"Арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы ретінде қызметті жүзеге асыру туралы үлгілік шарттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму Министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 223 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1283 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 1 ақпанда № 12964 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2019 жылғы 19 шілдедегі № 522 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 19.07.2019 № 522 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңының 43-1-бабы 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы ретінде қызметті жүзеге асыру туралы үлгілік шарттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 223 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10674 болып тіркеліп, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 17 сәуірде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес басқарушы компания, дербес кластерлік қор мен арнайы экономикалық аймақ қатысушысы арасындағы арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы ретінде қызметті жүзеге асыру туралы үлгілік шарт;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Басқарушы компания мен арнайы экономикалық аймақ қатысушысы арасындағы арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы ретінде қызметті жүзеге асыру туралы үлгілік шартта:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Басқарушы компания, дербес кластерлік қор мен арнайы экономикалық аймақ қатысушысы арасындағы арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы ретінде қызметті жүзеге асыру туралы үлгілік шарт";
4-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"3) басқару органы – басқарушы компания, дербес кластерлік қор;";
мынадай мазмұндағы 8-1) және 8-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"8-1) Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық аймақтар бойынша бірыңғай үйлестіру орталығы (бұдан әрі – бірыңғай үйлестіру орталығы) – міндеттері АЭА дамыту, ілгерілету және инвестициялық тартымдылығын арттыру болып табылатын заңды тұлға;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 223 "Об утверждении типовых договоров об осуществлении деятельности в качестве участника специальной экономической зоны"
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1283. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 февраля 2016 года № 12964. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 19 июля 2019 года № 522 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 19.07.2019 № 522 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 43-1 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан 27 февраля 2015 года № 223 "Об утверждении типовых договоров об осуществлении деятельности в качестве участника специальной экономической зоны" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 10674, опубликованный 17 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) Типовой договор об осуществлении деятельности в качестве участника специальной экономической зоны между управляющей компанией, автономным кластерным фондом и участником специальной экономической зоны согласно приложению 1 к настоящему приказу;";
в Типовом договоре об осуществлении деятельности в качестве участника специальной экономической зоны между управляющей компанией и участником специальной экономической зоны, утвержденный указанным приказом:
наименование изложить в следующей редакции:
"Типовой договор об осуществлении деятельности в качестве участника специальной экономической зоны между управляющей компанией, автономным кластерным фондом и участником специальной экономической зоны";
в пункте 4:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) орган управления СЭЗ – управляющая компания, автономный кластерный фонд;";
дополнить подпунктами 8-1) и 8-2) следующего содержания:
"8-1) Единый координационный центр по специальным экономическим зонам в Республике Казахстан (далее – единый координационный центр) – юридическое лицо, задачами которого являются развитие, продвижение и повышение инвестиционной привлекательности СЭЗ;

8-2) дербес кластерлік қор – "Инновациялық технологиялар паркі" АЭА басқару органы болып табылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды орындайтын коммерциялық емес ұйым;";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Осы Шарт АЭА аумағында қызметті жүзеге асыру жөніндегі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес АЭА Қатысушысына АЭА аймағында өндірісті құру мен дамытуға және қызметтер көрсетуге инвестициялар салу кезінде мемлекет ұсынған, Заңдарда анықталған салықтық жеңілдіктер және кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктер ұсыну шарттарында Басқару органы, дербес кластерлік қоры мен АЭА Қатысушысы арасындағы шарттық өзара қарым-қатынастардың заңды шеңберлерін белгілейді.";
12-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) АЭА қатысушыларына, қызметтің қосалқы түрлерін жүзеге асыратын тұлғаларға жер учаскелерін кейінгі жерді пайдалануға немесе пайдалануға (қосалқы жалға) беруге және инфрақұрылым объектілерін жалға (қосалқы жалға) беруге;";
13-тармақтың 6) және 10) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"6) оған уақытша қайтарымды жерді пайдалануға немесе пайдалануға (жалға алу) немесе екінші қайтара жерді пайдалануға немесе пайдалануға (қосалқы жалға беру) берілген жер учаскесі аумағына өз қаражаты есебінен оған қажетті өндіріс объектілері мен инфрақұрылымдардың құрылысын салуды жүзеге асыруға;";
"10) Басқару органы алдында қызметтің қосымша түрлерін жүзеге асыруға ниет білдіруші тұлғаларға жер учаскелерін беру туралы және АЭА Қатысушысы белгілеген тәртіппен мердігерлік жұмыстар мен қызметтердің жеке түрлерін орындауға шарттар жасағандарға өтінім білдіруге;";
15-тармақта:
8) тармақшаның бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) осы Шартқа қол қойған күннен бастап күнтізбелік бір жыл ішінде АЭА тыс жерлердегі өзінің оқшауланған құрылымдық бөлімшелерінің қызметін, жасалған қызметті жүзеге асыру туралы шарт негізінде тоқтату.";
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) осы Шарт бойынша қабылданған міндеттерге сәйкес уақытша қайтарымды жерді пайдалануға немесе пайдалануға (жалға алу) немесе кейінгі жерді пайдалануға немесе пайдалануға (қосалқы жалға беру) берілген жер учаскесінің аумағына, өз қаражаты есебінен немесе Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де қаржы көздері арқылы өздеріне қажетті өндіріс объектілері мен инфрақұрылымдардың құрылысын салуды жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы 20) тармақшамен толықтырылсын:

8-2) автономный кластерный фонд – некоммерческая организация, являющаяся Органом управления СЭЗ "Парк инновационных технологий", а также выполняющая иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан;";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Настоящий Договор устанавливает юридические рамки договорных взаимоотношений между Управляющей компанией, автономным кластерным фондом и Участником СЭЗ в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан по осуществлению деятельности на территории СЭЗ на условиях предоставления государством Участнику СЭЗ определенных законами налоговых льгот и льгот по уплате таможенных пошлин, налогов при вложении инвестиций в создание и развитие производств и оказании услуг на территории СЭЗ.";
подпункт 4) пункта 12 изложить в следующей редакции:
"4) предоставлять во вторичное землепользование или пользование (субаренду) земельных участков и предоставление в аренду (субаренду) объектов инфраструктуры лицам, осуществляющим вспомогательные виды деятельности, участникам СЭЗ;";
в пункте 13:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) осуществлять за счет собственных средств строительство необходимых ему объектов инфраструктуры на территории земельного участка, переданного ему во временное возмездное землепользование или пользование (аренду) либо во вторичное землепользование или пользование (субаренду);";
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) ходатайствовать перед Органом управления о предоставлении земельного участка лицам, претендующим на осуществление вспомогательных видов деятельности и заключившим в установленном порядке с Участником СЭЗ договоры на выполнение отдельных видов подрядных работ и услуг;";
в пункте 15:
абзац первый подпункта 8) изложить в следующей редакции:
"8) в течении одного календарного года со дня подписания настоящего Договора прекратить деятельность своих обособленных структурных подразделений за пределами СЭЗ на основании заключенного договора об осуществлении деятельности.";
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) за счет собственных средств или иных незапрещенных законодательством Республики Казахстан источников осуществлять строительство необходимых им объектов производства и инфраструктуры на территории земельного участка, переданного им во временное возмездное землепользование или пользование (аренду) или во вторичное землепользование или пользование (субаренду), в соответствии с принятыми обязательствами по настоящему Договору;";
дополнить подпунктом 20) следующего содержания:

"20) уақытша қайтарымды жерді пайдалану құқығына акт алған күннен бастап он жұмыс күн ішінде Басқару органына осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын құрылыс-монтаждау жұмыстарын жобалауды жүзеге асыруды және объектіні пайдалануға енгізуді қамтамасыз етуді жүргізу кестесін ұсыну.";
23-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Осы тармақтың 2) тармақшасының ережелері жер салығын, мүлік салығын және жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемге есептеген кезде қолданылатын коэффициенттерге және (немесе) мөлшерлемелерге, егер салық заңнамасына өзгерістер мен толықтырулар АЭА Қатысушысы туралы мәліметтер АЭА қатысушыларының біріңғай тізіміне енгізілген күннен кейін енгізілсе, корпоративтік табыс салығын есептеген кезде азайту мөлшеріне таралмайды. Бұл ретте АЭА Қатысушысы осы Шарт күшіне енген күнге қолданыста болған, осы Шарттың қолданыста болу мерзімі ішінде, бірақ ертедегі талап қою мерзімінен артық емес, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексі) 17-тарауының ережелері қолданылады.";
28-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) Заңға сәйкес функцияларды жүзеге асыру шеңберінде бірыңғай үйлестіру орталығына.";
46-тармақта:
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"АЭА қатысушысы көрсетілген бұзушылықтарды жою бойынша шара қабылдамаған жағдайда, Басқару органы кемінде он жұмыс күнінен кешіктірмей АЭА қатысушысына осы Шарттың бұзылғаны туралы хабардар етеді.";
мынадай мазмұндағы үшінші бөлікпен толықтырылсын:
"Осы тармақтың мақсаттары үшін елеулі бұзушылықтар мыналар:
1) АЭА Қатысушысының осы Шарттың 2-тармағында және, құрылыс-монтаждау жұмыстарын жобалауды жүзеге асыруды және объектіні пайдалануға енгізуді қамтамасыз етуді жүргізу кестесінде анықталған мерзімдерді күнтізбелік алты айдан астам дәлелді себептерсіз бұзуы;
2) АЭА Қатысушысының қызметін Басқару органымен келіспей екі айдан астам тоқтату;
3) АЭА Қатысушысы қызметті жүзеге асырған кезде осы Шарттың ережелерін және орындалатын жұмыстар сапасына елеулі әсер етуі мүмкін құрылыс саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасының нормаларын бұзушылық болып табылады.";
мынадай мазмұндағы 46-1-тармақпен толықтырылсын:
"46-1. Осы Шартты біржақты тәртіпте бұзған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде Басқару органы бұл туралы АЭА Қатысушысына, мемлекеттік кірістер органына, уәкілетті органға, сондай-ақ облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарына хабардар етеді.";
64-тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:

"20) в течение десяти рабочих дней со дня получения акта на право временного возмездного землепользования (аренды) предоставить Органу управления график производства проектирования, осуществления строительно-монтажных работ и обеспечения ввода в эксплуатацию объекта, который является неотъемлемой частью настоящего Договора.";
пункт 23 дополнить частью второй следующего содержания:
"Положения подпункта 2) настоящего пункта не распространяются на коэффициенты и (или) ставки, применяемые при исчислении земельного налога, налога на имущество и платы за пользование земельными участками, размер уменьшения при исчислении корпоративного подоходного налога в случае, если изменения и дополнения в налоговое законодательство внесены после даты внесения сведений об Участнике СЭЗ, в единый реестр участников СЭЗ. При этом Участник СЭЗ применяет положения главы 17 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), действовавшие на дату вступления в силу настоящего Договора, в течение срока действия настоящего Договора, но не более срока исковой давности.";
пункт 28 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) единому координационному центру в рамках осуществления функций в соответствии с Законом.";
в пункте 46:
часть вторую изложить в следующей редакции:
"В случае непринятия мер участником СЭЗ по устранению указанных нарушений Орган управления не менее чем за десять рабочих дней уведомляет участника СЭЗ о расторжении настоящего Договора.";
дополнить частью третьей следующего содержания:
"Для целей настоящего пункта существенными нарушениями являются:
1) срыв Участником СЭЗ сроков определенных пунктом 2 настоящего Договора и графиком производства проектирования, осуществления строительно-монтажных работ и обеспечения ввода в эксплуатацию объекта без уважительных причин более шести календарных месяцев;
2) приостановление деятельности Участника СЭЗ более чем на два календарных месяца без согласования с Органом управления;
3) нарушение при осуществлении деятельности Участником СЭЗ положений настоящего Договора и норм законодательства Республики Казахстан в сфере строительства, которые существенно могут отразиться на качестве выполняемых работ.";
дополнить пунктом 46-1 следующего содержания:
"46-1. В течение двух рабочих дней со дня расторжения настоящего Договора в одностороннем порядке Орган управления уведомляет об этом Участника СЭЗ, органы государственных доходов, уполномоченный орган, а также местные исполнительные органы области, города республиканского значения, столицы.";
пункт 64 изложить в следующей редакции:

"64. Тараптардың заңды мекенжайлары мен қолдары:
Басқарушы компания/
дербес кластерлік қор:
___________________________
Заңды мекенжайы____________
СТН _______________________
ЖСН _______________________
БСН _______________________
ҚР Қаржымині Қазынашылық
комитетінде________________
___________________________
МО
Қолы ___________
Қатысушы:
___________________________
___________________________
___________________________
___________________________
___________________________
___________________________
МО
Қолы ___________
";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Астананың жергілікті атқарушы органының мемлекеттік мекемесі мен арнайы экономикалық аймақ қатысушысы арасындағы арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы ретінде қызметті жүзеге асыру туралы үлгілік шартта:
4-тармақта:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) басқару органы - астананың жергілікті атқарушы органының мемлекеттік мекемесі;";
мынадай мазмұндағы 7-1) тармақшамен толықтырылсын:
"7-1) Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық аймақтар бойынша бірыңғай үйлестіру орталығы (бұдан әрі – бірыңғай үйлестіру орталығы) – міндеттері АЭА дамыту, ілгерілету және инвестициялық тартымдылығын арттыру болып табылатын заңды тұлға;
13-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) уақытша қайтарымды жерді пайдалануға немесе пайдалануға (жалға) не кейінгі жерді пайдалануға немесе пайдалануға (қосалқы жалға) берілген жер учаскесінің аумағына өз қаражаты есебінен оған қажетті инфрақұрылым объектілерін салуды жүзеге асыруға;";
15-тармақта:
8) тармақшаның бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) қызметті жүзеге асыру туралы жасалған шарт негізінде АЭА-дан тыс жердегі өзінің жекелеген құрылымдық бөлімшелерінің қызметін осы Шартқа қол қойған күннен бастап күнтізбелік бір жыл ішінде тоқтату.";
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) осы Шарт бойынша қабылданған міндеттемелерге сәйкес уақытша қайтарымды жерді пайдалануға немесе пайдалануға (жалға) не кейінгі жерді пайдалануға немесе пайдалануға (қосалқы жалға) берілген жер учаскесінің аумағында өз қаражаты есебінен немесе Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де қаржы көздері арқылы өздеріне қажетті өндіріс объектілері мен инфрақұрылымдардың құрылысын салуды жүзеге асыру;";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Оларға қатысты еркін кедендік аймақтың кедендік рәсімі қолданылатын АЭА Қатысушысымен қызметінің басым түрлерін жүзеге асыру үшін қажетті тауарлар тізбесі осы Шартқа сәйкес белгіленеді. Осы тауарлар тізбесі осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.";
23-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:

"64. Юридические адреса и подписи Сторон:
Управляющая компания,
автономный кластерный фонд:
Участник:
___________________________
___________________________
Юр. адрес _________________
___________________________
РНН _______________________
___________________________
ИИК _______________________
___________________________
БИК _______________________
___________________________
В Комитете Казначейства МФ РК
__________________________
___________________________
МП
МП
Подпись ___________
Подпись ___________
";
в Типовом договоре об осуществлении деятельности в качестве участника специальной экономической зоны между государственным учреждением местного исполнительного органа столицы и участником специальной экономической зоны, утвержденный указанным приказом:
в пункте 4:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) орган управления – государственное учреждение местного исполнительного органа столицы;";
дополнить подпунктом 7-1) следующего содержания:
"7-1) единый координационный центр по специальным экономическим зонам в Республике Казахстан (далее – единый координационный центр) – юридическое лицо, задачами которого являются развитие, продвижение и повышение инвестиционной привлекательности СЭЗ;
подпункт 6) пункта 13 изложить в следующей редакции:
"6) осуществлять за счет собственных средств строительство необходимых ему объектов инфраструктуры на территории земельного участка, переданного ему во временное возмездное землепользование или пользование (аренду) либо во вторичное землепользование или пользование (субаренду);";
в пункте 15:
абзац первый подпункта 8) изложить в следующей редакции:
"8) в течении одного календарного года со дня подписания настоящего Договора прекратить деятельность своих обособленных структурных подразделений за пределами СЭЗ на основании заключенного договора об осуществлении деятельности.";
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) за счет собственных средств или иных незапрещенных законодательством Республики Казахстан источников осуществлять строительство необходимых им объектов производства и инфраструктуры на территории земельного участка, переданного им во временное возмездное землепользование или пользование (аренду) или во вторичное землепользование или пользование (субаренду), в соответствии с принятыми обязательствами по настоящему Договору;";
пункт 23 дополнить частью второй следующего содержания:

"Осы тармақтың 2) тармақшасының ережелері жер салығын және жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемге есептеген кезде қолданылатын коэффициенттерге және (немесе) мөлшерлемелерге, егер салық заңнамасына өзгерістер мен толықтырулар АЭА Қатысушысы туралы АЭА Қатысушыларының бірыңғай тізіліміне мәліметтер енгізілген күннен кейін енгізілсе корпоративтік табыс салығын есептеген кезде азайту мөлшеріне таралмайды. Бұл ретте АЭА Қатысушысы осы Шарт күшіне енген күні қолданыста болған, осы Шарттың қолданыста болу мерзімі ішінде, бірақ ертедегі талап қою мерзімінен артық емес, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексі) 17-тарауының ережелері қолданылады.";
28-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) Заңға сәйкес функцияларды жүзеге асыру шеңберінде бірыңғай үйлестіру орталығына.";
46-тармақта:
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"АЭА қатысушысы көрсетілген бұзушылықтарды жою бойынша шара қабылдамаған жағдайда Басқару органы кемінде он жұмыс күнінен кешіктірмей АЭА қатысушысына осы Шарттың бұзылғаны туралы хабардар етеді.";
мынадай мазмұндағы үшінші бөлікпен толықтырылсын:
"Осы тармақтың мақсаттары үшін елеулі бұзушылықтар мыналар:
1) АЭА Қатысушысының осы Шарттың 2-тармағында белгіленген мерзімдерді және құрылыс-монтаждау жұмыстарды жобалауды жүзеге асыруды және объектіні пайдалануға енгізуді қамтамасыз етуді жүргізу кестесінде анықталған мерзімдерді күнтізбелік алты айдан астам дәлелді себептерсіз бұзуы;
2) АЭА Қатысушысының қызметін Басқару органымен келіспей екі айдан астам тоқтату;
3) АЭА Қатысушысы қызметті жүзеге асырған кезде осы Шарттың ережелерін және орындалатын жұмыстар сапасына елеулі әсер етуі мүмкін құрылыс саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасының нормаларын бұзушылық болып табылады.";
мынадай мазмұндағы 46-1 тармақпен толықтырылсын:
"46-1. Осы Шартты біржақты тәртіпте бұзған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде Басқару органы бұл туралы АЭА Қатысушысын, мемлекеттік кірістер органына, уәкілетті органға, сондай-ақ облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарына хабардар етеді.";
63-тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"63. Тараптардың заңды мекенжайлары мен қолдары:
Басқару органы:
_________________________ММ
Заңды мекенжайы____________
СТН _______________________
ЖСН _______________________
БСН _______________________
ҚР Қаржымині Қазынашылық
комитетінде________________
___________________________
МО
Қолы ___________
Қатысушы:
___________________________
___________________________
___________________________
___________________________
___________________________
___________________________
МО
Қолы ___________
".

"Положения подпункта 2) настоящего пункта не распространяются на коэффициенты и (или) ставки, применяемые при исчислении земельного налога, налога на имущество и платы за пользование земельными участками, размер уменьшения при исчислении корпоративного подоходного налога в случае, если изменения и дополнения в налоговое законодательство внесены после даты внесения сведений об Участнике СЭЗ, в единый реестр участников СЭЗ. При этом Участник СЭЗ применяет положения главы 17 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), действовавшие на дату вступления в силу настоящего Договора, в течение срока действия настоящего Договора, но не более срока исковой давности.";
пункт 28 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) единому координационному центру в рамках осуществления функций в соответствии с Законом.";
в пункте 46:
часть вторую изложить в следующей редакции:
"В случае непринятия мер участником СЭЗ по устранению указанных нарушений Орган управления не менее чем за десять рабочих дней уведомляет участника СЭЗ о расторжении настоящего Договора.";
дополнить частью третьей следующего содержания:
"Для целей настоящего пункта существенными нарушениями являются:
1) срыв Участником СЭЗ сроков определенных пунктом 2 настоящего Договора и графиком производства проектирования, осуществления строительно-монтажных работ и обеспечения ввода в эксплуатацию объекта без уважительных причин более шести календарных месяцев;
2) приостановление деятельности Участника СЭЗ более чем на два календарных месяца без согласования с Органом управления;
3) нарушение при осуществлении деятельности Участником СЭЗ положений настоящего Договора и норм законодательства Республики Казахстан в сфере строительства, которые существенно могут отразиться на качестве выполняемых работ.";
дополнить пунктом 46-1 следующего содержания:
"46-1. В течение двух рабочих дней со дня расторжения настоящего Договора в одностороннем порядке Орган управления уведомляет об этом Участника СЭЗ, органы государственных доходов, уполномоченный орган, а также местные исполнительные органы столицы.";
пункт 63 изложить в следующей редакции:
"63. Юридические адреса и подписи Сторон:
Орган управления:
Участник:
ГУ ________________________
___________________________
Юр. адрес _________________
___________________________
РНН _______________________
___________________________
ИИК _______________________
___________________________
БИК _______________________
___________________________
В Комитете Казначейства МФ РК
__________________________
___________________________
МП
МП
Подпись ___________
Подпись ___________
".

2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Инвестициялар комитеті (Е.Қ. Хаиров):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына ресми жариялауға оның көшірмелерін баспа және электронды түрде жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ивестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
Ж. Қасымбек

2. Комитету по инвестициям Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Хаиров Е.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Касымбек