"110 кВ және одан төмен, 220 кВ және одан жоғары объектілер үшін қайталанатын (шунтталатын) электр беру желілері мен қосалқы станцияларды салудың техникалық орындылығы туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 115-2299 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2016 жылы 19 қаңтарда № 994 болып тіркелді. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 15 маусымдағы № 1-1792 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 15.06.2022 № 1-1792 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі заңдарына, Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің "Электроэнергетикасы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 281 бұйрығына сәйкес, мемлекеттік қызметтерді ұсыну сапасын арттыру мақсатында, Астана қаласы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ұсынылып отырған "110 кВ және одан төмен, 220 кВ және одан жоғары объектілер үшін қайталанатын (шунтталатын) электр беру желілері мен қосалқы станцияларды салудың техникалық орындылығы туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Астана қаласының Энергетика басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы осы қаулыны кейіннен ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған интернет-ресурста және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында жариялаумен әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді жүргізсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Қ.Қ. Айтмұхаметовке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі
Ә. Жақсыбеков
Астана қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 115-229 қаулысымен бекітілді
"110 кВ және одан төмен, 220 кВ және одан жоғары объектілер
үшін қайталанатын (шунтталатын) электр беру желілері мен
қосалқы станцияларды салудың техникалық орындылығы туралы
қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "110 кВ және одан төмен, 220 кВ және одан жоғары объектілер үшін қайталанатын (шунтталатын) электр беру желілері мен қосалқы станцияларды салудың техникалық орындылығы туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің "Электроэнергетикасы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 281 бұйрығымен бекітілген "110 кВ және одан төмен, 220 кВ және одан жоғары объектілер үшін қайталанатын (шунтталатын) электр беру желілері мен қосалқы станцияларды салудың техникалық орындылығы туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі - Стандарт), Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы - "Астана қаласының Энергетика басқармасы" (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.

Об утверждении Регламента государственной услуги "Выдача заключения о технической целесообразности строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций для объектов 110 кВ и ниже, 220 кВ и выше"
Постановление акимата города Астаны от 11 декабря 2015 года № 115-2299. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 19 января 2016 года № 994. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 15 июня 2022 года № 1-1792.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 15.06.2022 № 1-1792 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 281 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области электроэнергетики", в целях повышения качества предоставления государственных услуг, акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент государственной услуги "Выдача заключения о технической целесообразности строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций для объектов 110 кВ и ниже, 220 кВ и выше".
2. Руководителю Государственного учреждения "Управление энергетики города Астаны" произвести государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан и на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Айтмухаметова К.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны
А. Джаксыбеков
Приложение
к постановлению акимата
города Астаны
от 11 декабря 2015 года
№ 115-2299
Регламент государственной услуги
"Выдача заключения о технической целесообразности строительства
дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций
для объектов 110 кВ и ниже, 220 кВ и выше"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключения о технической целесообразности строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций для объектов 110 кВ и ниже, 220 кВ и выше" (далее – государственная услуга), оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением "Управление энергетики города Астаны" (далее – услугодатель), в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача заключения о технической целесообразности строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций для объектов 110 кВ и ниже, 220 кВ и выше", утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 281 (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя, веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі 110 кВ және одан төмен, 220 кВ және одан жоғары объектілер үшін қайталанатын (шунтталатын) электр беру желілері мен қосалқы станцияларды салудың техникалық орындылығы туралы қорытынды беру болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақысыз көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат түрінде жолданады.
Мемлекеттік қызметтің қорытындысын көрсету нысаны: электрондық (қағаз түрінде).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-әрекет тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастау үшін Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес өтінім негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісіне кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі - 30 (отыз) күнтізбелік күн:
1) мемлекеттік қызметті алуға тікелей көрсетілетін қызметті алушыдан немесе портал арқылы келіп түскен өтінішті көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкерімен тіркеу - 15 (он бес) минут ішінде;
2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкерімен көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттардың толықтығын Стандарттың 9-тармағына сәйкес тексеру, ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда - өтінімді одан әрі қарастырудан бас тарту - 3 (үш) күнтізбелік күн ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы келіп түскен құжаттармен танысады және орындауға көрсетілетін қызметті берушінің маманына жібереді - 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің маманы келіп түскен құжаттарды қарастырып, мемлекеттік қызметтің қорытындыларын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды - 25 (жиырма бес) күнтізбелік күн ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметтің қорытындысына қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды - 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері келіп түскен құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметтің қорытындысын береді. Көрсетілетін қызметті алушыны күтудің мүмкін етілетін ең ұзақ уақыты - 15 (он бес) минуттан аспайды.

2. Форма оказания оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача заключения о технической целесообразности строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций для объектов 110 кВ и ниже, 220 кВ и выше, предусмотренным пунктом 6 Стандарта.
Государственная услуга оказывается бесплатно: физическим и юридическим лицам.
При обращении услугополучателя через портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя. В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носители результат оказания государственной услуги оформленной в электронной форме распечатывается.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление согласно приложению 2 к Стандарту.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
Государственная услуга "Выдача заключения о технической целесообразности строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций для объектов 110 кВ и ниже, 220 кВ и выше" - 30 (тридцать) календарных дней:
1) регистрация запроса на получение государственной услуги, поступившего напрямую от услугополучателя, либо через портал "электронного правительства" сотрудником канцелярии услугодателя – в течении 15 (пяти) минут.
2) проверка сотрудником канцелярии услугодателя полноты представленных услугополучателем документов согласно пункту 9 Стандарта, в случаи неполноты представленных документов – отказ в дальнейшем рассмотрении запроса – в течении 3 (трех) календарных дней;
3) руководитель услугодателя либо его заместитель ставит резолюцию на поступившие документамы и отправляет специалисту на исполнение – в течение 1 (одного) календарного дня;
4) специалист услугодателя рассматривает поступившие документы, готовит результат государственной услуги и направляет на подпись руководителю – в течение 25 (двадцати пяти) календарных дней;
5) руководитель услугодателя подписывает результат государственной услуги и направляет в канцелярию – в течение 1 (одного) календарного дня;
6) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и выдает услугополучателю результат государственной услуги нарочно. Максимально допустимое время ожидания услугополучателя - не более чем 15 (пятнадцать) минут.

3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің маманы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
7. Әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсетумен көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігі сипаттамасының блок-сызбасы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінде басқа да
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібі мен рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін сипаттау:
портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастау үшін Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес порталға жолданған өтініш негіз болып табылады;
жүйе автоматты түрде өтініш беруші бойынша деректерді тексереді (жеке сәйкестендіру нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі) және "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі - "Е-лицензиялау" МДҚ) арқылы қарастыруға көрсетілетін қызметті берушіге жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді, құжаттардың толықтығын тексереді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді, ол өтінішке жұмыс үшін бұрыштама қояды және көрсетілетін қызметті берушінің маманына жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің маманы келіп түскен құжаттарды қарастырып, мемлекеттік қызметтің қорытындыларын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның міндетін атқарушы қорытындыны бекітеді немесе ЭЦҚ арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет туралы дәлелді жауапқа қол қояды.
Жүйе автоматты түрде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін жолдайды.
Портал арқылы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігі сипаттамасының блок-сызбасы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-үдерісінің анықтамалығы Регламентке 3-қосымшада ұсынылған.
"110 кВ және одан төмен, 220 кВ және
одан жоғары объектілер үшін қайталанатын
(шунтталатын) электр беру желілері мен
қосалқы станцияларды салудың техникалық
орындылығы туралы қорытынды беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасында
рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігі сипаттамасының блок-сызбасы
"110 кВ және одан төмен, 220 кВ және
одан жоғары объектілер үшін қайталанатын
(шунтталатын) электр беру желілері мен
қосалқы станцияларды салудың техникалық
орындылығы туралы қорытынды беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету рәсімдер
(іс-қимылдар реттілігі) сипаттамасының блок-сызбасы
"110 кВ және одан төмен, 220 кВ және
одан жоғары объектілер үшін қайталанатын
(шунтталатын) электр беру желілері мен
қосалқы станцияларды салудың техникалық
орындылығы туралы қорытынды беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
1-кесте. Көрсетілетін қызметті берушімен мемлекеттік қызметті
көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
2-кесте. Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет
бизнес-үдерістерінің анықтамалығы

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
7. Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) в процессе оказания государственной услуги приведено в приложении 1 к Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги через портал является заявление согласно приложению 2 к Стандарту, направленное на портал;
система автоматически проверяет данные по заявителю (индивидуальный идентификационный номер, бизнес-идентификационный номер) и отправляется услугодателю на рассмотрение через государственную базу данных "е-лицензирование" (далее – ГБД "е-лицензирование");
сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует заявление, проверяет полноту представленных документов и передает их руководителю услугодателя, который налагает резолюцию и передает ответственному исполнителю услугодателя для работы;
ответственный исполнитель услугодателя рассматривает поступившие документы, готовит результат государственной услуги и направляет на подпись руководителю;
руководитель услугодателя либо лицо его заменяющее, утверждает заключение либо подписывает мотивированный письменный ответ об отказе в оказании государственной услуги заверенной электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП).
Система автоматически отправляет результат оказания государственной услуги в "личный кабинет" услугополучателя.
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) через портал приведена в приложении 2 к Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 3 к Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача заключения о техничсекой
целесообразности строительства
дублирующих (шутирующих) линий
электропередачи и подстанций
для объектов 110 кВ и ниже,
220 кВ и выше"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя при оказании государственной услуги
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача заключения о техничсекой
целесообразности строительства
дублирующих (шутирующих) линий
электропередачи и подстанций
для объектов 110 кВ и ниже,
220 кВ и выше"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) через веб-портал "электронного правительства"
Приложение 3
Таблица 1. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги услугодателем
Таблица 2. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги через веб-портал "электронного правительства"