Көкшетау қалалық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № С-32/2 "2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 22 қыркүйектегі № С-41/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 7 қазанда № 5002 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Көкшетау қалалық мәслихатының «2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы» 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № С-32/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4567 тіркелген, 2015 жылғы 15 қаңтарда «Көкшетау» және «Степной Маяк» газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. 2015–2017 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22 880 790,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 292 905 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 72 361 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 835 450 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 680 074,2 мың теңге;
2) шығындар – 22 614 513,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 933 443,2 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 939 756,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 313 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялары бойынша сальдо – 196 988 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алу – 196 988 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -864 154,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 864 154,4 мың теңге.
6 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«6. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджетінің қаражат есебінен білім беру саласына 296 269,8 мың теңге сомасында нысаналы трансферттері қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
1) ағымдағы нысаналы трансферттер 94 791,8 мың теңге сомасында, соның ішінде:
5 220,3 мың теңге – Көкшетау қаласының № 11 орта мектебіне терезелер сатып алу және орнатуына;
3 575,4 мың теңге – Көкшетау қаласының № 11 орта мектебіне химия кабинетін сатып алуына;
3 729,6 мың теңге – Көкшетау қаласының № 11 орта мектебіне интерактивті тақталар сатып алуына;

О внесении изменений в решение Кокшетауского городского маслихата от 24 декабря 2014 года № С-32/2 "О городском бюджете на 2015-2017 годы"
Решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 22 сентября 2015 года № С-41/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 7 октября 2015 года № 5002
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Кокшетауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кокшетауского городского маслихата «О городском бюджете на 2015-2017 годы» от 24 декабря 2014 года № С-32/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4567, опубликовано 15 января 2015 года в газетах «Көкшетау» и «Степной маяк») следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить городской бюджет на 2015 – 2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 880 790,2 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 292 905 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 72 361 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 835 450 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 680 074,2 тысячи тенге;
2) затраты – 22 614 513,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 933 443,2 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 939 756,2 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 313 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 196 988 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 196 988 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -864 154,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 864 154,4 тысячи тенге.»;
пункт 6 изложить в новой редакции:
«6. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств областного бюджета на образование в сумме 296 269,8 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 94 791,8 тысяч тенге, в том числе:
5 220,3 тысячи тенге - на приобретение и установку окон в средней школе № 11 города Кокшетау;
3 575,4 тысячи тенге - на приобретение кабинета химии для средней школы № 11 города Кокшетау;
3 729,6 тысяч тенге – на приобретение интерактивных досок для средней школы № 11 города Кокшетау;

10 462 мың теңге - балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеуге және халыққа психологиялық-медикалық-педагогикалық көмек көрсетуіне;
6 299 мың теңге – патронатты тәрбиешілерге берілген бала (балалардың) асырауына;
1 000 мың теңге – негізгі орташа және жалпы орташа білім беру мемлекеттік мекемелерді электрондық кітаптармен жабдықталуына;
64 505,5 мың теңге - мектепке дейінгі білім беру мекемелерінде мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыруына;
2) дамытуға нысаналы трансферттер 201 478 мың теңге сомасында, соның ішінде:
116 578 мың теңге – Ақмола облысы Көкшетау қаласында 500 орынды № 2 орта мектебінің жапсаржай құрылысына;
34 900 мың теңге – Ақмола облысы Көкшетау қаласының Краснояр селосы, Советская, 10 көшесі бойындағы мектепке 264 орындық жапсаржай құрылысына;
50 000 мың теңге - Ақмола облысы, Көкшетау қаласы Кирпичная, 11 А көшесіндегі 240 орындық мектепке дейінгі білім беру мекемесінің құрылысы (байлам).»;
8 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«8. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте облыс бюджет қаражаттары есебінен халықты әлеуметтік қамтамасыз етуге ағымдағы нысаналы трансферттер 34 800 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
34 800 мың теңге – Ұлы Отан Соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шаралар өткізуіне.»;
10 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«10. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте облыс бюджет қаражаттары есебінен 4 205 014,4 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
1) 3 829 576,2 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
6 625 мың теңге - эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
135 мың теңге - санитарлық союға жіберілетін ауылшаруашылық малдардың құнының орнын толтыруға (50% дейін);
308 945 мың теңге - аула аумағының жөндеуіне;
94 288 мың теңге - газтаратқыш қондырғысы және сыртқы газ құбырының қалпына келтіруіне;
140 589 мың теңге - мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн, жылжымайтын мүлiктi алып қоюына;
176 550 мың теңге - лифт шаруашылығын қалпына келтіруіне;
1 046 583,6 мың теңге - Көкшетау қаласының автомобиль жолдарының жөндеуіне;
374 380,3 мың теңге – жылумен жабдықтау мекемелерге жылытатын мерзімін аяқтауына;
16 653 мың теңге – облыс бюджетінен қалалық бюджетке балалар жастық мектебінің беруімен байланысты, ұстауға;
414 627,3 мың теңге – төменгі бюджеттердің шығындарына өтемақы;
22 200 мың теңге - жекелеген санаттарға жататын азаматтарға тұрғын үй сатып алуға;

10 462 тысячи тенге - на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению;
6 299 тысяч тенге - на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям;
1 000 тысяча тенге - на оснащение электронными учебниками в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
64 505,5 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 201 478 тысяч тенге, в том числе:
116 578 тысяч тенге - на строительство пристройки на 500 мест к средней школе № 2 в городе Кокшетау Акмолинской области;
34 900 тысяч тенге - на строительство пристройки школы на 264 места по улице Советской, 10 в селе Красный яр города Кокшетау Акмолинской области;
50 000 тысяч тенге - на строительство дошкольного образовательного учреждения на 240 мест (привязка) по улице Кирпичная, 11А в городе Кокшетау Акмолинской области.»;
пункт 8 изложить в новой редакции:
«8. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств областного бюджета на социальное обеспечение населения в сумме 34 800 тысяч тенге, в том числе:
34 800 тысяч тенге - на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне.»;
пункт 10 изложить в новой редакции:
«10. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств областного бюджета в сумме 4 205 014,4 тысячи тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 3 829 576,2 тысячи тенге, в том числе:
6 625 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
135 тысяч тенге - на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных, направляемых на санитарный убой;
308 945 тысяч тенге - на ремонт дворовых территорий;
94 288 тысяч тенге - на восстановление газораспределительных установок и наружных газопроводов;
140 589 тысяч тенге - на изъятие земельных участков и недвижимого имущества для государственных надобностей;
176 550 тысяч тенге - на восстановление лифтового хозяйства;
1 046 583,6 тысяч тенге - на ремонт автомобильных дорог города Кокшетау;
374 380,3 тысячи тенге - на завершение отопительного сезона теплоснабжающим предприятиям;
16 653 тысячи тенге - в связи с передачей расходов детских юношеских спортивных школ из областного бюджета в городской;
414 627,3 тысячи тенге - на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов;
22 200 тысяч тенге - на приобретение жилья отдельным категориям граждан;

1 100 000 мың теңге – жылумен жабдықтау кәсіпорындарына жылу беру мерзіміне дайындауына;
128 000 мың теңге – қаланың абаттандырылуы мен тазалығын сақтауына;
2) дамытуға 375 438,2 мың теңге сомасында жіберілген нысаналы трансферттер, соның ішінде:
29 000 мың теңге – «Төңкеріс күрескерлеріне» саябағын қайта жабдықтаудың жобалау-сметалық құжаттаманы түзетуіне;
95 509,2 мың теңге - Неке қию сарайының ғимаратын салуға, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуіне;
42 413 мың теңге – «Көкшетау Су Арнасы» ШЖҚ МКК жарғылық капиталының үлкейтуіне;
18 000 мың теңге – «Көкше Жәрдем» ШЖҚ МКК жарғылық капиталының үлкейтуіне;
30 000 мың теңге – Көкшетау қаласындағы Жастар орталығына инженерлік желілердің құрылысына;
7 000 мың теңге – Көкшетау қаласында екі тұрғын үй жапсаржайымен бес тоғыз қабатты қырық бес пәтерлі тұрғын үйлер құрылысына (байлам) 6, 7, 14, 15, 16, 17, 29 позициялары;
50 000 мың теңге – Көкшетау-Астана тас жолындағы кіреберіс аркасын қайта жаңартуына;
3 388 мың теңге – Ақмола облысының Көкшетау қаласында «Васильковский» мөлтекауданның солтүстігіне қарай ішкікварталдық желілердің құрылысы және абаттандыруы (13 га аудан учаскесінде). Көкшетау қаласындағы бес қабатты қырық бес пәтерлі тұрғын үйге (30 позиция) ішкікварталдық желілерінің абаттандыруына;
18 715,6 мың теңге – Көкшетау қаласында «Васильковский» мөлтекауданның солтүстігіне қарай инженерлік желілерінің құрылысы (2 кезең). Канализациялық насостық станциясы (КНС);
2 468,5 мың теңге – Ақмола облысының Көкшетау қаласында «Васильковский» мөлтекауданның солтүстігіне қарай ішкікварталдық желілердің құрылысы және абаттандыруы (13 га аудан учаскесінде). Көкшетау қаласындағы бес қабатты қырық бес пәтерлі тұрғын үйге (31 позиция) ішкікварталдық желілерінің абаттандыруына;
6 233,7 мың теңге – Ақмола облысының Көкшетау қаласында «Васильковский» мөлтекауданның солтүстігіне қарай (33,5 га аудан учаскесінде) ішкікварталдық желілерінің және магистральдық желілерінің құрылысына – 1 кезең. («Васильковский» мөлтекауданның солтүстігіне қарай көппәтерлі тұрғын үйлерге сыртқы инженерлік желілерінің құрылысы және абаттандыруы, № 1 аула: төрт отыз пәтерлі тұрғын үйлер, бір қырық пәтерлі тұрғын үй, 1 кезек);
6 251,3 мың теңге – Ақмола облысының Көкшетау қаласында «Васильковский» мөлтекауданның солтүстігіне қарай (33,5 га аудан учаскесінде) ішкікварталдық желілерінің және магистральдық желілерінің құрылысына - 1 кезең. («Васильковский» мөлтекауданның солтүстігіне қарай көппәтерлі тұрғын үйлерге сыртқы инженерлік желілерінің құрылысы және абаттандыруы, № 2 аула: екі отыз пәтерлі тұрғын үйлер, бір отыз бес пәтерлі жеті қабатты тұрғын үй, бір қырық бес пәтерлі тоғыз қабатты тұрғын үй, 2 кезек);

1 100 000 тысяч тенге - на подготовку к отопительному сезону теплоснабжающим предприятиям;
128 000 тысяч тенге - на благоустройство и санитарию города;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 375 438,2 тысячи тенге, в том числе:
29 000 тысячи тенге – на корректировку проектно-сметной документации, реконструкцию парка «Борцам революции»;
95 509,2 тысячи тенге - на разработку проектно-сметной документации, строительство здания Дворца бракосочетания;
42 413 тысяч тенге - на увеличение уставного капитала ГКП на ПХВ «Кокшетау Су Арнасы»;
18 000 тысяч тенге - на увеличение уставного капитала ГКП на ПХВ «Көкше-Жәрдем»;
30 000 тысяч тенге - на строительство инженерных сетей к зданию Досуговый центр молодежи в городе Кокшетау;
7 000 тысяч тенге - на строительство пяти девятиэтажных сорокапятиквартирных жилых домов (привязка) с двумя жилыми пристройками в городе Кокшетау позиции 6, 7, 14, 15, 16, 17, 29;
50 000 тысяч тенге – на реконструкцию въездной арки на трассе Кокшетау – Астана;
3 388 тысяч тенге – на строительство внутриквартальных сетей и благоустройство севернее микрорайона Васильковский (на участке площадью 13 га). Внутриквартальные сети и благоустройство для пятиэтажного сорокапятиквартирного жилого дома (позиция 30) в городе Кокшетау Акмолинской области;
18 715,6 тысяч тенге – на строительство инженерных сетей севернее микрорайона Васильковский в городе Кокшетау (2 этап). Канализационная насосная станция (КНС);
2 468,5 тысяч тенге - на строительство внутриквартальных сетей и благоустройство севернее микрорайона Васильковский (на участке площадью 13 га). Внутриквартальные сети и благоустройство для пятиэтажного сорокапятиквартирного жилого дома (позиция 31) в городе Кокшетау Акмолинской области;
6 233,7 тысяч тенге - на строительство магистральных сетей и внутриквартальных сетей севернее микрорайона Васильковский (на участке площадью 33,5 га) - 1 этап, в городе Кокшетау Акмолинской области. (Строительство наружных инженерных сетей и благоустройство к многоквартирным жилым домам севернее микрорайона Васильковский, двор № 1: четыре тридцатиквартирных жилых дома, один сорокапятиквартирный жилой дом, 1 очередь);
6 251,3 тысячи тенге - на строительство магистральных сетей и внутриквартальных сетей севернее микрорайона Васильковский (на участке площадью 33,5 га) - 1 этап, в городе Кокшетау Акмолинской области. (Строительство магистральных сетей и внутриквартальных сетей севернее микрорайона Васильковский, двор № 2: два тридцатиквартирных жилых дома, один тридцатипятиквартирный семиэтажный жилой дом, один сорокапятиквартирный девятиэтажный жилой дом, 2 очередь);

13 016,3 мың теңге – Ақмола облысының Көкшетау қаласында «Васильковский» мөлтекауданның солтүстігіне қарай (33,5 га аудан учаскесінде) ішкікварталдық желілер және магистральдық желілерінің құрылысына – 1 кезең. («Васильковский» мөлтекауданның солтүстігіне қарай жылумен жабдықтау және электрмен жабдықтау магистральдық инженерлік желілердің құрылысы, 3 кезек);
5 181 мың теңге - Ақмола облысының Көкшетау қаласында «Васильковский» мөлтекауданның солтүстігіне қарай (33,5 га аудан учаскесінде) ішкікварталдық желілер және магистральдық желілерінің құрылысына – 2 кезең (1 кезек);
7 762 мың теңге – Ақмола облысының Көкшетау қаласындағы Жансая тұрғын кешенінің ауданындағы бес отыз пәтерлі тұрғын үйлерге сыртқы инженерлік желілердің құрылысы және абаттандыруы;
6 222,4 мың теңге – «Васильковский» мөлтекауданның солтүстігіне қарай ішкікварталдық желілердің құрылысына және абаттандыруына (13 га аудан учаскесінде). Ақмола облысының Көкшетау қаласында үш тоғыз қабатты тұрғын үйлерге (11,12,13 позициялар) ішкікварталдық желілер және абаттандыру.»;
14 277,2 мың теңге – Горький көшесі бойынша тұрғын үй салуға (соның ішінде Жансая тұрғын кешені) және келешектегі құрылыс аудандарына инженерлік желілердің құрылысына;
20 000 мың теңге - «Васильковский» мөлтекауданның солтүстігіне қарай екі тұрғын жапсаржайымен қырық бес пәтерлі тоғыз қабатты тұрғын үйге инженерлік желілердің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу және абаттандыруына (6, 7, 14, 15, 16, 17, 29 позициялар).
11 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«11. 2015 жылға 86 376 мың теңге сомасында жергілікті атқарушы органның резервін бекіту.»;
көрсетілген шешімнің 15 қосымшалары осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Бесінші шақырылған Көкшетау
қалалық мәслихатының 41-ші
кезектен тыс сессиясының төрағасы          С.Рахымжанов
Бесінші шақырылған
Көкшетау қалалық
мәслихатының хатшысы                       Б.Бегалин
«КЕЛІСІЛДІ»
Көкшетау қаласының әкімі                   Е.Маржықпаев
2015 жылғы «22» қыркүйек
Көкшетау қалалық мәслихатының
2015 жылғы 22 қыркүйектегі

13 016,3 тысячи тенге - на строительство магистральных сетей и внутриквартальных сетей севернее микрорайона Васильковский (на участке площадью 33,5 га) - 1 этап, в городе Кокшетау Акмолинской области. (Строительство магистральных инженерных сетей теплоснабжения и электроснабжения севернее микрорайона Васильковский, 3 очередь);
5 181 тысяча тенге - на строительство магистральных и внутриквартальных сетей севернее микрорайона Васильковский (на участке площадью 33,5 га) в городе Кокшетау Акмолинской области 2 этап (1 очередь);
7 762 тысячи тенге – на строительство наружных инженерных сетей и благоустройство к пяти тридцатиквартирным жилым домам в районе жилого комплекса Жансая в городе Кокшетау Акмолинской области;
6 222,4 тысячи тенге – на строительство внутриквартальных сетей благоустройство севернее микрорайона Васильковский (на участке площадью 13 га). Внутриквартальные сети и благоустройство для трех девятиэтажных жилых домов (позиции 11, 12, 13) в городе Кокшетау Акмолинской области;
14 277,2 тысячи тенге – на строительство инженерных сетей по улице Горького к жилым застройкам (в том числе жилого комплекса Жансая) и районам перспективного строительства;
20 000 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации на строительство инженерных сетей и благоустройство к жилому сорокапятиквартирному девятиэтажному дому с двумя жилыми пристройками северенее микрорайона Васильковский (позиции 6, 7, 14, 15, 16, 17, 29).»;
пункт 11 изложить в новой редакции:
«11. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2015 год в сумме 86 376 тысячи тенге.»;
приложения 15 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель 41-ой внеочередной
сессии Кокшетауского городского
маслихата пятого созыва                    С.Рахимжанов
Секретарь Кокшетауского
городского маслихата
пятого созыва                              Б.Бегалин
«СОГЛАСОВАНО»
Аким города Кокшетау                       Е.Маржикпаев
«22» сентября 2015 года
Приложение 1
к решению Кокшетауского
городского маслихата
от 22 сентября 2015