"2015 жылға Ақтөбе облысында мал шаруашылығын дамытуды мемлекеттік қолдау туралы" облыс әкімдігінің 2015 жылғы 3 наурыздағы № 78 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2015 жылғы 01 қыркүйектегі № 321 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 22 қыркүйекте № 4523 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 2016 жылғы 1 ақпандағы № 26 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 01.02.2016 № 26 қаулысымен (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 20 шілдедегі № 3-1/671 "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3-1/600 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" бұйрығына сәйкес Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Облыс әкімдігінің 2015 жылғы 3 наурыздағы № 78 "2015 жылға Ақтөбе облысында мал шаруашылығын дамытуды мемлекеттік қолдау туралы" қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4240 болып тіркелген, 2015 жылғы 19 наурызда "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) жоғарыда көрсетілген қаулымен бекітілген жеке қосалқы шаруашылықтарда мүйізді ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100%-ға дейін өтеуге, ірі, шырынды және құрама жемшөп пен жемшөптік қоспаларын дайындау және сатып алу шығындарын арзандатуға арналған субсидиялар нормативтері осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) жоғарыда көрсетілген қаулымен бекітілген жеке қосалқы шаруашылықтарда мүйізді ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер жеткізушілерге, ірі, шырынды және құрама жемшөп пен жемшөптік қоспаларын дайындау және сатып алу бойынша тауар өндірушілерге қойылатын өлшемдері және талаптары осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3) жоғарыда көрсетілген қаулымен бекітілген асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға субсидиялар көлемдері осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4) жоғарыда көрсетілген қаулымен бекітілген мал шаруашылығы өнімінің өнімділігін және сапасын арттыруға субсидиялар көлемдері осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в постановление акимата области от 3 марта 2015 года № 78 "О государственной поддержке развития животноводства в Актюбинской области на 2015 год"
Постановление акимата Актюбинской области от 01 сентября 2015 года № 321. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 22 сентября 2015 года № 4523. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 1 февраля 2016 года № 26
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 01.02.2016 № 26 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 июля 2015 года № 3-1/671 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства", акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата области от 3 марта 2015 года № 78 "О государственной поддержке развития животноводства в Актюбинской области на 2015 год" (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4240, опубликованное 19 марта 2015 года в газетах "Ақтөбе" и "Актюбинский вестник") следующие изменения:
1) нормативы субсидий на возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах, удешевления затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок, утвержденных вышеуказанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) критерии и требования к поставщикам услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах, товаропроизводителям по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок, утвержденных вышеуказанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) объемы субсидий на развитие племенного животноводства, утвержденных вышеуказанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) объемы субсидий на повышение продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных вышеуказанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению.

2. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары М. Жұмағазиевке жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Мұхамбетов
Келісілді:
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі А. Мамытбеков

2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" обеспечить размещение настоящего постановления в информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Джумагазиева М.С.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Мухамбетов
Согласовано:
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан А.Мамытбеков

27 тамыз 2015 жыл
Облыс әкімдігінің 2015жылғы 01 қыркүйектегі № 321 қаулысына 1-қосымша
Облыс әкімдігінің 2015 жылғы 3 наурыздағы № 78 қаулысымен бекітілді
Жеке қосалқы шаруашылықтарда мүйізді ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100%-ға дейін өтеуге, ірі, шырынды және құрама жемшөп пен жемшөптік қоспаларын дайындау және сатып алу бойынша шығындарды арзандатуға арналған субсидиялар нормативтері
Р/н №
Субсидиялау бағытының атауы
Өлшем бірлік
1 басқа субсидия нормативі, теңге
1.
Жеке қосалқы шаруашылықтардағы мүйізді ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас

27 августа 2015 года
Приложение 1 к постановлению акимата области от 01 сентября 2015 года № 321
Утверждены постановлением акимата области от 3 марта 2015 года № 78
Нормативы субсидий на возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах, удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
№ п/п
Наименование направления субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидий на 1 голову, тенге
1.
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах
голов

Жыл басынан бері 7 000 басқа дейін мүйізді ірі қара малын етке өткізген 1-деңгейдегі мал бордақылау алаңдары
бас
6 000
2.5
орташа жылдық сауымы 7 000 литрден жоғары сүтті бағыттағы асыл тұқымды мүйізді ірі қараның аналық мал басы
бас
132 000
2.6
орташа жылдық сауымы 3 500 литр сүтті бағыттағы асыл тұқымды мүйізді ірі қараның аналық мал басы
бас
6 000
*субсидия Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы №3-1/600 бұйрығымен бекітілген асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, өнім өндіруді және оның сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларымен анықталған бағыттардың басымдылықтарына сәйкес төленеді.

Откормочные площадки 1 категории, которые реализовали на мясо с начало года до 7 000 голов крупного рогатого скота
голов
6 000
2.5.
Племенное маточное поголовье крупного рогатого скота молочного направления со среднегодовым удоем свыше 7000 литров
голов
132 000
2.6.
Племенное маточное поголовье крупного рогатого скота молочного направления со среднегодовым удоем 3 500 литров
голов
6 000
*выделение субсидий осуществляется согласно приоритетности установленных Правилами субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1-/600

Облыс әкімдігінің 2015 жылғы 01 қыркүйектегі № 321 қаулысына 2-қосымша
Облыс әкімдігінің 2015 жылғы 3 наурыздағы № 78 қаулысымен бекітілді
Жеке қосалқы шаруашылықтарда мүйізді ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер жеткізушілерге, ірі, шырынды және құрама жемшөп пен жемшөптік қоспаларын дайындау және сатып алу бойынша тауар өндірушілерге қойылатын өлшемдер және талаптар
Р/н №
Субсидиялау бағытының атауы
Өлшемдер және талаптар
1.
Жеке қосалқы шаруашылықтардағы мүйізді ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
1. Зоотехникалық және ветеринарлық-санитарлық талаптарға сәйкес келетін және жарақталған қолдан ұрықтандыру пунктерінің болуы;
2. Арнайы дайындық курстардан өткен, асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектілерінің реестрінде тіркелген техник-ұрықтандырушылардың болуы.
2.
Ірі, шырынды және құрама жемшөп пен жемшөптік қоспаларын дайындау және сатып алу шығындарын арзандату
1. Етті бағыттағы асыл тұқымды мүйізді ірі қара малының аналығы үшін:
мүйізді ірі қара аналық мал басының ақпараттық сараптамалық жүйесі және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру базасында тіркеуде болуы.
2. Орташа жылдық сүт көлемі 7 000 кг асатын сүтті бағыттағы асыл тұқымды мүйізді ірі қара малының аналығы үшін:
өткен жылдың статистикалық жылдық есебі бойынша жыл басындағы сиырдың бір басынан сауылған орташа жылдық сүт көлемі 7 000 кг кем болмауы тиіс.

Приложение 2 к постановлению акимата области от 01 сентября 2015 года № 321
Утверждены постановлением акимата области от 3 марта 2015 года № 78
Критерии и требования к поставщикам услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах, товаропроизводителям по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
№ п/п
Направление субсидирования
Критерии и требования
1.
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах
1. Наличие пунктов по искусственному осеменению, оснащенных и соответствующих зоотехническим и ветеринарно-санитарным требованиям;
2. Наличие техников-осеменаторов, прошедших специальные подготовительные курсы, зарегистрированных в реестре субъектов племенного животноводства.
2.
Удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
1. Для племенного маточного поголовья крупного рогатого скота мясного направления:
наличие регистрации маточного поголовья крупного рогатого скота в базе данных информационной аналитической системы и идентификации сельскохозяйственных животных.
2. Для племенного маточного поголовья крупного рогатого скота молочного направления со среднегодовым удоем свыше 7000 кг:
среднегодовой удой от одной фуражной коровы согласно годовому статистическому отчету за прошлый год должен составить не менее 7000 кг.

5. Жыл басынан бері 7 000 басқа дейін мүйізді ірі қара малын етке өткізген 1-деңгейдегі мал бордақылау алаңдары үшін:
жыл басынан бастап 7 000 басқа дейін мүйізді ірі қараны сойып өткізу (ауыл шаруашылығы малдарын бірдейлендіру базасынан алынған үзіндімен расталады).
Облыс әкімдігінің 2015 жылғы 01 қыркүйектегі № 321 қаулысына 3-қосымша
Облыс әкімдігінің 2015 жылғы 3 наурыздағы № 78 қаулысымен бекітілді
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға субсидиялар көлемдері
Өнімдердің атауы
Өлшем бірлік
2015 жылға субсидиялар көлемдері
субсидияланатын көлем
субсидиялар сомасы, мың теңге
1
Етті бағыттағы асыл тұқымды мүйізді ірі қара малдың аналық мал басына асыл тұқымдық және селекциялық жұмысты жүргізу
бас

5. Для откормочных площадок 1 категории, которые реализовали на мясо с начало года до 7000 голов крупного рогатого скота:
реализация с начало года до 7000 голов крупного рогатого скота (подтверждается выпиской из базы данных идентификации сельскохозяйственных животных).
Приложение 3 к постановлению акимата области от 01 сентября 2015 года № 321
Утверждены постановлением акимата области от 3 марта 2015 года № 78
Объемы субсидий на развитие племенного животноводства
Наименование показателей
Единица измерения
Объемы субсидий на 2015 год
субсидируе-мый объем
сумма субсидий, тысяч тенге
1
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем племенного крупного рогатого скота мясного направления
голов