Целиноград ауданында 2015 жылы субсидияланатын басым ауыл шаруашылық дақылдарына, өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығына және өнім сапасын арттыруға және себудің оңтайлы мерзiмдеріне субсидия алуға өтінімдерді тапсыру мерзімдерін анықтау туралы
Ақмола облысы Целиноград ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 18 қыркүйектегі № А-1/434 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 14 қазанда № 5014 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31 бабының 1 тармағының 5) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 4-3/177 «Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егіс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы» бұйрығына, 2015 жылғы 12 мамырдағы «А.И.Бараев атындағы астық шаруашылығының ғылыми-өндірістік орталығы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің № 278 қорытындысына, 2015 жылғы 25 мамырдағы «А.И.Бараев атындағы астық шаруашылығының ғылыми-өндірістік орталығы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің № 309 қорытындысына сәйкес, Шортанды ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығына және өнім сапасын арттыруға, жанар-жағармай материалдарына және қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнына субсидия алуға өтінімдерді тапсыру мерзімдері анықталсын.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес субсидияланатын басым ауылшаруашылық дақылдарын себудің оңтайлы мерзімдері анықталсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Целиноград ауданы әкімінің орынбасары Б.Н.Абуталиповка жүктелсін.
4. Осы қаулы 2015 жылдың 20 мамырынан бастап туындаған құқықтық қатынасқа таралады.
5. Осы қаулы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Целиноград ауданының әкімі                 М.Тәткеев
Целиноград ауданы әкімдігінің
18 қыркүйек 2015 жылғы
№ 434 қаулысына
1-қосымша
2015 жылға Целиноград ауданы бойынша субсидия алушылардың тізіміне қосуға өтінімдерді тапсыру мерзімдері
№ р/б
Дақылдар атауы
Өтінімдерді тапсыру мерзімдері
Дән дақылдары
22 маусымнан бастап 15 шілдеге дейін
1
Жаздық бидай
22 маусымнан бастап 15 шілдеге дейін
2
Жаздық арпа
22 маусымнан бастап 15 шілдеге дейін
3
Сұлы
22 маусымнан бастап 15 шілдеге дейін
4
Қарақұмық
22 маусымнан бастап 15 шілдеге дейін
5
Тары
22 маусымнан бастап 15 шілдеге дейін
6
Бұршақ
22 маусымнан бастап 15 шілдеге дейін
7
Нұт
22 маусымнан бастап 15 шілдеге дейін
Зәйтүн дақылдары
22 маусымнан бастап 15 шілдеге дейін
1
Күнбағыс
22 маусымнан бастап 15 шілдеге дейін
2
Зығыр
22 маусымнан бастап 15 шілдеге дейін
3
Сафлор
22 маусымнан бастап 15 шілдеге дейін
Түйнек жемістілер
22 маусымнан бастап 15 шілдеге дейін
1
Картоп
22 маусымнан бастап 15 шілдеге дейін
Ашық топырақ көкөністері
22 маусымнан бастап 15 шілдеге дейін
1
Қызылша, сәбіз, қияр, қызанақ
22 маусымнан бастап 15 шілдеге дейін
Жабық қорғалған көкөністер
22 маусымнан бастап 15 шілдеге дейін
Жемшөптік дақылдары
22 маусымнан бастап 15 шілдеге дейін
1
Жүгері сүт шөпке және мал жемі
22 маусымнан бастап 15 шілдеге дейін
2
Жемдік тары, судан шөбі
22 маусымнан бастап 15 шілдеге дейін
3
Судан шөбі тұқымға
22 маусымнан бастап 15 шілдеге дейін
4
Бұршақ-арпалы қоспа шөпке
5 мамырдан бастап 10 шілде бойынша
5
Бұршақ-арпалы қоспа жемшөптік дәнге
25 мамырдан бастап 06 маусым бойынша
6
Күздік қара бидай көгі
15 тамыздан бастап 10 қыркүйек бойынша
7
Ортакөктемдік көпжылдық дәнді және бұршақты шөптердің егілуі
30 сәуірге дейін далаға шығудың бірінші мүмкіндігі кезінде
8
Көп жылдық дәнді және бұршақты шөптердің егілуі
1 мамырдан бастап 10 шілде бойынша
Целиноград ауданы әкімдігінің
18 қыркүйек 2015 жылғы
№ 434 қаулысына
2-қосымша
2015 жылға Целиноград ауданы бойынша субсидияланатын басым ауыл шаруашылық дақылдарын себудің оңтайлы мерзімдері
№ р/б
Дақылдардың атауы
Себу мерзімдері
Дән дақылдары
1
Жаздық бидай

Об определении сроков предоставления заявок на получение субсидий на повышение урожайности и качества продукции растениеводства и оптимальных сроков сева субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур в 2015 году в Целиноградском районе
Постановление акимата Целиноградского района Акмолинской области от 18 сентября 2015 года № А-1/434. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 14 октября 2015 года № 5014
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», с приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 4-3/177 «Об утверждении Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте», заключением товарищества с ограниченной ответственностью «Научно-производственный центр зернового хозяйства имени А.И.Бараева» от 12 мая 2015 года № 278, заключением товарищества с ограниченной ответственностью «Научно-производственный центр зернового хозяйства имени А.И.Бараева» от 25 мая 2015 года № 309 акимат Целиноградского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить сроки предоставления заявок на получение субсидий на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Определить оптимальные сроки сева субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Целиноградского района Абуталипова Б.Н.
4. Настоящее постановление распространяется на правоотношения, возникшие с 20 мая 2015 года.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Целиноградского района                М.Таткеев
Приложение 1
к постановлению акимата
Целиноградского района
от 18 сентября 2015
года № А-1/434
Сроки предоставления заявки на включение в список получателей субсидий по Целиноградскому району на 2015 год
№ п/п
Наименование культур
Сроки предоставления заявки
Зерновые и зернобобовые
1
Яровая пшеница
с 22 июня по 15 июля
2
Яровой ячмень
с 22 июня по 15 июля
3
Овес
с 22 июня по 15 июля
4
Гречиха
с 22 июня по 15 июля
5
Просо
с 22 июня по 15 июля
6
Горох
с 22 июня по 15 июля
7
Нут
с 22 июня по 15 июля
Масличные
1
Подсолнечник
с 22 июня по 15 июля
2
Лен
с 22 июня по 15 июля
3
Сафлор
с 22 июня по 15 июля
Клубнеплоды
1
Картофель
с 22 июня по 15 июля
Овощи открытого грунта
1
Свекла, морковь, огурцы, помидоры
с 22 июня по 15 июля
5
Овощи закрытого грунта
с 22 июня по 15 июля
Кормовые
1
Кукуруза на силос и зернофураж
с 22 июня по 15 июля
2
Просо кормовое, суданская трава
с 22 июня по 15 июля
3
Суданская трава на семена
с 22 июня по 15 июля
4
Бобово-овсянная смесь
с 22 июня по 15 июля
5
Бобово-ячменная смесь на фуражное зерно
с 22 июня по 15 июля
6
Озимая рожь на зеленую массу
с 22 июня по 15 июля
7
Ранневесенний посев многолетних злаковых и бобовых трав
с 22 июня по 15 июля
8
Посев многолетних злаковых и бобовых трав
с 22 июня по 15 июля
Приложение 2
к постановлению акимата
Целиноградского района
от 18 сентября 2015
года № А-1/434
Оптимальные сроки сева субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по Целиноградскому району на 2015 год
№ п/п
Наименование культур
Сроки сева
Зерновые и зернобобовые
1
Яровая пшеница

14 мамырдан бастап 05 маусым бойынша
2
Жаздық арпа
25 мамырдан бастап 07 маусым бойынша
3
Сұлы
25 мамырдан бастап 07 маусым бойынша
4
Қарақұмық
18 мамырдан бастап 30 маусым бойынша
5
Тары
20 мамырдан бастап 02 маусым бойынша
6
Бұршақ
15 мамырдан бастап 31 мамыр бойынша
7
Нұт
07 мамырдан бастап 28 мамыр бойынша
Зәйтүн дақылдары
1
Күнбағыс
05 мамырдан бастап 31 мамыр бойынша
2
Зығыр
18 мамырдан бастап 31 мамыр бойынша
3
Сафлор
7 мамырдан бастап 25 мамыр бойынша
Түйнек жемістілер
1
Картоп
09 мамырдан бастап 10 маусым бойынша
Ашық топырақ көкөністері
1
Қызылша, сәбіз, қияр, қызанақ
20 сәуірден бастап 20 маусым бойынша
Жабық қорғалған көкөністер
5 мамырдан бастап 25 мамыр бойынша
Жемшөптік дақылдары
1
Жүгері сүт шөпке және мал жемі
05 мамырдан бастап 31 мамыр бойынша
2
Жемдік тары, судан шөбі
20 мамырдан бастап 15 маусым бойынша
3
Судан шөбі тұқымға
15 мамырдан бастап 25 мамыр бойынша
4
Бұршақ-арпалы қоспа шөпке
5 мамырдан бастап 10 шілде бойынша
5
Бұршақ-арпалы қоспа жемшөптік дәнге
25 мамырдан бастап 06 маусым бойынша
6
Күздік қара бидай көгі
15 тамыздан бастап 10 қыркүйек бойынша
7
Ортакөктемдік көпжылдық дәнді және бұршақты шөптердің егілуі
30 сәуірге дейін далаға шығудың бірінші мүмкіндігі кезінде
8
Көп жылдық дәнді және бұршақты шөптердің егілуі
1 мамырдан бастап 10 шілде бойынша

с 14 мая по 05 июня
2
Яровой ячмень
с 25 мая по 07 июня
3
Овес
с 25 мая по 07 июня
4
Гречиха
с 18 мая по 30 мая
5
Просо
с 20 мая по 02 июня
6
Горох
с 15 мая по 31 мая
7
Нут
с 07 мая по 28 мая
Масличные
1
Подсолнечник
с 05 мая по 31 мая
2
Лен
с 18 мая по 31 мая
3
Сафлор
с 07 мая по 25 мая
Клубнеплоды
1
Картофель
с 09 мая по 10 июня
Овощи открытого грунта
1
Свекла, морковь, огурцы, помидоры
с 20 апреля по 20 июня
Овощи закрытого грунта
с 5 мая по 25 мая
Кормовые
1
Кукуруза на силос и зернофураж
с 05 мая по 31 мая
2
Просо кормовое, суданская трава
с 20 мая по 15 июня
3
Суданская трава на семена
с 15 мая по 25 мая
4
Бобово-овсяная смесь
с 5 мая по 10 июля
5
Бобово-ячменная смесь на фуражное зерно
с 25 мая по 06 июня
6
Озимая рожь на зеленую массу
с 15 августа по 10 сентября
7
Ранневесенний посев многолетних злаковых и бобовых трав
при первой возможности выезда в поле до 30 апреля
8
Посев многолетних злаковых и бобовых трав
с 1 мая по 10 июля