Өнеркәсiп және экспорттық бақылау саласындағы көрсетілетін мемлекеттiк қызмет регламентін бекiту туралы
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2015 жылғы 17 тамыздағы № 309 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 21 қыркүйекте № 4519 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 2016 жылғы 29 тамыздағы № 374 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 29.08.2016 № 374 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27 - бабына, Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16 - бабы 3 - тармағына, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 563 "Өнеркәсiп және экспорттық бақылау саласындағы көрсетілетін мемлекеттiк қызметтер стандарттарын бекiту туралы" бұйрығына сәйкес Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Заңды тұлғалардың түстi және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және өткізу бойынша қызметті жүзеге асыруына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2014 жылғы 27 мамырдағы № 168 "Өнеркәсiп және экспорттық бақылау саласындағы көрсетілетін мемлекеттiк қызмет регламентін бекiту туралы" қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3954 тіркелген, 2014 жылғы 8 сәуірде "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары М.С.Жұмағазиевке жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 563 "Өнеркәсiп және экспорттық бақылау саласындағы көрсетілетін мемлекеттiк қызметтер стандарттарын бекiту туралы" бұйрығы қолданысқа енгізілгеннен бұрын емес.
Облыс әкімі А. Мұхамбетов
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2015 жылғы 17 тамыздағы № 309 қаулысымен бекітілді
"Заңды тұлғалардың түстi және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және өткізу бойынша қызметті жүзеге асыруына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер

Об утверждении регламента государственой услуги в области промышленности и экспортного контроля
Постановление акимата Актюбинской области от 17 августа 2015 года № 309. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 21 сентября 2015 года № 4519. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 29 августа 2016 года № 374
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 29.08.2016 № 374.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 563 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля" акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов".
2. Государственному учреждению "Управление энергетики и жилищно-комунального хозяйства Актюбинской области" обеспечить размещение настоящего постановления в информационно-правовой системе "Әділет".
3. Постановление акимата Актюбинской области от 27 мая 2014 года № 168 "Об утверждении регламента государственной услуги в области промышленности и экспортного контроля" (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3954, опубликованное 8 апреля 2014 года в газетах "Ақтөбе" и "Актюбинский вестник") признать утратившим силу.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Джумагазиева Р.К.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее введения в действие приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 563 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля".
Аким области А. Мухамбетов
Утвержден постановлением акимата Актюбинской области от 17 августа 2015 года № 309
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов" 1. Общие положения

1. "Заңды тұлғалардың түстi және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және өткізу бойынша қызметті жүзеге асыруына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Ақтөбе облысының энергетика және тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – заңды тұлғалардың түстi және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және өткізу бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшанының телнұсқасы немесе Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 563 "Өнеркәсiп және экспорттық бақылау саласындағы көрсетілетін мемлекеттiк қызметтер стандарттарын бекiту туралы" бұйрығымен бекітілген "Заңды тұлғалардың түстi және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және өткізу бойынша қызметті жүзеге асыруына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негiздер бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-әрекет тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастау үшін негіз болып табылады:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) лицензия және лицензияға қосымшаны алу үшiн: Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес заңды тұлға үшін өтініш;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшiн: Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес заңды тұлға үшін өтініш;
3) тиісті ақпараттық жүйелерден лицензия туралы мәліметтер алуға мүмкіндік болмаған жағдайда лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшiн: еркін нысандағы өтiнiш.
Порталға жүгінген кезде:
1) лицензия және лицензияға қосымшаны алу үшiн: көрсетiлетiн қызметтi алушының электронды цифрлық колтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦК) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы Стандарттың 1 - қосымшасына сәйкес заңды тұлға үшін өтiнiш;

1. Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Актюбинской области" (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – Портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформленная лицензия и (или) приложение к лицензии, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов", утвержденному приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 563 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля" (далее – Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
при обращении к услугодателю:
1) для получения лицензии и приложения к лицензии: заявление для юридического лица согласно приложению 1 к Стандарту;
2) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии: заявление для юридического лица согласно приложению 3 к Стандарту;
3) для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии, в случае отсутствия возможности получения сведений о лицензии из соответствующих информационных систем: заявление в произвольной форме.
при обращении на Портал:
1) для получения лицензии и приложения к лицензии: заявление для юридического лица согласно приложению 1 к Стандарту в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя;

2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшiн: көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦК-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес заңды тұлға үшін өтiнiш;
3) тиісті ақпараттық жүйелерден лицензия туралы мәліметтер алуға мүмкіндік болмаған жағдайда лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшiн: көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы еркін нысандағы сұрау салу.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны және оның нәтижесі, оны орындаудың ұзақтығы:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы құжаттарды (қолма-қол не пошталық байланыс арқылы) қабылдау мен тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне құжаттардың топтамасын қабылдаудың күні мен уақыты көрсетілген көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгісі бар өтініштің көшірмесін береді, құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды – 15 (он бес) минут ішінде.
Нәтижесі - құжаттарды қабылдау мен тіркеу, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдау;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) сағат ішінде келіп түскен құжаттармен танысады және көрсетілетін қызмет берушінің жауапты орындаушысын анықтайды.
Нәтижесі – құжаттарды мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдау;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексереді.
Нәтижесі – құжаттардың толықтығын тексеру;
ұсынылған құжаттардың толық емес болу дерегі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 2 (екі) жұмыс күн ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Нәтижесі - дәлелді бас тартуды дайындау;
құжаттар топтамасы толық болған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 13 (он үш) жұмыс күн ішінде, келіп түскен құжаттарды қарайды, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны рәсімдейді немесе мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты дайындайды.
Нәтижесі - көрсетілетін қызметті берушінің басшысына лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны немесе мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты беру;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) сағат ішінде лицензияға және (немесе) лицензия қосымшасына немесе мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманына лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны немесе мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты жолдау;

2) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии: заявление для юридического согласно приложению 3 к стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
3) для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии, в случае отсутствия возможности получения сведений о лицензии из соответствующих информационных систем: запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия) и его результат, входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) специалист канцелярии услугодателя (нарочно либо посредством почтовой связи) осуществляет прием и регистрацию документов, выдает услугополучателю либо его представителю копию заявления с отметкой о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов, направляет документы руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя – в течение 15 (пятнадцати) минут.
Результат – принятие и регистрация документов, направление руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) часа ознакамливается с поступившими документами и определяет ответственного исполнителя услугодателя.
Результат – направление документов для оказания государственной услуги ответственному исполнителю услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет документы на предмет полноты.
Результат – проверка документов на предмет полноты;
в случае установления факта неполноты представленных документов ответственный исполнитель услугодателя подготавливает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в течение 2 (двух) рабочих дней.
Результат – подготовка мотивированного отказа;
при полном пакете документов ответственный исполнитель услугодателя рассматривает в течение 13 (тринадцати) рабочих дней поступившие документы, оформляет лицензию и (или) приложения к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Результат - передача руководителю услугодателя для подписания оформленную лицензию и (или) приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги;
4) руководитель услугодателя подписывает в течение 1 (одного) часа лицензию и (или) приложения к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Результат – направление лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги специалисту канцелярии;

5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны немесе мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты (қолма-қол не пошталық байланыс арқылы) 15 (он бес) минут ішінде береді.
Нәтижесі – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру.
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресiмдеу кезінде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы құжаттарды (қолма-қол не пошталық байланыс арқылы) қабылдау мен тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне құжаттардың топтамасын қабылдаудың күні мен уақыты көрсетілген көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгісі бар өтініштің көшірмесін береді, құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды – 15 (он бес) минут ішінде.
Нәтижесі - құжаттарды қабылдау мен тіркеу, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдау;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) сағат ішінде келіп түскен құжаттармен танысады және көрсетілетін қызмет берушінің жауапты орындаушысын анықтайды.
Нәтижесі – құжаттарды мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдау;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы олардың толықтығын тексереді.
Нәтижесі – құжаттардың толықтығын тексеру;
ұсынылған құжаттардың толық емес болу дерегі анықталған жағдайда 2 (екі) жұмыс күн ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Нәтижесі - дәлелді бас тартуды дайындау;
құжаттар топтамасы толық болған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 1 (бір) жұмыс күн ішінде, келіп түскен құжаттарды қарайды, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта рәсімдейді немесе мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты дайындайды.
Нәтижесі - көрсетілетін қызметті берушінің басшысына лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны немесе мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты беру;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) сағат ішінде лицензияға және (немесе) лицензия қосымшасына немесе мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманына лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны немесе мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты жолдау;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны немесе мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты (қолма-қол не пошталық байланыс арқылы) 15 (он бес) минут ішінде береді.
Нәтижесі – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру.
көрсетілетін қызметті алушыны бөліп шығару немесе бөліну нысанында қайта ұйымдастыру кезінде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресiмдеу кезінде:

5) специалист канцелярии услугодателя (нарочно либо посредством почтовой связи) выдает в течение 15 (пятнадцати) минут лицензию и (или) приложения к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю.
Результат – выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю.
при переоформлении лицензии и (или) приложении к лицензии:
1) специалист канцелярии услугодателя (нарочно либо посредством почтовой связи) осуществляет прием и регистрацию документов, выдает услугополучателю либо его представителю копию заявления с отметкой о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов, направляет документы руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя – в течение 15 (пятнадцати) минут.
Результат – принятие и регистрация документов, направление руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) часа ознакамливается с поступившими документами и определяет ответственного исполнителя услугодателя.
Результат – направление документов для оказания государственной услуги ответственному исполнителю услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет документы на предмет полноты.
Результат – проверка документов на предмет полноты;
в случае установления факта неполноты представленных документов ответственный исполнитель услугодателя подготавливает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в течение 2 (двух) рабочих дней.
Результат – подготовка мотивированного отказа;
при полном пакете документов ответственный исполнитель услугодателя рассматривает в течение 1 (одного) рабочего дня поступившие документы, переоформляет лицензию и (или) приложения к лицензии либо подготавливает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Результат - передача руководителю услугодателя для подписания лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги;
4) руководитель услугодателя подписывает в течение 1 (одного) часа лицензию и (или) приложения к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Результат – направление лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги специалисту канцелярии;
5) специалист канцелярии услугодателя (нарочно либо посредством почтовой связи) выдает в течение 15 (пятнадцати) минут лицензию и (или) приложения к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю.
Результат – выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю.
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения и разделения:

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) сағат ішінде келіп түскен құжаттармен танысады және көрсетілетін қызмет берушінің жауапты орындаушысын анықтайды.
Нәтижесі – құжаттарды мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдау;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 2 (екі) жұмыс күн ішінде, келіп түскен құжаттарды қарайды, лицензияның телнұсқасын және (немесе) лицензияға қосымшаны рәсімдейді немесе мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты дайындайды.
Нәтижесі - көрсетілетін қызметті берушінің басшысына лицензияның телнұсқасын және (немесе) лицензияға қосымшаны немесе мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты беру;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) сағат ішінде лицензияның телнұсқасына және (немесе) лицензия қосымшасына немесе мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманына лицензияның телнұсқасын және (немесе) лицензияға қосымшаны немесе мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты жолдау;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы лицензияның телнұсқасын және (немесе) лицензияға қосымшаны немесе мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты (қолма-қол не пошталық байланыс арқылы) 15 (он бес) минут ішінде береді.
Нәтижесі – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-әрекет тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
7. Әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы құжаттарды (қолма-қол не пошталық байланыс арқылы) қабылдау мен тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне құжаттардың топтамасын қабылдаудың күні мен уақыты көрсетілген көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгісі бар өтініштің көшірмесін береді, құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды – 15 (он бес) минут ішінде.

2) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) часа ознакамливается с поступившими документами и определяет ответственного исполнителя услугодателя.
Результат – направление документов для оказания государственной услуги ответственному исполнителю услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает в течение 2 (двух) рабочих дней поступившие документы, готовит дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Результат - передача руководителю услугодателя для подписания дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги;
4) руководитель услугодателя подписывает в течение 1 (одного) часа дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Результат – направление дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги специалисту канцелярии;
5) специалист канцелярии услугодателя (нарочно либо посредством почтовой связи) выдает в течение 15 (пятнадцати) минут дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю.
Результат – выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процедуре оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя;
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) специалист канцелярии услугодателя (нарочно либо посредством почтовой связи) осуществляет прием и регистрацию документов, выдает услугополучателю либо его представителю копию заявления с отметкой о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов, направляет документы руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя – в течение 15 (пятнадцати) минут.

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) сағат ішінде келіп түскен құжаттармен танысады және көрсетілетін қызмет берушінің жауапты орындаушысын анықтайды.
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 2 (екі) жұмыс күн ішінде, келіп түскен құжаттарды қарайды, лицензияның телнұсқасын және (немесе) лицензияға қосымшаны рәсімдейді немесе мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты дайындайды.
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) сағат ішінде лицензияның телнұсқасына және (немесе) лицензия қосымшасына немесе мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды.
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы лицензияның телнұсқасын және (немесе) лицензияға қосымшаны немесе мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты (қолма-қол не пошталық байланыс арқылы) 15 (он бес) минут ішінде береді.
4. Халыққа қызмет көрсету орталықтарымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-әрекет тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
8. Мемлекеттік қызмет халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы көрсетілмейді.
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде жүгіну тәртібінің және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы компьютердегі интернет-браузерінде сақталып тіркелген өзінің ЭЦҚ куәлігінің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады (Потралда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушы үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы компьютердегі интернет-браузеріне тіркелген ЭЦҚ куәлігін бекіту, көрсетілетін қызметті алушының паролін порталға енгізу (авторлау үдерісі);
3) 1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын логин (БСН) мен пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны порталда қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұрау салу нысанына қажетті электрондық түрдегі құжаттарды қоса беруі;
6) 4-үдеріс – "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы (бұдан әрі-ЭҮТШ) қызметке ақы төлеу, бұдан кейін төлем туралы ақпарат "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қорының ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ) келіп түседі;

2) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) часа ознакамливается с поступившими документами и определяет ответственного исполнителя услугодателя.
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает в течение 2 (двух) рабочих дней поступившие документы, готовит дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
4) руководитель услугодателя подписывает в течение 1 (одного) часа дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
5) специалист канцелярии услугодателя (нарочно либо посредством почтовой связи) выдает в течение 15 (пятнадцати) минут дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Государственная услуга через центр обслуживания населения не оказывается.
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя при оказании государственной услуги через Портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на Портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем логина и пароля (процесс авторизации) на Портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателя через логин (БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП), а затем эта информация поступает в информационную систему государственной базы данных "Е-лицензирование" (далее - ИС ГБД "Е-лицензирование");

7) 2- шарт– "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да қызметті көрсету үшін төлем дерегін тексеру;
8) 5-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да қызмет көрсету үшін төлемнің болмауына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – сұранысты куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының тіркелген ЭЦҚ куәлігін таңдау;
10) 3-шарт – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде оның болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген БСН арасында сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін порталда тексеру;
11) 7-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-үдеріс – қызметті көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерін) алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
13) 9- үдеріс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да электрондық құжатты тіркеу (қызмет алушының сұранысы) және "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қорының автоматтандырылған жұмыс орны ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - "Е-лицензиялау" МДҚ АЖО АЖ) сұранысты өңдеу;
14) 4-шарт – лицензияны беру үшін қызмет беруші көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және негіздемелеріне сәйкестігін тексереді;
15) 10-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖО АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
16) 11-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖО АЖ-да қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
10. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі жолығу тәртібін және рәсімнің (iс-қимылдың) реттілігін сипаттау.
1) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін "Е-лицензиялау" МДҚ АЖО АЖ-ға логин мен пароль енгізуі;
2) 1-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын "Е-лицензиялау" МДҚ АЖО АЖ-да логин мен пароль арқылы тексеру;
3) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны "Е-лицензиялау" МДҚ АЖО АЖ-да қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің таңдауы осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығаруы және қызмет беруші қызметкерінің қызмет алушы деректерін енгізуі;

7) условие 2 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) процесс 6 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между БИН указанным в запросе, и БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в информационной системе автоматизированного рабочего места государственной базы данных "Е-лицензирование" (далее – ИС АРМ ГБД "Е-лицензирование");
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС
АРМ ГБД "Е-лицензирование";
16) процесс 11 – получение услугополучателем результата услуги (электронной лицензии), сформированной ИС АРМ ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП услугодателя.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги через услугодателя.
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС АРМ ГБД "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС АРМ ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС АРМ ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;

5) 4-үдеріс – электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі - ЗТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушы деректеріне сұрау салу;
6) 2-шарт – ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болуын тексеру;
7) 5-үдеріс – ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің расталмауына байланысты деректерді алу мүмкін болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – қағаз тасығыштағы құжаттардың болуы туралы бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына қоса беруі;
9) 7-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖО АЖ-де сұранысты тіркеу және қызметті өңдеу;
10) 3-шарт – лицензияны беру үшін көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және негіздемелеріне сәйкестігін тексереді;
11) 8-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖО АЖ-де қызмет алушының деректеріндегі бұзушылықтарға байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖО АЖ-де қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) көрсетілетін қызмет алушының алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылуы.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде іске қосылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттері осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес диаграммамен көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің), өзара іс-әрекеттерінің реттілігінің толық сипаттамасы осы регламенттің 2, 3, 4, 5 -қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
"Заңды тұлғалардың түстi және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және өткізу бойынша қызметті жүзеге асыруына лицензия беру" мемлекеттiк қызмет регламентіне 4-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде іске тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы
"Заңды тұлғалардың түстi және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және өткізу бойынша қызметті жүзеге асыруына лицензия беру" мемлекеттiк қызмет регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
"Заңды тұлғалардың түстi және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және өткізу бойынша қызметті жүзеге асыруына лицензия беру" мемлекеттiк қызмет регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
"Заңды тұлғалардың түстi және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және өткізу бойынша қызметті жүзеге асыруына лицензия беру" мемлекеттiк қызмет регламентіне 4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
"Заңды тұлғалардың түстi және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және өткізу бойынша қызметті жүзеге асыруына лицензия беру" мемлекеттiк қызмет регламентіне 5-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-үдерістерінің анықтамалығы

5) процесс 4 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" (далее–ШЭП) в государственную базу данных "Юридические лица" (далее-ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса и обработка услуги в ИС АРМ ГБД "Е-лицензирование";
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС АРМ ГБД"Е-лицензирование";
12) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС АРМ ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Портал приведены диаграммой согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2, 3, 4, 5 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнесс-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1 к Регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Портал.
Приложение 2 к Регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии
Приложение 3 к Регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги при переоформлении лицензии и (или) приложении к лицензии
Приложение 4 к Регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения и разделения
Приложение 5 к Регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги при выдаче дубликата лицензии и (или) приложении к лицензии