"Астана қаласының аумағында құрылыс салу қағидалары туралы" Астана қаласы мәслихатының 2011 жылғы 3 наурыздағы № 432/58-ІV шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 328/47-V шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2015 жылы 8 сәуірде № 896 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы маслихатының 2016 жылғы 9 қарашадағы № 69/11-VI шешімімен
Ескерту. Шешімнің күші жойылды - Астана қаласы маслихатының 09.11.2016 № 69/11-VI (алғашқы ресми жариялаған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Астана қаласы әкімдігінің ұсынысын қарап, "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңының 22-бабы 1-тармағының 2) тармақшасын және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасын басшылыққа ала отырып, Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Астана қаласының аумағында құрылыс салу қағидалары туралы" Астана қаласы мәслихатының 2011 жылғы 3 наурыздағы № 432/58-ІV шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 15 сәуірде № 671 болып тіркелген, 2011 жылғы 21 сәуірде "Астана ақшамы" газетінің 45-ші нөмірінде және "Вечерняя Астана" газетінің 47-ші нөмірінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Астана қаласының аумағында құрылыс салу қағидаларында (бұдан әрі - Қағида):
4-тарауда:
13-тармақ мынадай мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:
"13) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің "Астана қаласының жылжымайтын мүлік орталығы" республикалық мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны (бұдан әрі - Жылжымайтын мүлік орталығы) берген жылжымайтын мүлік объектісінің бар екендігі және оны бұзу туралы жазбаша қорытынды негізінде жылжымайтын мүлік объектісін бұзу актісін беру.";
5-тарауда:
67-тармактағы "немсесе" деген сөз "немесе" деген сөзбен ауырыстылсын;
мынадай мазмұндағы 16-тараумен толықтырылсын:
"16-тарау. Объектіні бұзу актісін беру тәртібі
193-1. Жылжымайтын мүлік объектісін бұзу жағдайында сәулет және қала құрылысы органы жылжымайтын мүлік объектісін бұзу актісін береді.
193-2. Жылжымайтын мүлік объектісін бұзу актісін алу үшін өтініш беруші сәулет және қала құрылысы органына мынадай құжаттарды тапсырады:
1) белгіленген үлгідегі бұзу актісін беру туралы өтініш;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Астаны от 3 марта 2011 года № 432/58-IV "О Правилах застройки территории города Астаны"
Решение маслихата города Астаны от 24 февраля 2015 года № 328/47-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 8 апреля 2015 года № 896. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 9 ноября 2016 года № 69/11-VI
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 09.11.2016 № 69/11-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Рассмотрев предложение акимата города Астаны, руководствуясь подпунктом 2) пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан» и подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны от 3 марта 2011 года № 432/58-IV «О Правилах застройки территории города Астаны» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 15 апреля 2011 года за № 671, опубликовано 21 апреля 2011 года в газетах «Астана ақшамы» № 45 и «Вечерняя Астана» № 47) следующие изменения и дополнения:
в Правилах застройки территории города Астаны (далее – Правила):
в главе 4:
пункт 13 дополнить подпунктом 13) следующего содержания:
«13) выдача акта сноса объекта недвижимости на основании письменного заключения о наличии и сносе объекта недвижимости, выданного Республиканским государственным коммунальным предприятием «Центр по недвижимости города Астаны» Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Центр по недвижимости).»;
в главе 5:
в пункте 67 текста на государственном языке слово «немсесе» заменить словом «немесе»;
дополнить главой 16 следующего содержания:
«Глава 16. Порядок выдачи акта сноса объекта
193-1. В случае сноса объекта недвижимости орган архитектуры и градостроительства выдает акта сноса объекта недвижимости.
193-2. Для получения акта сноса объекта недвижимости заявитель представляет в орган архитектуры и градостроительства следующие документы:
1) заявление о выдаче акта сноса установленного образца;

2) өтініш берушінің жеке куәлігінің көшірмесі;
3) Жылжымайтын мүлік орталығы берген жылжымайтын мүлік объектісін бұзу туралы қорытынды;
4) жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін құжаттың көшірмесі;
5) жылжымайтын мүлік объектісі техникалық паспортының көшірмесі;
6) жер учаскесіне құқық белгілейтін құжаттың көшірмесі.";
Қағидаға 567-қосымшалар осы шешімнің 123-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы                       Т. Оразақов
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы                       С. Есілов
КЕЛІСІЛДІ:
"Астана қаласының Сәулет
және қала құрылысы басқармасы"
ММ басшысы (СҚҚБ)                          В. Силецкий
24.02.2015 ж.
"Астана қаласының
Құрылыс басқармасы"
ММ басшысы (ҚБ)                            В. Лютов
24.02.2015 ж.
Астана қаласы мәслихат
шешіміне 1-қосымша
2015 жылғы 24 ақпандағы
№ 328/47-V
Астана қаласы мәслихат
шешіміне 5-қосымша
2011 жылғы 3 наурыздағы
№ 432/58-IV
Астана қаласы мәслихат
шешіміне 2-қосымша
2015 жылғы 24 ақпандағы
№ 328/47-V
Астана қаласы мәслихат
шешіміне 6-қосымша
2011 жылғы 3 наурыздағы
№ 432/58-IV
Астана қаласы мәслихат
шешіміне 3-қосымша
2015 жылғы 24 ақпандағы
№ 328/47-V
Астана қаласы мәслихат
шешіміне 7-қосымша
2011 жылғы 3 наурыздағы
№ 432/58-IV

2) копию удостоверения личности заявителя;
3) заключение о сносе объекта недвижимости, выданное Центром по недвижимости;
4) копию правоустанавливающего документа на объект недвижимости;
5) копию технического паспорта на объект недвижимости;
6) копию правоустанавливающего документа на земельный участок.»;
приложения 567 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 123 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны                    Т. Уразаков
Секретарь маслихата
города Астаны                              С. Есилов
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель
ГУ «Управление архитектуры и
градостроительства города Астаны» (УА и Г) В. Силецкий
Руководитель
ГУ «Управление строительства
города Астаны» (УС)                        В. Лютов
Приложение 1
к решению маслихата
города Астаны
от 24 февраля 2015 года
№ 328/47-V
Приложение 5
к решению маслихата
города Астаны
от 3 марта 2011 года
№ 432/58-IV
Приложение 2
к решению маслихата
города Астаны
от 24 февраля 2015 года
№ 328/47-V
Приложение 6
к решению маслихата
города Астаны
от 3 марта 2011 года
№ 432/58-IV
Приложение 3
к решению маслихата
города Астаны
от 24 февраля 2015 года
№ 328/47-V
Приложение 7
к решению маслихата
города Астаны
от 3 марта 2011 года
№ 432/58-IV