Бұланды аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 5С-36/1 "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2015 жылғы 10 наурыздағы № 5С-36/1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 30 наурызда № 4712 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2016 жылғы 17 ақпандағы № 5С-45/6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 17.02.2016 № 5С-45/6 (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, 109 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 1 тармағына сәйкес Бұланды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Бұланды аудандық мәслихатының "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 5С-34/1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4568 болып тіркелген, 2015 жылғы 16 қаңтарда "Бұланды таңы" газетінде және 2015 жылғы 16 қаңтарда "Вести Бұланды жаршысы" газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес бекітілсін, соның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерге:
1) кірістер – 3737094,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 80884 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5942 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 48176 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3202092,5 мың теңге;
2) шығындар – 3764848,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7228 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 8919 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1691 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -34982,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 34982,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 8919 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1691 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 27754,4 мың теңге.
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2015 жылға аудандық бюджетте 1628011,5 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер қарастырылсын, соның ішінде

О внесении изменений в решение Буландынского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 5С-34/1 "О районном бюджете на 2015-2017 годы"
Решение Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 10 марта 2015 года № 5С-36/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 30 марта 2015 года № 4712. Утратило силу решением Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 17 февраля 2016 года № 5С-45/6
Сноска. Утратило силу решением Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 17.02.2016 № 5С-45/6 (вступает в силу и вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106, статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Буландынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Буландынского районного маслихата "О районном бюджете на 2015-2017 годы" от 24 декабря 2014 года № 5С-34/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4568, опубликовано 16 января 2015 года в газете "Бұлаңды Таңы" и 16 января 2015 года в газете "Вести Бұланды жаршысы") следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 3737094,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 480884 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 5942 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 48176 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3202092,5 тысяч тенге;
2) затраты – 3764848,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7228 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 8919 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1691 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -34982,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 34982,4 тысячи тенге:
поступления займов – 8919 тысяч тенге;
погашение займов – 1691 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 27754,4 тысячи тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Предусмотреть в районном бюджете на 2015 год целевые трансферты в сумме 1628011,5 тысяч тенге, в том числе:

1) республикалық бюджеттен 783461 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер, соның ішінде:
783461 мың теңге білім беру объектілерін салу және жаңғыртуға;
2) облыстық бюджеттен 114052 мың теңге сомасында дамуға нысаналы трансферттер, соның ішінде:
114052 мың теңге білім беру объектілерін салу және жаңғыртуға;
3) республикалық бюджеттен 610339 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
12472 мың теңге Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге;
172119 мың теңге мектепке дейінгі білім ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға;
42438 мың теңге үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақысын көтеруге;
85 мың теңге мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілерін және нұсқауларды орнатуға;
354891 мың теңге мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
14135 мың теңге мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға;
2560 мың теңге мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге;
10494 мың теңге Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
1145 мың теңге мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын құрылғылармен жарақтау;
4) облыстық бюджеттен 120159,5 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
60000 мың теңге автомобиль жолдарына жөндеу жұмыстарын жүргізуге;
33565 мың теңге эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге;
108 мың теңге бруцеллез ауруымен ауыратын ұсақ қара малдарға санитарлық союды өткізуге;
2424 мың теңге санитарлық союға бағытталатын ауыл шаруашылығы малдарының құнын (50% дейін) өтеуге;
11330 мың теңге балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге;
4295 мың теңге патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) әлеуметтiк қамсыздандыруға;
6750 мың теңге Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
1687,5 мың теңге мектептерге арнап электрондық оқулықтар сатып алуға.";

1) целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 783461 тысяча тенге, в том числе:
783461 тысяча тенге на строительство и реконструкцию объектов образования;
2) целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 114052 тысячи тенге, в том числе:
114052 тысячи тенге на строительство и реконструкцию объектов образования;
3) целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 610339 тысяч тенге, в том числе:
12472 тысячи тенге на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу;
172119 тысяч тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
42438 тысяч тенге на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
85 тысяч тенге на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
354891 тысяча тенге на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
14135 тысяч тенге на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
2560 тысяч тенге на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
10494 тысячи тенге на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
1145 тысяч тенге на обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
4) целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 120159,5 тысяч тенге, в том числе:
60000 тысяч тенге на ремонт автомобильных дорог;
33565 тысяч тенге на проведение противоэпизоотических мероприятий;
108 тысяч тенге на проведение санитарного убоя мелкого рогатого скота больных бруцеллезом;
2424 тысячи тенге на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных направляемых на санитарный убой;
11330 тысяч тенге на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению;
4295 тысяч тенге на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям;
6750 тысяч тенге на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
1687,5 тысяч тенге на приобретение электронных учебников для школ.";

Бұланды аудандық мәслихатының "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 5С-34/1 шешімінің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс 36-сессияның төрағасы Е.Қапезов
Аудандық мәслихаттың хатшысы Ш.Құсайынов
КЕЛІСІЛДІ
Бұланды ауданының әкімі Қ.Испергенов

приложения 1, 5 к решению Буландынского районного маслихата "О районном бюджете на 2015-2017 годы" от 24 декабря 2014 года № 5С-34/1 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель 36 внеочередной
сессии
Е.Капезов
Секретарь районного маслихата Ш.Кусаинов
СОГЛАСОВАНО
Аким Буландынского района К.Испергенов