"Қорғалжын ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" Қорғалжын аудандық мәслихатының 2013 жылғы 9 қазандағы № 3/19 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2015 жылғы 17 қыркүйектегі № 2/39 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 1 қазанда № 4995 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2016 жылғы 13 мамырдағы № 3/3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 13.05.2016 № 3/3 (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабынының 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Қорғалжын аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қорғалжын аудандық мәслихатының "Қорғалжын ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 9 қазандағы № 3/19 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде № 3856 тіркелген, 2013 жылғы 1 қарашадағы аудандық "Нұр-Қорғалжын" газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Қорғалжын ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
8 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. Әлеуметтік көмек алушылардың келесі санаттарына беріледі:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға;
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген басқа тұлғалардың санаттарына;
ең төмен зейнетақыны алатын және жасы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыны алатын зейнеткерлерге;
барлық санаттағы мүгедектерге;
табиғи апат немесе өрттің салдарынан зардап шеккен азаматтарға (отбастарына);
әлеуметтік мәні бар аурулармен ауыратын тұлғаларға (туберкулезбен, онкологиялық аурулармен және адамның иммундық тапшылық вируспен);
ауылдық елді мекендерде тұратын, аз қамтылған және көп балалы отбасылардың колледждерде ақы төлеу негізінде күндізгі оқу нысаны бойынша оқитын студенттерге;
аз қамтылған, халықтың (отбасылардың) әлеуметтік-әлсіз тобы қатарына жататын, жоғарғы медициналық оқу мекемелерінде оқитын студенттеріне;
Бұл ретте азаматтарды өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаждар санатына жатқызу үшін мыналар негіз болады:

О внесении изменений в решение Коргалжынского районного маслихата от 9 октября 2013 года № 3/19 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Коргалжынском районе"
Решение Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 17 сентября 2015 года № 2/39. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 1 октября 2015 года № 4995. Утратило силу решением Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 13 мая 2016 года № 3/3
Сноска. Утратило силу решением Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 13.05.2016 № 3/3 (вступает в силу и вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Коргалжынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Коргалжынского районного маслихата "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Коргалжынского района" от 09 октября 2013 года № 3/19 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3856, опубликовано 1 ноября 2013 года в районной газете "Нұр-Қорғалжын") следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Коргалжынском районе, утвержденных указанным решением:
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Социальная помощь предоставляется следующим категориям получателей:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
лицам, приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
другим категориям лиц, приравненным к участникам Великой Отечественной войны;
пенсионерам с минимальной пенсией и государственным социальным пособием по возрасту;
инвалидам всех категорий;
гражданам (семьям), понесшим ущерб в следствие стихийного бедствия или пожара;
лицам, больные социально–значимыми заболеваниями (туберкулезом, онкологическими заболеваниями и вирусом иммунодефицита человека);
студентам из малообеспеченных и многодетных семей, проживающим в сельской местности, обучающимся по очной форме обучения в колледжах на платной основе;
студентам из числа малообеспеченных, социально-уязвимых слоев населения (семей) обучающихся в высших медицинских учебных заведениях.
При этом основаниями для отнесения граждан к категории нуждающихся при наступлении трудной жизненной ситуации являются:

1) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен қарастырылған негіздер;
2) табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан, азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келтіру немесе әлеуметтік мәні бар аурулардың болуы;
3) ең төмен күнкөріс деңгейіне еселік қатынаста белгіленбейтін шектен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табыстың бар болуы;
4) күнкөрісі төмен және көп балалы отбасыларына".
9 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"9. Әлеуметтік көмек көрсетіледі:
1) 9 мамыр - Жеңіс Күніне:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға;
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген тұлғалардың басқа да санаттарына;
2) қарт адамдар Күніне;
ең төмен зейнетақыны алатын және жасы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыны алатын зейнеткерлерге;
3) мүгедектер Күніне:
Барлық санаттағы мүгедектерге;
4) отбасына (азаматтарға) қиын тіршілік жағдайы туындағаннан кейін үш айдан кешіктірмей берген өтініштері бойынша, отбасының (азаматтың) кірісіне байланыссыз бір жолғы көмек:
азаматқа (отбасына) табиғи зілзала немесе өрттен салдары келген жағдайда "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар бойынша министірлігі Ақмола облысы Төтенше жағдайлар департаменті Қорғалжын ауданының төтенше жағдайлар бойынша бөлімі" мемлекеттік мекемесінің анықтамасы негізінде отыз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
әлеуметтік мәні бар аурулармен ауыратын тұлғаларға (туберкулезбен, онкологиялық аурулармен және адамның иммундық тапшылық вируспен) денсаулық сақтау органдарында тіркеуде тұратыны туралы медициналық мекеменің анықтамасының негізінде, жылына бір рет он бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
5) ауылдық елді мекендерде тұратын аз қамтылған және көп балалы отбасылардың колледждерде ақы төлеу негізінде күндізгі оқу нысаны бойынша оқитын студенттерге оқуын төлеуге арналған біржолғы көмек білім беру мекемесімен жасасқан келісім шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі, оқу орнынан берілген аңықтаманың және көп балалы отбасы санатын растайтын анықтаманың немесе өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға жататынын растайтын анықтама негізінде жылына бір рет облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттер есебінен жылдық құнының жүз пайыздық мөлшерінде;
6) жоғарғы медициналық оқу мекемелерінде оқитын студенттерге Қорғалжын ауданында жұмыспен өтеу есепке алынады. Төлем білім беру мекемесімен жасасқан келісім шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі, аудан әкімі, студент және Қорғалжын аудандық мемлекеттік медициналық мекеме арасындағы жасалған келісім шарт, оқу орнынан берілген анықтаманың және өтініш берушінің (отбасының) аз қамтылған азаматтар немесе халықтың әлеуметтік-әлсіз тобы қатарына жататынын растайтын анықтама негізінде аудандық бюджеттен жылына бір рет оқудың жылдық құнының жүз пайыздық мөлшерінде төленеді.
Алушылардың жекелеген санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшері облыстың жергілікті атқарушы органның келісімі бойынша бірыңғай мөлшерде белгіленеді".

1) основания, предусмотренные действующим законодательством Республики Казахстан;
2) причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара либо наличие социально-значимого заболевания;
3) наличие среднедушевого дохода, не превышающего порога, в однократном отношении к прожиточному минимуму;
4) малообеспеченная и многодетная семья".
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Социальная помощь предоставляется:
1) ко Дню Победы - 9 мая:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
лицам, приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
другим категориям лиц, приравненных к участникам Великой Отечественной войны;
2) ко Дню пожилых людей:
пенсионерам с минимальной пенсией и государственным социальным пособием по возрасту;
3) ко Дню инвалидов:
инвалидам всех категорий;
4) единовременно семьям (гражданам) при наступлении трудной жизненной ситуации по обращению не позднее трех месяцев после ее наступления независимо от дохода семьи (гражданина):
в случае причинения ущерба гражданину (семье) вследствие стихийного бедствия или пожара в размере тридцати месячных расчетных показателей, на основании справки государственного учреждения "Отдел по чрезвычайным ситуациям Коргалжынского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан";
лицам, больным социально–значимыми заболеваниями (туберкулезом, онкологическими заболеваниями и вирусом иммунодефицита человека) на основании подтверждения медицинского учреждения о регистрации на учете в органах здравоохранения один раз в год в размере пятнадцати месячных расчетных показателей;
5) единовременная помощь студентам из малообеспеченных и многодетных семей, проживающих в сельской местности, обучающимся по очной форме обучения в колледжах на платной основе на оплату за учебу один раз в год в размере сто процентной стоимости годового обучения на основании копии договора с учебным заведением, заверенной нотариально, справки с места учебы и справки, подтверждающей статус многодетной семьи или справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи за счет целевых трансфертов, выделяемых из областного бюджета;
6) студентам, обучающимся в высших медицинских учебных заведениях с учетом отработки в Коргалжынском районе. Выплаты производить на основании копии договора с учебным заведением, заверенной нотариально, договором о трудоустройстве между акимом района, студентом и государственным медицинским учреждением Коргалжынского района, справки с места учебы и справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к малообеспеченным гражданам, либо к социально-уязвимым слоям населения в размере сто процентной стоимости обучения один раз в год с районного бюджета.
К памятным датам и праздничным дням размер социальной помощи для отдельно взятой категории получателей устанавливается в едином размере по согласованию с местным исполнительным органом области".

2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының
төрағасы
Ш.Ахметов
Аудандық мәслихат хатшысының міндетін
атқарушы
Ж.Темірбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қорғалжын ауданының
әкімі
Қ.Рыскелдінов

2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии районного
маслихата
Ш.Ахметов
Исполняющий обязанности секретаря
районного маслихата
Ж.Темирбек
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Коргалжынского
района
К.Рыскельдинов