Зеренді аудандық мәслихаттың 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 33-250 "Зеренді ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2015 жылғы 4 наурыздағы № 35-278 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 19 наурызда № 4698 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 1 және 5 тармақтарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес, Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Зеренді аудандық мәслихаттың «Зеренді ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы» 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 33-250 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4552 тіркелген, 2015 жылғы 9 қаңтарда «Зерделі–Зеренді» аудандық газетінде, 2015 жылғы 9 қаңтарда «Зерен» аудандық газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. Зеренді ауданының 2015–2017 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 603 703,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 928 793,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 32 225,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 39 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 603 685,0 мың теңге;
2) шығындар – 4 622 831,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 43 966,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 59 460,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 15 494,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 14 000,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 14 000,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -77 094,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 77 094,7 мың теңге.»;
көрсетілген шешімнің 1457 қосымшалары осы шешімнің 1234 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            В.Соболев
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Қ.Ауғалиев
«КЕЛІСІЛДІ»
Зеренді ауданының әкімі                    А.Мұратұлы
Зеренді аудандық мәслихатының

О внесении изменений в решение Зерендинского районного маслихата от 23 декабря 2014 года № 33-250 "О бюджете Зерендинского района на 2015-2017 годы"
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 4 марта 2015 года № 35-278. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 19 марта 2015 года № 4698
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктами 1 и 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зерендинского районного маслихата «О бюджете Зерендинского района на 2015-2017 годы» от 23 декабря 2014 года № 33-250 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4552, опубликовано 9 января 2015 года в районной газете «Зерделі–Зеренді», 9 января 2015 года в районной газете «Зерен») следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить бюджет Зерендинского района на 2015-2017 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 603 703,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 928 793,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 32 225,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 39 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 603 685,0 тысяч тенге;
2) затраты – 4 622 831,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 43 966,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 59 460,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 15 494,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 14 000,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 14 000,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -77 094,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 77 094,7 тысяч тенге.»;
приложения 1457 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1234 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии                        В.Соболев
Секретарь
районного маслихата                        К.Аугалиев
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Зерендинского района                  А.Муратулы
Приложение 1
к решению Зерендинского
районного маслихата

9508,2
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
28008,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26320,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
926,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
762,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
6672,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6672,0
02
Қорғаныс
2628,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2628,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2628,0
04
Бiлiм беру
3020172,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
15501,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
15501,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3004671,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8482,0
003
Жалпы білім беру
2624330,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
29289,0
006
Балаларға қосымша білім беру
46433,0
007
Аудандық (қала) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды
191,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
184950,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
21058,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
5738,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
83900,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
300,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
149686,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
146641,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20601,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы

9508,2
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
28008,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
26320,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
926,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
762,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
6672,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
6672,0
02
Оборона
2628,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2628,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2628,0
04
Образование
3020172,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
15501,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
15501,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
3004671,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
8482,0
003
Общеобразовательное обучение
2624330,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
29289,0
006
Дополнительное образование для детей
46433,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
191,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
184950,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
21058,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психологической консультативной помощи населению
5738,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
83900,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
300,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
149686,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
146641,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
20601,0
002
Программа занятости

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
14000,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
14000,0
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-77094,7
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
77094,7
Зеренді аудандық мәслихатының
2015 жылғы 4 наурыздағы
№ 35-278 шешіміне
2 қосымша
Зеренді аудандық мәслихатының
2014 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 33-250 шешіміне
4 қосымша
2015 жылға арналған республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома,
мың теңге
1
2
Барлығы
1 409 087
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 087 989
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
554 215
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
83 900
Республикалық бюджеттен үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
52 133
Республикалық бюджеттен бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
418 182
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
40 357
Республикалық бюджеттен Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер сомасын бөлу
18 316
Республикалық бюджеттен Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге берілген ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
19 048
Республикалық бюджеттен мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге берілген ағымдағы нысаналы трансферттерің сомаларын бөлу
2 993
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
176
Республикалық бюджеттен мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілерін және нұсқауларды орнатуға күтіп-ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
176
Республикалық бюджеттен мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14000,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
14000,0
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
-77094,7
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
77094,7
Приложение 2
к решению Зерендинского
районного маслихата
от 4 марта 2015 года
№ 35-278
Приложение 4
к решению Зерендинского
районного маслихата
от 23 декабря 2014 года
№ 33-250
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2015 год
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
1
2
Всего
1 409 087
Целевые текущие трансферты
1 087 989
в том числе:
Отдел образования района (города областного значения)
554 215
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
83 900
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
52 133
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего образования
418 182
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40 357
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
18 316
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
19 048
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
2 993
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
176
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов
176
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов

475 472
Республикалық бюджеттен мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
17 769
Дамыту нысаналы трансферттер
321 098
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
321 098
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
25 659
Березняковка, Заречное ауылдарында сужүргінінің және таратушы су құбыры желілерін салу
295 439
Бюджеттік кредиттер
59 460
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
59 460
Республикалық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік несиелердің сомасын бөлу
59 460
Орта білім беруде жан басына шаққандағы қаржыландыруды енгізу бойынша сынамалауды өткізу үшін мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкес орта білім беру ұйымдарында білім беру процесін жүзеге асыруға көзделген шығыстарды беруге байланысты трансферттер түсiмдері сомаларын бөлу
279 689
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 2010, 2011, 2012, 2013 және 2014 жылдарға бөлінген бюджеттік несиелердің негізгі қарызын өтеу сомасын бөлу
15 494
Республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер бойынша берілетін сыйақының сомасын бөлу
18
Зеренді аудандық мәслихатының
2015 жылғы 4 наурыздағы
№ 35-278 шешіміне
3 қосымша
Зеренді аудандық мәслихатының
2014 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 33-250 шешіміне
5 қосымша
2015 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
1
2
Барлығы
152 993
Ағымдағы нысаналы трансферттер
138 993
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
11 482
Облыстық бюджеттен патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуына берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
2 869
Облыстық бюджеттен балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
5 738
Облыстық бюджеттен негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі электрондық оқулықпен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
2 875
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50 000
Автомобиль жолдарын жөндеуге
50 000
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
73 461
Облыстық бюджеттен эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге берілген ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу

475 472
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
17 769
Целевые трансферты на развитие
321 098
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
321 098
Целевые трансферты на развитие на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
25 659
Строительство водовода и реконструкция разводящих сетей в селах Березняковка, Заречное
295 439
Бюджетные кредиты
59 460
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
59 460
Распределение сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) для реализации мер социальной поддержки специалистов
59 460
Распределение сумм поступлений трансфертов в связи с передачей расходов, предусмотренных на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования, для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования в среднем образовании бюджета
279 689
Распределение сумм погашения основного долга по бюджетным кредитам, выделенных в 2010, 2011, 2012, 2013 и 2014 годах для реализации мер социальной поддержки специалистов
15 494
Распределение сумм вознаграждения по бюджетным кредитам из республиканского бюджета
18
Приложение 3
к решению Зерендинского
районного маслихата
от 4 марта 2015 года
№ 35-278
Приложение 5
к решению Зерендинского
районного маслихата
от 23 декабря 2014 года
№ 33-250
Целевые трансферты из областного бюджета на 2015 год
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
1
2
Всего
152 993
Целевые текущие трансферты
138 993
в том числе:
Отдел образования района (города областного значения)
11 482
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
2 869
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого - медико - педагогической консультативной помощи населению
5 738
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на оснащение электронными учебниками в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
2 875
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50 000
На ремонт автомобильных дорог
50 000
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
73 461
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на проведение противоэпизоотических мероприятий