезгілінде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген, астары ағытылмалы жылы костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жинақ белдеу
бойынша
Жылы қолғап немесе жылы биялай
1 жылға 1 жұп
Каска астынан киетін қысқы шлем
1 жылға 1 бұйым
Резеңке табанды пима
1 жұп белдеу
бойынша
101
Электр қозғалтқыштар моторшысы
Дизельді электр станциясына қызмет көрсету
жөніндегі жұмыстарды орындағанда:
Жалпы өндірістік ластанулар мен механикалық әсерлерден қорғайтын май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Диэлектрлік кебіс
1 бұйым кезекті
Диэлектрлік қолғап
1 бұйым кезекті
102
Тауар операторы
Сауда мұнай базасында жұмыс істегенде:
Жалпы өндірістік ластанулар мен механикалық әсерлерден қорғайтын май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Мұнайдан, мұнай өнімдерінен, майлардан қорғайтын костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Май-бензинге төзімді табаны бар табиғи былғарыдан тігілген бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Желден қорғайтын, су сіңдірмейтін жадағай
1 бұйым кезекті
Поливинилхлорид (немесе брезент алақандығы бар) қалыңдатылған мақта мата қолғап (немесе поливинилхлорид (немесе полимер) қаптамасы бар тұтас тоқылған тоқыма қолғап)
1 жылға 12 жұп
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым
тозғанша
Противогаз
1 бұйым кезекті
Қыс мезгілінде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Мұнай өнімдерінен, майлардан қорғайтын қабаты қалың костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жинақ белдеу
бойынша
Май-бензинге төзімді табаны бар қалың былғарыдан тігілген етік
1 жұп белдеу
бойынша

100
Монтажник по монтажу стальных и железобетонных конструкций
При выполнении работ по монтажу установок с ветродвигателя:
Костюм (куртка+полукомбинезон/ или брюки) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой для защиты от общих производственных загрязнений и механических воздействий
1 комплект на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным покрытием (или брезентовым наладонником) (или перчатки кругловязаные трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
12 пар на 1 год
Полусапоги (или ботинки) из натуральной кожи на противоскользящей подошве с жестким подноском
1 пара на 1 год
Сапоги резиновые
1 пара на 1 год
Каска защитная
1 изделие на 2 года
Подшлемник под каску летний
1 изделие на 1 год
Пояс предохранительный
1 изделие на 1 год
В зимний период дополнительно:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) утепленный из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект по поясам
Рукавицы утепленные или перчатки утепленные
1 пара на 1 год
Подшлемник под каску зимний
1 изделие на 1 год
Валенки на резиновой подошве
1 пара по поясам
101
Моторист электродвигателей
При выполнении работ на обслуживании дизельной электростанции:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой для защиты от общих производственных загрязнений и механических воздействий
1 комплект на 1 год
Галоши диэлектрические
1 пара дежурные
Перчатки диэлектрические
1 пара дежурные
102
Оператор товарный
При выполнении работ на торговой нефтебазе:
Костюм (куртка+полукомбинезон/ или брюки) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой для защиты от общих производственных загрязнений и механических воздействий
1 комплект на 1 год
Костюм (куртка+полукомбинезон/ или брюки) для защиты от нефти, нефтепродуктов, масел и жиров
1 комплект на 1 год
Ботинки из натуральной кожи на маслобензостойкой подошве
1 пара на 1 год
Плащ ветрозащитный, водонепроницаемый
1 изделие дежурный
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным покрытием (или брезентовым наладонником) или перчатки кругловязаные трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
12 пар на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа "В-1"
1 изделие до износа
Противогаз
1 изделие дежурный
На наружных работах в зимний период дополнительно:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) для защиты от нефтепродуктов, масел и жиров на утепляющей прокладке
1 комплект по поясам
Сапоги из натуральной кожи утепленные на маслобензостойкой подошве
1 пара по поясам

103
Ағаш шебері
Жалпы өндірістік ластанулар мен механикалық әсерлерден қорғайтын май мен су сіңдірмейтін (немесе аралас матадан) мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген алжапқыш
1 жылға 2 бұйым
Поливинилхлорид (немесе брезенталақандығы бар) қалыңдатылған мақта мата қолғап (немесе поливинилхлорид (немесе полимер) қаптамасы бар тұтас тоқылған тоқыма қолғап)
1 жылға 6 жұп
Сақтандыру белдігі
1 бұйым
тозғанша
104
Белгі беру жұмыстарын атқаратын жұмысшы
Зарарлы емес шаңнан қорғайтын қабаты бар комбинезон (немесе шлем)
1 жылға 1 бұйым
Резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Қышқылдан қорғайтын қабаты бар капюшоны бар жадағай
3 жылға 1 бұйым
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым
тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым
тозғанша
Үнемі сыртта жұмыс істейтіндерге қыс мезгілінде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген, астары ағытылмалы жылы куртка
1 бұйым белдеу
бойынша
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген, астары ағытылмалы жылы шалбар
1 бұйым белдеу
бойынша
105
Фумигациялық отрядтардың қызметкерлері: автомобиль жүргізуші, зертханашы, отряд бастығы, жұмысшы, аға маман (агроном, инженер), аға техник, техник
Қышқылдан қорғайтын қабаты бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Резеңке етік (немесе табиғи былғарыдан тігілген бәтеңке)
1 жылға 1 жұп
Минералдық тыңайтқыштар мен пестицидтердің әсерінен қорғайтын костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Пленкамен өңделген капюшоны бар желден қорғайтын, су сіңдірмейтін жадағай
3 жылға 1 бұйым
Шұғалы берет
2 жылға 1 бұйым
Резеңке биялай, брезент қолғап, қышқыл-сілтіге төзімді қолғап
1 жылға 6 жұп
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым
тозғанша
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым
тозғанша
106
Ластанған және майланған тетіктерді қабылдайтын, сұрыптап, қолданыстан шығаратын жұмысшы
Жалпы өндірістік ластанулар мен механикалық әсерлерден қорғайтын май мен су сіңдірмейтін (немесе аралас матадан) мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Қышқылдардан қорғайтын май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген алжапқыш
1 бұйым кезекті
Табиғи былғарыдан тігілген етік немесе керзі етік
1 жылға 1 жұп
Поливинилхлорид (немесе брезент алақандығы бар) қалыңдатылған мақта мата қолғап

103
Плотник
Костюм (куртка+полукомбинезон/ или брюки) из хлопчатобумажной ткани с (или из смешанных тканей) для защиты от общих производственных загрязнений и механических воздействий
1 комплект на 1 год
Фартук из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
2 изделия на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным покрытием (или брезентовым наладонником) или перчатки кругловязаные трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
6 пар на 1 год
Пояс предохранительный
1 изделие до износа
104
Работник, выполняющий работу по подаче сигналов
Комбинезон (или шлем для защиты от нетоксичной пыли)
1 изделие на 1 год
Сапоги резиновые
1 пара на 1 год
Плащ с капюшоном с кислотозащитной пропиткой
1 изделие на 3 года
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа "В-1"
1 изделие до износа
Постоянно занятым только на наружных работах в зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие по поясам
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
105
Работники фумигационных отрядов: водитель автомобиля, лаборант, начальник отряда, рабочий, старший специалист (агроном, инженер), старший техник, техник
Костюм (куртка+полукомбинезон/ или брюки) из хлопчатобумажной ткани с кислозащитной пропиткой
1 комплект на 1 год
Сапоги резиновые (или ботинки из натуральной кожи)
1 пара на 1 год
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) для защиты от действия минеральных удобрений и пестицидов
1 комплект на 1 год
Плащ ветрозащитный, водонепроницаемый с капюшоном с пленочным покрытием
1 изделие на 3 года
Берет суконный
1 изделие на 2 года
Перчатки резиновые, рукавицы брезентовые, рукавицы кислотощелочестойкие
6 пар на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа "В-1"
1 изделие до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
106
Рабочий, занятый работой по приемке, сортировке и браковке грязных и промасленных деталей
Костюм (куртка+полукомбинезон/ или брюки) из хлопчатобумажной ткани (или из смешанных тканей) с масловодоотталкивающей пропиткой для защиты от общих производственных загрязнений и механических воздействий
1 комплект на 1 год
Фартук из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей и кислотозащитной пропиткой
1 изделие дежурный
Сапоги из натуральной кожи или сапоги кирзовые
1 пара на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным покрытием (или брезентовым наладонником)

1 жылға 6 жұп
107
Автомобильдерді жөндеуші слесарь
Этилдендірілген бензинмен жұмыс істейтін автомобильдерді жөндеу жөніндегі жұмыстарды орындағанда:
Жалпы өндірістік ластанулар мен механикалық әсерлерден қорғайтын май мен су сіңдірмейтін (немесе аралас матадан) мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар) (немесе резеңкеленген немесе пленкамен өңделген қабаты бар су өтпейтін матадан тігілген көкірекшесі бар алжапқыш)
1 жылға 1 жинақ
(1 бұйым)
Жалпы өндірістік ластанулар мен механикалық әсерлерден қорғайтын май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 1 бұйым
Май-бензинге төзімді табаны бар табиғи былғарыдан тігілген етік
1 жылға 1 жұп
Поливинилхлорид (немесе брезент алақандығы бар) қалыңдатылған мақта мата қолғап (немесе поливинилхлорид (немесе полимер) қаптамасы бар тұтас тоқылған тоқыма қолғап)
1 жылға 12 жұп
Резеңке биялай немесе полимерлі материалдан қолғап
2 жылға 1 жұп
108
Слесарь-жөндеуші
Жасыл көшеттерді қорғау бойынша, өсімдіктерге улы химикаттар себу және бүрку үшін пайдаланылатын машиналарды, ыдыстар мен арнайы аппаратураны жөндеу жөніндегі жұмыстарды орындағанда:
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар (немесе аралас матадан) мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 1 бұйым
Табиғи былғарыдан тігілген бәтеңке. Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған
1 жылға 1 жұп
Поливинилхлорид (немесе брезент алақандығы бар) қалыңдатылған мақта мата қолғап (немесе поливинил-хлоридті (немесе полимер) қаптамасы бар тұтас тоқылған тоқыма қолғап)
1 жылға 12 жұп
Баскиім
1 жылға 1 бұйым
Қыс мезгілінде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген, астары ағытылмалы жылы костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жинақ белдеу
бойынша
Жылы поливинилхлорид (немесе полимер) қаптамасы бар тұтас тоқылған тоқыма биялай
1 жылға 2 жұп
Табиғи былғарыдан тігілген жылы етік
1 жұп белдеу
бойынша
Далада машина-трактор паркіне қызмет көрсету және жөндеу жөніндегі жұмыстарды орындағанда:
Жалпы өндірістік ластанулар мен механикалық әсерлерден қорғайтын май мен су сіңдірмейтін (немесе аралас матадан) мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 1 бұйым
Табиғи былғарыдан тігілген бәтеңке (немесе қысқа қонышты етік). Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған
1 жылға 1 жұп
Поливинилхлорид (немесе брезент алақандығы бар) қалыңдатылған мақта мата қолғап (немесе поливинил-хлоридті (немесе полимер) қаптамасы бар тұтас тоқылған тоқыма қолғап)

6 пар на 1 год
107
Слесарь по ремонту автомобилей
При выполнении работ по ремонту автомобилей, работающих на этилированном бензине:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из хлопчатобумажной ткани с (или из смешанных тканей) для защиты от общих производственных загрязнений и механических воздействий (или фартук водонепроницаемый из ткани прорезиненной (или из ткани с пленочным покрытием) с нагрудником)
1 комплект (1 изделие) на 1 год
Комбинезон из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой для защиты от общих производственных загрязнений и механических воздействий
1 изделие на 1 год
Сапоги из натуральной кожи на маслобензостойкой подошве
1 пара на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным покрытием (или брезентовым наладонником) (или перчатки кругловязаные трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
12 пар на 1 год
Перчатки резиновые (или перчатки из полимерных материалов)
1 пара на 2 года
108
Слесарь-ремонтник
При выполнении работ по ремонту машин, емкостей и специальной аппаратуры, используемых для опыления и опрыскивания растений ядохимикатами, по защите зеленых насаждений:
Комбинезон из хлопчатобумажной ткани (из смешанных тканей) с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 1 год
Ботинки из натуральной кожи. Подошва с масловодоотталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным покрытием (или брезентовым наладонником) (или перчатки кругловязаные трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
12 пар на 1 год
Головной убор
1 изделие на 1 год
На наружных работах в зимний период дополнительно:
Костюм (куртка+полукомбинезон/ или брюки) утепленный из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект по поясам
Перчатки кругловязаные трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием утепленные
2 пары на 1 год
Сапоги из натуральной кожи утепленные
1 пара по поясам
При выполнении работ по обслуживанию и ремонту машинно-тракторного парка в полевых условиях:
Комбинезон из хлопчатобумажной ткани (или из смешанных тканей) с масловодоотталкивающей пропиткой для защиты от общих производственных загрязнений и механических воздействий с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 1 год
Ботинки (или полусапоги) из натуральной кожи. Подошва с масловодоотталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным покрытием (или брезентовым наладонником) (или перчатки кругловязаные трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием

100
Көмекші жұмысшы
Тұнбаны әкету және сорғы станцияларынан лақтыру жұмыстарын орындағанда:
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+ шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Қос қабатты брезент алақандағы бар брезент қолғап
1 жылға 6 жұп
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Астары ағытылмалы, табиғи (немесе жасанды) теріден жасалған, май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақталы негізді қалың куртка
1 бұйым белдеу бойынша
Хлор, әк және коагулянт қоймасында жұмыс істегенде:
Шұға костюм (куртка+ шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған, табиғи былғарыдан жасалған бәтеңке (немесе етік).
1 жылға 1 жұп
Шұға қолғап
1 жылға 4 жұп
Резеңке биялай
1 жылға 3 жұп
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым тозғанша
101
Сынамаларды іріктеп алушы
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
Желден қорғайтын, су өткізбейтін жадағай
3 жылға 1 бұйым
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Астары ағытылмалы, табиғи (немесе жасанды) теріден жасалған, май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақталы негізді қалың куртка
2 жылға 1 бұйым
102
Шахта құдықтары мен сүзгілерді салу, тазарту және жөндеу жұмыстарымен айналысатын жұмысшы
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 1 бұйым
Поливинилхлорид (немесе полимер) алақандығы бар мақта матадан тігілген жылы қолғап
1 жылға 12 жұп
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Сақтандыру белдігі
1 бұйым кезекші
Қорғаныш шлем
1 бұйым кезекші
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Астары ағытылмалы, табиғи (немесе жасанды) теріден жасалған, май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақталы негізді қалың куртка.
1 бұйым белдеу бойынша
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1 бұйым белдеу бойынша
103
Ғимараттар мен құрылыстарды ағымдағы жөндеу және оларды күтіп-ұстау бойынша жұмысшы
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 1 бұйым
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Поливинилхлорид немесе полимер) алақандығы бар мақта матадан тігілген жылы қолғап
1 жылға 2 жұп
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
2 жылға 1 бұйым
Газоаэрозольді респиратор
1 жылға 1 бұйым
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Сақтандыру белдігі
3 жылға 1 бұйым
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Астары ағытылмалы, табиғи (немесе жасанды) теріден жасалған, май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақталы негізді қалың куртка.
3 жылға 1 бұйым
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
3 жылға 1 бұйым

100
Подсобный рабочий
При выполнении работ на вывозке ила и отбросов с насосных станций:
Костюм (куртка+ полукомбинезон/или брюки) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы брезентовые с двойным брезентовым наладонником
6 пар на 1 год
На наружных работах зимой дополнительно:
Куртка утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся, на натуральном (или искусственном) меху
1 изделие по поясам
При выполнении работ на складе хлора, извести и коагулянта:
Костюм (куртка+ полукомбинезон/или брюки) суконный
1 комплект на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи, с масловодоотталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы суконные
4 пары на 1 год
Перчатки резиновые
3 пары на 1 год
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
101
Пробоотборщик
Халат хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Плащ водонепроницаемый, ветрозащитный
1 изделие на 3 года
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Куртка утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся, на натуральном (или искусственном) меху
1 изделие на 2 года
102
Рабочий, занятый на работах по сооружению, очистке и ремонту шахтных колодцев и фильтров
Комбинезон из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или полимерным) наладонником
12 пар на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Пояс предохранительный
1 изделие дежурный
Шлем защитный
1 изделие дежурный
На наружных работах зимой дополнительно:
Куртка утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся, на натуральном (или искусственном) меху
1 изделие по поясам
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
103
Рабочий по обслуживанию и текущему ремонту здании и сооружении
Комбинезон из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или полимерным) наладонником
2 пары на 1 год
Очки защитные с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа "В-1"
1 изделие на 2 года
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
Пояс предохранительный
1 изделие на 3 года
На наружных работах зимой дополнительно:
Куртка утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся, на натуральном (или искусственном) меху
1 изделие на 3 года
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 3 года

1 жылға 4 жұп
Хлорлы жабдықтарды жөндеу жөніндегі жұмыстарды орындау кезінде:
Костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған табиғи былғарыдан жасалған бәтеңке (немесе етік)
1 жылға 1 жұп
Жүннен тоқылған қолғап
1 жылға 6 жұп
Противогаз
1 бұйым тозғанша
106
Ағынды суларды айдау бойынша гидротехникалық жабдықтарды, сорғыларды жөндеу жөніндегі жөндеуші-слесарь
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+ шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 2 жинақ
Поливинилхлорид (немесе полимер) алақандығы бар мақта матадан тігілген жылы қолғап
1 жылға 2 жұп
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Резеңке биялай
1 жылға 3 жұп
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
2 жылға 1 бұйым
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Астары ағытылмалы, табиғи (немесе жасанды) теріден жасалған, май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақталы негізді қалың куртка.
3 жылға 1 бұйым
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
3 жылға 1 бұйым
107
Азығушы-құюшы; хлораторлық қондырғы операторы; коагулянтшы
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
Шұға костюм (куртка+ шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Су өткізбейтін резеңкеленген мақта матадан тігілген (немесе пленкалы қаптамасы матадан тігілген) алжапқыш
1 жылға 1 бұйым
Шұға қолғап
1 жылға 4 жұп
Резеңке биялай
1 жылға 3 жұп
Противогаз
1 бұйым тозғанша
Хлорды қайта құю жөніндегі жұмыстарды орындау кезінде ағызушы-құюшыға:
Шұға костюм (куртка+ шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған, табиғи былғарыдан жасалған бәтеңке (немесе етік).
1 жылға 1 жұп
Жүннен тоқылған қолғап
1 жылға 6 жұп
Түтікті противогаз
1 бұйым тозғанша
108
Ағаш шебері
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+ шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Су өткізбейтін резеңкеленген мақта матадан тігілген (немесе пленкалы қаптамасы матадан тігілген) алжапқыш
1 жылға 1 бұйым
Поливинилхлорид (немесе полимер) алақандығы бар мақта матадан тігілген жылы қолғап
1 жылға 3 жұп
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Астары ағытылмалы, табиғи (немесе жасанды) теріден жасалған, май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақталы негізді қалың куртка
3 жылға 1 бұйым
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
3 жылға 1 бұйым

4 пары наи 1 год
При выполнении работ по ремонту хлорного оборудования:
Костюм (куртка+полукомбинезон /или брюки)
1 комплект на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи, с масловодоотталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы шерстяные
6 пар на 1 год
Противогаз
1 изделие до износа
106
Слесарь-ремонтник по ремонту гидротехнических сооружений, насосов по перекачке сточных вод
Костюм (куртка+ полукомбинезон/или брюки) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
2 комплекта на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или полимерным) наладонником
2 пары на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Перчатки резиновые
3 пары на 1 год
Очки защитные с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа "В-1"
1 изделие, на 2 года
На наружных работах зимой дополнительно:
Куртка утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой. Подкладка отстегивающаяся, на натуральном (или искусственном) меху
1 изделие на 3 года
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 3 года
107
Сливщик-разливщик; оператор хлораторной установки; коагулянщик
Халат хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) суконный
1 комплект на 1 год
Фартук водонепроницаемый из прорезиненной хлопчатобумажной ткани (или из ткани с пленочным покрытием)
1 изделие на 1 год
Рукавицы суконные
4 пары на 1 год
Перчатки резиновые
3 пары на 1 год
Противогаз
1 изделие до износа
Сливщику-разливщику при выполнении работы по переливу хлора:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) суконный
1 комплект на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи, с масловодоотталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы шерстяные
6 пар на 1 год
Противогаз шланговый
1 изделие до износа
108
Столяр
Костюм (куртка+ полукомбинезон/или брюки) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Фартук водонепроницаемый из прорезиненной хлопчатобумажной ткани (или из ткани с пленочным покрытием)
1 изделие на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или полимерным) наладонником
3 пары на 1 год
Очки защитные с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа "В-1"
1 изделие до износа
На наружных работах зимой дополнительно:
Куртка утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся, на натуральном (или искусственном) меху
1 изделие на 3 года
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 3 года

109
Электр жабдықтарын жөндеу және оларды күтіп-ұстау жөніндегі электромонтер
Мақта матадан тігілген шолақ комбинезон
1 жылға 1 бұйым
Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, табиғи былғарыдан жасалған бәтеңке (немесе етік)
1 жылға 1 жұп
Поливинилхлорид (немесе полимер) алақандығы бар мақта матадан тігілген жылы қолғап
1 жылға 12 жұп
Диэлектрлік биялай
1 жұп кезекші
Диэлектрлік кебіс
1 жұп кезекші
Ашық жердегі су құбыры-кәріз құрылыстарын күтіп-ұстау және жөндеуде үнемі жұмыс істегенде қосымша:
Астары ағытылмалы, табиғи (немесе жасанды) теріден жасалған, май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақталы негізді қалың куртка.
1 бұйым белдеу бойынша
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1 бұйым белдеу бойынша
Резеңке табанды пима
1 жұп белдеу бойынша
Пимаға арналған кебіс
2 жылға 1 жұп
Жетекшілер мен мамандар
110
Ауысымда жұмыс істейтін инженер; шебер; аудан бастығы; қызмет бастығы; учаске бастығы; техник
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+ шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Желден қорғайтын, су өткізбейтін жадағай
3 жылға 1 бұйым
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Астары ағытылмалы, табиғи (немесе жасанды) теріден жасалған, май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақталы негізді қалың куртка
1 бұйым белдеу бойынша
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1 бұйым белдеу бойынша
Резеңке табанды пима
1 жұп белдеу бойынша
Пимаға арналған кебіс
2 жылға 1 жұп
Тұрғын үй шаруашылығы
111
От жағушы
От сіңдірмейтін алжапқыш
1 жылға 1 бұйым
Поливинилхлорид (немесе полимер) алақандығы бар мақта матадан тігілген жылы қолғап
1 жылға 3 жұп
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 жылға 1 бұйым
Мақта матадан тігілген баскиім (кепи немесе берет)
1 жылға 1 бұйым
112
Байланыс жабдықтарының монтажшысы
Лифтілерді диспетчерлеу кезінде:
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 1 бұйым
Поливинилхлорид (немесе полимер) алақандығы бар мақта матадан тігілген жылы қолғап
1 жылға 12 жұп
Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған, табиғи былғарыдан жасалған бәтеңке (немесе етік)
1 жылға 1 жұп
Сақтандыру белдігі
1 бұйым кезекші
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша

109
Электромонтер по ремонту и обслуживанию электрооборудования
Полукомбинезон хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи, с масловодоотталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором
1 пара на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или полимерным) наладонником
12 пар на 1 год
Перчатки диэлектрические
1 пара дежурные
Галоши диэлектрические
1 пара дежурные
При постоянной работе по обслуживанию и ремонту водопроводно-канализационных сооружений на открытом воздухе дополнительно:
Куртка утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся, на натуральном (или искусственном) меху
1 изделие по поясам
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Валенки на резиновой подошве
1 пара по поясам
Галоши на валенки
1 пара на 2 года
Руководители и специалисты
110
Инженер, работающий в смене; мастер; начальник района; начальник службы; начальник участка; техник
Костюм (куртка+ полукомбинезон/или брюки) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Плащ водонепроницаемый, ветрозащитный
1 изделие на 3 года
На наружных работах зимой дополнительно:
Куртка утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся, на натуральном (или искусственном) меху
1 изделие по поясам
Брюки, утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Валенки на резиновой подошве
1 пара по поясам
Галоши на валенки
1 пара на 2 года
Жилищное хозяйство
111
Истопник
Фартук с огнезащитной пропиткой
1 изделие на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или полимерным) наладонником
3 пары на 1 год
Очки защитные с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа "В-1"
1 изделие на 1 год
Головной убор (кепи или берет) из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
112
Монтажник оборудования связи
При диспетчеризации лифтов:
Комбинезон из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или полимерным) наладонником
12 пар на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи, с масловодоотталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Пояс предохранительный
1 изделие дежурный
Каска защитная
1 изделие до износа

9. Орта білім, арнайы орта білім және спорт
мекемелерінің қызметкерлеріне
1
Пән (мамандықтар) бойынша оқытушы
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға
1 бұйым
Жұмыстарды орындау кезінде, қосымша:
Дербес компьютермен жұмыс істеуге арналған пішінсіз қаптамасы бар қорғаныш көзілдірік
1 бұйым
тозғанша
2
Жаттықтырушы
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға
1 бұйым
3
Зертханашы
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға
2 бұйым
Сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы былғары туфли (немесе сабо)
1 жылға
1 жұп
Мақта матадан тігілген кепи (немесе берет)
1 жылға
2 бұйым
Нүктелі поливинилхлорид (немесе полимер) қаптамасы бар тұтас тоқылған тоқыма биялай
1 жылға
6 жұп
Жұмыстарды орындау кезінде, қосымша:
ДК-мен жұмыс істеуге арналған пішінсіз қаптамасы бар қорғаныш көзілдірік
1 бұйым
тозғанша
Газоаэрозольге қарсы респиратор
1 бұйым
тозғанша
Химиялық төзімді, қорғаныш биялай
1 жұп
тозғанша
Ашық түрде жасалған қорғаныш көзілдірік
1 бұйым
тозғанша
Бір рет пайдаланылатын полиэтилен жеңдер
1 жылға
100 жұп
Химиялық төзімді (немесе полиэтилен) қорғаныш алжапқыш
1 бұйым
тозғанша
4
Жабдықтарға қызмет көрсету инженері
Мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Мақта матадан тігілген кепи (немесе берет)
1 жылға
1 бұйым
Сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы былғары қонышсыз бәтеңке (немесе туфли)
1 жылға
1 жұп
Нүктелі поливинилхлорид (немесе полимер) қаптамасы бар тоқыма биялай
1 жылға
6 жұп
Поливинилхлорид (немесе брезент) алақандығы бар мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға
2 жұп
Қыста сыртта жұмыстарды орындау кезінде, қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың куртка. Астары ағытылмалы, табиғи (немесе жасанды) теріден жасалған
1 бұйым
белдеу
бойынша
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар (немесе шолақ комбинезон)
1 бұйым
белдеу
бойынша
Май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы табиғи былғары қалың бәтеңке (немесе қонышсыз бәтеңке, етік)
1 жылға
1 жұп
Тұтас тоқылған тоқыма баскиім
1 жылға
1 бұйым
Жұмыстарды орындау кезінде, қосымша:
"В-1" типті жарық сүзгісі бар минералды беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым
тозғанша
Газоаэрозольге қарсы респиратор
1 бұйым
тозғанша
Каскетка (немесе қорғаныш каска)
3 жылға
1 бұйым
5
Менеджер
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға
1 бұйым
Сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы былғары туфли (немесе сабо)
1 жылға
1 жұп
Тұтас тоқылған тоқыма биялай
1 жылға
4 жұп
Жұмыстарды орындау кезінде, қосымша:
ДК-мен жұмыс істеуге арналған пішінсіз қаптамасы бар қорғаныш көзілдірік
1 бұйым
тозғанша
6
Мұрағатшы
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға
1 бұйым
Сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы былғары туфли (немесе сабо)
1 жылға
1 жұп
Мақта матадан тігілген кепи (немесе берет)
1 жылға
1 бұйым
Тұтас тоқылған тоқыма биялай
1 жылға
6 жұп
Жұмыстарды орындау кезінде, қосымша:
ДК-мен жұмыс істеуге арналған пішінсіз қаптамасы бар қорғаныш көзілдірік
1 бұйым
тозғанша
Газоаэрозольге қарсы респиратор
1 бұйым
тозғанша
7
Кітапхана меңгерушісі
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға
1 бұйым
Сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы былғары туфли (немесе сабо)
1 жылға
1 жұп
Мақта матадан тігілген кепи (немесе берет)
1 жылға
1 бұйым
Тұтас тоқылған тоқыма биялай
1 жылға
6 жұп
Жұмыстарды орындау кезінде, қосымша:
ДК-мен жұмыс істеуге арналған пішінсіз қаптамасы бар қорғаныш көзілдірік
1 бұйым
тозғанша
Газоаэрозольге қарсы респиратор
1 бұйым
тозғанша
8
Әдіскер
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға
1 бұйым
Жұмыстарды орындау кезінде, қосымша:
ДК-мен жұмыс істеуге арналған пішінсіз қаптамасы бар қорғаныш көзілдірік
1 бұйым
тозғанша
9
Өндірістік білім беру шебері
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға
1 бұйым
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар) немесе комбинезон
1 жылға
1 жинақ
Сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы былғары қонышсыз бәтеңке (немесе туфли)
1 жылға
1 жұп
Мақта матадан тігілген кепи (немесе берет)
1 жылға
1 бұйым
Тұтас тоқылған тоқыма биялай
1 жылға
12 жұп
Жұмыстарды орындау кезінде, қосымша:
ДК-мен жұмыс істеуге арналған пішінсіз қаптамасы бар қорғаныш көзілдірік
1 бұйым
тозғанша
Газоаэрозольге қарсы респиратор
1 бұйым
тозғанша

9. Работникам среднеобразовательных, среднеспециальных и спортивных учреждений
1
Учитель по дисциплинам (специальности)
Халат из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
При выполнении работ, дополнительно:
Очки защитные с антибликовым покрытием для работы с ПК
1 изделие до износа
2
Тренер
Халат из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
3
Лаборант
Халат из хлопчатобумажной ткани
2 изделия на 1 год
Туфли (или сабо) кожаные, с противоскользящим и износостойким протектором
1 пара на 1 год
Кепи (или берет) из хлопчатобумажной ткани
2 изделия на 1 год
Перчатки кругловязаные, трикотажные с точечным поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
6 пар на 1 год
При выполнении работ, дополнительно:
Очки защитные с антибликовым покрытием для работы с ПК
1 изделие до износа
Респиратор противоаэрозольный
1 изделие до износа
Перчатки химостойкие, защитные
1 пара до износа
Очки защитные, открытого исполнения
1 изделие до износа
Нарукавники одноразовые, полиэтиленовые
100 пар на 1 год
Фартук защитный, химостойкий (или полиэтиленовый)
1 изделие до износа
4
Инженер обслуживания оборудования
Костюм (куртка+полукомбинезон/брюки) из хлопчатобумажной ткани
1 комплект на 1 год
Кепи (или берет) из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
Полуботинки (или туфли) кожаные износостойкие с противоскользящим и износостойким протектором
1 пара на 1 год
Перчатки трикотажные с точечным поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
6 пар на 1 год
Рукавицы хлопчатобумажные с Поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником
2 пар на 1 год
При организации наружных работ в зимний период, дополнительно:
Куртка, утепленная из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой. Подкладка отстегивающаяся, на натуральном (или искусственном) меху
1 изделие по поясам
Брюки (или полукомбинезон) утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Ботинки (или полуботинки, сапоги) утепленные из натуральной кожи, с масловодоотталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором
1 пара на 1 год
Шапка кругловязаная, трикотажная
1 изделие на 1 год
При выполнении работ, дополнительно:
Очки с минеральным неупрочненным стеклом со светофильтрами "В-1"
1 изделие до износа
Респиратор противоаэрозольный
1 изделие до износа
Каскетка (или каска защитная)
1 изделие на 3 года
5
Менеджер
Халат из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
Туфли (или сабо) кожаные, с противоскользящим и износостойким протектором
1 пара на 1 год
Перчатки кругловязаные, трикотажные
4 пары на 1 год
При выполнении работ, дополнительно:
Очки защитные с антибликовым покрытием для работы с персональным компьютером
1 изделие до износа
6
Архивариус
Халат из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
Туфли (или сабо) кожаные, с противоскользящим и износостойким протектором
1 пара на 1 год
Кепи (или берет) из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
Перчатки кругловязаные, трикотажные
6 пар на 1 год
При выполнении работ, дополнительно:
Очки защитные с антибликовым покрытием для работы с персональным компьютером
1 изделие до износа
Респиратор противоаэрозольный
1 изделие до износа
7
Заведующий библиотекой
Халат из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
Туфли (или сабо) кожаные, с противоскользящим и износостойким протектором
1 пара на 1 год
Кепи (или берет) из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
Перчатки кругловязаные, трикотажные
6 пар на 1 год
При выполнении работ, дополнительно:
Очки защитные с антибликовым покрытием для работы с персональным компьютером
1 изделие до износа
Респиратор противоаэрозольный
1 изделие до износа
8
Методист
Халат из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
При выполнении работ, дополнительно:
Очки защитные с антибликовым покрытием для работы с персональным компьютером
1 изделие до износа
9
Мастер производственного обучения
Халат из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
Костюм (куртка+брюки) или комбинезон из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Полуботинки (или туфли) кожаные, с противоскользящим и износостойким протектором
1 пара на 1 год
Кепи (или берет) из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
Перчатки кругловязаные, трикотажные
12 пар на 1 год
При выполнении работ, дополнительно:
Очки защитные с антибликовым покрытием для работы с персональным компьютером
1 изделие до износа
Респиратор противоаэрозольный
1 изделие до износа

100
Сынамаларды іріктеп алушы
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген костюм (куртка +шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Қатты тұмсықты былғарыдан жасалған бәтеңке (немесе етік)
1 жылға
1 жұп
Құрама қолғап
1 жылға
24 жұп
Көкірекшесі бар резеңке алжапқыш
1 жылға
2-бұйым
Резеңке биялай
1 жылға
4 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым
тозғанша
Каскамен бірге шлем астынан киетін баскиім
1 бұйым
тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шыны көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Каскаға бекітілетін шуылға қарсы құлақша (немесе шуылға қарсы жапсырма)
1 бұйым
(1 жұп)
тозғанша
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым
тозғанша
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген жылы куртка
1 бұйым
белдеу
бойынша
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген жылы шалбар
1 бұйым
белдеу
бойынша
Резеңке табанды пима
1 жұп
белдеу
бойынша
101
Жер бетіндегі қазба жұмыстарын жүргізуші
Су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға
1 бұйым
Қатты тұмсықты былғарыдан жасалған бәтеңке
1 жылға
1 жұп
Полимермен қапталған биялай
1 жылға
24 жұп
Құрама қолғап
1 жылға
12 жұп
Қыста қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген жылы куртка
1 бұйым
белдеу
бойынша
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген жылы шалбар
1 бұйым
белдеу
бойынша
Жылы ішкиім
1 жылға
2 жинақ
Резеңке табанды пима (немесе қатты тұмсықты жылы былғарыдан жасалған бәтеңке)
1 жұп
белдеу
бойынша
Бір немесе үш қабатты жылы астары бар шлем астынан киетін баскиім
1 бұйым
белдеу
бойынша
Астары жүннен жасалған аязға төзімді қорғаныш қабаты бар биялай
4 жұп
белдеу
бойынша
Жабдықтар мен материалдарды жеткізу
жөніндегі жұмыстарды орындағанда:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген куртка
1 жинақ
белдеу
бойынша
102
Такелажшы
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген костюм (куртка +шолақ комбинезон немесе шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Қатты тұмсықты былғарыдан жасалған бәтеңке (немесе етік)
1 жылға
1 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым
тозғанша
Каскамен бірге шлем астынан киетін баскиім
1 бұйым
тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шыны көзілдірік
1 бұйым
тозғанша
Шуылға қарсы жапсырма
1 бұйым
тозғанша
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым
тозғанша
Құрама қолғап
1 жылға
24 жұп
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген жылы куртка
1 жылға
1 бұйым
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген жылы шалбар
1 бұйым,
белдеу
бойынша
Резеңке табанды пима (немесе қатты тұмсықты былғары қалың етік)
1 жұп
белдеу
бойынша
Бір немесе үш қабатты жылы астары бар шлем астынан киетін жылы баскиім
1 жылға
1 бұйым
Астары жүннен жасалған аязға төзімді қорғаныш қабаты бар биялай
1 жылға
4 жұп
Жылы ішкиім
1 жылға
2 жинақ
Озокерит және озокерит өнімдері өндірісі

100
Пробоотборщик
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Ботинки (или сапоги) кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы комбинированные
24 пары на 1 год
Фартук прорезиненный с нагрудником
2 изделие на 1 год
Перчатки резиновые
4 пары на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
Подшлемник под каску
1 изделие на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа "В-1"
1 изделие до износа
Наушники противошумные с креплением на каску (или вкладыши противошумные)
1 изделие (1 пара) до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
На наружных работах зимой дополнительно:
Куртка, утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Валенки на резиновой подошве
1 пара по поясам
101
Проходчик на поверхностных работах
Комбинезон из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 1 год
Ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Перчатки с полимерным покрытием
24 пары на 1 год
Перчатки комбинированные
12 пар на 1 год
Зимой дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Белье нательное утепленное
2 комплекта на 1 год
Валенки на резиновой подошве (или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском)
1 пара по поясам
Подшлемник утепленный с однослойным или трехслойным утеплителем
1 изделие по поясам
Перчатки с защитным покрытием, морозостойкие с шерстяными вкладышами
4 пары на 1 год
При выполнении работ по доставке оборудования и материалов
Костюм из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
102
Такелажник
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Ботинки (или сапоги) кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
Подшлемник под каску
1 изделие до износа
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа "В-1"
1 изделие до износа
Вкладыши противошумные
1 пара до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Рукавицы комбинированные
24 пары на 1 год
На наружных работах зимой дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 1 год
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Валенки на резиновой подошве (или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском)
1 пара по поясам
Подшлемник утепленный с однослойным или трехслойным утеплителем
1 изделие на 1 год
Перчатки с защитным покрытием, морозостойкие с шерстяными вкладышами
4 пары на 1 год
Белье нательное утепленное
2 комплекта на 1 год
Производство озокерита и озокеритовой продукции

129
Кептіруші
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға
1 бұйым
Қатты тұмсықты былғары (немесе резеңке етік) бәтеңке (немесе етік)
1 жылға
1 жұп
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген берет
1 жылға
1 бұйым
Полимерлік қаптамасы бар биялай (немесе су өткезбейтін мақта матадан тігілген қолғап)
1 жылға
24 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым
тозғанша
Касканың астынан киетін баскиім
1 жылға
1 бұйым
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілген шыны көзілдірік
1 бұйым
тозғанша
Каскаға бекітілетін шуылға қарсы құлақша (немесе шуылға қарсы жапсырма)
1 бұйым
(1 жұп)
тозғанша
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым
тозғанша
130
Кезекші және жабдықтарды жөндеу жөніндегі электрслесарь (слесарь)
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген костюм (куртка +шолақ комбинезон немесе шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Қатты тұмсықты былғарыдан жасалған бәтеңке (немесе резеңке етік)
1 жылға
1 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым
тозғанша
Касканың астынан киетін баскиім
1 жылға
1 бұйым
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілген шыны көзілдірік
1 бұйым
тозғанша
Каскаға бекітілетін шуылға қарсы құлақша(немесе шуылға қарсы жапсырма)
1 бұйым
(1 жұп)
тозғанша
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым
тозғанша
Құрақ қолғап
1 жылға
24 жұп
Диэлектрлік биялай
1 жұп
тозғанша
Диэлектрлік кебіс
1 жұп
тозғанша
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген жылы куртка
1 бұйым
белдеу
жөніндегі
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген жылы шалбар
1 бұйым
белдеу
жөніндегі
Резеңке табанды пима
1 жұп
белдеу
бойынша
Зертханалар
131
Кварц үрлеуші
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген халат
1 жылға
1 бұйым
Жеңдік
1 жылға
1 жұп
Қатты тұмсықты былғарыдан жасалған бәтеңке (немесе резеңке етік)
1 жылға
1 жұп
Полимерлік қаптамасы бар биялай
1 жылға
24 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым
тозғанша
Касканың астынан киетін баскиім
1 жылға
1 бұйым
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілген шыны көзілдірік
1 бұйым
тозғанша
Каскаға бекітілетін шуылға қарсы құлақша (немесе шуылға қарсы жапсырма)
1 бұйым
тозғанша
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым
тозғанша
132
Химиялық талдау зертханашысы; ыдыстар мен ампулаларды жуушы
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген халат
1 жылға
1 бұйым
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген костюм (куртка +шолақ комбинезон немесе шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Полимерлік материалдан жасалған жеңдік
1 жұп
кезекші
Өндіріске арналған резеңке биялай
1 бұйым
кезекші
Қышқылдан қорғайтын мақта матадан тігілген халат
1 жылға
1 бұйым
Химия өнеркәсібінің жұмыскерлері үшін орамал (немесе қалпақ)
1 жылға
1 бұйым
Май мен бензинге төзімді табаны бар қатты тұмсықты былғары шолақ етік
1 жылға
1 жұп
Резеңке алжапқыш
1 жылға
1 бұйым
Қышқылға төзімді резеңке биялай
1 бұйым
кезекші
Ішкиім
2 жылға
1 жинақ
Қатты тұмсықты былғары етік (немесе резеңке етік)
1 жылға
1 жұп
Қышқылсілтіден қорғайтын биялай (немесе полимерлік қаптамасы бар биялай)
1 жылға
24 жұп
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілген шыны көзілдірік
1 бұйым
тозғанша
Газоаэрозольді респиратор (немесе противогаз)
1 бұйым
тозғанша
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген жылы куртка
1 бұйым
белдеу
бойынша
Табаны май мен бензинге берік, қатты тұмсықты жылы былғарыдан жасалған бәтеңке
1 жұп
белдеу
бойынша

129
Сушильщик
Комбинезон из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 1 год
Ботинки (или сапоги) кожаные с (или сапоги резиновые) с жестким подноском
1 пара на 1 год
Берет из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 1 год
Перчатки с полимерным покрытием (или рукавицы из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой )
24 пары на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
Подшлемник под каску
1 изделие на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа "В-1"
1 изделие до износа
Наушники противошумные с креплением на каску (или вкладыши противошумные)
1 изделие (1 пара) до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
130
Электрослесарь (слесарь) дежурный и по ремонту оборудования
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Ботинки кожаные с жестким подноском (или сапоги резиновые с жестким подноском)
1 пара на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
Подшлемник под каску
1 изделие на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа "В-1"
1 изделие до износа
Наушники противошумные с креплением на каску (или вкладыши противошумные)
1 изделие (1 пара) до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Рукавицы комбинированные
24 пары на 1 год
Перчатки диэлектрические
1 пара до износа
Калоши диэлектрические
1 пара до износа
На наружных работах зимой дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Валенки на резиновой подошве
1 пара, по поясам
Лаборатории
131
Кварцедув
Халат из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 1 год
Нарукавники
1 пара на 1 год
Ботинки кожаные с жестким подноском (или сапоги резиновые с жестким подноском)
1 пара на 1 год
Перчатки с полимерным покрытием
24 пары на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
Подшлемник под каску
1 изделие на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа "В-1"
1 изделие до износа
Наушники противошумные с креплением на каску (или вкладыши противошумные)
1 изделие (1 пара) до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
132
Лаборант химического анализа; мойщик посуды и ампул
Халат из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 1 год
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Нарукавники из полимерных материалов
1 пара дежурные
Перчатки резиновые промышленного назначения
1 изделие дежурные
Халат из ткани хлопчатобумажной с кислотозащитной пропиткой
1 изделие на 1 год
Косынки (или колпак) для работников химической промышленности
1 изделие на 1 год
Полуботинки кожаные с металлическим подноском на маслобензостойкой подошве
1 пара на 1 год
Фартук прорезиненный
1 изделие на 1 год
Перчатки резиновые кислостойкие
1 изделие, дежурные
Белье нательное
2 комплекта на 1 год
Сапоги кожаные (или сапоги резиновые) с жестким подноском
1 пара на 1 год
Перчатки кислотощелочезащитные (или перчатки с полимерным покрытием)
24 пары на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа "В-1"
1 изделие до износа
Респиратор газоаэрозольный (или противогаз)
1 изделие до износа
На наружных работах зимой дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Ботинки утепленные кожаные с жестким подноском на маслобензостойкой подошве
1 пара на 1 год

135
Шыны үрлеуші
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген алжапқыш
1 жылға
1 бұйым
Мақта матадан қолғап
1 жылға
24 жұп
Қатты тұмсықты былғарыдан жасалған бәтеңке (немесе резеңке етік)
1 жылға
1 жұп
Полимерлік қаптамасы бар биялай
1 жылға
24 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым
тозғанша
Касканың астынан киетін баскиім
1 жылға
1 бұйым
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілген шыны көзілдірік
1 бұйым
тозғанша
Полимерлік материалдан жасалған жеңдік
1 жұп
кезекші
Каскаға бекітілетін шуылға қарсы құлақша (немесе шуылға қарсы жапсырма)
1 бұйым
(1 жұп)
тозғанша
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым
тозғанша
Отрядтардағы, партиялардағы және ғылыми зерттеу кемелеріндегі геофизикалық және инженерлік-геологиялық жұмыстар
136
Каботаж кемесінің матросы; іштен жанатын қозғалтқыштар машинисі; компрессорлық құрылғы машинисі; каротажды станция көтергішінің машинисі; геофизикалық аппаратураны баптаушы; геофизикалық жұмыстардағы жұмысшы; бақылау-өлшеу аспаптары мен автоматика жөніндегі слесарь; көмекші жұмысшы
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген костюм (куртка +шолақ комбинезон немесе шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Суланбайтын жадағай
3 жылға
1 бұйым
Қатты тұмсықты былғары етік (немесе резеңке етік)
1 жылға
1 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым
тозғанша
Касканың астынан киетін баскиім
1 жылға
1 бұйым
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілген шыны көзілдірік
1 бұйым
тозғанша
Каскаға бекітілетін шуылға қарсы құлақша (немесе шуылға қарсы жапсырма)
1 бұйым
(1 жұп)
тозғанша
Газоаэрозольді респиратор (немесе противогаз)
1 бұйым
тозғанша
Шұға шұлғау
1 жылға
4 жұп
Құрақ қолғап
1 жылға
24 жұп
Резеңке биялай
1 жұп
тозғанша
Қыста қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген костюм (куртка +шолақ комбинезон немесе шалбар)
1 жинақ
белдеу
бойынша
Шолақ тон (немесе тері шолақ пальто)
1 бұйым
белдеу
бойынша
Құлақшын
1 бұйым
белдеу
бойынша
Тоқымалы шлем астынан киетін жүн баскиім
1 бұйым
белдеу
бойынша
Тері қолғап
1 жұп
белдеу
бойынша
Жылы қолғап
1 жұп
белдеу
бойынша
Резеңке табанды пима
1 жұп
белдеу
бойынша
Жетекшілер мен мамандар
137
Партия, отряд, станция бастығы; геофизик, геодезист; геолог; инженер; техник; шебер; механик
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген костюм (куртка +шолақ комбинезон немесе шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Суланбайтын жадағай
3 жылға
1 бұйым
Қатты тұмсықты былғары етік (немесе резеңке етік)
1 жылға
1 жұп
Полимерлік қаптамасы бар биялай
1 жылға
24 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым
тозғанша
Касканың астынан киетін баскиім
1 жылға
1 бұйым
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілген шыны көзілдірік
1 бұйым
тозғанша
Каскаға бекітілетін шуылға қарсы құлақша (немесе шуылға қарсы жапсырма)
1 бұйым
(1 жұп)
тозғанша
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым
тозғанша
Шұға шұлғау
1 жылға
4 жұп
Құрақ қолғап
1 жылға
24 жұп
Қыста қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген костюм (куртка +шолақ комбинезон немесе шалбар)
1 жинақ
белдеу
бойынша
Шолақ тон (немесе тері шолақ пальто)
1 бұйым
белдеу
бойынша
Құлақшын
1 бұйым
белдеу
бойынша
Тоқымалы шлем астынан киетін жүн баскиім
1 бұйым
белдеу
бойынша
Тері қолғап
1 жұп
белдеу
бойынша
Жылы қолғап
1 жұп
белдеу
бойынша
Резеңке табанды пима (немесе қатты тұмсықты былғары етік)
1 жұп
тозғанша
Бір қабатты немесе үш қабатты астары бар каскамен бірге шлем астынан киетін жылы баскиім
1 бұйым
белдеу
бойынша
Астары жүннен жасалған аязға төзімді қорғаныш қабаты бар биялай
1 жылға
1 жұп
Жылы ішкиім
1 жылға
2 жинақ
Су астында тұратын суасты аппараттары мен терең суға арналған
сүңгуір кешендері пайдаланылатын континенттік қайраңдағы
сүңгуір және суасты – техникалық жұмыстар

135
Стеклодув
Фартук из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 1 год
Рукавицы хлопчатобумажные
24 пары
на 1 год
Ботинки кожаные (или сапоги резиновые) с жестким подноском
1 пара на 1 год
Перчатки с полимерным покрытием
24 пары на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
Подшлемник под каску
1 изделие на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа "В-1"
1 изделие до износа
Нарукавники из полимерных материалов
1 пара дежурные
Наушники противошумные с креплением на каску (или вкладыши противошумные)
1 изделие (1 пара) до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Геофизические и инженерно-геологические работы в отрядах, партиях и на научно-исследовательских судах
Рабочие
136
Каботажник; машинист двигателей внутреннего сгорания; машинист компрессорных установок; машинист подъемника каротажной станции; наладчик геофизической аппаратуры; рабочий на геофизических работах; слесарь по контрольно – измерительным приборам и автоматике; подсобный рабочий
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Плащ непромокаемый
1 изделие на 3 года
Сапоги кожаные (или сапоги резиновые с жестким подноском
1 пара на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
Подшлемник под каску
1 изделие на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа
1 изделие до износа
Наушники противошумные с креплением на каску (или вкладыши противошумные)
1 изделие (1 пара) до износа
Респиратор газоаэрозольный (или противогаз)
1 изделие до износа
Портянки суконные (или носки шерстяные)
4 пары на 1 год
Рукавицы комбинированные
24 пары на 1 год
Перчатки резиновые
1 пара до износа
Зимой дополнительно:
Костюм утепленный из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект, по поясам
Полушубок (или меховое полупальто)
1 изделие, по поясам
Шапка – ушанка
1 изделие, по поясам
Подшлемник трикотажный шерстяной
1 изделие, по поясам
Рукавицы меховые
1 пара, по поясам
Рукавицы теплые
1 пара по поясам
Валенки на резиновой подошве
1 пара, по поясам
Руководители и специалисты
137
Начальник партии, отряда, станции; геофизик; геодезист; геолог; инженер; техник; мастер; механик
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Плащ непромокаемый
1 изделие на 3 года
Сапоги кожаные (или сапоги резиновые) с жестким подноском)
1 пара на 1 год
Перчатки с полимерным покрытием
24 пары на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
Подшлемник под каску
1 изделие на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа "В-1"
1 изделие до износа
Наушники противошумные с креплением на каску (или вкладыши противошумные)
1 изделие (1 пара) до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Портянки суконные (или носки шерстяные)
4 пары на 1 год
Рукавицы комбинированые
24 пары на 1 год
Зимой дополнительно:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект по поясам
Полушубок (или меховое полупальто)
1 изделие по поясам
Шапка – ушанка
1 изделие по поясам
Подшлемник трикотажный шерстяной
1 изделие по поясам
Рукавицы меховые
1 изделие по поясам
Рукавицы теплые
1 изделие по поясам
Валенки на резиновой подошве(или сапоги кожаные утепленные с жестким подноском)
1 изделие по поясам
Подшлемник утепленный ( с однослойным или трехслойным утеплителем)
1 изделие по поясам
Перчатки с защитным покрытием, морозостойкие с шерстяными вкладышами
4 пары на 1 год
Белье нательное утепленное
2 комплекта на 1 год
Водолазные и подводно-технические работы с использованием обитаемых подводных аппаратов и глубоководных водолазных комплексов на континентальном шельфе

141
Қызуды оқшаулаудағы оқшаулаушы; тас қалаушы; пешші; ағаш шебері; фрутерлеуші (қышқылды тежеуші)
Мұнай және газ аппаратурасы мен жабдықтарын жөндеуде үнемі жұмыс істегенде:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+ комбинезон немесе шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Қызуға төзімді асбест костюм
1 жинақ
кезекші
Брезент алжапқыш
1 жылға
1 бұйым
Қатты тұмсықты былғарыдан жасалған бәтеңке (немесе етік)
1 жылға
1 жұп
Брезент қолғап
1 жылға
24 жұп
Полимерлік қаптамасы бар биялай
1 жылға
24 жұп
Қызуға төзімді қорғаныш каска
1 бұйым
тозғанша
Каска астынан киетін қызуға төзімді баскиім
1 жылға
1 бұйым
Қорғаныш қалқанша (каскаға бекітілетін) (немесе "В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілген шыны көзілдірік)
1 бұйым
тозғанша
Каскаға бекітілетін шуылға қарсы құлақша (немесе шуылға қарсы жапсырма)
1 бұйым
(1 жұп)
тозғанша
Газоаэрозольді респиратор (немесе противогаз)
1 бұйым
тозғанша
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген жылы куртка
1 бұйым
белдеу
бойынша
Қызуды оқшаулаудағы оқшаулаушыларға қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген жылы шалбар
1 бұйым
белдеу
бойынша
Резеңке табанды пима
1 жұп
белдеу
бойынша
Күкірт қышқылды аппараттар мен коксты кубтарды жөндеуде пешшілер мен футерлеушілерге (қышқылды тежеушілерге):
Мақта мата костюмнің (куртка+шалбар) орнына шұға костюм (куртка+шалбар)
1 жылға
1 жинақ
142
Кокс тазалаушы
Брезент костюм (куртка+шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Қатты тұмсықты былғарыдан жасалған бәтеңке (немесе етік), (немесе резеңке етік)
1 жылға
1 жұп
Брезент қолғап (немесе жоғары температура мен балқытылған металдан қорғайтын қолғап)
1 жылға
24 жұп
Полимерлік қаптамасы бар биялай
3 жылға
1 бұйым
Қорғаныш каска
1 бұйым
тозғанша
Касканың астынан киетін баскиім
1 бұйым
тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілген шыны көзілдірік
1 бұйым
тозғанша
Каскаға бекітілетін шуылға қарсы құлақша (немесе шуылға қарсы жапсырма)
1 бұйым
(1 жұп)
тозғанша
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым
тозғанша
Жарық қайтарушы элементтері бар сигналдық кеудеше
1 жылға
2 жұп
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген жылы куртка
1 бұйым
белдеу
бойынша
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген жылы шалбар
1 бұйым
белдеу
бойынша
Жылы ішкиім
1 жылға
1 жинақ
Резеңке табанды пима (немесе қатты тұмсықты былғарыдан жасалған бәтеңке)
1 бұйым
белдеу
бойынша
Шлем астынан киетін жылы баскиім (бір қабатты немесе үш қабатты жылы астары бар)
1 жылға
1 бұйым
Астары жүннен жасалған аязға төзімді қорғаныш қабаты бар биялай
1 жылға
4 жұп

141
Изолировщик на термоизоляции; каменщик; печник; плотник; фрутеровщик (кислотоупор-щик)
При постоянной работе на ремонте нефтяной и газовой аппаратуры и оборудования:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Костюм термостойкий асбестовый
1 комплект дежурный
Фартук брезентовый
1 изделие на 1 год
Ботинки (или сапоги) кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы брезентовые
24 пары на 1 год
Перчатки с полимерным покрытием
24 пары на 1 год
Каска защитная термостойкая
1 изделие до износа
Подшлемник термостойкий под каску
1 изделие на 1 год
Щиток защитный (с креплением на каску)
1 изделие до износа
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа "В-1")
1 изделие до износа
Наушники противошумные с креплением на каску (или вкладыши противошумные)
1 изделие (1 пара) до износа
Респиратор газоаэрозольный (или противогаз)
1 изделие до износа
На наружных работах зимой дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Изолировщикам на термоизоляции дополнительно:
Брюки из ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Валенки на резиновой подошве
1 пара по поясам
Печникам и футеровщикам (кислотоупорщикам) на ремонте сернокислотных аппаратов и коксовых кубов:
Костюм (куртка+брюки) суконный вместо костюма (куртка+брюки) хлопчатобумажного
1 комплект на 1 год
142
Коксоочиститель
Костюм (куртка+брюки) брезентовый
1 комплект на 1 год
Ботинки (или сапоги) (или сапоги резиновые) с жестким подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы брезентовые (или перчатки для защиты от повышенных температур и расплавленного металла)
24 пары на 1 год
Перчатки с полимерным покрытием
1 пара на 3 года
Каска защитная
1 изделие до износа
Подшлемник под каску
1 изделие до износа
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа "В-1"
1 изделие (1 пара) до износа
Наушники противошумные с креплением на каску (или вкладыши противошумные)
1 изделие (1 пара) до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Жилет сигнальный со световозвращающими элементами
2 пары на 1 год
На наружных работах зимой дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Белье нательное утепленное
2 комплекта на 1 год
Валенки на резиновой подошве (или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском)
1 изделие по поясам
Подшлемник утепленный с однослойным или трехслойным утеплителем
1 изделие на 1 год
Перчатки с защитным покрытием, морозостойкие с шерстяными вкладышами
4 пары на 1 год

155
Электр жабдықтарын жөндеу және күтіп-ұстау жөніндегі электромонтер
Тікелей технологиялық цехтарда жұмыс істегенде:
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген костюм (куртка+ комбинезон немесе шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Қатты тұмсықты былғары етік (немесе етік)
1 жылға
1 жұп
Полиамидті талшық негізді отқа электр иін ықпалы бар төзімді матадан костюм
1 жылға
1 жинақ
Полимер қаптамасы бар биялай
1 жылға
1 жұп
Жылы астары бар мақта матадан тігілген куртка
1 жылға
1 бұйым
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген жылы шалбар
1 бұйым
белдеу
бойынша
Астары жүннен жасалған аязға төзімді қорғаныш қабаты бар биялай
1 жылға
24 жұп
Құрақ қолғап
1 жылға
24 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым
тозғанша
Касканың астынан киетін баскиім
1 жылға
1 бұйым
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілген шыны көзілдірік
1 бұйым
тозғанша
Каскаға бекітілетін шуылға қарсы құлақша (немесе шуылға қарсы жапсырма)
1 бұйым
тозғанша
Газоаэрозольді респиратор (немесе противогаз)
1 бұйым
тозғанша
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген жылы куртка
1 бұйым
белдеу
бойынша
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген шалбар
1 бұйым
белдеу
бойынша
Жылы ішкиім
1 жылға
1 жинақ
Бір қабатты немесе үш қабатты жылы астары бар шлем астынан киетін жылы баскиім
1 жылға
1 бұйым
Астары жүннен жасалған аязға төзімді қорғаныш қабаты бар биялай
1 жылға
4 жұп
Резеңке табанды пима (немесе қатты тұмсықты жылы былғарыдан жасалған бәтеңке)
1 жұп
белдеу
бойынша
Отрядтардағы, партиялар мен теңіз кемелеріндегі
геологиялық – барлау және геофизикалық жұмыстар
Отрядтардағы, партиялар мен теңіз кемелеріндегі жұмыстар
Жұмысшылар
156.
Каротажшы-перфораторшы; іштен жанатын қозғалтқыштар машинисі; компрессорлық құрылғы машинисі; каротажды станция көтергішінің машинисі; геофизикалық аппаратураны баптаушы; геофизикалық жұмыстардағы жұмысшы; бақылау-өлшеу аспаптары мен автоматика жөніндегі слесарь; қосалқы жұмысшы
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+ комбинезон немесе шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Мақта мата ішкиім
1 жылға
2 жинақ
Жазғы баскиім
1 жылға
1 бұйым
Суланбайтын жадағай
3 жылға
1 бұйым
Қатты тұмсықты былғары етік (немесе батпаққа киетін), (немесе резеңке етік)
1 жылға
1 жұп
Шұға шұлғау
1 жылға
4 жұп
Құрақ қолғап (немесе қорғаныш астары бар қолғап)
1 жылға
24 жұп
(1 жұп
тозғанша)
Тоқымалы мақта мата қолғап
1 жылға
24 жұп
Резеңке биялай
1 бұйым
тозғанша
Қорғаныш каска
1 бұйым
тозғанша
Касканың астынан киетін баскиім
1 жылға
1 бұйым
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілген шыны көзілдірік
1 бұйым
тозғанша
Каскаға бекітілетін шуылға қарсы құлақша (немесе шуылға қарсы жапсырма)
1 бұйым
тозғанша
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым
тозғанша
Қыста қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+ комбинезон немесе шалбар)
1 бұйым
белдеу
бойынша
Шолақ тон (немесе тері костюм)
1 бұйым
белдеу
бойынша
Жүннен жасалған ішкиім
1 жинақ
белдеу
бойынша
Құлақшын
1 бұйым
белдеу
бойынша
Шлем астынан киетін тоқыма баскиім
1 бұйым
белдеу
бойынша
Тері қолғап
1 жұп
белдеу
бойынша
Жылы қолғап (немесе полимерлік материалдан тігілген аязға төзімді қолғап)
1 жұп
белдеу
бойынша
Резеңке табанды пима
1 жұп
белдеу
бойынша
Резеңке табанды пима
1 жылға
1 жұп
Жүн шұлық
1 жылға
3 жұп
Басшылар мен мамандар

155
Электрослесарь; электромонтер по ремонту и обслуживанию электрооборудования
При выполнении работ непосредственно в технологических цехах:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Ботинки утепленные (или сапоги) кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Костюм для защиты от воздействия электрической дуги из огнестойких тканей на основе полиарамидных волокон
1 комплект на 1 год
Перчатки с полимерным покрытием
1 пара на 1 год
Куртка хлопчатобумажная на утепляющей подкладке
1 изделие на 1 год
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Рукавицы из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой
24 пары на 1 год
Рукавицы комбинированные
24 пары на 1 год
Каска защитная
1 изделие на 3 года
Подшлемник под каску
1 изделие на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа "В-1"
1 изделие до износа
Наушники противошумные с креплением на каску (или вкладыши противошумные)
1 изделие (1 пара) до износа
Респиратор газоаэрозольный (или противогаз)
1 изделие до износа
На наружных работах зимой дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Белье нательное утепленное
2 комплекта на 1 год
Подшлемник утепленный с однослойным или трехслойным утеплителем
1 изделие на 1 год
Перчатки с защитным покрытием, морозостойкие с шерстяными вкладышами
4 пары на 1 год
Валенки на резиновой подошве(или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском)
1 пара по поясам
Геолого-разведочные и геофизические работы в отрядах, партиях и на морских судах
Работы в отрядах, партиях и на морских судах
Рабочие
156
Каратажник-перфораторщик; машинист двигателей внутреннего сгорания; машинист компрессорных установок; машинист каротажной станции; наладчик геофизической аппаратуры; рабочий на геофизических работах; слесарь по контрольно-измерительным приборам и автоматике; подсобный рабочий
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Белье нательное хлопчатобумажное
2 комплекта на 1 год
Головной убор летний
1 изделие на 1 год
Плащ непромокаемый
1 изделие на 3 года
Сапоги кожаные (или болотные), (или резиновые) с жестким подноском
1 пара на 1 год
Портянки суконные
4 пары на 1 год
Рукавицы комбинированные (или перчатки с защитным покрытием)
24 пары (до износа) на 1 год
Перчатки трикотажные хлопчатобумажные
24 пары на 1 год
Перчатки резиновые
1 изделие до износа
Каска защитная
1 изделие на 3 года
Подшлемник под каску
1 изделие на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа "В-1"
1 изделие до износа
Наушники противошумные с креплением на каску (или вкладыши противошумные)
1 изделие (1 пара)до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Зимой дополнительно:
Костюм утепленный из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Полушубок (или костюм меховой)
1 изделие по поясам
Белье нательное шерстяное
1 комплект по поясам
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
Подшлемник трикотажный
1 изделие по поясам
Рукавицы меховые
1 изделие по поясам
Рукавицы утепленные (или перчатки из полимерных материалов морозостойкие)
1 изделие по поясам
Валенки на резиновой подошве
1 изделие по поясам
Носки шерстяные
3 пары на 1 год
Руководители и специалисты

157
Партия, отряд, станция бастығы; геофизик, геодезист; геолог; инженер; техник; шебер; механик
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген костюм (куртка+ комбинезон немесе шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Мақта мата ішкиім
1 жылға
2 жинақ
Жазғы баскиім
1 жылға
1 бұйым
Суланбайтын жадағай
3 жылға
1 бұйым
Өзін өзі құтқарушы белгі салынған кеудеше
1 бұйым
тозғанша
Қатты тұмсықты (немесе резеңке) етік
1 жылға
1 жұп
Қатты тұмсықты былғары сандалдар
1 жылға
1 жұп
Су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген қолғап (немесе
қорғаныш қаптамасы бар қолғап)
1 жылға
24 жұп
(48 жұп)
Тоқымалы (мақта мата) қолғап
1 жұп
тозғанша
Қорғаныш каска
3 жылға
1 бұйым
Касканың астынан киетін баскиім
1 жылға
1 бұйым
Қорғаныш қалқанша (каскаға бекітілетін) (немесе "В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонаты (немесе минералды) беріктендірілген шыны көзілдірік)
1 бұйым
тозғанша
Каскаға бекітілетін шуылға қарсы құлақша немесе шуылға қарсы жапсырма
1 бұйым
тозғанша
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым
тозғанша
Қыста қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+ комбинезон немесе шалбар) (немесе тері костюм)
1 жинақ,
теңіз
ауданы
бойынша
Жүннен тігілген ішкиім
1 жинақ,
белдеу
бойынша
Құлақшын
1 бұйым
белдеу
бойынша
Шлем астынан киетін тоқымалы баскиім
1 бұйым
белдеу
бойынша
Тері қолғап
1 жұп
белдеу
бойынша
Жылы қолғап (немесе полимерлік материалдан тігілген, аязға төзімді қолғап)
1 жұп
белдеу
бойынша
Резеңке табанды пима
1 жұп
белдеу
бойынша
Жағалаудағы өндірістік учаске
Жұмысшылар
158.
Автомобиль жүргізушісі
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+ комбинезон немесе шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Мақта мата ішкиім
1 жылға
2 жинақ
Жазғы баскиім
1 жылға
1 бұйым
Суланбайтын жадағай
3 жылға
1 бұйым
Қатты тұмсықты былғарыдан жасалған бәтеңке (немесе етік) (немесе резеңке етік)
1 жылға
1 жұп
Су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген қолғап (немесе қорғаныш қаптамасы бар қолғап)
1 жылға
24 жұп
Тоқыма (мақта мата) қолғап
1 жұп
тозғанша
(1 жылға
48 жұп)
Белгі салынған кеудеше
1 жылға
1 бұйым
Қорғаныш каска
1 бұйым
тозғанша
Касканың астынан киетін баскиім
1 жылға
1 бұйым
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликорбонатты (немесе минералды) беріктендірілген шыны көзілдірік
1 жылға
1 бұйым
Газоаэрозольді респиратор
1 жылға
1 бұйым
Қыста қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген жылы куртка
1 бұйым
белдеу
бойынша
Жүннен жасалған матадан тігілген ішкиім
1 жинақ
белдеу
бойынша
Шолақ тон (немесе тері костюм)
1 бұйым
белдеу
бойынша
Құлақшын
1 бұйым
белдеу
бойынша
Шлем астынан киетін тоқыма баскиім
1 бұйым
белдеу
бойынша
Жылы қолғап (немесе полимерлік материалдан тігілген, аязға төзімді қолғап)
1 жұп
белдеу
бойынша
Тері қолғап немесе қолғап (немесе тері былғары етік)
1 жұп
белдеу
бойынша
Былғары жүннен басалған етік
1 жұп
белдеу
бойынша
Табаны резеңке пима
1 жұп
белдеу
бойынша
Пиманың сртынан киетін кебіс
1 жұп
белдеу
бойынша
Жүн шұлық
1 жұп
белдеу
бойынша

157
Начальник партии, отряда, станции; геофизик; геодезист; геолог; инженер; техник; мастер; механик
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Белье нательное хлопчатобумажное
2 комплекта на 1 год
Головной убор летний
1 изделие на 1 год
Плащ непромокаемый
1 изделие на 3 года
Жилет сигнальный со световозвращающими элементами спасательный
1 изделие до износа
Сапоги кожаные (или резиновые) с жестким подноском
1 пара на 1 год
Сандали кожанные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы комбинированные (или перчатки с защитным покрытием)
24 пары на 1 год
Перчатки трикотажные (или хлопчатобумажные)
24 пары на 1 год
Каска защитная
1 изделие на 3 года
Подшлемник под каску
1 изделие на 1 год
Щиток защитный (с креплением на каску) (или очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа "В-1")
1 изделие до износа
Наушники противошумные с креплением на каску или вкладыши противошумные
1 изделие (1 пара) до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Зимой дополнительно:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой (или меховой)
1 комплект по поясам
Белье нательное шерстяное
1 комплект по поясам
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
Подшлемник трикотажный
1 изделие по поясам
Рукавицы меховые
1 пара по поясам
Рукавицы утепленные (или перчатки из полимерных материалов морозостойкие)
1 пара по поясам
Валенки на резиновой подошве
1 пара по поясам
Производственный участок на берегу
Рабочие
158
Водитель автомобиля
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Белье нательное хлопчатобумажное
2 комплекта на 1 год
Головной убор летний
1 изделие на 1 год
Плащ непромокаемый
1 изделие на 3 года
Ботинки (или сапоги кожаные) (или сапоги резиновые) с жестким подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой (или перчатки с защитным покрытием)
24 пары на 1 год
Перчатки трикотажные (или хлопчатобумажные)
1 пара до износа (48 пар на 1 год)
Жилет сигнальный со световозвращающими элементами
1 изделие на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
Подшлемник под каску
1 изделие на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа "В-1"
1 изделие на 1 год
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие на 1 год
Зимой дополнительно:
Куртка, утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Белье нательное шерстяное
1 комплект по поясам
Полушубок или костюм меховой
1 изделие по поясам
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
Подшлемник трикотажный
1 изделие по поясам
Рукавицы утепленные (или перчатки из полимерных материалов морозостойкие)
1 пара по поясам
Рукавицы (или перчатки меховые)
1 пара по поясам
Сапоги кожаные меховые
1 пара по поясам
Чулки меховые
1 изделие по поясам
Валенки на резиновой подошве
1 пара по поясам
Галоши на валенки
1 пара по поясам
Носки шерстяные
1 пара по поясам

100
Кептіру аппаратшысы
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/шолақ комбинезон)
1 жылға 2 жинақ
Табиғи былғарыдан тігілген бәтеңке (немесе етік). Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған
1 жылға 1 жұп
Резеңке биялай
1 жылға 12 жұп
101
Резеңке қоспаларды қақтаушы
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/шолақ комбинезон)
1 жылға 2 жинақ
Қос қабатты брезент алақандығы бар брезент қолғап
1 жылға 12 жұп
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 2 бұйым
102
Көмекші жұмысшы
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/шолақ комбинезон)
1 жылға 2 жинақ
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 2 жұп
Су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 12 жұп
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін, ағытылмалы астары бар мақта матадан тігілген қалың куртка
Белдеу бойынша
103
Слесарь-жөндеуші
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/шолақ комбинезон)
1 жылға 2 жинақ
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 2 жұп
Су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 6 жұп
Резеңке биялай
1 жұп, тозғанша
104
Тазалаушы
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/шолақ комбинезон)
1 жылға
2 жинақ
Ішкиім
1 жылға 2 жинақ
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке шолақ етік
1 жылға 1 жұп
Қос қабатты брезент алақандығы бар брезент қолғап
1 жылға 2 жұп
Мақта матадан тігілген бас киім (кепи немесе берет)
1 жылға 2 бұйым
Найрит және севанит өндірісі. Абсорбция
105
Өндірісте жұмыс істейтін аппаратшы
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+ шалбар/шолақ комбинезон)
1 жылға 2 жинақ
Табиғи былғарыдан тігілген бәтеңке (немесе етік). Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған
1 жылға 2 жұп
Су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 6 жұп
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін, ағытылмалы астары бар мақта матадан тігілген қалың куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
Найрит латексін полимеризациялау
106
Полимеризациялау аппаратшысы; эмульсияны дайындау аппаратшысы; тиеуші-түсіруші; көмекші жұмысшы; слесарь-жөндеуші
Мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 2 бұйым
Ішкиім
1 жылға 2 жинақ
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік

100
Аппаратчик сушки
Костюм (куртка+брюки/ полукомбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
2 комплекта на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи. Подошва с масловодоотталкивающими свойствами и противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Перчатки резиновые
12 пар на 1 год
101
Вальцовщик резиновых смесей
Костюм (куртка+брюки/ полукомбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
2 комплекта на 1 год
Рукавицы брезентовые с двойным брезентовым наладонником
12 пар на 1 год
Берет хлопчатобумажный
2 изделия на 1 год
102
Подсобный рабочий
Костюм (куртка+брюки/ полукомбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
2 комплекта на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
2 пары на 1 год
Рукавицы из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой
12 пар на 1 год
На наружных работах зимой дополнительно:
Куртка утепленная из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
По поясам
103
Слесарь-ремонтник
Костюм (куртка+брюки/ полукомбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
2 комплекта на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
2 пары на 1 год
Рукавицы из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой
6 пар на 1 год
Перчатки резиновые
1 пара, до износа
104
Чистильщик
Костюм (куртка+брюки/ полукомбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
2 комплекта на 1 год
Белье нательное
2 комплекта на 1 год
Полусапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы брезентовые с двойным брезентовым наладонником
12 пар на 1 год
Головной убор (кепи или берет) из хлопчатобумажной ткани
2 изделия на 1 год
Производство найрита и севанита. Абсорбция
105
Аппаратчики, занятые в производстве
Костюм (куртка+брюки/ полукомбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
2 комплекта на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи. Подошва с масловодоотталкивающими свойствами и противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском
2 пары на 1 год
Рукавицы из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой
6 пар на 1 год
На наружных работах зимой дополнительно:
Куртка утепленная из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие, по поясам
Полимеризация латекса найрита
106
Аппаратчик полимеризации; аппаратчик приготовления эмульсий; загрузчик-выгрузчик; подсобный рабочий; слесарь-ремонтник
Комбинезон хлопчатобумажный
2 изделия на 1 год
Белье нательное
2 комплекта на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском

1 жылға 1 жұп
Резеңке биялай
1 жұп, тозғанша
Клеенкалы жеңғап
1 жылға 2 жұп
176
Эластомерлер мен резеңкелерді кесуші
Резеңке бұйымдарды кесу жұмыстарын орындағанда:
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
Былғары тәпішке
1 жылға 2 жұп
Су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 4 жұп
Сумен жұмыс істегенде қосымша:
Резеңкеленген немесе пленкалы қаптамасы бар матадан тігілген су өткізбейтін алжапқыш
1 жылға 2 бұйым
Резеңке кебіс
1 жылға 1 жұп
Эластомерлерді кесу жұмыстарын орындағанда:
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
177
Жолақтарды түйістіруші
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
178
Тегістеуші; резеңке бұйымдарды өңдеуші
Мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 1 бұйым
Резеңке бұйымдарды желімдеу, құрастыру
Белбеулер және көліктік жолақтар
179
Молдингтерді дайындаушы
Мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 1 бұйым
180
Престеуші- вулканизаторшы; резеңке техникалық бұйымдарды құрастырушы; резеңке бұйымдарды алушы
Мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 1 бұйым
Су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 6 жұп
181
Түйіндерді тоқу және орау автоматтары мен станоктарындағы автоматшы; камералар мен тармақтарды дайындаушы; тармақтарды құрастырумен айналысатын резеңке және техникалық бұйымдарды құрастырушы
Мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 1 бұйым
Дорндарға резеңке камераларды кигізумен айналысатын камералар мен тармақтарды дайындаушыға қосымша:
Полимерлі қаптамасы бар тоқыма биялай
1 жылға 6 жұп
182
Бинтті дайындаушы
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
183
Тоқу машинасының машинисі
Мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 1 бұйым
Бельтинг қолғабы
1 жылға 6 жұп
184
Тетіктерді майлаушы
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
Резеңке биялай
1 жұп, тозғанша
185
Сымдар мен арқандарды ораушы; арқан жабдықтарының операторы
Мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 1 бұйым
Су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 6 жұп
Қалыпты және қалыпты емес бұйымдар
186
Резеңке жіптерді дайындау аппаратшысы; кептіру аппаратшысы; малынған бұйымдарды тегістеуші; дайын өнімдер мен бұйымдарды кесуші; маталар мен төсемдерді тегістеуші; бұйымдарды үрлеуші; жинақтаушы; резеңке полимерлік тетіктер мен бұйымдарды желімдеуші; резеңке техникалық бұйымдарды құрастырушы
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
187
Дайын өнімдер мен бұйымдарды кесуші; молдингтерді дайындаушы
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
Табиғи былғарыдан тігілген бәтеңке (немесе етік). Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған
1 жылға 1 жұп
Су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген қолғап

1 пара на 1 год
Перчатки резиновые
1 пара, до износа
Нарукавники клеенчатые
2 пары на 1 год
176
Резчик эластомеров и резины
При выполнении работы по резке резиновых изделий:
Халат хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Тапочки кожаные
2 пары на 1 год
Рукавицы из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой
4 пары на 1 год
При работе с водой дополнительно:
Фартук водонепроницаемый из ткани прорезиненной или из ткани с пленочным покрытием
2 изделия на 1 год
Галоши резиновые
1 пара на 1 год
При выполнении работы по резке эластомеров:
Халат хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
177
Стыковщик полос
Халат хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
178
Шероховщик; обработчик резиновых изделий
Комбинезон хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Клейка, сборка резиновых изделий
Ремни и транспортерные ленты
179
Изготовитель молдингов
Комбинезон хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
180
Прессовщик-вулканизаторщик; сборщик резиновых технических изделий; съемщик резиновых изделий
Комбинезон хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Рукавицы из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой
6 пар на 1 год
181
Автоматчик на узловязальных и навивочных автоматах и станках; подготовщик камер и рукавов; сборщик резиновых и технических изделий, занятый на сборке рукавов
Комбинезон хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Подготовщику камер и рукавов, занятому надеванием резиновых камер на дорны дополнительно:
Перчатки трикотажные с полимерным покрытием
6 пар на 1 год
182
Заготовщик бинта
Халат хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
183
Машинист оплеточной машины
Комбинезон хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Рукавицы бельтинговые
6 пар на 1 год
184
Намазчик деталей
Халат хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Перчатки резиновые
1 пара, до износа
185
Намотчик проволоки и тросов; оператор тростильного оборудования
Комбинезон хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Рукавицы из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой
6 пар на 1 год
Формовые и неформовые изделия
186
Аппаратчик изготовления резиновых нитей; аппаратчик сушки; закатчик маканных изделий; вырубщик заготовок и изделий; перекатчик ткани и прокладки; поддувщик изделий; комплектовщик; клейщик резиновых полимерных деталей и изделий; сборщик резиновых технических изделий
Халат хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
187
Вырубщик заготовок и изделий; изготовитель молдингов
Халат хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи. Подошва с масловодоотталкивающими свойствами и противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой

1 жылға 6 жұп
198
Дәрілеуші
Май мен су сіңдірмейтін, қышқылдан қорғайтын астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/шолақ комбинезон)
1 жылға 1 жинақ
Кеудешесі бар резеңкеленген немесе пленкалы қаптамасы бар матадан тігілген су өткізбейтін алжапқыш
1 жылға 2 бұйым
Резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Резеңке биялай
1 жұп, тозғанша
Гуммирленген металл бұйымдар
199
Металл бұйымдарды гуммирлеуші
Гуммирленген металл бұйымдарды бинттеу жөніндегі жұмыстарды орындағанда:
Мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 1 бұйым
Кеудешесі бар резеңкеленген немесе пленкалы қаптамасы бар матадан тігілген су өткізбейтін алжапқыш
1 жылға 2 бұйым
Үйінділерді, химаппартураны, кокс пен металл бұйымдарды гуммирлеу жөніндегі жұмыстарды орындағанда:
Мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 1 бұйым
Мақта матадан тігілген тізеқап
1 жұп, тозғанша
Мақта матадан тігілген шынтаққап
1 жұп, тозғанша
Цистерналар мен ыдыстарды жұмыс істегенде қосымша:
Диэлектрлік кебіс
1 жұп, кезекті
Диэлектрлік биялай
1 жұп, кезекті
200
Металды, бұйымдар мен тетіктердің құймаларын тазалаушы
Мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 1 бұйым
Мақта матадан тігілген тізеқап
1 жұп, тозғанша
Мақта матадан тігілген шынтаққап
1 жұп, тозғанша
Цистерналардың ішінде жұмыс істегенде қосымша:
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Резеңке аяқ киім
201
Резеңке, полимерлік тетіктер мен бұйымдарды желімдеуші
Бұйымдарды кесу бойынша жұмыстарды орындағанда:
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген кеудешесі бар алжапқыш
1 жылға 1 бұйым
Мақта матадан тігілген алақандық
1 жылға 2 жұп
Резеңке аяқ киімді желімдеу - жинау бойынша жұмыстарды орындағанда:
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
Мақта матадан тігілген саусаққап
1 жұп, тозғанша
Мақта матадан тігілген алақандық
1 жұп, тозғанша
Резеңке-техникалық бұйымдарды желімдеу жұмыстарын орындағанда:
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
202
Жинақтаушы
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген алжапқыш
1 жылға 2 бұйым
203
Бұйымдарды, жартылай дайын өнімдер мен минералдарды тазартушы
Қалыптарды жинақтау бойынша жұмыстарды орындағанда:
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген кеудешесі бар алжапқыш
1 жылға 4 бұйым
Су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 2 жұп
Резеңке жадағай
3 жылға 1 бұйым
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 4 жұп
204
Резеңке аяқ киімді модельдеуші
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
205
Резеңке бұйымдары бояушы
Жартылай мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 1 бұйым
Мақта матадан тігілген халат (әйелдерге арналған)
1 жылға 1 бұйым
Кеудешесі бар резеңкеленген немесе пленкалы қаптамасы бар матадан тігілген су өткізбейтін алжапқыш

6 пар на 1 год
198
Травильщик
Костюм (куртка+брюки/ полукомбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой с кислотозащитной пропиткой
1 комплект на 1 год
Фартук водонепроницаемый из ткани прорезиненной или из ткани с пленочным покрытием с нагрудником
2 изделия на 1 год
Сапоги резиновые
1 пара
Перчатки резиновые
1 пара, до износа
Гуммированные металлоизделия
199
Гуммировщик металлоизделий
При выполнении работы по бинтованию гуммированных металлоизделий:
Комбинезон хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Фартук водонепроницаемый из ткани прорезиненной или из ткани с пленочным покрытием с нагрудником
2 изделия на 1 год
При выполнении работ по гуммированию валов, химаппаратуры, кокса и металлоизделий:
Комбинезон хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Наколенники хлопчатобумажные
1 пара, до износа
Налокотники хлопчатобумажные
1 пара, до износа
При работе в цистернах и емкостях дополнительно:
Галоши диэлектрические
1 пара, дежурные
Перчатки диэлектрические
1 пара, дежурные
200
Чистильщик металла, отливок изделий и деталей
Комбинезон хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Наколенники хлопчатобумажные
1 пара, до износа
Налокотники хлопчатобумажные
1 пара, до износа
При работе внутри цистерн дополнительно:
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Резиновая обувь
201
Клейщик резиновых полимерных деталей и изделий
При выполнении работы по подрубке изделий:
Фартук из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой с нагрудником
1 изделие на 1 год
Наладонники хлопчатобумажные
12 пар на 1 год
При выполнении работы по клейке-сборке резиновой обуви:
Халат хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Напальчники хлопчатобумажные
1 пара, до износа
Наладонники хлопчатобумажные
1 пара, до износа
При выполнении работы по клейке резинотехнических изделий:
Халат хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
202
Комплектовщик
Фартук из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
2 изделия на 1 год
203
Комплектовщик изделий, полуфабрикатов, и материалов
При выполнении работы по комплектовке колодок:
Фартук из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой с нагрудником
4 изделия на 1 год
Рукавицы из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой
12 пар на 1 год
Плащ резиновый
1 изделие, на 3 года
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой
4 пары на 1 год
204
Модельщик резиновой обуви
Халат хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
205
Окрасчик резиновых изделий
Полукомбинезон хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Халат хлопчатобумажный (для женщин)
1 изделие на 1 год
Фартук водонепроницаемый из ткани прорезиненной или из ткани с пленочным покрытием с нагрудником

1 жылға 2 бұйым
Табиғи былғарыдан тігілген бәтеңке (немесе етік). Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған с гладким верхом
1 жылға 1 жұп
206
Резеңке аяқ киімге штамп басушы
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
Мақта матадан тігілген саусаққап
1 жұп, тозғанша
Мақта матадан тігілген алақандық
1 жұп, тозғанша
Химиялық қорғаушы бұйымдар
207
Вулканизаторшы; резеңке, полимерлік тетіктер мен бұйымдарды желімдеуші; салушы-ораушы
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
208
Құбырларды гофрлаушы; резеңке бұйымдар мен тетіктерді дайындаушы
Мақта матадан тігілген комбинезон немесе
1 жылға 1 бұйым
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
209
Резеңке техникалық бұйымдарды тазартушы
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
Мақта матадан тігілген саусаққап
1 жұп, тозғанша
Мақта матадан тігілген алақандық
1 жұп, тозғанша
210
Резеңке бұйымдарды алушы
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
Су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 6 жұп
Инженерлік және әуедегі мүліктік бұйымдар
211
Инженерлік мүлік такелажын дайындаушы; тетіктердің резеңке бұйымдарын пішуші; резеңке полимерлік тетіктер мен бұйымдарды желімдеуші; жинақтаушы; газгольдерлік станция операторы; эластика өнімдері мен резеңкені кесуші; сұрыптаушы
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
Резеңке полимерлік тетіктер мен бұйымдарды желімдеушіге қосымша:
Антистатикалық туфли
1 жылға 1 жұп
212
Резеңке бұйымдарды сынақтан өткізуші
Мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 1 бұйым
Сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 1 жұп
213
Орау машинасының машинисі
Мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 1 бұйым
Су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 2 жұп
Бұйымдарды вулканизациялау
214
Вулканизаторшы
Жартылай мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 1 бұйым
Су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 12 жұп
Автоклавтар мен жоғары қысымды қалқандарда жұмыс істегенде:
Мақта матаданы тігілген шолақ комбинезонның орнына май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/шолақ комбинезон)
1 жылға 1 жинақ
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 2 жұп
215
Тармақтарды престеуші-мырыштаушы
Май мен су сіңдірмейтін, оттан қорғайтын астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/шолақ комбинезон)
1 жылға 2 жинақ
Ішкиім
1 жылға 2 жинақ
Табиғи былғарыдан тігілген бәтеңке (немесе етік). Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған

2 изделия на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи. Подошва с масловодоотталкивающими свойствами и противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском с гладким верхом
1 пара на 1 год
206
Штамповщик резиновой обуви
Халат хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Напальчники хлопчатобумажные
1 пара, до износа
Наладонники хлопчатобумажные
1 пара, до износа
Изделия химзащиты
207
Вулканизаторщик; клейщик резиновых полимерных деталей и изделий; укладчик-упаковщик
Халат хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
208
Гофрировщик трубок; заготовщик резиновых изделий и деталей
Комбинезон хлопчатобумажный или
1 изделие на 1 год
Халат хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
209
Сборщик резиновых технических изделий
Халат хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Напальчники хлопчатобумажные
1 пара, до износа
Наладонники хлопчатобумажные
1 пара, до износа
210
Съемщик резиновых изделий
Халат хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Рукавицы из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой
6 пар на 1 год
Изделия инженерного и воздухоплавательного имущества
211
Заготовщик такелажа инженерного имущества; закройщик резиновых изделий и деталей; клейщик резиновых полимерных деталей и изделий; комплектовщик; оператор газгольдерной станции; резчик эластомеров и резины; сортировщик
Халат хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Клейщику резиновых полимерных деталей и изделий дополнительно:
Туфли антистатические
1 пара на 1 год
212
Испытатель резиновых изделий
Комбинезон хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
На наружных работах дополнительно:
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
213
Машинист оплеточной машины
Комбинезон хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Рукавицы из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой
12 пар на 1 год
Вулканизация изделий
214
Вулканизаторщик
Полукомбинезон хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Рукавицы из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой
12 пар на 1 год
При выполнении работы на автоклавах и у щита высокого давления:
Костюм (куртка+брюки/ полукомбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой вместо полукомбинезона хлопчатобумажного
1 комплект на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
2 пары на 1 год
215
Прессовщик-освинцовщик рукавов
Костюм (куртка+брюки/ полукомбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой с огнезащитной пропиткой
2 комплекта на 1 год
Белье нательное
2 комплекта на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи. Подошва с масловодоотталкивающими свойствами и противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском

226
Резеңке бұйымдарды алушы
Тармақтарды алып тастау бойынша жұмыстарды орындағанда:
Мақта матадан тігілген шолақ комбинезон
1 жылға 1 бұйым
Су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 12 жұп
Малынған бұйымдарды алу бойынша жұмыстарды орындағанда:
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
Су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 6 жұп
Модельдерден кисеттерді алу жұмыстарын орындағанда:
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
Резеңке аяқ киімдерді алу бойынша жұмыстарды орындағанда:
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген алжапқыш
1 жылға 2 бұйым
Мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 2 жұп
227
Салушы-ораушы
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
Су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 12 жұп
228
Бедерлеуші
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
Барабандарда бұйымдарды бедерлеу-тегістеу бойынша жұмыстарды орындағанда:
Мақта матадан тігілген шолақ комбинезон
1 жылға 1 бұйым
Су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 6 жұп
Латексті қоспалар өндірісі
229
Мөлшерлеу аппаратшысы
Мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 2 бұйым
Былғары тәпішке
1 жылға 2 жұп
Су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 12 жұп
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 1 бұйым
230
Латексті қоспаларды дайындайтын аппаратшы
Мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 2 бұйым
Былғары тәпішке
1 жылға 2 жұп
Резеңкеленген немесе пленкалы қаптамасы бар матадан тігілген су өткізбейтін алжапқыш
1 жылға 1 бұйым
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 1 бұйым
Латексті қоспаларды дайындау бойынша жұмыстарды орындағанда:
Мақта матадан тігілген комбинезонның орнына май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/шолақ комбинезон)
1 жылға 2 жинақ
Былғары тәпішкенің орнына табиғи былғарыдан тігілген бәтеңке (немесе етік). Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған
1 жылға 1 жұп
Қосымша:
Су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 12 жұп
Ерітінділер мен дисперсияларды дайындау бойынша жұмыстарды орындағанда:
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 2 бұйым
Ішкиім
1 жылға 2 жинақ
Табиғи былғарыдан тігілген бәтеңке (немесе етік). Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған
1 жылға 1 жұп
231
Химиялық ерітінділерді дайындау аппаратшысы
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 2 бұйым
Ішкиім
1 жылға 2 жинақ
Табиғи былғарыдан тігілген бәтеңке (немесе етік). Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған

226
Съемщик резиновых изделий
При выполнении работы по съемке рукавов:
Полукомбинезон хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Рукавицы из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой
12 пар на 1 год
При выполнении работы по съемке маканых изделий:
Халат хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Рукавицы из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой
6 пар на 1 год
При выполнении работы по съемке кисетов с моделей:
Халат хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
При выполнении работы по съемке резиновой обуви:
Фартук из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
2 изделия на 1 год
Перчатки хлопчатобумажные
12 пар на 1 год
227
Укладчик-упаковщик
Халат хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Рукавицы из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой
12 пар на 1 год
228
Шероховщик
Халат хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
При выполнении работы по шерохованию-шлифованию изделий в барабанах:
Полукомбинезон хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Рукавицы из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой
6 пар на 1 год
Производство латексных смесей
229
Аппаратчик дозирования
Комбинезон хлопчатобумажный
2 изделия на 1 год
Тапочки кожаные
2 пары на 1 год
Рукавицы из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой
12 пар на 1 год
Берет хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
230
Аппаратчик приготовления латексной смеси
Комбинезон хлопчатобумажный
2 изделия на 1 год
Тапочки кожаные
2 пары на 1 год
Фартук водонепроницаемый из ткани прорезиненной или из ткани с пленочным покрытием
1 изделие на 1 год
Берет хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
При выполнении работы по приготовлению латексных смесей:
Костюм (куртка+брюки/ полукомбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой вместо комбинезона хлопчатобумажного
2 комплекта на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи. Подошва с масловодоотталкивающими свойствами и противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском вместо тапочек кожаных
1 пара на 1 год
Дополнительно:
Рукавицы из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой
12 пар на 1 год
При выполнении работы по приготовлению растворов и дисперсий:
Халат хлопчатобумажный
2 изделия
Белье нательное
2 комплекта
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи. Подошва с масловодоотталкивающими свойствами и противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
231
Аппаратчик приготовления химических растворов
Халат хлопчатобумажный
2 изделия на 1 год
Белье нательное
2 комплекта на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи. Подошва с масловодоотталкивающими свойствами и противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском

100
Токарь-фрезерші, тегістеуші-ұштаушы
Құрама матадан тігілген костюм (куртка, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Мақта матадан тігілген футболка
1 жылға 2 бұйым
Кепка (үшкіл орамал)
1 жылға 1 бұйым
Былғары бәтеңке (шолақ бәтеңке)
2 жылға 1 жұп
Мақта маталы (тоқыма) биялай
1 жұп тозғанша
Брезент қолғап
1 жұп тозғанша
Қорғаныш көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Шуылға қарсы құлақша
1 бұйым тозғанша
101
Қазандық операторы
Құрама матадан тігілген костюм (куртка, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Мақта матадан тігілген футболка
1 жылға 2 бұйым
Кепка (үшкіл орамал)
1 жылға 1 бұйым
Былғары бәтеңке (шолақ бәтеңке)
2 жылға 1 жұп
Мақта маталы (тоқыма) биялай
1 жұп тозғанша
Брезент қолғап
1 жұп тозғанша
Шуылға қарсы құлақша
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде сыртқы жұмыстарда қосымша:
Жылы куртка
3 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға 1 бұйым
Жылы бәтеңке (шолақбәтеңке)
2 жылға 1 жұп
102
Электрокаршы
Құрама матадан тігілген костюм (куртка, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Мақта матадан тігілген футболка
1 жылға 2 бұйым
Кепка (үшкіл орамал)
1 жылға 1 бұйым
Былғары бәтеңке (шолақ бәтеңке)
2 жылға 1 жұп
Мақта маталы (тоқыма) биялай
1 жұп тозғанша
Брезент қолғап
1 жұп тозғанша
Қысқы кезеңде сыртқы жұмыстарда қосымша:
Жылы куртка
3 жылға 1 бұйым
Жылы бәтеңке (шолақ бәтеңке)
2 жылға 1 жұп
Қысқы қалың бөрік
2 жылға 1 бұйым
1,5 м жоғары жүктерді текшелеу бойынша, кабинасыз механизмдерде тұрақты жұмыс iстегенде қосымша:
Қорғаныш каска
3 жылға 1 бұйым
103
Жүктердің орнын ауыстыратын және тасымалдайтын жұмысшы
Құрама матадан тігілген костюм (куртка, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Мақта матадан тігілген футболка
1 жылға 2 бұйым
Кепка (үшкіл орамал)
1 жылға 1 бұйым
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке/шолақ бәтеңке
2 жылға 1 жұп
Мақта маталы (тоқыма) биялай
1 жұп тозғанша
Брезент қолғап
1 жұп тозғанша
Қысқы кезеңде сыртқы жұмыстарда қосымша:
Жылы куртка
3 жылға 1 бұйым
Жылы бәтеңке (шолақбәтеңке)
2 жылға 1 жұп
Қысқы қалың бөрік
2 жылға 1 бұйым
104
Денсаулық пунктісінің дәрігері, мейіргері
Мақта матадан тігілген ақ халат
1 жылға 1 бұйым
Мақта матадан тігілген қалпақ (немесе үшкіл орамал)
1 жылға 1 бұйым
Былғары тәпішке
1 жылға 1 жұп
105
Механик, бақылау-өлшеу аспаптары мен автоматика реттеушісі, технологиялық жабдық реттеушісі, механик-реттеуші, электрондық жабдық реттеушісі, техникалық бөлім бастығы және бастығының орынбасары
Құрама матадан тігілген костюм (куртка, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Мақта матадан тігілген футболка
1 жылға 2 бұйым
Кепка (үшкіл орамал)
1 жылға 1 бұйым
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке/шолақ бәтеңке
2 жылға 1 жұп
Машиналар мен жабдықтарды жөндеу және реттеу кезінде қосымша
Мақта маталы (тоқыма) биялай
1 жұп тозғанша

100
Токарь-фрезеровщик, шлифовщик-заточник
Костюм (куртка, брюки) из смесовой ткани
1 комплект
на 1 год
Футболка из хлопчатобумажной ткани
2 изделия
на 1 год
Кепка (косынка)
1 изделие
на 1 год
Ботинки (полуботинки) кожаные
1 пара на 2 года
Перчатки хлопчатобумажные (трикотажные)
1 пара
до износа
Рукавицы брезентовые
1 пара
до износа
Очки защитные
1 изделие
до износа
Наушники противошумные
1 изделие
до износа
101
Оператор котельной
Костюм (куртка, брюки) из смесовой ткани
1 комплект
на 1 год
Футболка из хлопчатобумажной ткани
2 изделия
на 1 год
Кепка (косынка)
1 изделие
на 1 год
Ботинки (полуботинки) кожаные
1 пара на 2 года
Перчатки хлопчатобумажные (трикотажные)
1 пара
до износа
Рукавицы брезентовые
1 пара до износа
Наушники противошумные
1 изделие
до износа
При наружных работах в зимний период, дополнительно
Куртка утепленная
1 изделие
на 3 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Ботинки (полуботинки) утепленные
1 пара на 2 года
102
Электрокарщик
Костюм (куртка, брюки) из смесовой ткани
1 комплект
на 1 год
Футболка из хлопчатобумажной ткани
2 изделия
на 1 год
Кепка (косынка)
1 изделие
на 1 год
Ботинки (полуботинки) кожаные
1 пара на 2 года
Перчатки хлопчатобумажные (трикотажные)
1 пара
до износа
Рукавицы брезентовые
1 пара
до износа
При наружных работах в зимний период, дополнительно
Куртка утепленная
1 изделие
на 3 года
Ботинки (полуботинки) утепленные
1 пара на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
При постоянной работе по штабелевке грузов выше 1,5 метра, на механизмах без кабин, дополнительно:
Каска защитная
1 изделие
на 3 года
103
Рабочий по перемещению и транспортировке грузов
Костюм (куртка, брюки) из смесовой ткани
1 комплект
на 1 год
Футболка из хлопчатобумажной ткани
2 изделия
на 1 год
Кепка (косынка)
1 изделие
на 1 год
Ботинки/полуботинки из натуральной кожи с жестким подноском
1 пара на 2 года
Перчатки хлопчатобумажные (трикотажные)
1 пара
до износа
Рукавицы брезентовые
1 пара
до износа
При наружных работах в зимний период, дополнительно
Куртка утепленная
1 изделие
на 3 года
Ботинки (полуботинки) утепленные
1 пара на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
104
Врач, медсестра здравпункта
Халат из ткани хлопчатобумажной белый
1 изделие
на 1 год
Колпак (или косынка) хлопчатобумажный
1 изделие
на 1 год
Тапочки (туфли) кожаные
1 пара 1 год
105
Механик, наладчик контрольно-измерительных приборов и автоматики, наладчик технологического оборудования, механик-наладчик, наладчик электронного оборудования, начальник и заместитель начальника технического отдела
Костюм (куртка, брюки) из смесовой ткани
1 комплект
на 1 год
Футболка из хлопчатобумажной ткани
2 изделия
на 1 год
Кепка
1 изделие
на 1 год
Полуботинки/ботинки с жестким подноском
1 пара на 2 года
При ремонте и наладке машин и оборудования, дополнительно
Перчатки хлопчатобумажные (трикотажные)
1 пара
до износа

106
Нөмірлеу машинасының операторы
Құрама матадан тігілген костюм (куртка, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Мақта матадан тігілген футболка
1 жылға 2 бұйым
Резеңке биялай
1 жылға 12 жұп
Кепка (үшкіл орамал)
1 жылға 1 бұйым
Тұмсығы қатты бәтеңке (шолақ бәтеңке/туфли)
2 жылға 1 жұп
Машинаны тазалау және шаю кезінде қосымша
Респиратор (қорғаныш маска/ жартылай маска)
1 бұйым тозғанша
107
Материалдар қоймасының меңгерушісі, дайын өнім қоймасының меңгерушісі, қоймашы
Құрама матадан тігілген костюм (куртка, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Мақта матадан тігілген футболка
1 жылға 2 бұйым
Кепка (үшкіл орамал)
1 жылға 1 бұйым
Тұмсығы қатты бәтеңке (шолақ бәтеңке/туфли)
2 жылға 1 жұп
Ерітінділер және еріткіштер қоймасында жұмыс кезінде қосымша
Респиратор (қорғаныш маска/ жартылай маска)
1 бұйым тозғанша
Астары ағытылмалы жылы куртка
3 жылға 1 бұйым
Тоқыма (мақта маталы) биялай
1 жұп тозғанша
108
Электр газбен дәнекерлеуші
Оттан қорғайтын астары бар костюм (куртка, шалбар)
2 жылға 1 жинақ
Брезент костюм (куртка, шалбар)
2 жылға 1 жинақ
Мақта матадан тігілген футболка
1 жылға 2 бұйым
Былғары бәтеңке (шолақ бәтеңке)
1 жылға 1 жұп
Брезент қолғап
1 жұп тозғанша
Мақта маталы (тоқыма) биялай
1 жұп тозғанша
Кепка (үшкіл орамал)
1 жылға 1 бұйым
Жарықсүзгісі бар қорғаныш қалқанша
1 бұйым тозғанша
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым тозғанша
Брезент жеңдіктер
1 жылға 2 жұп
Шуылға қарсы құлақша
1 бұйым тозғанша
Қысқы мезгілде сыртқы жұмыстарда қосымша:
Жылы куртка
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға 1 бұйым
Жылы бәтеңке (шолақ бәтеңке)
2 жылға 1 жұп
109
Өндірістік және қызметтік үй-жайларды жинаушы
Құрама матадан тігілген костюм (куртка, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Мақта матадан тігілген футболка
1 жылға 2 бұйым
Кепка (үшкіл орамал)
1 жылға 1 бұйым
Былғары тәпішке
1 жылға 1 жұп
Мақта маталы (тоқыма) биялай
1 жұп тозғанша
Резеңке биялай
1 жұп тозғанша
Респиратор (қорғаныш маска/ жартылай маска)
1 бұйым тозғанша
Ғимараттардың жоғарғы қабаттарындағы үй-жайлардың терезелерiн тазарту бойынша жұмыс iстегенде қосымша:
Сақтандырғыш белдік
1 бұйым кезекші
110
Аумақты жинаушы
Құрама матадан тігілген костюм (куртка, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Мақта матадан тігілген футболка
1 жылға 2 бұйым
Кепка (үшкіл орамал)
1 жылға 1 бұйым
Су өткізбейтін жадағай
3 жылға 1 бұйым
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке
2 жылға 1 жұп
Құрама қолғап
1 жұп тозғанша
Мақта маталы (тоқыма) биялай
1 жұп тозғанша
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша:
Жылы куртка
3 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға 1 бұйым
Тұмсығы қатты табиғи былғары жылы етік (немесе кебіспен пима)
1 жұп белдеу бойынша

106
Оператор нумерационной машины
Костюм (куртка, брюки) из смесовой ткани
1 комплект
на 1 год
Футболка из хлопчатобумажной ткани
2 изделия
на 1 год
Перчатки резиновые
12 пар на 1 год
Кепка (косынка)
1 изделие
на 1 год
Ботинки (полуботинки/туфли) с жестким подноском
1 пара на 2 года
При чистке и смывке машины, дополнительно
Респиратор (маска/полумаска защитная)
1 изделие
до износа
107
Заведующий складом материалов, заведующий складом готовой продукции, кладовщик
Костюм (куртка, брюки) из смесовой ткани
1 комплект на 1 год
Футболка из хлопчатобумажной ткани
2 изделия на 1 год
Кепка (косынка)
1 изделие на 1 год
Ботинки (полуботинки/туфли) с жестким подноском
1 пара на 2 года
При работе на складе растворов и растворителей, дополнительно
Респиратор (маска/полумаска защитная)
1 изделие до износа
Куртка утепленная, подкладка отстегивающаяся
1 изделие на 3 года
Перчатки трикотажные (хлопчатобумажные)
1 пара до износа
108
Электрогазосварщик
Костюм (куртка, брюки) с огнезащитной пропиткой
1 комплект
на 2 года
Костюм (куртка, брюки) брезентовый
1 комплект
на 2 года
Футболка из хлопчатобумажной ткани
2 изделия
на 1 год
Ботинки (полуботинки) кожаные
1 пара на 1 год
Рукавицы брезентовые
1 пара до износа
Перчатки хлопчатобумажные (трикотажные)
1 пара до износа
Кепка (косынка)
1 изделие
на 1 год
Щиток защитный со светофильтром
1 изделие
до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие
до износа
Нарукавники брезентовые
2 пары на 1 год
Наушники противошумные
1 изделие до износа
В зимний период на наружных работах дополнительно:
Куртка утепленная
1 изделие
на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Ботинки (полуботинки) утепленные
1 пара на 2 года
109
Уборщик служебных и производственных помещений
Костюм (куртка, брюки) из смесовой ткани
1 комплект
на 1 год
Футболка из хлопчатобумажной ткани
2 изделия
на 1 год
Кепка (косынка)
1 изделие
на 1 год
Тапочки (туфли) кожаные
1 пара на 1 год
Перчатки хлопчатобумажные (трикотажные)
1 пара до износа
Перчатки резиновые
1 пара до износа
Респиратор (маска/полумаска защитная)
1 изделие
до износа
При работе по очистке окон помещений на верхних этажах зданий дополнительно:
Пояс предохранительный
1 изделие дежурный
110
Уборщик территорий
Костюм (куртка, брюки) из смесовой ткани
1 комплект на 1 год
Футболка из хлопчатобумажной ткани
2 изделия на 1 год
Кепка (косынка)
1 изделие на 1 год
Плащ непромокаемый
1 изделие на 3 года
Ботинки из натуральной кожи с жестким подноском
1 пара на 2 года
Рукавицы комбинированные
1 пара до износа
Перчатки хлопчатобумажные (трикотажные)
1 пара до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
В зимний период, дополнительно:
Куртка утепленная
1 изделие
на 3 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Сапоги из натуральной кожи утепленные с жестким подноском (или валенки с галошами)
1 пара по поясам

111
Аспазшы, кондитер, өндіріс меңгерушісі, тауартанушы, кассир
Құрама матадан тігілген ақ костюм (куртка, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Мақта матадан тігілген ақ футболка
1 жылға 2 бұйым
Қалпақ (немесе пилотка)
1 жылға 1 бұйым
Былғары тәпішке
1 жылға 1 жұп
Көкөністер мен жартылай дайын өнімдерді тазалау кезінде қосымша
Мақта маталы (тоқыма) биялай
1 жұп тозғанша
Резеңке биялай
1 жұп тозғанша
Өндіріс меңгерушісі, тауартанушы, кассирге қосымша
Мақта матадан тігілген ақ халат
1 жылға 1 бұйым
112
Асүй жұмысшысы, жүк тасушы
Құрама матадан ақ костюм (куртка, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Мақта матадан тігілген ақ футболка
1 жылға 2 бұйым
Қалпақ (немесе пилотка)
1 жылға 1 бұйым
Былғары тәпішке
1 жылға 1 жұп
Көкөністер мен жартылай дайын өнімдерді тазалау кезінде қосымша
Мақта матадан (тоқыма) биялай
1 жұп тозғанша
Ыдыс жуу кезінде қосымша:
Резеңке биялай
1 жұп тозғанша
Резеңке етік
2 жылға 1 жұп
Қымқыл-сілтіге төзімді арнайы алжапқыш
1 бұйым тозғанша
Қысқы уақытта өнімдерді түсіру кезінде қосымша:
Жылы куртка
3 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға 1 бұйым
Мақта маталы (тоқыма) биялай
1 жұп тозғанша
Жылы бәтеңке (шолақ бәтеңке)
2 жылға 1 жұп
113
Сапа менеджменті жүйесі бөлімі бастығының орынбасары, жетекші инженер-химик, стандарттау жөніндегі жетекші инженер, сапа жөніндегі жетекші инженер, метрология жөніндегі инженер
Құрама матадан тігілген костюм (куртка, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Мақта матадан тігілген футболка
1 жылға 2 бұйым
Кепка (үшкіл орамал)
1 жылға 1 бұйым
Былғары бәтеңке (шолақ бәтеңке /туфли)
2 жылға 1 жұп
Бояулар мен қағаздарға талдау жүргізген кезде қосымша
Резеңке биялай
1 жұп тозғанша
Респиратор (қорғаныш маска/жартылай маска)
1 бұйым тозғанша
13. Электр энергетикасы саласы ұйымдарының жұмыскерлеріне
Жылу электрстанциялары
1
Химиялық реагенттерді дайындау аппаратшысы
Қышқылға қарсы қабаты бар (немесе резеңкеленген) мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Полимерлік материалдан тігілген алжапқыш
1 жылға 2 бұйым
Тұмсығы қатты резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Шұға қолғап немесе биялай
1 жылға 6 жұп
Қышқыл-сілтіге төзімді биялай
1 жылға 12 жұп
Жылы қолғап немесе биялай
1 айға 1 жұп
Жылы ішкиім
6 айға 1 жинақ
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар, астары ағытылмалы мақта матадан тігілген қалың костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жинақ белдеу бойынша
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
2
Электролиз аппаратшысы
Қышқылдан қорғайтын астары бар костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Тұмсығы қатты былғары етік (немесе бәтеңке)
1 жылға 1 жұп
Полимер материалдан тігілген алжапқыш
1 жылға 1 бұйым
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Қышқыл-сілтіге төзімді биялай
1 жылға 12 жұп
Газоаэрозольді респиратор
1 жылға 24 бұйым
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Шуылға қарсы жапсырма
1 жылға 12 жұп
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Мақта матадан тігілген қалың кеудеше
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
3
Ауаны бөлу аппаратшысы
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Шуылға қарсы жапсырма
1 жылға 12 жұп
Шуылға қарсы құлақша
1 бұйым тозғанша
Мақта матадан тұтас тоқылған биялай
1 жылға 12 жұп
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Мақта матадан тігілген қалың кеудеше
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
4
Суды химиялық тазалау аппаратшысы
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Тұмсығы қатты былғары етік (немесе бәтеңке)
1 жылға 1 жұп
Полимерлі қаптамасы бар биялай
1 жылға 12 жұп
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым тозғанша
Противогаз
1 бұйым тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Хлорлау бойынша жұмыстарды орындағанда қосымша:
Резеңкеленген алжапқыш
1 бұйым кезекті
Газоаэрозольді респиратордың орнына противогаз
1 жылға 1 бұйым
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Мақта матадан тігілген қалың кеудеше
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
5
Аккумуляторшы
Қышқылдан қорғайтын астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Резеңке биялай (қышқыл-сілтіге төзімді)
1 жылға 12 жұп
Көкірекшесі бар резеңкеленген алжапқыш
1 бұйым кезекті
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік (бу, қышқыл, сілті шығаруы мүмкін жұмыстар кезінде)
1 жылға 2 бұйым
Шуға қарсы жапсырма
1 жылға 12 жұп
Поливинилхлоридті алақандығы бар (немесе брезент) қалыңдатылған мақта мата қолғап немесе ұқсас қорғаныщ қасиеттерімен биялай
1 жылға 12 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Қыста жылытылмайтын үй-жайларда және сыртта жұмыс iстегенде, қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген қалың костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
2 жылға 1 жинақ
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
Жылы қолғап немесе биялай
1 айға 1 жұп
Жылы ішкиім
6 айға 1 жинақ
6
Бункерлеуші
Мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Ішкиім
1 жылға 2 жинақ
Тұмсығы қатты былғары етік (немесе бәтеңке)
1 жылға 1 жұп
Поливинилхлоридті алақандығы бар (немесе брезент) қалыңдатылған мақта мата қолғап немесе ұқсас қорғаныщ қасиеттерімен биялай
1 жылға 12 жұп
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Мақта матадан тігілген қалың костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жинақ белдеу бойынша
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
Жылы ішкиім
6 айға 1 жинақ
Жылы қолғап немесе биялай
1 айға 1 жұп
7
Бетоншы
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 2 жинақ
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Брезент қолғап немесе биялай
1 жылға 12 жұп
Резеңке биялай
1 жылға 12 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Резеңке алжапқыш
1 жылға 1 бұйым
Брезент алжапқыш
1 жылға 1 бұйым
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 жылға 2 бұйым
Газоаэрозольді респиратор
1 жылға 24 бұйым
Шуға қарсы жапсырма
1 жылға 12 жұп
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Мақта матадан тігілген қалың кеудеше
2 жылға 1 бұйым
Шұға қолғап немесе биялай
1 жылға 6 жұп
Резеңке табанды пима

111
Повар, кондитер, заведующий производством, товаровед, кассир
Костюм (куртка, брюки) из смесовой ткани белый
1 комплект
на 1 год
Футболка из хлопчатобумажной ткани белая
2 изделия
на 1 год
Колпак (или пилотка)
1 изделие
на 1 год
Тапочки кожаные
1 пара на 1 год
При чистке овощей и полуфабрикатов, дополнительно
Перчатки хлопчатобумажные (трикотажные)
1 пара до износа
Перчатки резиновые
1 пара до износа
Заведующему производством, кассиру и товароведу, дополнительно:
Халат из хлопчатобумажной ткани белый
1 изделие
на 1 год
112
Кухонный рабочий, грузчик
Костюм (куртка, брюки) из смесовой ткани белый
1 комплект
на 1 год
Футболка из хлопчатобумажной ткани белая
2 изделия на 1 год
Колпак (или пилотка)
1 изделие
на 1 год
Тапочки кожаные
1 пара на 1 год
При чистке овощей и полуфабрикатов, дополнительно
Перчатки хлопчатобумажные (трикотажные)
1 пара до износа
При мойке посуды, дополнительно:
Перчатки резиновые
1 пара до износа
Сапоги резиновые
1 пара на 2 года
Фартук специальный кислотощелочностойкий
1 изделие до износа
При разгрузке/выгрузке продуктов в зимнее время, дополнительно:
Куртка утепленная
1 изделие на 3 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Перчатки хлопчатобумажные (трикотажные)
1 пара до износа
Ботинки (полуботинки) утепленные
1 пара на 2 года
113
Заместитель начальника отдела системы менеджмента качества, ведущий инженер-химик, ведущий инженер по стандартизации, ведущий инженер по качеству, инженер по качеству, инженер по метрологии
Костюм (куртка, брюки) из смесовой ткани
1 комплект на 1 год
Футболка из хлопчатобумажной ткани
2 изделия на 1 год
Кепка (косынка)
1 изделие на 1 год
Ботинки (полуботинки/туфли) кожаные
1 пара на 2 года
При проведении анализа красок и бумаги, дополнительно
Перчатки резиновые
1 пара до износа
Респиратор (маска/полумаска защитная)
1 изделие до износа
13. Работникам организаций электроэнергетической отрасли
Тепловые электростанции
1
Аппаратчик по приготовлению химреагентов
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с кислотозащитной пропиткой (или прорезиненный)
1 комплект на 1 год
Фартук из полимерных материалов
2 изделия на 1 год
Сапоги резиновые с жестким подноском
1 пара на 1 год
Ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы или перчатки суконные
12 пар на 1 год
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В - 1"
1 изделие до износа
Каска защитная
1 изделие до износа
На наружных работах в зимний период, дополнительно:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) утепленный из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 комплект по поясам
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
2
Аппаратчик электролиза
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) с кислотозащитной пропиткой
1 комплект на 1 год
Сапоги (или ботинки) кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Фартук из полимерных материалов
1 изделие на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
Рукавицы или перчатки кислотощелочестойкие
12 пар на 1 год
Респиратор газоаэрозольный
24 изделия на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В - 1"
1 изделие до износа
Вкладыши противошумные
12 пар на 1 год
На наружных работах в зимний период, дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
3
Аппаратчик воздухоразделения
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
Вкладыши противошумные
12 пар на 1 год
Наушники противошумные
1 изделие до износа
Перчатки кругловязаные хлопчатобумажные
12 пар на 1 год
На наружных работах в зимний период, дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
4
Аппаратчик химводоочистки
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Сапоги (или ботинки) кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Перчатки с полимерным покрытие
12 пар на 1 год
Противогаз
1 изделие до износа
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В-1"
1 изделие до износа
Каска защитная
1 изделие до износа
При выполнении работ по хлорированию
дополнительно:
Фартук прорезиненный
1 изделие дежурное
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
На наружных работах в зимний период, дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
5
Аккумуляторщик
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с кислотозащитной пропиткой.
1 комплект на 1 года
Сапоги резиновые
1 пара на 1 год
Перчатки резиновые, тип (кислотощелочестойкие).
12 пар на 1 год
Фартук прорезиненный с нагрудником.
1 изделие дежурное
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В - 1" (при работе с возможным выбросом паров, кислот, щелочей)
2 изделия на 1 год
Вкладыши противошумные
12 пар на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником или перчатки с аналогичными защитными свойствами
12 пар на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
В зимний период, в не отапливаемых помещениях и при наружных работах, дополнительно:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) утепленный из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
Белье нательное утепленное
1 комплект на 6 месяцев
Рукавицы или перчатки утепленные
1 пара на месяц
6
Бункеровщик
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной
1 комплект на 1 год
Белье нательное
2 комплекта на 1 год
Сапоги (или ботинки) кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником или перчатки с аналогичными защитными свойствами
12 пар на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В - 1"
1 изделие до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Каска защитная
1 изделие до износа
В зимний период, дополнительно:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) утепленный из ткани хлопчатобумажной
1 комплект по поясам
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
Белье нательное утепленное
1 комплект на 6 месяцев
Рукавицы или перчатки утепленные
1 пара на месяц
7
Бетонщик
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
2 комплекта на 1 год
Ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Сапоги резиновые
1 пара на 1 год
Рукавицы или перчатки брезентовые
12 пар на 1 год
Рукавицы или перчатки резиновые
12 пар на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
Фартук резиновый
1 изделие на 1 год
Фартук брезентовый
1 изделие на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В - 1"
2 изделия на 1 год
Респиратор газоаэрозольный
24 изделия на 1 год
Вкладыши противошумные
12 пар на 1 год
Пояс предохранительный
1 изделие дежурный
В зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной
1 изделие на 2 года
Рукавицы или перчатки суконные
6 пар на 1 год
Валенки на резиновой подошве

3 жылға 1 жұп
Сақтандырғыш белдік
1 бұйым кезекті
Жылы ішкиім
6 айға 1 жинақ
Жылы қолғап немесе биялай
1 айға 1 жұп
8
Газбен кесуші мамандығын жабдықты жөндеу бойынша слесарьмен қоса атқарған кезде
Брезент костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 2 жинақ
Мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Ішкиім
1 жылға 2 жинақ
Газбен кесуге арналған "В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 жылға 12бұйым
Брезент қолғап немесе биялай
1 жылға 36 жұп
Тұмсығы қатты керзі етік (немесе былғары бәтеңке)
1 жылға 1 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Шуға қарсы жапсырма
1 жылға 12 жұп
9
Ультрадыбыстық бақылау дефектоскописті
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Шуылға қарсы жапсырма
1 жылға 12 жұп
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Мақта матадан тұтас тоқылған биялай
1 жылға 12 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Мақта матадан тігілген жылы куртка
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
10
Қаңылтыршы
Қауырт жұмыс учаскелерінде қоршауды қаптау бойынша жұмыстарды орындағанда:
Мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Тұмсығы қатты былғары етік (немесе бәтеңке)
1 жылға 1 жұп
Поливинилхлоридті алақандығы бар (немесе брезент) қалыңдатылған мақта маталы қолғап немесе биялай
1 жылға 12 жұп
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
11
Телевизия жабдықтарының инженері
Термиялық қатерлерден және электр доғасынан қорғайтын мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Поливинилхлоридті алақандығы бар (немесе брезент) қалыңдатылған мақта мата қолғап немесе ұқсас қорғаныщ қасиеттерімен биялай
1 жылға 12 жұп
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Капюшоны бар резеңкелеген жадағай
1 жылға 1 бұйым
Резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Мақта матадан тігілген жылы куртка
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
12
Жылуды оқшаулаушы, отқағар
Жылу туннельдері мен қауырт жұмыстарда жұмыс істегенде:
Мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Асбестті костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар) немесе
жылуоқшаулағыш материалдарымен (шыны мақтамен) жұмыс үшін мақта матадан комбинезон
1 жылға 1 жинақ
Тұмсығы қатты былғары етік (немесе бәтеңке)
1 жылға 1 жұп
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қолғап немесе биялай

1 пара на 3 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Белье нательное утепленное
1 комплект на 6 месяцев
Рукавицы или перчатки утепленные
1 пара на месяц
8
Газорезчик при совмещении профессии со слесарем по ремонту оборудования
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) брезентовый
2 комплекта на 1 год
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной
1 комплект на 1 год
Белье нательное
2 комплекта на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В - 1" для газорезчика
12 изделий на 1 год
Рукавицы или перчатки брезентовые
36 пары на 1 год
Сапоги кирзовые (ботинки) с жестким подноском
1 пара на 1 год
Вкладыши противошумные
12 пар на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
9
Дефектоскопист по ультразвуковому контролю
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Вкладыши противошумные
12 пар на 1 год
Ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Перчатки хлопчатобумажной
12 пар на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
В зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
10
Жестянщик
При выполнении работ по обшивке изоляции на горячих участках работ:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной
1 комплект на 1 год
Сапоги (или ботинки) кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником
или перчатки с аналогичными защитными свойствами
12 пар на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В - 1"
1 изделие до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Каска защитная
1 изделие до износа
11
Инженер по телевизионному оборудованию
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с защитой от термических рисков и электрической дуги
1 комплект на 1 год
Ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником или перчатки с аналогичными защитными свойствами
12 пар на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В - 1" от твердых частиц
1 изделие до износа
Плащ прорезиненный с капюшоном
1 изделие на 1 год
Сапоги резиновые
1 пара на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
В зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
12
Изолировщик на термоизоляции, огнеупорщик
При выполнении работ в теплотуннелях и
на горячих работах:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной
1 комплект на 1 год
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) асбестовый или комбинезон хлопчатобумажный для работы с теплоизоляционным материалом (стекловатой)
1 комплект на 1 год
Сапоги (или ботинки) кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой или перчатки с аналогичными защитными свойствами

100
Кабельдік желілерді жөндеу және монтаждау жөніндегі электрмонтер
Антистатикалық жібі, май мен су сіңдірмейтін қабаты бар және жоғары температура мен жылу шығарудан қорғайтын мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон (немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Брезент қолғап немесе биялай
1 жылға 6 жұп
Диэлектрлік қолғап немесе биялай
1 жұп кезекті
Термотөзімді қолғап немесе биялай
1 жұп кезекті
Ұлтарағы қатты былғары бәтеңке немесе ұлтарағы қатты керзі етік
1 жылға 1 жұп
Сақтандырғыш белдік
1 бұйым кезекті
Монтер қадауылы немесе өрмеліт
1 жұп кезекті
Бетке арналған қорғаныштық экранмен қызуға төзгіш каска
1 бұйым тозғанша
Қызуға төзімді каска астынан киетін баскиім
1 жылға 1 бұйым
Қорғаныш көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Шұлғау
1 жылға 2 жұп
Орларда, тоннельдер мен құдықтарда кабельдік желілерді жөндеу бойынша жұмыстарды атқару кезінде қосымша:
Ұлтарағы қатты былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Диэлектрлік қолғап немесе биялай
1 жұп кезекті
Диэлектрлік кебіс
1 жұп кезекті
Сақтандырғыш белдік
1 бұйым кезекті
Антисептикпен жұмыс істегенде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон (немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Қысқы кезеңде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар астары ағытылмалы мақта матадан тігілген жылы куртка
2 жылға 1 жинақ
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар астары ағытылмалы мақта матадан тігілген жылы шалбар
2 жылға 1 жинақ
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
Мақта-матадан тігілген жылы қолғап немесе ұқсас қорғаныщ қасиеттерімен биялай
1 жылға 4 жұп
101
Электр жабдықтарының орамдары мен оқшаулауын жөндеу жөніндегі электрмонтер
Антистатикалық жібі, май мен су сіңдірмейтін қабаты бар және жоғары температура мен жылу шығарудан қорғайтын мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон (немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Диэлектрлік кебістер немесе ботылар
1 жұп кезекті
Ұлтарағы қатты керзі етік немесе ұлтарағы қатты былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Диэлектрлік биялай
1 жұп кезекті
Қорғаныш көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Сақтандырғыш белдік
1 бұйым кезекті
Монтер қадауылы немесе өрмеліт
1 жұп кезекті
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде сыртқы жұмыста қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар астары ағытылмалы мақта матадан тігілген жылы куртка
2 жылға 1 жинақ
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар астары ағытылмалы мақта матадан тігілген жылы шалбар
2 жылға 1 жинақ
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
Мақта-матадан тігілген жылы қолғап немесе ұқсас қорғаныщ қасиеттерімен биялай

100
Электромонтер по ремонту и монтажу кабельных линий
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с антистатической нитью, с масловодоотталкивающей пропиткой и защитой от повышенной температуры и теплового излучения
1 комплект
на 1 год
Рукавицы или перчатки брезентовые
6 пар на 1 год
Перчатки диэлектрические
1 пара дежурные
Перчатки термостойкие
1 пара дежурные
Ботинки кожаные с жестким подноском или сапоги кирзовые с жестким подноском
1 пара на 1 год
Пояс предохранительный
1 изделие дежурный
Когти монтерские или
Лазы
1 пара
дежурные
Каска термостойкая с защитным экраном для лица
1 изделие до износа
Подшлемник термостойкий
1 изделие
на 1 год
Очки защитные
1 изделие
до износа
Каска защитная
1 изделие до износа
Портянки
2 пары на 1 год
При выполнении работ по ремонту кабельных сетей в траншеях, тоннелях и колодцах дополнительно:
Ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Перчатки диэлектрические
1 пара дежурные
Галоши диэлектрические
1 пара дежурные
Пояс предохранительный
1 изделие дежурные
При работе с антисептиком дополнительно:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект
на 1 год
В зимний период, дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1изделие
на 2 года
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие
на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
Рукавицы хлопчатобумажные теплые или перчатки с аналогичными защитными свойствами
4 пары на 1 год
101
Электромонтер по ремонту обмоток и изоляции электро-оборудования
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с антистатической нитью, с масловодоотталкивающей пропиткой и защитой от повышенной температуры и теплового излучения
1 комплект
на 1 год
Галоши или боты диэлектрические
1 пара дежурные
Ботинки кожаные с жестким подносном или сапоги кирзовые с жестким подноском
1 пара на 1 год
Перчатки диэлектрические
1 пара дежурные
Очки защитные
1 изделие до износа
Пояс предохранительный
1 изделие дежурные
Когти монтерские или
Лазы
1 пара дежурные
Каска защитная
1 изделие до износа
В зимний период, дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие
на 2 года
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие
на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
Рукавицы хлопчатобумажные теплые или перчатки с аналогичными защитными свойствами

1 жылға 4 жұп
107
Бөлу құрылғылары жабдықтарын жөндеу жөніндегі электрслесарь, ҚС электр жабдықтарына қызмет көрсету жөніндегі электр- монтер
Антистатикалық жібі, май мен су сіңдірмейтін қабаты бар және жоғары температура мен жылу шығарудан қорғайтын мақта матадан тігілген костюм
1 жылға 1 жинақ
Термотөзімді биялай
1 жұп кезекті
Диэлектрлік биялай
1 жұп кезекті
Тұмсығы қатты керзі етік немесе тұмсығы қатты былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Диэлектрлік кебістер немесе ботылар
1 жұп кезекті
Сақтандырғыш белбеу
1 бұйым кезекті
Монтер қадауылы немесе өрмеліт
1 жұп кезекті
Бетке арналған қорғаныштық экранмен қызуға төзгіш каска
1 бұйым тозғанша
Каска астынан киетін қызуға төзімді баскиім
1 жылға 1бұйым
Кеудешесі бар резеңкеленген алжапқыш
1 жылға 1бұйым
Құрастырылған биялай
1 жылға 6 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Кернеуі 330 кВ және одан жоғары тарқатушы құрылғылар жабдықтарына қызмет көрсеткен кезде:
Эп-4 үлгісіндегі экрандаушы жинақ (жазғы)
1,5 жылға
1 жұп
Эп-4 үлгісіндегі экрандаушы жинақ (қысқы)
климат белдеулер бойынша 1 бұйым
Қысқы кезеңде сыртқы жұмыстарда қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар астары ағытылмалы мақта матадан тігілген жылы куртка
2 жылға 1 жинақ
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар астары ағытылмалы мақта матадан тігілген жылы шалбар
2 жылға 1 жинақ
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
Мақта-матадан тігілген жылы қолғап немесе ұқсас қорғаныщ қасиеттерімен биялай
1 жылға 4 жұп
108
Релелік қорғаныс және автоматика аппаратурасын жөндеу жөніндегі электрмонтер, қайталама коммутация және байланысты жөндеу жөніндегі электрмонтер
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар жоғары температура мен жылу шығарудан қорғайтынмен мақта матадан тігілген костюм (куртка, шолақ комбинезон, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Ұлтарағы қатты керзі етік немесе ұлтарағы қатты былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Диэлектрлік кебістер не ботылар
1 жұп кезекті
Диэлектрлік биялай
1 жұп кезекті
Қорғаныш көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Сақтандырғыш белдік
1 бұйым кезекті
Монтер қадауылы немесе өрмеліт
1 жұп кезекті
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде сыртқы жұмыстарда қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар астары ағытылмалы мақта матадан тігілген жылы күртеше
2 жылға 1 жинақ
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар астары ағытылмалы мақта матадан тігілген жылы шалбар
2 жылға 1 жинақ
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
Мақта-матадан тігілген жылы қолғап немесе ұқсас қорғаныщ қасиеттерімен биялай

4 пары на 1 год
107
Электрослесарь по ремонту оборудования распределительных устройств, электромонтер по обслуживанию электро-оборудования подстанций
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с антистатической нитью, с масловодоотталкивающей пропиткой и защитой от повышенной температуры и теплового излучения температуры и теплового излучения
1 комплект
на 1 год
Перчатки термостойкие
1 пара дежурные
Перчатки диэлектрические
1 пара дежурные
Сапоги резиновые с жестким подноском или
Ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Галоши или боты диэлектрические
1 пара дежурные
Пояс предохранительный
1 изделие дежурный
Когти монтерские или
Лазы
1 пара дежурные
Каска термостойкая с защитным экраном для лица
1 изделие до износа
Подшлемник термостойкий
1 изделие
на 1 год
Фартук прорезиненный с нагрудником
1 изделие
на 1 год
Рукавицы комбинированные
6 пар на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
При обслуживании оборудования распределительных устройств напряжением 330 кВ и выше:
Экранирующий комплект типа Эп-4 (летний)
1 изделие
на 1,5 года
Экранирующий комплект типа Эп-4 (зимний)
1 изделие по
поясам
В зимний период, дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие
на 2 года
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
Рукавицы хлопчатобумажные теплые или перчатки с аналогичными защитными свойствами
4 пары на 1 год
108
Электромонтер по ремонту аппаратуры релейной защиты и автоматики, электромонтер по ремонту вторичной коммутации и связи
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с антистатической нитью, с масловодоотталкивающей пропиткой и защитой от повышенной температуры и теплового излучения
1комплект
на 1 год
Ботинки кожаные с жестким подноском или сапоги резиновые с жестким подноском или сапоги кирзовые
1 пара на 1 год
Галоши или боты диэлектрические
1 пара дежурные
Перчатки диэлектрические
1 пара дежурные
Очки защитные
1 изделие до износа
Пояс предохранительный
1 изделие дежурные
Когти монтерские или
Лазы
1 пара дежурные
Каска защитная
1 изделие до износа
В зимний период, дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной с
масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие
на 2 года
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие
на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
Рукавицы хлопчатобумажные теплые или перчатки с аналогичными защитными свойствами

1 жылға 4 жұп
112
Электр жабдықтарын жөндеу және қызмет көрсету жөніндегі электр монтері
Антистатикалық жібі, май мен су сіңдірмейтін қабаты бар және жоғары температура мен жылу шығарудан қорғайтын мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Термотөзімді биялай
1жұп кезекті
Диэлектрлік биялай
1жұп кезекті
Тұмсығы қатты керзі етік немесе тұмсығы қатты былғары етік
1 жылға 1жұп
Диэлектрлік кебіс немесе боты
1жұп кезекті
Бетке арналған қорғану экраны бар жылуға төзімді каска
1 бұйым тозғанша
Шлемнің астынан қызуға төзімді киетін баскиім
1 жылға 1 бұйым
Қорғаныш көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Трансформаторлар мен майлы ажыратқыштарды жөндеу кезінде қосымша:
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Құрама қолғап
1 жылға 4 жұп
Қорғаныш көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде сыртқы жұмыстарда қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары ағытылмалы мақта матадан тігілген жылы куртка
2 жылға 1 жинақ
Май мен су сіңдірмейтін астары ағытылмалы мақта матадан тігілген жылы шалбар
2 жылға 1 жинақ
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
Мақта-матадан тігілген жылы қолғап немесе ұқсас қорғаныщ қасиеттерімен биялай
1 жылға 4 жұп
113
Өлшеу құралдары мен автоматикаға қызмет көрсету жөніндегі электр слесарі
Май, су сіңбейтін мақта матадан тігілген костюм
1 жылға 1 жинақ
Құрама қолғап
1 жылға 4 жұп
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке немесе тұмсығы қатты керзі етік
1 жылға 1 жұп
Қорғаныш көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
114
Компрессорлық қондырғы машинисі
Антистатикалық жібі, май мен су сіңдірмейтін қабаты бар және жоғары температура мен жылу шығарудан қорғайтын мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Құрама қолғап
1 жылға 12 жұп
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Шуға арналған құлақша (каскаға бекітілген) немесе шуылға қарсы жапсырма
1 бұйым тозғанша
2-сыныпты қорғанышы бар сигналдық кеудеше
1 жылға 1 бұйым
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде сыртқы жұмыстарда қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар астары ағытылмалы мақта матадан тігілген күртеше
2 жылға 1 жинақ
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар астары ағытылмалы мақта матадан тігілген шалбар
2 жылға 1 жинақ
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
Мақта-матадан тігілген жылы қолғап немесе ұқсас қорғаныщ қасиеттерімен биялай

4 пары на 1 год
112
Электромонтер по ремонту и обслуживанию электро-оборудования
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с антистатической нитью, с масловодоотталкивающей пропиткой и защитой от повышенной температуры и теплового излучения
1 комплект
на 1 год
Перчатки термостойкие
1 пара дежурные
Перчатки диэлектрические
1 пара дежурные
Сапоги кирзовые или ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Галоши или боты диэлектрические
1 пара дежурные
Каска термостойкая с защитным экраном для лица
1 изделие до износа
Подшлемник термостойкий
1 изделие
на 1 год
Очки защитные
1 изделие
до износа
Каска защитная
1 изделие до износа
При выполнении работ по ремонту трансформаторов и масляных выключателей дополнительно:
Ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы комбинированные
4 пары на 1 год
Очки защитные
1 изделие до износа
В зимний период, дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие
на 2 года
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие
на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
Рукавицы хлопчатобумажные теплые или перчатки с аналогичными защитными свойствами
4 пары на 1 год
113
Электрослесарь по обслуживанию автоматики и средств измерений
Костюм из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой
1 изделие
на 1 год
Рукавицы комбинированные
4 пары на 1 год
Ботинки кожаные с жестким подноском или сапоги кирзовые с жестким подноском
1 пара на 1 год
Очки защитные
1 изделие
до износа
Каска защитная
1 изделие до износа
114
Машинист компрессорных установок
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с антистатической нитью, с масловодоотталкивающей пропиткой и защитой от повышенной
температуры и теплового излучения
1 комплект
на 1 год
Рукавицы комбинированные
12 пар на 1 год
Ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Наушники противошумные (с креплением на каску) или
вкладыши противошумные
1 изделие
до износа
Жилет сигнальный 2 класса защиты
1 изделие на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
В зимний период, дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие
на 2 года
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
Рукавицы хлопчатобумажные теплые или перчатки с аналогичными защитными свойствами

6 айға 1 жинақ
Жылы қолғап немесе биялай
1 айға 1 жұп
Электр желілері кәсіпорындары
164
Метрология басшысы, метрология бойынша маман
Мақта матадан тігілген костюм
1 жылға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Жылы костюм
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Жылы бәтеңке
2 жылға 1 жұп
165
Метрология электрмонтері
Мақта матадан тігілген костюм
1 жылға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Жылы костюм
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Жылы бәтеңке
2 жылға 1 жұп
166
Аудан электр желілерінің басшысы, бас инженері
Мақта матадан тігілген костюм
1 жылға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Жылы костюм
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Жылы бәтеңке
2 жылға 1 жұп
167
Релелік қорғаныс және автоматика басшысы
Мақта матадан тігілген костюм
1 жылға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Жылы костюм
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Жылы бәтеңке
2 жылға 1 жұп
168
Сынақ және асқын кернеуін қорғау қызметінің басшысы
Мақта матадан тігілген костюм
1 жылға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Жылы костюм
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Жылы бәтеңке
2 жылға 1 жұп
169
Байланыс бөлімінің басшысы, маманы, бас маманы
Мақта матадан тігілген костюм
1 жылға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Жылы костюм
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Жылы бәтеңке
2 жылға 1 жұп
170
Байланыс бөлімінің электрмонтері
Мақта матадан тігілген костюм
1 жылға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Жылы костюм
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Жылы бәтеңке
2 жылға 1 жұп
171
Автоматандырылған басқару жүйесінің басшысы, маманы (бас, жетекші) инженері
Мақта матадан тігілген костюм
1 жылға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Жылы костюм
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Жылы бәтеңке
2 жылға 1 жұп
172
Жоғары кернеу желілерін жөндеу және қызмет көрсету бойынша басшы
Мақта матадан тігілген костюм
1 жылға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Жылы костюм
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Жылы бәтеңке
2 жылға 1 жұп
173
Жанармай құю станциясы операторы
Мақта матадан тігілген костюм
1 жылға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Жылы костюм
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Жылы бәтеңке
2 жылға 1 жұп

1 комплект на 6 месяцев
Рукавицы или перчатки утепленные
1 пара на месяц
Электрические сети
164
Начальник метрологии, специалист по метрологии
Костюм хлопчатобумажный
1 комплект
на 1 год
Ботинки кожаные
1 пара на 1 год
В зимний период, дополнительно:
Костюм утепленный
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Ботинки утепленные
1 пара на 2 года
165
Электромонтер метрологии
Костюм хлопчатобумажный
1 комплект
на 1 год
Ботинки кожаные
1 пара на 1 год
В зимний период, дополнительно:
Костюм утепленный
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Ботинки утепленные
1 пара на 2 года
166
Начальник, главный инженер района электрических сетей
Костюм хлопчатобумажный
1 комплект
на 1 год
Ботинки кожаные
1 пара на 1 год
В зимний период, дополнительно:
Костюм утепленный
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Ботинки утепленные
1 пара на 2 года
167
Начальник Релейной защиты и автоматики
Костюм хлопчатобумажный
1 комплект
на 1 год
Ботинки кожаные
1 пара на 1 год
В зимний период, дополнительно:
Костюм утепленный
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Ботинки утепленные
1 пара на 2 года
168
Начальник Службы испытаний и защиты от перенапряжений
Костюм хлопчатобумажный
1 комплект
на 1 год
Ботинки кожаные
1 пара на 1 год
В зимний период, дополнительно:
Костюм утепленный
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Ботинки утепленные
1 пара на 2 года
169
Начальник Отдела связи, специалист, главный специалист отдела связи
Костюм хлопчатобумажный
1 комплект
на 1 год
Ботинки кожаные
1 пара на 1 год
В зимний период, дополнительно:
Костюм утепленный
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Ботинки утепленные
1 пара на 2 года
170
Электромонтер отдела связи
Костюм хлопчатобумажный
1 комплект
на 1 год
Ботинки кожаные
1 пара на 1 год
В зимний период, дополнительно:
Костюм утепленный
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Ботинки утепленные
1 пара на 2 года
171
Начальник, автоматизированный системы управления, специалисты (главный, ведущий), инженер
Костюм хлопчатобумажный
1 комплект
на 1 год
Ботинки кожаные
1 пара на 1 год
В зимний период, дополнительно:
Костюм утепленный
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Ботинки утепленные
1 пара на 2 года
172
Начальник по ремонту и обслуживанию высоковольтных сетей
Костюм хлопчатобумажный
1 комплект
на 1 год
Ботинки кожаные
1 пара на 1 год
В зимний период, дополнительно:
Костюм утепленный
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Ботинки утепленные
1 пара на 2 года
173
Оператор заправочных станций
Костюм хлопчатобумажный
1 комплект
на 1 год
Ботинки кожаные
1 пара на 1 год
В зимний период, дополнительно:
Костюм утепленный
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Ботинки утепленные
1 пара на 2 года

1 жылға 12 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде, қосымша:
Мақта матадан тігілген қалың куртка
3 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты табиғи былғары жылы шолақ етік
1 жұп белдеу бойынша
215
Материалдық- техникалық жабдықтау жөніндегі экономист
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке
2 жылға 1 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде, қосымша:
Мақта матадан тігілген қалың кеудеше
3 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты табиғи былғары жылы шолақ етік
1 жұп белдеу бойынша
216
Лифтілер жөніндегі электрмеханик
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке
2 жылға 1 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Шуылға қарсы құлақша
1 жылға 12 жұп
Қысқы кезеңде, қосымша:
Мақта матадан тігілген қалың куртка
3 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты табиғи былғары жылы шолақ етік
1 жұп белдеу бойынша
14. Радиоактивті заттармен жұмыс істейтін жұмыскерлерге
1
Ашық радиоактивті заттардың қолданылуымен орындалатын жұмыстарда (ССП аумағында) тікелей жұмыс істейтін жұмыскерлер
Мақта-матадан тігілген костюм (куртка+шалбар немесе шолақ комбинезон)
1 жылға 2 жинақ
Ішкиім
1 жылға 2 жинақ
Мақта матадан тігілген баскиім
1 жылға 2 бұйым
Мақта матадан тігілген шұлықтар
1 жылға 12 жұп
Вафельді сүлгі
1 жылға 10 бұйым
Мақта матадан тігілген бөз қолғап
1 жылға 12 жұп
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Резеңке биялай
1 жұп, кезекті
Брезент қолғап
1 жұп, кезекті
Былғары етік немесе бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Аэрозольдардан қорғануға арналған сүзгісі бар жартылай маска
1 мәрте қолдануға арналған
Аэрозольге қарсы респиратор маска
1 жылға 10 бұйым
Бір реттік капюшонды мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 10 бұйым
Қыс мерзімінде қосымша:
Қалың куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
Қалың шалбар
1 бұйым, белдеу бойынша
Резеңке табанды пима
1 жұп, белдеу бойынша
Тымақ-құлақшын
1 бұйым, белдеу бойынша
Қорғайтын қаптамасы бар, аязға төзімді, астары жүннен тоқылған биялай
1 бұйым, белдеу бойынша
2
Жылжымалы гамма-дефектоскопия қондырғыларында тікелей жұмыс істейтін жұмыскерлер
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/шолақ комбинезон)
1 жылға 2 жинақ
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 1 бұйым
Құрақ қолғаптар
1 жылға 12 жұп
Ампулаларға арналған қолмен қармауыш
1 бұйым тозғанша
Сүлгі
1 жылға 6 бұйым
Шұлықтар
1 жылға 6 жұп
Қыс мерзімінде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін, ағытылмалы астары бар мақта матадан тігілген қалың куртка
1 бұйым белдеу бойынша
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1 бұйым белдеу бойынша
Резеңке табанды пима
1 жұп, белдеу бойынша
Тымақ-құлақшын
1 бұйым, белдеу бойынша
Қорғайтын қаптамасы бар, аязға төзімді, астары жүннен тоқылған биялай
1 жұп, белдеу бойынша
3
Стационарлық гамма-дефектоскопия қондырғыларында тікелей жұмыс істейтін жұмыскерлер
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/шолақ комбинезон)
1 жылға 2 жинақ
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 2 бұйым
Мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 12 жұп
Ампулаларға арналған қолмен қармауыш
1 бұйым тозғанша
Сүлгі
1 жылға 6 бұйым
Шұлықтар
1 жылға 6 жұп
4
Ашық радиоактивтік заттарды қолданумен тікелей жұмыстарды орындайтын жұмыскерлер
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/шолақ комбинезон)
1 жылға 2 жинақ
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 2 бұйым
Сүлгі
1 жылға 6 бұйым
Пластик алжапқыш
1 бұйым кезекті
Пластик жеңдік
1 жұп кезекті
Резеңке биялай
1 жұп кезекті
Қыста қосымша:
Жылы куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
Тымақ-құлақшын
1 бұйым, белдеу бойынша
Жылы шалбар
1 бұйым, белдеу бойынша
Пима
1 жұп, белдеу бойынша
Қорғайтын қаптамасы бар, аязға төзімді, астары жүннен тоқылған биялай
1 жұп, белдеу бойынша
5
Радиоактивтік заттармен ластанған, эксперименттік жануарлармен тікелей жұмыс істейтін виварийлердің жұмыскерлері
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/шолақ комбинезон)
1 жылға 2 жинақ
Ішкиім
1 жылға 2 жинақ
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 6 бұйым
Мақта матадан тігілген шұлықтар
1 жылға 12 жұп
Сүлгі
1 жылға 12 бұйым
Пластиктан жасалған шолақ комбинезон
3 бұйым кезекті
Пластик алжапқыштар
3 бұйым кезекті
Пластик жеңдіктер
3 жұп кезекті
Резеңке биялайлар
12 жұп кезекті
Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған табиғи былғары бәтеңке (немесе етік)
1 жұп кезекті
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 12 жұп
Қос брезентті алақандығы бар брезент қолғап
1 жылға 3 жұп
6
Радиоактивтік заттармен ластанған тартпалы шкафтар жабдықтарымен, бокстармен, арнайы желдеткіштермен, арнайы кәрізді тікелей жөндеумен, сондай-ақ авариялық жұмыстармен айналысатын жұмыскерлер
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/шолақ комбинезон)
1 жылға 4 жинақ
Ішкиім
1 жылға 6 жинақ
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 6 бұйым
Мақта матадан тігілген шұлық
1 жылға 12 жұп
Сүлгі
1 жылға 12 бұйым
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 3 жұп
Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған табиғи былғары бәтеңке (немесе етік)
1 жылға 3 жұп
Резеңке биялайлар
Жылына 24 жұп кезекті
Пластиктен жасалған шолақ комбинезон
Жылына 6 бұйым
Пластик алжапқыш
4 бұйым жылына
Пластик жеңдіктер
Жылына 4 жұп
7
Радиоактивтік заттармен және ядролық реакторларда ион шығарушы сәуле көздерімен, арнайы қоймаларда үнемі жұмыс істейтін жұмыскерлер, дозиметриялық қызметтердің жұмыскерлері
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/шолақ комбинезон/комбинезон)
1 жылға 6 жинақ
Ішкиім
1 жылға 6 жинақ
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 6 бұйым
Сүлгі
1 жылға 12 бұйым
Қос брезентті алақандығы бар брезент қолғап
4 жұп жылына
Резеңке/медициналық биялайлар
Жылына 50 жұп
Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған табиғи былғары бәтеңке (немесе етік)
1 жылға 2 жұп
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 2 жұп
Былғары тәпішке
1 жылға 4 жұп
Шұлықтар
1 жылға 12 жұп
Респиратор
1 жылға 24 бұйым
Оргшыныдан жасалған көзілдірік
1 жылға 1 бұйым
Дәнекерлеушінің костюмі
1 жылға 2 бұйым
ЛГ түріндегі пневмокостюм немесе Пластик комбинезон
1 жылға 1 жұп
8
Радиоактивтік заттарды көмумен айналысатын жұмысшылар
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 2 бұйым
Ішкиім
1 жылға 2 жинақ
Сүлгі
1 жылға 6 бұйым
Мақта матадан тігілген шұлықтар
1 жылға 3 жұп
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 2 бұйым
Құрақ қолғаптар
1 жылға 6 жұп
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Резеңке биялайлар
3 жұп, кезекті
ЛГ үлгісіндегі пневмокостюм немесе пластиктен жасалған комбинезон
1 жұп, кезекті
Қыс мерзімінде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін, ағытылмалы астары бар мақта матадан тігілген қалың куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1 бұйым, белдеу бойынша
Резеңке табанды пима
1 жұп, белдеу бойынша
Қысқы баскиім
1 бұйым, белдеу бойынша
Қорғайтын қаптамасы бар, аязға төзімді, астары жүннен тоқылған биялай
1 бұйым, белдеу бойынша
Радиоактивті заттармен жұмыс істейтін жұмыскерлердің жалпы кәсіптері
9
Жалпы белсенділігіне қарамастан радиоактивтік заттармен жұмыс істейтін үй-жайларды жинаумен айналысатын, өндірістік және қызметтік үй-жайларды тазартушы р
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 4 бұйым
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 1 бұйым
Тәпішке
1 жылға 1 жұп
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 2 жұп
Сүлгі
1 жылға 12 бұйым
Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған табиғи былғары бәтеңке (немесе етік)
1 жылға 2 жұп
Резеңке биялайлар
жылына 12 жұп
Пластик алжапқыштар
жылына 4 бұйым
Пластик жеңдіктер
жылына 4 жұп
10
Авариялық-құтқару құралымының немесе қызметінің (радиациялық авариялар салдарының) құтқарушысы
Каска астынан киетін жүн баскиім
1 жылға 1 бұйым
Брезент қолғап
1 жұп кезекші
Ұзын қонышты етік немесе бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Жазғы арнайы киім (күрте, шалбар, кепка)
1 жылға 1 жинақ
Сигналдық белгісі бар киім (жарық шағылдырғыш жолақ тігілген кеудеше)
2 жылғы 1 бұйым
Қыс мерзімінде қосымша:
Қысқы арнайы киім (қалыңдатылған күрте+шалбар)
2 жылғы 1 жинақ
Жылы ішкиім
1 жылға 1 жинақ
Қысқы тоқыма баскиім
1 жылға 1 бұйым
Свитер
1 жылға 1 бұйым
Пима
1 бұйым, белдеу бойынша
Радиациялық авариялар салдарын жою кезінде:
Теріні қорғауға арналған сүзгі түріндегі жеке қорғаныс құралы
1 жылға 1 жинақ
Жеңілдетілген қорғауыш костюм
1 жылға 1 жинақ
11
Автомобиль жүргізушісі
Арнайы машиналарды жүргізгенде және сонымен қатар дозиметристің міндетін атқарғанда:
Мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 2 бұйым
Ішкиім
1 жылға 2 жинақ
Сүлгі
1 жылға 6 бұйым
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 2 бұйым
Мақта матадан тігілген шұлық
1 жылға 12 жұп
Резеңке биялай
1 жұп кезекті
Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған табиғи былғары бәтеңке (немесе етік)
1 жылға 1 жұп
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Пластиктен жасалған комбинезон
1 бұйым кезекті
Пластиктен жасалған жеңдік
1 жұп кезекті
Қыс мерзімінде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін, ағытылмалы астары бар мақта матадан тігілген қалың куртка
1 бұйым белдеу бойынша
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1 бұйым белдеу бойынша
Резеңке табанды пима
1 жұп, белдеу бойынша
Құлақшын
1 бұйым, белдеу бойынша
Қорғайтын қаптамасы бар, аязға төзімді, астары жүннен тоқылған биялай
1 жұп, белдеу бойынша
12
Қоймашы
Цех қоймасында жұмыс істегенде:
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 2 бұйым
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 2 бұйым
Тәпішке
1 жылға 1 жұп
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 1 жұп
13
Арнайы кір жуу орындарының жұмыскері
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/шолақ комбинезон)
1 жылға 2 жинақ
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 2 бұйым
Мақта матадан тігілген шұлық
1 жылға 12 жұп
Сүлгі
1 жылға 6 бұйым
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Резеңке биялай
1 жылға 6 жұп
Пластик алжапқыш
1 бұйым, кезекті
Пластик жеңдік
1 жұп кезекті
14
Жалпы белсенділігіне қарамастан радиоактивтік заттармен жұмыс істейтін үй-жайларды жинаумен айналысатын, өндірістік және қызметтік үй-жайларды тазартушы
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 4 бұйым
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 1 бұйым
Тәпішке
1 жылға 1 жұп
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 2 жұп
Сүлгі
1 жылға 12 бұйым
Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған табиғи былғары бәтеңке (немесе етік)
1 жылға 2 жұп
Резеңке биялайлар
жылына 12 жұп
Пластик алжапқыштар
жылына 4 бұйым
Пластик жеңдіктер
жылына 4 жұп

12 пар на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
В зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной
1 изделие на 3 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
215
Экономист по материально-техническому снабжению
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 2 года
Каска защитная
1 изделие до износа
В зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной
1 изделие на 3 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
216
Электромеханик по лифтам
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 2 года
Каска защитная
1 изделие до износа
Наушники противошумные
12 пар на 1 год
В зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной
1 изделие на 3 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
14. Работникам, занятым с радиоактивными веществами
1
Работники, непосредственно занятые на работах с применением открытых радиоактивных веществ (на территории СИП)
Костюм (куртка+брюки или полукомбинезон) из хлопчатобумажной ткани
2 комплекта
на 1 год
Белье нательное
2 комплекта
на 1 год
Шапочка хлопчатобумажная
2 изделия на 1 год
Носки хлопчатобумажные
12 пар на 1 год
Полотенце вафельное
10 изделий
на 1 год
Перчатки бязевые хлопчатобумажные
12 пар на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Перчатки резиновые
1 пара, дежурные
Рукавицы брезентовые
1 пара, дежурные
Сапоги или ботинки кожаные
1 пара на 1 год
Полумаска фильтрующая для защиты от аэрозолей
разовая
Противоаэрозольные маски респираторы
10 изделий
на 1 год
Комбинезон хлопчатобумажный с капюшоном одноразовый
10 изделий на 1 год
В зимний период дополнительно:
Куртка утепленная
1 изделие, по поясам
Брюки утепленные
1 изделие, по поясам
Валенки на резиновой подошве
1 пара, по поясам
Шапка-ушанка
1 изделие, по поясам
Перчатки с защитным покрытием, морозостойкие, шерстяными вкладышами
1 изделие, по поясам
2
Работники, непосредственно занятые на переносных установках гамма-дефектоскопии
Костюм (куртка+брюки/полукомбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
2 комплекта на 1 год
Берет хлопчатобумажный
3 изделие на 1 год
Рукавицы комбинированные
12 пары на 1 год
Ручной захват для ампул
1 изделие до износа
Полотенце
6 изделий на 1 год
Носки
6 пар на год
В зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие по поясам
Брюки утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Валенки на резиновой подошве
1 пара по поясам
Шапка-ушанка
1 изделие, по поясам
Перчатки с защитным покрытием, морозостойкие, шерстяными вкладышами
1 изделие, по поясам
3
Работники, непосредственно занятые на стационарных установках по гамма- дефектоскопии
Костюм (куртка+брюки/полукомбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
2 комплекта на 1 год
Берет хлопчатобумажный
3 изделия на 1 год
Рукавицы хлопчатобумажные
12 пары на 1 год
Ручной захват для ампул
1 изделие до износа
Полотенце
6 изделий на 1 год
Носки
6 пар на год
4
Работники, непосредственно занятые выполнением работ с применением открытых радиоактивных веществ
Костюм (куртка+брюки/полукомбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
2 комплекта на 1 год
Берет хлопчатобумажный
2 изделия на 1 год
Полотенце
6 изделий на 1 год
Фартук пластиковый
1 изделие дежурный
Нарукавники пластиковые
1 пара дежурный
Перчатки резиновые
1 пара дежурные
В зимний период дополнительно:
Куртка утепленная
1 изделие, по поясам
Шапка-ушанка
1 изделие, по поясам
Брюки утепленные
1 изделие, по поясам
Валенки
1 пара по поясам
Перчатки с защитным покрытием, морозостойкие, шерстяными вкладышами
1 изделие, по поясам
5
Работники вивариев, занятые непосредственно на работах с экспериментальными животными, загрязненными радиоактивными веществами
Костюм (куртка+брюки/полукомбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
2 комплекта на 1 год
Белье нательное
2 комплекта на 1 год
Берет хлопчатобумажный
6 изделий на 1 год
Носки хлопчатобумажные
12 пар на 1 год
Полотенце
12 изделий на 1 год
Полукомбинезон пластиковый
3 изделие дежурный
Фартук пластиковые
3 изделие дежурный
Нарукавники пластиковые
3 пара дежурный
Перчатки резиновые
12 пары дежурные
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи (подошва с масловодоотталкивающими свойствами и противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском)
1 пара в год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Перчатки хлопчатобумажные
12 пары на 1 год
Рукавицы брезентовые с двойным брезентовым наладонником
3 пары на 1 год
6
Работники, занятые непосредственно ремонтом загрязненного радиоактивными веществами оборудования вытяжных шкафов, боксов, спецвентиляции, спецканализации, а также непосредственно занятые на аварийных работах
Костюм (куртка+брюки/полукомбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
4 комплекта на 1 год
Белье нательное
6 комплекта на 1 год
Берет хлопчатобумажный
6 изделий на 1 год
Носки хлопчатобумажные
12 пары на 1 год
Полотенце
12 изделий на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
3 пара на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи (подошва с масловодоотталкивающими свойствами и противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском)
3 пара на 1 год
Перчатки резиновые
24 пары в год
Полукомбинезон пластиковый
6 изделий на 1 год
Фартук пластиковый
4 изделия в год
Нарукавники пластиковые
4 пары в год
7
Работники, непосредственно занятые на работах с радиоактивными веществами и источниками ионоизлучающих излучений на ядерных реакторах, спецскладах; работники дозиметрических служб
Костюм (куртка+брюки/полукомбинезон/комбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
6 комплекта на 1 год
Белье нательное
6 комплекта на 1 год
Берет хлопчатобумажный
6 изделия на 1 год
Полотенце
12 изделий на 1 год
Рукавицы брезентовые с двойным брезентовым наладонником
4 пары в год
Перчатки резиновые/ медицинские
50 пар на год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи (подошва с масловодоотталкивающими свойствами и противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском)
2 пары на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
2 пары на 1 год
Тапочки кожаные
4 пары на год
Носки
12 пар на год
Респиратор
24 изделия на год
Очки из оргстекла
1 изделие на год
Костюм сварщика
2 изделия на год
Пневмокостюм типа ЛГ или комбинезон пластиковый
1 пара на год
8
Рабочие, занятые на захоронении радиоактивных веществ
Комбинезон хлопчатобумажный с масловодоотталкивающей пропиткой
2 изделия на 1 год
Белье нательное
2 комплекта
на 1 год
Полотенце
6 изделий на 1 год
Носки хлопчатобумажные
3 пары на 1 год
Берет хлопчатобумажный
2 изделия на 1 год
Рукавицы комбинированные
6 пар на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Перчатки резиновые
3 пары дежурные
Пневмокостюм типа ЛГ или комбинезон пластиковый
1 изделие дежурное
В зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие, по поясам
Брюки утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Валенки на резиновой подошве
1 пара по поясам
Шапка зимняя
1 изделие по поясам
Перчатки с защитным покрытием, морозостойкие, шерстяными вкладышами
1 изделие, по поясам
Общие профессии работников занятых с радиоактивными веществами
9
Уборщик производственных и служебных помещений, занятый уборкой помещений, где производятся работы с радиоактивными веществами, вне зависимости от их общей активности
Халат хлопчатобумажный
4 изделия на 1 год
Полотенце
12 изделий на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи. Подошва с масловодоотталкивающими свойствами и противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском
2 пара на 1 год
Берет  хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Тапочки
1 пара на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
2 пара на 1 год
Перчатки резиновые
12 пар на год
Фартук пластиковый
4 изделия на год
Нарукавники пластиковые
4 пары на год
10
Спасатель аварийно-спасательного формирования или службы (последствий радиационных аварий)
Подшлемник шерстяной
1 изделие на 1 год
Рукавицы брезентовые
1 пара на 1 год
Сапоги или ботинки с высокими берцами
1 пара на 1 год
Форменная одежда летняя (куртка, брюки, кепка)
1 комплект на 1 год
Сигнальная одежда (жилет со светоотражающими нашивками)
1 изделие на 2 года
В зимний период дополнительно:
Форменная одежда зимняя (куртка+брюки утепленные)
1 комплект на 2 года
Теплое нижнее белье
1 комплект на 1 год
Валенки
1 пара по поясам
Шапка вязанная зимняя
1 изделие на 1 год
Свитер
1 изделие на 1 год
При ликвидации последствий радиационных аварий:
Средство индивидуальной защиты кожи фильтрующего типа
1 комплект на 1 год
Костюм защитный облегченный
1 комплект на 1 год
11
Водитель автомобиля
При вождении спецмашины и одновременном исполнении обязанностей дозиметриста:
Комбинезон хлопчатобумажный
2 изделия на 1 год
Белье нательное
2 комплекта на 1 год
Полотенце
6 изделий на 1 год
Берет хлопчатобумажный
2 изделия на 1 год
Носки хлопчатобумажные
12 пар на 1 год
Перчатки резиновые
1 пара дежурные
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи. Подошва с масловодоотталкивающими свойствами и противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Комбинезон пластиковый
1 изделие дежурный
Нарукавники пластиковые
1 пара дежурные
В зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие по поясам
Брюки утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Валенки на резиновой подошве
1 пара по поясам
Шапка-ушанка
1 изделие, по поясам
Перчатки с защитным покрытием, морозостойкие, шерстяными вкладышами
1 изделие, по поясам
12
Кладовщик
При занятии в цеховой кладовой:
Халат хлопчатобумажный
2 изделия на 1 год
Берет хлопчатобумажный
2 изделия на 1 год
Тапочки
1 пара на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пар на 1 год
13
Работник, занятый в прачечной
Костюм (куртка+брюки/полукомбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
2 комплекта на 1 год
Берет хлопчатобумажный
2 изделия на 1 год
Носки хлопчатобумажные
12 пар на 1 год
Полотенце
6 изделий на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Перчатки резиновые
6 пар на 1 год
Фартук пластиковый
1 изделие, дежурный
Нарукавники пластиковые
1 пара дежурные
14
Уборщик производственных и служебных помещений, занятый уборкой помещений, где производятся работы с радиоактивными веществами, вне зависимости от их общей активности
Халат хлопчатобумажный
4 изделия на 1 год
Полотенце
12 изделий
на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи. Подошва с масловодоотталкивающими свойствами и противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском
2 пара на 1 год
Берет  хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Тапочки
1 пара на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
2 пара на 1 год
Перчатки резиновые
12 пар на год
Фартук пластиковый
4 изделия на год
Нарукавники пластиковые
4 пары на год

15. Азаматтық авиацияда, авиациялық және қорғаныс өнеркәсібі жұмыскерлеріне
Ұшқыштар құрамы және қызмет көрсетуші персонал
Көліктік авиация және авиацияны халық шаруашылығында пайдалану
1
Бортмеханик; борт инженері (борттағы инженер), борт операторы; авиаотрядтың борт инженері; авиаотрядтың аға борт инженері (механигі); әуе кемесінің командирі; пилот; пилот - инструктор; авиациялық бөлімнің командирі; әуе кемесінің командирі; штурман
Жүк таситын ұшақтарда, 2 және 3-сынып ұшақтары мен тікұшақтарында ұшу жұмыстарын орындағанда:
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген ұщқыштарға арналған жазғы костюм (куртка+ шолақ комбинезон немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ (1 бұйым)
Табиғи былғарыдан тігілген куртка
2 жылға 1 бұйым
Резеңке табанды хром бәтеңке
2 жылға 1 жұп
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 1 жұп
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1 бұйым белдеу бойынша
Жарыққа шағылысатын элементтері бар сигналдық жилет
1 жылға 1 бұйым
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың куртка, астары ағытылмалы, теріден жасалған жағасы бар
3 жылға 1 бұйым
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1 бұйым белдеу бойынша
Табиғи былғары жылы етік (немесе резеңке табанды пима)
2 жылға 1 жұп
(1 жұп белдеу бойынша)
Тымақ - құлақшын
2 жылға 1 бұйым
Жартылай жүннен тоқылған свитер
1 жылға 1 бұйым
Тері унты
3 жылға 1 жұп
Унтымен киетін кебіс
3 жылға 1 жұп
Астары бәйке табиғи былғары биялай
2 жылға 1 жұп
Тұтастай тоқылған биялай
1 жылға 1 жұп
Жүннен тоқылған шұлық
1 жылға 2 жұп
2
Бортоператор
Аэрофотосуретке түсіру жұмыстарын орындау кезінде:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың, астары ағытылмалы, теріден жасалған жағасы бар куртка
3 жылға 1 бұйым
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1 бұйым белдеу бойынша
Резеңке табанды хром бәтеңке
2 жылға 1 жұп
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 1 жұп
Жарыққа шағылысатын элементтері бар сигналдық жилет
1 жылға 1 бұйым
Қысқы кезеңде қосымша:
Теріден жасалған ұзын куртка
1 бұйым кезекші
Тері шалбар
1 бұйым кезекші
Жартылай жүннен тоқылған свитер
1 жылға 1 бұйым
Тері унты
3 жылға 1 жұп
Унтымен киетін кебіс
3 жылға 1 жұп
Жүннен тоқылған биялай
1 жылға 1 жұп
Тымақ - құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
Жүннен тоқылған шұлық
1 жылға 2 жұп
3
Бортсерік
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
Бәтестен тігілген алжапқыш
1 жылға 1 бұйым
Бәйке астары бар табиғи былғары бәтеңке
2 жылға 1 жұп
Резеңке биялай
1 жұп кезекші
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың, астары ағытылмалы, теріден жасалған жағасы бар куртка
3 жылға 1 бұйым
Жылы хром етік
2 жылға 1 жұп
Тері унты
3 жылға 1 жұп
Унтымен киетін кебіс
3 жылға 1 жұп
Тымақ - құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
4
Әуе кемесінің командирі; пилот; пилот - инструктор; штурман
Жүк таситын турбореактивтік, турбовинтті ұшақтарда, зертхана-ұшақтар мен 3-сыныпты жолаушылар ұшақтарында ұшу жұмыстарын орындағанда:
Резеңке табанды хром бәтеңке
2 жылға 1 жұп
Жүннен тоқылған биялай
1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде қосымша:
Теріден жасалған ұзын куртка

15. Работникам,занятым в гражданской авиации, авиационной и оборонной промышленности
Летный состав и обслуживающий персонал
Авиация транспортная и применение авиации в народном хозяйстве
1
Бортмеханик; бортовой инженер (инженер бортовой), бортовой оператор; инженер бортовой авиаотряда; старший бортовой инженер (механик) авиаотряда командир воздушного судна; пилот; пилот-инструктор;; командир воздушного судна; штурман
При выполнении летной работы на грузовых самолетах, самолетах 2 и 3 класса и вертолетах:
Костюм (куртка+брюки) (или комбинезон) летний летный из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 комплект
(1 изделие)
на 1 год
Куртка из натуральной кожи
1 изделие на 2 года
Ботинки хромовые на резиновой подошве
1 пара на 2 года
Рукавицы из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 пара на 1 год
Жилет сигнальный со светоотражающими элементами
1 изделие на 1 год
В зимний период дополнительно:
Куртка, утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся с меховым воротником
1 изделие на 3 года
Брюки, утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Сапоги из натуральной кожи утепленные (или валенки на резиновой подошве)
1 пара на 2 года (1 пара по поясам)
Шапка-ушанка
1 изделие на 2 года
Свитер полушерстяной
1 изделие на 1 год
Унты меховые
1 пара на 3 года
Галоши к унтам
1 пара на 3 года
Перчатки из натуральной кожи на байковом подкладе
1 пара на 2 года
Перчатки кругловязаные шерстяные
1 пара на 1 год
Носки шерстяные
2 пары на 1 год
2
Бортовой оператор
При выполнении аэрофотосъемочных работ:
Куртка, утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся с меховым воротником
1 изделие на 3 года
Брюки, утепленные из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Ботинки хромовые на резиновой подошве
1 пара на 2 года
Рукавицы из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 пара на 1 год
Жилет сигнальный со светоотражающими элементами
1 изделие на 1 год
В зимний период дополнительно:
Куртка меховая удлиненная
1 изделие дежурное
Брюки меховые
1 изделие дежурное
Свитер полушерстяной
1 изделие на 1 год
Унты меховые
1 пара на 3 года
Галоши к унтам
1 пара на 3 года
Перчатки шерстяные
1 пара на 1 год
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
Носки шерстяные
2 пары на 1 год
3
Бортовой проводник
Халат из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 1 год
Передник батистовый
1 изделие на 1 год
Ботинки из натуральной кожи на байковом подкладе
1 пара на 2 года
Перчатки резиновые
1 пара дежурная
В зимний период дополнительно:
Куртка, утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся с меховым воротником
1 изделие на 3 года
Сапожки хромовые утепленные
1 пара на 2 года
Унты меховые
1 пара на 3 года
Галоши к унтам
1 пара на 3 года
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
4
Командир воздушного судна; пилот; пилот-инструктор; штурман
При выполнении летной работы на грузовых турбореактивных, турбовинтовых самолетах, самолетах - лабораториях и пассажирских самолетах 3 класса
Ботинки хромовые на резиновой подошве
1 пара на 2 года
Перчатки шерстяные
1 пара на 1 год
В зимний период дополнительно:
Куртка меховая удлиненная

5 жылға 1 бұйым
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың, астары ағытылмалы, теріден жасалған жағасы бар куртка
3 жылға 1 бұйым
Жартылай жүннен тоқылған свитер
1 жылға 1 бұйым
Тері унты
3 жылға 1 жұп
Унтымен киетін кебіс
3 жылға 1 жұп
Тымақ - құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
5
Өрт сөндіру десантшысы; авиаөрт сөндіруші тобының инструкторы; авиаөрт сөндіруші команданың инструкторы; өрт сөндіруші аға десантшы
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген, ұшқыштарға арналған жазғы костюм (куртка+шолақ комбинезон немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ (1 бұйым)
Желден қорғайтын, су өткізбейтін жадағай
3 жылға 1 бұйым
Керзі етік (немесе ұзын қонышты баулы бәтеңке)
3 жылға 1 жұп
Брезент қолғап
1 жұп кезекші
Өрт сөндірушілерге арналған крагалы биялай
1 жұп кезекші
Масақағар
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш каска
3 жылға 1 бұйым
Касканың астынан киетін баскиім
1 жылға 1 бұйым
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың, астары ағытылмалы, теріден жасалған жағасы бар куртка
3 жылға 1 бұйым
Тымақ - құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
Тері унты
3 жылға 1 жұп
Унтымен киетін кебіс
3 жылға 1 жұп
Жүннен жасалған жапсырмасы бар аязға төзімді қорғаныш астарлы биялай
2 жылға 1 жұп
6
Авиазвено қызметі авиаөрт сөндіру және парашютшілер қызметінің инструкторы; өрт сөндіруші парашютшілер, өрт сөндіру тобының инструкторы; өрт сөндіруші парашютшілер командасының инструкторы; өрт сөндіруші парашютист; өрт сөндіруші парашютшілер қызметінің аға инструкторы
Ормандарды авиациялық қорғау жөніндегі жұмыстарды орындаушыларға:
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген, ұшқыштарға арналған жазғы костюм (куртка+шалбар) (немесе комбинезон)
1 жылға 1 жинақ (1 бұйым)
Желден қорғайтын, су өткізбейтін жадағай
3 жылға 1 бұйым
Керзі етік (немесе ұзын қонышты баулы бәтеңке)
3 жылға 1 жұп
Астары бәйке табиғи былғары биялай
2 жылға 1 жұп
Брезент қолғап
1 жұп тозғанша
Құтқару жилеті
1 бұйым кезекші
Бәйке астары бар табиғи былғары шлем
4 жылға 1 бұйым
Масақағар
1 бұйым тозғанша
Қысқы жаттығу жұмыстарына арналған тері унты
1 жұп кезекші
Парашютші-десантшының жабдықтары
1 жинақ кезекші
Резеңке табанды шұға шұлғау
1 жылға 1 жұп
Өрт сөндірушілерге арналған крагалы биялай
1 жылға 1 жұп
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың, астары ағытылмалы, теріден жасалған жағасы бар куртка
3 жылға 1 бұйым
Жүннен жасалған жапсырмасы бар аязға төзімді қорғаныш астарлы биялай
2 жылға 1 жұп
Тері унты
3 жылға 1 жұп
Унтымен киетін кебіс
3 жылға 1 жұп
Тымақ - құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
Жартылай жүннен тоқылған свитер
1 жылға 1 бұйым
7
Ауа кемесінің командирі; авиациялық звено командирі; авиациялық отряд командирі; оның орынбасары; авиакәсіпорынның басшысы, оның ұшу қызметі жөніндегі орынбасары; пилот
Авиахимиялық жұмыстарды орындағанда: төменгі температура мен уытты заттардан қорғауға арналған арнайы киімдер жинағы:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген капюшоны және кепиі бар куртка
3 жылға 1 жинақ
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген шалбар
3 жылға 1 бұйым
Ағытылмалы қалың астар
4 жылға 1 бұйым
Уытты заттардан қорғайтын ұшқыштарға арналған жазғы костюм (куртка+шалбар+ кепи)
1 жылға 1 жинақ
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Полиуретанды табанды хром бәтеңке
2 жылға 1 жұп
Қонышсыз бәтеңке
2 жылға 1 жұп
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың, астары ағытылмалы, теріден жасалған жағасы бар куртка
3 жылға 1 бұйым
Тымақ - құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
Жүннен жасалған жапсырмасы бар аязға төзімді қорғаныш астарлы биялай
2 жылға 1 жұп
Жылы астары жоқ қонышсыз етік
2 жылға 1 жұп
8
Ұшқыш-бақылаушы; аға ұшқыш-бақылаушы; бас ұшқыш-бақылаушы; орман патологиясын зерттеуді жүзеге асыратын қызметкер (экипаж құрамындағы)
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/ немесе шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Керзі етік (немесе ұзын қонышты баулы бәтеңке)
3 жылға 1 жұп
Масақағар
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша:
Теріден жасалған ұзын куртка
4 жылға 1 бұйым
Жартылай жүннен тоқылған свитер
1 жылға 1 бұйым
Тері унты
1 жұп кезекші
Тымақ - құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
Астары бәйке табиғи былғары биялай
2 жылға 1 жұп
9
Ұшуды қамтамасыз ететін өртке қарсы, авариялық-құтқару және iздестiру-құтқару қызметтерінiң жұмыскерлерi
Мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Ұзын қонышты баулы бәтеңке
3 жылға 1 жұп
Іздестіру-құтқару жұмыстарын орындағанда:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 1 бұйым
Бәйке астары бар табиғи былғары шлем
1 бұйым кезекші
Каска астынан киетін мақта матадан тігілген баскиім
1 жылға 1 бұйым
Поливинилхлоридті (немесе полимерлі) жабындысы тұтас тоқылған тоқыма биялайлар
1 жылға 6 жұп
Поливинилхлоридті (немесе брезент) алақандығы бар қалыңдатылған, мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 1 жұп
Шуылға қарсы көп рет пайдаланылатын жапсырма
1 жұп тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Резеңке биялай
1 жұп кезекші
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым тозғанша
Противогаз
1 бұйым кезекші
Жарыққа шағылысатын элементтері бар сигналдық жилет
1 бұйым кезекші
Әуежайларда авариялардан құтқару жұмыстарын орындау кезінде:
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жұп кезекші
Поливинилхлоридті (немесе брезент) алақандығы бар қалыңдатылған, мақтадан тігілген мата қолғап
1 жылға 1 жұп
Поливинилхлоридті (немесе полимерлі) жабындысы бар тұтас тоқылған тоқыма биялай
1 жылға 6 жұп
Резеңке биялай
1 жұп кезекші
Жарыққа шағылысатын элементтері бар сигналдық жилет
1 бұйым кезекші
Қорғаныш каска
1 бұйым кезекші
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым кезекші
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым тозғанша
Противогаз
1 бұйым кезекші
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың куртка, астары ағытылмалы
3 жылға 1 бұйым
Тері куртка
1 бұйым кезекші
Тері шалбар
1 бұйым кезекші
Екі жақты тері крагалы биялай
1 жұп кезекші
Жүннен тоқылған жапсырмасы бар аязға төзімді қорғаныш астарлы биялай
2 жылға 1 жұп
Тымақ - құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
Тері унты (немесе резеңке табанды пима)
Тері унты (немесе резеңке табанды пима)
Оқу-ұшу қызметінің ұйымдары
10
Парашют қызметінің инструкторы; парашют қызметінің аға инструкторы; инструктор-парашютші (аға маманды қосқанда)
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген комбинезон
2 жылға 1 бұйым
Бәйке астары бар шлем
1 бұйым кезекші
Каска астынан киетін мақта матадан тігілген баскиім
1 жылға 1 бұйым
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 1 жұп
Табиғи былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Поливинилхлоридті (немесе полимерлі) жабындысы тұтас тоқылған тоқыма биялай
1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде қосымша:
Тері куртка
1 бұйым кезекші
Тері шалбар
1 бұйым кезекші
Унты немесе пима
1 жұп кезекші
Тымақ - құлақшын
2 жылға 1 бұйым
Теріден жасалған табиғи былғары шлем
1 бұйым кезекші
Ұшақтар мен тікұшақтарды техникалық пайдалану
Көліктік авиация, авиацияны халық шаруашылығында және оқу-ұшу ұйымдарында пайдалану
11
Инженер; авиациялық және радиоэлектрондық қондырғылар жөніндегі авиация механигі; авиациялық және радио- электрондық қондырғылар жөніндегі авиация технигі; метрологиялық қызмет аспаптары жөніндегі авиация технигі
Зертханалық жағдайларда авиациялық және радиоэлектронды қондырғыларды тексеру және жөндеу жұмысында:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар)(немесе комбинезон)
1 бұйым (1 бұйым) 1 жылға
Поливинилхлоридті (немесе брезент) алақандығы бар қалыңдатылған мақта мата қолғап
1 жылға 1 жұп
12
Ұшатын аппараттарды жуушы
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар)(немесе комбинезон)
1 жылға 1 жинақ (1 бұйым)
Мақта матадан тігілген баскиім (кепи немесе берет)
1 жылға 1 бұйым
Табиғи былғары бәтеңке
1 жылға 1 бұйым
Тұтас тоқылған тоқыма биялай

1 изделие на 5 лет
Куртка, утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся с меховым воротником
1 изделие на 3 года
Свитер полушерстяной
1 изделие на 1 год
Унты меховые
1 пара на 3 года
Галоши к унтам
1 пара на 3 года
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
5
Десантник пожарный; инструктор авиапожарной группы; инструктор авиапожарной команды, старший десантник пожарный
Костюм (куртка+брюки) (или комбинезон) летний летный из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 комплект (1 изделие) на 1 год
Плащ ветрозащитный, водонепроницаемый
1 изделие на 3 года
Сапоги кирзовые (или ботинки с завышенными берцами на шнурках)
1 пара на 3 года
Рукавицы брезентовые
1 пара дежурные
Перчатки для пожарных с крагами
1 пара дежурная
Накомарник
1 изделие до износа
Каска защитная
1 изделие на 3 года
Подшлемник под каску
1 изделие на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В-1"
1 изделие до износа
В зимний период дополнительно:
Куртка, утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся с меховым воротником
1 изделие на 3 года
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
Унты меховые
1 пара на 3 года
Галоши к унтам
1 пара на 3 года
Перчатки с защитным покрытием, морозостойкие с шерстяными вкладышами
1 пара на 2 года
6
Инструктор авиапожарной и парашютной службы авиазвена; инструктор парашютно-пожарной группы; инструктор парашютно-пожарной команды; парашютист пожарный; старший инструктор парашютно-пожарной службы;
Выполняющим работу по авиационной охране лесов:
Костюм (куртка+брюки) (или комбинезон) летний летный из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 комплект (1 изделие) на 1 год
Плащ ветрозащитный, водонепроницаемый
1 изделие на 3 года
Сапоги кирзовые (или ботинки с завышенными берцами на шнурках)
1 пара на 3 года
Перчатки из натуральной кожи на байковом подкладе
1 пара на 2 года
Рукавицы брезентовые
1 пара до износа
Жилет спасательный
1 изделие дежурное
Шлем из натуральной кожи на байковом подкладе
1 изделие на 4 года
Накомарник
1 изделие до износа
Унты меховые для зимних тренировочных работ
1 пара дежурная
Снаряжение парашютиста - десантника
1 комплект дежурный
Портянки суконные на резиновой подошве
1 пара на 1 год
Перчатки для пожарных с крагами
1 пара на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В-1"
1 изделие до износа
В зимний период дополнительно:
Куртка, утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся с меховым воротником
1 изделие на 3 года
Перчатки с защитным покрытием, морозостойкие с шерстяными вкладышами
1 пара на 2 года
Унты меховые
1 пара на 3 года
Галоши к унтам
1 пара на 3 года
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
Свитер полушерстяной
1 изделие на 1 год
7
Командир воздушного судна; командир авиационного звена; командир авиационного отряда, его заместитель; руководитель авиапредприятия, его заместитель по летной службе; пилот
При выполнении авиахимических работ, для защиты от пониженных температур и токсических веществ:
Куртка из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой с капюшоном и кепи
1 комплект на 3 года
Брюки из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 3 года
Съемный утеплитель
1 изделие на 4 года
Костюм (куртка+брюки+кепи) летний летный для защиты от токсичных веществ
1 комплект на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В-1"
1 изделие до износа
Ботинки хромовые на полиуретановой подошве
1 пара на 2 года
Полуботинки
1 пара на 2 года
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
В зимний период дополнительно:
Куртка, утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся с меховым воротником
1 изделие на 3 года
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
Перчатки с защитным покрытием, морозостойкие с шерстяными вкладышами
1 пара на 2 года
Полусапоги без утепленной подкладки
1 пара на 2 года
8
Летчик-наблюдатель; старший летчик - наблюдатель; главный летчик - наблюдатель; работник, осуществляющий лесопатологическое обследование (в составе экипажа)
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Сапоги кирзовые(или ботинки с завышенными берцами на шнурках)
1 пара на 3 года
Накомарник
1 изделие до износа
В зимний период дополнительно:
Куртка меховая удлиненная
1 изделие на 4 года
Свитер полушерстяной
1 изделие на 1 год
Унты меховые
1 пара дежурная
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
Перчатки из натуральной кожи на байковом подкладе
1 пара на 2 года
9
Работники служб противопожарного, аварийно-спасательного и поисково-спасательного обеспечения полетов
Костюм (куртка+ брюки) из хлопчатобумажной ткани
1 комплект на 1 год
Ботинки с завышенными берцами на шнурках
1 пара на 3 года
При выполнении поисково-спасательных работ:
Комбинезон из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 1 год
Шлем из натуральной кожи на байковом подкладе
1 изделие дежурное
Подшлемник хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Перчатки кругловязаные трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
6 пар на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником
1 пара на 1 год
Вкладыши противошумные, многоразового использования
1 пара до износа
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В-1"
1 изделие до износа
Перчатки резиновые
1 пара дежурные
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Противогаз
1 изделие дежурный
Жилет сигнальный со световозвращающими элементами
1 изделие дежурный
При выполнении аварийно-спасательных работ в аэропортах:
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара дежурные
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником
1 парана 1 год
Перчатки кругловязаные трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
6 пар на 1 год
Перчатки резиновые
1 пара дежурные
Жилет сигнальный со световозвращающими элементами
1 изделие дежурный
Каска защитная
1 изделие дежурная
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом о светофильтрами типа "В-1"
1 изделие дежурный
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Противогаз
1 изделие дежурный
В зимний период дополнительно:
Куртка, утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие на 3 года
Куртка меховая
1 изделие дежурное
Брюки меховые
1 изделие дежурное
Перчатки с крагами меховые двусторонние
1 пара дежурная
Перчатки с защитным покрытием, морозостойкие с шерстяными вкладышами
1 пара на 2 года
Шапка-ушанка
1 изделие на 2 года
Унты меховые (или валенки с резиновым низом)
1 пара дежурная
Учебно-летные организации
10
Инструктор парашютной службы; старший инструктор парашютной службы; инструктор - парашютист (включая старшего)
Комбинезон из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 2 года
Шлем на байковом подкладе
1 изделие дежурное
Подшлемник хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В-1"
1 изделие до износа
Рукавицы хлопчатобумажные из водоотталкивающей ткани
1 пара на 1 год
Ботинки из натуральной кожи
1 пара на 1 год
Перчатки кругловязаные трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
1 пара на 1 год
В зимний период дополнительно:
Куртка меховая
1 изделие дежурное
Брюки меховые
1 изделие дежурное
Унты или валенки
1 пара дежурная
Шапка-ушанка
1 изделие на 2 года
Шлем из натуральной кожи на меху
1 изделие дежурное
Техническая эксплуатация самолетов и вертолетов
Авиация транспортная, применение авиации в народном хозяйстве и учебно-летных организациях
11
Инженер; механик авиационный по авиационно -радиоэлектронным оборудованиям; техник авиационный по авиационно- радиоэлектронным оборудованиям; техник авиационный по приборам метрологической службы
При работе на проверке и ремонту авиационно- радиоэлектронным оборудованием в лабораторных условиях:
Костюм (куртка+брюки) (или комбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие (1 изделие) на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником
1 пара на 1 год
12
Мойщик летательных аппаратов
Костюм (куртка+брюки) (или комбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект (1 изделие) на 1 год
Головной убор (кепи или берет) из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
Ботинки из натуральной кожи
1 изделие на 1 год
Перчатки кругловязаные трикотажные

1 жылға 24 жұп
Резеңке етік
1 жұп тозғанша
Резеңке биялай
1 жұп кезекші
Брезент қолғап
1 жылға 4 жұп
Әртүрлі еріткіштермен, соның ішінде керосинмен бөлшектер мен бұйымдарды жуумен айналысқанда, қосымша:
Көкірекшесі бар резеңкеленген алжапқыш
1 жылға 1 бұйым
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Ұшақтардағы дәретханадан қоқыстарды төгу жұмыстарында, қосымша:
Көкірекшесі бар резеңкеленген алжапқыш
1 жылға 1 бұйым
Резеңкеленген жеңдік
1 жылға 1 жұп
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың, астары ағытылмалы, табиғи (немесе жасанды) теріден жасалған жағасы бар куртка
3 жылға 1 бұйым
Жүн ватиннен жасалған мақта мата негізді шолақ комбинезон
2 жылға 1 бұйым
Жүн ватинді мақта матадан тігілген шолақ комбинезонға қалың астар
4 жылға 1 бұйым
Шинелді шұғадан (немесе цигейка) астары бар табиғи былғарыдан тігілген етік
2 жылға 1 жұп
Тымақ - құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
Жүннен тоқылған шұлық
1 жылға
1 жұп
Үсті тоқыма тері қолғап
1 жылға
1 жұп
13
Барлық атаудағы авиация технигі; техникалық бақылау бөлімінің инженері; ауысым инженері; авиациялық техниканы жабдықтаушы; бақылаушы шебер; барлық атаудағы авиация механигі; авиациялық жөндеу кәсіпорнының механигі; авиациялық жөндеу кәсіпорнының технигі; авияциялық техникалық базаның ауысым (инженерлік-авиациалық қызметтің) бастығы; авияциялық техникалық база учаскесінің (инженерлік-авиациалық қызметтің) бастығы; авиациалық техникалық базаның (инженерлік-авиациалық қызметтің) электрожабдықтарын жөндеу жөніндегі электрмеханик; тұрақта ұшақтар мен тікұшақтарға май құюмен тікелей айналысатын жанар- жағармай материалдары жөніндегі авиация аға технигі мен авиация технигі;
Ұшақтарды техникалық пайдалану кезінде аэродромдарда жұмыс істегенде:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген жазғы ұшқыштар костюмы (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Желден қорғайтын, су өткізбейтін жадағай
1 бұйым кезекші
Брезент қолғап
1 жұп тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 жұп тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша:
Тері куртка
1 бұйым кезекші
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың, астары ағытылмалы, теріден жасалған жағасы бар куртка
3 жылға 1 бұйым
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан қабып тігілген жуан белдікті қалың шалбар
3 жылға 1 бұйым
Тері унты
3 жылға 1 жұп
Унтымен киетін кебіс
3 жылға 1 жұп
Резеңке табанды жүннен басылған етік
3 жылға 1 жұп
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 1 жұп
Керзі етік (немесе биік қонышты баулы бәтеңке)

24 пары на 1 год
Сапоги резиновые
1 пара до износа
Перчатки резиновые
1 пара дежурная
Рукавицы брезентовые
4 пары на 1 год
При занятости на смывке и промывке деталей и изделий различными растворителями, в том числе керосином, дополнительно:
Фартук прорезиненный с нагрудником
1 изделие на 1 год
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В-1"
1 изделие до износа
При работе на сливе нечистот из туалетов на самолетах, дополнительно:
Фартук прорезиненный с нагрудником
1 изделие на 1 год
Нарукавники прорезиненные
1 пара на 1 год
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В-1"
1 изделие до износа
В зимний период дополнительно:
Куртка утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой. Подкладка отстегивающаяся, на натуральном (или искусственном) меху с меховым воротником
1 изделие на 3 года
Полукомбинезон хлопчатобумажный на шерстяном ватине
1 изделие на 2 года
Утеплитель к полукомбинезону хлопчатобумажному на шерстяном ватине
1 изделие на 4 года
Сапоги из натуральной кожи на подкладке из шинельного сукна (или цигейка)
1 пара на 2 года
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
Носки меховые
1 пара на 1 год
Рукавицы меховые с текстильным верхом
1 пара на 1 год
13
Техник авиационный всех наименовании; инженер отдела технического контроля; инженер смены; комплектовщик авиационной техники; мастер контрольный; механик авиационный всех наименований; механик авиационный ремонтного предприятия; техник авиационный ремонтного предприятия; начальник смены авиационно-технической базы (инженерно-авиационной службы); начальник участка авиационно-технической базы (инженерно-авиационной службы) электромеханик по ремонту электрооборудования авиационно-технической базы (инженерно-авиационной службы); старший авиационный техник и авиационный техник по горюче-смазочным материалам, непосредственно занятые организацией заправки самолетов и вертолетов на стоянке
При условии занятости на аэродромах на технической эксплуатации самолетов:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) летний летный из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Плащ ветрозащитный, водонепроницаемый
1 изделие дежурное
Рукавицы брезентовые
1 пара до износа
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В-1"
1 пара до износа
В зимний период дополнительно:
Куртка меховая
1 изделие дежурное
Куртка, утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся с меховым воротником
1 изделие на 3 года
Брюки утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой с высоким поясом
1 изделие на 3 года
Унты меховые
1 пара на 3 года
Галоши к унтам
1 пара на 3 года
Сапоги валяные на резиновой подошве
1 пара на 3 года
Рукавицы из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 пара на 1 год
Сапоги кирзовые (или ботинки с завышенными берцами на шнурках)

100
Техник (фото зертханашы); фотозертханашы; жуып тазартушы
Резеңкеленген немесе пленкалы жабындысы бар матадан тігілген су өткізбейтін, көкірекшесі бар алжапқыш
1 бұйым кезекші
Резеңке биялай
1 жұп кезекші
101
Авиакәсіп-орынның, азаматтық авиация ұйымының техникалық қабылдаушысы
Авиациялық зауыттарда өнімдерді қабылдауда жұмыс істегенде:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген жазғы ұшқыштар костюмы (куртка+ шалбар) (немесе комбинезон)
1 жылға 1 жинақ (1 бұйым)
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан қабып тігілген қалың шалбар
3 жылға 1 бұйым
Тері қолғап
1 жылға 1 жұп
Ұшақтарды жасап шығару зауыттарында жұмыс істегенде қосымша:
Желден қорғайтын, су өткізбейтін жадағай
4 жылға 1 бұйым
Тері унты
4 жылға 1 жұп
Тері жағалы май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген жылы куртка
3 жылға1 бұйым
Резеңке табанды жүннен басылған етік
3 жылға 1 жұп
Тері унтымен киетін кебіс
4 жылға 1 жұп
102
Тракторшы; автогрейдер машинисі; бульдозер машинисі
Аэротұрақта жұмыс істегенде:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген жазғы ұшқыштар костюмы (куртка+ шалбар) (немесе комбинезон)
1 жылға 1 жинақ (1 бұйым)
Желден қорғайтын, су өткізбейтін шолақ жадағай
2 жылға 1 бұйым
Керзі етік
2 жылға 1 жұп
Поливинилхлоридті (немесе брезент) алақандығы бар қалыңдатылған мақта мата қолғап
1 жылға 4 жұп
Жылы астары бар мақта матадан тігілген куртка
3 жылға 1 бұйым
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
3 жылға 1 бұйым
Резеңке табанды пима
1 жұп белдеу бойынша
Тымақ - құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
Тері қолғап
1 жылға 1 жұп
103
Авиациялық техникалық базаның инженері мен аға инженері; авиациялық техникалық базаның (инженерлік-авиациалық қызметтің) механигі; авиациялық техникалық базаның техникалық бақылау бөлімінің бастығы мен бас механигі; авиациялық техникалық бақылау базасының аға шебері (инженерлік-авиациалық қызметтің);
Ұшақтар мен тікұшақтарды мерзімдік бақылаумен айналысқанда:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар)(немесе комбинезон)
1 жылға 1 жинақ (1 бұйым)
Желден қорғайтын, су өткізбейтін жадағай
1 бұйым тозғанша
Керзі етік (немесе ұзын қонышты баулы бәтеңке)
3 жылға 1 жұп
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Поливинилхлоридті (немесе брезент) алақандығы бар қалыңдатылған мақта матадан тігілген қолғап

100
Техник (фотолаборант); фотолаборант; промывальщик
Фартук водонепроницаемый из ткани прорезиненной или из ткани с пленочным покрытием с нагрудником
1 изделие дежурное
Перчатки резиновые
1 пара дежурная
101
Технический приемщик авиапредприятия, организации гражданской авиации
При работе по приему изделий на авиационных заводах:
Костюм (куртка+брюки) (или комбинезон) летний летный из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 комплект (1 изделие) на 1 год
Брюки утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой со сквозной стежкой
1 изделие на 3 года
Рукавицы меховые
1 пара на 1 год
При работе на самолетостроительных заводах дополнительно:
Плащ ветрозащитный, водонепроницаемый
1 изделие на 4 года
Унты меховые
1 пара на 4 года
Куртка утепленная из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой с меховым воротником
1 изделие на 3 год
Шапка-ушанка
1 изделие на 2 года
Сапоги валяные на резиновой подошве
1 пара на 3 года
Галоши к унтам меховым
1 пара на 4 года
102
Тракторист; машинист автогрейдера; машинист бульдозера
При выполнении работ на аэродроме:
Костюм (куртка+брюки) (или комбинезон) летний летный из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 комплект (1 изделие) на 1 год
Полуплащ ветрозащитный, водонепроницаемый
1 изделие на 2 года
Сапоги кирзовые
1 пара на 2 года
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником
4 пары на 1 год
Куртка хлопчатобумажная на утепляющей прокладке
1 изделие на 3 года
В зимний период дополнительно:
Брюки утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 3 года
Валенки с резиновым низом
1 пара по поясам
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
Рукавицы меховые
1 пара на 1 год
103
Инженер и старший инженер авиационно-технической базы; механик авиа-технической базы (инженерно-авиационной службы) главный механик и начальник отдела технического контроля авиационно-технической базы; старший мастер контрольный авиационно-технической базы (инженерно-авиационной службы)
При работе на аэродроме по технической эксплуатации самолетов и вертолетов:
Костюм (куртка+брюки) (или комбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект
(1 изделие)
на 1 год
Плащ ветрозащитный, водонепроницаемый
1 изделие до износа
Сапоги кирзовые (или ботинки с завышенными берцами на шнурках)
1 пара на 3 года
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В-1"
1 изделие до износа
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником

1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың, астары ағытылмалы, табиғи (немесе жасанды) теріден жасалған жағасы бар куртка
3 жылға 1 бұйым
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан қабып тігілген қалың шалбар
3 жылға 1 бұйым
Тымақ - құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
Резеңке табанды жүннен басылған етік
3 жылға 1 жұп
104
Авиациялық отрядтың және авиациялық техникалық базаның инженері мен аға инженері (инженерлік-авиациалық қызметтің), авияциялық техникалық базаның бас инженері (инженерлік-авиациалық қызметтің), оның орынбасары
Ұшақтар мен тікұшақтарды мерзімдік бақылаумен айналысқанда:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар)(немесе комбинезон)
1 жылға 1 жинақ
(1 бұйым)
Резеңке табанды жүннен басылған етік
3 жылға 1 жұп
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Поливинилхлоридті (немесе брезент) алақандығы бар қалыңдатылған мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың куртка, астары ағытылмалы, теріден жасалған жағасы бар
3 жылға 1 бұйым
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың шалбар
3 жылға 1 бұйым
Резеңке табанды жүннен басылған етік
3 жылға 1 жұп
Тымақ - құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
105
Технологиялық-конструкторлық бюроның бастығы және оның орынбасары; авиациялық техникалық базаның техникалық бөлімінің (инженерлік-авиациалық қызметтің) жетекші инженері, аға инженері және инженері; авиациялық техникалық базаның (инженерлік-авиациалық қызметтің) диспетчері; авиациялық техникалық базаның (инженерлік-авиациалық қызметтің) бөлім бастығы және оның орынбасары; авиациялық техниканың беріктілігін қамтамасыз ету және диагностика жасау бөлімшесінің жұмыскерлері
Аэродромда жұмыс істеген кезде ұшақтар мен тікұшақтарды техникалық пайдалану кезінде:
Желден қорғайтын, су өткізбейтін жадағай
1 бұйым кезекші
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді костюм (куртка+шалбар)
2 жылға 1 жинақ (1 бұйым)
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың, астары ағытылмалы, теріден жасалған жағасы бар куртка
3 жылға 1 бұйым
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың шалбар
3 жылға 1 бұйым
Резеңке табанды жүннен басылған етік
3 жылға 1 жұп
Тымақ - құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
106
Нормалау жөніндегі инженер- (техник); нормалаушы; қызмет басшысы; техника қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жөніндегі инженері
Сыртта жұмыс істегенде:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар)

1 пара на 1 год
В зимний период дополнительно:
Куртка из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой на ватине с меховым воротником
1 изделие на 3 года
Брюки, утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой со сквозной стежкой
1 изделие на 3 года
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
Сапоги валяные на резиновой подошве
1 пара на 3 года
104
Инженер и старший инженер авиационного отряда и авиационно-технической базы (инженерно-авиационной службы), главный инженер авиационно-технической базы (инженерно-авиационной службы) его заместитель
При занятости на периодическом осмотре самолетов и вертолетов:
Костюм (куртка+брюки) (или комбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект (1 изделие) на 1 год
Сапоги валяные на резиновой подошве
1 пара на 3 года
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В-1"
1 изделие до износа
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником
1 пара на 1 год
В зимний период дополнительно:
Куртка, утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся с меховым воротником
1 изделие на 3 года
Брюки, утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 3 года
Сапоги валяные на резиновой подошве
1 пара на 3 года
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
105
Начальник технолого-конструкторского бюро и его заместитель; ведущий инженер, старший инженер и инженер технического отдела авиационно-технической базы (инженерно-авиационной службы); диспетчер авиационно-технической базы (инженерно-авиационной службы); начальник технического отдела авиационно-технической базы (инженерно-авиационной службы) и его заместитель; работники подразделений надежности и диагностики авиационной техники: инженер, техник, оператор (лаборант); технолог и инженер-технолог
При работе на аэродроме по технической эксплуатации самолҰтов и вертолҰтов:
Плащ ветрозащитный, водонепроницаемый
1 изделие дежурное
Костюм (куртка+брюки) из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 комплект (1 изделие) на 2 года
В зимний период дополнительно:
Куртка, утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся с меховым воротником
1 изделие на 3 года
Брюки, утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 3 года
Сапоги валяные на резиновой подошве
1 пара на 3 года
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
106
Инженер (техник) по нормированию; нормировщик; начальник службы, инженер по технике безопасности и охране труда;
При выполнении наружных работ:
Костюм (куртка+брюки) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой

Жүк көтерімі 5-тен 10 тоннаға дейін жүк автомобилін, жеңіл автомобилін басқаруда:
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға
1 бұйым
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
5 жылға
1 жұп
Жүк көтерімі 10-нан 40 тоннаға дейін жүк автомобилін, арнайы автомобилді, тартқышты басқаруда:
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға
1 бұйым
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Автобусты, жеңіл автомобильді басқарғанда қосымша:
Мақта матадан тігілген биялай
1 жылға 6 жұп
Жүк көлігін жүргізу кезінде қосымша:
Екі саусақты құрама қолғап
1 жылға 6 жұп
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген астары ағытылмалы қалың куртка
1 бұйым кезекші
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1 бұйым кезекші
Тымақ-құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
Нағыз былғары (немесе керзі) қалың етік
1 жылға 1 жұп
Екі саусақты құрама қолғап
1 жылға 6 жұп
47
Автомобиль көлігінің диспетчері
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 2 жұп
Қорғаныш каска
3 жылға
1 бұйым
Желден қорғайтын, су өткізбейтін плащ
1 бұйым кезекші
Қыста сыртта жұмыс істегенде:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта маталы негізді қалың куртка, астары ағытылмалы
1 бұйым кезекші
Нағыз былғары (немесе керзі) қалың етік
1 жылға 1 жұп
Каска астынан киетін қалың шлем
1 жылға
1 бұйым
Тымақ-құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
48
Билет кассирі
Мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар) (немесе халат)
1 жылға
1 жинақ
(1 бұйым)
Май мен бензинге төзімді табаны бар бәтеңке (әйелдерге арналған туфли)
1 жылға 1 жұп
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым тозғанша
49
Қоймашы
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Брезент қолғап
1 жылға
6 жұп
Тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға
12 жұп
50
Медициналық қызметкер (медбике, фельдшер, цех дәрігері)
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға
1 бұйым
Мақта матадан тігілген қалпақ
1 жылға
1 бұйым
Тәпішке
1 жылға 1 жұп
Резеңке биялай
1 қолдануға
1 жұп
Бөлімшелерден шыгу кезінде:
Резеңке етік
1 жұп кезекші
Қыста сыртта жұмыс істегенде:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта маталы негізді қалың куртка, астары ағытылмалы
3 жылға
1 бұйым
51
Жабдықты пайдаланудағы қызметтің басшысы (бас механик)
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар және куртка, астары ағытылмалы
3 жылға
1 жинақ
Мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Тоқыма биялай
1 жылға
12 жұп
Май мен бензин сіңдірмейтін табанды былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Брезент қолғап
1 жылға
12 жұп
52
Ағаш ұстасы
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Нағыз былғары бәтеңке (немесе етік). Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған
1 жылға
1 жұп
Құрама қолғап (немесе трикотаж негізді резеңке биялай)
1 жылға
6 жұп
Қорғаныш каска
3 жылға
1 бұйым
Қыста сыртта жұмыс істегенде:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта маталы негізді қалың куртка, астары ағытылмалы
1 бұйым белдеу бойынша
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1 бұйым белдеу бойынша
Нағыз былғары (немесе керзі) қалың етік
1 жылға
1 жұп
Каска астынан киетін шлем
1 жылға 1 бұйым
56
Жуу жұмысшысы
Мақта матадан тігілген халат немесе костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға
1 бұйым
(1 жинақ)
Резеңке биялай
1 жылға
12 жұп
Резеңкеленген алжапқыш
1 жылға
1 бұйым
53
Жуу және арнайы киімдерді жөндеу жөніндегі жұмысшы
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға
1 бұйым
Мақта матадан тігілген резеңкеленген су өткізбейтін (немесе пленкалы матамен қапталған) алжапқыш
1 жылға
2 бұйым
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
2 жылға
1 жұп
Резеңкеленген жеңдік
1 жұп тозғанша
Поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
54
Өндірістік монша жұмысшы
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға
1 бұйым
Мақта матадан тігілген резеңкеленген су өткізбейтін (немесе пленкалы матамен қапталған) алжапқыш
1 жылға
6 бұйым
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
2 жылға
1 жұп
Құрама қолғап
1 жылға
6 жұп
Резеңкеленген жеңдік
1 жұп тозғанша
Поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
55
Автомобильдерді, жол-құрылыс машиналарын жөндеу бойынша слесарь, автобетононасос машинисі
Этилденген бензинмен жұмыс істегенде шеберханаларда және цехтарда бұйымдар немесе қозғалтқыштар бөлшектерін жуу және тасу, тасымалдауда, қозғалтқыштарды бөлшектеу бойынша жұмыстар орындағанда:
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген және антистатикалық қорғанышымен астары бар костюм (куртка+шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Мақта матадан тігілген резеңкеленген су өткізбейтін (немесе пленкалы матамен қапталған) алжапқыш
1 жылға
2 бұйым
Нағыз былғары бәтеңке (немесе етік). Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған
2 жылға
1 жұп
Металл тұмсықты резеңке етік
1 жұп кезекші
Резеңке биялай
1 жылға
12 жұп
Поливинилхлоридті (немесе полимерлі) қаптамасы бар тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға
12 жұп
Поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым тозғанша
Агрегаттар мен автомобилдерге техникалық қызмет көрсету және жөндеу, бөлшектеу бойынша жұмыстар орындағанда қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген және антистатикалық қорғанышымен астары бар костюм (куртка+шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Поливинилхлоридті (немесе полимерлі) қаптамасы бар тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға
12 жұп
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін мақта маталы негізді қалың куртка. Астары ағытылмалы нағыз, (немес жасанды) тері
1 бұйым белдеу бойынша
Май мен су сіңдірмейтін мақта маталы астары бар қалың шалбао (немесе шолақ комбинезон)
1 бұйым белдеу бойынша
Тұмсығы металдан жасалған нағыз былғары қалың етік. Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы. Нағыз немесе жасанды теріден жылытқыш
1 жылға
1 жұп
Резеңке табанды пима
1 жұп
Белдеу бойынша
Тымақ-құлақшын
2 жылға
1 бұйым
56
Слесарь-сантехник
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға
1 бұйым
Құрама қолғап
1 жылға 6 жұп
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға
1 жұп
Қорғаныш каска
3 жылға
1 бұйым
Тасқындалған құдықтардағы жұмыс үшін:
Резеңкеленген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға
2 жинақ
Ұзын қонышты резеңке етік
1 жылға
1 жұп
Қыста сыртта жұмыс істегенде:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта маталы негізді қалың куртка, астары ағытылмалы
1 бұйым белдеу бойынша
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1 бұйым белдеу бойынша
Нағыз былғары (немесе керзі) қалың етік
1 жылға 1 жұп
Каска астынан киетін шлем
1 жылға
1 бұйым
57
Күзетші (вахтер)
Мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
3 жылға
1 жинақ
Желден қорғайтын, су өткізбейтін плащ
3 жылға
1 бұйым
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
3 жылға 1 жұп
Қыста сыртта жұмыс істегенде:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта маталы негізді қалың куртка, астары ағытылмалы
1 бұйым белдеу бойынша
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1 бұйым белдеу бойынша
Нағыз былғары (немесе керзі) қалың етік
1 жұп
Белдеу бойынша
58
Компрессорлық қондырғылардың машинисті
Мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Май мен бензин сіңдірмейтін табанды былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Мақта матадан жарыққа шағылыстырғыш жапсырмасымен сигналдық кеудеше
1 жылға 2 жұп
Тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға
12 жұп
Брезент қолғап
1 жылға
12 жұп
Поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілген шынылы көзілдірік
1 жылға
1 бұйым
Қорғаныш каска
3 жылға
1 бұйым
Қыста сыртта жұмыс істегенде:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта маталы негізді қалың куртка, астары ағытылмалы
1 бұйым белдеу бойынша
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1 бұйым белдеу бойынша
Каска астынан киетін шлем
1 жылға
1 бұйым
59
Токарь
Мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға
1 бұйым
Нағыз былғары бәтеңке (немесе етік). Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған
1 жылға 1 жұп
Құрама қолғап
1 жылға 6 жұп
Поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілген шынылы көзілдірік
1 жылға
1 бұйым
Қорғаныш каска
3 жылға
1 бұйым
Қыста сыртта жұмыс істегенде:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта маталы негізді қалың куртка, астары ағытылмалы
1 бұйым белдеу бойынша
Нағыз былғары (немесе керзі) қалың етік
3 жылға
1 жұп
Каска астынан киетін шлем
1 жылға
1 бұйым
60
Өндірістік және қызмет блмелерін тазалаушы
Мақта матадан тігілген комбинезон (немесе халат)
1 жылға
1 бұйым
Құрама қолғап
1 жылға 6 жұп
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
3 жылға
1 жұп
Резеңке биялай
1 жылға
12 жұп
61
Аумақты тазалаушы
Мақта матадан тігілген комбинезон (немесе халат)
1 жылға
1 бұйым
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
3 жылға
1 жұп
Құрама қолғап
1 жылға
12 жұп
Тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға
24 жұп
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта маталы негізді қалың куртка, астары ағытылмалы
3 жылға
1 бұйым
62
Электр газбен дәнекерлеуші
Жабық жайлар мен сыртқы жұмыстар кезінде:
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Оттан қорғайтын брезент костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Нағыз былғары бәтеңке (немесе етік). Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған
1 жылға 1 жұп
Қос қабатты брезент алақандығы бар брезент қолғап
1 жылға
12 жұп
Поливинилхлоридті (немесе полимерлі) қаптамасы бар тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға 6 жұп
Қорғаныш каска
3 жылға
1 бұйым
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым тозғанша
Дәнекерлеушінің крагасы
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш дәнекерлегіш маска (немесе бетке арналған қалқан)
1 бұйым тозғанша
Мақта матадан тігілген сигналдық кеудеше
1 жылға
1 бұйым
Қыста сыртта жұмыс істегенде:
Май мен су сіңдірмейтін мақта маталы негізді қалың куртка. Астары ағытылмалы
1 бұйым белдеу бойынша
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1 бұйым белдеу бойынша
Қалың іш киім
2 жинақ
Белдеу бойынша
Тұмсығы қатты металдан жасалған қалың жапсырмасы бар нағыз былғары етік (немесе резеңке табанды пима)
1 жұп
Белдеу бойынша
Қорғаныш қаптамасы бар, аязға төзімді жүн жапсырмасы бар биялай
1 жұп
Белдеу бойынша

При управлении легковым автомобилем, грузовым автомобилем грузоподъемностью от 5 до 10 тонн :
Комбинезон из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей отделкой
1 изделие на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 5 лет
При управлении грузовым автомобилем грузоподъемностью от 10 до 40 тонн, специальным автомобилями, автокраном, тягачом:
Комбинезон из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей отделкой
1 изделие на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
При управлении автобусом, легковым автомобилем дополнительно:
Перчатки хлопчатобумажные
6 пар на 1 год
При управлении грузовым автомобилем дополнительно:
Рукавицы комбинированные двупалые
6 пар на 1 год
В зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей отделкой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие дежурная
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей отделкой
1 изделие дежурная
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
Сапоги из натуральной кожи (или кирзовые) утепленные
1 пара на 1 год
Рукавицы комбинированные двупалые
6 пар на 1 год
47
Диспетчер автомобильного транспорта
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей отделкой
1 комплект на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
2 пары на 1 год
Каска защитная
1 изделие на 3 года
Плащ водонепроницаемый, ветрозащитный
1 изделие дежурное
На наружных работах в зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей отделкой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие дежурная
Сапоги из натуральной кожи (или кирзовые) утепленные
1 пара на 1 год
Подшлемник под каску утепленный
1 изделие на 1 год
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
48
Кассир билетный
Костюм (куртка+брюки) (или халат) из хлопчатобумажной ткани
1 комплект (1 изделие) на 1 год
Ботинки (туфли для женщин) кожаные на маслобензостойкой подошве
1 пара на 1 год
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
49
Кладовщик
Костюм (куртка+брюки) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей отделкой
1 комплект
на 1 год
Рукавицы брезентовые
6 пар
на 1 год
Перчатки кругловязаные трикотажные
12 пар на 1 год
50
Медицинский работник (медсестра, фельдшер, цеховой врач)
Халат из хлопчатобумажной ткани
1 изделие
на 1 год
Колпак из хлопчатобумажной ткани
1 изделие
на 1 год
Тапочки
1 пара на 1 год
Перчатки резиновые
1 пара на 1 применение
При выездах и выходах на участки:
Сапоги резиновые
1 пара дежурные
На наружных работах в зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей отделкой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие на 3 года
51
Начальник службы эксплуатации оборудования (главный механик)
Куртка и брюки утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей отделкой, подкладка отстегивающаяся
1 комплект на 3 года
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из хлопчатобумажной ткани
1 комплект на 1 год
Перчатки трикотажные
12 пар на 1 год
Ботинки кожаные на маслобензостойкой подошве
1 пара на 1 год
Рукавицы брезентовые
12 пар на 1 год
52
Плотник
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей отделкой
1 комплект
на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи. Подошва с масловодоотталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском
1 пара
на 1 год
Рукавицы комбинированные (или перчатки резиновые на трикотажной основе)
6 пар
на 1 год
Каска защитная
1 изделие на 3 года
На наружных работах в зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей отделкой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие по поясам
Брюки утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей отделкой
1 изделие по поясам
Сапоги из натуральной кожи (или кирзовые) утепленные
1 пара
на 1 год
Подшлемник под каску
1 изделие на 1 год
52
Работник прачечной
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) или халат из хлопчатобумажной ткани
1 комплект (1 изделие) на 1 год
Перчатки резиновые
12 пар на 1 год
Фартук прорезиненный
1 изделие на 1 год
53
Рабочий по стирке и ремонту спецодежды
Халат из ткани хлопчатобумажной
1 изделие
на 1 год
Фартук водонепроницаемый из прорезиненной хлопчатобумажной ткани (или из ткани с пленочным покрытием)
2 изделия
на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара
на 2 года
Нарукавники прорезиненные
1 пара до износа
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом
1 изделие до износа
54
Рабочий производственных бань
Халат из хлопчатобумажной ткани
1 изделие
на 1 год
Фартук водонепроницаемый из прорезиненной хлопчатобумажной ткани (или из ткани с пленочным покрытием)
6 изделия
на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара
на 2 года
Рукавицы комбинированные
6 пар
на 1 год
Нарукавники прорезиненные
1 пара до износа
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом
1 изделие до износа
55
Слесарь по ремонту автомобилей и дорожно-строительной техники, машинист автобетононасоса
При выполнении работ по разборке двигателей, транспортировке, переноске и промывке деталей двигателей или изделий в цехах и мастерских при работе с этилированным бензином:
Костюм (куртка+брюки) из хлопчатобумажной ткани с масловодооталкивающей пропиткой и антистатической защитой
1 комплект
на 1 год
Фартук водонепроницаемый из прорезиненной хлопчатобумажной ткани (или из ткани с пленочным покрытием)
2 изделия
на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи. Подошва с водоотталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском
1 пара
на 2 года
Сапоги резиновые с металлическим подноском
1 пара
дежурные
Перчатки резиновые
12 пар
на 1 год
Перчатки кругловязаные трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
12 пар
на 1 год
Очки защитные с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом
1 изделие
до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие
до износа
При выполнении работ по разборке, ремонту и техническому обслуживанию
автомобилей и агрегатов, дополнительно:
Костюм (куртка+брюки) из хлопчатобумажной ткани с масловодооталкивающей пропиткой и антистатической защитой
1 комплект
на 1 год
Перчатки кругловязаные трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
12 пар
на 1 год
На наружных работах в зимний период, дополнительно:
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе
с масловодоотталкивающей пропиткой. Подкладка отстегивающаяся, на натуральном (или искусственном) меху
1 изделие
по поясам
Брюки (или полукомбинезон) утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие
по поясам
Сапоги, утепленные из натуральной кожи с металлическим подноском. Подошва с масловодоотталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором. Утеплитель натуральный или искусственный мех
1 пара
на 1 год
Валенки с резиновым низом
1 пара
по поясам
Шапка-ушанка
1 изделие на 2 года
56
Слесарь-сантехник
Комбинезон из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей отделкой
1 изделие
на 1 год
Рукавицы комбинированные
6 пар,
на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара
на 1 год
Каска защитная
1 изделие на 3 года
Для работ в затопленных колодцах:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) прорезиненный
2 комплекта
на 1 год
Сапоги резиновые с высокими голенищами
1 пара
на 1 год
На наружных работах в зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей отделкой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие по поясам
Брюки утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей отделкой
1 изделие по поясам
Сапоги из натуральной кожи (или кирзовые) утепленные
1 пара
на 1 год
Подшлемник под каску
1 изделие
на 1 год
57
Сторож (вахтер)
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из хлопчатобумажной ткани
1 комплект
на 3 года
Плащ водонепроницаемый, ветрозащитный
1 изделие на 3 года
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара
на 3 года
На наружных работах в зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей отделкой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие по поясам
Брюки утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей отделкой
1 изделие по поясам
Сапоги из натуральной кожи (или кирзовые) утепленные
1 пара
по поясам
58
Машинист компрессорной установки
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из хлопчатобумажной ткани
1 комплект на 1 год
Ботинки кожаные на маслобензостойкой подошве
1 пара на 1 год
Жилет сигнальный из ткани хлопчатобумажной со светоотражающими накладками
2 пары на 1 год
Перчатки кругловязаные трикотажные
12 пар на 1 год
Рукавицы брезентовые
12 пар на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом
1 изделие на 1 год
Каска защитная
1 изделие на 3 года
На наружных работах в зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей отделкой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие по поясам
Брюки утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей отделкой
1 изделие на по поясам
Подшлемник под каску
1 изделие на 1 год
59
Токарь
Комбинезон из хлопчатобумажной ткани
1 изделие
на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи. Подошва с масловодоотталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы комбинированные
6 пар
на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом
1 изделие
на 1 год
Каска защитная
1 изделие на 3 года
На наружных работах в зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей отделкой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие по поясам
Сапоги из натуральной кожи (или кирзовые) утепленные
1 пара на 3 года
Подшлемник под каску
1 изделие
на 1 год
60
Уборщик производственных и служебных помещений
Комбинезон (или халат) из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
Рукавицы комбинированные
6 пар на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 3 года
Перчатки резиновые
12 пар
на 1 год
61
Уборщик территории
Комбинезон (или халат) из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 3 года
Рукавицы комбинированные
12 пар на 1 год
Перчатки кругловязаные трикотажные
24 пары на 1 год
Куртка утепленная из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей отделкой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие на 3 года
62
Электрогазосварщик
При работе в закрытых помещениях и наружных работах:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из хлопчатобумажной ткани с масловодооталкивающей отделкой
1 комплект на 1 год
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) брезентовый с огнезащитной отделкой
1 комплект на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи. Подошва с водоотталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы брезентовые с двойным брезентовым наладонником
12 пар на 1 год
Перчатки кругловязаные трикотажные с
поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
6 пар на 1 год
Каска защитная
1 изделие на 3 года
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Краги сварщика
1 изделие до износа
Маска (или щиток лицевой) защитная сварочная
1 изделие до износа
Жилет сигнальный из ткани хлопчатобумажной
1 изделие на 1 год
На наружных работах в зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей отделкой. Подкладка отстегивающаяся
1 изделие по поясам
Брюки утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей отделкой
1 изделие по поясам
Белье нательное утепленное
2 комплекта по поясам
Сапоги из натуральной кожи с ударопрочным металлическим подноском с утепленным вкладышем (или валенки с резиновым низом)
1 пара по поясам
Перчатки с защитным покрытием, морозостойкие с шерстяными вкладышами
1 пара по поясам
Рукавицы брезентовые с двойным брезентовым наладонником
12 пар на 1 год

17. Металл өндеу өндірістерінің қызметкерлеріне
Шойын құю өндірісі және түрлі түсті металдарды құю
1
Шойынпешші
Шұға куртка
1,5 жылға 1 бұйым
Шұға шалбар
1 жылға 1 бұйым
Нағыз былғары бәтеңке (немесе етік). Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған
1 жылға 4 жұп
Қос қабатты брезент алақандағы бар брезент қолғап (немесе вачегтер)
1 жылға 12 жұп
Киіз қалпақ
1 жылға 1 бұйым
"В - 1" типті жарық бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Газаэрозолды респиратор
1 бұйым тозғанша
2
Құймаларды соғушы
Қорамжәшіктер мен өзектерді қолмен соғудағы жұмыстарды орындағанда:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Парусинадан және жартылай зығыр матадан тігілген шалбар
1 жылға 1 бұйым
Резеңкелеген (немесе пленкалы жабындысы бар) матадан тігілген су өткізбейтін алжапқыш
1 жылға 1 бұйым
Қос қабатты брезент алақандығы бар брезент қолғап
1 жылға 12 жұп
Поливинилхлоридті жабындысы (немесе брезент) алақандығы бар қалыңдатылған мақтадан жасалған, мата қолғап
1 жылға 4 жұп
Тұмсығы қатты металдан жасалған керзі етік (немесе нағыз былғары бәтеңке (немесе етік). Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған)
1 жылға 4 жұп (2 жұп)
"В - 1" типті жарық бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш каска
3 жылға 1 бұйым
Касканың астынан киетін бас киім
1 бұйым тозғанша
Газаэрозолды респиратор
1 бұйым тозғанша
Механикаландырылған торшаларда жұмыс жасағанда:
Шаң өткізбейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Тұмсығы қатты металдан жасалған керзі етік (немесе нағыз былғары бәтеңке (немесе етік). Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған)
1 жылға 1 жұп
Поливинилхлоридті жабындысы (немесе брезент) алақандығы бар қалыңдатылған мақтадан жасалған, мата қолғап
1 жылға 6 жұп
Қорғаныш каска
3 жылға 1 бұйым
Қос қабатты брезент алақандығы бар брезент қолғап
1 жылға 12жұп
"В - 1" типті жарық бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Автоматтандырылған соғу жұмыстарын істегенде:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Нағыз былғары бәтеңке (немесе етік). Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған
1 жылға 1 жұп
Қос қабатты брезент алақандығы бар брезент қолғап немесе вачегтер
1 жылға 12жұп
Киіз қалпақ
1 жылға 1 бұйым
"В - 1" типті жарық бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Газаэрозолды респиратор
1 бұйым тозғанша
Поливинилхлоридті жабындысы (немесе брезент) алақандығы бар қалыңдатылған мақтадан жасалған, мата қолғап
1 жылға 4 жұп
3
Құдықпештер мен пештерге шахтаны салушы
Парусинадан және жартылай зығыр матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Қос қабатты брезент алақандығы бар брезент қолғап
1 жылға 12 жұп
Поливинилхлоридті жабындысы (немесе брезент) алақандығы бар қалыңдатылған мақтадан жасалған, мата қолғап
1 жылға 4 жұп
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік (немесе нағыз былғары бәтеңке). Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған
1 жылға 1 жұп
"В - 1" типті жарық бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш каска
1 жылға 1 бұйым
Касканың астынан киетін бас киім
1 жылға 1 бұйым
Газаэрозолды респиратор
1 бұйым тозғанша
4
Металл құюшы
Шұға костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Нағыз былғары етік. Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған (немесе пима не болмаса үсті жылтыр нағыз былғары бәтеңке)

17. Работникам металлообрабатывающих производств
Чугунолитейное производство и литье цветных металлов
1
Вагранщик
Куртка суконная
1 изделие на 1,5 года
Брюки суконные
1 изделие на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи. Подошва с масловодооталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском
4 пары на 1 год
Рукавицы брезентовые с двойным брезентовым наладонником (или вачеги)
12 пар на 1 год
Шляпа войлочная
1 изделие на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В - 1"
1 изделие до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
2
Выбивальщик отливок
При выполнении работ на ручной выбивке опок и стержней:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из хлопчатобумажной ткани с масловодооталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Брюки из парусиновой и полульняной ткани
1 изделие на 1 год
Фартук водонепроницаемый из прорезиненной хлопчатобумажной ткани (или из ткани с пленочным покрытием)
1 изделие на 1 год
Рукавицы брезентовые с двойным брезентовым наладонником
12 пар на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным покрытием (или брезентовым) наладонником
4 пары на 1 год
Сапоги кирзовые с ударопрочным металлическим подноском или (ботинки или сапоги из натуральной кожи). Подошва с масловодооталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском)
4 пары (2 пары) на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В - 1"
1 изделие до износа
Каска защитная
1 изделие на 3 года
Подшлемник под каску
1 изделие до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
При выполнении работ на механизированных решетках:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из хлопчатобумажной ткани с пыленепроницаемой пропиткой
1 комплект на 1 год
Сапоги кирзовые с ударопрочным металлическим подноском (или ботинки (или сапоги из натуральной кожи). Подошва с масловодооталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском)
1 пара на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным покрытием (или брезентовым) наладонником
6 пар на 1 год
Каска защитная
1 изделие на 3 года
Рукавицы брезентовые с двойным брезентовым наладонником
12 пар на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В - 1"
1 изделие до износа
При выполнении работ на автоматизированной выбивке:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи. Подошва с масловодооталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы брезентовые с двойным брезентовым наладонником или вачеги
12 пар на 1 год
Шляпа войлочная
1 изделие на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В - 1"
1 изделие до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным покрытием (или брезентовым) наладонником
4 пары на 1 год
3
Завальщик шахты в вагранки и печи
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из парусиной полульняной ткани
1 комплект
на 1 год
Рукавицы брезентовые с двойным брезентовым наладонником
12 пар на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным покрытием (или брезентовым) наладонником
4 пары на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском (или ботинки из натуральной кожи. Подошва с масловодооталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском)
1 пара на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В - 1"
1 изделие до износа
Каска защитная
1 изделие на 1 год
Подшлемник под каску
1 изделие на 1 год
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
4
Заливщик металла
Костюм (куртка+полукомбинезон/ или брюки) суконный
1 комплект на 1 год
Сапоги из натуральной кожи. Подошва с масловодооталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском (или валенки или ботинки из натуральной кожи с гладким верхом)

1 жылға 2 жұп (1 жұп)
Қос қабатты брезент алақандығы бар брезент қолғап
1 жылға 12 жұп
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 6 жұп
Поливинилхлоридті жабындысы (немесе полимерлік) жабындысы бар тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға 12 жұп
Киіз қалпақ
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш шлем
1 бұйым тозғанша
Шлемофон
1 жылға 1 бұйым
"В - 1" типті жарық бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Газаэрозолды респиратор
1 бұйым тозғанша
Коккилге металды құю жұмыстарын орындағанда:
Оттан қорғайтын, май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Қышқылдан қорғайтын астарлы мақта матадан тігілген көкірекшесі бар алжапқыш
1 жылға 1 бұйым
Шұға шалбар
1 жылға 1 бұйым
Резеңке етік
1 жылға 2 жұп
Нағыз былғары бәтеңке (немесе етік). Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған (немесе пима не болмаса үсті жылтыр нағыз былғары бәтеңке)
1 жылға 4 жұп (2 жұп, 1 жұп)
Қос қабатты брезент алақандығы бар брезент қолғап
1 жылға 12 жұп
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 6 жұп
Поливинилхлоридті жабындысы (немесе полимерлік) жабындысы бар тұтас тоқылған трикотаж қолғап
1 жылға 12 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Касканың астынан киетін бас киім
1 бұйым тозғанша
"В - 1" типті жарық бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
5
Жер өңдеуші
Қалыпта және өзекті қоспаны дайындау жөніндегі жұмыстарды орындағанда:
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Резеңкеленген немесе пленкалы жабындысы бар матадан тігілген су өткізбейтін алжапқыш
1 жылға 1 бұйым
Парусинадан және жартылай зығыр матадан тігілген шалбар
1 жылға 1 бұйым
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген шалбар
1 жылға 1 бұйым
Қос қабатты брезент алақандығы бар брезент қолғап
1 жылға 12 жұп
Поливинилхлоридті жабындысы (немесе брезент) алақандығы бар қалыңдатылған мақтадан жасалған, мата қолғап
1 жылға 12 жұп
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 6 жұп
Резеңке биялай
1 жылға 6 жұп
Қатты металдан жасалған тұмсығы бар резеңке етік
1 жылға 4 жұп
Нағыз былғары бәтеңке (немесе етік). Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған
1 жылға 2 жұп
"В - 1" типті жарық бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Касканың астынан киетін бас киім
1 бұйым тозғанша
Газаэрозолды респиратор
1 бұйым тозғанша
Жерді дайындаудағы автоматты желілерді жұмыс істегенде:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Шұға костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Қышқылдан қорғайтын астары мен көкірекшесі бар мақта матадан тігілген алжапқыш
1 жылға 1 бұйым
Шұға шалбар
1 жылға 1 бұйым
Резеңке етік
1 жылға 2 жұп
Нағыз былғары бәтеңке (немесе етік). Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған

2 пары (1 пара) на 1 год
Рукавицы брезентовые с двойным брезентовым наладонником
12 пар на 1 год
Рукавицы из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой
6 пар на 1 год
Перчатки кругловязанные трикотажные с поливинилхлоридным покрытием (или полимерным) покрытием с полимерным покрытием
12 пар на 1 год
Шляпа войлочная
1 изделие до износа
Шлем защитный
1 изделие до износа
Шлемофон
1 изделие на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В - 1"
1 изделие до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
При выполнении работ по заливке металла в кокиль:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой с огнезащитной пропиткой
1 комплект на 1 год
Фартук из хлопчатобумажной ткани с кислотозащитной пропиткой, с нагрудником
1 изделие на 1 год
Брюки суконные
1 изделие на 1 год
Сапоги резиновые
2 пары на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи. Подошва с масловодоотталкивающими свойствами и противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском или (валенки или ботинки из натуральной кожи с гладким верхом)
4 пары (2 пары), (1 пара) на 1 год
Рукавицы брезентовые с двойным брезентовым наладонником
12 пар на 1 год
Рукавицы из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой
6 пар на 1 год
Перчатки кругловязанные трикотажные с поливинилхлоридным покрытием (или полимерным) покрытием
12 пар на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
Подшлемник под каску
1 изделие до износа
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В - 1"
1 изделие до износа
5
Земледел
При выполнении работ по приготовлению формовочной и стержневой смеси:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из хлопчатобумажной ткани с водооталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Фартук водонепроницаемый из ткани прорезиненной или из ткани с пленочным покрытием
1 изделие на 1 год
Брюки из парусиной и полульняной ткани
1 изделие на 1 год
Брюки из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 1 год
Рукавицы брезентовые с двойным брезентовым наладонником
12 пар на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным покрытием (или брезентовым) наладонником
12 пар на 1 год
Рукавицы из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
6 пар на 1 год
Перчатки резиновые
6 пар на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
4 пары на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи. Подошва с масловодоотталкивающими свойствами и противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском
2 пары на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В - 1"
1 изделие до износа
Каска защитная
1 изделие до износа
Подшлемник под каску
1 изделие до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
При выполнении работ на автоматических линиях приготовления земли:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) суконный
1 комплект на 1 год
Фартук из хлопчатобумажной ткани кислотозащитной пропиткой, с нагрудником
1 изделие на 1 год
Брюки суконные
1 изделие на 1 год
Сапоги резиновые
2 пары на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи. Подошва с масловодоотталкивающими свойствами и противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском

100
Кептіру аппаратшысы
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон / немесе шалбар)
1 жылға
2 жинақ
Нағыз былғары бәтеңке. Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған
1 жылға
1 жұп
Резеңке биялай
1 жылға
12 жұп
Іш киім
1 жылға
2 жинақ
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Каска астынан киетін бас киім
1 жылға
1 бұйым
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы, жабық түрде жасалған көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Каскаға бекітілетін шуылға қарсы құлақша (немесе көп рет пайдаланылатын шуылға қарсы жапсырма)
1 бұйым
(1 жұп), тозғанша
Газаэрозольды респиратор
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта маталы негізді қалың куртка. Астары ағытылмалы, нағыз (немесе жасанды) теріден жасалған
1 бұйым,
Белдеу бойынша
Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған қалың нағыз былғары бәтеңке (немесе резеңке табанды пима)
1 жұп,
Белдеу бойынша
Қалың іш киім
1 жылға
2 жинақ
Бір қабатты немесе үш қабатты астары бар қалыңдатылған шлем астынан киетін бас киім
1 жылға
1 бұйым
Брезентпен қалыңдатылған алақандығы бар төменгі температурадан киетін қалың биялай. Астары нағыз (немесе жасанды) теріден (немесе синтетикалық материалдар қоспасынан) жасалған
1 жылға
3 жұп
101
Резеңке қоспаларды қақтаушы
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон / немесе шалбар)
1 жылға
2 жинақ
Қос қабатты брезент алақандығы бар брезент қолғап
1 жылға
12 жұп
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға
2 бұйым
Нағыз былғары бәтеңке. Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған
1 жылға
1 жұп
Резеңке биялай
1 жылға
12 жұп
Іш киім
1 жылға
2 жинақ
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Каска астынан киетін бас киім
1 жылға
1 бұйым
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы, жабық түрде жасалған көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Каскаға бекітілетін шуылға қарсы құлақша (немесе көп рет пайдаланылатын шуылға қарсы жапсырма)
1 бұйым
(1 жұп), тозғанша
Газаэрозольды респиратор
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта маталы негізді қалың куртка. Астары ағытылмалы, нағыз (немесе жасанды) теріден жасалған
1 бұйым,
Белдеу бойынша
Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған қалың нағыз былғары бәтеңке (немесе резеңке табанды пима)
1 жұп,
Белдеу бойынша
Қалың іш киім
1 жылға
2 жинақ
Бір қабатты немесе үш қабатты астары бар қалыңдатылған шлем астынан киетін бас киім
1 жылға
1 бұйым
Брезентпен қалыңдатылған алақандығы бар төменгі температурадан киетін қалың биялай. Астары нағыз (немесе жасанды) теріден (немесе синтетикалық материалдар қоспасынан) жасалған
1 жылға
3 жұп

100
Аппаратчик сушки
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
2 комплекта
на 1 год
Ботинки из натуральной кожи. Подошва с масловодооталкивающими свойствами, противоскользящими и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском
1 пара
на 1 год
Перчатки резиновые
12 пар
на 1 год
Белье нательное
2 комплекта
на 1 год
Каска защитная
1 изделие
до износа
Подшлемник под каску
1 изделие
на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа "В-1" закрытого исполнения
1 изделие
до износа
Наушники противошумные с креплением на каску (или вкладыши противошумные, многоразового использования)
1 изделие
(1 пара)
до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие
до износа
На наружных работах в зимний период дополнительно:
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой. Подкладка отстегивающаяся, на натуральном (или искусственном) меху
1 изделие
по поясам
Ботинки из натуральной кожи утепленные. Подошва с масловодооталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском (или валенки на резиновой подошве)
1 пара
по поясам
Белье нательное утепленное
2 комплекта
на 1 год
Подшлемник утепленный с однослойным или трехслойным утеплителем
1 изделие
на 1 год
Перчатки утепленные, от пониженных температур с усиленным брезентовым наладонником. Утеплитель натуральный (или искусственный) мех (или сочетание синтетических материалов)
3 пары
на 1 год
101
Вальцовщик резиновых смесей
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
2 комплекта
на 1 год
Рукавицы брезентовые с двойным брезентовым наладонником
12 пар
на 1 год
Берет хлопчатобумажный
2 изделия
на 1 год
Ботинки из натуральной кожи. Подошва с масловодооталкивающими свойствами, противоскользящими и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском
1 пара
на 1 год
Перчатки резиновые
12 пар
на 1 год
Белье нательное
2 комплекта
на 1 год
Каска защитная
1 изделие
до износа
Подшлемник под каску
1 изделие
на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа "В-1" закрытого исполнения
1 изделие
до износа
Наушники противошумные с креплением на каску (или вкладыши противошумные, многоразового использования)
1 изделие
(1 пара)
до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие
до износа
На наружных работах в зимний период дополнительно:
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой. Подкладка отстегивающаяся, на натуральном (или искусственном) меху
1 изделие
по поясам
Ботинки из натуральной кожи утепленные. Подошва с масловодооталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском (или валенки на резиновой подошве)
1 пара
по поясам
Белье нательное утепленное
2 комплекта
на 1 год
Подшлемник утепленный с однослойным или трехслойным утеплителем
1 изделие
на 1 год
Перчатки утепленные, от пониженных температур с усиленным брезентовым наладонником. Утеплитель натуральный (или искусственный) мех (или сочетание синтетических материалов)
3 пары
на 1 год

570
Уатушы
Кран машинисті
Лавсан мақта костюм
1 жылға 1 жинақ
Іш киім
1 жылға 3 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Брезент алақандығы бар мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 24 жұп
Қорғаныш каскасы
3 жылға 1 бұйым
Респиратор
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш көзілдірігі
1 бұйым, тозғанша
НБТ бетке арналған қорғаныш қалқаншасы
1 бұйым, тозғанша
Каскамен бірге шлем астынан киетін баскиім
1 бұйым, тозғанша
Шуылға қарсы жапсырма (беруши)
1 бұйым (1 жұп) тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша :
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақталы негізді қалың куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
Кезекші
Резеңке табанды пима
1 бұйым, белдеу бойынша
Шұға қолғап
6жұп
571
Шикізат дайындау және жартылай фабрикаттар мен өнімді жөнелту аппаратшысы
Лавсан мақта костюм
1 жинақ
Іш киім
3 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жұп
Брезент алақандығы бар мақта матадан тігілген қолғап
24 жұп
Қорғаныш каскасы
3 жылға 1 бұйым
Респиратор
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш көзілдірігі
1 бұйым тозғанша
НБТ бетке арналған қорғаныш қалқаншасы
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша :
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақталы негізді қалың куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
Кезекші
Резеңке табанды пима
1 бұйым, белдеу бойынша
572
Кептіру аппаратшысы
Диірмен машинисті
Лавсан мақта костюм
1 жинақ
Іш киім
3 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жұп
Брезент алақандығы бар мақта матадан тігілген қолғап
24 жұп
КҚ қолғаптар
12 жұп
Қорғаныш каскасы
3 жылға 1 бұйым
Каскамен бірге шлем астынан киетін баскиім
1 бұйым тозғанша
Респиратор
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш көзілдірігі
1 бұйым тозғанша
Шуылға қарсы жапсырма (беруши)
1 бұйым (1 жұп) тозғанша
НБТ бетке арналған қорғаныш қалқаншасы
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақталы негізді қалың куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
Шұға қолғап
1 жылға 6 жұп
573
Тиеуші - түсіруші
Лавсан мақта костюм
1 жылға 1 жинақ
Іш киім
1 жылға 3 жинақ
Керзі етік немесе Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Брезент алақандығы бар мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 24 жұп
Қорғаныш каскасы
3 жылға 1 бұйым
Каскамен бірге шлем астынан киетін баскиім
1 бұйым тозғанша
Респиратор
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш көзілдірігі
1 бұйым тозғанша
НБТ бетке арналған қорғаныш қалқаншасы
1 бұйым тозғанша
Шуылға қарсы жапсырма (беруши)
1 бұйым (1 жұп) тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақталы негізді қалың куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
Қысқы кезеңде, соданы түсіру жұмыстарыг орындаған кезде, қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1 бұйым, белдеу бойынша
Резеңке табанды пима
1 бұйым, белдеу бойынша
Шұға қолғап
1 жылға 6 жұп

570
Дробильщик
Машинист крана
Костюм лавсанохлопковый
1 комплект
Белье нательное
3 комплекта
Ботинки кожаные
1 пара
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с брезентовым наладонником
24 пары
Каска защитная
1 изделие на 3 года
Респиратор
1 изделие до износа
Очки защитные
1 изделие до износа
Щиток защитный лицевой НБТ
1 изделие до износа
Подшлемник под каску
1 изделие до износа
Вкладыши противошумные (беруши)
1 изделие (1 пара)
до износа
В зимний период дополнительно:
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Брюки, утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
Дежурные
Валенки на резиновой подошве
1 изделие по поясам
Рукавицы суконные
6 пар
571
Аппаратчик подготовки сырья и отпуска полуфабрикатов и продукции
Костюм лавсанохлопковый
1 комплект
Белье нательное
3 комплекта
Ботинки кожаные
1 пара
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с брезентовым наладонником
24 пары
Каска защитная
1 изделие на 3 года
Респиратор
1 изделие до износа
Очки защитные
1 изделие до износа
Щиток защитный лицевой НБТ
1 изделие до износа
В зимний период дополнительно:
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Брюки, утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
Дежурные
Валенки на резиновой подошве
1 изделие по поясам
572
Аппаратчик сушки
Машинист мельниц
Костюм лавсанохлопковый
1 комплект
Белье нательное
3 комплекта
Ботинки кожаные
1 пара
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с брезентовым наладонником
24 пары
Рукавицы КР
12 пар
Каска защитная
1 изделие на 3 года
Подшлемник под каску
1 изделие до износа
Респиратор
1 изделие до износа
Очки защитные
1 изделие до износа
Вкладыши противошумные (беруши)
1 изделие (1 пара)
до износа
Щиток защитный лицевой НБТ
1 изделие до износа
В зимний период, дополнительно:
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Рукавицы суконные
6 пар
573
Загрузчик-выгрузчик
Костюм лавсанохлопковый
1 комплект
Белье нательное
3 комплекта
Сапоги кирзовые или Ботинки кожаные
1 пара
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с брезентовым наладонником
24 пары
Каска защитная
1 изделие на 3 года
Подшлемник под каску
1 изделие до износа
Респиратор
1 изделие до износа
Очки защитные
1 изделие до износа
Щиток защитный лицевой НБТ
1 изделие до износа
Вкладыши противошумные (беруши)
1 изделие (1 пара)
до износа
В зимний период, дополнительно:
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
В зимний период, дополнительно при выполнении работ по разгрузке соды:
Брюки, утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Валенки на резиновой подошве
1 изделие по поясам
Рукавицы суконные
6 пар

574
Күйдіру аппаратшысы
Шихташы
Лавсан мақта костюм
1 жылға 1 жинақ
Іш киім
1 жылға 3 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Брезент алақандығы бар мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 24 жұп
ҚР қолғаптары
1 жылға 12 жұп
Қорғаныш каскасы
3 жылға 1 бұйым
Респиратор
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш көзілдірігі
1 бұйым тозғанша
НБТ бетке арналған қорғаныш қалқаншасы
1 бұйым тозғанша
Шуылға қарсы жапсырма (беруши)
1 бұйым (1 жұп) тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақталы негізді қалың куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
575
Диірмен машинисті
Жылуоқшаулау аппаратшысы
ШГҰҚ қызмет көрсету операторы
Сүзгілеу аппаратшысы
Лавсан мақта костюм
1 жылға 1 жинақ
Іш киім
1 жылға 3 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Брезент алақандығы бар мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 12 жұп
ҚР қолғаптары
1 жылға 24 жұп
Қорғаныш каскасы
3 жылға 1 бұйым
Респиратор
1 бұйым тозғанша
НБТ бетке арналған қорғаныш қалқаншасы
1 бұйым тозғанша
Шуылға қарсы жапсырма (беруши)
2 бұйым (2 жұп) тозғанша
Қорғаныш көзілдірігі
1 бұйым тозғанша
Резеңке етік
2 жылға 1 бұйым
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақталы негізді қалың куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
Каскамен бірге шлем астынан киетін баскиім (ШГҰҚ операторына арналған)
1 бұйым тозғанша
Натрий бихроматы өндірісі
576
Хром тұздары өндірісінің аппаратшысы (ХТӨ)
Лавсан мақта костюм
1 жинақ
Іш киім
3 жинақ
Резеңке етік
2 жылға 1 бұйым
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
ҚР қолғаптары
1 жылға 12 жұп
Қос қабатты брезент алақандығы бар мақта матадан тігілген қолғап немесе Брезент алақандығы бар мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 12 жұп
Резеңке биялай (өндірісті дайындау тобының жұмыскерлеріне арналған)
1 жылға 12 жұп
Қорғаныш каскасы
3 жылға 1 бұйым
Респиратор
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш көзілдірігі
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақталы негізді қалың куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
Каскамен бірге шлем астынан киетін баскиім (өндірісті дайындау тобының жұмыскерлеріне арналған)
1 бұйым тозғанша
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар (өндірісті дайындау тобының жұмыскерлеріне арналған)
1 бұйым, белдеу бойынша
Резеңке табанды пима (өндірісті дайындау тобының жұмыскерлеріне арналған)
1 бұйым, белдеу бойынша
577
Сүзгілеу аппаратшысы
Орталықтан фугалау аппаратшысы
Лавсан мақта костюм
1 жылға 1 жинақ
Іш киім
1 жылға 3 жинақ
Резеңке етік
2 жылға 1 бұйым
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
ҚР қолғаптары
1 жылға 24 жұп
Қос қабатты брезент алақандығы бар мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 12 жұп
Қорғаныш каскасы
3 жылға 1 бұйым
Респиратор
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш көзілдірігі
1 бұйым тозғанша
НБТ бетке арналған қорғаныш қалқаншасы
1 бұйым тозғанша
Шуылға қарсы жапсырма (беруши)

574
Аппаратчик обжига
Шихтовщик
Костюм лавсанохлопковый
1 комплект
Белье нательное
3 комплекта
Ботинки кожаные
1 пара
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с брезентовым наладонником
24 пары
Рукавицы КР
12 пар
Каска защитная
1 изделие на 3 года
Респиратор
1 изделие до износа
Очки защитные
1 изделие до износа
Щиток защитный лицевой НБТ
1 изделие до износа
Вкладыши противошумные (беруши)
1 изделие (1 пара)
до износа
В зимний период, дополнительно:
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
575
Машинист мельниц
Аппаратчик теплоутилизации
Оператор по обслуживанию ПГУУ
Аппаратчик фильтрации
Костюм лавсанохлопковый
1 комплект
Белье нательное
3 комплекта
Ботинки кожаные
1 пара
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с брезентовым наладонником
12 пар
Рукавицы КР
24 пары
Каска защитная
1 изделие на 3 года
Респиратор
1 изделие до износа
Щиток защитный лицевой НБТ
1 изделие до износа
Вкладыши противошумные (беруши)
2 изделия (2 пары)
до износа
Очки защитные
1 изделие до износа
Сапоги резиновые
1 пара на 2 года
В зимний период, дополнительно:
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Подшлемник под каску (для оператора по обслуживанию ПГУУ)
1 изделие до износа
Производство бихромата натрия
576
Аппаратчик производства хромовых солей (ПХС)
Костюм лавсанохлопковый
1 комплект
Белье нательное
3 комплекта
Сапоги резиновые
1 пара на 2 года
Ботинки кожаные
1 пара
Рукавицы КР
12 пар
Рукавицы брезентовые с двойным брезентовым наладонником или Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с брезентовым наладонником
12 пар
Перчатки резиновые (для работника группы подготовки производства)
12 пар
Каска защитная
1 изделие на 3 года
Респиратор
1 изделие до износа
Очки защитные
1 изделие до износа
В зимний период, дополнительно:
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Подшлемник под каску (для работника группы подготовки производства)
1 изделие до износа
Брюки, утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой (для работника группы подготовки производства)
1 изделие по поясам
Валенки на резиновой подошве (для работника группы подготовки производства)
1 изделие по поясам
577
Аппаратчик фильтрации
Аппаратчик центрифугирования
Костюм лавсанохлопковый
1 комплект
Белье нательное
3 комплекта
Сапоги резиновые
1 пара на 2 года
Ботинки кожаные
1 пара
Рукавицы КР
24 пары
Рукавицы брезентовые с двойным брезентовым наладонником
12 пар
Каска защитная
1 изделие на 3 года
Респиратор
1 изделие до износа
Очки защитные
1 изделие до износа
Щиток защитный лицевой НБТ
1 изделие до износа
Вкладыши противошумные (беруши)

617
Цех бастығы
Цех бастығының орынбасары
Жөндеу жөнінен цех бастығының орынбасары
Электржабдыққа қызмет көрсету және жөндеу жөнінен мастер
Диспетчер (электрмен қамтамасыз ету жөнінен)
Электрмашиналарды жөндеу жөнінен мастер
Қосалқы станциялық жабдықты жөндеу жөнінен мастер
Электржабдықты жөндеу және монтаж жөнінен мастер
Электрзертхананың бастығы
Қосалқы станциялық жабдықты жөндеу жөнінен мастер
Негізгі цехтардағы электржабдықты жөндеу және монтаж жөнінен мастер
Қосалқы цехтардағы электржабдықты жөндеу және монтаж жөнінен мастер
Электржабдықты жөндеу және монтаж жөнінен мастер
Диспетчер (электрменқамтамасыз ету бойынша)
Лавсан мақта костюм
1 жылға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Іш киім (негізгі өндіріске арналған)
1 жылға 2 жинақ
Қос қабатты алақандығы бар мақта матадан тігілген қолғап немесе ПВХ (немесе полимерлік) жабындысы тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға 12 жұп
Боты және диэлектрлік биялай
Кезекші
Қорғаныш каскасы
3 жылға 1 бұйым
Респиратор
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақталы негізді қалың куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
Қысқы кезеңде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1 бұйым, белдеу бойынша
Резеңке табанды пима
1 бұйым, белдеу бойынша
Табиғи газбен, бумен, техникалық сумен, ауызсумен, сығылған ауамен, вакууммен цехтарды қамтамасыз ету бойынша жұмыстар
618
Химиялық суларды тазалау аппаратшысы
Компрессорлық қондырғылар машинисті
Лавсан мақта костюм
1 жылға 1 жинақ
Іш киім
1 жылға 1 жинақ
Көкірекшесі бар, резеңкеленген алжапқыш
Кезекші
Қонышсыз былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Брезент алақандығы бар мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 12 жұп
Қорғаныш көзілдірігі
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш каскасы
3 жылға 1 бұйым
Респиратор
1 бұйым тозғанша
Резеңке биялай
1 жылға 12 жұп
ҚСТ резеңке биялай (компрессорлық қондырғылар машинисті үшін )
1 жылға 4 жұп
Шуылға қарсы жапсырма (компрессорлық қондырғылар машинисті үшін )
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақталы негізді қалың куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1 бұйым, белдеу бойынша
619
Слесарь - жөндеуші
Лавсан мақта костюм
1 жылға 1 жинақ
Іш киім
1 жылға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Брезент алақандығы бар мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 12 жұп
ҚР қолғаптары
1 жылға 6 жұп
Резеңке етік
2 жылға 1 бұйым
Каскамен бірге шлем астынан киетін баскиім
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш каскасы

617
Начальник цеха
Заместитель начальника цеха Заместитель начальника цеха по ремонту
Мастер по ремонту и обслуживанию электрооборудования
Диспетчер (по электроснабжению)
Мастер по ремонту электромашин
Мастер по ремонту подстанционного оборудования
Мастер по монтажу и ремонту электрооборудования
Начальник электролаборатории
Мастер по ремонту подстанционного оборудования
Мастер по монтажу и ремонту электрооборудования основных цехов Мастер по монтажу и ремонту электрооборудования вспомогательных цехов
Мастер по монтажу и ремонту электрооборудования
Диспетчер (по электроснабжению)
Костюм лавсанохлопковый
1 комплект на 1 год
Ботинки кожаные
1 пара на 1 год
Белье нательное (для основного производства)
2 комплекта на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с двойным наладонником или Перчатки кругловязаные трикотажные с ПВХ (или полимерным) покрытием
12 пар на 1 год
Боты и перчатки диэлектрические
дежурные
Каска защитная
1 изделие на 3 года
Респиратор
1 изделие до износа
В зимний период, дополнительно:
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
На наружных работах в зимний период дополнительно:
Брюки, утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Валенки на резиновой подошве
1 изделие по поясам
Работы по снабжению цехов природным газом, паром, технической водой,
Питьевой водой, сжатым воздухом, вакуумом
618
Аппаратчик химводоочистки
Машинист компрессорных установок
Костюм лавсанохлопковый
1 комплект на 1 год
Белье нательное
1 комплект на 1 год
Фартук, прорезиненный с нагрудником
дежурный
Полуботинки кожаные
1 пара на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с брезентовым наладонником
12 пар на 1 год
Очки защитные
1 изделие до износа
Каска защитная
1 изделие на 3 года
Респиратор
1 изделие до износа
Перчатки резиновые
12 пар на 1 год
Перчатки резиновые КЩС (для машиниста компрессорных установок)
4 пары на 1 год
Вкладыши противошумные (для машиниста компрессорных установок)
1 изделие до износа
В зимний период, дополнительно:
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
619
Слесарь-ремонтник
Костюм лавсанохлопковый
1 комплект на 1 год
Белье нательное
1 комплект на 1 год
Ботинки кожаные
1 пара на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с брезентовым наладонником
12 пар на 1 год
Рукавицы КР
6 пар на 1 год
Сапоги резиновые
1 пара на 2 года
Подшлемник под каску
1 изделие до износа
Каска защитная

1 жылға 1 жұп
636
Нжөрбб бастығы
Нжөрбб бастығының орынбасары
Жылы камуфляждалған костюм
1 жылға 1 жинақ
ОМОН құйма бәтеңкелері
1 жылға 1 жұп
"Күзет" камуфляждалған кепкасы
2 жылға 1 бұйым
Қысқы кезеңде қосымша:
Жылы камуфляждалған костюм
1 бұйым, белдеу бойынша
"Қысқы" құлақшын
1 бұйым, белдеу бойынша
Резеңке табанды пима
1 бұйым, белдеу бойынша
Жылы былғары биялай
1 жылға 1 жұп
637
Видеобақылаау операторы
Күзет құрылымына арналған камуфляждалған костюм
2 жылға 1 бұйым
Қалдықтарды кәдеге жарату бойынша жұмыстардың орындалуы
638
Қалдықтарды жағу бойынша қондырғыға қызмет көрсету операторы
Ыстыққа төзімді оттан қорғайтын сіңдірмесі бар мақта матадан тігілген костюм
1 жылға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Резеңке етік
3 жылға 1 бұйым
Брезент алақандығы бар мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 12 жұп
Вачегтер
1 жылға 4 жұп
Қорғаныш көзілдірігі
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш каскасы
1 бұйым тозғанша
Респиратор
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақталы негізді қалың куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1 бұйым, белдеу бойынша
Резеңке табанды пима
1 бұйым, белдеу бойынша
Жетекшілер, мамандар
639
Өндіріс бойынша Басқарма төрағасының орынбасары
Өндірістік бақылаудың аға инженері
Экология бойынша директорлар кеңесінің кеңесшісі
Басқарма бастығы (бөлім, учаске)
Бастықтың орынбасары
Инженер
Инженер- технолог
Аға инженер
Стандарттау бойынша инженер
Қалдықтарды кәдеге жарату жөнінен учаскесінің бастығы – экология жөнінен инженер
Ғимараттар мен құрылыстарды қауіпсіз пайдалану және құрылысты бақылау жөнінен инженер
Техникалық бақылау жөнінен инженер
Бас механик
Бас механиктің орынбасары
Жөндеу жөнінен инженер
Бас энергетик
Бас энергетиктің орынбасары
Инженер – жылу техник
Аға инженер – энергетик
Инженержаж - смета жасаушы
Инженер – конструктор
Бас метролог – метрология бөлімінің бастығы
Метрология жөнінен инженер
Еңбекті қорғау және қауіпсіздік жөнінен жетекші инженер
Еңбекті қорғау және қауіпсіздік жөнінен инженер
Аға тауар өткізуші
Тауар өткізуші
Сату жөнінен жетекші инженер
Мастер (дайын өнімді жөнелту жөнінен)
Инженер – жобалаушы
Экономист (материалды – техникалық қамтамасыз ету жөнінен)
Кадрларды даярлау жөнінен
Жетекші инженер – кадрларды дайындау орталығының жетекшісі
Инженер – электроншы
Лавсан мақта костюм
1 жылға 1 жинақ
Қорғаныш каскасы
1 бұйым тозғанша
Респиратор
1 бұйым тозғанша
Қонышсыз былғары бәтеңке немесе Былғары бәтеңке
2 жылға 1 бұйым
ПВХ (немесе полимерлік) жабындысы тұтас тоқылған трикотаж биялай

1 пара на 1 год
636
Начальник ОКВиПР
Заместитель начальника ОКВиПР
Костюм, камуфлированный для охранных структур
1 комплект на 1 год
Ботинки литьевые ОМОН
1 пара на 1 год
Кепка камуфлированная "Охрана"
1 изделие на 2 года
В зимний период, дополнительно:
Костюм утепленный камуфлированный
1 изделие по поясам
Шапка - ушанка "Зимняя"
1 изделие по поясам
Валенки на резиновой подошве
1 изделие по поясам
Перчатки кожаные утепленные
1 пара на 1 год
637
Оператор видеонаблюдения
Костюм, камуфлированный для охранных структур
1 комплект на 2 года
Выполнение работ по утилизации отходов
638
Оператор по обслуживанию установки по сжиганию отходов
Костюм хлопчатобумажный жаростойкий с огнезащитной пропиткой
1 комплект на 1 год
Ботинки кожаные
1 пара на 1 год
Сапоги резиновые
1 пара на 3 года
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с брезентовым наладонником
12 пар на 1 год
Вачеги
4 пары на 1 год
Очки защитные
1 изделие до износа
Каска защитная
1 изделие до износа
Респиратор
1 изделие до износа
В зимний период, дополнительно:
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие
по поясам
Брюки, утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие
по поясам
Валенки на резиновой подошве
1 изделие по поясам
Руководители, специалисты
639
Заместитель председателя Правления по производству
Старший инженер производственного контроля
Консультант совета директоров по экологии
Начальник управления (отдела, участка)
Заместитель начальника
Старший инженер
Инженер
Инженер- технолог
Инженер по стандартизации
Начальник участка по утилизации отходов – инженер по экологии
Инженер по надзору за строительством и безопасной эксплуатацией зданий и сооружений
Инженер по техническому надзору
Главный механик
Заместитель главного механика
Инженер по ремонту
Главный энергетик
Заместитель главного энергетика
Инженер – теплотехник
Старший инженер – энергетик
Инженер ППР - сметчик
Инженер – конструктор
Главный метролог – начальник отдела метрологии
Инженер по метрологии
Ведущий инженер по безопасности и охране труда
Инженер по безопасности и охране труда
Старший товаровед
Товаровед
Ведущий инженер по продажам
Мастер (по отгрузке готовой продукции)
Инженер-проектировщик
Экономист (по материально-техническому снабжению)
Ведущий инженер по подготовке кадров – руководитель центра по подготовке кадров
Инженер – электроник
Костюм лавсанохлопковый
1 комплект на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
Респиратор
1 изделие до износа
Ботинки кожаные или Полуботинки кожаные
1 пара на 2 года
Перчатки кругловязаные трикотажные с ПВХ (или полимерным) покрытием

1 жылға 6 жұп
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақталы негізді қалың куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
Зауыт аумағындағы видеокамераларға қызмет көрсету және шламжинақтағыштардағы жұмыстарды орындау кезінде, қосымша:
Резеңке етік
2 жылға 1 бұйым
640
Техникалық кітапхана меңгерушісі
Жобалау – сметалау құжаттамасы жөнінен инженер
Жобалау – сметалау құжаттамасы жөнінен инженер
Техник - конструктор
Мұрағатшы
Лавсан мақта костюм
1 жылға 1 жинақ
641
Еңбекті ұйымдастыру және нормалау жөнінен инженер
Табельші
Мақта матадан тігілген халат немесе Лавсан мақта костюм
1 жылға 1 бұйым немесе
1 жинақ
Қонышсыз былғары бәтеңке
3 жылға 1 бұйым
Қорғаныш каскасы
1 бұйым тозғанша
Респиратор
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақталы негізді қалың куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
642
Әскери – жұмылдыру жұмысы , құпия іс – қағаздарын жүргізу және азаматтық
Қорғау жөнінен бюро бастығы Аудармашы
Лавсан мақта костюм
1 жылға 1 жинақ
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақталы негізді қалың куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
643
Бас бухгалтер
Бас бухгалтердің орынбасары
Бөлім бастығы
Аға бухгалтер
Бухгалтер – экономист
Бухгалтер
Мақта матадан тігілген халат немесе Лавсан мақта костюм
1 жылға 1 бұйым немесе 1 жинақ
Қорғаныш каскасы
1 бұйым тозғанша
Респиратор
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақталы негізді қалың куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
Аға бухгалтерге (өндірістік есеп жүргізу жөнінен), бухгалтер – экономистке, бухгалтер – ревизорға арналған, қосымша:
Қонышсыз былғары бәтеңке
5 жылға 1 жұп
ПВХ (немесе полимерлік) жабындысы тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға 2 жұп
644
Қызмет бастығы (мемесөққ)
Күзет құрылымына арналған камуфляжды костюм
1 жылға 1 жинақ
ОМОН құйма бәтеңкелері
1 жылға 1 жұп
Қорғаныш каскасы
1 бұйым тозғанша
Респиратор
1 бұйым тозғанша
ЭН диэлектрлік боты
5 жылға 1 жұп
Диэлектрлік резеңке биялай
1 жылға 2 жұп
Резеңке етік
5 жылға 4 жұп
Қысқы уақытта, қосымша:
Камуфляжды жылы астары бар костюм
1 бұйым, белдеу бойынша
645
Қарауыл бастығы (мемесөққ)
(ауысым бастығы)
Күзет құрылымына арналған камуфляжды костюм
1 жылға 1 жинақ
ОМОН құйма бәтеңкелері
1 жылға 1 жұп
Қорғаныш каскасы
1 бұйым тозғанша
Респиратор
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша:
Жылы камуфляжды костюм
1 бұйым, белдеу бойынша
646
Аға өрт сөндіруші
Өрт сөндіруші
ЗИЛ-130 жүргізушісі (АЦ-40-өрт)
Күзет құрылымына арналған камуфляжды костюм
1 жылға 1 жинақ
ОМОН құйма бәтеңкелері
1 жылға 1 жұп
Қорғаныш каскасы
1 бұйым тозғанша
ПВХ (немесе полимерлік) жабындысы тұтас тоқылған трикотаж биялай

6 пар на 1 год
В зимний период, дополнительно:
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Дополнительно, при выполнении работ на шламонакопителях и
при обслуживании видеокамер на территории завода
Сапоги резиновые
1 пара на 2 года
640
Заведующий технической библиотекой
Инженер по проектно-сметной документации
Инженер по проектно-сметной документации
Техник – конструктор
Архивариус
Костюм лавсанохлопковый
1 комплект на 1 год
641
Инженер по организации и нормированию труда
Табельщик
Халат хлопчатобумажный или
Костюм лавсанохлопковый
1 изделие или
1 комплект на 1 год
Полуботинки кожаные
1 пара на 3 года
Каска защитная
1 изделие до износа
Респиратор
1 изделие до износа
В зимний период, дополнительно:
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
642
Начальник бюро по военно-мобилизационной работе, секретному делопроизводству и гражданской обороне
Переводчик
Костюм лавсанохлопковый
1 комплект на 1 год
В зимний период, дополнительно:
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
643
Главный бухгалтер
Заместитель главного бухгалтера
Начальник отдела
Старший бухгалтер
Бухгалтер – экономист
Бухгалтер
Халат хлопчатобумажный или
Костюм лавсанохлопковый
1 изделие или
1 комплект на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
Респиратор
1 изделие до износа
В зимний период, дополнительно:
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Дополнительно, для старшего бухгалтера (по производственному учету), бухгалтера – экономиста, бухгалтера - ревизора
Полуботинки кожаные
1 пара на 5 лет
Перчатки кругловязаные трикотажные с ПВХ (или полимерным) покрытием
2 пары на год
644
Начальник службы (НГПС)
Костюм, камуфлированный для охранных структур
1 комплект на 1 год
Ботинки литьевые ОМОН
1 пара на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
Респиратор
1 изделие до износа
Боты диэлектрические ЭН
1 пара на 5 лет
Перчатки резиновые диэлектрические
1 пара на 2 года
Сапоги резиновые
4 пары на 5 лет
В зимний период, дополнительно:
Костюм утепленный камуфлированный
1 изделие по поясам
645
Начальник караула (НГПС)
(начальник смены)
Костюм, камуфлированный для охранных структур
1 комплект на 1 год
Ботинки литьевые ОМОН
1 пара на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
Респиратор
1 изделие до износа
В зимний период, дополнительно:
Костюм утепленный камуфлированный
1 изделие по поясам
646
Старший пожарный
Пожарный
Водитель ЗИЛ-130 (АЦ-40-пожарный)
Костюм, камуфлированный для охранных структур
1 комплект на 1 год
Ботинки литьевые ОМОН
1 пара на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
Перчатки кругловязаные трикотажные с ПВХ (или полимерным) покрытием

1 жылға 6 жұп
Қорғаныш каскасы
3 жылға 1 бұйым
Респиратор
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша :
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақталы негізді қалың куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
671
Цех бастығы
Цех бастығының орынбасары
Учаске бастығы
Инженер-энергетик
Механик
Учаске мастері
ӨУ мастері (ауысым)
ӨУ мастері
Технолог
Электржабдыққа қызмет көрсету және жөндеу жөнінен мастер
Лавсан мақта костюм
1 жылға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
ПВХ (немесе полимерлік) жабындысы тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға 12 жұп
Нитрилді биялай (негізгі өндіріске арналған)
1 жылға 6 жұп
Қорғаныш каскасы
1 бұйым тозғанша
Респиратор
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш көзілдірігі
1 бұйым тозғанша
Брезент алақандығы бар мақта матадан тігілген қолғап (технолог, ӨУ мастеріне арналған)
1 жылға 12 жұп
Резеңкеленген плащ (ұңғымаларды аралау кезінде)
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша :
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақталы негізді қалың куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
Қысқы кезеңде сыртта жұмыс істегенде қосымша
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1 бұйым, белдеу бойынша
Резеңке табанды пима
1 бұйым, белдеу бойынша
Техникалық бақылау бөлімі, химиялық зертхананың жалпы мамандықтары
672
Техникалық бақылау бөлімінің бақылаушысы
Өндірісті бақылау учаскесінің бақылаушысы
Мақта матадан тігілген халат немесе Лавсан мақта костюм
1 жылға 1 жинақ/ 1 бұйым
Былғары бәтеңке немесе "Сабо" әйелдер аяқ киімі
1 жылға 1 жұп
Резеңке биялай
1 жылға 24 жұп
Қорғаныш каскасы
3 жылға 1 бұйым
Респиратор
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш көзілдірігі
Кезекші
Көкірекшесі бар, резеңкеленген алжапқыш
Кезекші
Қорғаныш қалқаншасы
Кезекші
Қысқы кезеңде қосымша :
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақталы негізді қалың куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
Техникалық бақылау бөліміне арналған қосымша:
Брезент алақандығы бар мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 2 жұп
ПВХ (немесе полимерлік) жабындысы тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға 12 жұп
Белгі салынған кеудеше
Кезекші
Қысқы кезеңде қосымша :
Резеңке табанды пима
1 бұйым, белдеу бойынша
673
Техникалық бақылау бөлімінің бақылаушысы (аға)
Өндірісті бақылау учаскесінің бақылаушысы (аға)
Мақта матадан тігілген халат немесе Лавсан мақта костюм
1 жылға 1 жинақ / 1 бұйым
Былғары бәтеңке немесе "Сабо" әйелдер аяқ киімі
1 жылға 1 жұп
Резеңке биялай
1 жылға 24 жұп
ПВХ (немесе полимерлік) жабындысы тұтас тоқылған трикотаж биялай (техникалық бақылау бөліміне арналған)
1 жылға 12 жұп
Қорғаныш каскасы

6 пар на 1 год
Каска защитная
1 изделие на 3 года
Респиратор
1 изделие до износа
В зимний период, дополнительно:
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
671
Начальник цеха
Заместитель начальника цеха
Начальник участка
Мастер участка
Инженер-энергетик
Механик
Старший мастер ПУ
Мастер ПУ (сменный)
Мастер ПУ
Технолог
Мастер по ремонту и обслуживанию электрооборудования
Костюм лавсанохлопковый
1 комплект на 1 год
Ботинки кожаные
1 пара на 1 год
Перчатки кругловязаные трикотажные с ПВХ (или полимерным) покрытием
12 пар на 1 год
Перчатки нитриловые (для основного производства)
6 пар на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
Респиратор
1 изделие до износа
Очки защитные
1 изделие до износа
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с брезентовым наладонником (для технолога, мастера ПУ (сменный))
12 пар на 1 год
Плащ прорезиненный (при обходе скважин)
1 изделие до износа
В зимний период, дополнительно:
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
На наружных работах в зимний период дополнительно:
Брюки, утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Валенки на резиновой подошве
1 изделие по поясам
Общие профессии химических лабораторий, отдела технического контроля
672
Контролер отдела технического контроля
Контролер участок контроля производства
Костюм лавсанохлопковый или Халат хлопчатобумажный
1 комплект / 1 изделие на 1 год
Полуботинки кожаные или Туфли женские "САБО"
1 пара на 1 год
Перчатки резиновые
24 пары на 1 год
Каска защитная
1 изделие на 3 года
Респиратор
1 изделие до износа
Очки защитные
дежурные
Фартук, прорезиненный с нагрудником
дежурный
Щиток защитный
дежурный
В зимний период, дополнительно:
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Дополнительно для отдела технического контроля:
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с брезентовым наладонником
2 пары на 1 год
Перчатки кругловязаные трикотажные с ПВХ (или полимерным) покрытием
12 пар на 1 год
Жилет сигнальный
дежурные
В зимний период, дополнительно:
Валенки на резиновой подошве
1 изделие по поясам
673
Контролер отдела технического контроля (старший)
Контролер участок контроля производства (старший)
Костюм лавсанохлопковый или Халат хлопчатобумажный
1 комплект / 1 изделие на 1 год
Полуботинки кожаные или Туфли женские "САБО"
1 пара на 1 год
Перчатки резиновые
24 пар
Перчатки кругловязаные трикотажные с ПВХ (или полимерным) покрытием (для отдела технического контроля)
12 пар на 1 год
Каска защитная

3 жылға 1 бұйым
Респиратор
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш көзілдірігі
Кезекші
Көкірекшесі бар, резеңкеленген алжапқыш
Кезекші
Қорғаныш қалқаншасы
Кезекші
Қысқы кезеңде қосымша :
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақталы негізді қалың куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
674
Өндірісті бақылау және даму басқармасының бастығы
Орталық зауыт зертханасының бастығы
Дайын өнім мен шикізатты техникалық бақылау бөлімінің бастығы
Зертхана бастығы
Инженер-талдаушы
Мақта матадан тігілген халат немесе Лавсан мақта костюм
1 жылға 1 бұйым/ 1 жинақ
"Сабо" әйелдер аяқ киімі
1 жылға 1 жұп
Респиратор
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш каскасы
3 жылға 1 бұйым
Қысқы кезеңде қосымша :
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақталы негізді қалың куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
Дайын өнімді және шикізатты ТББ бастығына арналған, қосымша:
Қорғаныш көзілдірігі
Кезекші
Көкірекшесі бар, резеңкеленген алжапқыш
Кезекші
Қорғаныш қалқаншасы
Кезекші
Белгі салынған кеудеше
Кезекші
Өндірістік орта және қоршаған факторлардың өлшеуін жүргізу кезінде, қосымша:
Қонышы қысқа әйелдер бәтеңкесі
1 жылға 1 жұп
ПВХ (немесе полимерлік) жабындысы тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға 12 жұп
Резеңке биялай
1 жылға 6 жұп
675
Инженер-технолог
Инженер-талдаушы
Жетекші инженер-технолог
Мақта матадан тігілген халат немесе Лавсан мақта костюм
1 жылға 1 жинақ/1 жинақ
Қонышы қысқа әйелдер бәтеңкесі немесе "Сабо" әйелдер аяқ киімі немесе Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Респиратор
1 бұйым тозғанша
Резеңке биялай
1 жылға 24 жұп
ПВХ (немесе полимерлік) жабындысы тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға 12 жұп
Қорғаныш каскасы
3 жылға 1 бұйым
Қорғаныш көзілдірігі
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша :
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақталы негізді қалың куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
Зерттеу зертханасының жұмыскерлеріне, арналған:
Қонышы қысқа әйелдер бәтеңкесі
3 жылға 1 жұп
Лавсан мақта костюм
3 жылға 1 жинақ
676
Зертхана бастығы (учаске)
Мақта матадан тігілген халат немесе Лавсан мақта костюм
1 жылға 1 жинақ/1 жинақ
"Сабо" әйелдер аяқ киімі немесе Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Респиратор
1 бұйым тозғанша
Резеңке биялай
1 жылға 12 жұп
ПВХ (немесе полимерлік) жабындысы тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға 12 жұп
Қорғаныш көзілдірігі
Кезекші
Қорғаныш каскасы
3 жылға 1 бұйым
Қысқы кезеңде қосымша :
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақталы негізді қалың куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
Химиялық талдау мен зерттеу зертханасының жұмыскерлеріне арналған, қосымша:
Көкірекшесі бар, резеңкеленген алжапқыш
Кезекші
Қорғаныш қалқаншасы
Кезекші
Химиялық талдау зертханасының және өндірістің дамуын бақылау учаскесінің жұмыскерлеріне арналған, қосымша:
Резеңке етік

1 изделие на 3 года
Респиратор
1 изделие до износа
Очки защитные
дежурные
Фартук, прорезиненный с нагрудником
дежурный
Щиток защитный
дежурный
В зимний период, дополнительно:
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
674
Начальник управления развития и контроля производства
Начальник центральной заводской лаборатории
Начальник отдела технического контроля сырья и готовой продукции
Начальник лаборатории
Инженер-аналитик
Халат хлопчатобумажный или Костюм лавсанохлопковый
1 изделие / 1 комплект на 1 год
Туфли женские "САБО"
1 пара на 1 год
Респиратор
1 изделие до износа
Каска защитная
1 изделие на 3 года
В зимний период, дополнительно:
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Дополнительно, для начальника ОТК сырья и готовой продукции
Очки защитные
дежурные
Фартук, прорезиненный с нагрудником
дежурный
Щиток защитный
дежурный
Жилет сигнальный
дежурный
Дополнительно, при проведении замеров факторов
окружающей и производственной среды:
Полуботинки женские
1 пара на 1 год
Перчатки кругловязаные трикотажные с ПВХ (или полимерным) покрытием
12 пар на 1 год
Перчатки резиновые
6 пар на 1 год
675
Инженер-технолог
Инженер-аналитик
Ведущий инженер-технолог
Костюм лавсанохлопковый или Халат хлопчатобумажный
1 комплект/1 комплект на 1 год
Полуботинки женские или Туфли женские "САБО" или Ботинки кожанные
1 пара на 1 год
Респиратор
1 изделие до износа
Перчатки резиновые
24 пары на 1 год
Перчатки кругловязаные трикотажные с ПВХ (или полимерным) покрытием
12 пар на 1 год
Каска защитная
1 изделие на 3 года
Очки защитные
1 изделие до износа
В зимний период, дополнительно:
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Дополнительно, для работников исследовательской лаборатории
Полуботинки женские
1 пара на 3 года
Костюм лавсанохлопковый
1 комплект на 3 года
676
Начальник лаборатории (участка)
Халат хлопчатобумажный или Костюм лавсанохлопковый
1 комплект/1 комплект на 1 год
Туфли женские "САБО" или Ботинки кожанные
1 пара на 1 год
Респиратор
1 изделие до износа
Перчатки резиновые
12 пар на 1 год
Перчатки кругловязаные трикотажные с ПВХ (или полимерным) покрытием
12 пар на 1 год
Очки защитные
дежурные
Каска защитная
1 изделие на 3 года
В зимний период, дополнительно:
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Дополнительно, для работников лаборатории химического анализа
и исследовательской лаборатории
Фартук, прорезиненный с нагрудником
дежурный
Щиток защитный
дежурный
Дополнительно, для работников лаборатории химического анализа
и участка контроля развития производства
Сапоги резиновые

2 жылға 1 жұп
19. Фарфор-фаянс және керамикалық бұйым өндірісіндегі негізгі техникалық мамандықтардағы қызметкерлеріне
1
Ангобировщик
Мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар) немесе комбинезон
1 жинақ (немесе 1 бұйым)
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 3 бұйым
Сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы былғары қонышсыз бәтеңке (немесе туфли)
1 жылға1 жұп
Мақта матадан тігілген кепи (немесе берет)
1 жылға1 бұйым
Поливинилхлоридті (немесе полимер) жабындысы бар тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға24 жұп
Жұмыс істегенде қосымша:
Аэрозольге қарсы респиратор
1 бұйым тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар минералды беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Резеңке, химиялық төзімді биялай
1 жұп тозғанша
Поливинилхлоридті (немесе полиэтилен) жабындысы мен көкірекшесі бар қорғаныш алжапқыш
1 бұйым тозғанша
2
Аэрографщик
Мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар) немесе комбинезон
1 жинақ (немесе 1 бұйым)
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 3 бұйым
Сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы былғары қонышсыз бәтеңке (немесе туфли)
1 жылға 1 жұп
Мақта матадан тігілген кепи (немесе берет)
1 жылға 1 бұйым
Поливинилхлоридті (немесе полимер) жабындысы бар тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға 24 жұп
Жұмыс істегенде қосымша:
Аэрозольге қарсы респиратор
1 бұйым тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар минералды беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Химиялық төзімді, резеңке қорғаныш биялай
1 жұп тозғанша
Поливинилхлоридті (немесе полиэтилен) жабындысы мен көкірекшесі бар қорғаныш алжапқыш
1 бұйым тозғанша
3
Фарфор, фаянс, керамикалық бұйымдарды таңдаушы
Ауа мен буды тез өткізетін мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар) немесе комбинезон
1 жинақ (немесе 1 бұйым)
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 3 бұйым
Сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы былғары қонышсыз бәтеңке (немесе туфли)
1 жылға 1 жұп
Мақта матадан тігілген кепи (немесе берет)
1 жылға 1 бұйым
Қос брезент алақандығы бар мақта матадан тігілген жұмыс қолғабы
1 жылға 84 жұп
Поливинилхлоридті (немесе полимер) жабындысы бар тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға 36 жұп
Жұмыс істегенде қосымша:
Аэрозольге қарсы респиратор
1 бұйым тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар минералды беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Резеңке, химиялық төзімді биялай
1 жұп тозғанша
4
Қышы-қалыптаушы
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар) немесе комбинезон
1 жинақ (немесе 1 бұйым)
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
Сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы былғары қонышсыз бәтеңке (немесе туфли)
1 жылға 1 жұп
Мақта матадан тігілген кепи (немесе берет)
1 жылға 1 бұйым
Поливинилхлоридті (немесе полимер) жабындысы бар тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға 24 жұп
Жұмыс істегенде қосымша:
Аэрозольге қарсы респиратор
1 бұйым тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар минералды беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Резеңке, химиялық төзімді биялай
1 жұп тозғанша
Шуылға қарсы құлақша (немесе көп рет пайдаланылатын шуылға қарсы жапсырма)
1 бұйым тозғанша
Поливинилхлоридті (немесе полиэтилен) жабындысы мен көкірекшесі бар қорғаныш алжапқыш
1 бұйым тозғанша
5
Әрлеп қатты қоспа құюшы
Мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар) немесе комбинезон
1 жинақ (немесе 1 бұйым)
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 3 бұйым
Сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы былғары қонышсыз бәтеңке (немесе туфли)
1 жылға 1 жұп
Мақта матадан тігілген кепи (немесе берет)
1 жылға 1 бұйым
Поливинилхлоридті (немесе полимер) жабындысы бар тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға 24 жұп
Жұмыс істегенде қосымша:
Аэрозольге қарсы респиратор
1 бұйым тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар минералды беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Резеңке, химиялық төзімді биялай
1 жұп тозғанша
Поливинилхлоридті (немесе полиэтилен) жабындысы мен көкірекшесі бар қорғаныш алжапқыш
1 бұйым тозғанша
6
Керамикалық өндірістің мөлшерлеушісі
Шаңнан қорғайтын мақта матадан тігілген қалың костюм (куртка+шалбар) немесе комбинезон
1 жинақ (немесе 1 бұйым)
Сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, қатты металл тұмсықты нағыз былғары бәтеңке (немесе қонышсыз бәтеңке/етік)
1 жылға 1 жұп
Механикалық зақымдалуға төзімді тұтас тоқылған трикотаж (немесе кевларлы) биялай
1 жылға 36 жұп
Поливинилхлоридті (немесе брезент) алақандығы бар мақта матадан тігілген қалыңдатылған қолғап
1 жылға 84 жұп
Мақта матадан тігілген кепи (немесе берет)
1 жылға 1 бұйым
Жұмыс істегенде қосымша:
Аэрозольге қарсы респиратор
1 бұйым тозғанша
Шуылға қарсы құлақша (немесе көп рет пайдаланылатын шуылға қарсы жапсырма)
1 бұйым тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар минералды беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
7
Ұсақтаушы
Шаңнан қорғайтын мақта матадан тігілген қалың костюм (куртка+шалбар) немесе комбинезон
1 жинақ (немесе 1 бұйым)
Сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, қатты металл тұмсықты нағыз былғары бәтеңке (немесе қонышсыз бәтеңке/етік)
1 жылға 1 жұп
Механикалық зақымдалуға төзімді тұтас тоқылған трикотаж (немесе кевларлы) биялай
1 жылға 36 жұп
Поливинилхлоридті (немесе брезент) алақандығы бар мақта матадан тігілген қалыңдатылған қолғап
1 жылға 84 жұп
Мақта матадан тігілген кепи (немесе берет)
1 жылға 1 бұйым
Жұмыс істегенде қосымша:
Аэрозольге қарсы респиратор
1 бұйым тозғанша
Шуылға қарсы құлақша (немесе көп рет пайдаланылатын шуылға қарсы жапсырма)
1 бұйым тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар минералды беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
8
Сырлаушы
Ауа мен буды тез өткізетін мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар) немесе комбинезон
1 жинақ (немесе 1 бұйым)
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 3 бұйым
Сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы былғары қонышсыз бәтеңке (немесе туфли)
1 жылға 1 жұп
Мақта матадан тігілген кепи (немесе берет)
1 жылға 1 бұйым
Қос брезент алақандығы бар мақта матадан тігілген жұмыс қолғабы
1 жылға 36 жұп
Поливинилхлоридті (немесе полимер) жабындысы бар тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға 84 жұп
Жұмыс істегенде қосымша:
Аэрозольге қарсы респиратор
1 бұйым тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар минералды беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Резеңке, химиялық төзімді биялай
1 жұп тозғанша
Поливинилхлоридті (немесе полиэтилен) жабындысы мен көкірекшесі бар қорғаныш алжапқыш
1 бұйым тозғанша
Шаңнан қорғайтын мақта матадан тігілген қалың костюм (куртка+шалбар) немесе комбинезон
1 жұп тозғанша
9
Кепкен бұйымдарды тиеу-түсіруші
Ауа мен буды тез өткізетін мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар) немесе комбинезон
1 жинақ (немесе 1 бұйым)
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 3 бұйым
Сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы былғары қонышсыз бәтеңке (немесе туфли)
1 жылға 1 жұп
Мақта матадан тігілген кепи (немесе берет)
1 жылға 1 бұйым
Қос брезент алақандығы бар мақта матадан тігілген жұмыс қолғабы
1 жылға 36 жұп
Поливинилхлоридті (немесе полимер) жабындысы бар тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға 84 жұп
Жұмыс істегенде қосымша:
Аэрозольге қарсы респиратор
1 бұйым тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар минералды беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Резеңке, химиялық төзімді биялай
1 жұп тозғанша
Поливинилхлоридті (немесе полиэтилен) жабындысы мен көкірекшесі бар қорғаныш алжапқыш
1 бұйым тозғанша
10
Мүсін ұстағышты даярлаушы
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген жазғы костюм (куртка+шалбар) немесе комбинезон
1 жинақ (немесе 1 бұйым)
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
Сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы былғары қонышсыз бәтеңке (немесе туфли)
1 жылға 1 жұп
Мақта матадан тігілген кепи (немесе берет)
1 жылға 1 бұйым
Қос брезент алақандығы бар мақта матадан тігілген жұмыс қолғабы
1 жылға 84 жұп
Поливинилхлоридті (немесе полимер) жабындысы бар тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға 36 жұп
Жұмыс істегенде қосымша:
Аэрозольге қарсы респиратор
1 бұйым тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар минералды беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Резеңке, химиялық төзімді биялай
1 жұп тозғанша
Поливинилхлоридті (немесе полиэтилен) жабындысы мен көкірекшесі бар қорғаныш алжапқыш
1 бұйым тозғанша
11
Капошы
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар) немесе комбинезон
1 жинақ (немесе 1 бұйым)
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
Сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы былғары қонышсыз бәтеңке (немесе туфли)
1 жылға 1 жұп
Мақта матадан тігілген кепи (немесе берет)
1 жылға 1 бұйым
Қос брезент алақандығы бар мақта матадан тігілген жұмыс қолғабы
1 жылға 84 жұп
Поливинилхлоридті (немесе полимер) жабындысы бар тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға 36 жұп
Жұмыс істегенде қосымша:
Аэрозольге қарсы респиратор
1 бұйым тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар минералды беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Резеңке, химиялық төзімді биялай
1 жұп тозғанша
Поливинилхлоридті (немесе полиэтилен) жабындысы мен көкірекшесі бар қорғаныш алжапқыш
1 бұйым тозғанша
12
Керамикалық бұйымдарды бақылап-қабылдаушы
Ауа мен буды тез өткізетін мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар) немесе комбинезон
1 жинақ (немесе 1 бұйым)
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 3 бұйым
Сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы былғары қонышсыз бәтеңке (немесе туфли)
1 жылға 1 жұп
Мақта матадан тігілген кепи (немесе берет)
1 жылға 1 бұйым
Поливинилхлоридті (немесе полимер) жабындысы бар тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға 36 жұп
Жұмыс істегенде қосымша:
Аэрозольге қарсы респиратор
1 бұйым тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар минералды беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
13
Гипс қалыптаға құюшы
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар) немесе комбинезон
1 жинақ (немесе 1 бұйым)
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
Сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы былғары қонышсыз бәтеңке (немесе туфли)
1 жылға 1 жұп
Мақта матадан тігілген кепи (немесе берет)
1 жылға 1 бұйым
Қос брезент алақандығы бар мақта матадан тігілген жұмыс қолғабы
1 жылға 84 жұп
Поливинилхлоридті (немесе полимер) жабындысы бар тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға 36 жұп
Жұмыс істегенде қосымша:
Аэрозольге қарсы респиратор
1 бұйым тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар минералды беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Резеңке, химиялық төзімді биялай
1 жұп тозғанша
Поливинилхлоридті (немесе полиэтилен) жабындысы мен көкірекшесі бар қорғаныш алжапқыш
1 бұйым тозғанша
14
Керамикалық өндірістегі үлгілеуші
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар) немесе комбинезон
1 жинақ (немесе 1 бұйым)
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
Сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы былғары қонышсыз бәтеңке (немесе туфли)
1 жылға 1 жұп
Мақта матадан тігілген кепи (немесе берет)
1 жылға 1 бұйым
Қос брезент алақандығы бар мақта матадан тігілген жұмыс қолғабы
1 жылға 84 жұп
Поливинилхлоридті (немесе полимер) жабындысы бар тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға 36 жұп
Жұмыс істегенде қосымша:
Аэрозольге қарсы респиратор
1 бұйым тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар минералды беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Резеңке, химиялық төзімді биялай
1 жұп тозғанша
Поливинилхлоридті (немесе полиэтилен) жабындысы мен көкірекшесі бар қорғаныш алжапқыш
1 бұйым тозғанша
15
Жабдық реттеушісі
Мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар) немесе май мен су сіңдірмейтін астары бар комбинезон
1 жинақ (немесе 1 бұйым)
Мақта матадан тігілген кепи (немесе берет)
1 жылға 1 бұйым
Табаны май сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы былғары бәтеңке (немесе қонышсыз бәтеңке)
1 жылға 1 жұп
Нүктелі поливинилхлоридті (немесе полимер) жабындысы бар трикотаж биялай
1 жылға 36 жұп
Поливинилхлоридті (немесе брезент) алақандығы бар мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 84 жұп
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың куртка. Астары ағытылмалы, нағыз (немесе жасанды) теріден жасалған
1 бұйым белдеу бойынша
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар (немесе шолақ комбинезон)
1 бұйым белдеу бойынша
Май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы нағыз былғары қалың бәтеңке (немесе қонышсыз бәтеңке, етік)
1 жылға 1 жұп
Тұтас тоқылған трикотаж бас киім
1 жылға 1 бұйым
Жұмыс істегенде қосымша:
"В-1" типті жарық сүзгісі бар минералды беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш каска

1 пара на 2 года
19. Работникам основных технических специальностей в производстве фарфорофаянсовых и керамических изделий
1
Ангобировщик
Костюм (куртка+брюки) хлопчатобумажный или комбинезон из хлопчатобумажной ткани
1 комплект (или 1 изделие) на 1 год
Халат из хлопчатобумажной ткани
3 изделия на 1 год
Полуботинки (или туфли) кожаные, с противоскользящим и износостойким протектором
1 пара на 1 год
Кепи (или берет) из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
Перчатки кругловязаные, трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
24 пары на 1 год
При выполнении работ, дополнительно:
Респиратор противоаэрозольный
1 изделие до износа
Очки с минеральным неупрочненным стеклом со светофильтрами "В - 1"
1 изделие до износа
Перчатки резиновые, химостойкие
1 пара до износа
Фартук защитный с нагрудинком, с поливинилхлоридным (или полиэтиленовым) покрытием
1 изделие до износа
2
Аэрографщик
Костюм (куртка+брюки) хлопчатобумажный или комбинезон из хлопчатобумажной ткани
1 комплект (или 1 изделие) на 1 год
Халат из хлопчатобумажной ткани
3 изделия на 1 год
Полуботинки (или туфли) кожаные, с противоскользящим и износостойким протектором
1 пара на 1 год
Кепи (или берет) из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
Перчатки кругловязаные, трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
24 пары на 1 год
При выполнении работ, дополнительно:
Респиратор противоаэрозольный
1 изделие до износа
Очки с минеральным неупрочненным стеклом со светофильтрами "В - 1"
1 изделие до износа
Перчатки защитные резиновые, химостойкие
1 пара до износа
Фартук защитный с нагрудником, с поливинилхлоридным (или полиэтиленовым) покрытием
1 изделие до износа
3
Выборщик фарфоровых, фаянсовых и керамических изделий
Костюм (куртка+брюки) или комбинезон из хлопчатобумажной ткани, обладающий высокой воздухо- и паропроницаемостью
1 комплект (или 1 изделие) на 1 год
Халат из хлопчатобумажной ткани
3 изделия на 1 год
Полуботинки (или туфли) кожаные, с противоскользящим и износостойким протектором
1 пара на 1 год
Кепи (или берет) из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
Рукавицы рабочие хлопчатобумажные, с двойным брезентовым наладонником
84 пары на 1 год
Перчатки кругловязаные, трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
36 пар на 1 год
При выполнении работ, дополнительно:
Респиратор противоаэрозольный
1 изделие до износа
Очки с минеральным неупрочненным стеклом со светофильтрами "В - 1"
1 изделие до износа
Перчатки резиновые, химостойкие
1 пара до износа
4
Гончар; формовщик фарфоровых и фаянсовых изделий
Костюм (куртка+брюки) или комбинезон из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 комплект (или 1 изделие) на 1 год
Халат из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 1 год
Полуботинки (или туфли) кожаные, с противоскользящим и износостойким протектором
1 пара на 1 год
Кепи (или берет) из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
Перчатки кругловязаные, трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
24 пары на 1 год
При выполнении работ, дополнительно:
Респиратор противоаэрозольный
1 изделие до износа
Очки с минеральным неупрочненным стеклом со светофильтрами "В - 1"
1 изделие до износа
Перчатки резиновые, химостойкие
1 пара до износа
Наушники противошумные (или вкладыши противошумные многоразового использования)
1 изделие до износа
Фартук защитный с нагрудником, с поливинилхлоридным (или полиэтиленовым) покрытием
1 изделие до износа
5
Глазировщик
Костюм (куртка+брюки) или комбинезон из хлопчатобумажной ткани
1 комплект (или 1 изделие) на 1 год
Халат из хлопчатобумажной ткани
3 изделия на 1 год
Полуботинки (или туфли) кожаные, с противоскользящим и износостойким протектором
1 пара на 1 год
Кепи (или берет) из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
Перчатки кругловязаные, трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
24 пары на 1 год
При выполнении работ, дополнительно:
Респиратор противоаэрозольный
1 изделие до износа
Очки с минеральным неупрочненным стеклом со светофильтрами "В - 1"
1 изделие до износа
Перчатки резиновые, химостойкие
1 пара до износа
Фартук защитный с нагрудником, с поливинилхлоридным (или полиэтиленовым) покрытием
1 изделие до износа
6
Дозировщик керамических материалов
Костюм (куртка+брюки) или комбинезон уплотненный, пылезащитный из хлопчатобумажной ткани
1 комплект (или 1 изделие) на 1 год
Ботинки (или полуботинки, сапоги) из натуральной кожи, с противоскользящим и износостойким протектором, ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Перчатки трикотажные кругловязаные (или кевларовые), устойчивые к механическим повреждениям
36 пар на 1 год
Рукавицы усиленные хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником
84 пары на 1 год
Кепи (или берет) из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
При выполнении работ, дополнительно:
Респиратор противоаэрозольный
1 изделие до износа
Наушники противошумные (или вкладыши противошумные многоразового использования)
1 изделие до износа
Очки с минеральным неупрочненным стеклом со светофильтрами "В - 1"
1 изделие до износа
7
Дробильщик
Костюм (куртка+брюки) или комбинезон уплотненный, пылезащитный из хлопчатобумажной ткани
1 комплект (или 1 изделие) на 1 год
Ботинки (или полуботинки, сапоги) из натуральной кожи, с противоскользящим и износостойким протектором, ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Перчатки трикотажные кругловязаные (или кевларовые), устойчивые к механическим повреждениям
36 пар на 1 год
Рукавицы усиленные хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником
84 пары на 1 год
Кепи (или берет) из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
При выполнении работ, дополнительно:
Респиратор противоаэрозольный
1 изделие до износа
Наушники противошумные (или вкладыши противошумные многоразового использования)
1 изделие до износа
Очки с минеральным неупрочненным стеклом со светофильтрами "В - 1"
1 изделие до износа
8
Заборщик фарфоровых, фаянсовых и керамических изделий
Костюм (куртка+брюки) или комбинезон из хлопчатобумажной ткани, обладающий высокой воздухо- и паропроницаемостью
1 комплект (или 1 изделие) на 1 год
Халат из хлопчатобумажной ткани
3 изделия на 1 год
Полуботинки (или туфли) кожаные, с противоскользящим и износостойким протектором
1 пара на 1 год
Кепи (или берет) из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
Рукавицы рабочие хлопчатобумажные, с двойным брезентовым наладонником
36 пар на 1 год
Перчатки кругловязаные, трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
84 пары на 1 год
При выполнении работ, дополнительно:
Респиратор противоаэрозольный
1 изделие до износа
Очки с минеральным неупрочненным стеклом со светофильтрами "В - 1"
1 изделие до износа
Перчатки резиновые, химостойкие
1 пара до износа
Фартук защитный с нагрудником, с поливинилхлоридным (или полиэтиленовым) покрытием
1 изделие до износа
Перчатки резиновые, маслобензостойкие
1 пара до износа
9
Загрузчик-выгрузчик сушил
Костюм (куртка+брюки) или комбинезон из хлопчатобумажной ткани, обладающий высокой воздухо- и паропроницаемостью
1 комплект (или 1 изделие) на 1 год
Халат из хлопчатобумажной ткани
3 изделия на 1 год
Полуботинки (или туфли) кожаные, с противоскользящим и износостойким протектором
1 пара на 1 год
Кепи (или берет) из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
Рукавицы рабочие хлопчатобумажные, с двойным брезентовым наладонником
36 пар на 1 год
Перчатки кругловязаные, трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
84 пары на 1 год
При выполнении работ, дополнительно:
Респиратор противоаэрозольный
1 изделие до износа
Очки с минеральным неупрочненным стеклом со светофильтрами "В - 1"
1 изделие до износа
Перчатки резиновые, химостойкие
1 пара до износа
Фартук защитный снагрудником, с поливинилхлоридным (или полиэтиленовым) покрытием
1 изделие до износа
10
Изготовитель формодержателей
Костюм летний (куртка+брюки) или комбинезон из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 комплект (или 1 изделие) на 1 год
Халат из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 1 год
Полуботинки (или туфли) кожаные, с противоскользящим и износостойким протектором
1 пара на 1 год
Кепи (или берет) из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
Рукавицы рабочие хлопчатобумажные, с двойным брезентовым наладонником
84 пары на 1 год
Перчатки кругловязаные, трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
36 пар на 1 год
При выполнении работ, дополнительно:
Респиратор противоаэрозольный
1 изделие до износа
Очки с минеральным неупрочненным стеклом со светофильтрами "В - 1"
1 изделие до износа
Перчатки резиновые, химостойкие
1 пара до износа
Фартук защитный с нагрудником, с поливинилхлоридным (или полиэтиленовым) покрытием
1 изделие до износа
11
Каповщик – нет такой профессии!
Костюм (куртка+брюки) или комбинезон из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 комплект (или 1 изделие) на 1 год
Халат из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 1 год
Полуботинки (или туфли) кожаные, с противоскользящим и износостойким протектором
1 пара на 1 год
Кепи (или берет) из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
Рукавицы рабочие хлопчатобумажные, с двойным брезентовым наладонником
84 пары на 1 год
Перчатки кругловязаные, трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
36 пар на 1 год
При выполнении работ, дополнительно:
Респиратор противоаэрозольный
1 изделие до износа
Очки с минеральным неупрочненным стеклом со светофильтрами "В - 1"
1 изделие до износа
Перчатки резиновые, химостойкие
1 пара до износа
Фартук защитный снагрудником, с поливинилхлоридным (или полиэтиленовым) покрытием
1 изделие до износа
12
Контролер-приемщик фарфоровых, фаянсовых и керамических изделий
Костюм (куртка+брюки) или комбинезон из хлопчатобумажной ткани, обладающий высокой воздухо- и паропроницаемостью
1 комплект (или 1 изделие) на 1 год
Халат из хлопчатобумажной ткани
3 изделия на 1 год
Полуботинки (или туфли) кожаные, с противоскользящим и износостойким протектором
1 пара на 1 год
Кепи (или берет) из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
Перчатки кругловязаные, трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
36 пар на 1 год
При выполнении работ, дополнительно:
Респиратор противоаэрозольный
1 изделие до износа
Очки с минеральным неупрочненным стеклом со светофильтрами "В - 1"
1 изделие до износа
13
Литейщик гипсовых форм
Костюм (куртка+брюки) или комбинезон из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 комплект (или 1 изделие) на 1 год
Халат из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 1 год
Полуботинки (или туфли) кожаные, с противоскользящим и износостойким протектором
1 пара на 1 год
Кепи (или берет) из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
Рукавицы рабочие хлопчатобумажные, с двойным брезентовым наладонником
84 пары на 1 год
Перчатки кругловязаные, трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
36 пар на 1 год
При выполнении работ, дополнительно:
Респиратор противоаэрозольный
1 изделие до износа
Очки с минеральным неупрочненным стеклом со светофильтрами "В - 1"
1 изделие до износа
Перчатки резиновые, химостойкие
1 пара до износа
Фартук защитный снагрудником, с поливинилхлоридным (или полиэтиленовым) покрытием
1 изделие до износа
14
Модельщик керамического производства
Костюм (куртка+брюки) или комбинезон из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 комплект (или 1 изделие) на 1 год
Халат из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 1 год
Полуботинки (или туфли) кожаные, с противоскользящим и износостойким протектором
1 пара на 1 год
Кепи (или берет) из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
Рукавицы рабочие хлопчатобумажные, с двойным брезентовым наладонником
84 пары на 1 год
Перчатки кругловязаные, трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
36 пар на 1 год
При выполнении работ, дополнительно:
Респиратор противоаэрозольный
1 изделие до износа
Очки с минеральным неупрочненным стеклом со светофильтрами "В - 1"
1 изделие до износа
Перчатки резиновые, химостойкие
1 пара до износа
Фартук защитный с нагрудником, с поливинилхлоридным (или полиэтиленовым) покрытием
1 изделие до износа
15
Наладчик оборудования керамического производства
Костюм (куртка+брюки) или комбинезон из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект (или 1 изделие) на 1 год
Кепи (или берет) из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
Ботинки (или полуботинки) кожаные, износостойкие и маслостойкие с противоскользящим и износостойким протектором
1 пара на 1 год
Перчатки трикотажные с точечным поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
36 пар на 1 год
Рукавицы хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником
84 пары на 1 год
При организации наружных работ в зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой. Подкладка отстегивающаяся, на натуральном (или искусственном) меху
1 изделие по поясам
Брюки (или полукомбинезон) утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Ботинки (или полуботинки, сапоги) утепленные из натуральной кожи, с масловодоотталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором
1 пара на 1 год
Шапка кругловязаная, трикотажная
1 изделие на 1 год
При выполнении работ, дополнительно:
Очки с минеральным неупрочненным стеклом со светофильтрами "В - 1"
1 изделие до износа
Каска защитная

100
Кеме жіберуші
Су өткізбейтін плащ
2 жылға
1 бұйым
Қатты тұмсықты былғары бәтеңке (немесе етік)
2 жылға 1 жұп
Қатты тұмсықты былғары шолақ бәтеңке немесе жазғы туфли (әйелдер үшін)
2 жылға 1 жұп
Қорғаныш көзілдірік
1 бұйым
Тозғанша
Қорғаныш каска
3 жылға
1 бұйым
Дулыға астынан киетін бас киім немесе жартылай жүннен тоқылған бас киім
3 жылға
1 бұйым
Құрылыс және бояу жұмыстарын атқарған кезде:
Құрама қолғап
Мақта матадан тігілген биялай
1 жылға 12 жұп
Резеңке биялай
1 жылға 24 жұп
Резеңке етік
2 жылға 1 жұп
Қыста қосымша сырттағы жұмыстарды атқарған кезде:
Мақта матадан тігілген жылы куртка
Мақта матадан тігілген жылы шалбар
1 бұйым
Белдеу бойынша
Резеңке табанды пима немесе қатты тұмсықты жылы былғары бәтеңке
1 жұп
Белдеу бойынша
Жылы қолғап
1 жылға 1 жүп
Мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/немесе шолақ комбинезон)
1 жылға
1 жинақ
101
Бұрғылаушы
Қатты тұмсықты былғары бәтеңке немесе керзі етік
1 жылға
1 жұп
Резеңке етік
1 жұп тозғанша
Дірілге қарсы қолғап
1 жұп тозғанша
Мақта матадан тігілген биялай
1 жылға 6 жұп
Шуылға қарсы құлақша (немесе көп қолданылатын шуылға қарсы жапсырма)
1 бұйым
(1 жұп) тозғанша
Респиратор
1 бұйым тозғанша
Басқа бекітілетін қалқанша
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш каска
3 жылға
1 бұйым
Дулыға астынан киетін бас киім немесе жартылай жүннен тоқылған бас киім
3 жылға
1 бұйым
Қыста қосымша сырттағы жұмыстарды атқарған кезде:
Мақта матадан тігілген жылы куртка
Мақта матадан тігілген жылы шалбар
1 бұйым
Белдеу бойынша
Резеңке табанды пима немесе қатты тұмсықты жылы былғары бәтеңке
1 жұп
Белдеу бойынша
Жылы қолғап
1 жылға 1 жүп
Электроперфоратормен жұмыс атқарған кезде:
Диэлектрлік биялай
Диэлектрлік кебіс
1 жұп тозғанша
Ағыны қатты суы бар жайларда жұмыс атқарған кезде:
Су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/
Немесе шолақ комбинезон)
Жалпы құрылыс жұмыстарын жүргізген кезде:
Құрама қолғап
Цементтеу жөніндегі жұмыстарды жүргізген кезде:
Резеңке биялай
Мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/немесе шолақ комбинезон)
1 жылға
1 жинақ
102
Бетонерітінді торабының машинисі; бетонерітінді торабының жұмысшысы
Қатты тұмсықты былғары бәтеңке немесе керзі етік
1 жылға
1 жұп
Резеңке етік
1 жұп тозғанша
Құрама қолғап
1 жылға 12 жұп
Мақта матадан тігілген биялай
1 жылға 4 жұп
Резеңке биялай
1 жылға 4 жұп
Қорғаныш каска
3 жылға
1 бұйым
Дулыға астынан киетін бас киім немесе жартылай жүннен тоқылған бас киім
3 жылға
1 бұйым
Қыста үнемі жұмыс істейтін, сырттағы жұмыстарды атқарған кезде қосымша:
Мақта матадан тігілген жылы куртка
Мақта матадан тігілген жылы шалбар
1 бұйым
Белдеу бойынша
Резеңке табанды пима немесе қатты тұмсықты жылы былғары бәтеңке
1 жұп
Белдеу бойынша
Мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/немесе шолақ комбинезон)
1 жылға
1 жинақ

100
Судопропускник
Костюм (куртка+брюки/или полукомбинезон) из ткани хлопчатобумажной
1 комплект
на 1 год
Плащ непромокаемый
1 изделие
на 2 год
Ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара
на 2 года
Полуботинки кожаные с жестким подноском или туфли летние (для женщин)
1 пара
на 2 года
Очки защитные
1 изделие
до износа
Каска защитная
1 изделие
на 3 года
Подшлемник или шапка вязаная полушерстяная
1 изделие
на 3 года
При выполнении строительных и малярных работ:
Рукавицы комбинированные
4 пары на 1 год
Перчатки хлопчатобумажные
12 пар на 1 год
Перчатки резиновые
24 пары
на 1 год
Сапоги резиновые
1 пара
на 2 года
На наружных работах зимой дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной
1 изделие
по поясам
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной
1 изделие
по поясам
Валенки с резиновым низом или ботинки кожаные с жестким подноском утепленные
1 пара
по поясам
Рукавицы утепленные
1 пара на 1 год
101
Бурильщик
Костюм (куртка+брюки/или полукомбинезон) из ткани хлопчатобумажной
1 комплект
на 1 год
Ботинки кожаные с жестким подноском или Сапоги кирзовые
1 пара
на 1 год
Сапоги резиновые
1 пара
до износа
Рукавицы антивибрационные
1 пара
до износа
Перчатки хлопчатобумажные
6 пар на 1 год
Наушники противошумные (или вкладыши противошумные многоразового использования)
1 изделие
(1 пара)
на 1 год
Респиратор
1 изделие
до износа
Щиток с наголовным креплением
1 изделие
до износа
Каска защитная
1 изделие
на 3 года
Подшлемник или шапка вязаная полушерстяная
1 изделие
на 3 года
На наружных работах зимой дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной
1 изделие
по поясам
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной
1 изделие
по поясам
Валенки с резиновым низом или Ботинки кожаные с жестким подноском утепленные
1 пара
по поясам
Рукавицы утепленные
1 пара на 1 год
При работе с электроперфоратором:
Перчатки диэлектрические
1 пара
до износа
Галоши диэлектрические
1 пара
до износа
При работах в помещениях с большим притоком воды:
Костюм (куртка+брюки/или полукомбинезон) с водоотталкивающей пропиткой
1 комплект
на 1 год
При производстве общестроительных работ:
Рукавицы комбинированные
12 пар на 1 год
При производстве работ по цементизации:
Перчатки резиновые
1 пара
до износа
102
Машинист бетонорастворного узла; рабочий бетонорастворного узла
Костюм (куртка+брюки/или полукомбинезон) из ткани хлопчатобумажной
1 комплект
на 1 год
Ботинки кожаные с жестким подноском или сапоги кирзовые
1 пара
на 1 год
Сапоги резиновые
1 пара
до износа
Рукавицы комбинированные
12 пар на 1 год
Перчатки хлопчатобумажные
4 пары на 1 год
Перчатки резиновые
4 пары на 1 год
Каска защитная
1 изделие
на 3 года
Подшлемник или шапка вязаная полушерстяная
1 изделие
на 3 года
Постоянно, занятым на наружных работах зимой дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной
1 изделие
по поясам
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной
1 изделие
по поясам
Валенки с резиновым низом или ботинки кожаные с жестким подноском утепленные
1 пара
по поясам

100
Химиялық ерітінділер мен бояуларды әзірлеуші
Резеңкеленген мақта матадан (немесе пленкалы жабындысы бар матадан) тігілген көкірекшесі бар су өткізбейтін алжапқыш
1 жылға
1 бұйым
Поливинилхлорид (немесе полимер) жабындысы бар тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға
12 жұп
Резеңке биялай
1 жылға
4 жұп
Резеңке етік
1 жылға
2 жұп
Табиғи былғары бәтеңке (немесе қонышсыз бәтеңке). Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы
1 жылға
2 жұп
Іш киім
1 жылға
2 жинақ
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Противогаз
1 бұйым тозғанша
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға
1 жинақ
101
Ине-платина бұйымдарын құюшы; парафин сақиналарды әзірлеуші
Резеңкеленген мақта матадан (немесе пленкалы жабындысы бар матадан) тігілген көкірекшесі бар су өткізбейтін алжапқыш
1 жылға
1 бұйым
Резеңке биялай
1 жылға
3 жұп
Поливинилхлорид (немесе брезент) алақандығы бар мақта матадан тігілген қалыңдатылған қолғап
1 жылға
4 жұп
Табиғи былғары етік (немесе бәтеңке). Табаны су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы
1 жылға
2 жұп
Резеңке етік
1 жылға
2 жұп
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Газаэрозольды респиратор
1 бұйым тозғанша
Каскаға бекітілетін шуылға қарсы құлақша (немесе көп рет пайдаланылатын шуылға қарсы жапсырма)
1 бұйым
(1 жұп) тозғанша
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген халат
1 жылға
1 бұйым
102
Матаны булаушы; ширатылған жібекті булаушы; жүннен жасалған бұйымдарды булаушы; қалпына келтіру-орау агрегатының операторы
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Мақта матадан тігілген бас киім (кепи немесе берет)
1 жылға
1 бұйым
Поливинилхлорид (немесе полимер) жабындысы бар тұтас тоқылған трикотаж биялай
1 жылға
12 жұп
Резеңке биялай
1 жылға
4 жұп
Резеңке етік
1 жұп тозғанша
Табиғи былғары бәтеңке (немесе қонышсыз бәтеңке). Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы
1 жылға
1 жұп
Іш киім
1 жылға
2 жинақ
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Газаэрозольды респиратор
1 бұйым тозғанша
Піллә орау өндірісінде қосымша:
Резеңкеленген мақта матадан (немесе пленкалы жабындысы бар матадан) тігілген көкірекшесі бар су өткізбейтін алжапқыш
Қос қабатты брезент алақандығы бар брезент қолғап
1 жылға
4 жұп
Резеңке биялай
1 жылға
3 жұп
Поливинилхлорид (немесе брезент) алақандығы бар мақта матадан тігілген қалыңдатылған қолғап
1 жылға
4 жұп
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға
1 жинақ

100
Заготовщик химических растворов и красок
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из хлопчатобумажной ткани пропиткой с кислотозащитной пропиткой
1 комплект на 1 год
Фартук водонепроницаемый из прорезиненной хлопчатобумажной ткани (или из ткани с пленочным покрытием) с нагрудником
1 изделие на 1 год
Перчатки кругловязаные трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
12 пар на 1 год
Перчатки резиновые
4 пары на 1 год
Сапоги резиновые
2 пары на 1 год
Ботинки (или полуботинки) из натуральной кожи. Подошва с водоотталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором
2 пары на 1 год
Белье нательное
2 комплекта на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа "В - 1"
1 изделие до износа
Противогаз
1 изделие до износа
101
Заливщик игольно-платинных изделий; изготовитель парафиновых колец
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Фартук водонепроницаемый из прорезиненной хлопчатобумажной ткани (или из ткани с пленочным покрытием) с нагрудником
1 изделие на 1 год
Перчатки резиновые
3 пары на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником
4 пары на 1 год
Сапоги (или полуботинки) из натуральной кожи. Подошва с водоотталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором
2 пары на 1 год
Сапоги резиновые
2 пары на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа "В - 1"
1 изделие до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Наушники противошумные с креплением на каску (или вкладыши противошумные, многоразового использования)
1 изделие (1 пара на 1 год) до износа
102
Запарщик ткани; запарщик крученого шелка; запарщик коконов; запарщик шерстяных изделий; оператор релаксационно-Мотального агрегата
Халат из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 1 год
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Головной убор (кепи или берет) из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
Перчатки кругловязаные трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
12 пар на 1 год
Перчатки резиновые
4 пары на 1 год
Сапоги резиновые
1 пара до износа
Ботинки (или полуботинки) из натуральной кожи. Подошва с водоотталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором
1 пара на 1 год
Белье нательное
2 комплекта на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтрами типа "В - 1"
1 изделие до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
В кокономотальном производстве дополнительно:
Фартук водонепроницаемый из прорезиненной хлопчатобумажной ткани (или из ткани с пленочным покрытием) с нагрудником
1 изделие на 1 год
Рукавицы брезентовые с двойным брезентовым наладонником
4 пары на 1 год
Перчатки резиновые
3 пары на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником
4 пары на 1 год

1. Міндетіне жабдықтарды, сүт өткізгіштерді, ыдыстарды, мүкәммалды жуу, дезинфекциялау, зарарсыздандыру кіретін қызметкерлерге қосымша мыналар беріледі: 1 жылға 1 жұп Резеңке биялайлар, кию мерзімі 4 ай және 1 жылға 1 жұп резеңке етік, кию мерзімі 2 жыл.
2. Теріні консервілеу өндірісінде және техникалық фабрикаттар өндірісінде жұқпалы аурумен ауыратын малға күтім жасау және оларды сою жөніндегі жұмыспен айналысатын әр жұмысшыға мүкәммалды осы номалардың тиісті тармақтарында көзделген жеке қорғану құралдарының 6 жинағы; малды сою алдында ұстау бөлімшелерінде, жағар май өндірісінде, лайкаға үлдір өңдеуде, шектер өндірісінде және техникалық құрастыру, сондай-ақ малды талдыру операцияларында, тұтас еттерді іліп алу және орнын ауыстыруда - жеке қорғану құралдарының 2 жинағы болуы тиіс.
3. Өндіріс жағдайларына қарай асы "Ет өнімдерінің өндірісі" және "Май жасау, ірімшік жасау және сүт өндірісі" тарауларында санамаланған қызметкерлер үшін резеңке етіктерді, кебісі бар былғары бәтеңкелерді 0,5 жыл пайдалану мерзімімен буркилерге (мақта бахилаларға) ауыстыруға рұқсат етілед.
Тоңазыту өнеркәсібі
Тоңазыту камералары мен мұздатқыштарда жұмыс істегенде:
895
Таразышы; қоймашы
Май мен су сіңдірмейтін астары мақта мата негізді қалың куртка. Астары ағытылмалы, табиғи (немесе жасанды) теріден жасалған
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
3 жылға 1 бұйым
Төменгі температурадан қорғайтын мықты брезент алақандығы бар қалың биялай. Астары табиғи (немесе жасанды) теріден (немесе синтетикалық материалдар қоспасынан) жасалған
1 жылға 4 жұп
Қалың табиғи былғары етік. Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы. Астары табиғи немесе жасанды теріден жасалған
4 жылға 1 жұп
Мұздатқышқа, тоңазытқышқа, рефрежераторға, шынықтыру (мұздату) камерасына, алдын ала салқындататын камера дефростерге қызмет көрсету кезінде:
896
Тиеуші; көмекші жұмысшы
Парусина және жартылай зығыр матадан жасалған куртка (брезент) (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
Май мен су сіңдірмейтін астары мақта мата негізді қалың куртка. Астары ағытылмалы, табиғи (немесе жасанды) теріден жасалған
1,5 жылға 1 бұйым
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1,5 жылға 1 бұйым
Төменгі температурадан қорғайтын мықты брезент алақандығы бар қалың биялай. Астары табиғи (немесе жасанды) теріден (немесе синтетикалық материалдар қоспасынан) жасалған

1. Работникам, в обязанности которых входит мойка, дезинфекция, стерилизация оборудования, молокопроводов, тары, инвентаря, дополнительно выдаются: 1 пара на 1 год перчаток резиновых со сроком носки 4 месяца и 1 пара на 1 год сапог резиновых со сроком носки 2 года.
2. На каждого работающего на обслуживании и убое заразнобольных животных в шкуроконсервировочном производстве и производстве технических фабрикатов в инвентаре необходимо иметь по 6 комплект на 1 годов средств индивидуальной защиты, предусмотренных в соответствующих пунктах настоящих норм; на каждого работающего в подразделениях предубойного содержания скота, в производстве смазочных масел, обработка пленок на лайку, производстве струн и технической сшивке, а также на операциях оглушения скота, подцепки и пересадки туш- по 2 комплекта на 1 год средств индивидуальной защиты.
3. В зависимости от условий производства для работников, в разделах "Производство мясных продуктов" и разделу "Маслодельное, сыродельное и молочное производства", допускается замена сапог резиновых, ботинок кожаных на бурки (бахилы ватные) с галошами со сроком носки 0,5 года.
Холодильная промышленность
895
Весовщик; кладовщик
При работах в холодильных камерах и морозилках:
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой. Подкладка отстегивающаяся, на натуральном (или искусственном) меху
1 изделие на 3 года
Брюки, утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 3 года
Перчатки утепленные, от пониженных температур с усиленным брезентом наладонником. Утеплитель натуральный (или искусственный) мех (или сочетание синтетических материалов)
4 пары на 1 год
Сапоги утепленные из натуральной кожи. Подошва с масловодоотталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором. Утеплитель натуральный или искусственный мех
1 пара на 1 год на 4 года
896
Грузчик; подсобный рабочий
При занятости на обслуживании холодильника, морозилки, рефрижератора, закалочной камеры (мороженого), камеры предварительного охлаждения дефростера:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из парусиновой полульняной ткани (брезентовый)
1 комплект на 1 год
Куртка, утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой. Подкладка отстегивающаяся, на натуральном (или искусственном) меху
1 изделие на 1,5 года
Брюки, утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 1,5 года
Перчатки утепленные, от пониженных температур с усиленным брезентом наладонником. Утеплитель натуральный (или искусственный) мех (или сочетание синтетических материалов)

947
Тоңазытқыш қондырғыларының машинисі
Газаэрозольды респиратор
1 бұйым тозғанша
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Табиғи былғары бәтеңке (немесе етік). Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы
1 жылға 1 жұп
Кассалық аппараттарын және салмақ өлшейтін аспаптарды жөнндеу жөніндегі жұмыстарды орындаған кезде:
948
Жөндеуші-слесарь
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
Резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Табиғи былғары бәтеңке (немесе етік). Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы
1 жылға 1 жұп
Поливинилхлорид (немесе брезент) алақандығы бар қалыңдатылған мата қолғап
1 жылға 4 жұп
Тоңазытқыш қондырғыларын жөндеу жұмыстарын орындағанда:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
Резеңке биялай
1 жұп кезекті
Газаэрозольды респиратор
1 бұйым тозғанша
Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған табиғи былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Жол шаруашылығы
1
Жолды және жасанды құрылыстарды ағымдық күтіп ұстау және жөндеу жөніндегі жолмонтері; Жолды және жасанды құрылыстарды ағымдық күтіп ұстау және жөндеу жөніндегі бригадир (босатылған)
Жалпы өндірісті кластардан және механикалық әсерлерден қорғайтын костюм
1 жинақ 12 айға
Былғары бәтеңкелер
1 жұп 12 айға
Жазғы бас киім
1 бұйым 12 айға
Судан қорғануға арналған плащ
1 бұйым 24 айға
Механикалық әсерден қорғағыш биялайлар
2 жұп 1 айға
Қорғағыш көзілдірік
1 бұйым тозғанға дейін
Сигналдық желетке
2 бұйым 12 айға
Қысқы кезеңде қосымша:
Төменгі температуралардан қорғайтын костюм
1 жинақ белдіктер бойынша
Қысқы шлем астынан киетін бас киім
1 бұйым белдіктер бойынша
Тоқыма құлақшын
1 бұйым 24 айға
Төменгі температуралардан қорғайтын биялай
1 жұп 12 айға
Былғарыдан жасалған жылы етік
1 жұп 12 айға
Ескерту: II және III климатттық белдеулерде жұмыс істейтін қызметкерлерге 1 жинақ іш киім, 1 жұп пима берілсін
Сумен күресу жөніндегі жұмыстарды жүргізген кезде
Резеңке етік
1 жұп 24 айға
Қосымша:
Қорғағыш каска
1 бұйым тозғанға дейін
Рельстерді, бағыттамалы бұрмаларды жинаумен, тасымалдаумен және шпалдарды түсірумен айналысатын қызметкерлер
Комбинезон
1 кезекші жинақ
Сақтандырғыш белдік
1 кезекші бұйым
Респираторлар
1 бұйым тозғанға дейін
Ескерту: Вагоннан шпалдарды түсірген кезде қызметкерлерге қосымша механикалық әсерден қорғайтын 1 жұп биялай немесе қолғап берілсін.
Құздың жай-күйін бақылау және оймалардың құламасын кесу бойынша жұмыстарды орындаған кезде
Альпинистің құралдары (биялаймен толық жинақ)
1 жинақ тозғанға дейін
2
Шебер, жолшебері, ағажолшебері, учаске бастығы және бастықтың орынбасары, жол колоннасының бастықтары және бастықтың орынбасарлары, жол машинасында жұмыс істейтін инженер-технолог; жол машиналарының бастықтары; машиналар мен механизмдерді пайдалану және жөндеу жөніндегі шебер, механикалық шеберхананың шебері, тоннельдік шебер, ақаутапқы цехының шебері, өндірістік учаскенің бастығы, екпе ағаштар және орман тәлім бағы учаскесінің бастығы, өлшеуіш вагондардың және көпір сынау зертханасының бастығы, рельс дәнекерлеу цехының бастығы, рельс дәнекерлеу цехының шебері, рельс тасымалдағыш құрамның шебері, балқыту колоннасы поезының шебері, тиеу-түсіру жұмыстарының шебері, шебер-энергетик, техник, бас механик.
Жалпы өндірістік ластардан және механикалық әсерлерден қорғайтын костюм
1 жинақ 12 айға
Былғары бәтеңке
1 жұп 12 айға
Судан қорғайтын плащ
1 бұйым 24 айға
Қорғағыш көзілдірік
Кезекші 1 бұйым
Механикалық әсерлерден қорғағыш биялайлар
1 жұп 1 айға
Жазғы бас киім
1 бұйым 12 айға
Сигналдық желетке
2 бұйым 12 айға
Қорғағыш каска
Кезекші 1 бұйым
Сумен күресу жөніндегі жұмыстарды жүргізген кезде
Резеңке етік
1 жұп 24 айға
Тоннельдерде және жол машиналарымен жұмыс істеген кезде, ілмек ілушілерге қосымша:
Шуылға қарсы құлақша
Кезекші 1 бұйым
Қысқы кезеңде қосымша:
Төменгі температурадан қорғайтын костюм
Белдеулер бойынша 1 жинақ
Қысқы шлем астынан киетін бас киім
Белдеулер бойынша 1 бұйым
Тоқыма бас киім
1 бұйым 24 айға
Төменгі температуралардан қорғайтын биялай
Белдеулер бойынша 1 жұп
Былғарыдан жасалған жылы етік
Белдеулер бойынша 1 жұп
Ескерту: II және III климатттық белдеулерде жұмыс істейтін қызметкерлерге 1 жинақ іш киім, 1 жұп пима берілсін
3

947
Машинист холодильных установок
Перчатки резиновые
1 пара, дежурные
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Сапоги резиновые
1 пара на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи. Подошва с масловодоотталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором
1 пара на 1 год
948
Слесарь-ремонтник
При выполнении работ по ремонту кассовых аппаратов и весоизмерительных приборов:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Сапоги резиновые
1 пара на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи. Подошва с масловодоотталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором
1 пара на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником
4 пары на 1 год
При выполнении работ по ремонту холодильных установок:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год, дежурное
Перчатки резиновые
1 пара, дежурные
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи. Подошва с масловодоотталкивающими свойствами, противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Сапоги резиновые
1 пара на 1 год
22. Работникам железнодорожного транспорта
Путевое хозяйство
1
Монтер пути по текущему содержанию и ремонту пути и искусственных сооружений; Бригадир (освобожденный) по текущему содержанию и ремонту пути и искусственных сооружений
Костюм для защиты от общих производственных загрязнений и механических воздействий
1 комплект на 12 месяцев
Ботинки кожаные
1 пара на 12 месяцев
Летний головной убор
1 изделие на 12 месяцев
Плащ для защиты от воды
1 изделие на 24 месяца
Перчатки для защиты от механических воздействий
2 пары на 1 месяц
Очки защитные
1 изделие до износа
Жилет сигнальный
2 изделие на 12 месяцев
В зимний период дополнительно:
Костюм для защиты от пониженных температур
1 комплект по поясам
Зимний подшлемник
1 изделие по поясам
Шапка трикотажная
1 изделие на 24 месяца
Перчатки для защиты от пониженных температур
1 пара на 12 месяцев
Сапоги кожаные утепленные
1 пара на 12 месяцев
Примечание: Работникам, занятым во II и III климатических поясах, выдавать 1 комплект нательного белья, 1 пару валенок
При производстве работ по водоборьбе:
Сапоги резиновые
1 пара на 24 месяца
Дополнительно:
Каска защитная
1 изделие до износа
Работники, занятые по сбору, транспортировке рельс, стрелочных переводов и выгрузки шпал
Комбинезон
1 комплект дежурный
Пояс предохранительный
1 изделие дежурное
Респираторы
1 изделие до износа
Примечание: При выгрузке деревянных шпал с вагона работникам дополнительно выдавать по 1 паре перчаток или рукавиц для защиты от механических воздействий
При выполнении работы по наблюдению за состоянием скал и по срезке откосов выемок:
Снаряжение альпиниста (полный комплект с перчатками)
1 комплект до износа
2
Мастер, дорожный мастер, старший дорожный мастер, начальник и заместитель начальника участка, начальники и заместители начальника путевой колонны, инженер-технолог, работающий на путевой машине; начальники путевых машин; мастер по эксплуатации и ремонту машин и механизмов, мастер механической мастерской, мастер тоннельный, мастер цеха дефектоскопии, начальник производственного участка, начальник участка лесонасаждений и лесопитомника, начальник измерительных вагонов и мостоиспытальной лаборатории, начальник рельсосварочного цеха, мастера рельсосварочного цеха, мастер рельсовозного состава, мастер поезда наплавочной колонны, мастер погрузочно-разгрузочных работ, мастер-энергетик, техник, главный механик.
Костюм для защиты от общих производственных загрязнений и механических воздействий
1 комплект на 12 месяцев
Ботинки кожаные
1 пара на 12 месяцев
Плащ для защиты от воды
1 изделие на 24 месяца
Очки защитные
1 изделие дежурное
Перчатки для защиты от механических воздействий
1 пара на 1 месяц
Летний головной убор
1 изделие на 12 месяцев
Жилет сигнальный
2 изделия на 12 месяцев
Каска защитная
1 изделие дежурное
При производстве работ по водоборьбе:
Сапоги резиновые
1 пара на 24 месяца
При работе в тоннелях и с путевыми машинами, для стропальщиков дополнительно:
Наушники противошумные
1 изделие дежурное
В зимний период дополнительно:
Костюм для защиты от пониженных температур
1 комплект по поясам
Зимний подшлемник
1 изделие по поясам
Шапка трикотажная
1 изделие на 24 месяца
Перчатки для защиты от пониженных температур
1 пара по поясам
Сапоги кожаные утепленные
1 пара по поясам
Примечание: Работникам, занятым во II и III климатических поясах, выдавать 1 комплект нательного белья, 1 пару валенок
3

100
Станциялық жұмысшы, көгалдандырушы, көгалдандыру шаруашылығының жұмысшысы
Жалпы өндірістік ластанулардан және механикалық әсерлерден қорғауға арналған костюм
12 айға 1 жинақ
Былғары бәтеңке немесе керзі етік
12 айға 1 жұп
Судан қорғауға арналған плащ
24 айға 1 бұйым
Механикалық әсерлерден қорғауға арналған биялайлар
1 айға 1 жұп
Жазғы бас киім
12 айға 1 бұйым
Соқпалы аспаппен биікте жұмыс істеген кезде
Қорғағыш каска
24 айға 1 бұйым
Қорғағыш көзілдірік
24 айға 1 бұйым
Сақтандырғыш белдік
36 айға 1 бұйым
Электр саймандар мен электр жабдығында жұмыс істеген кезде
Диэлектрикалық биялайлар
36 айға 1жұп
У-химикаттарды бүрку жөніндегі жұмыстарды орындаған кезде, қосымша:
Судан қорғайтын костюм
24 айға 1 бұйым
Резеңке биялайлар (латексті)
6 айға 1 жұп
Резеңке етік
12 айға 1 жұп
Респиратор
24 айға 1 бұйым
Таза ауада жұмыс істеген кезде, қысқы кезеңге, қосымша
Төмен температуралардан қорғауға арналған костюм
Белдеулер бойынша 1 жинақ
Тоқыма бас киім
24 айға 1 бұйым
Төмен температуралардан қорғауға арналған биялайлар
Белдеулер бойынша 1 жұп
Былғарыдан жасалған жылы етік
Белдеулер бойынша 1 жұп
II және III климаттық белдеулерде жұмыс істейтін қызметкерлерге қосымша 1 қысқы шлем астынан киетін бас киім, 1 жұп пима қарастыру
101
Слесарь-сантехник
Судан және сілтіден қорғайтын костюм
12 айға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
12 айға 1 жұп
Резеңке етік
12 айға 1 жұп
Резеңке биялай (латексті)
1 айға 1 жұп
Қорғағыш көзілдірік
24 айға 1 бұйым
Сүзгіш газ маскасы
36 айға 1 бұйым
Сақтандырғыш белдік
36 айға 1 бұйым
Қорғағыш каска
24 айға 1 бұйым
Қысқы кезеңге сыртқы жұмыстарда:
Төмен температуралардан қорғауға арналған костюм
Белдеулер бойынша 1 бұйым
Тоқыма бас киім
24 айға 1 бұйым
Ескерту: II және III климаттық белдеулерде жұмыс істейтін қызметкерлерге қосымша 1 жинақ іш киім, 1 жұп пима, 1 қысқы шлем астынан киетін бас киім беру
Төмен температуралардан қорғауға арналған биялайлар
Белдеулер бойынша 1 жұп
Жылы былғары етік
Белдеулер бойынша 1 жұп
102
Өндірістік және қызметтік жайлар жинастырушысы
Жалпы өндірістік ластанулардан қорғауға арналған костюм немесе МГВО матасынан жасалған халат
12 айға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
12 айға 1 жұп
Резеңке қолғап (латексті)
12 айға 1 жұп
Респиратор
1 бұйым тозғанға дейін
Қысқы кезеңге қосымша:
Төмен температуралардан қорғауға арналған күрте
белдеулер бойынша 1 жинақ
Тоқыма баскиім
24 айға 1 бұйым
Жылытылған былғары бәтеңке
белдеулер бойынша 1 жұп
103
Күзетші
Жалпы өндірістік ластанулардан және механикалық әсерлерден қорғауға арналған костюм
12 айға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
12 айға 1 жұп
Механикалық әсерлерден қорғауға арналған биялайлар
12 айға 1 жұп
Қысқы кезеңге қосымша:
Төмен температуралардан қорғауға арналған костюм
белдеулер бойынша 1 жинақ
Тоқыма баскиім

100
Станционный рабочий, озеленитель, рабочий зеленого хозяйства
Костюм для защиты от общих производственных загрязнений и механических воздействий
1 комплект на 12 месяцев
Ботинки кожаные или Сапоги кирзовые
1 пара на 12 месяцев
Плащ для защиты от воды
1 изделие на 24 месяца
Перчатки для защиты от механических воздействий
1 пара на 1 месяцев
Летний головной убор
1 изделие на 12 месяцев
При работе на высоте с ударным инструментом
Каска защитная
1 изделие на 24 месяца
Очки защитные
1 изделие на 24 месяца
Пояс предохранительный
1 изделие на 36 месяцев
При работе с электрооборудованием электроинструментом
Перчатки диэлектрические
1 пара на 36 месяцев
При выполнении работ по опрыскиванию ядохимикатами дополнительно:
Костюм для защиты от воды
1 изделие на 24 месяцев
Перчатки резиновые (латексные)
1 пара на 6 месяцев
Сапоги резиновые
1 пара на 12 месяцев
Респиратор
1 изделие на 24 месяца
При выполнении работ на открытом воздухе в зимний период дополнительно:
Костюм для защиты от пониженных температур
1 комплект по поясам
Шапка трикотажная
1 изделие на 24 месяца
Перчатки для защиты от пониженных температур
1 пара по поясам
Сапоги кожаные утепленные
1 пара по поясам
Работникам, занятым в II и III климатических поясах дополнительно предусмотреть 1 подшлемник зимний, 1 пару валенок
101
Слесарь-сантехник
Костюм для защиты от воды и щелочей
1 комплект на 12 месяцев
Ботинки кожаные
1 пара на 12 месяцев
Сапоги резиновые
1 пара на 12 месяцев
Перчатки резиновые (латексные)
1 пара на 1 месяц
Очки защитные
1 изделие на 24 месяца
Противогаз фильтрующий
1 изделие на 36 месяца
Пояс предохранительный
1 изделие на 36 месяцев
Каска защитная
1 изделие на 24 месяца
На наружных работах в зимний период дополнительно:
Костюм для защиты от пониженных температур
1 изделие по поясам
Шапка трикотажная
1 изделие на 24 месяца
Примечание: Работникам, занятым во II и III климатических поясах, выдавать 1 комплект нательного белья, 1 пару валенок и 1 подшлемник зимний
Перчатки для защиты от пониженных температур
1 пара по поясам
Сапоги кожаные утепленные
1 пара по поясам
102
Уборщик производственных и служебных помещений
Костюм для защиты от общих производственных загрязнений или Халат из ткани МГВО
1 комплект на 12 месяцев
Ботинки кожаные
1 пара на 12 месяцев
Перчатки резиновые (латексные)
1 пара на 1 месяц
Респиратор
1 изделие на 24 месяца
В зимний период дополнительно:
Куртка для защиты от пониженных температур
1 комплект по поясам
Шапка трикотажная
1 изделие на 24 месяца
Ботинки кожаные утепленные
1 пара по поясам
103
Сторож
Костюм для защиты от общих производственных загрязнений и механических воздействий
1 комплект на 12 месяцев
Ботинки кожаные
1 пара на 12 месяцев
Перчатки для защиты от механических воздействий
1 пара на 12 месяцев
В зимний период дополнительно:
Костюм для защиты от пониженных температур
1 комплект по поясам
Шапка трикотажная

108
Жүкші
Жалпы өндірістік ластанулардан және механикалық әсерлерден қорғауға арналған костюм
12 айға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
12 айға 1 жұп
Механикалық әсерлерден қорғауға арналған биялайлар
1 айға 1 жұп
Қорғағыш көзілдірік
24 айға 1 бұйым
Респиратор
1 айға 1 бұйым
Судан қорғауға арналған плащ
24 айға 1 бұйым
Сигналдық жилет
12 айға 1 бұйым
Қысқы кезеңге қосымша:
Төмен температуралардан қорғауға арналған костюм
белдеулер бойынша 1 жинақ
Тоқыма баскиім
24 айға 1 бұйым
Төмен температуралардан қорғауға арналған биялайлар
белдеулер бойынша 1 жұп
Жылы етік
белдеулер бойынша 1 жұп
II және III климаттық белдеулерде жұмыс істейтін қызметкерлерге қосымша 1 жинақ ішкі киім, 1 жұп пима, 1 қысқы дулыға астынан киетін баскиім беруді қарастыру
Кәсіпорын басшылары мен басшыларының орынбасарлары
109
Кәсіпорын басшылары және еңбекті қорғау мамандары, қозғалыс қауіпсіздігі жөніндегі ревизор, өндірістік оқыту шебері, жетекші инженерлер
Желілерге тексерумен шыққан немесе "толаскездер" кезінде
ӘБҚ-ға арналған күрте
24 айға 1 бұйым
Былғары бәтеңке
24 айға 1 жұп
Қысқы кезеңге қосымша:
Төмен температуралардан қорғауға арналған АУР-ға арналған күрте
белдеулер бойынша 1 жинақ
Тоқыма баскиім
24 айға 1 бұйым
Жылы былғары етік
белдеулер бойынша 1 жұп
110
Авариялық-қалпына келтіру слесары
Ауызсуды тасымалдау және сақтауға арналған цистерналар мен резервуарларды тазарту жөніндегі жұмысты орындаған кезде:
Комбинезон
12 айға 1 бұйым
Резеңке етік
1 кезекші жұп
Резеңке биялай (латексті)
1 кезекші жұп
Былғары бәтеңке
12 айға 1 жұп
111
Слесарь-жөндеуші, сумен жабдықтау желілерімен құрылыстарына ызмет көрсететін сумен жабдықтау бөлімдерінің шебері
Темір жол сумен жабдықтау құрылыстарына қызмет көрсету және жөндеу жөніндегі жұмыстарды орындаған кезде
Жалпы өндірістік ластанулардан және механикалық әсерлерден қорғауға арналған костюм (су сіңірмейтін материалдан жасалған)
12 айға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
12 айға 1 жұп
Брезент қолғап
12 айға 4 жұп
Қорғағыш көзілдірік
24 айға 1 бұйым
Қорғағыш каска
24 айға 1 бұйым
Ылғал топырақта жұмыс істеу кезінде қосымша:
Балықшы резеңке етігі
12 айға 1 жұп
Қысқы кезеңге сыртқы жұмыстарда
Төмен температуралардан қорғауға арналған костюм
белдеулер бойынша 1 жинақ
Тоқыма баскиім
24 айға 1 бұйым
Былғарыдан жасалған жылы етік
белдеулер бойынша 1 жұп
Қысқы дулыға астынан киетін баскиім
24 айға 1 бұйым
112
Жүк және багаж қабылдап-тапсырушысы
Жалпы өндірістік ластанулардан және механикалық әсерлерден қорғауға арналған костюм
12 айға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
12 айға 1 жұп
Сигналдық жилет
12 айға 2 бұйым
механикалық әсерлерден қорғауға арналған биялай

108
Грузчик
Костюм для защиты от общих производственных загрязнений и механических воздействий
1 комплект на 12 месяцев
Ботинки кожаные
1 пара на 12 месяцев
Перчатки для защиты от механических воздействий
1 пара на 1 месяц
Очки защитные
1 изделие на 24 месяца
Респиратор
1 изделие на 1 месяц
Плащ для защиты от воды
1 изделие на 24 месяца
Жилет сигнальный
1 изделие на 12 месяцев
В зимний период дополнительно:
Костюм для защиты от пониженных температур
1 комплект по поясам
Шапка трикотажная
1 изделие на 24 месяца
Перчатки для защиты от пониженных температур
1 пара по поясам
Сапоги утепленные
1 пара по поясам
Работникам, занятым в II и III климатических поясах дополнительно предусмотреть1 комплект нательного белья, 1 пару валенок и 1 подшлемник зимний
Руководители заместители предприятий
109
Руководители предприятий и специалисты охраны труда, ревизор по безопасности движения, мастер производственного обучения, ведущие инженера
При выезде на линию с проверкой или при "окнах":
Куртка для АУР
1 изделие на 24 месяца
Ботинки кожаные
1 пара на 24 месяца
В зимний период дополнительно:
Куртка для АУР для защиты от пониженных температур
1 комплект по поясам
Шапка трикотажная
1 изделие на 24 месяца
Сапоги кожаные утепленные
1 пара по поясам
110
Слесарь аварийно восстановительных работ
При выполнении работы по очистке, промывке цистерн и резервуаров для перевозки и хранения питьевой воды:
Комбинезон
1 изделие на 12 месяцев
Сапоги резиновые
1 пара дежурные
Перчатки резиновые (латексные)
1 пара дежурные
Ботинки кожаные
1 пара на 12 месяцев
111
Слесарь-ремонтник, мастера отделов водоснабжения, обслуживающие сети и сооружения водоснабжения
При выполнении работы по обслуживанию и ремонту обустройств железнодорожного водоснабжения
Костюм для защиты от общих производственных загрязнений и механических воздействий (с водоотталкивающей пропиткой)
1 комплект на 12 месяцев
Ботинки кожаные
1 пара на 12 месяцев
Рукавицы брезентовые
4 пары на 12 месяцев
Очки защитные
1 изделие на 24 месяца
Каска защитная
1 изделие на 24 месяцев
При работе в мокром грунте дополнительно:
Сапоги резиновые рыбацкие
1 пара на 12 месяцев
На наружных работах в зимний период дополнительно
Костюм для защиты от пониженных температур
1 комплект по поясам
Шапка трикотажная
1 изделие на 24 месяца
Сапоги кожаные утепленные
1 пара по поясам
Подшлемник зимний
1 изделие на 24 месяца
112
ПриҰмосдатчик груза и багажа
Костюм для защиты от общих производственных загрязнений и механических воздействий
1 комплект на 12 месяцев
Ботинки кожаные
1 пара на 12 месяцев
Жилет сигнальный
2 изделия на 12 месяцев
Перчатки для защиты от механических воздействий

122
Зертхана меңгерушісі; Химиялық талдау лаборанты, микробиолог, химико-бактериалдық талдаушы лаборант, Сынама іріктегіш
Зертханаға арналған халат
12 айға 2 бұйым
Механикалық әсерлерден қорғауға арналған биялай
6 айға 1 жұп
Резеңке биялай (қышқылға-сілтіге төзімді)
1 айға 1 жұп
Резеңке қолғап
1 айға 1 жұп
Мақта-мата бас киім
белдеулер бойынша 1 бұйым
Тәпішкелар
12 айға 1 жұп
Резеңке етік
24 айға 1 жұп
Резеңкеленген матадан жасалған алжапқыш
24 айға 1 бұйым
Зертханалық маска
24 айға 1 бұйым
Қорғағыш көзілдірік
12 айға 1 бұйым
Респиратор
6 айға 1 бұйым
Сүзгіш газ маскасы
24 айға 1 бұйым
Қысқы кезеңге қосымша:
Төмен температуралардан қорғауға арналған костюм
белдеулер бойынша 1 бұйым
Тоқыма бас киім
24 айға 1 бұйым
Былғарыдан жасалған жылы етік
белдеулер бойынша 1 жұп
Ескерту: II және III климаттық белдеулерде жұмыс істейтін қызметкерлерге 1 жұп пима, 1 құлақшын беру
123
Моншашы (себелек жұмысшысы), себелек жинастырушы
Жұмысшы халаты
12 айға 1 бұйым
Резеңке қолғап (латексті)
1 айға 1 жұп
124
Кір жуу жөніндегі машинист
Жұмысшы халаты
12 айға 1 бұйым
Резеңкеленген матадан жасалған алжапқыш
12 айға 1 бұйым
Резеңке биялай (латексті)
1 айға 1 жұп
Былғары тәпішке
12 айға 1 жұп
125
Инженер-технолог
Жалпы өндірістік ластанулардан және механикалық әсерлерден қорғауға арналған костюм
12 айға 1 бұйым
Былғары бәтеңке
12 айға 1 жұп
Қысқы кезеңге сыртқы жұмыстарда:
Төмен температуралардан қорғауға арналған күрте
белдеулер бойынша 1 бұйым
Тоқыма бас киім
24 айға 1 бұйым
126
Вагон паркінің сақталуы жөніндегі инспектор
Жалпы өндірістік ластанулардан және механикалық әсерлерден қорғауға арналған костюм
12 айға 1 бұйым
Судан қорғауға арналған плащ
24 айға 1 бұйым
Былғары бәтеңке
12 айға 1 жұп
Сигналдық жилет
12 айға 1 бұйым
Қысқы кезеңге қосымша:
Төмен температуралардан қорғауға арналған күрте
белдеулер бойынша 1 бұйым
Тоқыма бас киім
24 айға 1 бұйым
Былғарыдан жасалған жылы етік
24 айға 1 жұп
Ескертпе:
1. Осы нормаларда көзделген арнайы киiмдi, арнайы аяқ киiмді және жеке қорғану құралдарын осы нормаларда ескерілген кию мерзімімен, қорғау қасиеттері және гигиеналық сипаттамалары бойынша ұқсас басқа маталардан және материалдардан арнайы киiмге, арнайы аяқ киiмге және жеке қорғану құралдарына ауыстыруға рұқсат етiледi.
2. Жеке қорғану құралдарының тозуы қызмет мерзiмiнiң кезеңіне құнының төмендеуімен, олар жасаған материалдардың бастапқы сапаларының жоғалуымен сипатталатын жеке қорғану құралдарының физикалық тозуымен айқындалады.
Көрcетiлген жеке қорғану құралдарының жарамдылық мерзімін, оның iшiнде олардың тозу пайызын, ұйымның еңбектi қорғау жөніндегі комиссиясы немесе жұмыс берушiнің уәкiлетті лауазымды тұлғасы белгілейді.
3. "Кезекші" кию мерзімімен беру нормаларында ескерілген арнайы киiм, арнайы аяқ киiм және жеке қорғану құралдары жекелеген жұмыс түрлерiн орындағанда кезекті қолдану үшiн берiледі.
Ортақ пайдаланатын кезекші арнайы киiм, арнайы аяқ киiм және жеке қорғану құралдары қызметкерлерге тек берiлген жұмыстарының орындалу уақытына ғана беріледі және белгілі бір жұмыс орындарына бекiтіледі және бiр ауысымнан екінші ауысымға тапсырылады.
Кезекші ретінде берілетін жеке қорғану құралының кию мерзімін еңбек сипаты мен жағдайларына байланысты ұйымның еңбектi қорғау жөніндегі комиссиясы немесе жұмыс берушiнiң уәкiлетті лауазымды тұлғасы бекiтедi. Көрсетілген мерзімдер аталған өндірістің қызметкерлері үшін берілетін жеке қорғану құралдарының кию мерзімінен кем болмауға тиіс.

122
Заведующий лаборанта; Лаборант химического анализа,
Лаборант микробиолог, химико - бактериального анализа, Пробоотборщик
Халат для лабораторий
2 изделия на 12 месяцев
Перчатки для защиты от механических воздействий
1 пара на 6 месяцев
Перчатки резиновые (кислотощелочестойкие)
1 пара на 1 месяц
Перчатки резиновые
1 пара на 1 месяц
Шапочка хлопчатобумажная
1 изделие по поясам
Тапочки
1 пара на 12 месяцев
Сапоги резиновые
1 пара на 24 месяца
Фартук из прорезиненной ткани
1 изделие на 24 месяца
Маска лабораторная
1 изделие на 24 месяца
Очки защитные
1 изделие на 12 месяцев
Респиратор
1 изделие на 6 месяцев
Противогаз фильтрующий
1 изделие на 24 месяца
В зимний период дополнительно:
Костюм для защиты от пониженных температур
1 изделие по поясам
Шапка трикотажная
1 изделие на 24 месяца
Сапоги кожаные утепленные
1 пара по поясам
Примечание: Работникам, занятым во II и III климатических поясах, выдавать 1 пару валенок и 1 шапку-ушанку
123
Банщик (рабочая душа), уборщица душевых
Халат рабочий
1 изделие на 12 месяцев
Перчатки резиновые (латексные)
1 пара на 1 месяц
124
Машинист по стирке белья
Халат рабочий
1 изделие на 12 месяцев
Фартук из прорезиненной ткани
1 изделие на 12 месяцев
Перчатки резиновые (латексные)
1 пара на 1 месяц
Тапочки кожаные
1 пара на 12 месяцев
125
Инженер-технолог
Костюм для защиты от общих производственных загрязнений и механических воздействий
1 изделие на 12 месяцев
Ботинки кожаные
1 пара на 12 месяцев
На наружных работах в зимний период дополнительно:
Куртка для защиты от пониженных температур
1 изделие по поясам
Шапка трикотажная
1 изделие на 24 месяца
126
Инспектор по сохранности вагонного парка
Костюм для защиты от общих производственных загрязнений и механических воздействий
1 изделие на 12 месяцев
Плащ для защиты от воды
1 изделие на 24 месяца
Ботинки кожаные
1 пара на 12 месяцев
Жилет сигнальный
1 изделие на 12 месяцев
В зимний период дополнительно:
Куртка для защиты от пониженных температур
1 изделие по поясам
Шапка трикотажная
1 изделие на 24 месяца
Сапоги кожаные утепленные
1 пара на 24 месяца
Примечание:
1. Допускается замена предусмотренных настоящими нормами специальной одежды, специальной обуви и средств индивидуальной защиты на специальную одежду, специальную обувь и средства индивидуальной защиты из других тканей и материалов, аналогичных по защитным свойствам и гигиеническим характеристикам, со сроками носки, предусмотренными настоящими нормами.
2. Износ средств индивидуальной защиты определяется как физическое изнашивание средств индивидуальной защиты, характеризующееся потерей первоначальных качеств материалов, из которых они изготовлены, уменьшением стоимости за период их срока службы.
Пригодность указанных средств индивидуальной защиты к использованию, в том числе процент их износа, устанавливает уполномоченное работодателем должностное лицо или комиссия по охране труда организации.
3. Специальная одежда, специальная обувь и средства индивидуальной защиты, предусмотренные нормами выдачи со сроком носки "дежурный", "дежурная", "дежурные" выдаются для периодического использования при выполнении отдельных видов работ.
Дежурные специальная одежда, специальная обувь и средства индивидуальной защиты общего пользования выдаются работникам только на время выполнения тех работ, для которых они предназначены и закрепляются за определенными рабочими местами и передаются от одной смены к другой.
Сроки носки средств индивидуальной защиты, выдаваемых в качестве дежурных, устанавливаются в зависимости от характера и условий труда уполномоченным работодателем должностным лицом или комиссией по охране труда организации. Указанные сроки должны быть не менее сроков носки средств индивидуальной защиты, выдаваемых для работников данного производства.
3. Инженерно-техническим работникам, обязанным по роду своей деятельности периодически посещать производственные цеха и участки, бригадирам, мастерам, выполняющим обязанности бригадиров, помощникам и подручным рабочих специальная одежда, специальная обувь и другие средства индивидуальной защиты выдаются по нормам, установленным для рабочих основных профессий этих цехов и участков.

4. Өз қызметтерiнің түрі бойынша өндiрiстiк цехтарға және бөлiмшелерге барып тұруға мiндеттi инженерлiк-техникалық қызметкерлерге, бригадирлерге, бригадирлердің мiндетін орындайтын шеберлерге, көмекшiлерге және қолғанат жұмысшыларға арнайы киiм, арнайы аяқ киiм және басқа да жеке қорғау құралдарын осы цехтар мен бөлiмшелердiң негiзгi кәсіптегі жұмысшылары үшін нормалар бойынша беріледі.
5. Жылы арнайы киiм және арнайы аяқ киiм суықтан қорғау құралы ретінде, кестеде көрcетiлген кию мерзімімен арнайы киiм, арнайы аяқ киiм және басқа да жеке қорғану құралдарын беру нормасында көрсетілген кәсіптер мен лауазымдар бойынша жұмысшыларға және қызметшiлерге климаттық белдеу бойынша беріледі:
Климаттық белдеу
Облыстың атауы
Кию мерзімі
1
Алматы облысы
3 жыл
Жамбыл облысы
Қызылорда облысы
Түркістан облысы
2
Ақтөбе облысы
2,5 жыл
Шығыс Қазақстан облысы (50Үс.е. оңтүстікке қарай)
Атырау облысы
Маңғыстау облысы
Қостанай облысы (50Ү с.е. оңтүстікке қарай)
Батыс Қазақстан облысы
3
Шығыс Қазақстан облысы (50Ү с.е. солтүстікке қарай)
2 жыл
Қарағанды облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Павлодар облысы
Қостанай облысы (50Ү с.е. солтүстікке қарай)
Ақмола облысы
6. Биiк таулы аудандарда тұрақты жұмыс iстегенде: теңiз деңгейлерiнiң үстiнде 1000-2000 метр аралығындағы биiктiкте жылы арнайы киiм және арнайы аяқ киiмi 3 климаттық белдеудiң аудандары үшiн белгіленген кию мерзiмiне беріледі.
7. Тиiстi нормада ескерiлген шолақ тондарды 1 климаттық белдеуде кию мерзімі 3 жыл, жылы түймеленетін астары бар төменгі температурадан қорғайтын, тері жағасы, желден қорғайтын клапаны және капюшоны бар курткаға ауыстыруға болады.
8. 3 климаттық белдеуде және арнайы киім ретінде шолақ тондар алмайтын ашық ауада жұмыс істейтін қызметкерлер 1 жыл кию мерзiмiмен жылы іш киіммен қосымша қамтамасыз етiлуге тиiс.
9. Жеке қорғану құралдарының мынадай түрлерін: кеудеше, сигналдық биялай, диэлектрлік кебіс және биялай, диэлектрлік резеңке кілемше, қорғаныш көзілдірік, қорғаныш каска, каска астынан киетін бас киім, сақтандыру белдігі, противогаз, респиратор, қорғаныш қалқанша, құтқаратын кеудеше, белдік және костюмдер, сақтық жүйелер, ауыстыру сүзгiлерi бар маскалар мен жартылай маска, құлақша, тізеқаптар, газанализаторлар, эвакуациялық көлiк, жекелегіш противогаздарды тиiстi нормаларда көрсетілмеген жағдайларда кию мерзімімен "тозғанша" немесе "кезекші" ретінде атқарылатын жұмыс ерекшелiктерi мен шарттарын есепке ала отырып жұмыс беруші қызметкерлеріне береді.
10. Қансорғыш шыбын-шіркейлер жаппай ұшып келуі байқалатын аудандарда сыртқы жұмыстарда істейтін барлық кәсіп қызметкерлеріне тиісті нормада ескерілген арнайы киімге қосымша қансорғыш шыбын-шіркейлерден қорғауға арналған костюм немесе қорғаныш тоқыма киім (сыртқы жейде жұқа қорғайтын матадан, ішкі жейде қалың матадан, арнайы сіңдірілген басқа арналған жамылғы) кию мерзімі – 2 жыл, кию мерзімі – 1 жыл масахана беріледі.
Энцефалиттік кене таралған аудандарда сыртқы жұмыстарда істейтін барлық кәсіп қызметкерлеріне осы нормада ескерілген арнайы киімге қосымша, кию мерзімі 1 жыл энцефалитке қарсы костюм беріледі.

4. Теплая специальная одежда и специальная обувь, как средства защиты от холода, выдаются по климатическим поясам рабочим и служащим по профессиям и должностям, предусмотренным нормами выдачи специальной одежды, специальной обуви и других средств индивидуальной защиты со сроками носки, указанными в таблице:
Климатический пояс
Наименование области
Срок носки
1
Алматинская область
3 года
Жамбылская область
Кызылординская область
Туркестанская область
2
Актюбинская область
2,5 года
Восточно-Казахстанская область (южнее 500 с.ш.)
Атырауская область
Мангистауская область
Костанайская область (южнее 500 с.ш.)
Западно-Казахстанская область
3
Восточно-Казахстанская область (севернее 500 с.ш.)
2 года
Карагандинская область
Северо-Казахстанская область
Павлодарская область
Костанайская область (севернее 500 с.ш.)
Акмолинская область
6. При постоянной работе в высокогорных районах: на высоте от 1000 до 2000 метров над уровнем моря теплая специальная одежда и специальная обувь выдаются на срок носки, установленный для районов 3 климатического пояса.
7. Полушубки, предусмотренные соответствующими нормами, могут заменяться в 1 климатическом поясе на куртки для защиты от пониженных температур с пристегивающейся утепляющей подкладкой, меховым воротником, ветрозащитным клапаном и капюшоном со сроком носки – 3 года.
8. Работники, занятые работой на открытом воздухе в 3 климатическом поясе и не получающие в качестве специальной одежды полушубки, должны дополнительно обеспечиваться утепленным бельем со сроком носки 1 год.
9. В тех случаях, когда такие виды средств индивидуальной защиты, как жилет, сигнальные перчатки, диэлектрические галоши и перчатки, диэлектрический резиновый коврик, очки защитные, каска защитная, подшлемник под каску, пояс предохранительный, противогаз, респиратор, щиток защитный, спасательные жилеты, пояса и костюмы, страховочные системы, маски и полумаски со сменными фильтрами, наушники, наколенники, газоанализаторы, эвакуационный транспорт, изолирующие противогазы не указаны в соответствующих нормах, они выдаются работодателем работникам с учетом условий и особенностей выполняемых работ со сроком носки "до износа" или как "дежурные".
10. Работникам всех профессий, занятым на наружных работах в районах, где наблюдается массовый лет кровососущих насекомых дополнительно к специальной одежде, предусмотренной настоящими нормами, выдается костюм для защиты от кровососущих насекомых или комплект защитной трикотажной одежды (рубашка верхняя из тонкого защитного полотна, рубашка нижняя из толстого полотна, головная накидка со специальной пропиткой) со сроками носки – 2 года, накомарник со сроком носки – 1 год;
Работникам всех профессий, занятым на наружных работах в районах, зараженных энцефалитным клещом, дополнительно к специальной одежде, предусмотренной настоящими нормами, выдается костюм противоэнцефалитный со сроком носки – 1 год.