"Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму Министрінің 2015 жылғы 3 маусымдағы № 445 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1069 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 24 ақпанда № 13189 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 31 мамырдағы № 192 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 31.05.2023 № 192 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.03.2016 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" 1999 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 5-бабының 7-тармағына және 6-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму Министрінің 2015 жылғы 3 маусымдағы № 445 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11745 болып тіркелген, 2015 жылғы 5 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Әлеуметтік көмек департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрi С.Қ. Жақыповаға жүктелсiн.

О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 3 июня 2015 года № 445 "Об утверждении Правил назначения и выплаты специального государственного пособия"
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1069. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 февраля 2016 года № 13189. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 мая 2023 года № 192.
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 31.05.2023 № 192 (вводится в действие с 01.07.2023).
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 01.03.2016 г.
В соответствии с пунктом 7 статьи 5 и пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 3 июня 2015 года № 445 "Об утверждении Правил назначения и выплаты специального государственного пособия" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11745, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 5 августа 2015 года) следующее изменение:
Правила назначения и выплаты специального государственного пособия, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту социальной помощи Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Жакуповой С.К.

4. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
Т. Дүйсенова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі
_____________ Ә. Исекешев
2016 жылғы "__" ___________
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
_
2016 жылғы 27 қаңтар
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
________ И. Тасмағамбетов
2016 жылғы 19 қаңтар
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
_______________ Қ. Қасымов
2016 жылғы 6 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің
2015 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1069 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің
2015 жылғы 3 маусымдағы
№ 445 бұйрығымен
бекітілген
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" 1999 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру үшін, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
2) арнайы комиссиялар – 1941 жылғы 22 маусым – 1945 жылғы 9 мамыр кезеңінде кемінде 6 ай жұмыс істеген адамдардың жұмыс өтілін белгілеу үшін тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктер әкімдерінің шешімдерімен құрылатын комиссиялар;
3) арнаулы мемлекеттік жәрдемақы (бұдан әрі – жәрдемақы) – жәрдемақыға құқығы бар азаматтарға жәрдемақылардың өзге түрлеріне қарамастан берілетін ақшалай төлем;
4) жәрдемақы алушы (бұдан әрі – алушы) – жәрдемақы тағайындалған жеке тұлға;
5) жәрдемақы беру жөніндегі уәкілетті ұйым – қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның банктік операциялардың тиісті түрлеріне лицензиясы бар ұйымдары, "Қазпочта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелері;

4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 марта 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
__________________ А. Исекешев
"___"____________ 2016 года
Исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
________________ Ж. Касымбек
"___"____________ 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр обороны
Республики Казахстан
_________________ И. Тасмагамбетов
"___" _________ 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
__________________ К. Касымов
"___" _________ 2016 года
Приложение
к приказу Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
от 19 декабря 2015 года № 1069
Утверждены
приказом Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
от 3 июня 2015 года № 445
Правила назначения и выплаты
специального государственного пособия
1. Общие положения
1. Настоящие Правила назначения и выплаты специального государственного пособия (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан" (далее – Закон) определяют порядок назначения и выплаты специального государственного пособия.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
2) специальные комиссии – комиссии, создаваемые решениями акимов соответствующих административно-территориальных единиц для установления стажа работы лицам, проработавшим не менее 6 месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года;
3) специальное государственное пособие (далее – пособие) – денежная выплата гражданам, имеющим право на пособие, предоставляемая независимо от иных видов пособий;
4) получатель пособия (далее – получатель) – физическое лицо, которому назначено пособие;
5) уполномоченная организация по выдаче пособия – организации, имеющие лицензии уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальные подразделения акционерного общества "Казпочта";

6) жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшесі;
7) медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімшесі (бұдан әрі – МӘС бөлімшесі) – жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізетін құрылымдық бөлімшесі;
8) Мемлекеттік корпорацияның бөлімшелері – Мемлекеттік корпорацияның қалалық, аудандық бөлімшелері;
9) Мемлекеттік корпорацияның филиалы – Мемлекеттік корпорацияның облыстық, Астана және Алматы қалаларының филиалдары;
10) орталық атқарушы орган – халықты әлеуметтік қорғау саласындағы басшылықты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шектерде салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
11) өтініш беруші – жәрдемақы тағайындауға жүгінетін жеке тұлға;
12) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі;
13) электрондық іс макеті (бұдан әрі – ЭІМ) – Мемлекеттік корпорацияның қалыптастыратын жәрдемақы алушының электрондық іс макеті.
3. Жәрдемақы 2001 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған алушыларға жәрдемақыны қайта тағайындау Заңда көзделген негіздер бойынша жүргізіледі.
4. Жәрдемақы ай сайын ағымдағы ай үшін және Заңда белгіленген мөлшерде оны алуға құқығы туындаған сәттен бастап жәрдемақы тағайындалған шарттардың сақталуы кезеңіне төленеді.
Жәрдемақы алушы қайтыс болған жағдайда жәрдемақы қайтыс болған айды қоса төленеді.
Жәрдемақы алушы Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұруға кеткен жағдайда, жәрдемақы төлеу тұрғылықты жері бойынша тіркеуден алынған айды қоса төленеді.
2. Республикалық бюджеттен жәрдемақы тағайындау тәртібі
5. Заңның 4-бабында көрсетілген негіздер бойынша жәрдемақы алуға құқығы бар азаматтар жәрдемақы тағайындату үшін тұрғылықты жері бойынша Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне осы Қағидаларға
1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті және сәйкестендіру үшін – жеке басты куәландыратын құжатты (жеке куәлік, туу туралы куәлік, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктің ықтиярхаты) мынадай құжаттармен қоса ұсынады:
1) жәрдемақы алуға құқығын растайтын құжаттар;
2) жәрдемақы беру жөніндегі уәкілетті ұйымдағы банктік есеп шоттың нөмірі туралы мәліметтер.
Өтініш қабылданған кезде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Жеке тұлғалардың мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесінен (бұдан әрі – "ЖТМД" АЖ):

6) уполномоченный орган по назначению пособия – территориальное подразделение Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
7) подразделение медико-социальной экспертизы (далее – подразделение МСЭ) – структурное подразделение уполномоченного органа по назначению пособия, проводящее медико-социальную экспертизу;
8) отделения Государственной корпорации – городские, районные отделения Государственной корпорации;
9) филиал Государственной корпорации – областные, городов Астана и Алматы филиалы Государственной корпорации;
10) центральный исполнительный орган – государственный орган, осуществляющий руководство, а также в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, межотраслевую координацию в сфере социальной защиты населения;
11) заявитель – физическое лицо, обращающееся за назначением пособия;
12) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
13) электронный макет дела (далее – ЭМД) – электронный макет дела получателя пособия, формируемый Государственной корпорацией.
3. Получателям, которым пособие назначено до 1 января 2001 года, переназначение пособия производится по основаниям, предусмотренным Законом.
4. Пособие выплачивается ежемесячно за текущий месяц и на период соблюдения условий, по которым пособие назначено с момента возникновения права на его получение в размерах, установленных Законом.
В случае смерти получателя, пособие выплачивается по месяц смерти включительно.
В случае выезда получателя пособия на постоянное место жительство за пределы Республики Казахстан, выплата пособия производится по месяц снятия с регистрации по месту жительства.
2. Порядок назначения пособия из республиканского бюджета
5. Граждане, имеющие право на получение пособия по основаниям, указанным в статье 4 Закона, для назначения пособия представляют в отделение Государственной корпорации по месту жительства заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и для идентификации – документ, удостоверяющий личность (удостоверение личности, свидетельство о рождении, удостоверение лица без гражданства, вида на жительство иностранца постоянно проживающего в Республике Казахстан) с приложением следующих документов:
1) документы, подтверждающие право на получение пособия;
2) сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пособий.
При приеме заявления из информационной системы "Государственная база данных физических лиц" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – ИС "ГБДФЛ") запрашиваются и прилагаются к заявлению:

1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын мәліметтерді;
2) тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгені туралы мәліметтерді сұратады және өтінішке қоса береді.
"ЖТМД" АЖ-дағы мәліметтер сәйкес келмеген (болмаған) жағдайда өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
жеке басты куәландыратын құжаттың (жеке куәлік, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің тұруға ықтиярхаты) көшірмесі;
тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімдерінің анықтамасы, Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін – Ресей Федерациясы Байқоңыр қаласы тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу жөніндегі бөлімнің анықтамасы).
6. Заңның 4-бабының 1-1), 7), 8), 8-1), 9), 10) тармақшаларында көрсетілген жәрдемақыны тағайындау үшін мемлекеттік органдардан және (немесе) ұйымдардан осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мәліметтер сұратылады.
Мәліметтер болмаған кезде осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген құжаттар өтінішке қоса беріледі.
Әрекет етуге қабілетсіз немесе әрекет ету қабілеттілігі шектеулі немесе қорғаншылыққа немесе қамқоршылыққа мұқтаж адамдарға жәрдемақы тағайындау үшін өтінішті және қажетті құжаттарды олардың заңды өкілдері береді.
Жәрдемақы тағайындау үшін өтінішті Қазақстан Республикасы Азаматтық Кодексінің 167-бабына сәйкес берілген сенімхат бойынша үшінші адамдар береді.
Мүгедектік алғаш рет белгіленген кезде Заңның 4-бабының 1-1), 7), 8), 8-1) тармақшаларында көрсетілген адамдар мүгедектігі бойынша жәрдемақы тағайындау үшін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 223 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн бюджет қаражаты есебiнен беру, сондай-ақ уәкілетті ұйымнан төленетін зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11110 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) (бұдан әрі – № 223 Қағидалар) 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішпен тұрғылықты жері бойынша МӘС бөлімшесіне жүгінеді.
7. Жәрдемақы алу құқығын растайтын құжаттар:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары үшін – "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заң) 10-бабына сәйкес Ұлы Отан соғысына қатысушының куәлігі;

1) сведения, удостоверяющие личность заявителя;
2) сведения о регистрации по постоянному месту жительства.
При несоответствии (отсутствии) сведений в ИС "ГБДФЛ" к заявлению прилагаются следующие документы:
копия документа, удостоверяющего личность (удостоверение личности, удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца);
документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка или справка сельских акимов, для жителей города Байконур – справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконур Российской Федерации).
6. Для назначения пособия, указанных в подпунктах 1-1), 7), 8), 8-1), 9), 10) статьи 4 Закона, запрашиваются сведения из государственных органов и (или) организаций в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам.
При отсутствии сведений к заявлению прилагаются документы, указанные в пункте 7 настоящих Правил.
Для назначения пособия недееспособным, ограниченно дееспособным или нуждающимся в опеке или попечительстве лицам, заявление и необходимые документы подаются их законными представителями.
Заявление для назначения пособия третьими лицами подается по доверенности, выданной в соответствии со статьей 167 Гражданского Кодекса Республики Казахстан.
При первичном установлении инвалидности лица, указанные в подпунктах 1-1), 7), 8), 8-1) статьи 4 Закона, обращаются за назначением пособия по инвалидности в подразделение МСЭ по месту жительства с заявлением по форме согласно приложению 2 к Правилам предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, государственных специальных пособий из уполномоченной организации, утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11110, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 10 июня 2015 года) (далее – Правила № 223).
7. Документами, подтверждающими право на получение пособия, являются:
1) для участников Великой Отечественной войны – удостоверение участника Великой Отечественной войны в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" (далее – Закон от 28 апреля 1995 года);

2) Ұлы Отан соғысының мүгедектері үшін – 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңның 10-бабына сәйкес Ұлы Отан соғысы мүгедегінің куәлігі;
3) Кеңес Одағының Батырлары, Социалистік Еңбек Ерлері, үш дәрежелі Даңқ орденінің, үш дәрежелі Еңбек Даңқы орденінің иегерлері үшін – награданың куәлігі және (немесе) Ұлы Отан соғысына қатысушының немесе мүгедегінің куәлігі;
4) "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағына ие болған адамдар үшін – "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағы берілгенін растайтын құжат;
5) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдар үшін:
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы азаматтарының қатысуымен ұрыс қимылдары жүрген қалалар мен жүргізілген кезеңдер тізбесінің негізінде;
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы азаматтарының қатысумен басқа мемлекеттер аумағында жүргізілген ұрыс қимылдары кезеңдері тізбесінің негізінде;
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы азаматтарының қатысуымен ұрыс қимылдары болған мемлекеттер, аумақтар және жүргізілген кезеңдер тізбесінің негізінде:
қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлiмдерiнiң әскери қызметшiлерi үшiн белгiленген жеңiлдiк шарттарымен зейнетақы тағайындау үшiн еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiн есептелетін қалаларда Ұлы Отан соғысы кезiнде қызмет атқарған әскери қызметшiлер, сондай-ақ бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы (бұдан әрі – КСР Одағы) iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдары үшін – белгіленген үлгідегі куәлік немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлігі;
Ұлы Отан соғысы кезінде майдандағы армия құрамына кірген әскери бөлімдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық лауазымда болған Кеңес Армиясының, Әскери-Теңіз Флотының, бұрынғы КСР Одағының ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік әскерлері мен органдарының ерікті жалдама құрамаларының адамдары немесе тиісті кезеңде қорғанысына қатысу 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін майдандағы армия бөлімдерінің әскери қызметшілері үшін белгіленген жеңілдік шарттарымен зейнетақы тағайындау үшін еңбек өткерген жылдарына есептелетін қалаларда болған адамдар үшін – белгіленген үлгідегі куәлік немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгісі бар зейнеткерлік куәлігі;
Ұлы Отан соғысы кезінде майдандағы армия мен флоттың құрамына кірген бөлімдердің, штабтар мен мекемелердің құрамында полк баласы (тәрбиеленушісі) және теңізші бала ретінде болғандар үшін – белгіленген үлгідегі куәлік немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгісі бар зейнеткерлік куәлігі;
екінші дүниежүзілік соғыс жылдарында шетелдердің аумағында фашистік Германия мен оның одақтастарына қарсы ұрыс қимылдарына партизан отрядтары, астыртын топтар және басқа да антифашистік құралымдар құрамында қатысқан адамдар үшін – белгіленген үлгідегі куәлік немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгісі бар зейнеткерлік куәлік;
Қатынас жолдары халық комиссариаты, Байланыс халық комиссариаты арнайы құрамаларының, кәсіпшілік және көлік кемелерінің жүзу құрамы мен авиацияның ұшу-көтеру құрамының, бұрынғы КСР Одағы Балық өнеркәсібі комиссариатының, Теңіз және өзен флотының, Солтүстік теңіз жолы Бас басқармасының ұшу-көтеру құрамының Ұлы Отан соғысы кезінде әскери қызметшілер жағдайына көшірілген және ұрыс майдандарының тылдағы шептері, флоттардың жедел іс-қимыл жасау аймақтары шегінде майдандағы армия мен флот мүдделеріне орай міндеттер атқарған қызметкерлері, сондай-ақ Ұлы Отан соғысының бастапқы кезінде басқа мемлекеттердің порттарында тұтқындалған көлік флоты кемелері экипаждарының мүшелері – белгіленген үлгідегі куәлік немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдікке құқығы туралы белгісі бар зейнеткерлік куәлігі;
қоршаудағы кезеңінде Ленинград қаласының кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен әрі "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған адамдар үшін – "Ленинградты қорғағаны үшін" медаліне немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісіне қоса берілетін немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдікке құқығы туралы белгісі бар зейнеткерлік куәлігі;
екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердің, гетто және басқа еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындары үшін – жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқын куәлігі немесе екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлерде, гетто және басқа еріксіз ұстау орындарында мәжбүрлеп ұсталғандығы туралы мұрағаттық анықтама немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдікке құқығы туралы белгісі бар зейнеткерлік куәлігі;
басқа мемлекеттердің аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысушылар, атап айтқанда: бұрынғы КСР Одағы үкіметтік органдарының шешімдеріне сәйкес басқа мемлекеттің аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысқан Кеңес Армиясының, Әскери-Теңіз флотының, Мемлекеттік қауіпсіздік комитетінің әскери қызметшілері, бұрынғы КСР Одағы Ішкі істер министрлігінің қатардағы және басқарушы құрамының адамдары (әскери мамандар мен кеңесшілерді қоса есептегенде); жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүргізілген кезеңде Ауғанстанға жіберілген әскери міндеттілер; ұрыс қимылдары жүргізілген кезеңде осы елге жүк жеткізу үшін Ауғанстанға жіберілген автомобиль батальондарының әскери қызметшілері; бұрынғы КСР Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлік тапсырмаларды орындау үшін ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшілері; Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған не ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған жұмысшылар мен қызметшілер үшін – белгіленген үлгідегі куәлік, әскери комиссариаттан алынған, басқа мемлекет аумағында соғыс қимылдарына қатысқандығын растайтын анықтама немесе басқа мемлекеттердің аумағында ұрыс қимылдарына қатысқандығы туралы белгі соғылған әскери билет, Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткендігін растайтын құжат және жараланған, контузия алған немесе зақымданғанын растайтын медициналық құжаттар, ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы КСР Одағының ордендеріне және медальдарына қоса берілетін куәлік;

2) для инвалидов Великой Отечественной войны – удостоверение инвалида Великой Отечественной войны в соответствии со статьей 10 Закона от 28 апреля 1995 года;
3) для героев Советского Союза, героев Социалистического Труда, кавалеров орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней – удостоверение к награде и (или) удостоверение участника или инвалида Великой Отечественной войны;
4) для лиц, удостоенных почетного звания "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" – документ, подтверждающий присвоение почетного звания "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы";
5) для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны:
на основании перечня городов и периодов ведения боевых действий с участием граждан Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на основании перечня периодов ведения боевых действий на территории других государств с участием граждан Республики Казахстан согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
на основании перечня государств, территорий и периодов ведения боевых действий с участием граждан Республики Казахстан согласно приложению 5 к настоящим Правилам:
военнослужащих, а также лиц начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза Советских Социалистических Республик (далее – Союз ССР), проходивших в период Великой Отечественной войны службу в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии – удостоверение установленного образца или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года;
лиц вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, занимавших штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившихся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии – удостоверение установленного образца или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года;
лиц, которые в период Великой Отечественной войны находились в составе частей, штабов и учреждений, входивших в состав действующей армии и флота в качестве сыновей (воспитанников) полков и юнг – удостоверение установленного образца или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года;
лиц, принимавших участие в боевых действиях против фашистской Германии и ее союзников в годы второй мировой войны на территории зарубежных стран в составе партизанских отрядов, подпольных групп и других антифашистских формирований – удостоверение установленного образца или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года;
работников спецформирований Народного Комиссариата путей сообщения, Народного Комиссариата связи, плавающего состава промысловых и транспортных судов и летно-подъемного состава авиации, Народного Комиссариата рыбной промышленности бывшего Союза ССР, морского и речного флота, летно-подъемного состава Главсевморпути, переведенных в период Великой Отечественной войны на положение военнослужащих и выполнявших задачи в интересах действующей армии и флота в пределах тыловых границ действующих фронтов, оперативных зон флотов, а также членов экипажей судов транспортного флота, интернированных в начале Великой Отечественной войны в портах других государств – удостоверение установленного образца или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом
от 28 апреля 1995 года;
граждан, работавших в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Жителю блокадного Ленинграда" – удостоверение к медали "За оборону Ленинграда" или к знаку "Жителю блокадного Ленинграда" или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года;
бывших несовершеннолетних узников концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны – удостоверение бывшего несовершеннолетнего узника, либо архивная справка о принудительном содержании в концлагерях, гетто и других местах принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года;
участников боевых действий на территории других государств, а именно: военнослужащих Советской Армии, Военно-Морского флота, Комитета государственной безопасности, лиц рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза ССР (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях на территории других государств; военнообязанных, призывавшихся на учебные сборы и направлявшихся в Афганистан в период ведения боевых действий; военнослужащих автомобильных батальонов, направлявшихся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий; военнослужащих летного состава, совершавших вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза ССР; рабочих и служащих, обслуживающих советский воинский контингент в Афганистане, получивших ранения, контузии или увечья, либо награжденных орденами и медалями бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий – удостоверение установленного образца, справки из военного комиссариата, подтверждающие участие в боевых действиях на территории других государств или военный билет с отметкой об участии в боевых действиях на территории других государств, документ, подтверждающий работу по обслуживанию советского воинского контингента в Афганистане и медицинские документы, подтверждающие ранение, контузию, увечье, удостоверения к орденам и медалям бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий;

1986-1987 жылдары Чернобыль атом электростанциясындағы (бұдан әрі – Чернобыль АЭС) апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тікелей қатысқан адамдар үшін – Чернобыль АЭС-індегі апаттың зардаптарын жоюға қатысушы куәлігі немесе Чернобыль АЭС-індегі апаттың немесе азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқанын, ядролық сынақтар мен оқуларға тікелей қатысқанын растайтын құжат немесе әскери комиссариаттан немесе Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитетінен азаматтық немесе әскери тағайындау объектілеріндегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан фактісін растайтын, ядролық сынақтар мен оқуларға тікелей қатысқанын растайтын анықтама;
6) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдар үшін:
бұрынғы КСР Одағын қорғау кезінде, әскери қызметтің өзге де міндеттерін басқа уақытта орындау кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан немесе майданда болуына байланысты, сондай-ақ Ауғанстанда немесе ұрыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттерде әскери міндетін өтеу кезінде ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған әскери қызметшілер үшін – әскери қызметшілер қатарындағы мүгедек екендігі туралы куәлігі (Кеңес Армиясы мүгедегінің жеңілдіктерге құқығы туралы), жараланғаны, контузия алуы, зақымдануы, мүгедектігі туралы анықтама, әскери комиссариаттан соғыс қимылдарына қатысқан фактісін растайтын анықтама немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлігі;
әскери міндетін орындау кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан не майданда болуына немесе ұрыс қимылдары жүргізілген мемлекеттерде әскери міндетін орындауына байланысты ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған бұрынғы КСР Одағының мемлекеттік қауіпсіздік органдарының және ішкі істер органдарының басшы және қатардағы құрамындағы адамдар үшін – белгіленген үлгідегі куәлік, жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, мүгедектігі туралы анықтама, ішкі істер органдарының, Ұлттық Қауіпсіздік комитетінің тиісті анықтамасы немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлігі;
1944 жылғы 1 қаңтардан 1951 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі кезеңде Украин КСР-і, Беларусь КСР-і, Литва КСР-і, Латвия КСР-і, Эстон КСР-і аумақтарында іс-қимыл жасаған халықты қорғаушы, жауды жоюшы батальондардың, взводтар мен отрядтардың жауынгерлермен командалық құрамы қатарында болған, осы батальондарда, взводтарда, отрядтарда қызметтік міндетін атқару кезінде жаралануы, контузия алуы немесе зақымдануы салдарынан мүгедек болған адамдар үшін – белгіленген үлгідегі куәлік, жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, мүгедектігі туралы анықтама, әскери комиссариаттан соғыс қимылдарына қатысқан фактісін растайтын анықтама немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлігі;

лиц, принимавших участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции (далее – Чернобыльской АЭС) в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавших непосредственно в ядерных испытаниях и учениях – удостоверение участника ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС или документ, подтверждающий участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС или других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, участие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях или справка из военного комиссариата или Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан, подтверждающая факт участия в ликвидации радиационных катастроф и аварий на объектах военного или гражданского назначения, участия непосредственно в ядерных испытаниях и учениях;
6) для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны:
военнослужащих, ставших инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, при исполнении иных обязанностей воинской службы в другие периоды или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, а также при прохождении воинской службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия – удостоверение инвалида из числа военнослужащих (инвалида Советской Армии о праве на льготы), справка о ранении, контузии, увечье, инвалидности, справка из военного комиссариата, подтверждающая факт участия в боевых действиях или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года;
лиц начальствующего и рядового состава органов государственной безопасности бывшего Союза ССР и органов внутренних дел, ставших инвалидами, вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей, либо вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте или выполнением служебных обязанностей в государствах, где велись боевые действия – удостоверение установленного образца, справка о ранении, контузии, увечье, инвалидности, соответствующая справка из органов внутренних дел, Комитета национальной безопасности или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года;
лиц из числа бойцов и командного состава истребительных батальонов, взводов и отрядов защиты народа, действовавших в период с 1 января 1944 года по 31 декабря 1951 года на территории Украинской ССР, Белорусской ССР, Литовской ССР, Латвийской ССР, Эстонской ССР, ставших инвалидами вследствие ранения, контузии или увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей в этих батальонах, взводах, отрядах – удостоверение установленного образца, справка о ранении, контузии, увечье, инвалидности, справка из военного комиссариата, подтверждающая факт участия в боевых действиях или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года;

басқа елдерде іс-қимыл жасаған әскер құрамдарына қызмет көрсеткен және ұрыс қимылдарын жүргізу кезінде жаралануы, контузия алуы немесе зақымдануы салдарынан мүгедек болған тиісті санаттағы жұмысшылар мен қызметшілер үшін – белгіленген үлгідегі куәлік, жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, мүгедектігі туралы анықтама, тиісті санатын және басқа елдерде қимыл жасаған әскер құрамдарына қызмет көрсету салдарынан мүгедек болуын растайтын құжат немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі соғылған зейнеткерлік куәлігі;
Чернобыль АЭС-індегі апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық қаруды сынаудың салдарынан мүгедек болған адамдар мен ата-анасының бірінің радиациялық сәуле алуы себебімен мүгедектігі тектік байланыстағы олардың балалары үшін – белгіленген үлгідегі куәлік, Чернобыль АЭС-індегі апаттың немесе азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарынан мүгедектігі жөніндегі халықты әлеуметтік қорғау саласындағы орталық атқарушы органы аумақтық органының анықтамасы немесе Радиациялық әсерге байланысты аурудың себептік байланысын анықтау жөніндегі орталық ведомствоаралық кеңестің қорытындысы;
7) Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлердің ата-аналары мен қайтадан некеге отырмаған жесірлері үшін – әскери қызметшінің қайтыс болғандығы туралы куәлік немесе хабарлама немесе әскери комиссариаттан хабар-ошарсыз кету фактісі туралы анықтама, әскери қызметшіге туыстық жақындығын растайтын құжат (неке туралы куәлігі, балалардың туу туралы куәлігі);
8) қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің қайтадан некеге отырмаған әйелдері (күйеулері), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізгендердің, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған, жалпы аурудың, еңбек жарақатының салдарынан және басқа да себептерден (заңға қарсы әрекеттерден басқа) мүгедек деп танылған азаматтардың әйелдері (күйеулері) үшін – неке туралы куәлігі, жұбайының (зайыбының) қайтыс болғандығы туралы куәлік, жұбайының (зайыбының) мүгедектігін растайтын құжат болып табылады;
9) Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттердегі ұрыс қимылдары кезеңінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, ауруы салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшілердің отбасылары үшін – қаза тапқан (қайтыс болған) адамның өлімі туралы хабарлама немесе куәлік, әскери қызметшінің қаза тапқан немесе хабар-ошарсыз кеткен фактісі туралы әскери комиссариаттан алынған анықтама, қаза тапқан адаммен туыстық жақындығын растайтын құжат (неке туралы куәлік, балалардың туу туралы куәлігі);
бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің отбасылары үшін – қаза тапқан (қайтыс болған) адамның өлімі туралы хабарлама немесе куәлік, әскери қызметшінің бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан немесе хабар-ошарсыз кету фактісі туралы әскери комиссариаттан алынған анықтама, қаза тапқан адаммен туыстық жақындығын растайтын құжат (неке туралы куәлік, балалардың туу туралы куәлігі);
қызмет міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан ішкі істер органдары қызметкерлерінің отбасылары үшін – қаза тапқан (қайтыс болған) адамның өлімі туралы хабарлама немесе куәлік, қызмет міндеттерін атқару кезінде қаза табу фактісін растайтын ішкі істер органдарынан алынған анықтама немесе құжат, қаза тапқан адаммен туыстық байланысын растайтын құжат (неке туралы куәлік, балалардың туу туралы куәліктері);
Чернобыль АЭС-індегі апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жою кезінде қаза тапқан адамдардың отбасылары үшін – қаза тапқан адамның өлімі туралы куәлік, Чернобыль АЭС-індегі апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жою кезінде қайтыс болғанын растайтын құжат, қаза тапқан адаммен туыстық жақындығын растайтын құжат (неке туралы куәлік, балалардың туу туралы куәлігі);
сәулелену ауруы салдарынан қайтыс болғандардың немесе қайтыс болған мүгедектердің, сондай-ақ өлімі Чернобыль АЭС-індегі апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың әсер етуіне белгіленген тәртіппен байланысты болған азаматтардың отбасылары үшін – сәулелену ауруы салдарынан қайтыс болған адамның немесе қайтыс болған мүгедектің, сондай-ақ өлімі Чернобыль АЭС-індегі апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың әсер етуіне белгіленген тәртіппен байланысты болған азаматтың өлімі туралы куәлік, өлімнің радиациялық әсер ету салдарынан болғанын растайтын құжат, қаза тапқан адаммен туыстық жақындығын растайтын құжат (неке туралы куәлік, балалардың туу туралы куәлігі);

рабочих и служащих соответствующих категорий, обслуживающих действующие воинские контингенты в других странах и ставших инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья либо заболевания, полученных в период ведения боевых действий – удостоверение установленного образца, справка о ранении, контузии, увечье, инвалидности, документ, подтверждающий соответствующую категорию и возникновение инвалидности вследствие обслуживания действующих воинских контингентов других стран или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года;
лиц, ставших инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, испытания ядерного оружия и их детей, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей – удостоверение установленного образца, справка территориального органа центрального исполнительного органа в области социальной защиты населения об инвалидности вследствие ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС или других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, испытания ядерного оружия или заключение Центрального межведомственного совета по установлению причинной связи заболевания с радиационным воздействием;
7) для родителей и не вступивших в повторный брак вдов воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне – свидетельство или извещение о смерти или справка из военного комиссариата о гибели или факте пропажи без вести, документы, подтверждающие родственные связи с военнослужащим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей);
8) для не вступивших в повторный брак жен (мужей) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жен (мужей) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных) – свидетельство о браке, свидетельство о смерти супруга (супруги), документ, подтверждающий инвалидность супруга (супруги);
9) для семей:
военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия – извещение или свидетельство о смерти погибшего (умершего), справка из военного комиссариата о факте гибели или пропажи без вести военнослужащего, документ, подтверждающий родственные связи с погибшим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей);
военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время – извещение или свидетельство о смерти погибшего (умершего), справка из военного комиссариата о факте гибели или пропажи без вести военнослужащего при прохождении воинской службы в мирное время, документ, подтверждающий родственные связи с погибшим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей);
сотрудников органов внутренних дел, погибших при исполнении служебных обязанностей – извещение или свидетельство о смерти погибшего, справка из органов внутренних дел или документ, подтверждающий факт гибели при исполнении служебных обязанностей, документ, подтверждающий родственные связи с погибшим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей);
погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения – свидетельство о смерти погибшего, документ, подтверждающий, что смерть наступила при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, документ, подтверждающий родственные связи с погибшим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей);
умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний – свидетельство о смерти умершего вследствие лучевой болезни или умершего инвалида, а также гражданина, смерть которого в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний, документ, подтверждающий, что смерть наступила вследствие радиационного воздействия, документ, подтверждающий родственные связи с погибшим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей);

10) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен қалтқысыз әскери қызметі үшін осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдар үшін – белгіленген үлгідегі куәлік немесе наградтау куәлігі немесе мұрағат анықтамасы немесе наградталу фактісі туралы жазбасы бар еңбек кітапшасы;
11) 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда кемінде 6 ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен қалтқысыз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталмаған адамдар үшін – еңбек кітапшасы немесе 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда жұмысы туралы мәліметтерді қамтитын өзге де құжаттар, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда әскери қызмет кезеңі туралы мәліметтерді қамтитын әскери билет немесе анықтама.
Сондай-ақ, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда жұмысы туралы мәліметтерді қамтитын құжаттарға:
жұмыс орны, сондай-ақ мұрағат мекемелері берген жұмыс кезеңдері туралы мәліметтері бар құжаттар;
бұйрықтардан, жеке шоттары мен жалақы төлеуге арналған ведомостардан үзінді көшірмелер;
коммунистік партия немесе кәсіподақ мүшелерінің мүшелік билеттері немесе есеп карточкалары;
қызметін бұрын қолданыста болған заңнамаға сәйкес жүзеге асырып келген жұмыс өтілін белгілеу жөніндегі, зейнетақы тағайындау жөніндегі комиссиялардың шешімдері;
сот шешімдері;
арнайы комиссиялардың шешімдері;
1998 жылға дейін берілген жеңілдіктерді алуға құқығы туралы куәлік;
фабрика-зауыт училищелерінде оқу фактісін растайтын анықтамалар жатады.
12) 1988-1989 жылдарда Чернобыль АЭС-індегі апаттың салдарын жоюға қатысушылар, қоныс аудару күніне құрсақта болған балаларын қоса алғанда, оқшаулау және қоныс аудару аймағынан (өз бетімен кеткен) Қазақстан Республикасына қоныс аударғандар қатарындағы адамдар үшін – Чернобыль АЭС-індегі аварияны жоюға қатысушының куәлігі немесе Чернобыль АЭС-індегі аварияны жоюға қатысу фактісін растайтын құжат, балалардың туу туралы куәлігі;
13) I, II және III топтағы мүгедектер, оның ішінде 16-дан 18 жасқа дейінгі мүгедек балалар үшін – мүгедектігі туралы анықтама;
14) 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар үшін – мүгедектігі туралы анықтама;
15) "Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен, I және II дәрежелі "Ана Даңқы" ордендерімен наградталған немесе бұрын "Батыр Ана" атағын алған көп балалы аналар үшін – наградталғанын немесе атақ алғанын растайтын құжаттар;

10) для лиц, награжденных орденами и медалями бывшего Союза ССР согласно приложению 6 к настоящим Правилам за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – удостоверение установленного образца или удостоверение к награде, или архивная справка, или трудовая книжка с записью о факте награждения;
11) для лиц, проработавших (прослуживших) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, и, не награжденных орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – трудовая книжка или иные документы, содержащие сведения о работе с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, военный билет или справка, содержащие сведения о периоде военной службы с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года.
Также к документам, содержащим сведения о работе с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, относятся:
документы, содержащие сведения о периодах работы, выданные с места работы, а также архивными учреждениями;
выписки из приказов, лицевых счетов и ведомостей на выдачу заработной платы;
членские билеты или учетные карточки членов коммунистической партии или профсоюзов;
решения комиссий по установлению стажа работы, по назначению пенсий, осуществлявшие деятельность в соответствии с ранее действовавшим законодательством;
решения судов;
решения специальных комиссий;
удостоверение о праве на льготы, выданное до 1998 года;
справки, подтверждающие факт учебы в фабрично-заводских училищах;
12) для лиц из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии – удостоверение участника ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС или документ, подтверждающий факт участия в ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС, свидетельство о рождении детей;
13) для инвалидов I, II и III групп, в том числе детей-инвалидов с 16 до 18 лет – справка об инвалидности;
14) для детей-инвалидов до 16 лет – справка об инвалидности;
15) для многодетных матерей, награжденных подвесками "Алтын алқа", "Күмic алқа", орденами "Материнская Слава" I и II степени или ранее получивших звание "Мать-Героиня" – документы, подтверждающие награждение или получение звания;

16) бірге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған, оның ішінде жалпы орта білім беретін, жоғары және орта кәсіптік оқу орындарының күндізгі бөлімінде оқитын балалары бар көп балалы отбасылар үшін, олар кәмелеттік жасқа толғаннан кейін оқу орнын бітірген уақытқа дейін (бірақ 23 жастан аспайтын) – балалардың туу туралы куәліктері, өтініш берушінің және балалардың тұрғылықты жері бойынша тіркелгендігін растайтын құжат (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімдерінің анықтамасы, Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін – Ресей Федерациясы Байқоңыр қаласы тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу жөніндегі бөлімнің анықтамасы), неке қию (некені бұзу) туралы куәлік, өтініш беруші деректерінің баланың туу туралы куәлігіндегі деректерімен айырмашылығы болған жағдайда, сондай-ақ он сегіз жастан жиырма үш жасқа дейін асырауындағы адам оқудың күндізгі нысанында білім алатын жағдайда жыл сайын берілетін № 223 Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оқу орнының анықтамасы;
17) саяси қуғын-сүргін құрбандары, мүгедектігі бар немесе зейнеткер болып табылатын саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен адамдар үшін – мүгедектігі туралы анықтама, зейнеткерлік куәлігі, ақталған азаматтың куәлігі немесе прокуратура органдарынан немесе ішкі істер немесе ұлттық қауіпсіздік органдарынан алынған ақталғаны туралы анықтамалары немесе ақталғаны туралы соттың шешімі;
18) Қазақстан Республикасы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар үшін – дербес зейнеткер куәлігі немесе Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинеті жанындағы Қазақстан Республикасы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы белгілеу жөніндегі комиссияның Қазақстан Республикасы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындау туралы шешімінен үзінді көшірме.
8. Өтініш беруші жәрдемақы тағайындау үшін Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне жүгінген кезде өтініш берушіде тағайындау немесе төлем тағайындауға өтініш беру фактісінің болуына тексеру жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесінен тиісті төлем тағайындау немесе жәрдемақы тағайындауға өтініш беру фактісін растайтын мәліметтер алынған кезде өтініш берушіге осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы хабарлама беріледі.
9. Өтінішті қабылдаған Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесінің маманы өтініш берушіден жәрдемақы тағайындау үшін қабылданатын құжаттар топтамасының, сондай-ақ мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтердің толықтығын тексереді, сканерлеу сапасын және құжаттардың электрондық көшірмелерінің өтініш беруші осы Қағидалардың 5 және 6-тармақтарына сәйкес ұсынған тұпнұсқаларына сәйкестігін қамтамасыз етеді.

16) для многодетных семей, имеющих четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся в средних общеобразовательных, высших и средних профессиональных учебных заведениях очной формы обучения, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений (но не более, чем до достижения 23-летнего возраста) – свидетельства о рождении детей, документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства заявителя и детей (адресная справка или справка сельских акимов, для жителей города Байконур – справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконур Российской Федерации), свидетельство о заключении (расторжении) брака, в случае расхождения данных заявителя с данными в свидетельстве о рождении ребенка, а также справка учебного заведения по форме согласно приложению 4 к Правилам № 223, если иждивенцы в возрасте от восемнадцати до двадцати трех лет являются обучающимися очной формы обучения, предоставляемые ежегодно;
17) для жертв политических репрессий, лиц, пострадавших от политических репрессий, имеющих инвалидность или являющихся пенсионерами – справка об инвалидности, пенсионные удостоверения, удостоверения реабилитированного гражданина или справки о реабилитации из органов прокуратуры, или органов внутренних дел, или национальной безопасности, или решение суда о реабилитации;
18) для лиц, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан – удостоверение персонального пенсионера или выписка из решения Комиссии по установлению пенсий за особые заслуги перед Республикой Казахстан при Кабинете Министров Республики Казахстан о назначении пенсий за особые заслуги перед Республикой Казахстан.
8. При обращении заявителя за назначением пособия в отделение Государственной корпорации осуществляется проверка на наличие у заявителя факта назначения или подачи заявления на назначение выплаты.
При получении сведений из информационной системы Государственной корпорации, подтверждающих факт назначения соответствующей выплаты или подачи заявления на назначение пособия заявителю вручается расписка об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
9. Специалист отделения Государственной корпорации, принявший заявление, проверяет полноту пакета документов, принимаемых у заявителя для назначения пособия, а также сведений, полученных из информационных систем государственных органов и (или) организаций, обеспечивает качество сканирования и соответствие электронных копий документов оригиналам, представленных заявителем в соответствии с пунктами 5 и 6 настоящих Правил.

10. МӘС бөлімшесіне жәрдемақы тағайындауға өтініш қабылданған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде өтініштен және өтініш беруші тұпнұсқада ұсынған құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса алғанда, құжаттардың топтамасынан тұратын электрондық өтінімді Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне жібереді.
Құжаттардың электрондық көшірмелері өтінішті қабылдаған МӘС бөлімшесі маманның ЭЦҚ-сымен куәландырылады.
11. Жәрдемақы тағайындау туралы өтініш және электрондық өтінімдер осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төлемдерді Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесінде тағайындау (қайта есептеу) туралы азаматтардың өтініштерін тіркеудің электрондық журналдарында және осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтардың тағайындауға өтініштерін тіркеудің электрондық журналдарында тіркеледі.
Өтініш берушіге Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесінде тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
12. Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі өтініш тіркелген күнінен бастап екі жұмыс күні ішінде ЭІМ және жәрдемақы тағайындауға шешім жобасын қалыптастырады.
Қалыптастырылған ЭІМ жәрдемақыны тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдау үшін Мемлекеттік корпорацияның филиалы арқылы жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органға жіберіледі.
13. Мемлекеттік корпорацияның филиалы келіп түскен ЭІМ мен шешім жобасын екі жұмыс күні ішінде қарайды, есептеудің және шешім жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді, содан кейін оларды жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органға жібереді. Шешім жобасы Мемлекеттік корпорацияның филиалы маманының және басшысының ЭЦҚ-мен куәландырылады.
14. Ұсынылған құжаттардың дұрыстығын тексеру қажет болған кезде жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі арқылы өтініш берушіден құжаттарды қағаз жеткізгіште сұратады.
15. Егер жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган ұсынылған ЭІМ-де шешім қабылдауға қажетті құжаттың (құжаттардың) жоқтығын анықтаса, ЭІМ шешім жобасымен Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне ЭІМ келіп түскен күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде оны жеткіліксіз құжатпен толықтыру үшін қайтарылады.
Осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша себебін көрсете отырып, тағайындауға құжатты (құжаттарды) қайта ресімдеу қажеттігі туралы хабарлама жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның ЭЦҚ-сымен куәландырылып, Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне жіберіледі.
Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі бес жұмыс күні ішінде өтініш берушіні жиырма бес жұмыс күні ішінде хабарламада көрсетілген қосымша құжаттарды ұсыну қажеттігі туралы хабардар етеді.
Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі өтініш берушімен қосымша құжаттар ұсынылған жағдайда осы Қағидаларға 12-тармақпен көзделген тәртіпте электрондық іс макетін дайындайды.

10. Подразделение МСЭ в течение одного рабочего дня со дня принятия заявления на назначение пособия направляет электронную заявку, состоящую из заявления и пакета документов, включая электронные копии документов, представленных заявителем в оригинале в отделение Государственной корпорации.
Электронные копии документов удостоверяются ЭЦП специалиста подразделения МСЭ, принявшего заявление.
11. Заявление о назначении пособия и электронные заявки регистрируются в электронных журналах регистрации заявлений граждан о назначении (перерасчете) выплат в отделении Государственной корпорации по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам и в электронных журналах регистрации заявлений граждан на назначение по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
Заявителю в отделении Государственной корпорации вручается расписка о принятии соответствующих документов.
12. Отделение Государственной корпорации в день регистрации заявления в течение двух рабочих дней формирует ЭМД и проект решения на назначение пособия.
Сформированный ЭМД направляется в уполномоченный орган по назначению пособия для принятия решения о назначении (изменении, отказе в назначении) пособия через филиал Государственной корпорации.
13. Филиал Государственной корпорации в течение двух рабочих дней рассматривает поступивший ЭМД и проект решения, проверяет правильность расчета и оформления проекта решения, после чего направляет их в уполномоченный орган по назначению пособия. Проект решения удостоверяется ЭЦП специалиста и руководителя филиала Государственной корпорации.
14. При необходимости проверки достоверности представленных документов уполномоченный орган по назначению пособия запрашивает через отделение Государственной корпорации у заявителя документы на бумажном носителе.
15. Если уполномоченным органом по назначению пособия в представленном ЭМД выявлено отсутствие документа (документов), необходимого (ых) для принятия решения, ЭМД с проектом решения возвращается в отделение Государственной корпорации для дополнения его отсутствующим документом в течение тридцати рабочих дней со дня поступления ЭМД.
Уведомление о необходимости дооформления документа (документов) на назначение с указанием причины по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам направляется в отделение Государственной корпорации, которое удостоверяется ЭЦП уполномоченного органа по назначению пособия.
Государственная корпорация в течение пяти рабочих дней уведомляет заявителя о необходимости представления в течение двадцати пяти рабочих дней дополнительных документов, указанных в уведомлении.
Отделение Государственной корпораци при представлении заявителем дополнительных документов готовит электронный макет дела в порядке, предусмотренном пунктом 12 настоящих Правил.

Егер Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне ЭІМ келіп түскен күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде қажетті құжаттар қайта ұсынылмаса, жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган қолдағы бар құжаттар бойынша жәрдемақы тағайындау немесе Заңның 8-бабының 1-тармағына сәйкес тағайындаудан бас тарту туралы электрондық шешім шығарады.
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламентіне сәйкес келіп түскен ЭІМ-ді төрт жұмыс күні ішінде қарайды және осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жәрдемақыны тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдайды.
16. Жәрдемақы тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда, жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган шешімде бас тарту негіздемесін көрсетеді.
Бұл ретте, жәрдемақы тағайындаудан бас тарту себебі көрсетілген ЭІМ Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне қайтарылады.
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органының жәрдемақы тағайындаудан бас тарту себебі көрсетілген тағайындаудан бас тарту туралы электрондық хабарламасы осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне жіберіледі.
Хабарлама жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган басшысының ЭЦҚ-сымен куәландырылады.
17. Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі өтініш беруші өзі жүгінген кезде осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тағайындаудан бас тарту жөнінде қабылданған шешім туралы хабарламаны немесе осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тағайындау туралы хабарламаны береді.
Хабарлама осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарламалар журналында тіркеледі.
Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган қабылдаған шешім туралы өтініш берушінің ұялы телефонына sms-хабар жіберу арқылы өтініш берушіні хабардар етеді.
Sms-хабарлар осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша sms-хабарлардың электрондық журналында тіркеледі.
Жәрдемақы алушы ісінің қағаз нұсқасын қалыптастыру үшін ЭІМ басып шығарылады.
18. Айлық есептiк көрсеткіш мөлшері өзгерген жағдайда Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жәрдемақы мөлшерінің өзгергендігі туралы шешім жобасын дайындайды және оны жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органға бекітуге жібереді.
19. Егер шешімнің қолданылу мерзімін ұзарту үшін негіздеме болып табылатын, қорғаншы немесе алушы ауысқан немесе жәрдемақының мөлшеріне әсер ететін мән-жайлар туындаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі шешімнің қолдану мерзімінің ұзартылуы және (немесе) жәрдемақы мөлшерінің өзгеруі, қорғаншының немесе алушының ауысуы туралы осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шешім жобасын дайындайды және оны ұсынылған құжаттармен, олар бар болса ЭІМ-мен бірге жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органға бекітуге жібереді.

Если в течение тридцати рабочих дней со дня поступления ЭМД в отделение Государственной корпорации подтверждающие документы не представлены, уполномоченный орган по назначению пособия выносит электронное решение о назначении пособия по имеющимся документам или об отказе в назначении в соответствии с пунктом 1 статьи 8 Закона.
Уполномоченный орган по назначению пособия в течение четырех рабочих дней в соответствии с регламентом оказания государственных услуг рассматривает поступивший ЭМД и принимает решение о назначении (изменении, отказе в назначении) пособия по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
16. В случае принятия решения об отказе в назначении пособия уполномоченный орган по назначению пособия указывает в решении основание отказа.
При этом ЭМД с указанием причины отказа в назначении пособия возвращается в отделение Государственной корпорации.
Электронное уведомление об отказе в назначении уполномоченного органа по назначению пособия с указанием причины отказа в назначении пособия направляется в отделение Государственной корпорации по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
Уведомление удостоверяется ЭЦП руководителя уполномоченного органа по назначению пособия.
17. Отделение Государственной корпорации вручает заявителю при личном обращении уведомление о принятом решении об отказе в назначении по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам или уведомление о назначении по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
Уведомление регистрируется в журнале уведомлений по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам.
Отделение Государственной корпорации информирует заявителя о принятом уполномоченным органом по назначению пособия решении посредством передачи sms-оповещения на мобильный телефон заявителя.
Sms-оповещения регистрируются в электронном журнале sms-оповещений по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам.
ЭМД распечатывается для формирования бумажного варианта дела получателя пособия.
18. В случае изменения размера месячного расчетного показателя отделение Государственной корпорации готовит проект решения об изменении размера пособия по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам и направляет его на утверждение уполномоченному органу по назначению пособия.
19. В случае наступления обстоятельств, являющихся основанием для продления срока действия решения, смены опекуна или получателя или влияющих на размер пособия, отделение Государственной корпорации готовит проект решения о продлении срока действия решения и (или) изменения размера пособия, смены опекуна или получателя по форме, согласно приложению 17 к настоящим Правилам и направляет его с ЭМД, представленными документами при их наличии, на утверждение уполномоченному органу по назначению пособия.

20. Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі жәрдемақы төлеуді осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жәрдемақы төлеу жөніндегі уәкілетті органның төлемді тоқтата тұру туралы шешімінің негізінде:
1) жәрдемақы беру жөнiндегi уәкiлеттi ұйым ұсынатын алушының банктік шоты бойынша үш және одан көп ай бойы шығыс операцияларының болмауы туралы;
2) "ЖТМД" АЖ-дан іздеуде жүрген адамдардың хабар-ошарсыз кету фактісінің анықталғаны туралы;
3) ата-ана құқықтарынан және қамқоршыны (қорғаншыларды) құқықтарынан айыру фактілерінің анықталғаны туралы (босатылған және шеттетілген қамқоршылар (қорғаншылар) туралы);
4) 18 жастан асқан көп балалы отбасы ретінде жәрдемақы алушылардың оқу орнынан шығарылғаны туралы немесе сырттай оқу нысанына ауыстырылғаны туралы;
5) жәрдемақы алушылардың Қазақстан Республикасының шегiнен тыс жерлерге тұрақты тұруға кету фактісінің, оның ішінде "ЖТМД" АЖ-дан анықталғаны туралы;
6) шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ықтиярхатының, азаматтығы жоқ адам куәлігінің қолданылу мерзімінің өтуі туралы;
7) жәрдемақы алушының сот тағайындаған бас бостандығынан айыру түріндегі қылмыстық жазаны өтеуі;
8) жәрдемақы алушылардың мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде тұруы туралы мәліметтер келіп түскен айдан кейінгі айдың бірінші күнінен бастап төлемдерді тоқтата тұрады.
21. Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі осы Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның төлемді тоқтату туралы шешімінің негізінде қайтыс болғаны туралы, оның ішінде "ЖТМД" АЖ-дан мәліметтер келіп түскен айдан кейінгі айдың бірінші күнінен бастап жәрдемақы төлеуді тоқтатады.
22. Төлемді қалпына келтіру үшін негіздеме болып табылатын мән-жайлар туындаған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесінің электрондық шешім жобасымен қоса, ұсынылған құжаттармен ЭІМ-ді дайындауы және оны жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның бекітуі тоқтатыла тұрған күннен бастап не қалпына келтіруге құқық басталған сәттен бастап жүргізіледі.
23. Жәрдемақы оны алу құқығы туындағаннан кейін жәрдемақы тағайындау үшін жүгінген күннен бастап тағайындалады. Барлық қажетті құжаттарымен бірге өтініш берілген күн жүгінген күн болып есептеледі.
Осы Қағидалардың 7-тармағының 11) тармақшасында көрсетілген адамдар үшін жәрдемақы жүгінген күннен бастап тағайындалады.
Жәрдемақы тағайындау үшін негіздеме жойылған жағдайда алушылар бұл туралы он жұмыс күні ішінде Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне хабарлауға міндеттенеді.
Жоғарыда көрсетілген адамдар тағайындау үшін қажетті жұмыс өтілі туралы толық емес мәліметтер ұсынған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі бес жұмыс күні ішінде құжаттарды арнайы комиссиялардың қарауына осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жібереді.
Арнайы комиссиялар ұсынылған материалдарды осы Қағидалардың 4-бөліміне сәйкес қарайды.

20. Отделение Государственной корпорации на основании решения о приостановлении выплаты уполномоченного органа по назначению пособия по форме согласно приложению 18 к настоящим Правилам приостанавливает выплату пособий с первого числа месяца, следующего за месяцем поступления сведений:
1) об отсутствии расходных операций три и более месяцев по банковскому счету получателя, представляемых уполномоченной организацией по выдаче пособий;
2) о выявлении факта без вести пропавших лиц, находящихся в розыске из ИС "ГБДФЛ";
3) о выявлении фактов лишения родительских прав и прав опекуна (попечителей об освобожденных и отстраненных опекунах (попечителях);
4) об отчислении обучающихся получателей пособия как многодетной семьи, достигшего возраста 18 лет из учебного заведения или о переводе на заочную форму обучения;
5) о выявлении факта выезда получателей пособий на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан, в том числе из ИС "ГБДФЛ";
6) об истечении срока действия вид на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверение лица без гражданства;
7) отбывания получателем пособия уголовного наказания, назначенного судом в виде лишения свободы;
8) проживания получателей пособия в государственных медико-социальных учреждениях.
21. Отделение Государственной корпорации на основании решения о прекращении выплаты уполномоченного органа по назначению пособия по форме согласно приложению 19 к настоящим Правилам прекращает выплату пособия с первого числа месяца, следующего за месяцем поступления сведений о смерти, в том числе из ИС "ГБДФЛ".
22. В случае наступления обстоятельств, являющихся основанием для возобновления выплаты, подготовка отделением Государственной корпорации ЭМД, представленными документами с электронным проектом решения, и его утверждение уполномоченным органом по назначению пособия производятся со дня приостановления либо с момента наступления права на возобновление.
23. Пособие назначается со дня обращения за назначением пособия после возникновения права на пособие. Днем обращения считается день подачи заявления со всеми необходимыми документами.
Пособие для лиц, указанных в подпункте 11) пункта 7 настоящих Правил, назначается со дня обращения.
Получатели обязуются в случае утраты оснований для назначения пособия в течение десяти рабочих дней сообщить об этом в отделение Государственной корпорации.
В случае предоставления вышеуказанными лицами неполных сведений о стаже, необходимых для назначения пособия, отделение Государственной корпорации в течение пяти рабочих дней направляет документы на рассмотрение специальной комиссий по форме, согласно приложению 20 к настоящим Правилам.
Специальные комиссии рассматривают представленные материалы в соответствии с разделом 4 к настоящим Правилам.

3. Республикалық бюджеттен жәрдемақы төлеу тәртібі
24. Мемлекеттік корпорацияның жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органының бекітілген шешімдерінің негізінде ай сайын төлемге бюджет қаражатының қажеттілігін қалыптастырады және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігіне (бұдан әрі – Министрлік) төлем айының алдындағы айдың 25-күнiне ұсынады.
25. Министрлік тиісті кезеңге төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары шегінде төлеу үшін қажетті бюджет қаражаты туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне жібереді.
26. Министрлік төлемге бюджет қаражатының қажеттілігіне сәйкес Мемлекеттік корпорацияға төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарында есепті кезеңге көзделген сома шегінде бюджет қаражатын аударуды жүзеге асырады.
27. Төлейтін айға қажеттілікті қалыптастырғаннан кейін пайда болған сомалар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес одан кейінгі айға қосылуға тиіс.
28. Мемлекеттік корпорация бюджет қаражатын алып, төлеу кестесіне сәйкес жәрдемақыларды төлеуге төлем тапсырмаларын қалыптастырады.
Жәрдемақы төлеуді Мемлекеттік корпорация:
жәрдемақы беру жөніндегі уәкілетті ұйымдағы банктік шоттарға есептеу;
"Қазпочта" акционерлік қоғамының бөлімшелері арқылы алушыларға үйіне жеткізіп беру жолымен жүргізеді.
29. Алушыларға жәрдемақыны үйіне жеткізіп беру мынадай санаттағы адамдарға:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне;
жәрдемақыны алушы сексен жасқа жеткен адамдарға;
бірінші топтағы мүгедектерге;
бөгде адамның күтіміне мұқтаж және денсаулық жағдайы бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға бара алмайтыны туралы медициналық қорытындысы бар адамдарға;
почта байланысы бөлімшелері (пункттері) болмаған жағдайда ауылдық жерде тұратын адамдарға жүргізіледі.
30. Алушыларға жәрдемақыны төлеу бойынша өзара қарым-қатынас, егер Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі өзгеше белгілемесе, Мемлекеттік корпорация мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арасында жасалған шарттар негізінде регламенттеледі.
31. Жәрдемақы төлеумен байланысты банк қызметтеріне ақы төлеу бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
32. Төлем тоқтатылған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі істі жабуды жүргізеді және оны Мемлекеттік корпорацияның мұрағатына өткізеді.
33. Жәрдемақы төлемдері жүргізіліп жатқан істер (қолданыстағы істер) қолданыстағы іс мұрағатында сақталады.

3. Порядок выплаты пособия из республиканского бюджета
24. На основании утвержденных решений уполномоченного органа по назначению пособия о назначении пособия Государственная корпорация ежемесячно формирует потребность в бюджетных средствах на выплату и представляет к 25 числу месяца, предшествующего месяцу выплаты, в Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – Министерство).
25. Министерство направляет в Министерство финансов Республики Казахстан сведения о бюджетных средствах, необходимых для выплаты в пределах сводного плана финансирования по платежам, на соответствующий период.
26. Министерство согласно потребности бюджетных средств на выплату осуществляет перечисление бюджетных средств в Государственную корпорацию в пределах сумм, предусмотренных индивидуальным планом финансирования по платежам, на отчетный период.
27. Суммы, образовавшиеся после формирования потребности на месяц выплаты, подлежат включению в последующий за ним месяц в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
28. Государственная корпорация получив бюджетные средства, формирует в соответствии с графиком выплаты платежные поручения на выплату пособия.
Выплата пособия производится Государственной корпорации путем:
зачисления на банковские счета в уполномоченной организации по выдаче пособий;
доставки на дом получателям через отделения акционерного общества "Казпочта".
29. Доставка пособий на дом получателям производится следующим категориям:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
получателям пособий, достигшим восьмидесятилетнего возраста;
инвалидам первой группы;
лицам, имеющим медицинское заключение о том, что нуждаются в постороннем уходе и не могут посещать по состоянию здоровья организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций;
лицам, проживающим в сельской местности, при отсутствии отделений (пунктов) почтовой связи.
30. Взаимодействие по выплате пособия получателям регламентированы на основании договоров, заключенных между Государственной корпорацией и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, если иное не установлено Национальным Банком Республики Казахстан.
31. Оплата банковских услуг, связанных с выплатой пособия, осуществляется за счет бюджетных средств.
32. В случае прекращения выплаты отделение Государственной корпорации производит закрытие дела и передает его в архив Государственной корпорации.
33. Дела, по которым осуществляется выплата пособий (действующие дела), хранятся в архиве действующих дел.

34. Жәрдемақы төлеу тоқтатыла тұрған істер алушының өзі немесе отбасының мүшелері жүгінгенге дейін "Бақылауда" деген белгімен қолданыстағы істерден бөлек сақталады. Алты ай өткеннен кейін іс соңғы төлемінің күні мен сомасы көрсетіле отырып, есептен алынады және Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің мұрағатына өткізіледі. Мемлекеттік корпорацияның бөлімшелерімен жәрдемақы төлеуді жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның жәрдемақы тағайындау туралы шешімі бойынша қалпына келтіреді.
35. Мұрағаттық істер әліпби және істердің жабылу жылдары бойынша он жыл бойы сақталады, сақтау мерзімі өткеннен кейін акт бойынша жойылады, ал қолданыстағы істердің электрондық нұсқасы тұрақты сақталады.
4. Арнайы комиссиялар
36. Бар жұмыс өтілі туралы құжаттар болмаған немесе толық ұсынылмаған кезде, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғандағы жұмыс өтілін арнайы комиссиялар белгілейді.
37. Арнайы комиссия жергілікті өкілді органдардың, жергілікті өзін-өзі басқару органдарының, Ардагерлер кеңестерінің, қоғамдық бірлестіктердің, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар уәкілетті органдарының, жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органдардың, әскери басқарманың жергілікті органдарының өкілдерінен тұрады.
38. Арнайы комиссиялар:
1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғандағы еңбек өтілін растау үшін ұсынылған құжаттардың мазмұны мен тиісінше ресімделуін құқықтық бағалауды;
куәгерлердің айғақтары бойынша жұмыс өтілін белгілеуді (куәгерлерге сұрақтар қоюды);
өтініш берушінің жұмыс өтілін белгілеу үшін қажетті құжаттарға сұрау салуды;
1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алған кезеңдегі жұмыс өтілін белгілеу (немесе белгілеуден бас тарту) туралы шешімдер шығаруды;
жұмыс өтілін белгілеу туралы құжаттарды қараудың барысы туралы өтініш берушілерге жазбаша хабарлауды жүзеге асырады.
39. Арнайы комиссиялар жұмыс өтілін белгілеуді өтініш берушіні бір кәсіпорында, ұйымда, мекемеде, колхозда бірге істеген жұмысы бойынша білетін және оған қатысты өтініш берушінің жұмысын растайтын уақыт ішінде өзінің жұмысы туралы құжаттары, оның ішінде егер зейнетақы ісіндегі деректер бойынша еңбек өтілі куәгердің айғақтары бойынша зейнетақы тағайындалғанда ескерілсе, куәгерлердің өздерінің жауаптарының хаттамалары бар, бір куәгер айғағының негізінде жүзеге асырылуы мүмкін.
40. Арнайы комиссиялар куәгерлерді жеке айғақтар беру үшін шақыру немесе куәгерлердің қолының түпнұсқа екендігі нотариалды тәртіппен куәландырылған кезде олардың жазбаша айғақтарын қараумен шектелу туралы мәселені өз қарауы бойынша шешеді.

34. Дела, по которым приостановлены выплаты пособия, хранятся отдельно от действующих дел с отметкой "На контроле" до обращения самого получателя или членов семьи. По истечении шести месяцев дело снимается с учета с указанием даты и суммы последней выплаты и сдается в архив отделения Государственной корпорации. Возобновление выплаты пособий отделением Государственной корпорации производится по решению о назначении пособия уполномоченного органа по назначению пособия.
35. Архивные дела хранятся в течение десяти лет по алфавиту и годам закрытия дел, по истечении срока хранения уничтожаются по акту, а электронный вариант действующих дел хранится постоянно.
4. Специальные комиссии
36. При отсутствии или неполном представлении документов об имеющемся стаже работы, трудовой стаж с 22 июня 1941 года по 9 мая
1945 года устанавливаются специальными комиссиями.
37. Специальная комиссия состоит из представителей местных представительных органов, органов местного самоуправления, Советов ветеранов, общественных объединении, уполномоченных органов занятости и социальных программ, уполномоченных органов по назначению пособия, местных органов военного управления.
38. Специальные комиссии осуществляют:
правовую оценку содержания и надлежащего оформления документов, представленных для подтверждения стажа работы с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года;
установление стажа работы по свидетельским показаниям (опрос свидетелей);
запрос документов, необходимых для установления стажа работы заявителя;
вынесение решений об установлении (или отказе в установлении) стажа работы в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года;
письменное уведомление заявителей о ходе рассмотрения документов об установлении стажа работы.
39. Установление стажа работы специальными комиссиями осуществляться на основании показания одного свидетеля, знающего заявителя по совместной работе на одном предприятии, организации, в учреждении, колхозе и располагающего документами о своей работе за время, в отношении которого он подтверждает работу заявителя, в том числе протоколов опроса самих свидетелей, если по данным пенсионного дела стаж работы по свидетельским показаниям был учтен при назначении пенсии.
40. Специальные комиссии по своему усмотрению решают вопрос о том, вызывать свидетелей для дачи личных показаний или ограничиться рассмотрением письменных показаний свидетелей при условии, если подлинность их подписей засвидетельствована в нотариальном порядке.

41. Өтініш берушіде жұмыс фактісі туралы құжаттар сақталмаған, сондай-ақ өтініш берушінің 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда жұмысын растайтын куәгерлерді ұсынуға мүмкіндігі болмаған жағдайларда, жұмыс фактісін арнайы комиссия Ардагерлер кеңестерінің қолдаухаттары негізінде белгілейді.
Қолдаухатқа мұрағат органдарының, ұйымдардың мұрағаттардың жоқ екені туралы анықтамалары қоса беріледі.
42. Уәкілетті ұйымның бөлімшелерінен қарауға келіп түскен құжаттар осы Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес қарауға келіп түскен құжаттарды тіркеу журналында тіркеледі.
43. Арнайы комиссия келіп түскен құжаттарды күнтізбелік он күн ішінде қарайды және жетіспейтін құжаттарды тиісті ұйымдарға (кәсіпорындарға) сұрау салу немесе куәгерлерге сұрақ қою туралы шешім қабылдайды.
44. Өтініш иесімен 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда бірге жұмыс істеу фактісін растай алатын куәгерлер болған кезде, осы Қағидаларға 22-қосымшаға сәйкес нысан бойынша куәгерлерге сұрақ қою хаттамасы жасалады.
45. Қажетті құжаттарды жинау, куәгерлерге сұрақ қою қорытындылары бойынша арнайы комиссия осы Қағидаларға 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша еңбек өтілін белгілеу туралы шешім шығарады және оны Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне жібереді.
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау және төлеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Ауданның коды ____________________
Қазақстан Республикасы
___________________________ облысы
(қаласы) бойынша
Еңбек, әлеуметтік қорғау және
көші-қон комитетінің департаменті
Өтініш
Азамат (ша) _________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған күні ____ жылғы "___" _______________________, мынадай мекенжай
бойынша тұратын:
_____________________________________________________________________
Жеке шотының № ________________ Банктің атауы________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) _____________________________________
Жеке куәлігінің (паспортының) деректері: № _________________________,
кім берген ___________________, берілген күні ______________________.
Маған _________________________________________________________
(санатын көрсету)
ретінде арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындауды сұраймын.
Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылуына байланысты, жасы
бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы, мемлекеттік арнаулы
жәрдемақы, зейнетақы (керегін сызу) аламын
Сіз арнаулы әлеуметтік жәрдемақыны өзге негіздер бойынша аласыз
ба __________________________________________________________________
(иә, жоқ; бар болса, қандай негіз бойынша екенін көрсету)
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау үшін қажетті менің
дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді қолдануға келісім беремін.
Жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім
қабылдау жөнінде ұялы телефонға sms-хабар жіберу арқылы хабардар
етуге келісім беремін.
Төленетін жәрдемақы мөлшеріне әсер ететін өзгерістер туындаған
жағдайда, сондай-ақ тұрғылықты мекенжайы (оның ішінде ҚР тыс жерге
кету), сауалнама мәліметтері, банк деректемелері өзгерген жағдайда
олар туралы Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне 10 жұмыс күн ішінде
хабарлауға міндеттенемін.
Өтініш берушінің байланыс деректері:
телефоны _________________ ұялы _______________ Е-маіl ______________
20__ жылғы "___" __________ Өтініш берушінің қолы ___________________
Азамат (ша) _________________________________________________ өтініші
20___ жылғы "___"____________ № ___________ қабылданды.
Құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
жағдайда), лауазымы және қолы _______________________________________
_____________________________________________________________________
Өтінішке қоса берілген құжаттардың тізбесі:
Р/с
Құжаттың атауы
Құжаттағы парақтар саны
Ескертпе
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау және төлеу қағидаларына
2-қосымша
Мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық
жүйелеріне сұрау салу

41. В случаях, когда у заявителя документы о факте работы не сохранились, а также, когда заявитель не имеет возможности представить свидетелей, которые могут подтвердить факт его работы с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, факт работы устанавливается специальной комиссией на основании ходатайств Советов ветеранов.
К ходатайству прилагаются справки архивных органов, организаций об отсутствии архивов.
42. Документы, поступившие на рассмотрение из отделения уполномоченной организации, регистрируются в журнале регистрации документов, поступивших на рассмотрение согласно приложению 21 к настоящим Правилам.
43. Специальная комиссия в течение десяти календарных дней рассматривает поступившие документы и принимает решение о запросе недостающих документов от соответствующих организаций (предприятий) или опросе свидетелей.
44. При наличии свидетелей, которые могут подтвердить факт совместной работы с заявителем с 22 июня 1941 по 9 мая 1945 года, составляется протокол опроса свидетелей по форме, согласно приложению 22 к настоящим Правилам.
45. По итогам сбора необходимых документов, опроса свидетелей специальная комиссия выносит решение об установлении трудового стажа по форме, согласно приложению 23 к настоящим Правилам и направляет его в отделение Государственной корпорации.
Приложение 1
к Правилам назначения и выплаты
специального государственного пособия
Форма
Код района _____________
Республика Казахстан
Департамент Комитета труда,
социальной защиты и миграции
по ______________ области (городу)
Заявление
От гражданина (ки) ____________________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии) заявителя)
Дата рождения "__" _________ ___ года, проживающего по адресу:
_____________________________________________________________________
№ лицевого счета ______________ Наименование банка __________________
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ________________________
Данные удостоверения личности (паспорта): № _________________________
кем выдан ___________, дата выдачи _________________________________.
Прошу назначить мне специальное государственное пособие, как
_____________________________________________________________________
(указать категорию)
Получаю пенсию, государственное социальное пособие по инвалидности, по случаю потери кормильца, по возрасту, государственное специальное пособие (нужное подчеркнуть)
Получаете ли Вы специальное государственное пособие по иному основанию
_____________________________________________________________________
(нет, да; если да, то указать по какому основанию)
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для назначения специального государственного пособия.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Даю согласие на уведомление о принятии решения о назначении (отказе в назначении) пособия путем отправления на мобильный телефон sms-оповещения.
Обо всех изменениях, влекущих прекращение, приостановление, изменение размера выплачиваемого пособия, а также об изменении места жительства (в том числе выезд за пределы Республики Казахстан), анкетных данных, банковских реквизитов обязуюсь сообщить в отделение Государственной корпорации в течение 10 рабочих дней.
Контактные данные заявителя:
телефон домашний _________ мобильный _____________ Е-маil _________
"___" ___________ 20__ год Подпись заявителя _______________
Заявление гражданина (ки) ___________________________________________
принято "__" ________ 20___ года № ________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись принявшего документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень документов, приложенных к заявлению:
№ п/п
Наименование документа
Количество листов в документе
Примечание
Приложение 2
к Правилам назначения и выплаты
специального государственного пособия
Запросы в информационные системы государственных
органов и (или) организации

1. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру үшін, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлғаның бөлімшесі (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) өтініш берушіден өтініш берушінің санатына байланысты жәрдемақы тағайындауға құжаттарды қабылдаған кезде өтініш берушінің жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) бойынша "электрондық үкімет" шлюзі арқылы мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелеріне мынадай:
1) жеке басын куәландыратын;
2) өтініш берушінің тұрғылықты жері бойынша тіркеу туралы (оның ішінде өтініш берушінің және Заңның 4-бабының 10) тармақшасында көрсетілген балаларға жәрдемақы тағайындау кезінде тұрғылықты жері бойынша);
3) барлық балалары Қазақстан Республикасында туған жағдайда
(2007 жылғы 13 тамыздан кейін туған балалары бойынша) өтініш беруші балаларының Заңның 4-бабының 10) тармақшасында көрсетілген балаларға жәрдемақы тағайындау кезінде ЖСН бойынша тууын (қайтыс болуын) тіркеу туралы;
4) өтініш берушінің (Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 маусымнан кейін тіркелгендер) Заңның 4-бабының 10) тармақшасында көрсетілген жәрдемақыны тағайындау кезінде неке қиюын (некені бұзуын) тіркеу туралы;
5) балаға қамқоршылықты (қорғаншылықты) белгілеу туралы;
6) Заңның 4-бабының 10) тармақшасында көрсетілген жәрдемақыны тағайындау кезінде оқу орнында білім алу фактісі туралы;
7) Заңның 4-бабының 9) тармақшасында көрсетілген жәрдемақыны тағайындау кезінде өтініш берушінің Қазақстан Республикасы мемлекеттік наградаларымен наградталу фактісі туралы;
8) мүгедектігі туралы анықтама;
9) жәрдемақы беру жөніндегі уәкілетті ұйымның банктік реквизиттері туралы;
10) орталық атқарушы органның ақпараттық жүйе бөлімшесінің коды туралы мәліметтерді алу үшін сұрау салуды қалыптастырады.
Мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың АЖ-дан және ЕДБ АЖ-дан сұратылатын мәліметтерді растайтын электрондық құжаттар тиісті мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың, ЕДБ және "электрондық үкімет" шлюзінің ЭЦҚ-сымен, сондай-ақ сұрау салуды жүзеге асырған Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің ЭЦҚ-сымен куәландырылады.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
1) АЖ – ақпараттық жүйе;
2) ЕДБ АЖ – екінші деңгейдегі банктердің ақпараттық жүйесі.
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау және төлеу қағидаларына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы азаматтарының қатысуымен ұрыс қимылдары
жүрген қалалардың және жүргізілген кезеңдердің тізбесі

1. Отделение юридического лица, созданного по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме (далее – Государственная корпорация) при приеме документов от заявителя на назначение пособия в зависимости от категории заявителя формирует запросы по индивидуальному идентификационному номеру (далее – ИИН) заявителя в информационные системы государственных органов через шлюз "электронного правительства" для получения следующих сведений:
1) удостоверяющих личность;
2) о регистрации по постоянному месту жительства заявителя (в том числе по постоянному месту жительства заявителя и детей при назначении пособия, указанного в подпункте 10) статьи 4 Закона);
3) о регистрации рождения (смерти) по ИИН детей заявителя, при условии рождения всех детей в Республике Казахстан при назначении пособия указанного в подпункте 10) статьи 4 Закона (по детям, рожденным после 13 августа 2007 года);
4) о регистрации заключения (расторжения) брака заявителя при назначении пособия указанного в подпункте 10) статьи 4 Закона (зарегистрированных после 1 июня 2008 года на территории Республики Казахстан);
5) об установлении опеки (попечительства) над ребенком;
6) о факте обучения в учебном заведении при назначении пособия указанного в подпункте 10) статьи 4 Закона;
7) о факте награждения заявителя государственными наградами Республики Казахстан при назначении пособия указанного в подпункте 9) статьи 4 Закона;
8) справки об инвалидности;
9) о банковских реквизитах в уполномоченной организации по выдаче пособий;
10) о коде отделения Государственной корпорации из информационной системы центрального исполнительного органа.
Электронные документы, подтверждающие запрашиваемые сведения из ИС государственных органов и (или) организации и ИС БВУ, удостоверяются ЭЦП соответствующих государственных органов и (или) организаций, БВУ и шлюз "электронного правительства", а также ЭЦП осуществившего запрос отделения Государственной корпорации.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
1) ИС - информационная система;
2) ИС БВУ – информационная система Банков второго уровня.
Приложение 3
к Правилам назначения и выплаты
специального государственного пособия
Перечень
городов и периодов ведения боевых действий
с участием граждан Республики Казахстан

Одесса қаласын қорғау: 1941 жылғы 10 тамыздан 16 қазанға дейін;
Ленинград қаласын қорғау: 1941 жылғы 8 қыркүйектен 1944 жылғы 27 қаңтарға дейін;
Севастополь қаласын қорғау: 1941 жылғы 5 қарашадан 1942 жылғы 4 шілдеге дейін;
Сталинград қаласын қорғау: 1942 жылғы 12 шілдеден 19 қарашаға дейін.
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау және төлеу қағидаларына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы азаматтарының қатысуымен басқа
мемлекеттер аумағында жүргізілген ұрыс қимылдары кезеңдерінің
тізбесі
Алжирдегі ұрыс қимылдары: 1962-1964 жылдар;
Мысырдағы (Біріккен Араб Республикасы) ұрыс қимылдары: 1962 жылғы қазаннан 1963 жылғы наурызға дейін; 1967 жылғы маусым; 1968 жыл; 1969 жылғы наурыздан 1972 жылғы шілдеге дейін; 1973 жылғы қазаннан 1974 жылғы наурызға дейін; 1974 жылғы маусымнан 1975 жылғы ақпанға дейін (Суэц арнасын минадан тазартуға қатысқан Қара теңіз және Тынық мұхиты флоттары тралшыларының жеке құрамы үшін);
Йемен Араб Республикасындағы ұрыс қимылдары: 1962 жылғы қазаннан 1963 жылғы наурызға дейін; 1967 жылғы қарашадан 1969 жылғы желтоқсанға дейін;
Вьетнамдағы ұрыс қимылдары: 1961 жылғы қаңтардан 1974 жылғы желтоқсанға дейін;
Сириядағы ұрыс қимылдары: 1967 жылғы маусым; 1970 жылғы наурыз-шілде; 1972 жылғы қыркүйек-қараша; 1973 жылғы қазан;
Анголадағы ұрыс қимылдары: 1975 жылғы қарашадан 1991 жылғы желтоқсанды қоса алғанда;
Мозамбиктегі ұрыс қимылдары: 1967-1969 жылдар, 1975 жылғы қарашадан 1979 жылғы қарашаға дейін; 1984 жылдың наурыз айынан 1988 жылғы тамыз айын қоса алғанда;
Эфиопиядағы ұрыс қимылдары: 1977 жылғы желтоқсаннан 1990 жылғы қарашаны қоса алғанда;
Ауғанстандағы ұрыс қимылдары: 1978 жылғы сәуірден 1989 жылғы 15 ақпанға дейін;
Камбоджадағы ұрыс қимылдары: 1970 жылғы сәуір – желтоқсан;
Бангладештегі ұрыс қимылдары: 1972-1973 жылдар (КСРО Әскери-Теңіз Флоты корабльдері мен көмекші кемелерінің жеке құрамы үшін);
Лаостағы ұрыс қимылдары: 1960 жылғы қаңтардан 1963 жылғы желтоқсанға дейін; 1964 жылғы тамыздан 1968 жылғы қарашаға дейін; 1969 жылғы қарашадан 1970 жылғы желтоқсанға дейін;
Сирия мен Ливандағы ұрыс қимылдары: 1982 жылғы маусым.
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау және төлеу қағидаларына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы азаматтарының қатысуымен ұрыс
қимылдары болған мемлекеттердің, аумақтардың және
жүргізілген кезеңдер тізбесі
Азаматтық соғыс: 1918 жылғы 23 ақпаннан 1922 жылғы қазанға дейін;
Кеңес-поляк соғысы: 1920 жылғы наурыз – қазан;
Испаниядағы ұрыс қимылдары: 1936 – 1939 жылдар;
Финляндиямен соғыс: 1939 жылғы 30 қарашадан 1940 жылғы 13 наурызға дейін;
Ұлы Отан соғысы: 1941 жылғы 22 маусымнан 1945 жылғы 9 (11) мамырға дейін;

Оборона города Одессы: с 10 августа по 16 октября 1941 года.
Оборона города Ленинграда: с 8 сентября 1941 года по 27 января 1944 года.
Оборона города Севастополя: с 5 ноября 1941 года по 4 июля 1942 года.
Оборона города Сталинграда: с 12 июля по 19 ноября 1942 года.
Приложение 4
к Правилам назначения и выплаты
специального государственного пособия
Перечень
периодов ведения боевых действий
на территории других государств с участием граждан
Республики Казахстан
Боевые действия в Алжире: 1962-1964 годы.
Боевые действия в Египте (Объединенная Арабская Республика):
с октября 1962 года по март 1963 года; июнь 1967 года; 1968 год; с марта 1969 года по июль 1972 года; с октября 1973 года по март 1974 года; с июня 1974 года по февраль 1975 года (для личного состава тральщиков Черноморского и Тихоокеанского флотов, участвовавших в разминировании зоны Суэцкого канала).
Боевые действия в Йеменской Арабской Республике: с октября 1962 года по март 1963 года; с ноября 1967 года по декабрь 1969 года.
Боевые действия во Вьетнаме: с января 1961 года по декабрь 1974 года.
Боевые действия в Сирии: июнь 1967 года; март-июль 1970 года; сентябрь – ноябрь 1972 года; октябрь 1973 года.
Боевые действия в Анголе: с ноября 1975 года по декабрь 1991 года.
Боевые действия в Мозамбике: 1967-1969 годы; с ноября 1975 года по ноябрь 1979 года; с марта 1984 года по август 1988 года.
Боевые действия в Эфиопии: с декабря 1977 года по ноябрь 1990 года.
Боевые действия в Афганистане: с апреля 1978 года по 15 февраля 1989 года.
Боевые действия в Камбодже: апрель-декабрь 1970 года.
Боевые действия в Бангладеш: 1972-1973 годы (для личного состава кораблей и вспомогательных судов Военно-Морского Флота СССР).
Боевые действия в Лаосе: с января 1960 года по декабрь 1963 года; с августа 1964 года по ноябрь 1968 года; с ноября 1969 года по декабрь 1970 года.
Боевые действия в Сирии и Ливане: июнь 1982 года.
Приложение 5
к Правилам назначения и выплаты
специального государственного пособия
Перечень
государств, территорий и периодов ведения
боевых действий с участием граждан Республики Казахстан
Гражданская война: с 23 февраля 1918 года по октябрь 1922 года.
Советско-польская война: март - октябрь 1920 года.
Боевые действия в Испании: 1936-1939 годы.
Война с Финляндией: с 30 ноября 1939 года по 13 марта 1940 года.
Великая Отечественная война: с 22 июня 1941 года по 9 (11) мая 1945 года.

Жапониямен соғыс: 1945 жылғы 9 тамыздан 1945 жылғы 3 қыркүйекке дейін;
Басмашыларды жою жөніндегі ұрыс операциялары: 1922 жылғы қазаннан 1931 жылғы маусымға дейін;
Хасан көлі ауданындағы ұрыс қимылдары: 1938 жылғы 29 шілдеден 11 тамызға дейін;
Халкин-Гол өзеніндегі ұрыс қимылдары: 1939 жылғы 11 мамырдан 16 қыркүйекке дейін;
КСРО, Батыс Украина және Батыс Белоруссия қосылған кездегі ұрыс іс-қимылдары: 1939 жылғы 17 – 28 қыркүйек;
Қытайдағы ұрыс қимылдары: 1924 жылғы тамыздан 1927 жылғы шілдені қоса алғанда; 1929 жылғы қазан – қараша; 1937 жылғы шілдеден 1944 жылғы қыркүйекті қоса алғанда; 1945 жылғы шілде – қыркүйек; 1946 жылғы наурыздан 1949 жылғы сәуірді қоса алғанда; 1950 жылғы наурыз-мамыр (ӘШҚ әскерлерінің жеке құрамы үшін), 1950 жылғы маусымнан 1953 жылғы шілдені қоса алғанда (Солтүстік Кореядағы ұрыс іс-қимылдары Қытай аумағынан қатысқан әскери бөлімшелердің жеке құрамы үшін);
Венгриядағы ұрыс қимылдары: 1956 жыл;
Даман аралындағы ұрыс қимылдары: 1969 жылғы наурыз;
Жалаңашкөл ауданындағы ұрыс қимылдары: 1969 жылғы тамыз.
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау және төлеу қағидаларына
6-қосымша
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен қалтқысыз
әскери қызметі үшін берілетін наградаларға жатқызылған бұрынғы
КСРО медальдарының тізбесі
"Ерлігі үшін" Ушаков медалі;
"Жауынгерлік еңбегі үшін" Нахимов медалі;
"Ерен еңбегі үшін";
"Үздік еңбегі үшін";
"Ленинградты қорғағаны үшін";
"Москваны қорғағаны үшін";
"Одессаны қорғағаны үшін";
"Севастопольді қорғағаны үшін";
"Сталинградты қорғағаны үшін";
"Киевті қорғағаны үшін";
"Кавказды қорғағаны үшін";
"Кеңестік Заполярьені қорғағаны үшін";
"Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін";
"Жапонияны жеңгені үшін";
"1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы ерен еңбегі үшін".
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау және төлеу қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Өтініш қабылдаудан бас тарту туралы
хабарлама
_____________________________________________________________________
(түрін көрсету)
20__ жылғы "___" ______________
Азамат (ша) _________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған күні _____ жылғы "___" __________________
Өтініш берген күні 20__ жылғы "___" ___________
Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесі бойынша тағайындау, төлеу
немесе өтініш беру фактісі расталды
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
және лауазымы)
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау және төлеу қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне тағайындау
(қайта есептеу) туралы
азаматтардың өтініштерін тіркеу электрондық журналы
____________________________________________________
(төлем түрі)
Өтініш №
Тіркеу күні
Жүгіну күні
Бөлімше коды
Істің №
Өтініш берушінің жеке сәйкестендіру нөмірі
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдай да)
Туған күні
Төлем түрі
Инспектор
Тағайындау/ тағайындаудан бас тарту шешімінің күні
Жәрдемақы мөлшері
Тағайындау күні
Тағайындау түрі
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау және төлеу қағидаларына
9-қосымша
Нысан
____________________________________________________
(төлем түрі)
тағайындауға азаматтардың өтінішін тіркеу
электрондық журналы
Мемлекеттік корпорацияның медициналық-әлеуметтік сараптама
бөлімшесінен келіп түскен электрондық өтінімдер
Өтінімнің келіп түскен күні
Өтінімнің келіп түскен уақыты
Өтінім №
Бөлімше
Қызмет коды
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Тегі
Аты
Әкесінің аты (бар бол ған жағ дайда)
Туған күні
Мәртебесі
Негіз (төлем түрі)
Қайтару себебі
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау және төлеу қағидаларына
10-қосымша
Нысан
_________________________________________________
(төлемнің түрі)
тағайындауға құжатты (құжаттарды) жете ресімдеу қажеттігі туралы
хабарлама
20__ жылғы "___" ___________
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_____________________________________________________________________
Өтініш берушінің туған күні ______ жылғы "___" ______________________
_____________________________________________________________________
себебі бойынша жете ресімдеу қажеттігі туралы.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Хабарлама жауапты адамның ЭЦҚ-сымен куәландырылды
_____________________________________________________________________
(жауапты адамның лауазымы және тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау және төлеу қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Код ___________________________
Облыс (қала) __________________
______________________ облысы (қаласы) бойынша
Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті департаментінің
20___ жылғы "___" ____________№ ________
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
(өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы
ШЕШІМІ
Істің № __________
Азамат (ша)__________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Жынысы: ________________ Туған күні: _____ жылғы "____" _____________
Өтініш берілген күн 20____ жылғы "___"_____________ № _______________
_____________________________________________________________________
(мүгедек баланың ата-анасының/асырап алушысының тегі, аты, әкесінің
аты (бар болған жағдайда)
I. "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы"

Война с Японией: с 9 августа 1945 года по 3 сентября 1945 года.
Боевые операции по ликвидации басмачества: с октября 1922 года по июнь 1931 года.
Боевые действия в районе озера Хасан: с 29 июля по 11 августа 1938 года.
Боевые действия на реке Халхин-Гол: с 11 мая по 16 сентября 1939 года.
Боевые действия при воссоединении СССР, Западной Украины и Западной Белоруссии: с 17 по 28 сентября 1939 года.
Боевые действия в Китае: с августа 1924 года по июль 1927 года; октябрь - ноябрь 1929 года; с июля 1937 года по сентябрь 1944 года; июль - сентябрь 1945 года; с марта 1946 года по апрель 1949 года; март - май 1950 года (для личного состава группы войск ПВО); с июня 1950 года по июль 1953 года (для личного состава воинских подразделений, принимавших участие в боевых действиях в Северной Корее с территории Китая).
Боевые действия в Венгрии: 1956 год.
Боевые действия на острове Даманский: март 1969 года.
Боевые действия в районе Жаланашколь: август 1969 года.
Приложение 6
к Правилам назначения и выплаты
специального государственного пособия
Перечень
медалей бывшего Союза ССР, отнесенных
к наградам за самоотверженный труд и безупречную воинскую
службу в тылу в годы Великой Отечественной войны
Медаль Ушакова "За отвагу"
Медаль Нахимова "За боевые заслуги"
"За трудовую доблесть"
"За трудовое отличие"
"За оборону Ленинграда"
"За оборону Москвы"
"За оборону Одессы"
"За оборону Севастополя"
"За оборону Сталинграда"
"За оборону Киева"
"За оборону Кавказа"
"За оборону Советского Заполярья"
"За победу над Германией в Великой Отечественной войне"
"За победу над Японией"
"За доблестный труд в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов".
Приложение 7
к Правилам назначения и выплаты
специального государственного пособия
Форма
Расписка
об отказе в приеме заявления
______________________________________________
(указать вид )
от " ___ " _________ 20____ года
Гражданин (ка)
__________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
Дата рождения "____" ________________ ____ года
Дата обращения "__________" ___________________________ 20____ года
По информационной системе Государственной корпорации факт назначения, выплаты или подачи заявления подтвержден
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность ответственного лица)
Приложение 8
к Правилам назначения и выплаты
специального государственного пособия
Форма
Электронный журнал
регистрации заявлений граждан о назначении (перерасчете)
в отделении Государственной корпорации
____________________________________________________
(вид выплаты)
№ заявления
Дата регистрации
Дата обращения
Код отделения
№ дела
Индивидуальный идентификационный номер заявителя
Фамилия имя отчество (при его наличии) заявителя
Дата рождения
Вид выплаты
Инспектор
Дата решения/отказа в назначении
Размер пособия
Дата назначения
Вид назначения
Приложение 9
к Правилам назначения и выплаты
специального государственного пособия
Форма
Электронный журнал
регистрации заявлений граждан на назначение
____________________________________________________
(вид выплаты)
Электронные заявки, поступившие через Государственной корпорации, подразделение медико-социальной экспертизы
Дата поступления заявки
Время поступления заявки
№ Заявки
Отделение
Код Услуги
Индивидуальный идентификационный номер
Фамилия
Имя
Отчество (при его наличии)
Дата рождения
Статус
Основание (вид выплаты)
Причина отказа
Приложение 10
к Правилам назначения и выплаты
специального государственного пособия
Форма
Уведомление
о необходимости дооформления документа (документов)
на назначение
__________________________________________________________________
(вид выплаты)
от "_____" ________ 20____ года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя
__________________________________________________________________
Дата рождения заявителя "________" ____________ __________ года
о необходимости дооформления по причине____________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(должность и фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица)
Приложение 11
к Правилам назначения и выплаты
специального государственного пособия
Форма
Код ___________
Область (город) ____________
РЕШЕНИЕ
№ _______ от "___" ______ 20__ год
Департамента Комитета труда, социальной защиты и миграции
по _______________________ области (городу)
№ дела _______
О назначении (изменении, возобновлении, отказе в назначении)
специального государственного пособия
Гражданин (ка) _____________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Пол _____ Дата рождения "__" __________ __ года
Дата обращения "___" __________ 20__ года № ______
__________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) родителя/опекуна ребенка-инвалида)

Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 5 сәуірдегі Заңының 7-бабының
___ тармақшасына сәйкес арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындалсын.
Айлық жәрдемақы мөлшері 20___ жылғы "____" ____ бастап 20___ жылғы
"__" ___ қоса алғандағы мерзімге ______________ теңге сомасында _____
(сомасы жазумен)
II. Тағайындаудан бас тартылсын: ____________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(негіз)
Департамент басшысы _____________________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы)
Басқарма (бөлім) басшысы ________________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы)
Маман ___________________________________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы)
Шешім жобасын дайындағандар:
Мемлекеттік корпорация облыстық филиалының директоры
_________________________________________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы)
Мемлекеттік корпорация облыстық филиалының маманы
_________________________________________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы)
Мемлекеттік корпорация
бөлімшесінің басшысы ____________________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы)
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің маманы
_________________________________________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы)
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау және төлеу қағидаларына
12-қосымша
Нысан
____________________________________________
(төлемнің түрі)
тағайындаудан бас тарту туралы № ________ хабарлама
20__ жылғы "___" ___________
Азамат (ша)__________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған күні ____ жылғы "___" ____________
Тағайындаудан бас тарту туралы 20__ жылғы "___"______ № _______ шешім
_____________________________________________________________________
негіздеме (себебін көрсету)
тағайындаудан бас тартылды
Хабарлама жауапты адамның ЭЦҚ-сымен куәландырылды
_____________________________________________________________________
(жауапты адамның лауазымы және тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау және төлеу қағидаларына
13-қосымша
Нысан
____________________________________________ тағайындау
(төлемнің түрі)
туралы № ________ хабарлама
20__ жылғы "___" ____________
Азамат (ша)__________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған күні ____ жылғы "___" ____________
Тағайындау туралы 20__ жылғы "___"______ № _______ шешім
Тағайындалған сома: 20__ жылғы "___" ____________ бастап
_______________________________________________________________ теңге
(сомасы жазбаша)
Хабарлама жауапты адамның ЭЦҚ-сымен куәландырылды
_____________________________________________________________________
(жауапты адамның лауазымы және тегі, аты,әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау және төлеу қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Хабарламалар журналы
___________________________________
(төлемнің түрі)
Мемлекеттік корпорацияның ____________ бөлімшесі бойынша
Р/с
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Туған күні
Істің №
Төлемнің түрі
Хабарламаны табыстау күні
Маман
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау және төлеу қағидаларына
15-қосымша
Нысан
Sms-хабарлар журналы
_________________________
(төлемнің түрі)
Мемлекеттік корпорацияның ____________ бөлімшесі бойынша
Р/с №
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған күні
Істің №
Төлемнің түрі
sms-хабар жіберу күні
Телефон нөмірі
Маман
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау және төлеу қағидаларына
16-қосымша
Нысан
Код ___________________________
Облыс (қала) __________________
______________________ облысы (қаласы) бойынша
Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті департаментінің
20___ жылғы "___" № ________
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы көлемін өзгерту туралы
ШЕШІМІ
Істің № ___________
Азамат (ша) _________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Жынысы: ________________ туған күні: _____ жылғы "____" _____________
________ санаты бойынша жәрдемақы көлемі 20 __ жылғы "__"______дейін
_____________________________________________________________________
(сомасы жазбаша)
Айлық есептік көрсеткіштің өзгеруіне байланысты арнаулы мемлекеттік
жәрдемақының жаңа көлемі бекітілсін:
_____________________________________________________________________
(нормативті құқықтық актінің нөмірі және күні, атауы)
20__жылғы "__" ________ жәрдемақы көлемі
_____________________________________________________________________
(сомасы жазбаша)
Департамент басшысы _________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басқарма (бөлім) басшысы ____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Маман _______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Шешім жобасын дайындағандар:
Мемлекеттік корпорация облыстық филиалының директоры
____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мемлекеттік корпорация облыстық филиалының маманы
____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің басшысы
____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің маманы
____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау және төлеу қағидаларына
17-қосымша
Нысан
Код ______________________
Облыс (қала) _____________
______________________ облысы (қаласы) бойынша
Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті департаментінің
20___ жылғы "___" № ________
Шешім мерзімінің ұзартылуы және (немесе) арнаулы
мемлекеттік жәрдемақы көлемінің өзгеруі, қамқоршының немесе
алушының ауысуы туралы
ШЕШІМІ
Істің № ___________
Азамат (ша) _________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Жынысы: ________________ Туған күні: _____ жыл "____" _______________
Өтініш күні _____ жыл "____" __________ № _______
_____________________________________________________________________
(ата-анасының/мүгедек бала қамқоршысының тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
________________________________ арнаулы мемлекеттік жәрдемақы санаты
I. 20 ___ ________ № ___ арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
туралы шешімінің қолдану мерзімін ұзарту:
Жәрдемақы 20 __ жылғы _______ бастап, 20 __жылғы ________ дейін
__________сомасында __________ теңге көлемінде бекітілсін
II. Тағайындаудан бас тартылсын _____________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(негіздеме)
Департамент басшысы _________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басқарма (бөлім) басшысы ____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Маман _______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Шешім жобасын дайындағандар:
Мемлекеттік корпорация облыстық филиалының директоры
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мемлекеттік корпорация
облыстық филиалының маманы __________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мемлекеттік корпорация
бөлімшесінің басшысы ________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мемлекеттік корпорация
бөлімшесінің маманы _________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау және төлеу қағидаларына
18-қосымша
Нысан
Код ______________________
Облыс (қала) _____________
______________________ облысы (қаласы) бойынша
Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті департаментінің
20___ жылғы "___" № ________
_______________________________________________________________
(төлем түрін көрсету)
төлемді тоқтата тұру туралы
ШЕШІМІ
Істің № ___________
Азамат (ша) _________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Жынысы: _______________ Туған күні: _____ жылғы "____" ______________
_____ жылғы "____" __________ бастап төлемді тоқтата тұрсын
Негіз _______________________________________________________________
(себебі көрсетілсін)
Департамент басшысы _________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басқарма (бөлім) басшысы ____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Маман _______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Шешім жобасын дайындағандар:
Мемлекеттік корпорация облыстық филиалының директоры
____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мемлекеттік корпорация облыстық филиалының маманы
____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің басшысы
____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің маманы
____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау және төлеу қағидаларына
19-қосымша
Нысан
Код ______________________
Облыс (қала) _____________
______________________ облысы (қаласы) бойынша
Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті департаментінің
20___ жылғы "___" № ________
________________________________________________________________
(төлем түрін көрсету)
төлемді тоқтату туралы
ШЕШІМІ
Істің № ___________
Азамат (ша) _________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Жынысы: ________________ туған күні: _____ жылғы "____" _____________
_____ жылғы "____" __________ бастап төлем тоқтатылсын
Негіз _______________________________________________________________
(себебін көрсету)
Департамент басшысы _________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басқарма (бөлім) басшысы ____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Маман _______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Шешім жобасын дайындағандар:
Мемлекеттік корпорация облыстық филиалының директоры
____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мемлекеттік корпорация облыстық филиалының маманы
____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің басшысы
____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің маманы
____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау және төлеу қағидаларына
20-қосымша
Нысан
Арнайы комиссияның қарауына жіберілетін құжаттардың тізімі
Р/с №
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған жылы
Тұрғылықты жері
Істегі парақ саны
М.О. Берді:
Мемлекеттік корпорация
бөлімшесінің басшысы _____________________________________ __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы)
Күні 20___ жылғы "___" ___________ Қолы _______________
Қабылдап алды:
Арнайы комиссия хатшысы: ____________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Күні 20___ жылғы "____" __________ Қолы _______________
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау және төлеу қағидаларына
21-қосымша
Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесінен қарауға келіп түскен құжаттарды тіркеу
ЖУРНАЛЫ
Р/с
Құжаттар келіп түскен күн
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мекенжайы, телефоны
Келіп түскен құжаттар саны
Құжаттарды қарау жөніндегі арнайы комиссия жасаған әрекеттер
Арнайы комиссияның шешімі
Құжаттарды қарау мерзімін ұзарту, себептері
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау және төлеу қағидаларына
22-қосымша
Нысан
Куәгерлерге сұрақ қою хаттамасы
№ ________________ Күні __________
___________________________________________________ арнайы комиссиясы

I. Назначить специальное государственное пособие в соответствии с подпунктом ______ статьи 7 Закона Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан" по категории ____________________________________________
Размер месячного пособия _________ _____________________ тенге
(сумма прописью)
с "___" ___________ 20__ года по "____" ____________ 20__ год
II. Отказать в назначении:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(основание)
Руководитель департамента __________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель управления (отдела) ____________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист __________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Проект решения подготовлен:
Директор областного филиала Государственной корпорации
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист областного филиала Государственной корпорации
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Начальник отделения Государственной корпорации
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист отделения Государственной корпорации
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 12
к Правилам назначения и выплаты
специального государственного пособия
Форма
Уведомление № __________ об отказе в назначении
_________________________________________________________
(вид выплаты)
от "___" ________ 20 __ года
Гражданин (ка)_____________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения "____" ___________________________ ____ года
Решение об отказе в назначении № ___ от "__" ______ 20__ года
Отказано в назначении _____________________________________________
основание (указать причины)
Уведомление удостоверено ЭЦП ответственного лица
___________________________________________________________________
(Должность и фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица)
Приложение 13
к Правилам назначения и выплаты
специального государственного пособия
Форма
Уведомление № __________ о назначении
_________________________________________________________
(вид выплаты)
от "___" ________ 20 __ года
Гражданин (ка)_____________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения "____" ___________________________ ____ года
Решение о назначении № ___ от "__" ______ 20__ года
Назначенная сумма: ___________________________________________ тенге
(сумма прописью)
с "_____" ________20____ года
Уведомление удостоверено ЭЦП ответственного лица
____________________________________________________________________
(Должность и фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица)
Приложение 14
к Правилам назначения и выплаты
специального государственного пособия
Форма
Журнал уведомлений
___________________________________
(вид выплаты)
по _________________ отделению Государственной корпорации
№ п/п
Индивидуальный идентификационный номер
Фамилия имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
№ дела
Вид выплаты
Дата вручения уведомления
Специалист
Приложение 15
к Правилам назначения и выплаты
специального государственного пособия
Форма
Электронный журнал sms-оповещений
_________________________
(вид выплаты)
по _________________ отделению Государственной корпорации
№ п/п
Индивидуальный идентификационный номер
Фамилия имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
№ дела
Вид выплаты
Дата передачи sms-оповещения
телефона
Специалист
Приложение 16
к Правилам назначения и выплаты
специального государственного пособия
Форма
Код ______________________
Область __________________
Решение № ____ от "_____" _______ 20____ года
Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции
по ________________________ области
№ дела __________
Об изменении размера специального государственного пособия
Гражданин(ка) ______________________________________________________
Пол _________ Дата рождения "__" ___________19____ года
Размер пособия по категории _________________ до "__" _____ 20__ года
____________________________________________________________ тенге
(сумма прописью)
Установить новый размер специального государственного пособия в связи с изменением месячного расчетного показателя:
____________________________________________________________________
(наименование, номер и дата нормативного правового акта)
Размер пособия с "__" ____ 20__ года
____________________________________________________________ тенге
(сумма прописью)
Руководитель департамента __________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель управления (отдела) ___________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист _________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Проект решения подготовлен:
Директор областного филиала Государственной корпорации
____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист областного филиала Государственной корпорации
____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Начальник отделения Государственной корпорации
____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист отделения Государственной корпорации
____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 17
к Правилам назначения и выплаты
специального государственного пособия
Форма
Код ______
Область (город) _________
РЕШЕНИЕ
№ ________ от "__" ________ 20__ года
Департамента Комитета труда, социальной защиты и миграции
по __________________________ области (городу)
№ дела _______
О продлении срока действия решения и (или) изменения размера специального государственного пособия, смены опекуна или получателя
Гражданин (ка) ______________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Пол ______ Дата рождения "___" ____________ ___ год
Дата обращения "__" ______ 20___ год № _____
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) родителя/опекуна
ребенка-инвалида)
Категория специального государственного пособия _____________________
I. Продлить срок действия решения № __ от ______ 20__ года о назначении специального государственного пособия:
с ________ 20__ года по _______ 20__ год
размер пособия установить в сумме _________ тенге _____________
(прописью)
II. Отказать в назначении:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(основание)
Руководитель департамента __________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель управления (отдела) ___________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист _________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Проект решения подготовлен:
Директор областного филиала Государственной корпорации
____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист областного филиала Государственной корпорации
____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Начальник отделения Государственной корпорации
____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист отделения Государственной корпорации
____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 18
к Правилам назначения и выплаты
специального государственного пособия
Форма
Код _____________
Область _________
Решение № ____ от "_____" _______ 20____ года
Департамента Комитета труда, социальной защиты и миграции
по ________________________ области
№ дела ______________
О приостановлении выплаты
____________________________________________________________________
(указать вид)
Гражданин(ка) ______________________________________________________
Пол ___ Дата рождения "______" ________ 19____ года
Приостановить выплату с "_____" __________ 20___ года
Основание __________________________________________________________
(указать причину)
Руководитель департамента __________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель управления (отдела) ___________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист _________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Проект решения подготовлен:
Директор областного филиала Государственной корпорации
____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист областного филиала Государственной корпорации
____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Начальник отделения Государственной корпорации
____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист отделения Государственной корпорации
____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 19
к Правилам назначения и выплаты
специального государственного пособия
Форма
Код _____________
Область _________
Решение № ____ от "_____" _______ 20 ____ года
Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции
по ________________________ области
№ дела ______________
О прекращении выплаты
___________________________________________________________________
(указать вид)
Гр. _______________________________________________________________
Пол ___ Дата рождения "_____" ________ 19__ года
Прекратить выплату с "__" __________ 20___ года
Основание __________________________________________________________
(указать причину)
Руководитель департамента __________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель управления (отдела) ___________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист _________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Проект решения подготовлен:
Директор областного филиала Государственной корпорации
____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист областного филиала Государственной корпорации
____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Начальник отделения Государственной корпорации
____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист отделения Государственной корпорации
____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 20
к Правилам назначения и выплаты
специального государственного пособия
Форма
Список
документов, направляемых на
рассмотрение специальной комиссии
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя
Год рождения
Место жительства
Количество листов в деле
М.П. Передал:
Начальник ___________ отделения Государственной корпорации
__________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата "__" ___________ 20___ года подпись _______________
Принял:
Секретарь специальной комиссии:
_________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата "___" _____________ 20___ года подпись _______________
Приложение 21
к Правилам назначения и выплаты
специального государственного пособия
ЖУРНАЛ
регистрации документов, поступивших на рассмотрение из
отделения Государственной корпорации
№ п/п
Дата поступления документов
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя
Домашний адрес, телефон
Количество поступивших документов
Действия, предпринятые специальной комиссией по рассмотрению документов
Решение специальной комиссии
Продление сроков рассмотрения документов, причины
Приложение 22
к Правилам назначения и выплаты
специального государственного пособия
Форма
Протокол опроса свидетелей
№ ________ Дата _______
Специальная комиссия ________________________________________________

1. Өтініш берушінің хабары
_____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), мекенжайы, туған
күні, жеке куәлігінің нөмірі)
Мен, өтініш беруші, куәгерлерге сұрақ қоюыңызды өтінемін:
_____________________________________________________________________
(Куәгерлердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда),
тұрғылықты мекенжайы)
________________________________________________________ хабарлаймын.
2. Куәгерге сұрақ қою: ______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда),
мекенжайы, туған күні, жеке куәлігінің нөмірі)
Өтініш берушімен бірге жұмыс істегенін растау үшін берілген құжаттар
_____________________________________________________________________
Мен, куәгер _____________________________________________ көрсетемін.
Өтініш берушінің қолы ____________________
Арнайы комиссияның төрағасы ______________
Арнайы комиссияның мүшелері ______________
Мөрдің орны
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау және төлеу қағидаларына
23-қосымша
Нысан
Күні _____________, № ______________ хаттамаға
___________________________ арнайы комиссиясының шешімі
Шешім:
Азамат (ша)__________________________________________________________
______________ (күні) бастап _____________ (күні) дейін жұмыс өтілі
белгіленді деп есептелсін ___________________ жыл есепке алынсын
Арнайы комиссияның төрағасы
Арнайы комиссияның мүшелері
Мөрдің орны

1. Сообщение заявителя:
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес, дата рождения,
номер удостоверения личности)
Я, заявитель, прошу опросить свидетелей:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес проживания) свидетелей
Сообщаю:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
2. Опрос свидетеля:
___________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес, дата рождения,
номер удостоверения личности)
Документы, представленные для подтверждения совместной работы с заявителем
___________________________________________________________________
Я свидетель, показываю, что:
___________________________________________________________________
Подпись заявителя ________________
Председатель специальной комиссии _______________
Члены комиссии ________________
Место печати
Приложение 23
к Правилам назначения и выплаты
специального государственного пособия
Форма
Решение специальной комиссии ___________________________________
к протоколу № _____, дата __________
Решение:
Гражданин (ка) _____________________________________________________
Считать установленным стаж с (дата) _____ по (дата) ________________
Принять к зачету ________ лет
Председатель специальной комиссии
Члены специальной комиссии
Место печати