Көкшетау қалалық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № С-32/2 "2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 6 наурыздағы № С-35/3 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 20 наурызда № 4702 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Көкшетау қалалық мәслихатының «2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы» 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № С-32/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4567 тіркелген, 2015 жылғы 15 қаңтарда «Көкшетау» және «Степной Маяк» газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. 2015–2017 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 23 844 462,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 292 905 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 72 361 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 735 450 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7 743 746,6 мың теңге;
2) шығындар – 23 395 737,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 12 120,2 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 18 433,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 313 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялары бойынша сальдо – 148 617 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алу – 148 617 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – 287 987,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – -287 987,6 мың теңге.»;
6 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«6. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджетінің қаражаты есебінен білім беру саласына 247 176 мың теңге сомасында нысаналы трансферттері қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
1) ағымдағы нысаналы трансферттер 52 676 мың теңге сомасында, соның ішінде:
10 100 мың теңге – Көкшетау қаласының № 11 орта мектебіне терезелер сатып алу және орнатуына;
5 000 мың теңге – Көкшетау қаласы № 11 орта мектебіне химия кабинетін сатып алуына;
5 000 мың теңге – Көкшетау қаласы № 11 орта мектебіне интерактивтік тақта сатып алуына;

О внесении изменений в решение Кокшетауского городского маслихата от 24 декабря 2014 года № С-32/2 "О городском бюджете на 2015-2017 годы"
Решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 6 марта 2015 года № С-35/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 20 марта 2015 года № 4702
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Кокшетауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кокшетауского городского маслихата «О городском бюджете на 2015-2017 годы» от 24 декабря 2014 года № С-32/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4567, опубликовано 15 января 2015 года в газетах «Көкшетау» и «Степной маяк») следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить городской бюджет на 2015–2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 23 844 462,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 292 905 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 72 361 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 735 450 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 743 746,6 тысяч тенге;
2) затраты – 23 395 737,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12 120,2 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 18 433,2 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 313 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 148 617 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 148 617 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 287 987,6 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -287 987,6 тысяч тенге.»;
пункт 6 изложить в новой редакции:
«6. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств областного бюджета на образование в сумме 247 176 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 52 676 тысяч тенге, в том числе:
10 100 тысяч тенге – на приобретение и установку окон в средней школе № 11 города Кокшетау;
5 000 тысяч тенге – на приобретение кабинета химии для средней школы № 11 города Кокшетау;
5 000 тысяч тенге – на приобретение интерактивных досок для средней школы № 11 города Кокшетау;

10 462 мың теңге – балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеуге және халыққа психологиялық-медикалық-педагогикалық көмек көрсетуіне;
6 299 мың теңге – патронатты тәрбиешілерге берілген бала (балалардың) асырауына;
14 815 мың теңге – автоматтандырылған бақылау жүйесін енгізу және әр-түрлі процесстерді басқаруына;
1 000 мың теңге – негізгі орташа және жалпы орташа білім беру мемлекеттік мекемелерді электрондық кітаптармен жабдықтау;
2) дамытуға нысаналы трансферттер 194 500 мың теңге сомасында, соның ішінде:
59 600 мың теңге – Ақмола облысы Көкшетау қаласында 500 орынды № 2 орта мектебіне жапсаржай құрылысына;
34 900 мың теңге - Көкшетау қаласының Краснояр селосы, Советская, 10 көшесі бойындағы мектепке 264 орындық жапсаржай құрылысына;
50 000 мың теңге - Көкшетау қаласында 240 орындық мектепке дейінгі білім мекемесінің құрылысы (байлам);
50 000 мың теңге - Ақмола облысы, Көкшетау қаласы Кирпичная, 11 А көшесіндегі 240 орындық мектепке дейінгі білім беру мекемесінің құрылысына (байлам).»;
7 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«7. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджет қаражаттары есебінен халықты әлеуметтік қамтамасыз етуге ағымдағы нысаналы трансферттер 136 595 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
13 809 мың теңге - Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге;
10 465 мың теңге - Көкшетау қаласында арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге;
22 446 мың теңге – міндетті гигиеналық құралдармен мүгедектерді қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге;
89 875 мың теңге – Ұлы Отан Соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге.»;
9 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«9. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджет қаражаттары есебінен 1 723 814 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
1) 787 708 мың теңге сомасындағы ағымды нысаналы трансферттер, соның ішінде:
15 795 мың теңге – мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға;
765 101 мың теңге - мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын, мемлекеттік мекемелердің жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын, мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
662 мың теңге - мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілерін және көрсеткіштер орнатуына;

10 462 тысячи тенге - на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению;
6 299 тысяч тенге - на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям;
14 815 тысяч тенге – на внедрение автоматизированной системы контроля и управления различными процессами;
1 000 тысяч тенге – на оснащение электронными учебниками в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 194 500 тысяч тенге, в том числе:
59 600 тысяч тенге – на строительство пристройки на 500 мест к средней школе № 2 в городе Кокшетау Акмолинской области;
34 900 тысяч тенге – на строительство пристройки школы на 264 места по улице Советской, 10 в селе Красный яр города Кокшетау Акмолинской области;
50 000 тысяч тенге – на строительство дошкольного образовательного учреждения на 240 мест в городе Кокшетау (привязка);
50 000 тысяч тенге – на строительство дошкольного образовательного учреждения на 240 мест (привязка) по улице Кирпичная, 11 А в городе Кокшетау Акмолинской области.»;
пункт 7 изложить в новой редакции:
«7. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета на социальное обеспечение населения в сумме 136 595 тысяч тенге, в том числе:
13 809 тысяч тенге – на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу;
10 465 тысяч тенге – на введение стандартов специальных социальных услуг в городе Кокшетау;
22 446 тысяч тенге – на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
89 875 тысяч тенге – на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне.»;
пункт 9 изложить в новой редакции:
«9. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств республиканского бюджета в сумме 1 723 814 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 787 708 тысячи тенге, в том числе:
15 795 тысяч тенге - на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
765 101 тысяча тенге - на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
662 тысячи тенге – на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;

2 290 мың теңге - мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жаяу жол жүргіншілерінің жолдан өту орындарында дыбыстық және қондырғыларды орнықтыруға;
3 860 мың теңге - профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда);
2) дамытуға 936 106 мың теңге сомасында жіберілген нысаналы трансферттер, соның ішінде:
406 878 мың теңге – инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруына;
423 024 мың теңге - кезекте тұратындардың тұрғын үй құрылысына;
106 204 мың теңге - мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға.»;
10 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«10. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджет қаражаттары есебінен 3 663 905,6 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
1) 2 844 992,6 мың теңге сомасындағы ағымды нысаналы трансферттер, соның ішінде:
6 625 мың теңге - эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
135 мың теңге - санитарлық союға жіберілетін ауылшаруашылық малдар құнының орнын толтыруға (50% дейін);
100 000 мың теңге - «Төңкеріс күрескерлерге» саябағын абаттандыруға;
308 945 мың теңге - аула аумағының жөндеуіне;
214 288 мың теңге - газтаратқыш қондырғысы және сыртқы газ құбырының қалпына келтіруіне;
210 589 мың теңге - мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн, жылжымайтын мүлiктi алып қоюына;
176 550 мың теңге - лифт шаруашылығын қалпына келтіруіне;
1 000 000 мың теңге - Көкшетау қаласының автомобиль жолдарының жөндеуіне;
374 380,3 мың теңге – жылумен жабдықтау мекемелерге жылытатын мерзімін аяқтауына;
16 653 мың теңге – облыс бюджетінен қалалық бюджетке балалар жастық мектебінің беруімен байланысты, ұстауға;
414 627,3 мың теңге – төменгі бюджеттердің шығындарына өтемақы;
22 200 мың теңге - жекелеген санаттарға жататын азаматтарға тұрғын үй сатып алуға;
2) дамытуға 818 913 мың теңге сомасында жіберілген нысаналы трансферттер, соның ішінде:
104 000 мың теңге – «Төңкеріс күрескерлерге» саябағын қайта жабдықтаудың жобалық - сметалық құжаттамасын түзетуіне;
622 000 мың теңге - Неке қию сарайы ғимаратының құрылысына, жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуіне;
15 000 мың теңге - аква саябақтың құрылысына жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуіне;
5 500 мың теңге - этноауыл құрылысына жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуіне;
42 413 мың теңге - "Көкшетау Су Арнасы" ШЖҚ МКК жарғылық капиталының үлкейтуіне;

2 290 тысяч тенге – на обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
3 860 тысяч тенге - на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний);
2) целевые трансферты на развитие в сумме 936 106 тысяч тенге, в том числе:
406 878 тысяч тенге – на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
423 024 тысячи тенге – на строительство жилья для очередников;
106 204 тысячи тенге – на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций.»;
пункт 10 изложить в новой редакции:
«10. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств областного бюджета в сумме 3 663 905,6 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 2 844 992,6 тысяч тенге, в том числе:
6 625 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
135 тысяч тенге – на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных, направляемых на санитарный убой;
100 000 тысяч тенге – на благоустройство парка «Борцам революции»;
308 945 тысяч тенге – на ремонт дворовых территорий;
214 288 тысяч тенге – на восстановление газораспределительных установок и наружных газопроводов;
210 589 тысяч тенге – на изъятие земельных участков и недвижимого имущества для государственных надобностей;
176 550 тысяч тенге - на восстановление лифтового хозяйства;
1 000 000 тысяч тенге – на ремонт автомобильных дорог города Кокшетау;
374 380,3 тысячи тенге – на завершение отопительного сезона теплоснабжающим предприятиям;
16 653 тысячи тенге – в связи с передачей расходов детских юношеских спортивных школ из областного бюджета в городской;
414 627,3 тысячи тенге – на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов;
22 200 тысяч тенге – на приобретение жилья отдельным категориям граждан;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 818 913 тысяч тенге, в том числе:
104 000 тысячи тенге – на корректировку проектно-сметной документации, реконструкцию парка «Борцам революции»;
622 000 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации, строительство здания Дворца бракосочетания;
15 000 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на строительство аква-парка;
5 500 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на строительство этноаула;
42 413 тысяч тенге – на увеличение уставного капитала ГКП на ПХВ «Кокшетау Су Арнасы»;

30 000 мың теңге - Көкшетау қаласындағы Жастар орталығына инженерлік желілерінің құрылысына.»;
көрсетілген шешімнің 15 қосымшалары осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Бесінші шақырылған
Көкшетау қалалық
мәслихатының 35–ші кезекті
сессиясының төрағасы                       А.Аузаров
Бесінші шақырылған
Көкшетау қалалық
мәслихатының хатшысы                       Б.Бегалин
«КЕЛІСІЛДІ»
Көкшетау қаласының әкімі                   Е.Маржықпаев

30 000 тысяч тенге – на строительство инженерных сетей к зданию Досуговый центр молодежи в городе Кокшетау.»;
приложения 15 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель
35-ой очередной сессии
Кокшетауского городского
маслихата пятого созыва                    А.Аузаров
Секретарь Кокшетауского
городского маслихата
пятого созыва                              Б.Бегалин
«СОГЛАСОВАНО»
Аким города Кокшетау                       Е.Маржикпаев